ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

хома дідим
2026.06.17 21:35
неминучість намагається
влізти в душу ніби
їй мало того що вона і так
неминуча
мовби поганські боги
якім обов’язкова
маніфестація
неминучість ревно

Артур Сіренко
2026.06.17 13:46
У день сонцестояння,
Коли Сонце дивувалось і завмирало
Споглядаючи людей і коней,
Ясени та просо,
І синиці й вивільги
Славили буяння зела,
Вчитель Досконалий з Північних Мурів
Запитав музику Жовтої Істини:

Артур Сіренко
2026.06.17 00:09
Вусаті норовисті кентаври
Дегустують стиглі яблука
В саду патріарха Ноя:
У дітей Нефели був свій пліт
І свій нечемний човен*
Зроблений з бамбукових стовбурів.
Вони полюбляли кислі істини,
А Ной цінував хмільне і солодке,

хома дідим
2026.06.11 06:54
верлібри дуже навіть
експортний артикул
якщо у тебе є
чого продати
їм
читачам трактатів
молодняку на слемі
панночкам серпанковим

Іван Потьомкін
2026.06.10 21:26
Стільки причин в юдеїв для печалі.
Стільки постів і молитов сумних.
Та все ж не знайдеш серед них
Оту, аби гірке минуле не вертало.
Як зненависть здолати безпричинну,
Одвічну зненависть людини до людини?
Почата Каїном, що так і не розкаявсь,
Як Аве

Артур Сіренко
2026.06.10 19:19
Час квітучих чилійських суниць
Зачинені всі двері крамниць:
Вітер зітхає –
Щось шепоче про човен
В зеленому морі вишень,
А може про крихітку
Яку звуть Нетреба.
Рахую свічки-зірки

Костянтин Ватульов
2026.06.10 19:10
Господи, ти ж говорив, що все забудеться,
Замолиться, заспокоїться, завершиться тризною,
Але уважно поглянь на мої руки:
Жодних відбитків від обручок,
Шлейфів шрамів та ліній життя.
На обличчі сонмище зморшок,
У відцвілих очах жодної сльози,
Бо ча

Сергій Губерначук
2026.06.01 13:35
…Творчість – Така, як Ти!
Як, Ти?

18 жовтня 1999 р., Київ

Юрко Бужанин
2026.06.01 11:29
Зелена матова тарілка
пахла метеоритами і космічним пилом
Його несли під руки два сірих гуманоїди
обережно ніби подарункове видання класика
Він гикав у невагомости
і думав про невиплачений гонорар

Землянине ми прийшли забрати твій розум

Іван Потьомкін
2026.05.27 20:56
Щасливі ті, хто перед сном моливсь
За день минулий і прийдешній Усевишньому.
Мене ж і у вісні тривожать думи навісні:
Не все так твориться, як Він замислив.
Він дав усе, щоб голоду не знали ми,
Опікувавсь не лиш юдеями,- Людьми,
Навчав, як праведним

Костянтин Ватульов
2026.05.20 17:04
Щастя — найневизначеніша і найдорожча річ у світі.
Просто хоча б сісти в перерві за каву, помріяти.
Дивно, але б я кинув роботу, квартиру машину і друзів.
Кому це потрібно, коли є любов у Парижі з тобою?
Неспішна вечеря, романтика, запітнілі вікна і

Артур Сіренко
2026.05.19 18:03
Люди запилених перехресть
Замовили в ковалів залізних снів
Трохи гострих апострофів.
Вони ще не знали,
Що сухий ясен торішнього
Втопився в прозорому Озері Сліз*,
А на поверхні того спокійного ставу,
Яку не може збурити

Кока Черкаський
2026.05.19 01:45
садок із сакур коло хати,
прилетіли джмелі - а вишень нема
- не будем ми гудіти над сакурами!-
полетіли геть

Артур Сіренко
2026.05.18 19:24
Ми граємо
На бусурманській лютні дощу,
Ми танцюємо
Божевільні танці пролісків,
Що цвітуть лише у вигадках
Їжаків маленького лісу
Вчора.
Ми креслимо

Охмуд Песецький
2026.05.18 15:29
Почутого про подвиги трьохсот троянців
Замало, якщо ти серйозний ерудит,
Для написання навіть прози.
Хоча про Ксерокса ти можеш розповісти
Не тільки уривками службових розмов.

