ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,

Віктор Кучерук
2026.06.18 08:09
Вовк почув від Лиса вість,
Що разів, напевно, шість
У саду з'являвся гість,
Що кору і зелень їсть,
І від саду аж до гаю
Непокареним петляє,
Бо, не маючи утоми,
Відточив отак прийоми

Мар'ян Кіхно
2026.06.18 03:59
Поганий правнуче!
Ми, славний прадід твій,
не задля того це понаскладали,
щоб всяке падло,
опинившися в віддаленні,
про се ліпило, як йому намарено, й
грошву легку звивало у сувій
на сплату світла,

Олена Побийголод
2026.06.17 22:45
Борис Скорбін (1904-1972; народився й провів молодість в Україні)

Ми діти тих, хто бій давав
самій Центральній Раді,
хто паровоз свій полишав,
йдучи на барикади.

    Наш паровозе, мчи притьма,

Олег Герман
2026.06.17 20:26
Я брав круті пороги без вагань,
Палив мости, не дбаючи про попіл.
Із безлічі безумних сподівань
Лишав собі лише гарячий клопіт.

Здавався світ підручним і малим,
Кохання — штормом, а невдачі — димом,
І кожен день у пошуках мети

Борис Костиря
2026.06.17 12:04
Мені часу, напевно, ніколи не стане.
Я постійно біжу і не знаю куди.
У далеких полях чи лісах Індостану
Я шукаю розгойдані смисли годин.

Ніби відповідь на нерозв'язні питання,
Я шукаю у джунглях безумного дня.
А впіймаю у руки часи катування,

Вячеслав Руденко
2026.06.17 09:34
Чумацький шлях як ніч ,як сон
Чумак завжди хороший,
Був в дивну сіль поверх кальсон
Він схований між грошей.
Модерн вовни давно відсох,
Вогонь в очах світився,
Зелених щічок світлий мох,
У кузні де дрімав Сварог,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Христенко - [ 2009.05.14 13:04 ]
    КОХАННЯ (роздуми)
    Кохання... Дивне, загадкове слово:
    Країна мрій, фантазії і снів,
    Хвилини щастя, сповнені любові,
    І віртуозні солов’я пісні!

    А, може, флірт пікантно-еротичний,
    Нестримна похіть (не на самоті),
    Тваринним сексом скривлені обличчя...
    Скажи: це те, чого ти так хотів?

    Можливо, насолода володіння!?
    Вона – твоя, на заздрість геть усім:
    Білявка довгонога, як видіння,
    Що зветься „Королевою Краси”?

    А, може це – наївні сподівання,
    Забувши зраду, повернути час,
    Де почуття схвильовані і п’яні –
    Без розпачу, нещирості, образ...

    Можливо це – закоханість Петрарки
    І серця жар – рубцями у віршах,
    Хоч Їй від них ні холодно, ні жарко –
    Дарма цвіте закохана душа!

    А, може, шлюб і віддана дружина,
    Що завжди поряд – навіть у ві сні,
    І Вам лелека носить у корзині
    Подяку долі – дочок і синів.

    Тривожний сумнів мозок мій лоскоче,
    А серце б’є набатом в глибині,
    Бо я не знаю: як кохати хочу!
    Чи дасть пораду хто-небудь мені!?


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (7)


  2. Ірина Білінська - [ 2009.05.14 01:59 ]
    ***

    І посмішка буває небезпечною –
    здивує, обеззброїть, підійде…
    Отак, любов завжди була доречною!
    Любов завжди доречною буде!


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  3. Володимир Мельников - [ 2009.05.14 00:26 ]
    Азербайджан
    За мотивами поезії Самеда Вургуна

    Я стежками гірськими йшов
    І в горах всесвіт свій знайшов:
    Джерела, трав сріблястий шовк,
    Річки... та друзів назавжди.
    Там слухав музику води...

    Азербайджан! Мій рідний край,
    Земля батьків, казковий рай,
    Де сяє аж за небокрай
    Душі закоханості стан...
    Азербайджан, Азербайджан!

    Я син землі і твоїх гір –
    Поет, співець і богатир.
    А ти - мій дім, гніздо і тил.
    І повертаюсь я сюди,
    Як птах закоханий, завжди.

    А, відлітаючи у даль,
    Зі мною твій гірський мигдаль,
    Бо серце – не булатна сталь,
    І мрія там, повір, одна -
    Про тебе рідна сторона...

    В снігу верхівки гір твоїх,
    А хмари – це накидки їх...
    О, скільки було днів лихих!
    Палали саклі і мости...
    Усе здолав, народе, ти!

    Ти не скорився – ні брехні,
    Ні спопеляючій війні,
    І наяву, не уві сні,
    Даєш ти сили й щастя нам -
    Твоїм і донькам, і синам!

