ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2023.05.09 00:29 ]
    Що талантові потрібно?
    Облітає мрійна позолота
    Із душі в старого юнака.
    Суть людська являється достоту --
    Ну яка ж вона бува гидка.

    І який мерзенний керівник той,
    Що не вірить більше у людей,
    У котрих снага ще є творити...
    Їх до смерті творчої веде.

    Це б його, козла, на гільйотину,
    Це б його, мерзотника, під ніж.
    Що не дав піднятись на вершину,
    І талант не ставив чийсь ні в гріш.

    Всох талант, а може навіть геній,
    Не розцвів під сонцем осяйним.
    Знову посередності на сцені,
    Знов панують сірості сини.

    Голосами сповнюється урна,
    Їх оті, здається віддали
    За нового керівного дурня,
    Що в політиці також осли!


    О Боги, з колиски до могили,
    Хто веде із сірістю війну,
    Подаруйте ви таланту силу,
    Долю і харизму пробивну!

    8 травня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  2. Ярослав Чорногуз - [ 2023.04.28 23:37 ]
    Весна людства
    Веселок в небі плетиво святе...
    О видива п’янкі, в житті нечасті!
    Сади цвітуть. Душа моя цвіте
    І ніжністю щемливою і щастям.

    Навколо почалось буяння трав...
    Ген китиці черемхи розпашілі!
    Це — медоносна настає пора,
    І хмелем розливається у тілі.

    “Фюіть, фюіть!” - неначе гімн життя --
    Від піаніссімо до чотирьох аж форте!
    Не вб’ють любов -- зажерливе гниття,
    Й людці гидкі стонадцятого сорту.

    Пташине соло стане знов рости,
    Гряде очищення могутня ера.
    Й не будуть викидатися кити
    У розпачі задушливім на берег.

    І музики величної орган --
    Мостом він веселковим поєднає
    Повітряний і водний океан,
    Як піснеспів оновленого раю.

    Рожевоцвіт — магнолія ясна --
    Мов ясновидиця та досконала.
    Майбутня людства цілого весна
    В мою уяву буйну завітала!

    28 квітня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2023.04.16 23:45 ]
    Весна в жалобі
    В саду печаль мене огорне,
    Похмуро скрізь — не до пісень,
    Прийшла весна в хустині чорній,
    Дощами плаче кожен день.

    Ми з нею тужимо обоє,
    Скорбота рве усі думки,
    Оплакуєм загиблих воїв,
    І обидвох моїх батьків.

    Ні-ні, і біль тебе прониже,
    Із мокрих виллється гілляк.
    Бо рани ці ще зовсім свіжі,
    Не зарубцюються ніяк.

    Лише птахи ту темну тогу
    Не поспішають одягнуть,
    Щебечуть мов: “За Перемогу
    Загинули!” - у цьому суть!

    В їх голосах — несхитна віра
    У світлу радість майбуття,
    І сонце пробиває діри
    У чорнім савані життя!


    16 квітня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  4. Ярослав Чорногуз - [ 2023.04.02 01:48 ]
    Апокаліпсис і порятунок людства
    В твоїх обіймах я сьогодні
    І завмирав, і умлівав.
    Ми в щастя падали безодню,
    І всі губилися слова.

    Це — божевілля, божевілля...
    Ним упивались, як вином.
    Це - почуття страшне всесилля,
    У ньому — вись, у ньому дно,

    У ньому всесвіту відлуння,
    Його цвітіння голубе,
    І чорних дір жахне чаклуння,
    Що світло пожира й довбе.

    І ми між темрявою й сяйвом,
    Летим і падаєм... - ЖИВЕМ!
    Бо в нас живе - любові грайво,
    Як вічне полум’я й нове.

    І людство, що в жахітті гине,
    І проклинає цю війну,
    Візьме любов, як соломину,
    Як соломину рятівну!

    2.04 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  5. Ігор Шоха - [ 2023.03.26 21:27 ]
    Оновлення сущого
    ІНе вбити Слово і живе, і віще
    на шпальтах української душі...
    своє і рідне оживає вічно
    у будь-які періоди трагічні,
    якщо не уповає на чужі.

    ІІТоді ніякі орди і навали
    не залякають націю мою,
    бо не дарма за неї воювали
    герої – рядові та генерали
    і голови поклали у бою.

    Не умирає... воскресає мова
    і має очищатися, аби
    її живу не урізали знову
    у мирні дні народної любові
    і у часи воєнної доби.

    І у роки історії цієї
    у пам’яті людей і поколінь
    нової ери оживає Гея,
    коли під омофором Панацеї
    не падає на неї чорна тінь.

    ІІІАле бувають зайві настанови
    тим, хто її ніколи не любив,
    не помічав у зодіаці див
    у присмерки...
    у сутінки ранкові...
    ..........................................
    Та свого не цураємось. Таки,
    поезія формує еталони
    абетки мови і її закони
    від імені поета на віки.

    03.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2023.03.25 00:04 ]
    Ні від кого так не божеволів
    Серце захлинається від болю -
    Похвальби в твій бік — чужі слова...
    Ні від кого так не божеволів,
    І нікого так не ревнував.

