ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Оксана Максимишин - [ 2011.10.16 14:52 ]
    ДИТЯЧА МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ
    Стор. кн. Кольорами серця.Худ. оформлення Саландяка Я.

    Боже наш єдиний, на колінах у щирій молитві
    просимо тебе й благаємо –
    пошли щастя Україні, заквітчай
    весни розмаєм –
    поля,луги, гаї
    і сонечком ясним приголуб її.
    Зішли на край синьоокий
    врожаї щедрі, золотобокі,
    щоб ми в добрі і злагоді жили,
    щоб нас батьки здоровими ростили,
    любові й мудрості учили,
    щоб ми працею своєю збагатили
    наш квітучий край,
    сили, єдності і вміння, Господи, нам дай.

    О, Ісусе, Сину Божий, зглянься
    на нашу Україну і своєю ласкою її огорни
    та від тривог й неспокою її збережи.
    Бо вже стільки бід і горя зазнала вона,
    що вінець благословення Твого буде їй до лиця.

    Утри сльози українцям,
    Мати Пресвятая,
    даруй втіху, всели пісню у наші серця.
    І нехай та пісня розіллється, як повінь весняна,
    заллє щастям веселковим всі села й міста.

    Боже, вислухай молитву нашу і допоможи Україні волею,
    добром і славою,
    як мак, зацвісти.
    2005р


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (3) | "http://storinka-m.kiev.ua/product.php?p_id=9769"


  2. Василь Світлий - [ 2011.10.16 14:47 ]
    Класичний сьогодення парадокс.
    Багато сонць...
    Мала присутність світла.
    Класичний сьогодення парадокс.
    І пізній дощ...
    Спізнілий на століття.
    Своє останнє гравіює SOS.

    Багато фраз...
    Що помислів не містять.
    Завуальовані в окультний монумент.
    Ноослова.
    Знебарвленого змісту.
    Бі-компостує карликовий бренд.

    Багато тем...
    А суть - деконструктивні .
    Вино, розваги, пристрасть, гроші ... Брухт !
    Все - тлінні речі.
    Справи блудочинні.
    В яких тяжіє буква - світський дух.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (32)


  3. Марія Гончаренко - [ 2011.10.16 12:32 ]
    ... на мить
    ***
    Хмари над містом
    у простори між ними
    ллє сонце вогонь
    спалахнули
    дикі виноград і груша
    наввипередки
    долають схили
    Щекавиці
    на якій я стою
    невидима в сонці
    і лише ніжність твоя
    на мить
    окреслює моє тіло
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  4. Дмитро Куренівець - [ 2011.10.16 12:21 ]
    ОСІННЄ ТАНГО
    Вітре-віртуозе,
    потроху заграй
    coro furioso
    сполоханих зграй;

    зруш отетерілі
    клавіші хмар;
    як ключі стокрилі,
    осінню мар;

    процигикай танці
    сп’янілих злив
    і промовч уранці
    туманом незлим.


    Вітре-вертопраше,
    осінь потіш;
    ніжне танго ваше
    літа миліш.

    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  5. Іван Редчиць - [ 2011.10.16 11:58 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    73

    “Дехто говорить, мов коле мечем,
    язик же премудрих – то ліки.”

    Шукай у барвінках цілющих лексем,
    а знайдеш отруйні, то викинь.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  6. Людмила Лук'янець - [ 2011.10.16 09:38 ]
    ***
    Ген вже паморозь на скроні тихо осіда,
    Коли вас не розуміють – це ще не біда.
    Коли вам крізь зуби цідять солоду слова,
    І тоді ще не болить хай ваша голова.

    Коли вас розбили гірко за якісь вірші,
    Значить є там таки зерня і тепло душі.
    Коли вітер носить степом наклеп і хулу,-
    Ворог заздрість розливає проти вас гнилу.

    А коли мовчанням дише сторожко до вас
    Все оточення навколо у непевний час,
    Викликає насторогу хай такий розклад.
    Отже маєте достатньо ви, напевно, вад.

    Поспішать троянд не варто брати з рук льстеців,
    Бо можливо змій там підлий десь кубельце звив
    І готовий вас вжалити, – лиш сягне рука,
    Хай вже краще терну гілка давня і суха.

