ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Галантний Маньєрист - [ 2010.07.30 19:28 ]
    Часи з Дуенде
    Не ти одна, але найкраще - ти,
    вдихнеш у скроні радість повноти
    у мить, коли сполум’яніле листя
    над памороззю голеним обійстям
    відшелестить декором наготи
    плодів, які мені ще стерегти,
    і спокушати вічності провістям.

    Сніги і ти, чи я і пори року -
    Печалі Демон, в'язень самоти,
    від тебе завше тіню - за півкроку -
    та послизається на тлі зими,
    і тим хрумку зумовлює мороку
    і пам’яті, і люблячому оку -
    морозно-римно збурюючи „ми”.

    Напевно, люба, ми - як двічі "я",
    як береги життя і течія,
    як хіть моя та рудень твоїх руди -
    у душу благосно вповзає грудень
    і рятувати я лечу тебе од люде,
    і вже, як можу, ніжу – стопи, груди,
    їх молоком зворушене маля.

    Як пристрасно у мареві зими!
    Кохання вивертається на біло,
    і з осені у соковите тіло
    злітаються солодкогубі сни –
    на три нестямні місяці у ліжку,
    допоки не пришлють весняні дні
    нам неоплатну фатуму платіжку.

    Цілуй мене до ніжності мовчання,
    і хай тілесне зводиться бажання
    усупереч небесному „терпіти”,
    я свідчитиму Богові, що жити
    інакше не могла ти, бо хотіти,
    коли минають всі "до запитання”,
    це саме те, що вслід за "полюбити".


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (15)


  2. Володимир Ляшкевич - [ 2010.07.22 11:40 ]
    Забуті на Землі
    По віконному склі струменіють жалі.
    Ми не відали лиха, літами малі, -
    наповняли вітрила довершені дні,
    і здалося, несли уперед кораблі...

    Наші душі не злі, ми іще не старі,
    а розпуки округ - на земнім олтарі:
    запітнілі, складні, у печалі вбранні.
    Тихо ангели плачуть над нами вгорі.

    І з роками все далі божественна вись,
    наче твердь під крилом не зникала колись,
    наче сили віддавши чаклунській зорі,
    ми забули для чого сюди подались.

    Прилітали на мить, а минули віки,
    бранці миті – ми: чоловіки і жінки.
    І жовтіємо, гаснемо, як ліхтарі,
    судового журналу пусті сторінки.

    Тільки сни до космічних вертають армад,
    чиї обриси в млі, як дороги назад,
    доки не проржавіють вкінець якорі,
    і не кине увись мандрівний зорепад...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (25)


  3. Галантний Маньєрист - [ 2010.07.04 13:19 ]
    Пригадуючи вас
    *
    Жаркі сутінки виснуть.
    Марить зливою місто.
    Проминула весна,
    а мені на одно:
    крізь удачливі роки
    обертаюсь на кроки
    ваших звабливих ніжок, -
    - Ми знайомі?
    - Давно...

    *
    О, французькі - з утіх
    тонкоткані і стоми,
    і в панчохах густих,
    наче голі завжди.
    Їхні мрії безсонні
    до світанку гортати
    здатен я і сьогодні,
    можу й завтра,
    - Зажди...

    *
    У самотнім танго
    нестерпимо відкриті -
    гострошпилі латинські
    павутинку плетуть.
    Срібними ланцюжками
    над стопами повиті,
    мить і несамовиті,
    а корити – забудь!..

    *
    І, забувши усе,
    на вечірній готель
    середмістям гетер
    плину, наче крізь ель.
    Зблизу груди і спини,
    ніжки з вікон машини,
    як фрагменти картини,
    де й панель - акварель.

    *
    Де оті, скандинавські,
    з голубим візерунком
    тонко-звабливих жилок, -
    небезпечно меткі.
    О, професіоналки,
    Камасутра і ринок -
    кожна вища розпусти,
    але спершу плати.

    *
    І з льодком на устах
    у дрімотних кріслах,
    вкупі з "Lady in Red",
    Львів розморено тяг
    каву з бренді;
    в руках
    папіроса.
    П'янка,
    наче квіти вода,
    ненаситність гойда
    горді ніжки іспанські:
    в мушках-крапочках, - в танці
    здатні до безрозсудства,
    о, примхливі коханці.

    Через всі свої роки,
    обертаюсь на кроки
    загадкові жіночі -
    у наснажені ночі...


    1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  4. Галантний Маньєрист - [ 2010.06.10 14:53 ]
    Пісенька
    Як і ти в моєму серці - в голові
    помисли валентно не нові,

    і все ті ж, у пристрасті, доріжки,
    де згубили ми з тобою віжки,
    заблудивши у хмільній одній главі.

    Там і досі тягнуть птахи голосні,
    як в обіймах ти, а ці ще й уві сні.

    П’яну туфельку знімаю з ніжки,
    жодні янголи ж не ходять пішки,
    навісні мої обійми повесні.

    А оголені тіла либонь і крам,
    що лоскоче не одним лише вітрам.

    О була б одна ти - то не смішки -
    і Верхи зійшли би до крадіжки,
    і тужила б зі святими сам на сам.

