ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Книр - [ 2013.09.02 18:03 ]
    З назіранняў паляўнічага з каманды жандармерыі
    Партызан - ня фазан,
    ён ёсць птушка поболе.
    А яшчэ партызан
    гіне ў нас у няволі.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (2)


  2. Володимир Книр - [ 2013.09.01 16:47 ]
    Гісторыя кахання (ўспамін інтэрнацыяналісткі)
    Што між нас ні жанчына,
    то кахала немчына.
    Моцна вабіў жанчын
    штурмбанфюрарскі чын.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  3. Володимир Книр - [ 2013.08.30 17:23 ]
    Адказ ўдзельніка Вялiкай Айчыннай апаненту
    Ты тут паперкай не махай,
    бо “шмайсер” мой не саржавеў.
    Я? “Хайль!” крычаў? Не “Хайль!”, а “Хай!”.
    У разуменні “Хай жыве!”

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (2)


  4. Володимир Книр - [ 2013.08.29 18:18 ]
    Ўспамін партызана Вялiкай Айчыннай
    Я у немцаў грошай заняў,
    ды не стаў іх аддаваць,
    а пайшоў да партызанаў,
    з немцами каб ваяваць.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  5. Володимир Книр - [ 2013.08.26 18:27 ]
    До народу-перетворця
    Це ж ти, либонь, народе-страхопуде,
    край славних Палія та Пулюя
    на рай для холуя та нехлюя
    перетворив! А ще ж і далі буде...

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (3)


  6. Володимир Сірий - [ 2013.08.24 08:57 ]
    Про футбол
    Вік увесь жили футболом,
    І не знудились таки,
    Дід Петро і дід Микола, -
    Два сусіди, два дружки.

    І домовились про справу:
    Хто скінчить життя своє
    Першим, то нехай об’явить
    Чи футбол за гробом є.

    Дід Микола світ покинув,
    До Петра прийшов у сні:
    - Є у мене дві новини
    Перша добра, друга – ні!

    Починати із якої?
    - Із хорошої давай!
    - В світі повного покою
    Для футболу – справді рай!

    - А яка ж тоді погана?
    - Хочеш - смійся, хочеш – плач, -
    Післязавтра спозарана
    Ти заявлений на матч.

    24.08.13


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (6)


  7. Володимир Книр - [ 2013.08.22 19:14 ]
    Про те, що полюбляють поети
    серед поетів славу хтось хтось гроші полюбля
    і з-поміж них нема такого хто не полюбляв би бля...

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (3)


  8. Володимир Книр - [ 2013.08.13 18:01 ]
    Про невідворотність
    Ніяк не оминеш
    в дорозі ями,
    хай навіть обкладеш
    її х...ями.

    2013


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.91) | "Майстерень" 4.5 (4.92)
    Прокоментувати:


  9. Володимир Книр - [ 2013.08.11 17:10 ]
    Про деякі сучасні закономірності
    Чомусь усі з мандатами
    є, як один, мордатими,
    а ті, хто свій на паті -
    лупаті та дупаті.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (4)


  10. Володимир Книр - [ 2013.08.10 17:08 ]
    Про Луїв та холуїв (з французького життя)
    Французькі королі Луї
    (принаймні декотрі з Луїв)
    нечасто били баглаї,
    частіше били холуїв.
    А били холуїв Луї,
    щоб ті не били баглаї.
    Тож холуї у тих Луїв
    були найкращі з холуїв.

    Варіант-тріолет:

    Французькі королі Луї
    (принаймні декотрі з Луїв)
    нечасто били баглаї.
    Французькі королі Луї
    нечасто били баглаї,
    бо часто били холуїв
    французькі королі Луї
    (принаймні декотрі з Луїв).

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  11. Володимир Книр - [ 2013.08.09 18:57 ]
    Про Ленінград і Леніна
    Ленінград -
    місто, де був поставив Країну Рад
    Ленін-гад...

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  12. Володимир Книр - [ 2013.08.08 19:00 ]
    Не лише про кицю
    Крім киці,
    в тітоньки Насті
    ще й циці -
    білі й пухнасті.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (2)


  13. Володимир Книр - [ 2013.08.04 17:27 ]
    Про роботу з читачем
    я кожним з творів неодмінно
    ділюся з любим читачем
    читач лайном їх називає
    та споживає разом з тим

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (3)


  14. Володимир Книр - [ 2013.08.02 18:16 ]
    Про пиріжковий вірш
    раз пиріжків наївшись з м'ясом
    я пиріжковий вірш зліпив
    тоді сіркові дав на пробу
    так він мов критик загарчав

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  15. Олександр Олехо - [ 2013.07.31 07:51 ]
    Гумореска на майже серйозну тему "П'яничка"
    - Віддайте ребро, заберіть собі жінку –
    у небо п’яничка натхненно волав.
    - Учора зійшлися ми стінка на стінку
    і я оці гулі на лоба дістав.

    Бо стінка дружини – це сила і маса,
    це груди пудові і тулуб – колос,
    а я дрібнотілий, хоч зараз у НАСА:
    скафандр одягнути і гайда в космОс!

    А що? Це ідея! Ще б ящик горілки
    і пива по кухлю три рази на день,
    сім-картку новеньку також до мобілки
    і кілька застольних на картці пісень.

    А ти, Пінєлопо, не жди Одісея.
    Оце політаю навколо Землі,
    візьму собі ім’я космічного Грея,
    нехай лише гулі зійдуть на чолі.

    Я – парень, шо нада. Таких на дорозі
    і денно, і ніччю з вогнем не знайдеш.
    Учора полежав недовго на розі…
    Хіба я міг знати, що ти підійдеш?!

