ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Гентош - [ 2012.04.20 11:23 ]
    пародія « Вибірковий склероз »



    Пародія

    Булó? А де? В садочку коло хати?
    А з ким? Забув… На губи пальчик – цить!
    … Підсунусь ближче. Ой, не бийсь! Болить!
    Я про табу забув! Склероз проклятий.
    А рай – перфéкт! Приємно так… згадати.


    20.04.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (33)


  2. Оксана Маїк - [ 2012.04.20 11:36 ]
    Із літа
    *
    Спалила осінь літні кораблі:
    Засипав попіл зела теплих днів...
    А в лоні розростається надія,
    Що біллю біль зима мені відбілить.

    *
    Яка зима була, мій світку, а - нема:
    Зійшла снігами, сплакала дощами...
    І знову сподівалася дарма,
    Нічого не змінилося між нами.

    *
    Ні, не бажай мені кохання, не навроч:
    Не омину тебе, шалений вітровію
    На півдорозі каяття і прощ...
    О, не буди надію, соловію!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (3)


  3. Люба Світанок - [ 2012.04.20 08:20 ]
    Спрага
    Вже не потічком, а рікою -
    із берегів - вкраїнська мова.
    А я душі не заспокою,
    тамую спрагу знову й знову.
    І одірвати уст не в змозі
    від джерела живого слова,
    змішались де: повстанські грози
    і материнська колискова,
    і Кобзареві думи вічні,
    і молитов святе причастя.
    Мені, такій земній і грішній,
    не спити той нектар на щастя.
    Бо невгамовну спрагу слова
    уже до смерті не втамую...
    Я п'ю солодку рідну мову -
    я українську мову чую!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  4. Михайло Десна - [ 2012.04.20 03:16 ]
    Чоловіча еротика*
    З нав'язливих, як злочини, потреб
    розкритих не росте відсоток.
    Від скарг твоїх уява зводить склеп
    з восьми, де дім, приватних соток.

    Не хочу я вдаватися до слів,
    на протокол дізнання схожих.
    Я ще і ще тобою б шаленів
    на подив решти перехожих.

    За сонце б не ховалися зірки,
    що часом дивляться у шибку.
    О, я б такі знайшов слова-роки,
    які б перезвучали скрипку.

    Твоє нестримно пестили б ім'я -
    до найінтимнішого звуку.
    Але дарма здіймаю раптом я
    на власний одяг власну руку...

    Заручником тримає світ:
    на тиждень - чи не всіх тих днів шість!
    І я кладу на депозит
    під сто відсотків щастя

    НІЖНІСТЬ.


    20.04.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (21)


  5. Оксана Шамрай - [ 2012.04.20 00:53 ]
    рассветно ветренное…
    какие новости?
    слова совсем не слышу...
    глаза и колкости,
    и мы одни на крыше.

    штрихи, эскизы
    да блокнотные ремарки,
    и ветер передергивает роль!
    ты стал мне ближе,
    тот апрель был дивно жарким,
    да игры разума, какой пароль?

    какие весны?
    снова мысли мчатся в ливни!
    в стогах белёсых,
    заплетенных цветом линий.

    охапки ватмана
    по небу закружили,
    и ветер передергивает роль!
    не станут драхмами,
    слова опять пружинят,
    всё игры разума, меняй пароль.

    какие новости?
    за музыкой из ночи...
    рассвету совестно
    теряться в списке прочих

    и яркость музыки,
    беспечность ночи звучной,
    и ветер передергивает роль...
    расправит языки,
    огонь уйдет в озвучку,
    да, игры разные, забыть пароль...

    какие новости?
    слова совсем не слышу...
    глаза и колкости,
    и мы одни на крыше


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  6. Артур Сіренко - [ 2012.04.19 23:36 ]
    Рільке Р. М. В утробі ночі. Переклад
    В утробі ночі, у сріблястій пряжі,
    заснуло все в мовчанні білої імли.
    Страждання ще не спить, воно як на сторожі
    самотності душі та німоти.

    Дізнатися хотів чого душа мовчить,
    чому страждань клубок не викидає в тьму?
    Відомо їй, якщо себе звільнить,
    то зорі в небі згаснуть – ось чому.

    Оригінал:

    Rilke R. M. (1875-1926). Im Schoss der silberhellen Schneenacht

    Im Schoss der silberhellen Schneenacht
    dort schlummert alles weit und breit,
    und nur ein ewig wildes Weh wacht
    in einer Seele Einsamkeit.

