ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Сірий - [ 2011.09.01 21:53 ]
    Крадій
    Якби мені життєву книгу
    Перегорнути знов назад ,
    Я б розтопив печалі кригу
    І жалю стримав снігопад.
    Якби мені знайти сторінку,
    Де спересердя геть пішов,
    Я б там тебе, солодку жінку,
    В палку причепурив любов.
    І написав би в епілозі
    Про доньок славних і синів,
    Якби , кохана, у спромозі
    Я був торкнутись юних днів.
    Але нема на те поради,
    Що час
    Від нас
    Минуле краде.

    01.09.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (12)


  2. Оля Лахоцька - [ 2011.09.01 21:10 ]
    ***
    співуча скриня ночі, зір підкови –
    виймає місяць для землі прикраси,
    пряде й пряде свою космічну повість
    старий казкар на веретенах часу.

    розвозить пряжу золотим палацом
    небесний віз, молочна нитка сяє...
    спитаю душу: ну, чого ти плачеш?
    – усе тут вічне, тільки я – минаю…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (69)


  3. Юрій Лазірко - [ 2011.09.01 21:38 ]
    Перелiтнi сни
    Перелітними снами ця ніч відцвіла,
    в потойбіччя зорею дух літа відкрапав,
    приспустила знамена вітрів і тепла
    перегранена плинність. Зосінений запах

    з першим дзвоником, в квітах себе роздає.
    Хай зародять знаннями посіви букварні,
    назбираються примхи на віче моє,
    накриваючи столик у львівській кав'ярні.

    Я присяду на хвильку – хай світло стече,
    з окуляр-парасоль і закрутиться в каві,
    а мене перед містом на тінь прирече,
    перетворить слова ці у присмак гіркавий.

    Хай прищава-ще муза мені дорікне:
    – Вчиш кого, волоцюго, нерідне любити?
    А моя солов’їна лиш небом здригне
    і розсипиться стуком пегасно з копита.

    Пил дорожній скресає в дотичній коліс,
    перемелює штивне наповнення далі.
    Під зозулю мовчати відучено ліс
    і калині нанизано з пісні коралі.

    А що далі, незнане? Не ближчає нам,
    бо, як сходимось в думці – стаємо чужими.
    Клав би руку на серце, та в нім чужина...
    молоко материнське смакує у римах.

    1 Вересня 2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (21)


  4. Анатолій Клюско - [ 2011.09.01 20:12 ]
    Боровик
    Край дороги голосує боровик,
    Ще у кошику сидіти він не звик.
    Гарно вмоститься і вирушить у путь,
    А його... на сковорідку покладуть.

    Заволає тоді красень:"Ой, біда!"
    Обпече йому боки сковорода.
    Та й поважність десь подінеться умить,
    І за лісом в нього серце защемить.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  5. Анатолій Клюско - [ 2011.09.01 20:22 ]
    Нісенітниця
    Давно вже не козак:
    Абориген, злочинець -
    Сідає в автозак
    Останній українець.

    На серці біль і срам:
    Мовчав же, (Й був у КУНі?!)
    Як похмелявся хам
    Із черепа красуні.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (5)


  6. Маріанна Челецька - [ 2011.09.01 20:10 ]
    ЛАБІРИНТИК ЗІ СЛОНОВОЇ КОСТІ
    Вечірній іній

    ти відчуваєш смак вина
    а на вустах – пошерхлий іній
    спекотно в тілі розливається нуга:
    Кохання навіть вік не спинить!

    Буває так раз в тисячу а чи мільйон років,
    коли троянда віднайде свою планету
    І ця планета вже віджитих днів
    троянди паросток запалить диким цвітом
    І у вогні згорить троянда ця дотла,
    немов комети хвіст нестримний
    Троянду пересадять в інший ґрунт –
    Дарма
    ти відчуваєш смак вина
    мов полуниці ці твої уста
    Шалено
    розливається в тілах весна
    уся
    Любов
    іще не звідана коханням

    03.06.2010


    ЦІЛЮЩИЙ ВЕЧІР

    Вечір спекотно дихає в очі
    розморені тіла пливуть у ніч
    Дерева
    одягнули вже
    нічні сорочки
    І позіхаючи
    шукають Божий слід.
    А він –
    у кожнім дотиці,
    у кожнім слові,
    в розмові, що я к мед густа
    в розмові, що наповнена пророслим зіллям
    Якби він знав
    як много значиться вона для нас –
    ота розмова
    мов спонтанна п’єса
    і ролі в ній не зіграні іще
    Якби він знав,
    що значить кожне слово,
    що значить дотик,
    кожен погляд,
    кожен слід, –
    в цім вечорі тоді б він
    не залишив нічого
    тоді б пішов,
    забравши із собою навіть тінь.
    Тоді б залишив їх
    лиш наодинці
    лиш зі словом
    забравши всі думки,
    всі здогади
    й мовчання,
    спекотний вечір
    і тіла з бажанням,
    бальзам цілющий
    з вечоровим медом
    (я надто захопилась
    так писать не треба!)
    ... про це мовчать
    і цим не спокушають...
    Та Він не винен, що створив Аглаю.

