ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Публіцистика):

Павло Інкаєв
2025.11.29

Федір Паламар
2025.05.15

Пекун Олексій
2025.04.24

Анатолій Цибульський
2024.04.01

Іван Кушнір
2023.11.22

Олена Мосійчук
2023.02.21

Зоя Бідило
2023.02.18






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Валерій Хмельницький / Публіцистика

 Hasta la vista, пародисти?..

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2015-04-17 11:54:47
Переглядів сторінки твору 41840
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: Любитель поезії
* Народний рейтинг 0 / --  (5.063 / 5.42)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (4.995 / 5.44)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.774
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми ЛІТПРОЦЕСИ
ПРО ПОЕЗІЮ
ПРО МИСТЕЦТВО
Соціум
Культурологічна тематика
Автор востаннє на сайті 2023.04.12 17:19
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-19 11:35:09 ]
Марисю, мова іде про загрозу існуванню самому жанру пародії, а не про особисті вподобання і чи відношення будь-кого до будь-кого. І давайте не переходити на особистості під час обговорення питань, які турбують тих, що якимось чином до них причетні. А якщо ставити питання, наскільки потрібно комусь існування чогось, то можна зайти дуже далеко. Наприклад, одним людям, які називають себе поетами, не потрібні пародії, а іншим - взагалі література, мистецтво і т.д. Адже обходились люди і без них у часи полювання на мамонтів. А деякі й досі обходяться.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юхим Семеняко (Л.П./М.К.) [ 2015-04-19 08:00:41 ]
Як не привітати наші кадри з приємною новиною? Хай навіть за очі.
На сумні роздуми наводять згадки про всілякі спілки-вулики. Згадується і КПРС (прости мені, Господи), згадуються і багато чуте, і мільйонно читане: "як казав товариш Ленін", як казав товариш Сталін" etc.
Будь-яка критика знизу чи збоку сприймається як зло або, у кращому випадку розцінюється як заздрість. Отака вона психологія та мотивація начебто виважених вчинків.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-19 11:35:57 ]
Про яку приємну новину йде мова, Юріо?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юхим Семеняко (Л.П./М.К.) [ 2015-04-19 13:10:47 ]
Вона випливає з контексту :)
І я порадив би тобі спокійніше сприймати деякі речв.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юхим Семеняко (Л.П./М.К.) [ 2015-04-19 13:12:30 ]
"Спокійніше сприймати деякі речі".


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-19 13:16:25 ]
Та я спокійний, як удав.) А про які саме речі йде мова?)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Юхим Семеняко (Л.П./М.К.) [ 2015-04-19 13:28:13 ]
Ти ж дивився прес-конференції файтерів перед боями, і хто як нахваляється. І як воно потім виходить.
А цей сайт, як його хто десь про себе не кляне, таки поетичний.
Ти все чудово розумієш і без моїх пояснень.
Втім, будь-яка подія викликає певний резонанс, і ящо ми величаємось авторами, поетами, письменниками etc, то якою має бути наша, умовно кажучи, зброя? Я не відкрию страшної таємниці, якщо скажу про силу слова. Для нас - поетичного.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-19 15:01:47 ]
Так, а згодом одним сумно, а іншим дуже весело дивитись, у що виливаються необачні вихваляння перед боєм.
А слово - це і справді страшна сила, особливо в руках т.зв. майстрів слова - можливо, страшніша за всіх судових експертів, разом узятих.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Сергій Гупало (М.К./М.К.) [ 2015-04-19 11:56:42 ]
Покажіть мені вірш, на який не можна написати пародію??????
У 2012 році, як тільки мої вірші почали з'являтися на ПМ,
були випадки, коли публікацію я робив в обідню пору, а до вечора була готова пародія В. Хмельницького або В. Кузана. Їм хтось за це платив?
Звичайно, все це не випадково...
І пародії були не прості, а з нахилом сексуального збоченства... Це що - Хмельницький і Кузан мали інформацію, що у мене чи у мого ЛГ є сексуальні проблеми?????? Я маю достатньо досвіду життєвого і літературного, аби знати, чому горе-пародист це робить... Те, що у пародиста на споді душі, відомо не тільки мені...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-19 12:09:04 ]
Пане Сергію, не пам'ятаю, про що були мої пародії на Ваші вірші, але я ніколи не плутаю ліричного героя з автором твору і іншим того не раджу. Літературних гонорарів жодного разу ні від кого не отримував.
Жодних замовлень - теж.
А те, що, здається, Ви, як і деякі інші, взагалі не допускають навіть думки про можливість існування пародійного жанру - не моя проблема.
Ну, і що у кого на споді душі, про те деколи не буває відомо і самому тому. Невідомо, як хто себе може повести у критичних ситуаціях. Можливо, буває навіть прямо протилежно своїй усій попередній поведінці, способу життя і вголос декларованим принципам.
Чули такий вираз: "І хто б міг від нього такого сподіватись?"


