ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Олехо - [ 2015.11.25 18:07 ]
    Репортерам невидимого фронту присвята.
    На праведне діло собі окуляри
    начеплю «наобум», точніше на ніс.
    Здавайтеся чирви, ховайтеся лярви!
    Якого ще дідько піїта приніс?

    Ти з космосу наче – масштаби, контрасти…
    А де твоє слово для ясних умів?
    Тут істин, як гною. Немає де впасти
    трюізмам банальним, якби і хотів.

    Ті лярви, і чирви?... Мені по цимбалах,
    кого і навіщо повчати азам.
    Я б’ю «чьотким» словом по неук-профанах,
    їх беках і меках, і римам - "воздам".

    Мовчіть, мої зорі – мементо енд сорі.
    Сьогодні тверезий, а завтра хто зна:
    ось пані сивуха із кізкою Дорі
    зайдуть на гостину – вже Муза хмільна.

    25.11.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (2)


  2. Ігор Шоха - [ 2015.11.22 13:23 ]
    Альтернатива
    Аналізую. Думаю-гадаю,
    чи я сліпий, чи нація така?
    Змієголове Пу її єднає.
    Солодке Пе їй миру обіцяє.
    Маркіза рада – має п'ятака.

    – Нема альтернативи шоколаду, –
    цитую те, що бачить і сліпе.
    Іде війна і боротьба за владу.
    Тріумвірат із гоцманів – ЧаПе,
    але – о’кей! Маркіза дуже рада.

    Б'ють батареї. Ось і по війні.
    Панує мир і троєсота тиша.
    Росія заробляє на пені
    і перемога падає в ціні.
    А Україна ще ...жива і дише!

    Оббріхує її сатанаїл,
    іслам альтернативою лякає.
    Атаки є, але немає тіл.
    Салют Європі – Рашія-Ігіл...
    Є інтереси, доказу немає.

    Євросоюзу вибору нема
    і Пу-головок має ще надію –
    утікачів без візи порідіє...
    На п'яти наступає що? Зима.
    А що маркіза? Тишею радіє.

    А що їй? Усмиряємо Донбас,
    лівіє коаліція потроху,
    за неї все ще голосують лохи...
    Електрику міняємо на газ
    і буде економія по торфу.

    Що маємо, те маємо... О'кей!
    Корупція і кругова порука,
    у меріях – ті самі гепи-дуки,
    данайські коні фірми com.ua,
    з подачі зека – уряду жокей,
    із рук маркізи – судії і щуки.

    Переобрали все на чорнейшо.
    Багато влади і уся у жмені.
    Свобода, грубо кажучи, до фєні.
    Комісії працюють «хорошо»
    і буде другий термін у кишені.

    Получиш дулю, як не голосуй.
    Комісії і голови – приватні,
    а далі все лягає як по карті:
    тарифи і субсидії рахуй,
    діли кредити і володарюй –
    голотою найлегше керувати.

    А хата то палає, то горить.
    Ідуть конвої Раші на огниво.
    Пакується украдене і ...гидь.
    Пожежі заливає сива злива.
    Линяє жовте, си́ніє блакить.
    І червоніє що? Альтернатива.

    .........................................
    А як маркіза? Чадіє, сопе,
    але займає місце у купе
    за візою утраченого раю.
    Усе тупе – намазуй канапе.
    Ногами голосуємо за Пе
    і варіанту іншого немає.

    11.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (3)


  3. Ігор Шоха - [ 2015.11.15 13:10 ]
    Стовп рашизму
    Що Пу – це не Пушкін, а Каїн,
    і чукча Якутії знає,
    і дикий тунгус, і калмик,
    і кожен укроп курултаю,
    і комі, й буряти Алтаю,
    і сущий у Раші язик.

    Стратегія й тактика гада
    відомі Оланду, Асаду,
    Обамі, Анжелі й те-де.
    І мури нового Китаю
    охоплюють Рашію скраю...
    А Пу у Європу іде.

    Там Ле Пенелопа чекає
    і ніжно, месьє, називає.
    То як не іти напролом,
    не бути її самураєм,
    і Юлієм Цезарем Гаєм,
    і олександрійським стовпом?

    Було водолазом, пілотом
    і Пушкіним бути не проти...
    Воно і Батий, і Тимур!
    І лаври Отелло-Аттіли
    уже прикладає до тіла,
    а там і Парижу – ажур.

    Але на путі – Україна,
    татари, донецька руїна,
    єдина у світі стіна,
    зросійщена наполовину,
    що не піддається на спину,
    але й не здається вона

    скаженому наполеону
    адольфу, месії-масону
    у ході гібриду війни...
    Ромеї, русини, ІГІЛи
    вилизують сатанаїлу
    закаляні в бійні штани.

    Одні катаклізми у світі,
    одні парадокси у свиті
    норманського генія зла.
    Не віють у Рашу містралі,
    зате на Уралі й Аралі
    є ядерна бімба – ...ла-ла.

    Араби, Європа і Штати
    не можуть його упіймати
    і спекатись іга орди.
    Бо те, що потрібно судити
    або у біде намочити,
    вилазить сухим із води.

    10.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  4. Вікторія Торон - [ 2015.11.13 00:19 ]
    De profundis* (несучи портрет Сталіна)
    Ти знаєш, а з догмами—легше,
    життя було... непогане,
    а як ми усі дружили!—
    тепер це назвуть брехнею...
    Сміялись ми з догм нещадно
    в сатирах і КВН-ах,
    а надто—у анекдотах.
    Дурні були, не розуміли!--
    вони ж нас усіх захищали,
    вони нам були—опора!
    Ну й що ж, що нам батько—Сталін,
    а Бог вам хіба—не батько?
    Ми всі батьків потребуєм,
    щоб був у домі порядок;
    нам правди про них не треба--
    вони нам в темряві світять!
    Коли йдеш вночі по кризі,
    і лід тріщить під тобою,
    ти й за цупку колючку
    радий вхопитись руками...
    Він мав—тепер скажуть—харизму,
    про все говорив розважно.
    Ну що там оті мільйони?—
    решті жилося краще.
    Мільйони нічого не скажуть,
    як-небудь своє віджили,
    а решті жилося...ясніше,
    як начебто...у дитинстві.
    Небо було голубіше,
    пісні задушевні лунали,
    хлопці були натхненні,
    дівчата були цнотливі.
    Ви подивіться фільми,
    відчуйте ці ідеали,
    навіть як це—неправда.
    Для чого правда, для чого?
    Для чого усе зруйнували?
    Де нам тепер жити?
    Немає тепер країни
    на шосту частину суші.
    Вони тобі кажуть: «Ну ж-бо,
    стрибай на пливучу кригу,
    і будеш тепер там жити,
    і інші разом з тобою».
    Ану ж як крига потоне,
    харчів на усіх не буде,
    тепла на усіх не стане,--
    що буде тоді з дурними?
    Тримаймось того, що знаєм,
    того, що нас якось держало,
    що прийняло нас до себе
    і другом нашим назвалось.
    А радше тримаймось того,
    що назвалось нашим батьком,
    і перед ним був батько,
    батько, а там і мама...
    Та ж недарма гурт козачий
    крикнув: «Не встанем, мамо!»
    впавши разом на коліна
    у Зимовім палаці,--
    Гоголь-бо знав, що пише...
    Що б там про них не казали,
    були вони собі люде,
    спокою теж хотіли,
    щоб дбав про них хтось, убогих...
    Не треба було анекдотів,
    Сатириків і КВН-ів!
    Маєм тепер западенців,
    розмахують жовто-блакитним...
    Оце якби від’єднались
    й хутесенько забагатіли...
    А так...ну що—Україна?—
    заладили, як папуги.
    Нехай же він нам світить,
    маяк перемог минулих!
    Не треба всієї правди--
    тримайте її при собі!
    Ми станемо на коліна,
    як в славній отій книзі,
    І скажем йому: «Не встанем,
    що хочеш роби з нами, батьку!»

