ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віктор Кучерук - [ 2011.08.06 00:58 ]
    Чи появилось часу більше...
    Чи появилось часу більше,
    Чи стало менше з часом справ, -
    Та ще ніколи вірш за віршем
    Я до сьогодні не писав.
    Слова з душі аж рвуться зовні
    В передвечірній сизій млі.
    Багатозначні, невимовні
    На аркушах німому тлі
    Сміються й плачуть різномасті
    І гаснуть іскрами в золі.
    А я увесь умлів од щастя
    Чи не уперше на землі…

    05.08.11.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (18)


  2. Оксана Лозова - [ 2011.08.05 23:54 ]
    Чужино-чужино…


    Нас єднає тепер тільки голос
    І далекий притишений сміх…
    Ти своїх не забула нікого,
    Посилаєш вітання усім.

    І турбуєшся, як твої діти?
    (Голос лагідний в тебе, як шовк),
    І питаєш, а як там сусіди –
    Хто женився, хто заміж пішов?..

    Ми зриваємо з мамою вишні,
    А рясні! Не зібрати за день…
    Повертайся додому, сестричко,
    Рідна хата чекає тебе.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (16)


  3. Наталка Янушевич - [ 2011.08.05 22:14 ]
    Той сірий дощ...
    Той сірий дощ…
    Він був-таки блакитним,
    Якщо дивитись крізь завісу хмар.
    Він просто все навкруг хотів умити.
    Нудьги у ньому й крапельки нема.
    Є ритм і струм.
    Води холодні струни,
    Що в кожну шпару вміють зазирнуть.
    І стати тим жаданим порятунком,
    І свіжі барви саду повернуть.
    Безмежний захват чистих поліфоній,
    Овації в прозорості новій.
    І спраглий шепіт пристрасних півоній,
    Рожевих. У заплаканій траві.
    2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (4)


  4. Софія Кримовська - [ 2011.08.05 22:34 ]
    ***
    Пилом і полином перехрестя ляже.
    Ти зібрався, кажуть, у важкий похід.
    Там ліворуч, схоже, келихи і пляжі,
    та пройти прийдеться три ріки убрід.
    А праворуч, певне, гопники і злидні.
    Але що із того – лишишся живим.
    По обидва боки Трускавці і Відні.
    Тільки прямо, кажуть, ти ідеш «на ви».
    Обернись востаннє. Що тобі втрачати,
    батьківську «копійку» і боргів ярмо?
    Ти не жив ніколи. Ти життя на чатах
    вистояв на совість – не допомогло!
    Прямо йди. Пора вже "соловейка" бити.
    Висвистів паскуда власне і твоє.
    В тебе крім рутини і боргів є діти.
    А у них надія на майбутнє є…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (23)


  5. Юлька Гриценко - [ 2011.08.05 22:48 ]
    Про славу, квіти і псевдодрузів
    А що є слава? Світ ілюзій,
    Бурхливих оплесків букет,
    Широке коло псевдодрузів
    І псевдомрій буття гірке.

    А що є слава? Море втіхи,
    Прийоми з квітами й вином,
    Де псевдодрузі псевдосміхом
    З чужих вершин зіткали дно.

    А що є слава? Світло камер,
    Коктейль із фото та пліток,
    В який немитими руками
    Й тебе домішують шматок.

    А що є слава? Тепле слово:
    Бажання щастя й вічних благ.
    Не плач, мала! Усе чудово!
    Сама хотіла жити так...

    05.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (3)


  6. Віктор Кучерук - [ 2011.08.05 20:12 ]
    Якби були шляхи відкриті...
    Якби були шляхи відкриті
    Назад і стати молодим, -
    Я міг би заново прожити
    Півсотні літ і стільки зим.
    А так, закоханий без тями
    В життя нестримну течію, -
    Свій час вимірюю вже днями,
    Схиливши голову свою
    Давно обтяжену журою
    Невідворотності кінця
    Того, що бачилося грою
    Мені з пітьмою каганця…

    05.08.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (12)


  7. Володимир Сірий - [ 2011.08.05 18:28 ]
    Ява дитячих літ
    До тіней гостриться проміння,
    Буркоче джміль, бринить бджола …
    В моє дитинство проросла
    Кудлата пам'ять з - між каміння .

    Прожитих опарів зола
    Вдяга її в своє одіння,
    Та зріє дивне просвітління
    На скибах зрілого чола.

    Дарма , що вже пора осіння
    Сміється з юного тепла,
    В мені ще сила чимала

    Здолати жовчний подув тління,
    Аби хоча б в сердечних сінях
    Ява дитячих літ жила.

    05.08.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (11)


  8. Таїсія Цибульська - [ 2011.08.05 18:59 ]
    У свiтлi старого торшера
    Дозволь мені
    Бути банально-простою
    Сьогодні,
    У капцях м'якеньких,
    При світлі
    Старого торшера,
    Мовчати...
    А кішка муркоче,
    На нас поглядає,
    Немов із партера,
    І байдуже їй,
    Чим закІнчиться
    Нинішня ера,
    Бо гарно
    Сьогодні
    Мовчати...
    Бо серпень,
    Бо зОрі
    ПопАдали в небо!
    Так треба
    Сьогодні...
    Бо поряд із ліжком
    Дрімають
    Дві пари
    Щасливих
    І стомлених капців,
    У світлі
    Старого торшера...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  9. Іван Гентош - [ 2011.08.05 16:54 ]
    пародія « Медвежі танці »



