ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Устимко Яна - [ 2012.01.31 18:43 ]
    ****
    мені тебе накаркав дід Макар –
    він пас телят і римував потроху:
    коли його не діставали блохи,
    пучок вітрів у каламар макав.

    лишаючи неторканим папір,
    виводив у повітрі дивні знаки
    і посипав земну долівку маком.

    от хочеш - вір. а хочеш, то й не вір...

    з мачинки, що прибилася до ніг
    і видала напівпритомне слово,
    навіялася макова полова.
    ...інакше ти з’явитися не міг.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (29)


  2. Мар'яна Невиліковна - [ 2012.01.26 13:24 ]
    Віршоінсульт
    дроту не вистачить - вистачить молитов!
    білим охрестимо цей керамічний прапор,
    перекладем курсивом на кращу з мов -
    на ерогенні зони під товщу драпу -
    точки рішучі і довгі різкі тире.
    все розкажу!... як серпнем хололи губи,
    що собі кіт і як горло тепер дере,
    як воно - заокруглюватись до кубу..
    в мене тепер протяжний віршоінсульт
    і доїдає осінь останній спокій
    просто давай вдамо ніби ми не нуль
    і наречемо білим непевне "поки"...

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (8)


  3. Мар'яна Невиліковна - [ 2012.01.25 23:59 ]
    Поза сумнівом
    вогко і тепло. бензин у твоїх жилах
    вкотре тече на південь. до точки зсуву.
    я поза сумнівом. я нез'ясовно щільне
    плетиво з іскор. вариво із суму.
    вогко і страшно. бачити поза стіни,
    вкотре дробитися на нечітки фрагменти.
    я поза грою. збещена і постійна.
    ти, поза сумнівом, кращий з медикаментів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (4)


  4. Чорнява Жінка - [ 2012.01.25 00:13 ]
    О прощаниях
    Её любимая забава –
    себя, единственную, бдя,
    плескать в лицо другим отраву
    и уходить, не уходя.

    2012


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (104)


  5. Чорнява Жінка - [ 2012.01.24 16:49 ]
    ...ма
    неозора внутрішня Колима,
    ні шляхів, ні кордонів у ній нема,
    тільки річка-сестричка німим-німа,
    її холод, щирячись, обійма.
    і вже котра без тебе мете зима,
    чуєш, ма?

    2012



    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (42)


  6. Олена Ткачук - [ 2012.01.17 17:34 ]
    ***
    А я ж бо не вернигора.
    А гори – ач які!
    Сніжинка я, од віхоли –
    Цілунком до щоки.

    Густа краплина сонечка –
    Бурштиновий карат.
    А ще – кохана донечка,
    Гарніша од наяд.

    А всі чекають велетня,
    М’язистих ніг і рук.
    Струна віолончелі я,
    Натягнута на лук!

    А на чолі не зіроньки –
    Горить, мов сором, піт –
    Не гори - ниці гіроньки,
    Що гидко підступить!

    І справа не у важелі,
    Опори точка – є.
    Дух, віршами наснажений,
    Цих гір не визнає!

    Й у слові з болю корчиться,
    Бо що не говори,
    А дуже-дуже хочеться
    Достойної гори!

    2012.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (9)


  7. Віктор Ох - [ 2012.01.16 22:45 ]
    В net. рях гоголівських марень

    Миколі Гоголю було раз п р о с в і т л і н н я.
    Йому відкрилась тьма російської душі.
    Та заплатив за це він повним помутнінням
    в своїй «хахляцкой» геніальній голові.
    Ввижалося йому, що я і Спілберг
    разом з Толстим й Мохамедом Алі
    з таранею п’єм оболоньський «Zibert»,
    позуючи Да Вінчі і Далі.
    Що ніби я з Бетховеном і Бахом
    зіграли проти Марадони і Пеле;
    а Горбачов ширяв над нами птахом,
    і «пролетіли» всі тоді незле.
    Із Майком Тайсоном ми ласували салом,
    «Сонця В Бокалі» випивши стакан.
    Займався з Джекі Чаном я вокалом –
    пісні «Deep Purple» ми співали під баян.
    Під «Smokie», «Space» і «АББу» танцювали
    з дівчатами із групи «Boney M».
    Оркестром Поля Моріа диригували
    бригада хоббітів і «лічно» Tolkien.
    Кумири й генії сюди не наближайтесь.
    Політики, спортсмени і бомжі,
    дурнЯ щоб не ввижалась, ви тримайтесь
    подалі від російської душі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Прокоментувати:


  8. Олена Осінь - [ 2012.01.16 14:32 ]
    Про те, що й всі
    Така нудьга,
    Міліє кров у венах.
    Ой, зимо-зимо,
    Де твоя погорда?!
    Де вдача шала,
    Мов юга скажена,
    Де незалежність
    З висотою фьордів?

