ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Зеньо Збиток - [ 2008.07.21 22:12 ]
    До пари
    Лежу собі на сіні, день парую -
    колгосп з навозом, а хулу з холуєм,
    сільрада - зрада, камікадзе - краплі,
    "на" - букви три - башка, у писок - граблі.

    Дійки - Марина, гойдалка - то діти,
    коли вже "по" - писець, "не по" - кобіта.
    І "на" іде, коли "не по" гойдаю -
    "не по" за "на" вчіпилось, а три-має...

    21 Липня 2008


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.33) | "Майстерень" 0 (5.27)
    Коментарі: (1)


  2. Донна Чоріанна - [ 2008.07.21 01:43 ]
    Амазонки як засіб помсти знахабнілим пінгвінам
    Частина 1. Трагічна

    Три роки буремні минули від того вівторка,
    як зграя пінгвінів морського слона завалила,
    Стекли і промчали, як хвилі солоні, як сльози,
    Забулися біди, образи давно позникали,

    Росте, як полова, рід красний, прекрасний, великий,
    Сімейство святеє пінгвіно-слонів плодовитих...
    Та що це – похмурими стали пінгвінячі жони,
    Бо їх половини до них збайдужіли, і діток
    Все менше і менше у зграї пінгвінячій милій,

    Пустіють садочки, пінгвініхи крила ламають
    У розпачі дикім здирають із себе пір’їни:
    - Мужі похітливі, собаки невірні, пінгвіни,
    Куди ви щоночі зникаєте, пощо ідете

    До неї – великої, неї – гладкої, до неї –
    Слонихи-падлюки, розлучниці, шльонди, лайдачки?
    Чи медом намащено в неї, чи знає прийоми,
    Чи всю Кама-сутру напам”ять завчила, повія?!

    Пінгвіни-мужі, на порозі спинившись, говорять:
    - О жони, такеє життя чоловіка-пінгвіна,
    Що треба йому розмаїття життєве пізнати,
    Бо світ кольоровий, а ваші тіла чорно-білі –
    Неначе “Берізка” – совковий старий телевізор.

    Але ж ми щоранку до вас повертаємось знову,
    Тому ваші примхи, пред”яви не мають підґрунтя,
    Це просто якась невротична залежність – не більше!
    Радійте, дурепи, що ваш чоловік, хоч і зрідка,
    Нагадує вам, що ви теж хоч на що-небудь здатні.

    - А же би вам, псяча порода, язик ваш і ваше начало
    Усе повсихало за мову таку і за діло!
    А певно, воно веселіше, як жити привільно –
    Дві хати, і два телевізори – перший “Берізка”,
    А другий – великий, грубйозний такий “Електрон”.

    - Бо так повелося на світі,- пінгвіни говорять,-
    Натура широка у нас, чоловіче начало,
    А ще полігамність як вроджений фактор існує,
    І проти натури такої уже не попреш,

    Ви Фройда читали? Ах, Фройда ви ще не читали?
    Оферми дурні чорно-білі! А Юнга? А Закса?
    Ну хоч Соломе, або Штекеля, Дойча і Райка?
    Нічого?! А що ви читали, окрім як “Му-му”?

    А може, ви оперу любите? Нє, не бували?
    «Карміна Бурана», «Богема», «Кармен», «Турандот»?
    Чи може, шаленство і таїнство східного танцю
    Ваш мозок і тіло бентежать? Ех ви, примітив…

    …Пінгвіни пішли пізнавати кохання велике,
    Любити слониху, а жони, печальні, як осінь,
    Ронили сльозинки на пір”я, дзьоби опустили,
    Як раптом одна – молода ще, зелена кобітка,
    Сказала: “Дівчатка, зозульки, чого сумувати?
    І пороху є ще доволі у порохівницях,
    І шарм ще не згас, і жіноча краса ще буяє,

    Покажемо цим театралам пихатим, цим фавнам,
    Бридким павіанам зрадливим, цаписькам безрогим,
    Де раки зимують...За кожну жіночу сльозинку
    Відплатять сторицю – за ясла порожні, за ночі
    Самотні, холодні (а ночі тут справді холодні) –
    За тіло, не пещене, юне, нехай чорно-біле,
    Та рідне, солодке, немов шоколадний пломбір...

    Най далі начала свої об слониху ту гострять,
    А ми забираємось геть - на дрейфуючий айсберг,
    На стежку війни ми виходимо нині і прісно,
    Жінки-амазонки, і луки узявши у крила,
    І грудь (тіко ліву) відрізавши дзьобом безжально
    (навіщо ті груди, як милий кохає слона?),

    пішли перевальцем на айсберг, і айсберг відчалив,
    повіз їх далеко, за гори, за синії далі,
    за море, в країну прекрасну, як казка, чудову –
    чи то Ельдорадо, чи то Амазонія-сіті....

    (Далі буде)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (4) | "Морський Слон як люстерко боротьби за виживання"


  3. Володимир Мацуцький - [ 2008.07.16 17:17 ]
    Гримнув дідько із барлога.
    Гримнув дідько із барлога.
    Придивились – то Балога.

    Досі гримає дверми
    від барлога – до тюрми.

    11.07.08. Зошит «Дитячі віршики»


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  4. Зеньо Збиток - [ 2008.07.16 16:05 ]
    Де мачо
    (за мотивами НТ)

    Ну от і все - нарешті протрезвій.
    Ні, це не ангел, це твоя Наталя.
    Слова забулькотіли, -Ба-ба-бій!
    Ну я ті зара, хлопе, накрохмалю!
    В якої хуни шхуну швартував,
    мій на три букви кишеньковий мачо,
    з котрими плавками вдававсі вплав!?
    Ніц не балакай - по помаді бачу.

    16 Липня 2008


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.27)
    Коментарі: (9)


  5. Наталя Терещенко - [ 2008.07.15 09:28 ]
    ЗАЯЧА СТАТИСТИКА
    Зробив заяву ліскомстат,
    мовляв, поменшало Зайчат
    Пустив аналіз швидко в хід,
    І бачить: зменшився окіт!
    Найголовніший в лісі Вовк,
    що часто воду в ступі товк,
    Негайно скликав мудре віче,
    ( - це справа також чоловіча!)
    Сиділо віче день і ніч,
    Гадало, в чому ж, власне, річ?
    Який знайти найліпший вихід,
    Щоб подолати грізне лихо?
    І віче видало указ:
    На роди шість морквин за раз!,
    А згодом, видавати й вісім,
    Щоб Зайці не перевелися.
    Прийшло у сім’ї справжнє свято,
    Радів новинам кожен тато,
    Ніхто отямитись не встиг,
    Чисельність почала рости!
    Зайчата швидко підростали,
    Та жодне з них смаку не знало
    Обіцяних шести морквин!
    Кору згризали з деревин.
    ..........................
    Хіба ж Зайчатко винувате,
    Що в лісі їжі малувато?




