ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Тамара Березіна - [ 2009.09.25 08:11 ]
    *****
    Чому тебе я люблю й досі?
    Скажи мені, за що? За що?
    Ми розійшлися вже давно,
    А надворі настала осінь.

    В душі також неначе осінь,
    І сонце вже не гріє - світить.
    Зів'яли ті останні квіти,
    Що дарував колись мені ти.

    Червоні три троянди на столі -
    Давно уже вони зів'яли.
    Це символи твого кохання,
    Яке зів'яло, так, як і вони.

    А серце моє ниє і болить,
    Червоні сльози котяться додолу.
    Неначе з трьох троянд там голки три,
    Встромились в нього й сильно колють.

    Чому тебе я люблю й досі?
    За гарні очі, чи за що?
    А дощ настукує в вікно,
    Немов шепоче: "Осінь... Осінь..."

    2000р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Тамара Березіна - [ 2009.09.25 08:35 ]
    *****
    Чи знову я тебе побачу,
    Чи поцілую тебе знов,
    Того, що зміг любов мою гарячу,
    Змінити на чужу любов?

    Душа болить і лиш докори,
    Таке пусте усе кругом.
    І тільки шелест від тополі,
    Немов ридає за вікном.

    Пішов, погаснув ти, мов зірка,
    В душі моїй настала ніч.
    І, хоч любила я так сильно!
    Ти ж полюбить мене не зміг...

    1999р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Андрій Олеськів - [ 2009.09.25 08:39 ]
    Ми не зважали на годинник
    Ми не зважали на годинник,
    На час нам було всеодно,
    Хоч він летів кудись невпинно,
    Ми жили наче у кіно.

    Ми вдало грали свої ролі
    В сюжетній лінії життя,
    Сценарій нам писала доля,
    Знімав нас Режисер-Суддя.

    Одну за одною ми рвали
    Сторінки із календаря,
    Червоним дати відзначали,
    Коли поїдем на моря.

    Та ми залишились за кадром
    У цій історії сумній,
    І хоч душа того не варта,
    Ми досі дремось на Олімп...


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  4. Вікторія Журавель - [ 2009.09.25 08:43 ]
    Осень
    Мерзавка осень в лунном свете
    Срывает листья за окном
    И оголенные деревья
    Вдруг засыпают сладким сном.

    В холодный воздух паутиной
    Вплетает нити серебра,
    А струйкой дыма с подворотни
    Напомнит лето у костра.

    В печальном облаке тумана
    Растает город в миг иль в два,
    И в парке созданном любовью
    Шуршит опавшая листва.
    (2008)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  5. Олександр Сушко - [ 2009.09.25 06:46 ]
    Колись
    * * *
    Як поцілунок обпече вуста
    І серце наче пташка затріпоче,
    Мій дух увись урочисто зліта
    І в ласці розчинитись твоїй хоче.

    В руці твоїй бальзами чарівні,
    Цілющі трунки, звабливі й пестливі,
    Ти щедро дарувала їх мені,
    Коли були удвох іще щасливі.

    Я не казав, що я тебе люблю,
    Та не просив уваги ані трохи,
    І доля розвела нас без жалю,
    І наші розійшлися всі дороги.

    Ген, у степу, згоріла вся трава,
    Дощу не дочекавшися та грому,
    Залишились лише оці слова
    І фото із сімейного альбому.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" 5.25 (5.82)
    Прокоментувати:


  6. Іван Редчиць - [ 2009.09.25 00:16 ]
    ВІЧНА СПРАГА (сонет)
    І ніжних вуст вишневий квіт,
    І рук розкрилля лебедине,
    І білі хвилі білих перс,
    І сині проліски очей;

    І яблука твоїх колін,
    І чорна ніч коси твоєї –
    Усе в зірках палких цілунків,
    Що твою вроду осявають.

    Ти джерело снаги моєї,
    Завжди я спрагло буду пити -
    Напій цілющий і хмільний,

    З твоїх криниць, моя любове.
    І я довіку не нап’юся,
    Бо маю, люба, вічну спрагу.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (10)


  7. Іван Редчиць - [ 2009.09.25 00:18 ]
    НЕДОЦІЛОВАНІ ВУСТА (сонет)
    Веселе сонце, наче личко сина,
    Схилилося над нашими серцями,
    Й лоскоче ніжно пальчиками вітру
    Твої недоціловані вуста.

    І цвіт п’янкий чарівності твоєї,
    В душі моїй весною забуявши,
    Заманює обох у вир кохання,
    Хоча й не видно золотого дна.

    Коли зоря крайнебо цілувала,
    Солодкий стогін долітав із гаю –
    Дивилися берези юні сни.

