ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віталій Коротич - [ 2009.06.23 19:56 ]
    Фото, зроблене після футбольного матчу
    Пам'яті героїчного київського «Динамо»

    Не розстрілюйте голкіпера.
    Навіщо ви
    Футболістів під стіною розставляєте?
    Пів-Європи під балконами повішали,
    Півкоманди попід муром розстріляєте.
    А над пустками, над пломенями й криками,
    Між розп'ять, які не стали ще іконними,
    Десь між сонцем, десь між хмарами, між круками,
    Стоїте ви, в перемозі переконані.
    Вас вітри Європи й Африки розпатлали
    І сузір'я понад вами жовто світяться.
    ...А голкіпери розстріляні попадали,
    І самі штрафні майданчики на світі цім.
    Не зігріти вбивчих душ ніяким паливом —
    Ваші ж душі переляками зморожені. ...
    ...Пригадайте, як ці хлопці забивали вам!
    Нащо ж ви їх повбивали, переможені?!
    На полях футбольних — мертві.
    Пустка вимерла.
    Кров стікає по багнетиках акації.
    ...Всі рекорди ваші у кривавім вимірі
    Відкладаються в душі та мозку нації.
    Впав голкіпер на траву, іще не вигріту —
    Зимно в світі, що його вогнем ви краєте.
    Золотих Воріт довіку вам не виграти,
    Та й ворота Бранденбурзькі ще програєте...
    Ну а хлопці в перемогу твердо вірили ж —
    Над погрози, що їх кулями посилено.
    ...Як вас виведуть —не зачиняйте двері лиш,
    Бо повернеться команда перестріляна.
    Шлях і вік її пунктиром крові зміряний —
    Все відомо;
    все, що мало бути — сталося.
    ...Та розстріляний голкіпер прийде, зморений,
    І розкаже, як тоді йому стоялося.
    Смерть не має тут ні права, ані рації —
    Доле, хай що буде —буде,
    що було — мини!
    ...Лиш малесенькі багнетики акації
    Затремтять над стадіоном, наче спомини.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (8)


  2. Іванка Кушнірук - [ 2009.06.23 19:13 ]
    дівчинці в окулярах
    твоїх окулярів скельця
    примружують очі від сонця.
    широко змахнеш віями -
    світ стає чіткими лініями,
    сповнений різнобарв'я й змісту
    крізь прозоре,дивним містом
    впевненість кроку додавши,
    голову сміло піднявши,
    гордо ідеш у майбутнє,
    мріє чиясь незабутня.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  3. Володимир Цимбаліст - [ 2009.06.23 18:41 ]
    Баба Христя
    Будувала я хату,
    Розписала всі стіни,
    В синє море задивлялась,
    Та не бачила піни.

    Наливала по вінця,
    Заглядала у донця,
    В синє небо задивлялась,
    Та не бачила сонця.

    Похилилася хата,
    Облупилися й стіни,
    Я до хати притулюся,
    Може з нею й спочину.

    Вітер стріху розвіє,
    Розпороше шляхами,
    Поховайте ж мене люди
    Зі своїми гріхами.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Вячеслав Семенко - [ 2009.06.23 17:50 ]
    ВІДОБРАЖЕННЯ
    Все відбиває дзеркало ставкове -
    далеку зірку і тремтіння осоки,
    зажуру ночі, радість світанкову,
    перебіг вічності, миттєвість блискавки.

    Та ця краса байдужа та мінлива
    і відображення не знають глибини.
    Розвіє вітер, позмиває злива,
    на хвилі розітнуть мандрівники-човни.

    Заглянь у душу, як тремтливо й чітко
    відбилися на ній сліди пережиття.
    Рубці і виразки - безмовні свідки
    нечеканих падінь і радісних звитяг.

    Неначе лицар у важкому герці,
    випробуваннями гартується душа.
    Минаючи життєві перехрестя,
    ти без причини ран на ній не залишай.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  5. Олександра Вітановська - [ 2009.06.23 15:36 ]
    Ідентифікація
    Життя відживши,
    Входиш пішки в рай,
    Немов на біржу праці
    Або в морг
    Впізнати тіло,
    Чи бува воно закам’яніле
    Не давнього знайомця
    Ачи родича далекого,
    А мо’ єдиного коханця…

    Змиваються в сувої
    Райських хмар
    Деталі марних днів,
    Хвилин і митей…
    Зникають з пам’яті
    Синці, побої, шрами
    На знекровілому обличчі
    Друга чи знайомого,
    Або ж коханця некоханого…

    Цей акт пізнання тіла в морзі
    Триває вічність.
    Приходять ангели
    В заляпаних халатах санітарів,
    Пропонують каву.
    На порозі трупарні з’являється
    Патологоанатом.
    Він не змахує на апостола,
    Він скидається на Гімінея-випивоху.

