ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ванда Савранська - [ 2011.10.20 13:38 ]
    Лягай!
    Ля–
    гай –
    І мовчки, бо ми ж культурні.
    Співучі і мудрі трудяги.
    Та
    знай:
    У чомусь ми крупні дурні
    Й не маємо самоповаги.


    Ле–
    жи
    І вдúхуй пилюку кволо.
    Про страх цей казав нам генетик.
    Дри –
    жи,
    Немов над нами – моголи
    Чи в лапах катів – пістолети.

    Май–
    дан
    Уперше цей страх розвіяв.
    Ми бачили – нас не здолати.
    Та
    план –
    Убити спочатку надію,
    Узяти на сміх «нас багато!»

    За–
    тим –
    Пануй, розділивши простір,
    Жируй, поділивши багатства,
    У–
    сім
    Убивши у мозок просто,
    Що ми – не країна, не братство!

    Зі
    шпальт
    Ізнову тече отрута.
    Плетуть перелякано сітку.
    В ас–
    фальт,
    В асфальт – це тепер так круто,
    В асфальт закатають нас швидко.

    Ля–
    гай.

    Че–
    кай.



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  2. Олена Ткачук - [ 2011.10.20 12:15 ]
    Потойбічний Олімп
    В небо тут літається крізь стелю
    І митцю безсмертя до снаги.
    Там, потойбіч, Бахи і Растреллі,
    Іже з ними генії й боги.

    На Олімпі місця – що в пустелі,
    Ввись було і впоперек. І ось
    Вже новітніх бахів і растреллі,
    Наче у тролейбус натовклось.

    На Олімпі ж холодно і нудно –
    Всяк музика, скульптор чи поет.
    Все навік. Надосінь. Пополудні.
    А Земля знов робить пірует.

    Годі взяти пальчиком акорди.
    Не торкнути пензликом краси.
    Квітували в заростях народу,
    В позачассі – однакові всі.

    Ще, гляди, чубитися почнете,
    Норов-бо гарячий, як Гольфстрім.
    Та ж Олімп потрібен не безсмертним –
    Ідеалів хочеться живим!

    Слава, смерть – їдкі електроліти:
    Все розчинять, титул де чи німб.
    А збери докупи цю еліту –
    Оберне в провінцію Олімп.

    16.10.2011.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  3. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.20 12:59 ]
    *****
    У чорних змучених церквах
    свічки на стіни лізуть,
    горять хрести на вівтарях,
    пробуджується візія;

    в іконах звірі скавучать,
    виляють викрутаси.
    В крові забите ватуйча
    на скриньку золотасту

    Пілат поклав (церкви дзвенять!),
    сказився раптом, з риком
    схопив ножа і козеня
    ножем тим штрикав, штрикав,

    і кров на стіни, у лице
    то бризкала, то цвіркала...
    текла і скрапувала, це
    скаженість у люципера

    ще більш розбурхувало, впав
    нарешті від несили
    і плакав, плакав, кров липка,
    липкий ніж, одяг; з тилу

    стражденно Йсус дивися як!
    впритул наблизивсь: „Брате!”
    З ножем Пілата руку взяв,
    став руку цілувати...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  4. Ігор Штанько - [ 2011.10.20 11:47 ]
    F.63.9
    О, Боже, що сталося з серцем сьогодні? –
    У грудях тріпоче, підвищує тиск…
    Усе ж було добре, зі спокоєм Сходу,
    аж раптом біда і у приладі писк.
    Розладились враз всі події і звички…
    Симптоми хвороби? Бо настрою – нуль,
    горю у вогні і не сплю цілу нічку,
    пронизує щем, наче постріли куль.
    А думка одна – все про неї, про неї…
    Вже аж алергія і руки тремтять…
    Тож швидше до лікаря – хай панацею
    шукає мені, а то буду вмирать.
    Всі скарги мої лікар вислухав пінні,
    У вуса мугикнув і мовив таке:
    «Цієї хвороби не знали до нині…
    Призначим аналіз, рентген, ЕКГ…»
    А потім, читаючи всі результати,
    всміхнувся і в книгу «Діагноз» поліз.
    І в мій бюлетень записав: «Лікувати?»,
    «Еф шістдесят три. Крапка. Дев’ять» заніс.
    А я, ледь не втративши думку й свідомість,
    у жилах штовхнув занімілую кров,
    й тривожно спитав: «Буду жити?».
    Натомість:
    «О, дурню, у тебе діагноз – ЛЮБОВ!!!»
    20.10.2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (6)


  5. Ярослав Петришин - [ 2011.10.20 09:35 ]
    ЧОРНА ДІРА
    Уже несила тамувати біль -
    за гріх який зустрів тебе бездушну?
    Забитися б у найтемнішу мушлю
    і вже не озиратися відтіль!

    Наложнице добродійки Тюссо,
    покрита звідусіль добірним воском,
    дозволь, молю, моїм зболілим мозком
    зануритися в непробудний сон!

