ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Чорнява Жінка - [ 2007.10.05 14:37 ]
    У тім світі
    У тім світі,
    ....де все навпаки;
    ....де Зло необхідно, як Рівновага;
    ....де тобі не всміхаються спочатку, а відразу
    б'ють у спину;
    ....де кращі вороги - друзі, а друзі -
    дбайливо байдужі;
    ....де червоне на білому - не горобина, а кров;
    ....де ілюзії не називають надіями;
    ....де "так" означає "ні", а луною "ти" звучить "я",-
    У тім світі ми з тобою разом...


    з того берега
    твоя усмішка ближче
    на ціле життя
    навіть за поворотом
    не сходяться береги


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (4)


  2. Оксана Барбак - [ 2007.10.05 12:11 ]
    ***
    Цей тиск у кілька атмосфер
    Не здатна стримувати далі,
    У цьому місті аномалій,
    Я задихалась дотепер.

    Втечу сьогодні далебі
    Стежками чорних тротуарів,
    В плащі звичайної примари,
    Щоб розчинитися в юрбі.

    Забуду всі слова криві,
    Нататуйовані на шкірі
    Старих будинків, бо не вірю
    У місто й те, що ми - живі.

    Збираю речі, сни, листи
    У клунок спогадів. Ще кави
    Я вип’ю на ніч і лукаво
    Й тебе напÓю, ну а ти

    Про смак спокуси не питай,
    Бо це, повір, вже несуттєво,
    І ми удвох Адамоєви
    Назад повернемось у Рай.


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (24)


  3. Юля Бро - [ 2007.10.04 16:16 ]
    був...
    Вересень був – кохання кіношне і голуби,
    Вересень був помаранчевий, був голубий.
    В тебе – за графіком, в мене був – без пуття,
    Без шляхів, ниток аріадниних, без вороття.
    Все у валізу не влізе – та й дідько з ним.
    Добре не боса, а мотлох – молохові під хвіст.
    Йшов тут казкар один, то тепер побіжу за ним
    Зорі шукати в калюжах і попід тином зміст
    Свого такого-сякого щасливого майбуття,
    Що вироста, мов вірші, знали б з якого сміття!
    Доки буденність пише нас у щоденник тижня,
    Нижні і верхні чакри змішує чорнокнижно,
    Я засинаю груба, а прокидаюсь – ніжна,
    Просто луску знімай і клади під ніж – най
    З нотою «ми» на пробитій гачком губі
    Поглядом заклинаю: не відпускай – люби.
    Жертва шукає ката, риба – рибалку. В юрбі
    будь-якій вибір зупиниться на тобі.
    Жовтень жене пожовкле листя чужих листів,
    Я не знімаю пошту, бо забуваю айді.
    Діти, в Сіті заплутані, мо втечемо від грози
    На піднебіння Всесвіту, де зійшли Терези.



    Рейтинги: Народний 5.88 (5.55) | "Майстерень" 5.75 (5.53)
    Коментарі: (11)


  4. Василь Симоненко - [ 2007.10.03 21:37 ]
    ***
    Ти знаєш, що ти — людина?
    Ти знаєш про це чи ні?
    Усмішка твоя — єдина,
    Мука твоя — єдина,
    Очі твої — одні.
    Більше тебе не буде.
    Завтра на цій землі
    Інші ходитимуть люди,
    Інші кохатимуть люди —
    Добрі, ласкаві й злі.
    Сьогодні усе для тебе —
    Озера, гаї, степи.
    І жити спішити треба.
    Кохати спішити треба —
    Гляди ж не проспи!
    Бо ти на землі — людина,
    І хочеш того чи ні —
    Усмішка твоя — єдина,
    Мука твоя — єдина,
    Очі твої — одні.

    16.XI.1962




    Рейтинги: Народний 5.8 (5.73) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (11)


  5. Чорнява Жінка - [ 2007.10.03 20:11 ]
    Коли музика стихне
    ................................... Другу

    Коли музика стихне і звуки полинуть у стелю,
    коли сил вже не вистачить чути пронизливе "сі",
    я згадаю ім’я твоє дивне, дитя насолоди, пастелі
    твоїх снів потойбічних, де сутінки зріють в росі,

    Де серпневе осоння медвяно в повітрі кружляє,
    де на теплому плесі чиїсь ще вологі сліди,
    де чутлива душа всі закони тяжіння долає,
    де на згадку лишається шурхіт сухої трави,

    Я безсоння твоє заколишу нічними дощами
    і у місячнім сяйві тривогу твою розчиню,
    нічого не питаю - радій і живи до нестями,
    все мине коли-небудь... от тільки не стій на краю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  6. Роман Коляда - [ 2007.10.03 17:08 ]
    Передсвітанкова прогулянка
    вулицями, де колись точилися вуличні бої.

    Повітря дзвенить.
    В порожнечі недоспаних вулиць
    Вчувається стишений шал навісної юрби.
    Немовби за мить
    Задзижчать рикошетами кулі
    Й почне косовицю стара в простирадлі журби.

    Я бачу німого,
    В очах його небо-хоругва
    Тріпоче надією: «Все ще минеться і знов
    Не стане нікого,
    Хто словом своїм недолугим
    Хитне терези і проллється розпечена кров.»

    Сьогодні зима почуттів
    І ніхто вже не хоче
    Сокири до рук та ходити поснулих будить.
    Скривавлений прапор зотлів
    «Пре» плебеїв від збочень.
    А вулиця тиха ще й досі побоїщем снить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (9)


  7. Юлія Кремняк - [ 2007.10.03 15:57 ]
    *** *** ***
    кублами змій образи
    душу торочать на смужки
    світ у якому ми разом
    світ де лиш я самотужки

    сни божевільні і хворі
    в глечику п'яного мозку
    серед брехливих теорій
    в сукнях з гарячого воску

    рухи спітнілі від танцю
    в тишу вчепились зубами
    мнуть охолоджені пальці
    прірву між нами

    світ де ми подумки разом
    світ де вже я самотужки
    в скроню озлоблені фрази
    тихі прокльони на вушко...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.11)
    Коментарі: (2)


  8. Віктор Спраглий - [ 2007.10.03 12:42 ]
    Грішниця
    І

    Так тяжко. Нудить. Страх погано.
    Ще й досі на сухих губах
    Зосталась гіркоти відрада,
    Що з перцем вчора зайнялась.
    Похитуються босі ноги,
    Шукають пальці навмання
    Прим’яту рясу на підлозі
    Та кляті гроші лихваря.
    „У кожного своя робота” –
    Майнула думка у попа
    Та й десь побігла за ворота
    Притуплена й на-пів жива.

