ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Петро Сорока - [ 2008.01.24 07:46 ]
    ВІРШІ ДЛЯ ГАЛІ


    1
    Хилитка, зомліла, сполотніла,
    Вся земна – до зойку, до зела...
    Ти мені іще не відболіла,
    Ти мені іще не звечоріла
    І не все, що можеш, віддала.

    Найтемніша ніч з тобою біла,
    Більшого не дасться – не проси.
    Простопадна, ніжна і зомліла,
    Тільки ти так випливаєш з тіла
    Краплею жаждивої роси.

    2
    Моя жаго, знетямо і маро,
    Мій світе, у якому біль учитель,
    Щоби тебе створити, не ребро,
    А серце в мене вийняв Вседержитель.

    3

    Я небо п’ю, коли воно моє,
    Коли воно сміється і світає,
    В біди і горя завжди ймення є,
    Але у щастя імені немає.
    Хоча б на день скупатися у нім,
    Хай не мине причастя це сяйливе.
    Бо в мене щастя з іменем твоїм,
    Тому воно таке хистке й лякливе.

    4
    Ти чого у мій сон залетіла,
    Біла-біла, як вишня в маю?
    Ти хотіла не тіла, хотіла
    З тіла вийняти душу мою.
    Залиши мою душу в спокої,
    Залиши мою душу мені.
    Бо так важко, мій раю, з тобою
    І в найлегшому райському сні.


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (4)


  2. Юрій Лазірко - [ 2008.01.24 05:05 ]
    Планета Сон
    Планета Сон - космічне диво,
    роки тут світлові без ліку
    вляглися макіяжем віку,
    а думи опадають мливом.

    Ми пролітаємо Парижем,
    фанерою і просто мимо...
    у міма-тиші пантоміма
    встигає застигати хижо -

    то хижа бачиться безока,
    із уст читали би - та темно.
    Відчутно ледь - які тандемні
    бувають в необачність кроки.

    Де яв і де його пороги?
    А може дні життя наснили?
    Бо лиш над Сном тріпочуть крила
    та виростають в щастя ноги.

    Який політ - така і мрія,
    з таким обличчям стрінем Бога.
    Ми приземляємось убого
    на перелиті з втоми вії.

    Бо нудить півень - ранню хворий,
    жене цю ніч на всі чотири...
    і ми, космічні пасажири,
    в скафандри тіл вдягаєм зорі.

    23 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (3)


  3. Марк Кнопкін - [ 2008.01.24 00:44 ]
    ***
    По-шире улыбайся...
    ...пусть думают, что мания...
    ...давай утонем в вальсе...
    ..."ширнемся" пониманием!
    16.10.07.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Прокоментувати:


  4. Сан Чейзер - [ 2008.01.24 00:57 ]
    @ - одержимість:)
    Невтішна посмішка
    скотилась з уст
    Я, схоже, збоченка,
    бо вже боюсь
    тебе утратити,
    так, наче мала
    У моніторі ти,
    душа дрімала
    ЇЇ цькувала я
    солодким трепетом,
    і дарувала їй
    надії запитом
    Пробіли, крапочки,
    невинні смайлики,
    чи емо шапочки
    Ми -справжні чайники
    Серйозні наміри
    у слензі втілені
    Очима камери -
    думки замилені
    А думи втомлені
    благають тиші
    І знову скромні ми,
    торкнувшись миші,
    чекаєм мейлика,
    прохаєм чату
    Уже тремтить рука,
    ну як почати?!

    21.01.08


    Рейтинги: Народний 4.75 (4.99) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (6)


  5. Зеньо Збиток - [ 2008.01.23 21:49 ]
    Піддатий
    Ляп. На фурі сліди. Голуб злякано фуркнув.
    Ощасливлений хлоп мироносця злим словом згадав.
    Пропустив три гольголі крізь горло та буркнув -
    переліз через шкельце зелене у баки удав.

    Коли баки забиті, заповнені плином,
    а корму підкосило, згинається в коло труба,
    легше впасти у сон, ніж тинятись під тином
    із "Іваном, що в`ється... барвіном?" по синіх устах.

    23 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (2)


  6. Христина Лисюк - [ 2008.01.23 20:56 ]
    Стіна
    Удома сірі очі. Стіни
    змикають кісточками пальців,
    цілуючи мої коліна,
    висмоктуючи крихти щастя.

    Я день пропущу. Поліс тане.
    Лиш незворушні ГолубИ
    викохують зимУ останню,
    не те, що ми. Як на диби.

    У стінах, душу у бетони,
    у шини - рух, на шию - терен,
    все ненасичено неповні,
    але і в цьому вже не певен.

    Куди? Біги для мишоловів,
    для "їсти", "пити" і "кохатись",
    підпорка-зашморг для любові.
    І доки буде так..."здаватись"?

    Для буднів - день, для думи - вечір,
    а ширма - скло з пляшок вина,
    усе на світі недоречі,
    коли крізь тебе Ця Стіна.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.87) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  7. Галантний Маньєрист - [ 2008.01.23 20:42 ]
    Сон у літню ніч
    ...Золотенька моя,
                                        ці пташині пісні ранкові
    і серпанку лаштунки - прозорі, як шати твої, -
    досконале завершення казки, в якій на слові,
    так подібному правді, я зрештою вимовлю „Ні".

    Після тисячі другої ночі уже не в стані
    далі слухати, де ви - години мої мовчазні?!
    Я вертаю назад, у прекрасні часи, жадані,
    де щоночі нова тільки вабою буде мені!

    Що до тебе, то ми розлучаємось, - певен, радо
    за тобою догляне наш тенор - заслужений - кат,
    та повір – з цим усе! Я клянуся, о Шéхерезадо, -
    більше жодних розумниць і суто словесних принад!..

    *
    ...Ой, наснилась біда!
    Наче мила, я не з тобою,
    наче слухав усяке,
    що здатна казати жона!
    Я казки споживав,
    і ні крапельки алкоголю!