    ...Надія втечі марна і пуста,
    хоча й передостанньою конає -
    мене невідворотно поглинає
    діра - душі твоєї чорнота...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (41)


  6. Василь Кузан - [ 2011.10.20 08:24 ]
    Колібрі (пародія)
    Пародія

    Потепління дається взнаки…
    Твої стегна, облиплі нектаром,
    Зайнялися здивованим жаром,
    Бо колібрі із лона… Таки
    Долетіли до неньки. А хміль
    Так і б’є, так і б’є по обличчю.
    Хоч птахам лізти в лоно не личить,
    Та колібрі полізли. Не біль!
    Це не біль, а така насолода…
    Бо колібрі – лише уявіть:
    То туди, то сюди – фіть-фіріть –
    Ніжним пір"ям… Аж очі на лоба!


    19.10.11


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (13)


  7. Віктор Кучерук - [ 2011.10.20 06:10 ]
    Мета
    З тягарем незавершених справ,
    Підкорятися долі не згодний:
    Неважливо, що вчора упав,
    Головне – я підвівся сьогодні!
    Попри всі негаразди, – іду
    На зелений вогонь світлофора.
    Оминаю в дорозі біду,
    Зустрічаюся вдома із горем.
    І немає неправди в словах,
    Не промовлених, а наболілих:
    Почуваюся завше, мов птах
    У котрого підрізали крила.
    Загнуздавши, як вершник коня
    Сьогодення нестерпного муку, -
    Чимчикую між вас навманя
    Недотепою і самоуком.
    Та мені не забракне снаги
    Дарувати тепло вам і світло,
    Щоби душ кам’яні береги
    Ваші нивами буйно розквітли!
    20.10.11


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (15)


  8. Іван Редчиць - [ 2011.10.20 06:10 ]
    РУБАЇ

    За ці солодкі й чародійні муки,
    За струни ці, улюблені ці звуки,
    За миті злету, болю, і розпуки, –
    Я душу віддаю, і серце, й руки.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  9. Марина Богач - [ 2011.10.20 06:49 ]
    Дар любви
    - Что такое дар любви ?
    Это вечная любовь Бога.
    - Почему она вечная?
    Бог создал человека из себя.
    Любовь - это МИР!
    Любим Его - как детей,
    Храним Мир внутри себя.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Сергій Гольдін - [ 2011.10.20 00:21 ]
    * * *
    Накрапа, накрапа, накрапа,
    Мов розкидана крапель копа,
    Що збирав Пан Отець,наче сіно,
    Щоб небесних коней напоїть.
    Після праці пішов він спочить.
    Янголята у ту ж таки мить
    Позбігались і нумо скидати
    Оберемками краплі униз:
    На садочки, дерева, на хати.
    А щоби замочило і ліс,
    То покликали вітер в підмогу.
    Буде їм прочуханка від Бога!




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (6)


  11. Іван Низовий - [ 2011.10.19 21:12 ]
    ***
    Наснився Львів...
    Літа мої армійські,
    Роки мої студентські...
    Як давно
    Не чувся чужаком у цьому місті,
    Я пив жаждиво юності вино
    В кав’ярнях,
    Де з часів середньовіччя
    Не вивітрився тихий супокій,
    Блаженний дух
    І галицьке наріччя,
    Єдине в неповторності своїй.

    О як давно не був я в цьому місті,
    Що стало уособленням розлук:
    Від сина - ні жоднісінької вісті,
    Листів не шле єдиний мій онук.
    Про давніх друзів не веду вже й мови -
    То в юності дружилось...
    А тепер
    Немає з ким -
    Той виїхав зі Львова,
    А той спадлючивсь геть,
    А той - помер...
    Мені ж Луганськ немов приріс до шкіри:
    Попробуй відірвати - бризне кров...
    Чи це - любов,
    Яка не знає міри,
    Чи це - хронічна вже -
    Антилюбов?..

    Онук Богдан - ві сні- говорить:
    "Діду,
    Раз ти не їдеш,
    То який ти дід..."
    А я - мовчу:
    Приїду - не приїду -
    Злидар і доконечний інвалід.
    Чи доживу до теплих днів - не знаю.
    Вже й сліз нема, і не знаходжу слів...

    За Львовом я нуджусь і потерпаю,
    А Львову - що?..
    Живе без мене Львів.


