ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Марк Кнопкін - [ 2008.01.11 23:09 ]
    ***
    Сумна порцелянова срібність
    Віки нарізає дрібно.
    В роки обертається дрібність,
    То ж будемо жити срібно...
    11.01.08.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (4)


  2. Чорнява Жінка - [ 2008.01.11 15:46 ]
    А снег идёт... идёт... идёт... идёт
    Был вечер свят, как может быть однажды,
    И равнодушен, тем и справедлив,
    Давал печаль и радость на разлив –
    Испей до дна или умри от жажды.

    И ночь спускалась правдой сыромяжной,
    Всех победивших славой угостив,
    Всех побеждённых горечь усластив,
    Супругой верной, девкою продажной.

    Оценкам не подвластна благодать,
    Устав тела и души ублажать,
    Смиренно спят блудницы и поэты,

    И небо милость жизни подаёт,
    А снег идёт… идёт… идёт… идёт
    На синагоги, храмы, минареты…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  3. Ірина Заверуха - [ 2008.01.11 14:49 ]
    ---
    Навіщо накинув на плечі мені обладунок? -
    Він тисне мене до землі, я стою на колінах.
    Навіщо ти дав мені в руки щита золотого? -
    Його крадії відберуть при теперішніх цінах.

    Я - зовсім не воїн, я хочу плекати майбутнє
    Мале і крикливе, рожеве, приємне на дотик...
    Нехай наступають на п’яти порепані будні, -
    Жага до життя – то уже незамінний наркотик...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (9)


  4. Іван Гонта - [ 2008.01.11 14:47 ]
    Зимове
    В старенькій неопалюваній хаті
    Ми грілись компліментами й вином,
    Ми кутались у коцики картаті
    І виглядали долю за вікном.
    Ми вірші одне одному писали,
    І ними ж ми розпалювали піч.
    Ми харчувались часником і салом,
    В єдиний спальник влазили на ніч.
    Вишневим підфарбовували соком
    Розтоплений на наших віршах сніг.
    Приносили новини нам сороки
    І блюзи нам скрипів старий горіх.

    Тепер живемо у теплі й достатку...
    Тепер вже "я" і "ти", але не "ми",
    Та гріє нас не стільки газ, як згадки
    З тієї найтеплішої зими.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (23)


  5. Юрій Лазірко - [ 2008.01.10 17:32 ]
    Взгляд в себя
    Мир насладился сетчаткой и вышел,
    чтобы пройтись по Аллее Сознаний.
    Мысли сошлись косяком из пираний,
    падает память нейронами с крыши.

    Голос, что свыше, сползает охрипло -
    где же ты, совесть, оставила веру?
    Вызов бросает обиды к барьеру -
    сердце любовь настучало, привыкло...

    И непонятен намек перехода
    с времени вдоха во время на сдачу.
    Взгляд подымая, на точку растрачу,
    веки земные сомкнув небосводом.

    10 Января 2008


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (8)


  6. Я Велес - [ 2008.01.10 16:05 ]
    ***
    З таким розмахом, римоплети,

    Злетіти вам авжеж несила.

    Жінки прилащують поетів,

    Аби підрізувати крила...


    Ну, а Лаури й Беатріче?

    Так то ж бо марева, химери.

    Прекрасні Дами вас покличуть,

    Бо наготовлені вольєри.


    Ви мастаки боготворити,

    Тож першу-ліпшу – у богині...

    Слова обраниць: „Ми вже квити.

    А ви були такі неспинні”.


    З таким розмахом, римоплети,

    Злетіти вам авжеж несила.

    Жінки прилащують поетів,

    Аби підрізувати крила...



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.51) | Самооцінка 4
    Коментарі: (11)


  7. Оксана Барбак - [ 2008.01.10 10:56 ]
    ***
    Недопалки хтивих бажань
    безсило лежать в попільниці наших стосунків,
    таких шкідливих для здоров’я,
    особливо для серця.
    Але ти - моя рятівна звичка,
    бо ніякі найсолодші карамельки
    не повертають смакові рецептори до тями
    після приторно-липкої
    щоденної брехні самій собі.
    Я вдихаю тебе
    і ти наповнюєш мої легені собою,
    не знаю, що ти там з ними робиш,
    але лікарі кажуть,
    що це вже не виліковно.
    Так, невиліковно,
    безнадійно, назавжди
    я розчиняюся у димі ілюзій,
    захлинаючись сухотами,
    до останнього видиху
    кохаючи уявного тебе...
    Може кинути, поки не пізно?
    Пізно?
    Тлієш у моїх руках...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (5)


  8. Мирослава Меленчук - [ 2008.01.09 22:04 ]
    З нічних діалогів
    – Ну що тобі до них, сумна моя ти панно? –
    Зоріє височінь відбитком таїни,
    І поглядом до зір ти линеш невблаганно,
    Як грішниця свята, що винна без вини.
    Ця ж нічка не тобі тепло вплітає в косу,
    І доля не твоя в сузір’ї Сподівань,
    І місяць-молодик до танцю не запросить
    Печаль очей твоїх із вірою в дива.


    – Ну що мені до них сумній і безталанній? –
    По вінця самоти в ущелині грудей…
    Та бачила я сон, що прийде мій коханий,
    Коли під спів сичів зоря в траву впаде.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (20)


  9. Валентин Бендюг - [ 2008.01.08 23:09 ]
    Сорок днів
    Субтропічні дощі під Батумі -
    Монотонні, холодні, нудні.
    Чорні хвилі у білому шумі
    Відраховують сорок днів.
    Мокрі пальми, бамбук і мімози,
    Білі гори у вічних снігах...
    ... В Україні лютують морози,
    Синє небо в різдвяних зірках...
    Божеволію, марю, сумую:
    Так повільно спливають дні...
    Чорні хвилі у білому шумі,
    Субтропічні дощі затяжні.


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.03) | Самооцінка 5
    Коментарі: (19)


  10. Валерій Привітний - [ 2008.01.08 16:46 ]
    Народилася зірка
    Народилася зірка - є дозвіл на шлях -
    Кличе простір у справах творіння -
    Знов мандруємо ми на смугастих котах
    Й гнуться зорі від їх муркотіння

    Там, на променях ще несповитих зірок,
    Блискотять галактичні зайчата,
    І цей танець найдальший померхлий куток
    Розфарбовує подихом свята

    Мати всесвіту вічна, на тлінних руках
    Її діти живуть або гинуть, -
    Маєм пам'яттю першого молока
    Усвідомити вірну стежину.