    Не позбудуся ніяк напасті,
    (Чи вона привиділася в сні?)
    Ця любов дана мені на щастя,
    А також на муки, ой страшні.

    Лють в очах. І стрілами погрози
    За невинний комплімент летять...
    О Боги, чи я втрачаю розум?!
    Як своє зустріну майбуття?!

    Наче відкрива могильні плити
    Геть оскаженілий буревій.
    Кожного готовий я убити,
    Хто на тебе кине погляд свій.

    Уявляю: у тюрмі-безодні
    Я сиджу і лихо роки мне.
    Залицяльників зарізав сотні,
    Кожен зек жахається мене.

    О Боги, даруйте силу волі -
    Не зважати на отруйну мить.
    Від кохання щоб не збожеволів...
    Й до ста літ з красунею прожить!

    24.03.7531 (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  7. Олег Герман - [ 2023.03.14 22:17 ]
    Без ностальгії
    Не вірю, що все це — вчорашня реальність.
    Розмито, нечітко, немовби у сні,
    Хоч стіни ті самі, та сама вульгарність
    В їх кольорі, сутності та й взагалі...

    Блукаю понуро, нема ностальгії,
    Одна лише сірість, похмурість кругом.
    Немає печалі, нема ейфорії —
    Безлика картинність за тріснутим склом.

    І небо засмучене, ніби нерідне,
    Майданчики, лави — ну, зовсім чужі.
    Десь чую відлуння глухе й жалюгідне,
    Мов здавлений стогін тремтить з-під землі.

    Щодня живу "завтра", а що було "вчора" —
    На звалищі пам'яті, наче сміття.
    Тепер, мовляв, інший — дорослий і гордий,
    Хоча у душі я — те саме дитя.



    Червень 2012р.
    Березень 2023р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (6)


  8. Сергій Вертіль - [ 2023.03.12 12:19 ]
    Пливе душа, як той човен.
    Пливе душа, як той човен,
    Крізь людські маси туману.
    І відчуваючи весняний повінь,
    Пливе в завтрашній ранок.
    Тремтить лісовий масив,
    Від пісні солов'я в долині.
    Господь дає стільки краси
    В цей вечір рожево-синій...
    Біла ніч впала на плечі велетня,
    Що тримає небо, після створення світу.
    Я впевнений, що саме цього вересня
    Мрія кожному звітує
    Про його долю!..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Ярослав Чорногуз - [ 2023.03.10 15:30 ]
    Пророцтво-засторога
    Ти розлюби мене, роби кар’єру,
    Хай сиплять славослів’я всі вони...
    І перетворишся враз на Мегеру --
    Танцюй, танцюй під дудку Сатани.

    І кожен фоткатись буде з тобою,
    Від слави дітись нікуди тобі.
    Я зникну за габою голубою,
    В самотині залишуся й журбі.

    А ти зійдеш зорею на Олімпі
    По спинах підлабузників хмільних,
    Що одягатимуть на тебе німби,
    Бо вдовольниш ти честолюбство їх.

    Та прийде час. І у похилім віці,
    Як перестанеш квіткою цвісти,
    Збагнеш: Молохові дрібних амбіцій
    Запродала прекрасну душу ти.

    Бо князь Пітьми свої розкинув клешні,
    Багном і слиззю сповнені ущерть.
    Уже любов не вернеться справдешня...
    Лишились порожнеча в серці й смерть.

    10 березня 7530 р. (Від Трипілля), (2023)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Прокоментувати:


  10. Олег Герман - [ 2023.03.04 20:58 ]
    Скажи мені...
    Скажи мені, чому болить, страждає
    І гірко плаче стомлена душа?
    Чому так часто пристрасні бажання -
    Дурниці, що не варті ні гроша?

    Скажи мені, чому так?.. Біля прірви,
    Готуючись в останній свій політ,
    Сумуємо за тим, що не любили
    І тим, чого не бачили як слід.

    Спасіння, миру хочемо, та марно.
    Незручно нам від правди й від брехні.
    Кудись мчимо бездумно, безоглядно,
    Однак на старт вертаємось в кінці.

    Чи то бракує розуму і сили,
    Чи, може, справді хаос навкруги?
    О, як ці вічні роздуми набридли...
    Скажи мені... По правді лиш скажи!


    Лютий 2012р.
    Березень 2023р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (7)


  11. Ярослав Чорногуз - [ 2023.02.27 20:59 ]
    Роздуми над "Кобзарем"
    І брати, і сестри — на чужині,
    І батьки і діти — вся рідня.
    Хто ж лишився в рідній Україні?
    Українців меншає щодня.

    Гуркіт бою. Сліз в диму не видно,
    Дітки гинуть. Горе п’єм до дна.
    Опосіла землю ненаситна
    Люта гидь — московська сарана.

    27 лютого 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  12. Олег Герман - [ 2023.02.26 15:13 ]
    Confessio
    Писав я багато любовних віршів,
    де всі почуття виливав до останку.
    В життя допускав не одну самозванку,
    ліниво сидів у в’язниці зі стін
    своїх же ілюзій, повітряних замків.

    Від манії величі крок в параною
    зробив непомітно для себе і враз
    так стало огидно від штучних гримас
    колишніх близьких, а тепер — незнайомців.