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (7)


  6. Наталя Терещенко - [ 2008.07.15 09:40 ]
    ЛЕВ І САНАТОРІЙ

    Поїхав Лев у санаторій.
    В тісній кімнаті, не просторій,
    Маленьке ліжечко, поличка,
    Карафка, склянка й попільничка.
    У блоці душ на три кімнати,
    В їдальні стіл, дієта п’ята.
    Приїхав Заєць в санаторій:
    З балкона гарний вид на море,
    Двоспальне ліжко, холодильник,
    І кошик яблук молодильних,
    Є відео: стриптиз для друзів,
    А поруч – ванна та джакузі.
    Дізнавшись про такі умови,
    Лев напросився на розмову,
    У Зайця, запитавши, прямо:
    Якої, як то кажуть, мами?
    Косий, піднявши вгору брови,
    Сказав: «Ти хто? Звичайний Льова!
    А я в конторі «Лісгайгосп»
    Відомий профспілковий бос!
    Дарма, що м’язи в тебе є,
    Це, дурню, пільг не додає!»
    …………………………….
    Отож, Левко, твоїм фасадом
    Є гарні гроші та посада.
    Не маєш їх - тоді й курчата
    Тобою будуть керувати.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  7. Наталя Терещенко - [ 2008.07.14 13:36 ]
    СОРОКА ТА ЗОЗУЛЯ
    Зозулі заздрила Сорока,
    Що та ворожить на літа:
    «Дала б ти, краще, людям спокій,
    Немає на тобі хреста!
    Ку-ку, рахуєш нощно й денно,
    Лиш удаєш, що знаєш лік,
    Бо звідки знаєш достеменно,
    який у кого буде вік?
    Тож начувайся, пташко, ну ж бо!
    Ти всяку перейшла межу,
    Піду у податкову службу,
    Та все про тебе розкажу!
    Зозуля блиснула очима:
    «Хто говорив би, лиш не ти!
    Бо маєш сотню за плечима
    уже обкрадених квартир.
    І щоб від тебе, клептоманко,
    Не потерпав би чесний люд,
    Я прокуророві до ранку
    На тебе, Пташко, заявлю!»
    Допоки чубились пернаті,
    Настала в лісі ніч глуха,
    І від безсоння строгий Дятел
    На них настукав в ЖКХ.
    ………………………………
    Якщо вже задавила жаба,
    Слід пам’ятати над усе,
    Що заздрість, то поганий радник,
    І дуже кепський режисер!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  8. Володимир Мацуцький - [ 2008.07.13 14:28 ]
    Не розмовляєш – не їси
    Приїхав москаль у Львів.
    Прикинувсь українцем: мовчить,
    з рота і язика не висуне свого російського
    (бо мови не знає, звичайно ж, української,
    а може і своєї – вони ж там усі на суржиках).
    Мовчить – і все. Його штовхають,
    тиснуть у транспорті,
    палець на нозі розчавили, а він мовчить.
    Просто мовчати, коли їсти не хочеш –
    це не диво (і Президент мовчить, бо ситий),
    а от коли на зубі другий день не було і крихти –
    що тоді?
    Так вже склалось у людей: їси – не розмовляєш,
    розмовляєш – не їси. В Україні все навпаки:
    не розмовляєш – не їси, розмовляєш – їси,
    щоб було видно – чи український язик смакує
    українське сало. Всі народи виборюють волю,
    українці – мову. Та так виборюють, що аж
    рідної її цураються.
    Тож і мовчить москаль, а як мовчить –
    то, звісно ж, і не їсть.
    Але голод – не тітка. Попрямував до кафешки,
    від якої російським носом учув струмок
    смачних пахощів українських страв.
    По дорозі купив синьо-жовтого прапорця
    та ще й помаранчевого, приклав до грудей,
    іде, як на дзот герої Вітчизняної.
    Тільки-но він на поріг – до нього офіціант
    у національному вбранні: “Добрий день!
    Будь ласка, заходьте...” Москаль зніяковів:
    “Так это же…»
    – “Добрий день, будь ласка, заходьте”.
    І він зайшов, сів до столу. “Їсти? Пити?” –
    почув над головою, і все зрозумів.
    “Пити – їсти!” – скоромовкою вигукнув
    весело і вдячно.
    І вже, як нагорода, на столі йому постали:
    дві стрункі чарочки, кухоль пива,
    пляшка патріотичної горілки “Петро Дорошенко –
    Гетьман водка” і здоровенна миска
    з патріотичним борщем “Полтавський”.
    П’є москаль, не квапиться, борщем закушує,
    навколо дивиться, людей розглядає.
    Інтелігентні люди у кутку за столиком
    тиху пісню співають. Аж ось – музики з’явились,
    почали співати, та так гарно та солодко!
    Не втримавсь і москаль, почав підспівувати:
    “В кві-і-ітах гру-у-уші, яблуні та ви-и-ишні.
    По-о-пливли тумани по воді. Катери-и-ина
    в річці прати вийшла, за-а-аспівала пісню
    в самоті. За-а-аспівала пісню, сумувала...”
    Росіянин так заходивсь співати, що не помітив
    як перейшов на рідну мову: “Ой, ты, песня,
    песенка девичья, ты лети за ясным солнцем вслед
    и бойцу-у-у на дальнем пограничье о-о-от
    Катю-у-уши передай привет”.
    ”Привет” – це вже було занадто. Хтось у кутку –
    як грюкне кухлем у підлогу: “Ти чого, кацап,
    виєш тут забороненою мовою?!”,
    аж скло полетіло вгору.
    Та росіянину знову ж таки пощастило:
    кремезний козак з оселедцем на блискучий макітрі
    зрадів, що є кого захищати, і кинувсь на образників.
    Москаль, поки його забули, поклав у кишеню
    пляшку з “гетьманом”, схопив три скибки хліба
    українського з українською ковбасою,
    миску з борщем і навшпиньках – до дверей.
    З’ясування стосунків вже дістало апогею:
    пиво “Львівське“ разом з пляшкою
    пропливло йому повз вухо і з силою відчинило
    двері, крізь які він прудко і проскочив.
    Сів москаль на лавочці поруч з гостинною
    кафешкою, п’є “Гетьмана Дорошенка”,
    борщем закушує і дивиться,
    як українці один одного скальпують.
    “И чого им неймется? Борщ и по-китайски –
    борщ. А вкусный – только украинский.”
    Постукав ложкою по волошковому півнику
    на дні порожньої миски, засумував.
    “Жаль, добавки не дадут:
    некогда хохлам борщ варить”.

