ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Богдан Сливчук - [ 2009.09.12 14:56 ]
    * * *

    Осене, на хвильку зупинись,
    Хай ще землю поголубить літо.
    Як тобі не шкода, подивись –
    Коси в мами сріблом оповиті.

    Осене, спинися, зачекай,
    Не лети услід за журавлями.
    Сивого туману не лишай,
    Хай ще молодою буде мама.

    Осене, спинися, ще не йди,
    Десь літає полем павутина.
    Вже верба схилилась до води,
    Мамині літа у вирій линуть.

    Осене, спинися хоч на мить,
    Ще калина ледь забагряніла.
    ... А душа моя уже щемить –
    вчора осінь в вирій полетіла.

    1994 р.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  2. Ірина Білінська - [ 2009.09.12 10:41 ]
    ПРО ТЕБЕ
    Вчора
    сьогодні
    завтра
    жити
    любити
    варто
    треба
    ловити
    щастя
    кожен
    по суті
    майстер
    доля
    примхлива
    пані
    мріє
    сміється
    знає
    щастя
    в тобі
    лунає
    пісня
    тонка
    солодка
    казка
    у серці
    нотка
    вічна в тобі
    як небо
    все у тобі
    у тебе



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (2)


  3. Наті Вінао - [ 2009.09.12 10:18 ]
    Я и ты
    Я отпустила -ты найди себя,
    Найди в глубинах памяти и вдруг
    Прийди туда же, но как друг.

    Я полюбила - кажется, тебя.
    Не больно, не легко, не сладко...так,
    Не в роль, но будто под колпак.

    Я загадала - ты ушел в туман.
    Наверное, в нем легче забывать,
    Неверное так убивать...

    Я разгадала - кажется, обман -
    Со мной играли, словно неживой.
    Немой забытый взгляд, как твой...
    /05.08.2007/


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  4. Ірина Білінська - [ 2009.09.12 10:50 ]
    ВИСОКО НАД ЗЕМЛЕЮ

    Ти ще не спиш, я знаю.
    Ще зазираєш в небо.
    Небо, що не минає.
    Небо, на всі потреби.
    Я у його долоні
    падаю без вагання.
    Скільки у нім мелодій!
    Скільки у нім кохання!
    Високо над землею
    слід мій поволі тане…
    Зорі, немов лілеї,
    перецвітуть в світанок…
    Дихає ніч димами,
    що уп’ялися в осінь.
    Тільки, зоря та сама
    падає стрімко в роси…
    Високо над землею
    мрії усіх єднають.
    Зорі, немов лілеї,
    перецвітають… Знаю…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (2)


  5. Василина Іванина - [ 2009.09.12 08:49 ]
    ***
    Прозорішає смуток
    і глибшає жадання,–
    спізніла мудрість осені терпкої...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (9)


  6. Василина Іванина - [ 2009.09.12 08:33 ]
    ***
    Вже виноградні грона
    духмяніють жагуче,–
    п’янка любов осіння...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)


  7. Василина Іванина - [ 2009.09.12 08:10 ]
    ***
    В холодну заводь кольорів осінніх
    пірнуло серце...
    Милий, порятуй!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (7)


  8. Олеся Овчар - [ 2009.09.12 08:09 ]
    Осіння розрада
    Важка теракотова втома
    Лягла сухолистом до ніг.
    Бажання смарагдову крону
    Присипав байдужості сніг.
    Бурштинова легкість застигла
    В осінньо-тягучій смолі.
    Небесна зажура не встигла
    Злетіти в лелечім крилі.
    Загадкою аквамарину
    Лишився до літепла шлях...

    Розрадою тільки калина
    Горіла в червоних серцях.
    11.09.09


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (1)


  9. Андрій Олеськів - [ 2009.09.12 01:32 ]
    Пробач
    Я був для тебе янголом поганим
    Тебе я не хранив і не беріг
    Пробач за те, що брав на душу гріх
    Можливо час загоїть рани…

    Я не дістав тобі обіцяних зірок
    Я не садив для тебе у саду троянд
    Один із безлічі лиш був варіант
    Життя зробило вибір за обох…

    Цей світ мене ловив, та не спіймав
    Хоч міцно я тримав, та він утік
    Тебе одну я пам’ятатиму повік
    Пробач за те, що я тебе кохав…


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (5)


  10. Тамара Шевченко - [ 2009.09.11 21:35 ]
    Чи мені здалося
    Неба ясна просинь
    Розпустила коси,
    Всю траву зім'яла,
    Юність пригадала...
    Чи мені здалося?

    Свіжий запах листя,
    Ягідне намисто,
    Відцвітають квіти,
    Підростають діти...
    Осінь дуже близько.

    Чарівнице осiнь,
    Жартувати досить!
    Фарби всі змішала
    І розмалювала
    Ти моє волосся...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  11. Тетяна Свєтліцина - [ 2009.09.11 18:19 ]
    Mésalliance
    Ні, не слабка! Вона не здасться!
    І течії не змінить в скрутний час.
    Не зрадить своє серце, свого щастя.
    Недоумки - відхрестяться нараз .