    А зі мною-бо журитися не дам -
    і не рай у нас, і я вже не Адам.

    Для коханням обраної кішки
    я немов оті летючі мишки -
    до і після - краща рима для "сезам".

    А що крапельку запізня ця любов,
    після обійдеться без промов.

    І лише душі гіркі горішки
    забажають гіркоти келишків,
    повернувши у сім’ю, як до основ.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)


  5. Оксана Лозова - [ 2010.04.20 10:09 ]
    Нікого
    Цьому світу не дуже щастить,
    Хоч ні пеклом не був, ані раєм,
    Ним колись володів тільки ти,
    А тепер тут нікого немає.

    Рідко птиця яка долетить,
    Рідко звір який знайде дорогу...
    В цьому світі міг бути лиш ти,
    В цьому світі не буде нікого.

    19.04. 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (9)


  6. Галантний Маньєрист - [ 2009.11.04 16:36 ]
    Осінні містерії
                                            Юлії Зотовій та Оленці Осінь
    І. Примарності
    Озера-дні, на дні листки ожинні,
    осонні, - ніжку краля у хотінні
    оголює і пестить нею воду.
    І ще тверда рука у кавалера,
    ще вірить у безкарну насолоду,
    а краля - що віддасть не хтивій тіні
    на дні свою, таку небесну, вроду.

    ІІ. Зваба
    А сон, красуне, де тебе Ясон
    бере і знову, зовсім не мара, -
    а справді рай, а тут сумна діра,
    в якій затримуватись не резон.
    Одне лише - виходити за сон
    тебе навчити зможу тільки я,
    та надто горда усмішка твоя.

    ІІІ. Оголення
    Невже ви не радієте ніколи?
    Не прагнете єднатися з коханим?
    У дзеркалі минає ваша врода...
    Надворі ж осінь звичного окови
    знімає у захопленні багряним.
    Це більше, аніж вивільнення тіла -
    оголеності не пасує цнота.

    ІV. Щедроти
    І виверження, лиш окличний знак.
    Одвіку так - до поклоніння діві
    героя налаштовують цілунки.
    А як інакше, раз у нас од віку
    немає кращого за ці дарунки -
    Верзувій і усотуюче море
    жадань жіночих, вироками скоре...

    VІ. Навернення
    - І груди, грона винограду литі -
    важкі і соковиті, що однині
    для них обмеження земної миті,
    душа твоя віддавна прагла, знаю,
    нести щедроти в медяному квіті…
    - Мій Світовúте, від жаги палаю,
    долий мене вином своїм до краю!

    VІ. Післямова
    Натхненні стрибунці: осінні дні,
    духмяні зела, огнища святкові,
    небесні передвістя на Покрови,
    де всі жінки богині, а боги -
    тверді сліди під Господа ногами, -
    на акварелі цій, окрай зими,
    що все укриє білими мазками.


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  7. Оксана Лозова - [ 2009.10.08 19:34 ]
    Те щастя
    Те щастя вже поперек горла,
    Те щастя – кров’ю з-під пера…
    І не кажіть, що я загорда –
    Занадто небезпечна гра.

    Те щастя можна тільки вкрасти,
    Як яблуко в чужім саду…
    Я обіцяла Вам не впасти
    І втримаюсь – не упаду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (9)


  8. Володимир Ляшкевич - [ 2009.09.14 12:13 ]
    Осінній оксамит... Спільно із Ладою Ляною
    Плакали каштани листям
    Бурим до води,
    О негадана, неждана
    Наша зустріч – ти
    І змужнілий, і змарнілий,
    Аж до самоти
    У багряній хвилі суму,
    Серця теплоти.

    Там, де літо проминає,
    Ти шукав мене,
    Наче те, що мало статись
    Восени мине.
    Наче вірила у казку,
    Де шептала ніч
    Про чаклунку–златовласку,
    Послух - віч-у-віч.

    З літа бабиного мчали
    Мрії навісні,
    Заворожено палали,
    Танули в тобі,
    Залишаючи по собі
    Ніжність і печаль,
    Наче дивишся на мене
    І в осінню даль,

    Ніби ближчого за погляд
    Дотику нема,
    Ніби краще за обійми -
    Я в тобі, сама.
    І за кронами каштанів
    На долоні мрій,
    Оксамити днів останніх,
    Паволоки змій.

    До волосся золотого
    Притули щоку,
    Павутинкою повисну,
    Не знайти таку...
    І в минуле літо біле
    Обернеться час,
    Звідки весни пролетіли,
    Розгубивши нас.