    Зрештою витягують із морозилки тіло
    Твого друга (знайомого, коханого).
    Крізь спотворені падінням риси
    Ти намагаєшся розгледіти
    На обличчі cерпанок святості.
    Сяйва немає.
    Твій друг лежить
    На брудних молочних
    Покривалах геть синій.

    Смерть настала миттєво.
    Воно й не дивно:
    Сьомий поверх,
    Відчинене вікно,
    Хмільна атмосфера
    Гуртожитку…
    Закортіло пройтись карнизом,
    Можливо, щоб злетіти.
    Теж мені Ікар.

    Далі похорон,
    Смуток
    І рай.
    Або пекло.
    Це вже який розклад
    У небесній канцелярії.
    Думаю, крила пасуватимуть краще
    До розпростертого тіла на асфальті,
    На якому двірники
    Ще довго потому
    Змиватимуть плями крові.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  6. Оксанка Марущак - [ 2009.06.23 15:41 ]
    Пробачте...
    Пробачте, я ж лише людина.
    В руках життя - покірна глина.
    І кожен з тих, для кого жила
    Мене по-своєму ліпили.

    (Чужі життя - були моїми,
    Чужі думки - а мої рими.
    До Нього серцем прикипіла -
    Змінилися душа і тіло)

    Та я людина. І лише...
    Черкнеш ножем - кров потече.
    Слабка, бо боляче буває.
    Нестерпно. Та про те ніхто не знає...

    Ні, виправдань я не шукаю.
    І врешті-решт минуле відпускаю.
    В тім що здаюсь - моя провина,
    Та зрозумійте, я - лише людина.


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  7. Роман Пічурін - [ 2009.06.23 13:27 ]
    СОН....
    Я закриваю очі... засинаю
    Я сплю не чую, і не знаю...
    Я засинаю... засинаю... засинаю

    Дістало все! Машини, телевізор
    Кіно, музики, депутат мудак
    Я сплю в своїй обідраній квартирі
    І пропливає мимо, цей сумний бардак...

    Я сплю не сам, зі мною спить країна!
    Дрімають України дочки і сини.
    І не прокинуться, не візьмуть вила.
    Та не піднімуть в небо чорнії стяги!

    Дріма... дрімає Батьківщина.
    Але я вірю дрімота пройде...
    І встане ще над світом Україна!!!
    ...та я ще сплю, і спить моя країна...



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  8. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2009.06.23 13:20 ]
    Краще...
    Столиця. Бабуся
    На костур спирається –
    Проходять повз неї,
    Спішать перехожі.

    Старенька стоїть,
    Бо душа опирається
    Безвиході, відчаю,
    „Жити не можна!”...

    І тисячам-сотням
    Пустих обіцянок,
    Розваг-демагогій
    І теледебатів...

    Із вірою в Бога
    Є кожен день святом –
    Старій невтямки,
    Що вже й Бог не в форматі.

    Петрушка, цибулька,
    Все свіже, недорого,
    Без ядів-нітратів,
    І присмаку хімії

    Бабуся за гривню
    Продасть „із походом”
    Від щирого серця,
    Лиш дайте надії

    На краще життя,
    І на пенсії розмір,
    Щоб можна було
    Без торгівлі прожити!

    Проте, продавати,
    Старій так здалося,
    Все ж краще, ніж милості
    В люду просити.


    ****

    Столиця. Бабуся
    На костур спирається –
    Проходять повз неї,
    Спішать перехожі.

    Старенька стоїть,
    Бо душа опирається
    Безвиході, відчаю,
    „Жити не можна!”...

    І тисячам-сотням
    Пустих обіцянок,
    Розваг-демагогій
    І теледебатів...

    Із вірою в Бога
    Є кожен день святом –
    Старій невтямки,
    Що вже й Бог не в форматі.

    Петрушка, цибулька,
    Все свіже, недорого,
    Без ядів-нітратів,
    І присмаку хімії

    Бабуся за гривню
    Продасть „із походом”
    Від щирого серця,
    Лиш дайте надії

    На краще життя,
    І на пенсії розмір,
    Щоб можна було
    Без торгівлі прожити!

    Проте, продавати,
    Старій так здалося,
    Все ж краще, ніж милості
    В люду просити.

    Вдихаючи дим
    Переходу тісного,
    Стоїть одиноко
    Вона...час від часу

    До неї хто-небудь
    Неквапом підходить –
    Спитати, купити –
    Зробить старій ласку...

    І той перехід
    Не здається огидним –
    Сховалась бабуся
    У ньому від світу –

    Рятунок від суму
    І безвиході, видно,
    Біжить від самотності
    Жіночка літня...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (14)


  9. Олена Осінь - [ 2009.06.23 13:51 ]
    Почну із себе
    Як легко нам образити людину,
    Одне лиш слово – і у груди камінь,
    Не менш, аніж холодна зброя ранить,
    А ми доб’ємо насміхом у спину.