    Якщо вона обрала - буде поряд.
    На півдороги не верне назад.
    Хай бозна що за спинами говорять.
    Любов попереду, домівка, літній сад…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  12. Руслана Василькевич - [ 2009.09.11 18:25 ]
    ***
    Люблю й любитиму завжди,
    Тебе,мій легінь синьоокий,
    Нехай хоч в снах приходиш ,ти,
    Тривожачи вночі мій спокій.
    Нехай хоч що кажу я вдень,
    Що не люблю, що не пробачу,
    Та іншим все стає тоді,
    Коли тебе у сні я бачу.
    Не треба звиклих гарних фраз,
    Вони – пусті, в них нотки фальші,
    І не потрібні обіцянки
    Про спільний побут на подальше...
    Потрібна лиш та синь очей,
    Дотик руки, твій ніжний поцілунок -
    Все те, що втрачено колись,
    Що доля вже не дасть в дарунок.
    І я люблю вже мабуть не тебе,
    Лише твій образ , легінь синьоокий,
    Нехай хоч в снах приходиш, ти,
    Тривожачи вночі мій спокій.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  13. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.11 16:40 ]
    Симфонія стихій стрімкого вітру
    Симфонія стихій стрімкого вітру
    В палітрі танцю і дощу.
    Самотня догораюча свіча…
    Опалим листям котяться роки.
    А поміж ними губиться стежина,
    Непройдена, завмерла, уночі.
    Гадається, що знайдено ключі,
    Та невідомо, до яких дверей…
    …Прощальний блиск погаслої свічі.
    Щемливий зойк надломленої віри.
    Немає ані міри, ні надміри,
    Довіри, як і віри врешті-решт.
    Є лиш бажання віри у досвітню
    Уяву нерозгаданих тонів –
    На дивнім полотні дощу і вітру…
    … Бажаю віри, та не маю сили.
    Шукаю сили, а нема джерел.
    Шукаю джерело і не знаходжу…
    …Опівночі змикається кільце.
    Початок починається кінцем,
    А доля переповнена тривоги…
    Одвічний шлях
    від Бога і до Бога,
    порогами нестримної ріки.
    Опалим листям котяться роки.

    Опалим листям путь спасенну кличу…
    1998р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (1)


  14. Олеся Овчар - [ 2009.09.11 13:20 ]
    Два Сонечка
    Дві посмішки – два Сонечка
    Живуть собі в Садку,
    Це Літа Син і Донечка,
    Мов квіти у вінку.
    Вони живуть, всміхаються,
    І сонце гріє їх,
    І літо не кінчається
    Для Сонечок малих.
    Зима чи осінь сваряться,
    А у Садку – теплінь
    І Сонечка два граються
    У вітру на крилі.
    ...........................
    У серці в мене сонячно
    І теплі мої дні –
    Синочок мій і Донечка
    Всміхаються мені!
    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (5)


  15. Богдан Сливчук - [ 2009.09.11 12:48 ]
    І БУЛА НІЧ (ПІСНЯ)
    І той перон , і ми на нім,
    І той вагон , і ми у ньому.
    Ти посміхаєшся мені
    Я не віддам тебе нікому.

    П- в:

    Ми одні у купе , всю дорогу одні
    Провідник нам забув нагадати зупинку.
    Ми одні у купе, всю дорогу одні.
    І у пошуках щастя мчимо безупинно.

    І те купе, і поїзд мчить
    І місяць зорі знов розсипав.
    Вже світ увесь напевно спить,
    А нам безсоння хтось насипав.

    П-в.

    І була ніч, неначе мить.
    Чи навіть ще коротша миті.
    І варто жить, і варто жить.
    Тебе кохати і любити.

    П-в.





    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  16. Олександр Христенко - [ 2009.09.11 11:42 ]
    ОЧЕРЕТ(для дітей)
    Ніжна осінь: тихо-тихо,
    Світить сонечко на втіху,
    Очерети пишні коси
    Павичами гордо носять.
    Обросло насіння пухом
    І чекає, щоб задмухав
    Свіжий вітер і на ньому
    Полетіти в невідому
    Загадкову чужину
    Та чекати там весну.
    Кожна насінина мріє
    Про тепло, коли зігріє
    Землю сонце золоте,
    А із неї проросте,
    Випроставши рівно спину,
    Молода очеретина.
    Виростуть у неї коси.
    А коли настане осінь,
    Визріє нове насіння
    Вже нового покоління.

    А життя - ріка без краю:
    Старше віку доживає,
    А на зміну вже росте
    Прогресивне, молоде.

    21.11.06г.




    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (2)


  17. Іван Редчиць - [ 2009.09.11 11:08 ]
    СЕРПНЕВИЙ ДИПТИХ
    1
    Ти кличеш до чужих вождів?
    А ти зустрів нових пророків?..
    Навчає мудрість, а не гнів,
    Що вбивць народжує жорстоких.
    До правди не приводить страх,
    Торує стежку він до зради.
    А час летить,
    як хижий птах, -
    Майнула чорна тінь над садом...

