ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Оксана Мазур - [ 2010.08.01 02:54 ]
    ОТАКЕ...
    Гуща кави на денці зіниць вистигала начорно,
    Розповзалась на райдужку тихо і якось готично.
    Відкривалось майбутнє таке непристойно мінорне,
    І шалена весна пролітала не повз, а дотично.
    Додавала ще дрібку кориці і сонячний зайчик,
    Що скотився на вії, шукаючи сховку від грому…
    Східних пахощів в’язь набирала непевно на пальчик
    Й ворожила лиш янголу – босому й трішки хмільному…

    серпень 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (9)


  2. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.31 23:19 ]
    Ніч підкрадалася кішкою дикою...
    Ніч підкрадалася кішкою дикою,
    Зорі за хмари сховала.
    І у самотність темно-безлику
    Кігтики гострі впивала.

    Із днем промайнулим зверхньо прощалася,
    Доки не занапастила,
    Злодійкувато в шпарки сховалась.
    Й двері для тебе закрила.

    Не повертайся, як сплеск недоречності,
    Й спомин, де болем ятриться
    Тон фальшивий беззаперечності…
    Ти не приходь… Як годиться…

    Ніч підкрадалася кішкою дикою,
    Зорі за хмари сховала.
    В лоні самотності темно-безликої
    Втрачені мрії приспала.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  3. Ванда Савранська - [ 2010.07.31 18:00 ]
    Як хороше, що ваш кумир - не я,
    * * *
    Як хороше, що ваш кумир - не я,
    Як хороше, що хвора я не вами,
    І що ніколи ця важка земля
    Не попливе під нашими ногами.
    Як хороше, що я – смішна й проста,
    Розкута – і не граюся словами,
    Не червонію, стиснувши вуста,
    Торкнувшися зненацька рукавами.

    Як хороше, що вільно при мені
    Мій ніжний, ви голубите другую,
    Не даєте в пекельному вогні
    Мені згоріти – бо не вас цілую.
    Як хороше, що ви моє ім'я
    Вночі і вдень не згадуєте всує,
    Що у церковній тиші – ви і я –
    Ніколи не почуєм: алілуя!

    Від серця вдячного – уклін низький
    За те, що з ним ви – у таємній змові! –
    Мій спокій зберігаєте нічний,
    За зустрічі вечірні – випадкові,
    За наші не-гуляння в сяйві дня,
    За зорі не над нашими серцями,
    За те, що біль ваш – як не жаль! – не я,
    За те, що хвора я – на жаль! – не вами!
    7.12.2006


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (8)


  4. Анастасія Риженкова - [ 2010.07.31 15:46 ]
    * * *
    Дзвенить струна,
    Струна надії, струна польоту, сподівань
    І золотаво-срібні мрії
    Ведуть до світлих починань.

    Дзвенить струна,
    Вона єдина, хто не покине, хто спасе,
    Вона тебе з колін підніме
    І вище неба піднесе.

    Дзвенить струна!
    І нереальне вже не здається забуттям,
    Воно відкинуло примарне
    І стало враз твоїм життям.

    Струна дзвенить.
    І я благаю, щоб ненароком зачепивши,
    Мою струну не обірвали,
    Мені за нею треба йти ще...
    30.07.10


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  5. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.31 14:08 ]
    Долаю шлях
    Ось так від терпіння і знов до терпіння,
    Ось так: від смирення і до покори.
    Долаю свій шлях аж до оніміння.
    І все, здається, іду я під гору.

    На зболену душу наклею усмішку,
    Згребу в долоні розсипані мрії..
    Я можу, я буду – ще трішечки, трішки...
    Все ж десь глибоко лелію надію.

    Збираю до кучі пророслі зернята,
    Щоби родючу засіяти ниву.
    І мудрістю паростки напувати,
    Їх відмоливши від Божого гніву.

    Нелегкий цей хрест у жорстокому світі.
    В сірому натовпі б не загубитись,
    Бо кредо життя й сенс кожної миті –
    Залишити слід, а не наслідити.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  6. Ольга Ульянова - [ 2010.07.31 12:47 ]
    Небокрай
    Твоєю дійсно мрією
    Був світ Співочий Рай,
    За горами, за хвилями
    Ти бачив небокрай,
    Краплинки рясно падали
    Від пахощів дощу,
    За тебе щиро рада я,
    Що ти свій край знайшов!


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  7. Андрей Мединский - [ 2010.07.31 10:13 ]
    ***
    Непрочтенному мне, непрощенному
    грянет сорокоуст октября,
    день, размазанный белым по черному,
    оторвется от календаря.

    Но дорогой, как вена распоротой,
    я вернусь навсегда в этот свет,
    где в заштатном окраинном городе
    я с землею остался в родстве.

    Там - на сонной речушке без имени
    скрип уключин и мат рыбаков –
    не ищи ты меня, не зови меня
    из моих перезревших стихов.

