ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Пилип Коноплянський - [ 2007.01.09 23:52 ]
    *** Іван Верніш (переклад)
    при тому всьому що тут постійно не робиться
    можна говорити про щастя
    якщо це ще не заборонено
    і якщо ми випаково відносимось до тих з мала
    кому дозволяється все
    навіть і те, що можна


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (4.5)
    Прокоментувати:


  2. Пилип Коноплянський - [ 2007.01.09 23:30 ]
    *** Іван Верніш (переклад)
    вчорашня курва
    постояла y дверях
    невпізнаючи його
    швидко допив
    пробіг крізь парк
    аж до WC
    не знайшовши її там
    махнув рукою
    і повернувся

    його стіл вже був занятий
    сів до іншого


    Рейтинги: Народний 4.5 (5) | "Майстерень" 4 (4.5)
    Прокоментувати:


  3. Володимир Ляшкевич - [ 2007.01.09 23:33 ]
    Ніколай Гумільов. Слоненя
    Моя любов до тебе ще - слонятко,
    народжене в Берліні, чи Парижі,
    яке тупцює ватними ступнями
    кімнатами господаря звіринцю.

    Не приноси йому французьких булок,
    не підноси йому качан капусти,
    він може з'їсти тільки грудку цукру,
    частину мандарина, карамельку.

    Не плач, о ніжна, що от-от у клітці
    він зробиться утіхою для черні,
    що дим у ніс йому вдихнуть сигари
    прикажчики під регіт мідін’єток.

    Не думай, мила, що той день настане,
    коли, збісившись, ланцюги розірве
    І побіжить по вулицях, і буде
    давити, як автобус, люд кричущий.

    Нехай присниться він тобі інакшим -
    в парчі та міді, страусинім пір'ї,
    отим, Розкішним, що колись одвозив
    до трепетного Риму Ганнібала.


    Рейтинги: Народний 5 (5.6) | "Майстерень" 5 (5.62)
    Прокоментувати: | "Слоненок"


  4. Пилип Коноплянський - [ 2007.01.09 23:38 ]
    Йшов по кров - Іван Верніш (переклад)
    деякий час дивився
    як руйнують вола
    сам спробував палицею
    вибити око
    потім його облили
    коли мили двір
    розсердивсь та й пішов

    його мила
    чекала у кріслі
    в під”їзду за ворітьми
    вихватила банку
    де ти вештався
    йолопе
    хлептала кров
    навіть не намагалась
    повиловлювати мухи

    втерши губи
    рукавом халату
    примиренно додала:
    так оце, мій любий,
    було в останнє
    це ти собі затям



    Рейтинги: Народний 4.75 (5) | "Майстерень" 4.5 (4.5)
    Прокоментувати:


  5. Володимир Ляшкевич - [ 2007.01.09 22:19 ]
    Ніколай Гумільов. Три жінки мандарина
    Законна дружина
    Є вино ще у глибокій чаші,
    І на блюді ластівчині гнізда.
    Од початку світу поважає
    Мандарин свою законну жінку.

    Наложниця
    Є вино ще у глибокій чаші,
    І на блюді гуска - груба, жирна.
    Як нема дітей у мандарина
    Мандарин наложницю заводить.

    Служанка
    Є вино ще у глибокій чаші,
    І на блюді мисочки варення.
    Нащо ви обидві мандарину,
    Він щовечора нової хоче.

    Мандарин
    Вже нема вина в глибокій чаші,
    І на блюді тільки гострий перець.
    Замовчіть, безтямні балакухи,
    Над нещасним не глуміться старцем.



    Рейтинги: Народний 0 (5.6) | "Майстерень" 0 (5.62)
    Коментарі: (1) | "Три жены мандарина"


  6. Віктор Марач - [ 2007.01.09 22:09 ]
    Едвард Фіцджеральд Рубайят Омара Хайяма
    31(34)
    З земної тверді через Сьому Браму
    Потрапив я на трон Сатурна прямо
    Й вузлів багато розв'язав -- не зміг
    Одного лиш -- Людської Долі драму
    32(35)
    До цих Дверей ключа вже не знайти
    Й Завісу цю ніяк не обійти:
    Якийсь лиш натяк чув про "Ти і Я"
    Й нічого не довідавсь про "Я й Ти".
    33(36)
    Питав я в Суші й Моря, та лиш очі
    Трудив даремно; мовчазні й пророчі
    Небес знамення, що на мить з'являлись,
    Й знов від очей ховав їх Морок Ночі.
    34(37)
    Як в роздумах про це урвавсь терпець,
    Звів погляд вгору, щоб хоч каганець
    Знайти в Пітьмі -- і раптом донеслось
    Здалека звідкись: "Я в тобі, сліпець!"
    35(38)
    До губ, що їх торкнувсь тлін забуття,
    Схиливсь дізнатись: в чому сенс життя?
    Й почув з губ в губи: "Поки ще живий,
    Пий, бо як вмреш -- уже не до пиття!"
    36(39)
    До губ піднісши дзбана, я згадав,
    Що, може, й він колись жив і страждав,
    Й вино пив; й -- о! -- той, що до губ тулю,
    Отримав він цілунків скільки -- й дав!
    37(40)
    Вертає пам'ять знову й знов картину:
    Аж впрів гончар, вимішуючи глину;
    Й з-під рук його до вуха донеслось
    Ледь чутне: "О, ніжніше, легше, сину!"
    38(41)
    Таких історій з подивом і страхом
    Почує безліч, хто бреде цим Шляхом:
    Про це потурбувався сам Творець,
    Весь глинозем з людським змішавши прахом.
    39(42)
    Коли проллється з келиха вино
    На землю, може, втишить біль воно
    В чиємусь серці, що лягло спочить
    Внизу глибоко і давним-давно.
    40(43)
    Як просить в Неба краплю рос тюльпан,
    Вина ти так проси для серця ран,
    Аж поки кине в землю і тебе
    Дном догори, немов порожній дзбан.


