ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Софія Кримовська - [ 2011.02.22 19:31 ]
    ***
    Колись життя натягне тятиву
    і вистрелить наосліп і в останнє.
    Яка різниця? Я хіба живу?
    Ніхто і не помітить, що не стане
    іще одної дивності між них,
    наповненої словом під зав’язку
    і згадок атипових, не смішних.
    Сумна у мене і недобра казка.
    Розколеться історія на дві,
    реальну і на ту, яка у віршах.
    У першу, я прошу тебе, не вір.
    А другу, якщо треба, перепишеш.



    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (18)


  2. Володимир Сірий - [ 2011.02.22 18:51 ]
    Поцілунки
    Непитущий сік любові
    З уст коханих поцілунком
    Геть од спраги засихає
    Мов пустеля без води
    І не має він ні в чому
    Від погибелі рятунку.

    Під піском розлук щезає
    Шлях до щастя назавжди.

    А кохання – то оаза
    Між барханів зла і горя,
    Де пече безбожно сонце
    Аж тремтить земний обруч,
    Ще й вночі студені хвилі
    Жару гибельному вторять.

    В двері щастя крім цілунку
    Не годиться жоден ключ.

    Пийте, любі, сік блаженства,
    Поки ще піщана буря
    Зір вам ясний не скорила
    І у душу не ввійшла,
    Хай сміються, хай кепкують,
    Заздро тішаться і журять.

    Ви цілуйтесь, - у цілунках
    (Лиш не юд) немає зла.

    22.02.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (17)


  3. Зоряна Ель - [ 2011.02.22 17:15 ]
    Весна. Робота. Мури і амури.
    Пародія

    «Дзюрчать струмки» – під мурами амури
    зливають пиво, щоб злетіти в небо.
    Готують стріли й іншу фурнітуру.
    Весна. Робота. Хоч-не-хоч, а треба.

    Коти – не люди, не до камасутри.
    Примітивізм! - займаються вокалом ...
    І не кажіть, якісь такі немудрі.
    Якби ж то люди теж отак співали.

    Наш «півень хоче виступити в цирку»,
    а не дають – «кукуріку», і в зупу.
    Аби на кур надпланово не зиркав
    і оком ласим раз-у-раз не лупав.

    «А квіти бджіл чекають нетерпляче...» -
    уява автора бурхлива і неспинна :
    то тішиться, а то ледь-ледь не плаче,
    розпалений жертовністю рослинок.


    Іде весна, штурмують феромони.
    Не зважиш сил і власної природи,
    впадаючи в азарт не за сезоном,
    нарвешся на рядки експромт-пародій.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (23)


  4. Олеся Гавришко - [ 2011.02.22 17:43 ]
    Магия любви
    Магия нашей любви
    Сказала прости,
    Прости родных, друзей, всех,
    Кто чем то завинил
    Перед тобой.
    Пускай порой
    Нам тяжело любить,
    Но мы идем вперед,
    Нам не забыть
    Тех светлых дней
    И тех вестей
    Укутаных весной.
    Как пригал
    Под окошком воробей,
    А ты бежал за ней
    Такой счастливой и наивной.
    Ты звал ее своей мечтой.
    Казалось время
    Между ними остановилось.
    Завет судьба,
    Манит к чудесам.
    Уплыть бы с любимым
    На алых парусах.


    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  5. Олеся Гавришко - [ 2011.02.22 16:23 ]
    Тiльки вiн iй потрiбний
    Вiн каже, що ii не любить.
    Нехай буде, так захотiла доля.
    Вона його розлюбить тiльки на сьогоднi.
    Виглядатиме все добре ззовнi.
    А в серединi виверженння вулкану.
    Безсоннi ночi, книги, пошук вiдповiдей.
    Порожнiй кімнаті не потрiбнi зiзнання.
    Не повернеш загублених речей.
    А йти вперед i в серцi берегти кохання.
    Днi проходять, а вiн для неi единий.
    З тисячi, з мiльйона в цьому свiтi,
    Тiльки вiн один iй потрiбний.
    На щастя вiн з iншою щасливий.
    Про неi вже давно забув.
    Той час радiсний минув.
    Та тiльки не забула вона.
    Щоразу у снi бiжить йому назустрiч,
    А коли прокидаеться, його нема.

    4.02.2011



    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  6. Олеся Гавришко - [ 2011.02.22 16:05 ]
    Ненародженій донечці

    Мені наснилась донечка,
    Така біленька як курчатко.
    Такі маленькі її рученятка
    І носик курносий як у мене.

    Мені наснилась донечка моя,
    Безмежна радість і щастя.
    А її голубі оченятка.
    Були схожі на небесну казку.



    Рейтинги: Народний -- (4.56) | "Майстерень" -- (5.08)
    Прокоментувати:


  7. Наталія Крісман - [ 2011.02.22 14:51 ]
    ПОТРЕБА ІДЕАЛУ
    Отерплі душі, втиснуті у мушлях
    Страху, злоби, зневіри і олжі
    Стоять і нині знову на межі
    Між світлом і пітьмою незворушно.

    Куди іти? Кому себе продать?
    В чиї обійми ввіритись довіку?
    В людській подобі жить, чи як каліка
    Лиш подумки недолю проклинать?

    Потреба ідеалу не даремна!
    В бою за нього варто полягти,
    Волошками у полі прорости
    Чи променем розтяти царство темне.

