ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Роман Миронов - [ 2018.02.26 08:00 ]
    ***
    Я знаю істину. Це просто сорок шість.
    І три лежить у мене на долоні.
    Я вивчив рух всіляких електронів.
    Цей шлях веде в періодичний ріст.

    У цьому світі я досмертний гість.
    А що ж будé після самої смерті?
    «Нейтринні осциляції», – дотепно
    Галактика за мене відповість.

    20.02.2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (10)


  2. Олександр Сушко - [ 2018.02.25 15:21 ]
    Всьо буде чотко!
    Йдуть у владу тільки шахраї?
    Ледарі брехливі та підступні?
    Ну то й що? Хай гавкає зоїл,
    Теж знайшовся - лицар непідкупний.

    Хай мозолить рало бевзю длань,
    Поціляє снайпер у аорти:
    В час важкий сховає Іордань,
    Не у моді жанни й донкіхоти.

    Одберу у лохів коровай,
    Наплету указів і законів.
    Потім хоч до гробу проклинай,
    Та роняй в поділ сльозу солону.

    Нині управитель непростий,
    Чинш ховає в тридев'ятім царстві.
    Праведники розкидають гній,
    Панові коритись варто пастві.

    Скоро віче, випустимо пар,
    Звично люду тицьну дулю в пику.
    Бюлетень міняю на сухар
    Й пару гривень на тютюн-горілку.

    Язицюра молотити звик
    Отченаш і заповіді Божі.
    Йди, працюй, трудящий чоловік,
    Я тим часом попакую гроші.

    26.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Сушко - [ 2018.02.24 20:06 ]
    Страхіття
    Не писатиму усе підряд,
    Гонорари дуже мені любі.
    Ставить видавець дезидерат*:
    Казочка дитяча - з морем трупів.

    Хай од жаху гикає читач
    І ковтає безупину ліки.
    Зароблю тоді лише на харч,
    Як упир залазитиме в шибку.

    Тож чіпляю клешні, моцаки,
    У рови наплескую отрути.
    Проти мене Стівен Кінг м'який,
    Стиль у мене сатанинський, лютий.

    Буратіно татка загриза,
    А Мальвіна смажить Карабаса.
    Хвостиком вимахує коза,
    Цілиться в опуклості, зараза.
    .
    Казочка шалена! Вищий клас!
    Персонажі - у страшних укусах.
    Та регочуть Галя та Юрась,
    А дядьки всміхаються у вуса.

    Видавець од люті сам не свій,
    Муза не сприймає кон'юктури.
    У сатири вовкулаки й Вій -
    Це лише смішні карикатури.

    24.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  4. Олександр Сушко - [ 2018.02.23 10:17 ]
    Напоумив
    Бабця ще нівроку, молода,
    Має кабанця, хазяйновита.
    Я б узяв, та є одна біда -
    Любить вірші, а не оковиту.

    Зранку вже літає в небесах,
    Плаче, мабуть, пише щось дівоче.
    Майталає над столом коса,
    А мене утішити не хоче.

    Я вже їй полагодив паркан,
    Гусакам щодня приношу ряску.
    Думав, що віддячить, погука
    Аби зняв увечері запаску.

    Гаманця би любоньці віддав,
    На руках щодня носив би в баню.
    А вона: - Душа моя рида,
    Гекатомба зріє про кохання.

    Є така хвороба в зрілих дів:
    Не живі, - мальовані їм любі.
    Рученьки за спину їй завів
    І поцілував усмак у губи.

    Ох і гарно я її учив!
    Каже, що відкрив шляхи до раю.
    Спить моя голубка на плечі,
    На писання часу вже немає.

    23.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  5. Ольга Паучек - [ 2018.02.23 08:26 ]
    20 "за"
    Замело, завіяло, засніжило,
    Заховалось сонечко між хмар,
    Захрумтіло інію мереживо,
    Заглядає вітер у димар.

    Мружаться дерева, позіхаючи,
    Загорнувшись у солодкий сон,
    Завірюха сіє, ніби граючись,
    Захололі іскри за вікном.

    Заквітчалась снігурями вишенька,
    Залунав синички голосок,
    У зернятку, снігом запорошенім,
    Зачекався літа колосок.

    Замело, завіяло, засніжило,
    Заховався вітер у димар,
    Захрумтіло інію мереживо,
    Виглянуло сонечко з-за хмар.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  6. Олександр Сушко - [ 2018.02.22 13:18 ]
    Хвальковитий буслик
    У трупа раптом відновився пульс,
    Букетами себе назвали мітли:
    - Тепер я дятел, а не чорногуз!
    Довбати хочу! Жабки остогидли!

    Чимало є у живності хвороб,
    Та лікувати глупство неможливо:
    Застряг в сусідськім тині довгий дзьоб,
    Сміються кури, і регоче півень.

    Із пастки ледве вирвався живий,
    І каже: - Стукіт - це така рутина.
    Тепер я - голосистий соловій!
    Співатиму у три октави гімна!

    В тьохкотуна не одібрали хліб -
    Не вийшло із лелеки вокаліста:
    Летів у висі барабанний дріб:
    До трелей і рулад - немає хисту.

    І знову щоки надима хвастун,
    Хоча брати покликали у вирій.
    Промовив: - Я однині - Гамаюн,
    Ходитиму у павичевім пір'ї.

    Лети, дурненький, на зелений луг,
    Змудріти б варто у такому віці!
    Ковтай товстих в бородавках ропух,
    Тобі далеко дуже до жар-птиці.

    22.02.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  7. Олександр Сушко - [ 2018.02.22 08:08 ]
    Я живу!
    А кохана сьогодні гаряча,
    Шалом дихає від божества.
    Обціловую їй кожен пальчик -
    І змертвіла душа ожива.