    Нарешті второпав: усе — маячня,
    що сенсу немає в довірі й зізнаннях,
    що правди немає, немає поганих
    чи добрих людей. За все наше життя
    везіння — зустріти хоч просто порядних.

    Банальності – скажеш – буденно і грубо,
    озвучено кимось не раз і не два.
    Та знай, ця відвертість – не просто слова!
    Це сповідь, якої священник не вчує.



    ред. 22.03.2025


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  13. Сергій Вертіль - [ 2023.02.24 01:11 ]
    Н.н.
    Люди не відрізняються від рослин.
    Не вірите? Просто придивіться на них.
    Маленькі діти, підлітки, дорослі -
    Всі вони шукають благ земних -
    Так само, як і рослини!..
    І для кожного свій клімат,
    І своє місце під сонцем.
    І в кожного своє ім'я,
    І в кожного свій соціум.
    Тому можливо рослиною є людина?!.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2023.02.23 00:55 ]
    Роздуми над “Єретиком” Тараса Шевченка
    Як важко праведному жить,
    І світочем духовним бути...
    Бо на святого кожну мить
    Чатує зло огидне, люте.

    Іван Гус батьком чехам став,
    Вогонь священний запалили
    Його неложнії вуста..
    І та могутня правди сила

    Всю нечисть викрила навкруг -
    Попів, прелатів, кардиналів -
    Диявольських, не Божих слуг,
    Що владою надуживали --

    Збагачувались на брехні,
    Гріхи за гроші відпускали...
    Спалили Гуса у вогні --
    Потрапив єретик в опалу.

    Та вітер істину несе,
    Мов дим їдкий, катам неситим --
    Спалити можна тіло все,
    Та світло правди — не спалити!

    22 лютого 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (2)


  15. Олег Герман - [ 2023.02.21 14:54 ]
    Побудь зі мною!
    Побудь  зі  мною,  я  прошу!
    Нехай  надворі  стогне  вітер,
    Холодний  сніг  упав  на  квіти,
    Безжально  знищивши  весну.
    Побудь  зі  мною!  Тільки  ти
    Про  мене  знаєш  так  багато,
    А  почуттів  яскравих  свято
    Рікою  лине  в  береги,
    Зруйнує  їх  і  знову  голос
    Моєї  пристрасті  озветься,
    Бо поки  що  замерзло серце.
    Панує в ньому лід  і  морок.

    Втомився  я. Жахлива втома
    Давно взяла мене за горло,
    Стискає, коле і пече.
    Побудь  зі  мною  ще  хоч  трохи,
    Розвій мій смуток та неспокій!
    Я так давно чекав тебе...

    І  сніг  мине,  і  сум  дощу.
    Минуть  проблеми  та  незгоди -
    У цьому впевнений, а  поки
    Побудь  зі  мною,  я  прошу!



    23.03.2013р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (7)


  16. Ярослав Чорногуз - [ 2023.02.19 19:01 ]
    Вогненний хміль
    А зранку панувало люте зло,
    І рвало серце на дрібненькі клапті..
    Мене у прірву знову понесло...
    Та я за промінь ухопився раптом.

    І він мене на світі цім тримав,
    І спогадом наснажив учорашнім...
    І я руками вгору обома
    Так потягнувся, як за сонцем ясним.

    І промінь той, як маятник, гойдавсь,
    І ніс то в чорну хмару, то у небо...
    Не знав, чи омине мене біда?
    А промінь лився із очей у тебе.

    І раптом рай відкрив кохання Бог,
    Як подарунок - пестощі казкові.
    Вогненний хміль пізнали ми удвох
    У сяєві великої любові!

    19 лютого 7530 р. (Від Трипілля) (2023).


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (2)


  17. Олег Герман - [ 2023.02.18 15:01 ]
    Час
    Спливав невпинно час, мінялися обличчя.
    Не раз розтанув сніг, троянди відцвіли.
    Життя ішло собі - ні праведне, ні грішне,
    Де був я - і герой, і зовсім навпаки...

    Мінялося усе в шаленій круговерті.
    Не завжди розрізняв де ворог, а де друг.
    В добра і зла чомусь кордони часто стерті.
    Напевно, "правил гри" ніхто ще не збагнув.

    Та годі балачок про праведність-гріховність,
    Як роздумів на кшталт "а що було б, якби".
    В кінці поневірянь, відкинувши десь гордість,
    Зберіг свій дивний світ, бо знав, що в ньому ти.


    18.02.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  18. Олег Герман - [ 2023.02.15 01:32 ]
    Замовчали вітри
    Замовчали  вітри,  що  раніше  навіяли  смуток,
    Осінь  разом  з  дощами полинула за небокрай.
    І  не  жаль.
    Моє серце  прийми  —  найдорожчий  у  світі  дарунок!
    Подивись  навкруги,  може,   справді  потрапили  в  рай?..

    Ми  з  тобою  так довго  ходили по краю, на  грані
    Між  любов’ю  й  байдужістю,  темною  ніччю  та  днем.
    Лиш  вогнем
    Обпікали  години  безсонних  ночей  на  світанні
    І не вірили вже, що існує дорога в Едем.