    Пародія

    Життя навчить, воно таке –
    Розпечене, як бляха…
    То тягне ввись, а то – в піке,
    Мордує, бідолаха!
    Медведя шкода – що звинив?
    (Дісталось на горіхи)
    Навчили для циганських “жнив”
    Для сміху і для втіхи.
    І все життя не забува –
    Танцює, як заграють!
    І у людей таке бува –
    Своїх “медведів” мають.
    Ті десь навчилися самі,
    Чи вміли ще з колиски,
    І так прикидують “в умі”,
    Щоб до корита писком.
    І хто за танець що їм дасть,
    Підсуне ближче миску,
    І як уникнути нещасть,
    І мати більше зиску.
    А там, дивись, уже і сам
    На скрипці стане грати…
    О слава, слава небесам –
    Ти пританцьовуй, брате!
    Своє, відомо, не чуже,
    Своє до тіла ближче,
    Дивись – кишені повні вже,
    А в інших – вітер свище…
    І зовсім в лапах не пече –
    Освоєна наука,
    Ніхто із кругу не втече –
    Ось, брате, в чому штука…
    Розмножилась “медвежа рать” –
    Нахраписті, всесильні…
    На задніх файно танцювать,
    Та і передні вільні!

    Ото життя – у всій красі!
    Є хліб й кавалок сала!
    Ну що “затóпали” усі?
    Ще скрипка не заграла!

    05.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (24)


  10. Світлана Ілініч - [ 2011.08.05 14:36 ]
    Яблуні
    Корінням сягаючи дива, на гілля повісили сутінь.
    Такі неможливо забуті, такі обважніло-легкі,
    ці яблуні – мов маяки моєї банальної суті,
    по них ще звіряють годинник ретельні старі світляки.
    Ці яблуні – місячні мушлі, ці яблуні пахнуть вітрами,
    гойдають налиті плоди до часу, мов немовлят,
    стоять у осінній сльоті, неначе язичницькі храми,
    і вперто про все на світі на мові землі мовчать.
    Ці яблуні (руки між зорі) – сніги, що на сонці не тануть,
    живуть у далеких казках і сняться їм спасівські сни.
    Змиває праяблучний дощ мою запилюжену пам’ять –
    до решти,
            до сонцестояння,
                    до серцеклітковини.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (30)


  11. Сонце Місяць - [ 2011.08.05 13:30 ]
    * H(I
     
    Hаче не вийти з цієї гри
    & я волаю з безтями
    чуттів із туманів пам’яті
     
    безслівно свавільний вітер
    розбійник невірний розп’ятий
    цупкими уламками мрій
    як відлунює свіжа тиша
    виблискує півімла
    невід’ємно кришиться ніч
     
    Місяць вбирається в тінь
    & Стигнуть безплідні чари
     
    (Darksider)
     
     
     
     -/[~
     
     
    о діти майбутнього лісу
    волосся в розлитому мороці
    у танці безчасної радості
    божевільно божисті
     
    оздоблені сріблом-карміном
    лунким дощем ейфорій
    багаттям дзвінкого екстазу
     
    ваші очі ~
    одверті рани
     
     
     
     -/[~
     
     
    Діставшись воріт парадізу
    за старим бетонним гайвеєм
    крізь жовтогарячий серпанок
    неспішно смакуючи спрагу
     
    де кохання у затінку злотім
    ліцензованим на розради
    де наядові цноти мріють
    з-за манікюрів диявольських
     
    хай зненависне слово прощай
    вустами сирени рейнської  [No!]
    блискай, карбункул джакомо
    від утоми безсмертного бризу
     
     
    * заКриВАВлЕНИй
     сАКСофОн *
     
     
     
     -/[~
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  12. Іван Редчиць - [ 2011.08.05 11:49 ]
    РУБАЇ

    & 1 &

    В Хайяма я читав напередодні:
    "В минуле не дивись, живи сьогодні!
    Будь сам собою, не гадай про завтра."
    Чи не веде порада ця в безодню?


    & 2 &

    Про тих, що йшли колись на ешафот
    За волю й рідну землю, за народ,
    Мої сини – довіку пам'ятайте,
    Бо память - це найвища з нагород.


    & 3 &

    Буваємо занадто ми суворі,
    Не помічаємо – людина в горі.
    О де ти, часе юності дзвінкий,
    Коли ми з душ викрешували зорі!

    1991


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  13. Ігор Павлюк - [ 2011.08.05 09:41 ]
    ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ДИПТИХ
    1.

    Ще існую у світі, прожитім, описанім мною,
    Провідчутім до нервів і до праглибин-прависот.
    Журавлино над замком цей поклик веде за собою...
    Як невипитий мед із небачених бджолами сот.

    Чорноземна глибінь озивається піснею смерті,
    Вже яку не боїшся, а дивно жалієш, як все.
    У вселенськім Комп’ютері файли майбутнього стерті,
    А минуле зосталось і ссе...

    Літа сита печаль. Липень з глупим красивим обличчям.
    На рибалці нічній я зловив собі цілий Дніпро,
    Із якого мене голе небо пронизливо кличе,
    А в деревах зелених осіння з’являється кров.

    Дрочить шаблю сумну постмодерна бліда феміністка,
    Що «начхала на все». Є лиш компік, вібратор і VIP…

    Ця епоха – базар.
    Ця епоха зі здобного тіста,
    Що існує, допоки її воріженьки живі.