    Твоя коса розкрилена, як чайка,
    Що відпочила на моїх долонях, -
    Летить у світлу музику любові.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  8. Іван Редчиць - [ 2009.09.25 00:31 ]
    БІЛОПІННИЙ САД (сонет)
    Ходи сюди, чаклунко зореока,
    Послухаєм зелену скрипку саду.
    Її ще не сполохали вітри
    Далекими, чужими голосами.

    Торкни рукою струни калинові,
    І яблуневу пісню розбуди.
    Лиш не сполохай порухом раптовим
    Лякливу птаху тиші передчасно.

    Ти слухай серцем і дивись душею,
    Ніде такого дива не побачиш,
    Бо мій, кохана, білопінний сад -

    Це витвір мого роду і землиці.
    О, скільки тут мелодій геніальних
    Я чую в поліфоніях весни!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  9. Олександра Новгородова - [ 2009.09.25 00:56 ]
    англійські мотиви
    Він зачекав на неї
    Три квартали
    Мовчання.
    Так далеко, Боже!
    Я не дотримала
    Презумпцію
    Прощання.
    Тепер не можу.
    Вікно. Герань. Туман.
    Мої картини.
    Знайомі шелести,
    Слова, обман
    Його квартири.
    Просторий плащ,
    Червоний шарф,
    Застиглі стіни.
    На площі гамірно,
    А тут мене простили.
    Хай голуби собі летять
    Подалі в небо.
    Він й досі п’є
    Цейлонський чай.
    Вершків не треба.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  10. Катя Тихонова - [ 2009.09.24 18:45 ]
    Калачі для ведмежат
    Ведмежатам у печі
    допікались калачі.
    Всі вже їсти так хотіли,
    що ногами тупотіли:
    "Тупу-тупу, піч, печи,
    ми чекаєм калачі!
    Будем з медом їсти їх,
    пригощати будем всіх".

    Допеклися калачі,
    стали разом їх лічить:
    "ось один, ось другий, третій,
    найрум'яніший - четвертий!"

    Всі налися, а потім,
    Ще й напилися компоту.
    І вклонилися печі
    за солодкі калачі.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (5)


  11. Катя Тихонова - [ 2009.09.24 18:12 ]
    Просвітлення...
    Просвітлення світу, просвітлення думки - осінь
    ступає на килим із жовто - гарячих фарб.
    Художниці "БРАВО!" - гукають усі перехожі.
    О, осене славна, - пошана, уклін, віват!
    Горіхово-яблучно-грушево-сонячно-зоряно
    (у полі жовтіють пузаті такі гарбузи),
    і пахне в повітрі димом, на росах встоянім,
    і пахне весною. Бо поруч зі мною Ти.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (2)


  12. Микола Левандівський - [ 2009.09.24 17:30 ]
    Мінливість
    Мінливість квітів між фазами місяця
    як злочин скоєний поспіхом
    в пристрасті
    сонливість… зоряна дорога
    чи пак – Чумацький шлях
    шосе у космосі до Бога
    чужа любов в калинових серцях
    мінливість квітів…

    мін… міна… мінливість
    паразитуючий неспокій на обличчі
    сухі уста… утрачена цнотливість
    нема лиця на тонкому безличчі
    німа сміливість псячої породи
    а ти… мінлива: можеш дощем…
    а можеш і сонцем…
    так сміливо…
    2009


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (11)


  13. Юлія Хвас - [ 2009.09.24 16:02 ]
    Самотність роздмухує вогнище віршів
    Самотність роздмухує вогнище віршів.
    В майбутньому томику іскорослову
    Самотність про мене вуглиною пише
    Й обпалює музі крило випадково.

    Ти враз доростаєш до виклику долі
    Й устами тримаєш мовчання жарину.
    А я п'ю усмішку із льодом поволі,
    Щоб подихом гріти самотності спину.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  14. Світлана Горбаль - [ 2009.09.24 16:18 ]
    Думки...
    Життя тобі співає серенади,
    зустріти день судилось лиш тобі...
    Закрити очі правди і неправди,
    щоб знову бачити чудові сни...

    "Чого ти хочеш?" - запитають знову...
    І сльози радості поллються із очей.
    "Не хочу слухать більше цю розмову,
    мене пече, у серці десь пече..."

    Із вільним подихом, з ясною головою
    зустрінеш ранок знов нового дня,
    і все, що трапилось до того із тобою
    лише сміття, лише брудне сміття...