    Ми навчилися щиро любити
    Без щитів, без брехні та одеж.
    Одізвались луною бескиди:
    - Не кохаєш - то і не живеш!

    Зачаровує голос наяди,
    Звів з ума та проторених стеж.
    В унісон шелестять водоспади:
    - Не кохаєш - то і не живеш!

    Солов'ї облаштовують гнізда,
    Ми в своєму газдуємо теж.
    А діброви нашіптують листям:
    - Не кохаєш - то і не живеш!

    Крилець ангелів чується шерхіт,
    Щастя кличе в зелену траву.
    Поринаю у сонячний легіт:
    - Я кохаю! А отже - живу!

    22.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  8. Олександр Сушко - [ 2018.02.21 19:44 ]
    Кожному - своє
    Всім відомо: кожному - своє,
    Графоману - сіра базгранина.
    Безупину черевань жує -
    Не дивися, це сумна картина.

    Настрочив сонетика на пні -
    І одразу читачам у лоба.
    Буслик жабку упіймав на дні,
    Визира перетинка із дзьоба.

    Що ж, давайте, браття, тет-а-тет,
    Бо інакше стане тільки гірше.
    Лірику строчити - це святе.
    З гумором історія складніша.

    Ось, приміром, квітка є - будяк,
    З виду - кожен скаже - неказиста.
    А незграба зажене шпичак
    В руку, язика, причинне місце.

    А розумний наварив декокт
    Та лікує голову і нирки.
    Уживають кропиву й осот,
    Як немає молока у жінки.

    Їсть теля отаву молоду,
    Пиріяку розтирають зуби.
    А троянди гарні у саду,
    Посадив уже чотири клумби.

    Дме сатирик в гумору дуду,
    Лірики сплітають мусі-пусі...
    Так до чого думку я веду?
    Тьху, забув! А ви, шановні друзі?

    21.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  9. Мирослав Артимович - [ 2018.02.20 20:51 ]
    Ненаситним…
    Потворний світ, коли ячить війна –
    Розруха душ, свідомості гармидер:
    О, де віками вимріяний лідер,
    За ким постане месників стіна.
    Ряди зімкнуться – голці впасти ніде,
    І не страшить їх навіть сатана…
    Наразі – ще жирує сарана.
    Не тратять апетиту дармоїди.
    Ятряться рани. Множаться гроби.
    На фронті виють канонади вражі.
    АТО – різня на смерть у макіяжі…
    Цабáнить люд всевладнії лоби:
    «Ілюзія безкарності – омана,
    Їдка тоді чекає вас осанна!..»

    20.02.2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (6)


  10. Лариса Пугачук - [ 2018.02.20 15:40 ]
    В літі
    Дитинко, ховайся, бо грім,
    гуляти не смій в цій порі:
    небесний вогонь тріскотить.
    І дощ косарює за ним,
    і світ розважає, німий
    в цю мить.

    А потім веселка ген-ген,
    і радісний подив легень,
    і пташки лунке цвінь-цвірінь.
    І наче намоклий статист
    лягає здивована тиш
    на рінь.

    20.02.2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (19)


  11. Володимир Бойко - [ 2018.02.20 13:30 ]
    Чотири роки по тому
    А що змінилося відтоді...
    Де влада, там і кримінал,
    Гуляють вбивці на свободі,
    Неправосуддя править бал.

    Над краєм паморозь і сутінь,
    Усі стежини – в закордон.
    Щось лиховісне, наче путін,
    Наврочує армагеддон.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  12. Ольга Паучек - [ 2018.02.19 13:26 ]
    ... блаженніше й не треба
    Потріскують дрова в печі
    У полум"ї бажання,
    Сердитий вітер за вікном
    Вимолює зітхання...

    Душа зігріється у снах
    Теплом твоїх долоней
    І не котитиметься дощ
    З очей слідом солоним...

    Потріскують дрова в печі
    І зігрівають небо
    Тепло душі в полоні рук -
    Блаженніше й не треба.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  13. Ночі Вітер - [ 2018.02.17 16:24 ]
    И тот...
    И тот, кто повержен, никем не утешен,
    И тот, кто тщеславен, напорист и лих;
    Кто в мыслях уверен, в поступках безгрешен
    И запросто судит, и правит других;

    И падший в неведенье, Бога клянущий,
    И бьющий поклоны в тени алтаря,
    И тот, кто над всеми, как тень вездесущий,
    Застыл в удивленьи, улыбку тая, –

    Кто скажет, что он и бесчестен, и гадок,
    Что предал, не ведая чувства вины,
    Что мир совершенства – преддверие ада?
    Кто сможет отважиться? Я или Ты?



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.81) | "Майстерень" 5.75 (5.92)
    Коментарі: (13)


  14. Олександр Сушко - [ 2018.02.17 14:10 ]
    Про вічне
    Висотує до дна печаль і страх,
    Коли в життя приходить чорна смуга.
    О, як невчасно смертного одра
    Торкнулась голова старого друга.

    Кричав у ніч розпачливо "За що?",
    А скроні тихо угортало в іній.
    У мішанині крил, вітрил і щогл
    Кинджал із серця вийняти безсилий.

    Не допоміг матусин оберіг,
    Скотилась крапля світла крутояром.
    Від смерті не очікується пільг,
    Гребе її долоня душі тралом.

    А я живий. І тема ця сумна.
    Учора снився молодий небіжчик.
    Дивлюся як майструється труна:
    Моя вже є. Дрімає на горищі.

    17.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  15. Василь Світлий - [ 2018.02.17 11:59 ]
    ***
    Переболить.
    Перегорить.
    Мине…
    А може й ні.
    Не впевнений.
    Не знаю.
    Коли тим болем випалене все,
    Що залишилось ?
    Крихти існуванню ?

