ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Володимир Чоботяр - [ 2010.06.12 00:26 ]
    Було колись тепер
    Був дім, була дорога, палили вогнище.
    Я співав про те, що ніхто й ніколи не міг –
    Співав слабким голосом – мене любили.
    Про що була пісня – не пам'ятаю.
    Просто вона мені сказала – «про це ніхто ще не співав»,
    А я повірив вузьким очам з червоними рукавами.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Володимир Чоботяр - [ 2010.06.12 00:41 ]
    Без
    Наче чорні ґудзики, що розсипалися на землі…
    Це все, що я візьму від цих пустих очей.
    Розуміння того, що світ поривами,
    Рівняннями, вирівнюваннями – усім – гине,
    Навіть Твоє чорне волосся не здатне
    Вимити з моїх очей сни побачені,
    Вирвати з грудей серце сплюндроване.
    Залиш мені один ґудзик – пришити
    Золотими нитками сонце – безмежне, сліпуче.
    Я дивитимусь з вірою, віра дивитиметься в мене.
    Може, осліпнемо удвох, віддзеркалюючись.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Володимир Чоботяр - [ 2010.06.11 23:02 ]
    Краще
    Сумувати за твоєю красою? я обираю щось краще -
    Що поки не має назви, доки я не вигадаю її.
    Моя темна нудьга, наче пекло, де скоро зустрічатимуть
    Мої ноги невідомі землі чи ріки, все одно.
    Згадую латинські назви, що найкраще закарбують
    Тебе у свідомості, коли я пов'яжу їх з Тобою.
    Багато я читав віршів, тому не бачу сенсу писати свій.
    Тим більше, я давно не я, а щось подібне образу людини.
    Ти підеш зі мною? Ти будеш казати щось?
    Ніколи. Моя глибина вже така пуста, що
    Всім хочеться побачили поверхню - замість дна.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Вікторія Стукаленко - [ 2010.06.11 12:04 ]
    * * *
    В оточенні Всесвіту,
    окутане туманами думок,
    райдугами відчуттів,
    під вітрилами прагнень,
    під зливами почуттів
    взаємопереплетеннями
    свідомого і несвідомого —
    струменить життя.
    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  5. Ореста Возняк - [ 2010.06.10 22:07 ]
    *** (Страшно побачити...)


    Страшно побачити
    в погляді дорогу,
    Навіть, якщо вона схожа
    на казкову стежку
    з царством веселості
    в кінці подорожі.
    Насправді, страшніше
    помітити в рідних очах
    крапку обрію,
    Крапку, яка пояснює ВСЕ
    і здається остаточною.
    Ціль таких обріїв -
    тікати від минулого
    і пізнавати себе
    через себе ж.
    Дорога приємніша,
    Вона не знищує душу –
    …Іди!..



    Рейтинги: Народний 4 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  6. Ореста Возняк - [ 2010.06.10 21:09 ]
    *** (Що за мрії...)
    Що за мрії:
    чекати,
    допоки весь світ
    розквітне у чужих зіницях?
    Звідки знати,
    чи глянуть ці очі
    на тебе?
    Жовті квіти
    й химерний графин –
    цікаво на фоні чорної спеки:
    Так сумно і так життєрадісно
    водночас…
    …Що за мрії підвечір?
    Казали ж по радіо,
    завтра знову
    однісінька спека.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  7. Оксана Фітель - [ 2010.06.08 17:14 ]
    Вона промовляла його ім’я
    Вона промовляла його ім’я,
    Із тисячі віщих куль
    Вилітали мільйони лилиць.
    Вона голосила його ім’я,
    А голос вився в конвульсіях,
    Хитаючи небо,
    І падали зорі.
    Вона шепотіла його ім’я,
    І вже найдрібніша вервиця
    Німіла в долонях,
    Німів голос.
    Вона мовчала його ім’я,
    Бо не вірила у повернення...

    1998


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Юрко Пантелеймон - [ 2010.06.07 20:19 ]
    я стомився
    Я стомився слухати їхні забобони,
    Які сіють сумнів у моєму серці!