    *Із глибини душі
    2013




    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  5. Вікторія Торон - [ 2015.11.12 02:18 ]
    Функціонери
    (гра для дорослих у серйозних установах)

    Як стукнеш у високі двері
    чи до віконця припадеш--
    у світ язичеських містерій
    ти ненароком попадеш.

    Там члени ордену Причетних,
    в свою увірувавши роль,
    стримлять на сідалах почесних
    за інструментом наших доль.


    І Деміург, владика світу,
    людей волочить до хрестів
    руками тих, які, мов діти,
    забувшись, граються в богів


    і вірять--слово їх останнє,
    і упиваються гуртом
    лихою радістю єднання
    і оргазмічним торжеством,


    в якім здається-- сили вищі
    їм дали бачення без меж...
    А ти, Іов, на попелищі
    Від Бога відповіді ждеш.


    Роками ждеш—її немає.
    Вони не ждали і живуть,
    немов ніхто з них не спитає,
    немов ніколи не умруть...
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  6. Вікторія Торон - [ 2015.11.11 12:31 ]
    Я олів'є на свята не кришу...
    Я «олів’є на свята не кришу,
    не добираю в дзеркалі обнови
    і жвавості додати не спішу
    у хід нешвидкоплинної розмови.

    Я не радію, як колись було,
    від гамору гостей навколо столу,
    від того, як рубіниться вино,
    яснішають помолоділі чола.

    У дружньому гудінні голосів
    всі—лицарі, на подвиги спроможні,
    сп’янілі від вина і щирих слів,
    один за всіх, і всі—непереможні.

    Солодкий час братання промине,
    всяк до порогу власного доб’ється,
    жарини згаснуть, холод обійме,
    і усмішка утомлена зітреться.

    Розійдуться—«усі за одного»-
    і більше не зустрінуться, напевно.
    Хтось часу дожидатиме свого,
    нікого не турбуючи даремно.

    Хтось буде в самоті ростить дитя,
    хтось скоро, без провини, зубожіє,
    хтось, як полин, ковтатиме життя,
    приховуючи правду, як зуміє.

    І кожен буде свій тягнути хрест
    в самотності—жебрацькому достатку.
    Чи сенс у людях був колись і щез,
    а чи його не було від початку?

    2011




    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  7. Тетяна Сахно - [ 2015.10.27 14:28 ]
    Пошкодував (гумореска)
    - Ой, болить в мене животик, -
    занявчав матусин котик,
    бо потрапив я раптово
    до господарів в комору.

    Там розбіглись в мене очі –
    можу їсти все, що хочу,
    всюди є смачне добро,
    з`їв я сиру аж кіло.

    Апетит мій розгулявся
    і я більше не вагався,
    вподобав копчене сало
    та мені здалося мало.

    На рибалку не ходи –
    всюди рибка без води,
    зняв з стіни я окунців,
    з`їв з десяток карасів,

    зхрумав ще кільце ковбаски,
    випив з глечика закваску,
    потім ще злизав сметанку,
    пирував я аж до ранку.

    Вранці миша із шпаринки
    мимо мене йшла навшпиньках,
    подивився одним оком –
    повернувся іншим боком:

    і навіщо одна мишка –
    біля мене сала діжка.
    Треба буде скуштувати,
    а тепер вже час поспати.

    І отут все й почалося,
    бо в ту мить мені здалося,
    що тріщить по швах живіт
    й вибухає динаміт.

    Довелось мені нявчати
    і господарів гукати,
    на все горло так кричав,
    про що потім шкодував.


    Пригадали мені сало
    та все ж їм здалося мало,
    пригадали й окунців
    і десяток карасів,

    шкодували про ковбаску
    і про випиту закваску,
    я також пошкодував ,
    що так довго пирував…

    липень 2015




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Тетяна Сахно - [ 2015.10.27 14:27 ]
    Нагальна потреба (гумореска)
    Провести вибори нам треба,
    бо це нагальна є потреба
    і у законах є дива –
    в комісіях вже півсела.
    Засідання одне за одним,
    чи теплий день, чи то холодний –
    хто їде на велосипеді,
    хто пішки йде , хто на мопеді,
    комісія уся працює
    і це нікого не дивує.
    Роботи вистачить усім,
    бо вибори передусім
    і ми неначе олівці :
    нас точать всі,
    гризуть, пиляють,
    підстругують , бува й ламають,
    а ми все пишемо, малюєм,
    і списуємо, і нотуєм
    то акти різні , протоколи,
    то постанови, договори.
    І мліють рученьки та пальці,
    і терпнуть спиноньки на лавці,
    від холоду носи синіють
    та наші грітися уміють:
    вже хтось за ширмою дрімає,
    а хтось під градусом співає,
    хтось лямку тягне та потіє ,
    від нервів голова сивіє,
    а хто потроху байдикує
    та робить вигляд , що працює.
    Кабінки, скриньки, бюлетені,
    та дайте ж кисню у легені,
    щоб ми могли ніч не поспати
    і голоси підрахувати.
    Цю ніч ще треба пережити,
    то як же нам усім зуміти
    в район відвезти бюлетені
    і щоб ми не були зелені
    і від безсоння , і від стресу,
    та й не потрапити у пресу?
    То ж стрес уже нам зняти треба
    і це нагальна є потреба!

    25.10.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Тетяна Сахно - [ 2015.10.26 12:10 ]
    Ой, у мене, Марусеньки...

    Ой, у мене, Марусеньки,
    та й личко гарненьке,
    чорні брови, карі очі,
    щічки рум`яненькі.

    А у тебе, любий Грицю,
    пика вся синенька,
    косоокий та кривий,
    чубрина ріденька.

    А у мене, а у мене
    гарна є обнова,
    нова сукня , ще й намисто
    та хустка шовкова.