    Азербайджан – наш рідний край,
    Земля батьків, казковий рай,
    Де сяє аж за небокрай
    Душі закоханості стан...
    Азербайджан! Азербайджан!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  4. Ігор Хо - [ 2009.05.13 23:42 ]
    ***
    Тобі слід стерегтися
    людних збіговиськ -
    кожен із них може
    виказати твої гріхи.
    Тоді
    врятувати тебе
    зможуть
    хіба рибалки,
    які виловлюють потопельників
    посеред каламутної води,
    які заглядають кожному
    виловленому
    під нігті,
    які патрають їм гаманці
    й обшукують черевики.
    І все це буде значити
    для тебе лише одне -
    цього разу добряче трусоне,
    тримайся чимдуж,
    бо ця вибоїна
    буде чи не найбільшою
    за твоє життя;
    Заціп свої зуби,
    тримайся бортів,
    бо гальма відпущено
    і все скидається на те,
    що трусоне тебе сильно -
    про таке розповідав мій дядько.

    У найгіршому випадку
    твоє ім'я забудуть
    всі друзі,
    крім найближчих.

    У найкращому -
    зможеш і далі
    витрачати своє здоров'я.

    А джекпот, як завжди,
    дістанеться іншим.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (10)


  5. Юрій Лазірко - [ 2009.05.13 21:44 ]
    Посидiлося
    Заходилися криком – розходились порожні,
    ні виходу для гніву, ні входу у взутті.
    Перемагали гордість і чулись переможно,
    як падали-не-думали чого вартує кожне.
    Так встекло та безбожно,
    де треба, та не можна
    вдавались до утіх.
    Виходжую, виношую, у вихідний узутий,
    старі недільні спогади, розорюю папір.
    Начищую, вичищую чорнилом доки груди
    не перейдуть чистилище, ще за чистила втнуте,
    ховаючи відчуте –
    де треба серцю бути,
    де крики до сих пір...
    Розчулений, розважений повагою до себе,
    розсіююсь увагою – збирай очима храм,
    вхопи, де пробиваються слухняні пальці вебом,
    на гілці, завербованій поезією й небом,
    так легко та набожно,
    де можна і не можна,
    ховаючи відчуте –
    де треба серцю бути.
    Взуття знімай – я там.

    12 Травня 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  6. Олена Пашук - [ 2009.05.13 21:24 ]
    дощі немов сомалійські пірати
    дощі немов сомалійські пірати
    взяли у полон вимагають викуп
    батьки, якщо чесно, вже навіть звикли
    втрачати тебе отак раптом

    перекотиполе перекотинебо
    доторкнися сонця
    переспи з Фебом
    перекотиранок перекотиморе
    залиши молитву в першому ж соборі

    а як тебе звати в що тебе взуто
    в черевички китайські або ж пуанти?
    дощі немов сомалійські пірати
    та їх не притягнеш за коси до суду

    і їм ти не зможеш дати здачі
    але і не скажеш їм нічого
    що маєш планету із написом дарчим
    куди веде висяча дорога

    перекотиполе перекотинебо
    постирай сліди всі що позаду тебе
    перекотиранок перекотинічку
    перш ніж склеп відкрити - подивись у вічко

    усі вороги знають напевне
    дощі не відпустять тебе ніколи
    бо ти не справжня втрачаєш колір
    душа на мову тілесну пере-
    кладена


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (30)


  7. Василь Степаненко - [ 2009.05.13 21:13 ]
    Лінії кохання
    Весни краплина в мене на долоні.
    Жива,
    неначе збільшувальне скло.
    Так ліпше видно
    Лінії кохання.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  8. Олександр Семенченко - [ 2009.05.13 18:13 ]
    Хтось.
    Хтось спить на паркових лавах,
    Хтось мріє,що все обійдеться,
    А я ховаюсь у привокзальних травах,
    Господь пробачить,з того станеться.

    Хтось молиться,збиваючи мирно коліна,
    Він знає,що є винуваті,
    А мені знову добре,я знов як дитина,
    Що знайшла свої мрії у недрах кроваті.


    Рейтинги: Народний 3.75 (4.25) | "Майстерень" 4.5 (4.75)
    Коментарі: (1)


  9. Віра Шмига - [ 2009.05.13 17:28 ]
    * * *
    Злякали в парку вовка самоти,
    Коли сказали, що мене шукали ви.
    А під ногами мокне літнє паливо.
    Довірливі гілки до наготи.
    За щільними фіранками очей
    Вгадала я дрижання
    ваших сутінків.
    Та заспокойтесь,
    бо обоє взуті ми
    У гуму невимовлених речей.
    Наш вільний дощ розмови промине.
    Щоб чути нас,
    парк витягнувся в струнку,
    П’є легкість невибагливих
    стосунків,
    В яких не передбачено мене.