    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (6) | "Місце творення композиції"


  9. Микола Левандівський - [ 2009.07.29 17:40 ]
    Казка
    Твоє медяно-абрикосове волосся
    палаючі очі – смішні
    невже моє серце спилося
    давно вже
    тоді…
    навесні

    давно вже минули ті муки
    мурчання сердець відлягло
    ми п’яно хотіли розлуки
    мирились
    щораз
    все одно

    а вино бродило у венах
    присипляючи мозку кору
    ми пашіли як сталь у мартенах
    спрагло пили
    росисту імлу

    а фінал? ну як завше у казці –
    світ добріє, панує краса
    алкоголік-сусід у майці:
    “папіроскі
    братан нема?”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  10. Ігор Середа - [ 2009.06.21 15:44 ]
    Кохання може убивати
    Кохання може убивати

    Я візьму молоток й усе поламаю ...
    а тещо лишилось сокирою розрубаю,
    усе те що так сильно нервує
    на мольберті життя я замалюю

    А фарби мої лиш двох кольорів
    душа помирає уже кілька днів
    я візьму тебе за вухо та й вкушу,
    я візьму тебе за горло й задушу

    І будуть уста ці солодкі мовчати,
    брехні не зможуть більш сказати.
    Цей біль нестерпний, страшенні муки
    не перенесу я подальшої розлуки

    Тебе не має ти уже мертва,
    мене не має я також мертвий.
    І десь далеко у землі
    живе кохання неначе в сні.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Роман Романюк - [ 2009.02.12 18:20 ]
    Гостини Ерато (терцетик)
    Сутінь
    В травах весняхих згубився, немов у лісі.
    В пошуках стомлений поле усе сходив:
    Тут мене, Німфо, ти під дощем залишила...
    Пісню твою дощ обірвав.
    Як завжди
    важчають думи, наче вечірні роси.
    Сутінь бентежна в поле моє заходить.
    Німфо, приходь! тут я, чекаю й досі.
    З вітром відчитую мову твоєї вроди.

    Ніч
    Погляд у темряві неба застиг
    Десь понад вічністю поля.
    Я Тебе, Німфо, всує "на ти"
    І не назву ніколи.

    Час співчутливо спиняє ходу
    У непрозіррі для мене.
    Я тебе тихо домислюю тут
    З шепоту трав священних

    Ранок
    Я бачив як нишком, тихо,
    Мов перша росте трава,
    В волоссі твоєму вітер
    Для мене весну ховав.

    А заздрісний ранок снігом
    Сягнути її хотів.
    Німфеє моя кандідо,
    Чи й Ти так непевна слів?..


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (6)


  12. Володимир Ляшкевич - [ 2008.11.11 17:48 ]
    Повчання
    Блукав я сушею і вештався морями,
    літав увись і опускався нижче тями,
    але не бачив цікавішого за Неї -
    щоразу Іншої, достоту Галатеї.

    О, Хто творив Її, той знає ціни фарсу,
    бо біля Неї навіть роги личать Марсу,
    бо задля витонченостей Буанаротті
    Її утілює і в чоловічій плоті.

    Але, здебільшого, Вона тобі Любаска,
    з якою стрінувшись очікуєш на ласку,
    береш дружиною, чи так кладеш у ложе,
    береш не думаючи, а чи хто поможе.

    І кожна перша з Них - завжди цариця ліжка,
    де Їх ніколи не злякає жодна мишка.
    Бо навіть мишка знає, що займати нірки
    у ліжку з кралею, ще ті коштовні мірки.

    Тому найважче після взяти – покидати,
    сліди інфаркту пройдуть шлунком до простати.
    Тож навіть ставши першим кучером конюшні,
    сліди за птахами і слухай мову мушлі.

    А як часи дарують змогу утікати,
    не зволікай, купи для Неї кращі шати.
    Бо не зима, то вимагає доля „Сукню!”
    А ні – пізнаєш вповні „Цапну!” чи бо „Стукну!”.

    Тож не доводь чуття Феміни до нестями,
    купи найкраще, чим затягуються "рани".
    Купи усе! Вдягни як дерево у листя!
    Припни отим усім до вигідного місця.

    Та знай і міру, роздобрілий з переляку,
    не спокуси Її на зрушену подяку,
    бо й не отямишся, як Примадонна сцени
    знайде тебе і на задвірках Ойкумени.

    Я до уваги, звісно, брав не кожен фактор,
    і поправляв мене не раз буття Редактор,
    та саме з Паннами пізнав, як пори року,
    що після осені життя зима нівроку.

    Бо сивини сніги – з вершин отого Духа,
    чиї Хори Небесні повнять очі, вуха,
    бо все наступне з неспокусливого Друга,
    і над усе земне ця білосніжна хуга.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (18)


  13. Володимир Ляшкевич - [ 2008.11.05 17:23 ]
    Хроніки забутих часів. Мукачево 90-х
    [90-і]
    - Авве! - вистиглому місту, де минуле цікавіше
    за прийдешнє - кожним кроком, кожним витином із часу
    автентичнішого змісту, - що могло, те сталось, іже
    так і суджено сюжету перед крапкою, що масу

    через себе пропустила,
    як піски у отвір істин
    на той бік, примару тіла
    залишивши для оглядин.

    Зачарована безвихідь, і клепсидри не покинуть
    миті звиті у щодення злив, туманів на світанку,
    річки виходу на люди, гомону церков, і, мабуть,
    з виноградного бродіння в обрій всотаного замку.

    Де усім, із небом включно,
    "хепі-енд" не дано в спадок,
    і, можливо, де безчасся
    краще за новий порядок.

    [60-і]
    Пам'ять на екрані зору крутить пожовтілі плівки,
    заповняючи безлюдну, очманілу чорно-білість
    нещодавнім, наче з твору, писаного під копірку,
    про узяті п’ятирічки, ми за - мир, братерство, єдність.