    Я ж бо ворог також.
    Хляю водку із вовчого сліду
    І читаю думки придорожних повій і ялин.
    Але батько мій тут не дожив до середини літа
    І затих, як стихає поламаний грозами млин.


    Я зостався іще,
    Самогонно сумний і веселий.
    Наче діри в кольчузі, до мене моргають зірки.

    Але Всесвіт скрипить, як дитячі, гучні каруселі,
    Бо не змазав його дід Юхим, що з війни без руки...

    26 лип. 11.

    2.

    Інтерес до життя проминає, немов електричка.
    Кисень білим вином прострумує у жили мої.
    Але я іще є. І буття моє – імпульсна звичка.
    Наді мною не хрест, поки що тільки Сонце стоїть.

    Чорні шаблі доріг усе менше мене пригортають
    І не так переймає подушка жіночих грудей.
    Перепито сповна. Усього. Вже я падаю, наче літаю.
    Громний зародок пісні у грудях неюно гуде.

    І богема не кличе. Не манять іскристі Багами.
    Зрозуміла весільна печаль скоморохів мені.
    Із веселих чортів ми стаємо сумними богами...
    Хтось воскресне.
    Хтось ні.

    Все те золото крові на зуб не візьмеш, як монету.
    Сиву тінь цього злота малює крило на траві.

    Логін мій та пароль будуть вічно гулять Інтернетом,
    Наче думка про гріх у п’янючій моїй голові.

    5 серп. 11.



    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (36)


  14. Іван Франко - [ 2011.08.05 09:05 ]
    X. Школа поета ( За Ібсеном)
    Чи знаєш ти, брате, як учать
    Медведя танцювати?
    На бляху на залізную
    Веде його вожатий,
    Під тою бляхою огонь
    Розпалює помалу,
    А скрипкою збуджа в душі
    Любов до ідеалу.
    Медвідь реве, а скрипка гра,
    Та ось знизу пригріло,
    На задні лапи зводить він
    Своє могутнє тіло.
    А скрипка скучно гра та й гра,
    Регочеться, то плаче,
    І бляха дужче гріє, й він
    Дрібніше, швидше скаче.
    Сей танець пам'ятає вже
    До смерті бідолаха,
    В одно зіллявся скрипки тон
    І розпалЕна бляха.
    Зіллялись нерозривно так,
    Що скрипку як почує,
    То зараз в лапах запече -
    І зараз він танцює.
    Та не один медвідь отак!
    З ним, брате мій, посполу
    І кождий з нас, поет-співак,
    Таку проходить школу.
    Веде його іронія
    З дзвінками та скрипками,
    Стать на залізний тік життя
    М'якенькими лапками.
    Грижа розпалює вогонь,
    Любов на скрипці грає,
    І скаче, бідний, і співа,
    Хоч з болю умирає.
    І хоч не вмре, то так в душі
    Зіллються нерозривно
    Вражіня ті - любов і біль, -
    Що дивно, справді дивно!
    І як лише почує він
    Святі слова любовні,
    То зараз будяться в душі
    Терпіння невимовні.
    Горить під ним залізний тік,
    Горять небесні стропи,
    І піднімається бідак
    На віршовії стопи.
    Іронія на скрипці гра,
    Жура кістками стука,
    Поет танцює і рида -
    І се зоветься штука.


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (4)


  15. Саша Бойко - [ 2011.08.05 07:39 ]
    "Я ніякий"
    Я сьогодні ніякий, не ніжний не злий
    а емоцій феєрія глИбоко-глибоко...
    В термос.
    Будь іскрою!!! Дай вибух!!!
    скоріше його привідкрий
    Покажи мені моє
    інтимно-улюблене стерво.
    Запались і згори, але поступово...
    детально.
    Щоб і місяць і зорі здивовані були,
    щоб плакав
    молоденький амур
    покидаючи втомлену спальню,
    Я зроблю це для тебе!!!
    Ко прийдеш додому ніяка.

    05.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  16. Лариса Омельченко - [ 2011.08.05 01:44 ]
    Спалений рукопис
    Вони обікрали поета. До нитки, вважай, обібрали:
    спалили римовані рами поезій його непростих…
    «Сиди у сімейних тенетах; іще б чого не вистачало –
    дражнить бідну тещу роками!..». І голос поетів затих…

    Метеликом спікся рукопис. Востаннє зігнувся гадючо
    (а люди несуть несусвіття: мовляв, сторінки не горять…).
    Поета карають за «опус» - отой «полюбовний», пекучий,
    де тещі немає «привітів», дружині немає присвят.

    …Коли розпинали блокнотик, по клаптю його розчленяли,
    коли в піддувало жаринки упали, мов стиглі слова –
    стояв безтілесий, мов докір, мов лицар без тіні забрала,
    сімейний поет біля жінки. Лиш німо сіпнулась брова…

    20.04.2011.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (48)


  17. Андрій Лєтошинскі - [ 2011.08.05 01:52 ]
    ***
    Чим далі, тим в густіші нетрі думок
    спрямовуються уваги потуги, в
    те місце, той ліс, останній прихисток
    див. Усвідомлюю, сам не хотів
    визнавати раніше, вважаючи актом наруги,
    заглиблення в себе, як це не звучить.

