ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Іван Гентош - [ 2014.10.23 11:22 ]
    Митцям
    Ми помрем, як усі – але це неважливо,
    А важливо одне – як живемо тепер:
    Так в театрі життя відіграти наживо,
    Щоб нащадки сказали – Він із нами, не вмер…

    “Там” будуємо храм “тут” своїми руками,
    Вивершаєм думками, що чисті й ясні,
    І недоспані ночі виливаються нами
    У поеми, романи, полотна й пісні.

    Справжнє щастя горіти й не думати, хто ти
    (Потім час і Всевишній на те відповість)
    І сплавляти в єдине – акорди і ноти,
    І любов, і ненависть, і ніжність, і злість.

    Нам даровано все – і здобутки, і втрати,
    І не завжди підтримку родини й сім’ї…
    Не даровано лиш, щоб від світу сховатись,
    І, як хата горить, не гасити її…

    У віршах вибухають слова, як гранати,
    І рядки б’ють сильніше від шквалів і злив!
    Ми не маємо права талант закопати,
    Бо спитає Господь – Що із ним ти зробив?

    І як кожен присяде край своєї дороги,
    Усміхнеться безстрашно тій, з косою, назло –
    Попри втомлені руки і находжені ноги
    Будуть з нами до скону і мольберт, і перо.

    До останньої миті креативні і вперті,
    Нерозважно сміливі, як хлопці з-під Крут,
    Ми помрем, як усі – бо митці таки смертні,
    Але все, що створили, залишиться тут…


    23.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (25)


  2. Іван Потьомкін - [ 2014.10.21 17:40 ]
    Професору з Лозоватки

    Поки до суфіксів і флексій,
    До міфів Греції і Риму
    Я спомин цей із серця вийму,
    Щоб пом’януть дядька Олексу.
    ...Колись в студентську кампанію осінню
    Невмілі до селянської роботи руки
    Він направляв не матом, а прислів’ями.
    Чимало призабулося з тої науки,
    Та знаю, як розшукати голку в сіні
    Чи як ходити в ліс без дрюка...
    І, може, десь тепер в далеких Горніх Висях
    З намови Йсуса професором дядько Олекса,
    Навчає пріснопам’ятних Геракла й Антея не битися,
    А скирдувать солому,аби худобі стачило до весни.
    --------------------------------------------------
    Лозоватка - село на Кіровоградщині, де ми, студенти-філологи, допомагали колгоспникам збирати врожай.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (8)


  3. Іван Гентош - [ 2014.10.21 10:08 ]
    Ти знаєш, що таке війна?
    Ти знаєш, що таке війна?
    Як другу відриває ноги,
    І що його останній подих –
    Твоїх прийдешніх днів вина?

    І ти береш – він так хотів,
    З його нагрудної кишені,
    Набравши диму у легені,
    Дружини фото і синів…

    Ще знати би, як ляже масть,
    Чи вдасться передати знімки...
    Четвертий день нема підтримки –
    А чи твої хто передасть?

    Довкіл все спалено дотла,
    І не секунди – кулі свищуть,
    І ти із того попелища
    Живим ще вирвешся з котла.

    І зуби зціпивши, без слів
    Прийдеш обірваний і босий,
    І слідчий, ще з пушком під носом,
    Тебе спитає – Як ти смів?

    Ти промовчиш. До сивини
    Додасться гіркота і пустка.
    І десять днів, твоя відпустка –
    Твої медалі й ордени.

    …А жінка плаче – не вертай,
    Мене і діточок заради,
    Приснилося – накриють “гради”…
    Тепер вже інші йдуть нехай…

    І на твоє – Не ми, то хто?
    Сплакне у відповідь на ласку…
    І купить італійську каску
    за двісті євро – на АТО…


    21.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 5.83 (5.79)
    Коментарі: (34)


  4. Василь Кузан - [ 2014.10.20 21:15 ]
    Завантаження осені
    Завантаження осені. Сорок відсотків.
    Пожовтіли зіниці у старого крота.
    Вже збирається листя на вечорниці
    Під березами сірими. Ця простота

    І графічність накреслених ліній, узорів
    Переорює душу відсутністю мрій.
    Лиш печаль, мов туман, заповзає у звори
    І думки перелітні збираються в рій.

    Скоро вже опаде ця одежа промокла,
    Шелестливою ковдрою вкриє стежки.
    Між лопатками щось чи пече, а чи смокче
    І тягар навалився занадто важкий

    На плечі нахилені. Зболені руки
    Відчувають в’язку прохолоду розлуки.

    19-20.10.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (4)


  5. Любов Бенедишин - [ 2014.10.20 21:40 ]
    Самуїл
    ...Кого приставлю до благого діла?
    Хто сум змахне з моєї сивини?
    Це ж треба! - у пророка Самуїла
    корисливі, неправедні сини.
    В них сукровиця - слово, - а не криця.
    Серцями - ледве тліють, не горять...