    17.02.18


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (8)


  16. Іван Потьомкін - [ 2018.02.17 10:47 ]
    З Езопового голосу
    Як почувся півня спів,
    Лис на ферму полетів.
    Прибіга. Примружив око:
    «Є м’ясце, та зависоко...
    Любий друже, я б хотів,
    Щоб ти поруч мене сів.
    Мав би я тоді нагоду,
    Віддать шану твоїй вроді».
    «Я б не проти, але знаю,
    Є такі, що лиш чекають
    Хвилі тої, щоб нас з’їсти...»
    «Про нові не чув ти вісті:
    Порішили усі звірі
    Жить у злагоді та мирі»,-
    Так патяка хитрий лис.
    Півень же у даль дививсь.
    «Що там видно, милий друже?»-
    Лис цікавий знати дуже.
    «Бачу, друже, я в цю мить –
    Хортів зграя сюди мчить».
    «Вибач,- каже лис у дрожі,-
    Говорить я більш не можу».
    «Слухать далі б я хотів,
    Та ти зблід, як про хортів
    Я сказав. Як решта звірів,
    З усіма й вони ж у мирі?»
    «Бачиш, часом так буває,
    Що про мир не кожен знає...»
    Тільки курява знялася,
    Як до лісу лис подався...

    P.S.
    Хто спіткнувся на брехні,
    Обведуть того й півні.



    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (3)


  17. Олександр Сушко - [ 2018.02.16 19:42 ]
    Пора
    З небес послала доля віщий знак,
    Уже приготував букет Венері.
    Коли ж нарешті я почую "Так!",
    І ти увійдеш у парадні двері.

    Лише у мріях чую крик "Ти мій!",
    Лише у снах твого торкаюсь лика.
    А нині ми ховаємось у тьмі:
    У тебе - чоловік, у мене - жінка.

    Долину світла зайнято не тим,
    З чужинцем рідним розділила ложе.
    Я кликав: "Вже пора, з сім'ї іди!",
    А ти сказала: "Милий, ще не можу!

    Дитина любить батька як мене.
    Тебе ж - навряд. У цім не буде чуда.
    А муж терплячий. І не прожене.
    О, як же важко розірвати пута."

    16.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  18. Олександр Сушко - [ 2018.02.16 12:22 ]
    Увіруй!
    Народ у нас увірує в усе:
    Добрезну тещу чи чортячі роги.
    А нас учили в бурсах й медресе
    Із пастви кревні зціджувать потрохи.

    У мене апетити о-го-го!
    Й товар продати нині вельми трудно.
    Брешу з амвона звично аж бігом,
    Виходить ловко, бо у лавці людно.

    Йде "на ура" відпущення гріхів,
    Цього добра у грішників чимало.
    Несуть у вуха сповіді лихі,
    А разом з ними гроші, яйця, сало.

    Є для татьби надійний інструмент -
    Святе письмо. І довга язицюра.
    О, як же гарно пахне свіжий мед!
    Пора іти: у церкві клієнтура.

    17.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  19. Олександр Сушко - [ 2018.02.15 06:46 ]
    "Гробки"
    Кинуті лани, розбиті житла...
    Вожаки лишили без гнізда.
    О, як хочу я краплини світла,
    А прийшли жура і чорнота.

    ...Шельваги вантаж поворушили,
    Запитали: "Хто ти за один?".
    - Бачте, вої, он - хрести, могили?
    Йду пирій сапати і полин.

    Ось ладунок: заступ, оковита,
    Трохи є свяченої води...
    - Хутко розвертай оглоблі, діду,
    І сюди ніколи не ходи.

    В неживих надійні охоронці -
    Міни і " розтяжки" від рідні.
    І горить сльоза в старечім оці,-
    Навіть мертві нині на війні.

    Руки не дрижали ще ніколи,
    А тепер і день, і ніч трясе.
    Ось воно - прокляте Дике поле,
    Край Орди. Без люду і осель.

    15.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  20. Олександр Сушко - [ 2018.02.14 20:42 ]
    Не судьба
    Заробила я лише на спред,
    Цілий вік жила на шиї в нені.
    Із чарунків висисала мед,
    Нині мужу патраю кишені.

    Так приємно жити без турбот,
    Спати, малювати акварелі.
    Хай працює муж мій, ідіот,
    Бо не дам поторсати бретелі.

    Чоловік хоча й неговіркий,
    Та міцний, з волячої породи.
    Хай іде сапати буряки,
    Відпочине опісля роботи.

    Бур'яни жбурляє на межу,
    Огірки прив'язує до жерді.
    Ну, а я - у ліжку полежу,
    Клацати втомилась на планшеті.

    На вечерю те, що й на обід -
    Чистої водиці повна кружка.
    Для дурних - робота, втома, піт,
    Для розумних - із пера подушка.

    Вечір. Зорі. Пусто в животі.
    Хочу до цибулі оселедця.
    Щезнув мій коханий. Десь утік.
    Та, боюсь, уже не повернеться.

    14.022018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  21. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.02.14 12:36 ]
    За крок до...
    1

    Наснився лабіринт... І муж пішов.
    Оксана дивувалася - послухав...
    Нема відбитків (сніжно) підошов,
    охайно... тихо... ілюзорно... сухо.

    До кого - не турбує. Іпостась
    ним вибрана. Лишив будинок дачний.
    І мерла розповита... й вознеслась
    у віртуальну храмину побачень.

    2

    Просила двічі кума: "...подзвони...".
    Стекла дорога спільна у баюру.
    Зрізала кали, ковтуни вини.
    Побачила знайому шевелюру -

    і так зраділа... подалася... Ні!
    Спинилася - за крок до хвилерізу.
    Намарилось Оксані, не мені.
    Трамбую сонно вірші у валізу.


