ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Критика | Аналітика):

Пекун Олексій
2025.04.24

Лайоль Босота
2024.04.15

Анатолій Цибульський
2024.04.01

Геннадій Дегтярьов
2024.03.02

Теді Ем
2023.02.18

Зоя Бідило
2023.02.18

Олег Герман
2022.12.08






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Редакція Майстерень (1963) / Критика | Аналітика / ТЕАТР

 Акція - Лабораторія драматургії сучасної України

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.
Контекст : НАША П''ЄСА


      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Контекст НАША П''ЄСА
Дата публікації 2007-12-07 11:40:03
Переглядів сторінки твору 35548
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 0 / --  (4.489 / 5.44)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (3.497 / 5.25)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.764
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Конкурси. Теми ПЕРСОНИ
ЛІТПРОЦЕСИ
ПРО ПОЕЗІЮ
Автор востаннє на сайті 2026.06.25 08:43
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-07 11:42:16 ]
Колеги, долучайтесь, ставайте знаменитими драматургами!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2007-12-07 19:16:33 ]
Не пишу я п"єс... Біда чорна...;)---


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Жорж Дикий (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-09 15:00:29 ]
Думаю, що на ці ось пункти у нас, авторів "Майстерень" таланту вистачить:

б) відновлення почуття патріотизму та національної гідності українця;
- в) видатні історичні події та постаті України;
- г) пошуки національної та об’єднавчої ідеї;
- д) проблеми сучасного громадянського суспільства.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Жорж Дикий (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-09 15:21:51 ]
Я пропоную почати писати негайно, на цій сторінці. ПРОШУ ВСІХ ДОЛУЧАТИСЯ. Гроші поділимо чесно і справедливо.

РОБОЧА НАЗВА "ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ" про любов до Вітчизни.

Отож СЦЕНА ПЕРША:

- Глянь, Іване, рожа п'яна, вся Європа - гарно вбрана,
ми ж, Іване, люди, чуєш? У- кра-їнці - не забудеш?
- Та Європа чисто вбрана, бо жінки там наші зрана
прибирають, миють, ладять, заодно і пестять-гладять.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-09 15:46:10 ]
Крайня хата, або
Моя національна idea fix

От, якби-то
Знайти теплу хату,
Щоб не було там
Ні радіо, ні телевізора;
Щоб нічого не чути й нічого не знати
Про Росію й про НАТО,
І щоб падала з неба провізія;
Сидіти на лавці, люльку курити,
Дивитись у зоряне небо,
Грушівку пити, жінку любити…
Якого ще раю треба?

Пане Дикий! Ви пропонуєте звести до такого?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Жорж Дикий (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-09 16:10:57 ]
Ви не зрозуміли, Валентине. Йдеться про написання великого твору, сучасної п'єси у віршах.
Я почав, хтось може продовжить, але будь-що писати не має змісту, писати потрібно заданим мною восьмистопним хореєм - відомим давньоримським розміром.

Голоси стихають, в барі чути бренькіт на гітарі:
"Ще не вмерла України". А навколо гелувіни -
день індійки, день масона, день всесвітнього гандона,
СНІД спинити в кожній хаті, в кожній Галі й кожній Каті...
Ну? Хто далі?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-09 16:19:00 ]
Зрозумів тепер ваш задум? Мо' знайдуться охочі.
Але й ви мене не зрозуміли. Я писав на букву Г. г) пошуки національної та об’єднавчої ідеї;
Теж цікава тема.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-09 16:25:12 ]
Непогано, Жорже. Хореєм, так хореєм.
А між хореєм можна вставочки робити, на кшталт, написаного паном Валентином - так колоритніший пейзаж вибудовується? Чи ні?
Значить маємо такий початок?

Прелюдія:


Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-09 15:46:10]
ГОЛОС ЗА СЦЕНОЮ.