    А люду вже не терпиться, аж сниться.
    Юрба волає:"Нам подай царя!"
    Ти Правий, Боже, - вибір невеликий.
    Знов сіє час прострочені "якби"...
    Жив-був народ - високий, не безликий...
    - Поглянь, Сауле. Це твої раби!

    2014


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  6. Опанас Драпан - [ 2014.10.20 13:25 ]
    колишні
    кінець

    '2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  7. Віктор Кучерук - [ 2014.10.18 21:02 ]
    Осінній вірш
    Зволожені туманами сади
    Притишено шурхочуть падолистом,
    Щоб не почув ніхто у середмісті
    Розбудженої осені ходи.
    Напевне, так – не кожен радий їй
    Обвітреній, розпатланій, холодній,
    Зістареній красуні химородній
    І водночас – привабливій такій.
    А я люблю згасаючу красу,
    Затінених негодами, пейзажів,
    Милуючись якими врівноважив
    Журбу і радість, що в собі несу...
    18.10.14


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (32)


  8. Ксенія Озерна - [ 2014.10.18 12:11 ]
    ***
    Ніч. Місяць у небі струною .
    Клепсидро осіння, ти стала сьогодні хисткою.
    Осінь беззахисно в листя опале втікає.
    Жінко осіння, ти віриш у небо безкрає?

    Час. Він перехрещує звуки.
    Мелодія давня. Вона в перемовинах згуків.
    Ноти, як зорі, назавжди піймались в сузір’я.
    Зорі, як ноти. А тиша тривожно-вечірня.

    Скарб. То відбиток у слові.
    Слід. Майже утрачений. Майже незнаний в основі.
    Бабине літо на всіх вертикалях юдолі.
    Жінко осіння, ти осінь із присмаком волі…

    18.10.2014.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (36)


  9. Богдан Манюк - [ 2014.10.17 11:49 ]
    *****
    Незахищена муза.
    Підніжжя.
    Підніжки.
    А спіткнеться – одразу нестямно на діл.
    Той напише портрет її снігом торішнім,
    той оцінить дешевше од кіл на воді
    божевільні пориви, що в обрисі птиці
    дарувала завулкам, котрі до небес.
    Незахищеній можна і гріш у правицю
    співчутливо,
    прощально.
    ЗимИ полонез
    незахищену вкриє і вітром, і сміхом,
    і сипне сліпоти з-під поли білизни.
    Затихає…
    й нараз, як відірваний віхоть,
    у безмежжя, у простір…
    Ніхто не спинив!

    2014р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (21)


  10. Віктор Чубенко - [ 2014.10.16 21:00 ]
    Все обнулилось - поетична пародія
    От листя ж вродило! Достигло - хоч їж,
    У діжці соли, чи закатуй у банки...
    Наврочити можуть колишні свої ж -
    Скуштуємо, може, зимою листянки?

    Пошити б ще ковдри, встелити дахи,
    З дарів дармових поробити брикети...
    Антракт. Відлітають у вирій птахи
    І в сплячку зимову впадають поети.

    Усе обнулилось. Заснули вони
    До першопочатку, точніш - до весни.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  11. Галина Михайлик - [ 2014.10.16 15:40 ]
    Антракт
    Вродило листя! Щедрі врожаї -
    в копиці, стирти, бурти, на камази...
    В задумі-сні оголені гаї,
    діброви, парки - справжності оази.

    Осіннє "ню" каштанів і беріз,
    і ясен без жалю осипав шати...
    Антракт... А там - й зимовий бенефіс,
    костюми білі!.. Нуль... Першопочаток.

    16.10.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (33)


  12. Роман Коляда - [ 2014.10.15 16:18 ]
    Спалені світлини
    Дим над землею гіркий наче тертий полин
    Дим над водою відлунює рифами Річі
    Дим над багаттям окурює попіл світлин
    Лета і Стікс омивають своє межиріччя

    Вітер колише закустряні хащі лісів
    Вітер не знає, що жовтий – це знак небезпеки
    Вітер не знає - у жовтні навіє віршів
    Їх замітатиме сторож нічної аптеки

    Рейки трамвайні – улюблений зошит без нот
    Рейки вокзалу – нічного життя партитура
    Рейки нашіптують вервицю слів у блокнот
    Чай у вагоні – від болю у серці мікстура

    Шепіт асфальту колесам: «Жени – не жени,
    Шепіт миттєвостей швидкістю ти не заглушиш»
    Шепіт самотності серцю: «Старий, заціни,
    Ти вже нікому, нічого й ніколи не мусиш»

    Дим над землею гіркий наче тертий полин
    Дим над водою ширяє незгаданим віршем
    Дим – це усе, що лишається після світлин
    Спалених на узбіччі.

    15.10.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (7)


  13. Любов Бенедишин - [ 2014.10.15 06:11 ]
    Гедеон
    Ріка життя… струмочок голубий
    Між берегів із хвищами і хащами…

    Ти, Гедеоне, виграєш цей бій.
    Спостерігай – щоб виграти з найкращими.
    Єдину спробу кинувши на кін,
    Суперника здолати – не заввиграшки.