    Du fragst, warum die Seele schwiege,
    warum sie es in die Nacht hinaus
    nicht giesst? - Sie weiss, wenns ihr entstiege,
    es loesсhte alle Sterne aus.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  7. Артур Сіренко - [ 2012.04.19 23:32 ]
    Рiльке Р. М. Заквiтчаний сном. Переклад
    Був день увесь у хризантемах пишних
    Боявся я - в розкоші ці без вороття пірну…
    Ти душу забрала мою собі у сховок грішний
    У ночі глибину.

    Я зажурився. Ти ж свавільно
    У мить, коли я марив наяву,
    Прийшла у казку божевільну
    І задзвеніла ніч… У глибину.

    Оригінал:

    Rainer Maria Rilke (1878 - 1926).

    Traumgekroent

    Das war der Tag der weissen Chrysanthemem,
    Mir bangte fast vor seiner Pracht...
    Und dann, dann kamst du mir die Seele nehmen
    Tief in der Nacht.

    Mir war so bang, und du kamst lieb und leise,
    Ich hatte grad im Traum an dich gedacht.
    Du kamst, und leis wie eine Maerchenweise
    Erklang die Nacht.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  8. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.04.19 21:13 ]
    Рафаэль или сапоги
    Любовь моя
    Сказала страстно -
    Ну дай мне масла!
    А я ей твердо:
    У поэта
    Коль рифма есть -
    Так масла нету!
    Иль "Рафаэль",
    Иль "сапоги".

    Ну, вот, сижу,
    Пишу.Ваяю.
    На масло милой
    Собираю.



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (18)


  9. Олександра Ілона - [ 2012.04.19 20:12 ]
    Подарунок
    З весною, любий саде моєї мрії!
    Червлено спалахнули твої пелюстки..
    Ти, спраглим серденьком, ловиш краплі дощу,
    І одне єдине в нас - любимо ми...
    2010-2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Наталія Буняк - [ 2012.04.19 19:33 ]
    Нещаслива любов ( гумор)
    ВдалА Ганка, що любила,
    Кривобокого Данила,
    А він трошки сліпуватий
    Ще й вдобавок дурноватий.

    А так парубок нічого,
    Усе інше добре в нього,
    Вірний він, не перелюб,
    Взяла дівка із ним шлюб.

    Наш Данило цвях-хлопака,
    Ще й на все село співака,
    Як затягне коломийку,
    Часом сам ,а часом вдвійку.

    Ще й багач на все село,
    Все від батенька прийшло,
    Та й Данило підробляв,
    На весіллях всіх, співав.

    А до Ганки залицявся
    Інший хлопець, й в ній кохався.
    Гарний був, що просто страх
    Але що ж, як він жебрак.

    Ані хати ані поля,
    Тяжка була в нього доля,
    Тому Ганка хоч й любила,
    Вийшла заміж за Данила.

    Ну, ведемо слово далі.
    Справили весілля Галі,
    Ось й медова стала нічка,
    Тріскала, палала пічка.

    ТеплО в хаті розливалось,
    Якось все не так складалось,
    Глянула на хлопця Ганка
    І вжахнулася панянка.

    Відвернулась від Данила ,
    Вся від жаху аж тремтіла,
    А тоді закрила очі
    І тихесенько шепоче.

    Ой,Даниле, ДанилОчку,
    Не чіпай мою сорочку,
    Пісню краще заспівай,
    Думай, що то ти попав у рай.

    І так твориться й до нині
    В господаря й господині,
    Тільки нічка наступає,
    А Данило все співає.





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (9)


