ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Євген Федчук - [ 2020.02.14 10:10 ]
    * * *
    Він вижив. Серед попелу й руїн,
    Посеред болі, стогону і крику
    Лише один стояв і плакав він,
    Кленучи ту Священну і Велику,
    Яка йому залишила життя,
    Забравши все , що те життя давало.
    Хіба таким він бачив вороття
    Із пекла, де одне його тримало
    Бажання своїх рідних захистить,
    Свою домівку рідну врятувати?
    Він вижив, і тепер один стоїть
    На місці, де могила замість хати.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  2. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.02.14 09:56 ]
    Не летять у вирій лебеді кохання
    Підкралася до нас життєва осінь,
    А літечко квітуче вже забрала
    Та лебеді кохання ще і досі
    У вирій не летять, лишились з нами.

    Бо затишно і тепло їм тут, значить
    І ллється ніжність із сердець струмочком.
    Ой, лебеді-лебедики крилаті,
    Будьте із нами ще багато років.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  3. Сергій Губерначук - [ 2020.02.14 08:46 ]
    Шостий Перґамент
    Поклонюся Місяцеві, Сонцю і Зорям небесним,
    од Кого Земля не віддільна.

    Я лину у ветхі часи,
    коли не було заповітів.

    Поки не знали Тебе, Господи,
    жертви приносили Їм.

    І жертви, жорстокі так само,
    чому Ти приймаєш од нас?

    Мене закида́ли камінням у середині віків,
    а я поклоняюся Місяцеві, Сонцю, і Зорям зараз.

    Тому що у жертвах своїх Ви – Боги,
    Ви не віддільні завжди.

    А ми, мазохісти Ваші,
    любимо біль великий.

    Беру всі епіґрафи з Біблії,
    наводжу траґедій цитати.

    Місяцю, Сонце, Зорі небесні!
    Невже Ви старші од Господа?

    Не лишиться жертв на Землі,
    аби Господинею Вашою бути Їй.

    Учора останнього хлопчика Земля віддала в монахи,
    він до дівчаток байдужий.

    5 серпня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 33–34"


  4. Юлія Савіцька - [ 2020.02.14 00:19 ]
    залишайся на ніч
    залишайся на ніч
    залишайся на скільки хочеш
    залишайся, я обіцяю мовчати
    обіцяю, сидітиму тихо, як пес під порогом
    обіцяю любити, прощати, чекати

    залишайся, я стану тобі подушкою,
    лежатиму поруч, і ні про що не питатиму
    залишайся, будь як удома,
    сиди на балконі й пий чай
    з видом на Ярославів Вал

    залишайся, пиши дивні вірші,
    ходи до Дніпра - я тебе не спинятиму
    залишайся, в нас все буде добре
    я тебе, до кінця своїх днів, любитиму

    залишайся, не бійся,
    я стерегтиму кожен твій крок,
    залишайся, нехай всі позаздрять нашому щастю
    залишайся, стань моєю відвертістю
    "будь зі мною" - я тобі щодня промовлятиму











    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Володимир Книр - [ 2020.02.13 22:44 ]
    Гетэраграма-пантаграма пра гэя ды жывулю
    Гэй! Ён, што раз яе жыву любіў,
    гэй - ён, штораз яе, жывулю, біў.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  6. Тамара Шкіндер - [ 2020.02.13 20:04 ]
    ***
    Допоможіть! Допоможіть! Допоможіть...
    І серце рветься болем на частини.
    Гуляє розпач по соцмережі,
    Торує горем встелені стежини.

    А сум з очей у небо як стріла.
    Та у душі - обпалена руїна.
    Невже насміялась доля зла?
    У злиднях потопає Україна.

    Мов гострий меч, що все життя підтяв -
    Цей материнський відчай і благання.
    Щоб повернуть дитину до життя,
    Уже сорочку віддано останню.

    А в час оцей, коли важка біда
    Лягла тавром на лицях посірілих,
    Жирує на безвиході орда
    І ніжиться на Кіпрі та Мальдівах.

    Скажіть, чи в зла людського є межа?
    Чи то не люди, а подоба схожа?
    Гуляє розпач по соцмережах
    З надією лише на волю Божу.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  7. Олександр Панін - [ 2020.02.13 20:21 ]
    Не копай іншому ями...

    Не знайдеш ліпшого
    виходу,
    Щоб відвернути
    драму,
    Будеш любити
    "іншого" -
    Йтимеш до храму
    прямо.

    "Іншому" яму
    ритимеш,
    Зробишся злим
    і похмурим,
    Хибно вчинити
    вирішиш,
    Звалишся
    до баюри.

    Споглядай, не саджай
    матіоли,
    Уникай багна
    і пилюки,
    Не копай землицю
    ніколи,
    Не бери
    важкого у руки!

    Схочеш нашкодити
    "ближньому",
    То не роби
    нічого,
    Не копай
    ями іншому -
    Працювати не треба
    на нього!







    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  8. Олександр Сушко - [ 2020.02.13 16:52 ]
    Обіймаю...
    Хресний шлях - у глибоких борознах,
    Берці грузнуть в уламках скла..
    Обіймаю цю землю голосом -
    Тихим шепотом джерела.

    Йде в атаку чортяка з вилами
    Котить в рай наш клубок вогню.
    Обіймаю цю землю крилами,
    Від орди її бороню.

    А на мушці - печалі марево,
    Майбуття котрий рік в димах...
    Обіймаю цю землю сяєвом,
    Щоб не липла смолою тьма.

    Шлюб - з війною, а не з харитами,
    Помсти шал затягнув петлю...
    Обіймаю цю землю вітами,
    Листя падає на ріллю.

    Тут - в окопі - сира студениця,
    А під серцем ізнов пече...
    Обіймаю любов'ю землю цю,
    Ангел плаче в моє плече.

    10.02.2020 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (2)


  9. Тетяна Левицька - [ 2020.02.13 12:20 ]
    Печериця
    Ніколи не буде пручатися злу,
    із власним терпінням боротись.
    Небажаним гостем на світськім балу
    фальшиві не чутиме ноти.

    Посеред дубини, муслінових злив
    без янгола на передпліччі,
    жила, як уміла, ніхто не навчив
    дивитися сонцю у вічі.
    Без ласки тепла, крил потужних орла -
    забувши жіночу природу,
    грибницею в землю родючу вросла,
    і неба не бачила зроду.
    Не чула пташиних пісень і джмелів,
    всі будні, як чорна пір'їна,
    й ніхто не здогадувався на землі,
    що в неї - душа солов'їна.
    Що мрії щоночі пряде голубі,
    сплітає з надій - колискові.
    Бреде непохитно, крізь сльози і біль,
    тунелем до світла й любові.