    ІІ

    Так тихо. Любо. Лячно трохи.
    Це ж вперше, вперше у житті
    Виблискують великі очі
    Блакиттю в темряві м'якій.
    Сплелись незграбно рученята ,
    Завмерли острахом вуста.
    „Тут так велично, так пихато” -
    Подумало мале дівча
    Та й далі Богу замолилось,
    Прохаючи на це Різдво
    Похилену, стару хатину
    Та оберемочок стрічок.

    ІІІ

    „- Ішла по лісу й ненароком
    Побачила як паненя
    Ховало у дуплі монету.
    Я зачекала та й взяла
    Її холодну та пикату.
    Тепер так соромно мені,
    Що душу хлібом кострубатим
    Нагодувала я в пітьмі”.
    „- Через таких як ти, небого
    Давно готується вже нам
    Протоптана крива дорога
    Та розгарячена смола...”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (1)


  9. Юля Бро - [ 2007.10.02 19:37 ]
    львівське
    Ніби даєш обітницю
    Не розмовляти ні з ким.
    З вікон померлі дивляться
    На силуети пласкі.
    Просто в обличчя дихають
    Будинки вапном вологим
    І відчуваєш шкірою
    Давніх місцин некрологи.

    Ніби даєш обітницю,
    Ніби тримаєш її,
    Ніби триває збитницька
    Подорож. Пілігрим
    Рухається на милицях
    Вздовж площі, де небо тримає
    Хмару за сірі вилиці
    Над колією трамваю.

    Ніби даєш обітницю...
    Бруківка – луска змії.
    Вулиця кожна – митниця, -
    Так і проходиш її.
    Кавою, вишнями, сечею
    Мідним присмаком губ –
    Пахне від себе втечею
    Дощ з водостічних труб


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.55) | "Майстерень" 5.75 (5.53)
    Коментарі: (6)


  10. Чорнява Жінка - [ 2007.10.02 10:19 ]
    ***
    Якби ти чув,
    як лунко пада листя
    на ланцюжок
    твоїх слідів легких
    від болю нетутешнього
    ............до серця,
    від спогадів нічних
    ............до потойбіччя,
    від крику першого
    ............до подиху на скло,
    від слів порожніх
    ............до одного Слова,
    ти б зупинився,
    Часе...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (12)


  11. Галантний Маньєрист - [ 2007.09.30 19:46 ]
    Профанація безсмертних рядків
    Краса ситуації
    „Ногами з себе стягую штани.
    Надворі ніч і місяць у тумані” *
    І цей бичок зі смоляно́ї драні!!..
    Мораль:
    в цю мить в Лисички все за чверть ціни.*

    Краса у залишку
    „Хоч як вдивляйся - жодної пилинки,
    На білосніжних квітах хризантем” - **
    Пилок і мед зібрали? Без дилем!..
    Мораль:
    незайманість - важкий тягар для жінки.

    Вивершення краси
    „Гірська дорога. Гречка не достигла,
    А квітами частуйся досхочу!” ***
    Сюди довершеності Зваби долучу!
    Мораль (всього і вся): Квітуча піхва!


    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  12. Чорнява Жінка - [ 2007.09.30 18:42 ]
    Non-re!
    Вибач, мала,
    не можу відвести
    муки твоєї,
    що зараз скінчиться...
    Non-re...– шепотіла
    вода з криниці,
    non-re! – благали
    птахи і звіри...
    Бачиш, як вийшло...
    хіба ти навмисно,
    хіба ти бажала,
    щоб у сусіда
    телятко впало,
    коли ти з квітами
    розмовляла,
    коли ти трави вплітала
    в коси,
    нага вбігала
    в ранкові роси...
    хіба ти знала,
    хіба ти чула,
    що над тобою
    гроза загула?...
    ..........................
    лишився в Часі
    згарища стогін
    (звідки цей спомин,
    з якого неба?),
    через століття
    я просинаюсь з твоїм
    "Не треба!!!"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (10)


  13. Кока Черкаський - [ 2007.09.29 21:22 ]
    Ногами з себе стягую штани...
    Ногами з себе стягую штани.
    Надворі ніч і місяць у тумані.
    Хоч неохоче злазять з ніг вони, -
    Та зайняті тобою мої длані.

    Тебе тримаю я за гарбузи,
    Щоб не втекла ти , поки буду їх знімати,
    Зніму штани – почну знімать труси,
    Зніму труси – то можна й приступати.

    А ти чомусь холодна , як гантель,
    На мої любощі мовчиш неадекватно,
    Я розумію, що стодола – не бордель,
    І пахне тут не зовсім ароматно.....

    Та що робить, коли таке воно, буття,
    Така, признаємось відверто , селявуха,
    Що змушений я посеред сміття
    Тобі нашіптувати серенади в ліве вухо,

    Коли навколо , де не ступиш, кізяки,
    Коли смердить вареним картоплинням,
    На стінах повзають рогаті слимаки,
    Звисає скрізь торішнє павутиння....

    Та це дрібниці все, моя любув,
    Моє ти сонечко, моя рожева свинко !
    Ногами з себе я уже штани стягнув-
    На щастя в них не затуга була резинка !


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  14. Кременецький Іван Потій - [ 2007.09.28 22:24 ]
    * * *
    Кожен день кудись спішити
    Безпорадно.
    Як це просто – в світі жити,
    Як це складно!

    Кожен день шукати їжі
    І спочинку.
    З кожним часом дні гіркіші
    На перчинку.

