ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Андрій Мудрий - [ 2006.06.12 01:23 ]
    Водії маршруток
    Встаючи з кімнаних м'яких частин
    Роблять крок по напівкрихкому паркету
    Раніше сонця що сходить
    З-за будинків лікарень кіосків
    Їх перша ранкова зоря спалахує
    Свічею в моторі внутрішнього згорання

    Продуті урбо-бризом
    З відчиненого вітрового скла,
    Крізь потріскане скло попереду
    Бачать перший придорожній гравій
    Просвітлення сірого асфальту
    Посіченого/зшитого дорожньою розміткою

    Вони перемовляються між собою
    Так наче й на своїй латинській
    Так наче прочитують мантри:
    "Я нині на одинадцятому, ти -
    На дев'ятому, а де той курва
    Стьопа, що мав виїати двадцять по..."
    Спльовують вниз та тягнуть руку до пачки

    Перший сніданок - безумовно
    Гільза "Прими" чи "Бонду" у крайньому разі
    Дим який поглинається з ковтками
    Розчинної кави в білому тонкому пластику
    Придбаній на кінцеві
    За гроші сховані вчора під сидіння

    Поділене сегментами коло керма
    Тримається ніби само, коли
    Треба відраховувати здачу з двадцятки
    Перемкнути передачу під час
    Розмови по пошарпаному мобільнику
    І голос ніби сам проказує
    Дверима не гупайте - то не холодильник

    Вони не пам'ятають реклами в салоні
    Що майоріє яскравими прямокутниками
    На синтетичній обшивці
    Проте вони знають що молоток
    Щоб розбити скло має знаходитись у водія
    А пасажири зобов'язані
    Не курити в салоні
    І не їсти зернята соняшника
    Так ніби інші зернята чимось ліпші

    Вони можуть не пустити в салон
    Ветеранів війни та праці
    Що їдуть з городів з мотиками
    Чи афганців чи сліпих дітей
    Якщо в салоні вже доволі пільговиків

    Крити матом - нормально
    особливо поліціянтів
    блонднок за кермом
    працівників дорожньої служби
    провідниць трамваїв
    чи водіїв тролейбусів
    Що можуть відбити дзеркало

    Віддати мікровібраціям
    в жертву чоловічу силу
    Це вже не настільки страшно
    Страшно - коли летить шарова
    Коли обблюовують салон
    Страшно - пропоустити перед себе "десятого"
    На кінцевій
    Страшно - коли вже вдома тиснеш на педаль
    Бо світ поза маршрутом
    Це біла пляма на мапі життя


    Рейтинги: Народний 4 (4.46) | "Майстерень" 4 (4.25)
    Прокоментувати:


  2. Микола Самуіл - [ 2006.06.11 19:20 ]
    Сонет мрії
    Сльози на нотному стані,
    Крила сонцем зігріті,
    Сьогодні мрія в останнє
    Танго таньцює в провітрі.

    Та завтра висохнуть сльози,
    Зневаги зникне брутальність.
    З першим променем ранку
    Перетворитсья мрія в реальність.

    Лише завдяки твої волі
    Крізь асфальт пробиваються квіти,
    Від сяйва у погляді твому
    Бажання з'являється жити.

    Сили волі додай свої мрії
    Вона в твоє життя вдихне надію.


    Рейтинги: Народний 4 (4) | "Майстерень" 4 (4) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  3. Анна Рибалка - [ 2006.06.11 15:29 ]
    Монолог плямистого леопарда

    Шляхи сіріють, бубнявіє день,
    Немов срібляник, що пожбурив Юда,
    Щербатий місяць покотився – день!
    На денці кава, ти ласкава – буде!
    Застиглу гриву сонце кам’янить,
    У шорах місто – огир мій сталевий.
    Трамваї крешуть іскри з-під копит,
    Під’їзди позіхають, наче леви.
    Пусти, вже мушу йти. Схрестились знов
    Шаблі знайомі – герць провулкам сниться;
    Фарбовані русалки… Ха! Любов,
    Мавки… Кривавогубі упириці;
    Хтозна, хто з них! П’янкий калейдоскоп;
    Тонке дівча… Бал-маскарад… Джульєтта!
    Під три чорти! Чи той… У монастир,
    Офеліє! Регочуть кастаньєти.
    Я – серед гострооких пікаро,
    Тут вітряки глузують з Дон Кіхотів,
    Недопалками в попільницях площ
    Бомжі й старці: утілена скорбота.
    Щоб вижить в місті сонячнім і злім,
    Зміїний розум, ікла леопарда;
    Любити й жити хочу! Ну, а ти –
    Засохла квітка в грубім фоліанті.
    Замкнись, Офеліє, в монастирі,
    Ще стрінемося, може… Будь щаслива!
    Ліанами вібрують угорі
    Дроти… Насвистує хижак-мисливець:
    «Будь здорова, моя мила! Я не твій.
    Розлучила нас жорстока сила!»








    Рейтинги: Народний 4 (4.66) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  4. Анна Рибалка - [ 2006.06.11 15:20 ]
    До музи

    Ти гладиш кучері мої,
    І зазираєш в очі;
    Троянд, кохання, солов’їв, -
    Чого ти, німфо, хочеш?

    Ось думка вирина нараз,
    Стискають пальці ручку:
    Я маю статус - віршомаз,
    Немов ношу обручку.

    О музо лагідна моя,
    Чарівна і ласкава!
    Підземна Полтви течія:
    Людське життя лукаве;

    Куди брудний прямує плин,
    З жахливим вмістом хлору?...
    Благенький фільтр стоїть один, -
    Сумління тихе й хворе;

    Та аркуш біль мій збереже,
    Що в строфи тісно вбганий;
    Ну досить. Спати ляжу вже:
    Вставати завтра рано.





    Рейтинги: Народний 4.5 (4.66) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Прокоментувати:


  5. Анна Рибалка - [ 2006.06.11 15:10 ]
    ***

    Фарбований біло, з наплічником, в гадах;
    Потяте колись темно-русе волосся;
    На нього не дуже звертають увагу,
    Хіба припалити хто-небудь попросить.

    Голодний, проте він не відає втоми:
    Сухий пиріжок перетравить у пузі;
    Хтозна, як зове хлопця мати удома,
    Болтом його кличуть дівчата і друзі.

    Він колію міг би ногами прорити,
    В мандрівках своїх без кінця і без краю,
    По всіх тротуарах, дорогах та плитах;
    Таким його щиро люблю й виглядаю…




    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" 5 (5.2)
    Прокоментувати:


  6. Ірина Шувалова - [ 2006.06.10 15:55 ]
    Вад.13(13)
    Суцвіттів шипшини солодкі криваві вузли.
    Всі пальці пов’язані, щоб пам’ятати про тебе.
    А нині си корчи, валяйся і лікті гризи,
    Наліплені Богом на шкіру здираючи лейбли.

    Бо що залишається? Море троянд і птахів
    Поперед тебе розступилося, мій Моісею...
    З цієї води тільки мертві виходять сухі,
    З цієї води ти не здужаєш виплить за нею.

