ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.17 12:19 ]
    Добрі справи чекають мене
    Привітатися хочу з світанком,
    Що його розбудили півні,
    Загадково всміхнутися ранку,
    Який сили дарує мені.

    До роботи братись охоче,
    Віншувати працею день.
    Як на захід покотиться сонце -
    Відпочить, поспівати пісень.

    Коли в сутінках з"явиться вечір,
    Треба чемно його вшвнувать.
    Він легенько накине на плечі
    Із серпанку блакитного шаль.

    Прийде нічка у зоряній сукні,
    Заколише і спать покладе,
    Щоб прокинувшись знов, не забути -
    Добрі справи чекають мене.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  2. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.16 09:29 ]
    Життєві пори року
    Юність так пристрасно кохала
    За принципом: "А будь що буде",
    Не думала, що скажуть люди,
    Цим почуттям вся віддавалась.

    Любов"ю молодість горіла,
    Хоч поміркованіша трохи,
    Та помилок теж наробила,
    А зрозуміла з плином років.

    У зрілості з"явилась мудрість,
    І почуття не охололи,
    Ніжність, добро, тепло та чуйність
    Не згаснуть в серці вже ніколи.

    Життєва осінь теж погожа,
    Краса душевна більш помітна.
    Нехай у будь-якому віці
    Щасливим завжди буде кожен.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний 2.5 (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Коментарі: (1)


  3. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.15 10:57 ]
    Мальва,терен і лопух
    На галяві ріс лопух,
    В нього вигляд пречудовий:
    Мав зелений капелюх,
    Квітка угорі бузкова.

    Він до мальви залицявсь,
    Їй підморгував лукаво,
    Навіть сватів засилав,
    Повертались з "гарбузами".

    Недалеко терен цвів,
    Пелюсточки ніжні-ніжні,
    Як співається у пісні.
    З розуму цим мальву звів.

    Не лякали колючки
    Ті тернові мальву-ружу,
    Й терпкуваті ягідки,
    Бо його кохала дуже.

    Гордий терен день у день
    Квітоньку ж не помічає.
    Дуже часто й між людей
    У житті таке буває.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  4. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.15 10:26 ]
    Ми - патріоти
    Згадуєм нині події минулі,
    Бо не забути "афганський" той біль.
    На Сході Вкраїни тепер свистять кулі,
    Які "посилає", здавалось би свій.

    Він хоче поставити нас на коліна,
    Та цьому не бути ніде і ніколи.
    Ми - патріоти своєї країни,
    Для нас головне - мир, свобода і воля.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  5. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.14 10:04 ]
    А щастя поруч
    Щастя, буває, чекаєш
    Багато-багато років,
    Тут воно ж, за кілька кроків,
    А ти його не помічаєш.

    Доленька ходить поруч,
    Лиш придивіться уважно,
    І може ви зовсім скоро
    Своє зустрінете щастя.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  6. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.14 10:25 ]
    Роботи в сонечка багато
    Там, за обрієм синім-синім
    Видно сонечка жовтії хвилі,
    Відпочити воно покотилось,
    Бо за день дуже-дуже втомилось.

    Завтра теж прокидатися рано,
    Вже й намітило новії плани,
    Треба встигнути ой, як багато,
    Бо ж робота є невідкладна:

    Розбудити квіти на грядках,
    З братом-соняхом теж привітатись,
    Рушником таким ніжним, яскравим
    Сльози-роси витерти травам.

    Колосочки позолотити,
    У ставочку водицю нагріти,
    Щічки яблукам та й підрум"янить,
    Щоби були смачні та духмяні.

    Не забути поцілувати
    У колисочці сонне дитятко,
    Кошенятко мале приголубить,
    І привітно всміхатися людям.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  7. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.13 15:15 ]
    Нічка пише сонату
    Пізній вечір.І ніч.Скрізь погасли вогні,
    Тільки місяць поволі проплив, наче лебідь,
    Поміж хмарами в сивій холодній імлі
    Заховався.І світить уже ледве-ледве.