    15-27 липня 2000 року


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (10)


  9. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.07.13 13:18 ]
    БУМЕР /гумор/
    Ой зустріла хлопця я,
    Чорнявого та стрункого,
    Брівками йому моргнула,
    Губки бантиком надула,
    Павою пішла.
    Він до мене, як підскочить,
    Розпустивши пірця,
    Як гусак клекоче,
    Приласкати дуже хоче.

    А я хвіст свій розпустила,
    Де ж кажу, твій мерседес,
    В ступор хлопця опустила.
    -Маю я велосипед,
    За кордоном і в Парижі,
    Дуже модний він тепер,
    Їздять там на цій машині,
    То, як хочеш, то сідай.
    "Бумер" мій, такий приймай,

    А, не хочеш - то "пока",
    Буде краща і струнка,
    Так обніме, пригорне,
    Поцілує і зітхне,
    То поїдеш, а чи ні?
    Надоїло вже мені.
    Бумер рветься піді мною,
    Хоче вже летіть стрілою.
    -Дівчино, то не зівай!
    Хлопця ти таким приймай.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (4)


  10. Володимир Мацуцький - [ 2008.07.11 16:35 ]
    Інтелігентність у маршрутці

    Їде інтелігентний киянин у маршрутці.
    Всі місця зайнято, музика грає, люди чемні:
    один до одного на “ви”, ще й “будь ласка”.
    Зупинилась маршрутка,
    взяла ще одного пасажира – гарну дівчину
    з крутими стегнами.
    Зігнулась вона в еротичній позі
    (бо ж стеля не пускає),
    стоїть до інтелігентного киянина сідницею.
    І така ж гарна сідниця: очей не одірвати.
    Ні, думає той, краще уступлю місце.
    Тепер сам стоїть, складений удвічі,
    сідницею до людей, відчуває їх подих.
    А водій знову зупинив маршрутку:
    заштовхнулось ще десятеро пасажирів під його
    підтакування: “Ставайте щільніше, стулюйтесь!
    Не соромтесь: ви ж у транспорті!”
    Але вже не було куди стулятися.
    Підняли по одній нозі: ще чотири пасажири
    заштовхнулось. Призвичаїлись, поїхали.
    Аж ось – жіночий голос: “Сідайте нам на коліна”.
    І всі підхопили: “Сідайте, сідайте!”
    Коли всі зігнуті влаштувались на колінах жінок,
    з’ясувалось, що у маршрутці багато простору.
    Зраділий водій загальмував машину і заштовхнув
    ще сім пасажирів, які постали складені у двічі,
    у вже згаданій позі. Цього разу на інтелігентного
    дивилась сідниця спітнілого дядька в немитих,
    драних штанях. Дихати ставало все важче.
    ”І що я наробив! – застогнав інтелігентний пасажир, –
    краще б милувався красивою сідницею молодої жінки,
    так ні, на чоловіків потягнуло”.
    Висновок: інтелігентність і ввічливість у маршрутці –
    це питання сексуальне.

    Серпень 2000 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  11. Володимир Мацуцький - [ 2008.07.10 16:30 ]
    Політична яєчня
    Януковича яйце
    вкрала партія «ЄЦ».
    Таке собі яйце-презент
    тобі, наш любий Президент.

    10.07.08, 12-00, 5-й телеканал


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  12. Наталя Терещенко - [ 2008.07.10 13:58 ]
    Новий бренд
    • "Старий ставок. Цикади оболонка
    Самотньо плаває ногами догори..."
    На дубі надпис: тут була Альонка,
    І Ромця з міста Новий Чугирин.
    Пейзаж космічний постає навколо.
    Велично, по периметру ставка,
    Лежить нетлінна тара з пепсі коли,
    Та інші бренди різних фірм &K
    Отут би спрацював рекламний ролик
    І бренд новий прославив на віки:
    Це покоління обирає колу!!!
    & начисто споганені ставки.


    Рейтинги: Народний 0 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.45)
    Коментарі: (3)


  13. Зеньо Збиток - [ 2008.07.08 17:51 ]
    Загубилось "е"
    Я геній - ти геній,
    ти Гена,
    не Зеньо.
    Бажаннням
    я -
    Жанна,
    благана -
    бо
    Ганна,
    столика -
    бо Ніка
    без ніка,
    велика базіка.
    Давай -
    ку-ку-рікай,
    не гикай,
    не пікай,
    у картах - не піка,
    а піка - не пика.
    Я ж гелій - желе,
    я жаль - нежелець.
    У гами - гело,
    у дупи - дупло,
    у сопель - сопло,
    з ягід - ягодиці,
    по споднях - спідниця,
    за голубом - киця,
    за сіном - лошиця.
    Лохнеси - для лохів,
    а дусти - на блохи.
    Дісталося трохи
    на "хіхи" та "охи".
    Що "геній" без "е",
    що вівці без "бе".
    Що слово - без вірту,
    римує "макітру".
    Я геній - ти геній,
    Наш віршик -
    за penny.

    8 Липня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (16)


  14. Зеньо Збиток - [ 2008.07.08 00:49 ]
    Кохана - хана
    Білі перса-персики
    під китайку сховані,
    гавкуваті песики -
    губки намальовані.
    Личко з маку витерте,
    вуха загачковані,
    очі з неба видерті,
    незаадресовані.
    Ніженьки - доріженьки,
    де маківки макові,
    чоловічі ріженьки
    та свистюльки ракові.

    Голубам - по горлиці,
    голубим - по голубу.
    Хлоп до неї горнеться,
    мов копійка жолобу.
    Гавкуваті песики
    бігають по тілочку,
    білі перса-песики
    скачуть, наче білочки.
    Треться часу терочка,
    витирає панночку
    і малює стервочку,
    бо хана коханнячку.

    7 Липня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (9)


  15. Олександр Єрох - [ 2008.07.07 12:25 ]
    Жінка милого сварила
    Жінка милого сварила,
    Ще й дрючком по спині била,
    Не пускала до куми,
    Що чекала у корчмі.

    Той божився та молився
    Із поклонами хрестився,
    Що в корчму іде кума
    З чоловіком – не сама.

    В мене справа бізнесова,
    Я скажу всього два слова,
    Чарку вип’ю та вернусь,
    Ось дивись – перехрещусь.