    Необережно, необдумано, без схеми,
    І йдемо далі – світ не обернеться!
    А те, що поряд плаче чиєсь серце,
    Так тож не наші, а чужі проблеми.

    Ми сильні, самовпевненість зростає,
    Нам підкоряється і слово, і задачі,
    І якщо дехто має ніжну вдачу,
    Нехай твердішають, сучасність вимагає.

    І двічі в рік – обов’язково влітку,
    Бо не такі вже й ми холоднокровні,
    До лісу – із метою оздоровлення,
    Помилуватись на тендітну квітку.

    «Довершеність, краса, сама невинність!»
    Співаємо, про скоєне забувши,
    А те, що розчавили ніжну душу…
    «Та що ви, мабуть сплутали із кимось!»

    Нехай же пам'ять нагадає болем-криками,
    І нервами відкритими оголиться –
    На небесах за нас завжди помоляться,
    Добро і людяність нам завше будуть ліками.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (18)


  10. Вова Ковальчук - [ 2009.06.23 13:14 ]
    Про руки
    Подивився на свої руки
    Чисті

    А в дитинстві
    На них були різні пейзажі

    Беру ручку
    І хочеться вивести
    На своїй лівій
    Незайманій руці
    Карту потойбічних шляхів
    По ній знайти
    Червону руту
    Бо дістала пісенька

    Не можу
    Не малюється
    Можливо через те
    Що виріс
    Можливо через те
    Що не вірю більше в дива

    Хоча
    Це одне і теж


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (2)


  11. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 12:21 ]
    ***
    Відпусти мою руку й серце
    І забудь, що іще жива.
    Без любові твоєї, милий
    Я давно вже немов вдова.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.14) | "Майстерень" 4.5 (5.06)
    Коментарі: (3)


  12. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 12:06 ]
    ***
    Обіцянки – як лід на сонці –
    З часом тануть і їх нема.
    Я гадала – вони діаманти
    І чекала, але дарма.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.14) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (2)


  13. Тарас Федюк - [ 2009.06.23 11:58 ]
    ***
    поміж хламу Бог знає яких часів
    головою – у бляху – нема куди вище
    павутинням засновані губи – мовчанням слів
    починається темне горище


    за плечима гойдаються сходи які пробіг
    поверхи що один від одного були світліші
    ось тепер темнота важка і нікого немає всіх
    і нікому не доведи цієї такої тиші


    це у вічному пошуку – вище і вище – мети
    це в безжалісному перегортанні вітражів і осяянь княжих
    ти приходиш нарешті: залізні двері і ти
    а далі як скаже хлам і як свічка скаже


    як скаже розбите об чорні крокви плече
    як скаже мотузка що на бантині свище…
    вже немає у свічці воску і пальці пече
    ти прийшов ти стоїш і ти заклинаєш:
    гори ще…



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.25 (5.5)
    Коментарі: (2)


  14. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 11:41 ]
    Я не вірю
    Я не вірю твоїм словам
    І в далеке щасливе «буде».
    Все, що можна, зосталось «там»,
    Як і всі день за днем – «в нікуди».
    Канув юності світлий час
    І втопився в віків безодні.
    Не повернеш уже до нас
    Наше «вчора» і це «сьогодні».
    Не просила тебе чудес,
    Тільки трошки тепла хотіла
    І за віру свою у це
    Я сльозами тобі платила.
    Та тепер не чекаю втіх
    І не вірю в солодке слово –
    Розповіла своїй душі,
    Що не можна любить нікого.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (1)


  15. Тарас Коржик - [ 2009.06.23 11:23 ]
    ДОМКРАТІЯ
    Хтось тихо ламає антени
    Чужих запланованих акцій.
    В газетах з`являються теми
    Про ріст світових пертурбацій.

    Питання вкриваються цвіллю,
    Сваволіють світські закони,
    Не втримають їх перед ціллю
    Й з колючих дротів перепони.

    Життєвих доріг парадигми
    Ніхто з нас не здатен збагнути,
    Тоді, як видніються стигми
    На тілі небесних маршрутів.

    Хтось тихо сидить у квартирі,
    Хтось творить снаряди фугасів,
    Письменники - тягнуть мортири,
    Поети - сідлають Пегасів.

    Окрилений світлом Свободи,
    Цей натовп сліпих анархістів -
    Про мир йде просити угоди
    В озброєних, злих пацифістів.

    Погода приносить домкрати,
    Руйнує підвалини ладу,
    Й знов пхаються в бій демократи
    За втрачені свої посади.

    Від одностатевих одружень
    Вже стали з`являтися діти.
    Домкратія! Вольності збуджень!
    Лиш їм по-мудацьки радіти!