    В старість увійти, як в річку,
    Посивіти,
    І погаснути, як свічку
    Гасить вітер.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (1)


  15. Василь Симоненко - [ 2007.09.28 19:22 ]
    ***
    Маленьке — не смішне,
    Адже мале і зерно,
    Що силу велетням і геніям несе.
    Мале тоді смішне,
    Коли воно мізерне,
    Коли себе поставить над усе.
    Але скажіть, хіба такого мало,
    Хіба такі випадки не були,
    Коли мале, як прапор, піднімали
    І йшли за ним народи, мов осли?
    І чи тоді мізерне та смішне
    Не оберталось раптом у страшне?

    19.ІХ.1963


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.73) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (10)


  16. Чорнява Жінка - [ 2007.09.28 17:29 ]
    І витончений присмак потойбіччя
    По мармурових сходинках
    до зірки
    приречено прямую
    я вгамую
    той поклик темряви
    що дихає в обличчя
    жаданою вологою
    безсмертя...
    ...............................
    і витончений присмак потойбіччя
    в краплині теплої амріти
    снити
    вже сил не маю
    засинаю... квіти
    зриває вітер очманілий...
    милий,
    вже годі над безоднєю
    старіти...
    куди ти?!
    .......................
    навіщо це мені
    навіщо?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Прокоментувати:


  17. Чорнява Жінка - [ 2007.09.27 20:27 ]
    Красная Шапочка, Серый Волк и Зигмунд Фрейд-1
    Шановні пані та панове! Я чесно намагалася
    перекласти цей текст українською...
    Але виявилося, що будь-який, навіть чудовий,
    переклад, не взмозі передати весь колорит :((
    І ще одне. Дітям до 16 років, а також занадто
    цнотливим цього краще не читати :)))

    На идею гнусного надругательства над всем
    известной сказкой натолкнул меня столь же известный анекдот:

    Идет Красная Шапочка по лесу и орет песни.
    Выходит Серій Волк и говорит ей:
    "Шапка, ты что, сдурела, ты чего так разоралась?
    Мало ли кто из кустов выйдет
    и что с тобой сделает?
    А она ему в ответ:
    "А что такого? Дорогу я знаю, секс люблю..."

    И вот я подумала: а что если взглянуть на сюжет
    с точки зрения старины Фрейда?
    Представим: жила-была в лесу вполне половозрелая
    Красная Шапочка.
    И была у нее с Серым Волком любовь - большая, но тайная.
    Потому как встречаться им негде было:
    то из кустов живность подглядит, то комары опять же...
    И придумали они себе место для встреч страстных завести.
    Ну, где как не у бабушки?
    Задумка была классная: волк бабулю того,
    и дом свиданий готов.
    А Шапочка туда будет продолжать "пирожки приносить".
    Но не предусмотрели они случая в виде дровосека,
    который крики их перепутал с другими и -
    кесарнул Серого Ромео.

    Примечание:
    1) в гнусном надругательстве используются
    все стихотворные размеры;
    2) рассматривается собственно развязка
    этой поучительной истории;
    3) вообще-то, это коллективное творчество :))

    Итак:

    ХОР (Гекзаметр)

    Музам не снились ни страсти такие, ни горе такое,
    Шапочке Красной одной пережить все пришлось ненароком,
    Грустен наш будет рассказ, здесь веселье излишне любое,
    Девичью душу и тело свое повязала та Шапочка с волком!

    ***
    (ЯМБ - "Онегинская строфа" - да простит меня А. С.!)

    - Ну, что ты встала у порога,
    Вцепившись мёртво в пирожки?
    Вперед и с песней, недотрога,
    Я изнываю от тоски.
    Иди ко мне, моя малышка,
    Останься в Шапке - это фишка,
    все остальное - на фиг, прочь,
    Устроим мы безумства ночь.
    - Лови меня, мой рыцарь серый,
    Сейчас проверим, как ты крут,
    Дрожанье лап, кусанье губ...
    Какой ты, право, неумелый!
    Расслабься, хочешь пирожок?
    О чем скулишь? Какой горшок?

    (ХОРЕЙ)

    Серый Волк ушел в загул.
    Протрезвел.
    Потом загнул
    Красной Шапочке салазки
    так что та ушла из сказки
    жутко-жутко матерясь
    пирожки забросив в грязь.
    У её теперь живот
    вздулся шариком.
    Вот-вот
    вывалится из него
    чёрт-те знает чё чего
    то ли волчьи дети
    то ли хрен в букете.

    .***
    - Я пропал, как зверь в загоне, --
    Серый Волк под Шапкой стонет.
    - Что?.. Ты трусишь, мой дружочек?
    Съешь с виагрой пирожочек.

    На фиг мне любовь такая,
    где пацанка управляет.
    Сам привык смущать я бестий.
    Глянь, мой клык ещё на месте!

    ***
    - Это клык? Ну, ты загнул, волчара,
    У щенков я бОльшие видала,
    Не тушуйся, друг, сейчас поможем -
    Сделаем из кнопки великана.

    - Ты куда? Ведь я боюсь щекотки,
    Не хватай руками мои чресла,
    Может, тебе будет интересно -
    Бабушка пред смертью завещала...

    (ДАКТИЛЬ)

    - Как хороша ты, о девочка в красном,
    Даже без красного ты хороша...
    - Зубы твои так в оскале прекрасны,
    Но и опасны, как волчья душа.

    - Что ты, я весь пред тобой нараспашку,
    Хочешь - потрогай, а хочешь - погладь,
    Тронь своей ручкой мохнатую ляшку...
    ...Бабушка тоже просила обнять.

    Помню, бывало, придешь на рассвете,
    Ляжешь тихонько в постель нагишом...
    Ты говоришь о каком-то минете?
    Лучше послушай, что было потом...

    ***
    Рыдаю я, на Волка глядя -
    Облез уж весь от этой... Шапки;
    Она же - даже не краснеет,
    И в сексе Волка не жалеет!
    ...В букете ХРЕН - оно, конешно,
    Не икебана - просто песня -
    И слышу Волчье - "Не могу-у-у!!!"...
    У Фрейда, видно, он в долгу...

    ***
    Вдалеке, где гуляют по лесу
    то ли бесы, а то ли балбесы,
    Шапка Красная ищет в туманах
    свою девичью честь окаянну.