    А у тебе, а у тебе,
    старі шаровари,
    драна шапка, сорочечка,
    чоботи без пари.

    А у мене, а у мене
    червоні чоботи,
    я щоденно рано - вранці ,
    йду в них на роботу.

    А у тебе, а у тебе,
    порвані калоші,
    ти лише у них танцюєш
    вибрики хороші.

    А у мене, Марусеньки,
    є худоба й птиця,
    я посію ще й пожну
    житечко-пшеницю.

    А у тебе, любий Грицю,
    бур`ян на городі,
    ще й будяк серед подвір`я
    пишався у вроді.

    А у мене, а у мене
    мальви біля тину
    і до мене парубочки
    шлють сватів щоднини.

    А у тебе, а у тебе,
    в`януть в руках маки,
    як по вулиці ідеш -
    гавкають собаки.

    І у тебе, і у мене,
    є своя дорога,
    не ходи до мене, Грицю
    та не бий порогу!

    Ой , у мене, Марусеньки,
    та й гарненьке личко…

    червень 2015




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2015.10.23 20:41 ]
    ***

    Усе буває почасти обманом,
    Подумала - весна і молода,
    Та ж завірюха, здимлена туманом,
    В моє вікно буває заповза...


    Я думала, Снігурку запускаю -
    А ти диви - у образі краси -
    Яга, ні, не Ягусенька! -Яга!-
    Зістарені думки і почуття,
    Байдужість до весни і до природи.

    Що їй Снігурка, котра розтає?
    Їй головне, щоб піч і борщ для себе,
    А всі навколо - істинні нетреби, -
    Хіба що раптом схочеться в весну?

    Яга знов усміхнеться так красиво -
    І Ладо їй повірить. Чудеса?
    Ні! Не надовго-"схочеться борщу-
    І Ладо ніжне в тісті запечу".

    Думки знічев`я

    14.07.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Прокоментувати:


  11. Ігор Шоха - [ 2015.10.14 18:03 ]
    Азійські маневри Отелло із Раші
    У нього хобі – Азія, ІГІЛ
    і стопудове алібі – дебіл.
    І як його розумному навчити,
    куди послати і кого просити
    загальмувати двоєлике зло,
    яке в миру співзвучне – Отелло́?

    Уже очолив Русь на Україні,
    а в Україну лізе і донині.
    Його ідіотизм не по кишені,
    але дуріє, наче то на сцені.
    А я його лишаю, як було.
    І доконає Деза Отелло́.

    Займають обіруч маріонетки
    вакансії на ролі головні –
    змієголове чучело Чечні
    і тіньове опудало Ахметки.
    Уміють воювати за бабло
    і копії, і пики Отелло́.

    Парафія кирила-суєслова
    ще величає демона зорі.
    Але усе, що тліє на горі,
    огріє багряницею Покрова.
    Ударить і у хвіст, і під крило
    не еНеЛО, а Рашу Отелло́.

    І я з цієї теми не злізаю,
    аж поки це безлике помело
    не вимете освячене зело.
    Не лише я на біса зуба маю
    і не міняю стилос на стило.
    Хай Азія виховує хелло.

    10.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  12. Віктор Чубенко - [ 2015.10.03 22:54 ]
    Мій заклик до громади під час виборчої кампанії
    На мерський престол - претендентів парад,
    Та я за одного у щирій тривозі:
    - З людьми я, - волає оцей кандидат, -
    Постійно знаходжуся у діалозі!

    Постійно - це значить весь час, кожну мить,
    Удень і вночі, без перерви й спочинку.
    Бідненький, це ж він і не їсть, і не спить,
    Не має часу приголубити жінку.

    І щелепу, мабуть, вже зводить йому,
    І суша у роті, і в'януть ще вуха -
    За вуха його я турбуюсь тому,
    Бо це ж діалог - то говорить, то слуха.

    Та майте ж ви совість, усі, як один:
    Насмажте картоплі, розлийте півлітру.
    Коротше, помовчте хоч десять хвилин:
    Нехай бідолашний цей сходить до вітру...











    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  13. Петро Дем'янчук - [ 2015.09.22 12:19 ]
    Бовтун
    Зацурався , і зазнався
    Іде стороною
    За копійочку продався
    Пірнув з головою

    Ходить гордий , і пихатий
    Все біситься з жиру
    Хоч не бажаний , не званий
    Не має укору

    Помилкам своїм він радий
    П*є гірко , багато
    Наче щедрий , і відкритий
    Та криється матом

    Каламут перевертався
    Десь красно , десь марно
    Розум в совісті загрався
    Зустрівся не вчасно

    Сором по спині погладить
    Не втечеш , не струсиш
    І на місце все поставить
    На ножах злість спустиш

    Тут себе і покусаєш
    Заскиглиш , залаєш
    Сам себе і покараєш
    На колінах станеш.
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  14. Валерій Хмельницький - [ 2015.09.21 10:13 ]
    Рептилоїди
    А деякі, певно, існують, аби дошкуляти іншим -
    Чи то їм таке пороблено, як ні, то питання, навіщо
    Приходять до тебе зненацька, залазять тихенько у душу,
    Тоді намагаються посадити в холодну брудну калюжу,
    За це, напевно, очікуючи, що ти їх пошлеш на три букви,
    Аби утекти, кувікаючи, який ти шалений бука.
    Від цього вони щасливі (не дружать із головою?) -
    Зловтіхою просто сяють, отримавши задоволення.
    Не знаю, для них це розвага чи вади якісь інтелекту,
    Якого не мали ніколи і до якого їм так далеко.
    Існують такі, це не вигадки - доконані факти науки.
    Гіпотези дві: рептилоїди чи просто - скажені суки...


    21.09.15


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  15. Руслан Бродський - [ 2015.09.06 01:27 ]
    Невдаха
    Коли чай з цукром
    єдине солодке що є
    в твоєму бутті

    I спиртнi напої
    мiцнiшi чим
    людськi почуття

    То вiзми нiж
    i зап*ястя
    до самої cмертi рiж.

    А завтра в газетах
    буде тiльки одна новина
    "Ми знайшли сенс життя!"


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  16. Тетяна Сахно - [ 2015.08.26 09:54 ]
    «Молодець!» (гумореска)
    Буде донечка до школи
    в перший клас ходити
    запитала у матусі,
    що їй там робити.

    -Доведеться тобі , доню,
    читати й писати,
    бо в житті, маленька, треба
    багато що знати.

    Будеш ти ходить до школи,
    як на працю тато,
    за свої знання хороші
    отримаєш плату.

    Як навчишся ти гарненькі
    літери писати,
    «Молодець!» тоді отримаєш,-
    каже доні мати.

    Пише дівча літери,
    старанно виводить,
    у кімнату до батьків
    з зошитом заходить.