    Ось злизує влада природу
    Своїх політичних полюцій,
    Й втирає з обличчя народу
    Гримасу близьких революцій.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  16. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 11:14 ]
    Попрощавшись з життям
    Моє серце втомилось і стало,
    Полетіла душа в височінь,
    А прожите життя пам’яталось,
    Наче казка і сон, наче тінь.
    Я згадала, що дуже любила,
    Та любов ця приносила біль,
    Тож у Бога з сльозами просила,
    Щоб назавжди покликав звідсіль.
    Не дивилась чи тужиш за мною,
    А злетіла до сонця й зірок,
    Та любов ця не стала чужою –
    Не пустила мене ні на крок.
    Тоді я прилетіла до тебе
    І побачила щиру любов –
    Бог сказав – коли взяв мене в тебе
    То вона пробудилася знов.
    І тепер я назавжди з тобою –
    Ти ж у серці мене бережеш
    Повінчало нас небо любов’ю –
    Я чекатиму поки прийдеш.


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  17. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 11:07 ]
    Не ти...
    Не ти мене зігрів тієї ночі,
    Коли так гірко плакала душа,
    А тільки роз’ятрив криваву рану
    Словами, наче лезом від ножа.
    Не ти мене зустрів ласкавим словом,
    Щоб серце відігріти від образ,
    Натомість кинув в мороці нічному,
    Де я тремтіла вже не перший раз.
    Не ти мене закутав сподіванням,
    Що біль минеться, як і не було.
    Не ти! Не ти… Хоч ти моє кохання,
    Але водночас і найбільше зло.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.14) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (3)


  18. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 11:29 ]
    Дружба
    Дружба танула в роках
    І у відстані між нами.
    Ми це бачили, та все ж –
    Не ділилися думками.
    Ми гадали – це мине
    Як невдачі і тривоги.
    Але дружба не прийшла –
    Не знайшла назад дороги.
    Ми дивились їй у слід
    З сумом втрати і печалі -
    Не розбити часу лід.
    Ми йдемо без неї далі…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.14) | "Майстерень" 5.25 (5.06)
    Коментарі: (1)


  19. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 11:13 ]
    ***
    Час закув у кайдани…
    Пам’ять болем кричала,
    Кожен долі удар…
    Все душа пам’ятала.

    Кожен подих палкий,
    Погляд сумом налитий
    Я відпущу з руки,
    Щоб назавжди забути…

    Але тінню з небес
    Впаде мука кохання…
    Буде вічним мабуть
    Це нестерпне прощання…


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  20. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 11:08 ]
    ***
    Слово рвалося із вуст,
    Щоб безжально впитись в серце.
    І невтомно, наче пульс
    Мов у клітці в скронях б’ється…

    Слово вкрилось у броню
    І шипи взяло з собою…
    Щоб стояти мов стіна
    У двобої із тобою.

    Слово порохом образ
    Свою сутність наповняло…
    Щоб цей вибух стався раз,
    Але все ним поховало…

    Слово кулями в висок
    І у серце полетіло:
    «Я іду від тебе геть!
    Я завжди цього хотіла…»



    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  21. Олена Катеринчук - [ 2009.06.23 11:31 ]
    Время
    Непоколебимая волна,
    Что стирает память вмести с нами –
    Это время… Жизнь и смерть – одна,
    Но её мы выбираем сами…
    Ни врагом, ни другом не сочту,
    Просто неизбежность... наше ВРЕМЯ.
    Тот, кто юн, не видит сквозь мечту,
    Как отягощает его бремя.
    Но своей конечностью для нас
    Время, хоть жестоко, верно учит –
    Мы покажем, кто мы, только раз
    И второго шанса не получим.
    Не для страха жжет оно века –
    Не пугать – его предназначенье –
    Время, словно мудрости река –
    Наполняет смыслом все мгновенья.


    Рейтинги: Народний 5 (5.14) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (1)


  22. Тарас Коржик - [ 2009.06.23 10:39 ]
    TAEDIUM VITAE
    Завихрене осіннім падолистом,
    Знебарвлене хворіюче життя мертвіє.
    Про темну сторону забувши чисто,
    На світлість місяця замріяно зорію...

    В коморах пам`яті - слова вертепів,
    Заповнені святим психоделічним крамом.
    В психоделічному святому небі -
    Видніються камінні недогризки храмів.

    Від грому у залізі заховавшись,
    Рахую блискавки, як пароксизми гніву.
    У трунах віршів мову поховавши,
    До тебе з цих рядків звертаю пантоміму.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  23. Сонце Місяць - [ 2009.06.23 00:58 ]
    DUST
     
    Господь дав мені жінку
    в темний, синій рік
    Господь узяв мою жінку
    в темний, синій рік

    Я прийшов до дверей,
    до дверей без ключів.


    Забагато людей
    кожен у блюзі згорів
    Забагато людей
    тай кожен у блюзі згорів

    Я пішов від людей,
    від людей без ключів.


