ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Чорнява Жінка - [ 2008.03.16 16:28 ]
    БЕЗ РУК, КОХАНИЙ! (Тема № 9)
    Ти роздягаєш поглядом повільно
    Мене. А я – тебе. Ми робимо це спільно.
    – Без рук, коханий! В нас була угода!
    Яка ж нахабна чоловіча та порода!

    Все нижче, нижче, дуже-дуже ніжно,
    Вже видно твоє тіло білосніжне...
    І ледве чутно ллється зваби пісня,
    І вже не "до", але іще "не після"...

    :))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (14)


  2. Леся Романчук - [ 2008.03.16 15:19 ]
    Гороскоп або пісенька про Вівцю з Левиним серцем
    Трактуйте то на добре чи на зле,
    Але про гороскопи пісня ця.
    За Зодіаком я, панове, Лев,
    А за східним, тобто місячним, Вівця.

    Живуть два різні звірі в одній шкірі,
    Мов кіт і песик у одній квартирі,
    Поводяться вони, зазвичай, гречно,
    Удвох їм гар-р-рно і бе-е-езпечно.

    Поміж тварин я родом з королев,
    Тому, поки палає світло дня,
    Я б’юся до останку, наче лев,
    І плачу уночі, немов ягня.

    Живуть два різні звірі в одній шкірі,
    Мов кіт і песик у одній квартирі,
    Поводяться вони, зазвичай, гречно,
    Удвох їм гар-р-рно і бе-е-езпечно.

    Я вірю у чесноти королів,
    Та часом мене думка зупиня:
    Боюсь, аби левисько враз не з’їв
    Якоїсь ночі те беззахисне ягня.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (9)


  3. Валентин Бендюг - [ 2008.03.16 13:39 ]
    БЛЮЗ
    Сьогодні ти така сумна,
    Моя кохана,
    Немов засніжена весна,
    В снігу тюльпани.
    В снігу тюльпани вогняні
    У дні травневі -
    Пелюстки вуст і кіс лляних
    Сніги січневі.
    Печать печалі на чолі
    Торкне цілунок, -
    І зникнуть ласиці на склі -
    Сумний малюнок.
    Ти усміхнешся - щезне сніг
    І лід розтане...
    Нам щастя спинить часу біг,
    Моя кохана.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.03) | Самооцінка 6
    Коментарі: (31)


  4. Чорнява Жінка - [ 2008.03.15 14:18 ]
    Полет шмеля над пропастью во ржи
    Полет шмеля над пропастью во ржи, мечты-кликуши,
    Нет без ущелий высоты, морей – без суши,
    Нет без молчания строки, без воли – плена,
    Без ночи – дня, без холода – огня, без жизни – тлена,

    Уж если падать, то, взлетев с горы, лицом в колосья,
    А слушать лучше тишину, чем безголосье,
    И быть готовым красоту отдать взамен, но…
    Придумал кто-то радугу с дождем попеременно…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (16)


  5. Ольга Бражник - [ 2008.03.14 17:52 ]
    ***
    Назви мене так, як не боляче буде для мене,
    А іншим незболеним словом Господь нарече.
    Чого тобі треба, якої біди, супермене,
    Коли вже від тої, що є, аж між ребра пече.

    А я позбавляю свободи усі радикали,
    Аби, порозкидані світом, блаженні, вони
    З”єднавшись в єдину систему, рядочками стали,
    І ми увірвали бодай би шматок таїни.

    А хто і якого походження – марні то теми,
    Пізнай, розчаруйся, кричи, та сльози не рони.
    Чиї то проблеми, коли озвірілі тотеми
    Обличчя свої змалювали з твоєї спини…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  6. Любов Вороненко - [ 2008.03.14 16:27 ]
    Війна самотності (для ВЧ)
    Химерні тіні випали зі стін
    Липке мовчання подолай віршами
    Вечірнє небо малював не він-
    Зніми ожину спраглими вустами

    Рахуй до ста і стукіт двох сердець
    В твоїй кімнаті знову пролунає
    Зведи холодну тишу нанівець
    І той прийде, хто лиш тебе кохає


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (14)


  7. Олесь Холодний - [ 2008.03.13 20:12 ]
    Три хвилі
    Три хвилини журби,.. і хвилина лиш радості.
    Чи невірні сліди? Чи знайдемо до старості?
    Чи то просто сльоза, що упала, бо байдуже?
    А чи погляд - "пітьма"? Що не став чомусь райдужним.

    Три хвилини журби... Та за що ж так заплачено?
    Чи то гнів з висоти за три мрії, що страчено?
    Прилетіла весна, та у зиму закутана.
    А усмішка твоя поміж сліз вже й забутая.

    Три хвилини... спинись, і облиш свої роздуми.
    Хай летять в темну вись. Хай приходять апостоли.
    І нехай принесуть (по хвилині хоч) посмішки,
    Бо з'їдає мов ртуть, і молю бо... навколішки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.32) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (7)


  8. Чорнява Жінка - [ 2008.03.12 10:53 ]
    АЛЬФА І ОМЕГА
    .............Чи не тому вуста німі…
    ........................Ю. Лазірко

    …полинути…де альфа і омега
    сапфірами виблискують, де Вега
    свій шлях таємний щойно почала,

    де є вогонь і де немає скрути,
    де все стається так, як має бути
    і світлом повниться колиска золота,

    де руки сильні все ще місять глину
    і декілька рядків, написаних не в риму,
    тавром лягають на німі вуста…


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (20)


  9. Леся Романчук - [ 2008.03.11 21:48 ]
    У пам'яті
    Загусни словом в пам’яті віків.
    Комаха в бурштині.
    Прозора тиша.
    Неправедний і непрощенний гнів
    мине водою, відпливе й залишить
    у гаморі морів твою сльозу.
    Сльоза в воді не розчинилась, бачиш?
    Загусла, наче кров.
    Уже не плачу.
    Я не сосна,
    щоб плакать бурштином.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (8)


  10. Євген Плужник - [ 2008.03.11 18:19 ]
    * * *
    Питалась ласкаво:— Чом, синку, ти зблід?—
    А слів не знайшов
    І промовчав.
        — На північ,
        На південь,
        На захід,
        На схід
    Над трупами вигуки вовчі!