    Хай вже краще слів гіркущих спити полину,
    Аніж солоду хмільного ядом у війну.
    Так ось втратиш рівновагу, пильність й твердь землі,
    І одраз здолають сили, – чорні сили, злі.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  7. Олег Завадський - [ 2011.10.16 09:44 ]
    * * *

    Зелена музика трави,
    Блакитна музика небесна –
    Серед зими в мені воскресла
    Яскравим образом живим,

    Де повні луки цвіркунів,
    І в небі жайворонкам тісно...
    Дзвенить мелодія первісна
    У лоні висніжених днів.

    Дзизкочуть мухами шибки,
    Гуде хурделиця джмелино.
    А я, забравшись під перину,
    Милуюсь літом залюбки.

    1998


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  8. Алекса Павак - [ 2011.10.16 09:58 ]
    Про очі
    І знов очей бездонна голубінь
    У себе кличе, утопивши сходу.
    Таких очей ще не бувало зроду, -
    Не так яскріла піднебесна синь!
    І знову дум, не пройдена гряда.
    Здавалося б, куди поділись сили,
    А потім де узятися зуміли,
    Коли неждано підійшла вода!
    І віддзеркалилась у них життєва суть,
    Замайоріла листом пожовтілим.
    А сині очі кажуть:? «Не забудь!
    Минулі дні, яких зібрать не вміли!»
    І бачать сині очі крізь віки,
    Обрамлені у темно-сині вії.
    Вони ввійшли у душі, у казки,
    Символізують потаємні мрії.
    А безголосі губи лиш у снах
    Про їх підступну синь до нас шепочуть.
    Ми їх не чуємо і бачимо в очах
    Свого майбУття синьооку постать!

    жовтень, 2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  9. Алекса Павак - [ 2011.10.16 09:56 ]
    Про осінь
    Жовтий лист засипає дороги,
    Стелить килим на землю сумну.
    Йде осіння пора в природу
    І займає в ній нішу свою.
    І життя, і любов, і довіра
    Жовтим листом під ноги лягає
    І стежками незвіданих звірів
    У майбутнє життя пробігає.
    Осінь сиве волосся малює,
    Павутиною крони вкриває,
    Осінь віддано й щиро сумує
    За минулим, якого немає!
    Вже відкриті у зиму ворота.
    Зігрівають думки про тепло.
    Йде осіння пора і щороку
    Стука голим гіллям у вікно!

    жовтень, 2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  10. Костен Кава' - [ 2011.10.16 00:15 ]
    …из письма

    Ты знаешь, а у нас опять дожди:
    Деревья плачут – листья пожелтели…
    Тепло осталось где-то позади,
    Глядишь, и скоро запоют метели.

    Душа лишилась красок октября,
    Уже не греет солнце через окна.
    Мне кажется, что осень зря пришла –
    И без нее достаточно все сложно…

    В газетах пустота и полный бред –
    Война и политические дрязги…
    Я прячусь от всего под теплый плед
    И снова перелистываю «Сказки»…

    …мне нравится читать твои стихи,
    В них мы опять полны любви и счастья!
    Но я забылась… Счастье позади…
    И мы с тобой – разбитые на части…


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  11. Людмила Лук'янець - [ 2011.10.16 00:19 ]
    ***
    Агов! Агей! А де ви? Відгукніться.
    Можливо й ви самотні, як і я.
    Можливо й вам за думами не спиться,
    Можливо й Вам десь мрія засія.

    Можливо й ви теж прагнете розмови,
    Можливо й вам є що розповісти.
    Якщо, звичайно, не йдете на лови,
    Й якщо, проте, не носите «хвости».

    Якщо у вас порядне й щире серце
    І думка не блудлива й не брудна.
    Ходімо разом, друже, до озерця,
    Й відступиться годинонька судна.

    Ми з вами поговоримо про долю,
    Про шлях життєвий й досить не легкий,
    Про урожай цього річ в нашім полі,
    Про золоті налиті колоски.

    А може поговорим про кохання,
    Про ваше і моє, і водночас
    Застане за розмовою світання
    І розведе у справах знову нас.