    Усе, що я знаю ~
    темний, синій блюз
    Усе, що я маю ~
    темний, синій блюз

    Поки мій попіл
    не обернеться на дуст.




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (19)


  24. Оксана Лозова - [ 2009.06.22 23:39 ]
    Залишаюся!
    Ті автобуси збожеволіли:
    То не їдуть, а то роз’їздились,
    І чого їм так захотілося
    Догодити мені, зажуреній?

    Та могли би десь там затриматись
    Чи набрати людей повнісінько,
    А могли би нас не помітити –
    Прошмигнути на повній швидкості.

    Я зітхнула б тоді полегшено
    І сказала б:
    — Ти бачиш сам,
    Що немає мені чим їхати.

    ...Не прощайся. Я ж не прощаюся.

    — Залишаєшся?
    — Залишаюся!
    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (13)


  25. Вова Ковальчук - [ 2009.06.22 22:11 ]
    Міський транспорт
    Сховати вітер до надгрудної кишені
    Поряд із фотокарткою рідного краю

    Брудний однострій спогадів пристає до тіла
    Заважаючи дихати

    І ліси і птахи
    Співають свої пісні
    Не цікаві тобі
    Своєю не спроможністю діяти
    Впевнено і без сумнівів
    Наче шахід

    Автотраси нагадують велику сковорідку
    Хтось вміло перевертає смажений продукт

    Автостоп це так по американськи
    Це так кіноматографічно

    Пішки все не обійдеш
    Зламаєш нерви в купі з ногами

    Купуєш
    Проїзний
    На
    Тролейбус


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (9)


  26. Володимир Цимбаліст - [ 2009.06.22 21:54 ]
    "Педагог"
    Чи може то байдужий фатум,
    Чи генотип, чи ниций фарт
    Та вже дівчиськом вайлуватим,
    Таємний сенс звичайних фарб,
    Вже знала я, та й малювала
    Чарівний світ дитячих мрій,
    В якому образів навала,
    Вставала в ще непевний стрій.

    Тому батьки, хоч і наївні,
    Одного разу - пальці в хрест,
    Та й відвезли свою царівну
    В художню школу скласти тест.

    Я там нітрохи не знітилась,
    Бо ж фарби любії - зі мной,
    Та все, чим серденько молилось,
    Вкладала я в малюнок той.

    Експерт підкравсь до мене ззаду
    (я й досі озиратись мушу),
    Та пензлем тикаючи, аду
    Став ляпать в рай, в дитячу душу,
    Ще й гуркотів: "Дивись, ван-гог",
    Та знову ляпав, педагог.

    Хоч хист - признав. Батьки радІ.
    Як же я плакала тоді!...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  27. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.22 21:16 ]
    Безвихідь
    Чорне якесь усе,
    Навіть неба зіниці…
    Безодня безодню несе…
    Люди як люди – ниці…

    Трунком приборкати біль
    намагавсь по-домашньому нишком…
    Чарка, розсипана сіль,
    ніч і тиша…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (6)


  28. Василь Степаненко - [ 2009.06.22 21:54 ]
    ЯТЕБЕКОХАЮ
    *
    Слова значущі:
    “Я тебе кохаю”.
    Без розділових знаків напишу.
    Всі букви вкупі –
    Подихом єдиним.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  29. Віра Шмига - [ 2009.06.22 19:11 ]
    * * *
    Ви вгадали ім’я, перехожий,
    А на мрію я вашу не схожа.
    Але в мріях невиразні цілі,
    Поки мариться,
    доти і білі.
    Я так само і вам перехожа.
    Підглядати думки все ж негоже
    На чужих випадкових обличчях.
    Та, здається, вам справа ця звична.
    Не прощаюсь,
    бо я й не віталась.
    Зник у натовпі профіль.
    Зосталась.
    Неповторна ефірна хвилина –
    Компліменту пустого дитина.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  30. Марія Мальва - [ 2009.06.22 16:54 ]
    КОПАЛИ ХЛОПЦІ В ПОЛІ КРИНИЦЮ...
    Копали хлопці у полі криницю,
    Щоб подорожні пили водицю.
    А біля неї кварту поклали,
    Щоб подорожні водицю брали.

    Давно дідами ті хлопці стали,
    Що цю криницю гуртом копали
    Старими стали криниця й кварта,
    Але водиця чогось та варта.

    Стелиться стежка, аж до криниці,
    І ходять люди пити водицю.
    Нап’ються, сядуть, відпочивають,
    І добрим словом усіх згадають.

    Тих, що криницю гуртом копали,
    Й часточку серця свого віддали.
    І будуть люди сюди ходити,
    Джерельну воду квартою пити.



    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Прокоментувати:


  31. Гальшка Загорська - [ 2009.06.22 16:21 ]
    КАЗКОВА
    В тридев`ятому царстві живеш ти,
    Найпрекрасніша серед усіх,
    І не смію очей я підвести,
    Щоб не визвать веселий твій сміх.