    Де ж бо ти, моя пляшечко,
    рідна - од корка до дна?

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  8. Зеньо Збиток - [ 2008.01.23 18:20 ]
    Передбанна монольога
    Забракло ми зубної пасти -
    хоч ґуталіною масти.
    Село погнало м`єсо пасти,
    Сірко блоху занепастив.

    У писку кіт наклав півмиски,
    мігрень гулєє баняком.
    А вчорай - заробив по писку,
    на кавалєрці під шинком.

    Йой, та Мариня - феська модна.
    Навипук сподні, сміх до вух -
    такі то явища природні,
    коли підносять перса дух.

    Таке то слово - ніц та й годі,
    немов води набрав, оглух.
    Бігме ті кажу, шастє - злодій,
    ліпкий папір для лапу мух.

    То добре же я не тарантул,
    не богомола черевце -
    а то б не пити зараз Фанту
    і не летіти у райцентр.

    А там Варварця зілє варить,
    впускає дим зелений змій,
    картопелька в пательні марить
    про шлунок підупалий мій.

    Поп`ю Боржомі - ше не пізно,
    в колясці вже бурчить Сірко.
    Неси мене, мій триколісний...
    Райцентр. Баня. Душ шарко.

    23 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.27)
    Коментарі: (6)


  9. Леся Романчук - [ 2008.01.23 18:35 ]
    ***
    Тобі не спиться?
    Значить, не пора.
    Повий на місяць.
    Нам, собакам, можна.
    Хай пізно, пісно,
    грізно і тривожно,
    а пісня наша звична і стара.
    Чого ж бо?
    Так не спиться.
    Повний місяць
    виспівує своє високе “мі-і-і”...
    Тож обіймімось.
    Нам, собакам, можна.
    Німуймо в терцію...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (4)


  10. Леся Романчук - [ 2008.01.23 18:54 ]
    Та не тане
    ***
    Тане сніг.
    Тане сніг.
    Тане сніг —
    і таніє.
    У тенетах тіней
    тоне тема —
    не те.
    Тільки таїн тони
    німотою темніють,
    І втина нить доріг,
    І мету замете!
    Та не сніг...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.58) | "Майстерень" 5.75 (5.59)
    Коментарі: (9)


  11. Леся Романчук - [ 2008.01.23 18:22 ]
    ПОЕЗІЯ
    Одного дня, одного літа
    Вона постукає у дім
    І забере тебе служити,
    І згоди не спита при тім.

    Не укладаючи угоди,
    Не запитавши, чи пора,
    Вона тобою возить воду,
    Ти служиш їй, як чорний раб.

    Так ревно служиш й нелукаво,
    Так хилиш ниць свою главу,
    Не важиш спогорда на славу,
    На перначі, на булаву.

    Зневажиш сурми величальні,
    І злото дня, і ночі тінь,
    Лише в урочистім мовчанні
    Благаєш щиро — не покинь!

    Дозволь діткнутися до світу
    Краси, відкрий завісу тайн!
    Відтак — бери мене служити.
    Бери — і згоди не питай!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (4)


  12. Петро Сорока - [ 2008.01.23 17:01 ]
    ***
    Морозне повітря обпалює вени,
    Шалені ворони, як ртуть, його п’ють,
    Вони не покинуть цієї арени,
    Вони, як актори, красиво помруть.

    Це січень, це стріча з вогнем кінецьсвіття,
    Це свідчення Бога з незримим лицем.
    Це в сніжному небі розщеплена вічність,
    Що тихо на землю до ночі стече.

    Це шанс промайнути найтихшою тінню
    У світі, де повно банальних чудес.
    Це врешті – Різдво. Це – Різдво-воскресіння
    І це вознесіння на землю з небес.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  13. Подгорний Ніколай - [ 2008.01.23 17:50 ]
    стихи
    01(агонія)
    Порятунку немає, шкіра вкрита залізом,
    Як розпеченні голки, злі думки з неї лізуть.
    Схоже все на реальність але це лише мрія,
    І зломав собі крила, стогне гинее

    02
    Стальной иголкой, ниткой шелковой и тонкой,
    Пришить бы месяц к бархатному небу,
    И заглянуть домой, где так давно я не был,
    И потянувшись сладко, словно кошка,
    Махнув ресницей на прощанье, выпорхнуть в окошко.(:

    03(суета)
    Все суета, но так уж в мире повелось,
    В воде прозрачной, плещется лосось,
    И быстрокрылый ястреб в облаках парит,
    Хрустальной каплей, точится гранит,
    Что глубина тебе, что высота?
    Когда душа тоскует в сердце пустота.

    04( по дороге домой)
    Сквозь асфальт проросла трава, Одиноко горит окно.
    Ты наверно была права, что любовь издохла давно.
    Покрывает листву листва, на душе как обычно дождь,
    Бесполезны стали слова, остаётся лишь сердца дрожь.

    05(жажда)
    Я хочу пить, я так хочу пить,
    больше чем мыслить, сильнее чем жить,
    Дьяволу душу продам за глоток,
    Чтобы водою по горлу протёк.
    Жаждою пытка не выносима,
    Где нет воды там ломается сила.
    Но вот ты пришла, села рядом со мной,
    И жажда утихла рассыпался зной.
    Что за награда увидеть тебя,
    я утонул не ищите меня ...

    07(весенняя)
    Завертелось, закружилось, разлетелось, понесло.
    Вдребезги упав разбилось и дернулось и умерло.
    Забродило, залежалось, разложилось и прошло.
    Коркой плесени покрылось и травою поросло.
    Через время под землёю. вздрогнуло зашевелилось.
    Заворочалось забилось на поверхность поползло,
    Потянулось оглянулось, улыбнулось и взошло.





