ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юрій Строкань - [ 2009.03.26 12:37 ]
    Анжелина
    Я сижу у монитора
    Как скульптура
    Ни одной приличной мысли
    Вот, культура
    Вот, натура
    Лезет в душу
    Сам из панциря
    Не вылезет наружу
    В голове одни брюнетки
    И блондинки
    Берег моря
    Кружка пива
    Как картинка
    И представьте
    Посреди такого пира
    У ларька
    Стоит за пивом Анжелина!
    Загорелая
    В руке пакет фисташек
    На плече свежак тату «Привоз-Флорида»
    И что самое приятное в процессе
    Даже близко нету Бреда Пита!
    Подхожу
    Учтиво « я за вами»
    О ларёк небрежно затушил окурок
    Продавец внутри достал вдруг телефон
    И давай нас фоткать, вот придурок
    Подхожу поближе
    Заряжаю
    Улыбаюсь во все зубы, как Харламов
    «Перфавор, ескьюзми, дринк за фройндшип?
    И Анжела неожиданно растаяла
    Улыбнулась
    Обняла уверенно за талию
    Банку пива мне за пояс сунула
    «Do you like a never-ending pleasure?»
    И глазами, так, загадочно блеснула
    Я в оцепенении
    Моргаю
    Пиво, чувствую, буквально закипает
    Глупо улыбаюсь, обнимаю
    А её рука уже блуждает
    Под футболкой
    Гладит нежно мои мышцы
    Громко дышит, губы аж потрескивают
    Капля пота катится ложбинками
    Обжигая неуёмной нежностью
    И уже почти дойдя до номера...
    Представляя завтрашний рассвет...
    Вдруг – рука!
    Нет, две!
    Меня касаются
    И в глаза влетает яркий свет:
    «Юра, ну, очнись, тебя к начальнику…
    Говорит, опять какой-то… бред…
    Пит.»


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  2. Варвара Черезова - [ 2009.03.26 11:33 ]
    За мотивами роману "Шрам". Сергій та Марина Дяченко
    Мертві не ходять парами просто ходять.
    Тіл на бруківці не їстиме хворий ворон.
    Кожна місцина позначена Чорним Мором.
    Кожна… Чекати спасіння, напевне, годі.

    Сонми служителів Лаш завивають глухо.
    Дим з різнотрав’я гірчить у сухому роті.
    Кровопускання. Чоло у липкому поті.
    Губи не прагнуть води, а мелодій – вуха.

    Ранок. Розрита могила. Магічна сила.
    Місто Каваррен на тілі Землі, мов рана.
    Ти не вважав себе магом, ех, Луаяне.
    Морок пішов. Заклинання. Холодне тіло.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  3. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.26 09:05 ]
    * * *
    Яблука падають глухо...
    так глухо...
    Тугу приймаю загостреним слухом.
    Птаха на гілці співає чи скиглить...
    Яблуко впало до ніг
    перестигле.
    Осінь до мене прийшла
    серед літа.
    Знову дорога дощами
    розбита.
    Скільки у сонця я вимолю часу?
    Менше, ніж тиждень,
    лишилось до Спасу,
    Більше лишилось до тебе,
    ніж вечір...
    Як мені звикнути до холоднечі?
    Як мені в душу
    дощі упустити?
    Як відпустити
    цей залишок літа?
    Як увійти у добу епілогу,
    Вибравши, мабуть,
    найдовшу дорогу?..
    Яблука падають...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (5)


  4. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.26 09:50 ]
    ОЧІКУВАННЯ


    Він довго не спав – усе слухав і слухав;
    Це вітер у трубах, мов пісня індуса.
    І кіт час від часу витягував вуха,
    Тримаючи сон, мов за нитку, на вусах.

    Тривожно на серці. Дерева – як струни.
    І що за соната? – самі дисонанси.
    Хвилини повільно відходять, мов шхуни,
    І ніч на зірках розкладає пасьянси.

    Коли це минеться? Все вітер, все протяг,
    І свічка – ні-ні – відсахнеться і трісне.
    Він вкотре хапавсь за ліхтарик і одяг,
    Вдивляючись в ніч нетерпляче, наскрізно.

    А там, за вікном, тільки вітер і крила
    Розбуджених круків – невтішна палітра.
    І свічка до ранку усе тріпотіла
    За того, хто йшов уночі проти вітру.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (3)


  5. Олександра Новгородова - [ 2009.03.26 02:42 ]
    Емігрантам
    Розкіш бажань передбачення –
    Розкіш умовна.
    Без сліз не обійдешся в жодній мові.
    На мапі, у сантиметрах пригоди,
    Утримання – розкіш,
    І жити на волі
    Теж…
    Розквітає перлиною квітка,
    Бліда, наречена комолого.
    В лазні у дідька чарівна нитка,
    Щоб притягнути голого
    Людства тінь намистинами,
    Сходами до безперечної величі Заходу,
    До перевізника за труну.
    Де ви, мої перевірені ревнощі,
    Щоб запитати кому?
    Я дозволила
    Пити подружню обітницю,
    Соком томатним, червоним, солоним.
    Законсервовані у передмістях
    Місяці жовті застиглі, слоновими
    Вухами слухають
    Джаз, переймаючись
    Іспитом вражень вчорашнього денного.
    Я позіхаю, я роздивляюся
    Нігті сусідки в автобусі темному.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (4)


  6. Галинка Лободзець - [ 2009.03.26 02:48 ]
    ...
    Розвій на вітрі смутку море,
    усі слова - усе ж пусте.
    Твоє всесвітнє, люте горе
    на ранок сонцем проросте...