    11.06.2010


    РАЙ НАТХНЕННЯ


    Я так давно (і часто!) не писала віршів –
    Він щось зробив з моїм натхненням:
    Він рай мені приніс у жменях
    І наказав
    про рай цей тільки снити...
    хоч хвилю
    хоч краплиночку
    щоб довше
    затримати цей голос
    ці його слова
    бо я забула вже
    що значить свічкою горіти
    у цій буденщині –
    у сіризні сімейного життя

    11.06.2010


    Триптих «ДО АРІАДНИ»

    ***
    Аріадно, як ти довго спала!!!
    Він розбудив в тобі
    Аглаю!..
    З чар-глини він тебе ліпив,
    мов Галатею, розбудив…
    29.02

    ***
    О Аріадно! Де ти була всю зиму!?
    Допоки він шукав чар-глину…
    Допоки він будив Аглаю,
    Ти, Аріадно,
    в лабіринті
    Спала!

    (Бо не було удома Мінотавра!)
    8.03.12

    ***
    Сьогодні відчайдушна Аріадна
    здійснила подвиг:
    зранку досхід сонця
    з піни морської вийшла,
    мов Богиня,
    й розбудила море,
    що народилося в цей день
    з стихії Ночі…

    … В цю ніч я мріяла, було, про те,
    щоб опинитись поруч з ним
    і розбудити його вперше як ніколи:
    немов-дружина-незабаром-мати…
    Цю роль не суджено, мабуть, зіграти
    Тобі,
    Волинська Навсікає,
    що народилась
    в іншім часі,
    в іншім навіть краї…

    О! Аріадно!
    Як ти довго спала!!!
    Ти з глини іншої
    Не з тих небес,
    з яких зійшла, було,

    Аглая!..
    9.03.12



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  7. Ярослав Петришин - [ 2011.09.01 20:27 ]
    ЗОНА
    День перелазить
    паркан горизонту,
    начебто в'язень
    тікає із зони.

    В колючих дротах
    багряниться кров'ю
    й невідворотно
    вмирає знову.

    Хто має шанс -
    іще не родився.
    На вишці - час,
    серійний убивця.

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (42)


  8. Світлана Мельничук - [ 2011.09.01 18:49 ]
    ***
    Небо сіре
    і земля брудна.
    Рештки віри
    кинуто з вікна.
    На панелі -
    залишки цноти.
    Менестрелю,
    очі одведи!
    Через призму
    болю і дощів
    непривітним
    був сьогодні
    Львів.

    2003


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (6)


  9. Павло ГайНижник - [ 2011.09.01 13:10 ]
    СУМ
    * * *
    СУМ

    Ні, це не плач і не стогін душі,
    Це не обрáза, яка душу п’є.
    Тільки-но сум. Так сумують дощі.
    Так стóгном стукає серце моє.

    Сум цей летить по життєвій імлі́
    Так, ніби краплі із неба Бог ллє.
    Тихо лягають вони в полотні́,
    А полотно – то є тіло моє́.

    Павло Гай-Нижник
    23 травня 1997 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Павло ГайНижник - [ 2011.09.01 13:31 ]
    НЕ ВІДЛІТАЙ ВІД МЕНЕ, МРІЄ
    * * *

    Не відлітай від мене, мріє.
    Прошý тебе, не відлітай.
    Коли зимóве сонце тліє
    І сyмно-темний небокрай,
    Що серце літом обігріє?
    Без тебе враз настане край
    Надії й вірі. Мріє, мріє…
    Без тебе мрякнуть пекло й рай,
    В душі́ кохання зубожіє.
    Залишся, мріє, не зникай,
    Бо у житті глибінь пустіє,
    У мене крил не відбирай.
    Без них мені весь світ сіріє,
    Залишся, мріє, постривай.

    Павло Гай-Нижник
    12 грудня 1996 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Павло ГайНижник - [ 2011.09.01 13:29 ]
    НІЧ САМООБМАНІВ
    НІЧ САМООБМАНІВ

    Ти не приїдеш, достеменно – ні,
    Та я й тебе не кликав з-за туманів.
    Чому ж, незнаю, сумно так мені
    Стало в цю ніч, у ніч самообманів.
    Чи то цей дощ вдаря́є по струні
    Так безсоромно таємни́х бажаннів
    За те, що втік тоді, вже в давнині,
    За те, що не вернувсь, що не сказав тих слів,
    Які чекала так, що шепотіла в сні…
    Самотність ця і ту́га – долі гнів
    За те, що завтра їх не скажу в млі,
    За тую ніч твої́х самообманів.