    Тіла по весні проростають, немов дерева,
    І дух, роздираючи плоть, домагається муки.
    У власній крові належавшися, леле, вставай
    І вирвані очі свої поміж бруду вишукуй.

    Ти зсучся до краю – як сочаться трави гіркі
    Облудою, блудом, оманою, манною, хіттю.
    Дерева жадібно стискають у кронах зірки,
    Чи, може, зірки їх – сп’янілих – тримають за віття.

    Бо світ доживає останній химерний оргазм,
    І душі дерев з-під кори вириваються в вітер,
    І хочеться більшого значно, ніж просто любити –
    Та цього навчитись залежить уже не од нас.

    21:18
    9.06.06


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.49) | "Майстерень" 5.38 (5.48)
    Коментарі: (1)


  7. Ірина Шувалова - [ 2006.06.10 15:27 ]
    Вад.12(Задуха)
    Дощ ковзанами розрізує ночі лице.
    Місяць крізь діри порізів пролазить у світ.
    Ти не зважай на такий незначущий ексцес –
    Все має бути, як слід.

    Срібні монети за комір і жару в нутро,
    Руки дощу під сорочку – на тіло – як лід.
    Можна ступити на небо і впасти в метро.
    Так вже влаштований світ.

    Хтось жартома між дерев натягає дроти.
    В сіті піймаються душі, птахи і мерці.
    Тіло вдягаєш, готова у темряву йти –
    Так, як і всі.

    Сунусь з-за скла упіймати твій образ в пітьмі,
    Німо губами плету павутинки тугі.
    Просто відштовхуйсь сильніше – довірся мені –
    Від берегів.

    Там, де лишилася кава, коти і кути,
    Жінка з високими бровами, ліжко – і що ж?
    Я ж упіймала тебе – значить, мусиш піти
    В мій дощ.

    Лагідні рани на вилицях ночі блідих,
    Квіти сумні її місячну кров п’ють
    Я не посмію заснути – до мене прийди,
    Будь.

    22:55
    3.06.06



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  8. Ірина Шувалова - [ 2006.06.10 15:26 ]
    Вад.11(Містерія)
    Годинникарі навшпиньках
    Адепти вульгарних стрілок
    Так пальцями в серце цілять
    І пальці виймати ліньки

    Дівчатка в рожевих сукнях
    Ховають у смерть обличчя
    Змалюй мене так сунично
    Щоб більше не було сумно

    Танцюймо тепер востаннє
    На ліжку танок безсоння
    Птахи з наших п’ють долоней
    Тужливі меди мовчання

    І діти в рожевих сукнях
    Вже стукають в циферблати
    Лишилось не так багато
    Змалюй, щоб не було сумно

    Бо стрілки вже лізуть горлом
    І в серце уперто б’ються
    Годинникарі сміються
    Вони ще покажуть гонор

    Змалюй мене так прощально
    Щоб, може, сильніш боліло
    Міцніше спалося доньці

    Закрийся щитом дзеркальним
    Ранкового мого тіла
    Від мертвого ока сонця

    23:45
    2.06.06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  9. Ірина Шувалова - [ 2006.06.10 15:51 ]
    Вад.10(Міст)
    Між ребрами райдуги в небо нап’ято мости.
    По нитках дощу наші душі приходять до нас.
    Якщо мені скажеш, що зараз любити не час,
    То я відповім: значить час нашій крові цвісти.

    Бродити від верхнього неба – до нижніх небес,
    Палити вогнем наше тіло зсередини десь.
    Любов таки вища за смерть, таки глибша за смерть.
    Без смерті – живеш, а любові не житимеш без.

    Хай котиться дощ по тілам – колісниця богів,
    Хай я від ребра – зате райдуга з ребер моїх.
    Ділюся на себе без тебе і себе в тобі,
    Де перше – блаженство, а друге – найсмертніший гріх.

    Ходитимуть янголи завтра між наших осель,
    Носитимуть янголи завтра між персами рай.
    Якщо мене зараз покличеш любити – давай,
    Я вирву і викину геть учорашнє усе.

    Бо, знаєш, у тебе – свіча і у мене – свіча,
    У мене і в тебе на пальцях несказане щось.
    Долонею мокрою свічі загасить нам дощ,
    І ринуть із пліч осоружні одежі мовчань.

    І янголи згасять лампади палаючих звізд.
    Мовчання, упавши в мовчання, народжує крик.
    Ідемо навшпиньки над часом – найширшою з рік,
    І наші тіла попід нами сплітаються в міст.

    20:50
    26.05.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Коментарі: (1)


  10. Ірина Шувалова - [ 2006.06.10 15:49 ]
    Вад.8(Стрілки)
    Стрілки повільно описують замкнені кола.
    Час колесує себе на камінних жорнах.
    Часові вічність списом під ребра коле –
    Що твої муки супроти цього, жоно?

    Нащо секунди хапаєш пальцями з льоту,
    Рвеш їх тонкі тіла на шматочки болю?
    Чи ти забула, жоно, – та що з тобою? –
    Що вікові колеса не терплять спротив?

    Марно кістьми кидатись під колісницю.
    Золотом тіл нaпливають на тебе коні.
    Там – під колесами – чи порахуєш спиці?
    Чи порахуєш кроки до смерті, жоно?

    Тож все чекай його, як із неба манни.
    Тіло пильнуй, як бігун над проваллям старту.
    Ті механізми, що проковтнуть нас завтра
    Тануть супроти твого дзвінкого стану.
    15:00
    19.05.06


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Прокоментувати:


  11. Ірина Шувалова - [ 2006.06.10 15:44 ]
    Вад.7(Поклик)
    Мости запаморочень короткі.
    Птахи мовчання сюрчать у грудях.
    Тавро на тілові: “Далі буде”.
    Для тебе в серці – окремий отвір.

    Десята – час завертати ріки
    І трупи слів на вустах лишати.
    Здається, руки між нами – ґрати,
    Які не зламати, себе не зрікшись.

    Сховавшись в мушлю, припавши лобом
    До стін холодних – кусати губи.
    Це дуже легко, коли не люблять –
    А отже, легко буває згодом.

    Мені сантиметру достатньо шкіри,
    Щоб все твоє тіло ввібрать у себе.
    Якщо запрошуватиму в небо –
    Не йми на віру, не йми на віру.

    Якщо обіцятиму тихе пекло
    Зі скриків, рухів, птахів і квітів –
    Тримайсь за нитки забутих мітів,
    Ходи до мене –
    Який ти теплий.

