ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:49 ]
    Балада про кохання.
    Зустрів я сирену в своєму житті,
    Вона мене причарувала.
    Голосом, співом у лютій пітьмі
    Вона мені світло давала.
    Її погляд п’янкий душу мою
    Омивав морською водою.
    Мріяв я створити сім'ю
    Та обернулося то все сльозою.
    Хвилі в душі та лютий шторм —
    Це все, що на мене чекало.
    П’янкі вигини її форм
    Розбивали броню драккара.
    Вітер сильно штовхав хвилі морські,
    Піна в них замість злості.
    Вигляд мали, наче вершини гірські,
    Сіллю пекли мої кості.
    З хвилі на хвилю літав мій драккар,
    Від того він ледь тримався.
    Під поглядом з неба розлючених хмар
    Драккар по-троху ламався.
    Я розумів, що я потону,
    Що з моря я наковтаюсь.
    Я розумів, що вдарюсь в стіну,
    В рифи, але не каюсь.
    Сирену ту я покохав,
    В той день я збожеволів:
    Слабким, залежним я тоді став,
    Не міг я жити без моря.
    У богів я про неї питав,
    Вони лиш розвели руками:
    — Її інший моряк до себе забрав,
    А ти плавай світами!
    Знову поринув я в лютий шторм,
    Не знаю, як тоді вижив.
    Гнів розпікав мене, наче той горн,
    Я дивився поглядом хижим.
    Мабуть Локі зі мною так люто грав,
    Бо було в житті йому нудно.
    Крім мене не мав жодних він справ
    І так ламав моє судно.
    Мабуть несу і прокляття від Ньйорда
    Що в морі так не щастить.
    Море розіб’є човен об фйорди
    Й скоро настане та мить.
    Йормунганд мене проковтне,
    Піду я в гості до Хель.
    Хель мою голову вмить відітне,
    А потім наллє собі ель.
    Нігті мої підуть на Нагльфар,
    Що попливе в Рагнарок.
    З черепа питиме кров, як узвар,
    Закінчиться у Мітгарда строк…
    24.11.2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:40 ]
    Какофонія кохання
    Наші струни життя не резонують,
    Грають вони, на жаль, в різнобій.
    Не вірю вже в те, що відьми віщують,
    Мабуть, піду знову я в бій.
    Кожна наша струна —
    Це різна тональність,
    Моя справа — війна,
    Твоя справа — звичайність.
    Звичне життя — мабуть, не для нас.
    Інше наспівано в піснях нашої долі,
    Сумно співає мою контрабас,
    Мелодія та в ля-мінорі.
    Пісню співаєш ти немов скрипка,
    Смичком у тебе, на жаль, є не я.
    Руйнує стражданням мене таке дико,
    І недосяжна мрія моя.
    Ти лиш скажи, може я помиляюсь?
    Та поки я бачу тільки таке:
    Кохати тебе я зовсім не каюсь,
    І кохання на смак,як японське саке. +
    20.11.2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:42 ]
    Якби...
    Якби я вмів малювати —
    Я б Тебе малював.
    Якби я вмів співати —
    Я б для Тебе співав.
    Та найкраще Тебе змалювали
    Твої рідні, чудові батьки.
    Вони, мабуть, для тебе співали,
    Що тепер співаєш і Ти.
    Настусю, Ти — моя муза.
    Для Тебе я це пишу.
    Кохання пече, як медуза,
    Та кохати я не лишу.
    Може якось з Тобою та Владом
    Ми поїдемо на Ісик Куль…
    А може з маленьким чадом
    Подалі від пострілів й куль.
    Омиємо руки і ноги
    У надзвичайно чистій воді,
    Відпочинемо там ми з дороги,
    Наробимо фото тоді.
    Пробач мене за ці мрії,
    Так мріяти я права не мав,
    Та без примари надії
    Я б давно вже пропав…
    19.11.2024.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:51 ]
    Мавка
    Якась зла відьма зле погралась,
    Мене у тебе закохала!
    Для мене наче мавка Ти
    І спершу змусила цвісти,
    Та потім виросла зневіра,
    Яка зжирає навіть звіра,
    Що потрапив у капкан
    І виє від болючих ран.
    Від болю я страждаю дико,
    На всіх кидаюся я з риком,
    Наче я той дикий звір…
    Кохаю я тебе, повір!
    Без тебе світ мені немилий,
    Без тебе я втрачаю сили,
    Без тебе наче неживий,
    Настав кінець всіх моїх мрій.+
    19.11.2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:23 ]
    Ностальгія

