ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел

Володимир Ляшкевич
2026.06.18 10:15
Кінець! Я все колишнє перезрів.
Кольт у руці не виправить мій нрав,
та крапку покладе тому, як жив,
нехай і з тим, за що усе б віддав.

Моя душа неначе за дверми,
в яких немає клямки вороття
аби не повернути до юрми,

Віктор Кучерук
2026.06.18 08:09
Вовк почув від Лиса вість,
Що разів, напевно, шість
У саду з'являвся гість,
Що кору і зелень їсть,
І від саду аж до гаю
Непокареним петляє,
Бо, не маючи утоми,
Відточив отак прийоми

Мар'ян Кіхно
2026.06.18 03:59
Поганий правнуче!
Ми, славний прадід твій,
не задля того це понаскладали,
щоб всяке падло,
опинившися в віддаленні,
про се ліпило, як йому намарено, й
грошву легку звивало у сувій
на сплату світла,

Олена Побийголод
2026.06.17 22:45
Борис Скорбін (1904-1972; народився й провів молодість в Україні)

Ми діти тих, хто бій давав
самій Центральній Раді,
хто паровоз свій полишав,
йдучи на барикади.

    Наш паровозе, мчи притьма,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Іван Котляревський - [ 2009.03.10 22:48 ]
    * * *
    Сонце низенько, вечір близенько,
    Іди до мене, моє серденько! (2)

    Ой вийди, вийди, та не барися,
    Моє серденько, розвеселися. (2)

    Ой вийди, вийди, серденько, Галю,
    Серденько, рибонько, дорогий кришталю! (2)

    Ой вийди, вийди, не бійсь морозу,
    Я твої ніженьки в шапочку вложу. (2)

    Через річеньку, через болото
    Подай рученьку, моє золото! (2)

    Через річеньку, через биструю
    Подай рученьку, подай другую! (2)

    Ой біда, біда, що я не вдався, —
    Брів через річеньку, та не вмивався. (2)

    Ой завернуся та умиюся,
    На свою милую хоч подивлюся. (2)

    "Ой, не вертайся, та не вмивайся,
    Ти ж мені, серденько, й так сподобався. (2)

    Ой там криниця під перелазом —
    Вмиємось, серденько, обоє разом. (2)

    Моя хустина шовками шита —
    Утремось, серденько, хоч буду бита. (2)

    Битиме мати, знатиму, за що:
    За тебе, серденько, не за ледащо!" (2)



    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (1)


  2. Надія Тимків - [ 2009.03.10 22:04 ]
    ...
    а я таки не знаю де межа
    між смертю і онтогенезом
    слова летять із кінчика ножа
    з дуже тонким і гострим лезом

    і паралелі вже марудна річ
    ту крайність нам шукати годі
    знайду межу в свою останню ніч
    і нею буде мій останній подих


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  3. Олена Городецька - [ 2009.03.10 21:58 ]
    Ти.
    Хвала твоєму Серцю.
    Воно м’яке, чутливо-ніжне.
    Червоне.
    Гаряче.
    Солодко-гірке.
    Медове. Добре.
    Гармонійно розлито-злите.
    Перевите.
    Зв’яжи мені з нього шапку
    Мені пасує червоний...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  4. Василь Роман - [ 2009.03.10 19:09 ]
    [ 22:25 корозія думок ]
    поставити крапку чи кОму?
    задати питання комУ?

    ] 1 [

    корозія думок – в словах іржа – олжа
    така солодка ніби медовуха
    продерла душу і немає духу
    бо мить тремтить на кінчику ножа
    і вуха
    з мотовилом макарон
    звисають у чаклунському мотиві
    як диктори TV в сухому чтиві
    на всю країну навівають сон
    і тон
    і звук
    і вибраний сюжет -
    коса заплетена клубком туга і тУга
    така гірка мов кислота по лугу

    коса стерню в покоси не стриже
    коли рука на серці стереже

    невже
    "росу на сонці" ворог лютий
    Сибіром заморозив враз і газ
    не грів - як і слова - із січня нас
    такі дешеві й нами не забуті

    ] 2 [

    відверто_ деформоване_суспільство
    вагітніє із року в рік і ми
    як повитухи ждемо час
    та пізно
    дитя діждатись в віхолі зими
    від породіллі -
    ________________кесарити
    лишається
    бо плід
    _______під
    ___________лід
    від
    ___вод
    _______що вже відходять
    _______________________ утопити
    найлегше
    а спасти той плід
    потрібно зараз –

    завтра буде літо

    ] 3 [

    ментальність мучить межі і марне
    недільне сонце очі відкриває
    повіки щипле промінь з небокраю:
    підніме їх - підніме і мене
    лінюся відірватися зі снів
    чи сила їх мене не відпускає
    у дійсність ранку
    де давно немає
    в аптеках ліків –
    з ними я прозрів

    й не я один,
    бо сонце всім одне
    й земля одна - я в ній – не в сні – по груди
    в ріллі
    _______у травах
    _______________у деревах
    ________________________людях
    я сам в собі – лиш розбуди мене


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (5)


  5. Лариса Коваль - [ 2009.03.10 19:16 ]
    * * *
    Минуле – вокзали у біобедламі,
    Хвилини мовчання, вагітні чеканням,
    Скрегоче об колії часу відламок, –
    Мовчання, чекання печально повчальні.

    І очі відсутньої жінки вологі,
    І вечір, зачатий в холодному стресі,
    Спинається мляво-мінливо на ноги
    В безглуздій якійсь недописаній п’єсі.