    А ти зразу в крики, ганьбити на людях.
    У спину штовхати і нижче спини.
    Хотів дати здачі, так там твої груди.
    Сховалась за ними, ну як підійти?

    Давай, Пінєлопо, давай дасвідання.
    Ти бачиш, що муж – кандидат намбе ван.
    Ну дай похмелитись, вставати же зрання.
    Куди ти поділа граньоний стакан?

    Ще довго п’яничка стояв біля тину,
    руками розмахував, довго кричав,
    що він поважає усяку людину,
    та ребра на жінку ніколи б не дав.

    А потім втомився і ліг відпочити
    під тином, під лазом, під чим то іще.
    Він – парень, шо нада, не треба лиш злити,
    коли хильне пляшку, ну майже, натще.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (17)


  16. Наталя Чепурко - [ 2013.07.26 21:18 ]
    Стая белых волков.
    Чтоб изменить систему кривотолков
    И свет пролить на истинные чувства
    Поведаю, как стая белых волков
    Заполонила алчностью искусство...

    Среди толпы в затертых гранях жизни,
    В полуподвалах с скомканной душой
    Сидят с глазами цвета укоризны
    Людишки-волки, одержимые собой.

    У них любовь, как паводок весенний
    Течет из уст слащавыми речами,
    Струится в виде божьих песнопений.
    Надуманных бессонными ночами...

    Как волк из логова выходит на охоту,
    Так хищный жрец, учуяв запах крови,
    Спешит скорей подсуетить себе работу,
    Прибавив лести к жертве в каждом слове.

    Уставшие от поисков к себе участья,
    Измученные болью травм душевных,
    Поверившие в призрачное счастье,
    Спешат они избавиться от скверны.

    И...попадают в хищные ловушки
    Формальных, нереальных отношений
    Смазливые и очень милые лохушки,
    Наивно ждущие обещанных свершений!

    А зверь беснуется, подпитанный победой!
    И клацает участливо зубами!
    Цитаты сыплет, вдохновленный Каcтанедой,
    Познав свое величие над вами!

    И, если серый волк- он просто людоед,
    То белый- выест душу или сердце,
    Оставив от зубов кровавый след,
    Насыпав на него побольше перца!!!

    При этом, образно лавируя в сравненьях,
    Что, дескать, сердце- на ладони гордеца,
    Зверь наблюдает, как в осознанных мученьях,
    Страдает жертва под влияньем подлеца...

    Спешите кокон разорвать постыдный!
    Не верьте трелям псевдосоловья!
    Ведь "волк в овечьей шкуре"- это видно!
    Не отдавайте сердце в руки шакалья!



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  17. Володимир Книр - [ 2013.07.25 16:35 ]
    Про пиріжкове віршарство
    віршарство зветься пиріжковим
    ну я проглянув кілька штук
    і навіть подумки всміхнувся
    хоч голоду й не втамував

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  18. Білий Стікер - [ 2013.07.20 16:07 ]
    Мертві
    Ці вулиці, немов темні коридори
    Такі довгі, тихі й темні водночас.
    Ти розумієш - тут немає простору
    Ще й хтось плюне прямо між очі...

    2013


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Жоана Мадзестеш - [ 2013.07.20 01:44 ]
    Абонент недоступний
    Я позвоню тобі вночі
    Не відповідаєш
    Я позвоню вдень
    Ти десь гуляєш

    Абонент недоступний
    Абонент неприступний
    Десь собі там гуляє
    І мене не чекає

    Абонент недоступний
    Абонент неприступний
    А сердечко страждає
    І його все шукає

    Накінець візьмеш трубку
    Я пошлю тебе на х%%
    Я втомилась чекати
    Ти мені вже до сраки))

    Шутливая песенка на украинском языке))
    2013 год


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  20. Олександр Олехо - [ 2013.07.17 09:42 ]
    Творимо - живем...
    Яке це стерво, зоряне натхнення!
    У срібну ніч, коли мигтять світи,
    його нема і рими одкровення
    не можуть місця у душі знайти.

    Та що там місце, рим самих бракує!
    Усе шаблон, ужиток, секонд-хенд.
    Душа від того, знудившись, сумує,
    а з нею гумор, комедійний бренд.

    А було б добре щось таке уткнути,
    щоби Парася пискнула: О, ВАВ!
    А потім не могла всю ніч заснути,
    втомивши ум від пародійних вправ.

    Немає Музи, діви для поезій,
    а з нею слів весняної жаги.
    Себе питаю: нащо пишеш, крейзі?
    Кому потрібні прісні пироги?

    І сам собі я відкоша рубаю:
    Від дум життя порепалось чоло.
    Я запишу їх, потім прочитаю –
    уже тих зморшок зменшиться число.

    Це як рецепт довіку не старіти.
    Якщо умерти, тільки молодим.
    Хіба не ліпше римами хворіти,
    аніж маразмом, а то і гірше чим.

    Я не один такий на цьому сайті.
    А ну спитай найстаршого з ПееМ:
    Чого ті дні, коли не пишеш, варті?
    Хіба не скаже: творимо – живем…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (19)


  21. Білий Стікер - [ 2013.07.15 19:43 ]
    Танець хворих думок та сновидінь
    Дев’ять днів потому – ти писала sms
    Відповідь чекала, ти під дією колес
    Позбулася турбот від ейфорії зразу
    Але все ще думала «Чи будем разом ?

    Чи потрібно все ще колесманить?
    Чи будеш ти таким же странним?
    А може, така тут тільки я лиш? Ні?
    Завжди хочу тебе між своїх ніг.

    Напевно, я ніколи не зійду з колес,
    Адже люблю, коли, в голові лиш фест
    Коли, навкруги усе яскраво-світле,
    А волосся ніжиться під вітром.