    Я танув у Твоїх обіймах,
    І час зупинити хотів,
    Та це буває лиш в фільмах,
    Тому я на самоті.
    Я час прожитий з Тобою —
    Отих лише декілька днів,
    Запам’ятаю навіки з лихвою,
    Бо лиш в ті моменти я жив.
    Жив може не дуже щасливо,
    Та зі мною тоді була Ти.
    І серце диктувало щемливо,
    Мої майбутні вірші.
    Так солодко було й так гірко,
    Що поруч була тоді Ти,
    Від відмови лишилася дірка,
    Яка веде в засвіти.+
    18.11.2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:39 ]
    П’єро в камуфляжі
    П’єро в камуфляжі пише вірші,
    Бо від кохання він злого страждає,
    Ллються сльози з самої душі,
    Як їх спинити він досі не знає.
    Кохає її восьму тисячу днів,
    А вона не відповідає,
    І, мабуть, бере її сильний гнів,
    Коли він у неї віршами стріляє.
    Той кожен постріл їй остогид,
    Куди дітися вона вже не знає.
    І П’єро в камуфляжі їй також набрид,
    “Най би він далеко десь зник!”
    Мабуть, в думках вона так бажає.
    17.11.2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:37 ]
    Ти ночами не спиш
    Ти ночами не спиш:
    То працюєш, то твориш.
    Творчість Твоя — то є дивовиж,
    Як і голос, коли Ти говориш.
    Коли Ти співаєш, то в серці є щем,
    Що Ти не моя, що Ти не зі мною.
    Палаю до Тебе пекельним вогнем
    І надто втомлений долею злою.
    Я взяв твою руку, як дивились ми фільм,
    Як розвивалася та мелодрама,
    Було то приємно, але був і біль,
    Бо в кожного з нас у серці є рана.
    Не витримав я і перервав
    Перегляд від лютого болю,
    Бо почувався, як той нарвал
    Що оточений крижаною водою.
    Навряд чи я зможу нагріти той лід,
    Той вітер арктичний від тебе до мене,
    То може зупинить сталі політ
    Кохання моє і я залишу цю сцену?
    17.11.2024.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:27 ]
    Не вартий
    Ніхто не вартий Твоїх сліз.
    Ніхто не вартий Твого болю.
    Навіть переживши сотню криз
    Ти матимеш кохання у долонях.
    Так, можливо непотрібне.
    Так, можливо від чужого.
    Так, можливо це набридне,
    Та я тобі не зроблю злого.
    Поки живий, я завжди поряд,
    Ти лиш просто напиши.
    Мене чарує очей погляд…
    Твоїх…Що сягає глибини душі.
    Завжди прийду, ти лиш поклич.
    І все життя я був би поряд,
    Та якщо хочеш — просто знищ,
    Втопи мене в моєму горі. +
    16.11.2024.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:34 ]
    Фортеця

    Ти, як Дюнкерк —
    Така ж неприступна,
    Для воїна згубна,
    І там він померк.
    Потух, як та свічка
    В штурмі фортеці
    З пораненим серцем
    У темную нічку.
    Нападав він раптово,
    Воюючи словом,
    Відкривав усі двері.
    Його прокололи
    Й тіло хололо,
    А душа — на папері.
    16.11.2024


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:17 ]
    Вірність
    Десь поруч з Кіото та сплячих сакур
    До Тебе прибіг Твій “Хатіко”.
    Кохає Тебе, а Ти — наче айсберг,
    Кохає Тебе він дуже давно.
    Колись намагались його приручити
    Та забути Тебе він не зумів.
    Без Тебе хотілося пронизливо вити
    Й забути Тебе він дуже хотів.
    Забути Тебе — це щось нереальне,
    Для нього Ти є улюблений світ.
    Чекати Тебе так ірраціонально,
    Та він вже готовий на тисячу літ.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 17:00 ]
    Бажання
    На одязі моєму зберігся твій запах,
    Такий неймовірний, такий він п’янкий.
    Кохання мене тримає у лапах,
    В серце втискає пальці стрункі.
    Завжди пам’ятатиму дотик твій ніжний
    До волосся мого, до голови.
    Відсутня взаємність — це камінь наріжний
    Болю мого і серце на пси…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 16:27 ]
    Біль
    Біль я ковтаю в промислових масштабах,
    Тебе засипаю своїми віршами,
    Потік почуттів я не можу спинити
    Й ніхто не підкаже, без Тебе як жити?
    Вночі я лежу, але спати не можу
    За що ж це мені кара ця божа?
    Від болю душі мене розриває,
    Кохання до Тебе мене боляче крає.
    Я б вперше в житті став на коліна,
    Якби Ти кохала й дала б мені сина,
    Якби лиш з Тобою ми були разом,
    Й коханням наповнені були б наші фрази.
    Кохаю Тебе, але боюся відрази,
    Що знищить мене навіки й одразу,
    Відрази до мене й моїх почуттів,
    Тоді наді мною будуть крики круків.
    Я проклятим буду без Твоїх почуттів.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 16:16 ]
    Останній
    Останній бій, останній подих
    Останній крок без твоєї вроди.
    Останній постріл, останній вибух
    Моє кохання з грудей вирве.
    Туга зжирає аж надто сильно,
    Я вже не можу і я невільний.
    Я вже полоні аж надто довго,
    І я тікав від року злого.
    Мене впіймали ті пси Кохання,
    І рвали так, наче востаннє.
    Я вже не можу, мені так гірко.
    Скуштую трохи пекла сірки.
    Не знаю я чи повернуся,
    Пробач за все, моя Настуся.
    Пробач мене, що забрав час,
    Пробач за мрії, які єднали нас
    В моєму серці. Та навіки
    Колись закриються мої повіки,
    Й перед тим Тебе згадаю,
    Бо надто сильно Тебе кохаю.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 16:24 ]
    Молитва.

    Боже, зроби кохання щасливим,
    Щоб був я для неї важливим,
    Щоб ми колись були разом,
    Зроби це своїм наказом.
    Боже, з нею буду я ніжним,
    Навіки буду я вірним,
    Ліжко встелю пелюстками,
    Цілуватиму ніжно устами.
    Боже, тебе молю я так сильно,
    Бо без неї так зимно,
    Бо без неї погано,
    А в серці кривава є рана.
    Боже, без неї життя є порожнім
    І щастю воно не тотожне.
    Наповни життя моє змістом
    І вже не буду я атеїстом.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 16:33 ]
    Без надії я сподіваюсь
    Без надії я сподіваюсь,
    Душа помирає, але не каюсь
    Кохати Тебе.
    Від кохання такого нікуди не дінусь,
    Мене Ти чаруєш, наче ундина,
    І голос твій зве…
    Настільки приємний до мене Твій дотик,
    Що я вигинаюсь, наче той котик,
    І хвиля пливе…
    Обожнюю я настільки Твій запах,
    П’янію від нього, як п’яничка у барах
    І дихав би ним…
    Торкаєшся Ти і я завмираю,
    Бо сильно й безмежно Тебе я кохаю,
    Й кохання,як грім:
    З тілом моїм воно резонує.
    Негода в душі сльозами вирує
    Як бурхливий Нарин.
    Страшно мені, бо відсутня взаємність,
    І кохання моє — то чиста буремність,
    Нестримна, як вир.
    Я б не посмів ніколи збрехати,
    Бо мої почуття — то ніякі не жарти,
    Мені ти повір.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  16. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 16:25 ]
    Я потрапив в тунель