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (1)


  7. Віктор Марач - [ 2007.01.09 21:28 ]
    Едвард Фіцджеральд Рубайят Омара Хайяма
    21(21)
    То ж вип'єм: відділяє кілька кроків
    Сьогодні від Минулого пороків
    І Майбуття страхів -- я ж завтра буду
    Там, де й вчорашні вже Сім Тисяч Років.
    22(22)
    Кого так любим - без вагань, зупинок,
    Як Час безжальний свій збере Ужинок,
    Прощальний келих випивши до дна,
    На вічний відправляються Спочинок.
    23(23)
    Залишить Дім обжитий довелось,
    Хоч вже весна й у зелень все вдяглось --
    Та ми лягаєм в ліжко із землі
    Й самі стаємо ложем для когось.
    24(26)
    Ах, знов налий і випий за співця,
    Перш ніж у прах розвіються серця!
    Стать праху прахом і у прах лягти
    Вже без вина, без пісні -- без кінця!
    25(27)
    І тим, хто визнає лише Сьогодні,
    Й тим, хто лиш ради Завтра жити згодні,
    Із Башти Мороку звіщає муедзин:
    "Ні тут, ні там не знайдуть щастя жодні!"
    26(29)
    Де ж ті, що нам вказать хотіли шлях,
    Й про Два світи торочили? -- В ушах
    Вже їхніх слів завмерло ехо, й прахом
    Самі вже стали, й глей у їх ротах.
    27(30)
    Як юним був, я вчитися пішов
    До Мудреців, та так і не знайшов
    Я Істини в нудних їх мудруваннях,
    Й крізь двері ті виходив, що й ввійшов.
    28(31)
    Посію зерна Мудрості в Саду
    Й від них усі негоди відведу.
    Й ось урожай, що визріє в Жнива:
    Прийду Водою й Вітром відійду!
    29(32)
    В цей світ не знаю, звідки і чому,
    Краплинкою у вод ввіллюсь юрму;
    І з нього, як в пустелі вітерець,
    Куди, не знаю, хоч-не-хоч подму.
    30(33)
    Для чого звідкись прагнуть так сюди?
    Й для чого звідси так спішить туди?
    О, скільки ж треба келихів вина,
    Щоб згадки й тінь втопить про ці труди?!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  8. Віктор Марач - [ 2007.01.09 21:52 ]
    Едвард Фіцджеральд Рубайят Омара Хайяма
    11(11)
    Підем зі мною й заблукаєм в лузі
    У трав і квітів чарівному крузі,
    Де кожен і слуга собі, й султан --
    На троні ж хай Махмуд сидить у тузі.
    12(12)
    З віршами книга, й тінь дає нам гай,
    І дзбан з вином, й хлібина -- й ти співай,
    Мене обнявши в цій самотині.
    О, ця самотина тепер вже -- Рай!
    13(13)
    Ті марять -- Слава їм впаде до рук,
    А ті -- що Рай позбавить їх від мук.
    О, гріш позич й розтрать його сьогодні,
    І не зважай на сурм далеких звук!
    14(15)
    На розу глянь розквітлу на горбі,
    Що промовля:"На мить одну скарби
    Явила світу я: сміялась вранці,
    А вечір зустрічатиму в журбі."
    15(16)
    І ті, хто про Зерно в житті цім дбають,
    І ті, які за вітром все пускають --
    Однаково вернуться до Землі,
    В яку заривши, вже не відкопають.
    16(17)
    Надія вічна, що в серцях дрімає,
    То кине в грязь, а то у вись здіймає --
    Мов клаптик снігу між пісків пустелі:
    Пригріє сонце -- й вже його немає.
    17(18)
    Цей Караван-сарай милує очі,
    Бо за портал в нім -- зміна Дня і Ночі:
    Султан один за одним в нім пробуде
    Годину-дві і йде -- нема більш мочі!
    18(19)
    Лев з Ящіркою, кажуть, поселивсь
    Там, де Джамсид з Бахрамом веселивсь,
    Мисливцем знаним -- й гарцював Цар звірів
    Над ними, але жоден не збудивсь.
    19(24)
    Дивлюсь на розу й думаю про те,
    Що з них найкраща з Цезаря росте;
    І гіацинту, що розцвів, красу
    Дало чиєсь волосся золоте.
    20(25)
    Й ці квіти, що у вранішній росі
    Милують зір на річковій косі, --
    О, не топчи ногою їх -- хто знає,
    Ростуть з коси чиєї вони всі?!