    Тихо-тихо навкруг.Задрімав очерет,
    Заколисаний вітром.Й верба хоче спати.
    Лиш берізки шепочуться, знають секрет,
    Що для них нічка пише чарівну сонату.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  8. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.13 15:32 ]
    Материні настанови
    На твоїй руці - лінія долі,
    Я її читаю, наче книгу,
    Все про тебе знаю, люба доню
    І такий секрет тобі відкрию:

    Щоб привітно доленька всміхалась,
    Будь із нею щира та відверта,
    Справедлива, чуйна, не лукава,
    Але до мети йди сміло й вперто.

    Бо, як мовить приказка народна,
    Під лежачий камінь не тече водиця.
    Досягти в житті чимало можна,
    Коли наполегливо трудиться.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  9. Галина Щерба - [ 2016.02.13 11:07 ]
    «ГРИБОЧОК»
    Наш грибочок поселився у лісочок.
    Сонце його зігріває – наш грибочок підростає!
    Дощик його підливає – наш грибочок підростає,
    Білочка стрибає – на грибочок поглядає.
    Оченятами мургає , до грибочка промовляє:
    «Ой, ти, грибе – глибоченьку,
    Підрости ну ще хоч трошеньки!
    Я в твій «капелюшок» - уберуся
    І від дощика – сховаюся!
    Буду, як та царівна: гарна, модна і чарівна!
    А «ніжку» твою посмакую і по лісі помандрую,
    Буду пісні співати і тебе, грибочку, вихваляти.
    (01.06 2006р.)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  10. Галина Щерба - [ 2016.02.13 11:59 ]
    «ДОЩ»
    Дощ шмагає вулиці,
    Хмар рядно висить…
    Того, хто не журиться, -
    Серце не болить.
    Хто не знає сумніву,
    Хто не бачить снів –
    Хай моїх понурих
    Не чита віршів.
    Хто між сотні виходів
    Бачить лиш один,
    Не зуміє викрити
    Серед мрій стежин,
    Не осилить здогаду
    Натяків моїх.
    Дощ – то не до холоду,
    Не до нових лих.
    Ніжно він зволожує
    Пагінці трави, -
    Ти моїх хороших
    Слів не розгуби,
    Переймися сумнівом,
    Сумом і дощем –
    Те, що у минулому,
    Відійде плачем,
    Того, що в майбутньому,
    Нам не досягти.
    Гладять краплі вулиці,
    Парки і мости…
    Відійшло в минуле:
    Сумніви й плачі,
    Відчаї й печалі,
    Жахи – болі на душі…
    Скільки горя було…
    Не злічить біду…
    Я в кохання вірить
    І в ДОБРО – буду!
    Крізь дощі й роки –
    Чую я – тебе,
    І слова й думки, -
    Душу мою пече.
    Серце моє самотнє
    Тужить за тобою…
    Об’явись коханий –
    Ранішньою росою…
    Скільки літ шукаю,
    А тебе немає…
    Вітра розпитаю,
    Хай же він шукає…
    Хмари – розступися!
    Дайте сонцю шлях!
    Милий, ти, з’явився
    В мене – на очах…
    Ось прийшло майбутнє,
    Ми вже – досягли!
    Гладять краплі вулиці,
    Парки і мости…
    Сонце світить явно,
    Обнімаю я тебе…

    Все це було - немарно…
    І щастя - нас більше не обмине!
    Очі твої найкращі
    Голос, стан, хода твоя –
    Все мені серцю миле!
    І сумнівів – вже нема!
    У сердець загоїлись рани,
    У душах наших – ВЕСНА цвіте,
    Відчуваю: тепло, ніжність, пристрасть – до нестями…
    Кохання і щастя – поруч з нами іде!!!
    ( 14.10 1994р.)


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.12 11:32 ]
    Весняне
    Вже пролісками сніг запах,
    Хоча мороз щоки рум"янить,
    І близько-близько десь весна
    Летить на кониках буланих.