    Довгі вії, смарагдові очі,
    Хвиля чорна волосся твого,
    Знову сниться мені серед ночі,
    Сон, не можу позбутись його.

    Спраглі губи цілують волосся,
    Білий лоб і червоні вуста,
    Хоч би раз у житті довелося
    Обіймати тебе неспроста.

    Проникати теплом в твоє тіло,
    Доторкатись гарячих грудей,
    І нехай, бо кому ж яке діло,
    До думок нам байдужих людей.


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (1)


  32. Анатолій Мельник - [ 2009.06.22 13:06 ]
    Жертви поезії
    "Ми є жертви поезії..."
    Вікторія Осташ

    Ми є жертви поезії,
    Вона нас вполювала,
    Вона чинить репресії,
    Рим нас душить навала.

    А ми терпим тортури,
    Ці кайдани нам любі,
    І віршовані мури
    Нас тримають до згуби.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  33. Оксанка Марущак - [ 2009.06.22 13:47 ]
    ***
    Не живеться і не пишеться...
    Сон, дрімота, плавний хід..
    З-поміж мрій хоч щось залишиться?
    Сподівань кривавий слід..

    Байдуже, чи дощ, чи сонце.
    Сьогодні - як вчора, сьогодні - як завтра.
    Що можна інакше - напевно здалося.
    А Віра... сліпа і нічого не варта.

    Життя таке довге, життя таке сіре,
    Змінити хоч щось - ані сил, ні бажання.
    Єдина струна у старенької Ліри,
    І тій ім'я - Розчарування...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.02) | "Майстерень" -- (5.06)
    Коментарі: (2)


  34. Юлія Фульмес - [ 2009.06.22 12:21 ]
    *-*-*-*-*
    А папороть не зацвіте у підворітті.
    Принаймні цього літа.
    Пеленою зливи
    Розмило шлях до півкварталу
    І півсвіту,
    І гуртожицькі підлітки практично сиві
    Від осипання зерен стиглого графіті,

    Обмінюють входи на виходи
    Із гето,
    Або гранатові браслети
    На гранати.
    Стиль мілітарі у фаворі
    І секретом
    Уже давно не є бажання воювати
    В класичних проявах сусідської вендети.

    Ку-ку.
    А де ти?
    Ніж чекає у підїзді
    Як свіжа пошта, як дитячі забавлянки
    Вони облаштували там для себе гнізда
    І поки вдень пильнують пуританки
    Вночі виходить страх і роздуває ніздрі.

    В кишенях підлітків—його сріблясті кігті,
    Без них не вийти поза межі свого тіла.
    Хронічні підробітки і жорстокі діти—
    Це все, що маємо, чого так не хотіли,
    Бо папороть не зацвіте у підворітті.



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (6)


  35. Олександр Христенко - [ 2009.06.22 11:38 ]
    ДОБРОГО РАНКУ
    Прокинулись рано,
    Від запахів п’яні,
    Замріяні липи,
    А бджоли пухнасті,
    Від меду і щастя, –
    Гудуть діловито
    І лагідний ранок
    Піднявся на ганок,
    І з листям шепоче,
    А сонячний зайчик,
    Очікує, наче,
    Щоб глянути в очі.

    І сонця гарячий,
    Усміхнений м’ячик –
    По синьому небу.
    Запрошує вітер,
    Колишучи віти,
    У гості до себе.
    Жіноча усмішка,
    Вмостилась у ліжко,
    У сонному стані, –
    Гарненька і мила
    Уважно дивилась
    Солодкий, останній...

    Тихенько, як кішка,
    Підвівся я нишком,
    Щоб не розбудити
    І вийшов із хати
    Тобі назбирати
    Гарнесеньких квітів.
    А ще в холодочку,
    У нашім садочку –
    Захоплений літом
    Я довго дивився
    У далі і висі
    Природи і світу.

    А чайник завзято
    Збирався співати
    Ранкову кантату.
    Я миттю до нього:
    „ Тихіш, ради Бога!
    Дай любій поспати.
    Для повної втіхи
    Заваримо тихо
    Духм’яного чаю.
    І підемо разом
    Зажди – не відразу, –
    Напій дозріває!”