    (?)
    Кто ты?
    Упрямый как осел?
    Податливый как воск?
    Как будто в мусор обращен,
    Но элегантный лоск.
    Ты твердый как скалы гранит?
    Скорее мягкий шёлк.
    То ты испуганный олень,
    То луноокий волк.
    Быть может быстрый ветер ты?
    Медлительный песок?
    Нет сладкого вина глоток.
    Иль ядовитый сок.
    Наверно старше мира ты,
    Моложе мотылька.
    Уже знакомо имя мне?
    Не угадал пока?

    08(Меланхолия)
    Из моих лохмотьев, точится песок,
    И бежит по венам ядовитый сок.
    Сила, слово, мысли, все переплелось,
    Разлетелось в дребезги, вкривь и вкось срослось.
    Шёлк, парча и бархат, радует наряд,
    В самом сердце бьётся, льётся пряный яд,
    Зависть, ложь, безумие, все переплелось,
    На куски разбилось кое-как срослось (:


    09(Любимой)
    Паутиной ложится на душу тоска,
    В сумерках света нет.
    Пыльною дымкой память, пуста
    Черствым гранитом одета.
    Кто холоден словно лёд не сгорит,
    Безумием страсти объят.
    Но любовь изнутри отравит его,
    Как оленя змеиный яд.
    Пусть взорвется белесыми криками ночь,
    Под кожей оставит синяк.
    Непокорное сердце вырву прочь,
    Для тебя мне не жалко – пустяк.




    Рейтинги: Народний 3.5 (3.5) | "Майстерень" 3.5 (3.5)
    Прокоментувати:


  14. Галантний Маньєрист - [ 2008.01.23 16:33 ]
    Зима у Львові. Хокку й танка
    * * *
    Жінки - що квіти
    на склі мого віконця -
    зимові весни.


    * * *
    Тихіше, люба,
    у вікна вже юрбою
    коти стрибають.


    * * *
    Заходь у гості
    тоді, коли захочеш
    лише кохання!

    * * *
    Ану - підвівся!
    І, з виглядом пророка,
    сходив наліво!

    * * *
    Сусідка горда
    всміхнулася нарешті!
    В країні криза.

    * * *
    Зима! До Фудзі (...,Каті, Соні)
    не змерзлим днем у гості,
    а сталагмітом!

    Сміліше, Фудзі!
    Бо й сталагміт розтане -
    і зникне певність.


    * * *
    Не в позі щастя!
    Зніміть мені пов'язку
    з очей, будь-ласка!

    * * *
    За мною в постіль,
    не тамуй кохання скрик!
    не поза – вирок!
    мить палка на здогад,
    і далі безум-спогад.

    * * *
    Не в позі щастя -
    в глибині проникнення!
    Сердечні муки
    вихлюпую... Осанна -
    над переможеною!

    * * *
    Снігами впала,
    вкрила - хтивий мандрівник
    з тобою досі.

    * * *
    Ти не гаряча,
    Ой, а ліжко як скрипить!
    Зима у Львові. :(


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  15. Ванда Нова - [ 2008.01.23 15:01 ]
    Станси
    Німфа - німа Каліпсо -
    Місяць зніме, як кліпсу,
    Ліпку липку замісить
    Місту.

    Офіціанти в танці
    Таці несуть з фаянсом,
    У фоліантах тануть
    Станси.

    Я на софі, ледь п’яна.
    Строфи Сапфо дістану
    - Льоду Вам, леді? панно?
    - Файно.

    Небо - чудне, чернече…
    В чортів червоний глечик
    Чавить вино із речень
    Вечір.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (24)


  16. Дмитро Штофель - [ 2008.01.23 15:44 ]
    Вірю, зовсім недалеко...
    Вірю, зовсім недалеко
    міст палаців очі в’яже,
    і передвечірня спека
    огортає місто княже;
    рій годинників полонить
    душі в рамки сьогодення,
    й задоволення солоне
    розливається блаженно.

    Гул трикутний черемшини,
    гул кулястий груші й вишні
    наскрізь вулиці прошили
    і зробили місто більшим.
    Небо в’яне й височіє,
    пелюстки хмарок скидає,
    добрими від сліз очима
    намовляє жити далі.

    Війн нема і мир відсутній,
    за життя надгробок зайвий.
    Ранок, день і вечір — сутінь.
    Місто, ширячись, щезає.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" -- (5.1)
    Коментарі: (10)


  17. Ната Вірлена - [ 2008.01.23 14:14 ]
    Блокнот (9)
    Ріка Часу ніколи не мала броду:
    Невічні люди лягають на вічні теми.
    А ми з тобою напівкам’яні тотеми –
    Засновники роду.

    Ніхто нас не возвеличить на свій Парнас,
    Нехай наш рід – не народ. І нехай – не плем’я,
    Нехай він не з Передгір`я, не з Середзем`я –
    Він. Означає. Нас.

    Хай нас немає на їхніх рельєфах лиць,
    Нехай клястимуть не раз мандрівним баластом,
    Що нас не скинути, ані з плечей покласти
    На пустоту полиць.

    Хай нас нестимуть – і потом тектиме лють,
    І кожен крок віддаватиме в душі сталлю,
    А там, де інших зупинить сліпе провалля –
    Нас перекинуть впоперек – і пройдуть.


    Рейтинги: Народний 5.71 (5.46) | "Майстерень" 5.7 (5.5)
    Коментарі: (6) | "Блокнот"


  18. Ната Вірлена - [ 2008.01.23 14:30 ]
    Блокнот (8)
    У тебе дар на таких – без передиху, без відстрочки,
    Аж божевілля зводить у манівці.
    Він носить серце у лівій кишені сорочки,
    Як обручку на правій руці.
    Він світлий образ, він сонячний легкий промінь,
    Його волосся – достигла під небом мідь,
    Такий колись зустрінеться на пероні –
    І все. Розбирай валізи. І вже не їдь.
    І скільки не живи в автомат-режимі,
    І як не переборюй їдучий бром,
    У тебе розвивається о-дер-жи-мість,
    Попелюшчин синдром.