    Я стомився споглядати як нищать мою Україну
    Ті, що обіцяли стабільність і реформи!

    Я стомився шукати причину твоїх насуплених брів,
    Які дивляться на мене щоранку!

    Я стомився відповідати активно-дійсним вимогам,
    Які ховають від мене справжні завдання.

    Я стомився вивчати те,
    Що мені ніколи не знадобиться.

    Я стомився ласкаво посміхатись,
    Коли хочеться прямолінійно кричати!

    Я стомився оминати глибокі ями,
    Які подарували мені вчора фіктивні друзі.

    Я стомився вчитись на двох мовах,
    Коли розмовляю принципово лише одною!

    Я стомився лише говорити,
    Тому введу в гру правило дії.

    17 березня 2010 року Божого


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Ярина Брилинська - [ 2010.06.07 12:17 ]
    ЛИСТ
    на склі вікна
    напише листа
    довгого як далечінь
    і прозорого наче вода

    про ритмічне безсоння
    під монотонний шепіт
    годинника

    про два звуки
    що заплуталися у гармонії
    буднів
    і снують один без одного
    павутину мелодії

    про відламане гілля любові
    що відпускає паростки крил
    крізь мертву кору

    а потім
    огорне листа
    коштовною палітуркою
    віконних рам
    і втішатиметься сама
    дивним фоліантом
    пилом висушених сліз
    притрушеним


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (16)


  10. Даринка Квітка - [ 2010.06.07 08:11 ]
    поцілунок з маркою
    Тобі написати десяток віршів (рядочки, абзаци від цілого серця).
    Розвісити у ванній аби стекли прочерки (по краплі).
    А потім просушивши зранку феном слати у білих (червоних) конвертах
    малюючи на марці твого портрета.
    Твій денний спокій порушить шурхотіння паперу.
    Твої вуста заіскряться ковтаючи риму.
    Погодься, живуче кохання в конвертах.
    Чекай, із конверту – телеПОР(та)ЦІЯ.
    Цілуюсь поштовою маркою та відбитками пальців лоскочу тобі шкіру.

    Вловима. Судима. З вироком.

    квітка2010


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  11. Вікторія Осташ - [ 2010.06.06 18:20 ]
    віра-подорож
    твоя віра – ніби подорож
    між харібдою й сціллою
    гріхів
    довго блукатимеш –
    і поплавець долі
    раз-по раз
    зникатиме під водою сумнівів
    аж доки
    врешті не випірнеш
    на плато духу…
    урятований!



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (10)


  12. Андрій Гонта - [ 2010.06.06 15:47 ]
    БЕз анннотацій...
    легка прохолода тиха як стогін
    менше любові та менше за сльози
    не більше ніж рай,
    глибокії очі не зовсім як небо
    шалено палюча майже як сонце
    хода не легка хоча і вродлива
    безмежно мрійлива як очі дитини
    глибокожорстоке її декольте
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Андрій Гонта - [ 2010.06.06 15:04 ]
    БЕз анннотацій...
    липневий дощ іде і
    брязкотить в моє вікно
    і йде не день не два а
    цілий вік... шумить
    мокріє вулична краса
    вона в душі моїй одна
    іде по мокрому асфальту
    минає струмочки річки океани
    така вона мокра вулична краса
    вона ж в душі моїй одна
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Катя Гуменюк - [ 2010.06.05 23:48 ]
    блюз
    а блюз у моїх вухах
    неначе сонце
    крізь гілля,
    крізь очі
    а потім...
    що ж далі?
    згубилося слово
    із тої, важливої,
    НЕ розпочатої розмови



    (2010)


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  15. Даринка Квітка - [ 2010.06.02 18:59 ]
    холерика
    І як, скажи, писати світлом коли мені так щемить жили?
    Коли вся кров "бушує й пінить" і голос квилить, ледь ледь квилить,
    І нию, рию, гризу стіни бо «не достукатись до неба»,
    Коли побачиш руки-птахи, то не дивуйся – це до тебе!
    Я кинусь наскрізна крізь розсуд, забувши правила й твердині,
    Бо, знаєш, втік вже мійто розум, зітерши часовоєдиність!
    А ти то тінями на стелях і ти то буквами на стінах,
    І я підошвами гаряча вбиваю свої мокрі рими!