    Павло Гай-Нижник
    14 серпня 1999 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  12. Павло ГайНижник - [ 2011.09.01 13:41 ]
    НЕ СПЛЮ НОЧАМИ Й НЕ ЖИВУ
    * * *

    Не сплю ночами й не живу,
    Без тебе наче й не існую,
    Лишe єдину молитвý
    Все втóрю Богові й малюю
    В уя́ві, ніби наяву́,
    Як ніжно й пристрастно цілую
    Вустa розтýлені, й пливy
    Між стeгон знáдливих, й втопaю
    В палки́х обí́ймах і новy
    Тебе для себе відкриваю.

    Павло Гай-Нижник
    Квітень 1998 р.






    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Павло ГайНижник - [ 2011.09.01 13:35 ]
    ДЗВІНОК
    ДЗВІНОК

    Ти подзвонила з чужого міста
    І запитала чи твій ще я,
    А я в розгу́бі плечми лиш сти́снув
    Й твоє повторюю ім’я́.

    Цей ніжний голос, наче мрію,
    Давно відчути знов чекав,
    А тут, стою і мов би млію,
    Неначе слів позабував.

    “Приїду я, лише́ скажи!”, –
    Ти повторила разів кілька...
    О, Боже милий, підкажи:
    Це моя доля чи помилка?

    Бог промочав. Лиш з далини́
    Твій з тре́мтом голос долунав,..
    І я цигарку запалив
    Та й мовчки слухавку поклав.

    Павло Гай-Нижник
    4 червня 1997 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Павло ГайНижник - [ 2011.09.01 13:46 ]
    МИ, НАЧЕ СПІЛЬНІ БЕРЕГИ
    * * *

    Ми, наче спільні береги́
    Єдиної ріки пото́ку,
    Її плекаємо щороку
    І від відлиги до зими
    Підтримуєм оцю моро́ку,
    Себе тримаємо в ярмі́
    І не даєм зробити кроку
    Кожен до сво́ї сторони.
    Твій берег настогид мені,
    А з іншого зва́бливий боку.
    Коли ж зближаємося ми –
    Між берегів нема пото́ку.
    Коли б місточок ми звели́ –
    Він об’єднав би нас, аж по́ки
    Стрімкі́ї води б розлили́
    В соло́нім морі свої сто́ки,
    І ми б невидимі були.
    Тоді б, в далекій далині́
    Ми б вчили течії уроки,
    А я б тебе вже не узрі́в
    І іншу б річку полюбив…

    Павло Гай-Нижник
    3 червня 1997 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Павло ГайНижник - [ 2011.09.01 13:46 ]
    ГОЛУБ НЕСПИННО ВОРКОЧЕ-ВОРКУЄ
    * * *

    Голуб неспинно ворко́че-воркує,
    Ту́жить по милій своїй –
    То він так ме́тушно па́лко сумує
    Від плину в самотності хвиль.

    Лебідь у небі кричить-галасу́є
    По втраченій пташці свої́й.
    То в ньому відчай бентежний вирує,
    Криком зривається біль.

    Кличе жура́вку лелека й пару́є.
    Курли́че коханій свої́й,
    Та журавля свого лю́бка не чує,
    Її в нього вкрав буревій.

    Голуб неспи́нно ворко́че-воркує.
    Звідки ж ми знаєм про що?
    Лебідь кричить, а кохана не чує.
    Звідки ж узяв я по що?

    Плаче лелека, курличе, нудьгу́є.
    Втратив журавку? За що?
    Хтось заува́жить – то радість царує!
    Я ж відповім їм: ”Та й що...”

    Павло Гай-Нижник
    Травень 1997 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Женя Бурштинова - [ 2011.09.01 13:19 ]
    ***
    Серп'янкова вуаль
    У трояндовім цвіті.
    Як оті бажання, що зловлено в сіті.
    Краса у неволі
    І радість у смутку,
    Сьогодні у щасті,
    А завтра в закУтку
    Заплачуть пелюстки
    Майбутніми днями,
    Розбиті бажання
    розтануть казками.
    Трояндовий вирок
    У зрізанім часі
    За кілька хвилин,
    Що віддали повазі.
    Червень, 2011.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (21)


  17. В'ячеслав Романовський - [ 2011.09.01 12:46 ]
    ВДИВЛЯЮСЬ У ВІЧНІСТЬ...
    Вдивляюсь у вічність... І що там за нею?
    Довірюсь блукальцю, знайомцю Енею.

    Бо кожному з нас ще не раз мандрувати
    Далеко за обрій од рідної хати.

    Вдивляюсь у вічне, вдивляюсь за обрій -
    Ще поруч життя і приятелі добрі,

    Ще поруч життя в розмаїтті вабливім,
    Зворушливім, щедрім - авжеж особливім.

    І ти поруч мене, утіхо сердечна...
    А даль простягнулась - чужа, безкінечна.