    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  10. Юлія Хвас - [ 2009.05.13 16:24 ]
    Ішли: вклонялися дощам
    Ішли: вклонялися дощам
    І проклинали хмари.
    А світ беззахисним дитям
    Здригався, мов від кари.
    Ніч замальовувала гріх
    Повстанням барв космічних
    Супроти сірості доріг.
    І нарікань одвічних
    На долі незбагненну ціль,
    На безсистемність болю,
    На висипану в серце сіль
    Собі самим собою.
    Ішли і падали не всі,
    Як і не всі вставали.
    Та дорікали у красі
    Снігам, давно розталим,
    І згаслим полум’ям мети,
    Які горіли радо
    Колись. Та нищили мости
    До радості й відради.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  11. Літа Ахметова - [ 2009.05.13 14:45 ]
    ЖАГА
    лікарем ліками
    станами, що переходять
    водою, що перевтілюється
    квітами вигнутими
    де я де ти де
    замовкнуть трави вершин
    випаде сніг, спадуть сни
    стануть першими витоками
    джерел надчуттєвостей

    будь моїм кермом
    володарюй моїм кораблем
    хоч я і капітан
    але без механізму твого існування -
    троянда урозріз сфер та печер
    наступай обережно на рифи порогів
    переплутай натяки та кордони
    розбийся об камені скелі
    стань моєю спрагою
    ковтком
    течією


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  12. Літа Ахметова - [ 2009.05.13 14:32 ]
    Sновидіння
    я не пам*ятаю кінця
    я не пам*ятаю початку
    проміжок сну, що визначив переворот, був тривалим -
    і цього стало достатньо

    іноді хочеться говорити саме з тобою

    я не пам*ятаю злив
    я не відчуваю спеки
    і холод не має значного впливу - протЕ.
    шкіра пульсує від серця витатуюваного
    і наразі цього достатньо
    і наразі цього архивистачить
    щоб зігріти тебЕ

    я не пам*ятаю болю
    не годуюсь тривогами
    боки мої стесались обставинами
    обов*язково на краще
    я замотую свою ауру
    у безколірне полум*я
    ти такий не схожий
    але так нагадуєш
    когось хто обов*язково поряд
    хто обов*язково прихований
    лікар сказав що хворба моя
    майже невиліковна
    я бачу невидиме
    я чую підтексти
    сьогодні з*явився у сні
    а значить і надалі існуватимеш


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (5)


  13. Літа Ахметова - [ 2009.05.13 14:26 ]
    кримське
    клював птах
    поступово душу
    травневе наповнення
    всеоб*ємна пустка

    а те, що я бачу -
    все, що відчувала:
    колоритна ілюзія розчавлення хробака
    ставшого на свій шлях
    подорожнього

    ходи сюди - на південь
    тут вдосталь трав і омріяних гір.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  14. Літа Ахметова - [ 2009.05.13 14:01 ]
    ранкове
    метеорит падав
    перетворився на три зірки
    вони щезли а бажання лишилося
    утримати спокій серед навіженого циклу буденності
    тиск капілярів
    на дощ чи на зливу
    зміниться протягом миті
    а ранок як рана загоїть
    вчорашні напіввидіння
    тримала за руку дівчинка
    з холодним дитячим серцем
    мене, чаклувала шепотом
    свої передбачення міфів

    хто волинкар а хто сонце
    яке його
    будить?...


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (5)


  15. Сергій Корнієнко - [ 2009.05.13 14:11 ]
    за-постмодерн
    підведена риска
    в наближені стрічка
    в наближені річка

    ТУТ РИБИ НЕМА

    знялись з берегів рибарі
    налізли макаки-кривляки
    імітують ловитву
    сумний і світлий
    пейзаж

    НЕО…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  16. Юлія Фульмес - [ 2009.05.13 12:26 ]
    Одруженому другу
    Дошлюбні ігри бойового півня
    Фінішували. Слава забіяки
    Розбилася в очах її та м’яко
    Сховала в пір'я докори сумління.
    Пообіцяв—збулося, та ціною,
    Що яма боргова відкрила серце,
    І бачиш глибину як у люстерці,
    І рану, що здається золотою.
    Зарученим заручником без права
    На чашку кави, листуватись, жити,
    Тебе знайдуть за сплатою держмита
    Утопленого у любовній лаві.
    Ти виграв бій, але ступив у війни,
    Які для неї—звідана дорога
    В тилу у ворога. Підмога
    Навряд чи порятує, і постійно
    Гризе міцніша за гірську породу
    Хрестоматійна правда старших класів—
    Любов до нас приходить на обцасах,
    А покидає в капцях для городу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (16)


  17. Николай Таранцов - [ 2009.05.13 09:08 ]
    Вірші про дива
    Бажаннями життя збігає,
    Серця ударами лунає
    Час,
    ...... попереду порожнеча,

    А ми, як людство, ще малеча,
    Бо не навчилися кохати,
    А роки, тянуть нас до страти,

    А ти, питаєш про дива,...