    квітка 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  16. Вікторія Стукаленко - [ 2010.06.01 23:59 ]
    * * *
            Щастя
    не їздить в білому лімузині…
            Щастя
    не ходить пішки.
            Щастя
    д а р у є   к р и л а!
    2004



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (8)


  17. Даринка Квітка - [ 2010.05.30 19:38 ]
    роксоляно
    А я така вся гола без прикраси жодної на комірі
    Без спокуси жодної у спідньому
    Без очей такий німих й привітливих
    Без мовчання босого й неМого
    Без тебе такого аж такого
    До біса квітнього й палколітнього
    Впиваючись у ковдри травневого повнолуння
    Вию маленькою вовчицею
    На всі ваші –іці –іці де ж ті зіниці?
    Де ж наші киці? Твої й мої киці?
    Солодкі полуниці - вуст твоїх криниці…
    Боса, гола, квола чиясь спроквола надходить ніч…

    квітка 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (5)


  18. Даринка Квітка - [ 2010.05.30 19:34 ]
    прямий напівірш
    Скажи, чи достатньо тобі моєї душі, аби писати свої вірші?
    Моє тіло, а скільки воно важить рядочків?
    Позувати? Ставати у пози? Кидати грози
    Аби тебе заливало потом та било чоло градом?
    Чи просто мовчати і не видихати,
    Щоб повітря стало до дива прозорим…
    я - вмію кохати, я - вмію жити –
    впивайся! впадай у залежність!
    я вже мрію, я вже млію і фа-на-тію від биття твого серця…
    Підпис: Твоя Муза.

    квітка 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Самотня Птаха - [ 2010.05.30 15:31 ]
    Невагомість
    ми невагомі
    думали що станемо щасливими
    але стали самотніми


    Рейтинги: Народний 0 (5.3) | "Майстерень" -- (5.08)
    Коментарі: (2)


  20. Наталія Жукова - [ 2010.05.28 13:39 ]
    ***
    Скошена трава - витає Дух в повітрі

    Моя думка лине в небо...

    Десь, народжується чудо.

    2010


    Рейтинги: Народний 4.5 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  21. Ярина Брилинська - [ 2010.05.26 18:03 ]
    весна минає
    Так холодно і мокро. І весна минає.
    Минає час.
    Та не минаєш Ти,
    самотню душу світлом обійнявши.

    Без зайвого страждання й суєти
    минає цвіт. І тільки де-не-де
    принишкла зав"язь плоду,
    тепла чекаючи, аби налитись соком
    і осені у спадок передати
    кінця початок.

    Весна відходить холодно і мокро,
    закутана в боа дощу. Лиш очі
    зелено дивляться назустріч літу
    і тихо плачуть, бо весна минає.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (15)


  22. Катруся Матвійко - [ 2010.05.25 18:43 ]
    Дивний діаріуш
    Даремно день дістався до душі,
    Далеко десь дрімає досі диво.
    Дванадцять діб дзвенять в душі дощі,
    Дванадцять драм... Дванадцять детективів.

    Доба 1

    Деградувала душа, дожилася до дефектів. Для декодування демагогії душі додали декрещендо. Драма.

    Доба 2

    Двадцять дивних декорацій. Дія друга. Двоповерховий дім. Димно. До дверей долітає демонічний дискант.

    Доба З

    Дощ... Деколорований диск DVD-шника. Деколорована декоратором доля. Дивно, дві деталі деформують душу: дощ і декоративна доля...
    Доба 4

    Думаєте, дуже довго душа деградувала? Довго... Доти, доки декоратор дій доріс до деміурга.

