ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ольга Бражник - [ 2008.03.19 17:08 ]
    :)
    Чудове колективне божевілля -
    Дарунок необмежених стихій
    Руїнами прадавнього Трипілля
    У авангард вривається застій.
    А чи, бува, не пропустили риму
    З країни, де вклоняються рублю?
    Ні, я не помилилася дверима,
    Я щось тут, виявляється, роблю.
    Свобода - дика, молодість - доступна,
    На амбразуру - скромність не пуска...

    Чудова річ - капуста сухопутна,
    Не набагато гірше, ніж морська.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  2. Ната Соловйова - [ 2008.03.19 17:05 ]
    Для Тебя
    Я хочу затеряться солнечным зайчиком
    В тени заброшенной стены,
    И чтобы меня не искали, и чтобы меня не нашли.
    Я хочу стать одним из ярких конфетных фантиков,
    Что в маленькой вазочке на столе,
    И лежать там, как украшение, до первого снега в декабре.
    Я хочу раствориться чистой нотой
    В любимой мелодии, что так редко крутят по радио,
    До конца отдаваться музыке и никогда не хотеть спать.
    Я хочу стать пылинкой и мягко опуститься на Твоё плечо,
    Так, чтобы Ты не заметил.
    А ещё я хочу научиться не говорить лишнего.
    Я хочу стать секундной стрелкой,
    Чтобы всегда знать, сколько времени мне ещё осталось,
    И уметь идти до конца.
    Я хочу превратиться в сон,
    Который забудется с первым прикосновением утра,
    И Ты так и не узнаешь, что всю ночь дышал иллюзией.
    Я хочу рассыпаться разноцветными мелками на асфальте,
    Которыми Ты будешь рисовать свои трогательные признания,
    Не подозревая, что Ты рисуешь моими мечтами.
    Я хочу воплотиться голубиными перьями,
    Которые порывом ветра разнесёт по крыше,
    И они навеки разлетятся по миру мягкими осколками.
    Я хочу стать тысячами отражений
    В твоём лабиринте бесконечных зеркал,
    Которые Ты периодически разбиваешь от злости.
    Я хочу стать бликом остро заточенной катаны,
    Что всегда составляла гордость твоей коллекции,
    И жить у Тебя в комнате до последнего боя.
    Я хочу раствориться ароматом твоего утреннего кофе,
    Чтобы, проснувшись, Ты вспоминал обо мне,
    И наслаждался, не зная, что так крепко держишь в руках меня.
    Я хочу стать этой особенной осенью
    И шептать Тебе на ухо листьями пожелтевших деревьев.
    И я стала бы всем, если бы Ты существовал.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  3. Ната Соловйова - [ 2008.03.19 16:06 ]
    P.S. я люблю свою страну
    Живу, как птица в клетке ситуации,
    Я не имею права выбирать.
    Моя судьба в руках моей же нации,
    Так разобьёт ли прутья эта рать?
    А впрочем, и лететь-то больше некуда,
    Диктует мода небо в клеточку опять.
    И мои деньги в кошельке у препода,
    Хотя всю тему знаю я на «пять».
    Оболтусы сейчас совсем не редкостны,
    По сути – наша большая подчасть.
    Куда ни плюнь – папаши все на Лексусах.
    Сынку же – покурить да погулять.
    Как мило! Миром правит деградация!
    Мораль давно уехала к чертям.
    Патриотичной формы прокламации
    Подобны «Санта-Барбары» страстям.
    Почувствуй силу макаронной фабрики:
    В кармане – пусто, а лапши – хоть отбавляй.
    Приятный хруст украинской «капусты»
    Привычен знающим команду «отмывай!».
    Так долго грызлись мы за независимость,
    Чтобы теперь вылазить из грязи?
    Позвольте, но с таким лихим раскладом
    Нам не поможет даже Саркози.
    И толку, что в стране умов палата?
    Рациональность-то пока не наш конёк.
    Всё потому, что умных кроют матом,
    Если на сессию деньжат не приберёг.
    А все нововведения в систему,
    Чтоб с понтом дела лавочку прикрыть?
    Всё та же песня на больную тему:
    Как выгодней друг друга надурить.
    Вот к этому отчаянно, стремительно,
    Сквозь жертвы и потери люди шли
    По лабиринту путаной истории?
    А деградация – тупик, что мы нашли?
    Цинично, жутко, даже мрачновато,
    И в будущем не высмотреть ни зги –
    Таков ход мыслей на моё «сегодня».
    А вы над чем ломаете мозги?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  4. Оля Сонечко - [ 2008.03.19 16:57 ]
    Знов дощ мені любов нашіптує
    Знов дощ мені любов нашіптує,
    Торкає шибку мокрими щоками.
    Я вкотре промовчу імя твоє,
    Що мною не говорене роками.
    Я приголублю спогад, серцем заколисаний.
    Всміхнусь, хоч ти і не побачиш.
    Ось лист, уже роками писаний,
    А в ньому- скільки ти для мене значиш.
    І я б листа цього відправить рада-
    Адресу десь згубила, друже.
    Стрілою в серці твоя зрада
    І знову боляче.
    І гірко.
    Дуже.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (2)


  5. Варвара Черезова - [ 2008.03.19 16:54 ]
    ...
    Я не відьма, коханий, то й що, що волосся руде.
    Твого серця не крала, бо маю своє і не гірше.
    Ну а з чого ти взяв, що для тебе писалися вірші?
    Моя совість? Не знаю... Принаймні не бачу ніде.