    В пошуках зовнішніх, хибних, мов
    дурень наївний, йшов по стежині,
    не чув як тремтить
    моє серце
    й не бачив як вгрузли вже ноги
    у пил старих помилок.
    Погляд спрямовував вгору,
    на сонце, на те, що сліпить.
    І от, здавалось ще мить й
    затерпла душа не горітиме блиском очей
    вже ніколи. Втім, не вперше ось так,
    світанкам початок з безсоння ночей.
    Що тепер?
    Вкотре виписую з себе слова
    на папір, на людей.
    Інакше ніяк. Інакше зачинені двері,
    а так змінився на приязнь
    гавкіт собак
    й немовби з'явився союзник на сцені
    внутрішніх пошуків, війн та містерій.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  18. Зоря Дністрова - [ 2011.08.05 00:55 ]
    Заосеніло
    Заосеніло… Літеплом червневим
    Відпалахкотіла - ніжна і сумна.
    Спогадом липневим, кисло-яблуневим
    Слів твоїх непроханих тихая луна…

    Легіт журавлиний тихо плаче мжицею,
    Видивляє Осінь біла неясить.
    Загорілось серце, збите блискавицею,
    Той вогонь не можу досі погасить.

    Осене замріяна, милая посестронько,
    Не зуроч кохання мого дивоцвіт.
    Літом обцілована, щедро обдарована,
    Серця ЗаквітчАного дай мені отвіт.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (9)


  19. Анастасія Поліщук - [ 2011.08.04 21:56 ]
    Дитина із планети Щастя
    Я ніколи не бачила снігу!
    Розкажіть мені - він темно-синій?
    Може, сніг наймудріший, як книга?
    Може, гострий, як зір соколиний?

    Я ніколи не бачила горя,
    Тільки чула, що горе - нещасне,
    Кажуть, в вільнім безкрайнім просторі
    Гірке горе негайно погасне!

    Я ніколи не бачила болю,
    Чула - присмак у нього солоний.
    Страшне щастя йому, страшна воля,
    Бо із солі не міцна корона!

    .....................................

    На Землі я пізнала багато,
    Я відчула всю зимність снігів,
    Несла горе на плечах лапате,
    Випивала увесь біль богів.

    Як же хочу, щоб інші не знали,
    Що таке отой плач невідомий,
    Щоби горе та біль обминали,
    І лиш в щасті тонула свідомість.

    Ходіть далі від горя туманів,
    Захищайтеся ковдрою щастя,
    Й за добро - тяжку працю титанів,
    Вам сторицею щедро воздасться!


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  20. Анастасія Поліщук - [ 2011.08.04 21:28 ]
    Зупинилась на хвильку послухати вічність...
    Зупинилась на хвильку послухати вічність -
    Може, пані висока шепне щось мрійливо,
    Запила тихим подихом катастрофічність,
    Запинаючи мрії комет чарівливо.

    Може десь полетіла шукати свідомість,
    Мерехтливу,заїжджену сірість феєрій,
    Почувати молекули світу вагомість,
    Спокушати ангельські душі бактерій.

    Пролетіла безоднею людського гріху,
    Посміхнулось Сатурну промінням галактик,
    Здивувалась щоденності бистрого віку,
    Розкривала загадки захованих свастик.

    Розпускалась громами над полум'ям снів,
    Розпинала зухвалість хрестом Ватикану,
    Цілувала космічного пса, щоб не скнів,
    Обіймала спокуту вогнями вулкану.

    Обережно зійшла на орбіту Землі,
    Завагалась плескато небесним корінням,
    Розплилась у зірковім арктичнім теплі -
    Тиха ніч опустилась під вії Вкраїні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  21. Юлька Гриценко - [ 2011.08.04 20:47 ]
    Ранкове
    Краплі солоду в голосі марились,
    І на листі іскрилась роса.
    Між серпневими сонними хмарами
    День новий свою казку писав.

    Розлетілися спогади бджолами
    Поза межі буденних розмов.
    Стали вільними, сильними, голими,
    Чорним жалом жили між думок.

    Закружляли між квітами парами,
    І зривались за обрій рої.
    Між серпневими сонними хмарами
    Загубила всі сенси свої.

    04.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (2)


  22. Іван Франко - [ 2011.08.04 19:43 ]
    Притча про віру
    На Цейлоні святому
    Є кипарис високий,
    Розкішний, тисячлітній,
    У світі одинокий.
    Журчить з його коріння
    Малесенький поточок,
    Ніхто не тямить, щоб він
    Зронив один листочок.
    Як перший лист ізронить,
    То твердо вірять люде,
    Хто з'їсть отой листочок,
    Той вічно жити буде.
    І довгі вже століття
    Побожнії буддисти
    Стоять під кипарисом,
    Читають акафісти.
    Звернувши очі вгору,
    Перебирають чотки
    І ждуть, аж з кипариса
    Впаде той лист солодкий.
    І ждуть собі безсмертя,
    І мруть один за одним, -
    Нові приходять з серцем,
    Прагнущим і голодним.
    І ждуть того листочка -
    Ніяк не відірветься!
    І ждуть, і мруть в тій вірі,
    Що хтось його діждеться.


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (8)


  23. Анатолій Клюско - [ 2011.08.04 19:10 ]
    Сексіреволюція
    Кажуть, нерішучі революції
    Схожі не на секс, а на полюції.
    Й "сексуальний" маємо урок:
    Маскувавсь під Перця... Огірок.
    В результаті - "сексуальна" кваша:
    Вже повсюди... перці, та - не наші.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  24. Аліса Гаврильченко - [ 2011.08.04 18:00 ]
    Вдосвіта
    Коні місяця у повні
    Йдуть, де водопій,
    Втомлені і маломовні.
    Кволі і сліпі.