    І хочеш-не хочеш, а йти доведеться:
    Чим легше співається - важче ореться...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  18. Іван Гентош - [ 2011.09.01 11:16 ]
    пародія « Натюрліх »



    Пародія

    Люблю натуральне, природне щоб сýто…
    Вбамбýрить спиртяки – який інтерес?
    Натюрліх – то інше, то супер і круто,
    І тóнко, з душею, не крéкінг процес.
    Із кумом, буває, сідаєм до столу –
    Великі ковтки! Антистрес – вищий клас!
    І свічка спочатку – із полум’ям вгору,
    А потім – донизу, глузує із нас.
    Потвóри по стінах – то вже, як відéрце.
    Хіба їх прогнати здійметься рука?
    І пісня душевна – щипає за серце,
    Бо все натуральне – наливка така!
    Емоцій тонкúх викликає багато –
    На лірику тягне, ще й спогадів нить…
    Один лиш недолік – пом’якшує надто.
    Пом’якшує все. То куди нам спішить?
    …А ранком прекрасно – без болю і муки…
    Міцніша текіли! Ще, куме, одну?
    І все було б файно – десь взялися крýки.
    Ми з кумом злякались. Втекли крізь стіну…

    27.08.2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (32)


  19. Любов Бенедишин - [ 2011.09.01 09:56 ]
    ***

    «…безсмертний!!!» –
    аж хитається юрба.
    З часів Христових
    не було так... юдно.
    Припнули
    до хвалебного стовпа,
    щоб знов каменувати
    привселюдно.

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  20. Саша Бойко - [ 2011.09.01 08:36 ]
    "Три крапки"
    Три крапки бруду
    тепер усюди
    Покаже груди.
    Зате у глянець.

    Три крапки злості,
    як шумні гості
    гукають тости.
    Біжать у танець.

    Три крапки болю
    від алкоголю
    чи то у долі
    не все в порядку?

    Буденні хащі
    розкрили пащі
    прожити б краще
    свої три крапки.

    01.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  21. Віктор Кучерук - [ 2011.09.01 08:36 ]
    Не біжи…
    Не біжи… Зупинися… Вже осінь
    Розпалила холодні вогні.
    Поміж хмар усміхається просинь,
    Наче згадка про сонячні дні.
    Не спіши… Відпочинь… Це вже осінь
    В’ється тихо в мереживах дум.
    У світанках її безголосих
    Заховався непроханий сум.
    Посиди… Помовчи… Це вже осінь
    Розпанахує жур самоти.
    Чом, козаче, соромишся досі
    Розпрощатися з літечком ти?
    Не сумуй… Не журися, що осінь
    Залишає все менше надій.
    Не судилося щось, не збулося,
    А що маєш – бери і радій!..

    2009


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  22. Наталка Янушевич - [ 2011.08.31 23:35 ]
    СТАРИЙ ПАРК

    Цей парк завжди чекає на людей.
    Стоїш, мовчиш. По-справжньому щасливий,
    Коли обійме затишком алей
    Чи прихистить від весняної зливи.

    Тримає сонце пальцями гілок,
    Колише птаха десь у верховітті,
    Щоб серед безлічі своїх думок
    Ти обирав лише спокійні, світлі.

    Він бачив мудрість давніх поколінь,
    Тому цей час для тебе зупиняє.
    Присядь, погомони з ним, відпочинь.
    Він знає щось таке, що ти не знаєш...
    Серпень 2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (12)


  23. Серж Серж - [ 2011.08.31 22:00 ]
    Любовь?
    Мы любим тех, кто любит нас -
    Удобно и красиво...
    Без лишних слов, без блеска глаз -
    Надежно и практично, Без расставаний, возвращений,
    И без обид, и без прощений...
    Вот только не понять нам почему
    Орут весной под окнами коты...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Серж Серж - [ 2011.08.31 22:47 ]
    ***
    Я вижу отражения фигур своих в воде -
    "Войдите в положение!" - твердят они во мгле,
    Я знаю все несчастия, что были, будут, есть...
    Я знаю сострадание, и знаю, что есть месть(((


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Лариса Омельченко - [ 2011.08.31 22:26 ]
    Заміж у село
    Самотнє дозвілля…
    В чеканні завмерла душа.
    Розлого й привільно,
    Намріяні, мешкають сни…
    Запрошена в гості,
    В далеке село поспіша…
    Можлива любове,
    У зрілі літа дожени!

    Вона обіцяла –
    Й чекає на неї вдівець.
    З самотності й міста
    Можливості вирватись є…
    Веде до вокзалу,
    Мов батько дочку під вінець,
    Асфальт урочистий
    У смокінгу від кутюр’є…

    Веселка-світилка
    Окреслила щастя рубіж:
    Ще тільки за сорок,
    А це ж обнадійливий вік!
    Валіза вмістила
    Бажання зустрітись скоріш,
    Цим прагненням вторить
    В далекім селі чоловік.