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  18. Николай Таранцов - [ 2009.05.13 09:14 ]
    Хай музика душі звучить
    Став над землею новий ранок,
    А разом з ним, легкий серпанок,
    Він нас вітає і бажає
    Щастя,
    ........... та от, життя триває,

    Хай музика душі звучить
    Тільки мелодією, жить,
    Кохати, вірити, бажати,
    Свій час, не тільки здоганяти,

    А й щось нащадкам залишити,
    Як сенс, у цьому світі жити,

    Хай музика душі звучить,...


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (3.75)
    Прокоментувати:


  19. Костянтин Мордатенко - [ 2009.05.12 22:50 ]
    Абетка
    «Ґ»
    … кружляла бабка над водою
    і сіла на поплавець з гусячого пера
    (занудьгував рибалка – не клює)…

    «Р»
    ... равлик, що сповзає донизу...

    «Ї»
    … на верхівку ялини сіли дві горлиці і воркують…

    «М»
    …сім’я на прогулянці: тата й маму тримає за руки дитя…

    ’ (апостроф)
    …липкий пахучий сік (смола-живиця), який загус на голосному стовбурі смереки…

    «Н»
    … дві вагітні жінки, що притулились животами одна до одної…

    «О»
    … пінка молока у філіжанці…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (6)


  20. Мар'яна Невиліковна - [ 2009.05.12 21:13 ]
    Зачинись
    зачинись у моїх ваганнях - спини цей протяг,
    що здиратиме замість масок з обличчя шкіру.
    я невинно, немов повія, - ковтаю ротом
    п'яні сповіді, декоровані під сатиру.

    ЗУПИНИ МЕНЕ!! бачиш - вплітаю себе у кокон
    депресивних олігофреній і паркінсонів
    Захисти: чи щитом з мечем, чи паролем, кодом -
    від розпусників, декорованих під масонів

    я щоранку шукаю привід, щоб жити далі,
    ти щоранку шукаєш привід на перший постріл.
    це римується нащось із "Галі купили граблі"...

    здається, досить.

    ...

    я хотіла б забути вчора, згадати завтра
    і відкритим лишити на ключ шум свого мікрофону -
    в ньому на ПМЖ поселилось півморя ...
    ...варто б -
    ти - без куль, я - без приводів -
    бавитись по-новОму.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" 5.38 (5.43)
    Коментарі: (10)


  21. Наталя Радкевич - [ 2009.05.12 16:45 ]
    Акварель
    Скрипака...Акварель...Ненависть...Страх...
    немає спокою в моїй змученій душі і моїх снах...
    Мене щось турбує...а що? Я й сама незнаю,
    і над своїми віршами тихенько зітхаю...
    Печаль...Сльоза...Втрачений момент...
    із кругової діаграми вже пустий сегмент..
    А як хотілося б...та життя тернисте,
    то плаче, то насміхається навмисне....
    Ручка..Зошит...Пензлик...Акварель...
    а щастя тут... а ми шукаємо втрачених земель...
    А ми все біжимо...життя потребує чимало сил,
    а ми все тліємо всередині своїх змарнілих тіл..
    Акварель...Бузок...Пейзаж...Картина...
    в дитті ми вже нізто, безбарвна порожнина...
    І тікає годинник, сповіщаючи про прожитий час,
    а ми не такі, ми частина тих пустих мас...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  22. Наталя Радкевич - [ 2009.05.12 16:00 ]
    ТангО...
    Танго - це танець насолоди, пристратсей, палаючого вогню,
    крок за кроком, а пристрасть стає дедалі більша, я не пройду...
    При кожному дотику руки, загорається щось в середині тебе,
    і здається, що на крок вперед від тебе воно в танці йде....
    Легке запаморочення, та знову я в його міцних руках,
    цей ритм грає у моєму тілі, він заполонив все у моїх думках...
    Цей ритм, ртм захоплення, нагадує пристрасний поцілунок,
    на дерев"яному паркеті, це був би найкращий дарунок....
    Ще крок вперед, у сторону і я знову втрачаю рівновагу,
    та легка рука партнера іде по моїй нозі, і додає мені наснагу...
    І він мене тримає неначе, щось ніжне, неначе кришталь,
    та музика закінчується, в очах моїх з"являється печаль...
    Та раптом, я знову втрачаю рівновагу, та продовжується ритм,
    таких раптомих і приємних, я ще в житті не зазнавала змін...
    Ритм життя, пристрасний і незбагенний, танець бажання
    легкого, ніжного, але водночас нестримного кохання...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  23. Наталя Радкевич - [ 2009.05.12 16:39 ]
    Дикий Ангел
    Як тяжко приручити Ангела, що літає там на небесах,
    для нас вони завжди щасливі, а сум таїться в їхніх серцях...
    І як на Землю вони спускаються раз в житті своєму,
    вони дикими стають і ми їх не впізнаємо...
    О, Дикий Ангел! Де ти літаєш? чи там у небесах, чи ходиш по Землі?
    та тільки тут я тебе бачу, як ти сумний ходиш там в далі...
    Невже кохання ти даруєш, воно назавжди в наших серцях,
    та ти приходити до нас невмієш, тому приходиш тільки в снах...
    А як тебе ж я можу приручити? якщо живеш ти серед хмар...
    собі ти не береш, а коному із нас вручаєш дар....
    Чому ти ніколи не говриш? чому спускаєшя на Землю тільки раз?
    адже хто ми є для тебе?але ти всеодно на Землі охороняєш нас...
    Робота Ангела тяжка й невдячна, але вони щось бачать у наших серцях,
    вони це бачать, чують і розповідають всім на небесах....
    Але живуть Ангели і на Землі....вони спускаються в подобі людини,
    ці Дикі Ангела, і ми так само змішуємось в побуті разом з ними...