    Руку й серце? Облиш, господарка із мене ніяка,
    А тобі окрім віршів - картоплі, борщу, голубців...
    Кажеш, ти не борщу, кажеш, ти тільки пісні хотів?
    Навіть мама не проти? І знаки зійшлись зодіаку?

    Отакої! Ну що ж... Мушу плани твої поламати.
    Я не згідна, пробач. Забирай свої речі і йди.
    Не почистив ще зуби? Немає у крані води.
    Забирай гарбуза і шуруй-но до себе до хати.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (31)


  6. Магадара Світозар - [ 2008.03.19 15:15 ]
    * * *
    Цей сніг серед весни, як ти, нежданий, в хату.
    Які ж тебе вітри до мене принесли?
    Безмежний дивосвіт очей твоїх брунатних,
    І ці вуста сумні смаку достиглих слив.

    Нічого не кажи. Хай Бог тобі пробачить,
    Шукати журавлів – чия у тім вина?!
    Сніжинка на руці жіночим щастям плаче, -
    Ти раптом не налив у чашу їй вина?

    Нічого не кажи. Змовчи. Змовчи. Руками...
    Руками говори! Всеспалено слова...
    Сполохана весна. У небі понад нами
    Лапатий сипле сніг. Не віриться. Дива.


    19.03.2008 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (8)


  7. Ольга Бражник - [ 2008.03.19 14:43 ]
    Свободовладдя
    Від просторових нарікань
    І зауважень у нікуди
    Не відійдеш - тож перестань
    Ходить з вертепом поміж люди.
    Ніхто не чинить перепон,
    Не занижає вищих балів -
    Отож облиш свій лексикон
    З латинських телесеріалів.
    Що - хіть? Маніакальний зиск?
    Коли б собі хоч пояснити...
    В уяві іншій приверзись -
    Мені ж бо є кому наснитись.
    Ніхто не чинить перепон,
    Щоб ти пробачив і побачив,
    Що це вже дійсно - моветон -
    Незграбний саморобний мачо


    Рейтинги: Народний 5.1 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (3)


  8. Оля Сонечко - [ 2008.03.19 12:38 ]
    Я хочу
    Я хочу прокинутись від твоїх долонь
    Вогонь
    Усе інше я хочу лишити в ночі
    Мовчи
    Я хочу любити тебе до світання
    Бажання
    І не знати, що десь є розлука
    Мука
    Я люблю наше спільне з тобою ложе
    Може
    Відчуваю до болю знайомі губи
    Згуби
    Я тебе не забуду відтоді
    Годі


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  9. Оля Сонечко - [ 2008.03.19 12:11 ]
    Тихий змовий вечір...
    Тихий зимовий вечір
    І душа моя без прикрас.
    У самотність закутую плечі
    І думками лечу до Вас.
    Поспішаю згадати осінь,
    Що сміялась над нами зливою.
    Ваші руки люблю я досі,
    Тільки з Вами була я щасливою.
    Памятаю як з Вами прощалися
    І як довго мене Ви чекали,
    Та от тільки згадати не можу
    Чи мене Ви тоді кохали...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.11) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (2)


  10. Олександр Комаров - [ 2008.03.19 12:36 ]
    ХVII
    Чому? Скажiть скорiше люди
    За сотнi лiт, як в нас так в сюди
    В прямiй залежностi вiд врод
    Кохання бiльших перешкод
    Знавало, чим було мiцнiше?
    Та не про це шепчу тихiше,
    Завада є, її вiки
    Долать могли неслабаки.
    Для цього будували храми
    Складали музику i драми,
    Усе життя ростили сад,
    Рядочок до рядочка в лад
    Тулили, творячи сонети,
    Складали мрiйливi сюжети,
    В безумствi, цiлу нiч без сну
    Шукали формулу складну,
    Тиранам лютим в чорну днину
    Писали сонячну картину.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.12) | Самооцінка 3
    Коментарі: (9)


  11. Ольга Бражник - [ 2008.03.19 11:37 ]
    Гостини
    Заходьте в гості, не проігноруйте,
    Згадаймо все, що не згадати гріх,
    Забудьмо все, що у хвилини скрути
    Жить заважало і збивало з ніг.
    Чарівна осінь - пустка кольорова
    Розвіє сумнів - правильно чи ні
    Сказали певне легковажне слово
    Чи то я Вам, чи може, Ви - мені...
    І в розпалі непевної розмови
    Всі розпачі невиказаних слів
    Без сліду згинуть. Світе вечоровий!
    Чого ж до ранку ти не досвітив?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  12. Валерій Привітний - [ 2008.03.19 09:48 ]
    Екологія на Вінниччині.
    Небо на голову впало
    Добре не ніччю, зірки бо
    Шию напевно зламали б
    І тарабанили довго
    По стрісі до самого ранку.
    Кажуть вони не маленькі
    Кожна зі два кілограми,
    Напевно, а може і більше
    І, звісно, я би не вижив.
    А так - лише купа повітря
    Розбавлена сонячним світлом
    В моїй голові опинилась
    І серце наповнилось Раєм -
    Можливо то й непогано.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  13. Ірина Храмченко - [ 2008.03.19 02:05 ]
    До осені (
    translation:
    До осені
    О Осінь, плодоносна, та в крові,
    Що капає із грона винограду,
    Не проминай, явись у всій красі
    Під дахом із тобою я присяду,
    Співай, а я заграю на сопілці,
    А дочки року будуть танцювати!
    Співай веселу пісню фруктів і квіток.