    ... Говіркі урочі юрби,
    Дітлахи усіх народів.
    Муж із каменю над юрми
    розпашілих транспарантів.

    - Вчись, як Ленін - дітвора! Кричимо: Ура! Ура!
    - Слава трудовому класу! Поступу - надійну базу!
    - Миру – мир! Війні - війна! Ленін! Партія! Весна!..
    Під ногами у скульптури
    звились у клубок фігури...
    ..........................
    ..........................

    Шістдесяті – нині статки вже не ті, аніж раніше.
    Пахощі. Огром будинку. Виростають діти дружно.
    Сонце, двір, сімейні свари, і чарівний поклик вулиць.
    Світ зістрибує з малюнку - кольоровий і в новинку!

    В сірому лише уламки,
    пам’яті таємні зйомки:
    вулиці забиті пружно,
    протизаколотні танки.

    [70-і]
    Подумки у повоєннім вигасають сімдесяті.
    Галасливий дім напроти - змовк ураз, неначе з горла
    зв'язки видерли: буденно переміщені ( й відтяті)
    за соцтабірні редути городян коштовні перла.

    Пустять їх, до болю звичних,
    за обітовані дверці
    зі скарбами анемічних
    діток і тугою в серці.

    І достатньо стало місця - і отим, що геть заждались,
    і лункому токовищу переможної тиради.
    Бо ясніло з кожним кроком - достроково ми дістались
    у „зросла спільнота вища!” - з учорашньої наради.

    Не знайти у нас планиди
    дрібнобуржуазним фрондам!
    Полонини і бескиди
    височать єдиним фронтом!

    [80-і]
    В цій будові мимоволі досі ворохобить мозок
    невгамовна ейфорія, і дзвінки вовтузять пам’ять.
    Рідна школа, звідки долі линули удовж указок,
    де і нині жду на вирок – відчитають чи похвалять,

    де від „мама мила раму”
    до нестямної любові,
    підійматися вітрилу
    кожним випуском „по-но́вій”...

    Але долі, де ті долі, що отримували бали?
    У колишньому й новому та ж загубленість і згубність,
    щоби понад берегами плину часу виринали
    гул подій на боці тому, а на цім гулка відсутність.

    Де не зустріч протиріччя
    правилам усім, а - диво,
    що упізнане обличчя
    усміхається щасливо.

    [90-і]
    А лице таке знайоме - внутрішньо розкутим зором,
    наче це найважливіше для балачки із Платоном,
    наче саме це вагоме, недосяжне літ поборам,
    необорне і одвічне торжество душі над тліном.

    Постать тане - сяйна свічка,
    нетривожена на дотик.
    І назирці тільки річка,
    і гірський колючий подих.

    І стоїш, не відшукавши сили у собі спинити
    ні на хвилю рух невпинний. Мов, у паралельнім світі
    Істини лице узрівши, тут лише у змозі снити,
    шепотіти молитовний - по всьому фронтону кліті,

    певно з "Книги Мертвих", витяг
    промовлянь грядущих Суду,
    перед тим, як з дірки в грудях
    виймуть серце повне блуду.

    Ніч - як вічність.
    Яра тиша.
    Соло місяця єдине,
    що озвучує довкілля, -
    місто, наче мрево лине,
    розчароване суспільним,
    в пошуку свого народу,
    за безчасся заплативши
    забуття винагороду..


    1993-1996


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (9) | "Витяг із ''Книги Мертвих''"


  14. Йосиф Бродський - [ 2008.09.09 12:10 ]
    Новые стансы к Августе
    М. Б.
    I

    Во вторник начался сентябрь.
    Дождь лил всю ночь.
    Все птицы улетели прочь.
    Лишь я так одинок и храбр,
    что даже не смотрел им вслед.
    Пустынный небосвод разрушен, *(1)
    дождь стягивает просвет.
    Мне юг не нужен.

    II

    Тут, захороненный живьем,
    я в сумерках брожу жнивьем.
    Сапог мой разрывает поле,
    бушует надо мной четверг,
    но срезанные стебли лезут вверх,
    почти не ощущая боли.
    И прутья верб,
    вонзая розоватый мыс
    в болото, где снята охрана,
    бормочут, опрокидывая вниз
    гнездо жулана.

    III

    Стучи и хлюпай, пузырись, шурши.
    Я шаг свой не убыстрю.
    Известную тебе лишь искру
    гаси, туши.
    Замерзшую ладонь прижав к бедру,
    бреду я от бугра к бугру,
    без памяти, с одним каким-то звуком,
    подошвой по камням стучу.
    Склоняясь к темному ручью,
    гляжу с испугом.

    IV

    Что ж, пусть легла бессмысленности тень
    в моих глазах, и пусть впиталась сырость
    мне в бороду, и кепка - набекрень -
    венчая этот сумрак, отразилась
    как та черта, которую душе
    не перейти -
    я не стремлюсь уже
    за козырек, за пуговку, за ворот,
    за свой сапог, за свой рукав.
    Лишь сердце вдруг забьется, отыскав,
    что где-то я пропорот: холод
    трясет его, мне в грудь попав.