    Це я, а чи хтось на пероні блукає,
    Чи зірка погасла упала із неба?
    То знов народився з минулого Каїн,
    Бо пам’ять чиясь відвернулась від себе.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  6. Яна Іванна - [ 2009.03.10 18:34 ]
    розтискаю долоні
    Розтискаю долоню,- відпускаю сві відчай,
    аби не ловити минулі фантоми,
    аби не чекати у снах тебе вічно,
    аби не виснажувать серце від втоми.

    Більш не буде фантазій і намріяних принців,
    на межі між реальністю й світом ілюзій,
    я сьогодні куватиму серце із криці,
    де нема ворогам і нема місця друзям.

    Я в полоні холодного світу стандартів,
    де я мушу зібрати просте слово: вічність,
    де всі інші слова вже нічого не варті,
    де так легко твій день може стать мою ніччю.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  7. Яна Іванна - [ 2009.03.10 18:12 ]
    надежду убивают
    Надежду убивают постепенно,
    Испытывая март снегами,
    Кем были мы и чем мы стали?
    Кем были мы и чем мы стали?
    Надежду убивая постепенно.

    Окутавшись в оковы лицемерья,
    Теряя незаметно все тепло,
    Наш тихий рай снегами занесло,
    Наш теплый дом снегами занесло,
    Закрыв навек для счастья двери.

    Мучительно взывая к небесам,
    Мы просим не судьбы, а подаянья,
    Каким мы покоряемся влияньям?
    Зачем мы покоряемся влияньям?
    Не веря не любви, ни чудесам.

    Не смейте забывать о чудесах!
    Так слепо доверяя серым будням.
    Ну почему поверить нам так трудно?
    Ну почему в них верить нам так трудно?
    Не оставляя шанса небесам!


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  8. Яна Іванна - [ 2009.03.10 18:02 ]
    Город
    Город контрастов, любви и страданий,
    Блеска бриллиантов и вони бомжей,
    То ли стремлений, то ли скитаний,
    Грязных властителей, чистых пажей.

    Город конвейерного производства,
    Где каждый третий продукт – это брак,
    Каждый второй – жертва уродства,
    А каждый первый портфельный дурак.

    Город постельного аукциона,
    Где опыт жизни – лояльность к б/у,
    Где ценят качество пьяного стона,
    Где что б не видеть, себе просто вру.

    Город разбитой мечты и забвений,
    Где можно найтись и можно теряться,
    Полон надежд, утрат, подозрений,
    Где хочется плакать, а надо смеяться.

    Город, где можно забыть свое имя,
    Или создать его в бурях побед,
    Город, где все вулканы остынут,
    Сквозь испытания счастья и бед.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  9. Яна Іванна - [ 2009.03.10 18:05 ]
    Раба
    Я заблукала в просторі і часі,
    шукаючи притулку між світами,
    я проявлюсь у вищій іпостасі,
    коли не формою, а змістом стану.

    Мій погляд тішать тисячі доріг,
    серед яких маю знайти свою,
    змінивши крила на утому ніг,
    у п’єдесталу Істини стою.

    І я безвільна вічності раба,
    в погоні за примарливим фантомом,
    чи радість точить серце чи журба,
    виснажує мій дух холодна втома.

    Втомившись від гріхів і каяття,
    я відповідь шукаю на питання,
    Чи вистачить мені цього життя,
    чи приведуть до чогось ці блукання?

    І чи існує відповідь урешті,
    а чи безцільно я ковтаю пил,
    Іти проти усіх, чи жить, як решта,
    коли себе позбавила від крил.

    Я гостя із "нікуди" йду в "нікуди"
    залишивши "ніде" свої сліди,
    і кинута мов камінь поміж люди,
    не прийнята й не прошена сюди.

    Я вчитимусь любити і вмирати,
    й приймати це життя таким як є,
    я вчитимусь прощати і карати,
    я вчитись мушу жить життя моє.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  10. Яна Іванна - [ 2009.03.10 18:22 ]
    каяття...
    Відвертого кохання каяття
    залишили зім яті простирадла,
    Як знищила нас ніжність й почуття,
    як боляче і в той же час принадно.

    Руки моєї боязко торкнувшись,
    відчув вогонь, де спалений ущент,
    я з пеплу відродитись нас примушу,
    лиши мені лише ось цей момент.

    І йди, не буду я тримати,
    все втрачено тепер навік для мене,
    ми палачі самі ж своєї страти,
    відчуй мій пульс, що б ється в твоїх венах.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.17)
    Коментарі: (1)


  11. Яна Іванна - [ 2009.03.10 18:25 ]
    підвіконня
    Зашкарублі перила підвіконня,
    зашкарубле моє смішне життя,
    а за вікном холодна ніч й бездоння,
    і втрачені навіки почуття.

    А за вікном осінні плачуть зливи,
    хоч кажуть всі, що вже давно зима,
    я знаю - істина мінлива,
    або, напевне, істини й нема.

    Колись фарбовано в блакитне батареї,
    обшарпані, облуплені та теплі,
    проведено світами паралелі,
    і через те так холодно й нестерпно.

    В струхлявілім вікні гуляє протяг
    і холодом торкає моє тіло,
    і мій відходить від платформи потяг,
    який, на жаль, не встигла, не зустріла.

    А душі покалічені навколо,
    змордовані самі своєю зверхністю,
    життя все знов замкне у своє коло,
    а потім сльози назвемо відвертістю.

    А потім забуття знайдемо в крайнощах,
    і розум затуманений від жалості,
    і як непотріб совість йде на звалище.
    Все результат духовної відсталості.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  12. Володимир Замшанський - [ 2009.03.10 17:24 ]
    Утренняя молитва
    мне страшно! Господи помилуй
    возможно если мимо пронеси
    судьбу лихую. Но даруй же силы
    назначен если путь мне сей еси.