    Вість про зірку несімо прекрасній Землі -
    Що віки коло Сонця кружляє -
    Бо для нас (хоча і весь всесвіт нам дім)
    Більш дорожчого місця немає.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (15) | ""


  11. Ванда Нова - [ 2008.01.08 15:33 ]
    Перетворення
    Із підвіконника поверху н-ного
    кроком донизу ступаю упевнено.
    Слизько підошвам – гриміло ж і блискало,
    лляло безбожно. Фінальною рискою
    мокре вікно за спиною опущено,
    юрмище хмар, наче вариво згущене,
    троси вагань моїх рвучко обірвані;
    дихати – глибоко, рівно, розмірено

    Більше несила - у пам’яті зболеній,
    стільки пекучих утрат закарбовано,
    годі, набридло втішатись оманою,
    скніти, укрившись жалобою рваною!
    Хай унизу застигає пристиджений
    цей бестіарій з істотами хижими

    Складки шовкові злетять фіолетово,
    зліва у грудях не чується трепету;
    руки розправлю крилатою парою,
    вниз опущуся поволі почварою;
    вхоплена воями десятирукими,
    в бричку, запряжену чорними круками,
    сяду велично на тлі горностаєвім,
    марення поряд летітимуть зграями;
    злину з химерами, з єдинорогами –
    знаними відьмі – не жінці - дорогами


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.55)
    Коментарі: (18)


  12. Чорнява Жінка - [ 2008.01.08 12:11 ]
    Жартома
    ***
    Хай тільки дві біди в країні тій існує,
    та перша весь час другу ремонтує...

    ***
    Видобування коксу – справа стратегічна,
    Принаймні, так вважає мер столичний...

    ***
    Вишиванка з піджаком – то солодка пара,
    Як метелик з картузом, як Стецько і Клара...

    ***
    Він всіх навчить, як коми розставляти,
    Як треба дихати і як вірші писати,
    Як стати жертвою всіляких фобій,
    А провокація – то просто хоббі...

    ***
    Осетр с лимоном мною обожаем,
    Но почему-то вспомнилось опять:
    "Небось картошку все мы уважаем,
    Когда с сальцом ее намять..."


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  13. Тарас Плахтій - [ 2008.01.07 14:32 ]
    Святий Вечір
    Прийшов Святий Вечір. Врочисто й повільно сніжинки
    Із вітром кружляють в танку у вогнях ліхтарів,
    Грайливо у вікнах підморгують вбрані ялинки,
    Щасливі обличчя і радістю сповнений спів
    Веселих колядок. Сріблисте пухке покривало
    Упало на землю... Я раптом згадав крізь роки,
    Як дзвінко співали в Святвечір "Нова радість стала..."
    І щастя лилося в серця, коли ми, хлопчаки,
    Ходили з колядками гуртом від хати до хати,
    Несли людям звістку про ясну Різдв'яну Зорю -
    Христос народився! Й любов'ю наповнене Свято
    Щоразу підносить й оновлює душу мою.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (5)


  14. Валентин Бендюг - [ 2008.01.05 18:55 ]
    Шоста колона
    Крокує колона
    німа, безборонна.
    Мороз пропікає -
    аж стигне душа.
    Крок вправо з колони,
    Крок вліво з колони -
    І смертю ригає,
    гримить ППШа.
    Парує недовго
    калюжа червона,
    Відрубані пальці
    в підсумках бряжчать...
    Голодна колона
    в домашнім полоні,
    І ситі ворони
    над нею летять.



    Рейтинги: Народний 5.4 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.03)
    Коментарі: (13)


  15. Вячеслав Семенко - [ 2008.01.04 05:58 ]
    Амазонка
    Місячно.
    Тіні гіллясто мережать галявину.
    у голубій непорушності ліс насторожений,
    часом розсиплеться
    шурхотом птах потривожений,
    зорі травневі прикриються хмарами млявими.

    Тиші не вір,
    бо ховає підступна гущавина
    стриманий подих,
    тремтіння руки нетерплячої.
    Травами росними
    слід срібним блиском означений,
    тут, наче кроком по кроку ступаючи,
    час минав.

    Та не стискається серце у дівчини-воїна-
    страх разом з кров"ю ворожою
    в полі іржавіє.
    Вершником у перегонах із вітром
    душа її,
    сім"ям звитяги на кінському поті настояна.

    Але ця ніч не для бою весною призначена,
    мозок туманиться
    пристрастями ще не знаними,
    тіло знеможене
    млосним чеканням поранене,
    серце тріпоче, утіхам кохання не навчене.

    Юний коханець -
    чужинець з ворожого племені,
    очі - листочки у ясеня,
    юністю зрошені,
    сіють прозору блакитність,
    неначе волошки з вій.
    дихання, руки, проміння і погляди сплетені.

    Зорі цікаві,
    у сірість ранкову пірнаючи,
    слухали пісню кохання-
    творіння жіночості,
    не розпізнавши таїну,
    приховану в ночі цій-
    до материнства їй
    подарувала весна ключі.

    ...Роки минали.
    Зустрілись два вороги віч-на-віч
    голубоокі.
    І схибила зброя у старості.
    Юнка пришпорила,
    ніби нічого не сталось.І
    в батькові очі ввійшла
    і лишилася вічною ніч.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (12)


  16. Олександр Бойчук - [ 2008.01.03 12:00 ]
    Як романтично пахне ковбаса
    Як романтично пахне ковбаса!
    І помідори густо зашарíлись.
    А у пляшчúні - чиста, мов сльоза,
    Горілочка домашня причаїлась.
    І сало ніжним зваблює тільцем,
    І хліб наставив загорілу спину...
    Якщо ти млієш, бачачи ОЦЕ,
    Чому ж ти, гад, не любиш Україну?!


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.31) | "Майстерень" 5.75 (5.21) | Самооцінка 5
    Коментарі: (23)


  17. Ната Вірлена - [ 2007.12.31 11:42 ]
    Новорічне-2
    Уроборос все ближче до свого хвоста.
    Скоро буде шампанське і будуть куранти.
    Через сотні років у старі фоліанти
    Увійдуть наші свята і наші міста.

    І напишуть: вони прикрашали голкові –
    Ніби символ… Ну, вічність – це надто банально.
    Ну, напишем – цей символ був дуже сакральний.
    І додати: ці дані, мабуть, помилкові.

    Або цей ритуал: загадати бажання
    За дванадцять ударів – і випити, з’їсти.
    Наші предки були з чудернацького тіста,
    Часто вірили в магію чисел, гадання.
    І при цьому були - через раз – атеїсти.