    Бутон вузенький сонцю показавсь,
    Любов'ю його вени налилися;
    І раннім цвітом Ранок заквітчавсь,
    А щоки Вечора вже відцвілися,
    Та Літо пишне хоче доспівати,
    Йому перисті хмари одягли вінок.

    Вітрів боги, хай пахощів струмок,
    Що повен фруктів й Радості, кружляє,
    Хай облетить востаннє він садок,
    Як опаде, то й Осінь заспіває,
    І Троянда скине з усмішкою шати,
    Подарувавши нам зів'ялий пелюсток.

    original:
    To Autumn
    O Autumn, laden with fruit, and stained
    With the blood of the grape, pass not, but sit
    Beneath my shady roof; there thou may’st rest,
    And tune thy jolly voice to my fresh pipe,
    And all the daughters of the year shall dance!
    Sing now the lusty song of fruit and flowers.

    ‘The narrow bud opens her beauties to
    The sun, and love runs in her thrilling veins;
    Blossoms hang round the brows of Morning, and
    Flourish down the bright cheek of modest Eve,
    Till clust’ring Summer breaks forth into singing,
    And feather’d clouds strew flowers round her head.

    ‘The spirits of the air live on the smells
    Of fruit; and Joy, with pinions light, roves round
    The gardens, or sits singing in the trees.’
    Thus sang the jolly Autumn as he sat;
    Then rose, girded himself, and o’er the bleak
    Hills fled from our sight; but left his golden load.
    William Blake


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (6)


  14. Латишев ДеТісЛ - [ 2008.03.18 18:38 ]
    сон
    відчим осені відчай
    переболить повільно і витончено
    закляття висєчено
    розплющю очі
    і побіліють шрами творчості
    хоча мені не впізнати
    примари ображеної
    без жодної зморшки емоції
    майже живе відображення
    посивіє колір крові
    прикро
    і засмаглої шкіри золото
    поглине тьма
    зло вилито
    і у пащі відчую холодно
    то виростають ікла
    мого оскалу срібло
    у тиші мертвого голосу
    не пробуди
    ніби розпеченим оливом
    її ім`я останнє слово
    я маю дотерпіти сон свідомо


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (3)


  15. Латишев ДеТісЛ - [ 2008.03.18 18:37 ]
    запрошення
    іду листям осені вулицею
    мертві комахи в середині ліхтаря
    жовтого світла розсіяна порція
    на крила ночі чьорного пір`я
    будинки заплакані дощ гратами
    вона бажає моєї страти
    довго ім`я забуватиме
    "радій тіло втратив"
    як сон вродливий
    з очима темряви
    іду прозорий
    її запрошувати


    Рейтинги: Народний 4 (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (2)


  16. Ванда Нова - [ 2008.03.18 18:22 ]
    ***
    Морок б’є крилом у скло віконне,
    Підганяє час, як білих коней…
    Лунко-дзвінко цокають підківки
    Галопують Бурки, скачуть Сивки,
    Автострада гриву розвіває;
    Змерзла, загортаюсь у слова я…
    Світляки - нічна одвічна варта -
    Запитали: а чого ти варта,
    В чім ота твоя таємна сила?
    На стилет перетворився стилос…
    Та коли говірка їх бриніла,
    Я стояла, як цариця Нілу,
    Горда, наче прима із Ла Скала, -
    їх на шпильки вміло натикала…


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.57) | "Майстерень" 5.38 (5.55)
    Коментарі: (17)


  17. Латишев ДеТісЛ - [ 2008.03.18 18:48 ]
    весілля
    вітер парасолю вириває
    віддам нехай кружляє
    троянди моєї крові
    вірші дострокові
    нарешті в очах вичита
    "вона саме та"
    хто спробує моє серце вбити
    і знову забити
    прийде сніг мене вдягати білим
    час накладає грим пилом
    декарують любов новоспечену
    у тіло нареченого
    буде весілля похорону
    розцілуймося у цьому траурі
    нашого поодинокого життя
    на рушнику сліди подружжя


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (1)


  18. Латишев ДеТісЛ - [ 2008.03.18 18:18 ]
    особисте
    біль твоя вимога
    відчути невагомість
    втомлена злість
    натомість
    розгортається чьорне
    двобій на одинці з собою
    кровним напоїти зброю
    лети нічний вороне
    куля всевидяче око
    у рані на лівому боці
    глибоко
    видуши душу з мене
    як хочеш вимани
    залиш мене видуманим


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Коментарі: (2)


