ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Критика | Аналітика):

Пекун Олексій
2025.04.24

Лайоль Босота
2024.04.15

Анатолій Цибульський
2024.04.01

Геннадій Дегтярьов
2024.03.02

Теді Ем
2023.02.18

Зоя Бідило
2023.02.18

Олег Герман
2022.12.08






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Редакція Майстерень (1963) / Критика | Аналітика / ТЕАТР

 Акція - Лабораторія драматургії сучасної України

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.
Контекст : НАША П''ЄСА


      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Контекст НАША П''ЄСА
Дата публікації 2007-12-07 11:40:03
Переглядів сторінки твору 35547
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 0 / --  (4.489 / 5.44)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (3.497 / 5.25)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.764
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Конкурси. Теми ПЕРСОНИ
ЛІТПРОЦЕСИ
ПРО ПОЕЗІЮ
Автор востаннє на сайті 2026.06.25 08:43
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-14 18:02:14 ]
Майстерно Ви то все поправляєте Майстерні :)
Аж цікаво, як будуть далі події розвиватись...
Ось би нам ще заохотити наших галантних юмористів і мо`
наша Золота чи Чорнява щось настрочили?
Гукніть, коли Зеньови влізати прийде час :)
Будемо ще робити "пирушку" перед тим, як іти до Боса?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-14 18:04:33 ]
Хіх, я ще зауважив - у нас все так іде у бінарному ритмі :)
16...32...64...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-14 23:27:46 ]
Зеню, можливо я і не правий, що трохи змінюю тексти, але кінцева правка ще попереду, а тексти якось вязати потрібно між собою :(

Побачимо, до чого приведе Івановий фрагмент.
Я так розумію, що спочатку на бал "Сатани", де Івана не впізнають. Все ніяк Варю не підключимо :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-14 23:32:15 ]
Та я навпаки - схвально ставлюся до поправок, бо текст якось пливніше переходить і майстерніше :)

Варцю вилазь - Бос вже зголоднів і гості на носі...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Володимир Ляшкевич (М.К./М.К.) [ 2007-12-17 22:10:01 ]
23 (В.Л.)
- Наковтався, Зеню, згуби, чортові заліз у зуби.
Та негоже відступати, як гадаєш? Здатен стати
в розмір персня на мізинцю? Бо так явно, нечестивцю,
нам не личить далі в парі вештатись на цім базарі.
24
А відтак - на очі Каті, сумніви долати кляті.
Не тремтіти ж перед нею? як не як, були сім’єю!
Не прилизаний – дурниця, фрак також - я ж не жениться,
а, можливо, навпаки. Наряджатись не з руки!

- Тпру, Іване, спокійніше,
і з фостом моїм ніжніше!
Договору ще нема,
не служити ж задарма! (/В.Л.)

Тут би про договір далі трохи поговорити? Так? :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-18 00:43:39 ]
-Ось папір, перо, печатка, від кінця і до початку
текст угоди - метр сорок (зуби тягнуть з віскі корок,
із кишені дві гранчатки витягає для піддатки,
бісове вливає зілля, наче дружба на весіллі).

-Треба тут, де пише "хочу", власноручно приторочить,
чітко на папір нанести - або підпис, або хрестик.
Доки житимеш , Іване - чорт із-під землі дістане
що душі Твоїй збагнеться (а з кишені дуля пнеться).