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  9. Ірина Пиріг - [ 2007.01.09 21:09 ]
    ***
    Ти такий невагомий, як Небо, як тепле повітря...
    Забуваються всі перевтомлені кривди. До них
    ще недавно горнулося темне, обпалене пір’я
    і встеляло дороги, що прямо вели до земних
    нескінченних ночей...І нехай розчиняються в Слові
    найдрібніші жалі і оті, що випалюють слід.
    Та заради Любові, заради Такої Любові
    я витримую все. І тоді життєдайний політ
    починає душа... і малюють зірки світлий ряд...
    Пахне ладаном Світ, з Небом з’єднує вервиця біла.
    Відчуваю у пальцях тепло благодатних зернят,
    і, торкаючись кожного, плавно вертаюсь до тіла.

    9 січня”07 р.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  10. Віктор Марач - [ 2007.01.09 20:36 ]
    Едвард Фіцджеральд Рубайят Омара Хайяма
    1(1)
    Від сну збудись! -- Вже Ранок з Ночі ганку
    В Небес віконці відхилив фіранку.
    І глянь! -- Мисливець Сходу вже спіймав
    Шпиль мінарета у сильце світанку.
    2(2)
    Іще й не розвиднілось до пуття --
    Вже лине із корчми: "Від забуття
    Звільніться, друзі, і наповніть келих,
    Щоб в нім не висох Еліксир Життя!"
    3(3)
    Ще, може, вранці хтось не встиг проснутись --
    Корчма ж, як вулик -- вже не протиснуись:
    "Ви ж знаєте, яке життя коротке --
    Й, пішовши звідси, можем не вернутись."
    4(4)
    Хоч рік Новий надії воскрешає,
    Самотність душу все ж не полишає.
    Мойсей простягує із верховіть нам руку
    Й Ісус когось утішить поспішає.
    5(5)
    Давно Ірама й роз його немає,
    Джамсида чара де -- ніхто не знає;
    Й лишень вино іскриться, мов рубін,
    І сад весною так же зацвітає.
    6(6)
    Давно вже змовк Давид, та -- дивина --
    Співочим пехлеві: "Вина! Вина!" --
    Всю ніч благає соловей для рози,
    Щоб зарум'янилась ще більш вона.
    7(7)
    Наповни келих й у Весни садах
    Забудь Зими розкаяння і страх.
    У Птаха Часу лиш коротка мить
    Для лету -- й глянь! -- уже в польоті Птах!
    8(8)
    У Нішапурі чи у Вавілоні,
    Комусь солодкі, а комусь солоні,
    Вина Життя летять на землю краплі
    Й щоразу інші тягнуться долоні.
    9(9)
    Ще вранці роза -- для очей відрада,
    А ввечері -- де вся її принада?
    Й цей літній день, що розу нам явив,
    Забрав від нас Джамсида й Кей-Кубада.
    10(10)
    Що ж, хай ідуть! І я колись помру
    Подібно Кей-Кубаду й Кей-Хосру.
    Рустам і Цал хай подвиги вершать
    Й Хатем зве в гості -- ти ж відкинь журу!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (12)


  11. Люта Ольга Козіна - [ 2007.01.09 20:21 ]
    ***
    Іти за руку з теплим січнем,
    Вдивлятися в обличчя неба,
    Ускладнювати все, що звично,
    Забути "треба" і не "треба";
    Чорніти чорним серед сірих,
    Забути про відсутність грошей,
    Дивитися очима звіра
    На перехожість перехожих;
    Іти калюжами і брудом,
    Сльозою падати у вічне,
    Звикати до :"тебе не буде".
    Іти за руку з теплим січнем.


    Рейтинги: Народний 6 (5.34) | "Майстерень" 6 (5.33) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  12. Юрій Кондратюк - [ 2007.01.09 20:12 ]
    ми стали
    …ми стали людьми монологів.
    у нас ніхто нікого не слухає…


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  13. Владислав Рижий - [ 2007.01.09 20:18 ]
    *********
    З роками всі розтягуються діри,
    Хоча ти ще при тілі
    і досить юна пані,
    Та й це ще може бути зрозумілим.
    Але скажи чому у тебе
    всі отвори анальні!?!


    Рейтинги: Народний -- (4.46) | "Майстерень" -- (4.21)
    Прокоментувати:


  14. Епіграми, Наслідування Пародії, - [ 2007.01.09 16:16 ]
    Щодо НАТО.
    Пісня про НАТО
    "Не ходіть ви хлопці в НАТО
    Там таких як ви багато...
    Не ходіть та не блукайте,
    Двері й вікна зачиняйте,
    Там не рідне все – чуже,
    Та сидіть тихенько вже!.." :)

    Про вічне
    "НІ(є) НАТ(д)О!" – Блок: Холопська шия
    і задниця Кремля - Росія. :(


    Рейтинги: Народний 5 (4.42) | "Майстерень" 5 (5.22)
    Прокоментувати: | ""


  15. Олег Матвєєв - [ 2007.01.09 15:52 ]
    н-ний нарис мешканця зоопарку: похмілля
    Почався тиждень:
    Понеділок.
    А вчора? - мабуть, було свято:
    Залишило по собі в небі
    Лиш хмари.
    У горах, видно, падав сніг
    До нас занесло лиш дощем.
    І яблуня серед зими
    Зливається з землею.
    Стоїть самотньо...
    Краї подвір'я і оживляє краєвид
    Хоча й сама вже майже мертва.
    Шиба у вікні протерта
    Поволі знов затягується димом
    За ним не видно вже різниці
    Чи це дерева, чи дороги
    Де гори, де рівнини,
    Чи справді пада дощ...
    Усе одне і те ж.
    Так довго.
    Сп'яніння від насильних свят
    Дало свої плоди нещирі,
    Які ти проковтнув
    І мить нудоти вже забув.
    Та дивишся у новий день.