    Безсило повіки на очі впадуть,—
    Старечі до рук моїх губи...
        А бачу —
        Безкрая скривавлена путь...
            І трупи!
            І трупи...

    — Матусю! Хто очі мені замінив?—
    Всміхнеться, щоб сліз не побачив...
    Сама — до вікна, до неораних нив —
        І плаче...

    Далеке майбутнє! Скривавлену мить
    Якими житами засієш?
        ...Ой,мамо! Чого це так серце болить,
        Що й ти не зігрієш!


    Рейтинги: Народний 6.25 (5.87) | "Майстерень" 6.25 (5.76)
    Коментарі: (16)


  11. Варвара Черезова - [ 2008.03.11 15:29 ]
    ...
    І літо - не літо, і сни наче паморозь в травні:
    Такі ж недоречні і пальці холонуть ураз.
    Твій погляд сприймаю, неначе беззвучний наказ
    Нести свою мрію без тіні жалю на заклання.

    І срібно, і сіро, і дощ – діаманти дрібні,
    І пальці облизують спритні, голодні вогні.

    І вірші - не вірші, а просто кавалки страждання,
    Папір не витримує, темне чорнило горить.
    І біль спалахнув, попелище сіріє за мить.
    Сто років минуло від того холодного травня.

    І тепло, і м’яко, і ти тільки спогад у сні..
    Вогонь? У каміні, а мрії і вірші в мені.


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (21)


  12. Любов Вороненко - [ 2008.03.11 14:23 ]
    На згадку

    Ми зупинились раптом на межі
    Такі близькі, але такі чужі,
    Тримаючи синицю у руках
    Ми дивимось, як відлітає птах.
    А так хотілось разом, вище неба.
    А ти не зміг…
    А може і не треба
    Так високо літати над землею,
    А розпрощавшись з мрією своєю
    Від сонця затулити душу й очі…?
    Казав, не можеш…
    Ні, мабуть не хочеш
    Пізнати щастя, радість
    І любити.
    П’яніти від весни
    І вільно жити.
    В театрі драми трагіка не грати,
    Своє життя комусь не дарувати.
    Не шматувати на лахміття крила,
    Знайти гармонію душі і тіла.
    І жити просто,
    І собою бути.
    Забути інших,
    А себе почути.
    Дивитися сміливо долі в очі
    І говорити знаю, можу, хочу.
    Щоби, життя проживши, не питати,
    Як міг його так легко змарнувати?


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (14)


  13. Євген Плужник - [ 2008.03.11 13:48 ]
    * * *
    Долі моєї ціна —
    У повітовому місті осінь,
    А вона витягла серце,— на!
    — Неціловане й досі!

    От і упала на неї тінь!
    От і знесилів.
    Мало, мало хотінь!
    — Сили!

    А коли ж сила уся —
    Шклянка насіння?
    Хоч би вже спокій мені засяв,
    Весно моя осіння!


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.87) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (2)


  14. Чорнява Жінка - [ 2008.03.10 20:33 ]
    ДЗЕРКАЛО НЕ ВИННЕ (Рубаї)
    Жбурляючи каміння беззупинно,
    Шаблі і списи гострячи картинно,
    Спитай себе, на хвильку зупинившись:
    Чи дзеркало в образі твоїй винне?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (16)


  15. Золота Жінка - [ 2008.03.10 19:10 ]
    Зустріч
    Ти роздягаєш поглядом повільно...
    Пальтечко, девۥять ґудзиків, пасок,
    Панчохи, сукня...Ніжний голосок
    Тече по тілу – так тече пісок,
    І тіло – ще несміле – божевільно

    Здригається. І квіти в животі
    Ростуть (бо квітень) – і шалена злива
    Зі слів, цілунків, дотиків і дива
    Накриє з головою! І зваблива,
    І зваблена, впаду у золоті

    Обійми Золотого...
    Але – як
    Я опинилась біля цього мужа?!
    Якийсь він бомжуватий і не дуже
    Поголений ретельно...Та, байдуже!
    Це веееельми сексуальний маніяк...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (6)


  16. Василина Іванина - [ 2008.03.10 08:17 ]
    І день як день
    Опромінення. І крапельниці. Ризик –
    та надія все-таки жива.
    Батюшка у злото-білих ризах
    молитов проказує слова.
    Це Неділя Прощена.
    Паперу
    на прокльони долі не стає.
    ... В коридорі онкодиспансеру
    служба йде. За здравіє. Чиє?..
    10.03.2008.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  17. Юрій Лазірко - [ 2008.03.10 01:11 ]
    Праведно є
    Зняло до сонця небо погорілу шапку.
    Неначе чорний кіт, дорогу цвинтар перебіг.
    На першому хресті словам поставив крапку,
    а за останнім - свіжий насип і сліди від ніг.