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.69) | "Майстерень" -- (4.35)
    Коментарі: (2)


  7. Диковинка Лісова - [ 2009.03.26 00:48 ]
    БЕРЕЗНЕВА ЗИМА
    Кілька слідів протоптаних назад,
    Чи то по спогади він ладнував торбину?
    У відчаї цинічний снігопад
    Прийшов поплакатись у березневу зиму.

    Розвинена любов до ностальгії,
    Чи то в минулому залишена печаль?
    Скуті морозом сонячні події
    Лиш загортають березень у шаль.

    Йому ж не жаль
    Терпких тремтячих слів,
    Чи то по них вертався він в минуле?
    І тільки мовчазна зимова даль
    Весну вітатиме, неначе щось прибуле.

    Вона прокинеться
    Раптово від вогню
    Його збагненної печальної любові
    І захлинеться квітнем. У весну
    Прийдуть прощатися дні березня зимові.

    26 березня 2009р.


    Рейтинги: Народний -- (5.32) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (3)


  8. Василь Степаненко - [ 2009.03.25 22:48 ]
    Вино іскриться
    *
    Вино іскриться
    В келиху небеснім.
    Духмянить матіолами воно.
    І вінчик місяця
    Всміхнувсь до мене.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  9. Василь Степаненко - [ 2009.03.25 22:15 ]
    Якщо зберася
    *
    Якщо зберуся
    залишити світ,
    проситиму Любов свою уклінно,
    щоб осявала
    цю останню путь.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  10. Василь Степаненко - [ 2009.03.25 22:59 ]
    Якби ще вчора знав
    *
    Якби ще вчора знав,
    Що не кохаєш,
    Обсвідчився б я краще уві сні.
    А то, немов тюхтій, на місяця кружалі
    До ранку шліфував тобі пісні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  11. Василь Степаненко - [ 2009.03.25 22:42 ]
    Дзеркала радість
    *
    Дзеркала радість
    Як зберегти назавжди?
    Висохла пам'ять.

    Мабуть,старію.
    Де вже оті почуття?
    Крихти для птахів.

    Дуги круті грізних брів
    Я розрівняю.
    Дзеркалу знову всміхнусь.
    Перекривляє!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  12. Зеньо Збиток - [ 2009.03.25 20:57 ]
    Зенон їде
    I
    (чайна дорога)

    Зеновій – парубок моторний,
    до традулєток був мастак,
    як затрендів – дорога чорна,
    та щастя – повен бензобак.
    Помчав занюхати чайної,
    хоча за хатов стільки ж гною,
    а в буді чахнув блоходав.
    Зустрівши кума на зупинці,
    заґудзав совість на мізинці,
    сільраду щиро сповідав.

    Набравши лайки писок повний,
    він молотив і полоскав
    усіх мужів та баб верховних
    по них то йшов, то слав, то клав.
    А кум крутив нівроку льочки,
    підкудкудакував, як квочка,
    немов читав щось по складах.
    Бо кумуви уже кортіло
    у пляшку закотити тіло,
    жеби поїхав троха дах.

    – Зеноне, не бери до серця
    ти близко наших баняків.
    Нехай згорять в горівці з перецем,
    під церквов просять мідяків,
    аби їм тхір курок поштрикав,
    а бузьки – оминали стріхи,
    надвечір настрій не вставав.
    Кум вже дивився цуценятом,
    готовим був запхати кляпу
    Зенону в де той злість ховав.

    – Ну падай куме, тіко жеби
    по третій пляшці ні мур-мур
    і най там хоч чорти по небі
    пускають бомків поміж хмур.
    Кидай усе, сідай на бричку,
    бо посічу тебе на гичку,
    бо знаєш добре, хлопе, сам –
    коли чекає в гості дівка
    і не звалила з ніг горівка –
    гуляє споднями бальзам,

    у нім бажання твердне штивно
    і поки є – то не поймеш
    чого так хлопа тягне дивно,
    немов індуса в Багладеш.
    Закинути на плечі ноги
    чи просто мавпувати дога,
    чи удавати що ти кінь
    і що сідло твоє гойдає,
    солодкі дині дві скакають
    між янь твоїм і дівки їнь.

    Та знаєш, як то, волоцюго,
    перемоторити весь ліс,
    перепалити сотню-другу
    бензинних гривняків, же біс
    `го знає де їх тіко взяти,
    вото любов - самі витрати
    і думаєш про лишній грам
    чого й куди і чим залити
    і хто з нас має більше пити –
    моє жалізо чи я сам.