    V

    Бормочет предо мной вода,
    и тянется мороз в прореху рта.
    Иначе и не вымолвить: чем может
    быть не лицо, а место, где обрыв
    произошел?
    И смех мой крив
    и сумрачную гать тревожит.
    И крошит темноту дождя порыв.
    И образ мой второй, как человек,
    бежит от красноватых век,
    подскакивает на волне
    под соснами, потом под ивняками,
    мешается с другими двойниками,
    как никогда не затеряться мне.

    VI

    Стучи и хлюпай, жуй подгнивший мост.
    Пусть хляби, окружив погост,
    высасывают краску крестовины.
    Но даже этак кончиком травы
    болоту не прибавить синевы...
    Топчи овины,
    бушуй среди густой еще листвы,
    вторгайся по корням в глубины!
    И там, в земле, как здесь, в моей груди
    всех призраков и мертвецов буди,
    и пусть они бегут, срезая угол,
    по жниву к опустевшим деревням
    и машут налетевшим дням,
    как шляпы пу`гал!

    VII

    Здесь на холмах, среди пустых небес,
    среди дорог, ведущих только в лес,
    жизнь отступает от самой себя
    и смотрит с изумлением на формы,
    шумящие вокруг. И корни
    вцепляются в сапог, сопя,
    и гаснут все огни в селе.
    И вот бреду я по ничьей земле
    и у Небытия прошу аренду,
    и ветер рвет из рук моих тепло,
    и плещет надо мной водой дупло,
    и скручивает грязь тропинки ленту.

    VIII

    Да, здесь как будто вправду нет меня,
    я где-то в стороне, за бортом.
    Топорщится и лезет вверх стерня,
    как волосы на теле мертвом,
    и над гнездом, в траве простертом,
    вскипает муравьев возня.
    Природа расправляется с былым,
    как водится. Но лик ее при этом -
    пусть залитый закатным светом -
    невольно делается злым.
    И всею пятернею чувств - пятью -
    отталкиваюсь я от леса:
    нет, Господи! в глазах завеса,
    и я не превращусь в судью.
    А если на беду свою
    я все-таки с собой не слажу,
    ты, Боже, отруби ладонь мою,
    как финн за кражу.

    IX

    Друг Полидевк, тут все слилось в пятно.
    Из уст моих не вырвется стенанье.
    Вот я стою в распахнутом пальто,
    и мир течет в глаза сквозь решето,
    сквозь решето непониманья.
    Я глуховат. Я, Боже, слеповат.
    Не слышу слов, и ровно в двадцать ватт
    горит луна. Пусть так. По небесам
    я курс не проложу меж звезд и капель.
    Пусть эхо тут разносит по лесам
    не песнь, а кашель.

    X

    Сентябрь. Ночь. Все общество - свеча.
    Но тень еще глядит из-за плеча
    в мои листы и роется в корнях
    оборванных. И призрак твой в сенях
    шуршит и булькает водою
    и улыбается звездою
    в распахнутых рывком дверях.

    Темнеет надо мною свет.
    Вода затягивает след.


    XI

    Да, сердце рвется все сильней к тебе,
    и оттого оно - все дальше.
    И в голосе моем все больше фальши.
    Но ты ее сочти за долг судьбе,
    за долг судьбе, не требующей крови
    и ранящей иглой тупой.
    А если ты улыбку ждешь - постой!
    Я улыбнусь. Улыбка над собой
    могильной долговечней кровли
    и легче дыма над печной трубой.

    XII

    Эвтерпа, ты? Куда зашел я, а?
    И что здесь подо мной: вода? трава?
    отросток лиры вересковой,
    изогнутый такой подковой,
    что счастье чудится,
    такой, что, может быть,
    как перейти на иноходь с галопа
    так быстро и дыхания не сбить,
    не ведаешь ни ты, ни Каллиопа.

    1964

    * 1. "Холодный небосвод разрушен" - в книге "Новые стансы к Августе"
    (1983).


    Рейтинги: Народний -- (5.76) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  15. Йосиф Бродський - [ 2008.09.09 12:34 ]
    Стансы городу
    Да не будет дано
    умереть мне вдали от тебя,
    в голубиных горах,
    кривоногому мальчику вторя.
    Да не будет дано
    и тебе, облака торопя,
    в темноте увидать
    мои слезы и жалкое горе.

    Пусть меня отпоет
    хор воды и небес, и гранит
    пусть обнимет меня,
    пусть поглотит,
    сей шаг вспоминая,
    пусть меня отпоет,
    пусть меня, беглеца, осенит
    белой ночью твоя
    неподвижная слава земная.

    Все умолкнет вокруг.
    Только черный буксир закричит
    посредине реки,
    исступленно борясь с темнотою,
    и летящая ночь
    эту бедную жизнь обручит
    с красотою твоей
    и с посмертной моей правотою.


    Рейтинги: Народний -- (5.76) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  16. Галантний Маньєрист - [ 2008.03.06 15:22 ]
    Любовні станси
    *
    Співай, красуне, схована за ніком,
    солодка - голосом, бентежна - віком,
    мені ж, до щогли припнутому, лячно,
    що раптом виявишся чоловіком.