    Рейтинги: Народний -- (4.8) | "Майстерень" -- (4.88)
    Прокоментувати:


  16. Володимир Мельник - [ 2007.01.09 15:36 ]
    ***
    Так соромно-бути без тебе,
    Незручно, бо поряд не ти.
    Це схоже на сонце без неба,
    На річку стрімку без води.

    Так дивно-тебе забувати,
    Незвично палити мости
    І зиму в уста цілувати,
    Смакуючи криги крихти.

    Так смішно-ключі на підлозі,
    Нещасні...Не винні ж вони.
    Скрутились в клубок на порозі,
    Забуті, вже вицвілі сни.

    Так підло-у вічі брехати,
    Навіщо ж самому собі,
    Сніжинок химерні карати
    всю правду розкажуть...Чи ні?

    Так холодно-поряд нікого,
    Померли вже й звуки ходи.
    Лиш біла шовкова дорога
    Ще гоїла шрами-сліди.


    Рейтинги: Народний 5 (5.18) | "Майстерень" 5 (5.11)
    Прокоментувати:


  17. Олександр Єрох - [ 2007.01.09 14:01 ]
    Пісня про НАТО у виконанні хору КПУ.
    Не ходіть ви хлопці в НАТО
    Там таких як ви багато,
    Будуть вчити вас як жити,
    Щоб Америку любити.
    Не ходіть та не блукайте,
    Двері й вікна зачиняйте,
    Там не рідне все – чуже,
    Та сидіть тихенько вже!

    Їхні браві генерали
    Якось в Київ прилітали,
    І вже їхні кораблі
    Йдуть до нашої землі.
    Не ходіть та не блукайте,
    Двері й вікна зачиняйте,
    Там не рідне все – чуже,
    Та сидіть тихенько вже!

    В них і танки і гармати,
    З ними важко розмовляти,
    Бо вони, як ви не п’ють
    І матьоники не гнуть.
    Не ходіть та не блукайте,
    Двері й вікна зачиняйте,
    Там не рідне все – чуже,
    Та сидіть тихенько вже!

    Літаки в них та ракети,
    Сяють чищені багнети,
    З ким ви хочете дружити,
    З дядьком Семом каву пити?
    Не ходіть та не блукайте,
    Двері й вікна зачиняйте,
    Там не рідне все – чуже,
    Та сидіть тихенько вже!


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.15)
    Коментарі: (7)


  18. Олександр Єрох - [ 2007.01.09 13:43 ]
    Колядочка.

    Під вікном тоненьку вишню
    Вкрив пухнастий білий сніг,
    Вкрив він всю траву торішню,
    Вкрив стежинки та поріг.
    Вкрив ставки, поля та хати…
    Дочекалися – зима!
    Побіжу колядувати,
    Дай копієчку, кума!
    Щоб росли самі собою
    Біля хати й на полях,
    Без селітри та без гною
    Вже розкладені, в мішках
    Ті маленькі євро-дині,
    І по сотні, і по дві,
    Бо така вже мода нині,
    Що аж ломить в голові.
    Щоб усе було у хаті,
    Не летіли щоб роки,
    Урожаїв вам багатих,
    Щастя вам на всі віки.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.15)
    Прокоментувати:


  19. Захар Мозок - [ 2007.01.09 13:28 ]
    шлях
    я гортаю дитячий альбом,
    там наївні щасливі обличчя...
    млоять думи і никають ніччю
    над широким письмовим столом.

    де ви, милі друзяки мої?
    чи побачимось знову ми з вами?
    розкидало життя нас світами,
    хтось лежить у холодній землі...

    та і я вже не той, що тоді,
    і не просто змінився - інакший.
    дні виварюють сили на кашу,
    розчиняють порив в молоці.

    скроням час додає сивини,
    на обличчі чіткішають зморшки.
    кожну мить наближаюся трошки
    до "заснути - і бачити сни".

    далі сніг замете манівці
    зникне страх і ілюзія свята,
    ну, а згодом, як мама і тато,
    вогник свічки сховаю в руці.

    ми старієм щомиті, щодня.
    що ж, змирись. порятунку немає.
    і щороку цікавість зникає
    до подальшого руху життям.

    як не матиму сил воювать,
    то прозріють причини і смисли
    тільки дідівським голосом кислим
    цю вже істину не прокричать.

    все частіше я думаю, що
    перед вічністю страх розпаляє
    наші душі, надії являє.
    як мудрець, то приймаєш ніщо.