    Такого смирення й холоду – метастазно.
    І шо, моя мила, з серцевих таких напружень?
    І ти посміхнися йому, посміхнися люб`язно.
    Але байдуже.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4) | "Блокнот"


  19. Христина Лисюк - [ 2008.01.23 13:59 ]
    Рьо
    Рьо - з японс. гуртожиток

    Рьо... моє рьо...
    затушоване, димне,
    алкоголь як добро,
    його смокчу тепер інстинктивно.
    Я маленька дитинка і дивно мені
    кожен день цілувати в чоло свою ціль
    як покійника в дощ, восени
    й так байдуже, уже без зусиль.
    Моя воля мене розп'яла
    золотаві кучері мрії - в землі,
    хоч ще і несиві - з них буде зола
    вдаємо, що не жили.
    А безодню бачили синьою - синьою,
    пухнасту сакуру - за смітником,
    а надію свою сильною,
    просто не той сезон...


    Рейтинги: Народний 5 (4.91) | "Майстерень" -- (4.87) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  20. Світлана Гармаш - [ 2008.01.23 11:45 ]
    КАЛАМУТЬ ЛЮБОВІ
    Нашестя слів, і поглядів,
    і рук,
    мільйони ласк
    і губ жарких цілунків,
    і смерчі днів,
    і ненастанних мук –
    Коли ти поруч.
    Як один з дарунків
    мені від тебе
    чи тобі від нас –
    бо я множинна,
    я багатолика:
    в мені – усі любові водночас
    (І придомашнена і вільна.
    Дика)…
    Твоє – без мір – обличчя
    від утом…
    Твої обійми,
    наче влітку грози…
    І цей твій дотик –
    Атом,
    а чи том
    іще незвіданих прохань…
    Погрози
    зірвати ніч, недолюбить мене…
    Чи пустощі, чи пестощі кохання?
    І ніч удвох
    безсонням промайне
    і сон наступить в простирадла
    зрання.
    І ми не будем –
    будемо лиш ми:
    одні,
    щасливі,
    майже зореносні…
    І тіл торкнемось
    ніжності крильми,
    бо все земне
    буде
    для нас
    відносним…


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (8)


  21. Фешак Адріана - [ 2008.01.23 11:28 ]
    З переписки в асьці. НЕБО!
    M. K. (10:12:05 23/01/2008)
    тому все, що робиться - так треба, не краще. а треба
    M. K. (10:12:06 23/01/2008)
    небу
    M. K. (10:12:06 23/01/2008)
    треба


    Небу потрібно! Небу так краще!
    Небо далеко і майже абстрактне
    А на мене реальність роззявила пащу
    Так непомітно і так акуратно!
    Я, може втомилась, я, може, не хочу
    Сон не приходить, як не лічити
    Небу видніше, небо високе
    Я ж отут низько приречена жити!
    Проблеми, невдачі, учора, сьогодні...
    Зашморгом сльози і хлипання зранку
    Що небу до мене? Дощі ж не солоні...
    Зрошують настрій і мочать фіранку!


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  22. Володимир Гнєушев - [ 2008.01.23 10:32 ]
    На роздоріжжі
    Мандруючи життям, дійшов до роздоріжжя.
    Доріг багато, але котра з них моя?
    Поздовж якої прийметься те збіжжя,
    Яке посіяти ще хочу й мушу я?

    Порадитися з друзями? – Нікого…
    А йшли ж гуртом, і планували йти!
    Невже у кожного тепер своя дорога
    І кожен йде лише до власної мети?

    Я розумію, що життя – це не комуна,
    Бажання щастя – норма, а не гріх,
    І не прихильник я Мао-Цзедуна
    З його однаковою сірістю для всіх!

    Але ж мої супутники і друзі
    Були не "всі", а обрані з "усіх"!
    Для екіпажу літака на злітній смузі
    Хіба бувають різних сто доріг?!

    Чому ж я сам? Команда де поділась?
    А, може, нáтовп я командою вважав?
    І звідки, звідки стільки об'явилось
    Тих, хто не сіяв, але вправно жав?!

    Судити екс-попутників не буду,
    Хто неправий з нас – це покаже час,
    І не жадаю слідства або суду,
    А лиш сумую, що втрачаю, друзі, вас.

    Весна… Замість дороги - бездоріжжя…
    І поки тихо просинається земля,
    В долонях підсушу, зігрію збіжжя,
    Яке посіяти ще хочу й мушу я.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  23. Петро Сорока - [ 2008.01.23 10:42 ]
    ***

    Я люблю ці галицькі містечка,
    Де нема ні щастя, ні пуття.
    Навіть тінь надтріснутого глечика
    Зраджує моє серцебиття.

    Як це добре, що на світі білому
    Є такі закинуті місця,
    Де на тлі фасаду ледь вцілілого
    Зчитуєш чуже й своє життя,

    Де ніщо ніколи не міняється,
    Хоч живи собі до років ста.
    Де година в вічність обертається,
    А життя миттєво проліта…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (13)


  24. Петро Сорока - [ 2008.01.23 09:08 ]
    **
    Ліс застиг, наструнчений, як варта,
    Мовляться півшепотом слова.
    Може, завтра, може, післязавтра
    Налетить кіннота снігова.