    Там - заросшие чертополохами,
    пережившие смерть на века -
    золотая строка архилохова
    и моя золотая строка.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  8. Вікторія Стукаленко - [ 2010.07.31 08:42 ]
    * * *
    Архімеда власна сила
    та у ванну опустила.
    Ванна повная була
    То ж водичка й потекла.
    Полилася через край
    Архімеде, не моргай!
    Про виштовхувальну силу —
    Свій закон — повідомляй.
    Цар велів корону зважить,
    тож до діла приступай, —
    Бо затопиш цілий край!
    1999


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  9. Наталія Крісман - [ 2010.07.31 01:49 ]
    До щастя треба вміти дорости!
    Так часто ми є в'язні самоти -
    Від щастя свого ходим за півкроку,
    Із помилок не робимо уроки,
    Надії спопеляючи мости.

    Як пристрасно у маревах літать,
    Вигадуючи те, що нездійснене...
    Та доки кров біжить по наших венах -
    Ми вірим в диво й Божу благодать!

    Усупереч законам самоти,
    Зриваючи з душі облудні маски -
    Душа все ж прагне ніжності та ласки...
    До щастя треба вміти дорости!
    31.07.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (9)


  10. Володимир В'юга - [ 2010.07.30 22:34 ]
    Літо
    Сьогодні літо, літо
    Тривожить сон солодкий,
    Де діти раді ситі,
    Спить охоронцем котик…

    Ось тонким вухом ночі
    Припав на землю вітер,
    Шепоче він охоче:
    «Вже відлітає літо…»

    Сьогодні ще не осінь,
    Чого ж душа холодна
    Тепла, як киця просить,
    Що виглядає модно,

    Сьогодні тільки заспів
    Ворушить листя ночі,
    А завтра зрячий приспів
    Відкриє ранку очі…

    1979


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  11. Ірина Білінська - [ 2010.07.30 22:36 ]
    *****
    Чи я колись тебе збагну, -
    тебе, людино, з крові й плоті?
    Так під тобою світ прогнувсь…
    Так намісилося болота…

    Чи осягнуть мені колись
    твоє божественне коріння?
    Ту душу, що так рветься ввись –
    у царство світла і нетління?

    Чи розгадать колись мені,
    тебе, як ворога і друга?
    І дощ, і сніг - тобі до ніг.
    І ангели у тебе – слуги.

    Чи я прощу тобі колись
    твоє мовчання і упертість?
    І мрії ті, що не збулись,
    зазнавши передчасно смерті?

    То хто ж, людино, ти така,
    що з того світу в цей – у гості?
    Любові вічної ріка
    тече крізь тебе просто… Просто.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  12. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.30 21:11 ]
    Cамотньо так і сумно плине час...
    Самотньо так і сумно плине час,
    На вістря нанизавши, мов перлини,
    Зненацька так загублені хвилини,
    Що більше не повернуться до нас.

    Ця недоречна швидкість у добі
    Вертає сон, давно уже забутий.
    Злилися в келих гіркої отрути
    Мої світанки сіро-голубі..

    Крізь голограму проминулих літ
    Чомусь боюсь пройти й не зупинитись,
    У просторі і часі розчинитись,
    Мов риба, побиваючись об лід.

    Синхронним кроком відбиваю ритм,
    Із замкнутого кола вириваюсь .
    Перетворить в програму намагаюсь
    Давно мені відомий алгоритм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  13. Марі Вольная - [ 2010.07.30 20:19 ]
    Вогонь часу
    Вилити думки словами,
    вилити, спочити…
    Серце твоє на папері
    не всім зрозуміти
    А душа ніяк не змовчить,
    все кричить, волає
    і рівненько на папері
    себе викладає.
    Та даремно… чи почують?
    і чи те потрібно?..
    Минають дні, минають ночі,
    та мені все рівно…
    Вже не та я. Я вже інша -
    попелом минуле…
    Не згоріти б в вогні часу…
    Не згоріти б в сує…

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  14. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.30 20:47 ]
    Загорнуся у цисту....
    Загорнуся у цисту,
    Відмежуюсь від світу.
    Мрії з пам"яті витру
    І розвію по вітру.

    Напишу лист в минуле
    Й не відправлю ніколи.
    Все, про що ми забули –
    Не засіяне поле.

    Час по колу кружляє
    Золотим циферблатом.
    Бур"яном проростає
    За кохання розплата.

    Сад залишив нам пні…
    Хто ти був? Подорожній.
    Все, що вмерло в мені –
    Воскресити не можна…




    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  15. Галантний Маньєрист - [ 2010.07.30 19:28 ]
    Часи з Дуенде
    Не ти одна, але найкраще - ти,
    вдихнеш у скроні радість повноти
    у мить, коли сполум’яніле листя
    над памороззю голеним обійстям
    відшелестить декором наготи
    плодів, які мені ще стерегти,
    і спокушати вічності провістям.

    Сніги і ти, чи я і пори року -
    Печалі Демон, в'язень самоти,
    від тебе завше тіню - за півкроку -
    та послизається на тлі зими,
    і тим хрумку зумовлює мороку
    і пам’яті, і люблячому оку -
    морозно-римно збурюючи „ми”.

    Напевно, люба, ми - як двічі "я",
    як береги життя і течія,
    як хіть моя та рудень твоїх руди -
    у душу благосно вповзає грудень
    і рятувати я лечу тебе од люде,
    і вже, як можу, ніжу – стопи, груди,
    їх молоком зворушене маля.