    …Тамують спрагу, хлебчуть із колін.
    А де ж оті, хто зачерпнув і – з пригорщі?!

    2014


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  14. Ігор Шоха - [ 2014.10.14 20:36 ]
    Мандрівочки Покрови
                                  І
    Жовтень усміхнувся на прощання.
    День погас, і вечір догорів.
    Одягає чорне одіяння
    веселкова гама кольорів.

    Чумакує осінь до упаду.
    Устеляє жовті килими
    стежкою під ноги листопаду,
    щоб дійти до білої зими.

                                  ІІ
    Укриває омофор Покрови
    шати недосяжні палачу.
    І ридає Діва. І до кро́ві
    закусила губи від плачу.

    О, Пречиста, що ти подаруєш
    воякам на вічному посту?
    Може спиниш кулю на льоту?

    Поки ти висотами мандруєш,
    чи побачиш їх, і чи почуєш,
    хто узяв останню висоту?
                                  14.10.2014



    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (5)


  15. Любов Долик - [ 2014.10.14 16:10 ]
    Вічне
    Сяють галактики яблунь
    у космосі
    осені...

    14.10.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (16)


  16. Іван Гентош - [ 2014.10.13 00:26 ]
    Осінь золотава…
    За вікном у золоті дерева,
    Небеса просвітлені без хмар,
    І природа чиста-кришталева,
    Мов у світі – ні війни, ні чвар.

    Наче мир – і ні боїв, ні грому,
    У минулім хижі дні і злі.
    Наче всі вернулися додому,
    Відлетіли тільки журавлі….

    А на цвинтар скорбно ходить мати,
    Батько теж до втрати ще не звик.
    Будуть дрýжки хату оминати,
    Без весільних запальних музúк.

    Одиноке журавлине пір’я –
    В їх серцях немов лавини зсув…
    Пояснити як їм – перемир’я,
    А Петрусь додому не вернув?

    І не тішить осінь золотава,
    Недоречні співчуття слова,
    Що їм орден чи Петрова слава?
    Їм би внуків через рік чи два…

    Навіть в горі не клянуть, бо горді…
    Ранять серце долі лемеші –
    Хтось до них всміхається з білбордів,
    І пекельно кепсько на душі…


    13.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (24)


  17. Галина Гнатюк - [ 2014.10.12 23:17 ]
    Позолотила стежку сухозлітка…
    Позолотила стежку сухозлітка,
    Лягла під ноги осені й зимі.
    А я дивлюся. Та мені не видко,
    Відкіль тебе чекати, милий мій?..

    Лелечий клин – тонесенька мережка –
    Курликнув десь у небі та й затих…
    А я стою. Яка ж холодна стежка,
    Коли на ній
    Нема
    Слідів твоїх!..
    12.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.68) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (16)


  18. Нінель Новікова - [ 2014.10.11 10:57 ]
    Як сумно...
    Як сумно йти, як гірко йти
    Услід минулому коханню
    На гострім лезі самоти,
    Надію гублячи останню…

    Лише ці спогади і ти...
    І біль, і парк, і ці каштани!

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (14)


  19. Владислав Лоза - [ 2014.10.09 16:10 ]
    Мойсей
    Ворони кружляли над стовбурами у висі,
    дими точилися з позаміських заплав.
    Хтось містом блукав у домашньому светрі й джинсах,
    підходив до перехожих
    і промовляв:

    "Я часто міняю локації перебування,
    в кишенях своїх несучи пустоту важку.
    У цій широті дорогі ресторани й книгарні.
    Мене звідусіль виганяють у сутінь міську.

    Вкажи мені місце невизначеної ролі,
    де плескають не по крилах, а по плечу,
    і де усі двері без пластику й фейс-контролю,
    і де чоловіку в светрі наллють борщу."

    Але не було йому ні від кого вказівки,
    лише перехожі, пірнаючи у пітьму,
    усі відверталися якось однаково стрімко,
    одними губами
    посміхнувшись йому.

    Убивче каміння й думки про невірний вектор,
    убивчі не ті серця й не ті ліхтарі,
    але у провулку завжди знайдуться узбеки,
    володарі забігаловок
    та шампурів.

    І він полетів - під вивісками чи понад,
    минаючи моноліти пустих машин,
    і в`язнем за ґратами бігала кров у скронях
    од запаху м`яса та
    тугих лавашів.

    Один із узбеків запорався біля пательні,
    а інший замовлення взяв і кудись побіг,
    і наш подорожній заговорив наскельні
    слова, що зовсім трохи
    злякали їх:

    "Я стопи оббив об меридіани й ліги,
    та ось де оаза... Ось вона! Ось вона!" -
    й зі светру його, неначе з ламкої криги,
    скресали у темінь скрижалі
    та письмена.