    Ніч їм попускає віжки,
    Ніч дарує сон.
    Місячної кінь доріжки
    Кожний – автохтон.

    А за ними – фаетони,
    Мовчазні пани.
    А за ними – сонця поні,
    Очі вогняні.

    У повітрі пил і смута.
    Я лечу навскіс,
    В черевики смерті взута,-
    Кінь бо не доніс.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  25. Володимир Сірий - [ 2011.08.04 18:01 ]
    Сантехнік
    Я – веселий сантехнік Іван!
    Унітаз, умивальник, біде
    Я монтую на плиття тверде
    І підводжу до кожного кран.
    Два дзвіночки на день – не межа!
    Інструменти чекають в авто.
    За кермом, то не питиму сто ,
    І в дружини - спокійна душа.
    Ні, не графік у мене й не план,
    Та щовечір її віддаю
    Всю щоденну заплату мою,
    Я ж бо добрий сантехнік Іван!
    Наскладаю бабла на басейн,
    Побудую на заздрість усім
    І купатися будем у нім
    Я, дружина і пес Бармалей.

    04.08.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (13)


  26. Макс Едітор - [ 2011.08.04 18:22 ]
    Гаптований предтеча
    Тарас, таврований хрестом,
    Стогнав вірша вікну навпроти.
    Серпневі промені скорботи
    На шибку тиснули снопом.

    Ще животіло сиве сонце.
    І я питав у нього - хто це?

    А ще й себе тоді не знав!
    Та відчував і я, малеча,
    Як той гаптований предтеча
    У сірих сутінках вмирав.

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (33)


  27. В'ячеслав Романовський - [ 2011.08.04 18:44 ]
    ОДНА ТАКА ЗЕМЛЯ!
    Давно над Журавлівкою
    Не видно журавля.
    Чи згордував домівкою,
    Що й не пахка рілля?

    Чи вже несила знатися
    Й не знати доброти?
    Чи лячно повертатися,
    Де ждуть (чи й ждуть?) брати?

    Вже й Журавлівка виросла
    З очеретів-боліт...
    Душа, неначе виразка,
    На чужині болить.

    Дарма топивсь горілкою -
    Одна така земля!
    ...Коли ж наж Журавлівкою
    Побачу журавля?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  28. Іван Гентош - [ 2011.08.04 17:19 ]
    пародія « Мій Хтось! »


    Пародія

    Прокидáюсь – поруч Хтось…
    Не рогатий – знать не лось…
    Без рильця – бо має ніс,
    І без хвостика – не біс!
    Не згадаю вже сама,
    Що було і де… Дармá!
    Тихо так встаю (без слів) –
    Хтось сердито засопів!
    Налякалася – лежу
    (Хоч не ліз би “за межý”)
    Де там! Хтось вщипнув мене –
    Чую – ніченька мине…
    Мала з Хтосиком, нівроку
    Аж до ранку я мороку,
    Що приємна і знайома –
    Не долає Хтося втома!
    Думала – не зможу так!
    Ой ти, Хтосику, й мастак!

    … А під ранок (чи здалóсь?)
    "Та це я…” - бурмоче Хтось,
    Стало смішно вже самій:
    Той чудовий Хтось- то Мій!

    04.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (20)


  29. Анатолій Клюско - [ 2011.08.04 15:58 ]
    Помаранчевий спогад
    Наш любий Києве! До тебе,
    Як на паломництво, ідуть,
    Світліє над тобою небо,
    І серце нації, й майбуть.

    І все, чого давно не чути, -
    В Софійських дзвонах ожива.
    Гримить майдан: Вкраїні бути!
    Дрижить по норах вся "братва".

    Тріщать мішки. Тремтять іуди,
    А "примоскалені" - мовчать...
    Ми є Народ! Ми справді - Люди!
    Нам гідності не позичать!

    Колиска наша - то Свобода,
    А пісня - шум Дніпрових вод.
    Із Днем народження, народе!
    Ми вже - не натовп. Ми - народ!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  30. Таїсія Цибульська - [ 2011.08.04 15:30 ]
    Про Хтосів
    Старший Хтось малого Хтося
    Ухопив вночі за носа,
    Хтося Хтось спихнув із печі,
    Хтося Хтось вщипнув, до речі,
    Хтось скотився й загримів,
    Хтось сердито засопів.
    Хтось питає:"Хто це вліз?
    Хто хапа мене за ніс?"
    "Та це я, - буркоче Хтось,
    - Отаке наснилось щось,
    Сам не знаю, що було,
    Та добряче загуло!"
    Мали Хтосики нівроку
    Уночі таку мороку!
    Ось нарешті тихо вдома,
    Подолала Хтосів втома,
    Старший Хтось і Хтось малий
    Сон зустріли чарівний.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (6)


  31. Віктор Мельник - [ 2011.08.04 13:40 ]
    Балчик у листопаді
    (Із Станіслава Пенева)

    Вода у наступі, безжальна,
    вкриває піна камінь кожний
    і кришиться порода скальна –
    ніде сховатися не можна.

    Затока бідна ледь встигає
    поперед хвиль звести фортеці
    і віжки течій натягає –
    тримає берег у вуздечці.

    І неозорі водні милі
    відкриті, і безперестанно
    звучать попід домами хвилі,
    мов клавіші фортепіано.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  32. Ірина Швед - [ 2011.08.04 12:29 ]
    * * *

    Я – неба ситець, рваний голос чайки,
    Що збиту вись підхоплює дощу.
    Я – цукор твій. Мене лиш в чай кинь,
    В окріп гарячого “прощу”.