    Як пристрасно у мареві зими!
    Кохання вивертається на біло,
    і з осені у соковите тіло
    злітаються солодкогубі сни –
    на три нестямні місяці у ліжку,
    допоки не пришлють весняні дні
    нам неоплатну фатуму платіжку.

    Цілуй мене до ніжності мовчання,
    і хай тілесне зводиться бажання
    усупереч небесному „терпіти”,
    я свідчитиму Богові, що жити
    інакше не могла ти, бо хотіти,
    коли минають всі "до запитання”,
    це саме те, що вслід за "полюбити".


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (15)


  16. Володимир Солодовніков - [ 2010.07.30 19:58 ]
    * * *
    Коли було це?..
    На весні.
    Аж он кипить
    Блакитне жито.
    Та все ще чуються мені -
    Молитви бабиного літа.

    З отих червоних кольорів
    Складає ніч рядки для тебе.
    І стогнуть крони від плодів,
    Тримаючи іще і небо.

    Коли було це?..
    Не питай.
    З тобою в пам`яті щомиті.
    Неначе в серці водограй -
    Молитви Бабиного літа.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.47)
    Прокоментувати:


  17. Ірина Федірко - [ 2010.07.30 19:26 ]
    Майже цінне
    Особистий щоденник – майже цінне і майже нічого.
    Кілька сотень сторінок – не багато і зовсім не мало.
    Моя мрія – знайти свою ту єдину дорогу.
    Я пройти міст хотіла, натомість тільки зламала.

    Мій надійний плей-лист – мої спогади і відчуття.
    Так багато пісень, відповідно, багато мотивів.
    Мені б доторкнутися й просто почути слова,
    Подих літа, дощу і гріз неба сміливих.

    Мої книги і фільми – потрібні, потужні, ефектні.
    Нові двері буття, співчуття, розради й добра.
    Я хотіла б навчитись стояти так непохитно,
    Як стоїть віками височезна кам’яна гора.
    27. 07. 2010


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  18. Ірина Федірко - [ 2010.07.30 19:50 ]
    Доторкнутись до душі
    Попробуй тільки доторкнутись до душі!
    І це буде останнім, що ти зробиш.
    Я поверну тоді тобі твої ключі,
    І цим закінчиться любов твоя до гробу.

    Моя душа, мій світ, мої думки –
    Це те, про що ти можеш вже забути.
    У подарунок дам тобі нитки.
    Повернеш, якщо схочеш повернути.

    Струна порвалася. Та й слід було чекати
    Такий кінець. Ще п’ять секунд до пісні.
    Та й взагалі, ти ж можеш вишивати.
    Не пий мій чай, мотиви дуже різні.

    29. 07. 2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  19. Анастасія Риженкова - [ 2010.07.30 19:50 ]
    Пароль
    Я забула від тебе пароль -
    Невідомо чия вина
    І змінилась тепер моя роль,
    Внесла зміни у неї сама.
    Щось можливо зробили не так
    І обставини вкрали час.
    Сіли ми не в один літак,
    А життя роз'єднало нас.
    Збудували бар'єр зі слів,
    Вимагаючи правди доказ.
    Стерла раптом всю щирість снів
    Стрічка фальші в думках на показ.
    Все це стало не схожим на гру,
    Почуття зруйнувавши душу,
    Обміняли наш мир на війну,
    Яку я зупинити мушу.
    А тому, підійму прапор білий
    І віддам я себе долі іншій.
    Зберегти нашу мить не зуміли -
    Може знайдемо щастя у ліпшій.
    01.04.10 р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.27) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  20. Михайло Карасьов - [ 2010.07.30 17:43 ]
    Акварелі.
    Павутина.

    Між соснами прозоре павутиння
    Гойда хрестовика
    Із візерунком на округлій спинці.

    Легенький вітер запахом живиці
    Війнув і стихнув.
    Лунко впала шишка.

    Пучки м′якої довгої трави
    За вітром простягли зелені стебла.

    Згори майнула лусочка кори
    І зачепилась біля павука.
    Сріблясто зблиснула на сонці павутина
    Дрібними краплями ранкової роси.

    2010.
    * * *


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (6)


  21. Марк Кнопкін - [ 2010.07.30 16:46 ]
    Наодинці
    Пів на п’яту. Продуктовий за рогом.
    Лінь іти. Також скрипить підлога,
    А це дратує. Строкаті птахи
    Лоскочуть дахи.

    Чверть на шосту. Я вимив посуд.
    Роздивляюсь пташиний послід.
    До продуктового доведеться йти:
    Кінчились цигарки.

    Пів на сьому. Я знову вдома.
    Із дзеркала вирячився невідомий.
    Гротескний, в ореолі диму:
    Із рота стирчить «Прима».

    Це - нікчема: з глибин душі
    До самої маківки ледачий.
    Він не вміє писати вірші.
    Але ви – тим паче.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (2)


  22. Ванда Савранська - [ 2010.07.30 15:58 ]
    Марина Цветаєва. Дві пісні
    1.
    Та що багаття схолодніле,
    Коли розлука – ремесло!
    Спочатку хвилею накрило,
    А потім в море понесло.