    Рейтинги: Народний 6 (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (5)


  12. Сергій Жадан - [ 2011.10.19 21:08 ]
    кінець української силабо-тоніки
    в цьому будинку вони колись і жили
    бачиш ось там на рамах ще рештки червоної фарби
    лущаться з тих часів хтось вигадав їх поселити
    в одному домі щоб чути було дихання в передпокоях
    дихання вітру структуру страху коли ти
    дивишся на подвір’я
    де військові кладуть асфальт
    і саджають сосни

    їх виводили серед ночі зганяючи сни
    з їхніх плечей наче щурів з підвіконня
    сірі сорочки на них просякали потом
    і в тілах їхніх стояла жовта сеча
    мов контрабанда
    тим хто виводив подобався запах нічного життя
    їхня сіра білизна що набрякала від збудження
    їхні жінки що розмазували по обличчю
    сліди переляку і макіяж

    на розі стояв кіоск і там нагрівавсь лимонад
    липкі фіолетові краплі сиропу зтягували шкіру
    налипали на пальцях і в куточках уст
    обтяжені бджоли торкались хвостами одягу і повік
    і тінь від будинку підповзала до ніг мовби велика вода
    скоріше б додому зачиняючи щільно двері
    на чорний замок на ланцюжок на засув
    слухати як нишпорить вітер в дверних
    механізмах і під вилицями
    слухати як калатає сонце
    у незашторених вікнах

    їх виводили
    швидко заганяючи з вулиці
    в нутрощі чорних автомобілів
    так що деякий час вони ще дихали тим киснем
    киснем будинку тамуючи його в шлунку
    намагаючись не випускати з себе ні краплі свободи
    ні краплі істерики

    тоді коли ти захочеш розподілити слова
    на ті що хоч раз вживав і ті яких не торкався
    ти мусиш відчути цю тишу яка розрива
    нічну серцевину -- вимучена кругова --
    кожного разу скільки б сюди не вертався

    тому що колись давно шматки гарячих лексем
    холонули тут в ротах забиваючись страхом
    і той чоловік із обважнілим лицем
    з чорним записником і простим олівцем
    лишав по собі тільки тишу що падала мертвим птахом

    просто існує такий різновид споруд
    в яких ця остання межа особливо похмура
    де надто неглибоко пекло і русла підземних руд
    де час виступає ніби вугілля крізь ґрунт
    де починається смерть і кінчається література


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  13. Мирон Шагало - [ 2011.10.19 21:18 ]
    Вікторії
    1.
    Переболіли віддалі
    Непевних почувань.
    Ми віддані, ми віддані —
    Переступивши грань.

    2.
    І знов дзиґар відцокує
    Чекання кожну мить —
    Неспокоєм, неспокоєм
    У грудях стугонить.

    3.
    Щемлива пісня осені
    Подовжує мости.
    Ми прошені, ми прошені
    До щастя увійти.

    (10.2011)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (6)


  14. Василь Кузан - [ 2011.10.19 21:20 ]
    Тобі... Чи іншій?
    Життя сюрпризів повне.
    І поразок –
    І кожна з них
    у серце ранить
    зразу.
    Ти закохалась
    в ніжні мої
    вірші,
    Але писав я їх,
    зізнаюсь,
    іншій.


    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (18)


  15. Ярослав Петришин - [ 2011.10.19 20:33 ]
    БЛАЗЕНЬ
    Між світлом і тінню, для мук чи розради,
    у хитросплетінні ранкових видінь
    прийшло усвідомлення прикрої правди,
    неначе судома у мерзлій воді.

    Таки не затямив нехитру науку,
    кружними путями у пекло забрів! -
    даруючи милість, подав тобі руку,
    а ти подивилась на мене з-під брів…

    Ховається далеч за давні образи,
    злітається галич на чорний бенкет.
    В стрімкому падінні принцеса і блазень -
    ні краплі надії на вихід з піке…

    весна 2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  16. Віктор Кучерук - [ 2011.10.19 20:59 ]
    Пророче
    Н. К...
    Розверзнеться небо, засяють зірниці,
    Запахнуть медами осінні вітри.
    У місячнім сяйві ріка заіскриться
    І чайки заквилять на схилі гори.
    Ще віти вологі розправлять дерева,
    Ледь каплі тремтливі додолу впадуть.
    Весь обрій укриє пожежа вишнева
    І буде все добре на світі, мабуть…
    19.10.11


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (16)


  17. Чорнява Жінка - [ 2011.10.19 20:41 ]
    О Музе и арбузе
    Кидая корку от арбуза
    под ноги безразличной публике,
    он вопрошал: "О, где ты, Муза?!"
    ответ простой, как дырка в бублике.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (34)


  18. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.19 19:12 ]
    *****
    квітнули троянди піднебесно,
    цукрились цукати справжньо,
    кровоточив пруг в долоню десни;
    в річку коні в яблуках і сажі

    входили блаженно, чисто, свято;
    тихо, навіть зірка не теленькне,
    вулик засипав, а бджоленята
    казочку просили солоденьку.

    Душна ніч, а місяць, мов горщівка;
    зеленисто, тяжко пахне сіно,
    полунично поцілую в щічку:
    сонце на язик багаттю сіло,

    казка не минає, літо бродить,
    ходить, нудиться, зриває горло...
    вірша заспівав пісням на подив:
    рими ритм тримали вправно, гордо...