    -Подивись,-каже, - матусю,
    літер тут багато,
    куди ж будемо з тобою
    молодців складати?



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Ігор Шоха - [ 2015.08.23 21:09 ]
    Порції для пропорції
    ***
    Покара – карма чаші серця.
    Ну що хотіти із верблюда,
    коли козою видається?
    Її витягуєш у люди.,
    але вона-воно
    плюється.

    ***
    Не чіпай свиню біля корита,
    не хапай бедратої за ноги,
    не попутай ратиці і роги,
    і не чухай, тирсою набите,
    чучело священної корови.

    ***
    Трагікомедія минає,
    не залишаючи знака́
    у мові вічного совка.
    Але совок не заважає,
    коли прикусить язика.

    ***
    Є і еліта, і цабе,
    і ті, що всує не глаголять,
    а репетують до небес,
    коли такі як є, себе
    самі у опусі находять.

    ***
    Є ще охочі витоптати вруна
    і толочити пізні врожаї...
    Така Феміда...
    А яка Фортуна,
    що пироги обнюхує мої,
    а інше понадкушує і плюне?

    ***
    І ніби люди, наче люди,
    і свіжі вірші –
    не фас-фуди,
    і Якова любив Ісав,
    і вірує Ісусу Савл...
    І не Пилати для Іуди
    підсовують отруйне блюдо, –
    що написав, те написав.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  18. Валерій Хмельницький - [ 2015.08.21 17:34 ]
    На чисту воду
    Я не люблю, як ставлять аватарки.
    Ей, Гюльчатай - відкрий своє лице!
    Якщо ви жінка - закохаюсь палко,
    То ж не ховайте справжнє, як святе!

    Ви відцурались прізвищ мами-тата
    І не назвете з паспорта своє -
    А так цікаво правду-матку знати,
    Аби дізнатись, ким ви справді є.

    Бо як тоді на вас досьє складати,
    Запам’ятати кожен з ніків як -
    Я, мо', хотів би стати вашим братом,
    Великим братом - чули, чи не так?..

    А то взяли за моду творчі псевдо:
    Одні – на сайті, інші – про запас…
    Все 'дно дізнаюсь, хто ви є, ну, себто,
    На чисту воду виведу я вас!


    21.08.15


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (11) | "Олександр Олехо Старий філософ Чень (епіграф)"


  19. Тетяна Сахно - [ 2015.08.17 09:33 ]
    Сало їсти- це наука
    Дуже я люблю свята
    і причина тут проста,
    бо на свято є сальце -
    й підростає черевце.
    Занесу сальце до хати:
    гарне в мене буде свято.
    Сало їсти – це наука,
    ти лише мене послухай:
    сало з перцем - до обіду,
    на вечерю - сало з хріном,
    з рум`янесеньким бочком,
    ще й натерте часничком,
    а м`якесенька шкуринка -
    гарна мабуть була свинка.
    До сніданку - сальтисон:
    салу змінено фасон.
    Для гостей - сальце в духовку:
    не давати ж їм перловку?
    Щоб сальце їм подавати,
    треба ще й чарчину мати.
    Салу гості раді будуть:
    вас ніколи не забудуть!
    Навіть сплю і сало бачу:
    я до сала не ледачий,
    бо завжди сальця до свята
    не буває забагато.
    Правду люди ніде діти-
    салу треба нам радіти,
    коли сало на столі
    значить в нас хороші дні.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Тетяна Сахно - [ 2015.08.13 08:28 ]
    Солідарність (гумореска)
    -Ой , бабусю, можна в гості піду до Макара?-
    маленька онука в мене запитала.
    І дівча не стало відповідь чекати,
    на п`яті крутнулось і побігло з хати.

    Та не довго з другом дівчинка погралась:
    мчить через дорогу, мов собаки гнались.
    - Що там знову сталось?- питаю онуку,
    а дівча свою бабусю хватає за руку:

    -Ой, Макара покарали, пішли в куток ставити,
    бо маленьке кошеня вчив в тазочку плавати!
    - Ну , а ти чому прибігла і мерщій до хати?
    - Я теж плавати учила- йду в куток ставати.

    2015 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Петро Дем'янчук - [ 2015.08.11 11:01 ]
    Зло
    Коршун коршуна скубе
    Головний щитає
    Це моє , і це моє
    Так розподіляє

    Бідний бідному бурчить
    Смокче шлунок кістку
    Пенсія уже пищить
    На ціни від тиску

    Склад керуючий трубить
    Про кредит , проценти
    Крутить дулі , і кадить
    В нулях девіденти

    Вже народ траву жує
    Від засухи сохлу
    Настрій долар весь псує
    Бо скаче від страху

    Страху бездарів , брехні
    Жаху беззаконня
    Все зависло у багні
    З тупого бродіння

    Не можливо передать
    Ні віри , ні бога
    Як тут жить ? Чи виживать ?
    Як підошва боса.
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  22. Петро Дем'янчук - [ 2015.08.11 11:51 ]
    Чесноти
    Ти опинився тут один
    Неначе зупинився в часі
    Складаєш пазли з половин
    Що розгубилися на разі

    Ти несподіванці сюрприз
    Сам обираєш досконале
    Задовольняєш свій каприз
    Упевнений у чому справжнє

    Твоя трилогія потреб
    Не має виміру , стандарту
    Незаганжований сюжет
    Зазначить калорійність смаку

    Із тих вершин , із тих глибин
    Ти вичерпав усі нюанси
    Збив тиск напружених судин
    Звільнив дорогу до тераси

    Так хочеться повірить в це
    Змінити цих реалей квоти
    Любити те - що дороге
    Не жить під ковпаком жеброти.
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  23. Ігор Шоха - [ 2015.08.10 04:14 ]
    І на волі є ще тролі
    Росія тужиться і п’є,
    аж репає у лоні раю.
    Дитячі істини шукає
    і «оплєухі» роздає.
    Полегшення неначе є,
    а оздоровлення немає.
                   А їй іще не довелось
                   бодай за себе порадіти,
                   якщо не ганити когось.
                   То що їй укри недобиті?
    Колись і ми дражнили ос,
    коли були ще майже діти.
                   Нема історії у них
                   яку герої прославляли.
                   І нашу Рашія украла.
                   І нині тішить ще дурних
                   убитий геній Ганнібала.
    І щось нашіптують живі
    з парафії чужої крові,
    що заробляють на крові
    брехнею братньої любові.
                   Вислужуються за гріхи
                   колаборанти від параші –
                   не виполоті реп’яхи
                   на лоні репнутої Раші.
    І зрозуміло, відкіля
    іще вилуплюються тролі.
                   Не осягти поняття волі.
    Їх душі вимете земля.
                   І доїдає крихти тля
                   чужої і своєї долі.

