ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ігор Павлюк - [ 2011.03.03 10:57 ]
    * * *
    Ти не приходь, пора моя чеканна.
    Є лиш чекання.
    Осені нема.
    Душі за славу я сплачу повстанням.
    А потім – тіло в шрамах і димах.

    Ми учні смерті.
    Нам життя – це свято.
    А я люблю вас, люде, як себе…
    О як я перед вами винуватий!
    Так винуватий – швидше б до небес.

    Легенд епохо, ти ще не минула.
    Мій рідний ліс, ти мій дитячий ліс.
    Моя душа згадала і зітхнула,
    Зорю згубивши в пазухах беріз.

    І ти, і ви…
    Люблю, кого не знаю…
    Минає все. Минає. Промина.
    Сміливий вітер лірику гортає.
    Бабуся юна мріє із вікна.

    Гаряча синь.
    Я знав цю вишню білу.
    І друзі тут.
    Любили і пили.

    Так є уже…
    Щоб шабля не ржавіла,
    Зроби її із воску –
    Й запали.





    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (17)


  2. Ніна Сіль - [ 2011.03.03 10:45 ]
    ***
    Провесінь!..
    Очі мої,
    небо, земля і дерева
    знову -
    нАдзелень.
    Хмари з неба
    вже не впадуть
    снігом німо,
    тільки з башти
    час рівномірно
    дзвоном:
    дзень-дзелень!..

    1996


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  3. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.03.03 09:10 ]
    * * *
    Між нами земля нанизала століття
    Так рясно – із горя, і болю, і блиску:
    Чим більше живу в неспокійному світі,
    Тим знаю напевно – Ти близько.

    Схрестилися долі, мечі і дороги,
    Хрестилися ми на стежки непомітні.
    Не відаю інших шляхів і нікого,
    Хто був би настільки рідним.

    Бо глибоко так - суєта не торкнеться
    І відчай не дійде, і ворог не вкусить, -
    В самісінькім серці – іще одне серце –
    Імення Твоє, Ісусе…
    3.03.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (9)


  4. Ігор Штанько - [ 2011.03.03 08:39 ]
    Гіацинт
    Шаленіє Антлантики подих
    І бушує штормами негод,
    Вітровії гудуть в димоходи,
    Вибасовує ринви фагот.
    Скачуть хмари - замилені коні,
    На дорозі болото, сльота,
    А за склом на сухім підвіконні
    Дивовижна живе красота.
    Гіацинт - посланець Аполлона,
    Мальовничість весняна тепла,
    Надпахучі обійми полону
    Твоя ніжність рожева сплела.
    Гість заморський, голландськеє диво
    Запашисто-тендітний корал.
    Гіацинтові квіти журливо
    Провесінню шепочуть хорал.
    Дуновіння легкого зефіру
    Зап"янило пахучим зелом,
    Ароматне сузір"я ефірів
    Полонило весняне тепло.
    В ароматних долонях полону
    Я п"янію в польоті пісень...
    Гіацинт - посланець Аполлона -
    Мальовничий весни переддень.
    2003


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  5. Ігор Федчишин - [ 2011.03.03 08:39 ]
    Ода жінці
    Перед Творцем схиляюся в пошані,
    Не знаю де слова подяки взяти
    За той безцінний дар, що нам послав він
    Й дозволив ЖІНКОЮ його назвати!

    Як у саду розкішная троянда,
    Царює в різнобарв"ї чудо-цвіту,
    Овила Землю запахом лаванди,
    Ти - красивіша від всіх разом квітів!

    Що дав Творець тоді до тої глини,
    Із кого образ став він твій ліпити -
    Не знає людство правди і понині,
    І тайну цю нікому не відкрити!

    Бо в твоїм образі усі земні бажання,
    Усі земні здобутки і звитяги.
    У твоїм образі витає дух Кохання,
    Дух Ніжності, дух Вірності й Поваги!

    У твоїм образі вирує Материнство,
    Ховається палке бентежне Слово,
    У твоїм образі сам Оберіг Дитинства,
    І сама Суть всього життя земного!

    Перед Творцем схиляюся в поклоні,
    Його творінню возсилаю шану,
    Коли він брав моє ребро в долоні -
    Шматочок серця взяв мого, кохана!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (6)


  6. Ірина Людвенко - [ 2011.03.03 08:41 ]
    СНИ НЕПРОРОЧІ
    Чи я у снах тебе стрічатиму,
    Чи в сни ходитиму сама,
    Яка різниця? Потерчатами
    Думки, безвірні, як Хома.
    То крають спогади на терції,
    То викорчовують слова.
    Зелений дим псевдоінерції
    Тугенько шию обвива...
    Колись непевні ваги схибили.
    (Вони вагаються й тепер.)
    Я краю час товстими скибами
    Психоделічних атмосфер.
    Губами трісканими тризвуки
    Ловлю, як вишуканість страв.
    А сни по гендерому присмаку
    Навряд чи хто перевіряв.