    А може навіть статись – об’єднає.
    А може спільне щось нас поєдна.
    То Бог про те усе один лиш знає,
    Та все ж душа не лишиться одна


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  12. Ярослав Петришин - [ 2011.10.15 23:58 ]
    ЧУМА
    Учора ще хилилась до плеча,
    молила вберегтись у цьому злому світі,
    а вже сьогодні знов, як зазвичай,
    наступній жертві розставляєш сіті.

    Звичайно, Київ – не якийсь «п’ємонт»,
    тут зовсім інші мірки і масштаби -
    «У вас - біда, а ми їмо, п’ємо,
    фіксуєм штампи, видихаєм штами,

    заносим дані до нових анкет -
    у нас не терплять пауз і заминки…»
    Чума - у Львові, в Києві – бенкет!
    Чи це всього лиш по мені поминки?..

    листопад 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (31)


  13. Людмила Лук'янець - [ 2011.10.15 23:41 ]
    До земляків
    Добрий день, земляче, з теплим літом.
    Ми давно знайомі, та проте,
    В день такий я шлю тобі привіти
    Й мовлю своє слово золоте.

    Добрий день, мої поля і луки,
    Що дітей зростили, мов орлів,
    Золоті їм виплекавши руки,
    Вигранивши сотні голосів.

    Земле слобожанська, рідний краю,
    Де такому рівний бачив ти?
    Я такого іншого не знаю,
    Кращого за нього не знайти.

    Тут багаті й плідні чорноземи,
    Тут хліба хлюпочуть, мов моря.
    Я тобі вклоняюся доземно,
    Земле, годувальниця моя.

    Це дідів і прадідів колиска,
    Це лелечий щедрий диво край.
    Цій землі вклоняюсь низько-низько
    І цілую пишний коровай.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  14. Чорнява Жінка - [ 2011.10.15 23:16 ]
    Банальное
    Сюжет банален до зевоты:
    осенний сплин и бла-бла-бла.
    и хоть его печальны ноты,
    печаль, естественно, светла.

    И журавлей извечных стаи
    летят опять-таки на юг.
    И небо цвета ржавой стали,
    и меланхолии утюг.

    Так всё привычно и знакомо...

    Но, Боженька, скажи опять:
    «Та паутинка невесома»,
    а большего не дай мне знать.

    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (80)


  15. Оля Лахоцька - [ 2011.10.15 21:00 ]
    Л.
    Сьогодні відходять від пристаней літ кораблі,
    Іще одна вічність вдаряє у груди прибоєм, –
    Забута тональність, де я співпаду із тобою,
    Й пекуче "люблю" прозвучить на пір'їнці землі.

    І, може, усоте відкритий празір океан
    Впаде шумовинням на берег мазка Ботічелі,
    Де кожне "люблю" – як початок світів і містерій,
    Легенд і героїв, і наш нескінченний роман.

    Упійманий вітер з пелюсток обтрушує сніг,
    Гойдає півнеба негода вітрильна і рання,
    Бо кожне "люблю" – як журавлик надії – останнє
    Народження-смерть на спіралях самотніх доріг.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (17)


  16. Марія Гончаренко - [ 2011.10.15 20:54 ]
    ніжність
    ***
    лист
    поволі пада
    переді мною на стежину
    та не про лист я кажу
    а про ніжність
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  17. Тетяна Роса - [ 2011.10.15 20:29 ]
    Жовтень
    Доречні у пору айстрових
    Реверсії лісу настроїв,
    Міфічність пісень дерев його,
    Фантоми тепла жовтневого,
    Сольфеджіо сонця променів,
    Лякливість комахи втомлена,
    Сіяюче листя росяне,
    До німбу вплетені осені.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  18. Ірина Людвенко - [ 2011.10.15 20:35 ]
    ***
    В стовпчики перемножені
    Відблиски на вікні.
    Ми розминутись зможемо
    Певно що й по струні.
    Нам те уже за звичкою -
    І не хитнутись щоб.
    Білою рукавичкою
    Доля втирає лоб.
    Кажуть, що листя падає -
    Буде комусь зима.
    Ти мені нерозрадою.
    Сльози і в зорепадів є
    Там, де снігів нема.