    Я – нотний стан і стан душі твоєї,
    Обірвані шпалери на стіні,
    В обкраденій художній галереї,
    В портретах, ненаписаних мені.

    Я – неба ситець, латаний вітрами,
    Під парасоллю вічного “люблю”…

    2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  33. Ірина Швед - [ 2011.08.04 12:18 ]
    Вірять сосни…
    Надзьобані сутінки
    Кришилися зорями
    І васильком синім
    Дихав ладан:
    Вмирають тіні,
    Та не вмирають душі –
    Вірять сосни, що
    Стануть небом…

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  34. Ірина Швед - [ 2011.08.04 12:52 ]
    Місто
    Горять міських будинків ватри...
    Старі платівки Ф. Сінатри...
    І тиша ділиться прожитим.
    Ти можеш на ніч залишити
    Свій аромат жасмину й віскі.
    Балкони – вулиці-колиски
    Старіють, бачачи це місто.
    Ти можеш сісти. Хочеш їсти?
    Помріємо про місто Лева
    Й посадимо разом дерева
    В моїм дворі у передмісті.
    Я прошепчу разів ще двісті,
    Як я люблю тебе, дуреля....
    А пам’ятаєш акварелі?
    Мої тобі смішні малюнки,
    Дніпро і перші поцілунки,
    Твоя у ритм красива проза:
    У ній щось з Ніцше і Спінози;
    І блюз кімнати, кухні сутінь,
    А повінь ванни надвечірня?
    В тобі щось непохитно-вірне
    Живе в ефемних мегагерцах,
    В таксі маршрутних і у серці
    Твойого міста, і в мені...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  35. Віктор Мельник - [ 2011.08.04 10:18 ]
    Прибій
    (Із Станіслава Пенева)

    ...І в лагідних обіймах-берегах
    скидає льолю каламутну хвиля
    і завмира, покірна і нага,
    безплотна – заніміла і безсила.

    І берег погляда на кращу з хвиль –
    від пристрасті її боронить суша.
    І тугу відчува, і лють, і біль,
    Негойні рани заховавши в душу.

    2011



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  36. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.08.04 09:38 ]
    Залюблена
    знову я залюблена укотре
    в серпень довговязий і цибатий,
    у волосся із відтінком жовтим,
    і у звичку топлес засмагати,

    у налиті яблука медові,
    у округлість помідорних китиць,
    у поля, у очі волошкові,
    погляд очі-в-очі надивитись,

    у тумани і росу ранкову,
    у твої натруджені і темні
    руки, і розкреслені долоні,
    і у мрії наші потаємні,


    у сніги на маківках у Альпах,
    і у білий одяг наречених,
    у тенети пристрастей, кохання,
    пульс і натиск крові в моїх венах,

    голод і у стан «чекаю зустріч»,
    в магію очей твоїх зелених,
    у відтінок шкіри, плечі, губи,
    у життя під емоційним креном.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (7)


  37. Наталка Янушевич - [ 2011.08.04 09:43 ]
    Не виховуй мене...
    Не виховуй мене. Не зоставлю свою автентичність.
    Я така, яка є. Ти прийми, а не можеш – покинь.
    Я з тобою і так у собі загубилась, практично,
    Тож уникнемо вдвох запізнілих і марних прозрінь.
    Не випитуй в очей, чи ночує сьогодні в них щастя.
    Здогадаєшся сам. Почуття – не умовний рефлекс.
    Я й сама так живу: одночасно секрет і підказка,
    Неслухняної власної долі безмовний суфлер.
    Не старайся збагнуть. Не розкинеш мене по полицях.
    Ти зі мною чи ні? Вибирати потрібно колись.
    Я сама по собі – сильнодіюча, пряна, левиця.
    Хочеш – поруч іди, або всі намагання облиш.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (8)


  38. Лариса Омельченко - [ 2011.08.03 23:46 ]
    Гарбузи
    Гарбузи чекають на невдах, гарбузів тих нині – незліченно!
    Втомлені, вляглися у дворах…Їх у хати котять наречені:
    Штурхають розпечені боки, думають роздати їх побільше…
    Де ж ви, шанувальників валки?.. Вітер насміхається і свище –
    Він-бо знає, хто пришле сватів: парубок, що без роботи виє…
    Фермера не буде й поготів - в фермера є жінка… при надії!

    …Може, в місто з’їздить, пошукать? Там же їх – ого! – на кожнім кроці…
    Гарбузи глузливо гелготять: «Ой, не підеш заміж в цьому році!»
    Однокласник виїхав у Рим (нині й чоловік – за покоївку!).
    Інший – від горілки, молодим…Гарбузи залежаться у дівки!

    - Що ж робити, мамо? Може, нам на наступний рік поменше сіять?
    Чи згодуєм потім кабанам, та й зітрем на тертушку… надію?..

    - Будуть і без того кабани! Гарбузи назад викочуй з хати.
    Бо сватів же - Боже борони! - пугалом пикатим налякати!
    Будеш в парі, як і я жила: будеш дбати, смажити й варити.