    час уже не підгонить кнутом,
    і дедалі спокійніше серцю,
    і слабкішає страх перед смертю,
    і овіює вічність теплом


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  20. Ірина Дужа - [ 2007.01.09 13:44 ]
    ***
    А сонечко світить, а сонечко гріє,
    а ми сидимо і нічого не вмієм:
    не вмієм чекати, не вмієм мовчати,
    не вмієм на флейті тихесенько грати.
    Не вмієм вдивлятися в даль мерехтливу,
    не вмієм сміятись, коли нам тужливо.
    Не вміємо зорі вночі рахувати,
    не вміємо папороті квітку шукати.
    Не вмієм дивитися небу увічі,
    не вмієм кохати так ревно, удвічі.
    Не вмієм нічого. Нічого не вмієм.
    А сонечко світить. А сонечко гріє...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  21. Юрій Кондратюк - [ 2007.01.09 09:51 ]
    Судний день
    Судний день – сонце твого життя
    розпадається на тисячі зірок-днів.
    Якщо хоч один з твоїх днів
    чорний, -
    сонце назад не складеш…


    Рейтинги: Народний 6 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (7)


  22. Дин Стар - [ 2007.01.09 01:09 ]
    ***
    Пройдені дороги, втомлені ноги.
    Сил не вистачає на свої вимоги.
    Хочеться стати вільним, як той птах,
    Але в інших очах я лише прах.
    Для тих, хто руйнує надію у мрію,
    Якою я живу, у яку я вірю
    У своєму серці, у своїй душі.
    Пройдені дороги зранку й у ночі.


    Рейтинги: Народний 4.25 (4.21) | "Майстерень" 4.25 (4.38)
    Коментарі: (1)


  23. Ірина Пиріг - [ 2007.01.09 00:00 ]
    ***
    Візьми на пам’ять сніг – єдину прохолоду.
    Бо я Тебе теплом сьогодні огорну.
    Це зустріч двох світів. І перші цифри коду
    проступлять крізь папір. Відкриють Таїну.

    Про Тебе знаю все, що Ти дозволив знати.
    Сплетіння чистих слів. Молитва. Оберіг.
    Відпущення гріхів... Маленькі клапті вати
    злітають із небес...Візьми на пам’ять сніг...

    8 січня”07


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (15)


  24. Катя Вечірня - [ 2007.01.08 23:17 ]
    Чекаю...
    Я розгубилась у своїх думках,
    Так було б добре знати, що мене чекає,
    За кожним кроком натикаюся на страх,
    Не переживши те, що є, Тебе не дочекаюсь.

    Одна хвилина - ціла вічність...
    Я не втомилась, просто нарікаю,
    І не надіюсь, що прийдеш,
    Я вже невпевнена, та все одно чекаю.

    Ти у думках, на вулиці, у сні...
    Тебе не можу викинути з серця,
    Я розумію - Ти в мені,
    І так, напевно, буде вже до смерті.


    Рейтинги: Народний 5 (4.75) | "Майстерень" 5 (4.75) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  25. Оксана Лущевська - [ 2007.01.08 22:30 ]
    Полон
    і так хочеться у полон -
    і так хочеться здатись без бою:
    щоб ні слова,
    щоб погляд - курок
    і як вистріл,
    як вистріл...Тобою
    так вже марити -
    невгамовно:
    ніжність доторку -
    сила розброєння...
    і так хочеться у полон
    і на волю...
    На волю?..Роздвоєння!
    Це роздвоєння почуття
    несуть спогади -
    (і ні півслова)
    по стежках із
    багряних листків -
    в наші сни...
    Обірвалась розмова...
    Обірвалась
    розмова про нас,
    одиноких,
    сповитих журбою...
    А так хочеться у полон...
    В твій полон...
    щоби поряд...
    з тобою...




    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (5)


  26. Юрій Лазірко - [ 2007.01.08 22:53 ]
    Прелюдія
    Я розмову почну з високості чола
    Кволим дотиком губ, як у церкві іконі.
    І дорога моя буде звабно-тягла:
    То до кінчика носу, то десь поза скроні.

    Пометляє язик, як принишкла змія -
    Пролізаючи впадини й пагорби тіла.
    Так від губ і до губ перейде колія,
    Так від рук на спині прорізатиме крила.

    І забившись у стук ледь здичілих сердець,
    Я вкладатиму зміст в неприпіднятих віях...
    Та шукатиму в морі розрад острівець
    Про який ці слова передатись не вміють.

    7 Жовтня 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (9)


  27. Сніжана Тимченко - [ 2007.01.08 22:31 ]
    ПИШУ ТЕБЕ
    Пишу тебе по мірі того,
    як оживає все.
    Як ниточка за ниткою
    звивається у полотно,
    записую тебе,
    тобою користаюся,
    тебе я сотворю.
    Тебе, проклятий зраднику
    тебе, завсе люблю.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  28. Сніжана Тимченко - [ 2007.01.08 22:30 ]
    Сліпа чаклунка
    Починай запитанням
    і закінчи зізнанням.
    Не загубися поміж цим.
    Я дам тобі провідника,
    посеред холоду моя рука-
    у кожнім кроці збита
    з проліску роса.
    Дивись, я простеляю
    білі простирадла
    щоб ти надихався в пітьмі.
    Дивись, я затуляю вікна
    щоб ти тривоги знав-
    лиш ті, що я даю.
    Дивися знов, то я
    сліпа чаклунка,
    що підглядає твої сни.
    Я посередині весни
    твоя щаслива провідниця,
    в середині мене засни.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  29. Сніжана Тимченко - [ 2007.01.08 21:48 ]
    Тебе не видно, але ти зімною
    Тебе не видно, але ти зімно.
    Ти випускаєш свою волю,
    як павука в безодні погулять.
    Він, своєю хижою ходою
    долю мою перетинаючи
    тебе навчає своє глузливе лихо
    з мого кохання наповать.
    І ті рідини випитого щастя,
    як годівниця твого его.
    Ти просто дякуєш мені,
    і твоя вдячність наче ляпас,
    наче приціл, до смерті
    дихає у потилицю мені.