    14.10.2011 Умань


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (15)


  19. Олександр Григоренко - [ 2011.10.15 19:40 ]
    Чаша Вселенной
    Любимая, странник твой дорогой,
    Он в Пути - полет Домой.
    Помнит всегда о тебе
    И позабыл, забыл о сне...

    "Видио" тебе - осознанно,
    Ошибке быть недано.
    Письмо прочти и узри -
    Священный союз - слияние в Единстве любви.

    Пусть это очень смешно,
    Но, на небесах все давно решено.
    Помни о чаше Вселенной в груди,
    Висока " цена " - прошу вертикаль удержи.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  20. Іван Редчиць - [ 2011.10.15 19:45 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    66

    “Праведність люд підіймає,
    а беззаконня – то сором народів.”

    “Де істині місця немає,
    там добре живеться незгоді.”



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  21. Анонім Я Саландяк - [ 2011.10.15 19:34 ]
    СВІЧКА (аналог)
    Свіча вже догорає.
    Над нею нависає
    нічної темряви п’ята.
    Погасне вогник - темнота,
    відомо, тіні поглинає.

    Свіча погасне - сумрак ночі
    по край наповнить мої очі...
    Тепер я знаю: темнота -
    не пустота!
    Перестаю боятись ночі.

    Передбачаю одномірність темноти:
    ні ширини, ні глибини, ні висоти...
    Одна суцільна чорна маса,
    що не підвладна руху, часу...

    Її законів не збагнути.
    Її ніяк не оминути.
    Невідворотно приближаюсь, йду,
    свою прискорюю ходу,
    щоб на границі дня і ночі оглянутись
    і кожною мізерною клітинкою відчути
    абсурдність дня, й вітати вічність ночі!
    До 2006


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  22. Ярослав Петришин - [ 2011.10.15 16:26 ]
    БЛИСКАВКА
    Оживуть у моєму серці
    амфібрахій, хорей і ямб -
    всі мої двадцять тисяч герців
    завібрують твоїм ім’ям.

    Сім мільярдів моїх нейронів
    захвилюються в унісон,
    стугонітиме знов у скронях -
    ну невже це усе не сон?

    Та ударить мене нежданно
    струмом блискавка в сто ампер -
    знову в річку, ту саму – давню,
    чи ввійду я ще раз тепер?!

    весна 2010


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  23. Оля Оля - [ 2011.10.15 16:57 ]
    девочка* (оле барни)
    девочка ищет солнца,
    молча вдыхая дым.
    вот новый день начнется -
    солнце начнется с ним.

    девочка ищет света
    с ярким разрезом глаз.
    девочке вечно лето,
    девочке вечно джаз.

    девочка расширяет
    маленький мир внутри.
    девочку окружают
    жаркие фонари,

    низкие парапеты,
    трав и цветов клочки,
    солнечные сонеты,
    стекла-и-сталь-зрачки.

    девочка ищет солнца
    с ярким разрезом глаз.
    солнце в ответ смеется,
    плавится контрабас.

    девочка ищет света.
    сказочная, смотри.
    ловит твои приветы.
    маленький мир внутри.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  24. Вітер Ночі - [ 2011.10.15 16:21 ]
    Н. Гумилёву

    Ты в заботах, как дождь неизбежных.
    И грустить не ко времени – та же тоска.
    Боже, как ненавистна эта рука,
    Необходима как! В прикосновениях нежных.

    Где-то в пустыне, прожженной солнцем,
    Между барханов, кактусов и миражей
    Бродит дух конкистадора, обходящий колодцы,
    Убиенный, избавившийся от пажей.

    Да и нужны ли тени тому, кто львам
    Прикрывал пасти белой панамой?
    Может, самому превратиться в тень –
    галерный хлам,
    Утонув здесь, в горячей ванне.

    Ты не знаешь. И это печально.
    Труден путь улетевшего в ночь мотылька.
    И сжимается чья-то рука
    То ли в ненависти, то ли случайно.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (7)


  25. Світлана Мельничук - [ 2011.10.15 15:37 ]
    ***
    Останнє листя обриває вітер.
    Раніше пестив, а тепер - сміється.
    Скупу сльозу горіх самотній витер,
    це ж бо зимі скоритись доведеться.