    Ліс – як на Каялі княжі вої,
    Визирає з сизої імли.
    Вже за крок до смерті горьової
    І за два до вічної хули.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  25. Петро Сорока - [ 2008.01.23 09:48 ]
    ***

    Як помру, не зміниться нічого
    На землі цій грішній ні на гріш.
    Може, лиш посивіє дорога,
    По якій я бігав босоніж.
    Буде все як завше, як одвіку,
    Хоч безсмерття є ще де-не-де,
    Та до мене відійшло без ліку,
    Й після мене стільки ж відійде.
    Чим тут перейматися? Не треба!
    Бог для нас не пожаліє див.
    Відійду у той куточок неба,
    Де пішли усі, кого любив.
    Хтось зрадіє, хтось, можливо, ахне,
    Будуть сміх і сльози, і жалі…
    І напевно праці не забракне,
    Як не бракувало на землі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  26. Дмитро Дроздовський - [ 2008.01.22 23:18 ]
    * * *
    Вони ішли розпеченим камінням,
    і, не помітивши, згубили компас,
    один сказав, що в них скінчилось зілля.
    І час їх зрадив. Це був сивий Орвас.
    А другий — Райнос, молодий, веселий,
    Ішов, хоч і не бачив сонця в хмарах,
    його рука, м’язиста і дебела,
    тепер ціпок тримала, щоб примари
    їх не спинили на шляху великім
    (бо ліс такий, що й не пізнати повно,
    в його блискучій величі безликій
    колись юнак згубив міцну підкову.
    І не знайшовши, втік, змінивши ім’я.
    Підкова ж досі зберігає цноту,
    на тій підкові проростає сім’я
    Святого Духа з лісової ноти).
    А третій — Мор, середній, вайлуватий,
    ішов спокійно, тільки все хилився
    кудись упасти, він любив гербату
    зі м’яти и кмину, а тепер от зжився,
    в похмурій думці, що уже ніколи
    вони не вийдуть з лісу на дорогу,
    вони згубили образ виднокола,
    вони ввібрали бруд доріг, тривогу.
    І їм ніколи час не перекриє
    в минулу вічність оберемок завтра,
    вони ішли, у піні, наче в милі.
    Було спекотно. (Розпливався растр).
    Не сутеніло там і не ясніло,
    усе невпинно рушило в безодню.
    Одного дня вони знайшли кадило,
    а поряд тіло, у воді, без одягу.
    Самотнє тіло, що в руці стискало
    німотний хрестик, чорний, звироднілий.
    Не зупинились. Часу було мало.
    Та й той утік від них, оскаженілий.
    На другий день до них прибігла видра,
    І щось хотіла мовити, небога.
    Її ж не чули, бо знайшли клепсидру,
    але розбили…
    Вбили однорога,
    який мовчав, не маючи образи
    на світ німий, який хилився в прірву
    і все чекав, що прийде до оази,
    і все ішов, заривши в землю віру.
    На третій день, коли гроза гриміла,
    знайшли рюкзак, в якім була підкова.
    Її лишили, і пішли без діла,
    вони і досі йдуть, ідуть ізнову.
    Але вони не знають, що у лісі
    серед безмежжя тромпів і стежинок,
    уже нема тієї — що до міста,
    в якому Бог живе в садах жоржинок.


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  27. Марк Кнопкін - [ 2008.01.22 23:38 ]
    ***
    Я спою тебе снова о небе,
    О пустых поездах и дороге,
    О гранитных висках надежды,
    Про гудки в телефонной трубке.

    Я спою тебе про перспективы,
    Календарный восход на юге,
    Про закат, лучезарно тонкий,
    Про обьятья любимых улиц.

    Я станцую тебе влюбленность,
    На глазах твоих я расстаю,
    Улыбнусь тебе отраженьем,
    Обниму тебя городами.

    Нарисую тебе я вечность
    Между зыбких штрихов асфальта,
    Между бледных локтей аллек,
    Под прозрачным шатром июля.

    Я спою тебе снова о небе,
    О глазах твоих светло-серых,
    О плечах твоих нежно-сильных,
    Только ты этих слов не
    услышишь...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (8)


  28. Тетяна Питак - [ 2008.01.22 21:19 ]
    Зачем?..
    Зачем мне жизнь, коль нет тебя?
    Зачем мне знания, коль нет сознания?
    Ты видишь мой далекий взгляд.
    Я за тобой хочу бежать,
    Но глаза мои тебя не видят…
    Ты далеко… тебя нет…

    Возможно, ты еще на свет не появился…
    Возможно, еще не знакомы мы…
    Но верю ты будешь в моей жизни
    И будем мы до конца мира сего вместе…


    Рейтинги: Народний -- (4.64) | "Майстерень" -- (4.69)
    Коментарі: (4)


  29. Петро Сорока - [ 2008.01.22 18:57 ]
    ***

    Бог зими вправляється в живописі –
    Сизий ліс у білому вогні.
    Для людей призвиклих це лиш опуси,
    А насправді твори надземні.
    Ах, як жаль: ніхто за них не дякує.
    І тому, закутавшись плащем,
    Бог щоразу свій шедевр заляпує
    Чорним і безжалісним квачем.
    А вночі карається і мучиться,
    Думає, зітхає і не спить.
    Уявляє дерево над кручею
    І на кронах підняту блакить.
    Щоб над ранок, вийшовши з обителі,
    Знов в цинобру пензель умокнуть
    У надії, що прийдуть цінителі
    І за диво душу віддадуть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (1)


  30. Петро Сорока - [ 2008.01.22 18:17 ]
    ***
    Щось таке підкотиться до горла,
    Що стаєш дзвінким, як тятива,
    І до ранку музика надгорна
    Святно обертається в слова.
    І душа, посаджена за грати,
    Захлинеться сяєвом яси,
    Щоб мені від ніжності згорати
    До земної Божої краси:
    До трави, до сонця у зеніті,
    До роси на кінчику стебла,
    Щоби ця любов і в позасвітті
    Мучила, палила і цвіла…


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  31. Петро Сорока - [ 2008.01.22 18:25 ]
    ***

    Повільно сіло сонце, і мені
    Лишилася, мабуть, якась година,
    Щоб дочитати у самотині
    При світлі денному святого Августина.

    Таке безсмертне світло небо ллє,
    Така любов в душі неопалима,
    Що та година більша, як моє
    Життя, яке лишилось за плечима..


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  32. Володимир Гнєушев - [ 2008.01.22 18:54 ]
    Про сенс буття (напівжартома)
    Я можу дуже просто пояснити
    У чому полягає сенс буття:
    Потрібно лише так життя любити,
    Щоб до смаку був сам процес життя!