    Не вернувся він до ранку,
    А кума аж на світанку
    Не сама додому йшла –
    Двох до себе повела.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (2)


  16. Володимир Говіщак - [ 2008.07.02 14:44 ]
    Таємна епіграма (1998)
    Ти мужчина імпозантний
    Кажуть в сексі не слабий
    І з дружиною галантний
    І з коханкою крутий

    Але є у тебе вада
    Це тобі кажу як друг
    Що тобі в Верховну Раду
    Як козі тягнути плуг.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.99) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Прокоментувати:


  17. Тетяна Роса - [ 2008.07.02 13:11 ]
    Вишнева правда.
    Вишенька рум’яна на деревці росте,
    І чомусь нещасній життя якесь не те:
    То сонце сходить рано, то вітер холодить,
    То серед днини ясної хмаринка налетить.
    Незатишно і сумно отак висіти їй,
    А інша – в шоколаді, в обгортці золотій.
    Життя несправедливе до вишні молодої,
    Найкращої з найкращих і гарної такої.
    Вона ж така розумна, набрид їй оцей сад,
    А інша – та нізащо попала в шоколад.
    Та вишня в шоколаді усміхнулась сумно
    - Бажаєш замість мене, дитино нерозумна?
    Радій-но краще волі, зелене ти дитя,
    І знай, що в шоколаді кінчається життя.

    Дівчатка, вам не варто цукерками ставати,
    Цукерок не кохають, їх люблять… споживати.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  18. Іван Гонта - [ 2008.06.30 14:13 ]
    (Само?)іронічне
    "Лети. Тебе ж не втримаєш, мій вітре,
    А я люблю..." - "Облиш. Банально. Це мине.
    Ну не руками! Ось хустинка. Витри.
    Тримай себе в руках. І годі про сумне.

    Розказуй-но про плани, про роботу.
    І як там син? Здоровий вже? Привіт йому.
    А я... Я поряд. В асьці. Я ж не проти...
    Не треба, не дзвони. І не питай, чому.

    То як ти далі?" - "Далі?.. Якось буде.
    Занурюсь у роботу, грошей нагребу.
    Бо гроші треба. Ну хоча б для блуду.
    Та ні. Не питиму. Бо син. Тому - табу.

    Чи навпаки - подамся в депутати
    Але брешу: всеж не настільки допекло...
    Ще може вірші спробую писати.
    А що? І я борщі хлебчу не постолом!

    От напишу: "люблю... - Облиш, банально"
    І надішлю кудись. Напевно, в Самвидав.
    Хоч вийде щось, напевно, п'ятибальне
    Чи "п'ять і п'ять". А що, Майстерні, я вгадав?

    І натякну, що вільний, що самотній
    Так ненав'язливо... Можливо, у "P.S."
    Е-мейл лишу... Тож певно біля сотні
    Листів прийде від молоденьких поетес"


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (7)


  19. Наталя Терещенко - [ 2008.06.30 14:08 ]
    АМБІТНИЙ ОЛІВЕЦЬ (байка)
    Один амбітний Олівець,
    Загострений завжди, як жало,
    Казав: «Я світлий острівець
    У морі Олівців недбалих!
    Бо в органайзері, поміть,
    Усі Тупі і ще Тупіші,
    Тож, лише мною кожну мить
    Бос користується та пише…»
    І кожен день тиради ці
    Він проголошував амбітно,
    Аж доки серед Олівців
    Не став опецьком непомітним.
    А потім Олівця не стало.
    Його до краю вже списали.
    ..............................
    Не в дивину робота на кумира
    Але й жертовність вимагає міри…




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  20. Іван Гонта - [ 2008.06.16 17:23 ]
    Я бреду конопляною нивою
    Толюні Мельнику

    Я бреду конопляною нивою,
    Сонце цілить прямісінько в тім'ячко,
    І з любов'ю, мені не властивою,
    Я варнякаю Варчине ім'ячко.
    Бо всі інші слова - нісенітниці,
    Їх у пам'яті я не триматиму,
    Відтепер я даю вам обітницю:
    Крім "Варвара" - я слів не вживатиму!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (14) | "Я іду по пожовклій траві"


  21. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2008.06.09 20:07 ]
    Співчуття (Голові ФДМ України - В.Семенюк-Самсоненко)
    Боже! Як болить спинá
    від державного майна!

    або ж

    Від державного майна
    спúну кралі біль пройма!


    Рейтинги: Народний 5.13 (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (8) | "Семенюк не в лікарні, а на пляжі в Анталії"


  22. Зеньо Збиток - [ 2008.06.04 16:10 ]
    Зає
    Заходжу до ПМу ради гри та ржачки -
    не ради рейтінгу, не ради лаврів слави.
    Читаю - все воно якось біжить від срачки,
    навіршомазили, мов тістечка - до кави.

    Навипендровано, нализано у дупах,
    напихано пихатістю і римо-дрочем.
    Штамп ґеніальності на вірше-трупах
    не клеїся - хоч розумом, хоч скотчем.

    То "синього кота" - вже місяць, як поносить,
    то Нахи зачинают трахать патрійотів,
    то Їжачки все щось викопуют та косять
    і всі розумні, наче кулі на підльоті.

    Така то все нудота - ті пегасні клячі,
    ті глупі вибрики від сивої кобили.
    Піду я краще з кумом добре побанячу,
    бо вже з Сірком сміятисі не маєм сили.

    4 Червня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (47)


  23. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2008.06.04 14:16 ]
    Нотатки подорожуючої
    Нью-Йорк

    Нью-йоркери
    Цей плід майстерних рук велике діло -
    Усі гризуть, а ябко не змаліло!

    Нью-йоркери *
    Я і мій гаманець, ми - творець і митець,
    ми - бомонд, що мов куля летить навпростець.

    Львів

    Львів’яни
    Так небагато справжніх їх, але місцями
    помітні світлі лиця - то львів’яни.

    Львів’яни *
    Пихаті хробачки,
    уже гробниця міста -
    біліша за кістки -
    темніша чорних снів.
    І ви їсте себе,
    І хвиля урочиста,
    коли усіх з’їсте,
    у славі дня прийде.

    Київ

    Кияни *
    Там де цвіли каштани,
    колись жили кияни,
    а нині – поторочі,
    з нутром чорнішим ночі.

    Париж

    Парижани *
    Куди не глянь: історія – про спраглі лона,
    і про мужів, що зникли за Наполеона.

    Москва

    Де біле – перший сніг і після бані сраки,
    за грубі бакси "білокам’яне" знайдуть писаки.


    ........................................................


    Рейтинги: Народний -- (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (9)


  24. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2008.05.28 21:06 ]
    Пісні для мертвого Конституційного суду
    КС протягом 7 років постійно підкреслював, -
    у законі про держбюджет неприпустиме
    звуження соціальних гарантій громадян,
    неприпустиме звуження...
    неприпустиме звуження...
    неприпустиме звуження...
    неприпустиме звуження...
    неприпустиме звуження...
    неприпустиме звуження...
    неприпустиме звуження...
    соціальних гарантій громадян!

    Незважаючи на це, в держбюджеті
    на 2008 рік відбулося те ж саме!
    неприпустиме звуження...
    неприпустиме звуження...
    соціальних гарантій громадян!”

    А ось в держбюджеті на 2010
    те саме не відбудеться,
    бо бюджету не буде...
    Дефолт, панове!