    Вот ведь дело оно ведь какое,
    потеряешь, хрен сыщешь потом,
    никакой не прикроешь рукою
    место то, на котором излом!

    На пенёк взгромоздившися попой,
    понадтреснутой в разных местах,
    сыплет Волку она блин синкопы
    через ох, через ух, через ах...

    (АМФИБРАХИЙ)

    - Ну что ты опять мне морозишь мозги,
    При чем здесь бабуля, при чем пирожки?
    Ты мне обещал офигительный рай,
    Давай же, мохнатый, быстрей начинай!

    - Достала меня ты, тебе я скажу,
    А ну, замолчи или я ухожу,
    Займи лучше рот свой предметом другим,
    Да будь осторожна и ласкова с ним.

    ***
    Блись Красношапочьной мадамы, ёлы палы,
    столпотворение из лешых и волков,
    зайчишки в памперсах и лоси-аксакалы
    сбежались дружно к арамату пирошков!

    А Шапка шлёпает в сандалиях по лесу,
    торчяя передом вперёт а задом взат,
    лесной народ мужыцка пола гибнет в стрессе,
    текёт слюня с ево и пучуцца глаза.

    Один Волчара тока в зубе кавыряит,
    любви нажравшыйся по само "не могу",
    и откровенно енту банду презирает,
    пирог кусая скрось ляминиву фольгу.

    Вот щяс я подойду и дам по рылу
    нахалу адцкому: едрит тебя за шыш,
    за штош тебя така девчёнка полюбила,
    коль ты ишо на бапку зуп точИшь?

    (ХОККУ, ТАНКА)

    ***
    каждый дровосек
    своего счастья
    вздохнула волчья шапочка...

    ***
    …любовным утехам
    предались игриво
    Под сенью бамбука.

    Мрачная тень
    Показалась внезапно
    В тени деревьев –

    За круглыми стеклами
    Хитрые глазки
    Доктора Фрейда.

    Поняли вдруг,
    Что врасплох их застали.
    Позор несмываем!

    Как пренебречь
    Самурайскою честью?
    Вспорото брюхо…

    ***
    красная шапка
    вот и всё что осталось
    эх, Фрейд, старина...

    :)))))))))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (12)


  18. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.09.27 20:16 ]
    Справжній пляж
    У спеку, гарний літній день,
    До затишку водички
    Злетілась, мовби на мішень,
    Вся мошка на травичку.

    Бабки злетілись та жуки,
    Метелики-бояри...
    Усілись бджоли під грибки,
    Надівши окуляри.

    Сміється сонечко, блищить
    Водичка у струмочку,
    Ось павучок маленький спить
    У гарному візочку...

    Зелених верб густе гілля.
    І це все - не міраж!
    Бо для комах, повір, маля,
    Існує справжній пляж.

    Отож, у спеку, літній день,
    До затишку водички
    Летить, немовби на мішень,
    Вся мошка на травичку.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  19. Чорнява Жінка - [ 2007.09.27 12:39 ]
    Підсвідоме бажання
    Заневолив той сон
    і по колу повів
    по старому,
    де багаття жоржин
    натякне на стежинку
    додому,
    де любисток незібраний
    зонтики тягне до ґанку,
    де ще бабине літо
    живе в золотавім світанку,
    де на зламі світів
    тут зустрілися
    бранці кохання,
    де твій погляд, твій дотик,
    твоє підсвідоме бажання...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (14)


  20. Вячеслав Семенко - [ 2007.09.27 04:31 ]
    ЗА ТИЖДЕНЬ ДО РОЗСТРІЛУ
    Там, угорі - мій світ, розтятий на клітини,
    полощеться на вітрі, б"є крильми, як птах.
    Димком жовтавим між віконних рам хмарина
    з блакиті оксамитової загляда.

    Росою по стіні стікає тихий вечір,
    зоря червоно розмальовує вітраж.
    І марні були з прокурором суперечки,
    презумпція невинуватості - міраж.

    Суддя, відвівши очі, прочитав похапцем,
    і поїзд криком пісні зеків заглушив.
    Ворота клацнули, не залишивши шансів
    в прийдешньому для української душі.

    Вихрапує "смотрящий"- злодій у законі
    ненависне буття через тривожний сон.
    Мій біль водою у несправнім водогоні
    у ритмі крапель б"є по барабанах скронь.

    Крізь болоття тюремного жаргону,
    крізь мертву тишу мурів, дзвін колючих струн
    пером і словом я калиноньку червону
    підняти хочу, як зажурену сестру.

    А воля жайворонком над полтавським степом
    манила, звала в мандри за далекий пруг...
    ...Ридала у куті згвалтована Евтерпа,
    ховаючи розпуку у вінку із рук.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (3)


  21. Дмитро Дроздовський - [ 2007.09.26 22:06 ]
    гортанню вихаркане слово
    гортанню вихаркане слово,
    залізний біль німого зойку,
    і, як було, все буде знову,
    лягає мить у часокойку,
    самотність втечі, невмирущість,
    осіннє листя на асфальті,
    важкого погляду значущість,
    (хтось пропустив якийсь пенальті),
    горить свіча у деннім світлі,
    сплетіння дня, сплетіння ночі,
    ці губи, сповна не розквітлі,
    такі! такі... їй-Бо’, дівочі...
    пора, втікає в безвість стежка,
    і “завтра” на світанку сходить,
    блищить березова сережка,
    і світ по колу колобродить...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (3)


  22. Мирослава Меленчук - [ 2007.09.26 14:07 ]
    ***
    Посади мені сад, так стомилась блукати по світу.
    Посади мені сад, відпочити до яблунь прийду.
    Стільки років живу, та шкода, не навчилася жити,
    Може, я оживу і коріння пущу в тім саду?!

    Зацвіту навесні. Так душа осягає причастя.
    Після сповіді зим цей вінок, наче прощення німб.
    По стезі між дерев заблукало загублене щастя,
    Я його віднайду в тім саду, що посадиш мені.