    Не знаю я, що буде з нами далі
    Як після цього спати в ліжку маєм?
    Мабуть я вмазаюсь ще краще, любий
    А завтра дружно по мені затрубим.

    Хай не морозять інші про френдзону
    Для тебе буду амброзійним гроном.
    Лише скоштуй мене, хоча б шматок
    Дівки дівками – забудеш про дівок!
    (Ось мій язик, візьми собі у рот).

    У тебе маю бути в голові лиш я
    Не забувай про мене й про миш’як
    В такому стані я дурна, повір мені
    Або помреш, або ж зроблю моїм!»

    Це останнє, що промайнуло в голові
    А далі, немов у трансі, наче фільм
    Ти на ліжко впала й «захлеснулась»
    У власнім танці хворих сновидінь.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Жид Вечный - [ 2013.07.09 10:27 ]
    Наболіле
    Базар, Неділя. Шумно. Давко.

    Рясної осені вертеп.

    – Що просиш за ранети, Мавко?

    – Сама не знаю. Що дасте?



    Напевне, за прилавком вперше.

    Поклала сонце на вагу.

    Палає личка стиглий персик,

    Горять дозрілі вишні губ.



    – О, дівчино моя хороша,

    Мій сад плодами віття гне.

    Бери усі, що маю, гроші

    За яблучко твоє одне.


    – У вас весела, певне , вдача?

    Ціную жарти я й сама,

    Та де набрати стільки здачі?

    Беріть найкраще. Задарма.


    Долоню пропіка огниво.

    Кубельце в грудях радість в’є.

    Сміється за прилавком Єва:

    "Скуштуйте яблучко моє!.."

    П.Зарицький
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Базар, Неділя. Шумно. Давко.
    Свекруха вдома вже чека,
    А в мене яблук ше запаси -
    До біса, може з пів мішка.

    А той стоїть, аж зуби зціпив,
    Не може рота розтулить.
    Напевне зранку добре випив -
    Тепер шука чим закусить.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  23. Жид Вечный - [ 2013.07.08 19:13 ]
    Омріяне
    Я заздрив жиденятам iз Козятина,
    А хто не заздрив їм iз Сокiльця?
    Якось намiривсь попросити у матерi:
    Вiддайте й нам хоч трошки масельця.

    Буденнiсть торгувалася iз мрiями,
    I так чомусь траплялося завжди:
    Хлiбця купляли, тюльки та олiї ми,
    А їли масельце малi жиди.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


    Буденнiсть сiра розмовляе прозою,

    А я римую будь що , як завжди,

    Моe життя не називайте позою -

    Бо ж з'їли масельце малi жиди.

    Благав я рiдну неньку зхаменутися,-

    "Нoсiть на ринок овочi й плоди",-

    "Напишеш, дурню, щоб лайна позбутися,

    Що з'їли масельце малi жиди ."

    Зiйшли роки, та ще живу надіею,

    Даремно ж прагнув свiтлої доби ?

    Хлiбець купляю, тюльку iз олiею,

    Що б їли масельце малi жиди.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Костянтин Куліков - [ 2013.07.08 16:41 ]
    милая девочка Юля...

    ***
    милая девочка Юля
    кошку любила Алису.
    кошка Алиса любила
    милую девочку Юлю
    и, как могла защищала
    от нехорошего дяди
    спящего с Юлиной мамой.
    дядя тот злой и противный,
    он не ругается матом,
    водку не пьет и текилу,
    а ненавидит Алису:
    гонит Алису из спальни,
    гонит Алису из кухни,
    гонит из коридора,
    гонит всегда, ото всюду...
    бедная кошка Алиса,
    что она может поделать,
    где бы ей взять столько силы
    чтобы прогнать злого дядю?
    гадит Алиса в ботинки
    злому товарищу мамы,
    в туфли ему и в кроссовки,
    чтобы он не разувался,
    а приходил не надолго,
    деньги давал и - до встречи!

    злой, несговорчивый дядя
    плачется Юлиной маме,
    чтобы прогнала Алису,
    выгнала с собственной хаты.
    глупость в итоге лишила
    разума Юлину маму.
    выгнала мама Алису
    и навсегда с ней рассталась.
    что это стоило Юле -
    мама конечно не знает:
    Юля забросила школу,
    Юля забросила танцы,
    к музыке Юля остыла,
    ходит и ищет Алису.

    много минуло событий
    после ухода Алисы...
    выросла девочка Юлька,
    стала большой и красивой.
    только осталась обида
    на мужиков без разбора -
    не переносит их на дух!
    Юля теперь лесбиянка...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  25. Ігор Рубцов - [ 2013.07.04 10:50 ]
    Діалог (ключові моменти)
    Що ти? Мріяв про мене, докторе?
    Ну, лякай мене, я ж бо тут...
    Від твоїх справедливих докорів,
    Бачиш, роги якісь ростуть?

    Про здоров'я не дбав, погоджуюсь,
    Прів, як той солдат на плацу.
    Любі боси нами погорджують:
    Човгай лісом, або працюй!

    Я із тих чорноробів-практиків,
    Хто мантулить собі не в кайф.
    От і вся моя профілактика.
    Вибач, докторе, ітс май лайф.

    Лікуватись? А що так вкрадливо?
    Ми домовимось сяк, чи так...
    То не штука для запопадливих,
    Просто зараз з грішми - ніяк...

    Назбираю, якщо попостую,
    Що нам, мужнім, якесь здуття?
    Ти скажи мені, скільки коштує
    Твій чік-чік і моє життя?

    Ти отут, на листочку випиши...
    А нулі-і-ів!!! Незворушний ряд...
    Тут самі копійки... для Фірташа.
    Та жартую, мій білий брат.