    – Йой, куме, як під пахом стигне,
    ти до таверни довези,
    а там хоч ніч блукай по стегнам,
    та хоч би й дійками кози.
    Мені лиши лиш на похмілля,
    бігмне віддам ті до весілля.
    Ну правда, йокарний бабай,
    жеби я вік жони не бачив,
    жеби я в кіблю кудкудачив.
    Зеноне, жми на всі, давай.

    Зафиркотіла жалізяка.
    Немов по швах, розбігся пил,
    в дорозі – світла кіт наплакав
    і витер сльози крокодил,
    бо лісу чуб тягнувся полем
    по ще сопливим бараболям,
    де причаїлася чайна,
    де всі пройдисвіти припухлі
    мостили чвир, продувши з кухлів
    останки дохлого майна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Коментарі: (8)


  13. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.25 18:40 ]
    * * *

    Плету мереживо автоматично,
    В’яжу-розв’язую вузли кармічні.
    Плету і плутаюсь в собі безладно
    Гачком підхоплюю нить Аріадни.
    Душі не гаючи, працюю хватко.
    Іду по ниточці, мов акробатка.
    Узор придумую вночі і зрання,
    І розпускаю знов своє в’язання.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (5)


  14. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.25 18:27 ]
    ГРА IЗ ДЗЕРКАЛОМ

    Дзеркальце моє, не показуй виду,
    Довге житіє ти іще не відай.
    Не пускай за край простору і часу
    І не пам’ятай жодної прикраси.
    Кутики очей не разтиражовуй.
    Відбиття пече – припалило брови...
    Покажу усім для проміння тацю –
    На люстерці дім сонячного зайця.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (7)


  15. Софія Кримовська - [ 2009.03.25 17:39 ]
    Я тобі снитимусь. Тільки ти сни пам’ятай.
    ***
    Я тобі снитимусь. Тільки ти сни пам’ятай.
    Буду приходити так, як приходила вчора –
    ніби розбещена, ніби свята, ніби хвора,
    ніби така, що вже завтра зібралась за край.

    Я тобі снитимусь. Тільки мене не жени.
    Знаю казки – цілу тисячу – може, і більше.
    Всі розповім. А як ні – обернуся у тишу.
    Стануся ніччю. Ти тільки мене не жени.

    Двері у сни прочинятиму, ніби у рай.
    Місячні зайчики вижену, щоб не збудили.
    Ранок пущу у кімнату на сонячних крилах….
    Я тобі снитимусь. Тільки ти сни пам’ятай.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (5)


  16. Оксана Бодня - [ 2009.03.25 16:13 ]
    Тишина
    Молчанье дышало прерывисто
    Во тьме, освещенной луною
    Молчанье любило ненавистью
    Крича, предавалось покою.
    Молчанье летало в пропасти
    Со сломанным крылом
    По широкой нити тонкости
    Шло разорванным звеном.
    Затаилось в скрежете ржавчины,
    Но запело на Дикой Земле
    Подустало Молчанье держать в себе
    То, что было всегда вовне…

    23.10.05


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Оринка Хвилька - [ 2009.03.25 14:07 ]
    Щоденник живої та усміхненої. Запис 5
    не-божевільна хоч комусь здалась такою
    тобі такóж? – не винна я у тім
    середньовіччя звивини в житті
    сучасному бувають – поза грою!

    а ти не хочеш бачити і чути
    затулиш вуха і замкнеш вуста
    заплющиш очі і… рахуй до ста
    який тобі від істини здобуток?

    я не-тебе згадаю уві сні
    твоїх бо фотографій густо-рясно
    і сам ти тут – а йóго кроки рястом
    позаростали але пам’ять – ні!


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.44) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  18. Костянтин Мордатенко - [ 2009.03.25 13:57 ]
    Поволі божеволію чи сплю?
    Поволі божеволію чи сплю?
    Любов і сум переплелися з боргом…
    Заплутався і сам себе гнівлю.
    Не в злагоді ні з совістю, ні з Богом.

    Долаю біль, щоб знову біль знайти,
    Шукаю щастя – до страждання лину.
    Я чорта ладен освятить, а Ти…
    Мої дороги всі ведуть із Риму…


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (16)


  19. Наталя Терещенко - [ 2009.03.25 12:59 ]
    ПАДАЄ ВІЧНІСТЬ
    Падає вічність на землю, дивиться в небо.
    Небо скляніє, очі стають морями.
    Скільки тих вічностей штовхано всіх, огребом,
    Скільки розіп’ятих на перехрестях прямо.

    Натовпи зовсім безлюдні пройшли повз рештки,
    Квіти й граніти лише пристойності ради,
    Очі у вічностей пильні - таким не збрешеш,
    Лінзами кольору не замаскуєш зради.

    Можна волати і знати, що не почують,
    Можна мовчати й знати, що недаремно,
    Знати, що сонце за обрієм десь ночує,
    Знати, що робиться явним усе таємне.