  11. Юрій Лазірко - [ 2012.04.19 19:12 ]
    Чужинка-нiч
    Знай, ніч... та – приходиться рідною місту, чужою – мені.
    Вкладає борги в тютюнову залежність між пальці масні,
    уклaдені буквою ‘V’-i, що до губ пришвартовують і
    ще раз переходяться швом тіньово-міздровим по майні.
    Врожайна колись для круп’є, вона по кишені не б’є.
    То термін пришиє, то чарки заповнить хильнутий об’єм.
    А кине поважно – поважність пихату з’їдає до сліз.
    Ця ніч непомірна – відкрита в отриманні страху і віз
    до гідного раю і раю, де богом – небажаний гість.
    Розщирений щиро, він душу гризе, наче кість.
    Повії проплачує цноту, а кров – її ліхтарям,
    політику – місце і квоту, богемі – натхнення на грам.
    Де куплене море тілесного щастя – купається час
    розбитий на касти, на ставки і масті, на фас.
    І все дістається – як мається... й легко лежить.
    А в очі сміються – то вчать "хто на що заслужив".
    Заражений сміхом, підкошений словом, як сніг
    я враз відкидаюсь, мій сон прилипає до ніг.
    Змальований з Босха новітнього міста портрет,
    де з жерлом пивної зливається пекла сюжет,
    в якому поети проціджують струни і лаври від муз,
    в усміхеній правді купається мелено-хмелений глуз.
    Там піняться нерви, біблійно виносяться з уст
    дебошні концерти, горішково-чіпсовий хруст,
    неторкані теми, несправджені мрії й потоп,
    в якому не тонуть, а тануть Платон і Езоп.
    Сонети шекспірні – дешеві, як вина в портах,
    читають їх вірні у небо класичне без хмар.
    Осушують чарку і світ прославляють нічий,
    надуманий, мертвий, в якому ніщо не кричить,
    ніщо не дзюрчить, не спинається легко, не йде,
    а дихає світлом, яке ненароком впаде
    на книжку, яку не відкриє ніколи ніхто,
    бо там не живеться, на якір не став шапіто.
    І холодно фарбі, яку накидає рядок,
    безвихідно слову, мов дню залетілих жінок.
    І хочеться вмерти ідеї – прокинутись знов
    на місці – в колисці, в якій не вколише нам Бога вино,
    на місці, в якому жде щастя неспите в пивній
    на ніч, що приходиться рідною місту, чужою – мені.

    19 Квітня 2012


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (26)


  12. Леся Геник - [ 2012.04.19 19:51 ]
    ***
    Преамбула одвічного "не знаю"...
    Бреду пустелею чужих думок
    І півжиття (чи й все?) в небес питаю:
    Насіяв хто під ноги цих зірок?

    Щоб ми топтали вперто, у калюжі!
    Яка смішна ідилія життя!
    Примарно не-по-мірці крила дужі,
    Байдужо-не-сердешне каяття...

    Та що слова? Ілюзія мовчання...
    І хліб, і кров - таїнство, тільки знак,
    Що упокорено вподобились - повчання!
    Прожований (на кутні) пастернак...

    Бреду (чи тінь?) у собі по коліна,
    Ще є душа (надіюся, що є!)
    І так молю не зелені, хоч сіна,
    Нехай свідомість зболена зіп’є

    З калюж отих... О, Господи, благаю!
    Вгрузає день і знов безсило, крок...
    Охоплена покутою "не знаю",
    Ледь волочу́сь пустелею думок...
    (18.04.12)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (3)


  13. Людмила Калиновська - [ 2012.04.19 18:41 ]
    =урбо=
    Це місто із каменю, музики й слова,
    тут можна сидіти в кафе – без обличчя самотньо,
    знічев’я курити під ночі покровом
    і, вкотре, дивитися соло годинника з боєм.
    А потім про щось говорити в дорозі:
    банальностей ряд чи «травити» чужі анекдоти…
    …до пункту призначення їде автобус
    і є співрозмовники поруч і кілька навпроти.
    А потім у соцпавутинні, якого до біса,
    хтось викладе фото: думки розлетяться крилато,
    хтось вичавить з себе трагічну актрису,
    щоб знову у вірті вдавати страшних носферату.
    Це місто, як чотки, де чорне і біле,
    Мов клавіші в ряд, як невивчені ноти і ролі,
    Де все – як було: жебраки від горнила –
    усі з королем – із хронічним діагнозом: – «голий»


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (9)


  14. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2012.04.19 16:07 ]
    Усі ми, любі друзі, українці…..
    Усі ми, любі друзі, українці!
    Живемо в хаті з краю і любимо всі гроші!
    Ми по за очі обісрать умільці,
    А в очі завжди милі і хороші.

    Шкода, що в нас такий менталітет:
    Для друзів ставимо в колеса палки,
    Начальству дружньо робимо мінєт,
    А радитись біжим всі до гадалки.

    Ми правду й справедливість маєм в сраці.
    Й за шию душить жаба нас щоночі,
    Коли плоди чужої бачим праці –
    Бо від зусиль своїх постійно коле в боці.

    Накапати, закласти ми умільці
    І відкупитись можемо від всього,
    Сам біс боїться бути з нами в спілці,
    Бо крайнього ми завжди зробим його.

    Усі ми, любі друзі, українці…..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  15. Любов Бенедишин - [ 2012.04.19 09:23 ]
    Така як усі...
    Краю миті, мережу вірші.
    І купаюсь у Слова красі…
    А в цілому – така як інші.
    А в дрібницях – така як усі.

    Менше справою, думкою більше,
    Світ кручу надовкола осі…
    А в цілому – така як інші.
    А в дрібницях – така як усі.