І пишеш вірша про своє – про зустрічі,
Природно, що не для баталій,

Іван Потьомкін
2026.05.15 19:24
Під союзом, що укладали юдеї з Богом,
Першим поставив свій підпис
Нехем’я-Тіршата, син Хахаліт та Цідкіягу .
...Вдивлявсь Нехем’я в рукотворне диво -
Відбудований Єрусалим із Храмом -
І промайнули перед ним два з лишком роки.
Той день, коли почув о

хома дідим
2026.05.12 08:20
віршики
бігали за мною
мов ті цуценята за сукою
яка їм поставила світ
їх не було забагато
ні разу
їх було саме доста
вони були трохи різні

Іван Потьомкін
2026.05.09 19:11
Як захочеться дізнатись,
Відкіля взялись п’яниці,
То не Лота пригадаймо,
Але праведного Ноя.
Звісно, що після потопу.
Посадив спасенний Богом
Виноградник із синами.
Сатана тут нагодився.

Тетяна Левицька
2026.05.09 09:13
— Я прийшла до вас не за цим,
Що у голову вбили, друже?
На столі — сигаретний дим,
Самогон і зів'ялі ружі.
Я прошу, не торкайтесь пліч,
Ваші пальці такі холодні.
Наче ця кришталева ніч
Снігопадом зійшла з безодні.

Юрко Бужанин
2026.05.06 12:22
ТАНКА галицько-пуерто-риканська.

Я - ніби кролик,
З котрого чупакабра
Кров відсмоктала.
Крівці мого кохання
Достатньо тобі на ланч?

Охмуд Песецький
2026.05.04 15:38
Наша зима розлуки не минула з лютим,
а триває синіми ночами полотен,
писаних під ван Гога –
з нетанучими сніжинками теплих спогадів,
за кожною з яких – і моя нехолонуча тривога.

Вона гостро пронизує мене –
і згасає в регістрах невгамовної німоти,

Іван Потьомкін
2026.05.03 13:01
В котрімсь містечку раннього ранку
Сидів Бааль Шем Тов і крізь кільця диму
Раз по раз вдивлявся в перехожих.
«Хто це за один, що немовби
У ворота Небес задумав увійти?»-
Питає раббі в учня.
«Той, що шкарпетки шиє.
Він так щодня простує в синагогу

Охмуд Песецький
2026.05.03 11:10
Мріями не ходиться — ними літається.
Вони займають простір невагомості,
де речі були розкладені по місцях.
Лад не наводиться, і подовгу там ніхто
не затримується.
Місія з поверненням –
у полумї плазми спротиву.
Назад не приймають без ризику згоріт

Артур Курдіновський
2026.05.01 19:08
Не пам'ятаю, на якому році життя застрелився мій друг, видатний поет Владімір Маяковський. Але перед тим, як застрелитися, він мені сказав: "Жоро, я тебе прошу: будь у поезії другим новатором після мене!" Я мовчки кивнув головою. А коли він уже застрел

Юрко Бужанин
2026.05.01 12:35
Сидить професор
голова як енциклопедія
а в горлі — пустеля Гобі
телефон казиться
телефонує деканат
(там нишком наливають)
телефонують колишні аспіранти
(там уже розлили)

Охмуд Песецький
2026.04.30 14:06
Витоки свідомості – це ті джерела,
які не стільки напувають, як звучать
милозвучністю твоїх думок а капела,
розмиваючи і зносячи тиху благодать
западин рахманного смиренства.

Мряка безсонячних просторів ущелин,
кулуари сходів минулих лавин і водос

Артур Курдіновський
2026.04.30 11:17
березня 1968 року героїчно загинув мій друг, космонавт Юрій Гагарін. Але перед тим, як загинути, він мені сказав: "Жоро, будь у літературі першим! Як я - у космосі!" З того моменту я зрозумів, що в моїй поезії і прозі ідіотизм має бути суто космічного м

Іван Потьомкін
2026.04.29 20:28
«Ти плачеш, Йоно? І за чим?
За цим кущем, який ти не садив?»
«Ні, не за цим, мій Боже».
«А за чим же?»
«Плачу, а варто б скорше вмерти, аніж далі жити...
Іще тоді, коли в китовім череві
Три дні й три безсонні ночі
Я пристрасно моливсь, щоб Ти мене

Охмуд Песецький
2026.04.27 16:08
Кораблі нашого жеребу
не покидають річищ,
йдучи за лоціями
Старших Арканів,
до затоки
вікової недуги 
колись молодої води.

Охмуд Песецький
2026.04.26 11:19
Ще тримається 
ця дивна звичка
думати про втрачене,
обминаючи себе.
А воно чекає на всіх
зі знахідками
у печерах наших помилок,
ні – не зі скелетами 

Іван Потьомкін
2026.04.24 08:16
А є ж і без слів пісні...
Слова їх заблудилися в дорозі
і бозна, чи до голосу дійдуть.
...А є ж і суцвіття слів,
котрі несуть в собі мелодію.
І з-поміж бідних той найбідніший,
в чиєму серці не звучить вона,
аби розрадить в мить найгіршу.