    Я потрапив в тунель,
    З якого не вийти,
    Я в череві скель,
    Де нема квітів,
    Лиш холод ночей.
    В кінці тОго тунелю
    Бачу я світло,
    Залишити б скелю
    Й на свіже повітря
    Під погляд очей.
    Лиш ТвОїх очей.
    В тому тунелі
    Біжу я до світла
    Холодні ті скелі
    Відбирають повітря,
    Й шлях — то журба.
    Біжу я до світла,
    А світло все далі,
    Біжу я до світла
    В полоні печалі,
    Й жорстока ця гра.
    Настусю, кохана,
    Ти — моє світло!
    Для мене жадана
    Й най же розквітне
    Квітка вогню.
    Най же вона
    Обох нас зігріє,
    І вітер кохання
    Між нами повіє
    І створим сім’ю.
    Звичайно, Настусю,
    Я Тебе розумію,
    Але лиш про Тебе
    На світі я мрію
    Всі ці роки…
    Милим насильно
    Ніколи не стану,
    Згораю повільно,
    До вугільного стану
    І це на віки.
    Душа так коханням
    До Тебе палає
    І радість остання
    Мене залишає.
    Розпач в душі.
    Кохання пекельне
    Я відчуваю,
    Тому я, напевне,
    В тих стінах блукаю,
    В печерній тиші…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Мірлан Байимбєков - [ 2026.06.22 16:02 ]
    Твоя пісня на устах
    Твоя пісня на устах,
    Твоя музика в вухах —
    Хочу я в бій.
    Туди, де щільне повітря,
    Й смерть різноманітна
    Й ніхто не скаже “Стій!”.
    Було важко мовчати,
    Тепер важко чекати
    Малоймовірних змін.
    Твої на мене образи,
    Невіри ті фрази
    Гірше мінометних мін.
    Ти для мене Богиня,
    Ти для мене Святиня,
    Яку б лиш берегти.
    Торкатися хочу,
    Обіймати щоночі,
    Бо життя моє — Ти.
    Жадана Настуся,
    До Тебе я рвуся,
    Я Твій херувім…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Світлана Пирогова - [ 2026.06.21 21:46 ]
    Гортензія
    Гортензія-красуня пишно квітне,
    Вражає розмаїттям кольорів.
    Розкішним покривається суцвіттям.
    Побачив літній легіт - і зомлів.

    І звідки тут ця пані елегантна?
    Таких в саду ще досі не було.
    Прикраса днини, вечора, світанку.
    Як їй пасує зеленаве тло!

    Хмарки небесні, ніби обереги.
    В обіймах сяйва сонця повсякчас.
    В гортензії життєві є секрети:
    Любити світ і радувати нас.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (2)


  19. С М - [ 2026.06.21 16:42 ]
    На часі (Jefferson Airplane)
     
    Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
    Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
     
    Прилинь, до обличчя, устами своїми
    Дивися далі, о дивися глибинно
     
    Помаранчевий і синій
    Кольори моїх чуттів
    І мій розум, усе обертався би
    На часі
     
    Коли твоє тіло поруч із моїм
    Усе чудуюся я, хай і понад цим
     
    Тепло, легко, сяйно, зараз
    Слова-речі, які я знаю
    І моє тіло, ти знаєш, так
    На часі
     
    І тебе я бачу там, де музика без меж
    Моя люба, що промовити оце ж
     
    Танцюй, співай і мрій
    Ти в оцій усій музиці
    Окрім усього, істотно поруч ти
    На часі
     
    Отже, будь як ми
    Оу, за руку мене візьми
    Другом будь мені
    У землі отій інакшій
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.78) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (6)


  20. Боговик Владислав Боговик Владислав - [ 2026.06.20 14:05 ]
    Цього літа, напевно, не буде
    Цього літа, напевно, не буде білих ночей в Петербурзі.

    Сонце не захоче, щоб вночі на фасадах виднілась латинська буква.
    Пітьма заховає тих, у кого залишилось пару слів наразі.
    Цього літа сонце буде потрібне там, де біль і мука,
    щоб біль і мука стали початком свободи, а не потурали зневазі.

    Петербургу залишився один крок до Ленінграда,
    але, можливо, він уже майорить червоним.
    Колись я мріяв поїхати до цього граду,
    але, на жаль, його придавило троном.

    Тепер туди лиш одна дорога — на чорті,
    як колись літав між зірками козак Вакула.

    Ти ніколи не здогадаєшся, скільки потрібно жмутів
    правди підкинути в душу, щоб там, як в печі, спалахнуло.
    Але зазвичай цю правду кидати немає сенсу;
    від правдивого факту часто віє брехнею.
    Віра в Христа не значить, що людина після кулі воскресне.
    Куля просто зробить людину землею.

    Цього літа багато чого буде інакше;
    якщо взагалі саме літо буде.
    Людині варто перейняти досвід у пташки,
    щоб стати вільною від крові та бруду.

    Або краще піти за пітьмою
    впевненим, жвавим кроком,
    та стати нічим (тобто собою).
    Назавжди,
    а не тільки на пару десятків років.