    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (6)


  22. Світлана Мельничук - [ 2018.02.14 11:05 ]
    ***
    Ти мене усе-таки знайшов,
    Ніжний, милий, добрий, нелукавий.
    Тільки не збагнув, що ця любов –
    То коштовний камінь без оправи.

    Перед нею голову схилю,
    Душу відкривати надто пізно.
    В іншому житті тебе люблю,
    А у цьому – я уже заміжня…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (6)


  23. Олександр Сушко - [ 2018.02.13 14:55 ]
    Конкурент
    Колись у мавок перса обіймав,
    А ночували у дубовій бані...
    Ні сил, а ні бажання вже нема -
    Лишилося писати про кохання.

    Красуні юні - зморщені баби,
    Їм заступи слугують за ковіньки.
    Моя глава похилена в журбі,
    Сорочка визирає із ширіньки.

    Обід простий: скоринка і вода,
    А потім копирсаюсь на городі.
    Для чоловіка неміч - це біда,-
    Неначе композитор без рапсодій.

    Лютує баба. Стала навісна,
    Карасиком кручуся на пательні.
    Віагру - зась, бо серденьку хана:
    Для дідугана хімія смертельна.

    Убгався в еротичний магазин,
    Взяв грошенята (на труну зібрали).
    Чорнявий у рейтузиках грузин
    Розклав переді мною "причандали".

    ТАКЕ - не рекламують і в кіно,
    Потрібно лиш вмочити у олію.
    Одразу упізнав, що це - ВОНО,
    Від заздрості та люті зеленію.

    Стара, звичайно, вигукне " О, є-є!",
    Запхне одразу мужа в халабуду.
    Та біс і нею - хай мене жує,
    А "конкурента" купувать не буду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  24. Ванда Савранська - [ 2018.02.12 18:51 ]
    * * *
    А ми такі вже оптимісти,
    Що і не говори!
    Усе б до світла йти чи лізти,
    Що там, в кінці нори,
    В кінці труби, тунелю, шанців...
    Шукаємо путі,
    Коли немає зовсім шансів,
    У повній темноті.
    Отож, коли нас проковтнули,
    То, брате, ще не край:
    Хай ми в кишківнику акули,
    Є дюри й там, шукай!

    06.02.2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (4)


  25. Олександр Сушко - [ 2018.02.12 11:19 ]
    Повчальне
    Бажати лиха побратиму гріх,
    Та несвідомо допустив промашку.
    Колеги вчора влізли у барліг,
    Покликали погризти костомашку.

    Забув: за так - нічого не з'їси,
    Хіба що мати орден, мамцю, пільгу.
    Ведуть по сліду зголоднілі пси,
    Повискують, вчуваючи утіху.

    На лузі оксамитовий єдваб,
    Біліє ціль (пасеться недалеко).
    Чалапає, видзьобуючи жаб,
    Лірично-куртуазний пан Лелека.

    Гонитва почалася. Чути "Гав!",
    Ну, чом би не обарвити безділля?
    Офірував пташину. Пожував.
    У роті пісно, в пузі повно пір'я.

    Чкурнула у кущі кудлата рать
    Ганятися за горобцем з азартом.
    У захваті ропухи квакотять:
    Однині - воля! І немає ката!

    Кровиця мляво крапає з губи,
    Глядач пішов, і опустіла плаха.
    Є небеса - безхмарні, голубі.
    Вони - пусті. Бо в них немає птаха.

    12.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (10)


  26. Ярослав Чорногуз - [ 2018.02.11 23:14 ]
    Інтернет-кохання
    Я думав ти мене «забанила» навіки,
    І вже гіркі-гіркущі сльози проливав.
    І вечір опустив свої сумні повіки –
    Він вірить перестав немовби у дива.

    Згадалися ізнов ті дні – п`янкі, веселі,
    Розмови, зустрічі, тремке торкання рук…
    Я кулаками стіни в розпачі гамселив –
    За що, жорстока доле, завдаєш цих мук?!

    І раптом ти отут явилася неждано,
    Розвіяла печаль, думки усі сумні.
    Немов торкнувся ніжно, легко твого стану…
    Кохання світло знов засяяло мені.

    Далека зіронька мов стала враз близькою,
    Розбурхала у серці радісну жагу.
    Не знатиму тепер, напевне супокою,
    Вбиратиму поезій силу чарівну.

    А вечір задивлявся в лагіднії очка,
    І вчитувався він у чарівні слова.
    І тихо цілував кохані я рядочки,
    Мов пальчики твої прекрасні цілував.

    11.02.7525 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (16)


  27. Олександр Сушко - [ 2018.02.11 13:15 ]
    Прощай!
    Ох і чудово із цим Дон Жуаном!
    Вірність - легкий вітерець.
    В пущі любитися затишно, гарно -
    Нащо весільний вінець?

    Карії очі, чорнії брови,
    Пестощі, сни наяву.
    Зрада струмує у погляді, слові -
    В шлюбі на повну живу.

    Ну, а опісля наводиться глянець,
    Хутко вдягаю фартух.
    І не дізнається, хто цей коханець
    Муж мій, рогатий лопух.

    В ліжку сьогодні усіх переплюну,
    Бахура вводжу у курс.
    Раптом кохання порвалися струни,
    Доля промовила "Упс!".

    Равлик від болю сховався у мушлю,
    Сохне любові ручай.
    Пише на дзеркалі парубок тушшю
    Слово єдине " Прощай!".


    10.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (16)


  28. Олександр Сушко - [ 2018.02.11 08:09 ]
    Присуд
    Хронос гвалтує Гею,
    Писок у милі-піні.
    Яро "творю" хореєм,
    Скажуть - "труди" безцінні.

    Вірші з Пандори скриньки,
    Наче зогнилі зуби.
    Правити потім ліньки,
    Жаль попалити в грубі.