    Любити ранки – світлі і похмурі –
    Любити дні – з дощем і без дощу,
    Вареники любити й хачапурі,
    Радіти марципанам і борщу!

    Кохати жінку – ніжно і надійно
    Та бачити красу її завжди,
    І жінка буде гарною постійно,
    Як та калина біля чистої води!

    Я можу дуже просто пояснити,
    У чому полягає сенс буття…
    Дрібничка залишилася: зуміти
    Самому втілити ці принципи в життя!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49) | Самооцінка 3
    Коментарі: (5)


  33. Золота Жінка - [ 2008.01.22 17:08 ]
    Дуель:)
    …а сивий секундант іде в готель,
    Де ми на коцах божевільно скачемо…
    Що, прошу пана? Ах, дуель? Дуель!
    Холодна зброя? Фі! Давай гарячої!

    Піф-паф! – до рук пістолі-кулемети!
    І гра, немов дитяча карусель,
    Ще крутиться…Забудь про тет-а-тети -
    До зброї, золотенький мій! Дуель!

    Ей, підтягни штани! Не личить пану
    У «нєгліжах» приймати чесний бій!
    Ти ж – монамур! Нащадок Дон Гуана!
    Ти ж Казанови родич! Ти ж бабій!

    Будь гордий того, піонер еротик!
    Співай менадам і роби дітей,
    Ні, я не проти. Не жартую, що ти!
    Хай людство зрозуміє – ти не гей :)))


    Рейтинги: Народний 5.21 (5.49) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (12)


  34. Світлана Гармаш - [ 2008.01.22 16:48 ]
    «Як це правильно любий…» Марія Герман (До теми дуелей і маньєризму:)
    Як це правильно любий що ти грієшся в моєму серці
    Простягаєш до ватри натруджений роками біль
    Це нічого коханий що години з тобою на герці
    Це нічого коханий що облесливий час водевіль
    Як це правильно милий що ми двоє на світу постелі
    Відчуваємо зорі відчуваємо небо в очах
    Це нічого коханий що ми дивимось знову на стелі
    Я на свою ти свою я в кар’єру ти в шлюб і ми в страх
    Як це правильно любий що душею сприймаємо вітер
    Що голублять дощі наші знову злелечені сни
    Це нічого коханий що не маємо де ми подітись
    Це нічого коханий що окремо діждемо весни


    Рейтинги: Народний -- (5.03) | "Майстерень" -- (5.14) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  35. Світлана Гармаш - [ 2008.01.22 15:24 ]
    НІЧ
    Хай ніч оця затулить очі,
    Прикриє наготу думок.
    Хай вітер неба недохоче,
    Щоб був зіркам бажань урок…
    А ти росою на світанні
    Обмий цілунки навісні,
    І трошки пізні, трошки ранні
    Вгамуй тривоги сі земні…
    Недогляди наївну щирість,
    Та долюби кожніську лють,
    Щоб тіло пахло медом й миром,
    А серце стало вкаламуть…
    І хай туман за все пробачить:
    За сі невидимі світи,
    За руки, що жаркі й незрячі,
    Котрі ще прагнуть сніг знайти
    На моїм тілі. Твоїм тілі.
    І розтопити, наче віск.
    І може трохи ще не вміло,
    Та докохатись достобіс’!
    І краплями ту ніч розпити,
    І зап’яніти від долонь…
    …Чи треба ще щось говорити,
    Коли сей вірш – то наш вогонь?..


    Рейтинги: Народний 5 (5.03) | "Майстерень" 5 (5.14)
    Коментарі: (8)


  36. Олександр Смик - [ 2008.01.22 15:33 ]
    * * *
    Не знаю хто і як
    наворожив нам долю
    на воску
    на вогні
    на квітах польових
    і серце защемить,
    як запалають зорі
    і хочеться молитися на них

    О! дивне почуття –
    розгнуздане і дике
    навіщо я тобі
    питав себе не раз
    любові дивний світ
    як бог багатоликий
    серпанком чи дощем
    спускається до нас

    Не знаю хто і як
    наворожив нам долю
    Не знаю хто і як.

    Те дивне почуття
    падіння й воскресіння
    єднання двох сердець
    на білому хресті
    де вперше за життя
    стояти на колінах
    солодше ніж над хмарами летіть.

    І покриває слід
    сухе пожовкле листя
    іду не обертаючись назад
    хоч ми були удвох але не відбулися
    для спогадів залишим листопад

    Не знаю хто і як
    наворожив нам долю
    Не знаю хто і як...

    o Послухати цю композицію! (1.5 Мбт)


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8) | "Живе звучання (муз. і виконання В. Майструка)"


  37. Валерій Гужва - [ 2008.01.22 15:47 ]
    БІБЛІЙНЕ
    Грають архангельські труби
    і папороті цвітуть.
    Апостол із профілем Дзюби глаголить,
    а тлуму не чуть.

    «Здається, він правду каже..»
    «А де ж він раніше був?»
    Свистить у повітрі камінь,
    бо не зрозуміло рабу,

    як житиме, знаючи правду...
    Помчав фарисей-патріот
    з доносом в найближчу управу:
    бунтує апостол народ!

    Спітніла, у вічному страсі,
    юрма, як завжди, - лайно,
    і це не в біблійному часі,
    а втім, чи не все одно?

    Нащо ти Вітчизні, пророче?
    Дарма пропадеш, дарма...
    Він дивиться людям ув очі.
    Гримить єрихонська сурма...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (1)


  38. Ірина Заверуха - [ 2008.01.22 14:14 ]
    5, 4, 3, 2, 1...
    Бо так зійшлося, що коли розтанув сніг,
    І серце теж зігрілося, на сміх
    Відповіло, зажевріло як промінь,
    І десь посеред ліній телефонних
    Заплутався один малий дзвінок;
    Тривожитися – пізно, я за крок
    До чогось первісного. Скільки їх ще буде?
    Отих невпізнаних героїв. Гріє груди
    Маленьке сонце – генератор почуттів.
    Я думаю: якби ти захотів...
    Але радію пошепки із того,
    Що ця прелюдія триватиме ще довго...
    :::
    Щось в очах засяє і вмить я осягаю –
    Я син Гагаріна...(ВВ)
    :::
    Догори ногами – горизонти в руки;
    Смикаєш, як віжки, виноградний вус.
    Догори ногами – так простіше буде
    Покидати землю, завбільшки з гарбуз.