Іван Потьомкін
2026.04.20 17:42
На карті світу він такий малий.
Не цятка навіть. Просто крапка.
Але Ізраїль – це Тори сувій,
Де метри розгортаються на милі.
І хто заявиться із наміром «бліц-кріг»,
Аби зробить юдеїв мертвими,
Молочних не побачить рік,
Духмяного не покуштує меду.

Іван Потьомкін
2026.04.17 20:42
Як не втомивсь ти на роботі
(боровсь зі сном та протирав штани),
То не Америку з Європою вини,
Що не цілком беруть на себе наші клопоти,
А ледарів таких, як ти, та казнокрадів усесильних,
Та жевжиків, пролізлих в Раду бозна яким чином,
Та тих, хто н

хома дідим
2026.04.17 18:44
білий брудний голуб
із тьмяними рожево яскравими
лапами
сторожкий мов отруювач
у якого при собі
отрута і намір
скрадається підскоком
межею тіні й осоння

хома дідим
2026.04.16 19:57
ось поет на променаді
проминає повію
мова тут не
про молодих поетів які
те саме що повії
або старих повій
котрі чим не поети
отже
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:22 ]
    парапети
    і в твоїй кімнаті
    хтось розбив всі вікна
    вчора після party
    ти живеш вагітна

    я підведу румяна
    усі твої повіки
    від мене в тебе рана
    я куплю тобі ліки

    постав собі коронки
    золотом покриті
    вимкни всі колонки
    ми трансом долі ситі

    докуримо сигарети
    залишимо на лафеті
    збудуємо парапети
    і розіб’ємо при злеті

    і замете дороги
    перламутр снігом
    я оббивав пороги
    шалено-димним сміхом

    в Китаї новий рік
    а ми з тобою п’яні
    з берези п’ємо сік
    інтрига в океані


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  2. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:19 ]
    падав сніг
    падав сніг білий сніг
    на червоний Форд ліг
    і без снів не зігрів
    і залишив відкрите я скло
    із велюру салон замело
    в тумані не вмикаються фари
    замерзли струни гітари
    і стоїть на безлюднім родео
    засипає сніг червоний Мондео
    сидить в салоні чарівна Асоль
    в колонках звучить „Мумій Тролль”
    піднялась температура під нуль
    чекає у мріях принца Асоль
    і без снів
    він її вже зігрів
    на червоний Форд ліг
    білий сніг падав сніг


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  3. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:04 ]
    як дощ
    залишена на завтра
    там крізь жалюзі видно
    засвітилася правда
    все задумано хибно

    і логічно б не дати
    на застеленім ліжку
    без будильника встати
    залишити недочитану книжку

    ти в місті як дощ
    твій сьогодні готель
    на вигляд до площ
    заспівай всю „Модель”

    набирай телефон
    з пошти взяті листи
    щоб відразу в мій сон
    звісточку принести


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  4. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:34 ]
    снід
    вимкни телевізор
    двері замкни
    по кімнатах ревізор
    хтось в голос кричить
    тобі не дочекатися весни
    ти залишаєш на снігу слід
    але все розтає
    ... в тебе СНІД
    в’януть квіти
    в твоїх очах гине світ
    сонце вмирає
    з річок зникають мости
    не приходять на пошту листи
    як тяжко у вікно
    сльози нести
    горизонтально по суші лід
    надія підглядає в карти
    ... в тебе СНІД


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  5. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:46 ]
    букет
    весь час
    закоханий поет
    для когось
    пише вірші
    мов би над ним
    тримають пістолет
    і їй щасливій
    дивлячись у вічі
    розкаже
    що на світі
    найніжніше
    найпрекрасніше
    і наймиліше
    доклавши в вічність
    п’ять монет
    дарує всім
    віршів букет


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  6. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:44 ]
    без...
    я без квітів не йду
    у театр на виставу
    і без цукру не п’ю
    вранці каву
    без таланту в житті
    не здобуду я слави
    а у місті без назви
    не потрапить мені на забави
    ти мене відпусти
    із тенет де блукаю
    де без пісні вмираю
    і ніяк не вгадаю
    краще у двох чи без тебе
    не знаю


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  7. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:45 ]
    радіти
    дощами впала
    ти до ніг
    ти просила
    я поруч ліг

    всі замерзали
    сльози в лід
    ти молила
    я допоміг

    і нам радіти
    я з тобою
    гуляють квіти
    сплю живу


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  8. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:41 ]
    березень тіні
    я березень твоєї тіні
    я космос твоїх думок
    втомився від твоєї ліні
    розсипав компліменти на листок