    храни мя Боже от души роптанья
    ума последних капель не лиши
    святую кротость подаруя в тайне
    блаженна аки немощность души.

    о славен Господи! Я силою Твоею
    былинки немощной пониже во стократ
    прости мне гордости! О том сказать не смею
    как был вчера ещё я несказанно рад.

    во теле немощном прославься Сущий в Вышних
    душе покров и упованье рук.
    ведь я сих не бегу! Чужих помилуй (слышишь?!)
    на жизненном пути мне созерцаньем мук.

    так страшно участи что не снесу по тяжести
    углами острыми мне давит этот крест
    дорогой ровною даруй хотя бы радости
    и милых лиц видением окрест.

    велик и немощен Ты в Сути Триединой!
    Знаменье Крестное - надежда Ты моя!
    от злая участи мя Господи помилуй
    во гневе тяжка ведь десница нам Твоя!

    не мало сердце небу помолилось
    дела же рук черствеют кожурой...
    осанна Вышний! Уповать на милость
    хочу я всё же утренней порой.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  13. Яна Іванна - [ 2009.03.10 17:19 ]
    Ні щирості... ні почуття
    Тисячі судеб, доль, життів
    Повз, крізь мене, крізь душу,
    Тут не треба ні щирості, ні почуттів,
    Стати каменем, зчерствіти мушу.

    Тисячі гірких слів, мов каміння летять,
    І мене розбивають і страшно,
    Після чого примушу себе знову встать,
    знов зродитись із пеплу відважно.

    І шалено хитається дикий мій світ
    І мене теж від нього хитає,
    Ми залишим по собі скупий слизький слід,
    І як йдуть – вже назад не вертають.

    В мене знову запаморочилось в голові,
    Чи від себе, чи може від ритмів,
    Всі навколо як роботи, мов неживі
    У неонових лампах зігріті.

    Всі снуються, копошаться , грають в життя,
    А вночі не заснуть від запитань,
    тут не треба ні щирості, ні почуття
    вічних жертв спаленілого світу.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  14. Людмила Калиновська - [ 2009.03.10 17:48 ]
    із циклу «Не відправлені листи»
    «Чоловіки зневажають гендерну політику…»
    З повідомлень преси
    ***

    Епатажне диво – жінка без обручки,
    одинока, сильна, як п’янка весна.
    Що тобі до того? Ти – собі заручник,
    а – зарозумілий… То й не першина!

    Підійти наваживсь? Одступися плавно…
    Бо вона ж як море… ніжне і терпке.
    Мрійно- екібана,складно - орігамі,
    а коли сутужно - скляночка саке…

    А берези плачуть… Гой, які то сльози…
    Березневе свято – пригорщами з площ…
    Епатажній жінці подаруй мімози,
    а якщо залежний – не виходь у дощ!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (14)


  15. Владислав Калиш - [ 2009.03.10 17:24 ]
    Вже не один тиждень ти сама
    Вже не один тиждень ти сама,
    Сидиш сумна біля вікна,
    Вдивляєшся в віконце,
    Тільки результату ще нема...
    І шоб я тільки не придумав,
    Шоб зустрітись нам удвох,
    Але незнав що й сказати...
    Але сьогодні я проснувся,
    І голос якийсь прозвучав мені
    Тихесенько шепнув мені"Іди до неї...."
    І ось коротке запитання
    Чи пробачиш ти мені ?


    Рейтинги: Народний -- (3.75) | "Майстерень" -- (3.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  16. Іванна Голуб'юк - [ 2009.03.10 17:34 ]
    бродили містом, ніччю п'яним...
    Бродили містом, ніччю п’яним,
    ранковий вітер хуліганив,
    гонив бляшанки, рвав афіші
    і між дерев полохав тишу.
    А паперові голуби
    у небо рвалися крильми.
    І вся оця цивілізація
    тихенько спала мирним сном,
    коли у неї за вікном
    такі дива були небачені:
    на вулицях в ранковій млі
    погасли разом ліхтарі,
    а небо наче посвітліло,
    рядком ходили зорі білі,
    і смуги золоті, рожеві,
    за ними там бузкові леви.
    Вставало сонце жовтим колом.
    Палало небо рок-н-ролом.
    І було так, неначе ми
    завжди були людьми з крильми.
    ...Ранкове сонце грало гами,
    шістнадцять поверхів під нами.
    Десь унизу було подвір’я.
    І вітер нам куйовдив пір’я,
    і ми тремтячими крильми
    пускали вгору голуби.
    Космічний холод, сонце, тиша...
    Старий двірник збирав афіші.
    Безмежний світ – барвисте коло.
    Палало місто рок-н-ролом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (1)


  17. Іванна Голуб'юк - [ 2009.03.10 17:36 ]
    Казка про синє
    У синій оселі шпилястих дерев
    стоїть каруселя, на ній сидить лев.
    Тут синіми квітами вкрита земля,
    і небо між вітами синє здаля.
    Гривастий цей лев із очима як небо
    між синіх дерев все вдивляється в тебе.
    Нікого не займе, нікуди не мчить,
    він просто не зайво, він синьо мовчить.
    На нього поглянеш й відчуєш всю сутність –
    тут є полум’яна казкова присутність,
    в тій синій оселі шпилястих дерев,
    на тій каруселі, де все сидить лев.

    ...Дерева шпилясті зрубали на дрова,
    на квітах синя стих пасуться корови.
    І лев кудись зник, і у синій оселі
    воронячий крик на сумній каруселі.
    Лиш сонце гривасте і неба присутність
    собі залишили казкову цю сутність.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.26)
    Прокоментувати:


  18. Наталя Терещенко - [ 2009.03.10 15:09 ]
    СКРИПИЧНІ КЛЮЧІ
    Загаявся березень примхами сірих дощів,
    Фарбується небо, лютневими тінями скуте.
    Лютуй- не лютуй, відлітає у спомини лютий.
    Він січнем посічений, люттю себе розтрощив.