    12.02.2020р


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  10. Євген Федчук - [ 2020.02.13 11:44 ]
    * * *
    Татарський кінь ще не стоптав траву,
    Яка з весною степ озеленила,
    Безживний простір в одну мить змінила,
    Перегорнула зимову главу.
    По балці тихо пробиравсь ручай,
    Десь за кущами витік заховався.
    Поміж горбочків,як змія,звивався,
    Йому до річки,бачите,і край.
    А у блакиті жайворон співав
    Так дзвінко-дзвінко,весело і гарно.
    Та хоч дивись – побачить його марно.
    Такий маленький скільки сили мав.
    Козак вусатий верхи на коні
    З могили степом чіпко озирався
    Чи де татарин був не заховався?
    Чи не здіймався дим у стороні?
    Стояв один – десь попереду Крим,
    Позаду його рідна Україна.
    І він – надія для її єдина.
    Вона уся лише за ним одним.
    Прогавить він і запала земля,
    Орда татарська сірим вовком рине,
    Того в ясир візьме,хто не загине,
    Попалить села,столочить поля,
    Посіє смерть,пожне криваві жнива,
    Зелені трави кров’ю окропить.
    Один козак їй на шляху стоїть.
    Та їй його об’їхать неможливо.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  11. Сонячна Принцеса - [ 2020.02.13 11:58 ]
    Жива

    Я ні про що сьогодні не жалію.
    Спасибі щедрій долі за усе:
    що я живу і мрію, як умію,
    хоч іноді від спогадів трясе,
    що я завжди з тобою - і без тебе:
    у сни тривожно заповзає ніч...
    за кожну краплю чистої потреби -
    мене в тобі, а чи тебе - в мені...
    за кожен клаптик сонячного неба,
    який хоч раз над нами пропливав...

    Спасибі долі, над усе,
    за тебе -
    у тобі я - безсмертна,
    я - жива.






    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  12. Сергій Губерначук - [ 2020.02.13 09:50 ]
    Аморальний вчинок
    І було світло в усьому домі,
    на всіх поверхах світло сяяло.
    І курив неформал ментолове зілля
    під буквальною назвою "DORAL",
    у своєму томливому закутку
    з підвіконням,
    з шибка́ми, продертими в ніч,
    й орнаментами настінними,
    кожного дня постійними.

    Грала музика в ма́зі,
    конкретно сучасна музика,
    з вібраціями –
    голосовими –
    з перкусіями,
    і фантазії подавали голові
    уроки проституції;
    літали дівки голобокі,
    з’являлися монстри тисячоокі;
    акти статеві
    в новій соціальній формації
    захоплювали хлопця
    сяйвом
    анімаційної прострації...
    Він дзвенів,
    немов телефон,
    і приймав стресовними руками
    пітне тіло як еталон.

    І вибило світло в одному під’їзді,
    по всім стояку,
    у великім будинку,
    по цілому місту.
    Вибило!
    Вибило музику,
    вибило анімацію,
    проституцію вибило і конфіґурацію...
    стін, підвіконня, запиленого кактусу,
    і тіла тремтливого
    від приголосу до анусу.
    Лишалася, що?
    Не-ві-до-мість.
    Підкралася, хто?
    Не-при-то-мність.

    І став неформал – формально нормальним,
    а ґіґантський анклав –
    з-за межі́ стратосфер –
    нічим не визначальним.
    І сигаретна жарина!
    набула якостей комети, –
    як єдине світило!
    падала з висоти планети,
    через підвіконня, шибку, асфальт і маґму
    розтинала астральним кінцем
    космічну діафраґму...

    А вас сповістили про вчинок неформала,
    коли мама за нього в міліції
    гроші виймала?

    20 жовтня 1994 р., Київ


    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (5.85)
    Коментарі: (1) | ""Переді мною…", стор. 47–49"


  13. Сергій Губерначук - [ 2020.02.13 09:00 ]
    Перед великим завмирає час…
    Перед великим завмирає час,
    де кожна мить – скупенька панахида…

    А, може, я, забігши перед вас,
    відзначу до годинника огиду?

    Перед любов’ю завмирає час,
    наповсякчас і ще на повсякчас.

    19 вересня 1993 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 57"


  14. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.02.13 08:44 ]
    Хризантеми
    Хризантеми пишні й гарні
    І морозу не бояться,
    Свіжі-свіжі аж до снігу
    І бузкові, жовті, білі.
    Зовсім крихітні й великі
    Пелюсточками прикрили
    Свої личенька гарненькі,
    І рожеві й червоненькі
    Довго будуть квітувати,
    Осінь їм як рідна мати.

    2017 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  15. Ярослав Чорногуз - [ 2020.02.13 01:37 ]
    Підбадьорливе
    Не ревнуй до кожної спідниці…
    Хай пускають «бісики» з-під вій,
    Хоч і гопки скачуть молодиці –
    Я тепер навіки тільки твій.

    Не ревнуй… Мої козацькі вуса –
    Наче ті антени у кота –
    Реагують на одну спокусу…
    Це - твої розтулені вуста!

    Подивися на своє обличчя –
    В захваті німіє і трава!!!
    То хіба такій красуні личить
    Ревнувать «царицю» із хліва?!

    Ти не відаєш своєї сили,
    Перед нею впасти хочу ниць.
    Жодна, ні, мене так не любила
    З тих пихатих пещених телиць.

    Я лише радію, люба, з того –
    І у свідки кличу небеса,
    Що дарунок в мене є – від Бога! –
    Ти – тілесна й внутрішня краса!!!