    А опісля у них починались вертепи.
    Цей «вертеп» – це предмет багатьох дисертацій,
    Не один науковець попросить дотацій
    На теорії типів, і рухів-ротацій,
    На «поліський підвид і гібрид лісостепу».

    Може, все буде так – із досліджень щось вийде путяще:
    Ми згори посміємось із їхніх об’ємних томів.

    Ми прожили цей рік – кожен так, як хотів чи зумів.
    А наступний, можливо, удасться нам трішечки краще.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8) | "Новорічне"


  18. Ната Вірлена - [ 2007.12.30 14:29 ]
    Новорічне-1
    Не те, мій Боже. Всі слова не ті,
    Зриваються із язика із тріском,
    Як кольоровий розсип конфетті.

    Моє дитинство – як стара валізка,
    Десь на горищі пам’яті чаїться –
    І шкода викидати, і громíздка.

    Я забуваю вулиці і лиця,
    І пам’ять – як старий затертий запис,
    Чи звук поганий, чи напів насниться .

    Я пам’ятаю смак святкових трапез:
    Цукерки. Мандарини. Лимонад.
    І «З Новим Роком!» кривуватий напис.

    Це я писала – з маминих помад.

    ***
    Не те, щоб все змінилося – деталі:
    В останню мить вбігаю з електрички,
    Летять в куток пальто і рукавички –
    Мене чекали. Решта – це дрібнички.
    Я повернулась. Можна жити далі.

    ***
    Отаке повертання щороку до своїх основ –
    Я закінчила коло. Я скоро почну його знов.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2) | "Новорічне"


  19. Я Велес - [ 2007.12.30 12:41 ]
    Дзвонар
    Вже дніє. Закрадається надбілок...
    Ось-ось у храмі гряне: „Слава в вишніх!..”
    А третій дзвін всеношні мов розділить
    Весь вік на час прийдешній і колишній.

    І небеса блаженство розпросторять,
    Просякнувши мажорами тридзвону.
    І рокотанням янгольського хору
    Розірвуть нечестивості запону.

    Як хороше стояти на дзвіниці,
    Душею ловлячи тремкі здригання міді,
    І бачити, як люди милолиці
    Стають ураз просвітлено-погідні.

    Ген галайда, що збився із дороги,
    Удари чуючи, направив путь до храму,
    Спочине тут од скверни і знемоги,
    Наповниться небесними дарами.

    Колись мені служило тут клепало,
    Допоки ми на дзвони розжилися,
    Воно також до вічності взивало,
    Як шемріт листопадового листу.

    А потім я озвучив благовістом
    І церкву, й благовірних на притворі,
    Наповнивши служіння вищим змістом,
    Себе збагнувши в дзвонів переборі.

    Коли торкнуся „серця дзвона” – била,
    Мене самого огортає острах,
    Немовби я в політ лаштую крила
    Чи впевнююсь: леміш достатньо гострий?

    Бо хліборобського я єсьм приділу,
    Дзвонарствую не в славу і не в плату.
    Ось чересло кріплю я до гряділя –
    І нумо плугом скиби батувати.

    Ось мій удар – збудися од дрімоти...
    Ось перебір – не оминути скону...
    Від смутку, безнадії і скорботи –
    До євхаристії високого канону.

    Ось ще удар – і дійство почалося...
    Ось перебір – і знову все до скону...
    То майстер-дзвінник це многоголосся
    З металу вивів - з мертвого полону.

    Щоб рятувало з приступів мерзоти,
    На зламі Боговіри й самострати –
    І дух Щезун пощезнув без звороту,
    Ані душі не владен подолати.

    Вже дніє. Закрадається надбілок...
    Ось-ось у храмі гряне: „Слава в вишніх!..”
    А третій дзвін всеношні мов розділить
    Весь вік на час прийдешній і колишній.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  20. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.12.30 11:45 ]
    ***
    Загарчав автомат,
    люто харкнувши полум’ям,
    Роздираючи тишу святу.

    І неслася Земля
    По страшній траєкторії
    В здичавіло-німу
    Пустоту.

    Вибухала Земля
    Болем в розпачу кратері,
    До кривавих тулилась грудей.

    ...І кричало дитя
    Біля вбитої матері,
    Рученята тягло до людей.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  21. Галантний Маньєрист - [ 2007.12.30 00:56 ]
    Цінитель Маньєризму
    Зійди до мене, неземна поетко,
    зрони зманіжене: - "Ах, как здесь мило!"
    Я посміхнусь у відповідь, цнотливо
    до диво-шийки прикладу серветку,
    і білозубу розчахну пащеку
    ("ах сколько их упало в эту бездну!") -
    і питиму за вас, таку чудесну,
    і за мере́жеву бібліотеку.

    2008



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  22. Марк Кнопкін - [ 2007.12.29 15:03 ]
    ***

    Я стекаю по стенам,
    Я сминаем постелью,
    Я сегодня отдельно.
    Все же ясно, предельно.
    Я погашен торшером
    В полумятой пещере,
    Я замечен балконом,
    Выживаю оконно,
    Я заколот розеткой,
    Все розетки глазеют
    На походку сервата,
    Но безмолвствует ванна…

    Я расколот орехом,
    Мне сейчас не до смеха.
    Мне сейчас офигенно:
    Я стекаю по стенам.
    Кубатура пространства-
    Перспектива всех странствий.
    Я размыт берегами-
    Пластилиновый камень.
    Я поднят антресолью,
    Я снегами засолен,
    Я насыщен вокзалом
    И чужими глазами…

    Я сминаем постелью,
    Сберегаю растенья
    С берегами манежей,
    Но все реже и реже
    Вспоминаю объятья:
    Мы же сестры и братья.
    Я растрачен зарплатой.
    Замалеван заплатой,
    Перемазан рекламой,
    И, испачканный хламом,
    Я стекаю по стенам,
    Я стекаю по стенам…
    05.09.07.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (11)


  23. Ванда Нова - [ 2007.12.28 18:20 ]
    Втома
    Набрякла безгомінь вечірньою втомою повна.
    І гасне півусміх. А погляд - як прірва бездонна,
    неначе в очах потьмянілих тече беладона,
    немовби не день цей, а світ добігає кінця.