    Не навчена дихати сірим повітрям брехні,
    Не навчена пити коктейль пересудів та змови,
    Не навчена, хоч і навчали в публічних промовах,
    Не здатна вживати, випльовую їхній хінін.

    А без лицедійства занадто для когось проста,
    В карєрному зрості та справах не вельми успішна,
    Не маю багатства, і дати святкую не пишно,
    Отрути чи меду не ллють принагідно вуста.

    Не кличу до бунту ображений електорат,
    Не втрапила ні до еліти , ані до бомонду,
    Богемі не слідую і не сповідую моду,
    Живу як живеться, без хитрощів чи наздогад.

    Якщо не навчилася досі, ніхто й не навчить,
    Позаздрю лиш тим, хто у пісні народжує вічність.

    Хай лютий летить, безнадійно посічений січнем,
    Березовий березень котиком гучно нявчить,
    А вірш видається банальним римованим спітчем,
    Та може його ошляхетнять скрипичні ключі...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (19)


  19. Олексій Кацай - [ 2009.03.10 15:44 ]
    Будинки ловлять пащами дверей...
    Будинки ловлять пащами дверей
    зграй перехожих повсякденне дійство,
    а Всесвіт знов вигадує людей,
    згадавши власне зоряне дитинство.

    І мешканці згасаючих цеглин
    течуть на лоджії з пітьми грузької,
    щоб крок зробити… Потім – ще один…
    Немов на край планети, ще пласкої.

    Передчуття закрутистих світів
    долає стреси, комплекси та страхи,
    і випинається проміння ліхтарів,
    немов лискучий панцир черепахи.

    Вдихнувши неба, в зоряниць вогні
    пірнає ця тварина разом з нами…
    Лиш бульбашки хвилин у глибині
    ще кружаться між ранком та дахами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  20. Марта Славківна - [ 2009.03.10 15:52 ]
    ***
    В куточок кусочок маленького щастя забилось
    І погляд кидає немовби налякане в смерть
    Маленьке звірятко попало до когось в немилість
    Дивлюся в вікно.. і бачу розмиту себе…
    Скоріше б закрити фіранки відчинених ран
    І вкластися на ніч ну хоч би хвилину поспати
    Побачити там усміхнене радісне « Я»
    Начхати що прийде ненависне завтра…
    Закрила б на віки повіки важкі від дощу
    Розлилась по всюди і щоб не шукали ніколи
    Питання катує що разу : « За що?»
    Пояснить мій голос від роздумів кволий..
    А може і ні.. питання і часу і волі……….


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  21. МаріАнна Квітка - [ 2009.03.10 13:54 ]
    Юлі
    Ховаєш
    улюблені сережки
    в коробочку
    з узором квітчатим
    кольору
    старого золота
    на ніч
    Збираєш
    дрібне намисто
    розсипане рясно
    по підлозі кімнати
    відтінку
    твоїх очей
    за північ
    P.S.: тобі личить
    срібний перстеник
    з перлинкою


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  22. МаріАнна Квітка - [ 2009.03.10 13:01 ]
    ...
    На картатім обрусі
    з мереживом по краю
    ангелик з тіста соленого
    просяк запахом лаванди


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.21)
    Коментарі: (1)


  23. Ганна Багрій - [ 2009.03.10 13:05 ]
    Ти відчуватимеш так
    ти відчуватимеш так,
    а потім вже не кохатимеш.
    ти програватимеш час,
    ніколи не забуватимеш...
    як налягає ніч,
    всупереч нашим логікам,
    барвами протиріч,
    звичним сучасним хронікам.
    лежачи на спині,
    граюсь твоїми ролями,
    холодно не мені,
    труєній алкоголями.
    знову заллється світ
    й світло на наші поверхи.
    це лиш єдина ніч,
    холодом твоїм зкована.
    не осягнувши сенс
    і слів правомірне значення
    я не кажу прощай,
    я кажу допобачення.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  24. Ірина Федорович - [ 2009.03.10 13:59 ]
    Роль
    Життя пише хаотично
    Дивний серіал.
    Кориться васал.

    Заблукала душа квола
    В тих етюдах.
    Зла полуда.

    Віднайти не може вихід
    З нетрів ролі.
    Насміх долі.

    Себе втративши у гримі,
    Втілилася в Агасфера.
    Все химера.

    Навпомацки шукає вбога
    Спасу в людях.
    Ніж у грудях...


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  25. Олександр Бик - [ 2009.03.10 11:12 ]
    Про... місто
    Прокушене місто
    Не має куди тікати:
    Розпатланий вітер
    Під шкіру заносить морози, -
    Хронічна хвороба
    До крику вірші писати,
    Чеканить слова
    І ковта півлітрові наркози.

    Прокурене місто
    Піарить чиїсь реклами -
    Заклеює снами
    Екрани і мерзлі стіни…
    Любов у кіосках
    Купують на кілограми,
    Обділені Богом
    Самотні кретинки й кретини.

    Прокурвлене місто
    Ніколи не відпускає –
    Навиліт по-черзі
    Вистрілює дні і ночі.
    Прямує туди,
    Де давно вже нікого немає…
    Шукає весни!
    І мене за собою волочить!


