                                  07.2015


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  24. Ігор Шоха - [ 2015.08.08 20:03 ]
    Без коментарів
    Іуда мітить не коментарями.
    Інкогніто існує поміж нами.
    Уважно перечитує рядки.
    Немає як ударити словами
    і фурія оцінює таки.

    Нічого особистого немає.
    Мистецтва ради, а не зі злоби
    у захваті дурної боротьби
    себе єдину шельма помічає
    можливістю ресурсу і ганьби.

    Немає мовоциду за законом,
    а є талановите зло людей –
    поети з особистим лексиконом,
    правописом і суржиком ідей.

    О ви, що жало маєте за зброю
    супроти одіозності поем,
    були і залишайтеся юрбою.

    І буде задоволена еРеМ,
    що віє актуальністю німою
    та інде – панацеєю проблем.

    Але таємне не уміє явно
    обґрунтувати манію об'яв,
    аби і я йому не дошкуляв.

    Малюю образ поки що уявно.
    І не мені – поезії погано,
    що я її від Юд не захищав.

                                  08.07.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  25. Петро Дем'янчук - [ 2015.08.03 15:40 ]
    Драйв
    Достукатись , розчулитись
    Не розгубившись втрутитись
    Продажні крикнуть зупинись
    Ти дай їм відповідь - молись

    Бо як почує , і додасть
    Настирність розуму продасть
    Щей допоможе обирать
    Найкраще з кращим розбавлять

    Тоді вже станете ридать
    За звичкою когось топтать
    Судить , і кісточки збирать
    За всі напасті проклинать

    Прозрійте , виж такі знавці
    На людях хрещені ченці
    Завзяті мудростей читці
    Хоча пройдисвітам свої

    Ми маєм знати про одне
    За все отримаєм своє
    Чи тут , чи там , за творене
    Добром чи злом замовлене

    Тому із вірою іду
    Надіюсь впевнено , прошу
    Без вас , чи з вами проживу
    Від поданого не втечу.
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  26. Ігор Шоха - [ 2015.08.02 12:27 ]
    Анемія пам'яті
    Що не кажи, усі ми діти
    і дуже любимо її –
    свою невмерлу Аеліту.
    Але до неї долетіти
    і з марсіанами доїти
    уміють сущі холуї,
    що не цуралися ні партій,
    ані портфеля, ні звання
    і досі в радіоформаті
    авторизуються щодня.

    Пережили усі режими.
    І не лінуються на риму.
    І фарисей, і судія –
    усе симпатизує Криму,
    як Луганді моя твоя.

    Не буде говорити преса,
    хто за «угодіє» своє
    і бізнесові інтереси
    себе самого продає.
    І для замолювання часу,
    і для замилювання – масі
    скидають ідолів совка.
    Не вистачає парку Раші,
    куди попарадують наші
    як філіали у ЦеКа.

    Не шоу націю єднає.
    Вона сама їх поскидає
    і з ними – нинішню братву.
    Що анемію у державі
    лікують бестії лукаві,
    являє пам'ять наяву.

    Не треба пам'ятник «шанелі»,
    і шоколаду, і боксеру,
    і Чай-Кан-Ші на чужині.
    А як революціонера
    на пам'ять Булю і Етелі*,
    залиште Овода мені.

                                  07.2015



    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  27. Валерій Хмельницький - [ 2015.07.31 14:00 ]
    Кому куму?
    - Кому куму, кому куму? -
    Ячать колібрі галасливо.
    Але коли, та і кому
    Було чи є до того діло?

    - Куму кому, куму кому? -
    Ропуха кумкає несито.
    Кому суму, кому в тюрму,
    Кому куди - в дорогу биту.

    А хрін росте між капустин,
    Качки пливуть поміж ряскою,
    Упав і згнив трухлявий тин,
    Травою втомлений чіпкою.

    Чи ти стоїш, неначе стій,
    Чи засмагаєш на матраці -
    Знай, як зірветься суховій,
    За все заплатиш і заплачеш.

    Чвалає бідний бедуїн
    Із гімалайським крізь пустелю -

    У вушко голки, зрозумій,
    Із ним не втрапиш, мудраге́лю.


    31.07.15


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати: | "Де кум?"


  28. Петро Дем'янчук - [ 2015.07.24 19:49 ]
    Просто
    Осінній дощ мій спокій тішить
    Ведем розмову сам на сам
    Лист на деревах промінь сліпить
    Примусив мружитись очам

    Ми так давно не спілкувались
    Нам так цього не вистача
    Відкрито , радо привітались
    Коли можливість ця прийшла

    Багато є з чим поділитись
    Перегорнуть , перелистать
    Над чим із сумом пожуритись
    З іронією жартувать

    У всьому є свої причини
    Завжди у крайнощах байки
    З розради набираюсь сили
    Щоб далі надихать плітки

    Ось так живу , і іншим раджу
    Ви пам'ятайте головне
    Коли говорять , мають втіху
    Значить життя у вас своє.
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  29. Валерій Хмельницький - [ 2015.07.24 10:35 ]
    Я бажаю всім щастя
    Удостоєний недавно злого тролінгу,
    Жартував, сідаючи в літак:
    Очевидно, винен лиш у тому я,
    Що занадто юний... Певно, так...

    Бо, коли я у одній столиці
    Надсекретну техніку вивчав,
    Троль ще молоко смоктав із циці –
    Хто ж над ким сміятись мав би, га?..

    А коли відстежував я строго
    Корабля космічного політ,
    Троль на пляжі грав у волейбола -
    Хто у чому був спеціаліст!..

    І, коли махав троль кулаками
    Із таким же тролем, як і сам -
    Не складав тоді я оріґамі,
    А летів у місто Магадан

    Студзагонівцем простим зі Львова:
    Будував дороги і мости…
    Ох, наївся ж там ікри та плову!..
    І годинник мамі я купив.

    А, коли ішов по Магадану,
    Зупиняли всі мене здаля:
    «Ти зі Львова, хлопче? Западнянин?
    На Вірменській є у нас рідня!»

    Бачив я свинцеве чорне море –
    Ні, не Чорне, Чорне – то у нас! -
    А Охотське сиве, неозоре...
    Та немає фото - знищив час.

    Знищить час і того троля злого,
    Що не вартий ані дум, ні слів...
    Я ж бажаю щастя всім довкола
    І прожити кожному сто літ.

    Піду в душ, роки із себе скину,
    Вийду звідти юний, молодий,
    І рядок згадаю із Єсеніна:
    «Пройде все, як з білих яблунь дим».


    01.06.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (7)


  30. Віктор Чубенко - [ 2015.07.19 22:43 ]
    Дві миші - Анджей Валігурскі, переклад з польської
    На межі у полі миші вдвох сидять годин вже п'ять,
    Все сидять собі й сидять, все сидять, сидять, сидять,
    Все сидять, сидять, та раптом звідки і взялися сили!
    Хоч стрибай у синє небо... але миші знову сіли.