    Без проклять крізь щелепи стулені -
    Я таким наперед простив...
    Ой, дивіться, який розчулений,
    Ще сльозу по мені пусти.

    Прибіднятись манеру випусти.
    Тут, під вікнами, твій "Кашкай"?..
    Батько ноги від цього ж випростав,
    Якось вийде, а ти лякай.

    Я свої відтремтів екзамени,
    Відхрестившись ножів і куль...
    Хоч заріж, хоч приплюсни каменем,
    Мій рахунок зійшов на нуль...

    Добрий ти з усіма порадами.
    Як же ринок людей міня...
    Не зрослося, так хоч порадував
    Анекдотом на схилі дня.


    4 липня 2013 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  26. Володимир Книр - [ 2013.06.30 17:59 ]
    Про Цеглину
    Відомо всім, кому завдячує життям Цеглина.
    Це - глина.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  27. Володимир Книр - [ 2013.06.27 18:14 ]
    Нагадування Росії
    не всі хохли - гречкосії.

    2013


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.91) | "Майстерень" -- (4.92) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  28. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2013.06.14 14:49 ]
    Колись моя душа належала поету
    Колись моя душа належала поету.
    Він пив біле вино, й жував тоді сир «Фету».

    А мені в голову не лізе жодна проста рима.
    Я п’ю горілку без закуски, курю цигарки «Примма»

    І хочу я булої слави, що мав у тім житті.
    Писати і читати книги, й не спати у багні.

    Обіймати пишних дам за їх великі груди,
    А не Клаву беззубу із букетом паскуди.

    І щоб усі про мене знали, бо хочу я поваги
    Не після того, як в глушив між друзів більше смаги.

    Й не бути битим сопляками й осудженим людьми.
    А бути бажаним усюди, мов промінь світла із пітьми.

    **********************************************

    Якби сьогодні став, напевне я поетом,
    То би моє життя не зацвіло букетом.

    Я б далі пив, курив і жав беззубу Клаву.
    Бо важко із талантом здобуть сьогодні славу…


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  29. Володимир Книр - [ 2013.05.31 16:23 ]
    Про болід та інваліда
    Чхати що на болід інваліду,
    що на інваліда - боліду.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  30. Мирослав Вересюк - [ 2013.05.29 23:34 ]
    Яка користь з бузини?
    На городі бузина,
    І в Києві… теж!
    Пише пасквіль вражинА
    Дурість пре без меж!

    Мав би розум – був би Дуб,
    Явір чи Осика.
    Чи принаймі, мав би чуб,
    Голомоза пика.

    Голомозе і страшне,
    Кляте і завзяте.
    Все спаплюжить, не мине
    Навіть те, що свЯте.

    Напаскудить, обісре,
    Із лайном змішає.
    З ікон ризи обдере,
    НАрід зневажає!

    Це ж родилося таке,
    Чи може продався?
    Вовкувате і гидке,
    Усім в душу всрався.

    З рота піна, язиком,
    Меле, як сказився.
    Тож, чим жити гівнюком,
    Краще б не родився!

    Яка користь з бузини?
    Дрова нікудишні,
    Фарбували в ній штани -
    А ті місця грішні!

    Та й росте на пустирі,
    Або на руїні.
    Не таких поводирів
    Треба Україні!

    31.10.2011 р.

    ID: 339549
    Рубрика: Вірші, Громадянська лірика


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Віталій Попович - [ 2013.05.20 23:21 ]
    Ну, привіт, мурахи…
    Ну, привіт, мурахи буденні,
    Кави, чаї щоденні,
    Метушливі життєві моделі,
    Семиранкові суєтні
    Гаманців пріоритетні,
    Офісні, магазинні
    Весняні, літні, осінні, зимні,
    Ранково-автомобільні,
    Пішохідно-дебільні; (паразитні)
    Пасажиро-транспортно повні,
    Сніданково-голодні,
    Он-лайн активні, соціально-мережні,
    Гармонійно відсутні, гормонально залежні,
    Нікотинно-тютюнні,
    Алко-нарко отруйні,
    Позиційно-ліниві трутні.
    Життєво-ліниві – тут ми
    Легко керуючі, сміттєзбираючі,
    Цинічно-пихаті, кредито-упаковані,
    Конвеєрно-споживчі,
    В бетонних коробках сховані.

    Ну, привіт, мурахи занудні,
    Рекламно-комфортні,
    Ідейно-одноманітні,
    Брендо-ідольно-модні.

    Ну, привіт, Без ГМО голодуючі, жиріючі,
    Атеїсти, віруючі,
    За хаос воюючі -
    Живуть мурахи мурахами керуючи.

    Ну, привіт, марафонні
    Добро загубивши…
    Ні, воно у всіх є
    Тільки пахне давнім

    Ну, привіт, критико-егоїстичні
    Привіт, невічні

    2012


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Володимир Книр - [ 2013.05.20 17:43 ]
    Порада сексолога
    Хрін -
    всім у рота! Позаяк
    він -
    гарний афродізіяк!

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  33. Володимир Книр - [ 2013.05.17 16:48 ]
    Про те, ким є людина
    Людини зміст й людини вміст
    тотожні ("man ist, was man isst").
    Тож те, чим люди с*уть і с*уть,
    склада, виходить, їхню суть.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  34. Віктор Чубенко - [ 2013.05.16 22:18 ]
    Косарі
    До сходу сонця встали косарі,
    Травицю покосити, поки роси.
    Робили так діди в часи старі...
    І розірвали тишу бензокоси.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  35. Валерій Хмельницький - [ 2013.05.16 10:13 ]
    Чорна заздрість
    Здалека зирить зизим оком
    Сусід завидливий крізь пліт:
    Як щось угледить ненароком –
    Утратить сон і апетит.