-Я, Іван... (під ніс читає)
гм-гм-гм... та й обіцяю
як вже час прийде вмирати
душу, бісобі віддати. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-18 10:36:49 ]
:)
Яскравий фрагмент, де ви, Юрію, його підгледіли?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-18 15:47:06 ]
Ще раз нагадую - дійство відбувається в рамках таких пункті:
- б) відновлення почуття патріотизму та національної гідності українця в межах і за межами України;
- в) видатні історичні події та постаті України - простий хлопець Іван, проста дівчина Катя, Чорт та інша нечиста сила (всілякі органи влади);
- г) пошуки національної та об’єднавчої ідеї;
- д) проблеми сучасного громадянського суспільства.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-18 16:27:54 ]
Тут, коли хтось підписує якийсь контракт, то здебільшого важливий текст, або довго-запутаний або написаний дрібненькими літерами - щось схоже на бісів документ :)
Я колись працював на забезпеченеву компанію, то трішки знаю про "підводні камні".
Треба тепер подумати, як би то Івану викрутитись із халепи - щоби було розумно та поучно... Гммм.
Може він підпише контракт зникаючими чорнилами???
В всякому разі - Зеньо дав пропозицію - інакше його Бос до всіх чортів пошле :))))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-18 16:56:31 ]
Ось то ж бо й воно :) Тут багато тонкощів з'явилося. Та я вже з ними якось, дай Бог, може справлюсь, а ось з жінками, що пам'ять втратили, думаю важче буде. :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2007-12-18 16:58:37 ]
Тааааааак, накрутили Ви тут)) Краса!))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-18 21:49:47 ]
23 (В.Л.)
- Наковтався, Зеню, згуби, чортові заліз у зуби.
Та негоже відступати, як гадаєш? Здатен стати
в розмір персня на мізинцю? Бо так явно, нечестивцю,
нам не личить далі в парі вештатись на цім базарі.
24
А відтак - на очі Каті, сумніви долати кляті.
Не тремтіти ж перед нею? як не як, були сім’єю!
Не прилизаний – дурниця, фрак також - я ж не жениться,
а, можливо, навпаки. Наряджатись не з руки!

- Тпру, Іване, спокійніше,
і з фостом моїм ніжніше!
Договору ще нема,
не служити ж задарма! (/В.Л.)

25(Зеньо Збиток)
-Ось папір, перо, печатка, від кінця і до початку
текст угоди - метр сорок (зуби тягнуть з віскі корок,
із кишені дві гранчатки витягає для піддатки,
бісове вливає зілля, наче дружба на весіллі).

26
-Треба тут, де пише "хочу", власноручно приторочить,
чітко на папір нанести - або підпис, або хрестик.
Доки житимеш , Іване - чорт із-під землі дістане
що душі Твоїй збагнеться (а з кишені дуля пнеться).

-Я, Іван... (під ніс читає)
гм-гм-гм... та й обіцяю
як вже час прийде вмирати
душу, бісобі віддати. (/Зеньо Збиток)

27 (В.Л.)
Доки житиму... Ах Зеню, наче вже на бюлетеню.
Ми з тобою стільки пили, що навряд чи в мене сили
стачить довго „царювати”. А безсмертя зможеш дати?
- Ні! То справа Вельзевула, в мене тілько звична „булла”.

28
- Зеню, ось скажи мені, щойно ти промовив „ні”,
то тебе за це похвалять, чи в смолі пекельній зварять?
То ж бо. Дай мені збагнути, як з усім тим далі бути,
маю спершу в Каті взнати чи ж бо душу віддавати.

(Голоси)
- Як казала відьма Клава -
шлюб не завше перва справа!
- В кожній жінці - хтивий змій!
- Дайте ж слово молодій!

29
-Ось тобі чортяче слово!!! Зеньо зменшився раптово,
блиснув, наче риба в банці перснем золотим на пальці.
Пропищав: тепер летімо!.. Світ здригнувся - грубо, зримо
і спинився в дивнім місці, на імпрезі урочистій.

30
- Я ж казав тобі, Іване, волиняцький партизане,
вся тусня у фраках, строго! Втім, поглянь і ми – нічого!..
Та Івану не до знаті - поглядом припав до Каті,
- Катю! В мене слів нема, літом зникла – вже зима...