    Іще не розтрачені
    Щедрі запаси тепла,
    Вже донька заміжня,
    А скоро одружиться й син…
    Селянської вдачі
    Оця городянка була,
    І, стримано-ніжний,
    Заждався її селянин.

    Цю зустріч покрила
    Липнева завіса дощу -
    Лаштунки в театрі,
    Що зіткані із таємниць…
    Незаймано стигне
    Вдівцева тарілка борщу,
    Гуляють до ранку
    Пампушки поміж зоряниць!.. 29.08.2011.




    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (14)


  26. Зоряна Ель - [ 2011.08.31 20:55 ]
    ***
    ще до заходу сонця
    вичахне виноград
    в темно-живому оці
    втомленому від зрад

    зійдуться чорні ріки
    в довгий порожній шлях
    від попелища крику
    зниклого журавля

    виставить час долоні
    перецідити сни -
    два міражі солоні
    танутимуть на них


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (23)


  27. Володимир Сірий - [ 2011.08.31 19:18 ]
    Листи життя
    Весна минула молода
    І липня спека строга,
    Набігла втома, мов орда,
    А біль - немов облога.
    Пожовклі вісті сипле ліс -
    Листи життя останні,
    Промінням писані навскіс,
    Байдужим вітром гнані.
    І б'є дощем на битий шлях,
    Січе у дні прийдешні,
    Де нам не стрітись, позаяк
    Там відцвіли черешні.


    31.08.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (16)


  28. Ігор Павлюк - [ 2011.08.31 18:46 ]
    ПЕРЕДОСІННЄ
    Нікого немає...
    Це просто вітер.
    Нутро моє чує даль.
    Дощить –
    Мов насіння осінніх квітів
    Провіяне крізь кришталь.

    І пахне грибами поліська хвоя.
    Тихенько шумить ріка
    Про те, що ми знаємо тільки двоє:
    Я і капкан,
    Якого поставив час –
    Давній ворог –
    На кровного друга –
    Вірш.
    По жовтих деревах сніжок –
    Мов порох впаде на вогонь...
    І звір
    Моєї жаги нагуляє жиру
    Й засне у барлозі мрій.
    Танцює печаль.
    Сині ікла щирить.
    Тінь яблука на корі.

    Це листя осіннє –
    Як в церкві гроші.
    Такого кольору біль і ті,
    Кого вже немає...
    Йдуть спати рожі,
    Подібні на всесвіти золоті.

    А ми з давнім другом
    Вжили сивуху,
    Збираємось в монастир,
    Де діти душею і сиві духом
    Кумири
    Шукають
    Мир.

    А осінь –
    Найкраща пора для цього:
    Ні жарко, ні холодно...
    Пекло?
    Рай?

    Душа потепліше ховає Бога,
    Як внука мавка стара.

    30 серп. 11.


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (24)


  29. Юрій Лазірко - [ 2011.08.31 18:47 ]
    С улыбкой в уме II...
    ***
    Вот какие в нас хоромы –
    окна с чистою оскомой.

    ***
    Шло на пользу – пошло в трубу.
    Во как жизнь на продув растрачивается.
    Лучше видеть себя в гробу,
    чем от слова – переворачиваться.

    ***
    Трущобный транспорт – жигули,
    остался в прошлом. День – резина.
    Жизнь удалась. Ты – пуп земли
    в бронежилете лимузинном.

    ***
    Всё относительно –
    возьмись... и отнеси, мой враг,
    свой взгляд смирительный
    к разряду – в пух и прах...

    ***
    Муженёк мой – не дерьмо –
    касса, мерин, теремок.
    А таким как ты, "Дали",
    я скажу – давай... вали...

    ***
    Настаивать на всём – не стоит.
    А если всё – то постоять бы
    за место в сердце непустое,
    чуть заживлённое... в день свадьбы.

    ***
    Вместо шляпы – номер снял в мотеле.
    Не прошляпил – отмотелил
    время с бабочкой ночною вместе...
    дальше – стих стал неуместен.

    ***
    –Ну давай!
    –Ты уже?
    –Да!
    –Ай!

    31 Августа 2011
    :)


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (30)


  30. Адель Станіславська - [ 2011.08.31 18:33 ]
    Прощай
    Громом прощалось літо,
    дощем…
    небо - діряве сито…
    і щем
    в серці тремтів слізливо -
    прощай…
    Серце, осіннє диво
    стрічай.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (32)


  31. Павло ГайНижник - [ 2011.08.31 16:33 ]
    КОХАЮ ДО НЕСТЯМИ
    * * *

    Кохаю до нестя́ми, мов стою
    У прірви божевілля на краю,
    Немов нектар чарíвний-диво п’ю
    Із квітів, що зросли в раю,
    І, ним збентежений, творю́
    Я світла для людей Зорю́,
    В якій не лaю, не корю́,
    В якій немає зла й жалю́,
    В якій добро боготворю
    Й тепло́ їм свóє віддаю.
    І ніжність ди́вную свою
    Я в тім дарунку оселю́.
    Я навіть в пеклі розпалю́
    Вогонь пощaди, не болю́.
    Щоб в неземнiм й земнiм краю́
    Плекaли всі кохáність цю.
    Її загальному Життю
    Я з щирим серцем віддаю
    І Бога вічного молю́
    У душу кожного мою́
    Влелі́яти краси Зорю,
    Щоб світ схвильований свою́
    Відчув потребу у маю́
    І сенсом щоб зробив “люблю́”
    Свого буття, а не “уб’ю”.