    А потім досяг він ліній метрополітену,
    скрижалями женучи із тунелів жах,
    і сів на потяг, наривши жетона в кишені,
    але і досі тримаючи все в руках.

    Він вийшов посеред вагону і став кричати,
    і кожен в його присутності був німий,
    і голови повернули міські сурогати,
    каліки, вагітні та пасажири з дітьми.

    Настінна реклама одсвічувалась на клунки,
    цікаві гніздились, мовби птахи на стерні,
    шепочучи:

    "Він втюхує нам піґулки
    від болю в суглобах
    чи ще від якоїсь херні."
    08.10.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (10)


  20. Іван Гентош - [ 2014.10.09 10:13 ]
    пародія « Нестандарт »

    Пародія

    Я кожну збірку більшу хочу мати –
    Стандартні не влаштовують формати!
    Потрібний зміст, не кволі “тúри-пúри” –
    Колись я починала з А4.
    Та час спливав, писала більше, більше,
    І довшими чомусь ставали вíрші.
    Нові вже згодом розкрутила теми –
    З’явилися балади і поеми.
    Писати мушу – все довкіл дістало,
    Тепер вже навіть А1 замало!
    Аж страх бере, що час колись настане –
    Паперу бракне, як почну романи!

    … Ото тоді й покину вже писати,
    І заведу “примата” біля хати.



    09.10.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (35)


  21. Анжела Левченко - [ 2014.10.07 10:48 ]
    Усе розкаже осінь
    Лиш спогад іще теплий на осонні,
    Доспілих яблук пізній аромат.
    Твої вуста від сліз моїх солоні,
    Слова прощань, цілунки невпопад …
    Що не збулось – усе розкаже осінь
    В листках-листах пожовклих і сумних,
    Я їх пишу тобі, складаю досі
    В шухляду днів однаково-пустих…
    І щастя слід шукаю на долоні,
    Який веде в той тихий листопад,
    Де яблука доспілі на осонні,
    Мов губ твоїх солодких аромат…

    10-10-2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  22. Галина Гнатюк - [ 2014.10.06 15:32 ]
    Та рання осінь пахла чорнобривно...
    Та рання осінь пахла чорнобривно,
    Кришилась тиша, як побите скло…
    Те почуття, таке дитинно-дивне, –
    Скажи мені, невже воно було?

    Чи все мені наснилося колись-то
    На перехресті долевих доріг?..
    Слова між нами падали, мов листя –
    Літа між нами впали, наче сніг…
    06.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.68) | "Майстерень" 5.75 (5.73)
    Коментарі: (11)


  23. Юрій Лазірко - [ 2014.10.02 06:48 ]
    вiзiя архiвимiру
    непоранені тьмою
    ранимі
    неприборкані вітром
    натхненні
    розростається вглиб
    архівимір
    наливаються світом
    легені

    опікає гортані
    убоге
    то оголені нерви
    і зруби
    то озолення серця
    небогом
    і від оцту порепані
    губи

    новина пороста
    новиною
    а жалі повиваються
    горем
    і відкашлює сонце
    війною
    вийшло крові сухотної
    море

    вийшло мало
    і дня
    і хвилини
    схаменутися
    Бога згадати
    тож немає
    для смерті
    провини
    як і кулі святої
    солдату

    і влітає метал
    відчайдушний
    розриває пороги
    і м’язи
    ось така вона
    зціплена мужність
    в ній заходиться тіло
    від сказу

    і радіє душа
    що вже вільна
    бо не ріже нутро
    крововилив
    залишаючи жадобу
    війнам
    а надію
    воюючим силам

    подавайте
    хуткіше набої
    розгортайте
    в блакиті пшеницю
    і ведіть небокрай
    за собою
    ще не займаний
    свій і без криці

    ворогам наворожуйте
    ями
    новородженим зрадникам
    гану
    ваші душі
    розбуджені храми
    ваше серце
    відкрите мов рана

    ваші очі
    важкі і глибокі
    бо побачене
    важко збагнути
    побратимів
    небеснії кроки
    через місиво
    тіл і мазуту

    а зима
    захлеснеться весною
    мов черга кулеметна
    в облозі
    вічна пам’ять
    пропахла війною
    освятиться в піснях
    й перемозі

    18 Червня, 2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (12)


  24. Анна Віталія Палій - [ 2014.09.26 12:31 ]
    * * *
    Мій опоненте з осені,
    Слова, що зріли досі ще, -
    У зиму перейдуть.
    Стаю ногами босими
    У небо, повне просині, -
    Вивільнюється суть.

    На тверді неба - рішено.
    Шляхами світу спішено.
    У русі - тільки зміст.
    Маленька кулька зоряно
    Летить і диха зморено.
    А на раменах - міст.
    28.09.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (21)


  25. Любов Долик - [ 2014.09.25 17:38 ]
    Кіт пішов
    Пародія

    Кіт пішов. І не просить їсти.
    І кімната уже не та.
    І в його улюбленім кріслі,
    як у серці моїм, – пустота.