    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  31. Віктор Чубенко - [ 2015.07.18 11:22 ]
    Заєць і ведмідь - Переклад з польської
    Раз хамло ведмідь, на луках наваливши купу,
    Взяв підтерсь нахабно зайцем, що попав під руку.
    По обіді вихвалявся заєць той дружині:
    - Чуєш, бабо, я з ведмедем співпрацюю нині!

    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  32. Віктор Чубенко - [ 2015.07.16 23:05 ]
    Про дружину друга - переклад з польської
    Смердіти можеш ти до згину,
    Чи красти речі в магазині,
    Та друга поважай дружину:
    Вона - святіша від святині!

    В очах у друга блиск довіри,
    І усміх, наче їв малину,
    Й тобі він, вірячи без міри,
    Вруча єдиний скарб - дружину.

    Твій друг у справах їде з дому
    До Перемишля чи Вроцлава,
    Ти проводжаєш до перону,
    Цілуєш в щоки - зліва, справа.

    А вже як потяг в даль полине,
    Вагони стануть як пігмеї,
    Не йди до друга ти дружини,
    А повертайся до своєї.

    Хай навіть добрий маєш розсуд
    Тягтнути хрест її на карку:
    Купити хліб, помити посуд,
    Собаку вигуляти в парку,

    Допомогти - роботи ж купа,
    Та звідки знаєш, запитаю,
    Що кров не вдарить нижче пупа,
    Коли вона позве до чаю?

    І як оголяться хоч трішки -
    Підступні вибрики у долі,
    Дружини друга гарні ніжки,
    Який тепер мов кістка в горлі.

    О, тут не вистрибнути з кола,
    Нечистий вже наставив ріжки:
    Все розпочнеться мов спроквола,
    Спочатку - хихоньки та смішки:

    - Ням-ням, яка гарнюня ручка!
    А далі знов, по шурхотанні:
    - Ой-ой, зіскочила обручка!
    Ще мить - і ви вже на дивані.

    Та де і візьметься напруга
    І відчуття, що гріх огидний:
    - О, Боже, це ж дружина друга!
    Але ж нівроку - халамидник.

    Він там працює, як в угарі,
    В готелях замерза по правді,
    То дістає якісь деталі,
    То виступає на нараді,

    Де розкрива суспільні теми.
    Та поки він згора в накалі,
    Ти, як типовий син системи,
    Своє уперто робиш далі.

    Оце вже, виродку, в достатку,
    Уже затія не в охоту.
    Рука штани шукає й шапку,
    А очі - двері, дати ходу.

    Ти ще белькочеш щось нездарно,
    Нема лиця, нема фасону.
    О, ні, це не мине безкарно -
    Підступний вдар не по закону.

    Але крива у долі смуга,
    До світла є і тінь у неї:
    Коли був ти в дружини друга,
    В ту хвилю був я у твоєї.

    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  33. Петро Дем'янчук - [ 2015.06.12 07:55 ]
    Важливо
    Не йди за лозунгами тих
    Хто має дар Хамелеона
    Будь спільником людей простих
    Із них не падає корона

    Ми звикли бачити гнідих
    Уповноважених нардепів
    У брендах вишуканий пих
    Спільнота обраних аскетів

    Таланту їм не позичать
    Оскароносні всі актори
    Уміють обіцянки дать
    А потім поховатись в нори

    А ми ковтаємо у опт
    Чи не сприймаєм ? Чи наївні ?
    Пора сказати усім стоп
    Бо в черзі вже до божевільні

    Верхи кришують і деруть
    Все списується траншом - боргом
    Поборами все нижче гнуть
    Придушений народ законом

    Так і несем , так і везем
    Вірніше тягнемо зажертих
    Можливо правнукам знайдем
    Політиків своїх , і чесних...
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  34. Петро Дем'янчук - [ 2015.06.01 01:57 ]
    Лайк
    Моменти що тривожать стрес
    Всі піднімають хвилювання
    Поставлений під біту прес
    Твого таємного плювання

    Говориш те що хочуть чуть
    Насправді думаєш інакше
    Мутна у социуму суть
    Усих хвилює тільки власне

    Ми так приучені збирать
    Свої невизнані надбання
    Бо як верхи не можем брать
    Калічитись об дно цькування

    Тому й руйнуємо старе
    Щоб справедливість керувала
    Щоб не дивились на блотне
    А розум був у русі права.
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Ірина Кримська - [ 2015.05.29 15:25 ]
    Розстріляні цукерки
    То як, панове? Відгорнемо тло
    І суть торкнемо тонко й небрутально.
    Прибрали зло? Мо’ розстріляли зло?
    Воно ж варіативне й невбивальне.

    Ще більш гнітюче, бо патріотизм –
    Його обкладинка і прапор верховодний.
    Оте - блюзнірство, а оце – стриптиз –
    До наготи: знеславлення народу.

    Знеславити озлобленістю мас –
    Оскаженінням натовпу. За «правду»!
    Продай «Цукерку»! – заклично «атас» –
    Зі сходу ж чуємо оскаженіння «градів»…

    Отож розстріляно – видовище! – «Рошен».
    Неначе щедро в очі нам насцяли.
    Який народу в страті є хосен?
    Оці вандали. І тамті – вандали.

    Мені нехай би штампували їх
    Мільйонами – цукерки й шоколадки.
    Не то є ціль, щоб Пєтін зрити гріх,
    Не втрапити б до тих, хто грає «в прятки».

    У шоколаді не видать г...на!
    На тому тлі й розводять кукловоди.
    Вождь відповість сам за своє сповна.
    Але ж не пхайся у г..но, народе!

    Не хочеш шоколаду – не частуйсь,
    Не замасти непотребом свій писок.
    Ви, г..ноїди! Руки геть, ату!
    Брись, хижаки, перевертні і криси!

    Не тіштесь-бо! Ми проминем і це!
    Не множитимем зло ще злу на втіху.
    Чи лусне зрештою цукерковий концерн
    Від надприбутків? Є чорніше лихо…

    На Оболоні розстріляли вщент
    Солодощі Петрової контори –
    Ті, хто хотіли, утяли акцент,
    Щоб знову зрили ми у пень, а не у корінь.

    29 травня 2015


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (6)


  36. Ігор Шоха - [ 2015.05.13 15:24 ]
    Третейське чистилище
    Це явно, що не пиріжок*,
    але ніхто не ахне,
    що зопалу для багатьох
    поезією пахне.

    Воюють всі на всі боки́
    за гасла і сюжети
    і поетичні вояки
    і бойові поети.

    Але оказія така
    не дуже помагає,
    якщо на голки їжака,
    є жала пчілки Майї.

    Де двоє кинулись у бій,
    то й третій – як годиться.
    Бо стільки вилито помий –
    ніщо не освятиться.

    Боюся цього, як вогню,
    але така кебета.
    Немає вибору в меню
    опального поета.