    2
    Всі розбрелися, мов отари,
    І мовчкома ж бо - хто куди!
    Лише новітні яничари
    Щоденно пруть,
    як чорні хмари,
    І виростають - як з води...
    Та нам до них немає діла,
    Вони ж не лізуть у город.
    Якщо зайдуть, тоді ми сміло
    Піднімем руки,
    ніби крила...
    Що не кажіть, а ми - народ!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  18. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.11 09:32 ]
    КРАПЛИНА ХВИЛІ ОКЕАНУ
    Уже не той, що був колись.
    Усе ж, не той, котрим ще стану.
    Краплина хвилі океану,
    Що прагне в інший океан,
    Та на сторожі береги.

    Краплина іншої жаги
    На грізнім океанськім гіллі.
    Надії – вітряні повії,
    Пливуть в пітьму розчарувань
    Й гортають шрами у душі.

    Та не лякаюся межі.
    Все більше лину у безмежжя.
    Й ніщо мене так не бентежить,
    Як вивірений лет крила,
    Котре не осягає меж.

    В жорстокім полум'ї пожеж
    Агонії земного бою
    Чи то від жаху, чи від болю
    Розораних прозорих ран
    Я чи помер, чи народивсь.

    Та вже не той, що був колись.
    Й усе ж, не той, котрим ще стану.
    Краплина хвилі океану,
    Що прагне в інший океан,
    Та на сторожі береги…


    1998р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  19. Юлія Фульмес - [ 2009.09.11 09:40 ]
    Роздум про...
    Журба передмістя—покинута вілла
    На підняті плечі доричних колон.
    Триматись. Любитись. Не впасти у сон.
    Триматись. Цікаво, чи ми б так зуміли.

    Креманки твоїх білосніжних долонь
    Спокусливо пахли корінням ванілі...

    Покої погрузли в німе руйнування,
    Та ще пам”ятають панянок і пань,
    Прийоми і нитки скупих завірянь,
    Що ця ніч ніколи не буде остання.

    А ти ще вмовляла уникнути ран,
    Що може завдати незріле кохання...

    Ти чуєш, як вітер картавить сьогодні?
    Дай руку, легенько ступай по стіні,
    Застелену в доісторичні вогні.
    Це наш горизонт і кордон у безодню.

    А ти ще просила знайти у вині,
    Того, що відкриє нам брами Господні.

    Несіяне поле, розбита дорога,
    Ніхто не знайде нас, кохана, тепер.
    І віялом -трави на східний манер,
    Вітряк на узбіччі як пересторога...

    А ти не ждала на легку перемогу,
    А ти не годилася на адюльтер,

    Аби зрозуміти, стосунки—це міти
    Для двох, що пускають вінки по воді,
    І разом тікають із виру подій
    До себе, розламаним навпіл магнітом.
    Здається, що тільки живи і радій,
    Виховуй дітей і пиши заповіти.

    Занепад уперто продовжує наступ,
    Заплутує пам”ять зеленим плющем,
    Аби не розбилися стіни ущент,
    Аби ми не стали для себе баластом.
    А серце лоскоче задавнений щем:
    Триматись. Любитись. І просто не впасти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (18)


  20. Варвара Черезова - [ 2009.09.11 09:55 ]
    Дерева
    І не страшно в порожніх кімнатах? Лукавиш: Ні.
    Це загострене «хочеться світла» стискає горло.
    Це так сниться… Безумна завія і білий голуб,
    Наче звістка про мир, чи закінчення снігу. В мені.

    Чи в тобі. Бо ж не страшно. Бо люди. Засудять не нас.
    Бо немає за що. Бо дерева не надто потрібні.
    Ми ростемо й нехай. Ми ростемо людиноподібно.
    І у стовбурі білім плекаємо воду і час.

    І не страшно? Лукавимо двоє. Ну звісно ні.
    Ця зима буде довга-предовга. Таким же – сниво.
    І зупиниться серце (бо ж є як і в інших зліва)
    Щоб у березні поряд зі мною зросли сини…


    Рейтинги: Народний 5.35 (5.47) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (12)


  21. Іван Редчиць - [ 2009.09.11 05:03 ]
    ЮНОМУ ДРУГОВІ
    Великий час, тривожний час...
    Хто ж осторонь стоїть?
    За все життя спитає нас,
    Лови натхнення мить.

    І ти не стій - вперед іди,
    Нехай щезає страх,
    І дух народу розбуди -
    На молодих вітрах!

    Для співу сили не жалій,
    Звеличуй чи ганьби,
    Але ніколи, друже мій, -
    Не бійся боротьби.

    Зі зб."Cерце невмирущої кобзи"(1997)


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  22. Іван Редчиць - [ 2009.09.11 00:31 ]
    ЛЕЛЕЦІ
    Будь мені, лелеко, вірним другом,
    І клянусь - не зраджу я тебе,
    Покружлявши над зеленим лугом,
    Полетиш ти в небо голубе.

    Я полину слідом за тобою -
    Мрією і піснею журною...