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Наталя Радкевич - [ 2009.05.12 16:35 ]
    Інший...
    Уже не той...уже хтось інший...
    і доля з нами поганий жарт зіграла,
    А доля каже: " Цей не такий, цей -дивовижний..."
    а що ж якщо душа тільки того кохала...
    А друзі кажуть: "Тебе він ніколи не любив..."
    але поглядом мене завжди услід проводив
    і як покинути тоді мене зумів,
    він всеодно погляду від мене не відводив....
    Любив...не любив...та тільки він знав про це...
    але мені нічого на прощання не сказав...
    лише просто і бездушно відвернув лице,
    а мій погляд за його очима тікав....
    Уже не той...уже хтось інший....
    а вулиці анітрішки не змінюються,
    і кожен дім на вулиці дивовижний,
    лише щодня пари, що ідуть, змінюються...
    А йду не з тим...я йду вже з іншим...
    а в самоті моїй з"являється картина...
    для мене він здається смішним,
    бо для його лише пам"яті моєї половина....


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Олександр Христенко - [ 2009.05.12 15:27 ]
    ЭТИ ЖЕНСКИЕ ГЛАЗА
    Эти женские глаза –
    В них то радость, то слеза,
    То грустинка и тоска,
    То желания река:
    Лёгкий флирт, кокетство, нега –
    То они прохладней снега,
    В них и слабость,
    в них и сила –
    В них всё то,
    что ты любила…

    В этих маленьких кружочках,
    Что блестят в покрове ночи,
    Скрыта тайна, как в тумане,
    Что влечёт меня и манит!
    От неё я, как в дурмане,
    Как кораблик в океане,
    Где от края и до края
    Глубина и синь морская.

    В них, как в “Книге бытия”,
    И судьба и жизнь моя.
    В них душа глядит беспечно,
    В них любовь,
    мечта и
    вечность.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (3)


  26. Варвара Черезова - [ 2009.05.12 14:45 ]
    Це була твоя юність...
    Це була твоя юність трави і гарячих полюцій.
    Цигарок з татусевих кишень і дешевого пива.
    Твої друзі-наставники: Гессе, Петрарка і Луцій
    Надихали, вдихали й з полиць посміхалися сиво.

    Це було, ніби снилось: гуртожитки, перші зальоти.
    Ти сміявся у дощ, добивався, збивався, знаходив.
    Ти спішив, не лишаючи навіть і миті на потім.
    Ти любив і не знаючи броду заходив у воду.

    Твої зради біліють рубцями на нервах колишніх.
    Їх імен не згадати і тіл не згадати достоту…
    Ти зривав їх серця, мов терпкі пломеніючі вишні.
    Залишаючи зім’яту постіль і спогад польоту.

    Це тепер твоя старість. Гребуча трава і похмілля.
    Перехожим жінкам заглядаєш частіше у вічі.
    (А не нижче спини). Ці даремні кумедні зусилля:
    Увійти у цю воду (законам супроти всім) двічі


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (30)


  27. Юлія Фульмес - [ 2009.05.12 14:03 ]
    Охоронець супермаркету (підслухана розмова)
    Нарешті, видали фірмові шмотки,
    Не те, що у сусідньому—як лосі,
    Ну, зняли нам на перший раз відсотки,
    Зате—немов гвардійці Ватикану,
    І каси нам виспівують осанну,
    І ми, несхитні в цьому стоголосcі.

    А я кажу дівчатам, що працюю
    У службі охорони і безпеки,
    Візьму зі складу трохи маракуйї,
    Наллю вина з розпродажу, а далі
    Сповзуть у ніч панчішки і сандалі.
    Дивися, у кутку, біля аптеки

    Стара знайома, що буханку хліба
    У горб ховає, ніби Квазімодо.
    Іди, провір, наставнику талібів,
    Тебе бояться більше, ті два зуба,
    Які ти вибив нашому зав клубу,
    Ще досі пам’ятають, досі шкода,

    Що він утік від тебе в сад колгоспний.
    Ти чув новину? Нашого Сєдого
    По хімії відправили у госпіс.
    Навідаєш на вихідні? Не знаю,
    Чи впустять нашу галасливу зграю,
    Та й сам хотів полікувати ногу—

    Болить після удару у коліні,
    І різко повернутися не можу.
    Ну, все, пора, закінчується зміна,
    Мені ще добиратися додому,
    І при нагоді передай Сєдому,
    Що та стара на маму його схожа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (5)


  28. Володимир Мельников - [ 2009.05.12 13:01 ]
    Осіння зустріч
    Я не знаю Вас зовсім…
    Та і Ви мене теж.
    Ваша сукня, як осінь,
    З листя кольору беж.

