ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Шон Маклех - [ 2016.09.20 22:01 ]
    Доктор Колвілл
    26 червня 1992 року під час подорожі графством Антрім я відвідав замок Галгорм і з люб’язного дозволу його власника – Крістофера Брука заночував там. Замок був у ті дні пустельний, господарі були у від’їзді по справах, в замку було крім мене тільки двоє чоловік прислуги, що спали на першому поверсі. Серед ночі я почув саме те, що очікував – кроки в коридорі. Я відчинив двері і голосно гукнув: «Докторе Колвілле! Заходьте!» Але доктор Колвілл не заходів поговорити зі мною. Потім в саду біля замку я бачив вогник, що переміщувався, ніби літав парком. А потім взагалі все зникло… Решту ночі я провів у роздумах і згадував історію цього замку… Замок Галгорм є одним з кращих замків в Ірландії збудованих в «якобінському» стилі – стилі короля Англії Якоба І. У травні 1607 року король Англії Яків I підтвердив грамотою, що ці землі належать відому ірландському ватажку і вождю клану Рорі Огу Мак Квілаллану, додавши при цьому: "Жоден капітан цієї раси ніколи не помер у своєму ліжку". Натякаючи на те, що рідко коли якийсь замок в Ірландії має більше ніж одного привида. Як він міг таке сказати? Він же теж був кельт, ще й ірландського походження… Замок Галгорм збудував сер Файсфул Фортеск’ю (Фортеск’ю Чесний) (нар.1585 року), що був племінником сера Артура Чічестера. Він абсолютно не виправдовував своє прізвисько «Чесний», навпаки, був протилежний йому. Він конфліктував з багатьма шляхетними людьми свого часу, захопив землю, обдурив її законного власника Рорі Ога Мак Квіллана і почав будувати на цій землі замок Галгорм у 1618 році. Цей же сер Файсфул Фортеск’ю під час громадянської війни на Британських островах (так званої «Війни Трьох Королівств») під час битви під Едгілл перейшов на іншу сторону – від прибічників парламенту до роялістів. Але забув про це попередити своїх людей і вони не зняли помаранчеві стрічки і були порубані кавалерією «своїх». Кривавий герцог Вюртенберг після битви на річці Бойн, замісивши в свою біографію кров і бруд, розмістив у замку Галгорм свій штаб. Намагаючись швидко отримати якісь прибутки сер Файсфул Фортеск’ю продав замок і маєтки сумнозвісному доктору Олександру Колвіллу, що був алхіміком, і як стверджували місцеві жителі, і як говорить легенда, займався чорною магією, був чаклуном і продав душу дияволу в обмін на золото та знання. Згідно переказів, деякі з яких задокументовані, портрет доктора Олександра Колвілла не може покинути замок Галгорм, інакше трапляються страшні нещастя. Привид доктора Олександра Колвілла досі живе в замку, ночами чути його кроки в кімнатах замку. В інші ночі, коли кроків в замку не чути, примарне світло мерехтить в парку біля замку. Це доктор Колвілл шукає свій скарб, який він втратив більше 300 років тому. Замок Галгорм та маєток купив у 1850 році Янг – багатий купець, що торгував тканинами та білизною. Його двоюрідний брат – сер Роджер Кейсмент жив тут протягом шести років, одночасно навчаючись в академії Баллімена. Родина Янг періодично жила в цьому замку і в 1865 році в замку Галгорм народився відомий ірландський вчений Роуз Янг. У 1980 році Крістофер Брук і його родина успадкували замок та маєток Галгорм, почали вкладати кошти, щоб перетворити замок і маєток Галгорм в один із кращих маєтків Ольстера. Наступного дня, покидаючи замок Галгорм я написав таке:

    Докторе Колвілле!
    Ви даремно блукаєте
    Темними коридорами ночі,
    Краще б ковтали зоряний пил
    Вічної порожнечі Неба –
    Літнього і бездонного,
    Осіннього і холодного,
    Весняного і вогкого,
    Зимового і мертвого.
    Докторе Колвілле!
    Загублений сучасниками волоцюга-книжник
    Серед білої лілії і червоного лева,
    Дарма Ви шукаєте метал Сонця
    У сутінках парку свідомості темної,
    Дарма бавились ртуттю часу
    Протягом свого віку жорстокого:
    А може Ви десь сховали Істину?
    Оту, сокровенну, що вічністю куплена
    Під гуркіт гармат століття буремного?
    Бо метал Сонця – для чого Вам
    У країні вічних сутінок,
    І камінь філософа чи потрібен
    Там – де всі тільки тіні?
    Чи може Ірландія здалась Вам
    Такою потойбічною, такою нетутешньою,
    Що Ви ховались від неї
    В кімнатах тісних свого замку понурого?
    Докторе Колвілле! Сер!
    Лорде ясновельможний,
    Не хочете зі мною
    Перекинутись навіть фразою?
    Надто цінуєте свою Істину?
    Нехай малу і надщерблену?
    Докторе, докторе…
    Палітурки Ваших книжок
    Чорними воротами – в безодню розчахнуті.
    Навіщо блукаєте досі
    Замком своїм вічно осіннім?
    Сутінковим і потойбічним?
    Навіщо стережете досі
    Портрет свій?
    Що ж Ви уникаєте розмови
    Навіть зі мною?

    (На світлині – замок Галгорм. Фото 1992 року.)


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  2. Артур Сіренко - [ 2016.09.19 01:03 ]
    Сполох дзвіниці попелу
    Дзвіниця
    Збудована з попелу
    Підносить прозорий дзвін
    В небо – за хмари розтерзаних днів.
    На сполох
    Били в ті дзвони мертві.
    Дивіться: по сходах
    Дзвіниці
    Від якої лишився попіл,
    Тільки попіл сірий у жмені
    Йдуть дзвонарі мертві з сяючими очима
    Вдарити в дзвін незримий,
    Сповістити живим –
    Хто лишився,
    В кого серце ще не зотліло,
    В кого серце ще не сточила
    Черва зневіри й байдужості,
    Сповістити одвічним дзвоном
    Про те, що війни пожежа
    Нищить весняне жито,
    Спопеляє священну землю,
    Що сарана двонога
    Розпочала нашестя
    На поле наше священне,
    Що мусимо ми бути
    Нині людьми заліза,
    Людьми незнищенної криці.