    І твоє гніздо я берегтиму,
    Як за море літо відлетить,
    Бо зв'язала долі нам незримо -
    Вічної природи срібна нить...

    Зі зб."Серце невмирущої кобзи"(1997)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  23. Дмитро Дроздовський - [ 2009.09.10 23:53 ]
    * * *
    Осінні яблука — застиглий сонцеплід.
    Самотня осінь дихає в долоні.
    І нам зірки не розтопили лід,
    Якого ще нема в осіннім лоні.

    Холодний парк — алеї самоти.
    Он горобець шукає насінину.
    І хмурять брови осені брати,
    Ув оксамиття одягають днину.

    Жовтастий брід. Замулений розмай.
    Усе минуло в сонцецвітнім храмі.
    Холодних душ поспів терпкий врожай.
    «Для вас є вхід» — написано на брамі.

    Курличе час. Осіння б’є хода.
    Життя дає миттєвість споглядання.
    Голодний погляд. Зчавлена слюда
    На жовтім листі скупчилася зрання.

    Ти — як маршрут із літа у пастель,
    Де різнобарв’я плине різнотрав’ям.
    І де з небес блакитна акварель
    Мені в долоні крапле й надрукав’я.

    Курличе час. І осінь йде чудна.
    Марнотний спогад про… минулочасся.
    Я…не один. Та ти чомусь одна,
    Немов черниця, тільки в жовтій рясі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (6)


  24. Ярослав Чорногуз - [ 2009.09.10 23:36 ]
    * * *
    У містах асфальт - застигле море,
    Мертве, не хвилюється, лежить,
    (Хоч життя по нім тече, біжить),
    Холодом байдужості всіх морить.

    Тому в пору літнього сезону,
    Наче несвідоме ще маля,
    Я люблю ходити по газонах,
    Там, де вільно дихає земля.

    Море те живе - далеко звідси,
    Там природа має всі права,
    Тут радію кожній мужній квітці,
    Що цю товщу сіру пробива.

    Вона душить все живе, здорове,
    Наче підле кодло яничар,
    І такий поетові тягар
    На асфальті виростити слово.

    Це - не примха, це - веління духу,
    Йде від поколінь до поколінь -
    На траву упасти й серцем слухать,
    Слухать голос рідної землі.

    7491 р. (Від Трипілля), (1985)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (4)


  25. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.09.10 22:51 ]
    * * *
    Дихнула музика – по шкірі сироти.
    Дихнула музика – і світ як дім.
    Та стін його нічим не зміряти,
    Ні даху вгледіти на нім.

    Усе – єдине, недоторкане,
    І на такій тонкій межі!
    Дихнула радість неприборкана
    І - розчинилася в душі.

    Я одягаю сни навиворіт
    Не розтлумачені, чудні.
    Якщо колись ці звуки вигорять,
    Не вір, як скажуть, що в мені.
    9.09.09.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  26. Богдан Сливчук - [ 2009.09.10 22:21 ]
    Багато весен повертаюся з війни ......
    ІВАНОВІ ГРИЦОВКАНИЧУ ...і всім, хто вижив присвячено...


    Багато весен повертаюся з війни,
    Ні, я – живий, я просто ліг поспати.
    Мій однокласник уже має двох синів,
    Мені судилося в чужій землі лежати.

    Приспів:

    Чи за гріх, спитайте в Бога, чи провину
    Я не чую крик весняний журавлів.
    Кожен п’ятий під Шиндандом з нас загинув,
    До наказу залишалось дев’ять днів.

    Мені не страшно, бо я тут лежу не сам :
    Нас п’ятеро і кожен ще безвусий.
    Іван, Борис, Микола, знов Іван –
    Ніхто з нас не дожив до літ Ісуса.

    Приспів.

    Тут нам не треба ні багатства, ні добра,
    В єдину мить ми стали всі братами.
    Іван з Полтави і Микола з-під Дніпра,
    Борис, Іван і я , єдиний в мами.

    Приспів:
    Чи за гріх спитайте в Бога, чи провину...

    2001 р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (6)


  27. Богдан Сливчук - [ 2009.09.10 22:00 ]
    ЗНОВ ЗОРІ ПАДАЮТЬ З НЕБЕС (ПІСНЯ)
    А щастя було поряд,
    Знаходилось так близько,
    Що інколи торкались до нього, лиш на мить.
    Та невблаганна доля
    Притримала усмішку,
    В душі похолодало, немов серед зими.

    Приспів:
    Знов зорі падають з небес,
    Знов зорі падають,
    Я не чекаю вже тебе,
    Лиш просто згадую.
    Пташину щастя у руках
    Своїх не втримали,
    Воно не згасло, лиш , мов птах,
    У вирій злинуло.

    А щастя було поряд,
    Але розлуки вітер
    Поніс його й розвіяв у полі до зорі.
    Тепер воно – лиш спогад
    І про чарівні квіти,
    Про зустрічі короткі, про незабутні дні.

    Приспів.

    А щастя було поряд.
    Для нього мало треба,
    То мить, яку не можна вже виміряти в часі.
    Знайдуть його край поля
    Чи поміж зір у небі,
    Але не будуть знати, що воно було нашим.