    23:39
    15.05.06


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.49) | "Майстерень" 5 (5.48)
    Прокоментувати:


  12. Андрій Мудрий - [ 2006.06.10 02:16 ]
    Вранішні двірнички
    Приходять раніше за день
    Підводяться із залізного ліжка
    На пружинах із вовняним матрацом
    З подушки з курячого піря
    Вони стогнуть про себе про спину
    І загортаються у вовняну хустку

    Виходять на пустельні вулиці
    І перші дегустють повітря
    Зимовий морозяний тріскт
    Ледь прибиту росою пилюку улітку
    Запріле листя і потовчені каштани
    Бруньки і свіжу траву над теплотрасою

    Їх березови і логзові мітли
    Із держаками що списами спрямовані в небо
    Теблички і написом "ходу нема"
    Як щити що зауляють небезпеку
    Квадратні шухлі для недопалків
    Як атичні підносидля бісеру і фруктів

    Їх помаранчева кольчуга змушує
    Випадкового ранкового мандрівника покинутись
    Із зовсім сезонного арсеналу
    Беруться вертикальні сокири
    Лапаті шухлі для снігу
    І загострені чавунні дротики-ломи

    Вони швидко підіймаються східцями
    А птім чи не годину долають
    Свій щоденний шлях назад - з Голгофи
    І як льодовик чи лавина
    Змітають униз використані сірники
    Недопалки, бите скло і пачки чіпсів

    В процесі дослідження області праці
    Формуються задачі і методи
    Для відколупування приліплени жуйок
    Швидкісного протирання ліфта
    Рівномірної дисперсії піскосуміші
    Чи прорубуванні рівчаків у талому льоді

    Вертаючись додому пополудні
    Ці санітари квадратурного міста
    Купляють батон, половинку чорного
    Півкілограма гречки, пакет цукру
    Грузинський чай, сто грамів тюльки
    І засинаючи на бамбетлі пропускають
    Час коли сутеніє: раніш чи пізніше
    Не залежно від літньості чи зимовосі
    Часу за яким цокає годинник
    Із римськими цифролітерами у колі


    Рейтинги: Народний 4 (4.46) | "Майстерень" -- (4.25)
    Прокоментувати:


  13. Андрій Мудрий - [ 2006.06.10 02:03 ]
    Працівниці їдадалень
    Монотонний гуркіт тарілок
    Хаотичне гримання підносів
    Зовсім вже рідкий дзенькіт горняток
    Що в порцелянові шматочки
    Розлітаються від дотику
    До керамічої плитки

    Стоячи за довгим прилавком,
    Перепрошую, узагальненою стійкою
    Закладу студентського хачування
    Вони з металевих квадратів
    Викладують на кружальця тарілок гарнір
    Або кружальця побілілих монет
    Відпускають квадрати-ємності каси

    Їм не потрібні унікальний парфюм
    Бо пара від запрілих котлет
    Афродизіяки смаженої цибулі
    Тушкованої у другосортній олії
    Капусти, картопі і інших інгридієнтів рагу
    Утворюють ідомий небагатьом запах-код.

    Вони виливають окріп у горнята
    Щоб вийшов дивний чай а-ля Віра Коломієць:
    "Окропу відро і заварки доволі
    Ви не бкли у гнас на полі
    Отже не знаєте справжнього чаю"

    Ці жінки-коралі вправно курсують
    Долаючи з підносамиу руці
    І вологою сердючою шматкою з колгот
    У іншій, на тій що ще лигився перстень
    Барикади із порозкидуваних стільців
    І забутих сумок та парасоль

    Чепчик на попсутому від хімії
    Посивілому часто синюватому волоссі
    Тримається ніби керований божою силою
    Він білим вітрилом коралика
    Формою гондоли, свіжістю крохмалю
    Утворює модифікований долею німб

    Вони точні як китайські лучники
    Бо вчасно чують особливий характерний
    Гуркіт баняка, клацання мікрохвилівки
    Що сповіщають про прихід вечора
    Чути останні лемент із награною злістю
    На студентів що вперто не йдуть геть

    Вони виходять на дві
    Вдихають парникове свіже повітря
    Роблять впевнений видих
    І йдуть готувати вечерю дітям..


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.46) | "Майстерень" -- (4.25)
    Коментарі: (1)


  14. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.09 22:46 ]
    Сонечко
    Рано - вранці, на світанні
    Сонечко співало,
    Своїм співом променистим
    Зорі колихало:
    "Засинайте, мої любі,
    Скоро Вам вставати,
    Адже, знову прийде нічка,
    Треба працювати."
    Й засинали по - маленьку
    Зірочки - сестрички.
    І співало і вмивалось
    Сонечко з кринички.
    Вже по небі променистім
    Сонечко мандрує,
    І промінчики свої
    Людям всім дарує.
    "Прокидайтесь, мої любі, -
    тепло так співає, -
    Адже день прийшов новий!
    Всіх земля вітає!"


    Рейтинги: Народний -- (4.71) | "Майстерень" -- (4.53)
    Прокоментувати:


  15. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.09 22:07 ]
    Спогад
    Сумно на душі, холодно і лячно,
    Погляну у вікно з надією в життя!
    А там лиш пустота, голо все і мрачно!
    І спогад про красу летить у забуття!

    А як закрию очі, аби згадать по казку...
    Про золото дерев, про листя оксамит.
    Відразу все чудово! Життя фарбую в краску!
    О, Боже, як я хочу цю зупинити мить!

    А час летить, на крилах сподівання!
    І дощ співає пісню.
    Про що? Не знає й сам!
    Як хочеться мені, щоб пісня називалася "Кохання"!
    А крапельки дощу, щоб танцювали нам!

    Я посміхнусь...
    Стою сама в кімнаті.
    А за вікном вже пізня осінь без надій!
    І дощ іде, і час летить, а я сиджу в халаті,
    Гадаючи про радість від нездійсненних мрій!


    Рейтинги: Народний -- (4.71) | "Майстерень" -- (4.53)
    Прокоментувати:


  16. Олена Галат - [ 2006.06.09 18:01 ]
    Тихо Дніпро несе свої сині води
    Тихо Дніпро несе свої сині води
    В хвилях Сонце блищить наче зброя сталева
    Вічно могутній і вічно тече.
    Берегів обережно торкає,
    Пестить хвиля піски та каміння.
    Кораблі на долонях тримає
    Наче мокре, холодне листя.
    Вічно могутній і вічно тече.
    Чи на кручах міста виростають
    Чи стоять під водою села
    Вічно могутній і вічно тече.
    Оживе в карооких люстерках
    Свою душу на мить побачить –
    І несе свої води далі
    Вічно могутній і вічно тече.


    Рейтинги: Народний -- (4.17) | "Майстерень" -- (4)
    Прокоментувати:


  17. Анна Рибалка - [ 2006.06.09 14:09 ]
    Блоха (Переклад із Йосифа Бродського)
    Узри в блосі спокійній на стіні,
    що в крихті відмовляєш ти мені,
    блоха ця кров'ю нашою живе:
    твоя й моя у згоді в ній пливе.
    Не скажеш, що її укус дрібний,
    утрата цноти або гріх страшний.
    Сповна упившись частками життів,
    блоха розтане в темнім небутті,
    цього нам не вдалося досягти.
    На трьох союз, поглянь і зрозумій,
    що майже одружились ми у ній,
    що в ній подарувала доля нам
    любові ложе і пресвітлий храм.
    Мій подих щиглем обірвеш легким,
    але помреш від власної руки,
    а вбивство трьох - це, люба, гріх тяжкий.
    Та ніготь став твій катом без жалю,
    хоч розкажи мені, за що, молю,
    спокутувала так блоха вину,
    за крові краплю втрачену одну?
    Та пристрасно мені шепочеш ти,
    що я близький нарешті до мети,
    не будь до домагань моїх глуха,
    бо менше ти утратиш від гріха,
    ніж випила розчавлена блоха.