    А відсьогодні свято -
    Томик ліг у долоню...
    Радять сісти за парту
    Муза й Пегасик-поні.

    Надписи в книгах дарчі,
    Вигуки "Браво! Круто!".
    Тихо сатирик плаче,
    Ліг у долоню скрутень.

    P.S:

    А чи усі поети?
    Досить дурних ілюзій:
    Кануть вони у Лету,
    Навіть якщо і друзі.

    10.02.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  29. Рудокоса Схимниця - [ 2018.02.11 00:41 ]
    ***
    Ти знищиш коштовні картини,
    Шпурну я у море браслети.
    Свіча догорить неодмінно,
    Сотворяться кращі сюжети:

    Як ти покохаєш молодшу,
    У мене аж три кавалери.
    А завтра – це відаю точно –
    Корида, де юний тореро

    Присвятить гучну перемогу
    Божистій. І пута мантильї
    На дрантя – хай скрипка застогне!
    Для нього – вином а чи сіллю,

    Тобі – лиш кинджалом і болем…
    Прощай назавжди, трубадуре..
    Війна закінчилась учора
    В небесних риданнях похмурих.

    А осінь
    Безвстидна і
    Гола,

    Як я. Пам’ятаєш?! – в неділю –
    Остання минулась покора:
    Коліна молочно світили,
    Гасив їх губами… до вчора…

    Браслети я викину, звісно.
    Попалиш листи і картини.
    Навідмаш розкраємо місто,
    Де двоє однаково винні.
    10.02.18




    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (17)


  30. Володимир Ляшкевич - [ 2018.02.10 18:44 ]
    Любов безмежна
    Цей вигин рук і пружні лози стану,
    очей два неба, і кармінові уста, -
    о, кожен раз, як вперше з океану,
    тебе стрічаю: радісну і ждану,
    тремку мелодію ще білого листа,
    і крик мартина сині бірюзовій
    відлунює клітинками любові.

    Я твій - як вітер, як напій євшану,
    зелені парості, і сонячні міста, -
    в піснях пісень, у потойбіч сезаму,
    в тобі, на мить здавалося, потану,
    а вже віків минуло більше ста,
    і не майне усе за далі і літа -
    я знов і знов твою по нотах зводжу прану.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  31. Олександр Сушко - [ 2018.02.10 14:04 ]
    Важливе
    Зима на ладан ще не дише,
    Сніги в городах і садах.
    Є час для прози і для віршів,
    Та жінка в мене вереда.

    Уже давно би встав із ліжка,
    Для оди тема є крута.
    Але яка ж у неї ніжка!
    Кармінні, запашні вуста!

    Мандруємо Оккама лезом,
    П'ємо нектари із небес.
    Венера зріє з інтересом,
    Амур шепоче " Браво! Єс!".

    Картина маслом. Стиль бароко.
    Нірвана. Всесвіт хилита.
    І тішить невситиме око
    Свята невинна нагота.

    Опісля бурі - штиль і тиша,
    В Едем не долітає шум.
    А я хотів писати вірші...
    Та ну їх - завтра допишу.

    10.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  32. Олександр Сушко - [ 2018.02.10 09:06 ]
    Пасажир
    Бринить щемка сльоза. На серці сум.
    Порушились умить життєві плани.
    На шию псу повісив ковбасу,
    Підсунув киці глечика сметани.

    Від болю аж виламує крижі,
    Натруджені порипують коліна.
    Жоні кажу: "Грошву постережи,
    Накайлував, нарешті, на машину".

    Пішов до лазні. Парюся, масаж,
    Ще й віником березовим по дупці.
    В душі нірвана, мрію про гараж:
    Відомо, що - кому, а просо - курці.

    М'яке сидіння, шерхотіння шин,
    На автостраді з вітром перегони -
    Поставлено усе життя на кін,
    Щоб вимріяне впало у долоні.

    Вернувся розпашілий, ворухкий,
    Зі спальні визирає хитро люба.
    Щебече голосок її м'який,
    Із пліч звисає соболина шуба.

    На пальцях блиск осліплює мій зір,
    Червонець випадає з ридикюля...
    Зомлів. Очуняв. Ліжко, нашатир:
    Авта не буде, бо в кишені дуля.

    Жіночі мрії, звісно, це святе,-
    О як приємно одарити жінку.
    У мене, кажуть, серце золоте...
    Я - пасажир. Лишуся ним довіку.

    09.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  33. Олександр Сушко - [ 2018.02.10 07:56 ]
    Одшептало
    Куди, куди подівся мій талант?
    Скінчилася м'яких сонетів ера.
    Прийшов сатирик, кровосис-мутант,
    До того ж - лисий, важить півцентнера.

    Відомо, гумористи - добряки,
    А в цього у руках гострющі вила.
    І випадає з рота зуб хиткий,
    А у Пегаса усихають крила.

    Від погляду почвари дрижаки,
    Тікаю швидше за мустанга з прерій.
    Став сірий, наче миша, немаркий:
    Вмирає Моцарт, розцвіта Сальєрі.

    Цей звір страшніший за осу, цеце,
    Спасіння - заховатися від світла.
    Харчується хижак лише м'ясцем,
    І кров невдах виблискує на іклах.

    Вже одшептало. Не турбує сказ.
    Нема пихи, і не гризу вудила.
    Воюйте із сатириком. Я - пас.
    Бо гумор, знамо,- це велика сила.

    10.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  34. Марго Гейко - [ 2018.02.09 15:18 ]
    Дівка бранка
    Як на білому камені в Чорному морі
    У кістлявих руках незабутньої mori,
    Тридцять років у вирві сирої могили
    Козаки про свободу Пречисту молили.

    Працювали затяжко в тенетах неволі,
    Де писали припливи кристалами солі
    Записки для відправи своїх проскомидій,
    Омиваючи хвилями крихітки мідій.