    Павло Гай-Нижник
    11 листопада 1996 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Павло ГайНижник - [ 2011.08.31 16:41 ]
    ЯЗИЧНИКОВІ
    ЯЗИЧНИКОВІ

    Сварог хай долю твoю злíпшить,
    Перун дасть блискавку у дух.
    Дажбог нехай вогонь запáлить
    У серці твóму в час недуг.
    Щобú ти Хoрсу шлях не перейшов,
    А з ним по цій дорозі йшов.
    І Вeлес щоб твій скарб звели́чив,
    Але й щоб ти до нього ли́чив.
    Від всіх недуг батьків твої́х
    Уберeже́ хай Дана чиста,
    А Лада вaртить хай сім’ю,
    Щоб згода в ній була барвиста.
    У думах щоб тобі поміг
    До мудрості знайти підхід
    Старий як всесвіт Світовид.
    Шануй Богів величних наших,
    Їх віковічний пантеон,
    І світ для тебе буде кращим,
    Вода – свята і свят–вогонь!

    Павло Гай-Нижник
    4 січня 1996 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Павло ГайНижник - [ 2011.08.31 16:27 ]
    Я - ОСТАННІЙ РОМАНТИК ВІДЖИЛИХ ЧАСІВ
    * * *

    Я – останній романтик віджи́лих часів
    І новітній нарóдженик всіх майбуттíв.
    Я з минулим давно увійшов в небуття
    І живі́тиму вічно і знов – як життя.

    Я тривалий, мов час, що вже був і що є,
    Що ще бyде тривати, як сон мертвякá.
    Бо останній романтик не просто жиє́,
    Він – в майбутнє з минулого прірви ріка.

    Павло Гай-Нижник
    12 жовтня 1996 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Ярослав Петришин - [ 2011.08.31 13:13 ]
    ОЧІ
    Моїм очам наснилися твої -
    Астральні блюдця на обрусі неба,
    Розлили тугу доокола себе
    І душу затопили по краї.

    Їх день жене, та вперто кличе ніч -
    Питати марно - чом, навіщо, доки?
    О, як повільно завмирають кроки
    Давно забутих прощавань і стріч!..

    Останню чашу виповнять жалі -
    Листа в минуле закружляє повінь...
    Яким лише, скажи, розвію словом
    Космічну втому на твоїм чолі?..





    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (86)


  35. Іван Потьомкін - [ 2011.08.31 12:24 ]
    Іван Франко "Пір'я"


    Іван Франко Мозаїка із творів,
    що не ввійшли до Зібрання творів у 50 томах

    [Із циклу] «Жидівські мелодії»

    Пір’я

    Розвіяне злими юрбами,

    Мов снігу платки з-над руїн,

    Летиш ти до хмари з вітрами,

    О, пір’я з жидівських перин.

    Мов сніг, ти летиш аж до хмари,

    Вкриваєш поля, мов килим,

    О, свідку великої кари,

    О, пір’я з жидівських перин.

    Знать, бачити горя не хочеш,

    Що ми тут в тій хвилі терпим,

    Сніжними крильцями тріпочеш,

    О, пір’я з жидівських перин.

    Як грубі мужицькії руки

    Рвуть наше добро без причин

    І нам завдають люті муки,

    О, пір’я з жидівських перин.

    Як наші хати розкидають

    Аж геть до послідніх делин,

    Як наші шинки розбивають,

    О, пір’я з жидівських перин!

    Ввесь город від краю до краю —

    Руїна одна, плач один!

    Гляди ж на тих варварів зграю,

    О, пір’я з жидівських перин!

    Гляди, що тут нашої втрати,

    Що наших тут впаде сльозин, —

    Щоб Богу це все розказати,

    О, пір’я з жидівських перин!

    Хай наші всі зважить терпіння,

    До нашого горя долин

    Хай шле нам потіхи проміння,

    О, пір’я з жидівських перин!

    Хай тямить, що люд ми ізбранний,

    Його найукоханий син,

    Годований зернами манни,

    О, пір’я з жидівських перин!

    Хай дасть нам народ цей посісти,

    Хай дасть нам помститись над ним,

    Неси, о неси ‘му ті вісті,

    О, пір’я з жидівських перин!

    1882


    --------------------------------------------------------------------------------

    Примітки

    Подається за публікацією в збірці «З вершин і низин» (1887), с.32—34.