    Рейтинги: Народний 0 (5.16) | "Майстерень" 0 (5.17)
    Прокоментувати:


  30. Юрій Кондратюк - [ 2007.01.08 21:27 ]
    Я загубив себе в житах
    Я загубив себе в житах
    і вже немає сил шукати
    душа летить на двох крилах
    і я босоніж – мандрувати
    в чужі світи, на зло пророкам
    і гороскопам…
    аж допоки
    я буду йти – я буду жити!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.09) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  31. Юрій Кондратюк - [ 2007.01.08 21:43 ]
    Вітаю вас, щоденні павуки
    Вітаю вас, щоденні павуки!
    Дай, Боже, вам здоров’я
    в вашій справі...
    По закутках душі моєї стали,
    як павутину сплутали, – думки.


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.09)
    Коментарі: (1)


  32. Сніжана Тимченко - [ 2007.01.08 21:06 ]
    ПОЧАТОК
    Розрізана на руки й ноги глина
    раптом задихала вночі,
    лежала, спала навкруги кохання
    вдихала живість в дві ніздрі.
    То був ще не едем,
    але вже близько біля нього.
    Неопалимі люди з глини повставали
    і руки простягали легко
    майже доторкали
    смужками пороблений навколо світ
    до золотої середини приєднавши
    обидва свої центри - душі.
    Гармонією слова стали -
    бо народились відпочилі,
    з початку почалися.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  33. Сніжана Тимченко - [ 2007.01.08 21:08 ]
    Оголені ночі
    Я відчуваю все портретами,
    якимсь зображенням облич,
    опущеннями підборідь,
    вивченням очей.
    Наче читання прози,
    що не римується
    і відповіді не дає.
    Торкаюсь не живого наживо
    і помираю вкотре без нового...
    Під поглядом оголених ночей.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  34. Ірина Пиріг - [ 2007.01.08 17:16 ]
    ***
    Я – мовчання Твоє... Бо слова невагомі...І з них
    не залишиш на пам’ять відлуння, що потім зітреться...
    Ти – бажання моє бути тільки з Тобою... як вдих
    і як видих... як кисень...як Небо над нами...як серце...
    Всі слова проминають і тануть, мов свічка в руках.
    Я – мовчання Твоє, що освячене тишею Свята.
    Зміст у поглядах. Він у долонях Твоїх...і зірках...
    Він – у всьому Тобі...І в бажанні Тебе обійняти.

    7 січня”07



    Рейтинги: Народний 5.6 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (12)


  35. Юрій Лазірко - [ 2007.01.08 17:58 ]
    Ділитися словом
    Ділитися словом: збирати скрушини,
    Пройтися від гирла на витік причини.

    Забитися в горлі... і в серці напевно.
    Розміряти вимір на все недаремне.

    Ходити до Бога за думкою часто,
    І гублячись в небі не падати пластом.

    Схиляючи світ, наче яблуні віти,
    Тягнутися далі, зриваючи вітер.

    Мовчати навзаєм - всю душу збагнути.
    (Здається, що плитко - та днo каламутить)

    Ділитися словом - Тебе передчути,
    Щоби у Тобі себе осягнути.

    25 Серпня 2006


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (12)


  36. Костянтин Куліков - [ 2007.01.08 15:36 ]
    вбиваю босоніж в пісок...
    ***
    вбиваю босоніж в пісок
    передсвітанкові ритми
    від страху злетіти без сну
    без відпочинку земля

    із оповідань пересохло
    у горлі словами старими
    від самогубства існує
    до самострати обряд

    розводиш багаття у кошику
    непереможна хвиля
    мудрішає на латину
    відтінок татуювань

    лише жовтий Місяць - пошук -
    своєї закутої сили
    щоб врятувати тінню
    неприйняту вами саванну


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.46) | "Майстерень" 5.25 (5.37) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  37. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 14:13 ]
    * * *
    Пізній вечір.
    Затіяна гра у слова.
    Білий аркуш біліє
    біліш, ніж спочатку.
    Рідна мова жива! Рідна мова жива!
    А мовчання вирізьблює мовчки печатку.

    Шлях угору згубивсь
    на високій горі,
    де сніги ще біліші, ніж аркушик білий.
    Пересвисти вітрів,
    переплески морів,
    картярів пересмики сумні і несмілі,

    Вже проклюнулась північ. А слово з пера
    не злітає нікуди. Сидить, як папуга…
    На хера та висока
    стоїть ой гора.
    На хера ой ще вища
    та друга…

    2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  38. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 14:17 ]
    * * *
    Кіт на глині.
    Очі сині.
    Жменя кігтів у руці…
    Золотим мішком —
    не клином —
    відлітають горобці.