    12-13 лютого 7527 р. (Від Трипілля) (2020)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  16. Максим Кусимир - [ 2020.02.13 01:34 ]
    Мовний Пацифіст
    Так я пацифіст і це моя фішка
    На мому полі запахом хмелю несе
    В світі біда
    І на голови ваші скоро кину я корки

    Я сміло плюю у ваші вершини
    Всі блять кричать щому ти щасливий?
    Тому що весь світ сука паршивий !
    Ніколи не цінував чужі я мотив

    Так я пацифіст і це моя фішка
    Любов як це яблуко дуже красиве
    А в середині осине гніздо
    Навіть не вздумай вкусити його

    Так я пацифіст
    Поможу свиняче рило почистити я
    Вихлопними газами дизаєти
    Налию тобі в морду літир вина

    На цілий лисій горі
    Загоряться священні вогні
    І запалає в цьому котлі
    Нехрещена роза

    Спущу на вас я диких собак
    Пожеруть вони вас
    На деревах знову весять мертві тіла
    Нова петля чекає вже вас

    Так я пацифіст І це моя фішка
    Голос мій тихо буде звучати
    Коли буду вас я катувати
    Попробуй тільки мені щось не так сказати



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Олександр Панін - [ 2020.02.12 22:09 ]
    Дві самотності

    Зла самотність,

    зла самотність,

    зла самотність

    Гризла,

    гризла,

    та догризти не змогла,

    Роздумів самотніх

    Хороводність…

    Сподівання

    хоч на дещицю

    тепла…


    Дві самотності

    в єдине

    не зіллються,

    Два уламки

    ціле

    не складуть,

    Два шматки граніту

    марно б’ються,

    Іскри

    темну

    не освітять

    путь…


    Сподіватись –

    лячно

    дуже-дуже,

    Пам’ять болю,

    опіки життя..,

    Невблаганний

    досвід

    круком кружить:

    Все у світі –

    Прах

    і небуття.


    Чи життя існує,

    чи триває,

    Як розлучення

    на серце

    упаде,

    Серденько у сумнівах

    страждає:

    «Де ж моя ти доле,

    де ти,

    де!?»



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  18. Гренуіль де Маре - [ 2020.02.12 21:27 ]
    Про значення поезії у житті та поза ним ;)
    Усе протекло поміж пальцями:
    Всі води, сонця й піски.
    Лишилося стежку намацати
    На древній місток хисткий

    Між прірвами (ну і клекочуть – аж
    Не знати, котра вже й гірш!).
    Ітимеш – згадати б хоч «Отче наш»,
    Не те що якийсь там вірш…


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.67)
    Коментарі: (13)


  19. Володимир Бойко - [ 2020.02.12 19:20 ]
    Смітник
    Я б’юсь, мов риба, кинута на сушу.
    Не вирвавшись, затерп у горлі крик:
    «Навіщо ви мені плюєте в душу?
    Вона і так нагадує смітник!»

    В ній шрами від чобіт колишніх друзів,
    І вм’ятини від каблуків повій,
    Уривки пошматованих ілюзій,
    Уламки понівечених надій.

    І зліва, й справа сиплються удари,
    Та я уже в нокауті давно.
    Мовчить душа – знеструнена гітара,
    Я відіграв життя, як роль в кіно.

    Прекрасний світ, та тільки не для мене,
    Яскраве сонце, але я в тіні.
    Навколо все квітуче і зелене,
    Я ж сохну й жовкну, зрубаний на пні.

    1979-2020


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (2)


  20. Уляна Світанко - [ 2020.02.12 15:06 ]
    Близькість
    Ми бранці обставин,
    Заручники часу,
    По кліточці бавиш...
    Спиняєшся...
    Вчасно...
    Додолу білизна,
    За вітром сумління,
    Усе так приблизно,
    Занадто ти близько,
    За ласкою близькість,
    Усе за повір’ям.
    А завтра любовно
    Залишиш опівдні
    Самотню (умовно).
    Далекий, мій рідний,
    Проріс ти наскрізно
    До стону, до скону,
    Занадто ти близько,
    За ласкою близькість,
    Усе так приблизно...
    Ми поза законом.

    10.02.2020


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (2)


  21. Євген Федчук - [ 2020.02.12 13:36 ]
    * * *
    До подій осені 1943 р. на Волині.

    Вони ввійшли в село посеред днини
    Не криючись, бо на своїй землі.
    Їм сторожко дивилися у спини
    З півтемряви дорослі і малі.
    Наказ єдиний: ляхів не жаліти,
    Щоб в їхніх душах поселився жах.
    Хто виживе, ще й їхніх внуків діти
    Навік забули в Україну шлях.
    Вони « поляки » із Польщі своєї
    Злетілись на Вкраїну, як на мед,
    Їм кращі землі, різні привілеї
    А українцям – на стіну портрет
    Їх Юзека. Старшини так учили,
    Та і самі ж бо не тупі були,
    Замирення тридцятого ще жило
    У пам’яті. І ось вони прийшли.
    Німецькі автомати й карабіни
    Їх правда і вагомий аргумент,
    Щоб вичистити зовсім з України
    Цих клятих ляхів у один момент.
    Як смолоскипи, запалали хати,
    Жінки заголосили. А дядьки
    У руки вила почали хапати
    Аби від куль заснути на віки.
    Від лементу і тріску автоматів,
    Від гоготіння жаркого вогню,
    Йому аж подих стало забивати,
    Ще зовсім молодому легіню.
    Він ляхів ненавидів … Бо так треба,
    Так його завше вчила старшина,
    Але до вбивства не було потреби,
    Бо лях для нього – це ще не вина.
    Він жив в селі, де поряд ляхи жили
    І з Яцеком сусідським скрізь ходив.
    І поряд на кладовищі могили
    Знаходилися їх обох батьків
    І тітка Ванда, наче рідна мати.
    Їх не ділила на чуже й своє:
    І нагодує, і відлупцювати
    Могла. Хоч часто плаче коли б’є.
    Зайшов рішуче у чиєсь подвір’я,
    Зборов, здавалось, сумніви в собі,
    Згадавши: « Україна в тебе вірить!»
    І « Сумнівам не місце в боротьбі! »
    Щосили стиснув автомата свого,
    Поради в нього, начебто, питав,
    Сердито в двері грюкнув із порога:
    Чому, мовляв, ніхто не зустрічав?
    Його це іще більше розпалило.
    Не зустрічають. Ну, ото, я їм !
    Сховатися від мене захотіли?
    Так вилізете, як запалає дім!
    Та двері раптом скрипнули ледь чутно,
    Старенька жінка стала на поріг.
    Хотів нагримать, в груди штурхнути,
    Але себе перебороть не зміг.
    Свинцем неначе руки налилися:
    Хоча і ляшка, але жінка все ж.
    « Дозволь, синочку, трохи помолитись.
    Ти ж в Бога, синку, мабуть, віриш теж?»
    « Молися!» - грубо спробував сказати
    Та вийшло якось жалісливо все.
    Враз чомусь розхотілося вбивати.
    Як він тягар в серці донесе?
    « Кінчай скоріше!» - кинув хтось з дороги,
    Та він дивився і не поспішав.
    Чи справді так усе потрібно Богу
    Аби обов’язково хтось вмирав?
    Він Яцека згадав і тітку Ванду.
    Десь їх, можливо, також хтось вбива.
    Хіба від смерті комусь легше стане?
    « Тікайте, тітко, доки ще жива!
    Я відвернусь, а ви хутчіш до лісу
    Городами. Не хочу брать гріха!»
    Хто видумав оце? Якого біса?
    Кого спостигла думка ця лиха?
    Та тітка чомусь не зійшла із місця
    « Куди я, синку? Тут усе моє.
    Пали, стріляй. Та в очі не дивися,
    Бо буду сниться все життя твоє.
    У цім селі діди мої ще жили,
    Я у цій хаті виросла сама,
    Тут чоловіка свого схоронила,
    А більш нікого в мене і нема.
    Куди ж я, синку? Де? Чого шукати?
    Все, що мені відміряно було
    Від Бога, прожила. І помирати
    Я хочу тут. Бо це моє село.»
    Стоїть хлопчина, автомат стискає
    Та не стріля. Не бачить ворогів.
    Чим все тоді закінчилось - не знаю:
    Чи вбив він тоді жінку, чи не вбив.
    Та знаю точно, як живий лишився
    То все життя і мучивсь, і каравсь.
    І хай не вбив, а все життя, як вбивця
    Хоча б тому, що він за зброю взявсь.
    А ті, хто змусив два народи наші
    Кривавим трупом уселяти шлях,
    Я проклинаю вас і душі ваші,
    Мені все рівно – чи хохол, чи лях!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (4)