    І хто б нас не купляв за гріш нікчемний,
    Чи знову не присилував зректись
    Землі своєї й мови – не зречись!
    Потреба ідеалу не даремна!

    То ж хай народ наш, повний безнадій,
    Зіщулений у макову зернину,
    Воскресне духом, встане за Вкраїну
    Й господарем відчується на ній!

    …Із небуття, із попелу і тліну,
    Оспівана поетами в віршах,
    Постане скоро Вільна Україна,
    За котрою зтужилась так душа!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  8. Зоряна Ель - [ 2011.02.22 11:31 ]
    Часи (ІІ)
    я ніч виглядатиму день виглядатиму жити
    клячатиму довго над яром наляканих снів
    позаду кривава трава і опалене жито
    і брех у шовках та гріхах юродивих синів

    насіння зійшло уродило начорно насіння
    не вистачить вод щоб залити згасити вогонь
    від борозен ярих до крайньої лінії тління
    комонних не стане а коням жалобних попон

    із яру підходить пітьма ситі півні помовкли
    туман підіймає вітри - не барися лети
    мені ще не важко не терпне рука від коновки
    та важко воді - надто крихітний лан з висоти


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  9. Ігор Федчишин - [ 2011.02.22 10:58 ]
    Як?
    Як відшукати сенс цього життя,
    Як розгадати тайну змісту слова,
    Відкликати як думку з небуття,
    В потрібний ракурс повернуть розмову?

    Як розгадати вічності секрет,
    Як віднайти все те, що не вмирає,
    Як змалювати відчуттів портрет,
    Як дати відповідь, коли її немає?

    Як зрозуміти те, що не дано,
    Як роздивитись те, що не існує,
    Як осягнути поглядом пано
    Й не пропустити те, чого бракує?

    Як розпізнати в різнобарв"ї перл,
    Як в гамах віднайти потрібну ноту,
    Як правильно довірить влади жезл,
    Чи вовка відрізнити від койота?

    Як не знітитись в темряві на мить,
    Не отруїтись при пожежі димом,
    Як пересилить біль, коли болить,
    І з тисяч слів знайти потрібну риму?

    Як прочитати, що писав поет,
    У лабіринт думок відкрити дверці,
    Щоб зрозуміти правильно куплет,
    Наспіваний не голосом, а серцем!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (1)


  10. Владислав Міхеєв - [ 2011.02.22 02:43 ]
    відчуваю потребу в дотиках
    відчуваю потребу в дотиках
    доволі (до болю) лагідних
    мінлива хмарність (без опадів)
    вітер північно - західний

    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  11. Юлія Гладир - [ 2011.02.22 01:06 ]
    * * *
    Я тебе відігрію від холоду, болю мій, болю!
    Я тебе заховаю за пазуху каменем. В очі
    Не дивись тим, що завтра зрубають у полі тополю.
    Не дивись тим, що листя гаряче безжалісно стопчуть.

    Я тебе загорну в оксамитову тишу стежками,
    Де ходили століття босоніж у вицвілих свитах.
    Озирайся на голос. Він буде сьогодні ласкавий.
    Не дивися назад. Ти ще зможеш спочатку любити.

    Сто дванадцять світів, і немає ні волі, ні правди.
    Сто дванадцять кімнат, і немає притулку приблуді.
    Захлинається Бог, пропливаючи повз автостраду.
    Забуваються прізвища друзів і недругів. Будень.

    Я тебе заховаю до часу, відточиться камінь,
    Хоч нестерпно ступати не вперше на шлях від провінцій.
    А коли обберу густо вквітчані сни колючками,
    Будеш більше боліти. З душею любові по вінця.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (12)


  12. Вікторія Осташ - [ 2011.02.21 23:00 ]
    Падав сніг... Пам'яті Олени Теліги
          Я не була киянка. …я була петербуржанка.
             О. Теліга

          …Пані в капелюшку – неначе королева.
             Зі спогадів про О. Телігу

    О Лєно, петербуржко, варшав’янко,
    Діано прудконога, Грето Гáрбо,
    Чиєсь життя, що вирувало п’янко,
    Чиясь фатальна, золота панянко!..
    Найтонший пензлик, найясніша фарба
    Душі невдатні передати стан,
    Яка торкнулась сонця і …загасла,
    За віссю світу, де небесний лан,
    Розпросторíє, і приймають ясла
    Нове життя її, в новітній жбан!..
    А ми? Сліпі, безкрилі, недолугі,
    Запитуємо: нáщо так було,
    З розгону – в смерть, в політики полон…
    Всю молодість і вроду – що вже вдруге
    Не запізнати, – на вселенське зло?!
    Так просто, що здається легковажним,
    Так виважено ніби… Падав сніг…
    На квіти, і на квітні епатажні –
    Колись… колись… На мрії навісні…
    На гасла, що тріпоче вітер ними,
    Над головами… На задвірки свят…
    Сніг падав, як тепер, під шкіру, зимний…
    І пропікав, і кликав, сніжив сад
    Її, Оленчин… Та принади чину,
    Той королівський вибір, вищий спів,
    Що не дає ні часу, ні спочину –
    Все переважив – на високе звів…
    Олено, варшав’янко, петербуржко,
    Киянкою ти стала, пані сніжна!
    Дай, Боже, пам’яті – най буде ніжна
    Ця згадка, наче «пані в Капелюшку»!