    Рейтинги: Народний -- (4.66) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  18. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.09 11:08 ]
    ***
    Дерева вдяглись у пальто золоте!
    І сонечко грає промінням!
    Здається розквітло життя молоде,
    І в землю пустило коріння.

    Це пісня життя, що лльється з землі,
    Це пісня осінньої казки.
    Таночок веселий танцюють у сні
    Листочки із жовтої краски!

    Як добре і радісно всім на землі!
    Життя все у кольорі сонця.
    Й не хочеться думать, що вже не у сні,
    Земля буде стукать в віконце


    Рейтинги: Народний -- (4.71) | "Майстерень" -- (4.53)
    Прокоментувати:


  19. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.09 11:03 ]
    ***
    Плаче небо прохолодно й рясно,
    Ось сльоза упала на щоку мені,
    А душі чомусь так стало страшно,
    Ніби бачу я себе у далині!

    Я іду вся радісна й нещасна!
    Не дивлюсь, а ні вперед,а ні назад,
    Лише сукня літня та прекрасна
    На мені одягнена на лад!

    Я іду й нікого я не бачу,
    Просто йду, іду сама в житті,
    Не боюся, що свою я вдачу
    Утоплю в своїй же самоті!

    Я живу...Живу своїм життям!
    Це життя моє і більш нікого!
    Зачиняю двері в душі храм!
    Зачиняю серце від чужого!

    Я живу...Й так хороше мені!
    Маю все, і волю, і надію!
    Усмішку дарую я весні!
    Віру маю! Всі здійсняю мрії!

    Вмить прокинулась!
    І ще одна сльоза!
    Із щоки моєї впала на долоню!
    Я стою на місці... а душа...
    З розумом і серцем вже в погоні!

    І біжу я десь в країну мрій...
    Доганяючи себе в прекраснім тоні!
    Хочу я впіймати образ свій,
    І сльоза знов падає на скроні...


    Рейтинги: Народний -- (4.71) | "Майстерень" -- (4.53)
    Прокоментувати:


  20. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.09 11:59 ]
    ***
    Майбутнє!Я тебе боюсь!
    Боюсь я втратить свої мрії!
    Закрию очі і молюсь
    Аби жили в душі надії!

    Надія жити і творити,
    І віра в святість і красу!
    Любов"ю хочу опивитись,
    Їх трьох я в серці понесу!

    І буду йти в житті я сміло!
    Та все ж я думаю чомусь!
    Аби не впасти десь уміло!
    Майбутнє я тебе боюсь!


    Рейтинги: Народний -- (4.71) | "Майстерень" -- (4.53)
    Прокоментувати:


  21. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.08 19:36 ]
    Моїй Долі
    Болить душа...Так сильно!Боже, мій!
    Так тяжко жити в світі!
    Я й не знала...
    Єдине що я хтіла - просто жить!
    Та Доля мені інше розказала!

    Ти повела мене далеко,
    в інший світ!
    Там не сміються діти і не має ласки!
    Там не біжить від праці гіркий піт!
    Й ніхто не заспіває наніч казки!

    Ой, що ж робить?...
    Я так люблю казки,
    І пісню мамину про сонечко і квіти!
    А там лише одні страшні куски...
    Життя мого...І спогади про літо!

    Там смерть живе, там холод і біда -
    "Три вірні друга" нашого будення!
    А ти, о рідна, Доле, молода,
    Чому пішла шляхами сьогодення?

    Я так хотіла бачити весну!
    І очі мамині, що радістю налиті!
    Я так любила бігать "на ходу",
    І яблука любила "не помиті"!

    Та час іде...
    І Доля підроста...
    Уже доросла, має вже "свій розум"!
    Там чом ведеш у те брудне сміття
    Ту дівчинку, на сонечко що схожа?




    Рейтинги: Народний -- (4.71) | "Майстерень" 4 (4.53)
    Прокоментувати:


  22. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.08 18:18 ]
    Тобі...
    Поглянь вперед...
    Ти бачиш мою руку?
    Я віддаю тобі своє життя.
    Лише з тобою хочу я ту муку,
    Лише з тобою згідна на сміття.

    Лише з тобою...
    Та чи хочеш ти?
    Чи підеш ти зі мною на край світу?
    Чи будеш у сльозах моїх пливти?
    Чи зможеш покорити в мені вітер?

    Якщо впіймаєш і відпустиш мою волю,
    І перетвориш мої сльози в сміх!
    Якщо зумієш розділити мою долю,
    На себе беручи солодкий гріх!
    Я обіцяю, я клянусь всім світом!
    Клянусь душею, небом, сонцем, всим!
    Лише для тебе буду теплим літом!
    Я буду жить тобою,більш ніким!

    І певне знаю...
    Що колись не скоро!Ні не скоро!
    Коли, коханий, буде нам за сто!
    А за плечима буде ціле море,
    вдягнемось ми з тобою у пальто!
    Візьму я твою руку, сильну, ніжну,
    а ти до серця пригорнеш мене!
    Й підемо ми з тобою не поспішно!
    Кохання наше вічно не мене!


    Рейтинги: Народний -- (4.71) | "Майстерень" 4 (4.53)
    Прокоментувати:


  23. Мишко Підлужний - [ 2006.06.08 14:01 ]
    холодний погляд
    Холодний погляд вічності морозить
    Шпанує нерви відчутя біди
    Харон вже душі на той бік не возить
    Або пливи або у брід іди.
    Душа очищена вже сподівалась
    Омито з тіла муки піт і бруд
    А як колись все гарно починалось...
    Та поряд з Цезарем живе у тобі Брут
    Ножі заточено заховано в туніки
    А ти ще тішишся що все так добре йде
    Радієш бо життя- воно навіки
    А листя вже жовтіє і паде
    Чекають в колонаді тихі тіні
    Чекають довго твій незмінний шлях -
    Це їх робота - і вони не винні
    А кров змивається не сохне на руках
    Ти все ж біжиш ти впевнений що зранку
    Наздоженеш оту манливу мить
    Виходиш на поріг і падаєш на ганку
    І тільки тиша у вухах дзвенить...


    Рейтинги: Народний 4.83 (4.83) | "Майстерень" 4.5 (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  24. Оксана Лущевська - [ 2006.06.08 04:43 ]
    іронія
    Як іронічний натяк,
    Без табу
    Черстві слова посипались потужньо.
    На толерантні, витончені дні.
    Скривилось сонце.
    (Випрямилась мужньо).
    І електрично спазмами взялась
    Забруднена, утомлена незвичність.
    (Ти посміхнулась).
    Дибки піднялась
    Похабно скривджена душевна
    романтичність.