    Стають зв'язки анаеробними,
    Сповзає надпис по стіні.
    - Ми все завжди на краще робимо! -
    Щоночі кажеш ти вві сні.
    А лінотип чужої гідності
    Тебе смішить. Ти сам на сам
    З діагнозом невідповідності
    Мені, життю і небесам.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (28)


  7. Віктор Кучерук - [ 2011.03.03 06:40 ]
    Не так, як сусід подарунками...
    Не так, як сусід подарунками
    До свята дружину лишень.
    Вітаю тебе поцілунками,
    Кохана моя, повсякдень.
    Гнітити чужими обновами
    Я душу не вмію чомусь.
    Тобою колись зачарований,
    Донині до тебе горнусь.
    Неначе дитина до матері,
    До тебе спішу звідусіль.
    Не раз, і не два, і не п’ятеро
    Вбирала ти в себе мій біль.
    В гарячих обіймах зігріюся
    І мовлю тобі ще не раз:
    - Люблю я тебе і надіюся,
    Що це все взаємно у нас!



    06.07.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (7)


  8. Наталія Буняк - [ 2011.03.03 02:34 ]
    Проживають твої діти у чужій країні
    Проживають твої діти у чужій країні
    Розкраєне в них серденько, плачуть ще й до нині.
    Ех, якби ж то мати крила, в небо б полетіла,
    Потихенько без гАмору на свій дах би сіла.
    Помолюся. Бери крила ! Нехай повсихають!
    В Україні моїй милій, xай діти зростають.
    Бо, як кажуть, кругом добре та лиш в рідній хаті,
    Проживеш в тихім спокою, xоч і не багатім.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  9. Алексий Потапов - [ 2011.03.03 00:59 ]
    * * * (первые рондели б/к)
    finita la commedia

    АВbа аbАВ аbbаА
    2011 г.н.э.,
    снова Якутск.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (10)


  10. Іван Гентош - [ 2011.03.03 00:50 ]
    пародія «По-індіанськи...»
    Пародія

    Губи із присмаком кави “Галки”…
    Ну подивися, яка я файна:
    Талія, стегна – то від скакалки,
    А аромати – Келвіна Кляйна.

    Все натурально – які протези?
    Без імплатантів – тобі до пари!
    Будем нестримні, як ірокези,
    І невгамовні, як делавари!

    Потім – покуримо люльку миру.
    Кажеш, що скальпи у вас, як гроші?
    Ну, по ковточку ще еліксиру –
    Ти і без скальпів мені хороший!

    Ранок… Як завжди – та я не винна!
    Сам пригадати, пробач, не в стані?
    Звідки я знаю, хто цей мужчина?
    Певно пристойний… Пахне Армані…


    3.03.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (29)


  11. Олег Доля - [ 2011.03.02 22:31 ]
    Я ще молодий... того не розумію...
    О ,Господи!Що ця країна робить з нами?
    Я вірю в тебе ...хоч я і атеїст...
    Немов 60-ті...невільницькі програми...
    нас знищують тихенько...слуга народний їсть..

    І бачачи таку його розкутість...
    Не терплячи єхидних хапунів...
    Я хочу стіл "жидів" перевернути..
    Я хочу щоб живіт йому болів...

    А що від тебе доброго народ сей має?
    Невже тобі так мало клятих ,злих грошей?
    В той час як хтось від голоду вмирає...
    Воно кормить ковбасами ...котеджових мишей..

    Я ще молодий... того не розумію...
    Але в цей ранній вік ...вже розбирає лють..
    Слуга веде експансію у всенародну мрію...
    Не помічаючи того,що високо плюють...

    Та досить демагогії...
    таке тяжке життя...
    Цю суть політології..
    НЕ в змозі до путя...
    Не то що зрозуміти..
    В народі це :" Пойнять!"
    Ще будуть під нас рити...
    На долях "жирувать"...


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  12. Мирослав Дердюк - [ 2011.03.02 22:19 ]
    У Лету
    Рабське життя котиться в Лету…
    Нові князі вилізли з бруду!
    А нам, смертним, не буде почету,
    І не торкнеться рука пересуду…

    Хто ти, шляхтич, новий цар?
    Герб осінив пів королівства!
    Нам ти даси гречки погар
    І зробимо діяннями святими твої звірства…

    Плебеям мислення не до рук!
    Плебеям до керівництва зась!
    Плебей - то звичайний байстрюк,
    Свобода якому перевелась…

    Котиться к бісу життя рабів,
    Падаючи в Лету холодну й німу…
    Плавають залишки незакритих гробів
    У забуття гнилу стрімнину…

    І серед забутих душей,
    Які несе смерть на старечих плечах
    Жодне світло крику не зрушить!
    Навіть нового народження страх…

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  13. Олег Доля - [ 2011.03.02 21:36 ]
    То мій герой...із кров"яних порід..
    Твої очі ,немов скло прозоре,
    твої вуста ,немов солодкий плід,
    І знов кричать :"O tempora, o mores!"
    "О часи ,о звичаї",- романтика Фемід...