  22. Ігор Терен - [ 2020.02.12 11:35 ]
    Міні-романи
    Де ви, мої нефертіті,
    милі навіки жінки?
    Я пам’ятаю ті миті,
    сині волошки у житі
    і – за водою – вінки.

    Канули за течією
    як силуети купав
    пізні жалі за тією,
    що називав – орхідея,
    та не її обіймав.

    І на Івана Купала
    інша вела у вогонь,
    вабила за оболонь...
    Та, що мене обіймала,
    переживає, либонь?

    Гречкою пахло у просі...
    Щастя минає земне
    і повертає на осінь.
    Та, що сумує і досі,
    не забуває мене.

    Часу немає на рани.
    Поки живі ветерани,
    маємо іншу ясу.

    Пишемо міні-романи.
    Коней сідлають улани,
    дами роняють сльозу.

    02/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  23. Нічия Муза - [ 2020.02.12 10:00 ]
    Літо
    Ох, літо красне! Я́ любив би і тебе,
    Якби не спека ця, та комарі, та мухи.
    Ти, гублячи усіх, являєш нам себе,
    І мучиш; як поля, ми боїмось засухи;
    Благаємо води, та небо голубе
    Не посилає ні́ дощу, ні завірюхи,
    Бо провели її вином та хороводом
    І помина́ємо́ морозивом і льодом.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  24. Сергій Губерначук - [ 2020.02.12 09:14 ]
    Дев’ятий Перґамент
    І що́ розм’якшить серце кожне?
    Що при Мериві було – не згадає ніхто?
    А залякані – ми.

    Я один, хто осмілився
    перед гнівом Твоїм.
    Бо дорогий Ти мені,
    аби мовчати перед Тобою.

    Вийду з отари я,
    з-під руки Твоєї –
    перед очі Твої високі
    і молитимуся за всіх,
    і проситиму за кожного.

    Не можеш ненавидіти Ти,
    бо любов є Бог.
    Що́ гнів Твій, коли відпочинок є,
    і місце відпочинку – рай?
    Бо в пеклі я.

    Що спроби мої не проти Тебе – знаєш Ти.
    Не одним би був – так іншим.
    Адже залежу я від доріг моїх.
    Але вийшов один я,
    і не за себе, Господи.

    Бо в чистилищі Твоєму – порожнеча.
    Бо пекло – на одного мене менше.
    Бо рай Твій – на одного мене бідніший.
    Бо Ти – на одного мене багатший.
    І прошу я, Господи, – не за себе.

    Я, хто скорений завжди
    непорушною присягою Твоєю, –
    молитимуся тільки,
    щоб виходили з отари Твоєї
    перед очі Твої, Господи!

    Назбирається їх –
    і скажеш тоді?

    30 серпня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 48–49"


  25. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.02.12 09:59 ]
    Життя не завжди райдужне
    Чи сумно тобі чи радісно -
    Не кожному знати треба,
    Життя ж бо не завжди райдужне,
    Бо випробування Небо

    Частенько усім посилає,
    Щоб труднощі ми долали
    Й на доленьку не нарікали,
    Хоч шлях цей не буде легким.

    І йти до зірок крізь терни,
    Як хтось із Великих мовив,
    Для всіх й для самого себе
    Ти будеш тоді героєм.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  26. Тетяна Левицька - [ 2020.02.12 09:38 ]
    Віддаляємся
    Віддаляємся, зрада,
    ще страшніше ножа.
    Краще болісна правда,
    ніж чудова олжа.

    Я усе розумію,
    що було, те було,
    і спокусливе тіло,
    і гладеньке чоло.

    І можливо, те знає,
    чим не відаю я,
    заблукав темним гаєм,
    пив гріхи з кришталя,

    гладив русе волосся,
    серед затишку трав.
    Чи мені те здалося?
    Ранні яблука рвав,

    доторкався губами
    соковитих грудей.
    Юність мчить за роками,
    зрілість п'є молоде,

    тривіальне, богемне
    з золотого ковша -
    вабить зір діадема,
    не блискуча душа.

    Та, як щезне в Лоліти
    ластовиння рябе,
    а чи буде любити
    завше тільки тебе?

    Доглядати, як січень
    скроні літ посріблить?
    Лебедіть хочеш вічно -
    бережи щастя мить!

    11.02.2020р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  27. Олександр Панін - [ 2020.02.11 22:49 ]
    Сині очі
    Блакитні очі, сині очі –

    Щемливий пристрасті сюжет,

    Хвилює, зваблює, тріпоче,

    Бездонний, вбивчий фіолет…


    Сердечні шрами, слід кохання,

    Душевних ран лихе буття,

    Іти покірно на заклання,

    Чи задушити почуття?


    Трагічна пам’ять не зникає,

    Тривожить спалах відчуттів,

    Розчарувань гелгоче зграя,

    Лякає болю рецидив.


    Ввірвався ретязь – тож не ремствуй,

    Сприймай акорди згаслих струн,

    Хай – швидкоплинний рай шаленства,

    Хай потім – сум, таємний сум.