    Між морем плит життя розхлюпалось в осонні,
    прибилося до зору, зачаївши глибину
    і силу Божу. Гріх - віддатися мамоні,
    щоб небо зупинило на життя кордоні
    нелюдське серце та зронило душу кам`яну.

    Ану - до сонця піднеси долоні,
    розваж сльозу пролиту -
    серце вибухне у скронях.

    9 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (11)


  18. Печарська Орися Москва - [ 2008.03.09 23:40 ]
    Цей дощ...
    ***
    Цей дощ – волоцюга, якого розбещує ніч…
    Я майже за бортом.
    Роздмухую хмари, бо ж, мабуть, страждати зручніш
    із певним комфортом.

    Ця ніч обертається деревом, вітром, хрестом.
    Налий мені чаю.
    Я просто надгробна скульптура, що дихає знов
    і скніє печаллю.

    Той вихор, що вперто засів у моїй голові
    розхристує дверці.
    Депресію слід вигрівати у ліжку, в теплі,
    схопившись за серце.

    Прости мені… просто ця мряка розвінчує міт.
    Додому, сьогодні!...
    Краса облізає і тіні пірнають умить
    В озерця безодні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  19. Вячеслав Семенко - [ 2008.03.09 23:57 ]
    Постзимова мелодрама. Пісня.
    Він падав із чорного неба,
    такий березневий і пізній,
    і знав, що його вже не треба,
    як ноти заспіваній пісні.

    Задумано і прямовисно
    він падав на стомлене місто.
    Приспів:

    І тільки мереживо сніг наснує,
    собі нагадає з ним кожен своє:
    хто білий обрус на святковім столі,
    хто саван на тілі останніх надій.

    Цей сніг не святий і не грішний,
    як чиста сторінка ця площа,
    на ній епітафію пише
    слідами байдужість дівоча.

    А сніг засипає і студить
    майбутнє, якого не буде.
    Приспів:

    І тільки мереживо сніг наснує,
    Собі нагадає з ним кожен своє:
    хто білий обрус на святковім столі,
    хто саван на тілі останніх надій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (10)


  20. Мойсей Фішбейн - [ 2008.03.09 21:02 ]
    * * *

    … громи, погроми, згарища, гонитви.

    Час, Боже: мить сумирної молитви,
    і павітри торкатимуться тіл,
    і проливні періщитимуть рам’я,
    і пошепки: „… ще бачитиму Храм я”
    (…вино, хлібина, вечоровий стіл…),
    і подумки: „… сяйне з-поза туману”,
    час: тихий сніг, позанебесну манну,
    занурено в розколину пласку,
    час, Боже: онде юрмища захланні,
    час: онде біла тиша на закланні,
    дарована кривавому піску.


    8 – 9 березня 2008 р., Київ


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (4) | "Вірш читає Мойсей Фішбейн (0,8 Мб)"


  21. Леся Романчук - [ 2008.03.09 20:01 ]
    Привиди
    Не у хмарі сивого мороку,
    а в реаліях сьогодення
    мого віковічного ворога
    явило мені натхнення.

    Не визначило керунку,
    в якому тікати. Моліться,
    бо ми зведемо рахунки
    негайно й на цьому ж місці.

    Не на пістолетах — шабля
    одвічний козацький звичай.
    Не скривджу, не зраджу, не зваблю
    тримаймося, чоловіче!

    Бо не випадковість кулі —
    двобій крицевого гарту
    розсудить майбутнє й минуле,
    побачимо, хто чого вартий.

    І зблиснуло лезо гостро.
    Навколо — лиш павутиння
    і мороку чорний острів,
    і не відкидає тіні

    суперник мій. Чорна зала,
    й немає лиця в свічаді.
    Тож з ким я до бою стала?
    У чім його міць? У зраді?

    Кому він запродавсь? А може,
    й собі за отими скарбами?
    І все без зусиль спроможешся
    хапать обома руками.

    Та що ж воно буде з того
    життя а чи животіння,
    як зійдеш зі світу святого,
    не залишаючи й тіні?

    Хай краще війна з вітряками
    чи з привидами безтілесними,
    зате не терпітиму хаму,
    і хай не високо — та чесно.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (9)


  22. Золота Жінка - [ 2008.03.09 12:12 ]
    Я дарую тобі...
    Я дарую тобі, Золотий, небеса голубі!
    Голубів в голубих небесах!
    Тільки сонце і небо!!!
    Ти не радий? Банально? Небес тобі,
    кажеш, не треба?
    Ну гаразд, то краватку дарую на свято тобі.

    Може, квіти? Злітає душа!!!
    (надчуттєвий гіпноз)
    До небес (ти у першій строфі
    їх відмовився брати)
    Аромати бузку і конвалій
    влітають до хати!!!!
    Що? Зів”януть?
    Окей, подарую тобі “Hugo Boss”.

    Я дарую тобі, Золотавий, себе - навіки!
    Виноград і троянди, красиву,
    палку і корисну,
    Тільки мругни мені, тільки пальцем кивни, тільки свисни -
    І від заздрощів луснуть
    довкола усі чуваки!