    Сліпну з горя і сни бачу віщі,
    Підкоряючись часу-ріці…
    А в цілому – така як інші.
    А в дрібницях – така як усі.

    Знаю, долі є кращі, є гірші.
    А в моєї – сльоза на щоці…
    Я для тебе – така як інші.
    Я для тебе – така як усі.

    2003(2012)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (58)


  16. Іван Редчиць - [ 2012.04.19 09:20 ]
    СЛОВО ПІЇТА
    Кому потрібні вірші ці й пісні,
    Якщо в кишенях люду свище вітер?
    Якщо стікає кров зі слів і літер,
    А душі – і байдужі, й мовчазні?

    Присвоїли б Героя ви мені,
    Бо можу я на пенсію прожити.
    Злітались би частіш до хати діти,
    Співалося б тоді усій рідні!

    І знав би світ, що є у мене гроші,
    Й нувориш мого б двору не минав.
    Придбав би я собі нові калоші!

    І на голодний шлунок не співав...
    Хвала життю! Я житиму в розкошах,
    Бо я піїт найкращої з держав!
    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  17. Олександра Ілона - [ 2012.04.19 06:43 ]
    Дві тополі
    Дві тополі стоять в полі,
    Переплітаються їх невидимі корені.
    Одна одній ніжно усміхаються,
    Щоб міцно триматися в Землі.
    2010р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  18. Олена Кіс - [ 2012.04.19 03:19 ]
    Елегія
    елегія...

    і зоряно і тихо
    і догорають
    свічі ночі
    та не лихо –
    лунає сміх
    дитини
    у садочку –
    так єдино…
    ранок
    пахощі калини
    щасливий погляд
    в небо –
    радо
    сонце
    зазирнуло в душу
    водоспадом
    у віконце
    надії
    і розгорілись
    млосно мрії
    ніжно
    і повільно
    ласкає очі
    літо
    день блукає
    небом
    квіти –
    підсоння України
    моєї
    і проміння віри
    почуття родини
    у любові
    звучать пісні
    не всує –
    вечір синій
    шле привіти
    тихо
    урочисто
    черниця_ ніч
    зронила Слово
    росою
    тихою водою
    спливає
    рідний Віз
    Чумацьким шляхом
    знову
    гойдає мову...

    десь там світи
    світанок там
    і днесь
    і по_ ділам
    а нам –
    до Бога.



    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (11)


  19. Олег Фридрак - [ 2012.04.18 23:35 ]
    Іскри
    Новорічні іскри народять пожежу
    220 у лампи і спалить мережу
    І у темряві ночі,у темній кімнаті
    Давай будем тихо кричати

    Про все що сховалось у закутки мозку
    Про те,що сказати було так непросто
    В цю ніч виливаю думки і зізнання
    Підтримай мене ти мовчанням

    12.12.2011р. поїзд "Ужгород-Одеса"


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  20. Людмила Калиновська - [ 2012.04.18 19:08 ]
    +весняновірш+
    Зеленотраво на душі
    і квітнелюбо!
    Ще б тільки мріять, розкошіть,
    не знати згуби…
    Вертеп життя не переграть –
    не наші ролі,
    О, ніжний Лелю мій, вертай
    у щасті й в горі.
    І як тремтливо у думках
    до тебе линуть,
    звучить мелодія п’янка
    прелюдій дивних.
    Ще б’ється серце, ніби лань,
    у пастці, в путах,
    звільни його, на долю зглянь,
    що сном прикута.
    В блискуче зоряних світах
    уже весніє,
    і зріє істина проста,
    що так – не вмію…
    Не відвернуть лекала хід,
    не маю змоги –
    і крають промені як лід
    мої дороги…
    Ну що ж… весна. Весна! Блакить!
    Зимі на згубу…
    Зеленотраво хочу жить
    і квітнелюбо…


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (14)


  21. Леля Далія - [ 2012.04.18 19:10 ]
    СИВИЙ СОКІЛ
    То не руни, то не хмари сіроокі —
    То печаль мандрує — плаче сивий сокіл.
    В поміждум’ї між земним і неосяжним,
    Поміжліття огортають крила княжі;
    Перетнули рано-врано три тумани,
    Перевіяли в дощі нічний неспокій...
    То не гнівні поміжчасся басурмани —
    То самітником самує сивий сокіл...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (24)


  22. Аліна Міщук Аля - [ 2012.04.18 18:06 ]
    глибоко в душі...
    «Я твій» – шепочеш ти мені щоденно,
    «Твоя» – у відповідь кажу тобі,
    Ти той,що не втрачає себе в терні
    Я та, що далі сил не має йти.