    Хіба ж це ти? –
    Смиренна, спину хилиш,
    Впокорена,
    У бік ховаєш вічі.
    Піди в танок,
    Завій у повну силу! –
    Хай іскри-зорі
    Дзвінко креше січень.

    Щоб аж гуло,
    Стогнало, вило гнівно!
    А ти танцюй,
    танцюй розраду, сестро.
    Тримай поставу.
    І тобі у рівні
    Лише той дуб,
    Що підпирає всесвіт.

    Недосяжнá,
    нескорена, незборна,
    У пристрасті снігів
    палка й гаряча!
    А ту сльозливу,
    весняну безвольність… –
    Такі жінки ми…
    Я тобі пробачу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (16)


  9. Магдалена Чужа - [ 2012.01.15 22:43 ]
    І кожна мить, присвячена тобі...
    І кожна мить, присвячена тобі,
    В мені гарячим сонцем оживає,
    І я не знаю, - справді, я не знаю
    Як вижити в нерівній боротьбі
    Сумних надій і розпачу. На дні
    Мої печалі вслух переплелися...
    Ти вибач, що всі мрії не збулися,
    Які були присвячені мені.
    Моя біда – невичерпна блакить
    Твоїх очей, не гаснучих і в темінь.
    А доля непроламна, наче кремінь,
    Гаряче серце болем студенить.
    Перегорить чужими день за днем,
    Та кожна мить ніким не переквітне.
    А зараз тиша манить безпросвітна
    У свій печальний затишний Едем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (1)


  10. Людмила Калиновська - [ 2012.01.14 18:12 ]
    ІРОНІЧНО-СТЕРВОЗНО-ПСИХОЗНЕ
    Мені від Вашого жалю –
    аж терпнуть губи.
    Я вже казала –
    не люблю
    до самозгуби.
    А Ви до мене вкотре вже –
    із співчуттями.
    Облиште Ви, о, Mon Amiе,
    Й на сонці – плями…

    Сьогодні кішка –
    й не одна –
    Гострила кігті…
    Нема кіна, відсутні ЗМІ
    і – сніг на віхті!
    Мені від вашого жалю…
    Ах...! Терпнуть губи…
    A, Mon Amiе, Mon Cher Amiе...
    Який Ви..!
    Любий..!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (20)


  11. Іван Гентош - [ 2012.01.14 11:14 ]
    пародія «Невтомне чуркало »

    Пародія

    Мій добрий бісику,
    Як класно, що прийшов!
    Ну, не мужчина, але… теж немало,
    І знову в кроні літ бушує кров!
    Іскрить – нехай! Я ледве дочекала…

    Так еротично!
    Босий… з батіжком!
    А глянув як – аж затяжіло тіло!
    Непевна у ногах – ну хоч повзком…
    Не підганяй – колиба задиміла…

    Таке невтомне,
    Що спаси господь!
    Ще й вдачу має хитру і лукаву…
    Удень – “ні-ні”! Вночі, вночі приходь,
    Моє чарівне чýркало… на каву…


    14.01.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (34)


  12. Оксана Сергієнко - [ 2012.01.13 13:13 ]
    Той, що мандрує над Прірвою
    Ти той, що мандрує над Прірвою,
    З чарівною срібною флейтою,
    Немов намальований крейдою,
    Немовби з мелодії вирваний.

    На тлі захололого згарища
    Моєї душі кольорової
    Ти мовиш Первісною Мовою
    До тіні жорстокого марища.

    Життя мого скороминущого
    У пеклі шматки загартовані.
    Налий мені зілля Видющого,
    Туманом у сни зачаровані.

    Із ночі щоб вирвати частку
    Давно готувала я пастку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Прокоментувати:


  13. Людмила Калиновська - [ 2012.01.12 07:11 ]
    affirmо
    З точністю до одиниці,
    магічне, що аж занадто
    маркером перекреслено
    все, що було неплановим

    все, що було означене -
    незаперечні судження -
    від поцілунків згарячу
    до почуттів пробуджених

    ти перекреслив буднями
    впевнено до дитячості
    наче немає вічності,
    поглядів, рук і вдячності.

    дивно, що я це бачила
    квіти, цукерки, розміри
    неба, що не розмічене -
    нам його вже не вистачить

    що на експромт розкроєне
    вже не зіткати наново -
    щогли, верхівки, темрява.
    сонце дощем заплакане…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  14. Устимко Яна - [ 2012.01.11 14:23 ]
    зима-не-зима
    не просто змирилися, більше - дружимо,
    щодня споживаєм желе зі слів.
    чомусь і зима цьогоріч напружена -
    гуде і гуде на січневім кужелі
    затертої нами до дір землі.