    я захоплю всі акварелі
    і намалюю твій портрет
    чекатиму тебе в готелі
    куплю тобі з троянд букет

    я хочу пити твої сльози
    вдихати запах твого тіла
    на вечір замовляти грози
    і ти так само щоб хотіла


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  9. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:50 ]
    білий сніг
    злижу засмагу
    колір перлини
    близьку наснагу
    дві третіх хвилини

    ти не змушуй
    мене кусаєш
    яблуко груша
    мовчиш і знаєш

    я твій сніг
    ти мене грієш
    твоє вино твій гріх
    знову прієш

    на вагу
    гризеш ірис
    ковтаєш мовчки
    мій каприз





    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  10. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:53 ]
    без прикрас
    дико з даху
    себе розганяли
    достатньо краху
    ми страху не знали

    без болі словами
    туманами накрились
    крутились килимами
    кров’ю не грілись

    холод на згадку
    дешево й бридко
    з життєвого статку
    до смерті так швидко

    ми дійшли
    все для нас
    без сил без надії
    без зайвих прикрас


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  11. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:49 ]
    чари
    я їм хвою
    живить рани
    будеш злою
    стану п’яним

    повід зранку
    на сніданок
    я готую
    для коханок

    дим стихії
    зайва проза
    призма мрії
    не загроза

    від лаванди
    маргарити
    будь зі мною
    стану гріти


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  12. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:59 ]
    сьогодні
    ти зранку засинаєш
    не чекаєш мене
    і губи не торкаються
    тебе сьогодні

    я пам’ятаю запах
    інтонацію слів
    нагадують тебе
    мої бажання

    на смак зелений чай
    чорнослив і думки
    я згадую тебе
    задихаюсь від правди


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  13. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:05 ]
    до тебе в гості
    я знаю хто ти
    і знаю де ти
    я вже знайшов
    твою планету

    роки руками
    відчути хочу
    навколо нас
    і поміж нами

    світло під тінь
    ти заграєш до мене
    стомлена лінь
    їй світло зелене

    щаслива та мить
    загадки відкриті
    і серце горить
    ми повністю ситі




    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  14. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:01 ]
    хочу
    хочу вкрасти
    трохи неба
    жити зранку
    тільки в тебе

    з липи чай
    медовий пити
    пелюстки троянд
    тобі стелити

    хочу вкрасти
    вечір в тебе
    будемо жити
    сліз не треба

    з льоду замки
    будувати
    твоє серце
    цілувати


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  15. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:53 ]
    кава і сигарети
    кава і дим
    зверхність бажань
    втомлених рим
    зайвих вагань
    думки вогонь
    смак мій ірис
    колір ікра
    погляд як бриз
    життя моє гра


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  16. Олег Фірук - [ 2011.06.28 21:03 ]
    бажання
    в сльозах туман
    знімаєш одяг
    і в піні ванн
    навмисний протяг

    розмай зірок
    збери й зіграй
    із станцій рок
    з піали чай

    годинників страх
    засипає пісок
    в еротичних снах
    таємниці думок

    силіконових сил
    і часу не має
    я не вмів а схитрив
    і весна нам співає


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  17. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:54 ]
    гарно ?
    я знаходжу
    в тобі моменти
    тобі мільйони
    і компліменти

    я б’ю в долоні
    засмагне шкіра
    секрет агоній
    і в межах міра

    серденько
    старанно
    глибоко дихай
    гарно


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  18. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:37 ]
    пристрасті плід
    знову приходить ранок
    і сонце заглядає у вікно
    по радіо Лама і наш сніданок
    і збігла кава з молоком

    знову чарують очі
    облизую твої губи
    цілую тендітні плечі
    і обіймаю міцно

    твоє серце розтопить
    навіть арктичний лід
    я так люблю життя
    ти мій пристрасті плід


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  19. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:21 ]
    хочу саме туди
    гортаю дні
    розфарбовую ночі
    хочу саме туди
    і ти йдеш сьогодні охоче

    взаємно і добровільно
    з бажаннями мила
    торкатись твоїх струн
    розправляти твої крила

    жити з тобою
    в межах досяжності
    в безконфліктних поривах
    досягаючи кришталево
    прозорої ясності


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  20. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:33 ]
    солодко
    солодко як мед
    зовсім близько рай
    знизу колір “red”
    голосно співай

    бачу снами Рим
    милая моргай
    їм “Muratti” дим
    автозагарай

    вікна всі на схід
    сонце променить
    а в кімнаті лід
    кришталями б’є

    сорому нема
    відео на світ
    літо не зима
    на долонях піт


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  21. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:18 ]
    ти
    ти згодна зі мною жити
    я згоден з тобою жити
    ти будеш зі мною спати
    я буду з тобою спати