    Обступили, напевне, киці,
    тож емоції – через край!
    Кіт сусідський дістав по пиці,
    дико нявкнувши «Прощавай!»

    Не сховати любов за грати,
    хоч котяча – а все ж любов.
    Кіт не міг перед нею встояти.
    Кіт пішов, кіт пішов, кіт пішов…

    Тепла шерсть зігрівала долоні –
    скільки ж ніжності і тепла!
    А тепер – тільки біль у скронях:
    де ж та киця його завела?

    Я вже знаю, що далі буде:
    серенади такі гучні,
    ми живем у котячих Бермудах,
    тож сусідам – всю ніч пісні!

    Час не йде, а летить на конях.
    Скоро буде котячий рай!
    Кошеняток смугасто-чорних –
    вибирай собі, вибирай!

    19.09.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (7)


  26. Мирон Шагало - [ 2014.09.23 16:19 ]
    Загадка (для дітей)
    День минув, темніти стало.
    Ось і я — зійду помалу
    і засяю ніжно, чемно,
    хай вночі не буде темно.

    Я виходжу в небо часто
    і виблискую сріблясто.
    Круглий, наче дно у діжки,
    хоч, буває, маю ріжки.

    Погуляю між зірками,
    над полями, над річками,
    ще й загляну до кімнати:
    чи лягли вже дітки спати?

    Я за ніч пройду півнеба —
    і мені спочити треба.
    Цілий день я буду спати.
    Як мене, вгадайте, звати?


    Відповідь: КОЧЯСІМ (читати навпаки)

    (вересень, 2014)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (8)


  27. Тетяна Бондар - [ 2014.09.23 10:30 ]
    ***
    Ти його, благаю, збережи.
    Під вогнем. Під кулями. Під зливами.
    В мокрому хиткому бліндажі
    Ти його зігрій
    своїми крилами…

    Сил додай і вірою зміцни…
    Перемогу дай над лютим ворогом!..
    І живого… Господи… верни.
    Рідного до болю.
    Невідомого…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (11)


  28. Анна Віталія Палій - [ 2014.09.23 08:20 ]
    * * *
    Ходила жінка довкола Сонця Землею.
    Казала жінка: я буду, Сонце, твоєю.
    Розкрите серце пробили стріли промінні -
    І стало небо сліпучо-біле, нетінне.

    Солодка Мова пробудить ранок серпневий.
    Відкрию кроки, незнані досі для мене.
    У небі - голуб. У дзьобі - гілка вогненна.
    Висока воля прихилить небо до мене.
    22.08. 2006р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (16)


  29. Валентина Попелюшка - [ 2014.09.21 15:03 ]
    З Днем Батька!
    Чи ми дорослі, чи маленькі, -
    Є дві опори у житті:
    Коханий тато, люба ненька...
    Вони для нас - немов святі.

    Матусям лагідним багато
    Віршів присвячено, пісень...
    А нині нам кого вітати?
    Це ж татусів святковий день.

    Немає кращої науки,
    Ніж тата приклад повсякчас.
    Його любов і сильні руки
    До неба підіймають нас.

    Не довго іноді до лиха,
    Що може діток збити з ніг...
    Суворість батька - то не примха -
    Від хибних кроків оберіг

    Якщо ж біда, не дай нам Боже,
    Він гідно прийме виклик цей,
    І захистити батько зможе
    Вітчизну, матір і дітей.

    Отож несіть не тільки в свято
    Йому любов, тепло своє
    І Богу дякуйте за тата,
    Бо не у кожного він є.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (8)


  30. Олександр Олехо - [ 2014.09.19 19:43 ]
    свинка-глинка
    привид мрії тче безсоння
    ніч вмикає світло дня
    ловить сонце підвіконня
    сито хрюкає свиня

    по хребті розріз-щілина
    я вкидаю щастя днів
    свинко-глинко ти не винна
    що із роду товстунів

    ти стоїш на підвіконні
    вже багато жирних літ
    протираєш очі сонні
    і чекаєш на обід

    не вгамую я сьогодні
    твій чудовий апетит
    бачиш осінь дні холодні
    і натхнення дефіцит

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (23)


  31. Ярослав Чорногуз - [ 2014.09.09 21:18 ]
    Максим Славинський В`ється стежка* (романс)
    В"ється стежка поміж житом,
    Поросла травою,
    Там колись щовечір літом
    Я ходив з тобою.

    Грає вітер колосками,
    Нахиля їх долі,
    Я прийшов сюди із сльозами
    Тяжкої недолі.

    Стану землю цілувати,
    Що ти походила,
    Стану плакати, ридати
    За тобою, мила.

    В"ється стежка поміж житом,
    Поросла травою.
    Ходжу, броджу, нуджу світом
    Тяжко за тобою.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (17)


  32. Марися Лавра - [ 2014.09.09 17:11 ]
    Мій
    увінчаною дівою
    являюся зникаючи
    збиваю спокій твій.