    А тепер  тільки  ми  і надворі зима, наче  диво.
    Ні, не  холодно  нам. Зникли смуток, печаль,  пустота...
    А весна,
    Від якої чекав я тепла з нетерпінням наївно,
    Для природи - не більше, ніж просто чергова пора.



    Грудень 2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (8)


  19. Ярослав Чорногуз - [ 2023.02.11 23:54 ]
    Любові гель
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання
    Щоб оповити всю тебе, як плющ.
    О душ і тіл хмільне взаємне проростання!
    Ярило-Бог над нами всемогущ!
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання.

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання
    Нових набуде форм любові гель,
    Коли пройде крізь біль, і війни, і страждання,
    Й не буде меж йому: ні стін, ні стель.
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання.

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання
    Ця щастя рідина, в ній — світ увесь
    Цвіте у ендорфінах* звечора й до рання,
    Від надр землі — до сонячних небес!
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання!

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання...
    Все що було, і нині є, й прийде --
    Підвладне масі тій, що зве до раювання.
    В ній -- почуття одвічно молоде.
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання.

    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання...
    Застигне гель колись, як прийде час.
    Постане з крилами в бурхливу мить останню
    Величний пам’ятник любові з нас!
    Стікаю ніжністю і плавлюсь від кохання...


    11 лютого 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  20. Олег Герман - [ 2023.02.09 21:47 ]
    Сподівання
    Не  підживлюй  надію  в  мені,
    Не  даруй,  не  плекай  сподівання!  –  
    Кажеш так,  бо  давно у  душі
    Вже  не  віриш  у  справжнє  кохання.
    Ну  а  я  цього  разу  змовчу,  
    Бо  що  можна  ще  тут  розказати?..
    Про  мою  нескінченну  журбу  
    Чи  про  те,  який  я  –  бідолаха?

    Просто знай,  що люблю  тебе  щиро
    І  кохання  моє  неосяжне!
    Сподіваюся,  вірю  у  диво,
    У  взаємність  та  спокій  між  нами
    І  у  те,  що  ми  разом  навіки.
    Тож,  молю,  не  блокуй  наші  чати,
    Бо  тебе  я  кохаю  настільки,
    Як  лиш  може  людина  кохати.



    28.05.2022


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  21. Олег Герман - [ 2023.02.07 18:20 ]
    Сім днів весни
    Сім  днів  весни  розвіялись,  мов  дим.
    А  що  за  ними — радість,  сум  чи  відчай?
    Минає  час,  зростають  протиріччя,
    Спадають чари осадом гірким.

            Я — не герой, не принц, не чорний лицар,
             А ти  — не королева із казок.
             Чому ж тоді із безлічі стежок
             Ми на одній з тобою опинились?

    Моя любов  —  це кара й благодать...
    І сміх, і плач, зневіра та натхнення.
    Без тебе вже немає сьогодення,
    Як і, на жаль, майбутнього нема.

             Сім днів весни злетіли, наче вітер
             Зірвав квітучі білі пелюстки.
             Є «ти» і «я», не впевнений, що «ми»,
             Та мрію ще вернутися в наш квітень…



    08.05.2022


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  22. Олег Герман - [ 2023.02.06 18:14 ]
    Щастя
    Закінчи́лося  літо  і радість
    Відшуміла  дощем  разом за  ним.
    Наше  щастя  з-за  хмар  засміялось,
    Але  сміх  чомусь  видався  злим...

    Під холодним і втомленим сонцем
    Наша  стежка  давно  заросла.
    Ну,  а  щастя  всміхнеться  ще,  може,  
    І тобі, і мені, та не нам.



    Липень 2012
    Серпень 2022


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Прокоментувати:


  23. Олег Герман - [ 2023.02.04 09:47 ]
    Каяття
    Зійшла  з  очей  рожева  пелена,
    Розбився  міф –  на  совісті  не  легше.
    Щемить,  зіяє  в  грудях  пустота,
    У  місці,  де  повинно  бути  серце.

    Завдавши  знов  образи  і  жалю,
    В  один момент  спалив  усі  бажання.
    Штовхнув  у  прірву  відчаю  я  ту,
    Кому  так  щиро  клявся  у  коханні.

    Не варто тут шукати оправдань.
    Дивлюсь  на  себе  –  соромно  і  страшно…
    Порожні й марні вибачень слова,
    Мов спроба повернути  день  вчорашній.


    21.08.2022


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  24. Олег Герман - [ 2023.01.29 13:06 ]
    Ти - весь мій світ
    Ти – весь мій світ від краю і до краю!
    Ти – мій вогонь, повітря та вода…,
    Моє життя, а іншого не знаю.
    Без тебе змісту в ньому теж нема.

    Повір, що сонце сяє, хоч і хмари,
    Немов завіса, небо затягли,
    А ніч триває тільки до світання!
    Там далі — світло, спокій, знову мир...



    07.10.2022р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  25. Олег Герман - [ 2023.01.26 20:31 ]
    Сонет осені №2022
    Чужим здавався світ і у тумані
    Чомусь хотів сховатись від очей.
    Пожовкла тиша приспаних алей
    Тепла та світла більше не чекала.