    Це ж бо її такі розкішні шати
    прикриють тіло і вростуть у душу.
    І байдуже: терпіти чи прощати,
    коли не хочеш, коли просто мусиш.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (7)


  26. Устимко Яна - [ 2011.10.15 15:56 ]
    *****
    вдертись до тебе непрошеною зимою,
    вчасно знечуливши садна, які кровлять
    після безглуздих занадто цинічних воєн,
    що залишили у шкірі голки проклять.

    «знаєш,- сказати, маскуючи прірву йодом, -
    досить шукати дива на сухому пні -
    жоден із нас не змінився ані на йоту,
    треба нарешті віддати належне «ні».

    вибрати дві абсолютно криві дороги,
    лиш би від полюсу звички урізнобіч.
    щоб не чіпляти своїх ярликів на когось
    і не мовчати, байдужими, віч-на віч.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  27. Світлана Мельничук - [ 2011.10.15 15:24 ]
    ***
    Хай до зими лише два кроки -
    осінній спокій на душі.
    Я не соромлюсь власних років -
    і далі буду не як всі.

    В волоссі іній так іскристо
    сріблиться - в серце не пущу.
    Поки цілує жовте листя
    остання крапелька дощу.

    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (4)


  28. Богдан Манюк - [ 2011.10.15 14:24 ]
    Рубої
    О часе, ведеш ти усіх на аркані –
    Скорилися грішники та бездоганні.
    В галопі пліч-о-пліч гріховність і цнота,
    На просторі слави ганьба партизанить.

    ***
    Що слава для нас? Найпримхливіша гостя.
    Є друзі у неї, та відданих – горстка.
    Зміцнівши та зрісши на хлібі дерзання,
    Вмирає завжди на хлібах бутафорських.

    ***
    В часоплині гендлярська гармонія є:
    Хтось купує епохи, бо хтось продає.
    Недоречності всі приховає каміння.
    Кожен камінь натхненно мовчить про своє.

    ***
    Життя – факір. Не встежиш за руками.
    Примножуєш ілюзії з роками.
    Радієш: злиток золота отримав,
    А виявиться згодом – просто камінь.

    ***
    Парадоксально: за життя зуміли
    Сягнути благ усіх душею й тілом
    Не ті, хто мислив, мудрував завзято –
    Хто збайдужів над книгами Сивіли.
    2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (11)


  29. Анастасія Поліщук - [ 2011.10.15 13:45 ]
    Балада про життя
    Через сторінки польових орбіт,
    Через сніги скривавлених балад,
    Ти вперше почуваєш дивний світ,
    Буденний дотик незвичайних свят.

    Росинкою життя безсмертних дів,
    Ти впав на Землю ангелом весни,
    Далеким співом займаних гаїв,
    Ти впав сюди народженням краси.

    Твій перший доторк вуст розтав, як лід,
    І розлетівся поцілунком чар,
    Розбив смертельні стріли Артемід,
    Засяяв як незнайдений квазар.

    Твоя жага очей здіймає кров,
    Розбуджує корозії комет,
    Знаходить таїну забутих мов
    І розриває суму злий стилет.

    І перше слово, спущене з душі,
    І перше свято першого життя
    Тобі співало знахарські вірші
    З Едему неземного каяття.

    Усе для тебе вирушило в путь,
    Тебе чекає вже Чумацький Шлях,
    Заради тебе зорі світло п'ють,
    Збивають куряву стооких клятв.

    Вони тобі дарують сотні літ,
    Історії незвіданий сувій,
    Сплативши усмішкою тонни мит,
    Ти поринаєш у космічний вир.

    Лише для тебе сяє Оріон
    І ніжно посміхається Земля,
    Узявши міцно поміж віки сон,
    Усе для тебе спить, мов немовля.

    І ти засни хоч на єдину мить,
    Полинь в містичний тихий унісон,
    Для тебе небо снами майорить
    І зве, і зве тебе мерщій в полон!

    25/09/2011


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  30. Іван Редчиць - [ 2011.10.15 12:07 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    62

    “Безбожний посол у нещастя впаде,
    а вірний посол – н е м о в лік.”