    Вона стражданням заплатила,

    Зігрій її Кохання Сила.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  28. Оксана Логоша - [ 2020.02.11 21:10 ]
    Аритмія
    О панно сіросте! О сиросте,пробач!
    Тебе не втішу я ні захватом, ні шаною.
    Безсніжжя.Над ялиновими храмами,
    І над ставків невсніженими ранами
    Не сніг шугає, а жахкий пергач.
    Де бездоріжжя? Де хаос вітрів
    Чи пташки одинокої привранішня молитва?
    Немає криги гострої, мов бритва.
    О панно! я твої втрачаю ритми-
    Від співу серця до мовчання слів.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.46)
    Коментарі: (6)


  29. Володимир Книр - [ 2020.02.11 20:06 ]
    Гетэраграма-пантаграма пра яго, мяне і зло
    Ім неяк трэба злоўжыць
    і мне, як трэба, зло ўжыць.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  30. Володимир Книр - [ 2020.02.11 20:48 ]
    Гетерограма про чижа, хрін, їх, мене і здачу
    Чиж цей, хрін їм здається.
    Чи ж це й хрін їм, здається?

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  31. Євген Федчук - [ 2020.02.11 11:55 ]
    * * *
    Петро якраз в садку порядкував,
    Як з хати жінка вискочила,наче,
    Махно із військом вслід за нею скаче
    І,тільки-но він голову підняв,
    Як застрочила,мов із кулемета:
    - Ти тут…А там…Дзвонила он кума,
    «Гуманітарну»роздають дарма.
    А я якраз затіялась котлети.
    Біжи. Які бо люди,знаєш сам.
    Все розгребуть,нічого не залишать!..
    Петро в отвіт махнув рукою лише:
    «Та вже схожу,погляну,що то там!»
    Хоча жили не зовсім бідняки
    Та дармове не зайва річ в господі,
    Згодиться. Он,хоча б і на городі
    Опудало вдягти. В таких думках
    Дістався врешті він до того місця.
    Народ юрмився,ґвалт навкруг стояв.
    Хтось тільки пхався,хтось уже тримав,
    Але іти не поспішав,глядівся,
    Якби іще чого-небудь вхопить.
    Петро й собі в юрму оту упхався,
    Розштовхував,кричав,не розбирався
    Старе – мале: «Не лізьте,пропустіть!»
    А силою його Бог не зобидив,
    Тож пер,як танк. Ще трохи налягти
    І він уже,вважай,біля мети.
    «Гей,розступіться!Дай дорогу,діду!»
    Аж під ногами щось маленьке пхне.
    Штовхнув,як слід:
    «Не лізь мені під ноги!»
    Воно ж мале поглянуло на нього
    І біль в очах,і сльози. Не моргне,
    А дивиться,немов: «За що?» - пита.
    Замурзане,в плохенькій одежині,
    Якась життям знедолена дитина.
    Чи при батьках живих,чи сирота.
    І у Петра увесь запал пропав.
    «Та що ж я,справді?!Чи не обійдуся?
    Та ж не голодний. Є у що вдягнуться.
    Другим потрібніш!» А малий стояв
    Затравлено в юрбі тій озирався,
    Маленький,сам,покинутий всіма,
    Якусь скоринку у руках тримав
    І ні на що уже не сподівався.
    Щось у Петра у грудях запекло
    І відчуття якесь напівзабуте
    Прокинулось в душі. Не може бути
    Того?!Але ж воно-таки було!
    Він розштовхав юрбу і геть пішов.
    В душі пекло аж плакати хотілось.
    Що ж з ними сталось? І куди поділось
    Добро з їх душ? Невже його зборов
    Зловісний привид жадоби людської.
    Шматок із рук стражденних виривать!
    Душі його хотілося кричать,
    Щоб кожен чув,що він зі світом коїть.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  32. Євген Федчук - [ 2020.02.11 11:30 ]
    Руїна
    Н.Яковенко
    Настала тиша в Україні
    Після стількох кривавих літ,
    Як гинув винний і невинний,
    Як піднімався рід на рід,
    Настала тиша…Не гасали
    Татари по шляхах пустих
    І ляхи в край не зазирали,
    Москаль в Московщині затих.
    Не чулось зойків передсмертних
    І не здіймався вгору дим.
    Ніхто вже не боявся вмерти,
    Ніхто не кривсь ні перед ким.
    Настала тиша…Брат на брата
    Уже руки не підіймав,
    Уже кривавий лик розплати
    Над рідним краєм не вставав.
    Не тому, що брати вжахнулись
    Ці ріки крові проливать,
    А просто нікому вже було
    Один одного убивать.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  33. Тетяна Левицька - [ 2020.02.11 10:09 ]
    Душею назовні

    Місяць - зримий пейзаж Фаберже,
    чорна "Мазда" чекає за рогом.
    Ти іще не спіткнулась, а вже 
    тисне серце ядуча тривога.

    Сніг іскриться, безе  хрумкотить
    на підошвах слизьких ботильйонів*.
    Перед тишею небо щомить
    вивертає душею назовні.

    Повернути назад сил нема,
    йти вперед не пускають вагання.
    Зупинилась... Зима крадькома
    замітає сліди... Не остання...

    Скільки тої сунички тобі
    із минулих закрУток у студень.
    М'яко стелить любов далебі,
    п'янко, зоряно, світ не засудить.

    Чистий аркуш на білім снігу
    і червона троянда кохання.
    Крутить віхола долю в дугу,
    все майбутнє під знаком питання.

    Місяць - зримий, пейзаж Фаберже,
    в чорну "Mазду" сідаєш за рогом.
    Ти іще не спіткнулась, а вже
    тисне серце ядуча тривога.

    * ботильйони - короткі чобітки
    10.02.2020.



     






     


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  34. Сергій Губерначук - [ 2020.02.11 10:20 ]
    Восьмий Перґамент
    Чи мудре слово те?
    Чи не мудре слово те?
    А я́к сказано воно,
    коли мудрість у хаті давно?
    А прине́сене слово те.

    Що́ я сиджу тут і слухаю тебе?
    Я́к зайшов ти крізь двері замкнені?
    Куди покласти спати сон твій,
    щоб тільки мовчав ти, коли мудрість пильнує мене?
    Дома я.

    Що́ значать новини твої,
    смерть довкола?
    Що́ значать вісті суєтні,
    весілля земне?
    Чи не тут мудрість моя?

    А ти бачив, я́к сонце гріє нас?
    Бачив ти, що звідусіль воно досягає?
    І мудрість нашу не говори.
    Ось вона ним любується.
    Бо й любо йому.

    30 серпня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 46"


  35. Ігор Терен - [ 2020.02.11 10:45 ]
    Камертони слова
    ***
    Куди поділися аматори сатири?
    Лишилися одні комедіанти ліри
    і невпихуємі у душі і серця
    хіпуючі сонця, міксуючі месіри.