    Що ти кажеш, коханий?
    Я знову почула відмову?
    Навіки забагато? Не хочеш мене навіки?
    Не потягнеш так довго?
    Хирлявий народ – мужики...
    ...Я дарую тобі колєжанку.
    Блондинку.
    Гумову.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.52)
    Коментарі: (15)


  23. Марія Матіос - [ 2008.03.08 23:13 ]
    ІЗ ДНІВ ПЛОТІ
    Я добра прокинусь.
    Рада.
    Цвіркун просюрчить – і втече.
    Бо дихає ніч на ладан,
    А я – тобі на плече.

    І соками винограду
    Розбуджена плоть стече…
    Бо дихає ніч на ладан.
    …А я – тобі на плече…


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (3)


  24. Володимир Ляшкевич - [ 2008.03.08 15:10 ]
    Містерія
    Як дивоптахи на осонні плит,
    сидять, леткі вигойдуючи ритми,
    жінки, закутані у золотисту,
    хвилясто-ніжну храмову тканину.

    На головах прозорі чаші з газу -
    із жовтих ден у сяєво проміння
    стікає запашна ріка парфумів.

    Під монотонні завивання флейти
    жінки співають, плещуть у долоні,
    хвалу богам возносять, у молитві
    посланцям просять доброї дороги, -
    гойдаються на хвилі кам'яній,
    неначе лине в таїні обряду
    флотилія царева кораблів.

    Молодші в танці зображають поряд,
    як те усе повинно далі бути.
    Як у протягнуті богам долоні
    безцінні падають дари, і повнять
    уміло виконані, вбрані цвітом,
    убрані у коштовності чани.

    Окрім тонкого поясу й намиста
    нічого більше на вабливих дівах.
    Густе, розпущене, м'яке волосся,
    немов нитками чорне полотно
    прострочене небесно-голубим
    і білим - у золочених віночках.

    Тоненькі пальці, човники долонь,
    понад покірним нахилом голів.
    Гнучкі, в браслетах золотих, зап'ястя.
    Яскраво виділені очі й губи.
    Спокусливі, у звабному гойданні,
    такі доречні промовлянню тіла,
    напружені соски на юних грудях.

    Підступна м’якість живота у плавнім,
    жаданім оку розмиканні стегон,
    поміж якими стрічки течія
    блакитно покриває таємничу,
    таку, щоразу іншу, вищу звабу.

    П'янке кружляння досконалих тіл,
    що злагодою руху схожі з плином
    у чистих водах Річки зграйки рибок...

    - Подобається? І богам також.
    За день вони танцюють в храмі тричі.
    Завчасно, до світанку, будять бога.
    А по обіді різно розважають.
    А там і спати ложать - із усім,
    що знано і богам - як "ніч і жінка"…
    ...............................
    ...............................


    2001


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (9) | "СВЯТИЛИЩЕ АМОНА Гл.6. Ч II. КІНЕЦЬ ДРЕВНОСТІ"


  25. Чорнява Жінка - [ 2008.03.08 09:33 ]
    НАЛОЖНИЦА
    Если б не руки твои
    по коже
    до дрожи,
    если б не очи твои,
    что с ночью схожи,
    если б не губы твои,
    что разум тревожат,
    ненавидела б тебя
    и на ложе
    тоже...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (7)


  26. Любов Вороненко - [ 2008.03.07 23:04 ]
    Тема №9 Ти роздягаєш поглядом повільно...
    Ти роздягаєш поглядом повільно
    У напівтемнім просторі кімнати
    Звучить гітара так меланхолійно
    Що я готова всю себе віддати

    Кружляють поміж нами чари ночі
    Від пристрасті повітря закипіло
    Твої глибокі і вологі очі
    Так професійно пестять моє тіло

    Гаряча хвиля обпікає груди
    І ми з тобою на шляху до раю
    Я ще не знаю, що там завтра буде
    Але сьогодні я тебе кохаю


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (4)


  27. Чорнява Жінка - [ 2008.03.07 13:01 ]
    Предгрозовое
    Земляничных полян предзакатная кровоточивость,
    Изумрудная влажность, прозрачная кожа змеи,
    В этот час межвременья почти ничего не случилось,
    Только звуки исчезли и спрятались в горле земли.

    Только ветер нездешний свою наколдовывал небыль,
    Только тени зловещей толпою багрово вились,
    В небесах кто-то мрачно давно перетаскивал мебель,
    И ворчал по привычке, и лишнее сбрасывал вниз.

    В ожидании гнева деревья пониже пригнулись,
    Защищаясь руками от высшего в мире суда...
    В этот миг, всех прощая, смущённо любя и волнуясь,
    На притихшую землю
    ...................раскаянно
    .............................пала
    ...................................вода...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (15)


  28. Жанна Люта - [ 2008.03.06 22:27 ]
    ***
    Твій погляд проростає
    віршем.
    У темну ніч світає —
    невже?

    А може, зблиск — то лезо
    ножа?
    Чи витрима імпрезу
    душа?

    А може, ще не вмерла,
    а спить?
    А може, ще не пізно
    збудить?!

    Не ріж по половинці
    цілу й,
    Не гай часу, мій принце, —
    цілуй!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (10)


  29. Ніна Виноградська - [ 2008.03.06 20:33 ]
    Приходь
    ...І пташкою заб'ється серце,
    До ніг кленовий лист впаде.
    В мені звучить осіннє скерцо.
    Тебе шукаю я.
    А де
    Той погляд твій, що гріє душу,
    Чи від розлуки не погас?
    З яких країв чекати мушу,
    Ти де? І з ким?
    Минає час.