    Чого би ще я оминав мужів -
    дуелями і бійками мужнів,
    шаную їх - недремних сторожів,
    бо з ними справжні ціни у дарів.

    **
    І ти пропонуватимеш мені
    солодкі „так” по щедрій зливі „ні”,
    примарності сердечної рідні,
    сліди на простирадла полотні...

    Сліди найкращі, бо кудись ведуть -
    назад-вперед, у них латентна суть,
    бо залишаючи їх і в тобі,
    собі доводжу, що живу, мабуть.

    ***
    Моя непевність грішна - наче змій
    шепоче: не печалься, не радій, -
    ніхто не в змозі що-небудь змінити
    і ти зречешся будь-яких надій.

    Але прекрасна мить, в якій життя,
    вихлюпує з такого прийняття,
    бо, взнавши жар твоїх обіймів, я
    не відаю, красуне, небуття.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  17. Осип Мандельштам - [ 2008.02.02 12:17 ]
    СТАНСЫ
    Я не хочу средь юношей тепличных
    Разменивать последний грош души,
    Но, как в колхоз идет единоличник,
    Я в мир вхожу,— и люди хороши.

    Люблю шинель красноармейской складки,
    Длину до пят, рукав простой и гладкий
    И волжской туче родственный покрой,
    Чтоб, на спине и на груди лопатясь,
    Она лежала, на запас не тратясь,
    И скатывалась летнею порой.

    Проклятый шов, нелепая затея
    Нас разлучили. А теперь, пойми,
    Я должен жить, дыша и большевея,
    И, перед смертью хорошея,
    Еще побыть и поиграть с людьми!

    Подумаешь, как в Чердыни-голубе,
    Где пахнет Обью и Тобол в раструбе,
    В семивершковой я метался кутерьме.
    Клевещущих козлов не досмотрел я драки,
    Как петушок в прозрачной летней тьме,
    Харчи, да харк, да что-нибудь, да враки,—
    Стук дятла сбросил с плеч. Прыжок. И я в уме.

    И ты, Москва, сестра моя, легка,
    Когда встречаешь в самолете брата
    До первого трамвайного звонка,—
    Нежнее моря, путаней салата
    Из дерева, стекла и молока...

    Моя страна со мною говорила,
    Мирволила, журила, не прочла,
    Но возмужавшего меня, как очевидца,
    Заметила — вдруг, как чечевица,
    Адмиралтейским лучиком зажгла.

    Я должен жить, дыша и большевея,
    Работать речь, не слушаясь, сам-друг,
    Я слышу в Арктике машин советских стук,
    Я помню все — немецких братьев шеи
    И что лиловым гребнем Лорелеи
    Садовник и палач наполнил свой досуг.

    И не ограблен я, и не надломлен,
    Но только что всего переогромлен.
    Как «Слово о Полку», струна моя туга,
    И в голосе моем после удушья
    Звучит земля — последнее оружье —
    Сухая влажность черноземных га...

    Май-июнь 1935


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.57)
    Прокоментувати:


  18. Володимир Ляшкевич - [ 2007.05.01 15:42 ]
    Осінні станси   
    І
    Ось і закінчилось літо, і погляд світила хмурий
    набрався такої жовчі, що і сліпі амури
    побігли зі шхун небесних, ввергаючись у квартири
    дам позашлюбного віку, з тих, що не втратили віри.
    ІІ
    І передчуття - усі ми за хвилю до катастрофи;
    що осені вельми личить багряний вінець Голгофи;
    і знову не запалити усе, що весною згасло,
    коли у незгоднім серці п’янке розпинав бунтарство.
    ІІІ
    О груди мої напевно взірець удатної вдачі,
    затиснуті грубо в лати сердечної недостачі,
    подібні нутру пустелі: піски, буревії, скелі,
    де вибілені останки біліші за більма стелі.
    ІV
    І опусканням повіки, ковтає пейзажі сутінь -
    осонне часів снодійне з уяви свинцем до суті,
    палаючої барвисто за мареннями і снами –
    не взята Ахіллом Троя клубочиться за димами.
    V
    А далі одвічне: “бути - не бути”, мотиви ліні,
    зізнання плодів, і відчай не даних сюжету ліній,
    і шелести під ногами, позамість над головою –
    немов у “не бути” вихід, щоб “знову” - хоча б травою.

    З тобою уже не бути, хіба що опісля смерті -
    не склавши пасьянсу долі, віддатися круговерті,
    і не перейматись більше стосунками злив і тіла,
    якому моя присутність, як крони, осточортіла.
    VІІ
    Примарні зітхання. Осінь! Знеболювати до тями,
    знайшовши себе на карті з тривимірними осями,
    закласти в зіниці келих, довіритись кругозору,
    аби сивину сприйняти за елемент декору.


    2005


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (14)


  19. Володимир Ляшкевич - [ 2006.07.26 16:12 ]
    Весняні станси
    І, врешті, згори сяйнуло, немов із гармат пробило
    нашарування печалі, що латами вкрила небо.
    Радію тобі, Світило! немовби аж так важливо
    приймати не чорно-біле, а в колір блакиті Кредо.