    І той, хто за Господом слідом іде,
    На вірність дав серця обрік.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  31. Світлана Ілініч - [ 2011.10.15 11:15 ]
    ***************************
    Ця засинена в темінь імла зберігає відбитки долонь,
    бурштинові ялинові сльози покотилися яблуком Євиним.
    Із якої далекої далі неможливого «вірю» було
    із глибокої синьої глини нас зробити такими миттєвими,
    щоб крізь вушка мільйона голок…
    щоб під голку тремку патефона…
    у безмежність чиюсь безборонну,
    мов розділене навпіл ребро.

    Несходимістю ніжко-глевка, безоглядністю жовто-кленова
    край Чумацького білого шляху ця болюча до крові стерня,
    бо рознесене на галузки весняним нетерплячим дібровам
    і подрібнене донеможливо на фотони зникомі імʼя.
    А було ж знавіснілим дощем…
    А було ж – наполеглива магма,
    що остигнути зовсім не прагне,
    а благає вулканіти ще.

    Де метелика помах застиг у зіниці блакитним стоп-кадром,
    там росте невагомістю снів, розростається, мов омела,
    із плаского і звичного «моно» доростає катренно до «квадро»
    серце серця, осердя зернини, найдрібніша пірʼїна крила,
    що ще знає дорогу назад,
    стати тут – і ні кроку, ні слова.
    Сльози Євині – ще бурштинові –
    всіх оплачуть і всіх воскресять.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (13)


  32. Юлія Фульмес - [ 2011.10.15 10:22 ]
    *_*_*_*_*
    З таким як у тебе обличчям не варто писати казки—
    Ти власному слову не віриш, і я не повірю,
    Що пів королівства в кишені, що вермут у тебе слабкий,
    І колір індиго насправді є вицвіло-сірим.

    А я так любила спускатись в розмови твої аж на дно,
    Знаходити мушлі, крупніші, ніж соняхи в серпні.
    І слухати: цю або іншу, допоки за нашим вікном
    Від галасу вулиць не стане ранково-нестерпно.

    На жаль, ти ніяк не навчишся прощати собі помилки:
    Школярські образи і перше кохання, і зраду.
    Від цього твій голос щоразу складніше назвати дзвінким,
    Від цього думки, як реактор, виходять із ладу…


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (28)


  33. Іван Редчиць - [ 2011.10.15 08:26 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    6

    “Хто відплачує злом за добро,
    не відступить лихе з його дому.”

    І нестиме він чорне нутро
    У вогненну пащеку Содому.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  34. Любов Бенедишин - [ 2011.10.15 08:18 ]
    Хвороба нації

    Метаморфози без духовності:
    Від простоти – до просто дикості.

    Складна мутація безмовності
    З побічним проявом дволикості.

    Роздвоєне жало двомовності,
    Синдром набутої безликості.

    Душа народу – в резервації.
    Яка тяжка хвороба нації!

    2002 (2011)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (26)


  35. Іван Низовий - [ 2011.10.15 08:30 ]
    * * *

    Осінньопізня, майже незнайома,
    А слово мовить – наче проспіва,
    І затишно стає, й вагома втома
    Десь пропада – мов дощ її змива
    Травневоочищальний. Що боліло,
    Те перестало. Клопоти нудні
    Забулися. І небо проясніло.
    І мимохіть запраглося мені
    Обняти жінку – розгадать загадку
    Її принади й зваби. Та боюсь
    Порушити усталеність порядку,
    Ославитись на посміхи комусь.

    Ведем коротку, незначну розмову,
    Банальним оскверняємо уста.
    Й розходимось.
    І звідусюди знову
    Зимова насуває самота.