    та що вимагати у двох зациклених,
    яким паралельно куди іти
    своїм до відрази типовим сиквелом,
    де навіть субтитри цинічно цикають,
    впадаючи в ступор. та менше з тим,

    коли достигають дощами сутінки,
    і мариться сніжний старий завіт,
    питає сумління: кого ми судимо
    із псевдоамбітними камасутрами
    в його непросвітленій голові.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  15. Чорнява Жінка - [ 2012.01.11 01:59 ]
    Когда-нибудь ты станешь (Песенка)
    Когда-нибудь ты станешь
    птицей
    и будешь просто летать
    в небе,
    и тебе будет сниться
    море.

    Когда-нибудь ты станешь
    морем
    и будешь просто смотреть
    в небо,
    в котором просто летают
    птицы,
    у которых счастливые
    лица.

    Когда-нибудь ты станешь
    небом
    и будешь просто вдыхать
    море,
    и в тебе будут летать
    птицы.

    И всё опять повторится...
    когда-нибудь ты станешь
    птицей,
    когда-нибудь ты станешь
    морем,
    когда-нибудь ты станешь
    небом...

    2007_12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (35)


  16. Богдан Манюк - [ 2012.01.10 14:00 ]
    ФІЛОЛОГІЧНИЙ МОТИВ
    Слова-бальзам, порад намисто
    даруєм іншим - день у день,
    а нашу тему особисту
    спинили хащі та полин.
    Урізнобіч вітри прологу,
    зав'язка рветься в небесах,
    до кульмінації дорогу
    згубили щирість і краса.
    Ліричних відступів вітрило
    любов не кличе в далечінь,
    де епілог чаїно квилить,
    посвяти скльовуючи тінь.
    2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (17)


  17. Микола Дудар - [ 2012.01.10 10:39 ]
    ****
    Надвечір'я перейде у ніч.
    А вона нізащо не заплаче.
    Боже, захисти. Не покаліч…
    Затули її, бо світ побачить...
    Хто ж відкрив немовлене мені?!.
    Звідки нам чекати блискавиці?!.
    Не приходь! -- благаю уві сні…
    Та щораз у неї інші лиця…
    Не промити всіх безкровних ран…
    Досить! Досить! Доки є ще сила,
    ..ось іде в околицю туман,
    Той від злих очей сховає милу...





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.65)
    Коментарі: (7)


  18. Світлана Козаченко - [ 2012.01.09 21:18 ]
    Останні згустки

    Торкаюся сухих гарячих скронь –
    і пальці обпіка шпаркий вогонь.
    Холодний вітер жару не збавля –
    а цельсій знову добіга нуля.

    Горить душа. Дотліло листя. День.
    Багаття. Попіл. Дим. Анітелень –
    безмовно корчиться у полум’ї, згаса
    сумління? доброта? любов? краса?

    Останні зблиски – іскорки в золі.
    Дрібненькі краплі на старім столі.
    Останній шурхіт слів. Останній крок.
    Останні згустки з наскрізних дірок…


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (17)


  19. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.01.09 17:48 ]
    Я - осінь
    Я вже не боюся. Доволі!

    Вже квітка росте поволі…

    Вже серце моє ожива…

    Та я не весна.

    Я - осінь.



    А осінь – це тиха просинь.

    Це сонця тепло й блакить…

    Буває й таке: на мить

    Мене охоплює буря!..


    Та я тільки бабине літо

    І кава, на стіл пролита…

    15.54. 29.07. 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (14)


  20. Віктор Кучерук - [ 2012.01.09 13:36 ]
    Анумо


    04.- 05. 02.12

    Заклопотаний і галасливий,
    Невсипущий одвічно вокзал.
    Жданих зустрічей речитативи,
    Неминучих прощань ритуал.
    Поруч рідні обличчя і душі, –
    Хто назве наше дійсне число?
    Що примусило з місця нас зрушить?
    Звідкіля всіх сюди занесло?
    Чом лягла залізниця повз Умань,
    А до Львова – така далечінь?..
    - Не вагайтесь, поети, - анумо
    До Катрусі Матвійко в Ірпінь!

    07.01.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (4)


  21. Чорнява Жінка - [ 2012.01.05 22:02 ]
    так слова впадают в речь
    так слова впадают в речь
    обласкать или обжечь
    краем

    так блаженное дитя
    откровеньями вертя
    знает

    так всё ýже узкий круг
    из друзей или подруг
    здешних

    так над морем голубым
    растворятся словно дым
    песни

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (49)


  22. Сергій Жадан - [ 2012.01.03 23:59 ]
    Мій старий
    Мій старий, який помирав, вихаркуючи легені,
    так і не встиг зрозуміти, що сталось з його країною,
    що зробили з нею всі ці фінансові генії,
    котрі торгують тепер у відкриту кожною її частиною.