    Рейтинги: Народний 0 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Золота Жінка - [ 2009.09.24 16:54 ]
    Сеанс гіпнозу
    Земля кругленька, наче колобок,
    Годинник перевернуто… пісок
    Стікає долу (бо куди ж стікати?
    Закон тяжіння діє де-не де),
    І пані на кушетку упаде,
    І ніжний дохтор буде колихати
    У голосі своєму… обертони
    Її наповнять – і вона потоне
    У океані любощів… шалена!
    Кохані ноги, груди і рамена…
    Сторукий Шива зшиє тіла два
    У досконалий витвір… хай трива
    Ота любов довічно… і трава
    Хай пророста… не простирадло – луки!
    І він бере – її, дзвінку, на руки,
    Вже півпрозору… сто життів підряд
    Триває феєричний маскарад
    Цих перетворень – вічних і незримих…
    Міняються костюм і машкара,
    Прем’єра знов проходить на «ура»,
    І сонцесяйний вінценосний Ра
    Їх повертає знову… Пілігрими,
    Ще не збагнувши сенсу до пуття,
    Знов чимчикують – із життя в життя…
    Єгипет, Рим, вогонь середньовіч,
    А скільки лиць довкруж! А скільки віч!
    Відродження несе відро бажань,
    І бавиться баранчиком бароко
    Просвітництво просвітлює нівроку,
    Як Едісона винахід… З наскоку
    В обійми милі!!! Наче плющ, сплелись
    (а як він цілував її колись!)
    Це генна пам'ять (однозначно!) лізе
    Як крокодил Геннадій… із заліза
    Міцні обійми…гаряче печуть…
    - До зустрічі!
    - Ти ж тільки не забудь!
    …Біжать чимдалі – двадцять перший вік…
    І в білому – не ангел! – чоловік
    Назад рахує – десять, дев’ять, вісім…
    І доки він дійде до цифри «one» -
    Розвіється мана, мине туман,
    Западе тиша (щось умерло в лісі),
    У підсвідомість влізуть кілька поз,
    Очуняє на білому дивані…
    - Ну як минув сеанс? Все добре, пані?
    …Гіпноз – воно і в Африці – гіпноз…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.52)
    Коментарі: (21)


  16. Світлана Горбаль - [ 2009.09.24 16:46 ]
    Коханому
    Коли краплиною дощу стікає
    сльоза солона із моїх повік,
    коли в душі моїй вогонь палає
    немов нестримний вихровий потік...

    Коли ти подихом своїм легеньким
    наповнюєш мене зсередини життям,
    коли шепочеш лагідно:"Маленька..."
    і огортаєш теплим почуттям...

    Коли я суплю носик норовливо
    І злюся просто так ось, без причини...
    Коли лягаю спати опівночі
    і ти зі мною як закрию очі...

    Коли твій дотик лагідний і ніжний
    сковзає вниз легенько по руці...
    Коли ти написав мені свій віршик,
    моє серденько раділо у душі...

    Люблю я усмішку чарівну твóю
    і носик твій такий хороший,
    коли своєю бородою
    мене легенько ти лоскочеш...

    Ти став частиною життя,
    яке до тебе просто існувало,
    Ти - подих й усмішка моя,
    яких ніколи не буває мало!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Коментарі: (3)


  17. Олександр Христенко - [ 2009.09.24 14:36 ]
    БАЙКА ПРО ДЯТЛА
    Чом у дятла голова
    Не тріщить від болю?
    Чом ця пташка лісова
    Не картає долю?

    Носять байку по Землі
    І старі і діти:
    “Коли пусто в голові –
    Нічому боліти.”

    Ви би краще кепкували,
    Люди, над собою
    Та частіше працювали
    Як він - головою!

    2006р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (20)


  18. Іван Редчиць - [ 2009.09.24 14:55 ]
    ЗЕЛЕНІ СНИ (сонет)
    Зелені сни на травах лугових
    Давно мою заколихали юність,
    Лишивши недоспівані пісні
    Терпкої, калинової любові.

    І досі ще крізь неспокійне серце
    Тече ручай шовкової коси,
    Відрізала вона її безжально -
    В ту чорну ніч прихованої зради.

    Я стрів її сьогодні ненароком,
    Коли бродив осінніми стежками,
    Що споришами смутку заросли.

    Вона хотіла щось мені сказати,
    Але лякливе, як горобчик, слово
    Скотилося обручкою в траву...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (8)


  19. Олександр Комаров - [ 2009.09.24 12:39 ]
    Василина Верховинка. Твой подарок в начале весны
    ...Ты не забыл? Ты помнишь, за костелом
    где голубиный шум срывался в соло,
    где запад багровел огнем зарниц
    блажной мороз дразнил румянец лиц
    над Бугом, на заснеженных ветрах
    душа ячала, кликала как птах -
    там горьких веток ивы нежный пух
    согрел мне мглу холодных завирюх

    23.09.2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.12)
    Коментарі: (23) | "Василина Верховинка. Твій дарунок напровесні."


  20. Роман Кисельов - [ 2009.09.24 11:51 ]
    Мовчання
    Услід за білістю дня,
    за отим, що сонце сказало,
    як спинилось на білому камені муру,
    потонулого в бур’янах.