  19. Ната Соловйова - [ 2008.03.18 18:18 ]
    Любите жизнь
    Любите жизнь – она одна,
    Цените жизнь – её не много,
    Какая б ни была дорога,
    Как ни была бы тяжела.
    Идите прямо и не трусьте,
    Сбегая от земных проблем,
    Ведь жизнь – река, стремящаяся в устье
    Большого моря мировых дилемм.
    Поймите вы, ценнее нету
    Сокровища, что бьётся в вас,
    Но кто-то, фыркнув, взял беретту,
    И свистом пули пробил час.
    Зачем? Зачем? Судьба – не случай.
    Судьба – наш выбор непростой.
    Не факт: везучий, невезучий,
    Но долг ваш – жить любой ценой.
    Уйти из жизни очень просто,
    Сложнее – жизнь вернуть назад.
    Ваш ум похож на ум ребёнка,
    Что кинулся за лаской в ад.
    Глупцы, столь жаждущие смерти,
    Вам даже солнце жжёт глаза!
    И вы рыдаете в надежде,
    Что лживо промелькнёт коса.
    Ничто не мило, всё вам плохо,
    Вам только дай погоревать.
    А тех, кто жизнь любил всем сердцем,
    Собрались в церкви отпевать.
    Любите жизнь – она недолга,
    Цените каждый миг и час.
    Возможно, выжить будет сложно,
    Но всё зависит лишь от вас.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  20. Ната Соловйова - [ 2008.03.18 17:54 ]
    Осени. Больше. Нет.
    Холодно. Тупо. Вяло.
    Осени. Больше. Нет.
    Осень слишком устала,
    Осень молчит в ответ.
    Разная-разная осень –
    Сказка уходит вдаль.
    Холодно. Тупо. Вяло.
    Жизни немного жаль.
    Разная-разная осень –
    Листья под сапогом,
    Счастье слегка морозит
    Под моросящим дождём.
    Белый синдром тумана
    Сменит летящий снег –
    Тающий слог обмана.
    Осени. Больше. Нет.
    Так и живём-гадаем:
    То ли нас заметёт,
    То ли похолодает,
    То ли солнце взойдёт.
    Так и живу – не знаю:
    То ли погоду понять,
    То ли исчезнуть к чёрту,
    То ли лёд пробивать.


    Рейтинги: Народний 5 (5.11) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  21. Григорій Слободський - [ 2008.03.18 17:33 ]
    Я бачив...
    Я радий, що дожив
    До сивого волося,
    Всякого в житті
    побачить довелося.

    Бачив заплакані очі,
    Материнські холодні сльози.
    Із домів я бачив, як везли
    Наповнені хлібом вози.

    А ми були малі голодні,
    Сушили зелений овес,
    Під тином помер – ровесник
    Сусідський –хлопчина Олесь.

    у селі горіли
    Ґаздівські двори.
    Ґазди увезені
    у Сибір були.

    Бачив, як бабусю
    З хати виганяли,
    Маєток її
    В колгосп забрали.

    Ціле літо у колгоспі
    Працювала мати
    Мішок жита принесла
    Осенію до хати.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  22. Ольга Бражник - [ 2008.03.18 17:17 ]
    У цей чудний...
    У цей чудний святковий вечір,
    Що по краплині в нічку збіг,
    у звуки втілювались речі-
    Зимовий лист. Осінній сніг.
    Літали звуки над землею:
    Зимовий сміх. Осінній свист.
    Зійшли із першою зорею
    Гучне мовчання, тиха злість.
    У повідомленні нізвідки -
    Цей давній лист, цей дивний збіг,
    Бажання вирватися з клітки:
    Хотіло тіло - дух не міг


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  23. Ольга Бражник - [ 2008.03.18 17:52 ]
    Предивне диво...
    Предивне диво - відчуття свободи,
    Ламка, хистка субстанція - бажання...
    Не через тебе, це ж бо від природи
    Зродилася в мені примхлива пані.
    Вінець безкарності не приміряй - утримай
    Бодай би те, що, слава Богу, маєш,
    А то ще справді зрозумієш рими,
    Які в мені відверто зневажаєш.
    А навкруги - агонія і дикість,
    А замість серця - грудочка металу,
    А те, що врешті втратило безликість,
    Іще обличчям через це не стало.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  24. Олена Багрянцева - [ 2008.03.18 14:30 ]
    Надобраніч
    Надобраніч,
    Хвилини-стрілочки.
    Тепла ковдра
    На тілі білому.
    На повіках
    Осяйні блискітки.
    Тихий сум
    Пеленає світ.

    Надобраніч,
    Думки акрілові.
    Недосяжні
    Квітневі зірочки.
    Несміливі
    Надії-крихітки.
    І нової весни
    Первоцвіт.
    18.03.08


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (2)


  25. Володимир Мацуцький - [ 2008.03.18 14:10 ]
    Чорне тіло
    (з книги "Ось опудало влади...")