    В твоїй кишені порахує
    І гривні й навіть копійки,
    У спину плюне, скрутить дулю,
    Як прокляне, то на віки:

    "Аби твоя корова здохла
    І грім побив усе добро!!!"
    ...
    Сусіде, глянь на себе збоку -
    Як заздро щелепи звело!


    15.04.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (17) | "Олександр Олехо Пародія"


  36. Володимир Книр - [ 2013.05.15 17:52 ]
    Про пики та ще про дещо
    У пику недругам своїм,
    я вдосталь п'ю і смачно їм.
    А як поїм та ще й поп'ю,
    я, в пику їм, їм пики б'ю.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  37. Алла Баранкевич - [ 2013.05.10 14:23 ]
    Гумореска: В гінекології лежить Петра жінка Аня.
    У гінекологію лягла Петра жінка Аня.
    Здала аналізи усі, ще вчора до снідання.
    А Петро переживає, вже до лікарні дзвонить,
    Які аналізи у Ані, чи лежить, чи ходить?

    Секретарка слухавку взяла: - Алло! Це лікарня?
    Позвіть з палати лікаря, де лежить моя Аня.
    - Чекайте,- зараз Вас з'єднаю я з лікарем Ані,
    Про аналізи розкаже, - в якому Аня стані?

    І випадково з'єдналося вже з майстром гаража,
    Що говорив по телефону із власником "ФордА".
    Петро вклинився в розмову, та й лагідно питає:
    - Як там моя "найгарніша"?... Який вже вигляд має?

    Механік каже: - Все нормально, має тягу й сили,
    А, ми також ще сьогодні весь ЗАД їй замінили.
    Її ми гарно всю помили, та підмалювали,
    Щоб зауважень вже ніяких Ви до нас не мали.

    - Ви здуріли!...Зад не розбитий! Я вчора дивився!
    Я беріг завжди цей ЗАД, щоб він дуже не розбився!
    - Не сперечайтеся зі мною, нам краще це знати...
    Зад був в неї нікудишній, ми все змогли владнати!

    Зробили, ...щоб масло не їла, бо дуже дороге,
    Тепер масла вже ні грама у Вас вона не візьме.
    Ми всі втулки теж запхали, вже добре прилягають,
    Три години туди - сюди,... вже коливань не мають.

    Мабуть користувались нею, без Вас часто дуже?
    Гепали по каміннях й кущах?...Правду кажу друже!
    Подряпин тридцять має ззаду, та ще п'ять є збоку,
    Користуєтесь вже довго? З якого вона року?

    - Та двадцять років уже буде, як ми разом з нею,
    Вона мене все виручала, - жалію за нею.
    За масло Вам я дуже вдячний, бо дійсно дороге,
    А за Задом? ...Я жалію, який вигляд вже буде?

    - Не хвилюйтеся так, пане, я практику вже маю,
    Коли міняю, чи вставляю,- за все відповідаю...
    Попробували вдень, вночі, вперед, назад... всі швидко.
    Перевірили по сім разів, - грає усе чітко.

    Коли почала так пихтіти рівно і спокійно,
    Тоді всі ми зрозуміли, - зробили все надійно.
    Ще змастимо знизу нині, щоб все легко дуже йшло,
    Та, щоб претензій вже ніяких до нас вже не було.

    Ми гарантуємо за якість,... за всі наші діла,
    Глянемо знизу, ззаду, збоку,... і буде як нова.
    Завтра, ще всі попробуємо, як до нас прийдете,
    Гарно помиту, з гарантією...вже заберете.

    - На талон цей гарантійний, прошу печатку дати,
    Щоб знову якось випадково, щось не поламати...
    - Добре!...Наша секретарка Вам печатку теж приб'є.
    Довго катайтесь без ремонту, як сила ще в Вас є!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Алла Баранкевич - [ 2013.05.10 13:28 ]
    Гумореска : Подарую бінокль, щоб за жінкою дивився.
    Зустрілися два сусіди, та й Гнат почав питати:
    - День народження в тебе коли, - хочу дуже знати?
    - Вже в травні буде, а для чого ти мене питаєш?
    - Штори й тюль я подарую, бо ти їх ще не маєш?

    Всі дивляться з будинків, як з жінкою кохаєшся,
    Як вона "стриптиз" танцює, а ти роздягаєшся.
    - Добре! Штори я візьму, та хочу теж дуже взнати?
    З Днем народження коли тебе, ...маю привітати?

    - Та в мене в липні!- каже Гнат...Я буду відмічати.
    В гості заходь,- смачним тортом теж стану пригощати.
    - Добре! Прийду й подарую великий бінокль дуже!
    В різні вікна, щоб дивився й далеко бачив друже.

    Що цей "стриптиз" танцює в ночі дружина не моя,
    А витанцьовує цей танець, - так жіночка твоя.
    Якщо подивишся в бінокль, та ще не будеш спати?
    То свою жінку в різних вікнах зможеш упізнати.

    Бо вона по телефону на виклик приїжджає,
    Танцює "танець живота", - так гроші заробляє.
    А ти напевно міцний сон в ночі теж дуже маєш?
    Або рідко в ночі жінку, ти любиш, обнімаєш?

    Не заглядай у чужі вікна, а думай про жінку,
    Чи задоволена життям?... Чи тепло їй у ліжку?
    А, щоб бінокль у подарунок тобі я не вручав?
    Треба, щоб в ночі частіше, жінку свою обнімав!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Алла Баранкевич - [ 2013.05.09 16:15 ]
    Гумореска: Познайомилася Ніна з грузином на курортi.
    Гарненька жінка поїхала в Моршин відпочити,
    Своє здоров'я покращити, водички попити.
    Познайомилась з грузином і любов почАлася,
    У свого кавалера, по вуха закохалася.