    Відполощуть дощі, літній вітер грайливо осушить
    Заплямовані дні під серпневий ясний зорепад,
    І покотиться вмить злива яблук прицілом у душу.
    Посміхнусь... На долоні землі посади мені сад.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (71)


  23. Ірина Заверуха - [ 2007.09.26 13:53 ]
    Ноти (історія одного лжевбивства)
    До_Достигаючі вишні у колір бордо
    Падають долі дозрілими
    Смійся Ікаре!

    Ре_Реставруєш розбите люстерко старе
    Роки ішли, ми йому вже обридли
    У гримі

    Мі_Між словесними па і пролистаним ЗМІ
    Клякнемо ми, вдарить небо крильми
    Де Голгофа

    Фа_Фарбувати асфальт світлом кольору фар
    На нічному сафарі забути свою
    Парасоль

    Соль-Сольовими потоками спряжених сліз
    Бурмотіти під ніс і свого начищати
    Пістоля

    Ля-Ляскіт зброї ще можна почути здаля
    Ще усе поверне до нуля
    Все у русі

    Сі-Сіре небо блищить у ранковій росі
    І красуються небом зволожені вишні-
    Бордо...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (3)


  24. Чорнява Жінка - [ 2007.09.26 12:08 ]
    В саду каміннім...
    В саду каміннім,
    що заріс любистком,
    лиш спогади
    вирують...
    Пряна ніч
    гойдає став старий
    в обіймах...
    Осінній замок,
    лежачи в руїнах,
    ще пам’ятає
    аромат свічок
    і плач роялю,
    лункий шепіт
    двох...
    Відтоді
    вітер тут господар,
    зачиняє
    і розчиняє
    вікна з вітражами
    колишніми...
    під шурхотіння часу
    дарує листям
    пристрасть
    пасадоблю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Прокоментувати:


  25. Юлія Гордійчук - [ 2007.09.26 11:51 ]
    ***
    Тримаєш мене за руку?
    Міцніше тримай, коханий,
    Притисни мене до серця,
    Може, я відігріюсь...
    Пронизливо сіра осінь
    Стікає по нам дощами,
    Скоро страшна зима-відьма
    Станцює на розі вулиць!
    Контури стін розмиті
    Вростають в бруднюще небо,
    Тікає крізь змерзлі пальці
    Повітря клаптями диму,
    Нечутно сповзають миті
    Надії в глуху зневіру...
    Зігрій моє серце в казці,
    Мені ж цілувати зиму...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Коментарі: (2)


  26. Чорнява Жінка - [ 2007.09.26 11:20 ]
    Просьба
    Дай избежать не смерти, не сумы,
    Не зависти, не дружбы с дураками –
    Любви к нам тех, кого не любим мы,
    И равнодушия любимых нами...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (34)


  27. Оксана Барбак - [ 2007.09.26 10:06 ]
    ***
    Художник малював дощ
    краплини застигали у повітрі
    сором’язливо позували
    переливаючись всіма кольорами
    Художник малював дощ
    і навіть не помітив
    що намалював
    веселку


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Прокоментувати:


  28. Старий Сірко - [ 2007.09.25 18:43 ]
    Рятуйте!!!
    Сьогодні труїли щурів –
    Та щур – то хитрюча тварюка,
    Отруєне сало не з’їв,
    Ще й хапнув, поганець, за руку.
    А потім очолив протест:
    Навів побратимів з підпілля,
    Мовляв – ось на пузі вам хрест,
    Ми тут живемо як бадилля!
    Єднайтесь усі, хто гаразд,
    І скинем диктатора з ліжка!
    Шоб знав, як знущатися з нас!
    До біса нам трунок і кішка!
    Ми тут наведемо свій лад –
    Введемо поняття щурячі,
    А хто не прийме наш розклад –
    Залишим без хати і дачі.
    Рятуйтеся, людоньки! Ґвалт!
    Вже сунуть щурячі загони
    Під лемент і пискоту шквал
    В домівки, міста й регіони…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  29. Варвара Черезова - [ 2007.09.25 13:23 ]
    ...
    То вже, напевно таки, параноя -
    бачити все до найменших деталей.
    Бачити, як ти захоплений грою
    у товаристві зачовганих кралей…
    В морі чужого бажання і хіті,
    з кров'ю на яснах, що пристрасті слід,
    мовчки блукаєш у порваній свиті ,
    вихід шукаєш, знаходиш прохід.
    Що загубив ти у місті-проваллі,
    В цій почорнілій клоаці міщан?
    Мріяв про світлі посріблені далі
    і про дівочий незайманий стан?
    В обмін на мрії, поете мій милий,
    що ти отримуєш - очі відкрий -
    Скурвлену дівку в п’яні обійми,
    голос охриплий, кашель сухий…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (22)


  30. Чорнява Жінка - [ 2007.09.25 10:44 ]
    Три питання
    Ти бачив, як тремтить повітря
    У час короткий, надвечірній,
    Від аромату динь і яблук
    На розі осені і літа?

    Ти чув, про що шепочуть хвилі
    З піском морським на узбережжі,
    Коли їх пестить теплий вітер
    На розі ночі і світанку?

    Ти віриш в те, що вільні душі
    В блакить здіймаються прозору
    І їхні мандри нескінченні
    На розі смерті і спасіння?


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (15)


  31. Юля Бро - [ 2007.09.24 21:14 ]
    Синоптик
    Тоді ще не знала, що безнадійно хвора,
    Думала: ті, випадкові, очі, - те-що-мені-потрібно.
    Дивачкою ходила долонями вгору
    І на безриб’я приносила рибу. Дрібно
    Мислила. Осінь приводить в норму.
    Проти інфекції засіб надійний - побут.