    Приспів:
    Знов зорі падають з небес...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  28. Юрій Лазірко - [ 2009.09.10 20:54 ]
    Сонет XVIII
    Відчутно – Лета як тече по венах
    і що на слово – вірою тріпоче.
    Я вибухом "оле" розношусь по аренах,
    де матадорно кам`яніють очі.

    Від бандерильї опіки в раменах,
    нехай по ній ще раз відкровоточу.
    Мене, мов декорацію зі сцени,
    морським вузлом..., за ноги поволочуть.

    Ви так чекали радості від смерті,
    що забували чим її зустріти.
    Адреналіну жалюзі – по шкірі

    колючий протяг, потяг на відвертість.
    Корида жде. Нема коли сивіти.
    Холодним вістрям пробиваюсь в ірій.

    10 Вересня 2009


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (16)


  29. Борис Мозолевський - [ 2009.09.10 19:19 ]
    * * *
    Високе небо дихало в пульсарах,
    Степи текли повільно, як псалом,
    її по-скіфськи звали Майосара,
    Що значить: Юнка з Місячним Чолом.
    Та що — чоло і що — вишневі губи,
    Коли з дитинства кинута в гарем.
    Коли прийшли під ранок душогуби.
    “Збирайся,— кажуть.— Підеш за царем”.
    Жерці стояли хижі, наче круки.
    Під серцем невимовно щось пекло,
    їй край могили заламали руки,
    Змастили лоєм місячне чоло.
    Світ закотився — відкривайте жили!
    А сонце мчить над степом — не спинить,
    її по-скіфськи хусткою душили,
    Щоб тою смертю рук не забруднить.


    Рейтинги: Народний 6 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (7)


  30. Борис Мозолевський - [ 2009.09.10 19:10 ]
    * * *

    Стугоніло, гуготіло,
    Все палило навкруги.
    Біла спрага твого тіла
    Не вміщалась в береги.
    Сповивалися серпанком
    Білі ружі між отав.
    Білий місяць на світанку
    Поза лозами розтав.
    І над сонними житами
    Крізь вогненні ятері,
    Наче лебеді, злітали
    Білі руки на зорі.
    На ставку скрипіли весла,
    Веслували в ніч скупу.
    Стежки біле перевесло
    Слалось в безвість по степу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.9) | "Майстерень" 5.5 (5.93)
    Коментарі: (1)


  31. Юрій Клен - [ 2009.09.10 19:38 ]
    Шляхами Одіссея
    Десь на морі є острів співучих сирен,
    де не ждуть мандрівців світосяйні оселі,
    де з води гостроверхі підносяться скелі,
    що моряк ще не дав їм і жадних імен.

    І на морі десь є зачарований грот,
    де чаклує в прозорих одежах Цірцея,
    мов пісок, твої спогади хвиля розмиє,
    і полине у Лету життя без турбот.

    А за морем ще є недосліджений край,
    де під сонцем ряхтить, дозріваючи, лотос,
    що дає забуття, нам дорожче від злота.
    – Всі споваби, мандрівче, в дорозі спізнай!

    Та минаючи острів сирен, морякам
    ти до щогли себе накажи прив’язати,
    щоб не міг тебе спів їх навік зчарувати;
    але пісню, із уст їх почуту, затям.

    Завітай до Цірцеї на день або два,
    подивися їй в очі блакитні чи сині,
    подивись, як летять по лиці її тіні,
    але слухай, як борвій про мандри співа.

    Помилуйся на гру перемінливих фарб
    у рахманнім раю, де живуть лотофаги.
    Та, п’ючи з злотих келихів тишу і лагідь,
    збережи у душі все минуле, як скарб.

    Жадним даром не нехтуй та пильно чатуй
    і, на поклик вітрів розгортаючи крила,
    в слушну мить напинай прудкоході вітрила.
    Наодинці лише свою мрію милуй!

    Пам’ятай: в’ється дим кучерявий з-над хат,
    зріє хліб, і червоні хитаються маки
    там, де рідна на тебе чекає Ітака
    і занедбаний твій маєстат.
    24.11. 1943.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (4)


  32. Ігор Павлюк - [ 2009.09.10 19:54 ]
    БІЛЯ МОРЯ
    Печаль висока – як морська трава.
    І зорі досі – як могили предків...
    А я лягав із Сонцем і вставав,
    Як правовірний із Законом Ветхим.

    Грішив собі в думках і наяву,
    Ловивши рибу, пестячи наяду.
    Морська трава – солоний теплий вуж –
    Текла по нас рожевим шоколадом.

    Ми малювали Бога на піску,
    Орлині тіні ловлячи на хвилях,
    Угадуючи в променях ріку,
    А в смерті вітру – ангельські весілля.

    Розбещена й відверта ти була...
    Журбу любила, ночі і глибини.

    Кінець тунелю – мов кінець ствола...
    А море – то початок батьківщини.