    Недалеко. Не останні.
    Відлітають,
    але ні.
    Сіль клювати на лимані,
    пил купати на стерні.

    Тут на зоні був Овідій —
    зек на прізвисько Назон…
    Між медей, медуз і мідій —
    молодий масон
    Ясон.

    Заколотник. Злодій, може.
    Раб руна і пан погонь.
    Темний,
    мов таємна ложа, —
    поміж хвиль
    його
    "Арго".

    Хтось іще бував, напевне,
    умирав чи відлітав, —
    в берег білий,
    в шерех темний
    тобто втоптував літа.

    Ну, а нам це все…
    І потім
    поміж пальців —
    і дай Бог…
    Наш лиман лежить Потопом
    з чорним човником для двох.

    2000


    Рейтинги: Народний 4.83 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  39. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 14:23 ]
    * * *
    Я не знаю,
    що сказати.
    Може, буде інший раз.
    Обраних — не обирати,
    убивати
    скаче час.

    Коник б'є копитцем глину,
    три хрести — такий алюр.
    І крило — мов куля в спину.
    Три хрести. Церковний мур.

    А якщо впаде на краще,
    що й казати — не кажи.
    Антологія пропащих —
    апологія. Режим.

    Наче сіть сплітає казку
    і хрипоче букви злі
    від Палажки
    до Поразки
    і до чорної землі.

    2000


    Рейтинги: Народний 5 (5.51) | "Майстерень" 5 (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 14:33 ]
    * * *
    Вітер відкотиться каменем чи кураєм,
    чорним лиманом
    сповзе, вигинаючись, хвиля.
    У бур'янах заспіває, присипана пилом,
    польна сирена, убита натільним ножем.

    Не самоти, а відсутности душ і людей
    прагне душа
    під турецьким понищеним муром.
    Дні приосінні гортати, як лисячі шкури, —
    власне, остання з останніх посутніх ідей.

    Попри усе — не вдається. На крок і на крик
    друзів багато. Це південь. Базар, наче спосіб
    жити.
    …Зміняти останню цигарку на осінь —
    це дуже просто, але так ніхто і не зміг.

    Тільки б зуміти. І тільки б зуміти навік.
    …В тиші, якій ні вінця, ні кінця, ні закону, —
    тишу впіймати,
    і тиша заб'ється в долонях,
    наче у мідному дзвоні кривавий язик.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  41. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 14:55 ]
    * * *
    Вийти — ходити. Ввійти — і ходити знов.
    Думати щось
    або думку гадати — краще.
    Власне, історія — вмочєння корогов
    в кров посполитих
    на землях, від смерти пропащих.

    Отже, на тлі історичному — осінь така ж.
    Листя в темницях гілок виколисує масову втечу.
    Дощик осінній —
    не днесь, і не ввесь, і не даждь.
    І течією потоку — тече голова Предтечі.

    Тільки відчую, можливо, а зрозуміти — зась…
    Хай зрозуміють розумні, що все розуміють люто:
    Тільки в селі, у мороці вступить собачий князь,
    тільки при склі, у Моринцях
    нікому буде почути.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  42. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 14:01 ]
    * * *
    І кликав Мойсей до Господа, кажучи:
    "Що я вчиню цьому народові?
    Ще трохи, — і вони вкаменують мене".

    Ще трохи, — й вони вкаменують мене.
    Пісок насипали руками
      віками.

    Ні птиця не перелетить, ані камінь,
    ні амен,
      що губи мені розітне,

    Лиш марево звір заблукалий жене,
    і тихо ковза на мій ніж празниковий
    ненависть, яка — не зі зла,
    а з любови.
    Ще трохи, — й вони вкаменують мене.

    Якби мені очі, і слово дурне,
    й знання про дорогу — заліплені воском…
    Ці люде, вони не від Бога —
    від Босха.
    Ще трохи, — й вони вкаменують мене.

    Ще трохи, — й вони вкаменують мене…
    І дійдуть — не перші, так треті — крізь темінь…
    І вітер з пустелі
    в селі Віфлеємі
    порожніми яслами тихо гойдне.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  43. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 14:59 ]
    * * *
    Отче наш,
    осінній сад…

    Повні золотим насінням
    сині стільники осині.
    Реr spem spero astra ad.

    Тільки чорний виноград
    упаде на білу шию.
    Люба, все туман укриє —
    двоє урвищ, троє хат.

    Час летить. Він під і над —
    довга безнадійна линва.
    І кленове листя — клином,
    мореходом на Синдбад.

    Три змії із моря вряд —
    на три камені над морем.
    Хтось один співає хором.
    Шия. Чорний виноград.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  44. Олена Багрянцева - [ 2007.01.08 12:11 ]
    ***
    -Ти не проти, якщо я підсяду?
    Це звичайна кав’ярня у Львові.
    Я ховаю оголену правду,
    Що до зустрічі з ним не готова.

    -Поговоримо, вип’ємо кави…
    Він улесливо дивиться в очі.
    Він забув, як заради забави
    Розчавив мої мрії дівочі.

    -Ти змінилася – годі й казати.
    Компліменти такі недолугі.
    Я не буду шукати розплати.
    Він для мене залишиться другом.