    А як інакше час мине
    і хто тебе почує,
    коли за темне і ясне
    ніхто не голосує?

    Те недото́ркане стає,
    а інше – на котурни,
    або у ролі (як і є)
    сердитого Сатурна.

    О, войовничі читачі
    козирної колоди,
    багато краще у печі
    виходити із моди.

    О, неотесані таки
    поети-забіяки,
    ви пишете у дві руки
    і не печете раки.

    І це уже не до лиця
    шута-гусара-молодця,
    що ніби не ледащо.

    І я за ближнього молю,
    бо все одно усіх люблю
    і всує, і нізащо.

                                  13.05.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (7)


  37. Петро Дем'янчук - [ 2015.05.13 06:35 ]
    Клопоти...
    Купив дід козеня
    Сторгувавсь за дарма
    Таке миле брикуня
    Мов юла мультяшна

    Задоволений іде
    Зекономив грошей
    Вистачить йому іще
    На коньяк хороший

    З бабою збирали рік
    З пенсії по троху
    Стало сумно , кіт утік
    Нема з його толку

    Не гадали вони довго
    І не мудрували
    Будуть мати молоко
    Мінімум затрати

    Все вони прорахували
    Склали до копійки
    Ось тепер хазяїни
    Їм позаздрять тільки

    З цими думами допив
    Дід останню чарку
    Як під вухо хтось вліпив
    Упав з переляку

    Із качалкою над ним
    Грізна стала баба
    То ти будеш пити з ним ?...
    Вилупком від цапа

    Дід тікати з козеням
    Та у різні боки
    Рветься зиск весь по краям
    Почались клопоти...
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  38. Петро Дем'янчук - [ 2015.05.12 19:39 ]
    Шахрай і Дурень
    Полеміка навколо шинку
    Дячок піймавсь на хабарі
    Він вимагав віддать до ранку
    Кабанчика , і шмат землі

    Бо вигнав бабі біса з хати
    Якого бачив тільки він
    Перечитав усі молитви
    Аж штукатурка впала з стін

    У баби жив він три неділі
    Пост зберігав тільки в ночі
    В день спочивав собі у тіні
    А іноді - і на печі

    Трапезу правив по законам
    Усе окремо в тарілках
    Поклони бив , хрестивсь іконам
    Усе як вичитав в книжках

    Нагнав на бабу стільки страху
    Що та вже згодна все віддать
    Гріхів нарахував в достатку
    Підсумував - пора вмирать

    І тут ти грішна , і там також
    Куди не глянь нічого взять
    Пуста душа і та із стажем
    Одна свиня , і соток з п'ять

    Склав документ , скропив водою
    Печать поставив із гербом
    В шинок пішов , бабу з собою
    Щоб всі це бачили гуртом

    А люд там грамотний , дотепний
    Почав в подробиці впадать
    Тай викрили який він чесний
    Давай йому мізки вправлять

    Учили прямо , й косо , криво
    Ще буде довго лікувать
    Відкрилось шахраєві диво
    Як може люд простий послать

    Тікав кульгаючи - стрибками
    Рознервувався на всі сто
    Ще й підписали телеграму
    Йому попу - що він х...ло
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  39. Петро Дем'янчук - [ 2015.05.01 10:04 ]
    Народ
    Любов в любові розцвіла
    Та й сліпить ясно світу
    Ченцям упертим довела
    Зміст розуміння - вічно...

    Над поворотами шляхів
    Крутими берегами
    Кожен народ собі привів
    Учителів пошани

    Кляніться обраним царям
    Цілуйте риз плетіння
    Підтримуйте його устав
    За все не знайте злісне

    Уся ментальність ця гірка
    Розбившись у падінні
    Їх свора так вже допекла
    Горланить нам - ви грішні...

    Так хочеться одним кнутом
    Прибить цю зграю дику
    Беріть свою шпану , і вон
    Ідіть конайте з стиду

    А ми хоч бідні та свої
    Усім знайдем пораду
    Ми Українці , ми є ті
    Що знаєм вади гладу...
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  40. Петро Дем'янчук - [ 2015.05.01 02:47 ]
    Гнида
    Ти над законом насміхався
    Свого народу зацурався
    Забув хто ти , і звідки ти
    Як крав з знедолених шапки

    В своїй нахабі забрехався
    У ноші краденій зламався
    Утік Іуда - бо злякався
    Із зверзністю не поквитався

    Все гавкаєш немов собака
    Ламаєш ручки казнокрада
    Придворним став царю у цапа
    Які ж ви схожі... два гніт - ката

    Змарнів , зчмирів , похудла пика
    Оскал від рис - звірюка хижа
    Прокляття меч тебе карає
    Кацап могилу засипає

    Це є початок , не кінець
    Для тебе і твоїх овець
    Ще по живому знімуть шкуру
    Зі всіх - хто цю затіяв смуту

    В вогні горіти ворогам
    Чужим і власним паничам
    Тобі і Вові , і Дмитру
    Готують в пеклі жар - смолу...
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Валерій Хмельницький - [ 2015.04.26 22:54 ]
    Протроліада (18+)
    На полі битви не сьогодні
    Інформаційної війни
    З'явились дикі і голодні -
    Назвались тролями вони.

    Жеруть кого і як завгодно.
    Ані жінок, ані старих
    Не пошкодують - це не модно.
    Та й лихо з ними - толку з них!

    Пожежі змусять запалати,
    Лайном поллють не навмання -
    Вони із шостої палати,
    Де проживає і рідня.

    Тупі й зелені підло й тихо
    Замінять грішне на святе -
    Язик, як меч іржавий, з піхов -
    І з-поза пліч - через плече.

    Ні леді ані джентльмени,
    Їм плюй у очі, скажуть - дощ!
    Ані із лона ні із члена -
    З помийних ям базарних площ!..


    26.04.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (12)


  42. Петро Дем'янчук - [ 2015.04.25 11:34 ]
    Полонянка
    Посперечався і поспорив -
    Все зарікався , і прохав
    Усим знайомим він доводив -
    Що більш дотепно він вбачав

    Довів її до самолюбства -
    Своїм настирним навчанням
    Звів на нівець її прозріння -
    До інших поглядів привчав

    І бачиться їй візуально ,
    І чується квартет - кларнет
    І любиться їй віртуально -
    Такий танцюється балет

    Вже молодість їй не окраса ,
    Мов мрамор - воскове лице
    Її оточення блефує -
    Усе дратується уже

    Коли став хворий , неспроможний -
    І попросив подать води
    Вона не зрушивши із місця ,
    Сказала - не зважай , терпи...


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  43. Петро Дем'янчук - [ 2015.04.13 09:14 ]
    Блонда
    Бутафорія навколо
    Де не глянь - ажиотаж
    Розмальовані вітрини
    Іномарки перший клас...