    Сиве безсоння очі не виїсть юдам,
    Кредо просте: не знищу - хоч покалічу...
    Стишиться вітер, заплачуть зірки, мов люди.
    Боляче небу, коли ображають вічність.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (21)


  20. Ганна Осадко - [ 2009.03.25 12:17 ]
    бісер
    Що ж тобі, любове моя, розказати?
    За вікном півроку лежить скловата –
    От погода галицька дурнувата,
    Сіє-віє-дряпає і мете…
    …Заховала душеньку в тепле тіло:
    Щоби тихо, затишно, білим-біло,
    Щоб смарагди снів мені не боліли,
    Бо зелені в хаті – лише мате
    І вазони, Серце.
    Та це не те….

    …занурюватися у себе – мацьопка комашка у золотий бурштин.
    …складати слова – намистини круглі на волосіні,
    …у фіналі – коштовні коралі! – донька_чоловік_син…
    … а решта – так собі, копійчаний бісер…червоні, сині…

    …тільки серце смикнулося – проте
    найдрібніший бісер найгірше коле…
    чи кілом у груди - оте «ніколи».
    чи навиліт кулею – те «не те».


    …засинати, ховатися у теплі ілюзії, підбирати слова, яких не скажеш, складати пазли вигаданих зустрічей…Пливти, пливти на спині океаном безмежним…І не розплющувати очей…Ачей приб»є до якогось берега… До якого ж берега, дівко?

    …а от скажи… а от скажіть мені – мудрі, сильні,
    Де ті води молочні, де – береги кисільні,
    Де можна мовчати уранці, і взагалі – не го-во-ри-ти,
    Не брехати йому, косуючи на любов-корито
    (тріснуло, курва…і води не стримати – утече)
    …і розридатися врешті у його – геть чуже – плече…
    Не шукати винних – бо їх – винних - нема апріорі…
    …бо всі ми, серце, (смертельно) на НЕЛЮБОВ хворі.
    ... всі минаємо – неминуче минаємо, невимовно…
    …бісер колотий…
    …гострим бісером серце повне…



    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (18)


  21. Оринка Хвилька - [ 2009.03.25 11:02 ]
    Щоденник живої та усміхненої. Запис 4
    та добре добре я тебе чекатиму
    із воєн перемовин перемир’їв
    із полюсу північного з екватору
    з рівнин гірських хребтів і плоскогір’їв…

    чекатиму а ти все не вертатимеш
    писатимеш а згодом ніби втомишся
    я ж захлинатимуся пам’ятними датами
    зриватимусь на схожий тембр голосу

    я ще чекаю так тебе чекаю ще
    хоча забула колір-розмір-родимки
    і вже побоююсь – а раптом не згадається
    те все коли повéрнешся не подумки



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  22. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.25 09:33 ]
    * * *

    На могилах трава забуття.
    Вже і нікому помолиться,
    Бо давно перезріле дитя
    Забуває себе по столицях.
    Ні на кому ні гріх,ні вина...
    Охоронниця в них є святая...
    На могили синичка одна
    Помолитися прилітає.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (11)


  23. Галина Левченко - [ 2009.03.25 01:53 ]
    У божевілля є крила...
    У божевілля є крила,
    чорні, розмашисті,
    із ніжно-рожевими,
    фосфоризуючими краями.
    Вони обіймають
    бліде спопеліле небо
    і сон-дрімоту наводять
    на здитинілого білоголового дідуся
    біля немеркнучого багаття.
    Чиясь рука
    намагається всадовити
    на старі, обгорілі рогачі
    сонце.
    Та ручка розсохлася,
    ламається,
    а світило –
    птахом пораненим –
    сповзає за ліс.

    До ранку.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  24. Фешак Адріана - [ 2009.03.25 01:28 ]
    не те щоб...
    не те щоб хотілось якоїсь з незнаних висот
    не те щоб літати в захмарні заобрійні дАлі
    а просто у горлі застряг й не вилазить комок
    а просто у грудях щось стислось і боляче давить
    не те щоби сльози збирати відерком надій
    не те щоби крик заховати глибоко в долоні
    це все просто дощ, його дотик на кінчиках вій
    це все просто біль... його забагато сьогодні
    не те щоби скиглити, рокИ вже далеко не ті
    не те щоби старість, а щось та таки закінчилось
    черпнути б десь сили боротись за радісні дні...
    до поки не впаду у старості дійсно безсила...



    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (6)


  25. Фешак Адріана - [ 2009.03.25 01:58 ]
    не просто...
    не просто депресія, а крик що зачах у душі
    а мрії такі, що перебродили у оцет
    самотності камера і з*їджені болем ключі
    і байдуже що я втекти з тої камери хочу
    не просто депресія, а вирок, як зашморг і все
    для чого жалітись за тим, що ніколи не буде?
    ...на люди, як завше з напудреним, милим лицем...
    а серед своїх... - тінь, недоречна приблуда...
    не просто депресія, а сніг що цілує асфальт
    бинтуючи світ, ледь прирошує рани
    весна запізнилась... і сонце у тисячі ВАТ
    пробілось по небу, і вмерло, і зникло між нами...