    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (16)


  13. Володимир Ляшкевич - [ 2011.02.21 22:11 ]
    Чари
    - Юні заводі блакиті, янголів осанні співи,
    Золотаво-сонні миті, ночі в любості волозі,
    Милоданка літа – осінь, сипле дні - осонні сливи,
    І пухо́вою жагою білотіла вторить хузі…

    О ряди меди́, Забаво, - грає обріями море,
    І яремна хвиля ново крає серце нелукаве,
    І лице таке суворе донно поглядами коле,
    І згинаються коліна у розпачливому «Авве..»

    І солоногубі брижі. І човен у перехлині.
    А у ньому її віна, і снага гребця жадана, -
    У полоні мрії вії опускаєш у хотінні…
    І на згадку, і прощення, і прощання Дон Жуана.


    2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (7) | "Г.Осадко ''Метелику-Жуане, не боїшся?''"


  14. Софія Кримовська - [ 2011.02.21 18:10 ]
    ***
    Повітря знов подібне кришталю.
    Дзвенять у ньому неопалі вишні.
    І я молюсь. І я тебе молю
    нарешті стати всім, але колишнім.
    У мене світла – вистачить на двох!
    Тобі віддам і їй – я стану ніччю.
    Лише б мене почув нарешті Бог.
    І ти почув. Мені любити нічим.
    Я випалена спекою чуттів.
    Я викошена словом. Я зів’яла.
    Ми, зрештою, завжди були чужі.
    Вона, своя, між нами вчасно стала.
    21.02.11


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (24)


  15. Леся Сидорович - [ 2011.02.21 18:44 ]
    Пісня про Маркіяна Шашкевича
    Народ мій терпить спрагу вже роки.
    Нема цілющих вод живому слову.
    Замулені джерела і ставки,
    А недруг нищить українську мову.

    Приспів
    Чи можна спрагу слова втамувати,
    Якщо печать поклали на уста?
    Не спи, Вкраїно! Не спи, Вкраїно!
    Можна все проспати.
    І рідну мову -- а вона у нас одна.

    Чому замовкли, сестри і брати?
    Так меншає джерел живого слова.
    Не будь манкуртом – рідне бережи!
    Як стулимо вуста – замовкне мова!

    А Маркіян збудив, додав снаги -
    Цілющої води живого слова.
    Щоб рідну мову мали на віки,
    Він без вагань віддав себе самого.

    лютий 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  16. Нико Ширяев - [ 2011.02.21 16:53 ]
    В музее
    Четыре тыщи лет тому
    В Шумере
    Пишу тебе письмо
    На клинописной,
    Стремительно твердеющей табличке.
    Еще бы - по такой-то по жарище!

    Я тороплюсь сказать тебе, послушай,
    Что я люблю тебя все также нежно,
    И жизнь моя затем и длится, чтобы
    Послать тебе письмо, что ты любима.

    В P.S. я прилагаю список правил
    Хранения кормов для канарейки,
    Два способа очистки ожерелий
    И два рецепта молодости кожи.

    Но главное - хочу к тебе приехать,
    Чтоб наша страсть так быстро созревала
    И так же вечно сохраняла свежесть,
    Как эта нетяжелая табличка.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  17. Нико Ширяев - [ 2011.02.21 16:32 ]
    Исполины
    В инакий век чему б откуда взяться?
    По смерти взятки гладки? Нет, постой.
    И целый ряд суровых рекламаций
    Шекспиру предъявляет Лев Толстой.

    Что весь итог лихого фестиваля
    Совсем иначе мнится поутру.
    Что вкупе несчастливцы и канальи
    Совсем не учат свету и добру.

    Что в вихре грез о залихватском бреде
    Был копьеносец на руку нечист.
    Отчаянным развитием трагедий
    Так недоволен зрелый моралист.

    А что Шекспир? Осадки свесив свыше,
    Небесных таинств выглянув за край,
    Чего видать? Какой-то барин пишет
    О войнах и о мире? Ну, пускай.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  18. Марія Гончаренко - [ 2011.02.21 16:30 ]
    “Солярис” *
    я побачив планету Земля
    утаємничену і тремтливу
    в космічних вихорах
    вона стала іншою
    стали видимі
    лише
    безсмертні речі
    дерево
    оселя
    вітер


    * За картиною Валерія Франчука


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  19. Тетяна Роса - [ 2011.02.21 16:54 ]
    Присвята коефіцієнту прозорості… :)
    Сиреною співучою над Сциллою
    Твоя мелодія поета зачаровує.
    Милуюсь я спокусою і силою
    Ідеї, що фонеми відсотковує.

    Стаю перед тобою на коліна я,
    Твоєї милості прошу – аудієнції,
    Бо чую, як несе мене билиною
    За течією ліро-квінтесенції.

    Ти явище, не вивчене наукою,
    Що називаємо її психіатрією,
    Явись мені - молюсь і лобом стукаю
    У ейфорії дотику із мрією.

    Прозоросте! О, будь мені опорою,
    У милозвучності моєю панацеєю…
    Луною відповідь: «…і станеш хворою
    У психлікарні білою лілеєю…»


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (36)


  20. Володимир Сірий - [ 2011.02.21 15:47 ]
    Вавилон
    -На всій землі єдина мова,
    Душа одна, одні уста,
    Тож вежі нашої будова
    Легка напрочуд і проста.