    Олігархи під прицілом
    Телебачення , газет
    Пахнуть брендами Парижу
    Лейби сяють мов алмаз...

    Всі вальяжні , епатажні
    Голівуд їм не рівня
    Бо каратів стільки мають
    Оскар - просто пил з плеча...

    І освіти покупляли
    Начіпляли орденів
    Селікон понадували
    І вважають - що це стиль...

    Прізвища усі відомі
    Бізнес , влада , шоу - біз
    Тільки от таланту мало
    От проблема , що за біс...

    Так народжуються міфи
    Українських блеф - еліт
    Тільки б знали їхні глузди
    Як сміється з них - весь світ...
    2014р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  44. Валерій Хмельницький - [ 2015.04.06 12:59 ]
    Без піжами, або Фригідні бабусі - 2
    Під вікнами гучно хвилюється море
    І б’ється об камінь,
    Гуркоче в під’їзді і по коридору -
    Бува, не цунамі?

    Я очі розплющив і ковдру відкинув -
    У вічко дивлюся,
    А там за дверима палають очима
    Фригідні бабусі.

    Із вірша про них десь по радіо вчора
    Лунали цитати.
    Зібрались найближчі сусідки довкола
    Мене лінчувати.

    І я відчинив їм броньовані двері,
    Закликав до зали -
    Аж тут відсахнулись фригідні мегери,
    Перила зламали.

    Летіли по сходах униз безупину,
    Неначе на крилах,
    Хоч я і кричав їм схвильовано в спину:
    «Спиніться, куди ви?»

    Забув геть, нещасний, хоч це і негоже,
    Що з ліжка до дам я
    Устав, як і спав - по-медичному - голий.
    Ага, без піжами.


    06.04.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (21) | "Фригідні бабусі"


  45. Валерій Хмельницький - [ 2015.04.05 11:41 ]
    Фригідні бабусі
    Фригідні бабусі блукають по місту,
    Фригідні бабусі.
    Голублять онуків, замішують тісто -
    І все в тому ж дусі.

    Фригідні бабусі тому і фригідні -
    І це очевидно,
    Що сексом займатись в поважному віці
    Вважають огидним.


    03.04.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (10) | "Микола Бояров сплін"


  46. Ігор Шоха - [ 2015.04.01 13:10 ]
    З’ява
    Ой, леле! Не узрів події.
    Алє! Алло! Хе*ло?
    Пропала Рашії надія.
    Украло еНеЛО.

    Немає день. Минає п’ятий.
    Аж тіпає страну.
    Але нарешті на десятий
    вернули сатану.

    Завила вовкулача зграя,
    почувши вожака.
    Із пекла сіркою воняє
    на паперті совка.

    Свинота Марса суне рило
    у наший огород.
    Попи задмухують кадила.
    Кабаша свинку уродила!
    Але закушує вудила
    плюгавенький сексот.

    .....................................
    Ой, леле! Нині перше квітня!
    Давайте – на парад!
    Бо знову Рашія вагітна.
    І це уже не жарт.

                                  01.04.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  47. Петро Дем'янчук - [ 2015.03.31 19:42 ]
    Обраним
    Не порахуєш , не пощитаєш
    В якому місці себе підставиш
    За що найбільше відповідаєш
    Винагороду - найменшу маєш

    Один кордон - закони різні
    Загублять десь , все спишуть грізні
    Де вовк лякає - хазяїн має
    Жебрак останній кусок ламає

    Хто більше має - той правду краде
    У очі щиро брехню розкаже
    Такий жаргон татуювання
    За кадром мат - без покаяння

    Гребуть уміло , кінці ховають
    Питання знайдеш - відповідають
    Піймать за руку - одкусять зразу
    Рахунок виставлять за зраду

    Верхи живуть , низи в омані
    Усі тверезі - насправді п'яні
    За димом , чадом - в сирих підвалах
    В елітних клубах , пузатих хатах

    Усі живуть , усі вмирають
    Усі в народженні страждають
    Водою хрестять , благословляють
    У сповідь статус - не включають...
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  48. Петро Дем'янчук - [ 2015.03.31 16:43 ]
    Оратор
    Завалив чергову спробу
    Напустив туману - дим
    Наражав усе на пробу
    Залишився штику - хтив

    Відвернулися всі друзі
    Зацуралася рідня
    Все зібралося до кучі
    Все посипало - сміття

    Не судилося йому
    Далеко їхать на брехні
    Не тьохкотіти солов'ями
    Навколо в зграї - горобці

    Вже сміються , і хохочуть
    Так над ним усі регочуть
    На жадобі так попався
    З переляку - застидався

    Думав що розумний ! - заць..
    Пузирем був авангард
    На дрібниці упіймався
    Не утік той страх - від жаха

    Думав на горбу чужому
    Втримати свою корону
    Видумками , і байками
    Собі нору рив у яму

    А тепер пишайся , жри
    Подавившись вже не жди
    Щоб давали , позичали
    Твої нюні витирали...
    2014р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  49. Петро Дем'янчук - [ 2015.03.31 11:13 ]
    Решето
    Найзапекліший процес
    Визнавати в собі - стрес
    Сторонитися від пресс
    Де все знають - без адрес

    Ворогам завжди аншлаг...
    Коли цідять муті - мрак
    Володіє їми маг
    Він дотепний - мов ішак

    Витривалість твоя міць
    Твій характер - домінік
    Постуди їм так мізки...
    Щоб лякались - мов чуми

    Вони щирі марнотрати
    Їм би мати нюх - собаки
    Бо полаять , поскавчать
    Це для них - можливість знать

    Ти їм маком сип , і сіллю
    Допусти до сиру з цвіллю
    Коли стануть жадно брать
    Кинь сокиру - відрубать

    Віджени за сині хмари
    Хай там гадять - хтиві шмари
    Не жалкуй , застережи
    Щоб побачили - хто ти...

    Коли сорок років маєш
    З посмішкою - це читаєш
    Як виводить у житті
    Хто на поверхні , хто в багні...
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  50. Петро Дем'янчук - [ 2015.03.25 14:25 ]
    Зерна
    Поверни , поверни - так не віддаляйся
    Ти до мене пригорнись - більше не вагайся
    Сторонись , бережись - від того падіння
    Ти не перша , я не перший - хто врачав коріння

    Зелен сад , зелен сад - по весні буває
    Не усіх , не завжди - перший раз вражає
    Кому цвіт , кому плід - а кого й минає
    Кого з молоду голубить - кого забуває

    Не спіши , не картай - ще стане від чого
    Більше щиро віддавай - час минає скоро
    Не міняй на ходу - підкову гнідого
    Поспішить , утече - що матимеш з того

    Приструняй , зупиняй - сприймай як належне
    Де із богом , де без нього - вивчай протилежне
    Поверни , поклонись - все буде почуте
    Як поставишся до кого - від того і буде...
    2014р


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   33