    Бездушний холод виморив собою
    Усе навколо, в сирість заточив.
    Гриміло небо, тільки не від злив
    Та і земля впивалась не водою...

    Така ця осінь – злісна, невблаганна.
    Неначе смерть – безглузда і раптова...
    Чому так рано? Звідки ти прийшла?

    Колись любив, а зараз проклинаю,
    Хоч знаю точно — в пеклі цьому всьому
    Вини твоєї крапельки нема.



    14.10.2022р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Прокоментувати:


  26. Олег Герман - [ 2023.01.26 01:39 ]
    Пробач!
    Тільки стогін вітрів у бездонній німій порожнечі
    Зараз чую, бо твій ніжний голос п’янкий віддзвенів.
    А беззоряна ніч обіймає дощем мої плечі
    Та із жа́лем мовчить – все і так зрозуміло без слів.

    І побачу тебе через день чи за декілька років,
    Підійду, усміхнусь, щоб душа не зірвалася в плач.
    Просто ска́жу «привіт», з усіх сил імітуючи спокій,
    Та у смутку очей прочитаєш: «кохана, пробач!»…


    12.06.2022


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  27. Олег Герман - [ 2023.01.25 01:58 ]
    Живу буденністю, хоч вірю ще в дива
    Я витер з пам’яті всі зайві імена
    Та форми тіл, усміхнені обличчя.
    Боргів нема, назад повіддавав
    І співчуття,
    І блиск в очах,
    Нестримну пристрасть,
    А з ними - сумніви, тривоги, каяття.

    Не все те золото, що вабить та блищить.
    Не все - сміття, що з вигляду негарне.
    А що для вічності одна-єдина мить? –
    Чому ж вона
    (Коли сумна,
    Коли прекрасна)
    Руйнує плани і рве мрії на шматки?

    Тепер я витіснив, відкинув почуття.
    Нещира усмішка та відповідь «все добре».
    Живу буденністю, хоч вірю ще в дива,
    Що все це – сон,
    А за вікном
    Воскресне знову
    Погожий день і з ним прокинусь до життя.





    Листопад 2015 р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Прокоментувати:


  28. Олег Герман - [ 2023.01.23 13:41 ]
    Примари
    Знову очі сумні, але є в них надія,
    Тільки трохи весну притоптав листопад.
    Хочеш ласки, тепла, бо слова вже не гріють,
    Та й вони, як на зло, все звучать невпопад.

    Щось у світі не так, якось прикро і дивно:
    Всі навколо – примари й порожні, мов тінь.
    Їх багато тоді лиш, коли непотрібно,
    А як серце болить, то ніде ні душі.

    Ось і зараз сама, тільки вечір осінній
    Споглядає тебе крізь вікно з співчуттям.
    Десь про мене фрагментом згадаєш, можливо,
    Та давно вже і я тінню-привидом став.



    28.09.2022р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (2)


  29. Сергій Губерначук - [ 2023.01.19 17:10 ]
    Ти хочеш цього…
    Ти хочеш цього?
    Так і буде!
    Залежиш від мене, мій боже.
    Життя не стражданнями схоже,
    а даром приблуди й іуди.

    Ти хочеш цього?
    Так і буде…
    Я знову малюю ікону.
    Бо чую дзеркальність і дзвони.
    Я бачу: ось анґели й люди.

    За нами спливла
    атлантида.
    Ось крила скажені згоріли.
    Ви, мабуть, мене зрозуміли?
    Не завжди там стидно, де видно!

    15 грудня 2007 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (2) | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 165"


  30. Олег Герман - [ 2023.01.18 19:23 ]
    Мовчання
    Чому мовчиш? Благаю, не мовчи!
    Твоє мовчання дихає печаллю
    І холодом колючим, смертю навіть
    Недавніх мрій, ще свіжих, молодих.

    Чому ховаєш погляд від усіх?
    Недавно в ньому сяяла надія,
    Шалена пристрасть полум'ям горіла...
    А зараз що? Чи хтось так захотів?

    Можливо, осінь? Промінь з-поміж хмар
    Не в змозі звеселити жовте листя,
    Як і тебе. Не пізно — схаменися
    Та й винуватців більше не шукай!

    Не раз зійде ще сонце навесні,
    Теплом зігріє виснажене тіло.
    Почуєш ти, як жвавим булькотінням
    Уламки льоду тануть у душі.

    Та вибір твій. Як хочеш, то мовчи...


    20.09.2022


    Рейтинги: Народний 0 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  31. Сергій Вертіль - [ 2023.01.16 17:28 ]
    Народні мотиви
    Ой, ростуть червоні помідори,
    Ой, ростуть зелені огірки.
    Найстрашніше горе,
    Коли дітей хоронять батьки...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Сергій Вертіль - [ 2023.01.15 22:43 ]
    На даний час
    На даний час, зовсім інші стандарти -
    І те що було раніше, втратило актуальність.
    Але за щастя боротися варто,
    Тому треба йти на крайність!..