    Крилатих вісників-гінців
    Поперед себе посилає,
    Щоб в тому й іншому кінці
    Красную весну зустрічали.

    Щоби дзвеніли навкруги,
    Немов струмки пісні-гаївки,
    Річок високі береги
    Трава вкривала соковита.

    Щоби запахла на весь ліс
    Солодка квітонька-медунка,
    І душу сповнила мені
    П"янким кохання диво-трунком.

    2007 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  12. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.11 11:26 ]
    Україну - не здолати
    "Жайворонків" напекли,
    Свято ж - Стрітення Господнє,
    Відзначаєм його ми.
    Це зима й весна сьогодні

    Зустрічаються удвох,
    І кого хто переможе -
    Буде холод чи тепло.
    Дай усім нам, милий Боже

    Добра й ніжності серцям,
    Миру й спокою країні,
    Щоб ненависна війна
    Закінчилась.І не гинув

    У пекельному вогні,
    У смертельному двобої
    Нації чудовий цвіт -
    Наші воїни-герої.

    Бо любити їм іще
    І кохати до нестями,
    Виховувати дітей,
    Розбудовувать державу.

    Щоб вона, мов сад цвіла,
    Все сильнішою ставала
    І ворожая орда
    Україну не здолала.

    2015 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  13. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.10 10:58 ]
    Яблуко любові
    Тобі піднесла яблуко червоне,
    Немов Адаму Єва у раю.
    Тоді за всі забули заборони,
    Ти ніжно шепотів:"Люблю, люблю".

    Мені ж забракло слів щось відповісти,
    Лиш серце виривалося з грудей.
    Коханню нашому ще довго-довго цвісти,
    Ми ж все життя разом з тобою йдем.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  14. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.10 09:07 ]
    Зграя пташина - наче родина
    -Через нашу хату вже качки летять,-
    Слова пісні й досі в моїм серці.
    Бо стояла хата край села,
    Недалеко - лісове озерце.

    Водилось там багато дичини:
    Гуси та качки, навіть куріпки.
    І вони збирались восени,
    Щоб на зиму в вирій відлетіти.

    І стояли довго ми, малі,
    Махали їм руками на прощання,
    Аж поки ген за обрієм в імлі
    "Розчинялась" ця пташина зграя.

    Навесні верталися птахи,
    Їм назустріч знову вибігали,
    Хвиля-радість била в береги,
    Наче ми родину зустрічали.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  15. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.09 09:15 ]
    Бережіть жінок
    Жінкам роки не можна рахувати,
    Душею вони завжди молоді,
    Їм компліменти треба розсипати,
    Неначе зорі в небі голубім.

    І берегти, леліяти, мов квіти,
    Коханням огортати їх серця.
    На крилах щастя зможете летіти
    Разом із ними ви усе життя.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  16. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.09 09:06 ]
    Допомагає пісня жити
    Скільки себе пам"ятаю -
    Завжди й всюди співаю,
    Бо пісень багато знаю,
    Вони жить допомагають.

    Так, журлива - серце крає,
    Жартівлива звеселяє,
    Віру в краще теж вселяє,
    В дім надію закликає,

    Та любов"ю зігріває,
    Ще й коханням огортає,
    І на творчість надихає.
    Як без пісні жить - не знаю.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  17. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.08 09:30 ]
    Даруймо коханим щастя
    Тим, кого по справжньому кохаєм,
    Нині "валентинки" надсилаєм,
    Даруємо їм ласку і тепло.
    Хай же день святого Валентина
    Всім приносить радісні хвилини,
    Щоби, наче сад життя цвіло.

    Щирих слів для них ми не жаліймо
    І щасливими зробити їх зуміймо,
    Сяймо для них сонечком ясним.
    Бо ж для цього треба не багато,
    Як створити для коханих свято
    Хай підкаже серце й Валентин.

    2007 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  18. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.08 09:24 ]
    Вітер-розбишака
    А надворі вітер, вітер-розбишака
    Нагинає віти майже до землі,
    Сипле мокрим снігом та змушує плакать
    І ховає очі у сивій імлі.