От, якби-то
Знайти теплу хату,
Щоб не було там
Ні радіо, ні телевізора;
Щоб нічого не чути й нічого не знати
Про Росію й про НАТО,
І щоб падала з неба провізія;
Сидіти на лавці, люльку курити,
Дивитись у зоряне небо,
Грушівку пити, жінку любити…
Якого ще раю треба?

СЦЕНА ПЕРША
(Жорж Дикий)
- Глянь, Іване, рожа п'яна, вся Європа - гарно вбрана,
ми ж, Іване, люди, чуєш? У- кра-їнці - не забудеш?
- Та Європа чисто вбрана, бо жінки там наші зрана
прибирають, миють, ладять, заодно і пестять-гладять.

Голоси стихають, в барі чути бренькіт на гітарі:
"Ще не вмерла України". А навколо гелувіни -
день індійки, день масона, день всесвітнього гандона,
СНІД спинити в кожній хаті, в кожній Галі й кожній Каті...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-09 16:32:29 ]
Пропоную робити далі вставочки, для формального урізноманітнення:
Та не має вдома Каті,
тільки Ваня на кроваті.
Єх ти Ваня, бідний Йванку,
випий ще, останню склянку.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-09 16:45:47 ]
Холодно - печаль не гріє. На Вкраїні заметілі,
на Вкраїні зимна мряка, а достатку - кіт наплакав,
кіт наплакав, пес нагавкав. З лісу виглядає мавка,
та нікого не видати, Йванко не виходить з хати.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-09 17:19:01 ]
Панове! Прошу без мене не розпоряджатися моїми речами і не говорити про мене як про третю особу. Це я вже вдруге зустрічаю на сторінках, коли редактори про мене говорять без мене.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-10 15:23:44 ]
Отож, маємо початок п'єси - на конкурс :)

СЦЕНА ПЕРША: „ГОЛОСИ”
(Жорж Дикий і В.Л.)
- Глянь, Іване, рожа п'яна, вся Європа сита, вбрана!
- Ми ж, Іване, люди, чуєш? У-кра-їнці! - не забудеш?
- А Європа гарно вбрана, бо жінки там наші зрана
прибирають, миють, ладять, заодно і пестять-гладять...

Голоси стихають. В барі чути бренькіт на гітарі:
"Ще не вмерла України". А навколо хелувіни -
День індійки, День масона, День всесвітнього гандона,
- СНІД спинити в кожній хаті, в кожній Галі, в кожній Каті...

Та не має вдома Каті,
тільки Ваня на кроваті.
Ах ти Ваню, бідний Йванку,
випий ще, останню склянку.

Холодно, печаль не гріє. На Вкраїні заметілі.
На Вкраїні зимна мряка, а достатку - кіт наплакав,
кіт наплакав, пес нагавкав. З лісу визирає мавка,
та нікого не видати - Йванко не виходить з хати.

Голоси його турбують, похмелятись пропонують.
А у барі знов стріляють, потім „Гірко!” серце крають.
- Де ж ти, Катю?! Кажу строго - або всьо, або нічого.
Тільки хуга. Сутеніє. На дворі собака виє.

Мавка нудиться - воліє
парубка, який дуріє.
Ані дзень, ні кукурік,
навіть нежиті гаплик.

Колеги поети і поетки, долучайтесь - форма ось розроблена. Пишіть свої сцени, чи пропонуйте варіанти продовження цієї...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2007-12-10 16:11:27 ]
Навіть не знаю... Ну коротче кажучи, прочитайте))):

Душу-серденько ятрить, мавка хоче аж пищить.
А Іван чекає Катю, сам-один в холодній хаті.
Нє, щоб в ліс піти гуляти – бідну мавку покохати…
Оковиту хлепче він – аж від склянок передзвін.