    Рейтинги: Народний -- (4.42) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (1) | "КС попросив Тимошенко таки виконати те, що ніхто не зміг!"


  25. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2008.05.28 12:19 ]
    За творчістю ВАЮ (2005-2008)
    Ющенку

    В тобі, Президенте-ілюзіє,
    ганьба чоловіча Вкраїни –
    усе недолуге, що нидіє,
    за край ухопившись юбчини.


    Рейтинги: Народний 4.88 (4.42) | "Майстерень" 0 (5.22)
    Коментарі: (20)


  26. Тетяна Роса - [ 2008.05.22 13:01 ]
    Кохання без меж… або …
    З тобою – інша, з тобою – не я.
    Вона – підколодна холодна змія,
    вона – усе зло, що на світі існує,
    вона тобі душу на попіл зруйнує.
    Любий, погана обранка твоя,
    адже з тобою – вона, а не я.
    Буду я брудом її обливати,
    аби ти не міг її далі кохати,
    бо хочу я, хочу бути твоєю…
    Хай краще вона мене кличе змією!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  27. Зеньо Збиток - [ 2008.05.21 16:10 ]
    Ракообразна філозофія
    Не палю Пал-Мел - в загашці,
    безголовий шпрот сопе у сні,
    перець залежався в пляшці,
    око залишаючи на дні.

    Як сі занова нарожу -
    буду гавкати на всіх Сірком -
    морди (як-не-як) - не рожі
    і до бари не біжать гуськом.

    Кишочки заграли марша,
    вітер вештається в Порт-Моне,
    я - вже на хвилину старший,
    але шляк потрафив не в мене.

    Качка копнула по злиднях,
    та іржа поїла бензобак.
    Спи! А завтра - буде видно -
    хто є риба - коли свисне рак.

    21 Травня 2008


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  28. Тетяна Роса - [ 2008.05.08 00:21 ]
    Homo sapiens
    Прилипли очі до екрану
    Лиш сонечко зійшло. Ще рано,
    Та вже локшина висне з вуха
    У тих, хто все уважно слуха:
    І як вода товчеться в ступі,
    І як гризуться всі укупі,
    А потім ділять бариші,
    З екрану кинувши шиші.
    Додавши до цієї каші
    Всі фільми наші і не наші,
    Глядач розтікся по дивану,
    Аби дійти до того стану,
    Що кисне думка в голові,
    І серіали лиш нові
    Липким гіпнозом лізуть в очі,
    Як сон бридкий посеред ночі.
    А клепка вже десь загубилась,
    І гайка зовсім розгвинтилась,
    Здоровий глузд поїхав з дому,
    Дзвенить у черепі пустому.
    Та бідолаха і не йме,
    Як від екрану вітер дме
    І залітає через вуха
    Туди, де звивини без руху,
    І в голові свистить-гуляє,
    Бо власних думок там немає -
    Наступна серія в думках.
    І тихо їде набік дах…
    І чи sapiens ще Homo -
    Взагалі вже невідомо.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  29. Володимир Мацуцький - [ 2008.05.06 19:03 ]
    І що то за державні люди!

    (з книги «Ось опудало влади…»)

    На нашій – не своїй землі
    Тарас Шевченко, «В казематі»

    І що то за державні люди? – що кожен в Раду зверху преться!
    Кого ненавидить, кого він любить з кишенею, де було серце?
    Кому потрібна там співачка, чи той, хто від яйця зімлів,
    шофер-підсрачник, бовдур, швачка, крадій і нафти і землі?
    Як ми – народ такої долі – все це терпімо, хоч на пів?
    Хотілось зримувати «волі», та де там воля у рабів!
    Як все це зможемо здолати, хоч зрозуміти цю біду?
    Моя країно, Божа Мати! Ти знов танцюєш під дуду
    отих, хто у багнюку тягне розумних стадо і дурних –
    народ, який ще поки тяглий, в ярмі працюючий на них.
    Не перебільшую! Прокинься! Дивись – вже не твоя земля.
    Новий пахан, єврей якийсь-то шанують долари Кремля.
    За долари – звання Героя, земля країни, стіл і дім,
    за долари – народ, як зброя, і влада іменем Твоїм!

    4 серпня 2007 р.


    Рейтинги: Народний 0 (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  30. Григорій Слободський - [ 2008.05.03 13:29 ]
    Ленін на тім світі.
    Покинула душа тіло
    На той світ їй закортіло.
    Не пішла вона сама
    Із чортами аж двома.
    Їх послав сам сатана.
    За відому всім персону.
    Натворив він в світі шуму
    І задав чортам він думу.
    Як могло статись так
    Чи розумний, чи дурак?
    Що так світ він змінив, що
    Чорт віками не зробив.
    Ведуть його прямо в пекло
    До самого старшого
    Рогатого, великого
    І дуже страшного.
    Прийшов писар із книгою
    Де гріхи писали.
    Чи Ульянов а чи Ленін
    Фамілію спитали.
    «Ви ж чорти усе знайти
    То навіщо питайте?»
    Чорти між собою порішили
    Фамілію Ленін,
    Йому залишили.
    ...

    Вийшов у світ він пекельний,
    Не звичайний, дуже скверний.
    Там вогні кругом палають,
    Там щось ріжуть і пиляють.
    Все скрипить кругом гуде.
    Світ без неба і без сонця
    Хати чудні ні дверей,
    А ні віконця.
    Кругом жовтіють піски,
    А на піску якісь кістки.
    В далині ледь, щось жевріє
    Там здається сонце гріє .
    Роздивитись не дали,
    В підземелля повели.
    Ішов темними східцями,
    Спотикався в якісь ями.
    Враз все освітило.
    Перед ним направив вила
    Чорт рогатий, кострубатий.
    Та якась рука схватила
    Не дала на вила взяти.
    Повела його до хати.
    Чорти отам засідали
    Що робити з ним рішали
    Чоловік він не простий
    пригодиться їм такий.
    І рішили запитати
    Чи він згідний
    Із чортами працювати.
    «Агітпункт у вас є? «
    Працювати пішов б туди!
    Чорти разом порішили
    Охорону пекла доручили.
    Підібрав він охорону
    І наладив оборону.
    Чортенята охороняли
    А бандити з цього світу
    Усім заправляли.
    Парт кружки з охорони
    Він організував,
    Революцію у пеклі
    Проти сатани готував.
    Плеханова і Мартова
    У пеклі тут зустрів
    В революцію із ними
    Іти не хотів.
    Царів, династії Романових,
    В пеклі зустрів.
    І страшенно їх боявся
    Гірше, як чортів.


    .......