    Коли цілий день ти намагаєшся щось та зробити,
    Приходиш додому а там від порогу: «та-ти-та-та-ти-та...
    ...Не так-не доречно-не вчасно-недобре-негарно».
    Мовчки на п’ятах зробивши півколо, на ганок
    Виходиш і знову до пізньої ночі чи раннього ранку
    Блукаєш - шукаєш якісь фантастичні важелі
    Потреби з можливостями врівноважити,
    Щоб бути запобіжником когнітивного дисонансу
    Для тих, кого ніби-то любиш. Ніби-то. Все – несправжнє:
    Почуття, мрії, сльози, руки і ноги.
    Ти – тільки робот, механічна лялька,
    В якої програма: «видобуток грошей-грошей»,
    Яких завше маломаломаломаломало.
    Ловиш себе на співчутті чоловікам,
    В яких за спиною матуся-дружина-діти,
    Особливо якщо це – дівчатка,
    Особливо якщо підлітки, акселератки (Боже!)
    Безжалісні й напівсталеві, непохитні в своєму бажанні
    Їсти-коштовновдягатись-відпочивати-навчатися в універі...
    Так усвідомлюєш сутність. Ти навіть не робот-жінка,
    А так...андрогин. З майбуттям, як і в кожного брухту:
    Вийде термін – спишуть на звалище чи на горищі забудуть.
    Там будеш згадувать свій несподіваний вірус-літо
    І як це просто і збудливо - справжня людина,
    І що таке «боляче», що таке «подих його на скроні»,
    Що таке «кров-любов» як банальна рима...
    Вересень, ніби дятел, довбе дощями по шибках.
    І сам собі – синоптик долі. Хочеться швидко-швидко
    (Тільки почув оте «та-ти-та-ти-та» (дивитись вище)
    Бігти не обертаючись... навіть напевне знаючи,
    Що немає куди і до кого...
    Немає..куди...і..до..кого...
    Просто бігти...
    Просто бігти і дихати...

    Доки не сяде енерджайзер в клітині ребер.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (35)


  32. Чорнява Жінка - [ 2007.09.24 17:41 ]
    І буде ніч...
    І буде ніч... палка і безсоромна,
    Як стигла полуниця на губах,
    Наложниця терпка і невідмовна
    В твоїх руках.

    Солодкий смак пекельної спокуси
    Розірве тіло, розум захмарить,
    То нерв оголений, а не мої укуси,
    Тобі болить.

    Так струм розпусти збуджує повію,
    Так спрагу первісну вгамовує вода,
    Я божевОлію, божеволІю,
    А ніч стіка.

    Жадана мить одвічного бажання
    Нахлине, мов загибель, віч-на-віч,
    То ж зрозумій – це нашого кохання
    Остання ніч...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (9)


  33. Чорнява Жінка - [ 2007.09.24 11:52 ]
    Сіно...серпень...розпуста
    А сіно кололо спину,
    А з неба зірки зривались,
    То серпень, напевно, винний,
    Що я тоді закохалась,

    Мої непристойні жести,
    Твоє нескінченне "хочу",
    А Місяць грайливо пестив
    Шалену розпусту ночі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (47)


  34. Кока Черкаський - [ 2007.09.23 22:24 ]
    PALINDROMON-21
    І трава, ніч…
    Оохи та ахи…
    Луджені зорі,
    Аромат лексидій,
    Юль фото…
    Флюїди скель,
    та моря,
    і роз…
    … І не жду лиха,
    А – тихо очі на варті….


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  35. Кока Черкаський - [ 2007.09.23 20:53 ]
    Василиса Прекрасна
    Цього року лелек розвелося, як гною,
    Наче гною в цей рік розвелося лелек !
    Моя мила !
    Сумую я так за тобою ,
    Моя риба кохана, мінтай мій, мій хек !

    Ти майнула кудись , а куди – я не знаю,
    Я не знаю, куди ти майнула, мон шер !
    І без тебе тепер я щодня помираю,
    А учора – прикинь ! –
    Я ледь-ледь не помер !

    Я не слухаю ніц, навіть „Радіо Ера”,
    Не дивлюся кіно, не співаю пісні,
    Ще учора я думав, що ти зла мегера,
    А сьогодні вночі ти приснилась мені.

    Ти в сорочці стояла до п”ят, і з косою,
    А коса та сягала тобі аж до п”ят,
    Сподівавсь хоч у сні я побути з тобою,
    Та лелек у цей рік розвелося ж, як гною,
    І [нахабні] лелеки пожерли усіх жабенят !

    Мені тоскно і сумно, мов курочка-ряба
    Мої яйця розбила усі нанівець !
    Де ти , риба моя,
    Моя Царівна –Жаба !
    Повернись !
    Бо без тебе мені вже гаплик !

    © kokacherkaskij, 20-08-2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (13) | "ГАК"


  36. Кока Черкаський - [ 2007.09.23 20:43 ]
    Карамелька
    Я несу в кишені карамельку,
    Ось прийду – тобі її віддам,
    Хай вона на вигляд і не дуже,
    Заціни : я міг би з”їсти сам.

    Але я несу її лише для тебе,
    Крихти хліба й крихти тютюну
    Поналипли на її обгортці,
    Обліпили всю її, смачну.

    Через кожні двадцять вісім кроків
    Я на Божий світ її виймав,
    Перевірити, чи не згубив її я,
    Перевіривши ж – назад в кишеню клав.

    Інколи ж, коли не міг стерпіти,
    Вийнявши, її я розгортав,
    Перевірити, чи з нею все в порядку,
    Перевіривши ж – назад в кишеню клав.

    А коли мене ніхто не бачив,
    Розгорнувши – я її смоктав,
    Перевірити, чи часом не отруйна,
    Перевіривши ж – назад в кишеню клав.

    Ось уже пройшов я з півдороги,
    Нешкідливу і поживну , на біду,
    Я тобі несу в кишені карамельку,
    Дочекайся , я ось-ось прийду !


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.24) | "Майстерень" 6 (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  37. Ірина Заверуха - [ 2007.09.23 19:15 ]
    чолОВІк
    Чоловік-кава
    Іще не встигла як слід розпробувати
    А вже залежність
    А вже бажання тебе куштувати щоранку
    Судини розширені – плюс і мінус безмежність
    Одну за другою повну п’ю філіжанку

    Чоловік-цукор
    Було гірко і вже не гріло
    До зупинки серце дозріло
    Я любила...
    Так, я любила каву без цукру
    Поки ти не розбавив мою кофеїнову сутру...