    Травень 2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  21. Юрій Лазірко - [ 2026.06.19 16:27 ]
    Слова-Зола --- танго - українська версія
    о се́рце моє́...
    1.
    прига́дую...
    це мо́ре до́тиків
    і поцілу́нків
    оооооооооооо
    о кри́ла мої́
    поло́н обі́ймів
    неваго́му мить
    яки́м соло́дким
    ти здава́вся тру́нком
    в які́м бага́тті
    догора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́

    приспів:
    ми́лий ми́лий ми́лий мій
    приголу́блює лиш ніч
    ма́ло ма́ло сві́тла в ній
    сві́тла і тепла́
    ла-ла-ла лалай -лала
    най-на-на нанай -нана
    хо́лодно одні́й мені́
    і думо́к танцю́є рій
    а слова́ - зола́
    гммммм - золаааааа

    2.
    розра́дою...
    вино́ пригу́блене
    таму́є я́сність
    оооооооооооо
    о кра́ю мій
    неви́питого
    до кра́плі ща́стя
    знайо́мий о́браз
    невблага́нно га́сне
    того́ бага́ття
    де згора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́

    приспів...


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.67) | "Майстерень" 6.5 (5.76)
    Коментарі: (6)


  22. Світлана Пирогова - [ 2026.06.19 15:41 ]
    Застигло літо

    Навколо світ - як молитовний спів,
    Де кожен подих серце хмелем поїть.
    У тихім надвечір'ї між дубів
    Застигло літо в золотім споко́ї.

    Таких солодких, трепетних ночей,
    Такого шовку у високих травах,
    Такого блиску зоряних очей
    Не бачив світ у жодних пишних славах.

    Душа, мов храм відкрита до чудес.
    І пахне м'ята, зчеплена в покоси.
    Торкнувся місяць кра́єчком небес
    До пліч її і до її волосся.

    Вона така - мов чисте джерело,
    Де гріх і свято сплутались вузлами.
    Рікою небо в безвість потекло,
    І шепотять жита: ми з вами...з вами...


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  23. Тетяна Левицька - [ 2026.06.19 06:16 ]
    Хвороблива любов
    Коли облітала акація біла
    і падав додолу обпечений цвіт,
    я невиліковно любов'ю хворіла,
    бо ліків від неї не вигадав світ.

    Світилися очі небесним опалом,
    шалено у грудях вистукував пульс.
    Та Єва в мені крізь віки воскресала
    і яблуком зріла на древі спокус.

    Тваринний інстинкт молодої вовчиці
    і ніжна цнотливість душі водночас
    долали: вагання, сумління, в'язниці,
    щоб пломінь кохання у ватрі не згас.

    Провину ховала від осуду в серці,
    плітки запивала ядучим вином.
    Так важко, любове, на перехресті,
    служити тобі непідкупним рабом.

    18.06.2026р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (4)


  24. С М - [ 2026.06.18 22:56 ]
    Ані до чого (Van der Graaf Generator)
     
    [ Танець у піску на морі ]
     
    Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
    Видимі речі, які були спільними, о давніше
    Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
    Бо це був прегарний час, я сміявся
    Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
    Були усі шанси й вислизали із руки
    Мовби піски
    Я знаю, більше не танцювати так мені тут
     
    Я чекатиму, поки день не зійде над обрії
    Сподіваючись упіймати ще спогадів
    Тоді я мушу далі повзти, я весь ось у цім
    Слова останні наслухаючи, що ж
    Але їх немає, світанок зове, але я застряг
    Мені некомфортно, й не збагну, чому оттак
    І хочеться плакати
    Я знаю, більше не танцювати нам отут
     
    Дивлюся угору, і засліплює
    Тепло, що в мені усередині
    Ті смаки, які в душі моїй
    Але мертвий усередині, я стою один
     
     
    [ Танець у морозі ]
     
    Я носив настрої, як-оце гардероб
    Речі вірної нема під руками
    Коли ти пішла, я чув, моє тіло дзвенить
    А мій розум завиває
    Хай було запізно, іще осмислити сенси усього
    О знаєш, як потрібна ти, але чомусь
    Немає віри, що відчула ти любов
     
    В якийсь момент утрати тебе, усе надто скоро
    Країна чудес у снігу та морозі довкола
    Я озирнувся і видів, я ані до чого
    Без твоїх рук у моїх, я мертвий
    Нереальна реальність, а ігри, які я грав, не ті, не ті
    Ти не усміхаєшся, і нема де ховатися
    І за своєю маскою
    Я знаю, ніколи не плакав би я так, отут
     
    Якби я міг перейтися словом
    Цим запалити твій огонь
    Уся ця вода, що навколо мене, була би любов’ю
    Що огортала мене
     
    Дивлюся крізь оці сльози, що засліпляють
    Серце моє кров’ю спливає
    Аби я міг би забути і
    Заніміти
    Але, межи слів, як мені зупинитися
    Я люблю тебе
    О, я люблю тебе
    Я люблю тебе
    Тебе я люблю, я люблю тебе, я все люблю тебе, я люблю тебе, я все люблю тебе
    Я люблю тебе, я люблю тебе, я люблю тебе
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.78) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (4)


  25. Боговик Владислав Боговик Владислав - [ 2026.06.18 14:33 ]
    Я любила писати вірші
    Я любила давити прищі
    й припікати їх спиртом;
    голяком на стільці,
    закинувши ноги на стіл, палити цигáрки.
    Я любила ростити вірші́
    на веранді бабусиного будинку.
    І завше сміялася з херових жартів
    — це реакція «зась!», щоб тримати
    непотрібні стосунки з тим,
    кому кажеш крізь зуби: брате!
    Я сипала в горщики кісточки́
    і шкіру, віддраєну з п’ят,
    відганяла ті кляті хмари мошви,
    бо вірші ростуть лише так:
    вони часто ростуть із солдатів.
    Я любила ростити вірші:
    хороша закуска для спирту з глюкозою,
    стимулятор начхати-на-них-почуттів,
    які цвяхують замлілу голову.

    Я заставляла веранду чим трапилось:
    глечиками, вазами, чарками, слоїками;
    проростали вірші навіть у чайниках.
    Їдкі запахи рим — що ви зі мною накоїли!

    Я любила (ні!) лишати вірші
    на веранді бабусиного будинку,
    наглухо закривати від бджіл
    і дивитись, як мало-помалу никнуть.