    хоч я і був щасливий... та рана кровоточить,
    навіщо роздираєш? коли вже зажило...
    душа не відчуває...залишилися клоччя..
    До мене з почуттями ...не лізь...їх замело..

    Чому до тебе грубий я?
    Чому так не ласкавий?
    Чому страшить мене твій погляд?
    А я скажу:"не знаю..."

    Тепера ми по різні сторони болота...
    І ненаважиться ніхто на перший крок,
    Розбила те кохання чужа нота...
    Тепер я з іншою... далеко до "зірок"..

    Та знай ...тебе я не забуду..
    В душі моїй ...ти залишила слід...
    В твоїх руках і досі лялька Вуду..-
    То мій герой...із кров"яних порід..

    Не зраджуйте стереотипам...


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  14. Наталія Буняк - [ 2011.03.02 21:25 ]
    Броджу по інтернеті мов стернею
    Броджу по інтернеті мов стернею,
    Дивлюсь, як топчуть жито косарі,
    Серпів нема, й лиш з думкою своєю,
    Безрадно ходять їх господарі.

    Слова, слова, пусті немов полова
    Летять у безвість! Зграя горобців!
    Душа шукає паростків. Обнова ж-
    Причаїлась, сховалась між женців.

    Чому ж вона боїться розмахнутись?
    Прищулилась і змокла до кісток.
    Боїться, щоб назад не повернутись?
    Сама себе загнала у куток.

    І душить жаль, що мудрих цих поетів,
    Засипле снігом, вкриє забуття,
    А це ж душа, благає чистих взлетів
    Чекає вітру , простору, чуття.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  15. Мирослав Дердюк - [ 2011.03.02 20:58 ]
    Любов сліпа
    Любов сліпа! Та кожен нею впікся!
    Любов жорстока! Байдуже усім…
    І я кохання досі не відрікся
    Хоч небу клявся. Впав і не підвівся.
    Накликав гнів у герці грозовім…

    Стара любов не здатна спопеліти,
    Стара любов підводиться з колін!
    Не можу серцем своїм зрозуміти
    Чому без тебе легко захворіти,
    Немилий світ запертий в сотню стін?

    У тебе закохатись я поспів,
    А ця любов сліпа була й незряча.
    Кохання десь вражає і богів,
    Я є полонений, я пізно те уздрів,
    Що черствість ти тверда і геть невдячна!

    Ошуканий… А шкода, знаєш, шкода…
    Вона зостанеться - частина серця вірна!
    Любов сліпа! Сліпуча твоя врода -
    Всередині неторкана погорда!
    Та й ти любові вклонишся покірно…

    2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  16. Мирослав Дердюк - [ 2011.03.02 20:31 ]
    Сонет
    Я шукав тебе між зір й далеких планет,
    Як самоціль й мету прийняв.
    Та не до душі тобі кохання сонет!
    Я б його ні на що не зміняв!

    Між нами відстані жалюгідний крок,
    І невидима перепона- стіна
    Зупинила рух до зірок.
    Поглинула спів любові тишина.

    Війнула холодом на пагін слабкий,
    Градом вдарила , притиснула його до землі.
    Та у нім страстей вогонь живий,
    І він зросте новим деревом у веснянім теплі.

    Я даруватиму тобі чуттів своїх пориви,
    Як твій відданий слуга- апологет.
    І вливатиму у холодне серце життєдайні зливи
    Віршів моїх. Можливо, проросте любові сонет...

    2009 р.




    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  17. Мирослав Дердюк - [ 2011.03.02 20:13 ]
    Спраглося
    Крізь шквал дощів, що ріжуть лезом очі,
    Крізь суховій розбурханих пісків -
    Я йду у дні, що встали проти ночі.
    І час для мене з трепетом дозрів.

    Як ясне світило, що крізь товщу хмар
    Проходило і буде проходити -
    Я йду в життя - по мрій живий нектар,
    Вертаюся по тебе, щоби жити!

    Для мене ти - це небо, сонце, зорі,
    Ти, мов прибій, що скоро відійде.
    Але ніде - ні в небі, суші, морі,
    Таку як ти ніхто вже не знайде!

    Мабуть як ніч не може стрітись з днем,
    Так й ми з тобою стрітися не можем.
    Але любов горить святим огнем,
    Як золотом, та більше тільки схожим!