    ***
    Поету темно, а п’яниці ясно –
    поезію навіює аї.
    Що́ імітує іноді прекрасне –
    резону додає ґаліматьї.

    ***
    Ніякої немає думки,
    то й сенсу – думати, нема,
    що слово вищого ґатунку
    не від лукавого ума.

    ***
    Адепти екзальтованих левиць,
    шокуючих величиною циць
    і публіки дешевої кумири, –
    не варто воювати ради миру,
    показуючи файні морди лиць.

    ***
    У метри кандидати незборимі
    і, ради очевидної дурні,
    видумують оригінальні рими
    та шепеляво глушать голосні.

    ***
    Мімікрія мову не поборе
    і не зайві КаПеДе мої.
    Українська мова не прозора,
    поки ЗОЯ* бовтає її.

    02/20

    * — змія особливо ядовита



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  36. Сергій Губерначук - [ 2020.02.11 10:25 ]
    Сопілка
    Гей, ти моя сопілонько!
    Я не вмію грати.
    Вже й кричала на мене серед ночі мати.

    Гей, ти моя сопілонько!
    вирізана з клена,
    ще не почорніла, ще майже зелена!

    Гей, ти моя сопілонько,
    на горищі сухо –
    дмись, свищись до ранку – нікого не слухай!

    Грати я не вмію – все одно навчуся!
    Будуть танцювати тато і матуся.
    Все село, вся область, місто і держава!
    Грай, моя сопілонько!
    Нас чекає слава.

    16, 22 жовтня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«Тобі, золотко моє…»"


  37. Сергій Губерначук - [ 2020.02.11 09:11 ]
    Гама
    Ми звернулися до мами,
    щоб і нас навчила гами,
    щоб співали ми усі –
    до - ре - мі - фа - соль - ля - сі!

    Наша мама – найгарніша.
    Наша мама – наймаміша.
    Навіть ноти знає всі –
    до - ре - мі - фа - соль - ля - сі!

    Що не робить, де не ходить –
    всюди пісеньку заводить:
    до - ре - мі - фа - соль - ля - сі!
    До - ре - мі - фа - соль - ля - сі!

    22 липня 2001 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«У колисці мрій», с. 198"


  38. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.02.11 09:31 ]
    Ой, струмочку, ти куди?
    Ой, біжить біжить струмок,
    Чути його голосок,
    Він веселої співа,
    Розливається вода.

    Ой, струмочку, ти куди?
    Сиплеш крапельки води.
    -Поміж квітів й зелен-трав
    Срібло я порозсипав.

    Дзвенть пісня, наче сміх,
    Кличу так до себе всіх:
    І птахів, звірят, комашок,
    Вгамували щоби спрагу.

    Напуваю і дерева,
    Щоб сягали гіллям неба,
    Поспішаю ж до сестрички
    Старшої своєї - річки.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Олександр Сушко - [ 2020.02.11 06:44 ]
    Не віддам!

    У мене жінка - ружа! Айстра! Мальва!
    Небесний дар! Богиня із трущоб!
    І ніжка нічогенька, і постава,
    Лише в голівці мужа казна що.

    Втомився шарудіти під халатом,
    А от монах-сусіда - херувим.
    А, може, я вимогливий занадто,
    А люба - туз козирний в рукаві?

    Дилема. Думи де не тре витають,
    Пестливо жінка шепче ніч і день:
    - Коханий мій лебедику, l love you!
    Іди до мене, хтивець-мародер.

    Куняти, наче кіт іще завчасно,
    Бо молодий - на тижні буде сто.
    Монаху ж легко, він одвіку в рясі,
    Нема жони, вночі лежить пластом.

    Від горя чхнув, а мила:- Будь здоровий!
    Цілує так, що бухне плоть тверда.
    Хай розірветься серце від любові
    Але красу нікому не віддам.

    10.02.2020 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  40. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2020.02.11 05:13 ]
    Джанике з Кирк-Ор (Чуфут-Кале)
    У місті каменю, повітряних фортець,
    Де скеля понад прірвою звиса,
    Тисячолітній вітер, лагідний митець,
    Відточує вікно у небеса.

    Промінням сонця сяє перламутр,
    Крізь моху й черепашнику рядно,
    І плющ по стінах повиває смуток
    За Джанике, змахнувшою крилом.

    Мов срібна гілочка, вона була струнка,
    У спраги час лихий, у листопад смертей,
    Крізь тінь розщелини діставшись до струмка,
    Живильної води принесла для людей.

    І, стомлена від темряви й туги,
    Від трепету хвороби в серці стін,
    Востаннє озирнулась навкруги,
    За сонцем полетіла навздогін.



    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.23)
    Прокоментувати:


  41. Олександр Панін - [ 2020.02.11 01:26 ]
    Зарок

    Кров, вино, винокров

    Вперто нищать любов,

    Світ бездонних проваль

    відчинився…


    Сподіватись на що? -

    Він давно вже «ніщо»,

    А для неї «Усім» залишився…


    Не вір словам
    лукавого кохання ,
    Не клич минуле,
    назавжди згорни,
    Інакше вразять
    злого чарування,
    Болючі, гострі
    іскри льодяні.


    Продиктують листа

    Спорохнілі уста,

    Лист пугач принесе проти ночі…

    Він – не янгол, не звір,

    Не купляйся, не вір.

    Відроди свою душу дівочу


    Не вір словам
    лукавого кохання
    Не клич минуле,
    назавжди згорни,
    Інакше вразять
    злого чарування,
    Болючі, гострі
    іскри льодяні.


    Лист загине за мить,

    Кожне слово тремтить

    І жага обпікатиме жертву…

    Він зневажив любов.