    Не поповзу я за коханим
    У гніві раболіпнім вслід -
    Колисана я океаном,
    Морського лона гордий плід!

    І хоч всю землю, доли й гори,
    Мов яблуко, з боків кусай,
    Коли звертаєшся до моря, -
    Зі мною розмовляєш, знай.

    Я не складу навхрест долоні,
    Як дівам личило б земним,
    Бо виношена я у лоні
    Не материнськім, а морськім.

    Ні, наші жони вслід не плачуть,
    Не пишуть і листів не ждуть.
    І знову я піду, рибачка,
    Без невода – в рибальську путь.

    Мій голос полетить над світом,
    Якась–то сила є у нім –
    Я в лоні виношена світлім,
    Не материнськім, а морськім.

    Колись на струмінь швидкоплинний
    Поглянеш з борту корабля
    І скажеш: «Я любив Марину –
    Морську, що канула в моря!»

    Серед коралів, скель придонних
    Не твій, срібляста, тихий дім?
    Дочка, що викохана в лоні
    Не материнськім, а морськім!
    11.07.2010


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  23. Ванда Савранська - [ 2010.07.30 15:25 ]
    Марина Цветаєва. Дві пісні
    2.
    Учора в очі зазирав,
    А нині – погляда на сторону!
    Учора до пташок гуляв –
    Всі жайвори віднині – ворони.

    Розумний – а немов здурів!
    Я ж – глупа, плачу, остовпілая.
    О, крик жінок усіх часів:
    «Мій милий, що тобі зробила я?!»

    І сльози їй – вода, і кров –
    Вода, – в крові , в сльозах умилася.
    Не мати – махуча –Любов:
    Не ждати ні суда, ні милості.

    Коханих крáдуть кораблі,
    Жене від нас дорога білая…
    І стогін по усій землі:
    «Мій милий, що тобі зробила я?!»

    Учора – біля ніг лежав,
    Рівняв з Китайською державою.
    Долоні розтулив – упав
    Мій світ – копійкою іржавою.

    Я дітовбивцею в суді
    Стою – немилою, несмілою.
    І в пеклі крикну я тобі:
    «Мій милий, що тобі зробила я?!»

    Скажіть, і ліжко, і стілець:
    За що тепер мені каратися?
    «Націлувався – і кінець,
    Щоб з іншою націлуватися!»

    Привчив горіти у вогні,
    Жбурнув – у ніч задубенілую!
    Ось милий що зробив мені.
    Мій милий, що тобі зробила я?

    Я стала зрячою ізнов –
    Все некоханій відкривається.
    Де відступається Любов, –
    Смерть-садівниця підкрадається.

    Не треба й дерево трясти –
    Свій час для яблука дозрілого.
    За все, за все мене прости,
    Мій милий, – що тобі зробила я!
    11.07.2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  24. Олександр Христенко - [ 2010.07.30 14:30 ]
    ТАК І МАЄ БУТИ
    Обабіч дороги -
    сумна, струнконога,
    кусаючи губи...
    Злітали у листя,
    як срібне намисто,
    сльозинки з очей.
    Мене зачепили
    скривавлені крила,
    замотані грубо.
    Боліло минуле
    і ти пригорнулась
    мені на плече.

    Жіночі долоні
    у серце і скроні
    теплом проростали
    І ти розквітала,
    та кликав у далі
    дороги рушник.
    Легкою ходою
    ти – поряд зі мною,
    але на вокзалі,
    Мене підхопивши,
    сховався у тишу
    вагон-мандрівник.

    Обабіч дороги –
    сумна, струнконога
    кусаючи губи...
    Росинками - в листя,
    як срібне намисто,
    сльозинки з очей.
    Підняти несила
    зневірені крила
    і жити не любо,
    Шукати по світу,
    чи в долі просити,
    надійне плече...

    Поштову голубку
    беру я у руки
    і ген відпускаю,
    Хоч заздрю їй потай –
    тепло і турботу
    до тебе несе.
    Тепер ти щаслива –
    це зовсім не диво:
    так бути і має!
    Розумна, кохана,
    турботлива мама
    і це ще – не все.
    30.07.10р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  25. Юлька Гриценко - [ 2010.07.30 13:50 ]
    Зальвовлені
    Покотилися спогади краплями,
    Наче перли намиста погублені.
    І старенька бруківка заплакала,
    Недоніжена і недолюблена.

    Наче громом у полі між травами
    Проонеслись два трамваї сполохані.
    І прощання здавалось забавою
    Для нещасних, до болю закоханих.

    Поміж куполів неба вечірнього,
    Майоріли зіниці залякані.
    Обіцяли навік бути вірними,
    А сьогодні від зради заплакали.

    Пронеслось «прощавай» над вокзалами,
    Переходами і світлофорами.
    А ліхтарики довго казали нам,
    Що до смерті зостанемось хворими.