    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (1)


  26. Фешак Адріана - [ 2009.03.25 01:00 ]
    серцю
    все зупинись. прийшов нарешті час
    годинникар зізнався у всій правді
    життя тягнулось, а сьогодні пас
    чому було? скажи чого заради?
    тік-так, тік-так замучене в ніщо
    для чого ти лякаєш аритмічно
    це була кава і розбите дно
    а ворожбити знають все технічно...
    давно пора.. давно пора іти
    а хочеться ще в сонця радіацій...
    а хочеться сягнути ще мети
    проїхати з десяток гарних станцій...
    все зупитинись.. годинникар сказав
    що було вдосталь часу і натхнення
    ця ніч була четвертою з октав
    й нагородила врештою безсмерттям


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (3)


  27. Юрій Сегеда - [ 2009.03.24 22:03 ]
    Служил Гаврила патриотом
    Я поїхав до Китаю,
    Подивився на Китай.
    Але я не проміняю
    На Китай свій рідний край.

    Я поїхав до Анголи,
    Подивився на Анголу.
    Та не кину я ніколи
    Рідну хату, річку й поле.

    Я відвідав Мозамбік,
    Я бував у Мозамбіку,
    Та вернувся через рік,
    Не лишуся там довіку.

    Їздив я у Барбадос,
    Я пожив у Барбадосі.
    До Вітчизни кличе щось,
    Українець я ще й досі.

    Я поїхав до В'єтнаму,
    Не лишився жити там,
    Бо люблю Вкраїну-маму,
    Тож залишив я В'єтнам.

    Я літав до Еритреї,
    Я вернувся з Еритреї
    В Україну першим рейсом,
    Бо не можу я без неї.

    По Канаді покатався -
    Непогана та Канада.
    Та надовго не зостався,
    Бо вона мені не нада.

    В рідний край завжди я лину,
    Хоч держави всі хороші,
    Та вертаю в Україну,
    Щоб качати з неї гроші.



    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (8)


  28. Йосиф Бродський - [ 2009.03.24 21:46 ]
    На смерть Роберта Фроста
    Значит, и ты уснул.
    Должно быть, летя к ручью,
    ветер здесь промелькнул,
    задув и твою свечу.
    Узнав, что смолкла вода,
    и сделав над нею круг,
    вновь он спешит сюда,
    где дым обгоняет дух.

    Позволь же, старик, и мне,
    средь мертвых финских террас,
    звездам в моем окне
    сказать, чтоб их свет сейчас,
    который блестит окрест,
    сошел бы с пустых аллей,
    исчез бы из этих мест
    и стал бы всего светлей
    в кустах, где стоит блондин,
    который ловит твой взгляд,
    пока ты бредешь один
    в потемках... к великим... в ряд.

    1963


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.76) | "Майстерень" 5.5 (5.93)
    Коментарі: (2)


  29. Катерина Каруник - [ 2009.03.24 21:26 ]

    пальці тобі пахнуть
    гвоздикою і кавою
    корицею і коньяком
    клавішами і свіжим друком
    мокрим снігом
    котячим муркотинням
    русявим волоссям
    сонячними зайчиками на склі
    ротом обпеченим віршами й цитатами
    музикою ай-ді-ем і блюзовим меланхолом
    протягами загубленими провулками й арками
    серветками в які дбайливо закутано кілька останніх секунд і кілька питань ні про що
    зів’ялими пролісками
    засохлими травами
    літерками олівцевими
    кишенями з дзвінкими монетками
    камінням і старечими стінами
    дитячим кремом і воском
    п’янким притлумленим бажанням
    сміливими очима
    обвітреними губами
    ґудзиками й горошками
    родимками й цятками
    цукровим рафінадом
    папером книжковим
    присмаком солодкавим і різким
    родзинками
    пряниками
    тілом
    собою
    весною