    Міняє одяг ліс зелений,
    Сміється райдуга з дощу.
    Ідуть роки, а ти без мене
    Живеш самотньо.
    Я впущу
    Тебе у дім. Покличу в долю,
    Хоч прийдеш ввечері чи рано.
    Давно у часу я в неволі.
    Приходь.
    Стомилась я, коханий.


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (12)


  30. Золота Жінка - [ 2008.03.06 17:00 ]
    Весняна відповідь
    Іди слідами, мейлова любов…
    Весна – поперед тебе, ти – за нею,
    І Змій, що буде все-таки Змією
    Покаже шлях…І знімеш портупею
    Смішних дуелей…І у мій альков

    По-королівськи увійдеш. І так
    Щемливо, і нестримно, і байдуже
    Я обніму тебе, ласкавий друже…
    - Чекала?
    - Так.
    - А як чекала?
    - Дуже…
    Лелійне тіло. Губи – теплий мак.

    Твоя непевність – грішна. Гріш ціна
    Непевним. Бо не хлопчиком, а мужем
    Тебе хотіла… Ти вже знаєш – дуже!
    І сонечко від сорому примружить
    Яскраві очі. Наливай вина

    У біле тіло…Амфора пуста…
    Пусті розмови зараз недоречні…
    Коли зринають порухи сердечні…
    Коли є руки, ноги, губи, плечі,
    Коли є поряд Жінка Золота.



    Рейтинги: Народний 5.83 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (8)


  31. Галантний Маньєрист - [ 2008.03.06 15:22 ]
    Любовні станси
    *
    Співай, красуне, схована за ніком,
    солодка - голосом, бентежна - віком,
    мені ж, до щогли припнутому, лячно,
    що раптом виявишся чоловіком.

    Чого би ще я оминав мужів -
    дуелями і бійками мужнів,
    шаную їх - недремних сторожів,
    бо з ними справжні ціни у дарів.

    **
    І ти пропонуватимеш мені
    солодкі „так” по щедрій зливі „ні”,
    примарності сердечної рідні,
    сліди на простирадла полотні...

    Сліди найкращі, бо кудись ведуть -
    назад-вперед, у них латентна суть,
    бо залишаючи їх і в тобі,
    собі доводжу, що живу, мабуть.

    ***
    Моя непевність грішна - наче змій
    шепоче: не печалься, не радій, -
    ніхто не в змозі що-небудь змінити
    і ти зречешся будь-яких надій.

    Але прекрасна мить, в якій життя,
    вихлюпує з такого прийняття,
    бо, взнавши жар твоїх обіймів, я
    не відаю, красуне, небуття.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  32. Марія Матіос - [ 2008.03.06 13:25 ]
    ІЗ ДНІВ ЗАБАВИ
    Неповергнута примадонно,
    Явна квітко,
    таємна зірко…
    О, Маріє!
    Маріє – donno!
    Donno,
    doamno,
    femea –
    жінко.

    Золотіє твоя корона,
    Житня пташечко-перепілко,
    Бо святе твоє, donno, лоно –
    Найлюбіша Маріє-жінко.

    Ти у попіл колись зотлієш
    У солодких устах захланних,
    Ти – незмінна й о г о пасіє, -
    Кров з молоками, біла пані.

    А непотріб збере помиї
    Чи зіпнеться тебе публічити,
    Щоб почути, чи ти відкриєш,
    Хто твоїм був героєм вічним.

    Не силкуйтеся!
    Він – незлічений
    Ні у спеку, ні серед студені…

    Ми любились – і далі будемо,
    Доне… doamnule… чоловіче…


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (3)


  33. Марія Матіос - [ 2008.03.06 13:17 ]
    ІЗ ФІЛОСОФСЬКИХ ДНІВ
    Боже, яка чудна
    Раптом зів"яла жінка.
    Підстрелена дичина,
    Посічена голубінка.

    Боже, які меди
    Знали ці білі кості!
    Майські колись сади –
    Майже в чернечім постризі.

    Плеса очей – що ніч:
    Холодно, та не бійно,
    Вже не підпалюють пліч
    Гарячі колись обійми.

    Натовп довкіл стояв.
    Кожен там був апостолом.

    …Боже!
    Ця жінка – я?!

    …Ні третіх півнів, ні шостих…


    із "Жіночого аркану"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Прокоментувати:


  34. Марія Матіос - [ 2008.03.06 13:00 ]
    * * *
    По ягоди!
    На ткані мороги.
    До очамрілих в солодощах зрубів,
    Де друзі кинуті і ближні вороги –
    Лиш афини і малинові губи.

    І замш смерек.
    І тінь половиків*.
    І спека жил у потайному тілі.
    І голос предків – наче з надр віків –
    На наші душі, попелом осілі.

    У нас – по торбі хліба і проблем,
    Й далеко не розсудливих сюжетів.
    Та ми сьогодні вибрались в Едем.

    Дивись!

    Я гарна у рожевім платті?

    В зеленому –
    Із листя і трави?

    Воно так весело над нами палахтіло.

    …А яструб знов сльозу мою ловив,
    Як афину, -
    На сонці майже білу.

    *Половик (діал.) – яструб.