    -Ти мовчиш… Ну, пробач за минуле.
    Пізно й смішно про це говорити.
    Я давно все безслідно забула.
    І майбутнім навчилася жити.
    18.11.06


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (3)


  45. Олена Багрянцева - [ 2007.01.08 12:59 ]
    Перейшла недоступну межу...
    Перейшла недоступну межу
    Крізь туман нафарбованих вій.
    Я ніколи тобі не скажу
    “Мій”.

    У глибокому рові брехні
    Хай потонуть любові хребти.
    Тільки так необхіден мені
    Ти.

    І за будь-яку грішну ціну
    Я куплю зацілований час.
    Щоб ця мить пробудила весну
    В нас.
    14.03.05.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  46. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 12:08 ]
    * * *
    Не тільки ілюзій —
    реалій нема.

    Стільці Іонеско. Дванадцять, здається.
    Листочком зеленим осіння зима
    над літнім століттям тріщить і сміється.

    За спиною — вузлик на згадку про кри—
    ла. Шлях, як в нору, заповзає у стежку.
    Повітря немає — усуціль вітри.
    І поводирі, що сліпіші од решти.

    І виклик. І поклик. І заклик. І крик.
    І доля приходить походом зі сходу.
    І цей, що назустріч іде, чоловік
    у чорнім лахмітті,
    що зветься народом.

    Шикується шабаш під музику ґрат.
    Ілюзій нема. І реалій немає.
    Лиш перстень на пальці — як чорний квадрат
    з портретом
    чорт знає кого
    з горностаєм.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5 (5.5)
    Прокоментувати:


  47. Олена Багрянцева - [ 2007.01.08 12:11 ]
    Дитячої відвертості ковток
    У тебе на вустах молочний запах.
    Ти знову цілував мою дочку́.
    В своїх необлаштованих кімнатах
    Ти грав їй на фальшивому смичку.

    І сипалися звуки, як дзвіночки.
    І голос якось зірвано тремтів.
    Ти пильно зазирав в розумні очки.
    Щось довго їй на вушко говорив.

    Заснула наша дівчинка слухняна,
    Муркотиком згорнулася в клубок.
    А в тебе на вустах з’явилась рана –
    Дитячої відвертості ковток.
    2.03.06


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.53) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Прокоментувати:


  48. Олена Багрянцева - [ 2007.01.08 12:50 ]
    Ти не спиш?Так хотілось почути...
    Ти не спиш?
    Так хотілось почути
    Рідний голос і добрі новини.
    Розкажи про мою Україну,
    Як живуть наші сестри й брати.

    Ти вже спиш…
    Навіть зорі тут інші.
    Довша ніч у сріблястій оправі.
    І світанки такі величаві.
    А у нас – пам’ятаєш? – прості.

    Ти не спи –
    Заспівай мені пісню.
    Колискову, як мама навчила.
    Я так пізно, на жаль, зрозуміла,
    Що лиш вдома дійду до мети.
    11.11.06


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  49. Тарас Федюк - [ 2007.01.08 12:38 ]
    * * *
    За спиною - майже нікого нема.
    Може лиман.
    Могила, може, покú що - скіфська.
    Кущ кизилу над урвищем,
    мов бусурман,
    Що молиться
    або просто відбився від війська.

    Вужик лиманський,
    як елінський перстень, лежить
    взявши камінчик у темну свою оправу.
    Горлиця в дзьобі несе
    оливкову віть,
    або іншу якусь приправу.

    Попереду - теж небагато:
    власна суха рука.
    Оце, напевно, і все,
    принаймні, найбільш цікаве.
    Могла би бути деталлю наявність на ній жука,
    наявність у нього крил, якби він ті крила розправив.

    Сенс життя - якщо був -
    артикульовано весь.
    Друзі - якщо були -
    зблукались у різних списках...
    ... Стіни відкриті, як двері.
    І коні збивають овес,
    злітаючи, наче ворóни,
    з вечірнього тамариску.

    2003


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  50. Ольга Свічка - [ 2007.01.08 00:35 ]
    Зимно...
    Зимно… На вулиці – дощ і машини,
    Сірими крапками люди між ними,
    Скачуть бруківкою, тануть від зливи,
    Мокрі, негарні і нещасливі.
    Зимно… В трамваї штовхають і лають,
    Одяг деруть, парасолі ламають,
    Всі один одного злісно картають,
    Гірко і голосно дощ проклинають.
    Зимно… Я вранці із лівої встала,
    Кицьку з дивана ногою піддала,
    Маму образила, чаю не пила,
    Йшла по калюжах і мало не вила.
    Зимно… І раптом мене перемкнуло:
    Найголовніше заледь не забула!
    Просто, в цей день я могла б і не жити,
    Міста не бачити, світла не пити.
    Просто могла народитися хмарою
    І для людей стати Божою карою:
    Литись дощем, потім стати калюжею,
    Сумно розхлюпатись ботами дужими…
    Гарно і весело враз мені стало!
    Зустрічним людям усмішки роздала,
    І закружляло над дзеркалом площ.
    Люди! Дивіться! Як гарно - йде дощ!


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.12) | "Майстерень" 5.17 (5.13) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1742   1743   1744   1745   1746   1747   1748   1749   1750   ...   1829