    Рейтинги: Народний 6 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.31)
    Коментарі: (7)


  25. Наталка Сріблянська - [ 2006.06.07 20:35 ]
    Осінь...
    Осінь - сестричко!
    Не ховай своє личко!
    Дай мені напитись сльозоми дощу!
    Хочу скуштувати урожай багатий,
    Золотаве листя в косу заплету!

    І підем з тобою ...
    у чарівну казку.
    Там де живе радість,щастя і любов.
    Там я розфарбую все у жовту краску,
    Мені не потрібна світу цього кров!

    Будемо ми, Осінь, в казці разом жити!
    Золото в волосся будем заплітать!
    Одягатись будем у багаті шати!
    Будемо співати й горечка не знать!

    Нащо нам цей світ?!
    Правда, сестро - осінь!
    Нащо нам ці сльози, горе й чорна кров?
    Нам же не потрібна сивина в волоссі!
    Я боюся, Осінь, повертатись знов!

    І заплаче Осінь холодом осіннім!
    Закричу душею в прірву забуття!
    Осінь, рідна сестро, нам нема спасіння!
    Ти йдеш в нашу казку,
    Я в чуже життя...


    Рейтинги: Народний 4 (4.71) | "Майстерень" 4 (4.53) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  26. Уляна Явна - [ 2006.06.07 20:07 ]
    пане грицю...
    Частина 1
    пане Грицю, знову прогулюєтеся,
    пане Грицю, тягнете свою паличку
    у лівій руці?
    пане Грицю, а де ваша торба,
    невже цьоця Франя забула її
    вам налагодити?
    а там завжди лежали свіжа
    газета і два яблука.
    а чи можна мені пройтися із вами,
    хочу почути про батярування,
    про Львів, якого я не застала,
    про покоївку Люсю,
    про Замарстинів і личаківських
    фраєрів...

    пане Грицю, чому нині не спішите
    на вечерю?
    цьоця Франя буде сваритись...


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (2)


  27. Світлана Ашес - [ 2006.06.07 16:41 ]
    Падіння
    Я падаю вниз десь там на каміння
    Я падаю вниз на хвилі
    Чекаю миті свого падіння
    Долаю численні милі

    Я падаю вниз, а ти нагорі
    Дивишся, як я зникаю
    Та як ти посмів, та як ти посмів!
    Штовхнути мене із краю

    І дико чіпляюсь за виступи скелі
    Що руки здирають до крові
    Я наче одна посеред пустелі
    Сама без надії і без любові

    Я падаю вниз, а ти ще стоїш
    Всміхаєшся щиро й безгрішно
    Я не розумію чого ти мовчиш
    Зроби щось поки ще не пізно

    Ось переді мною з’явилась вода
    Чорна, як твої очі
    Червоною стане від крові вона
    Цього як і ти вона хоче


    Рейтинги: Народний 4 (4.17) | "Майстерень" -- (4.58) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  28. Світлана Ашес - [ 2006.06.07 16:45 ]
    ************************
    Найгірше це нерозуміння
    Не ті слова, не ті думки
    Життя, неначе божевільня
    В очах вже вибиті шибки

    Згасаю з кожним днем, як свічка
    І кров, неначе віск, стікає
    На береги розбила річка
    Ніхто нікого не кохає

    Я думала, що все зумію
    Та я не вмію бути кимось
    Я вірила в любов й надію
    Та все одно усе розбилось

    Складаю цю мозаїку докупи
    Та не знайду усіх шматків
    Бо хто ж у мене серце купить?
    Розсіяне навколо цих рядків


    Рейтинги: Народний -- (4.17) | "Майстерень" -- (4.58) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  29. Світлана Ашес - [ 2006.06.07 16:53 ]
    ***********
    Заблукала у свідомості своїй
    Ідеали заніс снігом буревій
    І мовчанням я б хотіла стиль життя
    Бути в ньому, але то була б не я

    Якби кращими були мої слова
    Якби знов відчути потяг до життя
    Я хотіла б відділити почуття
    Закричати вам, що то була не я

    І брехня мене оповиває всю
    Я не чую думку нічию
    Я невдячна і глуха до співчуття
    Я так хочу, щоби я була не я


    Рейтинги: Народний 5 (4.17) | "Майстерень" 5 (4.58)
    Прокоментувати:


  30. Світлана Ашес - [ 2006.06.07 16:00 ]
    Fuck you all
    Знемагаю від спраги
    Хочу позбутись всіх
    Послати їх робити свої справи
    Самій упасти десь до твоїх ніг

    До біса їх впевнені пики
    Гидкі, невиразно-відкриті усмішки
    Самою прагну залишитися навіки
    Не бути вже прикутою до ліжка

    Кохати як хочу
    Вбивати як треба
    Це суто жіноча
    Кривава потреба

    І ти як раніше
    Повіриш безмірно у старість
    Втомишся як завше
    Зішлешся на млявість

    Зайдеш неуважно
    Та йди ти теж к бісу!
    Якщо розібратись
    Давно вже набридла звитяжна
    Кохана твоя мармиза

    Мені вже все рівно
    До чорта безупинну шлю
    Усіх хто зустрівся даремно
    На моєму людському шляху

    Хто мовив лиш слово
    Або знайшов помилку
    Коротка розмова
    Без смерті і хованок

    Ідіть всі у пекло
    Нам скоро відкриються двері
    Поки ще не смеркло
    До поки не вмерли

    Пекельний вогонь
    Враз душі поглине в пориві
    Гріхи і образи, як сон
    Не будуть уже жахливі

    Рахую до трьох
    Три – він вже близько
    Уже підбирає наші сліди
    Два - він вже тут
    Чиєсь напівлихо
    Нам досі потрібно нести
    Нарешті один – і надії всі марні
    Простити не зможу
    Я краще помру сама
    У світі де гроші господар
    Я завжди буду одна


    Рейтинги: Народний 4 (4.17) | "Майстерень" 4 (4.58) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  31. Оксана Лущевська - [ 2006.06.07 02:46 ]
    сни
    Міфологічні велетні,
    Як ситі хижаки
    Закінчують дослідження під назвою "Людина".
    Неординарні образи
    Вербової нудьги
    Поскиглюють заплакано, як змучена дитина.
    Дзеркально відбивається
    Колізія вагань
    В напівпрозорі ромбики, як ритми розмаїті.
    Між ніччю і свідомістю
    Загострений психоз
    Міфологічні велетні живуть в моєму світі.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Прокоментувати:


  32. Уляна Явна - [ 2006.06.07 00:30 ]
    тривожна ніч
    тривожна ніч карпатська,
    тягучі літні години
    тривають роками
    повільно нас затягують
    в холодну тишу темряви:
    "дурний кінець для нас",
    нашіптують древні гори
    і осипаються в прірви
    камінцями бездушними:
    " незбазгненна жорстока
    втрата життя",
    кричать пугачі в стіну
    дощову і вітряну.

    набий свою люльку діду,
    послухай, може почуєш,
    як гори плачуть по тобі,
    волають,аж смішно:
    "не смійся з гір",-
    крикнув дід і осипав
    попіл із люльки...