    Я втікала на зиму в місто:
    там приємніше давити прищі;
    в теплі краще думається над змістом
    тих зраджених мною віршів,
    на морозі
    покинутих
    звірськи.

    2026


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Мар'ян Кіхно - [ 2026.06.18 03:04 ]
    Віршоване звертання
    Поганий правнуче!
    Ми, славний прадід твій,
    не задля того це понаскладали,
    щоб всяке падло,
    опинившися в віддаленні,
    про се ліпило, як йому намарено, й
    грошву легку звивало у сувій
    на сплату світла,
    ренти
    і опалення.

    Ми не для того тут боліли та страждали,
    щоби придурки нам
    кістки перемивали,
    безглузді пуцвіріньки,
    пуголовки й
    кралі,
    за що
    криваво виплатили ми.

    Оце тобі весна серед зими.
    Оце тобі зима в середохресті.
    Нема ні зла, ні совісті, ні честі.
    Ми опинилися з тобов на перехресті.
    Нема добра,
    нема чого не йми.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  27. Тетяна Левицька - [ 2026.06.17 09:40 ]
    Тужливий
    Безпорадний погляд,
    Усмішка Мадонни.
    Чорна кішка поряд,
    Як думки бездонні.
    На полиці образ —
    Божа Діва плаче,
    Поховала вчора
    Господа, неначе.
    Туга серце крає,
    Згадки — гострим лезом.
    В синім небокраї
    Губить пір'я лебідь.
    Благовіст на сполох
    Гатить безупинно,
    Небо розкололось
    На дві половини.
    За вікном тривожно
    В шибку б'ється рута.
    Дай пораду, Боже,
    Як його забути?


    16.06.2026р










    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (1)


  28. С М - [ 2026.06.16 22:44 ]
    Сяйлива миля (The Rolling Stones)
     
    віє вітер, крізь холодну зливу
    вгорі же сніг, вірогідно, сніг
    те ж обличчя, на віконнім склі
    неспішна ніч. та ж неспішна ніч
     
    шум незнайомців, байдужий моїм думкам
    ще один буремний день на порозі
    я тим живу, щоб нам лежать удвох без тям
    а поки ще сяйлива миля у цій дорозі
     
    на лахміття одяг обернувся
    грітись би, гріти кості
    ані звука в моїм радіо
    лиш повітря голос, лиш повітря вголос
     
    я сплю, а понад ~ диводивні небеса
    ще один буремний день на порозі
    і мрії зношує залізна колія
    і ще одна сяйлива миля у цій дорозі
     
    принишкну, сестро, й тихо мрію
    у місяцевім сяйві ми
    принишкну, бейбі, та омрію
    місяцесяйво твоїх миль
    місяцесяйво твоїх миль
    хай би йшло, хай
    здоліємо, бейбі
    о, хай би, хай би
    єй
    усе плине, бейбі
    здоліємо, ужеж
    о я спішу додому
    але іще сяйлива миля у цій дорозі
    у цій дорозі, цій дорозі, цій дорозі
     
    о таке-от, бейбі
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 6 (5.78) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (6)


  29. Тетяна Левицька - [ 2026.06.16 10:16 ]
    Святиня
    Дрони круками вгорі —
    смерть жахну несли на крилах.
    В небі, у нічній порі,
    від пальби зоря ятрилась.

    Гуркотіло навкруги,
    та незламна Україна
    боронила береги:
    мужньо, віддано, сумлінно.

    Поміж блискавичних злив —
    ярі полиски заграви.
    Зливою Господь гасив
    Києво-Печерську лавру.

    15.06.2026р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  30. Тетяна Левицька - [ 2026.06.15 06:05 ]
    Дійсність
    Птах сумний на горобині
    повертає в дійсність.
    Ні, не зрадив, не покинув —
    відійшов у вічність.

    Чи подумати могла я,
    що біда проклята,
    наче круків хижа зграя,
    увірветься в хату?

    Чорним саваном покриє
    день на видноколі,
    спалить білопінні крила? —
    Ні, мабуть, ніколи.

    Заблукала думка щемна
    в скронях безутішно.
    Покохала: щемно, ревно,
    благодатно, грішно.

    Простелила крижми срібні
    на вівтар любові.
    Зберегла душевну ніжність,
    спогади казкові.

    Молитовні сльози сушить
    вітер на осонні.
    Янголи блакитні душі
    кутають в безсоння.

    Відзвучала в Божім храмі
    поминальна треба,
    а я й досі підпираю
    свічечкою небо.

    14.06.2026р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  31. Надія Ляшук - [ 2026.06.14 22:45 ]
    Одне бажання
    В моїй рідній країні війна,
    Вмирають невинні люди.
    Й неспокій мене огорта,
    І серце постійно - в тривозі.
    Ракети летять по містах -
    Руйнують вчорашнії мрії
    Їх безліч було до війни, -
    Та стали лиш пилом довкола.
    Сьогодні дорослими стали усі,
    З маленькою мрією в серці.
    Тепер в Всіх бажання одне -
    Щоб спокій прийшов в Україну!!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Надія Ляшук - [ 2026.06.14 22:42 ]
    Коли закінчиться війна
    Колись... коли закінчиться війна,
    Ми знову вернемось додому.
    І зрозуміємо яка цьому була ціна,
    І більш ніколи не боятимемось грому.
    Бо грім пройде, і страх разом піде,
    Ми будем жити і радіти кожній миті.
    Бо сонце українськеє зійде,
    І ми зуміємо радіть дрібниці.
    Для нас важлива є і буде кожна мить,
    Бо ми живі і вічно жити будем!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Тетяна Левицька - [ 2026.06.14 07:55 ]
    Реквієм
    Реквієм страждання
    відлунало скерцо.
    Стихнуло мовчанням
    в порожнині серця.
    Боже, як жахливо
    втратити колишнє...
    Ми ж були щасливі,
    як буяли вишні
    білорунним цвітом.
    В сукні з крепдешину
    бігла на край світу
    небом тополиним.
    Зріла у любові
    квітка полум'яна,
    а тепер в терновій
    хустці — безпорадна.
    Не навчилась жити
    з колючками рути,
    рахувати збитки,
    пити біль отрути.
    Господа благала
    на пустім вокзалі,
    захлиналась шалом
    власної печалі.
    В домі сумовито
    розплескала смуту...
    Легко відпустити,
    важко повернути!