    і коли казки казковий пил свій
    скинули і укріпились словом,
    ззаду сучку пес хапав за писок
    цілував, скавчав, квапливо совавсь...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (9)


  19. Зоряна Ель - [ 2011.10.19 18:23 ]
    вижити
    я маю забути, благаю для себе тиші,
    в якій не буває тебе, і в яку не пишеш.
    волію не знати, коли ти ідеш на лови,
    аби вполювати, аби убивати словом.

    у тебе шалено красиві слова, як вірші.
    у них безоглядно, бездумно, безтямно віриш.
    так дихає небо над містом примарних майя -
    на кожному вдиху частина його вмирає.

    не хочу вмирати – по римі зникати жаско:
    як тільки піддамся, хитнуся, замкнеться пастка –
    розсиплеться місто і небо вдихне востаннє.
    і раз і назавжди для мене тебе не стане.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (33)


  20. Юрій Лазірко - [ 2011.10.19 17:16 ]
    Тлiнна променистiсть
    Промінь – каліка. Руки – із листя,
    очі із холоду – глибше, ніж чисті.
    Тонко – аж світло. Світло зносили
    строфи убогі – вітру красила.
    Вийшли на нього і розійшлися
    кроком прозорим хижої рисі.

    Лунко – порожньо. Звук – подорожній
    в серці – аж синій. Далі – не можна
    ані на йоту. Кров барикадна
    перебігає, сохне у саднах.
    Колоті врази – іній і тіні.

    Боже, який ти ранимо-нетлінний.

    19 Жовтня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (29)


  21. Марія Гончаренко - [ 2011.10.19 13:28 ]
    ...на радість й біду
    ***
    ти мене не побачиш
    у хмарі пройду
    тихо сонцем ласкавим
    осіннім
    лише серце тобі
    на радість й біду
    підпалю
    вечоровим промінням
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (33)


  22. Олександр Високий - [ 2011.10.19 13:43 ]
    В промінчиках твоєї диво-ласки
    В промінчиках твоєї диво-ласки,
    Коли душа сопілкою бринить,
    Знайшов любов омріяну, мов казку,
    І я її не зрадив ні на мить.

    Нам випало пройти життя стежками,
    Напитись ніжності з джерел землі.
    Люблю в тобі і палкість вечорами,
    І пристрасність у вранішній імлі,

    І всю тебе, до крапельки, до краю,
    До самого глибинного зерна.
    І двадцять літ потому вірю й знаю,
    Що тільки ти мені потрібна,
    Ти одна.
    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  23. Устимко Яна - [ 2011.10.19 13:16 ]
    #####
    Досі
    осінь звикає ходити в пальто.
    Дивне авто, у якому ніхто,
    возить червону фарбу.
    Барбі
    з кошиком яблук і листям беріз
    вітру із піснею напереріз
    перебіжить дорогу.
    Блоги
    жовто-гарячими стрічками тем
    гучно кричатимуть про ДТП
    на переході в зИму.
    Зримо
    вибризне фарба на сірий асфальт
    краплями фраз і повторами пальт
    в кожній знайомій фразі.
    Разом
    осінь і барбі під руку з дощем
    сядуть в авто із пап’є і маше,
    буре від рим і втоми.
    Кома,
    пчихне мотор, і покотиться час
    зношеним колесом від глядача.
    Бампер причеплять потім.
    ___
    З плоті,
    звісно, і крові фантомний ніхто
    на ніч усім почитає Годо.
    Чи Гадамера.
    Всоте.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  24. Іван Редчиць - [ 2011.10.19 13:49 ]
    ОКТЕТ
    Моя душа гостює в Музи,
    Не виманю – і калачем.
    Гарбуз в городі товстопузий
    В росі купається гольцем.

    Йому лоскоче сонце хвостик,
    І він кругленький, ніби м’яч.
    А по невидимому мосту
    До когось мчить Пегас навскач.

    Ау! Ау! Ау, поети!
    Куди поділись читачі?
    А гарбузи усім октетом
    Співають в сонця на печі.

    2011





    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  25. Іван Низовий - [ 2011.10.19 13:15 ]
    "> ПОЇЗД "ЛЬВІВ - ЛУГАНСЬК"



    Від Сяну до Дону -
    Із дому й додому:
    У Львові мій син,
    А в Луганську дочка...
    Вистукує поїзд:
    - Нікому,
    Ні-ко-му
    Мостів не зірвати
    На наших річках!

    Луганські степи
    Й галичанські підгір’я -
    Між ними пульсує
    Аорта Дніпра...
    - Нікому,
    Ні-ко-ли
    Не вбити довір’я
    між нами,
    синами
    Дніпра і Добра!

    Із дому - додому...
    До болю знайому
    І рідну до щему
    В промінні дощу
    Люблю свою землю.
    Й ні-ко-му
    Чужому
    На неї, святу
    Зазіхань не прощу!