    Молоко
    Я вся у білому
    Я білена стіна
    Не розчарована
    А просто трохи інша
    Мені гадали - буду я одна
    Мені гадалося,
    Що я за тебе вийшла...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (7)


  38. Ірина Шувалова - [ 2007.09.23 13:10 ]
    ***
    м’ясо дерева пахне сріблом.
    м’ясо дерева біле-біле.
    за гачок зачепившись німбом,
    ти співаєш, маленьке тіло.

    груди в дерева гострі-гострі,
    плоть дуріє і пнеться дибки.
    крізь свій торс простромивши осінь,
    ти співаєш, маленька рибко.

    груди в дерева гострі-гострі.
    ніздрі в дерева з павутини.
    спати в морі тебе запросять,
    сонцесяйна моя дитино.

    м’ясо дерева пахне сріблом.
    дибки плоть вимагає диби.
    ти співаєш свою загибель.
    ти співаєш, маленька рибо.


    Рейтинги: Народний 5.69 (5.49) | "Майстерень" 5.67 (5.48)
    Коментарі: (12)


  39. Дмитро Дроздовський - [ 2007.09.23 11:01 ]
    Холодна сцена. Тіні. Катафалк
    Холодна сцена. Тіні. Катафалк
    старого світу, змореного в часі.
    Виходить з темряви чаклун у рясі,
    і вам, панове, подає бокал!

    ...Я видужаю, тільки він піде,
    я вийду на погост із-під овацій,
    і дисонансне марево вібрацій
    до ваших ніг потомлених впаде.

    Зболіле горло у крові сонат,
    замучено слова кавалком мови.
    Нічого. Здужаю... і вийде знову
    в сценічні марення ловець-пірат.

    Незграбний рух майстерністю подам,
    у цьому все: мій голос, моя нота,
    мій артистизм, сомнамбулічна цнота,
    мої обличчя... тіло Міріам...

    Зболіле горло у крові сонат
    замучено слова кує із мови.
    Нічого. Здужаю. Засиплю рови,
    старих ілюзій. Лиш помре пірат...

    ...холодна сцена, тіні, катафалк
    старого світу, змореного в часі,
    виходить з темряви чаклун у білій рясі,
    і вам, панове, подає бокал!


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (18)


  40. Печарська Орися Москва - [ 2007.09.22 03:35 ]
    ***
    Це не будяк у вазі --
    Символ це, мудрий символ…
    Має він на увазі
    Щось неприємне й зимне.

    Чую стремління крові,
    Стримане вічним сумом,
    Ще одна із історій
    В Лету понуро суне.

    Пам’ять, що сяє синьо,
    Вчепиться реп’яхами.
    Символ це, просто символ,
    Тихий і непроханий..

    Плачу, сміюсь до болю,
    Знову лічу до сотні.
    Я назавжди з тобою,
    Панно Самотність.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (5)


  41. Юрій Лазірко - [ 2007.09.21 18:03 ]
    Скрипоче рана
    О, скрипко!
    Скрип...
    Смичок на витягах.
    Заскрипотіло у душі,
    мінялося на лицях -
    заголосила, помирала
    одиноко скрипка.
    Позавмирали відчуття
    підлоги у скрипицях.
    А серце написало скрипт:
    "Амінь. І стало хлипко."
    О, скрипко!
    Скрип...
    Смичок на витягах
    у щем струною перелився
    там, де тріпоче вже
    недоспаний життя світанок.
    В якого скрипника
    ти з болем грати так навчився?
    Солоне соло словом
    кволим не осмислив - рано.
    О, рано!
    Ранить...

    21 Вересня 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (12)


  42. Ганна Осадко - [ 2007.09.21 12:05 ]
    Копання картоплі
    ...Золотої осені у Волицях,
    Де селяни на картоплю моляться,
    Де Ганнусі хочеться, та колеться
    Все послати під усі чорти:
    Цю ріллю, і цей рискаль роздовбаний,
    Але ж “земле-мати” – було мовлено,
    “світ ловив” – і от мене вже зловлено…
    Тільки шкода, що зловив не ти…

    Чуєш, як земля у сні здригається?
    Це картопля в ній перекидається,
    І товче покоцаними пальцями
    У тугий і напнутий живіт…
    І кривавлять буряки у борщику,
    І дитя співає “Вийди, дощику”,
    І село, що божевільне осінню,
    Богомільно дивиться на схід.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.65) | "Майстерень" 5.75 (5.62)
    Коментарі: (8)


  43. Ганна Осадко - [ 2007.09.20 12:12 ]
    Позачасся
    ...Так час піском між пальцями тече,
    Так Бог кладе правицю на плече,
    Так Фенікс помирає ще і ще,
    Щоб жити.
    Бархани тиші та декор століть,
    Де вічне і не вічне відболить,
    Де жовтень – мить, і ми у ньому – мить,
    І вітер.

    Щоб вірити, і, вкутавшись у сни,
    Мов лялечка, чекати до весни,
    Коли яскравий квітень навісний
    Відпустить…
    І голос… Ні, не голос – тільки звук -
    Він уночі проквилить, як малюк,
    Шукаючи м’яких і теплих рук
    Матусі…

    Він поведе, він приведе у сад,
    Слова впадуть під ноги. Листопад
    Закрутить фрази. Час піде назад –
    І стане…
    І ми прозорі, вічно молоді,
    У тих садах зостанемось тоді,
    Де чорні води. Кола по воді.
    Осанна.


    Рейтинги: Народний 5.9 (5.65) | "Майстерень" 5.75 (5.62)
    Коментарі: (6)


  44. Ганна Осадко - [ 2007.09.19 16:31 ]
    Безособове
    І осінь пережити, як вітрянку,
    І зиму перебути, як чуму,
    І не питати – пощо і чому
    калатальце калатає кому,
    коли вокзал співає “варшав’янку”.

    І заховатись в шалик, наче в нік,
    І у глітвейн зануритись по п’яти,
    І тільки спати – байдуже, з ким спати,
    Вмираючи утретє чи уп’яте
    З істотою на ймення “чоловік”.