    Серед зір далеких загубитись легко –
    Вистигає скоро міжпланетний слід...
    За тобою в небо полетять лелеки –
    Трісне під дзьобами атмосферний лід.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (4)


  39. Олександр Смик - [ 2008.01.22 14:26 ]
    * * *
    Та годі вже оплакувать
    Любові не було
    Загавкали собаки
    Видіння відійшло

    * * *
    Ось і вся моя сім'я
    Тільки свічечка і я
    Є кому іще світити
    В цьому православнім світі

    * * *
    Все колись має статись
    Щоб себе осягти
    Треба в небо піднятись
    Треба з неба зійти


    Рейтинги: Народний 6 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  40. Леся Романчук - [ 2008.01.22 14:36 ]
    МІЙ ПЛУЖЕ НЕЗАСЛУЖЕНИЙ
    Не шукайте мене між безсмертними.
    До безславних теж не належу.
    Надто горді ми, надто уперті ми,
    нам давно переорано межу
    між досяжним і нездійсненним.
    Хто це виміряє достеменно?
    Хто це знає настільки певно,
    щоб упасти на груди часові
    не випрохувально, не ласо,
    а закохано, а замріяно!
    Видно, так вже нам заподіяно,
    заповідано, напророчено —
    не шукати долі урочої,
    а тягти, тягти свого плуга,
    залишаючи зоряну смугу.


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (4)


  41. Олександр Смик - [ 2008.01.22 14:17 ]
    * * *
    Виною все - коротка пам'ять
    минуле стерла поміж нами
    від спогадів чорніє срібний вік
    дзвінкам моїм тепер не рада
    відповідаєш безпорадно
    або говориш... поруч чоловік


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (3)


  42. Олександр Смик - [ 2008.01.22 14:59 ]
    * * *
    А ти молився
    на неї ти молився
    казав що зрада обійде твій дім
    ти помилився знову помилився
    вона живе з суперником твоїм
    Кохання світ загубленої зірки
    хоч у які одежини ряди
    бо недаремно на весіллі "гірко"
    кричали захмелілим молодим...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  43. Ірина Федорович - [ 2008.01.22 13:39 ]
    ***
    Дивлюсь в вікно на місто сонне -
    Його прогрес не оминув,
    А дух мій знову у бездонне
    Море минулого пірнув.
    Так ностальгія душу в'яже,
    Що іноді хоч вовком вий,
    Але ніхто мені не скаже
    Звідкіль узявся сум такий.
    Чому так хочеться взлетіти
    В сідло, й пришпорити коня,
    За вітром навздогін спішити,
    Крізь барви танучого дня.
    Поринути у вир шалений
    Із небезпеки і пригод,
    Відчути - ти не полонений,
    Нема для тебе перешкод,
    Тебе не зрадить шпага вірна,
    Любов у мандрах вбереже,
    Й, раптом, Фортуна непокірна
    Обере своїм протеже.
    Але коли душі досягне
    Той запал й серце спалахне,
    Одразу дійсність назад тягне -
    Надвоє бідолашну рве.
    От дух притулку й не знаходить -
    Між дійсністю й минулим бродить.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  44. Мирослава Гарасимів - [ 2008.01.22 11:57 ]
    * * *
    Ясна ніч – це мій день.
    В ній я розквітаю,
    Піднімаюся й у небо,
    Наче птах, злітаю.

    І лечу на крилах вітру,
    Від турбот звільнившись.
    І зірки, неначе квіти,
    У волосся вплівши.

    По Чумацькому шляху
    Поглядом блукаю.
    Свою зіроньку одну
    Там я відшукаю.

    Дихаю на повні груди
    Повітрям з кришталю
    І зникають у нікуди
    Всі тривоги й жалі.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.67)
    Прокоментувати:


  45. Мирослава Гарасимів - [ 2008.01.22 11:49 ]
    * * *
    Якб ти був небом,
    Я б хмаркою стала.,
    Я б із тобою завжди літала.
    Якби ти став вітром,
    Тополею б була,
    Твою ніжність і ласку повік не забула.
    А якщо ти грім,-
    Я – блискавка твоя,
    Бо ми нерозлучні з тобою.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.67)
    Прокоментувати:


  46. Фешак Адріана - [ 2008.01.22 10:25 ]
    не ПЛАЧУ
    Я більше не плачу. У мене апатія.
    У тебе дружина, у мене – вірші
    Це не божевілля, якась псевдо стадія
    Моїх особистих мурованих стін.
    У мене цитрина, у мене цигарка,
    Колега квадратний на вечір, в стіні
    Це мій телевізор, - самотність квадратна,
    А може в квадраті, у кубі, в житті…
    Я більше не плачу, але й не сміюся
    Цей псевдо вишкір з обличчя зійшов
    Я его-віршам на папері молюся,
    І рим не шукаю до слова «любов».
    Дзвінки телефонні, стукіт у двері
    Мені, що до того? Залиште, ідіть…
    Мій погляд видлубує дірочку в стелі -
    Це мій особистий, надуманий світ.
    За стінами люди, щасливі, веселі
    В людей, мабуть діти, родина, сім’я
    А у мене вірші і багато паперу
    В який загортаю безглузде життя.
    Загортаю і спалюю. Але не плачу.
    Не жаліюсь нікому, не прошу нічого.
    Я сама щаслива, копійками здачу
    Дали у тролейбусі, що їхав до Бога.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (6)


  47. Ольга Ляснюк - [ 2008.01.22 10:25 ]
    * * *

    завтра княгинею Ольгою бути
    спалити місто
    голубами
    шмагати пекучим прутом
    усіх
    кого назву ворогами

    кидаю погляд
    як ворону
    туди де вчора
    ще були твої сліди
    я вся
    наче ропа
    солона
    з замоченими клаптями
    біди

    заплітаю прокльони
    в молитву
    аж кров у венах
    зривається з ритму

    помста з’їдає мене
    як виразка
    тепер я сильна і надто бездомна
    мені з тебе
    ніколи не вирости
    душа ще не мертва
    але вже непритомна



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3) | "збірка"


  48. Мирослава Гарасимів - [ 2008.01.22 10:52 ]
    * * *
    Любов не шукають, як цвіт папороті,
    У ніч на рік єдину.
    Її знайти у лісі годі
    Навіть у білу днину.