    А мої сиві скроні –
    Чи не осені слід?
    Мабуть, Ваші долоні
    Цілувати не слід.

    І казати не варто,
    Що цей день промине…
    Там, де будете завтра,
    Вже не буде мене…

    Ваша посмішка ніжна
    Промовляє сама -
    Молода, незаміжня,
    Наче юнка-весна…

    У янтарному гроні -
    Зачарований світ,
    А мої сиві скроні –
    Тої осені слід…

    Відлітають у осінь
    Листя кольору беж…
    Я не знаю Вас зовсім.
    Та і Ви мене теж.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  29. Лариса Вировець - [ 2009.05.12 09:11 ]
    Білизна днів
    Білизну розбираю — жмутки днів —
    ці кольорові, білі, ті — плямисті.
    Смугасті дні — в натомленому місті,
    яскраві — у мереживі гаїв.

    Оті мені півсвіту обіцяли,
    та вже й зносились — нащо ті світи...
    Малою — до одежі доростала,
    та є така, що вік не дорости.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (26)


  30. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:37 ]
    Параллели
    Ты – запретный смертельный наркотик…
    Без тебя жизнь – мучения ада!..
    Ты – беглец, я – бесстрашный охотник:
    Ты все дальше – а я только рада!

    И, казалось бы, можно смириться:
    Бросить якорь, спустить паруса…
    Ведь с тобою мы – гордые птицы,
    Мы – планеты одной полюса.

    Параллели, синонимы, рифмы –
    Мы так близко, но так осторожны...
    Мы – мазки черно-белой палитры,
    На холсте так безлики, ничтожны…

    Сквозь столетия, бури и нравы
    Пронесем эту боль безнадежно,
    Но в одном лишь останемся правы:
    Вместе – тьма, но и врозь – невозможно!..


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  31. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:41 ]
    Прощение
    Не нужен Твоего прощения оскал!
    Сама могу легко сказать: «Прощаю!»
    Я – гордость – твой душевный маргинал –
    Во тьме седых сомнений обнищаю…

    Я не покаюсь о тебе в судьбе своей:
    Пусть будет так – отныне и до тризны!
    В рыданьях летних проливных дождей
    Мои слова послушны и капризны…

    Ты запираешь мое сердце на засов –
    Уходишь тенью от своих ответов…
    Завистливые хоры голосов
    Поют нам злые арии советов…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  32. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:10 ]
    Хто ж ти?!.
    На відчайдуха-самогубця схожий:
    Влітаєш в петлю пострілом одним,
    Кидаєшся під потяг, тонеш…Може,
    То все пусте…Жага життєвих рим…

    Помалу тягнеш ниточку надії
    На штучній паралелі сподівань…
    Ремінісцентні образи та мрії –
    Будівники скляних мостів вагань.

    Безглуздо-дикий ілюзорний світ
    Поглинув порожнечу почуттів –
    Не чуєш серця…Тягне, мов магніт…
    Ти просто дослухаєшся до слів.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  33. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:48 ]
    ...
    Когда посмотришь ты в мои глаза,
    Как в темные распахнутые двери,
    Увидишь лишь, как льдинкою слеза
    Вниз упадет…И скажешь: «Я не верю!»

    В душе моей все умерло навеки,
    Лишь злая боль без проблеска надежды…
    А в жилах ноют холодом расплавленные реки
    И не цветут сады весенние, как прежде…

    И не пытайся отогреть меня любовью!
    Ей вход закрыт, есть место только мести!
    Замерзли чувства, загнанные болью,
    Сгорели мысли в лаве вечной лести…


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  34. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:57 ]
    Крила відчаю...
    Бо стояти над прірвою
    з саморобними крилами -
    надзвичайно страшно...


    Вона стояла там, згорнувши крила,
    Закривши очі, слухала пітьму…
    У тиші кроків шепіт не вловила,
    Удари серця та душі струну…

    Вона не знала, що він тут – навколо,
    Вона не думала, що він – у ній…
    Молилась… і не кинула додолу
    Ті крила, що лишились їй одній…

    Сльоза скотилася безмежним горем,
    Шалене серце вилітало геть,
    А страх поволі наближався полем
    І дихав у потилицю ледь-ледь…

    Вона подумала, що час змиритись:
    Стрілою самоти – на глибину…
    Але ж… Не може доля помилитись:
    Її кохає він… лише її одну…

    11.12.2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  35. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:11 ]
    Твій гріх
    Я – твій гріх… твій смертний гріх…
    Я – ковток води в пісках пустелі,
    Я – прощення від гріхів усіх
    І розплата вічна, наче скеля.