    Від Сяну до Дону
    Немає кордону,
    Нема перепони
    Думкам і пісням,
    Живем по своєму
    Людському закону
    Й ніхто не накине
    Ненашого
    Нам!
    1999р


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (8)


  26. Ганна Осадко - [ 2011.10.19 12:48 ]
    банально про яблука
    Бережи їх усіх, Боже:
    клени притишені, що за єдину морозяну ніч листя усе згубили,
    птахів безіменних, що небо чорними нитками крил церують,
    траву посивілу, що миро роси точить уранці –
    бо любили вони беззавітно,
    безоглядно і безголово,
    чулим серцем своїм зеленим.
    Навіть птахи – зеленим…

    Яблука із синцями й синицями з небес падали,
    очі заплющували від страху –
    Гуп! –
    то і лежать поснулі…
    Сотні їх у садку – а зібрати уже нікому…

    Підніми їх усіх, Господи –
    до єдиного, до найменшого,
    до останнього –
    щоб не марно жили вони і вмирали не марно,
    торкнися долонями шкірки тугої,
    покоцаної,
    серця
    чулого і розчуленого
    із червоточинами
    осені та любові….


    Рейтинги: Народний -- (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (9)


  27. Оксанка Вовканич - [ 2011.10.19 12:26 ]
    Не йди на допомогу моїй смерті
    Не йди на допомогу моїй смерті,
    Не вір її заплаканим очам.
    Слова, такі нав’язливо відверті,
    Віддай недорозвинутим ночам.

    Прощення не проси, коли загину,
    Мій гнів на дні свідомості застив.
    Ти й так моє життя на половину
    Зухвало й непомітно скоротив.

    Ти кожної розгубленої миті
    Нарощуєш на радості печаль.
    І сумніви, що в совісті зариті,
    В болючу закрутилися спіраль.

    Не плач, коли я змучену тривогу,
    Ковтатиму, мов щастя еліксир.
    Любов не дожила до перемоги,
    І вічності потяг її буксир.


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  28. Мирон Шагало - [ 2011.10.19 10:02 ]
    ЖОВТЕНЬ
    Павутинками
    в лісі листя шурхотить —
    стежки ховає.

    (10.2011)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  29. Ярослав Петришин - [ 2011.10.19 09:51 ]
    ВІДЛУННЯ
    В усьому сумніваюся весь час,
    а у питаннях вічних – поготів:
    щó цінним є, щó тлінним є для нас -
    пилинок серед безміру світів?..

    Чи є у тому хоч найменший сенс,
    щоб цінувалось на усі віки
    дорожче каменюччя Стоунхендж
    твого відбитка в дзеркалі ріки?

    Невже камінна велич пірамід,
    що вразила фантазію людську,
    вартує більше за легенький слід
    ступні твоєї на морськім піску?..

    В однім не завагаюся й на мить,
    життя на кін поставлю без жалю -
    не зможе це каміння пережить
    відлуння твóго ніжного "люблю..."

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (45)


  30. Олександр Григоренко - [ 2011.10.19 09:24 ]
    Игра в наперстки
    один и три
    три на одного
    ставки высоки...
    и весьма-весьма
    все очень просто
    безпредельная игра Хаоса
    ответ важно знать
    достоверно
    ваше Слово!
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  31. Олена Багрянцева - [ 2011.10.19 08:30 ]
    Ти приходь не раніше вівторка...
    Ти приходь не раніше вівторка
    У спресовані стіни. Незмінно
    Помовчати. На голі коліна
    Тисне тиша під колір махорки.

    Ти приходь незумисно. Під вечір.
    У сорочці опаловій місто
    Ще не спить. Сумніватися пізно.
    Кожен порух і подих доречний.

    Ти приходь не раніше… Як порох,
    Буде спогад. І примха жіноча
    Неодмінно і вкотре захоче
    Повернути відвертий вівторок.
    17.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (3)


  32. Віктор Кучерук - [ 2011.10.19 05:57 ]
    Замерзання
    То на сонці золотисті,
    То від місяця сріблясті, -
    Під вікном моїм любисток
    Обіймаються із рястом.
    Переплетені стеблинки,
    З однорідними листками, -
    Розійдуться на хвилинку
    Під осінніми вітрами
    І змикаються міцніше,
    Непорушно, безнастанно
    Біля призьби у затишші,
    В час безжальний замерзання…
    18.10.11


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (16)


  33. Олександр Шумілін - [ 2011.10.19 00:08 ]
    * * *
    Визнай, ти зовсім не знаєш чого вона хоче,
    Куди надсилає потоки густі електронних листів,
    І що вона думає, дивлячись просто в очі,
    Вбиваючи в землю хрести.
    Кожен її монолог – досконала сповідь,
    Кожен прихильник – майже коханець, і завше друг,
    Вона, ніби вершник тримає тебе за повід,
    Гладить по спині, годує тебе із рук.