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (1)


  33. Уляна Явна - [ 2006.06.06 14:41 ]
    ***
    любитися серед сцени?
    ( звідки хтиві думки
    у юній голівці?)
    такий досвідчений,
    ніжний, мабуть...
    одружений, не помиляюсь?
    але щось таке хвилююче
    у вже трохи, геть трохи,
    немолодому тілі,
    що через кілька десятиліть
    залишиться твоїм
    примарним спогадом.
    мовчання з криком
    прикінці, а інші ви?

    А той, молодий і непорочно
    пристрасний, хвилюючий?
    Чорноволосий і ніжно-білошкірий.
    Безпосередньо щирий,
    хриплий, дзвінкий? Такий...


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.3) | "Майстерень" 5 (5.26)
    Коментарі: (4)


  34. Віка Бондар - [ 2006.06.06 09:46 ]
    спостереження.
    ...ти сидів і чекав
    поки мої очі прийдуть поглянути в твої.
    викурював цигарку за цикаркою,
    відчуваючи як дим заповнює твою голову.
    і у замислуватих піруєтах які він
    викручував у твоїх думках
    ти вимальовував собі мій образ.
    мене не було.
    але
    я присутня в цим світі а отже
    можу зараз з*явитися .
    та я знову запізнююсь.
    мимо проходить трамвай,
    і рейки залишаються пустими.
    червоні троянди
    що вже годину
    пестять своїми голівками твої ноги ї
    міцно стиснули свої пелюстки одне до одного
    ніби відчуваючи
    що зараз вони будуть замітати
    сліди трамваю на рейках.
    ти встаєш, викидаєш останню цигарку з пачки
    і красивим театральним жестом
    кидаєш троянди на рейки....

    ...я вже годину спостерігаю за тобою.
    ти мене не помічаєш,
    отруюючи себе кожні 10 хвилин.
    ти дійсно красивий.
    я не знаю що я в тобі знайшла
    бо вся твоя краса награна.
    я знаю що ти мені зраджуватимеш.
    та не духовно а фізично,
    бо я буду робити теж саме.
    ми будемо завжди морально разом,
    але фізично в інших світах.
    не назавжди.
    просто треба дочекатися того часу,
    коли ми виростемо, щоб бути разом.
    я люблю тебе.
    твої губи.
    і твої очі.
    Ні. мені наплювать на це.
    я люблю тебе просто так.
    бо ти класно цілуєшся.
    якщо я ще трохи поспостерігаю
    я можу кинутися тобі на шию
    і сказати що
    я тебе люблю....

    .....троянди були підхоплені мною,
    так і не доторкнувшись пелюстками рейок.
    твій подих був перехоплений моїми губами,
    так не вирвавшись на поверхню.
    твій погляд був перехоплений моїм
    так і не зупинившить на моєму декольте.
    твоє життя було перехоплено моїм
    як і було задумано в світовій системі.


    Рейтинги: Народний 4.25 (4.35) | "Майстерень" 5.25 (4.63)
    Коментарі: (3)


  35. Ірина Новіцька - [ 2006.06.06 03:01 ]
    Легенда про святу Маргариту
    „Ви знаєте, в домі тім є превелике горище –
    Отам і грішила, а ви собі думали, де?
    А сила нечиста, отой її чорний котище,
    Пощезла кудись, що вже й гицель її не знайде.
    А як її батько склинав при чесному народі!
    А їй мов нічого – стоїть наче свічка пряма!
    Така була горда, мовляв, приступитися годі,
    Аж тут показалось, що сорому в неї нема.
    Злягалася з бісом, від нього вродила дитину.
    Застали сусіди – душила її у садку.
    А був же хлопчисько! За неї пішов на бантину!
    Подумати тільки, за фурію, лярву таку…”

    У сизім тумані від башт повертаються стежі.
    Далеко-далеко, лиш оклики чуть голосні.
    І хтось промовля… так… суддя у червоній одежі…
    А може, вже й справді молитися треба мені?..
    Ці східці ведуть догори – а як в пекло спускаюсь.
    Отак мені й треба: згубила невинне дитя…
    Казали, відпустять, коли щиросердно покаюсь,
    Та в тім-то й біда, що не хочу цього каяття!
    Одна тільки думка пече, наче голка зашкурна:
    Чи він пожаліє, чи, може, навіки забув?
    О боже, не знаю, чи грішна, чи відьма, чи курва,
    А знаю, що й досі люблю його, ким би не був!
    Такий був ласкавий. І мова, неначе здалека.
    Він старший на вигляд. Казав, йому тисяча літ…
    Мені ще тоді відчувалась якась небезпека,
    Коли проводжала і плакала біля воріт.
    Ось кат розім’яв собі руки. Закинув уміло
    Мішка з-за плечей. Вже сокиру готов занести.
    І жаху не чую – щось інше мені наболіло.
    Щось треба сказати. Хіба, якщо можеш, прости…

    ...А глупої ночі шмигнув попід браму закриту
    І гірко ридав, роздираючи груди свої,
    Старий Мефістофель, що знав про святу Маргариту
    Ще менше, ніж знала юрба про чаклунство її.



    Рейтинги: Народний 5.63 (5.25) | "Майстерень" 5.68 (5.3)
    Коментарі: (18)


  36. Оксана Лущевська - [ 2006.06.06 02:42 ]
    між іншим
    - Хто Ви?
    - За покликанням я - мандрівник.
    - А за фахом?
    - Пишу вірші лівою рукою.
    Мелодійність - є мій керівник.
    Молодість - приречина до бою.
    - А чому?
    - Наполегливість - девіз мого життя.
    - Прошу?
    - Безсловесність не люблю до сліз.
    Не подобається щиро коли так...
    Якби мовити...Коли "кота за хвіст".
    - Ви про що?
    - Про вічність почуттів. Ну а Ви?
    - Про філіжанку кави...


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Коментарі: (6)


  37. Оксана Лущевська - [ 2006.06.06 02:39 ]
    дилема
    "Любий, відріж мені крила -
    Не хочу літати."
    До крові губу прикусила,
    Жахаючись втрати.
    Байдужість в своїх іпостасях
    Ніч загасила.
    Архаїчне болюче кохання -
    Дилема жіночої сили?


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  38. Оксана Лущевська - [ 2006.06.06 02:56 ]
    сум
    Аеровокзали. Забуття.
    Сон. Обірвані в гнітючі непритомності
    Кучугури слів.
    І відчуття сизої затертої бездомності.
    Землетруси пам*яті.
    Буття. Як інстинкт розфокусована причина.
    А пейзаж вчорашній
    Нагадав сонцем не обпалену шипшину.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 5 (5.31)
    Коментарі: (11)


  39. Єлена Бондаренко - [ 2006.06.05 20:35 ]
    Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі? (Beta версія)
    Хто вам сказав, що я слабка, що я корюся долі?
    Хто вам сказав, що на вітру слова?
    Чи може я не в змозі сказать слово?
    А може б розібралися хоча?