    Моя мама, яка розпродала згодом усі його речі,
    і яка живе громадянським шлюбом з якимось дятлом,
    ховає від мене всі свої згадки й зітхання старечі,
    зачиняється на ніч від мене, щоби я не підслухав їх раптом.

    Він і досі торкає мене своїм кашлем, ніби шипами.
    Приходить до мене вві сні, дивиться чорним оком.
    І я знаю, найтяжче, що у нас є – це наша пам’ять.
    А найгірше, що вона лише тяжчає з кожним роком.

    Він називає мені імена лікарів, які його вбили.
    Сидить на ліжку напроти й кличе мене до помсти.
    Каже мені: «Малий, в тебе немає ні злості, ні сили.
    Ти їм здав свою злість, мов провідникові постіль.

    В тебе немає, малий, ні спадщини, ні країни,
    і всі твої друзі, малий, згоратимуть, мов комети.
    Блукатимете, як цигани, зникнете, як караїми.
    Раз уже все прогнило, спробуй хоча б нормально померти.

    Скільки можна терпіти їх голоси на сходах,
    будильники й окуляри, теплі щоденні предмети!
    Вирви їхні серця, надійно спинивши подих!
    Спали їх разом у ліжку, ніби старі газети!»

    І я витягаю бензин і старі корабельні канати,
    й розводжу в кімнаті вогонь, який усіх нас огорне,
    і знаю – ніщо не може мати над нами влади,
    окрім голосу крові, який заповнює горло.

    Добре, коли тобі сняться підпільники та герої.
    Погано, коли їх поява на тебе тисне.
    Ця влада посилює в мені любов до холодної зброї.
    Ця держава позбавляє мене почуття вітчизни.

    Країна, в якій виживання вважають талантом,
    де вся твоя біографія – список боргів і трупів,
    називає мене тепер злісно вбивцею і симулянтом,
    опитує свідків, які вціліли, шукає рештки отрути.

    Хай тепер прокуратура засипле мене своїм спамом.
    Хай потопом заллється вулиця кам’яниста.
    Хай з’являться миротворці й випалять чорним напалмом
    гарячі електростанції мого невтомного міста.

    Хай вони тепер спробують усе це без нас поєднати.
    Хай спробують врахувати небесні сумні коливання.
    Сонця священний вогонь заливає кімнати.
    Герої не помирають від стаціонарного лікування.


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (9)


  23. Софія Кримовська - [ 2012.01.01 23:05 ]
    Коли вицвітає рік
    Коли вицвітає рік, коли відлітає в грудень
    останній листок життя скупого календаря,
    тулю до грудей тебе і знаю, що сонце буде
    і сніг, і ялинка, і…
    Нарешті жалі стирай.
    Люби мене, як тоді, у спеку липку липневу.
    Цілуй, як цілують раз – на вістрі життя – на вдих.
    Загадуй бажання – і летімо з тобою в небо!
    У тебе немає крил?
    Та вистачить і моїх…
    01.01.2012


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (17)


  24. Оксана Ляси - [ 2011.12.28 23:21 ]
    Герой не нашего времени
    Герой, принадлежащий не моему времени,
    Человек из двадцатого века,
    С честью несущий свою часть бремени
    С достоинством начинающего человека.

    Тот, о котором и думать не стала бы,
    Совсем другого состава вроде бы,
    Тот, что уже вырос, когда начинали мы.
    Мы, бывшие, в сущности, такими снобами.

    Раздобревший от ласк и нег новый Печорин,
    Еще один банальный оригинал,
    Но, чёрт возьми! Никто не совершенен, мой Григорий,
    О если бы ты знал, о, если б только знал.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  25. Чорнява Жінка - [ 2011.12.27 20:06 ]
    полно_лунно, пляшут гунны
    полно_лунно
    пляшут гунны
    илом вздыблены
    лагуны
    вот и главный гунн –
    Аттила
    подойду к Аттиле:
    милый!
    жить тебе осталось мало
    ты умрёшь на гребне славы
    и тебя – в одном исподнем –
    гневом назовут Господним
    так зачем, скажи на милость,
    мне всё это вдруг приснилось?
    Отвечал Аттила грозно:
    видишь,
    небом ходят звёзды
    словно кони на лугу
    но достать их не могу
    так и я
    когда умру
    по ковыльному ковру
    поднимусь к одной из лун
    дикий варвар
    Вечный Гунн.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (89)


  26. Михайло Закарпатець - [ 2011.12.25 22:32 ]
    Константа
    Одягнута
    у місячне проміння.
    Як зняти це мереживо
    із тебе?
    Загублені у пристрасті
    нетлінній,
    ми знову разом
    падаємо в небо.

    У всесвіті
    стабільності так мало!..
    Добавлю трошки
    наших я означень
    і правил,
    що по літерах зібрали
    в польотах ми під час
    нічних побачень.