    Визнай, коли ти щораз задихався на дні кімнати,
    Слав есемески друзям про біль і холодний час,
    чорна примара її стояла німим прокляттям
    і малювала щасливих вас.
    Ти опирався, руки крутив, писав передсмертні записки,
    Повій купував на смердючих вокзалах, нічних шосе.
    І коли «Куда єхать?» уже не питали таксисти,
    Ти собі говорив: «Хлопче, тихіше, бачиш, тебе несе».
    Тоді, пам’ятаєш, ранки ножами зривали душевні рани,
    Спирти кислотним дощем палили газони твоїх слизових,
    А коли ти дивився в вікно очима ув’язненого тирана,
    У склі відбивались білки, як міста, потоплені у крові.
    Визнай, ця жінка тебе визначала, як ікс визначає ігрек,
    Як лисий сержант визначає мішені своїх ракет,
    Як діти, зелені від косяків і еротичних ігрищ,
    Визначають майбутнє, в принципі, всіх у світі планет.

    Тепер - ти один, у тебе ні шансів, ні цигарок, ні зброї,
    і ніч твою сни пробивають щораз кольоровим блиском...
    ніби ти йдеш з лікарні, вкотре знявши побої,
    і осінь тебе закидає ЇЇ електронним листям.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  34. Ігор Штанько - [ 2011.10.19 00:37 ]
    Осінній етюд
    В пастельних тонах поспішає мазок
    упасти на тло вересневого часу
    та зайво-гарячим здається листок,
    що з клена упав на холодну терасу.
    А небо змішало всі фарби сумні
    й дощем розмиває тепліші відтінки
    і в нашій картині слідами ступні
    залишило хмар піднебесні стежинки.
    Прозорість краплин туманіє усюди,
    торує наскрізь силуети лісів,
    а десь у містах налякались споруди,
    бо привид дощу поміж ними засів.
    Ще вдень все горіло у злато-багрянім,
    яскраво-гарячім осіннім плащі
    та вечір устиг запросити туманів
    і з ними в танок затягнути дощі.
    Пастельна жура опадає під ноги,
    мазками вітрів, наче пензлем облуд…
    Чутливий маестро почув монологи
    і шати крилаті злетіли в етюд.
    18.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  35. Іван Гентош - [ 2011.10.18 23:09 ]
    пародія « Заглохли... »
    Пародія

    Нам техніка вилазить боком…
    Щоб спекулянтам руки всохли –
    Таким заправили на ОККО,
    Що серед поля ми заглохли.

    Воно б нічо, з ким не бувало?
    Ані душі не було з нами…
    Зате були осині жала –
    Я знав, що треба їх губами…

    А ти мені… на стегна… боса…
    Ого, ніврочку важиш, мила!
    В азарті тут, на полі проса,
    Ти ледь мене не задушила.

    І аж за місяць зачепили
    Твою спідницю, як знамено!
    Від литок голих – втричі сили –
    Тепер я знаю достеменно…

    То так шипіло на моторі?
    А оси знов поперли роєм!
    Аж підглядали … боком… зорі –
    Одно на полі там, чи двоє?

    …Віддали душам… по потребі,
    І тілу теж, що хтіло тіло…
    А черевик висів у небі
    Так кришталево й ошаліло…

    18.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (41)


  36. Людмила Лук'янець - [ 2011.10.18 23:52 ]
    ***
    Ні, іще не осінь,
    Літо ще в полях,
    Вітре злотокосий,
    Не роздмухуй страх.
    Не навіюй туги,
    Не гони жури,
    Порозвішуй дуги
    Літньої пори.
    Дай нам ще під сонцем
    Трішечки помліти,
    Щоб в холодну зиму
    Пригадалось літо.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Коментарі: (1)


  37. Василь Кузан - [ 2011.10.18 23:42 ]
    Осінь нашого саду
    Повна яблук спокуси
    Осінь нашого саду.
    Ніч кипить почуттями
    У напруженні фраз.
    Хоче нас обдурити
    Переддень листопаду,
    Але місячне сяйво
    Гріє теж. І щораз
    Коли осінь попросить
    Вітру скинути шати
    І оголений голос
    Впустить космос бажань...
    Невагомим зізнанням
    Буде будень благати
    І жагу поцілунків,
    Й поцілунки вагань.
    Повен першого снігу
    У квітневу столицю
    Прийде сад наших весен,
    Щоб себе зберегти.
    В повні пригорщі листя
    Ми зануримо лиця...
    В порожнечі безсоння
    Сонце можна знайти.


    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (25)


  38. Марина Богач - [ 2011.10.18 22:23 ]
    Путь на Олимп
    Радость вяжу нитями любви,
    Их мне даровал Кут Хуми.
    Стену невежества рушу лишаясь оков,
    Ибо тайну открыл Ангел Земли-
    Путь на Олимп в Дом Богов!
    2011г.