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Сергій Вертіль - [ 2023.01.15 12:10 ]
    Емоції
    В жилах холоне кров,
    Коли бачиш ці кадри...
    Боже, чому знов і знов,
    Беззахисні повинні вмирати?..
    Поет немає права,
    Писати цікаві вірші.
    Особливо коли сонце ласкаве,
    Все темніше,
    І темніше...
    Вже не співають солов'ї,
    І пісні їх не б'ють у груди.
    Приходять на землю часи нові,
    До яких не готові люди.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Сергій Вертіль - [ 2023.01.14 23:39 ]
    Присвята
    Привіт, Пеппі довгі панчохи,
    Що тримає троянду в руці.
    Якби я міг передати хоч трохи
    Красу твого обличчя - (в коробці
    Цього повідомлення)
    То ти відразу би зрозуміла,
    Що кожне дзеркало криве.
    І скоріше за все попросила,
    Показати обличчя твоє.
    І була би вдоволена.
    Бо твій облік - ясніше за Сонце,
    А в твоїх очах стільки перла.
    Що навіть на іншому боці
    Галактики, людина вмерла
    Побачив тебе. Бо такої краси
    Немає в жодній космічній області.
    Квітнуть ромашки на твоїх нігтях,
    І полум'ям горять волосся.
    І сказав би кожен: "як міг ти
    Не зустрітися з нею досі?..".
    Її очі, немов канали в Венеції.
    Її зіниці неначе байдарки,
    Що пливуть по таємниці,
    Шукаючи береги п'янкі.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Сергій Вертіль - [ 2023.01.14 21:55 ]
    Митець і Кохання
    Вкрили Дніпро грудневі криги,
    І перший сніг випав на кручі.
    В житті зовсім немає інтриги,
    Коли Амур стрілою влучить.
    Зимовий вечір. Снігопад.
    Місячний ріг буцає хмари.
    Проходячи центральний сад,
    Юнак милою марив.
    Вона і була відображенням зими,
    Білосніжнє волосся, блакитні очі.
    І її уста, німі,
    Снилися йому кожної ночі.
    Праві були поети, а він не вірив,
    Що грудневі романи - найкоротші
    З усіх романів... Лише небо сіре
    Нагадує про неї, в зимовій тиші.
    Він лише хотів тебе поцілувати,
    Скажи, невже це злочин?
    І закарбувати зустрічі дату,
    В самому серці ночі!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Сергій Вертіль - [ 2023.01.14 20:34 ]
    Фільм за творами Джека Лондона
    Що з нами трапилося,
    Що ми один одному чужі?
    Звичайно, що ця відповідь на поверхні.
    Але всеодно, благаю, напиши мені, напиши.
    Бодай одне слово - бо в цій брехні
    Неможливо жити...
    Я був захоплений ідеями Фрідріха Ніцше.
    Вірив, що життя лише гра невдала.
    Тому ненависть твоя все сильніше і міцніше,
    Після останнього скандала...
    Пройшли роки.
    Земля зробила сотні обертів
    Навколо своє осі. Але в нас, все пішло шкереберть
    Після твого дня народження, і тільки коли батьки були присмерті,
    Нас звела смерть...
    Нас звела смерть...
          ****
    Ти була геніальна,
    але нещодавно я генієм
    Став - і це тебе вбило...
    Тому після чергової сцени,
    Ми навічно шляхи змінили.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Сергій Вертіль - [ 2023.01.13 18:31 ]
    ****
    Це ж скільки треба мати зусиль,
    Щоб знову і знову сходило Сонце?..
    Скажу лише тобі,
    Не приховуючи жодних емоцій.
    Я настільки гарної не бачив,
    Навіть не міг уявити в уяві.
    Це якась космічна вдача,
    Що зустрів твій облік ласкавий.
    І Місячні проміння на схилах Дніпра,
    Напевно хотіли відпочити в річці.
    І знову виявляється, що я прав,
    Що моє Щастя в цій таємниці.
    Гомін, гомін по діброві,
    Від мого серцебиття.
    Якби я вивчив всі мови,
    То не висловив свої почуття!..
    І знову реве та стогне Дніпро,
    І сердитий вітер завива.
    Палає неземним полум'ям кров,
    І відчувається, що душа жива.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Сергій Вертіль - [ 2023.01.13 14:51 ]
    Пропозиція прогулятися
    Тремтить лісовий масив,
    Від пісні солов'я в долині.
    Бо бог дав стільки краси,
    Лише одній людині!
    Ну інакше звідкіль,
    Неперевершений стиль?
    Чуєш? Танцюй на розбитому склі.
    Незважаючи, що ноги в крові. 
    Знаєш, ми давно звикли.
    (Тому зі мною кайф лови)
    Давай ходити на руках,
    І вважати, що ніч є днем.
    Давай розмовляти в думках,
    І вірити, що вдруге живем!!!
    Вдягнемо смішні окуляри,
    І ще чудернацькі капелюхи.
    І дивлячись на хмари,
    Будемо спів солов'я слухать.
    Забув, що на дворі зима.
    І не відчуваючи січневі морози.
    Скажемо, що зими в природі нема,
    А є лише запізніла осінь.
    (Яку не ілюструють в прозі)
    І поки є в кишені пачка цигарок,
    То ще проживемо цей ранок.
    І гаряча кава,
    Розбудить нашу уяву.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Сергій Вертіль - [ 2023.01.13 11:42 ]
    У краси немає стажу
    У краси немає стажу!
    Не вірите?
    Спитайте у дівчат наших