    Нам почуттів
    солодку теорему
    до крапочок довести
    дуже треба.
    Кохання - як константа
    в цій системі.
    Навколо неї все
    кружляє в небі.

    Так в хмарах добре,
    мабуть, двом лелекам,
    як нам з тобою
    на одній орбіті.
    Долаєм кілометри
    (чи парсеки),
    теплом константи
    вічної зігріті.

    В польотах наших
    чи потрібна мова?..
    В твоїх обіймах,
    вибач, забуваю,
    як на землі
    зовуть тебе, любове.

    А, може,
    ти - Констанція?...

    ...не знаю...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.36)
    Коментарі: (8)


  27. Микола Дудар - [ 2011.12.25 20:00 ]
    Камінь
    Вродився каменем лежачим…
    І наче сню. А наче й ні.
    Я наче є. Немає наче.
    Спіткнеться хтось -- завжди пробачу…
    Так рік за роком. День по дні.
    Їх незліченно .Та напрочуд
    Всі непомітні. Не мої.
    То ворон сяде -- дзьоба точить.
    То жабка щось своє торочить.
    То шурхотне луска змії…
    І раптом якось після зливи…
    І раптом якось по весні…
    Мене підняв ти, Майстре сивий!
    Я знаю:має статись диво.
    Тому так боляче мені…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.65)
    Коментарі: (10)


  28. Ольга Бражник - [ 2011.12.19 23:50 ]
    Різдвяний сюр
    Вечори побіля Диканьки нудні та довгі,
    Коли снігу бракує, навіть глінтвейн – безглуздя.
    Анемія в повітрі, в неї холодні ноги
    І життя безстатеве, як кімоно чи смузі.
    На нейтральній смузі давно не бракує кітчу.
    Полетіли в Манчестер, він як завжди Юнайтед.
    І суддю на мило, і миле таке обличчя…

    Ой, не можу, тримайте.

    Як озимі у полі тужать за хлорофілом,
    Як сіртакі танцює криза, убрана в тогу
    Меркантильні мрії, таке несміливе тіло,
    Бо тілець у крові немає крім золотого.

    Безпардонні протяги шастають у кватирку,
    Дні до свята збігають, нудяться в шафі туфлі.
    А бджола прокинулась раптом.
    Бджола в клітинку.
    Як підлога на кухні.

    19.12.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (42)


  29. Жозефіна де Лілль - [ 2011.12.16 20:34 ]
    Семибальний Шторм
    ...така солодка, як різдвяний коржик,
    засмаглі боки - глобусу завидки!
    праворуч - дві Америки звабливі,
    ліворуч - Африканський континент,
    з Європою в обіймах...
    темні губи,
    що згубою тремтіли, чорним шалом,
    вони хотіли і вони чекали,
    як білосніжна хвиля надійде...
    ...і надійшла, і вивергло вулканом,
    протуберанцем досягло земних околиць,
    і вилиці засяяли рум'янцем,
    і сонце зашарілося на них,
    поглянувши,
    а їм було до всього по цимбалах,
    бо семибальним гормональний шторм був,
    і млость солодка їх накрила синім пледом...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  30. Володимир Свідзінський - [ 2011.12.13 23:16 ]
    Запах меду і дим гіркий
    Запах меду і дим гіркий
    Над садом вечірнім.
    Паровози криками торсають тишу.
    Піаніно печаль свою
    Кладе пластівнями на трави, на віти.

    Я сиджу осторонь золота на ослоні.
    Я згадую про тебе, як дерево про південь.
    Мені хочеться кінцем променя
    Написати біля себе на піску:
    "Люблю без мрії".

    1932


    Рейтинги: Народний 6 (5.8) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (2)


  31. Людмила Лук'янець - [ 2011.12.13 18:52 ]
    Я вийду з осені у зжовклу...
    ***
    Я вийду з осені у зжовклу
    Схололу, вистиглу траву.
    Я вийду з осені й замовкну...
    Візьму у руки тятиву

    І буду цілити в зневіру,
    В брехню й омани пелену.
    Я вийду з осені... й за віру
    Оголошу свою війну.
    2011.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  32. Чорнява Жінка - [ 2011.12.12 21:39 ]
    О снобизме
    Сформировавшийся поэт
    неприкасаем, братцы.
    Читать дозволено. И вcё.
    Лежать. Молчать. Бояться.