    Я вірую, очевидно, у дуже складне, уявне, -
    наприклад у те, що радість простого буття можлива,
    три крапки, тире, і витік із драми “Моє недавнє”
    не впадає в трагедію, і далі є перспектива.

    Прикмети старі, знайомі – ті ж води, птахи, феміни,
    до кави із цигарками, і поглядів на розпусту,
    хоча все і йде, як завше – розбиті дороги й міни
    красунь, лід яких не тане від танення мого глузду.

    Зминаючи розсуд, мрії виважують вміст кишені,
    як забобонна античність зібрання трудів Мінюсту,
    і я тверджу собі знову, вбираючи світ в легені,
    що видихи, там, в блакиті, відтворюють сутність бюсту.


    2006


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3)


  20. Сергій Жадан - [ 2006.03.06 13:48 ]
    Станси для німецько-фашистських загарбників
    а.
    Лілі Марлен, ти не росла у совку,
    ти взагалі не знаєш, що це таке – совок,
    але батальйони тягнули цю пісню ламку,
    ховаючи в ранцях на застібці і на замку
    між порнографічних листівок трепетний мамин рядок.

    б.
    Війна почалася у червні, а вже восени,
    з пантами прогоцавши літню кампанію, в ніч
    відходили “наші”, як ніжно себе вони
    самі й називали, і, мабуть, немає вини
    в такій безпідставній любові до малознайомих облич.

    в.
    Така вже була умова, що їх вела уперед,
    така пролетарська сансара, такий православний чин,
    щоб кожен в своїй ойкумені сягнувши зірок і планет,
    знайшовши предмет любові, любив собі цей предмет,
    окрім, звичайно, дебілів і одиноких мужчин.

    г.
    Але ви врешті з’явились – діти германських лісів,
    непосидючі шибайголови рейнських трудящих долин,
    і всі міщани раділи появі цих голосів,
    за винятком агітатора, котрий вже мирно висів,
    і був один, хто не тішився, був взагалі один.

    ґ.
    Наївна й смішна веремія, як в жодному з інших міст.
    Ось ветхий петлюрівець чистить свій слуховий апарат,
    ось збуджені комсомолки до співу виказують хист,
    і з братськими хлібом-сіллю ставши на повен зріст,
    з бантами на вишиванці виходить коляборант.

    д.
    Ви дбали про місто, листівками всіявши брук,
    і хай мародеру дрижав його згорблений карк;
    відкрили “Просвіту”, зчиняючи гамір і грюк,
    зібрали до зоопарку вцілілих радянських тварюк,
    хоч на фіґ кому потрібен він був – цей ваш зоопарк.

    е.
    Ті піонери-юннати, які вам писали вірша,
    та вчителька мови, котра пускала вас на постій, -
    вони ще сплатять офіру за всіх, хто від них вируша,
    ось вона, діти, слов’янська психоделічна душа –
    знаєш, який буде вжинок, але таки спробуй, посій.

    є.
    Скажіть запальному хлопчині, який промерзав до тла
    в зимовій редакції, вірячи, що це іще не кінець,
    коли ви йшли з цього міста, з його води і тепла,
    скажіть, чи крапля сумління хоч раз по тім затекла
    до ваших холодних німецько-фашистських сердець?

    ж.
    І навіть можна не знати природи якихось речей,
    але, якщо вже відверто, без соплів і без образ –
    попри усю непруху, попри тугу, ачей,
    невже ви самі не бачили, невже не мали очей,
    що райх ваш – фата моргана, і фюрер ваш – підарас…

    з.
    Адже біль цього міста вже не звести до ладу,
    не стишити цю відразу до всіх, хто його здавав,
    тому і я краще здохну, чи просто так упаду
    на площу його свободи – виснажену і руду,
    аніж відійду від коріння його наркотичних трав.

    и.
    Лише нерухоме небо, небо собі згори
    лінзами Богородиці зазира до осель…
    Гріються шоколадки у руках дітвори,
    пахне драпом в учительській, дощ заливає двори,
    гелікоптер пролітає, мов мандрівний журавель.

    2000


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  21. Володимир Ляшкевич - [ 2006.03.05 15:02 ]
    Станси
    А відтак сорок три. І байду́же чи далі буде,
    аби просто у далі - гортати літа обридло.
    Заметіль за вікном. Заметіль над усе набуте.
    Заметіль і вечірнє, розгублених квантів світло.

    Сорок три - у смаку коньяку, зором до воскресіння
    взятих міст і красунь, що знаменником тіла спільні.
    Що чисельник не той винуватити Провидіння ? -
    наче ми перед Ним, лиш у ціле спростившись, вільні?

    Що потрібно іще, загортаючись у минуле, -
    сорок три коньяку розмивають кордони миті.
    Заметіль за вікном пеленає життя заснуле,
    заколисує світ, як волошки в минулім житі.


    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (2)


  22. Володимир Ляшкевич - [ 2006.02.17 12:05 ]
    Щодо мого життя
    І
    У мені жили́ смаки далеких мандрів,
    про жагу красуні згадки феєричні,-
    хай ті речі тут не виявились вічні,
    але там - цінніші стануть діамантів!