    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  39. Любов Долик - [ 2011.10.18 22:43 ]
    Ностальгія
    Дерева зустрічають холод голими,
    лише сосна стоїть в зеленій глиці.
    І височінь спливе прозорим голосом,
    і - стане піснею, яка тобі насниться.

    І під сталевим небом ти прокинешся,
    в листо-падо-во-від-горілім світі...
    Тонкою прохолодою на вилицях
    гойднеться спомин - губ,
    вчорашніх, літніх...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (16)


  40. Богдан Манюк - [ 2011.10.18 21:07 ]
    Світлій пам'яті вчителя Олександра Янчука
    Задихнувсь, мов свіча, в кулаці коридору,
    смерть зустрів у півслові, півдолі.
    Бив у дзвони горбань, що душею собору*
    і від горя нараз збожеволів.

    З усібіч позбігалися феї, шамани
    і, безсиллям спотворені, впали ниць.
    Ви пробачте нам, вчителю, час безталання,
    ми без вас, наче духи – без дум, без облич.

    І русалки, і гноми заплакали гірко:
    міф із смертю , на жаль, не вийде на герць.
    Ох, немає для лиха ні бухти, ні мірки,
    запливає, безглузде, углиб сердець.

    Стрепенувся Роланд, Дюрандаля схопивши:
    як це так, щоб хвороба була сильніш!
    Ой, спізнився – учитель здіймається вище
    благ земних і проблем-бездоріж.

    Спохмурнів, потьм′янів раптом Крузо бувалий:
    я без нього в книжках, мабуть, надарма…
    Забирають найкращих, погодьтесь, шквали,
    хто на власному острові не дріма.
    2011


    * Квазімодо – герой твору Віктора Гюго „ Собор Паризької
    Богоматері ”.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (6)


  41. Марія Гончаренко - [ 2011.10.18 21:00 ]
    ...щось
    ***
    коли мені важко
    щось схиляє моє тіло
    і щось жевріє
    у ньому слабкому
    поволі розгоряється
    і непомітно потому
    я міцнію
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  42. Вікторія Осташ - [ 2011.10.18 20:23 ]
    тобі
    війна за тебе дихає і снить
    і зброї не складає
    хитає вітами немов остання мить…
    ти справжній «дайер»
    від слова «смертник» і тобі вина
    немов винó чи вúно
    що жилами біжать де купина
    розкрилена…
    і де тобі спинитися коли
    ще за життя згадати
    довічником чужинської хвали
    німотним святом

    назвуть тебе запроданцем почнуть
    вицьковувать за слово свіже
    отруйні випари чиясь духовна ртуть
    і хто тут виживе?!

    та не тобі зійти на манівці
    обранцю Божий
    най ліпше сльози на твоїй щоці
    ніж кров ворожа



    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (15)


  43. Сергій Жадан - [ 2011.10.18 20:25 ]
    **
    вирощено і нищівно
    над каменями і кущами
    повітря заповнене щільно
    душами і дощами

    підпис місце печатки
    виводиш наче харизму
    блаженні першопочатки
    східного сепаратизму

    коли літає померши
    радіо над домами
    і березень як уперше
    обступає димами

    я бачив твої падолисти
    ту ніч що тебе огорне
    там де високі під’їзди
    мов застуджені горла

    з полісу з небокраю
    тягнеться довга вервиця
    і ця панорама я знаю
    вона ще тобі озветься

    луною в порожній шахті
    листям у водостоці
    в жованому ландшафті
    у пташиному оці


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  44. Анонім Я Саландяк - [ 2011.10.18 19:12 ]
    ЗАВІЯ
    То до ніг
    тобі стелиться,
    то на вії
    ледь чутно ляга...
    І не пух, і не сніг
    білий...
    То кружля –
    ні, не хурделиця...
    і дрібненька
    така,
    як мука,–
    ні, не мелеться!

    А вона, мов навія,
    химерна така
    і хистка,
    мерехтка,
    мовби лилики
    милі –
    як нараз налетить...

    Це ж метелики
    білі
    летять, миготять,
    що аж дрож трепетка
    пробігає
    по тілі.

    10.01.09 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  45. Юлія Радченко - [ 2011.10.18 19:00 ]
    Ясноокому Хлопчику
    Ясноокий Хлопчику, підійди трохи ближче! Бажані
    Яблуневі пальці ті не розбестять тебе – засушені…
    Над дахами чорними - еротичні шершаві враження...
    Шовковисті спогади й хмари збуджені - під подушкою...

    Невідомість - видима..... Абрикосово - понад горами...
    Трав'янисті килими не зминатимеш (тьмяно-зелено)...
    Розгойдайся тишею - будеш стриманим, будеш скореним.
    Розстели для осені ліжко зоряне (попід стелею)...