    Заспокоїтись і жити мовчки.
    У сухості літа дивитися,
    як повітря бринить.

    Непомітний рибалка край малого містечка,
    прозорі щілини в очеретах, срібна риба,
    солодка тиша боліт,
    у якій немає спасіння.

    Немає. Але в глибині живого
    давня обіцянка зазоріє:
    інші озера на небесах,
    червоні рибини в сонячних отворах.

    2006


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  21. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.24 10:46 ]
    Оранжево-осінній блюз
    Оранжево-осінній блюз .
    Тужливий відголос прощання.
    У листовійному вбранні
    Розхлюпується падолист.
    На перехресті сонних муз
    Народжується сподівання.
    Й осіння паморозь чуття
    Жадає вороття весни.

    Прокинувшись уніч, знайти
    Незнані сили для надії.
    У безпросвітності світань
    Не йти у шати забуття.
    В саду кружляє падолист
    Не лиш тому, що вітер віє –
    Йому даровано Творцем
    Прощальний танець за життя…

    В саду кружляє падолист –
    Сльоза грайливих піруетів,
    Крізь уповання, що колись
    Весну світанок воскресить.
    На перехресті сонних муз
    Новонародженим сонетом
    Імпровізує падолист
    Оранжево-осінній блюз.

    1996р.


    Рейтинги: Народний 5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (4)


  22. Марія Дем'янюк - [ 2009.09.24 10:32 ]
    Останній вальс
    Акації листочки,
    мов клавіши.
    І вітер за роялем...
    Прощальний літній вальс
    гуляє сквером...
    Коштовне листя
    малахітово-зелене,
    На жовтий оксамит міняють клени.
    Бурштинове проміння
    в реверансі
    Запрошує опалий лист до танцю.....


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  23. Євгенка Заброда - [ 2009.09.24 10:09 ]
    Осіння елегія
    в солодких туманах
    втопилися зорі
    і листя різбленне
    за вітром летить
    холодним порогом
    вмостилася осінь
    і коси мені золотить

    останнє проміння,
    цілуючи шиби,
    журливо сміється
    на моїх плечах.
    Он сад похилився
    на першім холоді
    і гойдає ябко
    на своїх руках.

    а там за ріллею,
    у низькому тані,
    прощається бузько,
    бо в ірій спішить.
    і ранком молочним,
    низькими ярами,
    вже перший
    морозець лежить.

    ген літо подалось
    в далекії мандри
    і осінь вартує зиму.
    та все повернеться
    у дивному колі
    і зимка не здержить весну.

    21.09.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  24. Віталій Ткачук - [ 2009.09.24 10:00 ]
    ***
    Південь спеки в кризі льодовитій.
    Стигне кров у жилах упиря.
    Кволий голос зголосився вити
    Арію чужого вівтаря.

    Йде усміхнений до себе пастор,
    Чи пастух поголених овець.
    І дарма, що переплетом свастик
    Всесвіт перекреслено увесь.

    Зичать дзвони мідно, високосно,
    Мідяками втішена юрба.
    Зупиніться - непокрита ж осінь!
    Алилуя, вибачте, - набат...

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (16)


  25. Іван Редчиць - [ 2009.09.24 09:10 ]
    МОЛІМОСЬ ВОЛІ
    Якщо душа не визнає капканів,
    Якщо у ній не поселився страх,
    Ти зневажай усіх мастей тиранів,
    Що злочини ховають по ярах.

    Якщо ж родився ти страхополохом,
    Не освятився мовою й Дніпром,
    І свого ляку не позбувся сплоха,
    То хоч не будь усякому рабом.

    Не кожному судилося змужніти
    Й дійти до тих омріяних висот.
    Молімось волі щиро, наче діти,
    Щоб сам себе не відцуравсь народ.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (10)


  26. Олександр Сушко - [ 2009.09.24 08:37 ]
    Догралися
    * * *
    Отак, догрались, “демократи”,
    При владі наші вороги,
    І знову стороною свято
    Дніпра обходить береги.

    Сьогодні, наче за гетьманів,
    Коли на прю ішли брати,
    Гризуть себе партійні клани,
    Мов зайця бідного хорти.

    І Україна замовчала,
    Бо не знайшлося голови,
    Яка б, напевно, пасувала б,
    Як і Богдан, до булави.

    Жиди чкурнули до Сіону,
    Та вітчизняні лихварі
    Обсіли всі пости і трони,
    Корита й божі олтарі.

    А ми з книжками й прапорами
    Стрибали з Києва на Січ,
    І линув гордо над степами
    Рабів одвічних дикий клич.