    і шахтар і доля
    в парі
    в чорну кліть
    та в чорну нору
    стався вибух
    в чорній тарі
    витягли
    обох на гору
    почорніла сива мати
    все осиротіло
    страшно дітям
    обіймати
    батька чорне тіло
    а магнати все біліють
    і сорочка біла
    ще знагліють та спідліють
    при владі дебіла
    та ще й падлюки
    не заплатять
    а батько загинув
    як пошити
    чорне плаття
    зібрати могилу

    29.08.06


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  26. Ольга Бражник - [ 2008.03.18 12:47 ]
    Рядки віршовані...
    Рядки віршовані
    задобре сховані
    на дні шухляд.
    Давно не бачили
    такої повені -
    сто днів підряд.
    Святими, грішними
    словами втішними
    молились всі.
    Щоб не здавалися
    хати затишними
    трава в росі.
    Спливали кригами
    та й пішки бігали
    питать порад.
    Та довго марили,
    поки оклигали,-
    сто днів підряд.
    А небо, зоране
    плугами-зорями -
    химерний злет...
    Такою прозою
    позбавив розуму
    себе поет.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  27. Володимир Гнєушев - [ 2008.03.18 12:17 ]
    ***
    Весну і жінку, жінку і весну
    Вважаєм ми життя початком.
    Природа прокидається від сну,
    І світ весняний - начебто малятко:
    Такий же чистий, свіжий, уразливий,
    Так само тягнеться до світла і тепла,
    І віриться, що буде він щасливий,
    І в ньому, мріється, не стане зла.
    А за весною - літо кольорове,
    За літом - осінь щедра і рясна…
    Це правда: у природи дві основи:
    Весна і жінка, жінка і весна!
    Наллємо в келихи вино чудове
    І вип'ємо ці келихи до дна
    За те, що у природи дві основи:
    Весна і Жінка, Жінка і Весна!

    1999


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (13)


  28. Ірина Храмченко - [ 2008.03.18 03:48 ]
    ПРИЙДИ!
    Прийди, благаю, сум мене з'їда!
    А ніч просвердлює на тім'ї око...
    І в вікна мої потай загляда
    Імла густезна білобока...

    Прийди, благаю, я вже не засну!
    Бо голос стін заглушує Морфея,
    Та й ти іще не йди в країну сну,
    Сон - небезпечна лотерея

    Прийди, благаю, бо мене вже дві!
    В думках моїх розмова ще триває
    І місяць зачепивсь на дереві,
    І слухає, як ніч співає

    Прийди...прийди! Благаю, лиш прийди!
    То чути кроки, чи то гра уяви?
    Я запах твій впізнала...точно ти!
    Та, ні: то чуть, як квітнуть мальви...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  29. Тетяна Роса - [ 2008.03.18 00:40 ]
    Дарунки
    Осінь в гості до нас завітала,
    Усміхнулась і Літу сказала:
    - Здрастуй, братику, здрастуй, Літечко!
    Які гарні ти виростив квіточки!
    Та вже, братику, час поспішати,
    І у теплі краї вирушати.
    Над полями та над лісами
    Ти летітимеш разом з птахами.
    Ти летітимеш в теплі краї,
    Тож візьми подарунки мої:
    Першу осінню квітку,
    Що зацвіла ще влітку,
    Пожовтілий листочок клена –
    Це на згадку тобі про мене.
    І пухнасту м’якеньку хмаринку –
    Щоб в дорозі спочив хоч хвилинку.
    Легкий вітер, що пахне травою,
    Візьми, братику, з собою,
    Щоб далеко в краю чужому
    Не забув ти дороги додому.
    Усміхнулось у відповідь Літечко:
    - А тобі павутиночки ниточка
    І росинок краплиночки чисті –
    Будеш, сестро, в сріблястім намисті.
    А ще сонячний промінчик –
    Це каблучка на мізинчик,
    Коли будеш нею гратись –
    Буде сонечко сміятись.
    А ще ось тобі, рідненька,
    Фарба жовта, золотенька.
    Одягнеш дерева в золотисті шати -
    Будуть тебе, Осінь, золотою звати.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  30. Тетяна Роса - [ 2008.03.18 00:43 ]
    Чому?
    Я збираюся гуляти,
    Та не можу вийти з хати –
    Рукавички десь нема,
    А на вулиці зима
    Білим снігом грається,
    І мороз кусається.
    Я шукаю під столом -
    Під столом лежить альбом.
    І під шафою немає -
    Звідти заєць виглядає.
    Коли гратися хотілось,
    Зайченятко десь поділось,
    А тепер знайшлось – бери!
    Та мені вже не до гри.
    Я під ліжко заглядаю –
    Рукавички там немає,
    Тільки книжка й олівець.
    Вcе! Урвався мій терпець!
    Де ж поділась рукавиця?
    Погляда на мене киця,
    Наче хоче щось сказати,
    Та не хоче пошукати.
    Час іде, а я шукаю.
    Чи ж сьогодні погуляю?
    І чому, скажіть мені,
    Всі гуляють, а я ні?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  31. Ірина Храмченко - [ 2008.03.18 00:16 ]
    Прощальний Поцілунок (The Parting Kiss by R.Burns)
    translation:
    Прощальний поцілунок

    Вогка печатка ніжної любові,
    То - найтонша обітниця майбуття,
    Що скріплює стосунки юні, нові,
    Пролісок любові, перші почуття!

    То - зрозуміле і без слів признання,
    То - пристрасті зерно, гра двох дітей,
    То – відданість безмежна. То - світання,
    То - проміння, що веде в майбутній день!

    То - втіхи сум, останній хід прощання,
    (Прощальний поцілунок мені зостав),
    Які слова говорять про кохання
    Настільки ж віддано, як твої вуста!

    original:

    The Parting Kiss (1788)
    Humid seal of soft affections,
    Tenderest pledge of future bliss,
    Dearest tie of young connections,
    Love's first snowdrop, virgin kiss!