    із "Саду Нетерпіння"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (1)


  35. Юрій Лазірко - [ 2008.03.05 19:51 ]
    Амінна
    Чи не тому вуста німі,
    що душу відвели зимі
    в солодких перегрівах тіла?
    Бо брали - що душа хотіла,
    а віддавали дні одні
    та берегли на старість сили.
    Та лічить Бог
    на часу вервиці за двох
    цей безупинний діалог
    душі і тіла, дня і ночі.
    Від вітру мова затріпоче,
    напише тиші некролог.
    У кожнім слові яв пророчий...
    Я зліг -
    пробач, лебідко, що не зміг
    уберегти дзвінкий твій сміх
    від в серці кривди передзвону
    і ти дивилась, мов ікона,
    як вітер мів мене, мов сніг
    за рамки Божого Закону
    у небуття.
    Втомилось дихати життя
    і настіж двері вороття...,
    а за дверима Правди лоно
    приймає душі невагомі.
    Від невагомості - я стяг,
    хвилююся, заходжу в кому.
    Уста,
    тягніть до сонця нить обав,
    нехай згорить, що посплітав
    моїм думкам - хмільним драконам
    той, хто божився во дні они
    перетворити love на став,
    а став найпершим Ал Капоне
    посеред тьми.
    Гріхом ховався між людьми,
    дорогу гриз до Колими,
    міняв кровицю на кордони
    і роздавав катам пардони.
    Моя Мадонно, ти слізьми
    не перебудиш царство сонне.
    З цих рук
    по жерлі вилитім із мук
    піде на страту, мов на звук,
    твоя дитина... і загине
    без краплі власної провини.
    Скажи мені, Свята, - Чому
    на місці ката серце сина?
    Далебі
    той хрест несеться по тобі
    і тінню падає в журбі
    на той бік потойбіччя косо,
    на смерть чекає безголосу
    нестримний рани біль
    і проростає світла просом
    амінь.

    5 Грудня 2008


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (8)


  36. Я Велес - [ 2008.03.05 14:38 ]
    ***
    ***
    Поділений світ і на стани, й на касти,
    Як важко на гідність проходити тест:
    В єлеї пошани у чванство не впасти,
    У твані зневаги не втратити честь.

    Ми ходимо – наче зачумлені віком,
    Смішні у манерах і правилах гри,
    Над нами базіки й нудні недоріки –
    Ще й закамуфльовані під прапори.

    Де думка – не думка, – сама мертвечина,
    Де миршавець влади ладнає копил,
    Собі доведи, що ти, врешті, – людина,
    Не збавлена глузду, завзяття і сил.

    Нехай над тобою клубочуться хмари,
    В яких неможливо свінути зіркам,
    Світи-озоряйся крізь тьму і почвари,
    Адже непотьмарений промінь – ти сам.

    Поділений світ і на стани, й на касти,
    Як важко на гідність проходити тест:
    В єлеї пошани у чванство не впасти,
    У твані зневаги не втратити честь.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 4
    Коментарі: (29)


  37. Чорнява Жінка - [ 2008.03.05 12:41 ]
    ПЛАЧ ПО ЗАНЕПАЛОМУ РЕЙТИНГУ (думки вголос одного з учасників «поетичних змагань»)
    Мій рейтинг впав…А ще стояв учора
    Твердий, могутній, як ота дубина,
    Незламний, як та скеля, де прикутий
    Був той чувак… як там його…забув…

    Він був моєю гордістю і суттю,
    Метою справжньою у цій царині віршів,
    Й дівки усі разом ставали в позу,
    Та що дівки – усі чоловіки!

    Його я доглядав, щоденно пестив,
    Ганчіркою стирав з нього пилюку,
    І цяточки на ньому не бувало,
    Блищав, як очі навесні в котів…

    А потім налетіла дика зграя
    Вовків па-а-азорних і брудних чужинців,
    Розпочали хапатись за мій рейтинг
    І хаяти його перед народом…

    Перед моїм народом, для якого
    Я вірші ці треклятії пишу
    І виставляю їх разів по десять,
    Щоб кожен зазубрив, як Отче наш…

    Є на Майстернях тут порядок чи нема?
    Чому адміністрація мовчить
    І рота не заткне отим гидотам,
    Що честь мою із рейтингом зрівняли,

    Коли упав він, кволий, на коліна,
    І звідти ледве чутно шепотів:
    «Здійми мене, здійми, о, милий тато…»!
    Як серце крається і як душа болить….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (30)


  38. Леся Романчук - [ 2008.03.04 21:28 ]
    Донна
    Не образою зобов'язання,
    Не облудою злої мови,
    Ми з тобою навіки зв'язані
    Павутинням тонким любові.

    Спокусило оте «навіки»,
    Та неправда воно, я знаю.
    Забуття зловорожі ріки
    Пере-пере-перепливаю.

    А до берега не дістати.
    Димом здиміє димом дане.
    Дочекалася Донна Анна
    Довгожданого Дон Жуана.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (6)


  39. Юрій Лазірко - [ 2008.03.04 18:45 ]
    Небесний переспів
    Тримайся
    вітру
    віро
    стримна...

    Це не вітер - це туга обпалює скроні.
    Жданий янгол сідає і тане в руці.
    У повіках зліпається сонне осоння
    і викупує Бог небеса в молоці.

    А до нього - бажання, незаймані крила,
    що вросли у свідомість і склалися там.
    Нечепурена думка на слові застигла -
    залишаюся з нею в цю мить сам-на-сам.

    А на віях утома вколишує радість -
    ще півкроку до щастя - і я упаду...
    Ще півмиті меті перейтись при параді
    і вести поміж втрат перемог череду.

    У незримій руці біль земний стане краєм,
    а кістки помервіють і бути весні...
    Ця любов переллється в безмежне "чекаю",
    де немає життя - тільки вічність і сни.