    Понавипалювали цегли,
    Давайте ввись, у небеса !..
    Мужі тоді були дебелі,
    У м’язах - міць, в очах - яса .

    Поглянув Бог із високóсті,
    Аж пнеться люд в його житло,
    Не те щоб радісно у гості, -
    Собі на славу чинить зло.

    На їхню працю непривітну
    Він сміле рішення прийняв,
    Тодішні букви алфавіту
    У їх думках перемішав.

    Без тями кинувши будову,
    Розбрівся світом Вавилон,
    Несýчи з жахом іншу мову
    Інакшим сторонам в полон.

    Так появились мови різні.
    І наша теж із них одна.
    В ній серцю звуки милі, ніжні,
    Чудесна духу глибина!

    Та прийде час, постануть знову
    Такі собі мулярчукú *
    І воєдино люд і мову
    Єднатимуть усе - таки.

    Той час далекий, мій читачу.
    Тож зараз, поки є ще час,
    Плекаймо мову нашу зрячу,
    Щоб тьма не полонила нас.

    мулярчуки* (масони), буквально - мулярі.

    21.02.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (4)


  21. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.02.21 14:34 ]
    НАМИСТО
    Як з розірваного намиста
    Котяться намистини:
    Одна – в нірку,
    Інша – в дірку,
    Третя – в павутину;
    Та – від страху –
    Аж під шафу,
    Та – під п’ятку,
    Та – в підкладку…
    Котяться, намистини, котяться,
    Не зібрати…

    Розірвали – не зуміли
    Всім щоб – поділити.
    Котяться – аж ген із хати –
    За безцінок -
    Вагони з житом…
    Вагони з цукром…
    Вагони з хлібом…
    По рейках гарячих.
    Котяться сподівання, котяться
    Під хвости собачі.

    Розірвали – позбирали
    Намистини рачки:
    Хто – заводик,
    Хто – колгоспик,
    Хто - собі на дачку;
    Хто – в кишеню,
    Хто – у жменю,
    Всім – по намистині…

    Котиться, народ, котиться,
    Відтоді – й донині:
    Хто – без толку,
    Хто – на голку,
    Хто – у горловину…
    Хто – в палату,
    Хто – за грати,
    Хто – у домовину…
    Хто – у ліжко,
    Хто – в підніжки,
    Хтось - і в емігранти…

    Котяться, намистини, котяться, -
    Хто зібрав би?…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (12)


  22. Світлана Майя Залізняк - [ 2011.02.21 13:59 ]
    Серпантин

    Обожнення не буде. Я – без крил.
    Координую рухи – по падінні...
    Наш мікрокосм завбачливо твори,
    Сади бузок і... розмальовуй стіни.

    Запрошувала в казку, але ж ти
    Не віриш у інжир на гілці туї.
    Моє кохання – довгий серпантин.
    Моя зневага – то шпаркий Везувій.

    Мене боготворити? Можна... Ні!
    Ти біля мене спи – рахманний, ситий,
    А я тектиму на світила німб -
    Щоб в кратер напівсонний сліз улити.

    Й тоді розквітне і... зів"яне день.
    Тоді – по землетрусі – вкотре впевню:
    Світ - нерушимий: чай із каркаде,
    В оправах із лози верцадла, первні...


    2005


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (6)


  23. Світлана Майя Залізняк - [ 2011.02.21 13:31 ]
    Іграшка

    У „Мéтро” я корівку вибирала –
    З м’якого хутра, з поглядом веселим.
    Вже іграшок огрійливих чимало.
    Я прикрашаю всі кутки оселі.

    Обрала найгарнішу, та й лишила
    Її, наївну, на полиці з милом...
    Отак мене – довірливу, красиву –
    Лишив юнак біля старої сливи.
    Він кликав за собою в невідоме,
    На шибі малював травицю прерій...
    Він розчинився, мов краплина крові, –
    У каві, як між айстрами – метелик!

    Несу банани, сир, сиру пулярку...
    Таке м’якеньке прізвище – Кошанська.
    Бурчала мати хлопця: „...окуляри...” –
    І не лишила на кохання шансу.

    ...І прерії побачила, і море,
    Та не сказав мені Кошанський „Sorry”.
    Чехословацькі лінзи рік носила...

    Вертаюсь по корівку ту – щосили!


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.77) | "Майстерень" -- (5.89)
    Коментарі: (2)


  24. Сабіна Малай - [ 2011.02.21 12:57 ]
    Єва
    Ти цілющим дощем мою душу окропиш – прокинусь
    Я од сну віковічного, силу свою відновлю,
    Потече тілом глиняним, зліпленим поспіхом Кимось,
    Твоя кров, що подібна вину...

    Ти загорнеш мене у полотнища білого шовку,
    Щоб невинна душа не зазнала завчасно спокус,
    І я буду з тобою такою, як ти хочеш, поки,
    Я до Нього не повернусь...



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (21)


  25. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.02.21 12:01 ]
    * * *
    Коли звуки вкладаються спати
    за вікнами дерев’яними,
    І патьоки на склі, наче рани,
    мороз затягує,
    Над містами і селами,
    горами і океанами
    Творить ніч непроглядна
    свою праадамову магію.