Огірочком заїдає, Катьку-хвойду матюкає.
Щоб гикнулось їй заразі, при чужому перелазі.
Навіжено стогне вітер. Йванко став, з чола піт витер.
Ледь до ліжка, бачу спить. А на дворі пес гарчить…

Бідній мавці – чорний ліс.
Певно знов поплутав біс.
Лісовик і той втопився.
Тихо, Мавко, не журися!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-10 16:38:36 ]
:) Варю, непогана зарисовка.
Варю, а якщо стилізувати під вже написане, не будете ображатися?
Значить, я так розумію - два акценти. Один - голоси в голові Івана і антураж довкола нього, а другий Мавка, зі своїм антуражем.
А ще десь Катя, так? В Італії, скажімо, може пора і про неї, щось? :)
ОТОЖ
СЦЕНА ПЕРША: „ГОЛОСИ”
(Жорж Дикий і В.Л)
- Глянь, Іване, рожа п'яна, вся Європа сита, вбрана!
- Ми ж, Іване, люди, чуєш? У-кра-їнці! - не забудеш?
- А Європа гарно вбрана, бо жінки там наші зрана
прибирають, миють, ладять, заодно і пестять-гладять...

Голоси стихають. В барі чути бренькіт на гітарі:
"Ще не вмерла України...”. А навколо: хелувіни,
День індійки, День масона, День всесвітнього гандона,
- СНІД спинити в кожній хаті, в кожній Галі, в кожній Каті...

- Та не має вдома Каті,
тільки Ваня на кроваті.
- Ах ти Ваню, бідний Йванку,
випий ще, останню склянку.

Холодно, печаль не гріє. На Вкраїні заметілі.
На Вкраїні зимна мряка, а достатку - кіт наплакав,
кіт наплакав, пес нагавкав. З лісу визирає мавка,
та нікого не видати - Йванко не виходить з хати.

Голоси його турбують, похмелитись пропонують.
А у барі знов стріляють, потім „Гірко!” серце крають.
- Де ж ти, Катю?! Кажу строго - або всьо, або нічого.
Тільки хуга. Сутеніє. На дворі собака виє.

- Мавка нудиться - воліє
парубка, а той дуріє.
- І ні дзень, ні кукурік,
нежиті і тій гаплик.( /Дикий і В.Л.)
(Варя Черезова)
Душу-серденько ятрить, мавка, хоче аж пищить.
А Іван чекає Катю, сам-один в холодній хаті.
Нє, щоби піти гуляти – мавці данину віддати,
оковиту хлепче він – лине склянок передзвін.

Огірочком заїдає, Катьку-хвойду матюкає,
щоб гикнулось їй, заразі, на чужому перелазі!
Навіжено стогне вітер. Йванко став, з чола піт витер.
Лихо правди не приспить. А на дворі пес гарчить…

- Бідній мавці – чорний ліс!
- Де стежки поплутав біс!
- Там і Лісовик втопився!
- „Мавко, мавко” так журився! (/Варя Черезова)




Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2007-12-10 16:42:06 ]
О, супер! Звісно ж не ображатимусь! Дякую Вам))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-10 16:43:11 ]
Далі Іванко мав би вийти з дому, так? Якийсь Мерс, що застряг на дорозі, за пляшку руками виштовхати? А заодно і там інше, всіляке ...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2007-12-10 16:45:29 ]
А чого мерс?) Мо якась фіра?))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-10 16:49:15 ]
Може й фіра, але ми про сучасне щось? - мудрі наші предки у негоду фіру з дому не виганяли :)
А нині хто тільки по дорогах у негоду не гасає.
Чорт на мерсі, із блатними київськими номерами? - але тут вже чоловіча черга писати. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2007-12-10 16:53:09 ]
А мо краще якогось мотобурчіка, біціклєту?))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-10 17:01:50 ]
Це вже інша сцена повинна бути, тут ви, Варю із Зеньом маєте створити персонажа на мотоциклі, як у нас на головній, персонажа що поспішає до друга Івана, допомогти йому в боротьбі із проклятими сивушними маслами. Смерть сивусі!


1   2   3   4   5   Переглянути все