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Сергій Вертіль - [ 2023.01.13 11:11 ]
    Дівчинка з відчуттям апатії
    Зробимо апатію з виглядом на море.
    Зрозумій, в цей січень,
    Нікому апатія не личе.
    Тому вип'ємо чай, поговорим.
    Поспілкуємося про те, про се.
    Обговоримо останні новини,
    І про те як час швидко плине.
    І про потік краси,
    В кожному природньому образі!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Сергій Вертіль - [ 2023.01.13 10:49 ]
    Бачення зорепаду
    Ні, це не зорепад.
    Це місячні риби
    Намагаються прорватися крізь космічну завісу
    Щоб на землі знайти спокій!..
    Більшість помруть в битві
    Переслідуючи особисті капризи.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Сергій Вертіль - [ 2023.01.13 10:05 ]
    Натхнення
    Місячна ніч, зірковим покровом
    Вкрите. Так самовіддано вкрили.
    Немов хтось зі своєю любов'ю,
    Освітлює шляхи, які не раз змінили
    В своєму житті... Хто ти?.. Хто ти?..
    Скажи, благаю, бо неможливо
    А ні жити нам, ні відпочити.
    І чомусь лише осіння злива
    Дає пару хвилин, щоб встановити сили свої, які після оголених нервів
    Дзвонили вітром на кленових вітах.
    І виривалися з корінням дерева...
    О, небо жовтневе,
    Жовтим відтінком впало на сонце.
    І в цьому світлі, я побачив себе...
    Багаття Калинове
    Освітлює місячні ночі, що палають зорею.
    О, яке люте горе, яке страшне це горе...
    Роздвоєння...
    Прийшла в гості до мене людина.
    Я з радістю, промовив: "Заходьте, прошу".
    І вона зайшла, поводила себе вільно
    Немов у себе дома, провела обшук.
    О, ні, то не обшук, то натхнення
    В моїй голові наробило непорозуміння.
    І дурниці здалися... І думки як стерня
    Кололи мої почуття...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Сергій Вертіль - [ 2023.01.12 23:56 ]
    «Триптих на день памяті Володимира Сосюри»
    Ні, не другий Єсенін,
    А Володимир Миколайович Сосюра!
    Своє Ім'я кров'ю написав
    На Крижалях української літератури.
    Лірик від Бога,
    Людські душі турбував.
    Невже такий талант на землі бува?..
    Ви завдали нові поетичні форми,
    Ваша поезія поєднання космосу
    З народними піснями, і чути вдома
    Вірші ваші з дитячих вуст.
    Вже поїхала гордовита осінь,
    На своєму баскому коні.
    Груднева наречена на порозі,
    Тримається за осінні долоні.
    Бо не зможе сама блукати
    В цьому дивному світі.
    Бо немає жодної підтримки,
    І ніхто з сучасних піїтів,
    Не візьме її в свою інтимну лірику,
    Так як брали ви, ніжно і пристрасно.
    Хоча й на короткому, своєму віку...
    Вже не буде світло поезії таким ясним.
    Як це було при вас. Бо сьогодення
    Вже не потребує вашої сили слова.
    Майбутнє не зрозуміє зітхання клена,
    З вашою ніжністю і любов'ю!
    ****
    Роздвоєння в душі поета - є стихією природною,
    Але коли зникає межа реальності у нього -
    Він молиться, він благає спокою у бога...
    Бо неможливо бути цілісною людиною
    У світі спокус, коли в поет душа відкрита
    До всього, що було, що є, що буде на світі.
    Невже серце чорною печаткою вкрите,
    І тому немає щастя в своєму житті?..
    Неможливо довго бути в бою
    Із самим собою.
    Рано чи пізно прийде життєва криза.
    І Минулим своє серце порізав,
    Навмисно, щоб відчути душу свою...
    *****
    Ви можете не вірити поетам,
    Читаючи їх вірші і поеми.
    Але існує в світі прикмета,
    Коли зацвітають хризантеми
    То разом з ним квітне любов
    В серцях людей. Маячня? Брехня?
    Можливо, але після знайомств,
    Повірять, відчув кохання того дня.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Ярослав Чорногуз - [ 2023.01.09 22:54 ]
    У смертельних обіймах
    Я звикаю, звикаю до мук,
    Як раніше звикав до комфорту.
    І гнітючу зажуру німу
    Витискаю крізь серце й аорту.

    Переплавлюю настрій сумний
    На мажору нищівного звуки.
    Адже ті, хто у пащі війни,
    Їм дрібниця - хвороби й розпуки.

    Бо ніхто не врятує тебе,
    Мусиш ти у ці миті одверті
    Виривати самого себе
    Із обіймів безжальної смерті!

    9 січня 7530 р. (Від Трипілля) (2023).


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  45. Ярослав Чорногуз - [ 2023.01.01 23:32 ]
    Поезії Богу
    Чому це сьогодні схвильовані лиця?
    Читають поезію, кажуть: “Ого!”
    Святкує світ весь, України столиця:
    Павлюк народився, славімо його!