    І слово за словом
    Точилась розмова –
    Хвилини минали
    І чай ароматний
    З ромашки і м’яти –
    По-літньому вдалий,
    Налитий у чашки,
    Для мене і „пташки”,
    Поважно, неспішно
    З букетиком квітів,
    Найкращих у світі, –
    Коханій у ліжко...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (22) | "Ромашковий сон Варвара Черезова"


  36. Вова Ковальчук - [ 2009.06.22 11:52 ]
    Вона мій янгол
    Остогидло
    Не вже я справді придурок
    Один єдиний
    Серед вас

    Друзі
    Де ваш імідж
    Великих геніїв
    Геніїв придурків
    Для сучасного світу
    Саме головне
    Імідж

    Сиджу в ганделику
    Закріплюю свій
    Підлітковий алкогольний імідж

    Перед цим
    Валявся на підлозі
    Кричав і плакав
    Мовчала

    Сиджу дуже довго
    Заклад вже зачиняється

    До мене наближається
    Гладка жінку у масному халаті
    Котра готує не погані біляші
    І розливає досить не погане пиво

    Від неї тхне котами

    Дивлюсь
    Зараз вона скаже
    «Всьо парніша
    Хватить нити
    Піднімай свою дупу
    Коротше
    Вали звідси»

    Я розумію

    Вона – мій янгол


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.26) | "Майстерень" 5.25 (4.91)
    Коментарі: (6)


  37. Оля Сопрано - [ 2009.06.22 09:32 ]
    Втрата
    Сумуєш за втратою…
    А чи вона була?
    Чи була та весна
    На попелищі твоєї юності
    Чи все було оманою
    Яка висіла рожевою
    Плівкою між вами
    Коли дивились одне
    На одного ви
    І здавалось
    Що щось прекрасне знайшлося
    Серед кривди невидимої
    Лише вам зрозумілої
    Згодом зниклої
    І розталої
    Стерши те
    Що вас єднало.
    Як банально
    І як банально оманливо.
    А здавалось – це було взаєморозуміння…

    21.06.09


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 0 (5.25)
    Коментарі: (6)


  38. Оля Сопрано - [ 2009.06.22 09:49 ]
    ...
    Ми всі добрі
    І всі погані.
    Для когось святі
    А для когось паршивці
    Для когось багатослівні
    А для когось німі
    Для когось з крилами
    А для когось плазуни
    Для когось скарбничка
    А для когось стара валіза
    Яка не може дати спокою
    Своєю присутністю на шафі.
    А маленька дівчинка
    Варила на кухні сумний
    І солений борщ.



    21.06.09


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  39. Оля Сопрано - [ 2009.06.22 09:47 ]
    Щирість
    Пригнічена гнітом
    Сполохана сполохом
    Роїлася щирість
    Про вчинки
    І слова

    Стидалась, знітилась…
    Засумнівалась…
    Замислилась і розкаялась
    Сказала, що ніколи більше
    Не буде
    Бо сказали, що примітивна
    Та дитяча
    Бо всі хочуть бути дорослими
    І не примітивними
    Лише ніхто не знає
    Що це.


    21.06.09


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (8)


  40. Оля Сопрано - [ 2009.06.22 09:34 ]
    ...
    Десь спалахнула мить
    і полетіла в прірву
    як запалений сірник
    невеликим вогником
    окреслюючи швидкоминучу
    траєкторію чийогось
    озаріння
    в кромішній пітьмі
    уявлень людей
    про життя


    21.06.09


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  41. Тарас Коржик - [ 2009.06.22 08:05 ]
    Буденність твоя...
    Твої пальці сіють дотик,
    як акупунктура.
    І життєві анекдоти -
    це література

    твого змученого часу.
    І твої зітхання
    піднімають мерзлу масу
    гіперпосилання

    на легку сторінку смерті,
    що лежить на споді
    під пластівками потертих
    світових мелодій.

    Ти торкаєшся до світу
    холодом зневаги.
    Твориш сніг посеред літа,
    й без самоповаги

    роздягнувшись - одяг вкинеш
    в круговерть осінню,
    і нагою легко линеш
    у зимові сіни.

    Ти чекаєш свого часу
    і своєї ролі,
    плавиш простору пластмасу
    й вгадуєш паролі.

    В всьому, що реалістичне,
    ти, мов пташка рання,
    вгадуєш сомнамбулічно
    власне існування.

    Пишеш ти смішні сонети
    і життєві драми,
    ліпиш з пластику планети
    з сушами й морями.

    Ти торкаєшся до вітру,
    й він несе із неба
    зіркових світил палітру,
    й все, що тобі треба,

    щоб створить красу для світу.
    Й твоя нагорода -
    ми, невдячні твої діти,
    наша ти Природа!..


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  42. Петро Скунць - [ 2009.06.22 05:40 ]
    Зарубки на пам’ять
    ІІІ Доісторія
    А ящери, а мамути до нас
    були в природи найсильніші діти,
    а вимерли...
    Бува ж таке не раз:
    щоб вижити –
    доводиться здрібніти.


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (1)


  43. Оля Харченко - [ 2009.06.22 02:48 ]
    Почему....
    Почему без тебя дни проходят тоскливо?
    Почему все как прежде грущу?
    Почему все по-прежнему жду тебя, милый?
    Почему без тебя не могу?

    Почему без тебя мне и сахар не сладок,
    белый день, как кромешная тьма?
    Почему на душе тонкий горький осадок
    свой оставила злая зима?