    войованою зброєю
    стріляю убиваючи
    умерти не посмій.

    улюбленою піснею
    літаю огортаючи
    смарагди твоіх вій.

    убраною царівною
    закохуюсь караючи
    єдиного, ти - мій


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (12)


  33. Любов Бенедишин - [ 2014.09.08 18:16 ]
    Вавилон - ХХI
    Вертляві плани. Вертикальні гони.
    Агов, куди ти пнешся, Вавилоне?

    - До слави!
    (Аж захекався, пихатий.
    Отак-то в горе місто будувати).
    Народу тьма.
    Доточуєм. Обмежуєм.
    Зате, коли вже будемо із вежею -
    не знатимем ні холоду, ні голоду.
    А там... і Бога вхопимо за бороду.
    Землі не відчуваєм під ногами -
    що нам потоп!?

    ...Сплелися язиками.
    Єдина мова. Спільний інтерес.
    І що не день - то далі од Небес...

    2014


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  34. Іван Потьомкін - [ 2014.09.08 17:50 ]
    "Не простимо і не забудемо!"

    Нізащо не сяду на цей ослін:
    Недремна пам’ять прониже -
    Десятком сусідських голосів,
    Старих і молодих, і навіть немовлячих,
    Пошматованих тоді у досвітковій тиші.
    Усміхнені, задумані, ще напівсонні –
    Такими їх побачив терорист-араб
    І в злобі на смертоносний гудзик натиснув..
    ...Автобусна зупинка сьогодні тут, як і тоді:
    В’язанка квітів, молитовник,
    Розгорнутий там, де «Не вбий!»
    Та рукотворний напис угорі:
    «Не простимо і не забудемо!»
    Єрусалим ще спить, тож одинцем молюсь
    На цій освяченій кров’ю місцині.
    Осмалена сосна на спомин хилить віття,
    На зрошеній траві шпаки і горлиці пасуться –
    Нащадки птаства, що розлетілося
    Колись од вибуху навсібіч.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (3)


  35. Ігор Шоха - [ 2014.09.08 15:00 ]
    Пупи і лисини землі
    Є вічні народи. Є копії,
    як демон і ангел зорі.
    І знищити нас – це утопія.
    Росія не вища, допоки є
    наш пуп у найвищій горі.
                   Літали й над нами супутники,
                  носили і нас кораблі,
                   та правили нами безпутники,
                   являлись незвані і тут таки
                   щезали, як таті, в імлі.
    Були і таланти брехливості,
    та й досі ще є, як на гріх
    намісники нашою милістю,
    що рівень своєї значимості
    поставили вище усіх.
                   Уїлись у серце опричники,
                   що хочуть крові, як ропи,
                   і їхні таємні поплічники,
                   свої православні язичники:
                   усякі попи і пупи.
    У небі робили окраїну
    з руків’я земної осі.
                   І пупом рекли себе каїни.
    А без України нема її –
    Росії у межах Русі.
                   Нема і не буде, – ату її! –
                   замішаної на крові́
                   у Чуді, у Мері, Москві –
    то п’яної і непробудної,
    то надто високо заблудлої,
    як лисина на голові.

                                  09.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (8)


  36. Ірина Саковець - [ 2014.09.07 21:02 ]
    ***
    А ти пам’ятаєш: торкалося літо губ
    вечірніми рейдами вітру – і ми зникали
    у пусі кульбабинім, ніби в густім снігу,
    а з нами дороги, будинки, мости, вокзали?..

    Якимось рудавим теплом заливало світ,
    на гладі калюж відбивалося небо синню,
    а сонце лягало в колиску із верховіть –
    і ти спотикавсь об останнє його проміння.

    Від гомону трав до ріки розлітався блюз,
    а там – до мостів і будинків, доріг, вокзалів.
    Ми слухали літо, якого завжди чомусь
    для тебе, для мене, для цілого світу мало…

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (9)


  37. Андрій Басанець - [ 2014.09.07 15:29 ]
    * * * *
    Заграла осінь повагом, небавом
    в усіх садах, од болю голубих.
    Аж смертний гріх прикинувся ласкавим,
    аж сміх приліг на сходинках журби.

    Попрокидалась папороть безмовна,
    сторожею завмерла на скарбах.
    І тільки дуже плакала за човном
    у тридцять кіс заплетена верба.

    Забрів лісник у села стоголосі:
    "Такі часи. Куди я ще піду?"
    І не спитав, кому то грала осінь
    дощами соколиними в саду.

    2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.64) | "Майстерень" 6 (5.8)
    Коментарі: (7)


  38. Нінель Новікова - [ 2014.09.06 08:52 ]
    В обіймах осені
    Свою неслухняну думу
    Я знову жену від тебе,
    А сіра навала суму
    Закрила мені півнеба.

    І знову вологі очі.
    Чому, нерозумна, плачу?
    Я бачить тебе не хочу -.
    Сумую, коли не бачу.