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  30. Йосиф Бродський - [ 2009.03.24 20:06 ]
    Я пепел посетил. Ну да, чужой
    Я пепел посетил. Ну да, чужой.
    Но родственное что-то в нем маячит,
    хоть мы разделены такой межой...
    Нет, никаких алмазов он не прячет.
    Лишь сумерки ползли со всех сторон.
    Гремел трамвай. А снег блестел в полете.
    Но, падая на пепел, таял он,
    как таял бы, моей коснувшись плоти.
    Неужто что-то тлело там, внизу,
    хотя дожди и ветер все сметали.
    Но пепел замирает на весу,
    но слишком далеко не улетает.
    Ну да, в нем есть не то что связь, но нить,
    какое-то неясное старанье
    уже не суть, но признак сохранить.
    И слышно то же самое желанье
    в том крике инвалида "Эй, сынок". --
    Среди развалин требуется помощь
    увлекшемуся поисками ног,
    не видящему снега. Полночь, полночь.
    Вся эта масса, ночь -- теперь вдвойне
    почувствовать, поверить заставляют:
    иные не горят на том огне,
    который от других не оставляет
    не только половины существа,
    другую подвергая страшным мукам,
    но иногда со смертью естества
    разделаться надеется и с духом.
    Иные же сгорают. И в аду,
    оставшемся с оставленною властью,
    весь век сопротивляются дождю,
    который все их смешивает с грязью.
    Но пепел с пеплом многое роднит.
    Роднит бугры блестящий снег над ними.
    Увековечат мрамор и гранит
    заметившего разницу меж ними.
    Но правда в том, что если дождь идет,
    нисходит ночь, потом заря бледнеет,
    и свет дневной в развалинах встает,
    а на бугре ничто не зеленеет,
    -- то как же не подумать вдруг о том,
    подумать вдруг, что если умирает,
    подумать вдруг, что если гибнет дом,
    вернее -- если человек сгорает,
    и все уже пропало: грезы, сны,
    и только на трамвайном повороте
    стоит бугор -- и нет на нем весны --
    то пепел возвышается до плоти.
    Я пепел посетил. Бугор тепла
    безжизненный. Иначе бы -- возникла...
    Трамвай прогрохотал из-за угла.
    Мелькнул огонь. И снова все затихло.
    Да, здесь сгорело тело, существо.
    Но только ночь угрюмо шепчет в ухо,
    что этот пепел спрятал дух его,
    а этот ужас -- форма жизни духа.


    Рейтинги: Народний -- (5.76) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  31. Галина Косович - [ 2009.03.24 20:04 ]
    ***
    Цей сумний будинок без вікон,
    Куди я зайшла випадково,
    Виявився Наутіліусом.
    Я зосталася тут капітаном Немо.
    Цей сумний надувний матрас,
    На якому я плила випадково,
    Виявився островом.
    Я зосталася тут доктором Моро.
    На острові не було тварин,
    Тож я почала препарувати вірші.
    Та коли їм увірвався терпець
    Вірші почали препарувати мене.
    Змінена після пластики
    Я повертаюсь у свій
    будинок без вікон,
    Де моя душа
    сама себе
    не впізнає у дзеркалі.
    Та це не біда.
    У будинку
    без вікон
    окрім неї
    все одно ніхто не живе.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (4)


  32. Крістіна Русин - [ 2009.03.24 20:18 ]
    Дощ...чай...
    Холодний дощ з гарячим чаєм...
    Ненормальна-гуляє під дощем.
    І то сміється, то ридає....
    перехожі думають : «Когось чекає...»
    А вона все виглядає...
    Ох,дурна, що так і не збагне....

    Кого чекаєш?!Що чекаєш???!
    Скінчилось все!Його нема!!!!
    Скінчився сон...Життя йде далі...
    В очах читалось : «А то життя....?»

    І не хотілось існувати....
    А доведеться... Кожен день
    їй посміхатись,жартувати...
    За авторитет ще й воювати...
    А не хоче...Набридло все....


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  33. Оксана Бегеза - [ 2009.03.24 19:48 ]
    * * *
    кімнатне сонце над головою
    в ногах годинник шматує час
    не доторкнутись тобі рукою
    до слів що сказані вже не раз
    пірнувши в чистий потік любові
    вершину мудрості осягнеш
    зелені очі чи волошкові
    крізь простір серце до них ведеш


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  34. Оксана Бегеза - [ 2009.03.24 19:48 ]
    Чотири кольори самотності
    Занотовує память
    голос дощу
    гуркотіння коліс потягу,
    силуети будинків,
    твоє "люблю"...
    терпкий дотик
    нічного протягу...
    десь годинник розбив
    на уламки час,
    вже весна докучає холоду...
    До сердець долинає
    старенький джаз
    крізь тонку павутинку
    погляду.

    Під ногами у мене Сонце -
    Я стою на березі моря...
    Мабуть, стану на вуха і буде -
    все навпаки... навпаки...

    Я чекала тепле літо,
    а прийшла зима...
    Я писала добру пісню,
    але вийшла зла...
    Я хотіла малювати -
    пензлика нема,
    Щось хотіла розказати -
    висохли слова...

    Там де Сонце цілує квіти
    там пахне небо огірками
    втікають зорі
    спішать горіти
    нитки холодні
    беруть руками
    достиглі вишні
    шукають землю
    трава сховала
    сухе коріння
    розріжуть очі
    безодню темну
    в судинах крові
    твого тремтіння
    зникають тіні
    іржавим пилом
    вкривають миті
    поверхню світу
    Ти любиш небо
    що пахне милом
    я ж розціловані
    Сонцем квіти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  35. Владислав Бурик - [ 2009.03.24 19:30 ]
    Сум Немо
    З нами Немо німо
    З ними Немо нумо
    З нами в стані гніву
    З ними в стані суму

    Суму гніву знали
    Німо німували
    Суму суму стерли
    З памяті, померли...