    Я – твій голос, слово, розум твій,
    Я – твоя загадка незбагненна,
    Я – безодня, ну а ти – у ній:
    Де б не був ти – будеш біля мене!

    Я – твоє прокляття, згуба й мука,
    Я – твій темний ангел на плечі.
    Я все знаю! Знає все розлука,
    Тільки ти не говори, мовчи…

    14.12.2008 р.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Прокоментувати:


  36. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:37 ]
    All of our life...
    Пусті слова, пусті думки… Один маршрут…
    Загублені серця в розгублених риданнях –
    Ми продали їх за нікчемний бруд,
    Знівечене, п’янке і дике безталання…

    До чого щастя?.. Правда – в самоті,
    В стражданнях гірких, у сльозах, у втомі…
    Це – все твоє надбання у житті,
    Моменти щастя – зовсім невагомі!


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  37. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:05 ]
    Розповідь сліпця про красиве...
    Я ненавиджу слово «майбутнє»…
    І ненавиджу слово «чекати»…
    Що нам ті дефініції, сутність?
    Ми приречені просто страждати…

    Переписана начисто доля,
    Перероблена з чорного в сіре,
    Переліплена в снах і покорі –
    Лише вдавана сила та віра…


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  38. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:31 ]
    Overcome...
    Тебе я мушу вистраждати… Мушу!
    З кінця і краю, з пекла до небес:
    За тебе вмерти і продати душу,
    Щоб знову ти в очах моїх воскрес…

    Тебе я мушу сотні раз прощати!
    Вертати з темряви й прогнати в ніч …
    Мовчати, вірити, чекати й знати,
    Що не розтанеш серед тих облич…

    Тебе я мушу загубити в бурі,
    Залишити самого в час страшний,
    Щоб потім зрозуміти у зажурі,
    Що ти – єдиний… Цілковито мій…


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  39. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:03 ]
    Молитва
    Я крикну, ковтаючи вітер вологий губами,
    Залишу думки у колодязі вічних світів:
    Здається, закрилася брама небесна над нами –
    Але ж я хотіла, щоб цього і сам ти хотів…

    В червоне фарбую вчорашнє сумне моє чорне,
    Вбиваю останній гвіздок у щасливу труну…
    А смуток холодний до себе так лагідно горне,
    Впиваючись кігтями в сиву від зойку луну…

    Все сказане мною – то сповідь душі перед смертю,
    Слова з ешафоту, благання до Твого Петра…
    Так дай же притулок моєму тендітному серцю,
    Розбитому вщент ніжним співом людського «добра»!..


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Прокоментувати:


  40. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:25 ]
    SMS
    Я відчуваю потяги до прози:
    Слова втрачають свій реальний сенс.
    То як твій настрій, метеопрогнози?..
    Все добре? Значить, побороли стрес... :)

    У мене все, як завжди, пречудово:
    Інет і кава - звичний мій процес.
    Сумую? Ні! Та що ти... все так "кльово"...
    Чому ж тоді писала смс?..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  41. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:48 ]
    Віртуальна реальність...
    Мммм... зводить мозок від думок...
    I need your help/ I need you so...
    Не допоможе "русский рок",
    Не вилікує тіло soul...

    Суворі шпальта web-сторінок
    З'їдають кожен біт душі:
    Я - майже стертий фотознімок,
    Я - голос відчаю в тиші...

    Дефрагментація стосунків -
    Вже не шекспірівський сонет -
    Потік безглуздих смайл-цілунків:
    Невже життя - це Internet?!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Прокоментувати:


  42. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:14 ]
    Думки…
    Ти вкрав мої сни, закарбовані в мріях,
    Ти висушив сльози, забуті в піснях…
    І навіть пекельний той попіл на віях,
    Що жив раннім птахом в туманних гаях.

    Ти зник…Не залишив свій подих на скроні…
    Розбив мою долю, надію, мій шлях!
    Ти навіть не думав, що десь на осонні
    Колись було тепло у весняних днях…

    Ти просто пішов, загубився в світанні…
    Злякався безглуздо-сумної пітьми.
    А я йшла назустріч їй, ніби востаннє,
    Шукала кохання твоє між людьми!

    Чому я могла? І чому не забула?
    Чому була здатна продовжити бій?..
    Я просто, мабуть, ще тоді не збагнула,
    Що ти – то не ти… і що мій – то не мій!


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  43. Оксана Сірик - [ 2009.05.12 00:16 ]
    Тополі
    Тихий, лагідний шепіт зелених тополь,
    Ти і я в одинокому місті...
    Я устами торкатимусь теплих долонь -
    А у відповідь - тиша імлиста.

    Шепіт, лагідний шепіт зелених тополь -
    Краще, ніж одиноке мовчання...
    Тиша в місті, безлюдне мереживо доль,
    Безнадія і смуток чекання.