    12.06.2026р.



    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  34. С М - [ 2026.06.14 07:31 ]
    Алігатор (Grateful Dead)
     
    Сонний алігатор у полуденнім сонці
    Побіля річки як-ото зазвичай у сторонці (о ні)
    Хоче своє віскі
    Хоче свої чаї
    Але хоч що завгодно та мене не хчи
    О ні
     
    О ні я бував там доволі
    (бував доволі)
    І я більше не повернуся
    Туди ніколи
    (о ніколи)
    Вичекай на вітряний день
    Вичекай на вітряний день
     
    Огидний алігатор виповзає із-за рогу
    Каже про часи коли дружили ми нівроку
    Свою пам’ять перевірю перевірю її
    Неодмінно (неодмінно)
    Для цього є у мене трюки старі
    О ні
     
    О ні я бував там доволі
    І я більше не повернуся туди ніколи
    На бога
     
    (Палити Філмор кип’ятити Авалон)
    (Будити хіпі хай буде тепло)
     
    Річкою у ветхому каное линучи
    Між комах і дертим черевиком чиїмсь
    А з річки лізе і зелений і страшний
    Найбільший алігатор що я видів був або снив
    Зуби великі й гострі а ще очі викотив
    (очі викотив)
    Законтрактуй профспілку ганяй жебраків
    Із криком і виском перебрав усяке м’ясо
    Та не біг але скакав і спотикався
    Із в’язниці вийшов шість баксів застава
    Бурмочучи шмари і хвостом іще виляв він
     
    Анумо всі разом
    Ставайте до танцю се не руйнує
    Алігатор лазить ось на порозі
    Алігатор лазить ось на порозі
    Алігатор лазить ось на порозі
    Алігаторів огидний друг
    У моїй хатинці онде на підлозі
    Наче бажає мене звести звести з розуму
    Алігатор!
    Алігатор!
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.78) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (4)


  35. Марія Дем'янюк - [ 2026.06.13 16:21 ]
    Літенько
    Літо з квітами жасмину,
    Я до тебе серцем лину —
    Літенько.
    І вітаю, і цілую
    Кожну квітоньку.

    Он щебече соловейко —
    Зупинилася,
    І у небо синьооке
    Задивилася.

    А хмаринки ніжно-білі —
    Квітоньки,
    В своїх мріях обіймають
    Білі вітоньки.

    У таке пахучо-щемне
    Літечко,
    Янгол вітам дарував
    Своє пір'ячко.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  36. Світлана Пирогова - [ 2026.06.13 14:23 ]
    Ніч колишеться над левадою
    Ніч колишеться над левадою —
    Полино́м.
    Серце повниться тихо згадкою,
    Наче сон.

    Місяць випливе стигло-жовтий там,
    За ліском.
    Явір стане моїм порадником,
    За селом.

    До кори прихилюся давньої,
    До тепла.
    Розкажу про надії марнії —
    Тінь стебла́.

    Він послухає, зашумить крилом
    Угорі.
    Розпливуться тумани джерельно
    До зорі.

    Знов ударить гроза стокована —
    Загримить.
    Буде сповідь моя захована
    У цю ми́ть.

    Спалахне грозове розп'яттячко —
    І мине́.
    Лишить небо на згадку латочку —
    Не сумне́.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (2)


  37. Тетяна Левицька - [ 2026.06.12 22:10 ]
    Невипадково
    Ти прийшов невипадково
    у моє сумне життя,
    розпалив ліричним словом
    в серці справжні почуття.

    Запросив на вальс чудесний
    і романсом причастив.
    Крижана льодина скресла
    у бузку квітучих злив.

    Щебетали у блакиті
    голосисті солов'ї,
    королівські оксамити
    вкрили трави польові.

    Прихилив голівку вечір
    до розкішної верби́.
    Зігрівало щастя плечі
    божевільної пори.

    Зріли яблука черлені
    у тремких гіллях либонь.
    Коники, скрипки натхненні,
    наладнали на любов.

    Розчинились чуйні звуки
    у сльоті моїй, на жаль.
    Від нестерпної розлуки
    до побачення — печаль.

    11.06.2026р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  38. С М - [ 2026.06.11 21:22 ]
    Про книгу (Fairport Convention)
     
    Не збагнула вона, як побачив я
    Та усміхнено каже щось іще
    Закриваючи книгу, щоби бути тут
    У чуттях, і я грав би про це
     
    Сторінки лишає із іменами
    Хай чекають, вона прийде, хіба ні
    Мріючи, що їм іще розповісти про
    Мою книгу й де бувала між тим
     
    Вона гляне, а я собі пишу при тім
    Усміхнеться, промовляючи щось іще
    Закриваючи книгу, щоби бути тут
    У думках, поки я граю про це
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 6 (5.78) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (7)


  39. Ігор Терен - [ 2026.06.11 15:35 ]
    Злободенні факти
    ***
    Коли пора іти до дна
    і ти приклав до цього руку,
    то це, таки, твоя війна,
    що дурням служить за науку.

    ***
    Як не мудруй, усім каюк,
    якщо хитрують ренегати...
    на те, напевне, і facebook,
    щоб їхні фейси показати.

    ***
    Там, де істина – фейкова правда,
    то це явно лице еФеСБе,
    що курує очільника зради
    і, зазвичай, велике цабе.