    Перед ним постала
    Не розрішена дилема
    Де дістати зброю
    О це є проблема.
    Одна тільки зброя
    Це вила рогаті,
    На це чорти
    О тут і багаті.
    Позбирали вила
    Штиків аж до триста.
    І дізналася про це
    Сила ця нечиста.
    Та Ленін хитрий
    себе оправдав,
    Буцім охороні
    Вила і придбав.
    Настав час ідеї здійснити
    Всіх чортів у смолу,
    Сатану убити..
    Та не знав, що вила
    Слухняні у чортів в руках,
    Вони мов крилаті,
    Злітають, як птах.
    Не послушні стали
    із рук улетіли
    чорти оцю сцену
    В мить розгледіли.
    Доповіли старшому
    Щось не добре твориться
    У чортовім дому.
    У ночі охорона, чортенята
    Усі збунтували.
    Всі горшки із смолою
    Геть поперевертали.
    Грішників в одно коло
    Позбирали всіх
    Черпаками із смолою
    Озброїв він їх.
    Старші чорти не дрімали
    Той бунт розігнали .
    А Леніна із пекла
    Геть його нагнали.
    Попросили бога,
    Щоб побув він в раї.
    Бог милосердний,
    Всі гріхи прощає.
    ...........

    Привили до границі
    Передали до раю.
    Там красиво, о там зелено,
    Як весною в гаю.
    Сонце світить аж сіяє,
    Сади розцвітають
    У цім божім рає,
    Птахи тут співають.
    Ні будівель, ні хатин
    Немає тут
    Тут кругом столи
    А за столами
    Люди спочивають
    Над столами парасолькою
    Яблуні цвітуть.
    На столах їжа
    Свічки там палають
    Ні музики а ні співу.
    Ангелі на сопілку грають.
    Він прийшов із пекла,
    Якби народився,
    На оцю усю красу
    З дивом подивився.
    Люди кругом усі тихі
    Не сумні, і не веселі
    Сидять тихо за столами
    Не мають оселі.
    Зняв він шапку, уклонився
    Люди повставали, уклонилися
    Назад посідали.
    Прийшли два ангели
    Повили до бога.
    У світі не вірив у бога,
    Тепер іде він до бога,
    Який же він небога.
    Бог розказав про рай,
    Райські звичай
    Бог не юда злі думки
    на перед їх знає.
    Ходить Ленін по раю
    І думу думає,
    Як найти спільників
    Чи їх тут немає.
    Сів за стіл у душ ся питає,
    Як їм тут живеться ,
    Чи скарг в них немає,
    Чи добри годують,
    Чи їх тут не б’ють,
    Та чи не мордують.
    Всі мовчали люди.
    Бо за скверніть знали
    То не добре буде.
    Спільників у раю
    він тут не знайшов
    із тріском, як кажуть,
    Із раю пішов.
    Ангеле вигнали його
    Між сузір’я зірок.
    Без права вступити
    Ні у рай, ні в пекло
    Хоча на крок.
    Між сузір’ям душа
    Його десь літає
    поміж зірок.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  31. Зеньо Збиток - [ 2008.04.24 18:45 ]
    Б`юстопринеошення
    (за мотивами Вікторії О.)

    Вперто лежу, наче мертва,
    боса, а ще - без бюстгальтера,
    я - відморожена жертва,
    бо недописана автором.

    Гину в словах на папері,
    в серці клекоче розрада.
    Дайте мені машінгвера -
    спить мій творець, грію задум.

    Ой, доберуся до нього
    та посічу на капусту -
    знатиме він босоногу
    жертву з оголеним б`юстом.

    24 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (3)


  32. Зеньо Збиток - [ 2008.04.24 17:01 ]
    Скорчуся в корчмі
    Зайду в корчму та скорчуся в кутку глухому,
    в якому горе заливають без нагоди.
    Тут викорчовують за язика питоме
    та виливають бруд на світ,...кінці у воду.

    Думки поїхали, щоб дати раду римі -
    відправив їх за скрижанілі крижі Криму,
    а їм хотілося упасти разом з Римом,
    горлати громами, гримаситись без гриму.

    Питво - то плямкає, то плюскотить із пляшки.
    До неї крокодили пхаються по сльози,
    а там їх кіт наплакав, проковтувши пташку,
    бо оперу доноса дав Павло Морозов.

    Запатив шах - йому перехотілось мату,
    такі то Яки і такі то з Яків - Йоли.
    По йолах-палах гірко плачуть компромати,
    гуде корчма. Йой - голова - бубу : "Росолу!"

    24 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (4)


  33. Ванда Нова - [ 2008.04.24 12:04 ]
    Блискуча «сімка» (:
    1
    Розчинився пакетик у пійло мутне з бергамотом -
    Донжуан, виявляється, був звичайнісіньким жмотом.

    2
    Ти герой довжелезної низки амурних історій,
    Та на ввіз секонд-хенду у мене жорсткий мораторій.

    3
    Ось іде він до «порша», вимахуючи дипломатом,
    І блищить, як монетка, – чи стати мені нумізматом?

    4
    Увійшов ти – і серце дівоче в чеканні принишкло, -
    І у тиші почулося пристрасне…клацання «мишки».

    5
    У спідницю матусі лякливо уп’яло пальчата
    Тридцяти з половиною рочків дитя бородате.

    6
    «Лиш кохання!» - кричав, роздираючи одяг на шмаття,
    А на думці – реберця свині і боби у томаті.

    7
    Ти ступити не раз намагався до шлюбної зали,
    Та миттєво там клаустрофобія прогресувала…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (23)


  34. Іван Гонта - [ 2008.04.21 11:35 ]
    Знайомим готам присвячується
    in death we trust*

    Ми вже пройшли вогонь, і воду, й мідні труби,
    Пізнали шал кохання і жорстокість зради,
    І відтепер над нами світ не має влади,
    Бо ми здались йому, бо ми зламали зуби.
    (От парадокс - здались, а влади все ж не має...
    Пусте, не переймайтесь, ваша хата скраю)
    Серця болять, і очі більше не іскряться
    А душі наші - пошматовані, роздерті,
    І вже не віримо нікому, тільки смерті,
    Бо вік такий, бо майже старість - цілих двадцять.

    * Підпис на одному форумі


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (7)


  35. Чорнява Жінка - [ 2008.04.13 22:03 ]
    ПІНГВІНО-ЗАЯЧЕ
    (За мотивами Ганни Осадко і Ніки Новікової)

    Я наїлася зимною тишею
    (Бо з пінгвінів які борщі!),
    Хоч Миколою або Гришею
    Прилітай за мною мерщій.

    Твої лайки полюють на зайчиків,
    І лежать вони на снігу,
    Як пухнасті роздерті м’ячики,
    Напівянголи, напіврагу*.