    Творить сни і видіння,
    і слово не ділить надвоє,
    І з-під рук піаніста
    вихоплює імпровізації,
    І на всі ліхтарі
    снігу понавигадує,
    І на лави, й дахи,
    й вузлуваті акації.

    Ніч виводить дива.
    А мені до остуди тривожно, мов
    Щось незриме чекає
    хвилини своєї врочистої.
    Як багато я хочу:
    щоб хліба було на кожного
    І на кожного щоб
    води не забракло чистої.

    Щоби стачило дружби –
    як не любові – до старості,
    І спокійного сну –
    і для бідного і для заможного.
    Та в шалені часи,
    вихолощені до ненависті,
    Лиш по декілька куль –
    про всяк випадок – є на кожного.
    17.02.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  26. Оксана Маїк - [ 2011.02.21 11:16 ]
    НЕ
    не тут
    не туди
    не така
    не спіткнися
    не вийди із кола
    крила літа
    а чи літака
    замикають
    пунктир виднокола

    не так
    не із тим
    просто не
    життя
    а лише існування
    так і світ тебе
    обмине
    чи для того
    прокинулась зрання

    не сумуй
    не янчи
    не гніви
    вищі сили
    своїм небажанням
    бо тоді
    не розтануть
    сніги
    темна ніч
    не зітреться світанням

    21.02.11


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  27. Андрій Перекотиполе - [ 2011.02.21 10:03 ]
    Ідилія
    Я хотів би, щоб мій будинок
    Огорнувся зеленим плющем
    І щоб вікна були закриті
    І для сонця, і для поем.

    Я хотів би відкрити душу
    Але знаю, що зроблять смітник.
    Хай замерзне – зігріти не можу
    Адже зломлений гострий сірник.

    Я хотів би сміятись самотньо
    А не тільки при зграї чужих.
    І утік би від власних пародій.
    Та зламався не тільки сірник...

    Я хотів би у дзеркалі пляму
    В небі – янгола, в землях – зерно.
    У собі я вже викопав яму.
    І залишив у ній бите скло.

    І на дні буду дихати важко,
    Буду гратися шматтям зі скла.
    А незграбно скривавлені пальці
    Не помічу. В них крові нема.



    8.01.2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  28. Ігор Федчишин - [ 2011.02.21 09:45 ]
    Я підірву цей грішний світ
    Я не мастак в підривній справі,
    зростав у мирніїй державі
    (всім так здавалось, і мені),
    не навчений стрілять по людях,
    та хай цей вірш убивцям буде,
    як смертний вирок в Суднім Дні.

    Бо серце, неспроможне вбити,
    картеч готове зарядити
    й пижом прокляття заліпить,
    щоби скарати всіх злодіїв,
    насильників, убивць і гнівом
    до смерті їх приговорить.

    Щоби очиститись від бруду,
    брехні, обману і облуди -
    піду на гріх, згорю в вогні.
    Я підірву разом з собою
    цей світ неправди, мордобою,
    щоб згинув, як в страшному сні.

    Та не тротилом і не толом -
    а підірву його я словом,
    щоб зник навік зловіщий слід.
    Щоб вибух знищив метастази
    тої бандитської зарази -
    я підірву цей грішний світ!



    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (1)


  29. Любов Бенедишин - [ 2011.02.21 09:58 ]
    "Пророцтво" на захист української мови
    Настане день чорніший чорноти
    (І що там ті пророцтва Заповіту!) –
    Розтане у зіницях німоти
    Останній рідний знак із алфавіту.

    Вже не озветься тугою з пітьми
    І болем не вдарятиметься в груди.
    І будуть звуки краятись людьми,
    Лиш слова українського не буде.

    І мливо букв молотиме язик,
    Й душа не відчуватиме покути.
    І буде світ увесь – що крок, то крик!
    Лиш мові українській – вже не бути?

    А буде простір. Буде навіть час.
    І буде край – окраїна країни.
    Лиш мулятиме пам’яті якась
    Давно забута пісня України.

    …Злетять віки, немов єдина мить.
    І знов Ісус на грішну Землю стане,
    Щоб всі народи поблагословить.
    І лиш мого народу... не застане?

    2008


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (35)


  30. Софія Кримовська - [ 2011.02.21 08:54 ]
    Чоловіче… кіно
    В обіймах у тебе все важче ховатись мені.
    Життя невблаганне – тікає у зрілість і спогад.
    В обіймах все важче. І рідко, і холодно. Ні,
    нічого не змінюй. У мене є сили ще поки
    лишатися жінкою. Попри реальність і світ,
    який переповнив життя чоловічим безсиллям.
    Ти гарний у міру і добрий, і щирий, і сильний,
    але від твоєї рішучості кидає в піт –
    відсутня вона. Ані тіні, ні згадки давно
    твого чоловічого я… Добре – маю обійми.
    Ілюзія щастя надвечір, як морок, обійме.
    Великий екран на стіні - чоловіче кіно.