    ***
    Які царі, такі й закони,
    один – судимий на мільйон...
    вже стоїмо на рубіконі,
    та не явився Вашингтон.

    ***
    І лиходіїв є чимало,
    і людоїдів, як на зло,
    та найстрашніші канібали –
    вожді, яких купив пуйло.

    ***
    Українці іноді, як турки,
    бо інакше не любили б ви
    полу*ида коміка-при*урка –
    ставленика хижої москви.

    Епілог
    Усіх, кого не має бути,
    здається, більше, аніж є
    у засекречених досьє:
    то зеленіючі манкурти,
    то одіозні шалапути,
    то ветерани шансоньє.

    06/26


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  40. Тетяна Левицька - [ 2026.06.11 08:18 ]
    Кара
    Везувій винищив Помпеї
    і виноградні вина.
    Під порохом жаркого глею
    похована причина.
    Содом й Гоморру покарали
    за блуд і сластолюбство.
    Від грізного меча моралі
    на пласі гине людство.
    Зникаємо усі по черзі
    в небесній благодаті.
    Нащадки в Ноєвім ковчезі
    знайшли залізні лати.
    Ридає безпритульна вічність
    на грудях поторочі.
    Господь збирає душі грішні,
    а сатана регоче.

    10.06.2026р


    Рейтинги: Народний 5.75 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (5)


  41. Тетяна Левицька - [ 2026.06.10 18:48 ]
    Не така, як усі
    Напевно, що ти не така, як усі,
    і маєш на все — незатьмарений погляд.
    Що коїться у потаємній душі —
    не знає ніхто, окрім чуйного Бога.
    Ти любиш повторювати: «Не така!»
    Так! — Зіткана з ніжної квітки і криці.
    Образи прощаєш, та підла рука
    не витягне зорі з твоєї криниці.
    Веснянка у серці звучить осяйна —
    всього там намішано небом безгрішним.
    Людської провини облуда рясна
    полином гірчить у знеболенім вірші.
    Ти неординарна, тож заздрять такі:
    нещирі, улесливі нелюди чорні.
    Та не переймайся, їх душі важкі
    завжди в паперових корабликах тонуть.
    Тобі не займати чужої краси —
    Господь постарався зліпити із плоті
    і крила лебідки, бо не продаси
    за розкоші світу духовні щедроти.
    Спроможна зійти на крутий Еверест,
    здолати і рози вітрів на розпутті.
    Зняла б із плечей долі кований хрест,
    якби ж то змогла твою душу збагнути.

    10.06.2026р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  42. Володимир Мацуцький - [ 2026.06.09 09:33 ]
    Повітряна тривога
    Плач сирен. Смартфон цвірінькнув.
    Наповзають дронів хвилі.
    На Лук’янівському ринку
    вже палає дім торгівлі.
    Я лежу, спішити – зайве:
    не для всіх безпечний бункер,
    до метро – півночі займе,
    а підвал – нехлюйства маркер.
    Та все ж встану до молитви
    за всіх рідних, за Вкраїну.
    Вірш останній – долі витвір,
    з ним до предків я полину…

    Сильний вибух. Дім підстрибнув.
    Затремтіли вікна й двері.
    Людство вже не має стриму
    в цій квадратомордій ері.
    Дістаю кота з-під ліжка
    І збираюсь на подвір’я,
    в укриття, де тишком-нишком
    влада чистить свої пір’я.

    Ні, не там, біля підвалу
    ми з котом (підвал в ремонті).
    Не чекав ніхто навалу
    гнид в тилу, та і на фронті…
    Постріл, постріл, знову постріл.
    Дронопад і дроноспалах.
    Де знайти нам мирний острів,
    щоб вночі країна спала?..

    Кіт із рук додому рветься.
    Повертаємось додому.
    Чую, як котяче серце
    геть не вискочить додолу.
    Слава Богу, вікна цілі,
    грім війни не так вже чути.
    Хлопці влучно б’ють по цілях:
    нам з котом живими бути.
    Вже відбито гнид атаку,
    в сон свят-Київ-град порине.
    Рано вранці, на світанку
    нас живими день зустріне.

    Травень 2026


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  43. Тетяна Левицька - [ 2026.06.09 08:49 ]
    Мона Ліза
    Смарагдові очі, волосся руде,
    усмі́шка Джоконди така таємнича.
    — Напевно, собі і ціни не складе,
    тому жоден парубок заміж не кличе! —
    Пліткують про діву, якій сорок два,
    в якої на цвинтарі батько та мати.
    Тікають літа́, мов крізь пальці вода —
    відрадощів обмаль, а смутку багато.
    Не тішить конвалії запах п'янкий —
    нагадує перше побачення з милим.
    Так рясно цвіте на могилі живий
    блакитний барвінок над прахом спочилим.
    А вдома соснова підлога рипить...
    Окрасою вікон герані червоні.
    Безсоння снує аріаднину нить
    з душі лабіринту на світле осоння.
    Ніхто не постукає в двері вночі,
    удень не попросить живиці з криниці,
    бо янгол лілейний на правім плечі,
    а чорний на лівім сумної дівиці.
    Лиш песик грайливо долоні лизне,
    що пестять грядки, а її б незавадить:
    носити на крилах, возити в турне,
    в обіймах закоханих бавити радо.
    Колись жінку сватав один чоловік,
    та згодом втопився у річці глибокій.
    За нього пішла б на край світу повік —
    надійний і добрий, на вигляд нівроку.
    Пускала на воду весільний вінок
    на Йвана Купала — приплив до чужого.
    Вже всохли вербички, а річки струмок
    не взмозі у брід перейти босоного.
    А їй би не жити минулим, та ні,
    ще згадки медові ворушить щоночі.
    Коштовними перлами щастя на дні,
    так легко дістати, та жінка не хоче.