    Дрібні мишенята – то пальці, що бильцями крісла
    втікають хутчіш від імли, що в кімнаті зависла,
    імли, від якої у грудях немислимо тісно,
    і серце пташиною рветься з рипучих дверцят

    Закисло повітря - ще мить, і ухопить оскома.
    Так глухо і порожньо тут - не зізнаюсь нікому…
    Аж сяде на руку метеликом дотик знайомий
    і тілом проллється, мов струмінь живої води

    Утома додолу ковзне, як шифонова сукня,
    І сумніви - сірі вовки - перетворяться в сутінь,
    І ми – тільки тіні, у цьому пейзажі присутні, -
    Ступили у місячну стежку - і щезли, мов дим…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (18)


  24. Ганна Осадко - [ 2007.12.27 12:46 ]
    Різдвяне
    Вже й село колядками голосить,
    Вже й упились дальні хутори,
    Біла зірка блимає згори,
    І бреде по кучугурах босий
    Сивий ангел. І несе дари.

    Тих дарів – раз-два – і полічити.
    Тих жалів – як сірої мишви.
    Сипле сніг крізь неба чорні шви.
    Народився – отже, мусиш жити.
    Чи не мусиш… Ангеле, спіши…

    І сніжинок, і гріхів – без ліку…
    Хай солодка, аж нудка, кутя
    Склеїть забуття і майбуття,
    Стулить сину золоті повіки:
    Іменинник, пташечка, дитя…

    Люлі-бай, приспи Його, малого,
    Люлі-лю, у пір’я убери,
    Хай злетить над п’яні хутори!
    Хай летить – і полотном дорога!
    Утікає димом догори!

    Понад ці Содоми і Бедлами,
    Понад ці зачумлені міста...
    ...Третя пляшка під столом пуста -
    Це допили за здоров"я Мами
    Немовляти. Серденька. Христа.

    …Знов стару колядку, як спокуту,
    За селом п’яничка заведе…
    І Синочок пір’ячко бліде
    Згубить в небі. Отже – мусить бути,
    Нині – тут. А за півроку - де

    Ангел на осиковій сопілці
    Гратиме… І білі звуки ці
    Зникнуть. І розтануть в молоці
    Чорна крапка ворона на гілці,
    А червона – крові на руці.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (9)


  25. Чорнява Жінка - [ 2007.12.24 14:15 ]
    Осіннє барокко
    останнє мито
    цей лист кленовий
    на склі запітнілім
    долоневий спогад....
    осіннє барокко
    кантат Йогана
    глітвейном
    спливає
    у срібний келих
    меланхолії
    спина до спини
    сидимо з нею
    перебираючи
    пелюстки надії
    прозорі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (7)


  26. Я Велес - [ 2007.12.23 17:30 ]
    Любострастя віри і покори....
    Любострастя віри і покори,
    Пронижи мене палким промінням,
    Душу занехаяну і хвору
    Вбережи од мли гріхопадіння.

    Бо химери успіху і слави
    Тьмарять видноколо, нечестиві.
    Поверни мій всесвіт нелукавий,
    Дні мої прості й неметушливі.

    Не мені ці заздрощі і кпини,
    Здатні почуття закам’янити...
    На душі рубці і шкарубини
    Довго будуть ще мені ятритись.

    Найчистіша чистота чесноти –
    Вистраждане мною покаяння:
    Якомога далі від пишноти,
    Од фальшивих слів і величання.

    Любострастя віри і покори,
    Пронижи мене палким промінням,
    Душу занехаяну і хвору
    Вбережи од мли гріхопадіння.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  27. Ірина Заверуха - [ 2007.12.22 16:13 ]
    Ходи
    Ходи-ходи
    Ходи сюди
    Вертай до талої води
    Перевертай літа на сон
    Не тільки холод –
    Твій полон
    Не тільки танути –
    Пливти
    Коли на спині – прапор мрій
    Коли за спиною –
    Коти
    Кричать настирно
    Sine kura*
    А небо клаптями на крій
    Дроти стирчать
    З його каптура…



    * лат. - Без турботи


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (8)


  28. Андрій Поляк - [ 2007.12.20 20:45 ]
    Бypeмнe мope
    Бypeмнe мope б'є мoгyтнi cкeлi,
    Ta xтo-ж бaйдyжий кaмiнь cкoлиxнe?
    I, мaбyть, мpiя - мapeвo пycтeлi,
    I пoчyття, як cпaлax, пpoмaйнe?

    He збepeгти в дoлoняx нiжнi квiти,
    Poзвiє пeлюcтки бeзмeжний чac.
    Ta знoвy й зновy бyдyть xвилi бити
    Дoвiчнoю нaдiєю для нac.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Роман Коляда - [ 2007.12.20 09:00 ]
    Вродилось слово! (Поетам)
    Наздоганяти резонанс
    Вдаряти словом в ритмі серця
    Ніхто не просить грішних нас.

    І не заплатять нам сестерцій
    За літри крові, що сплила
    Зі сторінок чорнилом марним,
    Яке поглинула імла.

    Своїм екстазом незугарним
    Злякаєм ангельські хорú
    Й побіжимо алюром славним
    Подалі, поки нас тхори
    Не засмерділи.

    Фіміамом Знесуться в небо молитви
    І затанцюють в колі рими.

    Наш вірш піде комусь «на ви»,
    Комусь постане третім Римом,
    Комусь привидиться Содом.

    А хтось слідом за пілігримом
    За хмари побіжить притьмом.

    Хтось, не ховаючись за гримом,
    Закине торбу на плече
    І, в світ пішовши геть розкислий,
    Від світу назавжди втече.

    А що ж поет?
    Сидить у кріслі, Наздоганяє резонанс
    Вдаряє словом в ритмі серця,
    У нього з Вічністю альянс
    І звуки піднебесних терцій
    Йому замінять хліб і сіль,
    А радість тисяч породіль
    Душевний затамує біль.

    Та радість розлилась довкіль –

    Вродилось слово!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (7)


  30. Юрій Лазірко - [ 2007.12.19 00:31 ]
    Впольована
    Кохання кволі крила опустило
    і, мов дитя, лягло під серце тихо -
    так легко засинає тільки лихо,
    а хто приспав його - то й світ немилий.

    Як світ нелюбий - там, де очі, плитко,
    там день блукає в сорочині сірій,
    а віра розплітає коси. В ірій
    летять без слів думки та пережитки.

    Хід неба сходиться у лойній крапці,
    а там, немов сільце, діра чекає -
    до неї мчать, мов праведні до раю,
    всі хиби, похибки ключем фрустрацій.

    А десь поза уявним зріє явне,
    величне, вічне та наскрізь прозоре,
    стозоресвітле та весною хворе,
    там стіни - вікна, там відсутні ставні.

    А на порозі спокій п`є наснагу
    і насолода тулиться до нього...
    Уста твої гріховні та розлогі,
    на лінії застигла рівновага.

    Я - той мисливець, хто стріляв навмисне,
    о, влучний мій, на щастя, вогнестріле...
    Із високості криком облетіла,
    мов білим пір`ям, лебедина пісня.