    Він рік відкриває Новий, як годиться,
    І келихи повні налиті кругом,
    Звіщає у небі урочисто птиця:
    Павлюк народився, славімо його!

    І жезлом не може його нахвалиться,
    І мріє буть Музою, каже: Ого!”
    Щаслива дівчина ачи молодиця:
    Павлюк народився, славімо його!

    І ширшає книг вже чимала полиця.
    Поет він од Бога, і слово — вогонь!
    Поезії Богу я хочу вклониться:
    Павлюк народився, славімо його!

    1 січня 7530 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  46. Ярослав Чорногуз - [ 2022.12.30 12:46 ]
    Каяття
    Хмурніє небо цілоденно
    І груди все: кахи-кахи.
    Хвороби сипляться на мене,
    Як покарання за гріхи.

    Вони мені говорять наче
    Суглобами, що так болять:
    Чекає вись твоїх пробачень,
    Уже втомилась од проклять!

    І вісточка летить од Бога:
    Ти кляв не тих, ти кляв своїх.
    На себе злися і на того,
    Хто завдає нам стільки лих!

    Хто землю топче нашу милу,
    І нищить роду твого квіт...
    Віддай ненависті їм силу,
    Хай знову усміхнеться світ!

    30 грудня 7530р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2022.12.23 19:16 ]
    На віддалі імпульсу
    Я на межі печалі і сльози,
    В полоні у зачаєної туги.
    І соком виноградної лози
    Лікуюсь від любовної недуги.

    Та приступи її усе сильніш:
    Вуста, волосся бачу, очі, руки.
    Немов бокал, наповнюється вірш
    Настоєм, що на полині розлуки.

    Цей інтернет нас в’яже ув одне —
    Летять посили звечора до рання.
    Нехай життя, як солод, промайне
    У імпульсах любовних спілкування.

    Воно минає, наче уві сні,
    Спалахують в зіницях іскри-зорі.
    Вуста цілую ніжні, чарівні
    На фото на холоднім моніторі.

    23 грудня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (2)


  48. Ярослав Чорногуз - [ 2022.12.20 04:05 ]
    Нірвана
    Ти спиш уже, моя кохана,
    А я іду до тебе в сни...
    Хай оповиє нас нірвана
    Солодким трепетом весни.

    Сніги зійдуть. Шовкові трави
    Укриють землю навкруги.
    І зійде сонце величаве,
    Осяє поле, ліс, луги.

    Озветься птаства стоголосся,
    Небесну втішить висоту,
    Чарівну квітку у волосся
    Тобі я, люба, уплету.

    І потім - пестощі безкраї,
    О вітре, ласкою війни.
    Втекли ми хоч на мить до раю
    Від жаху клятої війни.

    20 грудня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  49. Ярослав Чорногуз - [ 2022.12.09 18:09 ]
    Їй-бо!
    Афродіта впала з висоти,
    І її розбіглися харити.
    Пригортаєш іншого вже ти,
    О Боги, скажіть, як далі жити?!

    Темні хмари збіглися сумні,
    І жовтіють під очима кола.
    Палко присягалася мені,
    Що не зраджуєш ні з ким ніколи.

    Пригортаєш, увійшла в екстаз,
    Ув обіймах шаленієш дико...
    Виставляєш, бачу, напоказ
    Ти нову любов свою “велику”.

    Смієтесь, глузуєте: “Він лох!”
    Так звете наївного поета...
    Він, їй-Бо, застрелив би обох
    Зрадників лукавих з пістолета.

    9 грудня 7530 р. (Від Трипілля)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  50. Ярослав Чорногуз - [ 2022.12.02 07:20 ]
    Дві квітки
    Дитсадок був — Івасик Телесик --
    Цегли битої купа між паль.
    Чий то скімлить загублений песик,
    А в очах квітне квітка — Печаль?

    Що за крила в траві розпростерті? -
    Бачиш оком розгубленим ти.
    Нашим діткам - “солодкі цукерки”
    Роздавали московські “брати”.

    Шлють гостинці вони “превеселі” --
    ТЕЦ розбомблені, вогники свіч...
    Щоб у нас, як у них у оселях
    Залягала полярна вже ніч.

    Не прийде Дід Мороз більше з клунком
    У життя ваше, дітки, легке.
    А ведмідь бурий всим “подарунки”
    Присилатиме — торби ракет.

    О Боги, як же далі нам жити?
    Кров і сльози, і пекло, і жаль...
    Над землею, над купами вбитих
    Розростається квітка Печаль.

    Але що це? Вогненним салютом
    Шерсть ведмедя палає густа.
    І тікає з Херсона він люто --
    Дістає наших воїнів мста.

    Чує звір надпотужну харизму,
    Топить біль свій в кривавій ріці.
    Бо навкруг чудеса героїзму
    ЗСУ проявляють бійці.

    Щоб минули тривожні ці миті,
    І розвіялась темрява зла,
    Бийтесь вої, як несамовиті,
    Квітка Радість у нас щоб цвіла!

    2 грудня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   31