    І мене забуватимуть з швидкістю звуку,
    що схвилює цей простір... Хвилинами вниз
    наступає на ноти прощання розлука
    і в сльозі набігає останній каприз.

    Кигичу...
    Пригорни,
    пригорнись,
    догори -
    догори
    горн
    кличе...

    4 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (9)


  40. Ірина Заверуха - [ 2008.03.04 14:47 ]
    Захист
    Доведи, адвокате, мене до оргазму зізнання;
    До води у клітинах гарячого влий молока –
    Проросте через пори численими спорами рання
    Недитяча любов, нерозтрачена, вільна, легка

    Перенесено слухання, я підписала невиїзд –
    Захищатимеш інших, тепер я вже можу сама.
    Непотрібна мені ця суддівська підкуплена милість,
    Гірше вироку – ще одна провокаційна зима...

    :::

    Усі так звані контраргументи
    Зависли згустками масними у повітрі
    Слова-набої зі старої ленти
    Вистрілюють повз спійману мішень
    І серцю вже не хочеться горіти
    Розпаленому іскрами пісень

    Коли б не думка, не було би слова
    Взаємо-виключення
    Визначення снів
    Порубано усі пісні на дрова
    Щоби хоч дух наш не закам’янів...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (6)


  41. Ванда Нова - [ 2008.03.04 13:45 ]
    Празькі замальовки
    Переплутались вулички, наче волосся,
    Пахнуть кава і булочки . Так повелося,
    Що торкається ранок струни стоголосся,
    І годинник на башті вистукує час,

    І бруківка щебече від кожного кроку,
    І злітає краплина дощу з водостоку…
    Павутину майстерну, невидиму оку,
    Позолочений град виплітає із чар

    Виривається з горла четверта октава,
    І по венах, мов кров, розливається Влтава*,
    Білі чайки - уверх, як завіса. Вистава
    вечорових вогнів приворожує зір,

    І молитва лунає до Яна святого;
    Ніби серце уже не бажає нічого…
    Тільки леви змигнули очима волого,
    І по Ринку** підборів звучить перебір…


    *Ріка, на якій розташована Прага
    **Площа Ринок у Львові


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (28)


  42. Олександр Некрот - [ 2008.03.04 12:20 ]
    ВЕСНЯНІ РУБАЇ
    Ясна весна - у щедре літо міст.
    Проснулась флора, все пішло у ріст.
    Бажанням пахне скрізь одним - кохати...
    Та зась дурним думкам: почався піст.

    (Антистрофа:
    Горілку, сало й секс забрати в мас -
    І цілорічним буде піст у нас.
    Бо м'яса не знайти під мікроскопом
    Всередині і шинок, і ковбас.)

    Природи чар серденько полонив,
    І ллються вірші про красу весни.
    Якби гнув спину шостий день у полі, -
    Не знаю, чи лилися б так вони.

    (Антистрофа:
    А мій народ-ратай із давнини
    Радів приходу красної весни.
    Веснянок тільки діточки співали,
    Та хтось же ті пісні складав для них!..)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (10)


  43. Чорнява Жінка - [ 2008.03.04 10:41 ]
    ХОККУ-ХАЙКА-МАРАФОН
    вином кленовим
    сповнено келих згуби
    і насолоди


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (64)


  44. Володимир Гнєушев - [ 2008.03.03 19:31 ]
    ВІНОК ДУМОК НЕ ЗОВСІМ ПОЕТИЧНИХ

    Політ – рух, пересування в повітрі.
    Падіння – моральний розпад,
    занепад, забуття всіх моральних підвалин.
    (Із тлумачного словника)
    1
    Політ відчути можна і в падінні,
    При цьому уявляючи собі,
    Що, наче птах, із крилами на спині,
    Ти підкорив висоти голубі.
    Такий політ тривалим не буває:
    Яким гіпнозом ти не володій,
    Земля завжди суворо покарає
    За самовпевненість і легковажність дій.
    2
    За самовпевненість і легковажність дій
    Платити треба за окремим рахунком.
    Розплата – не в монеті золотій
    Й не у валюті вищого гатунку,
    Ціна помилки – доля і життя…
    І добре, якщо тих, хто справді винні!
    За їх ілюзії, за їхнє забуття
    Платити не повинні покоління!
    3
    Платити не повинні покоління
    За помилки отих “псевдоптахів”,
    Що з невластивим для птахів сумлінням
    Лиш до барила тягнуть, в теплий хлів!
    Та поки що, тут правди ніде діти,
    Конкретно і не скажеш, хто крадій.
    Доводиться усім за все платити,
    При цьому позбавляючись надій.
    4
    При цьому, позбавляючись надій,
    Ми не втрачаємо надії головної:
    Є Україна, і знайдуться в ній,
    Як в Біблії, достойні власні Ної!
    І наш ковчег здолає цю негоду,
    Достане працелюбства та освіти,
    Терпіння, сили й мудрості в народу,
    Щоби підвестися і в висоту злетіти!
    5
    Щоби підвестися і в висоту злетіти
    Ми маємо достатньо вже порад:
    Чужі і наші рідні неофіти
    Щодня влаштовують ідей парад.
    Та не з моделей виростають крила!
    Щоб бачити в “населенні” людей –
    Це ж люди, а не лиш “робоча сила” –
    Не треба модних і гучних ідей!
    6
    Не треба модних і гучних ідей,
    Щоб у людині бачити Людину.
    Ні наш, ні закордонний Прометей
    Вогонь з Олімпу не несуть на Україну.
    А принесуть – напевно згасне без олив,
    А як не згасне – що із ним робити?
    Щоби вогонь землі не обпалив,
    Потрібно просто землю цю любити!
    7
    Потрібно просто землю цю – любити
    Такою, як була, як є, як буде!
    На цілий світ цю землю не ганьбити,
    Волаючи “Я – патріот!” на повні груди,
    А через день, напозичавшись за кордоном,
    Ногою човгати: “Все зробимо, о’кей!”
    Важливо жити за своїм законом,
    Потрібно просто дбати про людей!
    8
    Потрібно просто дбати про людей?
    Читачу, маєш право здивуватись:
    “Де логіка вірша? Падіння, Прометей…
    Поет, мабуть, хотів похизуватись?
    Або незграбно в ерудити пнувся?”
    Не гарячкуй, читачу, в нетерпінні.
    Є логіка! Вінок думок зімкнувся!
    Політ відчути можна і в падінні!