    дивись на небо вночі
    тобі моргатимуть зорі
    дивись на небо вночі
    тобі всміхатиметься місяць

    ти намалюєш ми
    я розфарбую нас
    ти наливаєш мене
    я розливаюсь тобі

    тобою торкаюся дна
    в мене є лише ти
    в тебе є лише я
    і істина в нас одна


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  22. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:02 ]
    зацікав мене
    я відбираю свідків
    довкола
    зацікав мене
    щоб було
    солодко й дивно
    так треба
    під час замовлення
    світло
    не хочу бути забутим
    розумно варто і гідно
    відверто грати розкутим
    зацікав мене
    щоб було
    солодко й дивно


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  23. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:05 ]
    станції життя
    скажи мені
    і не ховайся
    збери лляні
    посмішки кайся

    подумки грім
    хитрі очі
    я тебе їм
    голосно хочу

    стиглим є плід
    червоним кроєм
    прикладай лід
    з липким алоєм

    станцій життя
    стомлені мрії
    розмалюю буття
    і не хворію


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  24. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:20 ]
    про тебе
    макова поляна
    літня а не п’яна
    підпригнемо до неба
    побачимось на сонці

    я не твоя комета
    втоплюся в Амазонці
    але якщо тенета
    вміщуся на долоньці

    сховайся де захочеш
    якщо вода питна
    вмиваєшся хлюпочеш
    допий її до дна

    коханець чи коханка
    сусідка чи сусід
    ти дівчина-землянка
    ти бога літній плід


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  25. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:10 ]
    межі
    розумні межі
    стислих дій
    твої мережі
    крайність мрій

    крилата ласка
    сирий обман
    герой не з казки
    помре від ран

    наявність крові
    тебе не втішить
    а совість вона ж є
    гризтиме так не залишить


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  26. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:47 ]
    навіть і досить
    кожен хто просить
    вірить і знає
    з ким навіть і досить
    а кого не вистачає

    зірками загадуй
    весна незабаром
    бажаннями балуй
    а далі а далі

    хочу бути поруч
    хочу бути з тобою
    сховатись під зонтик
    під парасолю


    як тобі завгодно
    як зручніше вибирай
    ти не знаєш, я не знаю
    квітень хоче рай

    засинає наше місто
    заливає дощем
    все так солодко і гарно
    і я знову буду ще ...


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  27. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:34 ]
    Невимушена і прекрасна
    Візьми мене з собою
    Непокірною весною
    Встелю твої стежки
    Квітами і м’якою травою
    Приємно торкатись рукою
    З легкістю ступити ногою
    Схилишся стомлена
    Тиша і спокій такою порою

    Візьми мене з собою
    Непокірною весною
    Прокинешся в обіймах
    Умившись росою
    І схід сонця поряд з тобою
    Запах вишень
    Ключ журавлів
    Поглянь лишень

    Оспівана віршами
    Минає віками
    І не зносилася все ще нова
    Заповнена бажаннями
    Неперевершено – чудова
    Піддається диву слова
    На жаль ми змінимось з тобою
    Навіки лиш
    Весна залишиться весною


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  28. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:19 ]
    Настрій
    Коли в кімнаті ти одна
    Ніхто окрім тебе
    Не дістане до дна
    Сховай від нас апельсини
    Хочу червоного вина
    Але минули мої іменини
    І в барі
    Його нема
    Я заглядаю у всі вітрини
    У відповідь ідіть всі на...
    І на TV іде війна
    Словом хочу тепла
    Наскучив холодний дощ
    В кімнаті від нього
    Розрісся хвощ
    Лікує мене від застуд
    Солодкий мед
    Без ртуті й амплітуд


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  29. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:45 ]
    В один потік злилось дві долі
    Моя уквітчана душа
    цілуй цілуй цілуй її
    вона до холоду зів’яне
    а ми з тобою навмання
    втечемо так далеко
    розлука щоб нас не знайшла
    Любов розп’ятая була
    Як і Христос на віки

    В один потік злилось дві долі
    Вони в замріяних світах
    Неначе голуби на волі
    В закоханих містах
    Напевне краще день аніж ніколи
    Відчути теплий подих
    На твоїх устах

    Прислухайсь як в душі бринить струна
    І насолоджуйся ще до похмілля
    Любов не в градусах але вона п’яна
    Болить від неї голова
    Але це не її вина
    Що міри ми не знаєм
    Затримуючи подих засинаєм...