    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  26. Михайло Дорошенко - [ 2009.03.10 09:06 ]
    колись вона
    Розмиті вулиці притихлим зимним смутком,
    Весна невпевнено торкається вікна
    І я, мов дощ, без ради, без притулку
    Стелюсь по вуличкам, по ним колись вона
    Несла надію, мрії аромат, химерний шлейф
    Солодкого страждання, така омана...
    І така весна, невпевнена і сповнена чекання
    Химери вже мудрих будинків застигли...
    Такі вже часи, непевні і може останні...
    Лишається терпка думка, не встигли, не встигли...


    Рейтинги: Народний -- (4.94) | "Майстерень" -- (5.1)
    Прокоментувати:


  27. Михайло Дорошенко - [ 2009.03.10 09:16 ]
    колись вона
    Розмиті вулиці притихлим зимним смутком,
    Весна невпевнено торкається вікна
    І я, мов дощ, без ради, без притулку
    Стелюсь по вуличкам, по ним колись вона
    Несла надію, мрії аромат, химерний шлейф
    Солодкого страждання, така омана...
    І така весна, невпевнена і сповнена чекання
    Химери вже мудрих будинків застигли...
    Такі вже часи, непевні і може останні...
    Лишається терпка думка, не встигли, не встигли...


    Рейтинги: Народний -- (4.94) | "Майстерень" -- (5.1)
    Прокоментувати:


  28. Михайло Дорошенко - [ 2009.03.10 09:04 ]
    колись вона
    Розмиті вулиці притихлим зимним смутком,
    Весна невпевнено торкається вікна
    І я, мов дощ, без ради, без притулку
    Стелюсь по вуличкам, по ним колись вона
    Несла надію, мрії аромат, химерний шлейф
    Солодкого страждання, така омана...
    І така весна, невпевнена і сповнена чекання
    Химери вже мудрих будинків застигли...
    Такі вже часи, непевні і може останні...
    Лишається терпка думка, не встигли, не встигли...


    Рейтинги: Народний -- (4.94) | "Майстерень" -- (5.1)
    Прокоментувати:


  29. Микола Блоха - [ 2009.03.10 05:20 ]
    Когда находишь.
    Когда находишь новый стих,
    Не знаешь, что ты сочинишь,
    Не знаешь, как сложатся строчки.
    Там будет грусть, иль радости кусочки,
    А может боли и обид,
    Наполнен будет, этот стих.
    Слезу уронишь и поймёшь,
    О том, что ты ещё живёшь.
    А значит, вновь напишешь стих.

    Николай Блоха 10.03.09 г. 5:11


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  30. Валерій Ковтун - [ 2009.03.10 03:32 ]
    Що, не йде бізнес? (про гріх гумор)
    ***

    Люблять люди
    Погадати,
    Щоб поталанило,
    Купу гороскопів
    В хаті,
    Назбирав Данило.

    Збитки пережив нищівні,
    Бізнес певний репнув,
    Неспроможній існувати
    В домовину гепнув…

    Мов проклятий
    Пнувся з шкіри:
    Працював три роки,
    А його накрила криза,
    В найкоротші строки.

    Потім,
    Кинула дружина,
    Кинув постачальник,

    Під зад піддав
    Ногою, вправно,
    Великий начальник.

    Негоже ж
    Голосити дурно,
    Нічого ж стогнати,
    Звичайно, це
    Душевна рана -
    Грошики втрачати.

    Узяв тоді той
    Гороскопчик,
    Наш Данило бідний,
    Тай використав
    У сортирі цей
    Клаптик жалюгідний.

    Тиша лагідна
    В клозеті,
    Не кусають мухи,
    Заспокоївся Данило,
    Нарешті,
    Від тої житухи;

    Підтерся тужливо,
    Папером глянсовим,
    Лайнувся злобливо,
    Шмаркаючи в небо,
    Байдуже – брутально –
    Мрійливо…

    Скрипнув хвірткою
    В сортирі,
    Тай подавсь до хати,
    Хитру думку,
    Чималеньку,
    Щоб обмізкувати.

    Далі й думає
    Данило:
    - А лишень я маю,
    Чогось сумувати:

    Господарство не
    Тримаю,
    Поратись не треба,
    Скористаюся нагодою
    Щоб радше до неба.

    Нехай жінка
    У коханця,
    Та неохайна хата,

    Хандра інколи
    Находить, чортяка
    Кирпата,

    Чорна хвиля
    Атакує, ордою,
    Падлюка,

    Й бізнесу
    Хана моєму -
    Отака житуха!

    Так нехай вона
    Сказиться -
    Жіночка брехлива,

    Вдавиться нехай
    Хандрою,
    Дурепа примхлива,

    Нехай бізнес
    Поцілує, мене
    Щиро - в дупу,

    Та ті начальники,
    Пихаті,
    Скуштують отруту!

    Жити світом
    Не бажаю -
    В ньому хвилюватись,

    Тому піду я,
    Потихеньку,
    На попа вивчатись…

    Попу живеться
    Добре дуже,
    Попадю теж має,

    В церкві каже
    Побрехеньки,
    Й гроші заробляє,

    Розповість про рай
    Та пекло,
    Сповідає радо,

    Все таємно –
    Тож відверто
    Розкривайся чадо,

    Даремно в собі
    Заховатись,
    Гріх то є спокуса,

    Хто безгрішно
    Народився –
    Син божий Ісуса,

    Рід людський
    Земля ще носить,
    Але чекає пекло,

    Гріха вистачить
    Напевне,
    Щоб потім припекло,

    Життя плотське,
    Грішне й сите,
    Це тягар пекельний,

    Муки тяжкі
    За це приймеш
    В гієні огненній !