    Доба 5

    Діорама діброви. Дерева. Декоративний Діоніс. Душа довірливо дивиться, доторкаючись до дерев, дивується, де декоратор-деміург дістав дивний дендропарк, до депресивного дискомфортний...

    Доба 6

    Дуель дійсності і добра
    Доки добро дрімає, доти дійсність діє, досягає до дна душі, і доти душа деградує, деформується... Добро дослухається до деміурга - дрімає далі... А деміурга давно домігся диявол...(див. Доба 4).

    Думи
    Довгі десятиліття доля дарувала душам дітей диво...
    * * *
    Деградована душа десь далеко думала, де дістати дарунок долі...
    Дитинство давно дійшло до дверей двоповерхового дому, дочекалося деградації душі і демонстративно дематеріалізувалося...
    Диво? Доросле диво? Диво доростає до дорослості?

    Доба 7

    Диво дорого дістається дорослим: дійсність довше деформує душу.
    Диво дитинства досить дивне - дивакувате. Де дорослості дістати дивакуватість?...

    Доба 8

    Двобій добра і дійсності Допоки дійсність діє, доти добро допомагає душі... До дня, де дійсніть доростає до досвіду...

    Доба 9

    Душа допитується добра:
    - Де ділося диво? Де двері двоповерхового дому? Добро доповідає душі:
    - Двері дарують дивакуватість... Дорослий добудовує до дверей декоративний дах, а дах - довірений дісності; добудовує димар, а димар - дає дорогу диму... А далі добудовує і дім, де дуже душно диву...

    Доба 10

    Дійсність (див. дорослість (див. диявол) ) і диво (див. дитинство (див.добро) ) дуелюватимуть довічно. І двобій довершить доля.

    Доба 11

    Душа довірилася долі. У долі джокер - дружба з добром. А добро - диво. Душі до дверей двоповерхового дому, де дематеріалізувалося диво, допоможе дістатися доля. Доле, допоможеш?

    Доба 12

    Дитині- доріжка, дорослому - дорога. Дискримінація?
    Дитині - диво, дорослому - дійсніть. Деградація?
    * * *
    Двоповерховий дім. Догорають дрова. Димно. Душно.
    Доля доводить душу до дверей. У домі декоратор доторкається до дерев діорами. Дивується, депресує... (Де деміург? Де диявол?)
    Душа дивиться. Даремно допитуватися, де диво. Душа дорослішає.
    Двоповерховий дім дорослій душі дорожчий дива... дійсно дорожчий? Душа думає... Дужчає... Думає: ДИВО ДОРОЖЧЕ!!! Де доріжка дитинства? Душа добігає до дверей і дивом дематеріалізується! Дивакувата душа! Дитяча! Десь дивується дарунку долі - ДИВУ...

    2010



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  23. Оксана Колтун - [ 2010.05.25 17:38 ]
    До І.
    … сині пальці продавців чорниць
    старі садиби у тіні ще старіших дерев
    «Планета секонд-хенд» на півфасаду
    пляж на бетонних блоках поруйнованих берегових укріплень
    квітники і фонтани

    Щороку з місця регулярно-обов’язкового відрядження я виїжджаю, ніби на прощу,
    у місто моєї любові та пізнання
    без карт і планів.
    І так само щороку отримую індульгенцію,
    особливо щедру й дощову тоді,
    коли мене супроводжував ти.
    Нам доводилося ховатися у першім-ліпшім кафе,
    робити якесь мінімальне замовлення,
    довго сидіти після його випивання та з’їдання
    (ах, облиште ваші погляди, любі кельнери,
    ви чудово розумієте, якби не дощ…),
    потім іти калюжами,
    і поділ спідниці все одно ставав мокрим від начебто останніх крапель...

    Зовсім поруч із ним, та не відразу наважуюсь туди податись
    і насолоджуюсь передчуттям майбутнього сповна,
    залишаючи право відтягнути зустріч
    з постійними корками на розі Галицької і Дністровської.