    І цей вогонь безсмертям запалав -
    Від суховіїв, від дощів не згасне!
    Бо так як я, ніхто ще не кохав,
    Хоч це кохання зморене й нещасне…

    Ти запитаєш: "Зморене чому?".
    Тому, що ти його ще пізнала.
    Ти ж і не знаєш, що лише йому
    Душа моя про тебе заспівала.

    Зникає день, новий приходить день,
    Вітри приносять смуток і наснагу.
    Думки одні, одні думки лишень:
    А як мені збороти серця спрагу?

    Ти не підозрюєш, живеш життям своїм,
    Хоч інколи стрічаємось думками.
    А серце спраглося за подихом твоїм.
    А серце спраглося за карими очами!

    2005 р.



    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  18. Володимир Сірий - [ 2011.03.02 20:02 ]
    Жаль
    В мить, як очі у бабулі
    Згаснули сумні,
    Хвіртки скрип угруз в намулі
    Затонулих днів.

    Дві поливані каструлі
    З дірками на дні
    На прискалку боки тулять
    Журно впорожні.

    А було - буряк, цибуля,-
    Борщики смачні
    В них кипіли, буля - буля, -
    Шéпчучи мені.

    Жаль - бабусина зозуля
    Щезла вдалині….


    03.02.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (14)


  19. Олечка Комарицька - [ 2011.03.02 20:25 ]
    О скільки парасоль
    О скільки парасоль в цей дощ не будуть спати,
    кружлятимуть у вальсі закоханих кав'ярень,
    коханню не потрібні диспути,дебати,
    коханню не потрібно додаткових схвалень.
    О скільки парасоль заглибились в цей дощ,
    а скільки вже дощів заглибились в цю осінь,
    поглянути б у біль зарюмсаних тих площ,
    де вже закохана душа розміром у просинь.
    А просто так любити парасольно-щемно,
    любитися у вітрі як в найкращих спазмах,
    закоханим серцям болітиме поемно,
    мелодія дощу в його найкращих фразах.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  20. Юрій Лазірко - [ 2011.03.02 19:07 ]
    Сонет XXXIII
    Відспів, бракує смерті три до літа,
    сухої крейди вівтарю навколо.
    В такому храмі гріх не відмолити,
    коли не 'ха' дзвінке, то дзвону холод.

    Затесані думки і вістря-митар
    збиратиме до сліз осиний колот.
    Колом осиним нажививши миті,
    розпопелятиме піднятий голос.

    Бо він лежав не там, де легко брати
    на душу гріх, для серця кров і стріли.
    Куди такому підійматись? Милить

    його промовне. Хто жевріє – втратив
    спромогу розродитись розгорілим.
    В золі немає зла, воно вогнями змилось.

    2 Березня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  21. Вікторія Ден - [ 2011.03.02 19:37 ]
    ***********
    Як сонце заходить за хмари і вечір стукає в вікно. На березі стоять,
    Дрімають хати, а чорний кіт по берегу все ходить. Місяць спить,
    Дрімають хмари, а хвиля бродить все по пляжу. Проходить ніч,
    Приходить день. Заснуло все. Лише одна дитина вірші про чорного кота
    Складає.

    2011 рік







    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (2)


  22. Тетяна Левицька - [ 2011.03.02 17:24 ]
    Турботливий тато
    Треба швидко в дитсадочок одягатись Тані.
    Вже мала стоїть в чоботях, гольфі, сарафані.
    Одягнув на доню тато не одну кофтину,
    Щоб, не дай Бог, застудити дорогу дитину.
    Шубку з кролика, з ангори – теплі рукавички,
    Під вушанкою сховались навіть дві косички.
    Шарфом замотав кирпатий, тільки видно вії,
    Не страшні тепер малечі люті буревії.
    Вийшли з дому на дорогу… Змерзла бачить тато.
    Глянь, у доні ніжки голі. Де штанці? У хаті!

    2010 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (14)


  23. Осені Наяда - [ 2011.03.02 16:16 ]
    Без обману
    Вона:
    А я у тому дні плела вінок із листя,
    карміново-бурштинового злота.
    Ти в ньому наче в юності Полель – осяйний!

    Він:
    Ти розчарована, бо виявилось потім,
    це тільки Даймон древності печальний?

    Вона:
    Ах Даймон? То ж я чую – плечі, як вогнем!
    Як не приборкувач краси, - вогню володар?

    Він:
    Вогонь, насправді, у чуттях твоїх -
    у кубку для вина, що ваби роси
    збирає ніжні, та опоює зухвальця...

    Вона:
    Зухвальця? Ні! (Навмисне так сказав?)
    Бо голосом твоїм шумить комиш,
    Бо лиш твоя печаль тамує осінь,
    Бо тільки із тобою я… – Тамара.

    … бо повертаєшся…, і солодко нам разом...