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  30. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:49 ]
    7-надцять
    мовчки я сховаюсь
    де не має тепла
    Нервовим всміхаюсь
    Нафарбовані очі і ось їх нема

    Ми швидко побачимось
    За скелями полюс
    Губи сухі не вітатимемось
    Тобі пощастило і в голос

    Звук жорсткіше став і грає
    Орієнтуючись по числах
    Сімнадцять привітає
    А вишня зовсім не кисла

    Падав сніг не випадково
    Я замітав свої сліди
    Парфум замерзає
    Ми стаємо гарніші від того
    Вимкни світло і нікуди не йди


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  31. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:15 ]
    День Валентина
    На весняні фрески світлофори
    Солона шкіра від моря
    Нас німфи лоскочуть ангори
    Зелених відтінків запахів хвоя

    Нагадають моменти фото-картинки
    Де ми у двох не гаємо хвилинки
    Свічки вино вогневі паутинки
    Все що найкраще згадок піщинки

    Готують боги закохані стріли і луки
    Всесвітньо відома картина
    Їх видно не буде одягнуть перуки
    Всіх закохають в День Валентина


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  32. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:14 ]
    Блукаєш збуджений вві сні
    Блукаєш збуджений ввісні
    І про кохання згадуєш пісні
    Напевне краще буде разом
    Гукаєш в даль несамовитим басом

    Люби кохай і зачекай
    Хай почуття наздожене
    За руки впевненими кроками
    З дороги не звертай

    Цілуй на повні груди дихай
    Мандруй хай романтичним буде вечір
    І очі губи руки плечі
    Хай зберігаються серця в розпаленій печі

    Зірки небесні тіла космічні
    І погляд зрілий запитав
    Когось кохаєш чи заблукав
    Здійсни що бачив уві сні
    І заспівай коханій ті всі пісні


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  33. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:42 ]
    Відверто між нами
    Я злизую полоси
    Межі бажань
    Бентежність у голосі
    Тривання питань

    Затесую камінь
    Твоїми секретами
    Янь силою Інь
    Падіння над взлетами

    Під крилами сховані
    Любов’ю зігріті
    Стихією зламані
    Від сталості ситі

    Алоєм ліковані
    Розбиті серця
    Талантами ковані
    Але не мають лиця...


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  34. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:31 ]
    Окремо
    Заговорять квіти рано
    Подаруй свої блакитні очі
    Вірю дню йому погано
    Не болять серця як в ночі

    І не хочеться лиш треба
    Її знайти собі сьогодні
    Хоч питайся хоч і в неба
    Пізно вже і ми холодні

    І клялися ми собі
    В радості і в горі
    Ті роки як і дні
    ... не були готові

    Viva el не наше гасло
    Хоч і п’яні досі
    Під ногами ніби масло
    З квітами та босі


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  35. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:37 ]
    Під чай
    Обіцяй
    Мені до ранку
    Залишити
    Подих свіжим

    Ми катаючись
    На лижах
    З Альп помаду
    Ливнем злижемо

    Прилітай
    На чай медовий
    Покуштуй
    Китайські вишні

    Ми вустами
    П’янко-гірко
    Зрозуміти
    Чесно-грішні


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  36. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:12 ]
    Подих
    Стримай подих вітру
    Ти в очах привітних
    Розфарбуй палітру
    Снів твоїх невинних

    День дощів-Парижу
    Ти даруєш осінь
    Я холодну тишу
    В радіо замовлю.

    Плаття на бретелях
    Листя підмели
    Третю ніч в готелях
    Душу залили

    На твій чесний birthday
    Знає таймер рівно
    Палко й анонімно
    Стиха вимкнув світло


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  37. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:41 ]
    З інших планет

    Ніхто на світі не знає
    Що у місті відволікає
    Будинків маса
    З ям автотраса
    Єдина раса
    Рекламна окраса
    Красиві жінки
    Чи Інтернет

    Чи може в місті гість
    З інших планет

    В місті придурки і психи
    Підозріло так на всіх втикають
    Валютні повії
    На наступний день заробляють
    Бомжі у коробки лягають
    Мільйонерів дружини
    Кольє підбирають
    Добре так біля них
    Ближче до чекових книг
    Хто ж із них всіх
    Заглядає у мій кабінет

    Чи в місті гість
    З інших планет



    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  38. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:30 ]
    Станцій життя
    Зранку під чай
    Вижав лимон
    Виблагав рай
    Ще в один сон

    Потяг життя
    Мчить нас під край
    Станцій злиття
    Не пропускай

    В вечір під сік
    Стомлений драйв
    Прожитий рік
    Все вибачав

    Свій інтерес
    Допитливих ран
    В Інтернеті адрес
    Зачитався Коран


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  39. Олег Фірук - [ 2011.06.28 20:03 ]
    королева
    я боюсь
    мені не видно
    я голюся
    досить спритно