    «Чужого, його не треба!» -
    Душа моя горда просить.
    Сьогодні ніжніше тебе
    Мене обіймає осінь!

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (15)


  39. Світлана Луцкова - [ 2014.09.05 19:55 ]
    Ягоди-сумниці
    Колись давно, як ми були удвох,
    Жили дуби у лісі темнолиці.
    А поміж них дідусь на ймення Ох
    Збирав у козуб ягоди-сумниці.

    Бо стільки їх вродило, скільки сліз.
    А скільки сліз - то стільки й дум осінніх.
    Птахи багряні падали на ліс.
    Руді біси рубали голоси їх.

    Та квітнув день усупереч біді,
    І пахнув димом дикий кущик м"яти.
    Старому уклонились ми тоді:
    " Дозвольте й нам сумниць покуштувати".

    Нагримав дід: "Немудрі дітваки!
    Ідіть собі, вишукуйте опеньки.
    Сумниць не дам, - то ягоди гіркі.
    А ви іще занадто молоденькі".

    Сказав отак - і зник у хащі Ох,
    Ласкавий погляд кинувши на мене.
    Руді біси витоптували мох,
    Та миготів кашкет його зелений.

    Дубові дзвони стишено гули.
    Біси руді місили жовту глину.
    Ми так і не збагнули, хто й коли
    На стежці нашій кошик перекинув...

    2014


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (36)


  40. Іван Гентош - [ 2014.09.04 13:35 ]
    Вересневе…

    Осінь літо вигнати не в змозі –
    І дощів вмивається слізьми…
    Світ застиг в неспокої й тривозі.
    Десь тумани ранні, десь дими.

    Залпи небо крають нагаями,
    І птахам вселяють дикий жах…
    Люди попрощалися зі снами –
    Гарячкові сни у бліндажах.

    Навпростець колони йдуть полями,
    Через силу, вперті, чорні, злі…
    А на сонці – плями, плями, плями,
    І від крові плями на землі.

    Багатьох вона навік пригорне.
    Дійде, хто живий, чи доповзе!
    Синьо-жовте і червоно-чорне –
    Небо, сонце, кров і чорнозем…

    Помисли ясні, молитви щирі,
    Біль утрат, і сльози, і жалі.
    На землі збираються у вирій…
    Може душі… Може журавлі…

    04.09.2014


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.58) | "Майстерень" 5.63 (5.79)
    Коментарі: (34)


  41. Наталя Мазур - [ 2014.09.03 23:37 ]
    На ротацію
    Кужіль зажури хмаринами небо пряде,
    Шлях до родини і дому тривав цілу вічність.
    Він так чекав цей щасливий і радісний день,
    Справдились думи і мрії його чоловічі.

    Став на коліна, майбутнє своє притулив,
    Запах відчув білуватого шовку волосся…
    Смерть на війні, що не раз загравала із ним,
    Ще й молитвами доньки обійти удалося.

    Потом і пилом зчорнілим пропах камуфляж.
    Губи обвітрені. Шепіт придушений: «Мила!
    Світе єдиний, кровиночко, сонечко, я
    Знову з тобою, як ти мене, доню, просила».

    І розступилися люди, і гамір, і час,
    Як пригортав і голубив єдину дитину…
    «Боже! – промовив. - Помилуй і зглянься на нас!
    І ради щастя дітей бережи Україну!»

    03.09.2014 р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.64)
    Коментарі: (18)


  42. Анна Віталія Палій - [ 2014.09.03 19:22 ]
    * * *
    Гойдає світ благенька павутина:
    Тут - сила болю, там - екстаз чуття.
    А воля у людини - страх - дитинна...
    Вхопившись павутини, мов життя,
    Розхитує, як гойдалку, основи...
    Тому довкола неї все горить...
    Ще мить... Та ні, - спинився світ у Слові.
    Звів у любові очі догори.

    17.04.07р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (26)


  43. Мирон Шагало - [ 2014.09.01 13:13 ]
    Стріти б ще раз літо
    Стріти б ще раз літо це —
    яблуневе, зоряне.
    Але ж ні — його лице
    зморшками пооране.
    А воно цвіло колись,
    пам’ятаєш, маками,
    що в серця тоді влились
    вам дивами всякими.
    А із них — найбільше з див —
    ви в любов запрошені…
    Ех, знов серпень переплив
    у тумани осені.

    (серпень, 2014)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (7)


  44. Яфинка Незабудка - [ 2014.08.31 23:39 ]
    Мій сивий хлопчик!
    ****

    Ти був один такий мені,
    Як сльози, рідний.
    Купалося у сивині
    Ще сонце мідне
    Твого волосся. Та очей -
    Зелене світло
    Чому ще дотепер печеш?
    Немов магнітом...

    Магнітні бурі там, де ти,
    Сумні акорди,
    Пишу тобі я ще листи,
    Де взяти гордість?