    Отак мріє наш Данило,
    Тай гадає далі:

    - Якнайкраще сповідати
    Жіночку вродливу,
    Гріховну красуню,
    Саме не цнотливу,

    Життя пісне
    Прикрашають,
    Сповіді цікаві,

    Про гріховні
    Витребеньки
    Й жіночі забави,

    Бажано в подробицях
    Та інші деталі,
    Точнісінько як було,
    Щоб щиро описали,

    Притаманно, якісно,
    Бо Диявол дбає,
    Пильно придивляється,
    Та попри все чигає
    Найбільш байдужих,
    Та безпечних,
    Наперед морально слабких,
    Спокусливих та принадних,
    Гріховно падких громадян.

    Коли ж жіночок,
    Відвертих,
    Скінчу сповідати,
    Бабусям пісні упоєні
    Треба проспівати,
    Високим голосом,
    Набожним,
    Особливо сумним,

    Бо прихожани
    Поважають, щоб
    З виглядом розумним,
    Замолював вади,
    Людські,
    Зумовлені бажанням,
    Похітливими діями,
    Й гріховним вихованням;

    Розуму зухвалість,
    Хибну,
    Приборкати мушу,
    Щоб розпусти корні,
    Міцні,
    Не вростали в душу,

    Та й остаточно
    Не в’їдались
    В дії та свідомість,
    Саме Диявол
    Й полюбляє
    Гріховну натомість!

    Гріхи відпускати
    Людям -
    То є праця вправна,
    Рідкісна, корисна,
    Краща ніж державна,

    Радше рясу
    Натягнути,
    Аніж вонючу робу,
    Та й не нагримає
    Начальство,
    Наче на неробу,

    В церкві Бог мені
    Начальник -
    А це дуже гарно,
    Через прихожан,
    Набожних,
    Фінансує справно,

    Вправно кошти
    Примножує,
    Грішників розрадник,

    Бізнесу партнер
    Надійний,
    Божий постачальник!



    .****

    09.03.09



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  31. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2009.03.10 02:25 ]
    Ромео і Джульєтта. Вільні.
    Коханці пройдуться по павутинці,
    Яка літає у повітрі,і не впадуть.
    Шекспір

    Трава зелена, не шуми!
    Не грай нам, вітре похоронний,
    Ти нас, мов листя, підійми -
    Полетимо, прощай, Вероно!

    Навіщо зілля і кинджал?
    Тікаймо разом від Шекспіра!
    Ми молоді, а в серці – шал,
    Хай нам щаслива грає ліра!

    А хочеш співом берегти
    Отару з дзвониками в горах?
    Ми вільні! Разом! Я і ти!
    Кружляймо з вітром по дібровах!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.22) | "Майстерень" -- (5.23)
    Коментарі: (9)


  32. Григорій Якимчук - [ 2009.03.10 01:47 ]
    Життя одне
    Цей вірш був написаний як відповідь на вірш
    Сергія Дяківа:
    "-Я перший раз живу і ще не знаю,
    Де продають перепустки до Раю.
    -У Пеклі каса, там стоїть межа,
    Єдині гроші там - твоя жива душа".
    **************************

    Ми тільки раз живемо на землі,
    Коротка мить, а далі зустріч з Богом...
    Вузька межа, як лезо у меча,
    Один лиш крок і ти вже за порогом.

    Життя одне, а ти марнуєш дні,
    Розкидуєш без ліку їх як гривні.
    Життя пройде і всі прийдем на суд,
    Там пропуск в Рай показувать повинні.

    Не в пеклі каса, щоб придбать квиток,
    Перепустку за гроші не придбати,
    Лиш Божий Син, розп'ятий на хресті,
    Нам хоче в рай дорогу показати.

    Лише прийди до нього і бери,
    Бери без плати, й миті не вагайся,
    Лише вручи життя своє Христу
    І у гріхах своїх Йому признайся.

    9-го березня 2009


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.27) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (4)


  33. Анатолій Ткачук - [ 2009.03.10 01:21 ]
    Храм тиші
    Храм тиші у серці своєму зведу я
    Із шуму дощу і відлуння громів
    Та шепотом листя склепіння згаптую,
    Додавши скрипучих дерев сонний спів.

    Храм без олтарів, так до жертов охочих,
    Свічок, що дарують вогненний оскал;
    Тут замість ікон пильно дивляться в очі
    Потріскані рами розбитих дзеркал.

    До нього ввійти зможуть всі подорожні,
    Лишивши слова на тернистім шляху,
    Утративши зміст – навіть слів найдорожчих,
    Що гріли серця у годину лиху.

    Коли розчахнеться в нестримному щемі
    Зболіла душа і народиться крик,
    Бальзамом стече по кривавім розщепі
    Цілющої тиші незримий потік.

    Загояться рани, і знову – дорога,
    Холодні й спекотні виснажливі дні.
    Тому бережіть її – часточку Бога –
    Краплину безмов’я у серці на дні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (3)


  34. Сергій Дяків - [ 2009.03.09 21:06 ]
    ***
    - Я перший раз живу і ще не знаю,
    Де продають перепустки до Раю.
    - У Пеклі каса, там стоїть межа.
    Єдині гроші там - твоя жива душа!


    Рейтинги: Народний 4.63 (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (2)


  35. Варвара Черезова - [ 2009.03.09 21:47 ]
    Зимова ремісія.
    Просто зимова ремісія плавить мозок
    Просто весна не прийде і чекати годі.
    Сніг у колоді блискучій як завше – козир.
    Всі урочисто-сумні, сміх тепер не в моді.

    Бачиш ці дні, наче голови на жердинах.
    Я видаюся тремтінням. Бо не залізна.
    Нас так учили. По трупах іти, по спинах.
    Нам це пробачать? Навряд. Але надто пізно.