    Speaking silence, dumb confession,
    Passion's birth, and infant's play,
    Dove-like fondness, chaste concession,
    Glowing dawn of future day!

    Sorrowing joy, Adieu's last action,
    (Lingering lips must now disjoin),
    What words can ever speak affection
    So thrilling and sincere as thine!

    by Robert Burns


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.2) | Самооцінка 4
    Коментарі: (7)


  32. Тетяна Роса - [ 2008.03.18 00:25 ]
    Повір
    Коли смуток, наче морок,
    Оповив тебе собою,
    І камінець образи
    Здається цілою горою,
    У холоді і темряві
    Себе не зачиняй,
    І як не можеш сонечка,
    То свічечку згадай.
    Повір, будь ласка,
    В день прийдешній,
    Бо, як і завжди, зійде сонце,
    І ти для радості у серці
    Залиш відчиненим віконце.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  33. Володимир Гнєушев - [ 2008.03.17 18:41 ]
    ***
    Якщо зненацька почали Вас шанувати,
    "Електоратом" так шляхетно називати
    І обіцяють збільшити платню
    (Мовляв, із злиднями розпочали борню!),
    Якщо "зелені" дбають про природу,
    "Червоні" хочуть щастя для народу,
    А Рухи множаться й ростуть
    (І кожний знає "вірну путь"!),
    Якщо із галасом центруються центристи,
    Якщо усіх мастей авантюристи
    Вам обіцяють гори золоті
    (Хоч зовсім інше мають на меті),
    На обіцянки ці не будьте ласі:
    Прикмета давня - вибори на часі!

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (3)


  34. Олександр Комаров - [ 2008.03.17 16:55 ]
    XVI
    Я рiзних начитався книг,
    Правдивих, чесних, скiльки встиг,
    Старавсь все добре перейняти,
    З героiв їхнiх приклад брати,
    Хоч трохи в мудрих авторiв
    Набратись розуму хотiв.
    Люблю пiдручники технiчнi
    Думки їх думцi моїй звичнi,
    Цiную роль довiдникiв
    I працю тих, хто так зумiв
    Практичнiсть формул, схеми цiлi
    До нас донести зрозумiлi.
    Вони не визвуть запитань,
    Лише бажання бiльших знань.
    А от iсторiя складнiше,
    Її хто хоче, той i пише.
    Поем класичних сторiнки
    Для мене вiчнi загадки:
    Юнак i дiвчина, хорошi
    Чому в сильнiшому за грошi
    Без розрахунку почуттi
    Бувають часто в самотi?
    Казали нам: колись закони
    В суспiльствi несли заборони
    Для щиро люблячих сердець
    На шлюб щасливий, на вiнець.
    Про касти, їх жорстокi ролi
    Ми чули ще малими в школi,
    Великий Пушкiн i Шекспiр
    Про це писали, та з тих пiр
    Все стало бiльш демократично,
    Шкода, що менше романтично.
    Та часто й нинi, як колись
    Серця, що долею звелись
    Знов залишаються роздiльно?
    Признатись варто - недоцiльно
    З прожитих рокiв висоти
    Простеньку вiдповiдь знайти.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.24) | "Майстерень" 4.5 (5.12) | Самооцінка 3
    Коментарі: (10)


  35. Марина Ковальчук - [ 2008.03.17 15:36 ]
    якби ти був бомжем...
    якби ти був
    бомжем
    а я – квіткою
    ми могли б
    зустрічатися
    принаймні
    раз на рік
    на смітнику
    після 8 березня


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.28) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (14)


  36. Марина Ковальчук - [ 2008.03.17 15:32 ]
    Моє місто...
    Моє місто – це ніч голодна
    Із порожнім гнилим нутром.
    Це будинків стіна холодна
    І довгі хвости метро.

    Тут умреш або житимеш вічно
    В кам’яних постаментах безумців.
    Не портрет, а діагноз клінічний.
    Все життя – лише збіг презумпцій.

    Лабіринти тунелів і арок,
    Де відлуння тече роками,
    Де іржава краса іномарок
    Затуляє обличчя руками.

    Тут розщепиться серце на сонці
    На уламки, на друзки, на згадку.
    Тут по венах біжить стронцій.
    Ця агонія – знову спочатку.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.28) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (5)


  37. Данчак Надія Мартинова - [ 2008.03.17 14:37 ]
    Б І Л Ь
    Слова - розпечене залізо,
    До серця, а воно болить,
    Слізьми цей біль не окропити,
    Воно як матриця прошите,
    Це діри від печалі та журби,
    Як коди їх не прочитаєш ти,
    Любов*ю не загладиш,
    Втікають ласка й спокій,
    А витікають гіркота та біль,
    Якою б не була велика ціль,
    А серце вже розбите,
    Як матриця прошите,
    Його не замінити.


    Рейтинги: Народний 0 (5.19) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (4)


  38. Олександр Бик - [ 2008.03.17 13:19 ]
    Залізниця днів
    Розлились березневі дощі кулеметними чергами
    І надійна броня парасольки уже не врятує –
    Захмеліла любов із весняними римами-стервами
    Учорашні події під ранок нахабно цитує.

    Пронесуться галопом вітри по задрипанках-вулицях
    І природа себе із минулих років скопіює.
    До перону востаннє моя електричка притулиться
    Й назавжди з пункту „А” у кінцевий пункт „Б” помандрує.