    Рейтинги: Народний 0 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (20)


  31. Віктор Кучерук - [ 2011.02.21 06:37 ]
    Моя душа

    Голубою водою минуле
    Промайнуло, пробігло, спливло.
    І душа переповнилась мулом,
    Як забуте людьми джерело.
    Та поверхня її, наче люстро,
    Відображує колір і рух.
    Вирізняє – де повно, чи пусто,
    Відчуває життя все на дух.
    Нерозсудлива, чиста, тривожна,
    Неприкаяна, наче я сам, -
    Вона пісня моя подорожня
    І довічний єдиний мій храм.
    Довіряю лиш їй своє сутнє
    Не вагаючись, щиро, сповна.
    Углядаюся нею в майбутнє
    І зникає в душі мілина…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  32. Лілія Рахманова - [ 2011.02.21 03:20 ]
    Ремінісценсія психозу
    Туманна осінь пожирає думки
    І вирватись зможе не кожна.
    А в мозку вже роєм живуть хробаки
    Повіки болять і кричати не можна.

    Та серце все рветься, хоче літати
    Для когось воно цілий світ.
    А ти лиш спробуй того розпізнати
    Того, хто розтопить цей лід.

    Білі стіни скупої палати
    Гнітять тобі душу чимраз
    І хочеться звідси тікати
    Крізь білі колони терас.

    Та сковує рухи німа пустота,
    Суглоби ламає від болю
    Вже трапилось так,що навкруг темнота
    І хочу напитись любов'ю.

    Поглине мрії реальність жорстока
    Розіб'ю її священним мечем.
    І лава гаряча стрімкого потоку
    Ввірветься в кімнату священним вогнем.
    Жовтень,2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Лілія Рахманова - [ 2011.02.21 03:17 ]
    Смог
    Стільки болю і сліз, стільки мороку й крові,
    Загублених душ, самогубців сердець
    І годинника стрілки нервові
    Сповіщають мене про кінець.

    Чорний сніг, іржаві ставні
    Скриплять і ріжуть серце живе.
    Потоки болю – сурми давні
    І вхід до пекла Цербер стереже.

    До раю немає дороги.
    Всі стежки смолою залиті.
    Мушу оббивати пекла пороги
    І чекати тієї миті.

    Миті, коли з'явишся ти.
    Поштовху, що спонукатиме жити,
    Струску мозку, впавши з висоти
    І інфаркту від пізнання любити.

    Уламки ілюзій, сплави матерій
    Двобій із собою не на життя.
    Та душа непідвладна критерій
    Настав той час каяття.
    29.01.2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Лілія Рахманова - [ 2011.02.21 03:47 ]
    Тобі
    Відрізки болю, охоплені жахом кохання.
    Відбитки ілюзій,розтерті на запрілому склі.
    Відголоски бажань і серцевих м`язів стискання
    Переповнюють тіло в синій імлі.

    Смутку цвітіння думки полонило
    Змієм підступним до серця обман.
    Смак недовіри воно відродило
    Розмита свідомість, мов ранковий туман.

    Дотик рук на розпеченій шкірі
    Струмом у кров почуття.
    Втоплені мрії в страшній недовірі.
    Моральна безвихідь несе в забуття.

    Крихка підсвідомість розчинилась в бажанні
    І тінь твоїх губ помре в небутті.
    Це не поезія і не зізнання,
    Лиш самотні думки - присвята тобі.
    1.02.2011.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Ніна Сіль - [ 2011.02.21 01:04 ]
    ***

    І той,
    хто зціловує сльози з очей,
    хто ніжність плекає
    в розпачливих пальцях,
    кому,
    як безногий жебрак на асфальті,
    душа моя зболена душу пече;
    і той,
    хто акордом знервованих струн
    примушує пам’ять
    зіп’ятись навшпиньки,
    смичком, ледь здригнувшись,
    торкнутися скрипки -
    і - лихом об землю,
    як циган-хитрун;
    і той,
    хто один мені - батько і син,
    невінчаний муж мій,
    зворушливий лицар,-
    невже він мине?
    спопеліє в зіницях?
    Лиш спогадів жменю
    жбурне навздогін...

    1998


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  36. Олександр Григоренко - [ 2011.02.21 00:51 ]
    Хортица
    Хортица, святая Запорожья земля,
    Духовная святыня Киевской Руси.
    Хортица - родная матушка,
    Хортица - колыбель козачества.

    Хортица, Хортица вольная,
    Благославенны души козачества.
    По Воле Всемогущего Отца,
    Едины дети, а вера,
    Вера Православная.

    Хортица,Хортица,
    Крепче стали плоть козака.
    Душа, хранима мудростью небес,
    Чистота нежности - Хортица, Хортица.

    Жизнь, Любовь, Покой
    Родной матушки земли,
    Берегут благословенные сердца-
    Святого Духа Сыновья и Дочери.

    2007-2011г.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  37. Олена Багрянцева - [ 2011.02.21 00:30 ]
    Зім’ятий шарф. Як тихо ниє рана...
    Зім’ятий шарф.
    Як тихо ниє рана.
    Тупцює кіт.
    До ранку –
    П’ять годин.
    Твоя рука –
    Холодна
    І жадана.
    Моя нудьга
    Під зморшками
    Гардин.

    Кипить вода.
    На кухні
    В’ється квітень.
    -Тобi болить?
    У шибки
    Б’ється дощ.
    Сліпа любов
    Приречена
    Боліти.

    І я також…
    20.02.2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (6)


  38. Зоряна Ель - [ 2011.02.20 19:24 ]
    Часи
    невиднява. за іншими лечу.
    прощальне коло понад рідним домом.
    і сум важкий, і неземна утома,
    немовби випила ріку плачу.
    зникає голос, дихання судомить.