    Очікування чи очікуване.
    Живу першим.
    Друге живе собі, зі мною чи без мене.
    Хоча, може воно теж чекає?..

    2009
    © На березі моря, 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  24. Вікторія Стукаленко - [ 2010.05.24 20:46 ]
    * * *
    Горобчику, тобі не мерзнуть лапки
    триматися за гілочку вві сні?
    зима 2000


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (5)


  25. Міла Матей - [ 2010.05.22 09:37 ]
    Марафонці
    Ти біжиш
    по мені
    на швидкість

    мій забіг
    на витривалість

    ми надто різні
    щоб бути гравцями
    одного Олімпу

    а зрештою

    я спіткнуся
    Ти підхопиш мене вихором

    Ти впадеш
    я зумію Тебе поволікти

    Ми могли б стати навіть переможцями


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  26. Вікторія Стукаленко - [ 2010.05.22 07:49 ]
    * * *
    Підсвідомого розбурханий всесвіт
    всеохоплюючих знань
    розпеченою магмою накочується
    на земну кору свідомості,
    на поверхні якої мирно квітнуть
    сади пізнаного, що через
    свердловини думки
    вихлюпнулося.
    12-06-2003


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  27. Вікторія Стукаленко - [ 2010.05.22 06:35 ]
    * * *
    Скільки часу треба, щоб відчути Вічність?
    – Мить.
    Ця мить може слугувати тобі все життя...
    14-06-2003


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  28. Михайло Гафія Трайста - [ 2010.05.21 20:19 ]
    ДБАЙТЕ ПРО БОГА СВОГО
    «Половину палить на вогні;
    на вугіллі пече печенню,
    насичується нею і гріється.
    З останку ж дерева робить собі бога,
    молиться до нього й говорить:
    Спаси мене, бо ти – бог мій!»
    (Із книги пророка Ісаї)

    Дбайте про бога свого,
    як про рідну дитину,
    не пробуджуйте на зорі,
    хай поспить!

    Вечорами
    розповідайте йому казочок,
    співайте колискових –
    Ой люлі-люлі...

    А в день сваріть його.
    За кожну розбиту чашку,
    за кожну зламану ляльку-цяцьку,
    за те, що перебіг вулицю,
    недочекавшись зеленого кольору.

    Тільки не забувайте
    сварити його,
    і за те що сотворив світ,
    а побачивши його,
    з переляку заховався
    за хмари.

    А потім навчайте
    законів Мойсеєвих,
    бо сьогоднішні трибунали,
    що інше, як не
    місця людського сміху?


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Ярина Брилинська - [ 2010.05.21 08:52 ]
    наче шовком
    наче шовком
    по тілу голому
    візерунки малює
    голос чорний
    бруньки тиші
    холодом пестить
    теплом
    лоно думки
    вкриває
    ворожить на
    квітах бузкових
    що медами спливають
    шпаринки суму
    наповнюючи
    ласощами весняними

    покуштуй зі мною


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.51) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (19)


  30. Наталя Скосарьова - [ 2010.05.20 20:08 ]
    Дитинна жінка
    Задивлена, замріяна, прекрасна,
    божественна, самотня і нещасна,
    засмучена зажурою німою,
    оздоблена прозорою сльозою,
    дитинна жіка...
    ходою вільною
    чи поспіхом-ходою
    несе свою зґвалтовану кимсь душу,
    неначе свічечку.
    Іде по суші...
    А звідусіль
    чаклунки й сіроманки,
    цікаві перехожі і циганки
    з розкритими від подиву ротами,
    жахаються і сплескують руками.
    "Напівоголена, зґвалтована душа!" –
    десь пролунало реготом колючим.
    Застигло тіло...
    Боляче й болюче...
    ................................
    Оздоблена прозорою сльозою,
    вже навіть не сльозою, а слізьми...
    ходою вільною чи поспіхом-ходою
    дитинна жінка
    зникла між людьми.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  31. Юлія Магерівська - [ 2010.05.19 17:19 ]
    Аромати
    Три аромати бажання,
    жаги аромати.
    П"ять ароматів любові
    і щирої дружби.
    Сьогодні хороший букет.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  32. Вікторія Стукаленко - [ 2010.05.18 19:50 ]
    * * *
    Поволеньки заповзає сірий туман у вечірнє місто,
    хапає перехожих за поли, питаючи:
            "Ви мене кликали?"Сідає на переднє скло машин,зазираючи людям в очі:         "Ви мене кликали?"Хвилями клубочиться біля будинків:         "Ви мене кликали?"
    Але
         його
         ніхто             не кликав...