    19 Грудня 2007


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 5.75 (5.76)
    Коментарі: (6)


  31. Сан Чейзер - [ 2007.12.18 23:10 ]
    ТОБІ
    Палахкотіли вогники яскраві,
    і раз за разом схлипував вогонь
    І тихе щастя, в мускусній оправі,
    торкалось ніжно, пошепки, долонь
    Сиділи мовчки, просто ткали тишу,
    лиш малібу в клітинах вже текло
    Я так боялась, як тебе облишу,
    від тих думок - всередині пекло
    Ти вже сказав, що від’їжджаєш вранці,
    мені ж лишалось – кілька днів в раю
    Навіщо так мені, кохання бранці,
    напоспіх вилив істину свою
    І намагалась сліз не скуштувати,
    принаймні зараз, у останні миті
    Чому ми час не кинемо за грати,
    якщо від розпачу давно вже ситі?
    Далеко ти: повітрям – дві години,
    а суходолом – годі й рахувать
    Та досі всі стискаються судини,
    морозить душу від гірких заклять.
    16.12.07


    Рейтинги: Народний 5.38 (4.99) | "Майстерень" 5.5 (5.11)
    Коментарі: (15)


  32. Богдан-Ігор Антонич - [ 2007.12.17 16:41 ]
    Міста й Музи
    Дубове листя, терези купців, цигани,
    щоденний гамір і щоночі вічні зорі.
    Життя, що найтрудніше із мистецтв. Догана
    за кожний зайвий день. Жде ніч – суддя суворий.

    Уста солодкомовні зрадять. Може, спомин
    не лишиться з турбот, що нам орали чола.
    Крило плаща із пліч. Крило вітрів над домом,
    вузли димів, що в’яжуть небо з міста колом.

    Герої, мужоложники, поети, дійсно,
    чесноти квіття і на простиралі плями,
    дні й ночі, хлопців соромливих солодійство
    і жарти шулерів і смутку темні ями.

    Десь крекче катеринка, довгі світла смуги
    вирують на обличчях, мов павині пера,
    а людська доля в дзьобику кривім папуги
    колишеться шматком дешевого паперу:
    кохання,
    подорож,
    розлука,
    слава,
    успіх –
    за двадцять сотиків купити можна щастя.
    Сплітається і розплітається дня усміх,
    папуга, пісня й сонця золоте причастя.

    Неждані зустрічі. Оркестри грають в парках.
    Проходять сім’ї чесні й на дітей багаті.
    Злий вітер, що натхненням людську розпач шарпав,
    вже тихне. Карт букети і хмаринок лети.
    Тінь долі крил. Крихка тростина й квіття жертви.
    І в цифри ловим струм натхнення,
    дивну чудність
    найменших справ вдягаєм в правди стислі й вперті,
    хоч непомильна лиш одна екстази мудрість.

    20 травня 1936


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (5)


  33. Юля Бро - [ 2007.12.15 16:06 ]
    z-1
    Міщанська квартирка у цій провінційній дірі
    Собою мені затуляє півсвіту. У вікна
    Тече сірий день з білим снігом на срібнім крилі
    І стогнуть дерева під вітром і повагом стигнуть.
    І ранком трапляється потяг, авто чи літак,
    У око втрапляє невчасно мураха чи вія.
    Кохати не соромно – каже Марія Ремарк
    І плакать від цього також – твердить Еріх Марія.
    А я і не плачу, не плачу, не плачу, не пла...
    Це так...кругообіг води і джерельна вода,
    Це так відчуваєш, як протяг, бажання тепла,
    Наосліп собі обираючи вектора руху.
    І серце, і руку, і кров віддають задарма,
    Прохати не варто - у хвіртку шепоче, у вухо,
    Ця відстань – не в просторі і не у світі - зима,
    То все - в голові. Як не вмієш почути – не слухай.
    У слухавці: морзе, хурделиця, -
    ...голосу
    твого
    нема.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (23)


  34. Сусанна Барабанова - [ 2007.12.15 13:50 ]
    треба поспати
    треба поспати поки ще можу,
    поки ще небо тримає світила.
    в цієї вершини - два серця, і кожне
    слізьми стікає по згорблених схилах.

    треба байдужість зіпхнути додолу,
    треба самотність змінити на сталість.
    сон перестав бути грішним. я молюсь.
    але ж потреба поспати зосталась...

    світ, поза тим, не впадає у відчай.
    сльози, між иншим, на нього не діють...
    він доживає останнє сторіччя:
    ява "три шістки". остання дія.

    небесна вершина (благо!)- над світом.
    з неї (благо!) людей не видно.
    має залишитись (виключно!) світло, -
    вершина небесна ридає (ридма!)...

    світло на подих південніш від мене. -
    на внесення точности трачу півночі.
    на світлофорах світло зелене, -
    для надвершини цей колір неточний.

    карого кольору ясність очей твоїх.
    позбувшись своїх мозкових амальгам,
    добачуюсь думки на диво третьої,
    світло - есенція філігранна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.28) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  35. Чорнява Жінка - [ 2007.12.14 12:56 ]
    Чай с дождем
    Асфальт умыт,
    витринное стекло
    от обморока сонного
    очнулось,
    гром
    всхлипывает вдалеке,
    вернулась
    священная пора
    Воды...
    и молний белых
    нити
    сплетаются с дождём
    ещё!
    .......ещё!!
    ................ещё!!!
    по лицам улиц,
    сморщенным от зноя,
    по паркам!
    ...... скверам!
    ............клумбам!
    ................. площадям!..

    ......................
    я распахну окно
    (как в марте, воздух чист),
    впущу
    дразнящий запах
    свежего арбуза
    и ветер
    трепетный...
    мы будем
    вместе пить
    холодный
    жёлтый
    чай
    с жасмином...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (9)


  36. Белла Донна - [ 2007.12.13 18:33 ]
    проба пера
    пишутся повести, пылью пропитаны полки,
    пьяный писака поэзией перебесился;
    пир продолжался: пиликала пылкая полька,
    под проходимцем протоптанный пол провалился

    помнят предания, притчи, предавние песни,
    правдой порой припугнет престарелый провидец.
    пели псалмы, после - пили прохладное пиво,
    проседь противная под париком проявилась

    против порядка песком пересыпаны перья,
    преданный паж пожелтевший пергамент приносит;
    после побоища палубу парус покроет,
    пулей поверженный пленник пощады попросит

    поздно под платаном первой прохладой повеет
    по переулкам прозрачно пройдут привиденья
    пастор печален, припомнив проклятия предков:
    псевдопророк потеряет последнее пенни…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (8)