    Чи я сказала слово недоречне?
    А чи погане мовила в ваш бік?
    Я лиш в кімнаті сиділа безпечно,
    А ви ходили біля моїх стін.


    Чи я слабка? Чи я корюся долі?
    Корилася вам всі мої роки?
    Як заперечення почули в моїй мові,
    То щось збентежилось у вашій злій душі.


    Душа та є, чи вже її немає?
    Чи ви проспали решти своїх душ?
    Ваші серця бар’єри не долають,
    Змирилися ви з опущенням рук.

    _____________________________
    11,03,2006


    Рейтинги: Народний 4 (3.42) | "Майстерень" -- (3.5)
    Прокоментувати:


  40. Олена Галат - [ 2006.06.05 08:01 ]
    Хіба винна вода, що тече

    Хіба винна вода, що тече,
    А жінка, що закохується?
    Хіба винне Сонце, що світить,
    А молодята, що цілуються?
    Хіба винна земля, що дозволяє торкатися себе
    І зерна, що ростуть?
    Хіба винне немовля, що плаче,
    А старшеньке, що скаче?
    Хіба винен світ, що він світ,
    А темрява, що вона темрява?
    Хіба ти винен, що я чекаю іншого?


    Рейтинги: Народний 3.5 (4.17) | "Майстерень" -- (4)
    Прокоментувати:


  41. Олена Галат - [ 2006.06.05 08:06 ]
    Не прокидайся так голосно
    Не прокидайся так голосно,
    Бо я не встигаю виринати зі своїх снів.
    Я неначе вітрильник, під яким щезають хвилі.
    Не прокидайся так голосно і так рано,
    Бо я не маю молитви на ту мить і не маю справи.
    Від твого пробудження тікають мої світи і мої світанки.
    Не прокидайся так голосно і так сумно,
    Бо коли ти сумуєшь, чи гніваєшься
    Мені хочеться вмерти, а мої бажання здійснюються.
    Краще прокинься у моєму сні,
    Щоб я подарувала тобі блакитне сонце.
    Бо все, що маю – то сон
    Не прокидайся так голосно…



    Рейтинги: Народний 5 (4.17) | "Майстерень" -- (4)
    Коментарі: (2)


  42. Олена Галат - [ 2006.06.05 08:31 ]
    Подаруй мені втечу
    Подаруй мені втечу у темінь і ніч за вікном,
    Коли дощ за капотом і колеса неначе скажені.
    Щоб над мокрим асфальтом ми летіли незнамо куди
    Всі сліпучі вогні нам назустріч, як постріл в обличчя.
    Подаруй мені втечу у темінь і ніч за вікном.
    Ліву руку свою, я тобі покладу на коліно
    І сміятимусь в голос на кожнім крутім віражі.

    Подаруй мені втечу в кохання, у спалахи мрій.
    Рух з вогнями назустріч, що летять наче постріл в обличчя
    Я забуду про все, ти пізнаєш моє забуття.
    Тільки темінь і ніч
    Тільки темінь і ніч
    Тільки темінь...


    Рейтинги: Народний 4 (4.17) | "Майстерень" -- (4)
    Коментарі: (2)


  43. Вячеслав Семенко - [ 2006.06.04 19:52 ]
    "... в Росії вечори."
    " Как упоительньі в Росии вечера..."
    Які чарівні вечори в Росії-
    На Колимі, в мордовських таборах,
    Не танули сніжинки на дротах,
    Світились в Семенка на скронях сивих...

    Один з таких чарівних вечорів
    Поетові свинцем у серце плюнув.
    Не доспівав Михайль,не долюбив,
    Полтавщиною так і не доснив,
    Лиш зорі чули пострілу відлуння.

    І через вірність перейшовши в вічність,
    Крізь морок цих російських вечорів,
    Тайгу сибірську,гори й рІчки,
    Яскравий відблиск Стусової свічки
    На Україні полум"я вродив.

    "Згорьовані хорали самоти"
    Замовкли !Час прийшов гоїти рани.
    Василю,ти сьогодні не один -
    Твої від сну розбуджені брати-
    З тобою тисячі свічок Майдану!

    Розстріляне і сховане у льох,
    На Україні проростає Слово.
    Та скільки славних лицарів його
    Яскраво засвітили свій пролог,
    І передчасно згасли епілогом...

    ...І упились в Росії вечори
    Красою українського письменства,
    Під мерзлий грунт із ними полягли,
    Як діти ненароджені,томи,
    І розтривожують нащадку серце.


    Рейтинги: Народний 5.32 (5.47) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (5)


  44. Уляна Явна - [ 2006.06.04 19:43 ]
    ***

    під холодним душем
    танцюєш
    краплі з повік,
    але далі танцюєш,
    мов під дощем
    учора, позавчора...
    завжди

    * * *
    очі –сонця.
    дивишся
    на світ невинно
    невпинно
    спиняєшся, падаєш
    встаєш, дивишся
    очі – сонечка - соненята

    * * *
    запах весни посеред
    зимової ночі
    пробивався через
    відчинену кватирку.
    склянка молока,
    безсоння і її
    запах з снігом
    змішаний


    Рейтинги: Народний 5 (5.3) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (2)


  45. Єлена Бондаренко - [ 2006.06.04 19:51 ]
    Розбіжимось.... (зверніть увагу)
    Розбіжимось, як прийде час,
    Як ніде буде куди дітись,
    Любові, коли зникне зглаз
    І мрії ладні утопитись.

    Як в знак розірвемо зв’язки, -
    Бажання з іншими ділити
    Один без одного – сумні,
    Та доведеться якось жити.

    Ти зникнеш з поля зору знов
    І не на день, і не на роки.
    Колись розтопчемо любов
    І збиті будуть всі пороги.

    Кудись поїдеш ти на рік
    І знов затримаєшся вчасно,
    Та зрозумій – назавжди
    Ти їдеш і мовчиш напрасно.

    І якось викреслить роки,
    (більш ніж чотири роки поспіль),
    Всі мрії, почуття, думки
    І непроглядні зриви злості.

    Немов подолані бар’єри,
    Немов перейдені степи,
    І ми, немов ті браконьєри
    З думок ті викреслим роки.

    Як прикро, що все закінчиться,
    Як прикро, що так хочеш ти.
    Назавжди прикро розходиться
    Й в дорозі самому вже йти.

    Як прикро, що нема продовжень,
    Як прикро, що тобі дарма
    Ці роки знищити – це злочин,
    Але сказав ти ці слова.

    На жаль, розійдемось ми скоро,
    Любов цю доведеться вбить.
    Попереду – судьби закони,
    Та вміє той прощатись, хто так умів любить
    ******************************************

    12,05,2006


    Рейтинги: Народний 3.5 (3.42) | "Майстерень" 4 (3.5)
    Прокоментувати:


  46. Єлена Бондаренко - [ 2006.06.04 19:39 ]
    Вона сиділа біля брами...
    Вона сиділа біля брами,
    Дивилась в світ без окуляр.
    Найтяжче – то нещастя мами
    Чи тихий у душі пожар.