    Обмінялись думками взаємними,
    І ще довго мовчали здивовані.
    Бо єдине нас досі поєднує:
    Ми обоє навіки зальвовлені.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (17)


  26. Мрія Поета - [ 2010.07.30 12:31 ]
    Її багаж
    у цієї жінки десятки імен та облич
    двадцять сім пар взуття
    чи не стільки ж колишніх
    вибіркова пам'ять
    спеції на полич-
    ках і вниз головою на лампі летючі миші
    переможна постава й усмішка femme fatale
    ну…діра в голові
    й на кредитці постійний мінус
    в холодильнику - з їжі пліснявий ементаль
    замість власної доньки
    п’ять нестерпних племінниць
    два обламані нігті
    облом на інтим-фронтах
    кілька слів у кишені
    і сиві три волосини
    а було б задля кого усе це послати нах…
    і до кого упасти з вершини на руки сильні


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (65)


  27. Володимир Солодовніков - [ 2010.07.30 09:11 ]
    * * *
    Я не той
    І ти не та.
    Йдуть дощі якісь химерні.
    У мовчанні стогнуть верби
    На рядках твого листа.

    Не здійснилось,
    Не збулось,
    Ми шукали взимку літа,
    Та не квітне
    Снігом жито,
    Снігом серце зайнялось.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (7)


  28. Ігор Рубцов - [ 2010.07.30 07:17 ]
    Псалом 138
    Всім серцем своїм я тебе прославляю,
    співаю Тобі лишень перед богами,
    до храму святого Твого я вклоняюсь,
    Імення Твоє прославляю між нами
    за правду Твою і за милість безмежну.
    Ти Ймення Своє возвеличив і Слово
    підніс над усе. І багаторазово
    удень піднімаю молитву належну.

    Бо Ти підбадьорюєш силою душу.
    Прославлять Тебе всі царі,бо почують
    слова Твоїх уст, що наповнюють сушу,
    почують і піснею гучно вшанують.

    І будуть співать про шляхи мого Бога,
    бо слава Господня безкрає велика.
    Високий Господь, але бачить низького,
    І вгадує здалеку гордого лика!

    Якщо серед тісняви піду, Ти, Боже,
    оживиш мене проти люті запеклих,
    правицю простягнеш, мені допоможеш,
    за мене здійсниш Ти, бо милість до чесних
    довічно є cуттю Твоєю. Не можеш
    Ти справу десниці лишити, мій Боже!

    14 квітня 2007 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  29. Василь Степаненко - [ 2010.07.30 00:36 ]
    Яблука спіють якраз… ЯС
    Барви яскраві
    Вітер з туманом змішав –
    Ранок поблякнув.

    І переплутав…
    Яблуню я обійняв…
    Стан її білий.

    Ледь ворухнулись вуста,
    Очі всміхнулись.
    Яблука спіють якраз…
    Дай доторкнуся.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  30. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.29 22:27 ]
    Не спиню, не покличу...
    Не спиню, не покличу,
    залишу все на відкуп долі.
    Зореносного серпня сивиною
    вкрите чоло.
    Із прив’ялих троянд пелюстки
    облітають поволі.
    Між минулим й майбутнім
    Лишилося літа тепло.

    Через радість й печаль я іду
    не шукаючи броду,
    Моя бистра ріка
    не міняє свою крутизну.
    І не вдруге - вдесяте,
    заходжу в одну і ту ж воду.
    Чому трапилось так,
    то мабуть і сама не збагну.

    Захлинаються грози
    лісів праправічних луною,
    цього літа востаннє
    танцюючи свій падеграс.
    Покриваючи землю
    ряснющихих дощів пеленою...
    Та це дійство в природі
    сьогодні уже не для нас.

    Я прозора, мов тінь,
    до небес простягаю руки
    та у безвість лечу,
    знов підхоплена вихором мрій.
    Щастя сонячний промінь
    і темінь одвічної муки
    Воєдино злилися
    в написаних віршів сувій.

    2006 р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  31. Марина Єщенко - [ 2010.07.29 22:17 ]
    * * *
    А може очі у тебе сині?
    Врослося небо в сутулі плечі.
    І давить небо, бо ти всесильний,
    Бо ти всесильний і не заплачеш.
    Земля чарує – холодна й чорна.
    Вгрузають п’яти – тримають ноги…
    Колись вона і тебе огорне,
    Коли утомишся бути богом.
    Горбата вічність, щерблена пам’ять…
    А ти тримаєш плечима небо…
    Колись це небо в тобі розтане,
    Дощем солоним ввіллється в тебе!
    …Мене чарують зіниці сині.
    Я ще тримаюсь, та вже не довго:
    Скупаюсь в сонячному промінні
    І стану нóвим безсмертним богом.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  32. Іван Гентош - [ 2010.07.29 22:15 ]
    пародія "РАНІШНЄ..."

    Возьму из твоего крыла
    Перо. Одно. Такая малость!
    Что от меня тебе досталось?..
    Мой милый мальчик,– до утра!

    Мой милый мальчик! До утра
    Игра становится обузой.
    Быть может, я не буду музой,
    Любовницей, et cetĕra.

    Но буду сном. О чём – не помни,
    Мой милый мальчик-до-утра.
    Страстей прошедших кожура –
    Исчерканный листок альбомный.

    Теперь – пора.