    2003


    Рейтинги: Народний -- (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (4)


  36. Іван Низовий - [ 2011.10.15 08:24 ]
    * * *

    Юнацькі мрії - щирісний наїв -
    Звичайно ж, не збулися. І не дивно,
    Що солов’ї сміються переливно
    З мого наїву нині. Солов’їв
    Не винувачу. Марківських гаїв
    Не обминаю, як, бува, приїду
    В село. В гаях свого шукаю сліду
    Й наслухую вже інших солов’їв.
    Ось тут я вперше Катю цілував,
    Невміло дотикаючись губами
    Куточка вуст. А за тими горбами
    Нам ранок роззозулисто кував
    І жайвором виспівував. Якби
    Все повернути й знову повторити,
    О як би я зумів тоді любити,
    Не ведечи рокам своїм лічби!
    Юнацькі мрії в сивій голові
    Призводять до найтоншого інтиму:
    Заплющившись, ітиму я й ітиму -
    Куди? - по нетолоченій траві...


    Рейтинги: Народний -- (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (1)


  37. Володимир Сірий - [ 2011.10.15 08:35 ]
    Той віз
    Той віз, що був донині там,
    Двигнули з місця спільні сили,
    Та він упав в одну із ям,
    Що рушії друг дружці рили…

    15.10.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  38. Віктор Ох - [ 2011.10.15 01:21 ]
    БУТИ ЧИ НЕ БУТИ



    Упасти можна – і гамплик* –
    коли полізти вгору.
    Якщо ж до страху ти вже звик,
    виходь із свого двору
    чи в дощ, чи в люті холоди,
    у штиль, в сніжистий вітер.
    Не поспішай лише туди,
    де учать: «Сліпо вірте!».
    Події різні добрі й злі
    гойдатимуть неначе.
    Надій прозорі кришталі
    блищать хай на удачу!
    Утішся радості рябій
    буденної отрути,
    і кожен день іди на бій,
    що зветься словом «БУТИ».
    - - - - - - - - - - - - - - - - -


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (2)


  39. Богдан Віннік - [ 2011.10.15 00:06 ]
    Новий рік
    Годинник б’є дванадцять
    На вулиці йде сніг,
    Нас в хаті кільканадцять –
    Святкуєм Новий рік.

    Радіє дід із сватом
    І в хаті чуйно сміх,
    Ми із великим святом
    Вітаємо усіх!


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Василь Берко - [ 2011.10.15 00:21 ]
    Не клявся...
    Не клявся Тобі у безмежнім коханні,
    Що зорі всі з неба до ніг прихилю,
    Та вдень і вночі, в надвечір'ї й світанні
    Я знав, що Тебе щохвилини люблю.

    Ти стала моєю клітиною тіла:
    Я не алергії набрався прикмет,
    А сила духовна із нею зміцніла -
    До зради посилила імунітет.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. х Лисиця - [ 2011.10.14 23:28 ]
    Падала
    Це все так якось дивно на душі,
    І я навіть не знаю
    Куди змістились різні полюси,
    І хто це небо крає.

    Я цілу вічність вірила у лід,
    А жила з водограєм,
    Веселка падала зі мною вниз,
    А я й не відчувала.

    Почуй мене мій сумнів навесні –
    Зимою я мовчала,
    Лиш той кришталь, що впав мені до ніг,
    Уламками збирала.

    Не ті слова, не ті сніги прийшли –
    Зима все марнувала,
    Я ж не чекала ранні вечори,
    Та кожен зустрічала.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  42. х Лисиця - [ 2011.10.14 23:48 ]
    Кривые зеркала
    Несбыточный апофеоз твоих зеркал
    Стеной дождя стекающих тех слез,
    Неужто этот дикий урожай –
    Лишь то, что только уважать ты смог.

    Ты лист кленовый, падающий вниз,
    Ты боль, что пробирает до костей,
    Неизлечимую тобою высь,
    Забытую тобою лень.

    Твой мир, и мир кривых зеркал,
    Наверно, я от моды отстаю,
    Как тот серьезный серый кардинал,
    Как птица, что убита на лету.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  43. Сергій Гольдін - [ 2011.10.14 22:38 ]
    * * *
    Яке ж то глупство покохать вас , пані!
    Блискучу пустку почуття лоскоче.
    Зручненько примостившись на дивані,
    Ви загадку в свої пустили очі.
    Але нема для мене таємниці
    Ні в погляді, ні в дотику, ні в слові.
    Байдужі ви, крижинки волошкові
    Підкреслюють пронизливі зіниці.
    Не вміючи зігріти промінцями,
    Ви сонечко сприймаєте рослино.
    Не жагу і не гордість, а людину
    Я зичу вам кохати до нестями.
    Я зичу вам все те, що сам відчув,
    Та схоже, що таки я марне зичу,
    І геть іду, і серед ночі кличу,
    І уявляю, ніби вас забув.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  44. Марія Гончаренко - [ 2011.10.14 22:39 ]
    дивлюсь у вікно
    ***
    сьогодні вечір належить тобі
    сиджу за столом
    відклавши папери
    дивлюсь у вікно
    і думаю про тебе
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  45. Іван Гентош - [ 2011.10.14 20:39 ]
    пародія « Досить...»