    Він у безвість пішов,

    А вона і жива,

    і безсмертна…

    * * *

    Не вір словам
    лукавого кохання,
    Не клич минуле,
    назавжди згорни,
    Інакше вразять
    злого чарування,
    Болючі, гострі
    іскри льодяні.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  42. Максим Баштинов - [ 2020.02.11 00:56 ]
    Лише безмежна пустота...
    Невже ось це – кінець життя ?
    Можливо дальше рай ? Вальгала ?
    Ні, насправді просто пустота
    Всепожираюча, яка все їсть, а їй все мало
    Чому ж бо шлях цей вибрав я ?
    А я й не вибирав
    Він сам книжками розтелився
    І як би всесвіт не благав
    Шлях увесь – сльозами вкрився

    Та все ж
    Нехай я опущуся до останнього кільця
    І Люцифера-друга обніму
    Я зроблю все – лиш бо діставшись до кінця
    Не чуть безмежну пустоту
    А як почую
    То й пекло раєм назову
    Бо в пеклі я, хоча б існую...
    2020


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Володимир Бойко - [ 2020.02.11 00:54 ]
    Економ-варіант
    Колись ти говорив мені приємності,
    Бажав мене щомиті, і не раз,
    А нині, уникаючи взаємності,
    Волієш економити за газ.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  44. Максим Баштинов - [ 2020.02.11 00:40 ]
    Панівська чернь
    Ось це і є шляхетні пани ?
    Повиїдали так жупани
    Що гомба сорочинна й то, єдина виліта
    Та вам свиня не стане за раба !
    Бо навіть свині знають правду
    Яку ховаєте ви так старанно
    І не виводите у люде

    А правда ця
    Що ви такая ж чернь людськая
    Що помира й не вимирая
    Продовжує сей рух вельможе
    Бач бо,
    ходить с холопом вам негоже
    По вулиці одній.
    Вам подавай як для мойсея
    Щоб роступилася дорога всея !
    Щоб білі чоботи шкіряні
    Та ноги бідні, голодранні
    Не бачились в одних путях !

    Та люде, прошу, схаменіться
    В народ сей бідний подивіться
    Загляньте прямо їм у очі
    Що так не досипали нóчей !
    Для вас панів се так старались
    І за роботу всюю брались
    Аби в раю себе ви чули...
    Та поки ви ще не тварини
    Питаю я, в свої останні днини
    Такі слова:

    Невже
    Невже нема у вас сумління
    Немає совісті, ані терпіння
    Щоб жити так як жили всі ?

    Авжеш нема, вам бо навіщо,
    Уж лучче грабить, убивать й навічно
    Падлюкой залишитися для всіх.

    Для всіх й помрете як падлюки
    Бо не відмиються кроваві руки !
    Що мордували так чужії душі...
    Побійтесь бога, бісові чинуші !
    2020


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Ірина Людвенко - [ 2020.02.10 23:59 ]
    Тобі
    Минає час. Заплутались у вітті
    Чи відголосся, чи забуті сни.
    Мені здається - я іще у літі!
    А бабиної повно сивини...
    Не озираюсь я, прямую далі.
    До зльоту, до останнього "бувай!"
    Колись ти дарував мені конвалії,
    А нині перетнув зимовий край...
    Мені до тебе - бігти-недобігти.
    А часу тінь лише крилом змахне,
    І там, де простір змінює орбіти,
    І ти вже дочекаєшся мене.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (4)


  46. Тарас Ніхто - [ 2020.02.10 16:30 ]
    Ода свободі
    Я вдихаю свіжий аромат

    Надзвичайно терпкий, дитячо-ігровий

    Переливається нотами смаку



    Ти плюєш у мою кружку

    Більше не усміхаєшся напружено

    Постукуєш ніжкою об асфальт



    Форма речі розпливається

    Голос лунає повсюдно

    Найперші заголовки шпальт



    Я виходжу в найближчий ліс

    У світ природи тіло переніс

    Лягаю на порослий мохом камінь



    Ти дивишся з-під дерева, мов лисиця

    Ти одночасно прикрилася хащами, і нам дійство сниться

    Зиркаєш тихо і хитро



    Віє вітер, котяться пустинні гілочки

    Бринить надія, гукають інакші, що основу знайшли

    Тим часом засвітилася зірка



    Я починаю спершу кричати, бити міцну твердину молотом

    Тоді відходжу в тінь, вдихаю віяння темряви й порухів

    Закриваю очі, усміхаюся, відчуття повільно підкочується



    Ти лазиш по гілках, темно-сіра пантера

    Очі королеви, гнучкість лева

    Готуєшся стрибнути і пристрастю з'їсти



    Ми врешті сходимося, танцюємо, по-бісівськи й божественно викрикаємо

    Змішується вогонь пекла і блаженство раю

    Тоді ми поруч один одного, мовчки питаємо



    Дивимося в очі самі собі:

    "Свободу ми маємо?"

    - "Так!", паралельно гукаємо й обнімаємося.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Олександр Сушко - [ 2020.02.10 16:38 ]
    Дружня рецензія на твір Королеви Гір
    Уважно прочитав твір поетеси, зважив усі за і проти, та вирішив усе ж таки допомогти своїй коліжанці, як і належить усім нам на цьому сайті. А саме - підказати, підправити, легенько підштовхнути до творчого росту. Звичайно, можна і промовчати, але так чинити негоже. Можливо мої поради виглядатимуть графоманськими. Тоді можна знехтувати пропозиціями і залишити все як є.
    Тема сліз дотична до мого давнього твору. Я наведу його в кінці, як продовження поетичного діалогу. А шановна майстриня може мене розбомбити в пух і прах, або подякувати за роботу. Це вже як складеться. А заодно і ви, мої шановні колеги.
    Отже,

    Із сліз пахучі квіти виростають,
    Та краще би не лити гірких сліз,
    А потім їх дощі все поливають,
    Й співає їм плакучий верболіз.

    А сльози ті, неначе намистини,
    Що котяться з очей, немов з джерел,
    Вони, неначе росяні краплини,
    І вітер по щоках їх десь розтер.

    Але на землю деякі вже впали,
    І проросли там квітами вони,
    Та головне, щоб квітів тих не рвали,
    Бо стогін прозвучить від їх струни.

    Сльозини-квіти дуже особливі,
    Їх не посадить жоден садівник.
    Як сльози лити – то лише щасливі,
    Щоб в жодну квітку біль наш не проник.

    29.01.2020 р.