    Він:
    Давно минуле гріє серце, та -
    не повернутися туди, і тої,
    що так любила, на землі немає!

    Вона пізнала більше, ніж гадала...

    І ти себе пізнаєш, підійшовши,
    до вод у жовтім листі, як Вакханку,
    а не красуню із кар'єрним ростом...
    Бо є куди рости і задля чого...
    Та дотягнутися до сині зможеш
    лише з моєї теплої долоні.

    Вона:
    Долонь твоїх тепло таке ж принадне,
    Як ніжність листя білого латаття.
    І я неначе квітка над водою.
    Невже не потону, коли відпустиш?..

    Я хочу відчувати оці пальці!
    (Спокуссса…. В три кільця охопить тіло...)

    Він:
    Не так вже й невідомо хто й кого -
    ця пристрасна ліанка, що так кволо
    його долоню охопила, чи ж бо погляд
    його на барвно-сонячні суцвіття...

    І він долоню підійма до губ -
    все ближче й ближче те тремтіння квітки.
    Шепоче нерозбірливі слова,
    які із плеч її здіймають крила...

    [А пальці обережні, ледь відчутні, вишукують за пелюстками вушко, кружляють вилицями, і повзуть до шийки, і під листки волосся, потім дотики розходяться - одні пливуть угору, інші, дрібно, невтомними мурахами - до строгості плечей... Долоні не відчутні ще, лише розвідники-мурахи примушують її вдихати зрушене повітря частіше, і частіше..]

    [Та в мить одну їй почало здаватися, що світло гасне і літня насувається гроза... Краплинки поту над вустами… і тропіки такі підступні… й сіль його долонь… ліана все тугіше тягне свої стебла. Повільно тягнеться до ліктів… й вище… із останніх сил стараючись не задушити пристрастю його, а залишатись тільки ніж-но-ю… І запахи суцвіть розкритих...]

    Вона:
    Була тихенька – лань на водопої,
    Немов метелики, дрижали вії…
    Манив у оксамитові покої,
    А я цнотлива, зір піднять не сміла.

    Втечу, втечу, втечу, втечу… Та де там!
    Ти так розлив словесні фіміами:
    Лукум, халва, рахат-шакер, щербети…
    Хмеліє розум, не прийти до тями.

    Я наче мед. Як масло те, що тане –
    Пір’їнкою ведеш малюнки східні…
    Як думаєш, о Даймон_без_обману,
    Хто винен в тому, що тепер я відьма!? :)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Кобринюк Ірина Айлен - [ 2011.03.02 15:37 ]
    ВІТАЮ ІЗ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!
    Весною ранньою приходить твоє свято,
    Хай буде радості в цей день тобі багато.

    Уже тікають помалесеньку морози,
    Хай ж не турбують тебе життєві грози.

    Крізь довгі роки що минають й покоління
    Яскравих спогадів не гаснуть хай проміння.

    Й розтануть із снігами всі незгоди,
    Але життя хай не залежить від погоди!

    Бо в ньому завжди поряд бути мають:
    Найкращі друзі, що тебе поважають,

    Й кохана дівчина – сонце яскраве й миле
    Щоб завжди щастя дарувала і серце твоє гріла!





    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  25. Світлана Луцкова - [ 2011.03.02 13:25 ]
    Пошепки
    Спогад - невільник ніжний -
    Струшує рештки сну.
    Коле сніги підсніжник -
    Мій підсердечний сум.

    Криги блакитні скалки,
    Променя спис ясний...
    Серце моє заплакане,
    Бачиш: сліди весни?

    Чуєш: дзвенить відлига,
    Наче у клітці - чиж?
    Серце моє, не хлипай.
    Серце, не бийся, ч-ш-ш-ш...

    2011



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (40)


  26. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.03.02 13:48 ]
    ПАМ'ЯТІ МИТЦЯ
    Він пішов і забрав
    За собою свою епоху.
    Ніби давній папірус –
    Згорнув її і - поніс.
    І, здалось, - не лишилось
    Нічого опісля нього…
    Так буває порожньо,
    Коли вигорає ліс,
    Так буває затихо,
    Коли відживають звуки:
    Всі разом, водночас,
    Ніби скошений мідний дзвін…
    Він пішов і забрав
    У безчасну гірку розлуку
    Те, що ніс у собі
    Він один,
    Тільки він один.
    Не шкодуйте доби,
    Що родила високі надії,
    А шкодуйте душі,
    Що не втримала їх у собі…
    Він пішов і забрав
    Всю –
    Інакше ж бо – просто не вміє,
    Як і жити не вмів –
    На піврозмаху, серця на пів…
    Все, як завше, банально:
    Не стачило – підхопити.
    Все, як завше: на зміну
    Сонцю – холодний льох.
    І лишилась епоха
    Сиротою без цього світу,
    І залишився світ
    Без найкращої із епох.
    2.03.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  27. Мрія Поета - [ 2011.03.02 12:54 ]
    Ранкові сюрпризи
    Губи із присмаком капучіно,
    руки, ще й досі такі гарячі,
    ти був нестримним, як Аль Пачіно,
    як індіанець племен апачі.