    Рейтинги: Народний 6 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (16)


  33. Юрій Лазірко - [ 2009.09.10 17:11 ]
    Сонет XVII
    Висипується небо у промінні
    через щілину між "я тут" і тлілим.
    Здається, не встигають впасти тіні,
    а вже, так по-земному, крутить тіло

    листком прожовклим до кісток осінніх.
    Я видихаю все, що наболіло,
    бо це той час, коли зникають стіни
    і все, що чорне, одягнеться в біле.

    І розпорошиться душа в пороші,
    летітиме за вітром переміни,
    а як впаде – то грітиме у генах.

    Яке "прошý" – таке тобі і "прóшу".
    Мов мінне поле, на обличчі міни,
    відчутно – Лета як тече по венах.

    10 Вересня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (11)


  34. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.10 17:49 ]
    Світом править Любов
    Спину мені стріляє друг.
    Другом плече обіймає ворог.
    Між мозком і горлом –
    хвилі думок.
    Їм не впливти у слова,
    Лиш померти зі мною…
    Світом править Любов.
    Надірвані вени душі
    Воскресають душею крові…
    Завтра народжуся знов.
    Завтра народиться Друг.
    Світом править Любов.

    2004р.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Прокоментувати:


  35. Тетянка Гальцюпака-Федорова - [ 2009.09.10 16:54 ]
    В обіймах Лева…
    В обіймах Лева…
    Хто я?
    Дощ, століття…
    Вікно і осінь
    Кава …грай мій Френк!
    Це тільки жовтень,
    як голка, верховіття
    Зшиває крила зморених лелек
    Я так нудьгую
    Все собі прощати…
    Ну заричи на мене, Лево кам’яний,
    ці білі тіні – сіро-хмарні грати,
    Я з них знаходжу вихід у собі…

    Такі дивацькі ці обійми Лева!


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  36. Іван Редчиць - [ 2009.09.10 14:15 ]
    ПОКЛИКАННЯ
    І слово - щоденний хрест.
    Є в г е н М а л а н ю к

    Нести чи кинути?.. Ні, досить,
    Бо скажуть недруги: "Старе!.."
    Хоч в серці виросло, як в росах,
    Як сонях в прихистку дерев.
    Одне і теж, зима чи осінь,
    У гожу днину чи в сльоту...
    Мене це слово мучить досі,
    Але ж із ним - і я росту!
    1977

    Зі зб."Cонети чорного сонця"(1996)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  37. Микола Левандівський - [ 2009.09.10 14:12 ]
    № 2
    “сьогодні була злива. метелики вмирали”
    Д. Лазуткін

    I
    Сьогодні була злива. Метелики вмирали
    а особливо ті
    з роздертої душі
    їх пляшкою портвейну поминали
    любителі гіркої кави
    але навіщо?
    адже смертні всі

    II
    позірна слабкість сильної людини
    втрамбовані усталені думки
    навпіл розділені обидві половинки
    легень любителя смачного нікотину
    міф про Сізіфа й Надлюдину
    про параною від гіркого кофеїну

    III
    не спи_не думай і не мрій
    про щастя вловлене по зливі
    холєра, всі метелики зрадливі
    повимирали і лежать в кропиві…
    ні снів_ні мрій в душі малій
    лишень метелики зрадливі…
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (15)


  38. Данчак Надія Мартинова - [ 2009.09.10 13:10 ]
    ОСЕННЯЯ ПОРА
    Плывут,
    В тумане,
    Деревья,
    Рощи,
    И луга.

    Парным,
    Пенистым,
    Молоком,
    Наполнена,
    Река.

    В нежные,
    Осенние,
    Шелка,
    Одета матушка,
    Земля.

    С небес
    Спадает пелена,
    Вуаль-
    Кристально,
    Чистая,
    Роса.

    Прохладой дышит,
    Золотом маня,
    Земля, леса,
    Осенняя, прекрасная,
    Пора.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (2)


  39. Ярина Тимош - [ 2009.09.10 13:32 ]
    І очі ситі
    Очі дивляться із марева на борді,
    шукають дурників у натовпу голодних…
    І очі ситі, і сидять на ситій морді,
    а нишпорять у натовпу голодних.


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Костянтин Мордатенко - [ 2009.09.10 12:50 ]
    Колообіг
    Блакить липнева на вогні
    насонцелася біло…
    Скипівся день… Проллялась ніч,
    неначе кава збігла…

    Солона ватра у рівчак
    стікає… Щоб затліться –
    час грубшає… І на очах:
    на римі вірша кільця

    нові з’являються… Стоять
    і граються навбитки
    слова… Каїнова печать…
    «…себе торкатись бридко, –

    хмільне дівча жахнулось, - Де я?!..»
    А поруч голе тіло…
    Скипілась ніч… Проллявся день,
    неначе кава збігла.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (6)


  41. Олександр Христенко - [ 2009.09.10 11:06 ]
    ДОБРОЕ УТРО(песня)
    Сегодня проснулся –
    Ни свет, ни заря –
    И сам удивился:
    На небе – усталые
    Звёзды горят,
    Какая-то сила
    Заставила встать
    Из постели меня
    И выйти из дома,
    И ветру навстречу
    Бежать семеня,
    Тропинкой знакомой.