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-20 12:39:15 ]
ОК, я зараз пошукаю свої пародії, чи справді вони такі, як про це кажете ви, Сергію. Так, одну знайшов. Не бачу поки що жодних сексуальних збочень у ній. Напевно, варто опублікувати її ще раз, аби і читачі пересвідчились, що це і справді так, як кажу я, а не ви. ОК?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-27 13:40:40 ]
Ось її текст для ознайомлення. Гадаю, своїм текстом я можу розпоряджатись на власний розсуд, що б там не казав і чим би там не погрожував мені з якогось незрозумілого для мене дива С.Гупало. Хто, окрім нього, побачить у ній якісь збочення, нехай напише і обгрунтує.

У мене визрів тихий план -
Дізнатись хочу точно:
Чи я письменник, тобто пан,
Чи так - нікчемний графоман...
І сниться сон пророчий,
Що я придбав сто хутірців,
Станиць, станків і станцій -
Та не зайшов на манівці
Із жодною з інстанцій.
Сонети й станси я писав
В дзвінкій ранковій тиші
І не ловив, повірте, гав,
Не їв млинці у тещі.
Не дмухав навіть у дуду -
Дудар який там з мене!
По водах, як по суші, йду
Із виглядом натхненним.
А як прийду на береги -
Пускаю бульки з мила.
Ой, бережіться, вороги -
У них ударна сила!

27.08.2012


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-20 12:49:05 ]
Так, другу знайшов. Знову жодних сексуальних збочень не бачу. Зате бачу, чому я писав тоді пародії - адже у ваших віршах і справді були вади. Можливо, ви тому їх і видалили з сайту? Ай-я-яй, як негарно, що ж це за пародія буде без оригіналу?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-28 10:12:03 ]
Я помилився - оригінал і досі є, просто під час написання свого коментаря я спробував зайти на закриту для мене сторінку. А оскільки на ній і досі продовжується Вальпургієва ніч з образами на мою адресу, порушенням авторського права вже не тільки мого, а також спробами шантажу, вважаю, що маю достатньо підстав опублікувати текст для ознайомлення і з другою моєю пародією, чим, вважаю, не порушую жодного закону, оскільки це саме мій текст незалежно від того, чим чи ким він був натхненний. Повторюю, хто знайде у ньому якісь збочення, про повсюдну наявність яких у моїх пародіях не втомлюється стверджувати автор оригіналу, нехай напише і обгрунтує.

Сумно, сумно аж за край
Так усе фіґово - грай, музико, грай.

Я собі з калини витешу містки,
А з гілок тоненьких - ще і сопілки.

Зранку - у лікарню і аналіз здам,
А тоді до кнайпи - випити сто грам.

Цвіркуна впіймаю, обійму сосну -
З ними заспіваю пісеньку сумну.

Увійду у образ, як у сінокіс,
Хай копицю кожну змочить море сліз.

…Ой, допоки пісню хвацько сюркотав,
Будяки по пояс виросли з отав.

28.08.2012


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-20 12:55:54 ]
О, є і третя! Ти ба! Не бачу у ній не те що жодних сексуальних збочень - та там взагалі про секс не згадується, уявляєте? А що ж це за сексуальне збочення таке без сексу? Напевно, всім збоченням збочення! І, знаєте, у мене складається враження, що мої пародії чи не кращі за ваші вірші, на які вони написані! Хоч як це нескромно, мабуть, з мого боку таке казати! А-Й--Я-й мені!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Мирохович Андрій (М.К./Л.П.) [ 2015-04-22 07:32:34 ]
асексуальність таке називається, себто - фізіологічно все нормально, а просто не хочеться, та й не зрозуміло - ну як так в живе тіло членом тикати?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-22 08:43:14 ]
А, точно, дякую, Андрію, що нагадав, і справді є таке сексуальне збочення.) О, як чудово, адже тепер всі пародії, в яких навіть і не згадується про секс, можна назвати сексуально збоченими.)))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Мирохович Андрій (М.К./Л.П.) [ 2015-04-22 07:31:08 ]
ов, а що в пародиста на споді? невже латентний гомосексуалізм?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-22 08:31:41 ]
Ну, як стверджує Сергій Гупало, про це ж відомо не тільки йому, Андрію. Можливо, є якась таємна секта, апологетом якої є і Сергій Гупало, яка займається дослідженнями того, що у пародиста на споді душі.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валерій Хмельницький (М.К./Л.П.) [ 2015-04-22 08:38:39 ]
А про латентний гомосексуалізм дуже часто згадується у книгах Григорія Клімова. Можливо, Сергій Гупало перечитався книг Григорія Клімова? Чи Зигмунда Фройда? Чи тих, у яких ідеться про сексуальні перверзії, що вони йому ввижаються ледь не всюди, навіть там, де їх "ні слихом слихать", "ні пєром апісать"? Ну,знаю, я ж не належу до таємної секти, яка займається дослідженням та розповсюдженням інформації, що у того на споді душі.


1   2   3   4   5   6   7   8   Переглянути все