    І тоді мокріє асфальт, листя й стовбури дерев;

    лінії електропередач розвішують сушитися туманові сльози...
    Ви
    мене     ...?
          А         може...?


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  33. Василь Сидь - [ 2010.05.17 22:10 ]
    ***
    Мов струм холодний в серце
    Цей чорно-білий кадр про Хіросіму
    Мов привид, обгоріла жінка
    вмираюче колише немовля


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  34. Яніна Сафан - [ 2010.05.17 21:36 ]
    ***
    Я не буду ридати й кидатис в ноги,
    цілувати кінчики черевиків і бігти за тінню,
    я просто зберу речі і, голосно
    грюкнувши дверима, піду...
    Щоб потім повернутися.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Яніна Сафан - [ 2010.05.17 21:58 ]
    ***
    У кошику - паперові квіти,
    На свято - паперові листівки,
    У кімнату - штучну ялинку,
    у життя - фальшиву любов.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (1)


  36. Яніна Сафан - [ 2010.05.17 20:05 ]
    ***
    Внесли букет квітів,
    Заграли вальс Мендельсона,
    Одягнули обручки,
    Заплющили очі,
    І...кожен поцілував свою мрію


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  37. Яніна Сафан - [ 2010.05.17 20:07 ]
    ***
    Бути рабою кохання
    Чи бути царівною волі?
    Бути вірною дружиною
    Чи самовпевненою феміністкою?
    Бути пелюстком троянди
    Чи польовою ромашкою?
    Бути чиєюсь..
    Чи просто бути...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  38. Яніна Сафан - [ 2010.05.17 16:27 ]
    "капустяник"
    ***
    заплющу очі -
    ти бачиш світло?
    я бачу!

    ***
    чому б тобі не піти,
    щоб я тобі не стрілась.

    ***
    я не люблю,
    коли я не люблю.

    ***
    вночі моя тінь прокидається,
    одягає чорну маску,
    блукає павутинами міста
    в пошуках театру,
    де б вона знадобилася...
    без маски.

    ***
    я люблю придумувати щастя,
    хочеш, придумаю тобі?
    це весело.

    ***
    за вікном-весна,
    я розплющила очі.
    сплячка...розпочалася


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Сергій Гололобов - [ 2010.05.16 14:39 ]
    МОЯ НІМКЕНЕЧКО!
    Присвячується Ю. В.
    Нічого особистого;

    Моя німкенечко!
    Я каратиму Тебе…
    Під Сталінградом… Ні…
    Піді мною…
    Ти стогнатимеш, але
    Не від холоду.
    Стоп.
    Ніякого Сталінграду!
    Я буду Твоїм генералом Власовим,
    Я буду колабораціонувати
    З Тобою
    На підлозі… Чи…
    Краще не на підлозі,
    А просто на вологій
    Землі!
    Так легше,
    Так зручніше
    У поході…
    І скельця моїх окулярів
    Світитимуть на Твоє
    Аристократичне обличчя…
    Я служитиму Тобі,
    Моя німкенечко!
    Лише не залишай мене
    Сам-на-сам
    З більшовиками…

    (2010)


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.97) | "Майстерень" -- (4.75)
    Коментарі: (4)


  40. Василь Кухта - [ 2010.05.13 15:29 ]
    УЖГОРОД, 2000
    О самітня біла вороно
    ти живеш у місті митників і контрабандистів
    щодня крізь чотири кордони чотири виміри
    у фурах ліфчиках чемоданах баках і ще в дечому
    везуть несуть ліс-кругляк метал цигарки “Мальборо”
    солярку горілку “Кайзер” безпачпортних дівчат
    косооких китайців і ще... ще дещо