    під вією - карання, не сльоза,
    впадуть дощі, ніхто і не дізнає -
    росла зерниця повна слави й таїн.
    та шашіль потай серце підгризав,
    щоб винести, мов обірник зі стаєнь.

    дуплавий стовбур, голий, потемнів.
    колись буяло те штурпаччя дубом.
    і привид роду. сам себе не любить,
    а покручів приймає за синів.
    торкаюся кори, гай, зашкарубла,

    черства, байдужа. обійму – прощай...
    і чи здалося, ворухнувся корінь,
    і якось дивно струсонуло гори,
    вп'ялось у скибу рало орача.
    і чути стало, як земля говорить.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (21)


  39. Юлія Гладир - [ 2011.02.20 19:53 ]
    * * *
    Заблукало життя між жовтавих кульбаб,
    Обірвалася хмара, повисла на груші.
    Я дивлюся на світ жовтим зором раба.
    Я не знаю, що значать слова й боротьба.
    Всі завмерли в чеканні нечуваних зрушень.

    А низенька ще тінь атакує асфальт,
    Із жагою мистецтва стискаючи крейду.
    Розтинає країну минуле навал.
    Крізь малого життя ніжнотонну вуаль
    Пробивається критик теорії Фрейда.

    В тебе збиті коліна. До блідості щік
    Ти малюєш асфальт. Грім ударить дверима.
    Гострим спалахом блискавки зникнеш мерщій.
    Зі щетини асфальту змивають дощі
    Білі залишки посттеатрального гриму…

    2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (20)


  40. Іван Гентош - [ 2011.02.20 19:11 ]
    пародія « Гномик »

    Пародія

    Ми з тобою два генерали,
    Нам потрібний швидкий бліц-кріг.
    Ти – мов пень… А у мене скали…
    Що то в тебе видніє, ріг?
    Обіцяю – ласкáва буду.
    Лиш не супся, і брів не хмур.
    Я, звичайно, не з Голівуду,
    Та сховається й Демі Мур!
    Напролом так не треба… зразу…
    Трохи пристрасть свою вгамуй.
    Ще запаришся до …екстазу,
    Як плавець, що заплив за буй.
    Вже противитися несила,
    Я пантера – не ніжний звір!
    Почекай – закушý вудила,
    Ти готовий злетіть до зір?..
    Ще б відсунув подалі вазу,
    Налаштуйсь, абстрагуйсь від справ…
    О! Нагайку бажаєш? Мáзо?
    З виду скромний – ну хто б сказав?
    Ти надіявся – добра фея
    До фантазій додасть таки?
    Я – податлива Галатея,
    І – як глина! Ліпи, ліпи!..

    …Ще поезій читали томик,
    Все даремно – коньяк, шансон…
    Перевірила – просто гномик,
    А хвалився – Пігмаліон…


    20.02.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (37)


  41. Софія Кримовська - [ 2011.02.20 17:33 ]
    Весні
    Заплакана, налякана. Та ні,
    не плач, маленька – березень – не більше.
    До шлюбу рано. Звуть лише до віршів,
    в русалчині й поетові пісні.
    Не бійся. Одягнися в пелюстки
    підсніжників. Зніми важкі тумани.
    Оно дивись юнак, неначе п’яний,
    чекає твого запаху, руки.
    Заплакана. Не бійся. Перший крок
    страшить лише уперше – сміливіше.
    Чекає світ на сонце і на вірші,
    на пісню і народження зірок.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  42. Наталія Крісман - [ 2011.02.20 16:25 ]
    РАДІЮ Я ТОБІ, МІЙ НОВИЙ ДЕНЬ!
    Що принесеш мені ти, новий день? -
    Влетиш у серце подихом натхнень,
    В своїх долонях ніжно обіймеш,
    Чи кинеш знов у згарища пожеж?

    Зійде зоря, і тепле світло дня
    Осяє душі тих, хто навмання
    Ідуть в пітьмі пустелями світів,
    Забувши навіть істини прості.

    Хай новий день ці душі окриля,
    І заколосять душі, мов земля,
    Що благодатним сититься дощем,
    І віднайдуть дорогу до прощень.

    Ранкове сонце пестить новий день,
    А він проллється зливою пісень
    На всі тони, октави й голоси -
    На нас, що молять Господа "Спаси!"...

    Радію я тобі, мій новий день,
    Іде душа стежками одкровень
    Вже не наосліп і не навмання -
    На голос Неба, світло цього дня!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  43. Ніна Сіль - [ 2011.02.20 15:29 ]
    ***

    День – очорнила.
    Ніч – мов чорнило.
    Сни на папері.

    Північ – причинна.
    Місяць – дитина.
    Запах у двері –

    неба – чи лісу?
    Дерево – списом
    місяць проколе.

    Небо – мов очі
    грізно-пророчі:
    що там довкола?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  44. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.20 14:38 ]
    Я стою на пероні прощальних сонет і віршів...
    Я стою на пероні прощальних сонет і віршів,
    І лиш осінь виводить мене із цієї задуми,
    Я вслухаюсь у пісню померлих навік комишів,
    І виводжу сльозою по досі не видимих струнах.
    Я гукаю до поля, гукаю до неба: "Спиніть!
    Хай же дармо не рвуться натягнені працею струни.
    Нам тепер дорога всяка ясність, кожнісінька мить,
    Хай же вас не тривожать ніколи незнанії сурми".