  37. Белла Донна - [ 2007.12.12 13:19 ]
    " " "
    Робко, смущенно, пишу о любви,
    строкам вверяю сомнения, дни,
    чувства, ошибки, лица и сны,
    грустные нотки преддверья весны,
    улицы теплые, звуки шагов,
    брызги прохладных фонтанов и слов,
    песни о чем-то далеком теперь,
    смех и улыбки в открытую дверь,
    странные танцы и правда в глаза…
    Нервно щекой пробежится слеза.
    Верно – наивны и слово, и слог;
    Жизнь – это пыль уходящих дорог.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (4)


  38. Ванда Нова - [ 2007.12.12 12:25 ]
    Ранок [на двох]
    Будильник озвався, і ковдру суворо із пліч
    цей ранок стягає, як мама, що будить до школи.
    Ти млявий - і теплий такий, мов напалена піч -
    щось тихо бурчиш і обійми змикаєш навколо

    Дві кави зварити. І спішне згадати на день.
    Не п’ятниця ще, але настрій такий неробочий.
    Колись нас залишать у спокої. Якось і десь.
    Із рук вивільняюсь твоїх, аж до сліз неохоче.

    Та ні, ще хвилину полежати. Дві. Або п’ять.
    Метелик-невдаха вертає в належаний кокон.
    Ти очі розплющив. Підвівся? І капці нап’яв?
    Я ж нишком під ковдру, як в нірку, зариюсь глибоко.

    Та сон не приходить. І, мовби Морфею на зло,
    робуста й арабіка ніздрі у парі лоскочуть,
    всміхається сік помаранчі крізь матове скло,
    а з ним і знайомі лукаво примружені очі.

    От пальцями клацнеш – повіє легким вітерцем,
    тропічною зеленню вкриється шибка віконна.
    Розтріпана, сонна в подушку ховає лице
    твоя із юнацьких фантазій білява мадонна.

    Папуги барвисті у тебе сидять на плечі,
    ти пахощі моря несеш у смугастому збанку
    і день особливий, що буднем заледве гірчить,
    а ще - невагоме і лагідне «доброго ранку».


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.57) | "Майстерень" 5.69 (5.55)
    Коментарі: (21)


  39. Ганна Осадко - [ 2007.12.12 11:57 ]
    ***
    Смішне бажання! – Господи, прости –
    До тебе, як до неба, прорости
    Стеблинкою, травинкою, рукою.
    Життя тече – і крутить течія
    Дві трісочки. Одна із них – це я,
    І ти у вирві крутишся зі мною,

    І нас несе! О, як же нас несе!
    Хамула буднів – так… ні те ні се:
    Химерні ролі, провінційна сцена…
    І ґумкою стираються слова,
    І ковила натомість, і трава –
    Така зелена, Господи, зелена!

    І вже вода торкається колін,
    І тіло – то слухняний пластилін –
    Ліпи мене – подобу Афродіти…
    І океану дихання – то сон,
    І він живе із нами в унісон,
    І ми – його смішні безхвості діти,

    Ми ще на суходолі. Всохла путь.
    Сухий пайок. Життєва каламуть.
    Усе до біса! І стечуть водою
    Пусті слова, вечірній макіяж,
    Дурні марнички. На пісок приляж,
    Немов на біле ліжко – і зі мною

    Дивись на зорі – знизу догори…
    Мовчи, торкайся тіла, говори
    Про все на світі. Світанкова тиша
    Підпалить небо – і заснулих двох
    Візьме на теплі руці добрий Бог,
    І занесе у трави, і залишить…

    І серця завмирання золоте,
    І ще, і ще… Не думати про те,
    Що все – конечне. Залишилась дрібка
    Любові, солі, ніжності, плачів…
    …І я засну у тебе на плечі.
    …У теплих травах.
    …І заграє скрипка.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (12)


  40. Юрій Лазірко - [ 2007.12.12 00:07 ]
    Так близько ніч
    Готується, кипить, вітри на око сиплють зорі
    в нічний казан, помішують, здувають пінку хмар
    за виднокіл. Не блякнуть на небесному узорі
    прозорі крила літепла. Життя, мов каламар.

    Бери перо - збентежений записуй серця трепіт
    на білий, мов зимою вбраний сад, душі папір.
    В думок човні світ пропливає поруч, мов по Леті,
    цей човен світла повен, а весло від чорних дір...

    А всесвіт заважкий, щоб перелізти вушко часу -
    впустити сонце з тріском в динозавряче яйце.
    Переповзає на секундах, пожирає ласо
    розбите в пам`яті землі натомлене лице.

    11 Грудня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (22)


  41. Григорій Лютий - [ 2007.12.11 17:25 ]
    Де вітриська зухвалі
    Де вітриська зухвалі
    І полки дерези,
    Ви росли-воювали
    Шабельками з лози.

    Пустуни чорноброві,
    Цвіт душі на порі, –
    Вас у світ для любові
    Привели матері.

    Як же сталось, хлоп”ята,
    Ми не зчулись, коли
    Ви лозові згубили
    І криваві знайшли?..

    Плаче мати убога
    На краєчку села:
    – Чом я в нього малого
    Шаблю не одняла?

    А навколо дівчатка
    Золоті, як зірки,
    Годували вінками
    Коненят із руки.

    Що вам, хлопці, та слава,
    Хай у небі літа…
    Ось Вам ріки молочні,
    Ось медові уста…

    Та не слухали хлопці,
    Покидали столи.
    Смерті в очі заглянуть
    На край світа ішли.

    …І шумить по могилах
    У степу ковила:
    Чом ти шабельку, мамо,
    В мене не відняла?..