    …Клятий, виглядає з-під стола – хоче в мандри світом покотити!
    Ти його у мандри відпусти, та вручи комусь по Інтернету:
    Дай йому зернятком прорости, хай потішить десь Наталю й Свєту –
    «Професіоналок», що в чужбу вербувались «посуд витирати»…
    Кинь ту «гарбузяну» ворожбу: знайдуться й без Гансів парубчата!
    Ти мені онуків народи: щоб мої були – у шкірі й слові…
    Геть від нас, перестарки-плоди! Вішай, доню, на вхідні підкову!


    2010р.










    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (18)


  39. Андрій Лєтошинскі - [ 2011.08.03 23:16 ]
    ***
    Тихіше гамору синиць,
    ледь чутно. Торкнулась
    крилами й хвостами. Запаморочила,
    на мить, чутливими вустами.
    Уся сукупність таємниць
    і сутностей пройшла крізь ґрунт -
    тепер на дні криниць.

    Схоже, ще б дещицю нам, і,
    танець грому й блискавиць
    розворушить серця на свіжості ковток,
    на бунт!

    І сльози б потекли з очей,
    бо вперше світ пізнали
    й сприйняли увесь абсурд речей,
    й згадали як тремтіли...
    тихіше гамору синиць.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Іван Франко - [ 2011.08.03 23:32 ]
    ***
    II.
    В парку є одна стежина,
    Де колись ходила ти, -
    Бачиться, в піску сріблястім
    Міг би ще твій слід знайти.
    Край стежини проста лавка -
    Тут сиділа ти не раз,
    Тут прощались ми востаннє...
    Тут мені твій промінь згас.
    І коли на серці туга,
    Наче камінь затяжить,
    Закиплять в душі питання:
    " Пощо жить? Для кого жить?".
    Я спішу на сю стежину
    І розшукую твій слід,
    І відсвіжую твій образ,
    Що в душі моїй поблід.
    І гляджу на лавку з жахом,
    Чи не мигне тінь твоя?
    І сідаю й тихо плачу.
    Се Кальварія моя.
    VII.
    Вже три роки я збираюсь,
    Щоб побачити тебе,
    Та коли лиш соб наверну,
    Щось усе зверта цабе.
    Я боюся твого ока,
    Твоїх уст, твого лиця,
    Як страшного суду свого,
    Як фатального кінця.
    Якби знав я, що побачу
    Вроду пишную твою
    В незів'ялім, повнім блиску, -
    Я побіг би як стою.
    Якби знав я, що побачу
    Усміх на твоїх устах,
    Гордощі тривкого щастя, -
    Я б злетів туди, як птах.
    Якби знав я, що почую,
    Притулившись край вікна,
    Твій веселий спів, розмову, -
    Я б спішив туди щодня.
    Твоїм щастям, наче сонцем,
    Я би серце грів, слабе,
    Завидів би твоїй долі
    І - забув би так тебе.
    Та боюсь, моя небого,
    Що не так тебе знайду,
    Що вписалися турботи
    Й сум у тебе на виду.
    Що приглух твій срібний голос,
    Що надломаний твій хід,
    На лиці твоїм побачу
    Чистих сліз гарячий слід.
    Бачити, як ти сумуєш,
    Як ти плачеш у кутку, -
    Боже, ні, і в пеклі муку
    Не зсилай мені таку!
    Чути жаль твій і докори,
    Чути серцем, бо уста -
    Знаю - й слова не промовлять, -
    О, при думці тій густа
    Пасмуга якась кривава
    Застилає світ мені...
    От тому боюсь відвідать
    Я тебе в далечині.
    XI.
    Я поборов себе, з коріннєм вирвав з серця
    Усі ілюзії, всі грішні почуття,
    Надії, що колись вільніше ще дихнеться,
    Що доля ще й мені всміхнеться,
    Що блиснуть і мені ще радощі життя.
    Я зрікся їх навсе. У тачку житєву
    Запряжений, як наймит той похилий,
    Я мушу так її тягти, покіль живу,
    І добре чую се, ярма не розірву
    І донесу його до темної могили.
    Мені не жаль житя, бо що ж воно давало?
    Куди не глянь - усюди браки й діри.
    Робив без віддиху, а зроблено так мало,
    І інших зігрівав, аж на кінці не стало
    У власнім серці запалу, ні віри.


    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (3)


  41. Андрій Лєтошинскі - [ 2011.08.03 23:16 ]
    Особливості (з лат.)
    Осіннього ранку proprium:
    перехоплює подих.
    Вакуум простору, стискається в сум.
    Мох старих стріх.
    Туманом склеїв легені.
    І рух сповільнився, і серце
    вже здатне на струм.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Юрій Лазірко - [ 2011.08.03 22:44 ]
    Сльози i кроки
    Сльози і кроки – потоки й мости,
    солені ноти і прісні.
    Свашці кирпатій доріг не знайти
    в царство крислатої пісні.

    Віхи епохи – гербарій з гербів,
    віхоть планиди сухої –
    викажіть вітру мовчання гробів,
    що не знайшло супокою.

    Хай рознесе він по гніздах сердець
    віхолу часу і спрагу,
    з неба відлиє для слова свинець,
    для Батьківщини – відвагу.

    Б’ється у грудях, тремтить на щоці
    і розпинається щемом.
    Сльози і кроки – правда і ціль,
    поки не всохли – живемо.

    Поки до щастя стежина летить,
    колір міняє сутанний,
    поки ще тепло мені від ходи
    а між акордів – духмяно –

    сльози і кроки – потоки й мости,
    солені ноти і прісні.
    Хто би струною тебе пригостив
    й голосом, вигнана пісне?