    ти привітна
    плавно- ніжна
    так тендітна
    хоч не сніжна

    я сміюсь
    тобі приємно
    я молюсь
    ти так взаємно

    ти на смак
    солодкі сльози
    пахнеш, як
    весна й мімози


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  40. Олег Фірук - [ 2011.06.28 19:22 ]
    Твій час
    Звідки в тебе
    Дикі чари
    Звідки в тебе
    Літом осінь

    Дивишся
    На мої хмари
    Падаєш
    В моє чорне
    Чорне море

    Лети мені на зустріч
    Лети моя жарптице

    Ти кружляєш
    В дивнім, дивнім
    В дивнім світі
    В казковім світі
    І палають
    Солодким димом
    Твої дикі
    Отруйні квіти

    Одіялом
    Ти накрила
    І розбеще
    Ні вітрила

    Шардоне
    І ночі чари
    Baby,baby
    Your time is over


    Рейтинги: Народний -- (4.04) | "Майстерень" -- (3.85)
    Прокоментувати:


  41. Леона Вишневська - [ 2011.06.28 15:06 ]
    Anna. belle
    Я б справді сьогодні в тебе залишилась наніч,
    але всі ці годинні пробки в легенях, чужі телефонні розмови
    з криками.
    Порожні картонні коробки, які хтось у під'їзді разом зі
    зношеними джинсами викинув...
    Мені виїдають кислотою пам'ять.

    Тому вкотре залишатиму у теплому ліжку дрібну монету,
    щоб прокидатись з тобою поряд.
    В мене у грудях італійська Vендетта, яку ти на один
    гудзик поглядом застібнув.
    А в мене ж так, чим більше всередині я розбита,
    пригнічена, хвора...
    Тим витонченішою здаюсь зовні, усе в мені красиве і усе личить.
    Мої серця увімкнені в розетку, як хвилі, сейсмічні
    розливаються по стінах коротким світлом
    від настільних, гірчичних ламп.
    Думки складені по шухлядах за абеткою.

    Іноді дивлюсь на тебе і мені здається, що бачу як Гітлер
    пестить сонних немовлят довгими, тонкими пальцями.
    Штовхаю боляче у спину, залишаю на ній синці.
    Нехай ницо і підло,вибиваю
    ліктями рештки ніжності, але як приправа до м'яса,гострої.
    Я наосліп наводжу приціл і витинаю з тебе себе пострілом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  42. Леона Вишневська - [ 2011.06.28 15:29 ]
    життя без.
    Дивак, як ти?Я сумую за твоїми фото.
    Ще досі поливаєш її улюблений мініатюрний кактус?
    Намотуєш на шию металевий дротик?
    Прасуєш її сукні, такі витончені, велюрні?

    Я тепер кожного разу, коли їду в метро-непритомнію.
    Від тонни в'їдливих поглядів, що на мене асфальтом тиснуть.
    Хочеш розповім тобі свою історію?Написану солодким верлібром,
    глибоку, двотомну...
    Де сторінки дихають фібрами трояндових пелюсток, ніби навмисно,
    тамують рядками кисень і він гусне...
    Руйнують внутрішній спокій.

    Дивак, я не впізнаю твого обличчя!
    Звідки сиві пасма у волоссі і мішки під очима?
    Мені здається, твій стан більш, ніж критичний...

    Він ховає руки по кишенях і мовчить,знизуючи плечима.

    -"Знаєш, яке ліжко залишає подряпини, судомить тіло
    холодними простирадлами?
    Яке слізьми та ліками в агонії заляпане?
    В якому тебе лейкемією зрадили...
    Коли твоє серце
    без неї спустошене, рване?

    Лікарняне.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  43. Кока Черкаський - [ 2011.06.28 10:57 ]
    Голий
    Я не вдягнений,
    можна сказати - голий,
    Голий настільки,
    Що навіть босий,
    Та ще й без капелюха.

    Кузану Василю персонально
    Доповідаю, що голий я зовсім,
    Яко хлоп у камері газовій,
    Як король у казці Андерсена,
    Як на медогляді у воєнкома,
    Голе тіло від холоду зводить судома,
    Голий - абсолютно,
    Голий - буквально,
    Навіть без метелика на карк,
    Голий настільки,
    Що мене можна палити
    Замість Жанни Д'Арк.

    Я дуже голий,
    Я так замерз-
    Аж по тілу пішли мураші...