    Делина — бруси дерева.





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  36. Іван Потьомкін - [ 2011.08.31 11:40 ]
    Не за літом печаль
    Не за літом печаль.
    Не печаль за літами,
    До яких от і це ось непомітно вплелось.
    А печаль лиш за тим,
    Що дедалі важче ходить з боргами,
    Бо не знати, чи й встигну
    За життя їх сплатить.
    Ті борги не в грошах, не в майні,
    А в мені.
    Перед рідними й Господом Богом.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  37. Лариса Іллюк - [ 2011.08.31 11:09 ]
    ***

    Паперові присвяти, просватані за хвилини,
    і верлібри-шовкові зорі (техніка батік),
    камінці тих сонетів-го, що не спливли, не
    потонули в ріці речей, у словах закляті,
    пилюгавіють десь на дні здеревілої скрині
    мого суму, суміжного сорому і коморі.
    Притрусило на скронях... І пам'ять предмети спірні
    схоронила - чи у горІ, а чи може в гОрі.
    Тільки погляд такий же осінній та без прояснень.
    І самотність - у цьому світі реальність єдина -
    нашорошилась, ніби зимно під сивим пасмом...
    Відчуваю, що всім туди, а тоді ж - куди нам?

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  38. Іван Редчиць - [ 2011.08.31 09:49 ]
    НАПЕРЕГОНИ

    Тебе, мій часе, я не здожену,
    І як би я не гнався за тобою,
    Прошкуєш ти невпинною ходою,
    Несеш у вічність – мить і таїну.

    Мов альпініст, я ліз на крутизну,
    Готовий по-юнацьки до двобою.
    А ти лише пожартував зі мною,
    Лишив мені на згадку сивину.

    Тепер вона, як світло, серед ночі
    Мені тебе осяює пророчо,
    Щоб ми не розминулися ніде.

    Ти будь мені порадником і другом,
    Коли біжать твої хвилини цугом,
    Зникаючи щоденно бозна-де.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  39. Олеся Овчар - [ 2011.08.31 01:12 ]
    Сонячна карусель
    Ділюся радісною новиною -
    вийшла однойменна моя збірка для діточок:)


    На барвистій каруселі
    Зайці крутяться веселі:
    Не звичайні вухані –
    Сонцезайчики ясні!
    Золотими промінцями
    Закликають дні за днями
    На сяйливу круговерть,
    Повну радості ущерть.
    Тільки тих вона кружляє,
    Хто бадьорий настрій має.
    Усміхнися радо й ти –
    Карусельку закрути!!!


    Рейтинги: Народний 6 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (19)


  40. Серж Серж - [ 2011.08.31 01:48 ]
    Тоска?
    Люди кругом, лица кругом -
    Меня обложили как стая волков
    Грызут мое сердце, смакуют мозги...
    Что мне остается - лишь смерть от тоски


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  41. Віктор Ох - [ 2011.08.31 00:30 ]
    Поспішай, поете!


    Поспішай, поете, поспішай
    оспівати все, що того варте!
    Поетичний свій збери врожай –
    мудрість, просторікування , жарти
    про людей, кохання, про красу,
    про зростання і зів’янень фази,
    про неправди й правди гіркоту,
    про несправедливість і образи,
    про простори й про глухі кути,
    про чиїсь і власні інтереси,
    справжні і придумані світи,
    кольори незмінності й прогресу!
    Що? Нема комп’ютера? Нехай!
    Олівець хапай чи ручку «Паркер»!
    Поспішай, поете, поспішай
    оспівати все, що того варте!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  42. Віктор Ох - [ 2011.08.31 00:29 ]
    ПІСНЯ ПРО ВЧИТЕЛІВ
    У школі кожного із нас навчали
    із літер в букварі складать слова.
    І першу пісню в школі заспівали.
    Про рідну землю й матір пісня була ця.
    Приспів:
    Весною проводжають в світи випускників.
    А восени вітають вже нових школярів.
    I хоч старіють наші рідні вчителі,
    та не старіють душі, їх душі молоді.

    За вашу працю вам слова високі
    не дуже часто говорили ми.
    Та вдячні вам за перші наші кроки,
    якими міряли просторих знань лани.

    Той, хто дарує, той вже сам щасливий,
    бо робить свято із буденності пітьми.
    Суворий вчитель, але справедливий,
    тебе на все життя запам'ятаєм ми.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (3)


  43. Лариса Омельченко - [ 2011.08.30 23:29 ]
    Мужчина
    Я – чоловік. І захисник, звичайно,
    Коли життя покличе (Боже збав!).
    Упорядкую "авгієві стайні",
    Чи подрімаю на одній з вистав:

    Ти так туди піти хотіла в парі…
    Я – чоловік, і я туди пішов!
    (А подумки вже пікся на Канарах –
    Аж задиміло із-під підошов!..)