    (Яка ти гаряча – земля спопеліла,
    Вже стільки часу – як згоріла дзвіниця,
    Вже навіть розвіяв вітер
    Останню жменю сірого попелу,
    А я все чую
    Як дзвонять на сполох мертві.
    Мертві.)


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  3. Шон Маклех - [ 2016.09.18 00:27 ]
    Кроки леді Ізабель
    У 1992 році я черговий раз відвідав Ольстер. Побував і в графстві Антрім. Був я в тих краях по свої справах, але заодно відвідав і подивився кілька старовинних замків, зокрема, я відвідав замок Баллігаллі. Нині це готель, популярний серед туристів, але замок має свою моторошну історію. І то не одну. У замку є привиди (мало не написав «живуть привиди», але чи можна до привидів застосовувати таке слово? Адже це існування після смерті, зовсім в іншій іпостасі…) Зокрема, в замку живе привид леді Ізабель Шоу. Цей привид має звичку стукати в двері кімнат, а потім зникати. Колись давно леді Ізабель Шоу її чоловік закрив в башті замку і морив там її голодом. Вона покінчила життя самогубством, викинувшись з вікна башти. З того часу її привид блукає замком. Ще один зловісний привид - леді Ніксон. Вона теж жила в цьому замку, але вже в ХІХ столітті і померла там же. Інколи вона блукає замком і чути шарудіння її шовкового плаття. У замку Баллігаллі є окрема кімната, яку часто відвідують привиди – її так і називають – кімната привидів, вона розташована в маленькій башті в кутку замку. Ця кімната не використовується як номер готелю, щоб зайвий раз не лякати відвідувачів. У 2003 році менеджер готелю Ольга Генрі сказала, провівши якийсь час в готелі: «Я раніше дуже скептично ставилась до всього надприродного і до привидів тим паче. Але чим більше я перебуваю тут, тим більше я думаю, що безумовно є щось у цьому замку…» За словами Ольги Генрі, один гість зупинився в одній з кімнат в башті біля «Кімнати привидів» і серед ночі прокинувся, бо його плеча торкнулась рука дитини. Потім він почув, як дитина бігала по кімнаті і сміялася, але в кімнаті крім нього нікого не було. Він з переляку вибіг у вестибюль і боляче вдарився. У грудні 2003 року Ольга Генрі створила «Кімнату-в’язницю» в башті, господарі готелю очікували гостей, що замовили столик. Накрили стіл. Ольга Генрі замкнула кімнату, а потім, коли знову відчинила кімнату побачила, що серветки розгорнуті, навколо столу розкидані недоїдки. Цей замок ховає ще багато моторошних таємниць… Коли я ночував у цьому замку - я був самотнім відвідувачем. Більше туристів не було. Але по замку цілу ніч хтось ходив - було чутно кроки і шарудіння шовкового плаття...

    Кроки у темряві:
    Леді білого шовку,
    Леді темних ночей одкровень,
    Леді епохи шовкової
    І кораблів вітроплинних,
    Господиня старого замку.
    Мій келих наповнений віскі –
    Терпким і старим як ці стіни:
    Повиті гілками-руками
    Чіпкого плюща-повзуна.
    Колись в самотній кімнаті:
    Холодній як камінь-свідок
    На березі моря сумного
    Я слухав стогін вітру –
    Свого старого друга
    Такого ж філософа вічності
    Як всі ми – старі ірландці.
    Нині в порожньому замку
    У мене цікаві гості
    Для бесіди-одкровення
    Довгої як зима:
    Наша дощава і мокра.
    Сьогодні в мою кімнату
    Тиху, як межичасся
    Завітали дві леді незримі
    З шурхотом плаття шовкового:
    Леді! Ви тут господині:
    Сідайте в м’які крісельця,
    Будемо слухати стукіт годинника,
    Гомоніти про вічність…

    Примітка: На світлині замок Баллігаллі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  4. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.16 16:21 ]
    Жінка-загадка
    Вже вкотре тебе звабила
    Моя лукава усмішка,
    В очах - іскринки радості,
    В душі - любов відлунює.

    Й надалі таємницею
    Для тебе залишаюся,
    Скільки вже літ розгадуєш -
    Не знаєш що за "ширмою".

    А є ще там "цікавинки",
    Їх бережу для тебе я.
    Якщо відкрити зразу всі -
    Не буть мені загадкою.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  5. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.16 16:59 ]
    Схилила голову калина
    Схилила буйну голову калина
    У вічному поклоні над могилою,
    Червоних сліз немало вже пролила
    Вона в журбі і тузі за загиблими.

    Нащадки вдячні то її садили
    У пам"ять про дідів й батьків своїх,
    Які відважно землю боронили
    Та волю й славу здобували їй.

    До рук взяли онуки нині зброю,
    Зійшлись в кривавім герці з ворогами.
    Стоїть калина-мати у скорботі
    І гірко-гірко плаче за синами.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  6. Шон Маклех - [ 2016.09.15 00:48 ]
    Стiни i плющ
    На заході Ірландії, в графстві Ґолвей стоїть замок Менлоу або ірландською Мон-лох –«Замок маленького озера». Цей замок здавна належав шляхетній родині Блейк. У 1910 році сталася така подія. У замок викликали акушерку, вона досить пізно їхала в цей замок крізь ліси і хащі – замок стоїть в глушині. І по дорозі вона побачила фейрі, що танцювали в колі на лісовій галявині і було чути чарівну музику. А через деякий час 26 липня 1910 року в замку сталася пожежа і всі загинули. Тіла всіх загиблих знайшли, в тому числі служниць. Але тіло юної леді Елеонори Блейк пропало безвісти. З усієї родини вцілів тільки юний 16-ти річний Улік Блейк, що був на час пожежі в Дубліні. Але через кілька днів його знайшли мертвим в машині. Замок був закинутий і нині перетворився в повні руїни, що заросли плющем і диким виноградом. Відвідавши не так давно замок Мон-лох я довго блукав серед його руїн слухаючи тишу, раптом згадав, що у Єйтса є «Стіни і плащ», а тут стіни і плющ, а потім написав таке:

    Творцю хвалу співає плющ
    Крізь морок вікон-зіниць
    Крізь тьму, де світло вітає ніч
    І перед мороком падає ниць,
    Ми всі безсилі, ми всі лиш тіні
    Позаду безодня років.
    Що наша плоть? Нетривке миготіння
    Витвір нескАзанних слів.
    Там, за межею, там, за стіною
    Буття, що як гніт догоря
    Нам сниться минуле, нам сниться життя
    Наше. Чи то чужих людей, нам сниться зоря
    Прийдешнього і того – за межею. І тло
    Страшної казки і наша дійсність. Пройшло.
    Проминуло. Сто поколінь
    Бачили тут одне:
    Трава, вода і плющ на стінах,
    І наше життя скляне:
    Скалками гострими і кришталевими
    Дні. Музика вічності, хащами, хащами йти.
    Думаєш справжній, думаєш сущий – ти?
    А там за стіною, там за межею
    Там, де ми всі малі.
    Істина ходить, істина бродить
    Там – в чорноті землі.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  7. Шон Маклех - [ 2016.09.15 00:03 ]
    Леді Стайрс
    В Ірландії, недалеко від Дубліна стоїть замок Ардгіллан. Біля нього є міст Ардгіллан, що стоїть над затокою Ірландського моря на дорозі з Дубліна в Белфаст. Колись біля замку жила леді Стайрс. Чоловік у неї був моряком. Одного разу він пішов в море і не повернувся – пропав. Леді Стайрс довго стояла на мосту дивлячись в нескінченне синє море виглядаючи чоловіка, але він так і не повернувся. А вона все стояла на мосту, доки не померла. З того часу на мосту та в замку Ардгіллан інколи бачать привид леді Стайрс. Якщо прийти на міст Ардгіллан в ніч на самайн і зустріти леді Стайрс, то вона скине необачного подорожнього з мосту в море і втопить його. У 1998 році в ніч на самайн я пішов на міст Ардгіллан, але леді Стайрс так і не зустрів. Я розказав цю історію своєму старому знайомому – Джеймсу Карпентеру, художнику. Він не повірив мені і запитав здивовано: «Що ви там всі в Ірландії курите?» Але ця історія все не йде в мене з голови. Я ще кілька разів після того приїжджав на міст Ардгіллан в ніч на самайн, але все намарно. І тоді я написав таке:

    Леді Стайрс!
    Ви знаєте, море це теж небо,
    Таке ж інколи синє, а інколи чорне,
    І теж, коли вітряно, каламутне і непрозоре,
    Там теж плавають птахи-риби
    І череваті кити-хмари,
    Там теж любить купатися Сонце –
    Рудоволоса коханка Всесвіту,
    Леді Стайрс!
    Ви знаєте, море це теж небо,
    Воно таке ж солоне,
    Як бувають солоними заповітні мрії –
    Такі сокровенні, що кров з губ покусаних,
    Коли ми дивимось вгору або в глибину.
    Леді Стайрс!
    Ви розчиняєтесь в темряві
    Чи в молоці туману.
    І тільки ми з Вами знаємо,
    Що той міст – міст чекання вічного,
    Міст на дорозі з Дубліна в Белфаст,
    З міста Темної Гавані
    В місто Вогню Білого.
    Леді Стайрс!
    Самайн відкриває повітряні двері –
    Ворота з одної порожнечі до іншої,
    А Ви на мосту.
    На мосту Дощів і Чекання.
    На землі холодних камінних замків,
    На землі закіптюжених коминів,
    На землі диких гусей і сірої чаплі
    Я буду приходити на Міст Чекання,
    Виглядати Вашу постать у платті туману,
    Доки не вкажете мені шлях
    У небо-море…


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  8. Шон Маклех - [ 2016.09.12 18:54 ]
    Стукiт годинника
    Чеславу Мілошу – автору «Абетки». Щиро.

    Ми всі живемо в середині годинника,
    Між його коліщатками та пружинами,
    Слухаємо оце вічне «тік-так» маятника
    І сперечаємось: хто цей годинник заводить,
    Хочемо зазирнути на циферблат
    І дізнатися – котра година,
    Одне в одного про це перепитуючи.
    А коліщатка крутяться –
    Без упину й спочинку,
    А камінчики виблискують –
    Нас до себе ваблячи,
    А ми все між гвинтиків бігаємо,
    Сенсу цього годинника шукаючи –
    Хто його змайстрував і навіщо,
    І для чого
    Отой час невпинний він міряє...
    Світ коліщаток: чи то лабіринт,
    Чи то марення Акутагави понуре,
    Чи то просто час – чорніє прірвою.
    Зав’яжіть очі чорною шматою
    І слухайте: це наше «сьогодні»...


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  9. Шон Маклех - [ 2016.09.12 18:13 ]
    Друже Вiльяме!
    Він, насправді, не був і не біг бути моїм другом: коли до нього прийшла сумна старість, я був ще дитиною і не знав, що є люди які пишуть вірші зраненого серця. А коли до нього прийшла смерть, я був ще юнаком і не знав, що в цьому ж старому місті привидів і королів помирає великий поет і що я теж колись буду писати вірші про туман і людей.

    Друже Вільяме!
    Ти співав про диких лебедів,
    Про холодне небо і сіру скелю,
    Про трьох жебраків
    І скрипаля з Дунею,
    Аж раптом побачив,
    Що прийшла жахлива краса.
    Друже Вільяме!
    Ти блукав сумним пастухом
    Селищами нашої Ірландії,
    Майстрував для журби
    Човен, шив їй плащ і панчохи,
    Щоб тихо до всіх прийшла журба,
    Аж раптом у життя наше вдерлася
    Жахлива краса.
    Друже Вільяме!
    Ти писав п’єси
    Які ніхто не розумів –
    Навіть друзі, не те що глядачі,
    Які кидали в акторів гнилі овочі.
    Ти писав, що Катлін (чи то Ірландія)
    Дочка Хулігана,
    Ти писав про прокляття Адама,
    Про волхвів і ніч, що прийшла,
    Та раптом в Ірландію вдерлася
    Жахлива краса.
    Друже Вільяме!
    Ти один плакав
    Над три кольором ірландським,
    Коли вбивали ми одне одного
    Невідомо навіщо і за що
    (Бо прийшла жахлива краса!)
    Друже Вільяме!
    У чорній ірландській вежі
    Ти один вартовим лишився
    На сторожі нашого острова,
    Виглядаєш тінь короля,
    Що прийде вісником волі.
    Бо досі в Ірландії
    Панує жахлива краса...