    А вишиванка?
    А вишиванка - то ж не одяг.
    Вишиванка - то ж стан душі!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (14) | "*** (із циклу"


  44. Ксенія Зборовська - [ 2011.06.27 22:51 ]
    Сни
    Отак і наші сни з тобою…
    Ті сни, що б’ються, ніби в бурю
    Віти, у сліпі вікна.
    …Отак і наші сни.
    В них – впевненість,
    Що травень
    Посіяв в лоно ночі
    Насіння пісні,
    Ніжний і дикий
    Крик факелу,
    Кохання, що дивиться
    У даль,
    Світанок й горизонт
    Щоб відшукати…
    (2010)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Ксенія Зборовська - [ 2011.06.27 22:49 ]
    *** (із циклу
    Боса, у капелюсі…
    Гори, ліси і море.
    В голові – нескошене поле
    І вірші…
    (2009)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  46. Василь Кузан - [ 2011.06.27 16:12 ]
    Бути? Не бути...
    Бути? Не бути… Набуте в дорозі
    Муляє плечі, тягне у розпач…
    Плаче печальними мріями розум
    Пекло душі поглинає нас.
    Повінь
    Ні, не весни, а набутих невтілень
    Тілу не дасть відпочити допоки
    Мучити будуть вчорашні провини,
    Винними ріками витече кров з нас.
    Пекло душі – найстрашніша покара.
    Сумніви віри, помилки долі…
    Зашморгом волі
    Поволі
    Знедолені і
    Пересичені трутні
    Бити, питати, судитимуть строго
    За власні гріхи,
    За нездійснені мрії.
    Сльози Марії впадуть попід ноги,
    Покотяться голови:
    Викрики, ловИ!

    Треба щоб вижив,
    Щоб вижав це поле,
    Тобою засіяне маком кривавим.
    Просто не хочеться жити в безодні.
    Пекло душі заповняє весь простір.
    Спазми думок переповнюють мозок,
    Спокуса молитви вповзає між ребра.
    Так треба.

    Так треба – хтось каже.
    Кому це так треба?
    Хтось в’яже,
    Хтось ріже…
    І свіже повітря уже не рятує,
    І кров не нуртує. На кінчику бритви
    Лиш сльози молитви.
    Чи сила
    Молитви?...


    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (17)


  47. Ксенія Зборовська - [ 2011.06.27 01:44 ]
    задуха міст
    кожна мить і клітина -
    це розряди свідомості
    вибухові сполучення
    якості,
    безколірності пустки,
    чорно-білої райдуги,
    банальності.
    задуха міст. руки
    чиїсь у пошуку значення
    "чому?"
    не пошлість болісності.
    відчування, виінакшення
    вулиць, провулків
    з сонності.
    так хочеться відповісти...
    відсутність питання,
    плинності, данності.
    виживання в цій грі
    поза межею конфліктності.

    будь ласка,
    зведіть мости.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  48. Ксенія Зборовська - [ 2011.06.27 01:29 ]
    нитки-пута
    по нитці обмотувало,
    стягувало, плутало...
    десятки ниток, доль, життів.
    чи це марно було?
    тими путами
    я вагалась,
    каялась,
    міряла сотні днів.
    чи це плетиво,
    чи вузли,
    що збивають в нестяму подих.
    замовкни!
    чи ні - назви,
    піктограми, що мають подив.
    лише мить - і все шмаття вщент
    запалало у блискіт страху.
    подаруй мені казку ще,
    дивну казку німого жаху.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Марія Гончаренко - [ 2011.06.27 00:38 ]
    зітхання
    ***
    тоскне зітхання
    котить хвилями по мені
    Ім’я твоє
    і душа захлинається
    стомлена й вдячна
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  50. Маріанна Кіяновська - [ 2011.06.26 23:18 ]
    (з присвятою Мілошеві)
    1.
    якби місто звідки все починалося
    було тільки містом

    місцем
    а не місцем на карті

    не сотнею фотографій
    з обличчями й без

    якби вітер і сніг
    якби маслини й цитрини
    якби кава й вино
    якби все що всередині
    кожної з книг
    не залишало плям
    наприклад на шкірі або на бруківці
    наприклад як тінь

    якби минуле було тільки минулим
    або не тільки минулим
    не тільки

    поет міг би бути тільки поетом
    або не тільки поетом
    не тільки

    2.
    сходить і заходить
    сходить і заходить
    сходить і заходить

    і так весь час

    смерть як сонце
    у віршах і поза ними

    а розуму птах

    не в гнізді і не в клітці

    не в вусі не в оці і не в руці

    а десь посередині
    дуже посередині
    дуже

    ходить і ходить
    не може літати
    встає і сідає

    і так весь час



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   97   98   99   100   101   102   103   104   105   ...   130