    Возглашали вітри про замучені душі
    І лежали мов проскури стулені мушлі.
    Та нарешті Марія спустилась до келій,
    Що чорніли в провалині білої скелі.

    Наче місяць шовками огорнену діву
    Привернуло відлуння козачого співу.
    Опалили єство баритонові струми,
    Нагадали їй батька проникливі думи.

    І зійшла наче в пекло у шатах серпанка
    В розкіш вдягнена жінка - султанова бранка.
    Подивитись на тих, що натягують луки,
    Поціляючи в серце загострені звуки.

    Гей мужі, запорожці, у чреві темниці!
    Духом величні, тілом занедбані, ниці,
    Чи не знаєте Ви, що за день в Україні
    Що за свято іде, що розспівують нині?

    Ми нічого не знаємо. Звідки нам знати?!
    Що за день. Як там батько, чи поруч ще мати.
    Чи збирають жнива. Може верба розквітла.
    Нам щодень наче ніч, ми не бачимо світла.

    Ти була ще під ребрами неньки закута,
    Ми тягли вже неволі знедолення пута.
    Нас ув’язнено тут довше, ніж тобі років,
    І не матиме вирок ні краю, ні строків

    Я скажу вам, мужі, нині вдома скорбота.
    Бо сьогодні день страти, а завтра субота.
    Не проста ця Субота. Велика Господня.
    Всі чекають неділі, пісень Великодня

    Проклинаємо, дівко! Щоб щастя не мала!
    Ти знущатись прийшла, чи нам горя замало?!
    Проміняла свій ґанок на мармур веранди.
    Нам поверне Софію молитва Оранти!

    І поцілить катів постріл Божого гніву,
    Залунають лади візантійського співу,
    Розбіжиться гарем по кутках анфілади.
    Хай не буде над нами ісламської влади!

    Гей, мужі, запорожці, не треба прокльону!
    Я в шовках не забула батьківського льону.
    Як лунатиме спів з мінаретів мечетей,
    Відімкну я засуви. І ви утечете…

    Підіймайтеся тільки відкриється брама!
    Помоліться Тому, хто помер за Адама,
    Хто Різдвом розпочав відлік нашої ери,
    Забирайте на пристані ваші галери!

    І гребіть, ви гребці, на той бік цього моря!
    Богуслав не минайте, хто буде з ним поряд.
    Відшукайте там баню, високі колони
    Що нагадують камінь цей біло-солоний.

    Оспівайте на паперті вашу нескору.
    Хай почує священник на хорах собору.
    І дізнаються рідні - жива їх Маруся.
    Я лелекою думи додому вернуся.

    Заспіває кобзар, що попівна зробила.
    Промайнуть над хрестом два сповідницькі крила.
    Не відчує ніхто, крім невтішного тата,
    Що була в Страсну П’ятницю ще одна страта.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (10)


  35. Олена Кримнець - [ 2018.02.09 13:20 ]
    ***
    Якого, плоте, прагнеш тла
    На тлі непам’яті про Бога,
    Де смерть, одвічна засторога,
    Розколиною пролягла?

    Проз лігво те, гляди, не йди!
    Там згуби плетиво насподі,
    І багрою од бростей глоду
    Звідтіль кервавляться сліди.

    А плоть вузькі тіснить врата,
    На спротив скалиться вороже,
    І тріпотить одінням кожне
    Найменше зволення єства.

    Покара звабі йде вдогонь,
    Відлегле постає увіччю,
    Й сочиться голубінню вічність
    Крізь рани Господа мого.

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (18)


  36. Олександр Сушко - [ 2018.02.09 11:32 ]
    Лікування птаха
    У кожного несхожі болячки,
    Надкуртуазні - в птаха-чорногуза.
    Рецепт один: сатири колючки.
    Тримай, братва! Вштрикатиму у гузно!

    Сніданок знатний буде від пихи.
    Для профілактики - гаряча клізма.
    Не зубоскаль, бо тут не до "хи-хи",
    Сміятись над убогим - грішно, схизма.

    Бундючна зверхність - це таки дурдом,
    Ось тут похихотіти справді варто.
    Давайте порегочемо гуртом,
    І Боже збав солодощі давати!

    В пернатих на корони нині бум,
    Вдягають німб захланні златоусти.
    Тож на вечерю - копняки та глум.
    І так щодня. Можливо і попустить.

    Всім за " труди" - подяка і медаль.
    Смішків убгали банячок відерний!
    Ти ба - затихло! Райська пастораль.
    А завтра шабат. Принесем кошерне.

    09.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  37. Олександр Сушко - [ 2018.02.09 09:05 ]
    Навчи
    Я співати жалібно любив,
    Плакали матуся й слухачі.
    От і маю - і хрести, й гроби:
    О, мій друже,- радості навчи!

    Щоб удов не бачив і калік,
    Удихав гармонію й красу.
    Але серце крає дикий крик:
    Без ноги товариша несу.

    Медсестра її в руках трима,
    І не утекти - хоч вовком вий.
    Зріти це страхіття сил нема,
    Я ж бо не залізний, а живий.

    У котомці - воїнський устав,
    За вікном - непевності доба.
    Ще одна душа у рай зліта,
    Кам'янію, і пече журба.

    Тиху пашу мирні орачі
    Розміняли на кривавий хліб.
    О, мій друже,- радості навчи!
    Ти...вмираєш. Краще б я осліп.

    09.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  38. Олександр Сушко - [ 2018.02.09 04:17 ]
    Перебор
    Голубцям потрібні фарш, капуста,
    Музиканту - дудки і клавір.
    Позолоту любиш? Ту, що густо?
    Так, аби лилося на папір?