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  10. Артур Сіренко - [ 2016.09.12 15:20 ]
    Пустеля без лабіринтів
    Тільки пустеля.
    Ось все що лишається
    Вам в подарунок від долі.
    У спадок. У дар.
    Така дідизна одвічна:
    Пустеля. Од краю до краю.
    Од зубатого місяця
    До сонця черствого й жорстокого.
    Тільки пустеля.
    Замість води в клепсидру
    Насипайте пісок
    (Хай тече-струменить
    А не капає воском прозорим),
    Замість пшениці в мішки
    Насипайте піску
    (Бо треба така: для арени,
    Для колізеїв, для гладіаторів,
    Левів, тиранів, патриціїв,
    І навіть плебеїв: «Хліба й видовищ!»)
    Тільки пустеля.
    Нема лабіринтів. Все просто.
    Бреди – від зорі до зорі навпростець,
    Від води до води: якої не вистачить
    Навіть на келих
    Сухого колодязя,
    Не те що верблюду
    (Якого ти взяв для зразка
    Довести, що ти – то не він,
    Бо ти – бедуїн,
    Майстер наметів,
    І просто пустельник).
    Замість квітки візьми
    Гілку сухої колючки
    І подаруй музі блідій мовчазній,
    Що з шерсті овець і верблюдів
    Плете тобі килим.
    Чи саван…


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  11. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.11 10:39 ]
    Казка про Сонечко
    В колиску Вечір Сонечко вкладає,
    Бо дуже натомилося за день,
    І вмощується Ніч на бильці скраю
    Та перед сном співа йому пісень.

    А як Світанок прийде - Ніч покине
    Колиску ту гойдати й утече,
    Ранкової пори Сонце відкриє
    Свої великі очі та зійде.

    Із Висоти Небесної всміхнеться,
    На волю пустить Зливу Золоту,
    Яка в теплі скупає кожне Серце
    І Землю-Годувальницю святу.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  12. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.11 09:14 ]
    Сльоза ностальгії
    Їду нарешті до рідної хати,
    Яка одиноко стоїть край села,
    Там зелен-барвінок й трава не прим"ята,
    Й троянда під вікнами вже одцвіла.

    Охоче пройдуся стежками дитинства,
    Хоча заросли полинами вони.
    Додасть мені сили прозора і чиста
    Водиця джереьна зі смаком суниць.

    З портрета привітно всміхнеться матуся,
    Гарна така, як колись, молода.
    І спогади теплі наповнюють душу,
    А на очах - ностальгії сльоза.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  13. дощ Листя дощ Листя - [ 2016.09.10 14:45 ]
    Вушка
    Палючі сумні погляди у потилицю, тобі
    дедалі важче робити легку посмішку на обличчі.
    Різні люди продовжують стояти за тобою.
    Вони низпадають до тебе, охочі радити будь-що,
    прикриваються тобою, начебто, спілкуються,
    провокують у тобі незнану музику, слідкують,
    оперують тобою, препарують тебе,
    підкреслюють ти про них нічого не знаєш, іноді лікують...
    Ти йдеш відганяючи ці думки...
    Нагле вбивство, яке ми називаємо "Вушка", триває.
    А ти як це б назвав?

    2014


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  14. дощ Листя дощ Листя - [ 2016.09.10 14:28 ]
    Пальцями по криці
    Вона задумалась перед дзеркалом,
    В інакомисленні вона
    провела нігтиками по відображенню.
    Пальцями по криці.

    2014


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.10 11:36 ]
    Малюнок для тата
    Посилала донечка таткові малюнок
    Той, де зобразила себе і його,
    А іще рідненьку люблячу матусю,
    Для нього старалась, рідного свого.

    Від того тепліше на душі хай стане,
    Хай відчує здалеку велику любов,
    Що його чекають донька та кохана,
    Захищає ж землю, як справжній герой.

    Ми з тобою,рідний кожен день думками,
    Просимо Всевишнього в щирих молитвах,
    Щоб ворожі кулі тебе обминали,
    Швидше повертайся додому,до нас.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  16. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.10 10:02 ]
    Найкраще вдома
    А журавлі збиралися в дорогу,
    Старий вожак сказав до молодих:
    -Знайте, Неба закон дуже суворий,
    Не терпить неслухняних та слабких.

    Триайтесь міцно на крилятах,діти,
    Від курсу щоб відхилень не було.
    Ой, як далеко нам іще летіти
    Туди, де завжди літо і тепло.

    І журавлиний ключ високо зринув,
    Рідній землі прощальний кинув клич.
    Як важко покидати Батьківщину,
    Летіти ж треба, хоч душа болить.

    Бо не один із них в дорозі згине,
    І радість заберуть чужі краї.
    Чекатимуть на весну з нетерпінням,
    Щоб знов прилинути сюди до гнізд своїх.

    Та привітати щиро рідне поле,
    Співати пісню річці й берегам.
    Десь може й добре та найкраще вдома,
    Всім це відомо: людям і птахам.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  17. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.08 10:03 ]
    Хай буде хліб
    Озимину вже сіяти пора,
    Але дощу усе нема й нема,
    А без вологи зерна не зійдуть,
    В сухій землі даремно пропадуть.

    Дай дощику, Всевишній, дай води,
    Зазеленіє хай озимина,
    І лихо та біда нас обмина,
    Щоби із хлібом були ми завжди.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  18. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.08 10:44 ]
    Вишиванка для Вересня
    Задивився Вересень
    У прозору воду,
    Наче у люстерочку
    Бачить свою вроду.

    Кучерявий рудий чуб
    І чоботи жовті,
    Милувався, що й забув
    Привітати Осінь.

    Від сорому збагрянів,
    Опустивши очі.
    -Ненавмисне, не хотів,-
    Вибачення просить.

    Таки Осінь-Матінка
    Простила синочку,
    Та подарувала ще й
    Вишиту сорочку.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  19. дощ Листя дощ Листя - [ 2016.09.06 18:55 ]
    002_022 (Казка)
    Світ прекрасний,
    Бо в ньому є зрада і омана.
    Бо в ньому є лицемір'я і байдужість.
    Сонце сяє, шукаю біль і Тіла.
    Є дволикість, парує чай, зречення
    та вичікування...
    Ніхто тебе не підставить так,
    як рідна людина.
    Сповідники лиш
    серед спійманих зненацька.
    Ліси, дощі, лицедійство відчаям...
    Молода мама обнімає дочку
    "Зараз я розкажу тобі
    казку про звичайного хлопця..."