    А ти не вір моїм словам -
    Тобою хворим,
    Ти на прощання цілував,
    Як чайка - море.
    Мій сивий хлопчику, земний
    Мій чоловіче,
    Любов скінчилася в мені.
    Кохати нічим.

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (14)


  45. Інна Ковальчук - [ 2014.08.31 10:44 ]
    Осінь
    Крадеться осінь, стука у вікно…
    Агов, чаклунко!
    Щось ти надто швидко…
    Серпневу ніч спиваєш, як вино,
    мов оковиту, вистояну влітку.

    Вплете земля жоржини у вінки,
    достиглу зав’язь поскладає в кошик…
    Які плоди – медові чи гіркі –
    ховає твій небесний міхоноша?

    Удосталь поцарюєш, далебі,
    але минеться, знову все минеться…
    Не зрадь, чаклунко! Вернеться тобі,
    коли морози визріють під серцем…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (17)


  46. Олена Балера - [ 2014.08.29 12:34 ]
    вернусь додому із тобою скутий (переклад з Едварда Естліна Каммінгса)
    вернусь додому із тобою скутий –

    з тобою – «я» мої, як слід ламкий,
    мов тінь, примара, видимість чи смуток
    (як майже хтось, хто є завжди ніким)

    хто був ніким, допоки ти вернулась,
    назавжди пережив самотню мить
    і мріє, щоб печаль пішла в минуле,

    зійти зірками крізь твою блакить:

    тому ім’я любові забарилось
    не більше, ніж терпів би я ярмо –
    відсутність миті, де мене щосили
    тримає зайда, ніби натюрморт

    хто ти, якщо страхи й надії
    зникають всі і радість серце гріє?


    Рейтинги: Народний 6 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.84)
    Коментарі: (17)


  47. Микола Дудар - [ 2014.08.28 21:49 ]
    О!..
    Терпець урветься
    В Серпні згине…
    Із потойбіччя
    Сни і сни…
    І марить їхнє
    "вражий сину…"
    І не втекти,
    Бракує сил

    … ген баба Мотря
    Крекче - стогне
    У неї нерви від
    "нірван"
    Цвіте і родить
    Врозріз догми
    А світ хай сп’ється
    В драбадан…

    Та й дід Микита
    Як макітра
    Є завжди сало й чорний хліб…
    А серпень, що?
    Засмокче вітром
    Принишкнуть всі
    На кілька діб…
    2014.


    Рейтинги: Народний 6 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.65)
    Коментарі: (7)


  48. Іван Гентош - [ 2014.08.28 12:13 ]
    Світе, подивися правді в очі…
    Світе, подивися правді в очі –
    Звір напав на нас, іде війна!
    Ми наш вибір боронити хочем,
    Та сильніший нині сатана.

    Править бал – криваві злодіяння,
    Без личини вже – у всій “красі”.
    Хижаку потрібні умовляння?
    Чом не втихомиримо усі?

    В небеса ідуть Герої наші…
    Хто Ведмедю вкаже місце – Стій!
    Ну а ви – всміхаєтеся Раші?
    Скільки можна потурати їй?

    Безконечні заклики, дебати –
    То з гранати вирване кільце!
    Скільки можна в толерантність грати –
    Помагати зберегти “лице”?

    Та нема давно лиця у звіра –
    Є захланний і бездушний спрут!
    А у нас живе надія й віра –
    Ми за вас також воюєм тут!

    Пахне воля кров’ю і димами…
    Як слова молитви в неба вись –
    Світе, докажи, що ти із нами,
    Швидше правді в очі подивись!


    28.08.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (24)


  49. Олександр Олехо - [ 2014.08.27 11:46 ]
    Промінчик - Домінік Луцюк
    с вершин высокого обмана
    из глубины молящих слов
    сочится кровью чувства рана
    что называется любовь…
    из дали той где смерть устала
    у мира отбирать свое
    таю я болью те начала
    что называются житье…
    из бездны где огонь ужасный
    где всех вина – моя вина
    я искупаю грех мой страшный
    что называется война…
    из непременного рассвета
    наитием стиха дыша
    несу я лучик мой - последний
    что называется душа…

    27.08.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (9)


  50. Ярослав Чорногуз - [ 2014.08.26 16:30 ]
    Розбита мрія
    На ободі красивім чобітка* -
    Твоя оселя – озеро велике,
    Чарівні гори – зелень там витка
    Над плесом величаво-темноликим.

    І ти, як світла хмаронька легка,
    Що у волосся заплела гвоздику –
    У замку, де зубці, як у казках –
    У небі понад лісом напівдиким.

    І я лечу лелекою туди,
    У теплий край, де квіти веснянії,
    Забувши про осінні холоди…

    А там зима в лице з порогу віє
    І прозою шмагає: геть іди!..
    Я не тебе кохав, а тільки - мрію!

    26.08.7522 р. (Від Трипілля) (2014)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (28)



  51. Сторінки: 1   ...   74   75   76   77   78   79   80   81   82   ...   175