    Та волі не здобудеш ралом,
    Як ти до бога не кричи,
    Її віддасть він не за сало,
    А за шаблюки та мечі.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  27. Михайло Закарпатець - [ 2009.09.24 08:50 ]
    Вершина
    Торкнутися хмари маківкою мрієш?
    Упасти колінами в сніг, що цнотливо
    вкриває Вершину. Завмреш полохливо
    і з голосу дрожем
    нічого
    не вдієш.

    Відразу забудеш про стомлені ноги,
    набридлий рюкзак і загублену карту.
    В дорозі долав – бо воно того варте -
    холодні й підступні
    річкові
    пороги.

    Лиш два кілометри. Це не Аннапурна*.
    Це просто - Говерла. Щороку завзято
    колесами джипів в державнії свята
    гвалтована
    в теплім комфорті
    безжурно.

    А я на колінах стояв на вершині.
    І друзі-студенти, що поряд мовчали,
    здивовано душі Говерлі віддали -
    до болю
    вдивляючись в обрії
    сині.

    Ми - ніби над світом і ближче до Бога.
    Та слави нам башт вавілонських не треба.
    Тут кожному варто звернутись до себе -
    очистивши душу,
    забувши
    тривоги.

    В долонях тримаючи нас кам’янистих,
    вершина свої таємниці відкрила.
    Не ми цю красу, а вона підкорила
    нас знову –
    дитячо-щасливих
    і чистих...

    22.09.09

    *Аннапурна - одна з найвищих вершин Землі в Гімалаях


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  28. Іван Редчиць - [ 2009.09.24 03:19 ]
    ПОЕЗІЯ (сонет)
    Поезія се цвіт чи усмішка дівоча?
    Валентин Грабовський

    І щедрий цвіт, і усмішка дівоча,
    І діаманти сміху голосного.
    Поезія - краса життя земного,
    І з піснею душа обнятись хоче.

    Поезія - це гімн весні урочий,
    Крилата мрія серця молодого,
    Це каре сяйво погляду палкого,
    І ніжне слово милій серед ночі.

    Поезія - високі гори мук,
    Поезія - це зоряна вершина,
    І щирий спів душі, і серця стук,

    І росяниста у саду жоржина.
    Поезія - це дотик милих рук,
    Поезія - це пісня лебедина.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  29. Софія Кримовська - [ 2009.09.24 00:02 ]
    Квітень (із циклу
    ***

    Уквітчай мене, Квітне мій,
    обвінчай із вишневим цвітом.
    Я важка від рожевих мрій,
    непокрита іду у літо.

    В пелюстки одягни мене,
    сонця промінь вплети у коси.
    Обвінчай. Бо уже жене
    вітер хмару і цвіт розносить...

    Він розвіє з дерев весну.
    Тільки згадку мені залишить.
    Все пробачу –
    в собі несу
    сонце, вічність...
    чи тільки вишні?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (5)


  30. Тетяна Роса - [ 2009.09.24 00:51 ]
    ***
    Осінь Літо прив’язала
    павутинкою тонкою,
    і просити його стала:
    «Не тікай, побудь зі мною…»

    Та тоненьку павутинку
    розірвав ревнивий Вітер,
    і лелеці за пір’їнку
    зачепилось тепле Літо.

    Десь за обрієм далеко
    зникло Літо разом з клином,
    а услід сумним лелекам
    жовте листя вітер кинув.

    Осінь журно позбирала
    у хмарки прозорі сльози
    й виливати сум свій стала
    у дощі осінні й грози.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  31. Ондо Линдэ - [ 2009.09.23 23:44 ]
    neoneoneo
    ("Вот мы и встретились, мистер Андерсон..." сообщил мне недавно Сонце_Місяць:)

    холодные гнезда слов, прутиками наружу,
    руки с самого детства со мной не дружат,
    падают навзничь на клавиши,
    окисляются.

    агент_смит мяучит: неонеонео...
    зеленой строкой по черному неЪу
    существуется уже,
    нежели давешней
    биомасцой.

    палата мер и весов забраковала мой мир
    как слишком случайный.
    (морррфий морррфий морррфея морррим
    килограммовая кучка урчала,
    гордясь напевом)

    я им говорил, что могло быть и хуже,
    например, бывает же
    просто матрица

    не поверили.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (6)


  32. Леся Горгота - [ 2009.09.23 21:04 ]
    МРІЯ
    Моя маленька мрія
    Далека і близька.
    Моя маленька мріє,
    Так ось ти є яка!