    Мрія Поета
    поезія "До утра"



    Пародія

    Вставай! Іди! Тепер – пора,
    На вулиці світає, милий…
    Та не пручайся ти щосили,
    І не лякайсь – я не мара.

    Ти дома наберися сил,
    І не сердись, коханий хлопче.
    Мудрішим будь – життя розтопче,
    Все пір’я вискубає з крил.

    Вже ким я в тебе не була!
    (Так вИсоко піднята планка)
    Я – Гейша, Муза і Коханка…
    Який тягар на два крила!

    Я полежу, тобі – пора
    (Під шум дощу так добре спиться).
    Одна пір’їнка – то дрібниця…
    Не варте слів. Еt cetĕra.

    Що напророчили Таро?
    Не пара – констатую з сумом.
    Але, щоб ти не передумав,
    Я в тебе висмикну перо…



    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (18)


  33. Володимир В'юга - [ 2010.07.29 22:22 ]
    Слухавка
    Гудки мобільних телефонів
    Кругом із радістю та гордо
    Снують, як птиці невгамовні,
    Аби скінчить політ акордом;

    Літали й ми з батьками дивно:
    Оркестром бесід з янголами
    Зустріла станція нас Кримно,
    Дивились люди – пароплави
    Своїх життів, щасливих долей
    Ми привели у рідний простір,
    Тут не болять нам наші болі,
    Тут ластівка радіє гостям,

    Я слухавку кладу печально:
    Скінчаться знов і знов розмови
    І «Слава Богу» - як причальне,
    І потиск рук, і подих знову.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  34. Максим Едель - [ 2010.07.29 20:09 ]
    Повернення
    Так маки , наче витоптані зорі.
    Елегія води.
    Повернення завжди, як колір моря ;
    Повернення туди ,

    Де вулиця солона, наче піна –
    Назавжди. І Земля,
    Як маятник – все справа і наліво
    (округлістю нуля).

    Все пошепки –щоденно і щоночі .
    Так димно. І купе,
    Де за вікном миттєвість ; звуки , очі.
    І жадібне, скупе

    Повернення розірване на біль , і ще -
    На станції ,мости ,
    На північ ,південь , захід , схід , на більше -
    Безсоння . І що ти…

    29.07.10


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  35. Влодко Хіцяк - [ 2010.07.29 19:09 ]
    Пори року
    Минула осінь була б не такою
    і весни не продовжили б цвісти,
    якби не ті тумани над горою,
    якби не Ти!

    Зима прийшла б така сумна і зимна:
    самотні свята і сніжинок рій,
    якби не Ти - прекрасна і предивна
    прийшла із мрій!

    Весна була б немов жорстокий вирок,
    що серце розрива від самоти.
    І навіть птахи не вернули б з вирію,
    якби не Ти!

    І літо це - таке гаряче й пристрастне
    було лише букетом вітру й злив,
    якби до Тебе, рідна моя пристане,
    я не приплив!


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (1)


  36. Наталія Буджак - [ 2010.07.29 17:54 ]
    Феміда
    Ми розміняли почуття на вічність,
    Таку глибоку і таку святу.
    Хоч у душі щоденно протиріччя,
    Я все одно до кращого прийду.

    Ми вже тепер інакші,ми не ті,
    Що були ще торік в одежі долі.
    Знайшли свій шлях й приречені іти
    В химерну пастку вічної неволі.

    Вже світ стає огидний і глухий,
    І,може,в цьому є й моя провина.
    Зверни на мене дух свій мовчазний
    Моя покірна і сліпа Фемідо!


    Рейтинги: Народний -- (4.82) | "Майстерень" -- (4.86)
    Прокоментувати:


  37. Віктор Цимбалюк - [ 2010.07.29 15:07 ]
    Символи
    ...Я живу у державі, в якій зубожілий народ,
    Розгубивши усе, крім кмітливої вдачі і гумору,
    Напитав собі герб - золоте деревце Сефірот...
    "Це ж князівський тризуб!" - можновладці-поети "подумали..."

    ...Я живу у державі,
    Бо я в цій державі живу...

    ...Я живу у державі, однак тут народ ні до чого...
    Бо держава моя - в мальовничому, тихім селі,
    Де в росі на світанку ще можна угледіти Бога,
    Де увіткнута палка кущем пророста із Землі...

    ...Я живу у державі,
    Бо я в цій державі живу...

    ...Я живу у державі, якою керують сатрапи...
    Поза злодієм - злодій, за черевом підкумка - кум...
    Над усім цим лайном майорить перевернутий прапор...
    Воду ллють на Вогонь!... Неприкрите невігластво, глум...

    ...Я живу у державі,
    Бо я в цій державі живу...

    ... Я живу у державі, як варвар, як гой, ніби Каїн...
    Бо - Єдине шукаю... Рабові невільне Знання...
    Розбудивши Любов, я до спраглих Любові гукаю:
    "Просинайтеся, люди! Вас глушить і сліпить брехня..."

    ...Я живу у державі,
    Бо я в цій державі живу...

    ...Я живу у державі, насправді, бо, знаєте - доля...
    Бо Душа, перев'язана в гуз, знає Міру Буття:
    Де блакитне - Земля, ну, а жовте - Божественна Воля...
    Де у серці б'є ключ, суть корона і корінь життя...