    А я чую той шепіт підступних тополь:
    Про кохання, про ніжність, про тебе...
    Загубитись в очах, потонути дозволь!
    І не знаю - для чого?.. Так треба...

    Ніжний, лагідний шепіт веселих тополь...
    Ти розтанув... пішов... розчинився...
    Я одна серед міста, лиш шепіт отой -
    Гірка згадка, навколо лишився...


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  44. Костянтин Мордатенко - [ 2009.05.11 22:57 ]
    Чорна сльоза
    Білим цвіте каштан.
    Дощі своє скажуть.
    Так гарно! Плаче душа:
    жити страшно…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  45. Гортензія Деревовидна - [ 2009.05.11 21:36 ]
    2


    < >

    "Пошли со мной без трепета и страха
    забывшего в гортани вкус цветка
    там горек куст медоточащий прахом
    там сладко спит остекленев река -

    "Свое дождя остановив крововращенье,
    там плод произрастает с пустоты,
    в разрыв зрачка и золотится тленьем,
    и земляничным вкусом черноты."

    "Отмкни же рот, принадлежащий эху,
    как богомолу - прерванный полет,
    как горсть воды - освобожденье пеплу,
    как озеро, что в нем утонешь ты."

    "Там та вода, что рушит жернов чисел,
    там алый мак артерий родника, -
    там двум ладоням - двум раскрытым крыльям -
    поющие пустоты тростника."

    "Там есть дары - из молока и тлена
    падучих звезд - что как пчелиный рой
    из черных ульев вылетают неба,
    как голоса пришедших за тобой."

    "Пошли со мной, там музыка кровится,
    ветвящийся игрой огня росток,
    сознанья воздух в пустоте горчичной,
    дыханье флейты обретающая кость."



    ----
    апрель '09


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (20)


  46. Юлія Хвас - [ 2009.05.11 19:31 ]
    ***
    Сірий ірис дороги.
    Кладок тонкі шоколадки
    Через калюжні оладки –
    У хмар відбулися пологи.
    Ніжно-солодке село це
    Світанком вершково-сирним,
    Днем – соковитим гронцем,
    Заходом бежо-зефірним,
    Ніччю – кохання сонцем


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.37) | "Майстерень" 5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  47. Варвара Черезова - [ 2009.05.11 19:31 ]
    Нібисонет
    Знімай мене незмінно у ч.б.
    Бо колір – це розмиті акварелі.
    У них так важко віднайти себе.
    Так само як і втриматись на стелі.

    Знімай мене, допоки я така:
    Усміхнена й руда, аж сліпить очі.
    Нерівний фон і флойдівський плакат.
    Знімай мене допоки я ще хочу…

    І падає на ліжко звук і тінь.
    І позувати, знаєш, трохи лінь.
    Ці ракурси і пози… Поза грою.

    Знімай мене, допоки я така…
    І тисне кнопку впевнена рука.
    Прошу, запам’ятай мене такою.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (20)


  48. Юлія Хвас - [ 2009.05.11 19:20 ]
    Весняне
    Летять із вирію веснянки
    Із ластовинням на щоках.
    Весна розвішує фіранки
    Рясного цвіту у садках.
    Вже й грозовиці скоромовки
    У Перуна злітають з уст.
    В калюж розкидані ночовки
    Макає дзьоба чорногуз.
    Кора із запахом кориці
    Закутує дерев тіла,
    Що в паранджах ховають лиця
    У дні весняного free love.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.37) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (5)


  49. Ірина Храмченко - [ 2009.05.11 18:28 ]
    ***
    Відпусти...а я плистиму тихо
    Течією минулого літа
    До безодні, а може, до світла,
    До щастя, а може й до лиха...
    Відпусти, хай не коле твій погляд,
    Не пече мені ранами спину.
    Тим мене перетворюєш в глину
    Наче ліпиш...не треба...на волю!!!
    Відпусти...і не клич за собою
    У далекий захмарений ірій,
    Де лежать погвалтовані мрії,
    Оповиті тією ж зимою,
    Що й у світі, де сірість панує,
    Там мене вже ніхто не зустріне,
    Бо з води перетворюсь на іней
    Але, знай, я існую...існую...
    Лиш тому не живу, що не вмію,
    Зупинилося дихання...кома...
    Зціпеніння...душа невагома
    Вислизає за двері...не смію
    Бути глиною...щоб не розмитись
    На рідку, недолугу масу.
    Не ліпи з мене...катма часу...
    Бо одна лиш сльоза може вбити...
    Відпусти...а я плистиму тихо
    Течією минулого літа.
    Мене вже немає для світу...
    Ти забудь мене...просто дихай...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (1)


  50. Василь Степаненко - [ 2009.05.11 17:22 ]
    Палають бур'яни
    *
    Палають в полі бур'яни весною.
    Кого б знайти,
    щоб душу підпалив.
    Вона також
    нікому не потрібна.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1495   1496   1497   1498   1499   1500   1501   1502   1503   ...   1828