    Шалапут-вітрисько все пісні співає:
    То виводить тенором,то басом гуде.
    А коли натомиться, спатоньки лягає,
    І природа-мати тишу приведе,

    Щоб оберігала спокій її сина,
    Хай ніхто не сміє його турбувать.
    Коли відпочине, набереться сили,
    Та й полетить стрімко знов бешкетувать.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  19. Віталій Ткачук - [ 2016.02.07 17:38 ]
    *****
    Ти казала що
    Кров
    Яка витече
    З моєї рани
    То просто погана
    Але коли ця кровотеча
    Внутрішня
    Самому не врятуватися

    Казала що байдуже
    Як іти
    Крижаною чи піщаною пустелею
    Бо у мене достатньо гарту
    Для обох
    Та лише кілька градусів
    Підвищення всередині
    Ледь не спалили насмерть

    Ти ніколи не згадуєш
    Що між часом
    Коли ти тільки торкалася
    Мого тіла
    І коли потекла
    Його судинами
    Різниця в ціле життя


    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (4)


  20. Леся Геник - [ 2016.02.07 13:31 ]
    Сонце
    Задивилася під ноги осені...
    ...
    І раптом побачила свою тінь...
    ?
    Осінило: то ж визирнуло сонце!
    *-*
    Добра вістка може застати будь-де.
    :)

    (16.10.15)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  21. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.07 10:07 ]
    Сюрприз закоханим серцям
    Ой, потепліло, потепліло
    Серед зими, серед зими,
    Лагідно сонечко пригріло,
    Та із пожухлої трави

    На ще блідій зеленій ніжці,
    Не боячись холодних днів,
    Біленькі пелюстки підсніжник,
    Мов оченята вгору звів.

    Природа-матінка підносить
    Сюрприз закоханим серцям,
    На довгий вік, щасливу долю
    Їх Валентин благословля.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  22. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.07 10:16 ]
    Добром щоб згадали
    Обабіч дороги каштани старі,
    Їм років із триста.Які вже й посохли,
    Котрих розкололи навпіл громи,
    А деякі радують цвітом і досі.

    У спеку під їхнім тінистим гіллям
    Приємно посидіти, тут прохолода,
    А восени вкрита всенька земля
    Плодами каштанів.Іще таки родять.

    Деревам, як людям назначено вік:
    Одним довго-довго "скрипіти" помалу,
    Комусь молодим відійти в інший світ,
    Та встигнуть багато.Добром щоб згадали.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  23. Іван Потьомкін - [ 2016.02.06 14:46 ]
    Притчі царя Шломо (Соломона)
    *Початок мудрості – набудь мудрість і всім, що маєш, розвивай розум.
    4:7
    *Піди до мурашки, ледарю, поглянь на її шляхи і стань розумнішим.
    6:6
    *Не спокусись на її вроду серцем своїм і хай не спокусить вона тебе своїми віями.
    6:25
    *Розумний син – батькова втіха, а дурний – скорбота матері.
    10:1-2
    *Зненависть викликає сварки, а любов покриває всі гріхи.
    10:12
    *Краще страва із зелені та любов, аніж відгодований віл і зненависть.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  24. Галина Михайлик - [ 2016.02.05 13:38 ]
    пісня
    Шановне товариство!
    Пропоную до Вашої уваги музичну інтепретацію вірша Василя Симоненка "Зимовий вечір", покладеного на музику талановитим сучасним львівським композитором Мироном Дацком, у виконанні Галицького камерного хору "Слов'янка" (учасником якого я є) у Львівському Органному залі, на вечорі пам'яті музичного педагога Євгена Федоренка 15 грудня 2015 року.

    Даю два записи, здійснені друзями: один - на Ютубі (краща картинка, гірший звук, безпосередньо "Зимовий вечір");
    другий - за лінком на Фейсбуку (гірша картинка, кращий звук, але тут цільним шматком записаний весь наш виступ - три твори), де "Зимовий вечір" звучить з 3хв55сек по 5хв42сек.