    ...І роки пролетять ледь помітними хмарами-хвилями,
    І якийсь божевільний художник колись намалює:
    Як старенький вагон, що рахує години за милями
    Залізницею днів до кінцевого пункту прямує.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (3)


  39. Юля Бро - [ 2008.03.17 13:15 ]
    опівночі на самоті
    опівночі на самоті
    насняться тіні… саме ті,
    що танцювали на воді
    своє стаккато.
    сливове віття у вогні,
    дешева сукня на мені
    і десь та істина в вині,
    як в вухах вата.
    а там, навколо, глупа ніч,
    пліч-о-пліч тепло, певна річ.
    …як терпко пахне той панич
    з чужого саду...
    з-за гаю вийде молодик,
    стрибне у човник чоловік
    й багаття золотий плавник
    пірне в леваду.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (10)


  40. Олександр Комаров - [ 2008.03.17 12:46 ]
    XV
    ХV
    Слова хоч з соромом та хирi
    Втонули у душевнiм вирi.
    Вiн лiнiю плечей обняв,
    Її вiдмову не сприйняв.
    - Мовчи, обличко полум'яне,
    Бо нас i ранок тут застане,
    Якби то правда вся була,
    То ти б сьогоднi не прийшла.
    - Не треба, далі так не можна,
    Тобi говорю, я серйозна,
    Поки ще не замкнувся круг
    Зупинимся, мiй милий ... друг!
    Мовчить. I тiльки вiд долонь
    Пашiє почуттiв вогонь.
    - Прийшла, подумала, дай гляну,
    Чи довго ждатимеш кохану
    Та тебе шкода стало в мить,
    I нiч сьогоднiшня п'янить,
    Та нам не буть так скоро разом,
    Вважай мої слова наказом
    Ти мене трошки проведи,
    А потiм сам вiд мене йди.


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.12) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  41. Ксенія Завадська - [ 2008.03.17 12:04 ]
    смерть молодых
    Даже ангелы плачут на пропавшей земле
    У пропахшего смертью заката.
    Опустили крыло и покрыли его
    И несут вдоль холодного мрака.

    Не сбежать...не вернуться...
    Зарыдать.... и... забыться,
    Молча вверх посмотреть,
    И навечно... смириться...

    ...Тихо так и покой замирает,
    Только голос сорвался как нить:
    "Я так много оставил, Крылатые Люди,
    И так мало успел сотворить..."


    Рейтинги: Народний -- (4.88) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  42. Ольга Бражник - [ 2008.03.17 11:09 ]
    Як дитя невдячне...
    ...
    Як дитя невдячне, коника малого
    Із окрайця зліпиш,
    Сідельце позначиш,
    Випустиш скакати на курну дорогу...
    Чи це я осліпла?
    Чи те саме бачиш?

    Чи не захід сонця обізвали сходом,
    А дивацтво – дивом,
    А незнане – раєм?
    Врізали хлібину – намастили йодом,
    Ми розталі в зливу
    Крихти підбираєм...

    Проштрикнули Землю віссю – аж навиліт,
    Розітнув екватор –
    Намагаюсь досі
    Винайнять задарма верхню половину...
    Зіпсувавсь характер,
    Розплелися коси.

    Не зречися, друже, не згуби святого:
    Ми пройшли вже сотні
    Безкінечних вулиць.
    А здорожив – шляху не питай ні в кого.
    Щоб ми провалились!
    Щоб ми повернулись...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  43. Ольга Бражник - [ 2008.03.17 08:15 ]
    Химерний вишкір...
    Химерний вишкір злого напівтроля
    Можливо, не лякав би уві сні,
    Коли б у лекції з самоконтролю
    Не викреслити букви голосні.

    І в тім біда не покоління „пепсі”,
    Коли ніде, ні з ким і ні про що,
    Коли у світі розсип епілепсій
    Лікується будинками з дощок.

    Безпривідні безпровідні контакти
    Якби розрізать наживо ножем,
    Напевне, в когось вистачило б такту
    Прозрівши, не сказати: „Та невже?”

    Аеропланам – не ламати б крила,
    А замінити б їм аеродром.
    Тоді, можливо, душу б не ятрили
    Стандартні жарти із подвійним дном.



    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  44. Павло Якимчук - [ 2008.03.16 23:53 ]
    Запрошення
    Легенди наших предків стародавні
    Схотілося мені переказати.
    Як перші люди на землі зявились,
    І як ковальська справа завелася,
    Як прокладали першу борозну,
    Чи в кожного своя кується доля?
    Запрошую про все це прочитати
    У мене на сторінці, ось отут:
    http://maysterni.com/publication.php?id=20313


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  45. Янка Яковенко - [ 2008.03.16 21:35 ]
    " Помаранчеві думки"
    Гей збирайся люд,
    Із усіх усюд!
    Розкажу вам казочку-побрехеньку,
    Для науки старим і маленьким,
    Як пішли ми смоли шукати
    Обідраний бік залатати.
    Десь бичок третячок узявся,
    На чотири біди обіцявся,
    Скільки ж нас було облуплених,
    На бочок смоляний ось так куплених.
    Не побачив ніхто червоточини –
    На усіх ножа тепер точено.
    Хтось хвостом прилип, а хтось лапкою,
    Хто там знав про тих діда з бабкою?
    А тепер дивись - начувайся,
    Шкурою своєю ж викупляйся.
    На постоли і душу подерли б,
    Та в мозолях вся – буде терти.
    Тож блукаємо тепер, болем світимо,
    Сором нам… наука всьому світові…