    Ніна вже довго про курорт цей буде пам'ятати,
    Що там, вони витворяли, вже краще Вам не знати.
    Закінчилась вже путівка, додому вона їде,
    Коханцеві дає клятву, що в Грузію приїде.

    Каже: Ти дай телеграму, що тітка вже померли,
    Щоб чоловік не здогадався і не тріпав нерви.
    Лише приїхала додому і тиждень проходить,
    Як термінова телеграма з Грузії приходить:

    - Родная тётя умерла...И завещание на Вас.
    Вы вещей берите много, уж долго будете у нас.
    Мы очень просим Вас приехать все документы оформлять,
    А, если не приедете,- Вам наследства не видать!

    А чоловік все прочитав, та й чухає він вуха:
    - Саму тебе не відпущу, поїде ще свекруха!
    Теж давай телеграму, що з мамою приїдете.
    Щоб Вас на таксі зустріли, всю спадщину візьмете.

    Там їх зустріли два грузини, на джипах дорогих "NISSAN",
    Ці молодесенькі джигіти повели в ресторан.
    Мені соромно писати, що там вони робили,
    Але, по десять тисяч євро жінки заробили.

    Тридцять днів повеселились, та їдуть вже до хати,
    А, Ніна каже:- Що ж, я маю Роману збрехати?
    Її свекруха: - Я не знаю, що будеш казати?
    Мені мають телеграму на сорок днів прислати.

    Тобі також ще повістку, Ніно, якусь зробимо,
    Може, ще на МЕРСЕДЕСА з тобою заробимо?
    Якщо наших чоловіків весь час обманом брати,
    Ми будЕмо за тіткою річницю відмічати.

    Якщо наші чоловіки такі вже будуть лохи,
    То ми обидві заробимо в Грузії ще трохи.
    Та, щоб не бути вже лохами всім Вам, чоловікам,
    Їхати треба на курорти, з жінками завжди Вам!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  40. Володимир Книр - [ 2013.04.30 17:33 ]
    Поетові роздуми на місцях вікопомних подій
    Запеклі в цих місцях колись точилися бої,
    тут не один герой свого розколошматив танка...
    А я стою і раптом ясно розумію, рубаї
    усе ж таки суттєво відрізняються від танка.

    Масштабність руйнувань було не осягнути оку,
    Gaswagen проковтнув захланно не одну тут Хайку...
    А я стою і ну, ніяк не доберу, чи хокку
    хоча би чимсь суттєво відрізняються від хайку.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  41. Володимир Книр - [ 2013.04.28 15:02 ]
    Про президентів
    Поставлені вже ледь не на потік
    ті, що про них - "нацарював і втік".

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  42. Володимир Книр - [ 2013.04.28 15:59 ]
    Про співочий народ сліпих кобзарів
    Ти нам виколюй очі, плюй нам в очі,
    все'дно співатимем! Такі вже ми співочі...

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  43. Олександр Олехо - [ 2013.04.28 11:49 ]
    КаПе
    І я, і ти, усі ми разом
    кладемо долю на ваги.
    Вона укрита мідним тазом.
    То кара Божої руки.

    А янь та інь, як плюс і мінус,
    єднання хіті і цноти.
    Угору очі – бачу синус,
    колиску дум і суєти.

    Кричу: Ау! Де щезли рими?
    Луною …ими поверне.
    Хай дух гармонії загине,
    зате КаПе у вись іде.

    Стою на рівні одиниці
    у сні, неначе наяву.
    Моє минуле зріє з ниці,
    чи за собою не позву.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (7)


  44. Іван Низовий - [ 2013.04.22 22:05 ]
    Чудасія
    Сідав на коня – зачепилась матня
    За вигин Дінця…
    А, бісяка із нею!
    Рвонув – відірвалась…
    Погнав я коня
    У степ,
    Що палав золотою стернею.

    Пригнав до столиці –
    В ясні небеса
    Ударили дзвони святої Софії…
    Коневі – коневе: водиці й вівса.
    А я – без уваги, а я – в безнадії.
    Найвищі гетьмАни сказали мені:
    Вертайся додому з ганьбою своєю,
    Оскільки прибути посмів без матні…
    Тут лицарство справжнє,
    І кожен – з матнею!

    На схилі кривавого розпачу-дня
    Шукав я зворотну лякливу стежину,
    І місяць – загублена кимось матня –
    Сусально мою золотив одежину…


    2004


    Рейтинги: Народний -- (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (10)


  45. Наталя Чепурко - [ 2013.04.22 08:04 ]
    Заворожи.
    Расскажи мне сказку про любовь-
    Тайною меня заворожи...
    Расскажи мне сказку про любовь-
    И в конце картинки покажи.

    Расскажи мне сказку про любовь-
    Окунусь в прозрачные мечты...
    Расскажи мне сказку про любовь-
    В ней героем точно будешь ты.

    Расскажи мне сказку про любовь-
    Я, конечно, буду слаще спать.
    Расскажи мне сказку про любовь-
    Буду вспоминать и ждать опять.

    Расскажи мне сказку про любовь-
    Ты, наверное, знаешь ее суть.
    Расскажи мне сказку про любовь-
    Может быть пойму когда-нибудь.

    Расскажи мне сказку про любовь-
    И ладонь на лоб мне положи.
    Расскажи мне сказку про любовь-
    Буду верить в счастья миражи...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  46. Наталя Чепурко - [ 2013.04.20 21:13 ]
    Разгадка.
    Ты любишь загадки?
    Ну что ж тут такого:
    Красть чувства украдкой,
    И мучиться снова...