    Я – чоловік. Усе зроблю, як треба:
    Присплю, попещу, прірву перетну…
    Я – молот. Я – метелик. Я – амеба:
    Залежно від жінок і талану.

    Я йду вперед! Коли ж, бува, й гальмую –
    Отримую від долі стусана…
    Я – чоловік. Не смій про мене всує,
    Бо… будеш мерзнути всю ніч одна!


    8. 08.2010.

    Маршрутка «Кривий Ріг – Дніпропетровськ».








    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (24)


  44. Серж Серж - [ 2011.08.30 22:48 ]
    А может?
    А может быть это сон?
    А можнт быть - дикое счастье,
    А может - прощенье долгов
    И ясное солнце в ненастье...


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  45. Наталія Буняк - [ 2011.08.30 22:44 ]
    Женці
    Серпанкове літо, хиляться жита,
    Спека нестерпима, а дощів нема.
    Йдуть женці по полі, не можуть косить,
    Жито пересохле, порохом летить.

    Двадцять років поле, пусткою стоїть,
    Де врожай посходив, там й досі лежить.
    Підняв косар косу, та так і трима,
    Проминуло літо, на дворі зима.

    Ой косаре мрійнийнику, праця твоя де?
    То коли ж та нивонька, врожай принесе?
    Вже й коса притупилась, а ти все стоїш,
    На кого чекаєш ти, чи ти може спиш?

    Ой просниш косарику, засіки пусті !
    Сонечко на обрію, збіжжячко коси.
    Нагодуй же матінку, змучених дітей,
    Пригорни їх бажаних, до своїх грудей.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  46. Володимир Сірий - [ 2011.08.30 21:03 ]
    Лімерики / востаннє/
    Композитор один із Волині
    Не співанки плекає, а свині.
    Вепр на ймення Етюд
    Пісняра ввів у блуд,
    Хіт « Хрю – хрю» відтепер на Волині.

    Депутат ради міста Немирів
    З головуючим рідко у мирі, -
    На засіданні він
    Випиває графин
    Славнозвісної марки «Немирів».

    У гравців «Металурга» з Донецька
    Проявляється міць молодецька,
    Мов по фракції БЮТ,
    По м’ячеві товчуть
    (І не тільки) гравці із Донецька.

    По вчорашнім в селі Слобожани
    Піп дає образки прихожанам,
    З рота тхне алкоголь :
    - Дама, дама, король…
    Як духовно ростуть Слобожани!

    Два даішники з міста Прилуки
    Рятувались на трасі від скуки,
    Раз по сто! Два по сто...
    - Хто це там під мостом?
    - Два даішники з міста Прилуки.

    30.08.11.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (6)


  47. Ярослав Петришин - [ 2011.08.30 21:04 ]
    КЛЮЧІ
    Летіло літо понад явори
    і спересердя брязкало ключами,
    а в шумі вітру докори звучали:
    "Ну ш-шчо на цей раз? Ш-шчо я натворив?"

    А потім вітер вже свистів: "Прос-сти!
    Отак без с-слова - прос-сто некрас-сиво!" -
    і по алеях золотим курсивом
    писав йому розпачливі листи.

    В них визнавав вину, що зазвичай
    демонстрував зухвалу непостійність,
    та у далекім літа ґелґотінні
    уже виразно чулося "Прощай..."

    І вітер мчав за літом вдалечінь,
    та раптом стих, немов не було втрати -
    збагнув - якби не думало вертати,
    хіба з собою брало би ключі?

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (30)


  48. Панна Марія - [ 2011.08.30 20:26 ]
    ***
    Хотілось би, щоб це - навіки,
    Так просто, раз - і назавжди,
    Щоб не підносив хвилі вітер,
    Щоби не треба нам рости...
    Щоби не треба дні за днями
    Знов віднаходити в серцях
    Відвагу, віру і натхнення
    Пройти з любов'ю до кінця.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  49. Софія Кримовська - [ 2011.08.30 20:31 ]
    ***
                              О.
    А я вчетверте випила жалю
    і болю. Не свого. Але так само
    четверту ніч не гоїться, не сплю,
    сахаюсь криком: «Господи!" і "Мамо!»
    А я укотре втратила слова,
    якими би могла гоїти рани.
    Скупі лише, як добре, що жива.
    Але ж душа хитається на грані…
    І сивіє в зневірі білий день,
    і в тебе серце інеєм взялося…
    Ти тільки вір ще у любов людей,
    бо сонце є і гріє людство досі…
    30.08.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (12)


  50. Тетяна Роса - [ 2011.08.30 20:16 ]
    Липень
    Лінь зморила літній день -
    Ич, розсівся дукою,
    Промінь цілить у мішень
    Ефою–гадюкою,
    Ніч з еолових пісень
    лЬолю шиє букові.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (25)



  51. Сторінки: 1   ...   1126   1127   1128   1129   1130   1131   1132   1133   1134   ...   1828