    Рейтинги: Народний -- (4.33) | "Майстерень" -- (4.23)
    Коментарі: (4)


  36. Руслана Дмитрига - [ 2009.03.24 18:21 ]
    чи варто вірити добру???
    Чи варто вірити добру???
    Чи варто вірити коханню?
    Чи варто вірити в життю?
    Якщо зраду пізнала в чеканні???


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Руслана Дмитрига - [ 2009.03.24 18:15 ]
    Життя
    Чому у нас усе так погано?
    Чому не радує думок життя?
    І час чомусь летить невпинно,
    його не повернути вже назад.
    Чому не можеш зрозуміти-
    любов бува лиш раз в житті?
    Чому не хочеш ти збагнути
    що я люблю тебе у цім житті?
    У цім житті я хочу бути поруч
    у цім житті я хочу розуміть тебе...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  38. Руслана Дмитрига - [ 2009.03.24 18:55 ]
    Зрада
    Ти зрадив мене - необдумано й жорстоко,
    ти зрадив себе - безжально і глибоко,
    ти зруйнував усе - величне і ніжне,
    ти знищив все те - Безсмертне і Вічне...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  39. Диковинка Лісова - [ 2009.03.24 18:56 ]
    СОНЦЕ
    Завзята
    занадто
    заняттям
    завчасно
    зійшла
    з піднебесної юна цариця.
    Засяяла
    запалом,
    зіркою,
    золотом,
    злетіла
    в зеніті небесна служниця.
    Збудила,
    збодрила,
    змінилась,
    заграла,
    здійняла
    на ноги всі заспані лиця.
    Забула
    забрати
    замріяні
    зорі,
    зомліла,
    а зорям ще сон якийсь сниться...
    Зігріла
    зелені,
    засіяні
    землі,
    зібрала
    проміння - зачалась пшениця.
    Заходити
    знову
    за гори
    зібралась -
    заснула
    і ніч дала мороком вкриться.


    Рейтинги: Народний -- (5.32) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (4)


  40. Чорнява Жінка - [ 2009.03.24 18:19 ]
    Дура несчастная
    Всё размеренно, глянцево, силуэт
    идеален, как точки акупунктуры,
    а ровесниц от детей, котлет и лет
    разнесло. Они квочки, наседки, дуры!
    .................................
    Но сегодня приснилось ей: у реки,
    где лёд уже по-весеннему тонок,
    на голодные и хищные огоньки
    обречённо жаловался жеребёнок.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (25)


  41. Костянтин Мордатенко - [ 2009.03.24 17:08 ]
    * * *
    А дід купив собі на смерть костюма білого,
    а баба лаялась: "Вже геть здурів…
    Про себе думаєш, нема до мене діла…
    Піди курей позаганяй у хлів.

    Та зачекай… скажи, чому це білого?..
    Чи хочеш і в труні парубкувать?
    Піди кролям вкоси… Допіру ж бо -
    у березі вода - прорвало гать…

    Іди з моїх очей, йди безсоромнику…
    Прибив мене до себе мов вертлюг…
    Як той віслюк впертющий… А загонистий…
    Помреш, то і сльозинки не проллю…"

    Сказала і розплакалась сльозищами
    "Ти, що мене надумав покидать?"
    Дід самокрутку скручував: "Поки що ні…
    Ось на…" , - і простягнув їй мармелад…


    Рейтинги: Народний 4.92 (5.39) | "Майстерень" 4.5 (5.3)
    Коментарі: (16)


  42. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.24 12:50 ]
    * * *
    Ми лісом блукали на запах суниць,
    Тріщали під кедами жолуді й шишки,
    Ялини в суворім мовчанні черниць
    Були із півнеба, напевне, заввишки.

    Перегук птахів, суєта комарів,
    Зненацька розірвана вщент павутина...
    Ми бризки суниць на гарячій землі
    Приймали, припавши удвох на коліна.

    Все – гра, і водночас – насправді, всерйоз, -
    Враз визирне стигла і блисне лукаво.
    З тобою надовго тоді довелось
    Нам спину зігнуть, засукавши рукава.

    Ми гралися в піжмурки і в піддавки,
    Ні простір, ні час ми до гри не приймали.
    Суниця приручена йшла до руки,
    І сонце у соснах шукало привалу.

    Та вітер хмарин розпустив муліне,
    І впали з небесної стелі багети.
    Ми бігли, трава зупиняла й мене,
    За безцінь свої віддавала секрети.

    Ми бігли, і дощ нас цькував, як лисиць,
    І брала за душу напомацки жалість.
    Я все озиралася – роти суниць
    Здавалися нам у полон і здавались...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  43. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.24 12:21 ]
    * * *
    Щемить мені, як серце на погоду.
    Чи буду я сама собі відверта?
    В мені жага липневого городу,
    Напевне, до кінця іще не стерта.

    Роки мої, окислені залізом
    Чужого міста, надавили скроні.
    І вечір на висотному балконі
    Торішнім не проймає романтизмом.

    Десь сонце – там, вливається в суниці,
    І в огірків мережанки колючі.
    Чи зможу я печаль свою озвучить,
    Таку ж глибоку, як сільська криниця?