(Голоси)
- Певно цар тут бал приймає.
- Водна гладь у вікнах сяє.
- Ах, як гарно Катя вбрана!
- Жаль, не признає, Івана! :(
........................................
Схоже, що зачарували дівчину злі демони, і що далі робити? :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ретро Лю (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-18 23:44:45 ]
Можливо, Іван, як трубадур-меланхолік, заспіває, заграє на балу якусь тужливу та знайому Каті пісеньку (тіпа ой служив я в пана :)))), приворожить виконанням чортівню і до Каті повернеться пам`ять, зазомбована папірцями зеленого кольору. Катя зрозуміє, що папірці, як листки восени - облетять і настане старість, одинокість... І плюне босу в очі та обійме за шию Івана, він, блін, візьме її на руки та крізь заворожені, примерзлі фігурки вад та лих винесе з замку... 8-/

П.С.
"душу, бісобі віддати" - прошу виправити "бісові"...



Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-19 11:55:28 ]
Юрію, проблема, думаю в тому, що вона його реально не впізнає. Можливо бісівські чари, можливо щось інше, але ось парадокс, який би варт було вирішити? :)
Можливо чорт нашепче герою щось на вухо, чи ж бо відбудеться якась розмова між Катею та незнайомим їй Іваном?
Це вже у Варі потрібно спитати. Що далі робити з таким жіночим забуттям. Хазяйка балу у дивному безпам'ятстві, ой неспроста те все...
Може й Зеньо знає значно більше, аніж говорить. Одним словом - ловці людських душ... :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-19 17:16:24 ]
Бал кипить від нечистоти - вади, лиха та гидоти,
упирі та вурдулаки, аси забивання баків,
відьми, мафіозні клани, проститутки, наркомани,
лапуни та лаподаї, посіпак добротна зграя.

Поміж ними Зеньо ходить та хвостом поважно водить,
вливши крові до бокалу, нанизивши ніжне сало,
до Івана шмиг під вухо та , мов муха-цикотуха:
-Ти чого, як гріх на душу, гапишся - Твоя Катюша?

-Не крутись, мов кілька в банці-
запроси її до танцю.
Витанцьовуй так як вмієш,
доки півені не запіють.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-19 17:17:26 ]
півні :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2007-12-19 17:28:52 ]
Підказую вам дві речі: Володимир Бровченко "Як козак Мамай до Канади їздив" та Іван Котляревський "Енеїда". Поки що у вас виходить щось схоже на пародію з того, коли б змішати два названих твори докупи. Ще: "Переносится действие в Пизу - и спасен дезнадежный сюжет" (чи не Гоголь).


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-19 18:01:54 ]
Подивимося, Валентине, що далі буде :)
Утім, кількість сюжетів фізично обмежена, зі шкіри не вискочиш :(


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олесь Холодний (М.К./Л.П.) [ 2008-01-03 14:10:39 ]
доброго дня шановні) і з новим рочком. Файна у Вас замальовка виходить. А не хочете ще одного персонажа ввести? Цьоця Леся, з Коломиї, де буде радником по жіночій філософії:

А обабіч з салом столу цьотка ладна мов з стодоли
З філіжанкою і ранцем, ще й поспівуючи, танцем,
Загріба тарелі, миски, все шо в них бігом до писка,
Глиб на Йвана – погляд Леді, мов, заходьте при потребі.

Аж Іванко причесавсі, покрутивсі, облизавсі,
Тилько хтів ступити вліво (так у споднях засвербіло),
Зеньо – Йване, зупинися! Розумію, пахне сися,
Підозріла та панянка, почекаємо до ранку.

Але цьоця та не прОста,
Підійшла сказати тоста,
Витягла із ранця сало
Та Іванові подала.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-01-03 14:16:33 ]
Цікавий відступ, думаю, що десь цю гілку обов'язково потрібно привити - ну наприклад, нічого в Івана і Зеня не вийшло цього разу і повернулися вони в рідні стодоли, а тут і тітка Леся, з Коломиї :( :)


1   2   3   4   5   Переглянути все