    Ранок дає свої переваги –
    поруч – ще незнайомий мужчина,
    як не звернути на це уваги,
    коли увага така причинна?
    )


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (82)


  28. Сергій Лісовий - [ 2011.03.02 12:53 ]
    ТАЄМНИЦЯ

    Не зрозуміле й загадкове
    Щось у руках наших є
    Кожний помре за це слово
    Хтось через нього жиє



    13.06.2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Сергій Лісовий - [ 2011.03.02 12:40 ]
    КОМУСЬ ВЛАСТИВО ЗАБУТИ…

    Комусь властиво забути
    Образу, що серце зі жме
    у перший раз.

    Комусь властиво забути
    Нічні жахіття, що лякають
    у перший раз.

    Комусь властиво забути
    Все на світі в коханні
    у перший раз.

    Але нікому не потрібно забувати
    Де й коли зродила тебе мати!



    07.05.2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Наталія Крісман - [ 2011.03.02 11:30 ]
    Весна до тебе прийшла уранці!
    Весна до тебе прийшла уранці!
    І закружляли в шаленім танці
    Вітри жагучі.

    Весна до тебе прийшла нарешті,
    Її подругою тепер назвеш ти
    Вже неминуче.

    Дощі гарячі, на тебе впавши,
    Усі печалі з душі прогнавши,
    Весну прославлять.

    Мрії поснулі, весною снивши,
    Від почуттів ясних збудившись,
    Крила розправлять.

    Думи шалені відчують силу
    І з тебе вирвуться на волю сміло,
    Щоб оживати.

    У піднебесся злетиш на крилах,
    Знайдеш нарешті, що серцю миле,
    Будеш кохати!

    А якщо раптом вітри недолі
    У твоє серце навіють болю -
    Ти все здолаєш!

    Бо в тебе світла в душі багато,
    І ти, мов зірка, вмієш сіяти,
    Ти - крихта раю!
    весна 2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  31. Терезія Верх - [ 2011.03.02 11:33 ]
    Дні
    Минають дні, минають дні
    Спокійно чи у метушні
    Вертають лише уві сні
    Та в пам'яті тихенько доживають...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  32. Терезія Верх - [ 2011.03.02 11:42 ]
    Дні
    Минають дні, минають дні
    Спокійно чи у метушні
    Вертають лише уві сні
    Та в пам'яті тихенько доживають...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Наталія Крісман - [ 2011.03.02 10:35 ]
    НА КРИЛАХ МРІЙ
    Тягар своїх тривог
    скидаю щовесни,
    Весь біль вчорашній я
    лишаю без вагань -
    Щоби на крилах мрій
    полинути у сни,
    В яких з тобою ми
    відчуєм смак бажань.

    Залишу тільки те,
    що любе вже давно -
    Тебе, світання час,
    це небо і весну...
    Майбутнє і минуле
    зіллються знов в одно,
    Але, чому це так,
    я досі не збагну.

    Реальність це чи ні,
    ілюзія, міраж,
    Чи вигадки мої
    на зло всім ворогам?
    Та світ весняних мрій
    сьогодні тільки наш
    І пам'ять про любов
    належить тільки нам!
    2003р.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  34. Зоряна Ель - [ 2011.03.02 10:19 ]
    як правило
    у суму – вологі очі,
    припухлі тремкі повіки.
    у суму - розмитий почерк,
    нездатний «візьми_та_викинь».

    у суму – важкі валізи,
    вокзали, гудки, вагони.
    обійми – чіпкі, залізні,
    глухі до нічних рингтонів.

    у суму – банальна звичка
    вертати: думки в минуле,
    у скриньку - ключі музичні,
    в годинник – його зозулю.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (24)


  35. Валерій Явтушенко - [ 2011.03.02 10:46 ]
    Матуся
    Наша матінка прийшла
    Сонце й радість принесла
    Будем маму обіймать
    Поцілунки дарувать

    Щоб матуся пораділа
    Щастя в хатку запросила
    Бо без мами сумно так...
    Всюди всюди в нас бардак)

    А коли рідненька поряд
    Все виходить в нас чудово
    Допоможемо у всьому
    І розвіємо їй втому...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  36. Леся Межеровська - [ 2011.03.02 10:00 ]
    коханому
    Я кохаю тебе нестримно
    І ненавиджу щиро-щиро...
    Все за те, що тобі несила
    Мене спекатися, коханий.

    Відцурарайся мене!
    Я знаю, шлях зі мною -
    То з неба - в пекло.
    Я вже була колись безкрила,
    І до того я також звикла.