    У нектарах письмаків сувої,
    Правда зайва. Є липучий мед.
    І струмує патока рікою
    На полотна, в музику, сонет.

    У криниці плаває колода,
    Жиру на півпальця у борщі.
    Кошенят виводиться порода
    Щоб одразу - блохи і кліщі.

    Кришаться у бодні вінегрети,
    В українки - десять негритят.
    В храмах люди не знімають мешти,
    Після тризни буде бал, парад.

    На вогні обвуглюється шкіра,
    Врізнобіч дзявкочуть голоси.
    Вірш потворний, бо немає міри
    Почуттів, гармонії й краси.

    09.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  39. Лариса Пугачук - [ 2018.02.08 13:41 ]
    Смаколики
    Сніжинкам на щоках тепло,
    злетіли із небес роєм,
    на губи уляглись терпко,
    розтанувши, печаль згоять.

    Твого торкання слід ясний
    печаттю перейде в серце.
    Чекання рук твоїх ласки,
    неначе шоколад з перцем.

    08.02.2018


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.55)
    Коментарі: (11)


  40. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2018.02.08 12:31 ]
    За три...
    Ми з тобою таки чужі,
    я боюся відкрити більше,
    зацікавлення до душі,
    розіллються дощем вірші.

    Я дивачка для тебе? Я –
    невідома, а ти – ігрек,
    інтересу не припиняв,
    проте грав у свої ігри.

    Я наївна? А ти – який?
    Я не знаю тебе – зовсім,
    місто, що заснував Кий,
    запросило мене у гості,

    і я тут, як і є, живу,
    бо шукаю свою планету,
    і топчу босоніж траву,
    в романтичнім своїм сюжеті.

    Я ще можу. Мені за три...
    тсс... яка там уже різниця,
    я неначе із сон-трави,
    що тобі ще колись насниться.

    Я неначе сопілки спів,
    мов курликання птаха в небі...
    З-поза сотень чужих лісів,
    поверну, як позвеш, до тебе...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (12)


  41. Олександр Сушко - [ 2018.02.08 08:33 ]
    Не бачу
    В дитинство від "прогнилих" не втечеш,
    Хіба що впасти в безкінечну кому.
    Понатикали зголоднілі верш,
    Попробуй - повернись живим додому.

    Пірнути б до карасиків у став,
    Або до раю віднайти доріжку.
    Не вийшло. Світ зубатий упіймав,
    До рук убгав лопату і платіжку.

    Бажаю з неба світла, бірюзи,
    Чи леопарда смикнути за вуса.
    Та пру з городу бульбу й гарбузи,
    Із мишами зимою поділюся.

    Ночами жінка цупко обійма,
    Удень за пасок смикає малеча.
    Повзе по дну утомлений слимак,
    Кладе мішки людва йому на плечі.

    Так просто не звільнитися від пут.
    Гнилих не бачу, тільки лиш недужих.
    Здитинів друг. Звалив його інсульт.
    Міняю памперс, розбиваю душу.

    08.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  42. Олександр Сушко - [ 2018.02.08 05:48 ]
    Пастель
    Мабуть, часи минули золоті,
    На колодарі не розгледжу дати.
    Аристократи духу вже не ті,
    Зговірливих багато, хитруватих.

    Очиці приміряються до цін,
    Куди не глянь - усі бажають миру.
    Нічний горщок - рапіра у руці,
    Одвикну скоро в ній тримати ліру.

    За мідяки народ лягає ниць,
    Біля столів - продавлені дивани.
    Сліпий пігмей безчестить упириць,
    На смітниках вовтузяться титани.

    А юшка в жилах стигла, зарідка,
    До слів - удатна, а до праці - квола.
    Зірвати б гнів із глузду повідка,
    Вчепитися би тюхтіям у вола!

    Знебарвлені, сонливі інь та янь -
    Розкрилитись не вистачає сили.
    В мозаїці невдатних заклинань
    Немає ні молитви, ані віри.

    Уже забув який сьогодні рік,
    Повія нагло грюкає у двері...
    Саджаю ружі, їм утратив лік.
    Живі, а не такі як на папері.

    08.02.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  43. Олександр Сушко - [ 2018.02.07 13:01 ]
    "Графоманський клозет"
    Наш "графоманський клозет"
    Шпетить огрядний поет.
    Квітне, неначе хурма,
    Каже, "поетів нема".

    Вмовкнув дзвінкий соловій -
    Він тут однині чужий.
    Щиглик своє одлітав -
    Мертва в криниці вода.

    Ружі зів'яли умить,
    Яблуні зламано віть.
    І почорніла ріка:
    Ох, яка принда гидка.

    Тиша, змертвіння, конфуз -
    Сонце ковтнув чорногуз.
    Гримнув у пустці сонет:
    - Я тут єдиний поет!

    07.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  44. Олександр Сушко - [ 2018.02.07 11:55 ]
    Шохи і тузи
    Вже підзабув, а чи таке було,
    У коломийках головне - порядок.
    Сподобалося Каїну стило,
    Яке дісталось Авелю у спадок.

    А є земля, із карасями став,
    Кошерні гусаки, і круторогі.
    Та муляло, що брат щодня писав
    Гекзаметром сонети і еклоги.

    Надворі щебіт, розцвіта весна,
    Гуде бджола в саду на кожній гілці.
    А чорна заздрість - штука навісна,
    Не одірвеш як п'явку від сідниці.

    Чесалися від люті п'ястуки,
    Од гніву у руках дрижала кружка.
    До Авеля ж тулилися дівки,
    А він казки їм шепотів на вушка.

    Ковтнув стареньку жабу чорногуз,
    По кумполу урізав брата Каїн...
    Тепер в раю один писемний туз,
    А шохи у колоді вже немає.