    Приємних вражень!


    Рейтинги: Народний -- (5.64) | "Майстерень" -- (5.79)
    Прокоментувати: | "https://www.facebook.com/sofiya.marushchak/videos/10208063639419910/"


  25. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.05 11:05 ]
    Любові ніжні пелюстки
    Якого кольору добро,
    Хто мені скаже-розповість?
    Воно є, буде і було
    Таким, що проганяє злість.

    Скільки в любові пелюсток,
    Що серденька торкнуться ніжно?
    Не остудив щоб, не засніжив
    Холод байдужості його.

    У щастя скільки є тонів
    Веселих, світлих та яскравих?
    На усмішку міняєш гнів,
    Коли в полон їхній потрапиш.

    І рясно-рясно так цвітуть
    Сади кохання й плодоносять.
    Нехай усім вони приносять
    Ті почуття, що не забуть.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  26. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.05 10:15 ]
    Зимові чари
    Диво-мереживом,
    Срібним серпанком
    Вкрила всі стежечки
    Віхола зранку.

    Інеєм, інеєм
    Білим, яскравим
    Дерева обліплені,
    Мов зірочками.

    Тихо-тихесенько,
    Вітер ліг спати,
    Вночі Королеву
    Літав розважати

    У царство Льодове,
    Воно ж не близько,
    Нелегка дорога,
    Втомився вітрисько.

    Зимонька чарами
    Щедро так сипле,
    Не перестанемо
    Ми їм коритись.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  27. Наталка Янушевич - [ 2016.02.04 23:33 ]
    Шраєр
    Шраєр

    Він торкається столітньої бруківки,

    І бруківка не стукає під обцасами,

    без єдиної хвилини готівкою

    Важко отак щовечора йти поміж часом.

    І хоч він уперше пішов у столиці

    Та й бачив світів - ого, вистачить на кількох,

    Його завше заносило в Галіцію,

    У його споконвічне місто лише для двох.

    І він вештається отим своїм містом,

    Він все застав - локалі та гасла партії.

    І все-таки найбільше хотів би сісти

    У польській школі за своєю партою.

    Його лице схоже на кільця дерева,

    Його сіра постать - майже як тінь грифона.

    Сутінь ховає його в своєму череві,

    І вулиці навколо здаються сонними.

    Його легко можна назвати лицарем,

    Можна оркестром чи цілою епохою...

    Та з пам’яті геть постиралися лиця

    І серцю байдуже, бо воно не тьохкає.

    Він завжди (треба ж такому!) був красенем,

    А вона - немов зображення на камеї,

    Але ж він не розбудить її обцасами,

    Він лиш на хвилину заверене до неї.

    А потім скрипку візьме знайомим рухом,

    Та гру почує хіба що торішнє листя,

    Серед живих не наважиться жодне вухо -

    Вглухло його галіційське півторамісто.

    Отак він щоразу сюди вертається,

    Хоча не бачить ніхто і зовсім не чує,

    Лиш крони старечі йому вклоняються

    і аж до світанку із ним одним ночують.
    2016


    Рейтинги: Народний 5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  28. Володимир Зоря - [ 2016.02.04 21:52 ]
    Марнославство
    Укотре подивився на оцінки своїх оповідань і задумався.
    Ніби співаю десь у підземному переході. Рідкісні перехожі ... Фальшиво співаю, часто і надовго замовкаю, але в шапку біля ніг все одно заглядаю:
    - Знову нічого не кинули!


    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.02 10:59 ]
    Сніговик
    Пустився дощ серед зими,
    Умився сніговик слізьми:
    -Ой, де ж ти, зимонько кохана?
    Рятуй, морозе, бо розтану.

    Зроби із дощових краплинок
    Прозоре крижане намисто.
    Вітрець, ти холодом подми,
    Сніжком закутай, обніми.