    2016


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Артур Сіренко - [ 2016.09.06 18:13 ]
    Мертві вершники, білі коні
    Мертві вершники
    Скачуть на білих конях
    Туди – назустріч заграві,
    Назустріч світанкам багряним,
    Музика: стукіт копит
    І елегія сонця-кобзи
    У якої обірвані струни.
    Ми вірили – Бог почує
    Коли-небудь нашу пісню –
    Пісню вершників мертвих,
    Що стисли навіки шаблі
    У своїх скам’янілих правицях.
    Над слідами копит
    Серце моє летить
    Над слідами коней білих,
    Які несуть вершників мертвих
    У синю безодню неба.
    Серце моє грішне
    Забарвлене соком брусниці,
    Забарвлене сонцем заграви
    Вторить звукам копит,
    Коней, як сніг білих,
    Що несуть побратимів мертвих
    У безмежну блакить вічності.
    У вугільнім мороці ночі,
    У рожевій імлі світанків,
    У синій воді вечора
    У білій прозорості дня
    Я буду черленим серцем
    Співати стукіт копит
    Коней, як Галактика білих,
    Що несуть вершників мертвих –
    Воїнів синього степу,
    Воїнів вільного сокола,
    Воїнів вічної пісні.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  21. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.06 12:07 ]
    Хай пісня літа не змовка
    А я слухаю, слухаю, слухаю
    Тихий шепіт беріз з вітерцем,
    То, здається, відлунює музика
    Ніжна-ніжна в душі.Й легкий щем.

    Горобина раз по раз спалахує,
    Мов заграва, калинонька теж,
    І стрибають каштани, мов м"ячики,
    Котяться у траву.Не знайдеш.

    Та вербовими вкрите листочками
    Чисте плесо малого ставка.
    Літо ж так відпускати не хочеться,
    Нехай пісня його не змовка.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  22. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.06 12:31 ]
    Розмаєм квітуй, Україно моя!
    Разом, українці ми сильний народ,
    Врятуєм країну від хижих заброд,
    Дамо гідну відсіч усім ворогам,
    Державу свою розбудовувать нам.

    Жага до життя додасть сили й снаги,
    Щоб діти й онуки щасливі були,
    А прапор та герб завжди гордістю був
    І подвиг героїв ніхто не забув.

    Хлібам колоситись в безмежних полях,
    У кожну родину летів щастя птах,
    Щоби щирий сміх та пісня дзвінка
    Лунали повсюди.А на рушниках

    Крилатих, барвистих - смачний коровай
    Та радість лилася щоби через край,
    Веселкою доля усім нам сія.
    Розмаєм квітуй, Україно моя!

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  23. Василь Луцик - [ 2016.09.05 22:55 ]
    ***
    – Йдучи досередини дійдеш до меж. Якщо ти смієшся і плачеш – чому ти живеш?

    – Я тобі відповім на горі Раґнарьок.

    2016


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  24. Артур Сіренко - [ 2016.09.05 01:38 ]
    Хіба що вершник…
    А мені – вершнику – тільки шматок дороги.
    Хіба що. І то запилюженої. І то під ноги.
    А мені – вершнику – торбу наповнену часом
    І то не хвилинами. Вічністю. Хоч і торба латана.
    І подерта-роздерта зорями – тими, що над Океаном,
    Що світили Колону-мрійнику чи то морекроку.
    А ти, Федеріко, такий же аміго, як той –
    З очима сумними і бородою куцою,
    Провісник усіх ідальго майбутнього (епоха мельників).
    Всі ми такі – волоцюги-безхатьки, вершники
    На дорозі (ковтати пил і про воду прозру мріяти),
    Як той – недоречний, як ми – не сучасники. Часу.
    А Ернест як завжди – милування дійством кривавим –
    Бика на арені – залізом у серце, кров на пісок.
    І війни півслова на клапоть паперу, доки є час –
    Між пострілами. Між сафарі страшними і чаркою,
    Що палить вогнем над рівниною наших спогадів.
    Федеріко. Доки мигдаль відцвіте, вже й по вечору:
    А ти кажеш: «Дон Педро», а ти кажеш: «Місяць
    Шукає своє відображення, плинь, річко, плинь…»
    А мені - вершнику - тільки б назад не вертатися
    До оцього дому неіснуючого, до цих каменів-якорів,
    А мені, вершнику на цих дорогах втомлених,
    На цих каменях смерті-мовчання тільки б не згадувати,
    Тільки б забути. І коню-схизмату на вухо прошепотіти:
    «Ми приречені…»


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  25. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.03 10:05 ]
    Дитинство пахло чорнобривцями
    Чорнобривцями та матіолою
    Гарно пахло дитинство моє.
    Із селом я розлучена долею,
    Бо життя вже так склалось.Та є

    Завжди місце на грядці й у серденьку
    Для тих квітів чудових таких.
    Вони сяють для мене веселкою
    І нагадують юні роки.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  26. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.03 09:57 ]
    Щоб усміхалося щастя
    Ми вільні люди - не раби,
    Хоч прагнуть нас зробити ними.
    Усі втомились від війни,
    Де наші хлопці й досі гинуть.

    Озброєна кремлівська рать
    В нас щоби не хазяйнувала,
    А школярі під час занять,
    Щоб не ховалися в підвалах.

    Рясні із неба йшли дощі,
    Не кулі сипались й снаряди,
    Спокійно спали матері,
    Не побивались за синами.

    Малеча бавилась в піску
    І будувала з нього замки.
    Дай, Бог нам доленьку таку,
    Щоб усміхалося всім щастя.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  27. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.02 10:21 ]
    Осінь я не кликала
    Осене, осене,
    Я тебе не кликала,
    Поблукай, прошу я
    Вуличками тихими.

    А до мене не йди,
    Бо ще хочу літечка,
    Душу не холоди,
    Хай вона зігріється.

    І купається теж
    У любові й ніжності.
    Невже ти відбереш
    Миті ці чудеснії?

    В коси срібні стрічки
    Ти вплела легесенько,
    Та прошу, не спіши
    Торкатися серденька.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  28. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.09.02 10:14 ]
    Зло розтопчіть копитами
    (другий варіант пісні "Рідній сторонці - миру віночок)


    Їхали коні
    Та й притомились,
    Стали вороні,
    Води напились.

    В лузі широкім
    Всю ніч паслися,
    Спочили трохи
    Та й подалися.

    Скакали полем
    І мчали лісом,
    Линула болем
    Тужлива пісня.

    Це України
    Плач за синами,
    Котрі все гинуть
    Заради мами.

    Ой, мчіте, мчіте
    Все далі й далі,
    Зло розтопчіте
    Ви копитами.

    В степу розвійте
    Дими і попіл,
    Нехай же війни
    Згинуть назовсім.