    «Разом» - спроквола прошепочуть віти,
    «Невинні» - скаже бурі зорепад
    Та ще колись нам прошепочуть діти:
    «Ви марили цим маревом орлят».

    «Тепер» – сказала ніч безшумна й вічна,
    «Не зараз» – сказав місяць мені враз
    Ми плачемо з тобою неуклінно
    Будуємо і валимо все невпопад.

    «Забудеш» - хтось тихенько проказав
    «Відчуєш» - мовила моя зоря
    «І не побачиш» - хтось невинно проридав
    «Лише почуєш» - мовила мені пітьма.


    15 березня 2012 о 22:45


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  23. Аліна Міщук Аля - [ 2012.04.18 18:23 ]
    ми....
    Покручені вітрами,
    Забуті словами
    Написані віршами,
    приховані думками.
    Побиті камінням,
    Розбиті невмінням
    І страшно до болю
    розтерзані квилінням.
    В очах тільки смуток,
    дешевий набуток
    І чашечка кави,
    і фільм мої мами
    І дощ що шепоче,
    кохання так хоче
    І звук про кохання в роялі останній.
    06.04.2012 ,23:30


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  24. Іван Потьомкін - [ 2012.04.18 17:58 ]
    Навіщо каятися привселюдно?
    До правди, до правди прагни...
    Дварім (Повторення закону), 16:20

    Пророк, що пророкує про мир,
    коли справдиться слово пророче,-
    буде пізнаний цей пророк,
    що його справді послав Господь
    Книга пророка Єремії, 28:9

    А краще б нам було не знать
    Про чвари, що коїлись поміж дідами,
    Про те, що хтось когось там обдурив,
    До нитки обібрав чи за межу священну виліз...
    Ми, зрештою, як і вони, так звані вороги,
    Вийшли на світ оцей безгрішними.
    Навіщо ж каятись привселюдно в тім,
    Що просто не могли ми бачити й чинити?
    Бо ж каяття – постійно оглядатися назад.
    На поступ уперед – сили потрібні...
    То ж чи не краще в злагоді та мирі
    Свої й чужі нам доглядать могили?
    Хай квіти й дерева, посаджені отам,
    Загоять давні чвари й рани.
    Може, тоді Всевишній скаже нам:
    «Отак живіть, щоб тішився Я вами!»


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  25. Леся Геник - [ 2012.04.18 16:38 ]
    Доброго раночку
    Доброго раночку, Сонечко любе!
    Кави цілунок, очей...
    Тепле торкання... рамена і груди -
    Спомин таємних ночей...

    Пальці - ще сонна росинка наївна,
    Снів - пів-до-ікс - полотно...
    "Господи, - мовиш - яка ніжна Діва!"
    Мріями вбране вікно...

    А по долівці проміннячко лізе -
    Перших надій первоцвіт...
    Усмішка щастя чи мо - Мони Лізи?
    Доброго ранку... Я - Світ!
    (16.04.12)



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  26. Ірина ШушнякФедоришин - [ 2012.04.18 15:11 ]
    Моя країна
    А в моїй країні
    Барвінково-сині,
    Весняні як сад
    Очі у дівчат

    Хлопці русочубі
    До роботи любі,
    До пустощів теж
    Їх не встережеш!

    Люди – гонорові
    У своїй любові
    До рідного краю,
    Прадідів звичаю.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5) | "http://irynafedoryshyn.com/moya-kraina/"


  27. Уляна Дудок - [ 2012.04.18 13:58 ]
    ***
    Ти знав де моє вікно
    з краєвидами літнього моря
    пережита давним-давно
    наче кадри старого кіно
    не повториться та історія

    там на березі твій фрегат
    я здавалась тобі без бою
    розкриваючи зміст принад
    розбиваючи хвиль каскад
    сукня падала наче Троя

    ти як море уже приручав
    мене дику тропічну пристань
    до самотності років триста
    кожен камінь тоді кричав
    Одіссей буде далі плисти



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (18)


  28. Іван Гентош - [ 2012.04.18 13:23 ]
    пародія « Ти вмієш? »
    Пародія

    Не обійди, не перескоч –
    Я аж димлю, палаю, мила!
    Ой! Серцевину… зачепила…
    А ти… гасити вмієш хоч?