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.62) | "Майстерень" 5.83 (5.57)
    Коментарі: (12)


  42. Белла Донна - [ 2007.12.11 11:05 ]
    Признание в любви (Грезя о Джимми)
    Вино в постели с Джимми,
    шуршанье лепестков…
    Цветами полевыми
    забросанный альков
    Хмельное глаз сиянье
    и кудрей водопад;
    Мы тонем в океане
    признаний невпопад
    Без шуток: «Ты колдунья?»
    «Грешу. Ведь знаешь ты -
    со мною в полнолунье
    беседуют цветы…»
    Всего лишь на мгновенье
    ладонь коснется плеч,
    и страсти дуновенье
    встревожит пламя свеч
    …Смешались формы, краски
    вверху на потолке,
    а ты мне шепчешь сказку
    на дивном языке.
    В саду на старой вишне
    проснулись соловьи,
    сквозь чуткий сон услышав
    признание в любви…


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (16)


  43. Григорій Лютий - [ 2007.12.10 20:31 ]
    ЗОЗУЛЯ КУВАЛА…
    Зозуля кувала і мама сіяла у лузі, –
    Така молоденька – босоніж ішла по квітках…
    Несла немовлятко по самім небесному прузі,
    Мене пригортала, мене колисала в руках…

    Я смерті не відав. І був я тоді іще вічним.
    Зозуля кувала на самому денці сльози.
    Мені крім любові ділитись було іще нічим,
    І чув я тоді ще самої землі голоси…

    І я усміхнувся в ромашки, наповнені снами.
    І в небо здійнявши, розмаявши полум'я кіс,
    І сонцю, і травам, і вітру молилася мама, –
    Лелеці над гаєм за те, що мене їй приніс…

    Весь світ мене бавив, як мама в роботі лишала, –
    І братичок-вовчик, і грізна коза-дереза…
    І ті яворята, що з лісу під хату підкралась,
    І погляд повсюдний, що нині цвіте в образах…

    Пора ненаглядна, пора незабутня настала,
    Чогось пригадалось, чогось обізвалось з глибин.
    Пливуть за водою безмірного щастя кружала…
    І скльовують птахи кровинки замерзлі калин…

    Зозуля кувала і мама сіяла у лузі,
    – Така молоденька – босоніж ішла по квітках…
    Несла немовлятко по самім небесному прузі,
    Мене пригортала, мене колисала в руках…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (5)


  44. Григорій Кочур - [ 2007.12.10 15:58 ]
    ***
    Безсонних сонце, зірко жалібнá!
    Твій слізний пломінь криє далина,
    Безсилий пітьму він перемогти.
    Як на минуле щастя схожа ти!

    Отак нам світить відблиск інших днів,
    Але не гріє, хоч би як виднів.
    Так в ніч сумну минувшина зійшла:
    Хоч видна – та здаля, ясна – та без тепла.

    (переклад з Джорджа Ґордона Байрона, із книжки:
    Григорій Кочур. Третє відлуння: Київ, Рада, 2000. - 551 с.)
    *
    Sun of the sleepless! Melancholy star!
    Thy tearful beam glows tremulously far,
    That show`st the darkness thou canst not dispel,
    How like art thou to joy remembered well!
    So gleams the past, the light of other days,
    Which shines, but warms not with its powerless rays;
    A night-beam Sorrow watcheth to behold,
    Distinct, but distant – clear – but, oh how cold!

    G.G.Byron (1788 - 1824)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  45. Фешак Адріана - [ 2007.12.10 11:44 ]
    Ніколи такого не робіть!!!
    ***
    у кожному дотику трави
    поминально сумісні краплини
    це ти проростаєш в мені
    з-під землі оченята дитини

    ти було, (був, була) у житті
    я не взнаю якої ти статі
    я позбулась тебе у собі
    не побачиш сніжинки патлаті,
    не почуєш як гавкає пес,
    не потішишся сонячним ранком...
    а мені залишається секс
    з кимось з тих, хто неназваний батьком...

    поцілую холодну траву
    з мене так і не сталось мами
    хоч запізно, тебе полюблю
    приголублю нехай хоч віршами...
    а над містом вже падає сніг
    чи змете? чи загубить минуле???
    в тебе очі були б голубі
    і щічки - рожеві пампулі.....

    а нема... нічого нема
    просто сніг, холод і сиро
    моя внутрішня біла зима
    заморожує совість і тіло


    ***
    егоїстично, таки заради себе
    виправдань сама вигадуєш слова
    говориш, що щось схоже на амебу
    вишкріб лікар із твого єства

    все забути. Так згорає пам*ять
    кров згортається і більше не болить
    тільки заміть плоду - тепер камінь
    і душа так схожа на граніт
    ти не підеш, не поставиш свічку
    не замолиш, не зітреш гріхів
    лиш мале заплакане обличчя
    вже ніколи не покине снів.


    ***
    вбивця!!! надто тихо для вироку
    прошепоче неназваний гість
    сяде тінню на краю столика
    ніби скинутий деревом лист
    докорятиме сірим мороком
    виливатиме в ніч полин
    це могла бути твоя донечка
    це міг бути для тебе син

    Ненаспівана колискова
    до світанку тепер болить
    а вночі гість приходить знову
    плаче, тулиться і не спить...


    Рейтинги: Народний 5.8 (5.23) | "Майстерень" 6 (5.07)
    Коментарі: (7)


  46. Григорій Лютий - [ 2007.12.09 22:11 ]
    Я таку тебе не зустріть не міг
    Я таку тебе не зустріть не міг,
    Болем вишитий твій ласкавий сміх…
    Цвітом-тереном коси вінчано,
    Степу рідного чар не лічено…

    Серцем маминим ти мальована,
    Щемом татовим обцілована.
    Я нап’юсь краси із твого лиця,
    На усі часи, як говориться.

    Ти землі моя ясна зіронька,
    Голос серденька і говіронька…
    Жить без тебе – що і не жить зовсім,
    Ти за все мені, ти мені за всіх…

    Я нап’юсь краси із твого лиця,
    Прийде смерть косить та й загається.
    Прийде час, ой, мій, та й задивиться,
    На усі віки ощасливитися.

    Бо краса твоя – то пісні мої,
    В серці тьохкає тонше солов’їв…
    Не набридне вік, не замре здаля.
    Бо у ній усе, щедра чим земля.

    Буду в серці вік ту красу носить.
    Мов дві крапельки – наші донька й син.
    Як замріємось! Як згадаємо! –
    Що є щастячко – не спитаємо…


    …Вже і нас он час в полі доганя,
    Кажуть, все мина, кажуть, все линя.
    Вип’єм болю ми, як горілоньки,
    Що воли, як є чорні брівоньки…

    Не важка судьба, не страшна мені…
    Ти у серці там, де живуть пісні…
    Бо краса твоя – то землі листи…
    У моїм роду буде сходити…

    Бо краси твоя – із вогню й роси…
    Буде ті скарби чесний люд просить.
    За морями та й океанами,
    Брови татові, серце мамине…


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (1)


  47. Я Велес - [ 2007.12.09 21:22 ]
    Я вдячний тим, хто заважають жити...
    Я вдячний тим, хто заважають жити,
    Не пробачають слабкостей і втоми
    І навіть виднокола мого світу
    Затьмарити стараються свідомо.

    А вже нікчемний промах чи невдачу
    Завважать миттю – і візьмуть на кпини...
    Спасибі вам. Давно вже я не плачу,
    Давно з розпуки не згинаю спину.