    Пізно вертатись назад і шукати винних.
    Ха! Посилаю під десять чортів прощення.
    Нас так навчили. Дозволили йти по спинах.
    Ми ще зелені повірили тому вченню.

    Ми ще зелені. В утробі неначе в трунах.
    Так з молоком годувальниць ми ссали втому.
    Так ми вивчали латину, санскрит і руни.
    Краще би вчилися жити бо все зникоме.

    Світ догорав і рукописи теж горіли.
    Ми не пробачені світом упали в прірву.
    Більше нічого не хочу. Хіба що сили.
    Ні? То принаймні минуле із серця вирви.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (11)


  36. Лариса Коваль - [ 2009.03.09 20:10 ]
    ***
    І я скинула тіло. Лишила оголену душу.
    Мої очі, мов два НЛО, відлетіли у ніч.
    Я цього не хотіла. Я думала з місця не зрушу,
    Скам’яніла і схожа на сто невиразних облич.

    Та в п’янкім забутті, чи під впливом невпинних ілюзій,
    Як старезний каштан запалив новорічні свічки,
    Я із давніх молитв мовчазній поневоленій музі
    Дарувала рядки, мов барвисті звабливі стрічки.

    І у кожнім рядку засівала на сполохи слово.
    Чи воно так було, чи мені оце тільки здалось?
    Не жарини в очах, а пір’їна в руці випадкова,
    І вигойдує світ сновидінь затуманений хтось.

    Моє сонце давно в дзеркалах потьмянілих згоріло,
    І гірким полином проростає мій біль у всебіч.
    Я, тамуючи подих, зрадливе покинула тіло,
    Мої очі, як два НЛО, полетіли у ніч.


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  37. Василь Степаненко - [ 2009.03.09 15:10 ]
    Проліски
    *
    Проліски,
    весняні кинджали,
    кров зелену пускають
    на білий світ,
    з підземелля.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  38. Василь Степаненко - [ 2009.03.09 15:04 ]
    Блискавка
    *
    Блискавку в серце
    спросоння впустив.
    Тільки немає сліз.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  39. Василь Степаненко - [ 2009.03.09 15:06 ]
    Поцілунок
    *
    Поцілунок прощальний.
    у коси печальні.
    Жалять гадючки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  40. Володимир Мацуцький - [ 2009.03.09 12:38 ]
    міняю крісло президента
    «От бачите, які у нас
    Сидять на небі! Ви ще темні,
    Святим хрестом не просвіщенні,
    У нас навчиться!.. В нас дери,
    Дери та дай,
    І просто в рай,
    Хоч і рідню всю забери!»

    Тарас Шевченко, Кавказ

    масони знову
    тягнуть кучму
    тобі народе
    в президенти
    оту стару
    смердючу кучу
    єдиний боже
    де ти
    невже нема
    крім іудеїв
    людини божої
    у крісло
    а де ж твої господь
    ідеї
    на всі часи
    і прісно
    ……………………
    кучмáни
    блюми
    адельгейми
    президенти
    воші
    крали всі
    по тій же схемі
    гроші – влада – гроші
    пора б нажертися
    та де там
    їм все замало
    їм все затісно
    ……………………….

    МІНЯЮ КРІСЛО ПРЕЗИДЕНТА
    НА ЕЛЕКТРИЧНЕ КРІСЛО!

    2009-03-06


    Рейтинги: Народний 0 (5.22) | "Майстерень" 0 (5.42)
    Прокоментувати:


  41. Галина Косович - [ 2009.03.09 12:09 ]
    ***

    Горішки у чорносливі,
    А зверху вершковий крем,
    І ми солодкі й щасливі,
    Я ніжна твоя хурем.
    Сьогодні танцює півсвіту,
    Цілує вогонь свічу.
    А ми почнемо з кумпарсити
    Якщо не вмієш - навчу!
    Сьогодні – шалене танго,
    В очах- міріади бризк
    і місяць у срібних танга
    шалений дає стриптиз.
    Насправді - це дуже мило,
    Змінити класичний стиль,
    Кому і яке тут діло
    До одягу у світил?
    На повну і лиш на повну,
    Відтягнемось разом з ним,
    Станцюймо цю гру любвну,
    Де танго- як псевдонім.


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  42. Ігор Павлюк - [ 2009.03.09 11:47 ]
    ОДКРОВЕННЯ. Т.Г.ШЕВЧЕНКОВІ

    Спить зима на зеленім житі.
    А Тебе забрав поїзд скорий…
    Ми не вмієм інакше жити!
    Ми не хочем співати в хорі.

    Наче мрія колись, так совість
    В чорні ночі мені співає…

    Як знімають вінок терновий –
    Це болючіше, ніж вдягають.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (6)


  43. Ігор Павлюк - [ 2009.03.09 10:24 ]
    Любов напала навесні...
    Любов напала навесні —
    Як Божа кара.
    Писала кров’ю по вині,
    Сумна і кара.

    Здавалось — чесна, як вогонь,
    Як вітер — гола.
    Хотіла імені мого
    І вийти з кола.

    Ліпила слово-пластилін
    Без рими в стовпчик,
    Немов один на всій землі
    Той сивий хлопчик.

    Немов від Змія всі були,
    Не від Адама.
    Розтяті вени — як стволи,
    Як телеграма,

    Що треба їхати кудись —
    Удвох, від світу.

    Любов напала назавжди,
    А ми ж до літа...