    Ждать с трепетом встречи,
    В разлуке томиться...
    Ты слишком беспечен:
    Я- вольная птица!!!

    И клетка "с прикормом"
    Меня не прельщает!
    Жить с болью покорно?
    Нет!!!Птичка- летает!

    Так жизнь увядает
    В пустых разговорах...
    Нет! Птичка порхает
    В бескрайних просторах!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  47. Олександр Олехо - [ 2013.04.18 17:12 ]
    Життя моє...
    Людське життя тече у руслі часу.
    Розбурхана чи тиха течія
    несе у даль фізичну біомасу.
    Набат у скронях: Господи, це ж я!

    Життя моє, ти зовсім знахабніло.
    Усе спішиш до вічних порожнин.
    Душа втомилась, тіло постаріло,
    а ти не знаєш жодної з провин.

    Сиджу собі та й мудрим туманію –
    про те, про се, найбільше про жінок
    і сам собі признатися не смію:
    - Куди тобі, друзяко, до дівок.

    Ось коньячок і житнього скоринка.
    Доп’ю до дна – за краще, за життя
    Воно – розмай: у полі – то травинка,
    у хаті – я, розумний плід буття.

    Життя моє, хіба тобі владика
    віддав наказ пришпорити коней?
    Чи то тебе нечиста кличе пика?
    У пеклі мрій забракло вже людей?…

    В оцю секунду, в мить оцю миттєву
    я ще живу і, навіть, щось пишу,
    а зробить Бог поправку несуттєву
    і я уже нікуди не спішу.

    Все - суєта, буденність метушлива.
    Їй не потрібно ні жаги, ні крил.
    Ріка життя, спокійна чи бурхлива,
    і я у ній, як човник без вітрил.

    17 квітня 2013р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (6)


  48. Володимир Книр - [ 2013.04.15 17:42 ]
    Бухенвальд
    Wacht auf! Годі спати!
    Ось вам - ломи, лопати!
    Ось вам - кайла!
    Ось де - скала!
    Час вже її лупати!

    2013


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  49. Нико Ширяев - [ 2013.04.07 13:08 ]
    Органолептика
    Божье благословение? Это когда далеко до смерти.
    Это когда ты способный, умный,
    А начальник твой от души ненавидит тебя, но терпит.
    Это когда ты выходишь почти что целым
    Из мясорубочной круговерти,
    И плачут черти.

    Это когда твоя девушка непростая
    Просто уходит с миром, а не гуляет
    Сразу с пятью.
    Это когда над тобой пролетает стая
    И ни одна не нагадит,
    Или когда батарея в квартире так протекает,
    Что можно подставить мисочку как-то скраю,
    Искренне сделавшись ближе к простому раю.

    Это когда за неделю ни разу в очереди
    Тебя не назвали каким скотом нестоячим,
    Это когда твой отец остаётся зрячим
    И не сгорает от онкологии за полгода.
    Это когда тебе верят, что можешь сдачи
    Дать при оказии.
    Тогда, глядишь, не полезут.
    Это когда котом одобряется корм котячий.
    Это когда бомжи - на соседской даче.
    Это когда залетает в ворота мячик.
    Это когда самый тягостный счёт оплачен.
    Ну а там далее - чтобы и всем остальным по вкусу.


    2013


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  50. Іван Низовий - [ 2013.04.06 23:16 ]
    Викликання жаданого

    ВИКЛИКАННЯ
    ДОБРОГО НАСТРОЮ

    Зацвіли дерева снігом –
    Запелюстилась земля...

    Скучив я за літаками,
    За юнацькими роками,
    За стрімким струмковим бігом.
    Хочу в небі журавля!

    А синиця – чи й не птиця! –
    Дуже миле пташеня,
    Щиро скльовує з долоні
    Сльози осені солоні.
    І щебече, й веселиться...


    ВИКЛИКАННЯ ХЕКА
    НА СІМЕЙНИЙ СТІЛ

    На вітрині хек хіхіка,
    Мов якийсь мордоворот:
    "У простого чоловіка
    Замалий на мене рот!".

    Цілий вік трудивсь і хекав
    Чоловік отой простий,
    А виходить, що на хека
    Рот у нього замалий?!

    Ох, куплю я обормота –
    Цілу пенсію вкладу –
    І запхну до свого рота
    В цілосвіту на виду!


    ВИКЛИКАННЯ
    ЮНАЦЬКОГО НАТХНЕННЯ

    Соплива лірика,
    Позбавлена інтиму,
    Вже попиту немає, далебі.
    Наперло рим –
    На них немає втриму.
    Та радості ніякої тобі
    Й на краплю на малу...
    Ніяк не втраплю
    В загублений, не знати де, момент
    І вередливій музі не потрафлю,
    Оскільки не підходить інструмент.

    Обдурюйся хоч випадком щасливим,
    Що, наче манна, випаде з небес,
    Мож, хоч тоді проллється диво-злива
    На спрагло-неврожайний літпроцес.


    ВИКЛИКАННЯ ЗАПРОСИН
    НА БЛАГОДІЙНИЙ ОБІД

    Буває, ходять на поминки
    Заради власного нутра.
    А я не бачу в цім добра –
    Радію й запаху скоринки,
    Аби ніхто не помирав!

    Та благодійного обіду
    Нізащо я не обмину:
    Якщо покличуть, то поїду,
    Піду – від страв не лишу й сліду,
    Найбільшу порцію намну!

    Одна біда: ніхто не кличе.
    Ніхто нічого не дає...
    Картоплю чищу, поки є.
    Собачка за сорочку смиче,
    І кіт винявкує своє.