    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (71)


  33. Анна Вейн - [ 2011.12.12 15:33 ]
    Реквієм
    День двадцять шостий. Вітер. Листопад.
    Холодним снігом почуття не стерті:
    Горять мільйони пам’ятних лампад
    За зниклими в голодній круговерті…

    Молімося - тепер вони святі.
    Вшануймо їхню пам’ять нині, друже.
    Розіпнуті на сталінськім хресті -
    Не відболять у віковічній стужі!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (4)


  34. Анна Вейн - [ 2011.12.12 15:20 ]
    Тепла злива
    Із неба лило. Бігли у кіно,
    а яблуні - палахкотіли цвітом.
    Всміхались теплі мальви під вікном:
    у танці з вітром виглядали літо,

    А ми ловили дощ, неначе діти:
    Щасливі_по калюжках_в серці щем…
    Могли Усесвіт, граючись, зігріти,
    Як літечко сміялося дощем!

    Я хочу зупинити світлу мить,
    Коли гримить - лишитися з тобою,
    Та невблаганний час кудись летить,
    щезаючи за темною габою…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (7)


  35. Віталій Ткачук - [ 2011.12.11 01:22 ]
    *Замість реквієму*
    Люди відходять у глину
    хто із поклоном
    хто пострілом хто за некрологом – чинно
    відходять
    немов проривають
    вороже оточення поспіхом
    неначе слідом – вогонь у спини

    Клином найближчим – у вирій
    заспані хоч і заспамлені
    під аватарами – сірі
    відходять
    вжививши нам архечіпи
    із опціями пам’яті
    і сотворіння собі кумирів

    Вдень полювали на користь
    на сон планували підступи –
    хто кого переофшорить
    відходять
    з відкритими блогами
    наносамотні у підсумку
    одним зі способів непокори

    Лишають нам світ як посаг
    як біль для ініціації
    лишаються в нас як осад
    відходять
    рахуючи подумки спроби:
    для себе
    заради
    з нуля
    і так – до тринадцяти
    і засинають
    і тиші просять
    ***
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (4)


  36. Олег Король - [ 2011.12.10 22:53 ]
    Інший Бик (дружня пародія на Олексія Бика)
    ми із братом - автори
    кожен виступ як наркотик
    задовбав цей чорний котик
    але просять - повтори

    натякав маркіз де Сад -
    пісня зробить вас такими
    тож не котики - бики ми
    Олексій і Олександр

    довели ми Пантюку -
    СПУ насправді глиба!
    вірить абсолютно Скиба
    в безкінечність коньяку

    як "останні з мужикан"
    ми Бики у всьому профі
    пишуть геніальні строфи
    Олексій і Олександр

    ми гуляєм поміж вас
    метри співаної рими
    ми не котики - бики ми -
    шалапут і ловелас



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (15)


  37. Чорнява Жінка - [ 2011.12.10 18:50 ]
    Монолог Чори в ответ на её Диалог с Шико под новогодней ёлкой
    – Что Вам ответить, о, наш ироничный Шико?
    Вас убеждать – право слово, смешная затея,
    О переводах кто только ни спорил, потея,
    Истину кто-то поймал в свои сети? Никто.

    Просто считайте, что это такая игра,
    Игры ведь разные любят и взрослые дети,
    Как неуютно и скучно жилось бы на свете,
    Если б не эта «даремна» разминка пера.

    Что же до смысла, то он – удивитесь Вы – есть:
    Пусть расцветают сто роз на ухоженной грядке,
    Вы сомневаетесь? Всё будет в полном порядке!
    Как Вам такая, вполне новогодняя весть?

    Скоро двенадцать, мой милый Шико, посмотри!
    Я подержу твой парик, ты настроишь гитару.
    И в бестиарии каждый найдёт себе пару,
    Ну, раз, два, три,
    ............раз, два, три,
    ......................раз, два, три
    .............................раз, два, три.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (32) | "Діалог Чорнявої Жінки і Шико біля новорічної ялинки"


  38. Світлана Мельничук - [ 2011.12.09 18:14 ]
    ***
    Зимі ворота листопад,
    немов сестрі, відкрив.
    І в тихий у чеканні сад
    гостинно запросив.

    Кружляли в парі: листя й сніг.
    Біліло ув очах.
    І світ стелився їм до ніг,
    а може, то - печаль?

    Призупинивши танець свій,
    промовила:"Пора.
    А за прийом гостинний твій
    я вдячна, як сестра".

    Не відповів їй листопад,
    йому забракло слів.
    Бо зовсім він зимі не брат -
    любив її, любив...

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (8)


  39. Рудокоса Схимниця - [ 2011.12.06 15:41 ]
    ***
    Нефертарі, пташко бірюзова,
    Горлечко золочене твоє.
    Стишено чатують птахолови,
    Тонко сіть мусліном виграє.

    Нефертарі, лотос дикий серця,
    Клітка ось – опалами зорить.
    Віч вологих густо-синє денце
    Стріли вій приховують на мить.

    Нефертарі, згублене люстерко,
    Пещене звірятко для утіх.
    Шкіри персик трепетно і терпко
    У вазі прикрас невинно стих.

    Нефертарі, рибко безборонна,
    Міражами мріяний ручай.
    Рук чужих тавро на тілі соннім –
    Таїна відбутості ячань.