    Бавиться вітер
    Нехай у гривах,
    Прагнемо жити
    Усі щасливо.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  29. Артур Сіренко - [ 2016.09.01 19:23 ]
    Сталактити черепа
    А далі – тільки поле порожнє, засніжене,
    Бо в черепі замість думок ростуть сталактити,
    Бо все відібране на полях війни горожанської
    Замість слова «кохаю» - лускаті постріли,
    Замість пісень гармати. І мерці, що пишуть вірші,
    І мерці, що вірші читають. Не тільки мої.
    І мерці, що вірші шматують, ріжуть їх на дрібні літери,
    На звуки. А музику – на кавалки струн,
    Що нагадують дротики, які потім поскручують
    У колючки такі іржаві і скажуть нам,
    Що то теж струни – грайте на них мелодії,
    Мелодії сталактитів черепа.
    ……………………………………
    У країні поетів розстріляних,
    У країні копалень бездонних
    Тільки поля засніжені
    Для тіней безпритульних,
    Що блукають мішенями сірими
    Для окупантів собакоголових
    Та
    Хто про що – а я про Іспанію,
    Кому що, а мені криця
    Меча не тутешнім вітром іржавленого,
    Не тутешніми вершниками щербленого,
    Вітряки, не тутешніми теслями окрилені,
    Кінь, не тутешньою тьмою народжений,
    Мовчання, не тутешньої тиші шматок.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  30. Артур Сіренко - [ 2016.09.01 19:58 ]
    Коли запанує тиша
    Коли замовкнеш моє серце?
    Коли затихнеш, згасиш стукіт
    Як гасне свічка, коли гусне тьма?
    Коли в обіймах світла
    Перетворишся в мовчання?
    Я запитав це в кедра, що поему
    Складає і співає споконвік
    Вже не одне століття – там,
    В обіймах вітру, на скелястих брилах
    Ґорґан замшілих, що луною досі
    Повторюють слова повстанців,
    І серед туманів, що поглинають все,
    Як губка, як вогкий старечий Час.
    Я запитав і марно чекаю одкровення,
    Я – блукалець,
    Я – короткий спалах у пітьмі
    Доріг чи то шляхів, чи то стежин
    Нізвідки в нікуди. Іспанця Федеріко
    Цікавило одне старе питання. Одне. Лише.
    А мене цікавить, крім цього віковічного,
    Коли
    Не буде чути тупіт окупантів –
    Чобіт свинцевих тупіт по моїй землі?
    Коли?
    Та кедр мовчить
    Чи може я не чую, як він промовив:
    «Та тоді
    Як ти – бо більше нікому –
    Проженеш цих зайд з землі
    Яку тобі даровано, яка твоя.
    І вже тоді мовчи у віковічній тиші,
    І вже тоді в потоці світла гасни,
    Там, за межею України,
    З межею степу, лісу, води і неба.
    Там.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  31. Катерина Мірошкова - [ 2016.09.01 17:03 ]
    Дивні полотна
    В сутінках вечір
    Пише на небокраї
    Дивні полотна.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  32. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.31 11:30 ]
    Калинове намисто
    Намисто червоне калині
    Вітер-пустун розірвав,
    Посипались ягоди стиглі,
    Згубилися десь поміж трав.

    Птахів же вона попросила,
    Зібрати щоб допомогли.
    Носили в дзьобах легкокрилі
    Ті намистинки малі.

    На срібну тонку павутину,
    Що бабине літо дало,
    Швидесенько їх начепили,
    І сяє намистечко знов.

    А вдячна калинонька-мати
    Всміхнулась пернатим згори.
    То ж буде їм чим смакувати,
    Коли вкриють землю сніги.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  33. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.31 11:08 ]
    Шкільний дзвінок
    Шкільний дзвінок співає малиново,
    За парти кличе хлопців та дівчат.
    Та не для мене він лунає знову,
    А для моїх улюблених внучат.

    Вже майже пів століття промайнуло,
    Коли для мене він тоді дзвенів.
    Ті роки безтурботні не забула
    І дорогих мені учителів.

    Коли його я чую - чомусь плачу,
    І серце в грудях б"ється, мов пташа,
    Наче свою далеку юність бачу,
    Яка в життя доросле поспіша.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  34. Катерина Каруник - [ 2016.08.30 12:28 ]
    А потім поїдемо в Аккерман
    … а потім поїдемо в Аккерман
    до Йоана Сучавського
    Там особлива вода

    Ти ще віриш у зцілення?
    Скільки їх понівечено в цій нескінченній боротьбі за свободу?
    Ти дійсно віриш у їхнє зцілення?
    Усіх життєдайних і живосильних джерел світу
    всіх славних храмів і ікон
    чи стане на те
    щоб вигоїти їхні болі

    По наших степах виростають нові могили
    нові насипи
    нові хрести
    нові кам’яні виродки
    що по черговій сотні літ набуватимуть міфічного значення
    Чи хтось коли-небудь спиниться
    чи поклониться химерному безіменному стовпові
    самотньому боввану посеред білого гречаного поля?
    Чи хто наважиться витягти цебер води з закинутого колодязя
    чи дозволить тій темній як фортечні нутрощі і прудкій як ящірка воді
    відживити власну пам’ять
    наповнитися нею
    наче ріка навесні?

    По наших степах річки повсихали
    повсихали й живильні джерела
    й суха-сухезна пожовкла стерня
    задихаючись від пилюки
    снить себе розбуялим колоссям
    і вірить у весну
    вірить у дощ
    вірить у власне зцілення.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (3)


  35. Уляна Світанко - [ 2016.08.29 19:43 ]
    * * *
    Жахлива спека.
    Серпень добряче захмелів.
    Він добре знав чого вона хоче.
    У цих очах дівочих
    крижаний холод.
    Синій холод.
    Змерзле серце судомить
    від ніжних дотиків. (Все, як ти хотів).
    Це вже не вперше…
    Гарячі тіла, сп'янілий розум…
    Тебе кидає об стіну.
    Світанок вгамує біль.
    Не вперше… Звершуй
    своє катування цілунками,
    моя Любове!
    Напівжива/мертва ще не час!
    Знову
    зболений синій погляд стріне вас…
    Невже жива?
    Ледве-ледве… Дарма!
    Ти – лялька?! Донедавна улюблена,
    закинута щойно на нижню полицю,
    вже схолола
    лялька:
    «Ма-ма». «Ма-ма».