    ...Я живу у державі,
    Бо я в цій державі живу...

    Кумпала Вір,
    28.07.2010 року, м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (14)


  38. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2010.07.29 15:29 ]
    Настроение
    Вот, на сердце осадки…
    «Нажимаю» на сладкое,
    И не с меньшим азартом
    Поругаю украдкою…

    Беспокойство и пауза –
    Ожиданья позиция,
    Это то, что осталось мне.
    Я себе – инквизиция.

    Надо душу помиловать,
    И любовью побаловать,
    Принудить, изнасиловать
    Страсти сладкой отравою…

    Жду тебя с нетерпением
    И со рвеньем души,
    Постучи в мои двери…
    Или хоть напиши…

    28/07/2010г.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (4)


  39. Марк Кнопкін - [ 2010.07.29 12:22 ]
    Возвращение
    Я пройду вдоль улицы, как по углям.
    Не узнаю, ни этой усердной змейки,
    Ни одного облупившегося угла.
    Отыщу скамейку.

    Граммофон в окне источает Глинку.
    Пудели. Люди в заморских одеждах.
    Да, и воздух свеж, а не гниль, как
    Бывало прежде.

    У помойки роятся коты и стоит стул
    (Без одной ноги). У соседки тройня.
    И фасад не нов, и фонарь сутул.
    Да и я нестроен.

    Детворе, как всегда, не хватает мела -
    Ни на классики, ни на "Люблю".
    Дом не топят, а, между тем, дело
    Близится к ноябрю.

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  40. Сергій Татчин - [ 2010.07.29 10:10 ]
    2010
    це літо жаске й пекуче,
    бо я за тобою скучив,
    від тисячі сонць розм'як.
    із тіста і воску голем,
    керований алкоголем,
    пантрую твоє і'мя.

    позваблений тиску зваби,
    я звав би тебе і звав би,
    струну пуповини плів.
    і люди зійшлись зівсюду,
    і стало б отого люду,
    неначе у мові слів.

    для них очевидні речі:
    що ми голоси лелечі,
    нечуті іще ніким.
    і ця німота первинна,
    як випиті разом вина,
    як дотик до губ руки...

    це літо сухе й гаряче,
    пульсує між нами наче;
    єднає тіла в знання,
    що кров - це прили/відливи,
    а стати - удвох! - щасливим:
    я б шкіру над серцем зняв.

    чекання таке бездонне,
    що в ньому одразу тоне
    незнаний до цього страх.
    і люди, умовно добрі,
    покажуть сліди за обрій
    у дім на семи вітрах.

    і ми у отому домі,
    непізнані ще у втомі,
    оселимось назавжди,
    закохані дві сновиди,
    навзаєм - на голос! - вити,
    приречені - я_і_ти.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.71) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (37)


  41. Валерій Хмельницький - [ 2010.07.29 09:38 ]
    Кава бразільська. Гаванська сигара (літературна пародія)
    Кава бразільська. Гаванська сигара.
    Очі пускають бісики.
    Еро-пригоди. Гавайська гітара.
    ...Де мої, зрештою, трусики?

    Стомлене штурмом, спить міцно військо.
    Матрицю вщент зруйновано.
    Випити Chianti. Вино італійське.
    Вранці - почати наново.


    29.07.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (26) | "Мрія Поета Грецький коньяк. Шоколад бельгійський"


  42. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.29 09:55 ]
    Сину
    Коли маленьким був, я колисала,
    Пісні-перлини сипала до ніг,
    Молила, щоб недоля не приспала,
    Просила Бога, щоб тебе зберіг.

    Мій любий сину, зоряний світанку,
    В канву життя не пройдених доріг,
    Вплітала щирим серцем в вишиванку
    Свій материнський світлий оберіг.

    Я вишила я хрестиком стежини
    Під шепіт трав і пісню солов’я.
    Рости, рости! Зростай, моя дитино,
    Надія, щастя, радосте моя!

    Як весни будуть плинуть безупину
    Й зозуля накує багато літ,
    То не забудь і посади калину,
    Та на землі залиш достойний слід.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.42)
    Коментарі: (2)


  43. Оксана Мазур - [ 2010.07.29 02:08 ]
    МАХА ( КАЕТАНА)
    Спогадів палких намисто
    І корсажу рвана рана.
    Терням болю серце стисло:
    Плачте, донно Каетано!

    Смуглоплечий кабальєро
    Так ярів у ній: “Кохана!”,
    Зрада личить всім тореро…
    Гріх покриє Каетану…

    Причастилася в розлуку,
    Стисла груди велич храму.
    Реготом гасила муку –
    Киньте камінь в Каетану!

    Власяницею на душу
    Відблиски свічі й сутана.
    Сльози помстою осушить
    Непокірна Каетана.

    І розгрішення не буде,
    Лик святого чорним стане.
    Кровію рубін на грудях…
    На коліна, Каетано!