    Нефертарі, півдитинна жрице,
    Обезболь мою стражденну тінь!
    Божества зловіщого правиця...
    Жде у лоні незачатий син.

    Нефертарі, танець довгоного
    Закружляв корицеву тебе.
    Помираю, мила, під порогом
    І благословляю смерті день…

    06.12.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (18)


  40. Анонім Я Саландяк - [ 2011.12.06 10:32 ]
    ГУБИ (аналог)
    Коли чорно,
    а на зубах пісок,
    обов’язково чорний ще мазок
    лягає повторно
    поверх зімкнутих вій,
    як чорна паранжа, і задихаюсь в ній...
    Коли чорно, і черевик
    наводить блиск об ніжність губ,
    і не спасуть китиці рук, і крик...
    Коли рубці і шрами,
    і кровоточиві рани
    накриють ніжності сліди дев’ятим валом -
    тоді аж надчутливі стануть...
    аж можна буде бачити губами
    крізь бетон.
    До 2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (4)


  41. Борис Грінченко - [ 2011.12.04 23:34 ]
    Тепер

    Не тоді нам у полі до бою ставать,

    Як вже сонце і сяє, і гріє,
    І як співи пташині в повітрі летять,

    Усміхаються дні золотії!
    Не тоді! не тоді! Як лютують вітри
    І скрізь ніч, всюди хмари похмурі,—
    Ти тоді уставай, свою зброю бери

    І борись серед темряви й бурі!..


    1885


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  42. Тетяна Роса - [ 2011.12.04 01:42 ]
    Равлик
    Ти лиш поглянь: ось сонячне проміння
    Скрутилось у спіраль – прозрінь коріння
    Пророщує під захистком казковим,
    Де маківка зела є тихим сховом,
    Розчахнутим на всі чотири боки.
    Наблизишся? Тихенько, крок за кроком,
    Щоб ріжки не сховалися лякливо.
    Дивись, яка краса… Хіба ж не диво?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  43. В'ячеслав Романовський - [ 2011.12.04 00:24 ]
    У СКОВОРОДИНІВКУ
    Муравським шляхом повз рябі лани
    Ми йшли в село, вколисане узліссям.
    Прогіркло пахли перші полини.
    Пливла десь пісня.

    Котився день, травневий, молодий...
    Спішили ми з порожніми саквами
    До джерела - у світ Сковороди,
    Вкарбований у незабудь віками.

    Йшли у село, якому літ і літ,
    Де у пошані хліб і добрий звичай,
    Де кожна хата, як його криниця,
    Замислившись, над вічністю стоїть.

    Був день як день - звичайна середа,
    Та ж у саду стрічав Сковорода!


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.64)
    Коментарі: (6)


  44. Чорнява Жінка - [ 2011.12.03 15:04 ]
    Діалог біля новорічної ялинки (З Юрія Левітанського)
    – Коїться що на цім світі? – А просто зима.
    – Просто зима, Ви гадаєте? – Так, я гадаю.
    Адже я сам, як умію, сліди прокладаю
    В ваші будинки, коли іще сонця нема.

    – Що ж нас чекає по тому? – А січень-мольфар.
    – Січень настане, вважаєте? – Так, я вважаю.
    Я вже давно цю засніжену книгу читаю,
    Цей із картинками хуги прадавній буквар.

    – Чим це нарешті закінчиться? – Квітнем ясним.
    – Квітнем ясним, Ви ручаєтесь? – Так, я ручаюсь.
    Я навіть чув, і тепер увесь час прислухаюсь,
    Ніби сопілка співала в гаю і за ним.

    – Що ж тепер варто робити? – А жити, і все,
    Шити сукенки й легкі сарафани із ситцю.
    – Ви припускаєте, все це ще буде носитись?
    – Я припускаю, що шити це варто усе.

    Варто, бо скільки метіль не вдавала би хіть,
    Недовговічні її кабала і опала.
    Отже, дозвольте на честь новорічного балу
    Вас запросити на танець, і руку прийміть.

    Місяць, мов куля зі свічкою, марить згори,
    Маски летять карнавальні по колу, по колу.
    Вальс починається, пані моя веселкова,
    І раз, два, три,
    .............раз, два, три,
    ......................раз, два, три,
    .......................................раз, два, три.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (78)


  45. Любов Бенедишин - [ 2011.12.01 08:44 ]
    Обереги
    Обереги_мої. О_мої_береги!
    Оболонки душі. Оболоні.
    Храм світлиці. Свіча.
    Рушників корогви.
    Полотно. І нитки на ослоні.

    Чи за вікнами – тьма.
    Чи за хвірткою – чад.
    Чи за обрієм – німо й тривожно.
    Тут – народ. Бо – порода!
    Не конгломерат.
    Тут – Господь.
    Не богема безбожна.