    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:


  44. Ірина Білінська - [ 2009.03.09 00:51 ]
    ПІДСНІЖНИКОМ...
    Підсніжником з-під снігу проросту.
    Переболію холод, і негоду.
    Напевно, саме зараз, саме тут
    Я вчусь перемагати власну гордість…
    Спасибі Сонцю в усмішці твоїй
    За те, що ти зі мною в цім столітті
    Простягуєш ці промені ясні.
    Я проросту з-під снігу і розквітну!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (2)


  45. Ірина Храмченко - [ 2009.03.09 00:11 ]
    в ОгрОмнОм ГоРоДЕ
    в огромном городе
    ты потерял меня...
    сплелись все нити
    на безлюдных улицах.
    согревшись в холоде,
    к стене склонясь,
    калякают граффити.
    смеются и целуются
    свободой сытые.
    (ты по-те-рял меня!)
    но волк не плачет
    над своей добычею
    почти убитою.
    без дыма нет огня?
    мотивы не в учет.
    ничего личного.
    в огроооооооооооооомном городе
    я. одиночество.
    сплелись все нити...
    все в клубок спуталось
    в листьев золоте.
    и сердце вновь черство
    и в венах литий...
    и тело - утлость...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.2)
    Коментарі: (6)


  46. Юрій Сегеда - [ 2009.03.08 21:36 ]
    Двоє стрілись на вокзалі
    Двоє стрілись на вокзалі:
    Ти далеко?.. Я ще далі...
    Розпрощаймося з журбою,
    Нам же їхати з тобою -
    Крізь міста, поля, садки -
    Ще годину... Чи роки?



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (2)


  47. Ігор Павлюк - [ 2009.03.08 20:42 ]
    Сиджу собі. П’ю горілку із ангелом-охоронцем.

    Сиджу собі.
    П’ю горілку із ангелом-охоронцем.
    Земля у нас – хоч закушуй,
    Занюхуй його чуприною.
    Усе у житті вже зроблено:
    Калиновий рай посаджено –
    І продано разом із хатою
    Під золотою ринвою.

    А діти...
    Святі метелики.
    То зловлені, то відпущені.
    І зорі вже пораховані,
    І трохи немає всіх.
    І стежка моя все тоншає,
    Тоншає, та не вужчає.
    І лід вже на ній тонюсінький,
    Наче пташиний сміх.

    Втягнувся у вірші макові,
    У пустку гарячу ерову.
    Холодні скарби єгипетські
    Світять, не гріють світ.
    А я із хребтом із тонкого дерева
    Стою в цирку (а чи театрі) на голові.

    А я боюся комп’ютера,
    Вахтерів тире політиків.
    Пішов би в Чечню – боротися,
    А раптом – не зразу вб’ють…
    Трохи дітей усе-таки.
    Сам же без батька літував...

    Сиджу собі.
    З ангелом-охоронцем
    Вічну горілку п’ю.


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Прокоментувати:


  48. Ольга Шеремета - [ 2009.03.08 20:24 ]
    Осіннє кохання
    Невстигла оглянутись,
    Як закінчилась осінь…
    Та годі вже ламатись -
    Ти ж незаймана досі!

    Та осінь проста повія -
    Приходить і розбиває мрії,
    Руйнує всі ілюзії,
    Що зійшлися в вогненному крузі.

    В кімнату заходить , роси у косах,
    Цілує твоє волосся,
    Проводить руками по обличчю
    І дивиться в очі і, ніби, кличе…

    Отак заходить тихо,
    Нечутно знімає одяг -
    По тілу пробігає протяг
    І бракує тільки ще трохи…

    Шепоче пристрасні слова,
    І йде тобі обертом голова…
    Ти вже не тямиш, що робиш,
    Відчуваєш тільки її подих.

    Ти її хочеш, вона це знає!
    І вже нічого не має значення!
    Ви вже десь за світокраєм,
    Не треба, навіть, просити пробачення.
    Більше нічого не треба:
    Ні сонця, ні кисню, ні неба -
    Від зараз і аж до ранку
    То буде твоя коханка!..


    Рейтинги: Народний 0 (5.25) | "Майстерень" -- (4.83)
    Прокоментувати:


  49. Петро Скунць - [ 2009.03.08 19:27 ]
    Люблю
    Друзі, друзі, скаржитись не гоже,
    Та чому, чому любов мою
    Ви зустріли хмуро і вороже,
    Як байстря, що вкралося в сім’ю.
    Ми ж усі народжені любити,
    Вірити душі, а не словам.
    Так чому ж тепер охота вбити
    Те в мені, що суджено і вам.
    Не кажіть: вона найкраща в світі.
    Та даремні й постріли хули.
    Може, я в ній те якраз помітив,
    Що збагнути інші не змогли.
    1962
    ……………………
    "Один"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.83) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (2)


  50. Оксана Романів - [ 2009.03.08 03:42 ]
    Присвячується тим, у кого я вірила
    Світла пам"ять тобі, мій учителю віри і правди.
    Помолюся за тебе крізь ночі до чорних небес.
    Десь глибоко в душі я ховаю загублену пам"ять
    Щоби ти хоч на мить, на секунду для мене воскрес.

    У холодній квартирі мого поверхневого світу
    Грає в піжмурки час і міняє то літо, то сніг
    І блакитна планета продовжує далі летіти
    По одній з невідомих фізичній науці орбіт.

    Так усе безупинно проходить невидимі грані.
    Хтось казав, що нема неможливого - певно нема.
    Залишаються речі, що досі для мене не знані
    І такі велелюдні і дуже самотні міста

    Навіть деколи дивно, як все пролітає десь поряд.
    Я, втрачаючи віру, іду на нову висоту.
    І не знаю, як дальше. І тільки задуманий погляд
    Я його наче світло крізь ціле життя пронесу


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.41) | "Майстерень" 5.38 (5.34)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   1521   1522   1523   1524   1525   1526   1527   1528   1529   ...   1828