    Із сліз пекучих – неприпустимий збіг приголосних зс.
    Пахучі квіти із сліз….. сльози та піт, і те, що з них виходить - не варто обдаровувати таким якостями. Якщо ви кажете, що краще не лити гірких сліз, то варто вказати що це за сльози. Явно що не сльози радості.
    гІрких сліз – ГіркИх, а не гІрких. Неправильний наголос.
    А потім їх дощі все поливають – слово все зайве. Вжите для рими.
    …поливають й співає – тьйсп – поганий збіг приголосних.
    Із сліз, а сльози, сльозини-квіти, плакучий, сльози лити… - словесні повтори зменшують естетичну привабливість твору.
    Джерел – розтер - відсутня рима. Треба аби вона була скрізь, або ніде. В ідеалі.
    Вони, неначе росяні краплини – прямі порівняння з використанням наче, неначе, мовби, немовби – це моветон. Так віршують початківці. Можна використати у такому короткому творі лише раз. А краще їх узагалі уникати.
    І вітер по щоках їх десь розтер - якщо розтер по щоках, то це вже не десь, а саме на щічках. Тобто слово десь – зайве.
    Але на землю деякі вже впали,
    І проросли там квітами вони - якщо вже впали на землю, то звісно що це сльози. Уточнюючий займенник вони – зайвий.
    Впали-рвали - дієслівне римування збіднює твір.
    Особливі-щасливі - одноманітна прикметникова рима.
    Їх не посадить жоден садівник. – вельми сумнівно. І садівники є тонкосльозі. Я наприклад, коли сію квіти можу і порюмсати від розчулення для годиться. Чом би й ні?
    «проросли там квітами» - множина, а далі «…від їх струни» - однина. Від їх струн линуть стогони.


    Давайте спробуємо причепурити.
    Отже,

    Зі сліз печалі квіти виростають,
    Та краще би гірких не лити сліз.
    Холодний дощ думок тривожить пам’ять,
    Печаллю став душі ущерть наливсь.

    І котяться пекучі намистини
    З обвуглених бідою віч-джерел,
    А там, де впали росяні краплини -
    Не буде ні кущів, а ні дерев.

    А будуть квіти зла - труйні, колючі,
    Поміж убитих горем чорних врун.
    Не рвіть їх! Бо інакше пам’ять змучать!
    Поріже душу стогін їхніх струн.

    Жура на горизонті. Буде злива,
    Тривожиться за квіти садівник.
    Печаль пройшла. Сьогодні я щаслива,
    Мій біль у жодну квітку не проник.

    29.01.2020 р.

    А це мій твір на подібну тематику, написаний у 2004-му році.

    Росина

    В долоню поклади росину,
    Сльозу ув іншу зарони:
    Що важче – скалки неба сині
    Чи плач із горя та вини?

    Роса – кришталь, омитий світлом,
    Блищить, як дивний самоцвіт.
    Сльоза – то почорнілі квіти
    Поміж холодних, голих віт.

    Роса – дитина щастя й волі,
    Землі і неба чистий звук.
    Сльоза ж гірка – краплина болю,
    Пекучий плід душевних мук.

    Безсилі тут ваги залізні
    І мудрі, навчені мужі:
    Сльоза й роса в усьому різні,
    Мов камінь в полі й на душі.

    2004



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  48. Євген Федчук - [ 2020.02.10 14:34 ]
    * * *
    Чуття народу в кожного в крові.
    Буває так, що це чуття згасає,
    Коли роками в нашій голові
    Чужинська мова душу колисає.
    І засинає приспана душа,
    Змиряється з прийдешнім і майбутнім.
    Не відчуває радості в віршах
    І кобзу вже не відрізнить від лютні.
    Чужі слова і думки теж чужі
    Здаються власними і рідними одвіку.
    Далекі чужоземні міражі
    У почуттях зливаються без ліку.
    Здавалось – все: тебе не відродить,
    Твоя душа навіки вже заснула…
    Та ледве рідне слово задзвенить
    І вже вона прокинулась, стріпнулась.
    Мана зника і знову чуєш ти
    Свій поклик крові і чуття народу.
    І почина навколо все цвісти,
    І дихається легко і природно.
    Ти знов живеш життям своїх батьків
    І всіх навколо ти до цього кличеш.
    Їх душі теж прокинуться зі снів
    І наша Україна буде вічно.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  49. Олександр Панін - [ 2020.02.10 14:50 ]
    Кохана
    Перелюбства знедолена бранка,

    Почуття у сум’ятті мої,

    І тавро невблаганне – «Коханка»

    Обпікає, горить на чолі.


    Він – жонатий,

    тяжка перепона -

    На біді не цвіте благодать,

    Не ображу дружину законну,

    Не дозволю сім’ю зруйнувать.


    Всі, здається, про мене торочать,

    Кривопосміх струмить, виграє,

    Перехожих вдивляються очі

    Прямо в душу і серце моє.


    Дивні сестри –

    Любов і Страждання,

    Сонця промінь згасає між хмар,

    Гіркота,

    Чорний Келих Кохання,

    Десь на денці –

    Блаженства Нектар…

    ***

    Я Гріха перед Небом зрікаюсь,

    Безталанну картаю любов,

    Щиро каюсь, а потім зриваюсь,

    Знов грішу і кохаю ізнов…


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  50. Євген Федчук - [ 2020.02.10 13:29 ]
    Клен
    На високій кручі, де трава зелена
    Закохалась осінь в молодого клена.
    Закохалась осінь та й він закохався,
    Її дивним чарам та словам піддався.
    Шепотіла осінь клену про кохання,
    Виконати рада всі його бажання.
    Одягнула клена в золоті одежі
    Аби усі знали кому він належить.
    Осені в коханні клен також звірявся.
    Молодий, гарячий, що в тому він знався?
    Думав, що і справді покохав навіки,
    Говорив, що піде за моря, за ріки
    Аби з нею бути. Та прийшла година,
    Мала розлучатись з ним одна-єдина.
    Він їй клявся щиро, що чекати буде,
    Що своє кохання повік не забуде.
    Розтяглась розлука холодом, зимою,
    Стояв клен на вітрі один над рікою.
    Стояв та дивився де поділась мила.
    Та розлука в нього відбирала сили.
    Все ж зима не вічна, проминула скоро.
    Йшла весна, до нього забрела на гору.
    Молода та гарна, весело сміялась.
    В молодого клена миттю закохалась.
    Клен очей від неї відвести не годен,
    Ще в житті не бачив він такої вроди.
    Одягнув найкраще клен зелене плаття,
    Під вінець готовий із весною стати.
    Що ж – воно й не дивно : молоді, гарячі.
    А над ними небо гірко-гірко плаче.
    То далека осінь десь одна сумує
    І до стрічі з кленом місяці рахує.
    Пролетіло літо, врешті та година,
    Коли осінь з кленом стрітися повинні.
    Йде вона до клена, золото у косах.
    Він весною марить, геть забув про осінь.
    Як побачив ту, що у коханні клявся,
    Засоромивсь миттю, багрянцем узявся.
    І стоїть червоний, відвертає очі,
    Начебто крізь землю провалитись хоче.
    І лихого, наче на душі не має
    Та мовчить, не каже, що вже не кохає.
    Так тепер щороку клен стрічає осінь.
    З сорому, напевно, червоніє й досі.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   332   333   334   335   336   337   338   339   340   ...   1829