    28.08.2016


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  36. Артур Сіренко - [ 2016.08.29 13:59 ]
    Келих білий
    Я наповню мій келих туманом
    Густим, непрозорим, липким,
    Як молоко корови білої та комолої,
    Тої самої, що блукала
    Чорнотою Всесвіту і
    Розлила з м’якого вимені
    Білу смугу Галактики,
    По якій ось так і мандруємо
    Кермуючи возом бурлацьким
    Від одного Сивашу до іншого
    Пересипу-Перекопу-Перемуру.
    А у снах на махновській тачанці
    Скоростріл затискаючи пальцями
    Все так само кладу окупантів
    У траву, у траву, у траву.
    Гусне вечір. Як раніше, не спиться,
    Не сниться, не мариться і не літається.
    У кинутій хаті,
    Що стримить дерев’яною вежею,
    Дитинцем дитинства
    Серед лісу кудлатої містики
    Я ковтаю туман
    Як ковтають вино забуття,
    Як проціджують смерть
    Крізь сито діряве років,
    Крізь зуби століть.
    Як п’янить цей туман...
    Як хилять на сон
    Ці подушки мохів...
    Ці дерева в імлі,
    Що шепочуть: «Засни!»,
    Ці черлені брусниці краплини -
    Черлені, як кров.
    І це дерево - тепле на дотик
    І легке, як життя,
    І своє, як труна.
    Прозорими крилами бабки
    Дні шурхотять. Я живу.
    Я блукаю. І келих туману
    Я п’ю...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  37. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.29 09:06 ]
    Щаслива
    -Кохаю, кохаю, - шепочеш ти так мені гаряче,
    Відповідаю, що вірю і щиро також люблю,
    В обіймах тону, наче в морі тепла та радості,
    І це почуття нізащо вже не згублю.

    -Щаслива, щаслива, - промовляю укотре подумки,
    А сяючі очі розкажуть усе-усе,
    Що я не захочу ніколи вже іншої доленьки,
    Хай хвиля кохання удвох нас в житті несе.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  38. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.29 09:13 ]
    Крадеться осінь непомітно
    Крадеться осінь непомітно,
    Сховавшись за старі дуби.
    Ромашкове ж барвисте літо
    Іще приходить у сади.

    Але увечері, прозябши,
    Жовтавим листячком тремтить,
    Відходить, із собою взявши
    Неба бездонного блакить.

    Запах суниць теж забирає,
    Ховає журавлиний ключ,
    Сестричку-осінь привітає
    І вируша в далеку путь.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  39. дощ Листя дощ Листя - [ 2016.08.28 15:01 ]
    002_021
    О, ні, я знову нап'юся, згадуючи
    про минуле, Вільний час, її біль... звільни
    мене! Я Не знаю з ким я зараз... Бачиш
    я можу співпереживати... і сміх, і гріх,
    чотири стіни, чайник закипів...

    2016


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Олексій Могиленко - [ 2016.08.28 09:10 ]
    Клондайки-геноцид лісу
    Вони падали ,ніби підкошені смерті косою,
    Півстолітні дуби і сосни .
    Вірніше, просто підкопані
    Лопатами гострими.

    А дерева мріяли вмирати стоячи...
    Коли листя -роки по одному відривав би вітер часу,
    Коли б сивиною сухі гілочки появлялися
    І їх з кожним роком все більше ставало.Здавалося,
    Коли поруч росте безліч внуків та правнуків
    І в їхньому гіллі пташинно-весело ,гамірно,
    Тоді й помирати зовсім не страшно.

    Страшно було бачити смерть своїх рідних ,
    Коли давлячись плоттю-тирсою
    Вгризався в окоренок-горлянку
    Цеп зубами гострими ,
    Перегризав її повністю
    І дерево падало...
    Лиш пеньок нагадував ,
    Що тут буяло життя.

    Проте навіть мертве дерево ще довго жило.
    Пам'ять душі залишалась у виробах.
    З деревини ,що із лісу вивезли
    Люди робили колиски дитячі ,
    Потім у школу стільчики,парти
    І дошку ,щоб на ній написати :
    "Бережіть ліс-легені планети."
    Врешті-решт усім робили дім,
    Точніше-домовину для тіла людини.
    Бо ж душа йде до Бога вічноживого ,
    А тіло -то порох ,вертається до пороху знову.

    Вони падали ,ніби підкошенісмерті косою,
    Могутні дуби і стрункі сосни.
    А насправді,підло підкопані
    Лопатами гострими.

    Їм відрубували руки-коріння,
    Яке трималося міцно
    За землю ,матінку рідну.
    Ніби грудне дитя відривали
    З материнських обіймів.
    А її ,сердешну,викопували,викидали ,
    Вискоблювали.Люди шукали бурштин.

    Дерева повільно стікали кров'ю .
    Вони помирали,бо ж у крові-душа.
    Кров і сльози(сік і живиця)
    Капали в яму,що була під корінням.
    Тріпотіло злякано листя.Від болю
    Падало небо додолу.
    З розмаху гупнуло,хряснуло.
    Ворони злякано каркнули.
    Ще довго дерева судомило,
    Аж поки приходила смерть.

    Ще довго лежатиме мертвий ліс
    Нікому не потрібний,забутий,
    Жорстоко,підло убитий.
    А під ним в глибоких копанках
    Блищатимуть сльози землі.
    Лише земля знає,що все це-геноцид лісу,
    А не просто розриті,розмиті,
    Багаті клондайки Полісся.
    26.08.16.














    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)


  41. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.27 11:58 ]
    Ранкові барви
    Вранішня зійшла зоря
    І світанок розбудила,
    Прокидатися ж пора,
    Розправляти дужі крила.

    Полетіти аж на луг,
    Де гніді пасуться коні,
    Озирнутися навкруг,
    Вмити у росі долоні.

    Привітатися скоріш
    Чемно так із ранком-братом,
    Щоби той не забаривсь
    Красне сонце зустрічати,

    Яке гордо виплива
    Із-за обрію поволі,
    Ніби за селом у полі
    Жовтий сонях дозріва.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  42. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.27 11:21 ]
    Мурчик-рибалка
    Жив сіренький котик Мурчик
    Лагідний і тихий,
    Він нікого не чіпав,
    Навіть сіру мишку.

    У дворі собі гуляв,
    На сонечку грівся,
    До рибалок прибігав -
    Недалеко ж річка.