    За туманами - сонце. За ніччю знов день і знов сміх.
    Я відходжу в минуле, не чувши веселих казок.
    Я була лиш своя, та у віршах ділилась для всіх.
    Я жила лиш для вас, і для вас я зробила цей крок.
    Буде світ. Може, ви ще згадаєте досі незнане?
    І побачите край, що героями здавна пашів.
    Я закрита у собі, ніколи й ніким не пізнана.
    Я стою на пероні прощальних сонет і віршів.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  45. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.20 14:22 ]
    ...
    Слова лякались блискавки і грому,
    Слова боялись щирості душі.
    І мокра, я під дощиком додому
    Іду, з калюж зриваючи вірші.
    А кожен крок для мене - виблиск неба,
    Який ніхто узяти не посмів.
    Нехай цей вітер занесе до тебе
    Мої травневі сплакані пісні.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (3)


  46. СвітЛана Нестерівська - [ 2011.02.20 14:01 ]
    ***
    І знову - безліч списаних сторінок,
    І знову - двісті схоплених думок.
    А за вікном розмножився барвінок,
    А за вікном родив життя струмок.
    Не можна на щось добре не чекати –
    Надія все-таки не помира.
    Виходить тихо смуток із кімнати,
    Бо вже пора, бо вже, бо вже пора.
    І байдуже, що діється навколо,
    А дим в кімнату радісно несе.
    Я знаю, що тебе побачу скоро
    І що оце закінчиться усе.


    Рейтинги: Народний -- (5.27) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  47. Алекса Павак - [ 2011.02.20 14:49 ]
    Не вій вітре...
    Не вій вітер, не грій сонце, всі потуги марні
    По степах, по українських йдуть вояки славні.
    Йдуть безстрашно понад Дніпром, впевнені, сміливі,
    Попід ними коні скачуть, сильні, норовливі.
    У руках мечі свободи, захисту і права,
    Для вкраїнського народу – це єдина справа.
    Захистити вже померлих та тих, що невинні,
    Бо сучасні люди щедрі та живучі сильно,
    Бо сучасні люди вміють добре рахувати
    І практично нема чого і їх захищати.
    Підриваються і мерзнуть, гинуть у завалах…
    Поминать свічками душі – то велика справа.
    Оголошувать про злочин, бути об’єктивним,
    Це нелегко, коли в Раду не пускають пильні.
    Це нелегко простих людей за носа водити
    Щоб вони могли в політиці усе пропустити.
    Не вій вітре, не гни лози і ти не побореш,
    Як судилося прожити те не переробиш.
    Як судилось Україні раю не пізнати,
    То ти хоч плач, хоч танцюй, а щастя не мати.

    2009 р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.13) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  48. Алекса Павак - [ 2011.02.20 14:17 ]
    Печаль
    В холодном поту и с грузом на плечах,
    В бездонную ночь на звездных огнях,
    Застегнута в шаль, и с голой главою
    Сквозь соль и позор проходит печаль.
    Она поднимает буран за собою,
    Сжигает мосты и рушит дома,
    Берет она приступом, измором, боем
    И добрые й злые людские сердца.
    Она засевает плодородную ниву,
    Где всходы становятся горькими муками,
    Она не приносит надежды счастливым,
    А дарит несносную боязнь разлуки им.
    Печаль не жалеет, не знает покоя
    И все подливает в огонь капли масла,
    Печаль измеряется только душою
    И только душа навсегда в ее власти!

    2007 г.


    Рейтинги: Народний -- (5.18) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  49. Алекса Павак - [ 2011.02.20 14:59 ]
    Любовний трикутник
    Любовний трикутник – буває й таке,
    Трикутник-безкутник, ланцюг круговерту,
    Де люблять і вірять та брешуть відверто
    І просто не знаєш, коли це мине.
    Один – смолоскип, запалює душу,
    Жагу викликає і серце ятрить,
    Але це життя крізь нього летить,
    Він звик жити вільно й нічого не мусить.
    Один, наче промінь, теплом зігріває,
    Але у душі не може пригрітись,
    Він просто дарує, бажає любитись,
    Та певно у ньому чогось та немає.
    А третій, як третій, звичайний такий,
    В душі викликає точкові заряди,
    Щось хоче, щось може – тим він і радий,
    Щось має, щось ні – легкий і простий.
    Життя круговерть, неспинна, незмінна,
    Хтось має усе, хтось останнє втрачає
    І як обирати – ніхто те незнає,
    Як доля розсудить, воно не відмінне.

    2008 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.18) | "Майстерень" 5.25 (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  50. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.02.20 14:35 ]
    * * *
    Прогавиш перший сон, а кожен другий –
    Уже не той, і не наздоженеш.
    І ніч у сон не хоче пригорнути,
    З собою взяти втомлену мене.

    І все вже пропливає поза мною,
    І навіть – що в мені… Так наяву
    За ніччю в ніч безшумною ходою
    Проходять сни, в яких я не живу.

    Безповоротно, байдуже, за обрій…
    Найкращий мій, - і той повз мене стлів.
    А в ньому ми – і радісні, і добрі,
    І нам не треба хліба і землі.
    19.02.11


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1213   1214   1215   1216   1217   1218   1219   1220   1221   ...   1829