    Любов не дарують, як коштовну прикрасу
    Чи букет чарівних квітів.
    Її діаманти не меркнуть від часу,
    Не в’януть повік її квіти.

    Любов не міняють і не продають.
    Легше душу продати у пекло.
    Її зберігають, плекають і тчуть,
    Мереживом сонця і неба.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.75) | "Майстерень" 4.5 (4.67)
    Прокоментувати:


  49. Нестор Мудрий - [ 2008.01.21 20:41 ]
    ПОМИНАЛИ КУЧМУ, або ДАРЕМНА РАДІСТЬ*
    На стіл самогон, огірочки і сало!
    Це ж радісні поминки, браття, тепер.
    Бо вже ОБС (Одна Баба Сказала)
    Усім роздзвонило, що Кучми не стало:
    У клініці - точно, німецькій! - помер.

    Ви чули слова його «прес-секретутки»:
    Живе, ще й підписує щось там? Ню-ню!
    Якщо нам приємна і радісна чутка,
    Ми їй, а не владі повіримо хутко,
    Бо звикли, що влада нам каже брехню.

    А Кучмина смерть - це підстава радіти
    Для тих, хто існує в жахливій нужді
    В той час, як не знають, де гроші подіти,
    Високі чини, олігархи й бандити,
    Які нажились на народній біді.

    Вмер «їх» Президент - так і треба! Крім того,
    Багато хто вірить у казку просту:
    Коли оберуть Президента нового,
    Це прийде месія, нам посланий Богом,
    І ціни впадуть, а зарплати зростуть.

    Але - що за туга, безмежна, як море,
    Отим багатьом затопила серця,
    Коли повернувся живим Кучма скоро!
    Напийтесь же знову, та ниньки вже з горя:
    Ненависний ворог уникнув кінця!

    І все ж конкурентам на руку, панове,
    Цей розіграш чорний, цей дикий «прикол».
    Раз кажуть таке - значить, Він нездоровий.
    А отже - який третій термін, про що ви!
    Хай Кучма вакантним лишає престол!

    При цьому нітрохи, мабуть, не цікавить
    Наближених до претендента на трон,
    Що хай навіть ворог їм лідер держави, -
    А гріх хоронити живого, їй-право.
    Зробили - порушили Божий Закон.

    Це знов за своє антикучмівські сили,
    Традиціям вірні «месії» синки?
    Три роки тому що, поганці, творили -
    Прилюдно опудало Кучми палили
    І клали йому поховальні вінки.

    В оточенні Ющенка нині ці люди...
    А хто ж дає кошти «месії» жерцям,
    Щоб віру у нього поширити всюди?
    А він відробляти ці гроші як буде -
    Служитиме нам чи своїм хазяям?

    Чи думав про це ти, шановний читачу?
    Я ось як гадаю - скажу без табу:
    Його обіцянки нічого не значать -
    Вдає він любов до народу гарячу,
    А бачить всіх нас там, де й Кучму, - в гробу.

    Втім, версія є імовірною досить,
    Що «качку» придумав не Ющенків штаб.
    А - хто в нас чутки і як швидко розносить,
    Дізнатись кортить, зарубати на носі...
    Не знаю, кому і яка в них мета.

    Що варто додати? Нема чого крити:
    БайдУже, хто біля керма взагалі -
    Нас дурять, дурили і будуть дурити.
    Й різниці нема, скільки Кучмі ще жити -
    Чи рік, чи два роки, а хоч до ста літ.

    Січень 2004

    _______
    *Приводом для написання цього твору
    була реальна "газетна качка"
    про смерть тодішнього Президента України,
    розтиражована чотири роки тому
    безліччю вітчизняних ЗМІ
    (час появи вірша на світ зазначено).


    Рейтинги: Народний -- (5.12) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  50. Гліб Кухарук - [ 2008.01.21 18:18 ]
    Теорія 29

    Торбинка в кишені дзвенить,
    Як мелодія срібних…
    Шумить
    Голос Юди
    Та каже,
    Що більше не буде бідних…

    Розбестився плачем монет
    У теорію зради…
    Корсет
    Вже не втримає
    Їх та мене
    В амброзіях влади…

    Двадцять дев’ять,
    Як вето, віддам
    До себе подібним…
    Ґвалтівникам
    Десять досить:
    Незайманих
    Куплять дітей,
    Щоб втілити в життя
    Ряд бездушних ідей…
    Хай сочиться і лімфа,
    І кров із дірок?
    Хай сміються мімічно вони
    Лакмусом єхидним!

    П’ять аргентум повіям
    У дар, сім – злочинцям…
    Товар? Їхні душі
    Для мене – товар!
    Решту – в борг
    Фарисейським щурам…
    Хай трамбуються
    Ними по вінця!

    За тридцяту придбаю
    Канат
    Для нерівного бою…
    Стигмат
    На собі не побачу…
    Невагомістю шиї
    Тріщатиме
    Гак наді мною…
    Бо ж ми – лЮДИ…


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1651   1652   1653   1654   1655   1656   1657   1658   1659   ...   1829