    18.04.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (31)


  29. Тата Рибачик - [ 2012.04.18 13:20 ]
    Сладкая неволя
    О чем тоскует в небе вольном птица,
    Свободно расправляя два крыла?
    На воле страшно жить той бедной птице,
    Которая в плену любви жила...
    Ее украли, петь ей запретили,
    И стала домом клетка из огня -
    Вроде тепло, и будто бы любили,
    Но лишний шаг - и крылья обожгла.
    Сначала страшно, а потом привыкла -
    С огнем игра так быстро увлекла.
    Открыли клетку - и она поникла -
    Зачем лететь и, собственно, куда?..
    Ответа, не дождавшись, улетела,
    Запела, будто с радости она.
    Ведь обмануть других - простое дело,
    Но невозможно обмануть себя.
    Она рассвет разбудит песней звонкой
    И спустит с неба вечера вуаль,
    Но надо быть натурой очень тонкой,
    Чтобы услышать в песне той печаль...
    2008


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Олександра Ілона - [ 2012.04.18 12:37 ]
    ***
    Духмяне світло в нашому житті -
    Сила кохання засіяна Богом у глибину душі.
    Потреби нам страждати немає -
    Любов'ю в Бозі спасаємо свої душі.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Світлана Майя Залізняк - [ 2012.04.18 12:15 ]
    Тройзіль

    1

    Ти жінку на стежі переступив.
    Рік мав любаску – за чотири хати…
    Ваш син – за «Яву» – гріх тобі простив,
    Та й роздобрів, у серпні ставши татом…
    А жінка рвала тройзіль у гаю,
    Сушила на горищі – з літа в осінь.
    Шептала: «Розплітай косу мою!
    Вертайся хутко – споришем у росах …».
    Присипала стежу й падіння слід…
    Його зберіг окрай вікна горішник.

    Тьмянів зела квітистий малахіт
    Під крап роси із бурого острішшя…

    2

    Ти йшов у світ рожевих стін і ласк...
    Чекав синочка – в сорок – від Ярини…

    Повів Тимка верткого в перший клас
    Повз кинутої білену хатину.
    Однолітки – онучок і синок –
    За різні парти одночасно сіли.
    Півголосно вела для них урок
    Твоя колишня – гарна, стрункотіла…

    Юрма батьків ріділа спроквола…
    А ти укляк – мов човен серед шторму...
    Торочив син про ранець і поля,
    А ти вдивлявся у вітрила-штори...
    Чекав оту, що вірш – про лелечат,
    Що пахне конюшиною по зливі.
    Глузд
    паморочив
    блузки аромат...
    Пройшла повз тебе жінка – знов щаслива.



    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  32. Любов Бенедишин - [ 2012.04.18 12:45 ]
    Реанімація весни
    Воно то так… Великий Віз… Без візи…
    Важкий – трансгалактичний переліт…

    Але зберись. І розпакуй валізи.
    Роздай деревам довгожданий цвіт.

    Сипни квіток (не сіяні – не рвані).
    У квітня – кілька пуп’янків. Овва!

    Ти, весно, де – у трансі чи нірвані?
    Роби вже щось! Не стій, мов нежива.

    18.04.2012


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (33)


  33. Віктор Кучерук - [ 2012.04.18 06:20 ]
    Приходь
    О. П.-Р…

    Коли проснуться солов’ї
    У вербах за левадою, –
    Приходь, кохана, в сни мої,
    Приходь кохана в сни мої
    Одвічною принадою.

    Встелю невідані стежки
    І травами, і квітами,
    Щоб обійнявшись залюбки,
    Щоб обійнявшись залюбки
    По них ішли до літа ми.

    А ледь вологий листопад
    На нас повіє холодом, –
    Не відпущу тебе назад,
    Не відпущу тебе назад, –
    Зігрію листя золотом.

    Лякає здалеку зима
    Морозу з вітром сварами,
    Але боязні вже нема,
    Але боязні вже нема,
    Адже з тобою в парі ми.

    І хоч іще мовчать гаї,
    Та я про тебе згадую, –
    Приходь, кохана, в сни мої,
    Приходь, кохана, в сни мої
    Солодкою принадою.
    16.04.12


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (14)


  34. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.04.18 05:19 ]
    Запитай
    Ти просто мене запитай,
    Спокійно і твердо вірячи,
    Чи кину весняний шал
    У грозяно-літні відчаї.
    Не бійся, спитай мене,
    Як то шовковицею мріяти,
    Кургани забуду чи ні,
    Чи можна у це повірити?

    А ще, я так хочу,скажи,
    Що гори - курганні - диво,
    А дикі життєві вітри
    Зметеш ти коханням зливи.

    Лише не питай про тата,
    Там тиша і вічна хата,
    Про матір, якій в наругу
    Лишу тільки неба смугу.

    05.00. 18.04. 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (20)


  35. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.04.18 04:48 ]
    Віддзеркалення
    Віддзеркалював,

    В очі різало,

    Ну не можна так,

    Мов написано.