    Не жалій мене -
    Я не бідна!
    Не корись мені -
    Я не панна.
    Якщо тільки тобі бажанна,
    Будь зі мною святим і грішним!

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  37. Ніна Сіль - [ 2011.03.02 09:15 ]
    ***

    Не питайте мене нічого :
    все одно я не скАжу правди.
    Не питайте, що є сьогодні,
    не питайте, що буде завтра,
    не питайте мене про мене,
    ні про інших, ближніх і дальніх,
    ні абстрактно, ані конкретно,
    ні в загальному, ні детально;
    не питайте нічого важливого,
    не питайте нічого певного:
    ну, хіба – про улюблені квіти,
    або ще – про улюблене небо.
    Але більш не питайте нічого,
    бо від мене правди не дІждетесь:
    не тому, що брехня моє хобі,
    просто правда моя – погибельна.
    Цей безтямний політ над прірвою...
    Вже душа як липка – обдерта.
    Не питайте: в моєму вимірі
    тільки крок від правди – до смерті...

    1996


    Рейтинги: Народний 5.35 (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  38. Юлія Шешуряк - [ 2011.03.02 09:43 ]
    клятва

    і буде вино смакувати тобі - мов кров
    а сніг - наче манна небесна чи манна каша
    покірно чекаю - іуда про нас розкаже
    підставимо щоки під вітер чужих розмов

    важкими шляхами ночей позашлюбних я
    і десять хрестів за тобою нести не проти
    здається, що це вже довічна моя робота
    покірно чекаю - забий в мене перший цвях!

    клянуся любити. клянуся в останній раз.
    собою клянуся, воскреслою після злості,
    і нашими дітьми, розбризканими у постіль,
    а ще - матерями, які проклинають нас...


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (49)


  39. Ніна Сіль - [ 2011.03.02 09:23 ]
    М і т о з

    Ти мене поділив надвоє:
    – Це мені – а це, бабо, тобі.
    – А мені? –
    зітхнув ненароком Телесик;
    – А мені? –
    заголосило кількаро бабенят;
    – А мені? –
    суворо спитала мама;
    – А мені? –
    як завжди, промовчав тато;
    – А мені? –
    поцікавився раптом ще дехто...
    Ну що ж,
    доведеться дробитись...

    2007


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  40. Світлана Мельничук - [ 2011.03.02 09:56 ]
    ***
    Ну, ось. І ми прощаємось
    у тихих вулиць мороці.
    Одні дива кінчаються,
    а іншим - буть не скоро ще.

    А іншим - вже не збутися
    (Бо, схоже, відліталися).
    Інакше б - не на вулиці...
    Інакше б - не прощалися...

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (6)


  41. Світлана Мельничук - [ 2011.03.02 09:30 ]
    ***
    Життя-листоношу
    стрічаєм, вітаєм.
    Чекаєм від нього
    лиш доброї звістки.
    Й при цьому
    (навмисне чи ні)
    забуваєм -
    є доля дочки,
    а є доля невістки.

    А роки
    годин череду
    підганяють,
    шаленої швидкості
    світу замало.
    Життя-листоношо,
    я ще відшукаю
    ту скриньку,
    де ти моє щастя сховало.

    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Прокоментувати:


  42. Люда Хімич - [ 2011.03.02 09:59 ]
    Неразделенная любовь
    Когда любовь стучится в двери,
    Ты робко можешь спорить с ней,
    Сказать украдкой: "Я не верю,
    Ты не луч солнца средь теней."

    Ты можешь попытаться биться,
    Как птица в клетке, но увы,
    Чтобы с любовью сей проститься,
    Через нее нужно пройти.

    Так не уйдет, будет стучаться,
    Будет надеждами манить,
    Ты за нее начнешь держаться
    И по напрасну слезы лить,

    В конце-концов, напившись боли
    И потеряв покой и сон,
    Ты скажешь: "Нет!" - этой любови,
    Погонишь с сердца ее вон.

    Однажды сможешь с ней проститься,
    С свободным ветром в небо взмыть,
    Но помни, лучше в ней томиться,
    Чем вовсе в жизни не любить...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  43. Ігор Рубцов - [ 2011.03.02 07:54 ]
    Оцінка депутатському корпусу
    Нема давно недемократів,
    Та із загалу, в той же час,
    Шляхетні групи депутатів
    Найпрогресивніші у нас.

    Поперевозили баули
    В елітне київське житло,
    Людей на радощах...забули,
    Бо закрутило, понесло
    Життя тіла недоторкані.
    Ввійшли під купол, як на бал,
    Фракційні змінюють компанії,
    Твердий збивають капітал.

    Свої-ж колишні обіцянки,
    Свій передвиборчий екстаз,
    Мабуть, якимсь похмільним ранком
    Злили спросоння в унітаз.