    І подарує хай для мене
    Ялинка віяло зелене.
    На радощах гопака "вріжу",
    Чим вас та дітвору потішу.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  30. Неоніла Володимирівна Гуменюк - [ 2016.02.02 10:28 ]
    День святого Валентина
    День святого Валентина -
    Це закоханих всіх день,
    Це і вірність лебедина,
    І квітучий сад пісень.

    Він, вона - дві половинки,
    В унісон сердець биття
    Не лише на Валентина,
    Назавжди, на все життя.

    1999 р.


    Рейтинги: Народний -- (4.75) | "Майстерень" -- (4.63)
    Прокоментувати:


  31. Марина Орбан - [ 2016.02.01 20:35 ]
    Закрий вікно, бо дує...
    Закрий вікно, бо дує,
    Дує з вулиці самотністю,
    Ти з своєю честотністю,
    З своєю мінорністю
    Нікому непотрібна.
    Осінь настала,
    Діти граються,
    Качелі качаються,
    І все потроху забувається,
    І так завжди.
    Памятаєш як було рік тому?
    Як сиділи,
    Їли,
    Пили,
    Це теж забувається.
    Нічні тунелі душ,
    Світло фонарів,
    Ти моє серце з'їв,
    Ти мій мозок з'їв,
    Ти мене з'їв,
    Не запиваючи.
    І знаєш, коли б не було так
    Я б не була рада
    Твій диявол носить Prada
    Де моя розрада?
    Знайди її.
    Вирушай на пошуки
    І коли все кінчається,
    Забувається,
    Прощається,
    Помахай папа.

    2015


    Рейтинги: Народний 2 (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (8)


  32. Олександр Олехо - [ 2016.01.31 11:15 ]
    Просто патологічне...
    * * *
    Я хочу все… і навіть більше.
    Ось тільки «можу» не спитав…

    * * *
    Аби ми всі були здорові,
    а бізнес ліків – навпаки…

    * * *
    Ніхто нікому і нічого.
    Хіба що трішечки своїм…

    * * *
    Ну пий скоріше, чай остигне.
    Чи ти холодну любиш їдь?...

    * * *
    Ходило всує, та даремно.
    Ніхто й спасибі не сказав…

    * * *
    Коли у правді мало толку,
    це наче борщ без буряків…

    * * *
    Натще? Холодне? І не свіже?
    Якщо горілку, то давай…

    * * *
    Усе при тямі: честь і совість.
    А все, що поза – сон ума…

    * * *
    Десь у районі мозочечка
    олію Аня пролила…

    * * *
    Ішов додому, але раптом
    на мене стовп у тьмі напав…

    * * *
    Нічого вічного немає,
    крім аксіоми: все мине…

    * * *
    - Почни із себе – провокують.
    Та я устою... я стійкий…

    30.01.2016


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (6)


  33. Леся Геник - [ 2016.01.31 09:51 ]
    я-сон, я - ніч…
    я - сон, я -ніч...
    я вигадка чиясь...
    я - епізод маленької новели,
    що безіменний автор написав
    на стінах піврозвалених фортець.
    я - згад вікна...
    я - пам'ятка бійниць,
    отих бійниць, понад котрими двічі
    вмирали горобці в утробі часу,
    уперто бавлячи змордовані вітри.
    я - тінь пера, що з їхнього гнізда
    ніяк не може впасти у канал,
    де ще тече жива (жива!) вода...
    пробач незмогу сю, невільна пташко!
    пробач, мій авторе!
    хоч ти, навспак, не мій,
    як я - твоя
    невдала вигадка...
    безвісний сон...