    Моя маленька мріє,
    Не зрадь моє чуття!
    В душі вогонь жевріє
    Й вирує почуття.
    20.09. 2002 р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Прокоментувати:


  33. Леся Горгота - [ 2009.09.23 21:44 ]
    ***
    У небі журавлі курличуть
    Й зникають десь у вишині,
    І в даль мене з собою кличуть,
    Та полечу на власному крилі.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  34. Диковинка Лісова - [ 2009.09.23 20:19 ]
    Хм...
    Є розмова, моя егоїстко,
    стрілка вже обійшла циферблат!
    Три піщинки зібрались на березі
    і ділили сімейний халат.

    Час одної прийшов куховарити,
    із чар-зілля калатати суп.
    Друга пестила діток, що плакали
    й гаптували родинний тулуб.

    Не питайте, що сталося з третьою,
    бо вона покохала себе.
    І на дно прилягла і заплакала,
    наче серце її не живе.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.32) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (4)


  35. Мирон Шагало - [ 2009.09.23 20:33 ]
    Попса безсмертна???
    Попса безсмертна, невмируща?
    Як по зубах кавова гуща
    або оскомина квасна —
    слова миршаві, недоробки
    і музика масна
    у стилі шоколадної коробки.
    Де та весна?
    Де ніжність? Де краса?
    Попса-са-са!!!
    Попса у мові,
    попса в розмові
    і у коханні лише попса.
    (Ба навіть ковбаса
    тепер сама попса!)
    Спокійно, тихо і без бою
    піддався світ попсі, і став попсою.
    ...
    Попса безсмертна, невмируща???

    (2009)


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (3)


  36. Михайло Закарпатець - [ 2009.09.23 19:45 ]
    Ти знов приснилася мені
    Ти знов приснилася мені,
    як ніби йдеш в тумані ранком.
    Прозора тінь в моїм вікні,
    що розчинилась на світанку.

    Пішла нечутно, як завжди.
    Лиш смак залишила цілунку.
    Коли ж повернешся сюди
    мене поїть Кохання трунком?

    Я б чашу вихилив до дна...
    Життя віддати – насолода
    за тебе, ластівко сумна,
    моя прекрасна нагорода.

    Солодкий сон – коротка мить,
    приємна золота омана.
    Кохання тінь, що пробіжить
    на тлі ранкового туману...

    05.04.09р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  37. Михайло Закарпатець - [ 2009.09.23 19:33 ]
    Написав зірками вірш...
    ...Написав зірками вірш на небі.
    Вітер струменить посеред них.
    Він – неначе кіт-шкідник, далебі,
    що стрибав, де треба і не треба,
    пустував серед рядків німих.

    Хоч, напевне, ні... Вони говорять -
    дзюркотом вечірніх цвіркунів,
    шепотять далеким плюском моря,
    радістю сміються, плачуть горем,
    кличем перелітних журавлів...

    Як великий аркуш – простір неба.
    Хмари-плями подихом змахну.
    Ось закінчу вже рядок про Тебе,
    квітку-зірку почеплю, де треба,
    місяць, як ліхтарик, піджену.

    Заповітне маю я бажання,
    щоб зірки-рядки читала Ти.
    Бо прийде непрохано світання
    (те, що обриває Ніч Кохання)
    і зітре мій віршик назавжди...

    04.03.09р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  38. Михайло Закарпатець - [ 2009.09.23 18:23 ]
    Повернись!..
    Дотик пальців - як бризки дощу.
    Дотик вуст - як проміння весняне.
    Я тобі все на світі прощу,
    лиш вернися, як ранок настане.

    Повернись, як верталась завжди,
    заповітні здійсняючи мрії.
    Ти казала - ідеш НАЗАВЖДИ.
    Але в це я ніяк не повірю...

    Я молитву свою прошепчу,
    я єством своїм лину до тебе!
    Лиш вернись - як краплини дощу,
    як проміння весняне, що з неба...

    22.11.2008


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.45) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  39. Наталія Буджак - [ 2009.09.23 18:28 ]
    * * *
    Замовкне дощ і стихне свіжий вітер,
    Моя любов - це простір для безсмертя.
    І крізь красиві штори мертвих літер,
    Ти в мою душу так нахабно вдерся.

    Ти змалював безодню так звабливо,
    І я тобі повірила тоді.
    Та жити в світі гарно і красиво
    Не зможу я в безмовній самоті.

    Ти обіцяв мені свободу дати,
    Ти обіцяв, а потім зник і все...
    А я не знала, що мені обрати,
    Я не хотіла вірити у це.

    І ллється дощ у мою душу,
    У мертву душу, схиблену на тобі.
    Я знаю, що страждати так не мушу,
    Та пізно йти, коли вже на пероні.

    Я не втекла від свого самогубства,
    Я взяла лиш відстрочку в кілька днів.
    Один лиш крок лишився до безумства,
    І буде все як ти давно хотів.