    3 Серпня 2011


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (35)


  43. Вітер Ночі - [ 2011.08.03 22:15 ]
    Але...
    Але якщо твій хрест –
    це я, -
    забутий дім,
    безсонні ночі –
    мені болить любов твоя
    і вірші бісівські,
    пророчі.

    Але якщо ні рук,
    ні ніг
    і там, де очі,
    білі плями –
    я визнаю себе, як гріх,
    як зло
    химерної Омани.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (13)


  44. Анатолій Клюско - [ 2011.08.03 21:34 ]
    Лихо
    Підступне лихо, ой - підступне!
    Бува, лишень ногою тупне
    І вже сіріє день від нього,
    І вже кривулиться дорога:
    В потилицю жорстоко диха
    Неждане, проклятуще лихо.

    Втекти бажаєш. Ноги - ватні,
    Лещата лиха акуратні
    Додолу хилять добру долю,
    Полонять думи, гнітять волю.
    Зігнуло лихо раз і вдруге
    І - ти не витримав наруги,

    Упав... Втекти ж не стало сили:
    І страх, й недоля - повалили.
    Нестачило сердезі духу
    Вхопити лихо те за вухо,
    Піднять на глум потвору дику
    І... зацідити їй у пику!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  45. Анатолій Клюско - [ 2011.08.03 21:01 ]
    Про народ. і... тварин
    Хоча у народу вродило не густо,
    Залізли до нього козли у капусту.
    І, хоч небагато тієї капусти,
    В кишенях козлиних- капусти не пусто.

    Тут сірі вовки налетіли і гордо:
    Одного за горло, а іншого в морду.
    І, щоби не стало в козлiв зовсiм пусто,
    Козли i вовкам уділили капусти.

    Така вже вона, іронія зла-
    Годуємо вовка ми і... козла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  46. Юлія Радченко - [ 2011.08.03 21:32 ]
    Невротичними краплями – сльози змарнілих зозуль…
    Невротичними краплями – сльози змарнілих зозуль…
    Ти бажав би... спинити мене, але слід звечорів…
    Я хотіла б почути (слова поділивши на нуль):
    «Перетвориш на янголів сірі старі ліхтарі?

    Розітнеш забуття загрубілих забруднених трав?
    Віддзеркалиш дитинство? Теплом перевершиш блакить?»
    …В невідомість янтарну хтось інший тепер завітав…
    Тільки холодно тут. І зозуля зрадливо мовчить…
    2011 рік


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  47. Софія Кримовська - [ 2011.08.03 19:34 ]
    лю
    смикаю за рукава час
    то щоб швидше а то щоб став
    заварюю каву чай
    пускаю вінки на став
    запалюю на вікні
    свічку
    пічку топлю
    лю
    люблю
    голос твій сміх і тіні
    рук по нерівних стінах
    райські у сни падіння
    тільки би на вікні
    промінь не блиснув
    ні
    ночі б на три доби
    лю
    люби


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (30)


  48. Іван Редчиць - [ 2011.08.03 17:56 ]
    НІЧНІ ЛОВИ

    Заковані слова в холодну крицю,
    Живий вогонь у них не пломенить.
    І дивний чар, і серця ненасить,
    Мабуть, не скоро співом заіскриться.

    Коли душа затвердне, як живиця,
    То не проникне сонячна блакить.
    І не розквітне яблунева віть,
    Як мимо пролітатиме жар-птиця.

    Чи пощастить знайти її перо,
    А чи повік носитиму тавро,
    Як той невдаха, що не любить слова.

    Я не зімкну ні на хвилину віч,
    Така темнюча і тривожна ніч, –
    Останнє вічко – сіть моя готова!

    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (18)


  49. Іван Гентош - [ 2011.08.03 12:07 ]
    пародія « Від завтра... »




    Пародія

    Доброго повинно буть багато…
    Мучитись дієтами щодня?
    Як потягне з кухні ароматом –
    Розумієш: шейпінг – то дурня!
    Голодання нині не до теми
    (Хоч старенький Брег – оригінал!)
    З одягом, звичайно, є проблеми –
    Розмір-два “докинути” в квартал…
    Як відкрию шафу – ностальгія:
    Ну невже носила я оте?
    Ой, підступна та кулінарія –
    П’ять разів поїсти – то святе!
    Трохи, правда, шкóда мого Ваню
    (Сам іще нівроку, а душа!)
    Дивиться з дверей щілини в спальню,
    Але на диван не поспіша…
    Все, почну худати… завтра зрáна!
    Я йому влаштую “майстер-секс”!
    Завтра ж щось прикину… від Лорана.
    Ну а нині… Тортик ще і кекс!

    03.08.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (30)


  50. Іван Франко - [ 2011.08.03 11:53 ]
    ***
    XVI.
    Неперехідним муром поміж нами
    Та доля стала! Мов два судна, море
    Розносить нас між двома берегами,
    Моя ти ясна, непривітна зоре!
    Ще здалека слідить тебе мій зір.
    Твій свіжий слід я рад би цілувати
    І душу тим повітрям напувати,
    Що з твоїх уст переплива в простір.
    Та щезла ти! Мов в лісі без дороги
    Лишився я. Куди тепер? За чим?
    Підтяті думи, не провадять ноги,
    А в серці холод... Дим довкола, дим!..


    Рейтинги: Народний 6.25 (5.92) | "Майстерень" -- (6)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   1139   1140   1141   1142   1143   1144   1145   1146   1147   ...   1829