    ВИКЛИКАННЯ НЕДУГИ
    З НЕЩАСНОГО ТІЛА

    І те болить, і те болить,
    І те болить, і те...
    До всього, може, притулить
    Не грілку (нізащо купить) –
    Одне письмо святе?

    Говорять, що допомага
    Від болячок усіх...
    Приклав – і не болить нога.
    Та віднімається другА –
    Обох не чую ніг...

    І сміх, і гріх. Болить душа.
    Горілкою залить?
    Але в кишені – ні гроша,
    Й душа на пошук вируша,
    Не боячись грішить.


    ВИКЛИКАННЯ
    ЖАЛЮ ДО СОБАК

    Не бийте їх по голові,
    Не бийте по хребту,
    Адже Господь нам заповів
    Жаліти дрібноту!

    Не обзивайте злих людців
    Собаками – в собак
    В очах довіри промінці –
    Це дружби добрий знак!

    Я підгодовую щодня
    Собак в своїм дворі:
    На мене дивиться щеня –
    В очицях по зорі.

    До мене лащиться мале,
    Подібне до м’яча, –
    Із нього виросте не зле,
    Предобре собача!


    ВИКЛИКАННЯ СОВІСТІ
    У САМОЗВЕЛИЧЕНИХ

    За видатних себе не видавайте,
    Витворюючи штучний антураж!

    Є кораблі. У них є свій фарватер,
    Потужний хід, поважний свій тоннаж.
    Підвладні їм найбільші океани,
    Для них посильні будь-які штормá...
    Ви ж – надувні плоти!
    У вас нема
    Глибин під кілем,
    Світ ваш обійма
    Хіба що авантажна розкіш ванни.

    Розвіються тумани всіх облуд,
    І всі побачать посеред огрому
    Величні кораблі!
    А на мілкому
    Хлюпочеться приблуда-словоблуд
    Нікчемний,
    Непотрібний геть нікому.


    ВИКЛИКАННЯ М’ЯСА
    З ПІСНОГО БОРЩУ

    Неначе в інтегрованій Європі,
    Маніжиться і бовтається всяк
    В кисленько-солоденькому сиропі-
    Окропі: кріп, цибуля і буряк,
    Морквина, картоплина, часничина
    Та ще й горох, розварений упрах,
    І в гущі цій – мабуть, нечесним чином
    Потрапили – ще й пара костомах.
    З них, костяних, ні жиру, ні навару,
    Як з ніжок Буша, – отже, й ні смаку
    Від костомах...
    А привид гонорару
    Зостався там, в радянськім "общаку".
    Шкідливе для поетів, кажуть, м’ясо,
    Та шлунок мій не вірить цій брехні...
    Одна лиш втіха – всенародні маси
    В любові не відмовили мені.


    ВИКЛИКАННЯ КАНАДСЬКОГО
    РОДИЧА-МІЛЬЙОНЕРА

    Ви – пан поважний:
    Океан
    Для вас – калюжа...
    Я ж – ваш племінничок, Іван,
    Душа прихильна й небайдужа
    І дуже спрагла до рідні...
    В своїм Торонті
    Креветки споживаєте смачні,
    А я гризу сухар, немов на фронті.
    О прилетіть, благаю вас,
    Ясного пана,
    І привезіть боєзапас –
    Ковбас для кровного Івана!
    Мені дарма, що вас нема
    В природі –
    Могли ж ви бути, зокрема,
    В моїм роду, в моїм народі?..


    ВИКЛИКАННЯ ОРГАЗМУ
    З ВИСНАЖЕНОГО ОРГАНІЗМУ

    Впадаємо то в сплячку, то в маразм
    Політики інтимно-імпотентної.
    Плануємо епоху, та щораз
    Втішаємося куцими моментами.

    Геть виснажився рідний організм
    На імпортно-чужих ідеологіях:
    Мов катаклізм, для нас капіталізм,
    Бо має сенс, але не має логіки.

    Ховаємось за частоколом фраз
    І хитрокарооко так примружуєм
    Сумління: перемножуєм оргазм
    На грішносексуальність неодруження.

    А в результаті – той же комунізм
    І незворотна неміч-астенія,
    Й тотальне закриття жаданих віз
    В ту насолоду, що ледь-ледь видніє...


    ВИКЛИКАННЯ ТЕПЛА
    В ХОЛОДНІЙ КВАРТИРІ

    Невже не бачите – зима:
    Вітри, сніги, морози...
    Тепла ж достатнього нема,
    Щоб розігріти сльози.
    Борщ аж до денця промерза
    В каструлі трьохлітровій.
    І булька з носа виповза
    На вус мій чорнобровий.
    Схололо серце – чим любить
    Державу й президента?..
    Зловити б винного
    І вмить
    Позбавити патента
    На роздержавлення майна
    В суспільстві комунальнім!

    ... Та кара винних обмина
    В цім часі проминальнім...


    ВИКЛИКАННЯ ГРИВНІ
    ДО ПОРОЖНЬОЇ КИШЕНІ

    Дмуть вітри супротивні –
    Руху на заваді...
    Ні жоднісінької гривні
    В пізнім листопаді!

    А, дарма! Зате ж "червінці"
    Шелестять повсюди:
    На асфальті,
    На сторінці
    На оцій;
    На груди
    Прилягають орденами,
    Стеляться під ноги,
    Вистеляють килимами
    Всі мої дороги...

    Все в природі – диво дивне,
    Дійство неповторне...
    Йди до того, гарна гривне,
    Хто тебе пригорне
    І любовно приголубить
    Не за те, що – гроші,
    І гостинців людям купить,
    Тим, які – хороші!


    Рейтинги: Народний -- (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   17   18   19   20   21   22   23   24   25   ...   33