    Припев 1:

    Тихо солнце взошло,
    На душе рассветло,
    Говорю ему: «Здравствуй!»
    А оно мне в ответ,
    Отвечает: «Привет!
    Я несу тебе счастье!»
    Не пойму, почему
    Я поверил ему,
    Что живу не напрасно.
    По траве босиком
    Мне бежалось легко –
    Жить – безумно прекрасно!

    Бежал я по лугу
    Легко и упруго,
    Как в детстве когда-то.
    Мне ветер насвистывал
    Песню, как другу,
    А может, как брату.
    Цветы-недотроги
    Ласкали мне ноги
    Приятной прохладой.
    Вернуться с дороги
    К родному порогу –
    Вот то, что мне надо!

    Припев 2:

    Оглянулся вокруг:
    Дремлет речка и луг
    Под пушистым туманом,
    В небе птицы поют,
    Дразнят душу мою
    И в полёт её тянут:
    Над землёй пролететь,
    Отражаясь в воде
    С ослепительным небом,
    Шире грудь распахнуть
    И поглубже вдохнуть
    Запах сена и хлеба.
    5.03.08г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (8)


  42. Євгенка Заброда - [ 2009.09.10 11:30 ]
    Ніч казкова
    Візерунки молока
    Ллються небом
    На долонні
    Морок співанки співа,
    Вітер в шибах тихо стогне...
    Ніч у зоряних коралях
    Ходить горі поміж хмар
    І за обрієм зтьмянілим
    Грає пісні Волинкар.
    З давніх гір спливає мряка,
    Пряна від духмяних зел.
    Мавки гойдаються в лісі
    Серед вікових дерев.
    І Чугайстер в білій свиті
    Зачаровано блукає,
    На стежинах тихо тихо
    Щось замріяно співає.
    Ганком бродять потерчата,
    П*ючі місяць із долонь.
    І шкребуться тихо в шибку,
    В грубі бачачи вогонь.

    Казка скрізь, бо ніч вартує,
    День ще спить у споришах...
    Спи ж, бо знову час чаклує,
    Ранок близиться до нас.

    середа, 9 вересня 2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.3) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  43. Іван Редчиць - [ 2009.09.10 11:27 ]
    ЦІЛУЄ ВЕЧІР УКРАЇНУ
    Поклав під голову хмарину,
    Як батько, місяць задрімав.
    Обходить вечір Україну
    Під тихий шепіт листя й трав.

    Там, на хмарині, як на сіні,
    Ще не гнуздала ніч коня.
    Не спиться тільки Україні,
    Бо дума думу здоганя...

    - Про що ти думаєш, Кохана?
    Прошу тебе, ну, посміхнись!
    А чи стара відкрилась рана?
    Поглянь же - воля й синя вись!

    - Хіба не бачиш? Наче круки,
    Мене клюють мої сини,
    Мов яничари, крутять руки,
    Мене замучують вони!

    - Ну, що ти, ненько... Україно,
    Та це ж любов у них така!
    Невже гадаєш, солов'їна,
    Що продадуть за п'ятака?..

    Цілує вечір Україну
    Під тихий шепіт листя й трав,
    Підклавши хмарку, мов торбину,
    Як батько, місяць задрімав.

    На тій хмарині, мов на сіні...
    Вже ніч сідає на коня.
    Не спиться й досі Україні,
    Бо дума думу здоганя...

    Зі зб."Cерце невмирущої кобзи"(1997)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (4)


  44. Ігор Міф Маковійчук - [ 2009.09.10 10:07 ]
    ОНУК ЧЕРВОНОЇ КАЛИНИ
    Не син червоної чуми –
    Онук червоної калини.
    На одрі смертної години
    Я стверджувався на віки.
    Минали в боротьбі роки,
    Навали шматували спину,
    Та не зломився, не загинув,
    І не збeзчестився - таки.

    Рабом не йшов я на поклін
    І не корився рабській долі.
    Суворих триста літ неволі
    Беріг у серці вільний дзвін.
    Хто не підвівся ще з колін?
    Вже й небо заклина : "Доволі!"
    Хай понад кволість, хай поволі –
    Світає день жаданих змін…

    …З печер червоної чуми
    Здіймає паростки калина.
    Зове набат, з - попід рутини
    Ніч палять провідні зірки.
    Й пророчий голос крізь віки:
    “Ти мусиш вистояти, сину!”
    Ні, ще не вмерла Україна!..
    Ми здобули її таки!

    1990р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (1)


  45. Тетяна Роса - [ 2009.09.10 00:36 ]
    Серпнева осінь
    Цього року осінь дуже рано
    Узяла до рук від часу віжки:
    Спекою попалене старанно
    Листя укладає на доріжки.

    Завертає в небі осінь воза
    На нове спіралі напівколо.
    Очі правди – зовсім не загроза,
    Не завжди приємна правда гола.

    Гола правда в тому, що поетів
    Вже було, як листя під ногами.
    Душі співаків падінь і злетів
    Шелестять забутими листками.