    Віддзеркалював,

    Сльози крапали -

    Нема гіршого,

    Як заплакати.

    Краще в тиху ніч,

    Місяць з холодом,

    Аніж сонечок

    Спільні промені.

    Віддзеркалення

    В очі різало,

    Тож відмовилась,

    Як відрізала!




    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (8)


  36. Михайло Десна - [ 2012.04.18 01:32 ]
    Поза зоною дії знака "Обмеження..."
    Дев'ята вазівська "не на волах",
    що нею їздить сам Дениско,
    вітрилом дме в бензинових морях...
    Не аргамак*, але - хлопчисько!

    Таким за втіху збурити гараж,
    чіплятися до вулиць міста...
    Ще не одне таких кілометраж
    жіноче підвезе намисто.

    Аби спідометр тільки не зачах
    обабіч бур'яну "так просто",
    щоб пан Дениско з радістю в очах
    спромігся видать 90!

    Або і 100! Не спати ж за кермом!
    Тим більше, "рулить" сам Дениско...
    То й що, що, впертий, з вазівським сідлом?
    Не аргамак. Але... Хлопчи-и-и-исько!


    18.04.2012



    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (11)


  37. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.04.18 01:21 ]
    Ату!
    Ну, що стоїш,ату, ату!
    Гони, сьогодні ж гОни!
    Які чудові мрійні лови.
    А ти замкнув свою собаку!
    Ну, що за диво-неборака.
    Так сам за нього -ну, ату!
    Сьогодні лОви!

    01.16. 18.04.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Прокоментувати:


  38. Чорнява Жінка - [ 2012.04.18 00:00 ]
    О симптомах
    Кто гений, тот и псих – сомнений быть не может.
    Но по ночам меня догадка гложет:
    У Ницше и меня симптомы схожи,
    А это значит, что я гений тоже!


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (81)


  39. Мар'яна Невиліковна - [ 2012.04.17 22:31 ]
    В
    Вмащуйся в шкіру, цілюще моє зілько,
    В плечі втирайся, вціловуйся у хребет,
    Вгладжуйся в стегна, заходь в мене там, де мілко,
    Встрочуйся словошвами у мій вельвет…

    Вводь себе поступово: коли і крапай
    Воском на груди. Пігулками під язик
    Вийми мене з полону фіктивних крапок,
    Вприсни у горло окличних шпильок ази…

    Витни із мене цей кончехронічний патос,
    Витни і сипся їдким порошком у зрізи…

    В мене, лав-дилере, дуже страшний діагноз:
    В крові замало тебе і критично шизи.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (18)


  40. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2012.04.17 22:43 ]
    Так сказал Заратустра
    Мы нищи духом, бесполезны,
    Так хочется нам море лести,
    Все в небожители мечтаем,
    А сами мало так мы знаем.
    Поистине, влечет нас ввысь,
    Там облака лишь, оглянись,
    Да внутрь себя!
    Вот там сюрприз:
    Немного похоти и скуки,
    Желаний, зависти и муки.

    Кто в воду добавлял в вино?
    Вот это главное, оно!
    Слова, разбавлены ничем…

    А как узнать? Ты не согрел!
    Не дал начала для раздумий.
    А красота,что, - есть у мумий?

    Вы не согласны? Я не прав?
    Поэзия не для забав!
    Шутя, всерьез или намеком
    Она должна все ж быть уроком.

    Кто видел море? Величаво?
    Как море мы тщеславны, право!
    Нельзя узнать, нельзя познать,

    Слова поэту дань? Откуда?
    А может, лишь замена чуда.
    Мелодия нежна, красива,
    Но лишь мгновенье это диво.
    И вновь забрасываем сеть
    В надежде там найти ответ.
    А море камень – вот, бери.
    С тяжелой ношею замри.
    А мы все жемчуга хотим!
    Нет перла – мы, однако пишем

    Душа – песок? Душа - болото?
    Непроходимая чащоба?
    Песок? Иль море?
    Жемчуг?
    Тише…
    Поэты пусть спокойно пишут!





    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (2)


  41. Ал Дє - [ 2012.04.17 21:56 ]
    Y
    T


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Ал Дє - [ 2012.04.17 21:20 ]
    P
    H


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  43. Ал Дє - [ 2012.04.17 21:06 ]
    G
    H


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Ал Дє - [ 2012.04.17 21:01 ]
    U
    V


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Дмитро Куренівець - [ 2012.04.17 20:00 ]
    Куплети
    Телепасха від Кирила
    Великодню ніч відкрила,
    захопивши наш ефір.
    Так приходить Русскій Міръ!