    Почему образ твой вижу в дымке туманной
    и глаза застилает слез пелена?
    Почему от любви настолько желанной
    сердце болит вдали от тебя?


    Рейтинги: Народний -- (4.45) | "Майстерень" -- (4.67)
    Прокоментувати:


  44. Оля Харченко - [ 2009.06.22 02:42 ]
    Розмова з янголом
    Осінній дощ сьогодні тихо плаче,
    А разом з ним також і я...
    Якийсь, можливо, янгол крила втратив...
    Повз мене ж пройшла доленька моя...

    Моє кохання забарилось десь в дорозі
    Чи може щлях невірно хтось вказав?
    Думки ж, як горобці, що скачуть на морозі,
    і янгол-охоронець про мене не подбав...

    А може, янголе, домовимось з тобою:
    моє кохання ти врятуєш і знайдеш,
    а я звернусь з молитвою до Бога
    і знов тоді ти крила віднайдеш...


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.45) | "Майстерень" -- (4.67)
    Коментарі: (1)


  45. Оксана Лозова - [ 2009.06.21 22:17 ]
    Найкращим цвітом на землі
    Комусь зоря світити буде
    Із далини в туманній млі...
    А ти мені зостанься, любий,
    Найкращим цвітом на землі.

    Навчусь любити квітку кожну,
    У тиші слухати траву
    І кожне стебельце тривожне,
    Джмелів та бджіл солодкий гул.

    Натішуся багатством барвів,
    П’янкою свіжістю лугів,
    Нехай пливуть турботи марні —
    Не пристають до берегів.

    І добрий світ добрішим стане,
    І зрозумілішим без слів.
    Ти тільки будь мені, коханий,
    Найкращим цвітом на землі.
    2000


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (9)


  46. Тамара Шевченко - [ 2009.06.21 21:55 ]
    Сімейні проблеми
    Повернувся Гриць додому,
    Сидить та сумує.
    Біля нього, як голубка,
    Жіночка воркує:
    - Що з тобою, мій коханий?
    Та мовчить миленький,
    В очі глянути боїться,
    Тьохкає серденько.
    Каже жінка: "Ми – родина
    і твої проблеми - стануть наші,
    Ми з тобою все переживемо!"
    - Ти упевнена?
    - Клянуся.
    Шепче та привітно...
    - Що ж, скажу,
    Коханка наша від мене вагітна...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  47. Василь Степаненко - [ 2009.06.21 21:49 ]
    Сліди

    *
    На таємничім березі вночі
    Ревниво промайнула хвиля,
    Тихо
    Змиваючи сліди мої
    Й твої.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  48. Роман Боднар - [ 2009.06.21 20:39 ]
    Цей світ, як маків цвіт...
    Цей світ, як маків цвіт,
    як пісня солов'я !

    Тут зріс я з юних літ,
    тут дім мій і сім'я.

    Серпневих зір юга,
    і степ, і став, і тихий гай,

    Моя Вкраїна дорога,
    мій любий серцю край !

    І де б я не ходив,
    крізь даль земних доріг,

    Мій слід завжди верта сюди,
    де отчий шлях проліг !...

    Приспів:
    Тут станем знову молодими,
    Знов вишневий цвіт прилине,
    Запалають карі очі
    В поцілунках опівночі
    Тут знайдемо щире серце і любов...

    1975р.
    Композитор: Ігор Хома
    Виконує: Олег Дорош
    Супровід: ансамбль "Медікус"


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.29)
    Коментарі: (1)


  49. Віра Шмига - [ 2009.06.21 20:46 ]
    * * *
    Байдужі до спекоти
    лиш кряжі,
    І хоч вродливий
    та залежний сонях.
    Рядки ховають рими у межі,
    В полиннім дусі,
    в крапельках на скронях.
    Негоду жду.
    Тож кожному своє.
    Насунуть хмари
    крилами лелеки –
    І кожна злива
    віршами стає,
    Лункою парасолькою
    від спеки.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  50. Роман Боднар - [ 2009.06.21 20:45 ]
    ***
    ... Мав би я талант, як Відьяпаті,
    Я б не йшов у тихе надвечір'я,
    Не блукав би в лузі понад ставом,
    Не вслухавсь би в шелест очерету ...

    Як би я умів, як Відьяпаті,
    Слухать пісню горлиці гучної,
    Я б щоранку в поле не виходив,
    Не питав би в жайвора про сонце ...

    Як би я посмів, як Відьяпаті,
    Шал кохання з Вічністю зріднити,
    Я б не став жарин його шукати
    У спокійнім вогнищі сімейнім ...

    1977 р.

    Відьяпаті - індійський поет XV століття. Писав санскрітом, майтхимі та іншими мовами.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1478   1479   1480   1481   1482   1483   1484   1485   1486   ...   1829