    Ми впольоване м’ясо заяче
    Поласуємо на бігу,
    Майже ситі, і нам вже гаряче,
    Ти знімаєш повільно дохУ…

    ЗапряжЕмо пінгвінів у сани ми,
    (Бо не можу я вже без них),
    Чорно-білими, фортепіанними
    Полетять від цих клятих криг…

    І лишаться в снігах скривавлених
    Тушки зайчиків (майже бІлок).
    Ще колись розкажу про них…
    ………………………………….
    Ранок. Клініка. Понеділок.

    * Рядок А. Вознесенського


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (10)


  36. Зеньо Збиток - [ 2008.04.11 17:36 ]
    В хліві
    (за мотивами Варці Ч.)

    І все... Не гріє бімбер. Кварту
    затолочив до писка. О-ба-на!
    Все й розгойдалось не до жарту -
    мало не врізав дуба. Все - хана.

    Весь порятунок у росолі,
    губа надулась, мов ковальський міх.
    Йой - тихо тарахтіт, поволі,
    не наводіт з "ко-ко" на душу гріх.

    Я вам кококну - теньґі квоки,
    нехай лиш відшумит у голові...
    І кури подались навтьоки
    і рило в рило рохнуло в хліві.

    11 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (28)


  37. Зеньо Збиток - [ 2008.04.07 22:57 ]
    Відверто
    (за мотивами Маріанни Б.)

    Виходи мерщій, немов полюція...
    Як знайду я сили - тоди встану!
    В поступово-коливному русі я
    з камасутри зліплю ікебану.

    Що обручка на руці - то в курсі я,
    пахне ґумою, моя кохана.
    Йой, яка то є тісна екскурсія
    і тендітна шкірочка з банана...

    Налепочу шось про інтуіцію,
    наче місячні, зачнетьсі ранок.
    Не ломайсі знов, немов поліція,
    бо звелися сили - зара встану!

    7 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (7)


  38. Зеньо Збиток - [ 2008.04.07 19:11 ]
    Меню для душі
    Зупа:
    -----
    Провітрені жартом природи та доведені до температури кипіння
    курячі мізги.

    Гарячі:
    -------
    ***
    Спійманий оком та вбитий голосом кондуктора
    сонячний зайєць.
    ***
    Приправлений вірністю та нанизаний на пісню
    білий лебідь.
    ***
    Копаюча всі негаразди
    журналістська качка.
    ***
    Доведені до срамоти
    раки-свистуни.
    ***
    Щупальця мафії
    під полами правди.
    ***
    Підсунута та нерозважлива
    свиня з рилом у чужих справах.
    ***
    Відстояне на сміливості
    левине серце.

    Холодні:
    --------
    ***
    Уздріле правду
    око орла.
    ***
    Заквоканий
    півень.
    ***
    Віддавлена ведмежою послугою
    теляча ніжність.
    ***
    Притулене до симфонїї всесвіту
    слоняче вухо.

    Му-чне та солодке:
    -----------------
    ***
    Мочений в кров
    хліб насушний.
    ***
    З бананової республіки
    дірка від бублика.
    ***
    "Мууууу" по-тітікакськи.
    "чне" по-какатітськи.
    ***
    Солодка розмова
    під шубою з песця.
    ***
    Манна з неба
    з витікаючими обставинами.

    Напої:
    ------
    ***
    Наповнене марень
    місячне сяйво.
    ***
    Розбавлене втіхою
    вино невічного кохання.
    ***
    Переграні зайвістю
    крокодилячі сльози.
    ***
    Нагазовава здоров`ям
    кров з молоком.

    7 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (3)


  39. Богдан Каменський - [ 2008.04.05 01:03 ]
    Почуття Лева
    Ти жорстока, як Крижана Королева-а,
    Ти безжальна, як Термінатор-3 металева-а,
    Ти ламаєш всі кохання дерева,
    Тобі байдуже на всі почуття до тебе Лева.

    Ти термінаторка металева безжальна
    Ти вбиваєш всі стежки кохання
    Ти породжуєш одні лиш страждання
    Ти вважаєш, що все це нормально

    Тобі пофіг, як сильно Лев тебе кохає
    Тебе не гребе, як Лев мучиться, страждає
    Це все тебе не обходить, твоєї уваги не вартує
    Подружок ти запрошуєш, короля звірів ігноруєш?

    Отже, з Левом ти не дружиш, дружба лиш лезбійська в тебе?
    Ти дурнувата, безформенна амеба!
    Не маєш ні розуму, ні мудрості нітрохи
    Ну чому, ну чому ти така жорстока...

    Ти зла й жорстока, неначе демониця з пекла
    Ти зла й безжальна, холоднокровна і запекла
    Ти Медуза Горгона, маєш сильне вміння,
    Але Лев - Персей, не перетвориться в каміння
    Чому ти ніяк не даєш мені спокою
    Як ти можеш бути такою жорстокою
    Ну чому - що за запитання
    Ктулху з'їв усе її кохання...


    Рейтинги: Народний -- (4.5) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  40. Зеньо Збиток - [ 2008.04.03 00:28 ]
    Географія
    Гондурасу є ніяко
    що відкрилась Гватемала,
    Гваделупа не догнала -
    як Перу - то Тітікака.

    Піза - не Адіс-Абеба
    і не в кряках Краків поки.
    В ефійопів - ба-о-баби,
    в нас же - Кобиловолоки.

    2 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (14)


  41. Зеньо Збиток - [ 2008.04.01 17:57 ]
    Через нашу хату
    По небу пролітає м`ясо
    викрикує так смачно - "кря".
    Я витягаю прибомбаса
    і видаю із цівки "трях".

    - Ну, драбе косолапий - в воду!
    Заціпив зуби і вперід...
    Ці літуни летять зі сходу,
    а все, що звідти - то обід.

    Сірко насупив погляд, сука,
    вичірхує на світ блоху -
    який ж той Зеньо западлюка,
    най сам в багнюку лізе, - "Фу!"

    1 Квітня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (12)


  42. Олександр Некрот - [ 2008.04.01 16:06 ]
    МИТЦІ І САМОЦВІТ
    На галяві лісній між некошених трав,
    Де частіше ведмідь, ніж людина, ступав,
    Ген під тінню товстих і розложистих віт
    Мандрівний ґаволов загубив Самоцвіт.
    Звірам байдуже до Самоцвіта того -
    Йшли собі по траві і топтали його.
    Але раз забрели на галяву Митці -
    Усіляких красот превеликі знавці!

    Зразу "Ах!" вони й "Ох!" - і мерщій почали
    Рвати квіти усі, що там тільки росли:
    "Ця прекрасна, а ця хоч негарна, проте
    Як у воду встромлю - ого-го розцвіте!" -
    Так з усмішкою всяк про рослини казав,
    А на той Самоцвіт і не кожен зважав;
    Якщо хтось і хапав його в руку навгад -
    Навіть не роздививсь, а вже й кинув назад.