    9
    Політ відчути можна і в падінні…
    За самовпевненість і легковажність дій
    Платити не повинні покоління,
    При цьому позбавляючись надій.
    Щоби підвестися і в висоту злетіти,
    Не треба модних і гучних ідей.
    Потрібно просто землю цю – любити,
    Потрібно просто дбати про Людей!

    Листопад 1996


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  45. Вадим Гаращук - [ 2008.03.03 18:17 ]
    the Wall
    Найважче зруйнувати стіну.
    Особливо, коли ця стіна між тобою і твоїм Богом
    Хоча, що я кажу — Господь один для всіх
    Про це знають усі, навіть Жадан
    Який по молодості фарбував Ісуса
    у колір комуністичного стягу…

    Внутрішню стіну,
    яка відмежовує тебе від самого себе
    Іноді важче зруйнувати
    Ніж бетонну перешкоду
    на шляху до земного раю

    Інша стіна, яка назовні
    Віддаляє суспільство від твого власного «я»
    Може впасти, як тоді, у Берліні, у 89-му,
    Якщо звичайно постараєшся
    І тобі це, справді, потрібно.

    Істина каже: «Стукайте і вам відчинять».
    Малося на увазі двері
    (щонайліпше серця пастви)
    Але там нічого не йшлося про стіну,
    за якою — інший бік;
    про непробивну стіну
    людських комплексів і страхів.
    Стукайте і вас почують
    за стіною. Але пробивати її
    доведеться тільки вам



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.12) | "Майстерень" 5.5 (5.04)
    Коментарі: (3)


  46. Оксана Гундер - [ 2008.03.03 14:18 ]
    кава по-східноукраїнськи


    а знаєш
    тут львівська кава
    з приємним присмаком
    степу
    де коні пасуться
    і пахне маком

    тут доня
    мабуть уже раз четвертий
    іде виглядати
    із Січі (чи шахти?)
    тата

    і нам вже не чути
    що шепче цей очерет
    у сріблястім жупані
    бо зорі падають у Дніпро
    щохвилини

    загадуй бажання
    і ворожи на каві
    щоб скіфська баба
    не плакала тут щоночі
    від того болю
    що її розриває
    на берег лівий
    і берег правий





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Коментарі: (5)


  47. Марія Матіос - [ 2008.03.02 23:45 ]
    ПОТІМ
    …Потім це тіло стало піском,
    Зернятком яблука,
    Запахом хвої…
    Потім ми тихо сміялись двоє –
    Мов шелестіли вологим ліском.
    Потім крізь нас пробігали зайці,
    Неполохливі, та хитрі лисиці.
    Потім я думала:
    Це тільки сниться –
    Буковий ліс і сльоза не щоці.
    Потім цей ліс огорнувся в туман.
    І тумани не розсіялись досі.

    …спалює душу безсмертний дурман…

    Ну, а все решта…
    То досвід…
    Лиш досвід…


    із "Саду Нетерпіння"


    Рейтинги: Народний 6 (5.56) | "Майстерень" 6 (5.39)
    Коментарі: (4)


  48. Марія Матіос - [ 2008.03.02 23:56 ]
    * * *
    Прости мені оцю відвагу –
    не мати смутку ув очах.
    Я жінка.
    І для мене благо
    Отак от жити – на мечах.
    Іти по лезах, як по травах,
    Сивіти в чорняві ночей,
    І відвертать від тебе замах
    Чужих очей, чужих очей.
    А потім плакать, мов дитина,
    Чолом уткнувшись у щоку,
    Шептать нехитре і невинне:
    "Нащо тобі мене таку…"
    І знову думати до рана,
    І попеліти від жалю,
    Бо ти – моя найглибша рана.

    Та – що люблю…


    із "Саду Нетерпіння"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (4)


  49. Павло Якимчук - [ 2008.03.02 19:09 ]
    ПРЯМИЙ ЗВЯЗОК
    Посварився у неділю з жінкою Федотко.
    Ну яка ж ти, – каже, – жінко, в мене ідіотка!
    А вона ж йому: - Ой, правда-а! Тут ні грама фальші!.
    Ось пішла б за генерала – була б генеральша!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (8)


  50. Павло Якимчук - [ 2008.03.02 18:40 ]
    Повернення Микити
    - Знову п'яний?! Ну, це все!
    Не буду й сваритись!
    Нам з тобою, чоловіче, треба розлучитись!
    - Пропозиція цікава. Кажучи між нами,
    Голосую жінко "за", обома рогами!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   136   137   138   139   140   141   142   143   144   ...   175