    Бо знаю протидію від отрути –
    Сильнішу від хандри і від зневіри.
    І вам мене до плахи не нагнути,
    Де кожна тріска – мов клеймо сокири.

    Це ви вселили в мене силу духу –
    Покаменований, підводжуся певніше.
    Кайданник долі, зневажаю скруху –
    Й від того на душі стає світліше.

    Якби мені не завдавали втрати,
    Не ображали, не чинили глуму,
    Хіба сповна я щастя б міг спізнати
    Від іскор доброти людського тлуму.

    Якби мені не дошкуляли вволю,
    У терниках сильце не лаштували,
    Хіба навчився б не коритись болю
    І мав би я достойні ідеали?

    Я вдячний тим, хто заважають жити,
    Не пробачають слабкостей і втоми
    І навіть виднокола мого світу
    Затьмарити стараються свідомо.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  48. Григорій Лютий - [ 2007.12.07 15:56 ]
    ЛАСТІВКА
    Добре душі неполоханій,
    Доки не рветься назад.
    Світе мій, світе непроханий,
    Ти – як на вії сльоза.

    Стану-пристою на хвилечку,
    В щастя на самій межі…–
    Боже, за пам’ять аж винесе,
    Навіть за берег душі…

    Діти гасають галасвіта,
    Їхня пора – від і до…
    Двері лишають, і ластівка
    В сінцях зліпила гніздо.

    Стільки тут зав’язі зв’яжеться…
    Вічних питань прошумить…
    Вітер і той не наважиться
    В хату дверей причинить…

    Ходять дорослі – щасливляться,
    Бабця – навшпиньках стара,
    В вічі їм ластівка дивиться, –
    Аж у грудях завмира…

    Здрастуй, душа моя, ластонько…
    Як же хатам без дверей?
    Чом ти, не навчена пастками,
    Вічно летиш до людей?

    Що ти намислила все-таки?
    Що провіщаєш, скажи?
    Тісно в дворі і у Всесвіті,
    Хочеш у грудях пожить…

    Ластонько, літа принцесонько,
    Сонячний зайчик душі…
    Слід твій записують весноньки
    У золоті віражі…

    Спіла босенька черешенька,
    Хміль оно грушку трясе,
    Воду у божому решеті
    Хмарка од річки несе.

    Старості юність не застує,
    Віє Той Світ полином.
    Човником вічності ластівка
    Тче те усе в полотно.

    Заполоч срібною ниткою,
    Донечок білі банти,
    Півень червоною квіткою,
    Ось на порозі й свати…

    Як тобі ніколи, ластонько,
    Жде жовторотий букет.
    Тільки б не впасти, не впастоньки,
    Тільки продовжити лет…

    Стільки тих літ одкружлялася
    У клопітливім танку!
    Всім наша хата всміхалася,
    Наче стояла в вінку…

    Звісно, тому і пускали ми
    Дні – мов рікою вінки…
    Доки в дворі щебетала ти,
    Вічні були ми таки…

    Впала грозою обпалена,
    Звідки – впізнать не вдалось…
    Небо в дворі прихиляла нам,
    Стільки в нас неба було!

    Крилечка-ручки і ніжечки…
    Все – розказать не берусь…
    Ткала, як бабця доріжечки,
    Пісню життя у обрус…

    Сядь же, присядь, моя ластонько, –
    Ось і долоня й плече…
    Чому нестерпно і часто так
    Світу в сльозі гаряче?

    Хай що було – не до осуду…
    Як же я жив – не тужив? –
    Навіть довіри у Господа
    Ластівки не заслужив…

    Мало в житті неспалимого
    Істини мить запита…
    З дерева віку незримого
    Щебет, як цвіт, обліта…

    Я вже заплутавсь прояснювать
    Наші родинні зв’язки.
    Маю дружиноньку – ластоньку,
    Доньки мої – ластівки…

    Де іще стільки я знатиму
    Ласки, пісень нічиїх…
    Може, ти й справді не мати нам,
    Ми ж усі – діти твої…

    8 березня 2007р.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (2)


  49. Янка Яковенко - [ 2007.12.07 13:13 ]
    ***
    Кого ж я зраджую із вас?
    Коли сліди мої правдиві?
    Змішала цноту й сором злива –
    Не розберешся водночас
    В чиїй розтала я долоні,
    Хто отруївся хто сп`янів?
    Черкнувся, наче кремінь, гнів,
    Спіткнувшись об поріг іронії.
    Лиш ніжність ця не на показ,
    Ще повні пригорщі у лиха.
    І я сміюсь, чи плачу сміхом:
    Кого ж я зраджую із нас?


    Рейтинги: Народний 5.29 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Коментарі: (13)


  50. Ганна Осадко - [ 2007.12.07 12:03 ]
    Друга котяча елегія
    ...І таки дочекалися, чуєш? Кохання, весна,
    Горобці верещали, дружина несла ахінею.
    І сусідська руденька дивилась зі свого вікна,
    І я нявкав до неї – неначе молився на неї,

    Я ступав підвіконням, так буцім ішов до шлюбу!
    Я не бачив межі, я не вірив, що все – зникоме!
    …Прибігала учора поетова ніжна згуба,
    Цілувались, допоки дружини не було вдома.


    Потім він бурмотів через сон: «Я щасливий, Мачо»,
    Я дивився у шибку – її не було, не буде…
    Це – довічна в’язниця…Я плачу? Коти не плачуть!
    Плачуть люди, поете, маленькі, як Всесвіт, люди…

    Потім я звар’ював. Як шуліка, злітав до стелі,
    Я карнизи зривав, я зривався, я падав долу,
    Я цей світ руйнував, наче Бог. І почав з постелі –
    Жовті плями на ковдрі. І пір’я спадало кволо,

    Осипалось, кружляло, у рот набивалось, билось
    Щось у серці. Він потім сказав – каструвати треба.
    …Операція. Світло у світі. Та щось змінилось
    Може, колір гардини, а може, і колір неба.

    Щось таке…Порожнеча побільшала. Все простіше.
    Я лежу в завіконні, її ірреальну бачу…
    В неї п’ять кошенят. Мій господар поему пише.
    Час від часу торкнеться рукою: «Тримайся, Мачо».

    Я вже знаю, що світ – трикімнатний, що те кохання –
    Це марничка минуща. І що за вікном - байдуже.
    Я щасливий. Бо я – досконалий. Лише прохання:
    - Називай мене краще Платоном, двоногий друже…



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (13)



  51. Сторінки: 1   ...   142   143   144   145   146   147   148   149   150   ...   175