    Пародія

    Чомусь медами пахнуть грози,
    Іскра, вогонь, на серці щем…
    Нас в ліжку двоє - цього досить!
    (Бо ми не в Швеції живем)


    30.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (62)


  46. Ярослав Петришин - [ 2011.10.14 19:21 ]
    ПРОТЯГ
    Під небом чорним
    холодних крипт
    тамує горло
    прощальний хрип.

    В тупому лезі
    прозрінь і більм
    моїх поезій
    вмирає біль.

    В серцевих гротах
    ще б’ється крик -
    надривний протяг
    підземних рік.

    По їх коритах
    несеться вчвал
    назустріч бритві
    кривавий вал...


    лютий 2010



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (34)


  47. Зоряна Ель - [ 2011.10.14 19:58 ]
    *
    звичайно ж,
    повірю словам
    про звиклу приреченість листя,
    що літо ввижалося нам.
    і осінь – пора,
    а не шрам.

    а вигад розвіється.
    там,
    де хмари минають перисті.
    і тільки зостанеться чиста
    сторінка небес.
    і на грам
    полегшає пафосність
    драм.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (29)


  48. Василь Світлий - [ 2011.10.14 19:37 ]
    У мамони нині успіх
    У мамони нині успіх :
    стовідсоткове – ОК !
    Ви від заздрощів хоч лусніть,
    в хлопа – біла полоса.
    Його посмішку лукаву,
    хтивий погляд з-під чола
    випромінюють екрани,
    моніторять всі ПК.
    Ним розвалюють держави,
    села зводять і міста.
    Глянь, вінок правічний слави
    його носить голова.
    Ви ж – не пийте ці коктейлі,
    на ці здибанки – не йдіть,
    щоб в оселях Божих двері
    не закрились вам навік.
    У мамони нині успіх :
    стовідсоткове – ура !
    Ну а завтра... все це лусне,
    злетить з трону майстер зла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (14)


  49. Володимир Сірий - [ 2011.10.14 18:03 ]
    Упряж надії
    Согрішив. І живу нерозкаяним.
    Впало листя із яворин.
    Повернувся, а ворони зграями
    Посідали на татів тин.
    Чорні всі як один. Пір’я торгають, -
    Не ознака, що піде сніг.
    Повернувся неначе із моргу я,
    Гострим лезом немов пробіг.
    От би прудко зима біле кинула
    На облізлий у млі моріг,
    Бо у цій чорноті так і гину я,
    Мов розбитий об лід горіх.
    Хоч Різдво не так скоро і виникне ,
    У надію я душу впріг,
    Аби в день той неначе віником
    Каяттям вимітати гріх…

    14.10.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (22)


  50. Оля Оля - [ 2011.10.14 18:19 ]
    замерзших пальцев
    пришел сезон замерзших пальцев,
    рассветов поздних, мокрых кед
    и желтых листьев, писем вкратце,
    чужих вопросов на ответ.

    пришла пора запоминаний,
    учений и высоких фраз,
    одежды теплой, ночи ранней,
    невыспанных и красных глаз.

    пришли те дни, когда по лужам,
    забив на кашель и шнурки.
    потом на батарее сушим,
    и лечим сопли-ручейки.

    пришло то время, что в покое
    не оставляет ни на час.
    меняет все твои настрои,
    а метко же - не в бровь, а в глаз.
    
    пришел сезон замерзших пальцев
    и вдохновений по ночам.
    и с ним не хочется прощаться.
    дарю его своим стихам.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1104   1105   1106   1107   1108   1109   1110   1111   1112   ...   1828