    Полум’яна тонадилья
    В траурі мантильї тане.
    Приворотне ваше зілля,
    Незрівнянна Каетано…

    липень 2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (2)


  44. Марк Кнопкін - [ 2010.07.29 00:46 ]
    Стих, посвященный идее увеличения пенсионного возраста
    Колченогий звон на периферии слуха.
    Это грядет гроза.
    Постовой хочет отвесить тебе оплеуху.
    Хочет, но ему нельзя.

    Ты - гражданин: ни нагана, ни совести,
    Только потертость паспорта.
    Да еще блеклое, мелкое эхо голоса,
    Приглушенного насморком.

    Ты - содержимое твида и хлопка,
    Горечь во рту страны.
    Ей хочется сплюнуть, но как-то неловко.
    Плюс - нету слюны.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  45. Наталія Крісман - [ 2010.07.28 23:22 ]
    Юрію Яремку
    Ким буду сьогодні? А знаєш, таки синім птахом,
    Що в неба безодню за вітром злітає без стрАху,
    На Землі Смарагдові тіні кидаю крилаті,
    По стежках потаємних бажаючи рай відшукати.

    У незнаних світах, переповнених суттю по вінця,
    І у маревах-снах я збираю знання по краплинці,
    Щоби мої вуста лиш казали слова доброзичні,
    Аби свого хреста гідно я пронесла через Вічність.

    Розтікаюсь рікою по долях людей, що стрічаю,
    Проникаю стрілою крізь тебе, крізь небо безкрає,
    Повертаю до рідного краю ключем журавлиним...
    Я ключ твій до раю? - Я біль, що вкладаєш Ти в риму!...
    28.07.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  46. Софія Кримовська - [ 2010.07.28 22:09 ]
    Роз’єдную половинки
    Роз’єдную половинки,
    на чорне ділю і біле.
    Розвіяно ще узимку,
    заметено влітку пилом.

    Не треба образ і болю –
    нікому не буде ліпше.
    У нас на обох з тобою
    остання, можливо, тиша.

    Вимірюю кроки пульсом,
    відводжу гріхи та очі.
    Ти, може, мене і пустиш,
    але не себе. Це точно.
    28.07.2010р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (14)


  47. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.28 22:31 ]
    Давай помовчимо.
    Давай помовчимо, хай буде тиша-
    Безмовний щем на поминках кохання.
    Історія розмашисто запише
    У свій архів той помах крил останній.

    Давай помовчимо, хай буде вічність,
    Як тихий сум, що з часом не минає…
    І плачуть воском поминальні свічі,
    Й невтішно тиша-реквієм ридає…

    Давай помовчимо, щоб словом мертвим
    Не осквернити святості любові,
    Що відійшла, і вже не може стерти
    В моєму серці зорі світанкові.

    Давай помовчимо, бо в цю хвилину
    Слова прощання зовсім недоречні.
    Ось так любов зникає по краплині,
    Без застережень і без заперечень...

    Давай помовчимо, хай буде тиша-
    Безмовний щем на поминках кохання.
    Історія розмашисто запише
    У свій архів той помах крил останній...

    2010




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  48. Мрія Поета - [ 2010.07.28 21:57 ]
    ***
    Грецький коньяк. Шоколад бельгійський.
    Вечір - як чорт на ратицях.
    Губи штурмують, неначе військо.
    Ероса чорна матриця.


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (7)


  49. Тамара Шкіндер - [ 2010.07.28 21:20 ]
    Літня гроза
    Стояла ніч, обпалена грозою.
    Ковтала дощ, тамуючи жагу,
    Грім гуркотів, незримою рукою
    Виписував із блискавиць дугу.

    А небо, мов розжарене горнило,
    Спалахувало сотнями жарин,
    Село завмерло, наче заніміло,
    Дивилось сумно вікнами хатин.

    Ріка бурлила темною водою,
    Звивалася й шипіла, мов змія,
    Здавалося зійшлися у двобої
    Стихія неба й стомлена земля .

    Хитались наче привиди дерева,
    Повітря пахло гірким полином..
    Заснуло все – коротка ніч липнева…
    І лиш твоє світилося вікно.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  50. Мельмот Себастіан - [ 2010.07.28 18:42 ]
    Криза епохи
    Солодко стукає ніч у темне вікно...
    Не чуємо. Байдуже. Все одно.
    Тероризуємо душу, рвучи її на шматки.
    Фари світять в обличчя. Ми - світлячки.

    Чужими ми звемо рідних. Часто втрачаєм честь.
    Юність губимо. Сухо старіємо. Жесть.
    Царюємо над такими, як ми. Гостра гра.
    Зеленоокі троянди. Іронія. Мляве "ура"...

    Очищуєм пам"ять чарками, пляшками пива,
    Хтиво дивимось на людей, чекаючи дива.
    Хаос панує довкола. Дико доконуєм день.
    Молоко поєднали з кров"ю. Стогін замість пісень.

    Перериваємо подихи. Ніжно шепочем шум,
    Меланхолійно стрічаєм світанки в полоні буденних дум.
    Юридично оформили все: кохання і зраду...
    Не реагуємо на відвертість. Не хочемо чути правду.

    Всі довкола - актори, вертеп, скоморохи...
    Сьогодення? Майбутнє? Криза епохи...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1297   1298   1299   1300   1301   1302   1303   1304   1305   ...   1829