    Уже не прокидайся, божа слань.
    Світ протече - і вік стече по тому,
    І мертва тиша кинутого дому
    Нікого не покличе. Сон і втома.
    І ця герань засохне. Бо герань.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (9)


  45. Борис Щавурський - [ 2007.09.18 17:53 ]
    ***
    Килими снігу і тиші стіна,
    гола душа у долонях на холоді...
    Мужносте пізня, час вже і нам
    долю писати сріблом по золоті.

    Хоч заливаюся ще солов’єм,
    важче живеться і пишеться важче...
    Чуєш, ти, золотко пізнє моє? —
    Сріблом по золоті, і не інакше.

    Знати не знаю, хто так звелів —
    хай українською, хай хоч івритом, —
    наче останній гебрей на Землі,
    мушу себе я договорити.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.6 (5.52)
    Коментарі: (9)


  46. Борис Щавурський - [ 2007.09.18 10:21 ]
    Різдвяний романс (переклад з Бродського)
    РІЗДВЯНИЙ РОМАНС
    Євгенію Рейну, з любов’ю
    Пливе в журбі непояснимій
    поміж цеглової надсади
    нічний кораблик незгасимий
    із Олександрівського саду,
    нічний ліхтарик нелюдимий,
    що на троянду жовту схожий,
    над німбами своїх любимих,
    в ногах прохожих.

    Пливе в журбі непояснимій
    п’яниць, сомнамбул хор бджолиний.
    Столиці сонної світлину
    невесело зробив чужинець,
    і, на Ординку увігнавшись,
    таксі хворіє верхівцями,
    ряди хоромів, обійнявшись,
    стоять з мерцями.

    Пливе в журбі непояснимій
    співець столичний сумовитий,
    біля крамнички з керосином
    двірник сумує кругловидий,
    пливе по вулиці публічній
    коханець сивий і вродливий,
    і шлюбний поїзд опівнічний
    пливе в журбі непояснимій.

    Пливе, де тьма замоскворецька,
    пливе у горі самовито,
    говірка тулиться єврейська
    до жовтих сходів сумовитих,
    і від кохання до журботи,
    під Новий рік, в кінці суботи,
    пливе гоноровита краля,
    у власних згублена печалях.

    Пливе в очах холодний вечір,
    тремтять сніжинки на вагонах,
    морозний вітер, зблідлий вітер
    червоні обійме долоні,
    і ллється мед вогнів на плечі,
    і пахне солодко халвою;
    нічний пиріг несе Святвечір
    над головою.

    Твій Новий рік по темно-синій
    воді в нуртовищі міському
    пливе в журбі непояснимій,
    немов життя почнеться знову,
    неначе будуть світло й слава,
    і вдалий день, і вдосталь хліба,
    немов життя хитнеться вправо,
    хитнувшись вліво.


    Рейтинги: Народний 5.43 (5.46) | "Майстерень" 5.63 (5.52)
    Коментарі: (11)


  47. Ольга Анноун - [ 2007.09.17 23:03 ]
    Adorace
    Моя печаль, і незбагненна туга,
    Сумного дня моя сумна подруга,
    Все, що сказати не зуміли ми,
    Падіння наше -
    З весни до зими
    Сміливі дотики та непрожиті ласки -
    Сторінки з непрочитаної казки,
    Ті ночі, повні шалу і без снів
    Котрих ніхто позбутись не хотів
    Несповнені бажання, тихі мріїї
    І одинока крапка безнадії...
    Що було наше, вперше і востаннє
    Складаю я до ніг Твоїх, kochanie...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.18) | "Майстерень" 5.5 (5.14)
    Коментарі: (3)


  48. Дмитро Дроздовський - [ 2007.09.16 18:23 ]
    Вітер вовком воліє вити
    Вітер вовком воліє вити,
    ніч нуртує невинно нервом,
    я втомився не вас любити,
    прикидатися чорним стервом.

    Я не хочу тримати руки,
    під якими жовтіють рани,
    не хвилюють мене Памуки,
    не принаджують Тамерлани,

    Шаленіє шаленства шалька.
    На дуель! (Навіть це не можна...)
    Я розбійницька гнівна лялька,
    що на вас погляда тривожно.

    Відпустіть же мене на волю
    або дайте мій каламарчик!
    Вже розідрано всі мозолі!
    На добраніч!
    Аревуарчик...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (6)


  49. Мирослава Меленчук - [ 2007.09.14 15:49 ]
    * * *
    Дні вчорашні – не більше, не менше – листки календарні,
    Відірвеш - і у вічність відправиться зношений день,
    А зубами чіплятись за вчора безглуздо й примарно -
    Те, що вчора було - загуло і повік не прийде.

    Дні минулі, де слово і крок загубилися перші,
    Не жалкуй, - не біда - відгуляли стократно своє.
    А сьогоднішній день, як бездомний блукаючий вершник,
    Не вертає назад, а секундно живе тим, що є.

    Не тривожся дарма, обираючи в завтра дорогу
    (Ти нічого насправді в житті не вирішуєш сам),
    Обдурити ми можем себе, але тільки не Бога –
    Всі бажання повз нього, якщо ця дорога не в храм.
    _________________________________________________

    Відірву цей листок, помолюся, затиснувши в жмені –
    Чотирнадцяте. Вересень. Проситься в душу сльоза.
    Хтось поїхав далеко, та все ж повернеться до мене?!
    Може, років за п’ять я приклею листок цей назад...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (23)


  50. Печарська Орися Москва - [ 2007.09.14 01:20 ]
    ***

    Від кави болять суглоби
    І трохи ламає руки.
    Старий годинник спідлоба
    Сканує найменші рухи.

    Ці звуки, ця тиша й літо.
    Відлуння забутих глюків.
    Він вміє мене розізлити –
    Старий годинник-падлюка.

    Він вміє втовкмачити серцю
    Свій темп і свою монотонність.
    Мій спогад іще не стерся,
    Ці стіни кам’яно-сонні

    Так міцно тримають тіло
    І смокчуть його засмагу.
    У кави нутро застигло
    На зіткненні крику і смаку.

    І скоро на світ нахлине
    Велика страшна посуха.
    Останню гірку краплину
    Досмоктує жирна муха.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   146   147   148   149   150   151   152   153   154   ...   175