    07.07.2026р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  44. С М - [ 2026.06.09 06:40 ]
    Сюїта Оріндж Каунті (The Doors)
     
    Я красу якось пострічав
    Коси у помаранчевих стрічках
    Мовби не звідсіль – тут і раптом – ні
    Та кохав я, усе одно
    Ішли дощі в наших вікнах
    Приймач у нас був добитий
    Були розмови і
    Шукання слів
    І цілий рік минув о так
    Довге поле, перейти ще
    Поламати щось, або й знищить
    Було усе, як між коханців є –
    І загуло – чи ти сумний
    Ти лихий, і дурний
    Та й минуло роки два
    Її світ став жовтогарячим
    І ятрив огонь
    Її подруга й дитина
    Вони жили із нами
    І ми гримали у вікна
    І ми стукали у двері
    А ніхто не брав слухавки
    Хоча вона собі вдома
     
    Вже був батько відійшов її
    Стала зіркою її сестра
    Мати палить діаманти
    Сама вона – спить по автівках
    Та ще згадає Чікаґо
    Світ музик, їхні гітари
    Траву приозерну й
    Тих, що раділи
    І стислося їй серце
    Живемо тут у долині
    На фермі трудимся
    Виходимо ще у гори
    І всяко гаразд
    І я тут звик
    І ти все там &
    Ми досі з вами
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.78) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (8)


  45. Неїл Лорен - [ 2026.06.09 01:33 ]
    ***
    ще бодай один крок, аби стати найкращим
    вона каже йому, і примружує очі
    але й знає – удвох вони точно пропащі
    він хотів би її, але він не хоче

    він хотів би її, він просив би у дідька
    ще хоча б один день чи, принаймні, годину
    і усі почуття ці беруться нізвідки –
    вона хоче від нього сина

    але знає, що біль притупляється з віком
    почуття – вони теж покриваються глеєм
    він не став би найкращим з усіх чоловіком –
    щось не так із його душею

    щось не так в цьому світі вельмож і безхатьків
    щось не так із цим небом, з водою і хлібом
    він не став би найкращим у всесвіті батьком
    але він їй потрібен…

    2019


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.6)
    Коментарі: (1)


  46. Неїл Лорен - [ 2026.06.09 01:43 ]
    ***
    ...бо кожен тримає дорогу свою
    і по́милки робить на власний розсуд
    я ― з ким не буває ― багато п'ю
    вона тупо трощить посуд

    і так воно все день за днем трива
    і котиться повагом далі й далі
    і тільки байдужість, немов трава
    росте собі крізь печалі

    а з нею сліпий проростає страх
    пускає коріння своє під шкіру
    і я вже як пес ― з голови до хвоста
    нічого не йму на віру

    а в неї як в кішки ― дев'ять життів
    і сховані кігтики гострі в ла́пках
    я, певне, найбільше її хотів
    коли вона ставила крапку…

    та кожен тримає дорогу свою
    і помилки робить на власний розсуд
    я ― з ким не буває ― і досі п'ю
    вона досі трощить посуд

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (7)


  47. Домінік Арфіст - [ 2026.06.08 22:37 ]
    Я до межі... (Формула міфу)
    М.М.

    я до межі натягнена струна
    я до кінця мого життя – війна
    мені болітиме вночі весняʼний грім…
    і де тепер моя душа?.. і де мій дім?
    там де воронками розтерзана земля?
    де марно друзів виглядаю звіддаля?
    де увірвалася провалиною путь?
    де прапорами наші цвинтарі цвітуть?

    у чорній хустці муза моя йде –
    немає їй пристанища ніде…
    немає сліз… немає більше слів…
    лиш небеса у сяйві прапорів…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  48. Неїл Лорен - [ 2026.06.08 02:45 ]
    ***
    написати б комусь листа
    от мовляв і привіт і здрастуй
    в тридесяте міфічне царство
    без поважних на те підстав

    написати б на зло смертям
    живу там-то займаюсь тим-то
    всюди звісно вогонь і дим — то
    атрибути мого життя

    написати б мовляв я тут
    вивчив трохи урду́ і гінді
    але серед туманних індій
    загубився кривий маршрут

    написати б мовляв простеж
    хто з тобою в журбі і тузі
    що плекати не слід ілюзій
    по цей бік і по той бік теж

    написати б чому не став
    упізнаваним я поетом
    але з темної дельти Лети
    не відправлять мого листа

    2025


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (2)


  49. С М - [ 2026.06.06 19:31 ]
    Фарватер (Jethro Tull)
     
    В оп’янінні усілякою розкішшю
    Задля продукції
    Що зносить усе все на хвилі
    Бездуховно безсмертній, і коли
    Божий кельнер бере твій останній дайм
    Ось рахунок тобі
    І нема в цім фарватері
    Припливу, ні розсуду
    Якось греби ізвідсіль
    І ти якось гребеш ізвідсіль
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.78) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (11)


  50. Тетяна Левицька - [ 2026.06.05 23:53 ]
    Полум'я і лід
    Зливи лютої — грім і зірниці — вогонь —
    то стихійного лиха сполука.
    Несподівані доторки теплих долонь —
    симбіоз насолоди і муки.

    Ви збудили в мені глибину крижану
    і мелодію сонячну, схоже.
    Та чому так буває, ніяк не збагну:
    то люблю, то терпіти не можу.

    То не хочу Вас чути і бачити теж,
    то вмираю від мук ностальгії.
    Між снігами і полиском вбивчих пожеж
    зріють сині фіалки надії.

    Зазвичай щастя крадене не вберегти.
    Ще козак молоду не посватав,
    невідомо, чи доля з'єднає мости,
    а навколо пліток вже багато.

    Білі вальси кружляємо з Вами не в такт —
    соромливість нема де подіти.
    Дратувати не треба скажених собак —
    від образ втечемо на край світу!

    05.06.2026р













    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   2   3   4   5   ...   668