    20.09.2009


    Рейтинги: Народний -- (4.82) | "Майстерень" -- (4.86)
    Прокоментувати:


  40. Любов Долик - [ 2009.09.23 16:29 ]
    Коктебельський вітер
    Тут добре, тут вітер!
    Що кажеш? Повітря?
    То небо примружило
    сонні повіки,
    вкладається спати,
    втомилось летіти...
    А я відчуваю -
    тут добре,
    тут вітер!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (15)


  41. Олександр Сушко - [ 2009.09.23 16:03 ]
    Нащадкам
    * * *
    Нема на шиї хомута Батия,
    Татарських коней стерлися сліди,
    Але сьогодні “матушка-Росія”
    Нащадком стала дикої орди.

    Тому у нас чорноземи закляті
    Дають жахні зрадливців врожаї,
    І моститься у кожній чесній хаті
    Чужий закон, а також звичаї.

    І в унісон “Та якось воно буде”,
    Зітха гидка династія рабів,
    Але чи буде Матір, Син і Люди
    На цій жлобами згидженій землі?

    Для вас, нащадки, вроджені на волі,
    Яку збороли в тяжкій боротьбі,
    Горить тавро на дідовому чолі,
    Як засторога рабства і ганьби.

    Як прийде час і сурма в бій покличе –
    Ідіть з мечем замолювать гріхи,
    А тіні предків із святої Січі
    Укажуть до вікторії шляхи.

    Впаде як грім жадане одкровення
    І вразить кожне серце як стріла,
    І заповітне Кобзареве вчення
    Народить Бога з кожного хохла.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  42. Вова Ковальчук - [ 2009.09.23 12:17 ]
    Кіно
    Мене лякає твоє взаєморозуміння
    І я впадаю в депресію

    Сідаю біля вікна
    Із склянкою томатного соку
    Чекаючи поки небо затопить все навколо

    Майструю з старої газети кораблик
    Посаджу туди мурах тарганів
    Можливо вони врятуюються

    Ти мене розумієш
    І це зводить з розуму

    Таке враженя що ми герої історичного роману
    Я шаман
    А ти дівчина яку треба принести в жертву

    Ти і втакій ситуації розумієш мене
    Лягаш на жертовник
    Промовляючи
    Давай виріж мій кадик
    Візерунки на тілі
    Відріж вуха
    Так буде краще

    Ти відчуваєш кожен мій духовний рух
    Я для тебе кіно
    Епізоди котрого знаєш на перед


    Рейтинги: Народний -- (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (2)


  43. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.23 11:40 ]
    ГОДИНА ТЕПЛА
    Заметіллю пелюсток троянд
    Ти в самотність мою увійшла.
    В ту годину, коли
    Я на тебе найбільше чекав.
    Грав задумливий сум саксофон.
    Переламану душу читав.
    Ти вдихнула у неї життя –
    Мандрівниця бездонних безсонь…
    Мандрівниця…
    Зігріла й пішла
    В невідомі далекі міста.
    А
    в моїй самоті відтак
    Залишилась година тепла.
    Залишився…
    приємний полон,
    Благодійний незнаний напій.
    Вітер
    в долю троянди навіяв,
    Та мотив
    не змінив саксофон…
    1993р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (1)


  44. Олександр Сушко - [ 2009.09.23 11:29 ]
    Ти посміхнись
    * * *
    Життєва проза - вічна боротьба,
    Бо роки йдуть, і молодість за ними,
    В твоєму погляді зачаєна журба
    І до життя бажання невситиме.

    В очах твоїх, глибока і палка,
    Хлюпоче хіть, немов вода у морі,
    І досі ще коханого рука
    До ніг твоїх зриває з неба зорі.

    Ти посміхнись, бо сонце угорі
    Дарує промінь лагідний для тебе,
    Немало ще несходжених доріг
    Ти ще пройдеш під цим священним небом.

    Не треба сліз, а також каяття,
    Що юнь пройшла, розтанула мов казка,
    Бо твій нащадок, лагідне дитя,
    Віддасть вповні любов свою і ласку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  45. Іван Редчиць - [ 2009.09.23 11:14 ]
    ТИ РАБ?
    Подвійно раб, хто возлюбив тирана.
    Г а л и н а Т у р е л и к

    Я вірю в мудрість і твою майбуть,
    В твоїй душі загоюється рана.
    І все ж повік, народе, не забудь:
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Ти справедливим і безжальним будь,
    Хай зацвіте земля, немов кохана.
    В шістьох словах - страшна і вірна суть:
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Щодня до тебе з лестощами йдуть,
    І поспішають звідусюди зрана.
    Ти компасуй свій шлях і правди путь, -
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Чи ти забув про розум і могуть?
    Де пісня волі, що прекрасна й знана?
    Нехай сини Сократами ростуть, -
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    В твоїй душі джерела чисті б'ють,
    Під звуки кобз і віщий спів Бояна.
    Ти не проглянь смертельну каламуть, -
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Нехай тебе не затуманить лють,
    Ганьба найвища - це самоомана.
    І пам'ятай - того не закують, -
    Хто не злякавсь ні ката , ні тирана.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  46. Олена Осінь - [ 2009.09.23 10:56 ]
    Атланте мій
    Атланте мій, ти все тримаєш небо!
    Мов брама Риму ці могутні плечі,
    А руки – молоти гартовані у печі,
    І світ героїв пише саме з тебе.