    ІІ
    Син - у мій ріст. Донька - принцеска. Мила -
    незбагнене єднання почуттів.
    І ще вино у чаші - кров богів, -
    що більше п'ю, то менша в мене віра.

    ІІІ
    Чимраз гостріше відчувати небуття
    і з пла́чем прокидатися від страху.
    І знову, зголодніло, як дитя,
    шукати груди для цілющого злиття...

    ІV
    Де налаштовують сніги на сум і холод,
    де завірюхи вчать лице ховати звично, -
    такий в очах прекрасних пломеніє голод,
    що й не вдягти своє тепло в "категорично".

    V
    Весела і сумна ота печалі треба -
    вся океанська гіркота сльози
    не здатна затуманити краси,
    доки в моїх очах відбита цнота неба!


    О, скільки часу змарнував щасливо
    в цій Течії в Долонях Берегів!
    А взнав лише відбитку менше диво,
    як вищу насолоду почуттів.

    VІІ
    Грай му́зико! І чистий водограй
    наповни дивом наші утлі чаші!
    Не ждім Месії, бо горлянки наші
    назавше з Ним покинуть винний край!


    VІІІ
    Ти залишився сам і дні твої не ліпші,
    і путь твоя, без милих серцю - вглиб пустелі.
    Пізнай жадання всі, та залиши найглибші, -
    у мареві тім - суть
                                    майбутньої
                                                        оселі.
    ІX
    Вся музика осіння стихла разом.
    Очищення катарсис примусовий
    новий зі снігу ліпить погляд - чулий
    відбиток в келиху й лиця під ніжним газом.

    X
    У млі турбот, у безнадії суєти,
    ти все одно під захистом веселки,
    котра для зору Вищого, як жилки
    на тілі милої, що нею цільний ти.


    О голова моя! - наповнена ладами
    п'янких твоїх очей, точених смаком ніжок...
    Змивав червоним, білим... Марно. Що між нами,
    якщо з вином і світом у тобі думками?

    XІІ
    Ми тільки грона, полонені долі,
    приречені на смак вина.
    Що амфора земна без волі,
    якої тут нема -
    чаклунка осінь?
    Чаклунка осінь - випита до дна...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Прокоментувати:


  23. Йосиф Бродський - [ 2006.01.31 14:34 ]
    Стансы
    Е. В., А. Д.
    Ни страны, ни погоста
    не хочу выбирать.
    На Васильевский остров
    я приду умирать.
    Твой фасад темно-синий
    я впотьмах не найду.
    между выцветших линий
    на асфальт упаду.

    И душа, неустанно
    поспешая во тьму,
    промелькнет над мостами
    в петроградском дыму,
    и апрельская морось,
    над затылком снежок,
    и услышу я голос:
    - До свиданья, дружок.

    И увижу две жизни
    далеко за рекой,
    к равнодушной отчизне
    прижимаясь щекой.
    - словно девочки-сестры
    из непрожитых лет,
    выбегая на остров,
    машут мальчику вслед.

    1962


    Рейтинги: Народний 6 (5.76) | "Майстерень" 6.5 (5.93)
    Коментарі: (14)


  24. Володимир Ляшкевич - [ 2005.11.19 14:06 ]
    Листи з майбутнього
    **
    Усе ще дихаю повітрям
    таким розрідженим без тебе,
    що сподівання відлетіти
    кудись у вирій - нездійсненне.

    І скаменілим дивно нетрям.
    Їм розпачу не зрозуміти:
    - Тримайся далі од печалі,
    раз випало у нетрях жити.

    **
    Чому б не жити, хай і в нетрях,
    де замість річки - русло пляшки,
    а замість птаства - гу́ки вулиць,
    і як тварини різні люди.

    Чого б не жити? - ритму потяг,
    як протяг від очей до вилиць,
    тісні протоптує доріжки
    уподобань чудної моди.

    **
    Зачарувань непевний вибір
    жадає відгомону мозку,
    застиглого у вижиданні,
    коли у серці втихне буря.

    І вабить пустку роту отвір,
    куди влітають зори хтиві,
    і дами запихають ніжку,
    аби ввійти могла і куля.

    **
    Дощі, які гасили спеку,
    скоріше оживили плями
    на збанкрутілій штукатурці,
    набряклій під віконним оком.

    І на забутій парасольці,
    і в пам'яті - волога жінки,
    що в юному своєму віці
    намріяла сади над бруком.

    **
    І дні украй одноманітні,
    немов усе уже позаду.
    Я упокорено звикаю
    виймати із кишені роки

    і віддавати, - припадаю
    до самогубства листопаду,
    до павутини у повітрі,
    і побутової мороки.

    **
    Багаті парості живого,
    реконструйовані в металі
    із листям, цвітом і плодами,
    вбирають в'язня в тіні втрати.

    Так і зростають із нічого
    місця позбавлення неволі
    твоїх красот, які місцями
    найлегше, видно, й забувати.

    **
    І, зрештою, незрозуміло,
    куди дійшов, оскільки рухи
    мої останнім часом тільки
    одноманітні мандри думки,

    у дзеркалі знайоме тіло,
    але чиє - гадати ліньки -
    примарне, як і всі потуги
    сердечні звести порахунки.


    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3)



  25. Сторінки: 1   2   3