    Сяде й дивиться пильненько
    Як ловиться рибка,
    Хто впіймає величеньку,
    А наш Мурчик стиха

    Підкрадеться, підбігає,
    Навкруг озирнеться,
    Тоді лапками хапає
    Рибку із відерця.

    У кущі втіка мерщій
    З багатим "уловом."
    Чи стрічались ви з таким
    Котом-риболовом?

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  43. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.25 11:58 ]
    Уроки пташиної війни
    Ластівочки гніздечко збудували,
    Щоб там ростити діточок своїх,
    Та прилетіли горобці зухвалі
    І захопили ластівчиний дім.

    Тут хазяї з"явились легкокрилі,
    Вигонили непроханих нахаб,
    Покликали усю свою родину
    І стали з горобцями воювать.

    Хоч як загарбники велися гонорово,
    Недовго ж бо тривала ця війна,
    Пташиний рід узявся до роботи
    І горобців в гнізді замурував.

    Коли беруться дружно всі за справу,
    Тоді ніякий ворог не страшний.
    Хто любить дім свій, землю та державу,
    Віддасть усе для щастя й миру в ній.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  44. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.25 10:21 ]
    Доля сільської хатини
    А край лісу біленька хатина стоїть,
    Похилилась, давно в ній ніхто не живе,
    Вікна дивляться смутком у білий світ,
    В димарі лише вітер в дуду виграє.

    Пам"ятає цей двір дітвори щирий сміх
    Та господарів рук роботящих тепло,
    І пахучого сіна маленький стіжок
    Ніби кликав до себе струнких диких кіз.

    А собака Тарзан тих косуль не чіпав,
    Хоч породи мисливської справді був він,
    Весело і привітно хвостом їм махав
    І вітав, наче давніх друзів своїх.

    Пережила ця хата всього на віку,
    А тепер рідко жде вже до себе гостей.
    Це життя вготувало їй долю таку,
    Як іще багатьом сільським хатам тепер.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  45. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.23 09:18 ]
    Їжачок
    Я - маленький їжачок,
    Гарний в мене кожушок,
    В сотні голочок вберуся
    І нікого не боюся.

    Затишну хатинку маю
    Під кремезним дубом,
    У садочок поспішаю,
    Де яблука й груші.

    Принесу додому я
    Вдосталь фруктів стиглих,
    Буде вся моя сім"я
    Смакувати взимку.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  46. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.23 09:17 ]
    Частинка рідної землі
    Вже пахне яблуками у саду серпневім
    І груші стиглі, мов сонця малі.
    А я іду, біжу, спішу до тебе,
    Частиночко подільської землі.

    Тут все знайоме, рідне аж до болю:
    Старенька хата, наче мати нам,
    Й троянда чайна побіля вікна,
    Подвір"я поросло спориш-травою.

    А біля тину ще стоїть криниця,
    Хоча й цямриння мохом поросло.
    Нап"ємося джерельної водиці
    І втоми ніби й зовсім не було.

    Та й відчуваєм - додається сили,
    Снагу черпаєм з рідних нам джерел.
    Не забуваймо місць, де народились,
    Хоч як далеко звідси ми тепер.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  47. Шон Маклех - [ 2016.08.22 14:27 ]
    Ясен
    Х’ю Рудому О’Доннеллу. Щиро.

    Там на пагорбі
    На зеленому вересовому,
    Де колись стояв замок
    З білих каменів тесаний,
    Ясен.
    А я знав, хто стояв біля брами,
    Біля брами,
    Біля воріт тисових тесаних
    Замку Болота Куликового
    (Стріляють вальдшнепів
    Кулями залізними -
    Кров по воді:
    Пливи, ріка Шеннон,
    Пливи,
    Бо кров по воді.
    Не кричи качур - лети.
    У жмені кулі залізні,
    Йде мисливець болотами
    Торфовищами куликовими).
    А очерет коні топчуть,
    А десь руїни, а десь навіть сліду.
    Ти кажеш: «Клан наш»,
    Кажеш: «Гели»,
    Кажеш: «Навіть якщо безнадійно,
    Навіть якщо смерть болотами ходить,
    Між туману клаптями,
    Болотами куликовими,
    І банші кричить,
    Цей замок білий здобудемо
    І тримати будемо,
    Доки верес гойдає вітер,
    Доки вода в криницях не висохне,
    Доки...»
    А нині ясен.
    Там, на пагорбі:
    Між небом і вересом,
    Між Дорогою. Корови Білої
    І Рівниною Тисовою.
    Цвях забиваю
    У ворота неіснуючі
    Замку давно зруйнованого.
    Ви чуєте стукіт?

    * - «Де пірнають скелі гір
    Слейт-Вуду в озерний глиб,
    Острів листяний сховався
    Чапля біла б’є крилом...»
    (Вільям Батлер Єйтс)


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (2)


  48. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.21 19:07 ]
    Котиться літечко за небокрай
    Теплом іще ми насолоджуймось
    І душу хай тішить розмай,
    Бо скоро покотиться-котиться
    Вже літечко за небокрай.

    Замінить віночок ромашковий
    Айстр диво-калейдоскоп,
    А пелюсточки трояндові
    Жоржинам поступляться знов.

    І чорнобривці жовтітимуть,
    Де маргаритки цвітуть,
    Услід за червоною рутою
    Уже хризантеми прийдуть.

    На зміну яскраво-зеленому -
    Багряного кольору лет.
    Тихеньким серпанковим леготом
    Звучить вже осінній сонет.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  49. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.21 19:16 ]
    Сніг сивини
    Війну солдат скінчив у 45-м,
    Додому з перемогою прийшов,
    А син його був ранений в "Афгані",
    За що, скажіть пролив свою він кров?

    Онук на Сході України нині
    Боронить землю від своїх "братів".
    Усі вони служили Батьківщині
    І кожен з них миру й добра хотів.

    Але коли покликала Вітчизна,
    То не вагались, всі стали грудьми
    На її захист.Діда, внука й сина
    Торкнувся сніг гіркої сивини.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  50. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.08.19 12:23 ]
    Коли їх розкусиш
    А яблучка терпкі-терпкі
    На малій кисличці,
    Хоч позолотив їх серпень,
    Ніби й гарні з виду.

    Але тверді, немов камінь,
    Що і не вкусити.
    Так і люди теж бувають
    Гарні та вродливі.

    Та холодне мають серце,
    Черству темну душу.
    Хочеться втекти далеко,
    Коли їх "розкусиш".

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   51   ...   130