    Ти не змінився, весь – залізна мужність,
    І випробовуєш себе у силі вперто,
    Палає правда в погляді відверто.
    Лише в волоссі додалася мудрість.

    …А пам’ятаєш, як тонув у косах,
    Здіймав мене аж до зірок в долоні.
    А я цілунками квітчала білі скроні,
    Губила сльози у рясних покосах.

    Покинув варту, мир не захитався.
    Ти був щасливим у моїх обіймах,
    І вище хмар злітав на крилах мрійних.
    П’яніло сонце, коли ти всміхався.

    Але ж геройство – вічне ідіотство!
    А він твій друг! І я... Ти знов зі сталі.
    Видзвонюють на кітелі медалі –
    Виводять славну оду благородству.

    Лягає струмом небо поміж нами,
    Відлунням спогадів бринить повітря,
    Ми розвіваємо печаль свою по вітру,
    Всіваєм степ рясними полинами.

    Торкнуся вуст твоїх сухих незримо,
    Хай промайне в очах на мить дитяче,
    Атланте мій, я вже давно не плачу…
    Тримаєш небо, а мене не втримав!


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (12)


  47. Іван Редчиць - [ 2009.09.23 10:11 ]
    ХМЕЛІЄ СЕРЦЕ (сонет)
    Ось вітер хмару осідлав ранкову
    І підганяє весело дощем.
    Підставив явір молоде плече,
    Як стомленій сестрі, березі знову.

    Гримкоче грім... І в збуджену діброву
    Озон весняний, мов ручай тече.
    Хмеліє серце, не забуло ще
    Твою, мій краю, солов'їну мову.

    Не стомиться від радості душа -
    Я пралісом назустріч дню прошкую,
    І віддаляється турбот межа.

    Природа всіх від черствості лікує,
    І ти до неї, сину, поспішай, -
    Не взявши ні сокири, ні ножа.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  48. Богдан Сливчук - [ 2009.09.23 08:28 ]
    ЗУБ МУДРОСТІ ІЗ ЦИКЛУ
    Не прийшов сусід у школу,
    Мабуть зубик заболів.
    Карамельками учора,
    Поділитись не хотів.

    Хоч його я не просила,
    Догадатись міг і сам
    Він, усе ж таки – мужчина,
    З’їв за день аж триста грам.

    Та нема що дивуватись
    Справжніх мало є мужчин.
    Можуть бантика зірвати,
    У футбол пограти ним.

    А сусіду ще чимало
    Їсти каші з молоком.
    Щоб не стати Дон Жуаном,
    Стати справжнім козаком.

    Не роблю проблем із цього,
    Тут є відповідь одна.
    Здогадалися ? У нього –
    Зуба мудрості нема.



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.4) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (4)


  49. х Лисиця - [ 2009.09.23 08:17 ]
    * * *
    Мне не нравиться солнце,
    Хоть даже я в темных очках,
    Даже пыль не способна забраться
    Под своды зеницы;
    Я послушалась теней,
    И даже отдалась раз так…
    Только сторож мой бледный
    Не хочет со мною делиться.

    Я забрала долги
    И изведала наново страх,
    Разбросала монеты на счастье,
    Чтоб снова проститься,
    Испугала себя,
    Что, наверное, это крах,
    И отправила слезы в туман,
    Чтобы вновь притаиться.

    Только эта дорога
    Мне врятли бросит свой взгляд,
    Не потянет за руку,
    Чтоб снова теперь искриться,
    Я б отдала тебе
    Столько мыслей своих наугад,
    Но мой голос
    И дальше боится тебе открыться.

    И не надо вопросов,
    Они бы упали за раз,
    Не успев даже броситься
    Откликом нам свыше,
    Я просила тебя столько раз,
    Но, увы, невпопад,
    Посмотреть мне в глаза,
    Целовать мои ресницы.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:


  50. х Лисиця - [ 2009.09.23 08:27 ]
    И вот
    И вот, забыла…
    А стоило ли плакать
    Весной лукавой шепча твое имя?
    И ты, мой ангел,
    Очень элегантен,
    Хоть и пристрастен
    К золотому пиву =)


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" -- (5.05)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1441   1442   1443   1444   1445   1446   1447   1448   1449   ...   1829