    Не ображайтесь, я вас прОшу,
    Хіба я зайвого загнув?
    Ви - на коні, народ - в калоші
    На вухах сушить локшину.

    01.06.2007


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)


  44. Ігор Федчишин - [ 2011.03.02 01:51 ]
    Чорний квадрат
    На картині немає ні лиць, ні навіть силуетів -
    Чорна пляма в кайданах одної з графічних фігур.
    І на білому тлі то - немов негатив від портрета,
    Що згорів у сполуках отруйних хімічних структур.

    Залишився лиш контур і правильність просто вбиває,
    Лиш контрастом одним защораз насторожує зір.
    Що ж у собі те чорне від нас так ретельно ховає,
    Нащо свердлить всіх нас з потойбіччя, як ранений звір?

    Чи то чорна ненависть, чи завидки, чи може зрада,
    Чи то смерть і нещастя, чи злість, а чи чорна біда?
    Що ховається там в геометрії того квадрата,
    Що віщить кругом нього та біла, як сніг, полоса?



    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  45. Тетяна Роса - [ 2011.03.02 01:12 ]
    Березень
    Біжи, тікай з долонь землі,
    Екс-волода́рко білосніжна.
    Роби, як хочеш, очі злі,
    Ескорти хмар жени… Та ніжно
    Зелений первісток весни
    Етюди сонячні малює
    На чорно-білому… І сни
    сЬогодні Лель уже хвилює…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  46. Наталія Буняк - [ 2011.03.01 23:17 ]
    Туга
    Розлилися мої сльози
    В чужині річками,
    Проросли ромашкою
    В полі між житами.

    Плачуть очі, плаче серце
    Та сліз вже немає,
    Зачерпну води в відерце
    Нехай біль змиває.

    А ромашками вквітчаю
    Стежку в полонину,
    Роки біжать, може звернуть
    В мою Україну.

    А там рідна сторононька
    Серденько зігріє,
    Та й спочину між своїми,
    Роса тугу змиє.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (2)


  47. Володимир Сірий - [ 2011.03.01 22:34 ]
    *--*--*
    Кривава сонця гільйотина
    Обтяла день. Зійшла зоря.
    Ряхтять посріблені ялини
    Неначе вії млинаря.

    І, наче марево розпуки,
    Висить на пригірку туман,
    І ясенів крилаті руки
    Пливуть у неба океан.

    Череп’я хмар з - під молодика,
    Мов глека тріснуту глазур,
    Гілками здмухує осика
    На моху висохлий велюр
    І шепче казку чадам стиха
    З руїни замку сивий мур.

    01.03.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (12)


  48. Віктор Кучерук - [ 2011.03.01 22:38 ]
    У тиші літніх вечорів...
    У тиші літніх вечорів
    Змовкають птахів гам та спів
    І гаснуть сонця промені.
    Поміж принишклих яворів
    Лежить журба настояна.
    Немов розлуки гіркота,
    Весни суєтність обліта
    З душі порою літньою.
    Лиш не зникає самота, -
    Куди мені подіть її?..

    12.07.10.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (10)


  49. Людмила Калиновська - [ 2011.03.01 22:33 ]
    = до весни! =
    …проведи мене лезом ножа,
    аби я не встигла й помітити,
    чи помітна у прірви межа
    чи можливо її розвидніти...
    Проведи мене хащами слів,
    вмить якими мети дістануся:
    до весни переливів і див,
    де не треба життя сахатися…
    Заховай мене в ніжності сни,
    по яких я дістанусь до тебе…
    до весни, до весни, до весни!
    де веселики кличуть із неба…
    …В небесах буде інше життя.
    Без облуд, без оплати і торгу.
    Обнадій мене! …до забуття…
    Помолися за мене Богу…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (8)


  50. Олег Доля - [ 2011.03.01 21:11 ]
    Я - УКРАЇНЕЦЬ.
    Я бачу новий кривий шлях українства,
    я бачу руйнує нас влада ,не спить…
    Як народ не уповнить кишеню міністра..
    То можна сказати ,що краще не жить..

    Мені це вчортіло, впеклося до болю,
    Я хочу ридати за рідний народ…
    І серця інстинкти не бачачи волю…
    Нестерпно шукають «козацьких» широт..

    Я- українець ,я буду боротись…
    За нашу письменницьку землю святу,
    За небо безхмарне ,вже досить колотись…
    Я собі хочу «долю» ,а не якусь там «судьбу»…

    І я проживу це життя українцем,
    і я не люблю тую стежку криву…
    Я буду писати на кожній сторінці…
    Я не «ВИЖИВАЮ»…..я тут «ЖИВУ!!!»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1207   1208   1209   1210   1211   1212   1213   1214   1215   ...   1829