    Коли життя близьке до перекосу,
    Найвищу правду не знайти в бетоні.
    Мені наснились помідори в росах –
    Холодні з ночі й глянцево-червоні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (1)


  44. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.24 12:18 ]
    ВАЗА У СПАДОК
    Щербата ваза під аквамарин.
    Блідий орнамент у античнім стилі.
    Лишився в ній останній вдих жоржин,
    Запилені пелюстки лілій.

    Нудьга на шафі в темному кутку
    На дні цвілому вже давно відверта.
    І навіть свято обмина таку –
    Напівживу – наполовину мертву.

    Як рідко ми вдивляємось туди,
    Де вигин скла колишнім святом теплий!
    Нутром ця ваза знає смисл води,
    Яку колись вбирали пружні стебла.

    А що тепер? І вазі, і мені
    Порожньо так – ні радощів, ні квітів...
    О, як боки відважусь розписні
    Я ненароком взяти і розбити?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 0 (5.46)
    Коментарі: (2)


  45. Олександр Єрох - [ 2009.03.24 11:46 ]
    Грошей дзвінкий, веселий сміх
    Грошей дзвінкий, веселий сміх
    Не кожен день лунає,
    В моїх кишенях, як на гріх,
    Давно вже їх немає.
    Немає євриків міцних,
    Ні доларів зелених,
    Немає й польських золотих
    На чорний день у мене.
    Та й гривні зникли, наче сніг
    Минулорічнирй в полі, –
    Упала криза на поріг
    І нищить всіх поволі.
    Де ж наші славні лікарі?
    Закони де важливі?
    Вони, на вигляд не старі,
    На погляд – справедливі.
    Та щось не те, та щось не так
    З кредитами довіри –
    Немає віри вже в серцях,
    Словам немає віри.



    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (3)


  46. Олександр Єрох - [ 2009.03.24 11:48 ]
    І тільки ти
    Коли про сум довідаються квіти,
    Який бринить зажурою в очах,
    Від сліз гірких вони почнуть тремтіти
    Й зав’януть на засмучених руках.

    Коли про думи, що душа ховає,
    Дізнаються веселі солов’ї,
    Мелодія сумна в саду заграє
    На думи схожа сховані мої.

    Коли у небі зіроньки яскраві
    Поглянуть у минуле хоч на мить, –
    Сховаються всі зорі золотаві
    За хмарою, що небом пролетить.

    І тільки ти мій сум не помічаєш
    І серце розбиваєш без зусиль –
    Я знаю, що без мене ти зітхаєш…
    Чому ж даруєш знов зажури біль?



    Рейтинги: Народний 5.31 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (5)


  47. Олександр Єрох - [ 2009.03.24 11:30 ]
    Самотній кедр
    Самотній кедр, снігами вкритий,
    За пальмою стрункою сумував,
    Січневий вітер кедру тихо
    На скелі віти колихав.

    – Там спека люта, спрага дика –
    Ні завірюх, ні сніжних хуртовин,
    Пустеля мертва і велика –
    Ні скель, ні рік, ані долин.

    Там смерть примарою блукає
    Поміж барханів сонних та пісків,
    Роси ранкової немає
    І прохолоди літніх злив.

    Та кедр мовчав, снігами вкритий,
    Замріяно вдивляючись в блакить,
    Чекав, що пальми голос тихий
    З пісків до ньго долетить.



    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (1)


  48. Тіна Рагас - [ 2009.03.24 09:21 ]
    Світанок
    Годі супитися – настав світанок,
    Палкий, жагучий жартівник,
    Він зв’язує на небі зірок-бранок,
    Такий-от невгамовний бунтівник.

    Він нахабно стягує із мене ковдру ночі,
    Проганя від мене сон міцний,
    Загляда лукаво в мої понурі очі,
    Та диктує розпорядок дня мені такий:

    - Серця кайдани розірвати,
    - Щиру усмішку намалювати,
    - Минулий біль миттю забути,
    - Веселий спів птахів почути,
    - Звичний смуток заховати,
    - Ключі до щастя відшукати,
    - Житейську втому занедбати,
    - Гірку сльозу швидко змахнути,
    - У круговерть життя пірнути,
    - Намисто ласки одягнути,
    - Тепло коханого відчути!




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  49. Тіна Рагас - [ 2009.03.24 09:41 ]
    Ніколи
    Ніколи не переставайте творити добро,
    Якби важко та боляче це не було.
    Ніколи не втрачайте віри в людину,
    Яку б важку вона не несла провину.

    Ніколи не стрибайте у розпачу жерло,
    Якби не шматувало життя наше зло.
    Ніколи не гасімо своєї мрії зорю,
    Яку б неймовірну вона не несла мету.



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  50. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.24 08:27 ]
    * * *
    Де тиша голуба
    настояного ставу
    Тільця лілей розклав
    Всевишній навзнаки.
    Занурила верба
    у глиб легкі рукава –
    Збирать зірки із дна
    чи полоскать хмарки


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1513   1514   1515   1516   1517   1518   1519   1520   1521   ...   1828