    Танго смерти йде по колу:
    вбито українську школу –
    бачте, був там недобір…
    Наступає Русскій Міръ!

    Обливає брудом Неньку
    пан із прізвищем на «енко» –
    янучарський бригадир.
    Так він бореться за Міръ.

    А кого не перевчити –
    тих, казав один, «мочити
    будемо…». Де той сортир?!
    Пахне Руссю там, повір…

    Дві глави – одна корона…
    Цар-шпигун не злазить з трона –
    нафтогазовий емір
    нас затягує в свій Міръ.

    Де ж границі його Міра?
    Від Суомі – до Паміра,
    від Камчатки – до Карпат
    він без меж, мов… Русскій Матъ!

    16.04.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  46. Ігор Калиниченко - [ 2012.04.17 19:17 ]
    Моя Україна (пісня)
    Моя Україно, кохана землиця,
    Вродлива і юна, як чиста весна.
    Дай людям напитись з живої криниці,
    Щоб ніжно дзвеніла у серці струна!
    Як гарно вдихати повітря духмяне,
    Дивитись на стиглі, квітучі поля,
    І знати, що ти, моя ненько кохана,
    Уже незалежна і вільна земля!

    Приспів:
    Моя Україна, Моя Україна,
    Моя Україна, земля!

    Моя Україно! Ти сильна й багата,
    У тебе мільйони найкращих синів,
    І мова твоя, солов'їна й крилата,
    Ще світу покаже величний мотив.
    Я вірю, Вітчизно, ти станеш на ноги,
    Махнуть золотистим крилом рушники,
    І щастя затмить всі печалі й тривоги
    На вічні роки і прийдешні віки!

    Приспів (6).

    1998



    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.67) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5) | "http://www.youtube.com/watch?v=OU1I6c3RymQ"


  47. Анна Куртєва - [ 2012.04.17 18:53 ]
    ***

    О напасть моя, о блаженство,
    чарующий, ласковый дух,
    родное мое совершенство
    на всех перекрестках моих.

    До жизни какое мне дело? -
    Всей памяти потенциал
    загружен тобой до предела,
    ты вновь вдохновением стал.

    О жги, исцеляй, я не стану
    противиться воле твоей
    и ни за что не устану
    считать тебя жизнью своей.

    В нежнейших своих переливах
    ты жажду мою утоли,
    глоток не вдыхай, нет, мой милый,
    один на двоих подели.

    Иначе могу задохнуться
    от буйности мыслей своих,
    едва ли успев встрепенуться
    и с миром проститься за миг.



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  48. Ксенія Завадська - [ 2012.04.17 18:49 ]
    ***
    Первыми нитями,красною лентою
    Кружатся чувства и я.
    Незабываемым, чистым, изысканным
    Кажемся ты или я.
    Бездна откроется грешною силою,
    Тронется где-то земля.
    Ты не раскаешься и не покаешься
    Будто так надо, любя.


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  49. Оксана Швед - [ 2012.04.17 18:51 ]
    минуле століття
    цей лист недописаний темно і втома
    весна за вікном плаче стомленим віттям
    мені вже не хочеться більше додому
    і я помираю з минулим століттям

    ці краплі дощу заплямовані раєм
    тікаючи з рук ще пригадують осінь
    і Той що на небі напевно вже знає
    і в’януть так швидко ромашки в волоссі

    за щось так жорстоко надію вбивали
    а віра з любов'ю осипались листям
    за щастя я битиму небо ногами
    минуле століття – далеко і близько


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  50. Анна Багряна - [ 2012.04.17 18:11 ]
    КОЛО-1
    Хіба воскресати – то примха лише для земних?!..
    Волові – людське, а людині – волове і Боже.
    Каміння летить, мов прокляття, збиваючи з ніг
    тебе і мене… Ми – на конях, котрих не стриножать
    ні люди, ні сили – оті, що з громів та вітрів,
    ні водні стихії – оті, що потопами правлять...
    Каміння мовчить, ніби стрілки старих дзигарів,
    розлука була – як найважча камінна розправа.
    Ми знову у цій – не позаздрять! – застиглій імлі
    ланцями прив’язані – не розірвати без крику.
    Кривавиться світ, на холодній від смерті землі
    дороги криві – надзвичайно печально і прикро…
    Але воскресати – у себе самих чи… куди?!..
    Ми – тут, на порозі, ми тут – безпорадні і рідні…
    Людині – людське… Із райського саду плоди
    насправді були непотрібні.


    2008 р.








    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1014   1015   1016   1017   1018   1019   1020   1021   1022   ...   1828