    але твоя найризикованіша контрабанда це слово
    тільки слово

    щодня з європ у європи
    і ще далі на схід захід північ південь
    тече шарудить зміїним хвостом
    бруднозелена ріка міняйли
    ошалілі шепочуть трансвеститними голосами
    розімлілі м’які поліціянти перелопачують липку бірюзу процентів
    пальцями однеієї руки

    але твоя найвідсотковіша контрабанда це слово
    тільки слово

    о... зет’с ґуд... все файно...
    всьо харашо... а ще: іґен*... добже**... біне***
    всі: повії боси збирачі пляшок податків
    президенти оліґархи клієнти ґенерали
    “афганці-бригадири” з протезованими мізками
    ситі благодушні раді-радісінькі
    і ти... ти мусиш бути щасливим

    бо твоя найоптимістичніша контрабанди це слово
    тільки слово

    його не висвітлить радіоактивною руркою рентґен
    гострими гвіздками пальців
    не простукає зачеплений за живе митник
    воно наче наркотик сховане найретельніше найглибше
    у формулі крові візерунку душі
    кольорі очей насмішкуватій губі
    найзаплутанішій звивині мозку

    так...так... твоя найзахищеніша контрабанда це слово
    тільки слово

    їдеш автостопом на велисопеді
    у запльованому вагоні запалюєш свічки в зіницях невдах
    ворушиш попіл людської гідності
    на бетонних “зебрах” шлаґбаумах камерах стеження
    трощиш наче факір шкаралущу зневіри
    тисячі митників ментів спецнаглядачів беруть під козирок
    дивляться на тебе з ненавистю зазадрістю любов’ю

    бо твоя найвибухонебезпечніша контрабанда це слово
    тільки слово
    ______________

    * ,**,*** Добре (угор., польск., рум.).


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Прокоментувати:


  41. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 16:58 ]
    Простите


    Сверкающие на кассе открытки
    в знаменательный день

    Простите

    я предпочёл обёрточную бумагу
    и карандаш


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  42. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 16:47 ]
    три вещи
    На самом деле
    тени чёрные
    а солнце белое
    и то -- с чем связано что ты художник


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  43. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 16:37 ]
    Пожимая руку друга
    Пожимая руку друга обмениваетесь теплом



    вдруг слышите как в дальнем конце коридора
    сквознячком захлопывает чью-то дверь


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 16:14 ]
    Фотография
    Фотография
    Девять на двенадцать
    Никого не вернуть -- на моём столе


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  45. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 16:15 ]
    Представьте
    Представьте

    Одни убивают
    другие поют или слушают музыку

    Все друг другу надоели


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  46. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 16:56 ]
    Полёты во сне
    Со мной случались
    полёты во сне
    двух типов

    тип первый

    когда затылок
    внезапно раскрывается
    как цветок
    и ты просто падаешь
    на дно ущелья

    тип второй

    когда стремительно взлетаешь
    то
    скорость
    высота
    направление
    и время
    полёта являются
    вдруг ясностью
    присутствия души


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  47. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 15:52 ]
    Едоки картофеля
    Удобней начинать там
    где дымится разлом картохи

    Едоки картофеля ван гог


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  48. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 14:06 ]
    Нейтрино

    Нейтрино обладает всепроникающей способностью

    Одно мгновение для встречных прохожих --
    и разошлись

    Оба прошиты одним выстрелом


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 14:31 ]
    Начало
    Подошли сроки
    отошли воды

    тужилась Природа
    дышала в лицо
    теплом земли

    Первые волны жизни

    Первые зелёные капли крови


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Прокоментувати:


  50. Сергей Пименов - [ 2010.05.12 14:35 ]
    ***




    Оса залетела в мой дом -- первое жало весны


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   115   116   117   118   119   120   121   122   123   ...   130