    Вона його ледь розуміла,
    І знов, чекаючи дзвінка,
    До телефону швидко бігла,
    І знов лишалася сама.

    Вона чекала дні і ночі.
    Він снився часто по ночах –
    Його лице, блакитні очі
    І постать в серці без меча.

    Чудово знала – він поїде
    І буде інших в зав’язок,
    Та з серця він її не піде
    Хоч безліч в голові думок.

    Вона чекала і чекає,
    І прочекає довго ще,
    В чернетку пише щось, складає,
    В рядки всю душу віддає.

    А він десь ходить божевільний,
    Вона чекає, щоб сказав,
    Щоб приголубив, хоч він вільний
    Щоб вогник щастя не пропав.

    Можливо, прийде він так хутко,
    Покличе знову на ім’я,
    Вона сполохається й рвучко
    До нього вибіжить, щоб знав.

    Можливо він утратив пам’ять
    Чи почуття свої віджив,
    Чи ті думки вже не згадають,
    Як він колись її любив…
    _______________
    28,03,2006




    Рейтинги: Народний 4.5 (3.42) | "Майстерень" -- (3.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  47. Андрій Мудрий - [ 2006.06.04 02:46 ]
    Подяка
    навчила мене літати
    навчила мене бігати
    та що навчила мене плавати
    та що навчила мене пірнати
    і дозволяла це робити
    зі своїми зіницями, очима, віями

    відтоді
    цигарка сидячи на траві у горах
    завжди йтиме поряд
    із заплаканою постаттю
    нічний променад дорогою -
    то запитання із незрозумілими відповідями
    присипана сніжком зимова трава
    відлунюватиме усмішкою і новою надією
    порожня палата чи коридор
    з очікуванням на усмішку
    замок та садопаркові кущі
    битимуть у скроні відчуттям
    невідвернутого невідворотнього

    добро
    безкорисність
    мрія
    люблю перемагати
    хтось на них справді заслужив?

    чи ватувало це мрії?
    відповідь мусиш щоразу питати
    у міцного ранкового чаю


    Рейтинги: Народний 4 (4.46) | "Майстерень" -- (4.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  48. Андрій Мудрий - [ 2006.06.04 02:27 ]
    Вахтерші
    вахтершам залишають сам-на сам
    великі та пречисті коридори
    полщини кахлів і плитОк
    що вночі здаються безмежними

    вони ж за довгі роки старості
    звикли до закритих приміщень
    кабін каптьорок ніш
    вони формують дивний симбіоз
    зрослись із ліжками
    із вовняними ковдрами мінздрав
    що дивом зникали із студентських гуртожитків

    хоч не мають що писати
    ознакою їх влади є невеликий письмовий стіл
    із пластиковим склом
    під яким ховаються
    вирізки з газет про бурячки
    портрети Ющенка
    ікони Богоматері
    церковні календарі
    розклади руху поїздів
    фотографії внуків

    системою їх методів
    є майно і мотлох з шухляд
    клямки
    іржаві цвяхи з домовин самогубців
    лісові горішки
    дві кулькові ручки
    та жмені морського піску

    вони мають два джерела живлення
    банки і радіо - як інь і янь
    обов'язковим харчем є борщ
    його треба їсти з літрвої банки
    обгорненої в газету з тижневою телепрограмою
    а потім у кульочок з хлібного магазину
    вони слухають радіо
    тому цікавляться політикою
    знають напамять пісні Степана Галябарди
    та міністра Оксани Білозір

    і лише їх чоловіки
    котрі приносять борщ
    можуть час-від-часу накурити
    у їх закритих приміщеннях

    вахтерші володіють кріслом
    де кип'ятильник
    лінчем зав'язаний на деревяній спинці

    їх скарбниця - то цукор
    в пластмасовій баночці з-під "рами"
    і чайна ложечка
    вкрадена в часи молодості
    із закладу громадського харчування

    вдень коли треба перевіряти посвідчення
    їх влада виявляється
    обмеженою начальством
    та все ж вони єдині владарі
    ночі в місті


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.46) | "Майстерень" 4.5 (4.25) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  49. Андрій Мудрий - [ 2006.06.04 02:35 ]
    Цвібак.
    Цвібак заЦВІ...
    БАКтеріями і грибками вкрився
    засох, а все могло бути інакше

    його можна було з'їсти
    на вербну неділю
    в рік коли Паска десь у травні
    серед гаю де вся травичка в жидиках
    а потім вибирати
    солодкі крихти
    з розстеленої пасьонової капи

    його шматочками може
    відщипувати за кавою в суботу
    дівчина що любить рими
    що читає модерн і Костенко
    що п'є м'яту і їсть шоколад
    але при цьому
    обов'язково потрібна кориця
    чи принаймні корицеві ароматичні палички
    з індійської крамниці

    або взяти у дорогу
    у плацкартний поїзд
    загорнути у коричневий з жовтим
    рушник "Києву: 1500"
    щоб у крайньому разі
    згодувати перебірливим шведським качкам

    а так Цвібак заЦВІ...
    БАКтеріями і грибками вкрився
    засох, а все могло бути інакше



    Рейтинги: Народний 4.5 (4.46) | "Майстерень" -- (4.25)
    Прокоментувати:


  50. Андрій Мудрий - [ 2006.06.04 02:05 ]
    Гардеробщиці.
    Кожен день вони сидять у клітці
    З фіґурним ґратуванням
    І хоч прорубане вікно
    Воно ані полегшує дихання
    Ані спонукає утекти
    І стара пані все більше
    Прикипає до крісла
    Із поролоновою спинкою
    Обтягнутою бурим дермантином

    Гардеробщиця щось більше ніж мураха
    Бо речі що хоче здати юний розумаха
    Важать далеко немало
    Взимі - це куртки і плащі
    Пакунки з хардами чи радіодеталями
    Також наплечники з двома пляшками пива
    Позавчорашньою канапкою
    Або пакетами сухого молока

    Влітку їм також не легшає
    Бо вироблена роками профпридатність
    Вимагає вигадувати щось нове
    У сварці за загублений номерок
    Що після Юра трапляється частіше
    Хоч нерви потім і вдається заспокоїти
    Коли вирізати шкарадненький замінник
    Із картонки з-під капронових колгот

    З кожним роком дається все легше
    Аналіз політичної ситуації в країні
    З'являються нові епітети для опису
    Фломастерних малюнків внуків, що
    Їх ніхто в нас ще не вивішує на
    Облуплений холодильник "Донбасс"

    Щовечора їх нечасті слогани
    І обмовки про випите працівниками
    Установи відділу молоді і спорту
    Міністерства науки і освіти
    Розрізають тишу споночілих коридорів
    Стоголоссям відбиваються від брунатних кахлів
    І гальмуюються запльованим вікном

    І жодна істота у цьому вимученому
    Парниковим ефектом сірому світі
    В чавунних клітках не поводиться
    Так розмірено й сумирно



    Рейтинги: Народний 5 (4.46) | "Майстерень" -- (4.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   1793   1794   1795   1796   1797   1798   1799   1800   1801   ...   1829