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (41)


  46. Василина Іванина - [ 2008.03.16 19:39 ]
    Чари Вербної неділі
    Відгуляли, відшуміли заметілі,
    дочекалися ми Вербної неділі.
    Принесли із церкви гілочки свячені,
    осяйні, весняним сонцем золочені.
    Забуваються всі клопоти
    й страждання,
    оживають у душі слова прадавні:
    – Верболіз, бий до сліз!
    Не я б’ю, верба б’є,
    будь здоровий, як вода,
    а багатий, як земля...
    Увійшла в свої права
    весна-газдиня,
    моя доня вже готує цибулиння,
    будем крашанки невдовзі
    фарбувати,
    бо ж Великдень – світле свято –
    йде до хати.
    Це не чари – обереги предковічні.
    І відлунює у серці слово віще:
    – Топчу-топчу ряст, ряст,
    Бог здоров’я дасть, дасть...
    Дай, Боже, діждати
    й на той рік топтати...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (14)


  47. Чорнява Жінка - [ 2008.03.16 16:28 ]
    БЕЗ РУК, КОХАНИЙ! (Тема № 9)
    Ти роздягаєш поглядом повільно
    Мене. А я – тебе. Ми робимо це спільно.
    – Без рук, коханий! В нас була угода!
    Яка ж нахабна чоловіча та порода!

    Все нижче, нижче, дуже-дуже ніжно,
    Вже видно твоє тіло білосніжне...
    І ледве чутно ллється зваби пісня,
    І вже не "до", але іще "не після"...

    :))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (14)


  48. Леся Романчук - [ 2008.03.16 15:19 ]
    Гороскоп або пісенька про Вівцю з Левиним серцем
    Трактуйте то на добре чи на зле,
    Але про гороскопи пісня ця.
    За Зодіаком я, панове, Лев,
    А за східним, тобто місячним, Вівця.

    Живуть два різні звірі в одній шкірі,
    Мов кіт і песик у одній квартирі,
    Поводяться вони, зазвичай, гречно,
    Удвох їм гар-р-рно і бе-е-езпечно.

    Поміж тварин я родом з королев,
    Тому, поки палає світло дня,
    Я б’юся до останку, наче лев,
    І плачу уночі, немов ягня.

    Живуть два різні звірі в одній шкірі,
    Мов кіт і песик у одній квартирі,
    Поводяться вони, зазвичай, гречно,
    Удвох їм гар-р-рно і бе-е-езпечно.

    Я вірю у чесноти королів,
    Та часом мене думка зупиня:
    Боюсь, аби левисько враз не з’їв
    Якоїсь ночі те беззахисне ягня.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (9)


  49. Леся Романчук - [ 2008.03.16 14:35 ]
    Вальс із Денисом Давидовим
    Ця зала в свічках і свічадах,
    осяяна і осяйна,
    від світу колишнього спадок,
    із давнього дива вона.

    Ще зовсім недавно, здається,
    гультяй, розбишака-поет
    акордами власного серця
    розкреслив у танці паркет.

    І ця позолочена зала,
    поплутавши простір і час
    в тім вальсі так п’яно кружляла
    під раз-два-три, раз-два-три, раз...

    О, білі мої черевички,
    мережива білого лет,
    о, пальчики білі незвично
    на золоті еполет!

    І очі – о, сяєво синє!
    І щастя – не увібгать!
    О, юна моя княгине,
    о ви, королівська рать!

    О ти, мій славетний друже,
    розбійників проводир,
    Улитий на плечі дужі
    червоний гусарський мундир.

    Сумуєш? То, може, шаблю
    й наввипередки учвал!
    Вина і чорнила – ні краплі.
    Є музика, ви і бал.

    І визолотила тиша
    ту мрію дитячу мою...
    Із книжкою ваших віршів
    супроти свічада стою.

    Ні музики, ані танців –
    і сонце у вікнах згаса.
    Шматяні музейні капці
    і джинси – уся краса.

    Екскурсія. Та повірте,
    щось вище єднає нас –
    я з вашого, того, світу,
    де музика, ви і вальс.

    І кінь у нас спільний – Пегас...


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (8)


  50. Валентин Бендюг - [ 2008.03.16 13:39 ]
    БЛЮЗ
    Сьогодні ти така сумна,
    Моя кохана,
    Немов засніжена весна,
    В снігу тюльпани.
    В снігу тюльпани вогняні
    У дні травневі -
    Пелюстки вуст і кіс лляних
    Сніги січневі.
    Печать печалі на чолі
    Торкне цілунок, -
    І зникнуть ласиці на склі -
    Сумний малюнок.
    Ти усміхнешся - щезне сніг
    І лід розтане...
    Нам щастя спинить часу біг,
    Моя кохана.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.03) | Самооцінка 6
    Коментарі: (31)



  51. Сторінки: 1   ...   1629   1630   1631   1632   1633   1634   1635   1636   1637   ...   1829