    Камінець не стерпів: "Та мене ж ви візьміть
    І на сонце з тіні просто перенесіть.
    Роздивіться лишень: я не брили шматок -
    Маю справжню красу, ще й не згірш од квіток!"
    Реготались Митці, що аж гаєм луна:
    "Ще й патякає, бач, каменюка страшна!
    Та ти ж мертвий, а всі квіточки ці - живі!"
    І красун-Самоцвіт залишився в траві...

    Запитає читач: а яка тут мораль?
    Та у когось "поезія мертва, на жаль"...


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (14)


  43. Ванда Нова - [ 2008.04.01 12:06 ]
    Мисливець-Невдаха
    вбравшись у атлас нічної покрови,
    грізний мисливець виходить на лови -
    істини зерна добути з полови -
    здерши личину з примарного зла,

    вкласти до ніжок прекрасної дами,
    стати героєм бурхливої драми,
    бути шанованим нами і вами,
    лаври повік не знімати з чола…

    що ж за прийоми - на інші несхожі:
    вирвав з корінням палаючі рожі,
    перепелине гніздо розтривожив,
    постріли сипав із лютим лицем,

    далі від істини, близько до краху…
    дав звіролов небувалого маху -
    трапив до вовчої ями, бідаха.
    Нащо ж виходиш на лови…сліпцем?


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (49)


  44. Зеньо Збиток - [ 2008.04.01 00:55 ]
    Тосі по її бобосі
    (За мотивами Тетяни Р.)

    Коли я п`ю - шалена і п’янка,
    зодягнена у світер вверх ногами.
    Величні пишні профілі задка,
    такі, що не пролажу в браму.

    Хитаю ним на всі, шо треба, боки,
    його танок граційний і грайливий.
    І він, хулєра, дороста щороку,
    несучи комарів-коханців зливу.

    Хода його то рипна, то дрімка,
    вона така собі відверто-млиста,
    Подивиться - завмре, мов слуп Лука
    із поглядом в котузії танкиста.

    Задок масують пальчики і море
    вотої насолоди - біля бари
    зірвати чувака же добре впоре...
    а як не впоре - то візьму за бари.

    Авонія Шанель в повітрі лине,
    я злапала таксі і кузов сів.
    У мене вочи нинька сиво-сині
    і погляд мій, неначе в мами псів.

    То хлюп, то хляп, то тіко перші квіти,
    а з кавалєром - так бракує сну...
    Забігли в ґумку непочаті діти,
    а я палку любов так важко мну.

    31 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (11)


  45. Тетяна Роса - [ 2008.03.31 10:13 ]
    Зеньо образився
    Я злий, як чорт, покусаний сиджу
    Не ким-небудь – коханою особою,
    Сірком! Сказюся – я кажу –
    Але помститись гадові я спробую.

    Ах ти ж, заразо, я ж тебе кохав,
    Як ти десь вештався - не спав ночами,
    А вранці я приблуду зустрічав
    І годував із м’ясом пирогами…

    Ну постривай, скотино навіжена!
    Моя ж бо буде помста не проста,
    Побачиш, затанцюєш ти у мене,
    Як відкушу тобі хвоста!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  46. Павло Якимчук - [ 2008.03.29 21:36 ]
    БЕЗСИЛЛЯ МЕДИЦИНИ( До дня гумору)

    До професора в лікарні
    Прийшов його учень.
    Каже : – Є у мене хворий,
    Який мене мучить.
    Хоч страшний діагноз має,
    Та страшенно впертий –
    Все живе. Теоретично
    Він вже рік як мертвий
    –Такі випадки бувають, –
    Мовив шеф повільно,
    –Якщо хворий хоче жити –
    Лікарі безсильні.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (10)


  47. Зеньо Збиток - [ 2008.03.27 18:09 ]
    Пропажа
    Як той ланцюг, намотуюсь на слупа.
    Сумна картина - десь Сірко пропав. :(
    Немає в буді, де скотина глупа?
    Ше вчорай яму під хлівом копав.

    Немає лаю, на злодюг оскоми,
    хвоста мітлою, скаву поміж ніг.
    Вернись Сірко, вернись мерщій додому...
    І чую - морда тиць в лице - прибіг :)

    27 Березня 2008


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (14)


  48. Олександр Некрот - [ 2008.03.27 18:00 ]
    ОЙ ЇЗДИВ Я ДО МИЛОЇ
    Сонце землю зігріває,
    Днинонька погожа.
    В селі «енськім» проживає
    Дівчинонька гожа.
    Ой куплю собі квиточок,
    В те село поїду:
    Чи не вийде у садочок
    Моя мила Ліда?
    Ой біжить автобус швидко
    Довгим битим шляхом.
    Прилетів я враз до Лідки,
    Гей, зальотним птахом!
    Карі очка, пишні щічки...
    Не дівчина - згуба!
    Ми кохались цілу нічку.
    Як було нам любо!
    Тож спасибі БРАТАМ нашим,
    "Старшим" і єдиним!
    Бо якби не їхня нафта
    Й не було бензину,
    Я б до Ліди не приїхав,
    Й замість тої нічки
    В нас була б одна утіха -
    З мосту в бистру річку!


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Коментарі: (18)


  49. Зеньо Збиток - [ 2008.03.27 16:18 ]
    Пацан Петро
    Йой - "Нива" промайнула, мов "Ніссан",
    І я кидаю "Ниві" у дорогу вила.
    Комбайн крутий, крутий Петро пацан,
    та "Нива" паркани всі чисто покосила.

    Від буди залишивсі тіко дах -
    і баба Віра матюками тлусто слає,
    а чути лиш пронизливий "бабах" -
    елєктрослуп ту був - то вже його немає.

    Сільради голова, мов щур, біжить,
    немов хвоста, стиснув руками кухель пива.
    Хулєра ясна - певні хоче жить,
    бо так перебирає в ратицях красиво.

    Зникає хлів - і глушится мотор,
    Петро, мов ранений, сповзає з керівниці,
    і валить дим і б`є бійця в упор,
    солодким сном хмільне вигулює по пиці.

    27 Березня 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (9)


  50. Володимир Гнєушев - [ 2008.03.17 18:41 ]
    ***
    Якщо зненацька почали Вас шанувати,
    "Електоратом" так шляхетно називати
    І обіцяють збільшити платню
    (Мовляв, із злиднями розпочали борню!),
    Якщо "зелені" дбають про природу,
    "Червоні" хочуть щастя для народу,
    А Рухи множаться й ростуть
    (І кожний знає "вірну путь"!),
    Якщо із галасом центруються центристи,
    Якщо усіх мастей авантюристи
    Вам обіцяють гори золоті
    (Хоч зовсім інше мають на меті),
    На обіцянки ці не будьте ласі:
    Прикмета давня - вибори на часі!

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   26   27   28   29   30   31   32   33