    Повернутись туди…
    До бабусі… в село…
    Понад Стік*, наче Стікс** повнолюдий.
    Де усе – ще початок.
    І все вже було.
    Колисанка.
    І звістка – у груди…

    О_мої_береги. Обереги_мої!
    І надійні, і рідні до щему:
    Серцем вишитий сум,
    Рукавів ручаї.

    І тополь золотаві тотеми.

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (35)


  46. Чорнява Жінка - [ 2011.11.29 18:40 ]
    Хронометраж
    у Діда Мороза Снігурка із вати,
    і світ ще поділено, як на квадрати,
    на добрих і злих

    і кава без цукру, і вірші без рими,
    і тридцятилітні здаються старими,
    як первісний гріх

    на розчарування помножено втому,
    та я все одно повертаюсь додому
    хрестами доріг

    і сумніву більше не маю ні грама,
    що час повернув би усміхнену маму,
    якби тільки міг.

    2009(2011)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (38)


  47. Іван Редчиць - [ 2011.11.29 15:24 ]
    НЕБЕСНА ФУГА
    Я шукав ночами щастя
    По весняному сліду.
    Зорі падали так часто
    В яблуневому саду.

    Я не знав гіркої туги,
    Серце юністю цвіло.

    Почуттів небесна фуга –
    Невичерпне джерело.

    Засвітилася зорина,
    Та, яку в душі ховав.
    Сяє слово, мов перлина,
    Срібноросо в лоні трав.

    Я знайшов крилате щастя
    По весняному сліду.

    Знову сіються так часто
    Зорі в нашому саду.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (7)


  48. Чорнява Жінка - [ 2011.11.29 00:00 ]
    Я люблю оці дні (З Ю. Левітанського)
    Я люблю оці дні, коли задум уже прояснився і тема відгадана,
    і опісля все швидше і швидше, підвладно ключу,–
    як в «Прощальній симфонії» – майже фінал – пам'ятаєш, у Гайдна –
    музикант дограє свою партію, гасить свічу
    і зникає – у лісі просторіше все – музиканти зникають –
    листвяна партитура згоряє рядок за рядком –
    гаснуть свічі в оркестрі – димок за димком – музиканти зникають –
    незабаром всі свічі в оркестрі залишать димок за димком –
    тихо гаснуть берези у лісі, вже ледве горять горобини,
    і допоки з осінніх осик мертве листячко їх обліта,
    все прозоріший ліс, все видніші до того незнані глибини,
    і стає зрозумілою схована сутність єства,–
    все просторіше в лісі осіннім стає – музиканти зникають –
    незабаром і скрипка остання засне край плеча –
    і покинута флейта у тиші завмре – музиканти зникають –
    незабаром остання у нашім оркестрі загасне свіча...
    Я люблю оці дні, в їх безхмарній, у їх бірюзовій оправі,
    коли все зрозуміло в природі, так тихо і ясно кругом,
    коли легко й спокійно міркуєш собі про життя, і про смерть, і про славу,
    і багато чого ти міркуєш собі, і багато чого...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (38)


  49. Тарас Шевченко - [ 2011.11.27 22:07 ]
    Я не нездужаю, нівроку
    Я не нездужаю, нівроку,
    А щось такеє бачить око,
    І серце жде чогось. Болить,
    Болить, і плаче, і не спить,
    Мов негодована дитина.
    Лихої, тяжкої години,
    Мабуть, ти ждеш?
    Добра не жди,
    Не жди сподіваної волі —
    Вона заснула: цар Микола її приспав.
    А щоб збудить
    Хиренну волю, треба миром,
    Громадою обух сталить;
    Та добре вигострить сокиру —
    Та й заходиться вже будить.
    А то проспить собі небога
    До суду божого страшного!
    А панство буде колихать,
    Храми, палати муровать,
    Любить царя свого п'яного,
    Та візантійство прославлять,
    Та й більше, бачиться, нічого

    1858


    Рейтинги: Народний 7 (6.63) | "Майстерень" 7 (6.95)
    Коментарі: (10)


  50. Іван Редчиць - [ 2011.11.26 10:45 ]
    БАТЬКО
    Я бачив, як батько впрягався у воза,
    Крутились колеса, мов думи про смерть.
    І плакало небо… і холод… і грози…
    Нам душі витоптував голод ущерть.
    Тоді, в тридцять третьому, глину на обмін
    У села далекі возив, і вапно…
    Плекаючи в серці думки ворохобні,
    Ступав у негоду, в осіннє багно…
    Привозив додому мішечок картоплі,
    Бувало, приносив і мірку муки.
    А діти товпилися мовчечки опліч,
    Хилились од вітру, немов колоски…
    1997



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   90   91   92   93   94   95   96   97   98   ...   175