    Розростись мереживно… Над дощами й брудними грушами …
    Крізь щілини ніжності проглядай. Не тривож скорботою…
    Зігрівайся м’якістю. Сором - схилено. Скутість - струшено...
    А не можеш звабити - так у вікна світи турботливо...
    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (16)


  46. Костянтин Мордатенко - [ 2011.10.18 18:00 ]
    *****
    Із осоки тебе украв, із осоки,
    скажений день блукав поміж бездонням,
    зірвалось море, зорі, як глазки
    на сітці, коливались пружно, тонуть
    в піску слова, розпечені в пісок,
    важезно перегукувались дзвони;
    згорталась кров у яслах; човгав, мок
    замовклий ліс, як спалахнулий спомин.

    За стригунцем – струнка качура; вир
    розпатланого вигуком мовчання,
    дощ перестиглий виноград чавив,
    допоки дикі коні не примчали:
    високі, чорні розпашілі всі...
    бузковий сік надпили із долоні...
    ледь-ледь гойдались шальки терезів,
    як перса коливні здіймались повні...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (10)


  47. Хуан Марі - [ 2011.10.18 17:01 ]
    Folk song
    Как по белому снегу,
    Снегу чистому,
    По слезам да по смеху
    Выйду из дому.

    Было – не было – каюсь
    С ветром вó поле,
    Отрекаясь, свыкаюсь:
    Пили – прóпили.

    Не кричали – молчали,
    Не перечили,
    Провожали ль печали,
    Ждали встречи ли.

    Всё рядили-гадали:
    На удачу ли?
    Пели, пили, рыдали,
    Боль дурачили.

    Всё разгадку искали
    В тихой заводи.
    А нашли – не тоска ли
    Знать всё загодя?

    А нашли – не узнали,
    Не поверили.
    Правотой – не вина ли
    В окна, в двери ли...

    Как по белому снегу,
    Снегу чистому,
    По слезам да по смеху
    Выйду из дому.

    Ветер, глупый, поманит
    В поле-полюшко.
    Сердце вздрогнет и станет –
    Доля-долюшка.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (13)


  48. Світлана Луцкова - [ 2011.10.18 16:44 ]
    Патетичний романс
    Свічки старих тополь поволі відгоріли,
    Зливаючи вогонь у канделябри пнів.
    Кружляє листу вир - червоні, жовтокрилі,
    Барвисті іскри мрій чи марення. Напів-

    божественний напій осіннього повітря
    Пронизує гортань, немов найперший вдих.
    Наповнюється ним по вінця і по вістря
    Свічі білявий спис. Я думаю про тих

    далеких ворогів, тепер - найкращих друзів,
    Бо щирими були і зрадили в лице.
    Гартується душа, позбавлена ілюзій,
    Назустріч їм росте - зелене деревце,

    ламаючи гілля, заламуючи руки,
    Змінивши голос на дзвінкі акорди тиш.
    Нічниця вірша знов летить на світлозвук, і -
    Спиняється життя на мить: "Летиш? Лети ж!.."

    Не-ви-спо-ві-да-на сльоза в оправі ночі,
    Невисотаний дим, просмолено-їдкий,
    Невистояний сум, невивіршений, хоч і
    Його чернеча тінь лягає на рядки,

    Так, начебто снігів потріскані опали
    Зненацька впали на пропалений папір.
    Поетове життя в багатті самоспалень -
    Це тільки листя вир, це тільки листя вир...

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  49. Юлька Гриценко - [ 2011.10.18 15:36 ]
    Моє намисто
    Мою, здавалось, безстрашну душу
    Побили снігом і мокрим листям:
    Зі слів сплітаю тонке намисто,
    В кулак збираю, стискаю дужче.

    Мабуть, і справді прикраса – дивна,
    Її торкнешся – зірветься з нитки.
    Моє «прекрасно» і щире «гидко»
    Сплелися раптом в одне єдине.

    Заграла барва на шиї люду,
    Приємний сором пронісся світом.
    Моє солодке, моє тендітне,
    Плести би вічно, допоки буду…

    Жовтень, 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (7)


  50. Ігор Штанько - [ 2011.10.18 14:12 ]
    Осіннє
    Осіннє.

    Осінній день майнув полями,
    холодне сонце серед хмар
    проміння кида векселями
    мов літній борг своїх стожар.
    Давно минули травень, квіти...
    Лишилась крапелька надії,
    що літо спогадом зігріте,
    осінній вітер не розвіє.
    Але листок червоний в ноги
    пірне з висот. Його не жаль.
    Та шлях його – моя тривога,
    моя загублена печаль,
    що вслід ключам впадає в душу
    і замовкає в глибині…
    І визнати я знову мушу,
    що й осінь радісна мені.
    В полях довкола – вітер, холод
    і осокорів вітряки…
    Й ховає сором покотьоло,
    бо борг віддати не з руки.
    18.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1102   1103   1104   1105   1106   1107   1108   1109   1110   ...   1828