    А моя мізерна правда в тому,
    Що зірки – то інший вимір світу.
    Я маленька крапелька. Знайома
    З тим, як воду вміє пити літо.

    Що зірки маленькі – то омана,
    Знають вчені їхні величини.
    Їх життя рахується віками,
    А життя роси – лиш на хвилини.

    Роси у траві зникають швидко –
    Тимчасова бісерна прикраса.
    Павутинка мрії - то не нитка,
    Вздовж якої ми йдемо у часі.

    Ведемо ми облік прорахункам,
    Перемогам, досвіду, здобуткам,
    І себе витягуємо в струнку
    Перед чутки вдалим оборутком.

    Знаєш, я ніякий математик,
    Та стою сьогодні на своєму,
    Бо не все можливо рахувати,
    І не все сортується на теми.

    Я роки нанизую на нитку,
    Й не дрижу, як лист, від переляку.
    На дорогах грому дуже слизько,
    Із поета, бач, Прокруст ніякий.

    Плащаницю вічності на плечі,
    Не вдягну, бо знаю - завелика.
    Досить, що думки мої – малеча
    Вільних трав: нескорена і дика.

    Хочеш – засуди мене на страту -
    Це не змінить світу ні на йоту.
    Коли осінь входить до кімнати,
    В пісню заплітають смутку ноти.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  46. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.09.09 23:47 ]
    * * *
    Річка в ніч і співає і кумкає,
    Ліс душею п’янить сосновою.
    Не торкнутись мені б тебе думкою –
    Жодною: ніжною, випадковою.

    Не стривожити б твого спокою,
    Не прокласти стежок непроханих…
    Понад річкою йду глибокою,
    Жабенят молодих полохаю.

    Не озветься хай, не змахне крилом
    Тобі вечір цей, де моє лице…
    Лиш до грудня і – тут – звичайне скло,
    На якім і - ніч, і – хурделиця.
    7.09.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  47. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.09.09 23:46 ]
    Коктебельський цикл (3)
    Не повторитись у собі самому.
    Вчорашній – луска.
    Луска від ядра.
    На морі – шторм,
    І – хочеться додому,
    Туди, - де протяг з запахом метра.

    Туди, де гравій, і бетон, і клумби
    Петуній білих.
    Де жоржин пора.
    Засмаглим повертатися Колумбом,
    Стрічать провулки радісним «Ура!».

    Приймати осінь і дощів гостини,
    Людей і будні, отаких, як є.
    І не шукати в іншому причини,
    І не вважати, що усе твоє.

    На шосту рівно – звечора годинник,
    Нове взуття – до свіжих мозолів.
    Як тишу дряпатиме кострубатий віник -
    Не проклинати до глибин землі.

    Нести в собі уже осіннє небо,
    Усе, що є в нім: журавлів і дим.
    І осінь задивлятиметься в тебе
    Ще теплим сонцем.
    Теплим і ясним.
    6.09.09 – 7.09.09 ніч.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  48. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.09.09 23:13 ]
    Коктебельський цикл (2)
    2.
    Море точить леза хвиль.
    Дно відкрите, як вітрина.
    Ранок.
    Серпень.
    Море.
    Штиль.
    Вибирай собі перлину!

    Ніч під камінь залягла.
    Сонце – наче діжка меду.
    Я – сама собі пра-пра,
    Ти – собі далекий предок.

    У краю лаванди – сіль
    На кінцях строкатих китиць.
    Спробуй – втримай повний штиль
    У якім – не повторитись!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  49. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.09.09 23:46 ]
    Коктебельський цикл

    1.
    Від неї.
    Від нього.
    Від жесту.
    Від пози.
    Нікого.
    Нічого:
    Ні міста,
    Ні криків.
    Від кислого погляду,
    Що – до корозій,
    Без строку,
    Без міри,
    Без точного ліку.

    Від куряви погляду,
    Диму і гарі.
    Від черги і натовпу –
    Пузом у спину.
    Від мату.
    І осуду.
    Бруду.
    Базарів.
    Від фальші.
    Від клину,
    Того, який – клином.

    Від тОго, що не
    І тогО, що не дуже.
    Від глянцю слизького
    І реву моторів.
    Туди, де живуть
    Наші думи і душі
    Усе ще без нас -
    До моря.
    До – моря!..



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  50. Наталя Терещенко - [ 2009.09.09 22:44 ]
    ВИСОКИЙ ТИТУЛ (байка)
    Вся звірина́ зібралась на толоці –
    Мусується проблема непроста:
    Хто стане Звіром Року в цьому році?
    Хто ідеал від вух і до хвоста?
    Хто для усіх чинив найбільші блага,
    Уболівав про ближнього свого?
    Від голоду, а часом і від спраги,
    Не раз відважно рятував його?
    Той титул Антилопі присудили.
    І навіть Лев сльозу пустив, до діла.
    ……………………………….
    Він сам писав у раду подання,
    Небіжчиці віддати те звання.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.45)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   1448   1449   1450   1451   1452   1453   1454   1455   1456   ...   1829