    Нашкодив кіт і заховався в корч,
    Обпуджена пахтить "добром" квартира.
    Від чиряків корисний вельми хвощ,
    А від зазнайства - гумор і сатира.

    07.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  45. Олена Балера - [ 2018.02.07 08:43 ]
    ***
    Непохитно уперті пречисті ефірні вітри,
    В оберемок ухоплені часом, несли дивосміх.
    Роздоріжжя були, безперечно, лише до пори,
    А потому лишилися тіні, сліпі і німі.

    Сьогодення завжди і усюди собі на умі
    І не хоче приймати до серця небесні дари.
    І не кожен зуміє себе не згубити в юрмі,
    І не кожен приймає необрані правила гри.

    Навіть сонце породжує тіні й не може без них,
    Сяйво місяця – темряву здатне спинити на крок.
    Та не має ніколи небесне земної ціни.

    Пропікає митця невід’ємне епохи тавро
    І відсутня довершеність – тільки хиткі півтони…
    І до скону зоріє актору незіграна роль.

    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.84)
    Коментарі: (13)


  46. Леся Геник - [ 2018.02.06 15:57 ]
    Я собі загадала бажання
    Я собі загадала бажання,
    як з весною* все чорне мине,
    помаранчеве сонечко зрання
    розцілує усе, що земне,

    І усе, що ховається далі -
    на удачу, на радість і сміх.
    Розсипаючи жовті коралі
    навкруги, де надавно ще сніг

    Непривітно розкинувшись, дрихнув.
    Як проклюнеться перший цвіток,
    і вітрисько розлючений стихне,
    задивившись на сплячий лісок,

    Що почне просинатись помалу.
    Як налиється брунька життям,
    обираючи гілля від шалу
    ще торішніх відбулих звитяг.

    Як уперше розбудить півпарку
    перельотом утомлений шпак.
    І присяде на вицвілу лавку
    зачарований світом дивак,

    Обдарує усіх перехожих
    кольоровим суцвіттям надій.
    О, як серцю тоді стане гоже,
    коли сонечка цьомки руді

    залоскочуть із самого рання
    заклопоткане людство земне...
    Я собі загадала бажання,
    що з весною все чорне мине!

    1.02.18 р

    *мається на увазі "з приходом весни"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (8)


  47. Олександр Сушко - [ 2018.02.06 14:19 ]
    Кон'юктура
    Оцицькував сонетами красу,
    Підкови попідклепував Пегасу.
    Тепер труди розмножувать несу,
    За тиждень свято: книжка йтиме в маси.

    Офсетний, ще й у кольорі, маразм,
    Тематика - Венера з Аполлоном.
    Через рядок - екстаз або оргазм:
    Таке іде чудово із поп-корном.

    Читач жує за компом пиріжок,
    А я знайшов для гамана опертя:
    Строчу про сексодром на посошок,
    Еротикою скроплюю безсмертя.

    Із видавцем укладено союз:
    Є голопузі, то і є оплата.
    У небесах ширяє чорногуз,
    А унизу вистрибують курчата...

    Їм краби і поцмулюю саке,
    Поглядую на друзів гонорово...
    Заплакало величне і щемке,
    Обарвлене патетикою слова.

    06.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  48. Олена Кримнець - [ 2018.02.06 14:56 ]
    ***
    Не слово – тільки поволока слова,
    Не дотик – порух – до молитви уст
    У лоні тиші, де прозорий муст –
    Не сльози, а вільгота вечорова,
    Неначе Богоматері Покрова,
    Суцвіттями спадає крапелинно,
    Мережана любов’ю і жалем,
    На добре, на пустинне і на зле.
    До ветхого й стенаючого лине,
    Де глина повертається у глину.

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  49. Василь Кузан - [ 2018.02.06 13:28 ]
    Вечір загинає жовті пальці
    ***
    Вечір загинає жовті пальці,
    Цілиться у око сіль землі,
    Лізуть сполотнілі помаранчі
    Із гнізда, що в’яне в помелі.

    Гомонять сполохані синиці,
    Цідять сутінь голосом біди
    Дим війни… Колисці небо сниться,
    Сяють поміж іскрами сліди.

    Вибухи вбивають поступово
    Волю, біографію, весну…
    Нумізмати міряють до крові
    Віру в силу грошей. А по дну,

    По твердині, що над головами,
    Милицями стукає любов.
    Овдовіла, одреклася слави
    Вимкнула освітлення. Не бо…

    Не боїться небо перекосів.
    Стоси справ здаються у архів.
    А слова освідчень ще і досі
    Тінями торкаються дахів.

    ...03.16…06.02.18


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (4)


  50. Ніна Виноградська - [ 2018.02.06 08:16 ]
    Скільки?


    Коли диявол вже сидить на троні,
    Із булавою владною в руці –
    Народ ковтає сльозоньки солоні,
    Бо правлять ним не люди, а людці.

    Повсюди плач гіркий і тихий стогін,
    А непогода теж своє – моква.
    І зрадили людей всі їхні бОги,
    Бо звідусіль брехня, слова, слова.

    Покірності всім треба, як овечки,
    Щоб мати лиш тупих волів, рабів.
    Тим, хто на трон піднявсь за гроші й гречку,
    Ніхто не сміє виявляти гнів.

    Тому сьогодні у оселях голод
    Живе повсюди, викликає страх.
    А парки і ліси з’їдає холод,
    Бо недоступний газ. У всьому крах.

    Майбутнє невідоме, бо зневіра,
    Війна на сході, всюди вороги,
    Що заливають сала всім за шкіру,
    Вони ж нам накопичують борги.

    Життя іде, страждає від безмов’я,
    Донбас палає, утікає Крим.
    Держава, що синів спливає кров’ю,
    Терпіти буде скільки цей режим?
    05.02.18


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   57   58   59   60   61   62   63   64   65   ...   175