    (13.10.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (6)


  34. Олександр Олехо - [ 2016.01.28 09:12 ]
    Космічно-патологічне...
    * * *
    Одного разу в пеклі раю
    скінчились фрукти і смола…

    * * *
    Цей Місяць світить якось дивно:
    одним лицем і то вночі…

    * * *
    Скриплять диван, підлога, кості.
    Іржаво плаче вісь Землі…

    * * *
    Венера кликала до себе.
    Я не пішов, такий осел…

    * * *
    Збирайте водень у пакети.
    У Сонці скоро догорить…

    * * *
    Чорніла дірка над зорею.
    Зоря сивіла від жаги…

    * * *
    Шукав себе у паралелях.
    Знайшов заснулим у куті…

    * * *
    І ти, Плутоне – не планета.
    А прикидався довгий час…

    * * *
    Десь у районі Андромеди
    гори, сіяй, моя «звєзда»…

    * * *
    У тому космосі – парсеки.
    У мене – відстань до ларка…

    * * *
    Нема причини просто бути,
    коли є таїни Буття…

    * * *
    Моргає небо світлом далі,
    хоча очей давно нема…

    28.01.2016


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (6)


  35. Леся Геник - [ 2016.01.27 20:45 ]
    не лукав
    не лукав
    чуєш не лукав
    бо лукавство - від лукавого
    потім скажеш що не знав
    але той
    що стоїть перед брамою Першого
    тобі не повірить...
    бо гадатиме
    що
    знову
    лукавиш...

    (2.10.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  36. Віталій Ткачук - [ 2016.01.27 17:51 ]
    Кортона
    Кортона
    Донна на узвишші
    У пагорбі твоєї сукні
    Води ще на віки
    І лагідного вітру
    Під подолом

    Корона мурів
    Місяць та інжир
    Що падає суницями
    Під ноги
    Де вже зібралося на дощ
    Утретє цього літа

    Цих теплих ягід на узбіччі
    І прохолоди доброго вина
    Залиш мені у кошику
    На площі
    Я заберу
    Дорогою на північ



    2016


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Прокоментувати:


  37. Маріанна Алетея - [ 2016.01.27 12:09 ]
    Місячний пил
    Гармоніями місячного пилу
    притрушено мелізми.
    Так хмариться забрьоханий бемоль.
    Що чуємо з під чорних клавіш?
    Білі десь запали.
    Порушили порядок серед хроматизмів
    і пентатоніки взірець.
    Серпанок знаної чаклунської сонати
    затнув собою ніч.
    Не спить лиман
    Мандрує в ірій променем печальним.
    А нам куди? Туди?
    Де ти? Де сни
    світанок розбудив?
    А думала безсоння.
    Знову днем кінець
    Мелодії, що зорі тут складали.
    Чи ні?


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  38. Маріанна Алетея - [ 2016.01.27 12:53 ]
    Забута казка

    Дівчинко у срібних черевичках,
    куди ідеш золотою бруківкою?
    Чи справді із золота?
    Час позолоту зіб'є.
    А що залишається?
    Дівчинко у платтячку зі шлярочками,
    заховати доведеться їх під грубими светрами,
    щоб не почули стукоту серця.
    Скільки шлярок обірвано?
    За словами заступиш пульсацію очей,
    що гаснуть, та все ж посилають останній сигнал порятунку.
    Хто прочитає?
    Хтось відшукає сліди загублені. Не самотній.
    Прийде полегшення?
    Приречення.
    Зречення.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  39. Аліна Олійник - [ 2016.01.26 23:48 ]
    Комусь щастить...
    Комусь щастить
    не бачити як падають всохлі дерева
    не чути як виють бездомні пси
    не думати як засинають безпритульні діти
    не розуміти як виживають божевільні генії
    не відчувати як зупиняється рідна кров
    не знати як не приходить майбутнє
    ………………………………………………………
    комусь щастить
    зовсім нічого не бачити
    не чути
    не думати
    не відчувати
    не розуміти
    не знати
    у цьому сліпому глухому німому всесвіті


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  40. Вікторія Торон - [ 2016.01.24 01:48 ]
    За ті місця, в які ми повертаємось...
    За ті постарілі обличчя, що, як сухі метеликові крильця, готові скоро відлетіти,
    За ті голубці, які вона винесла в тарілці нашому втомленому водієві,
    За слова: «Все було б інакше, якби він тоді одружився з тобою»,
    За боязкі доторки загрубілим пальцем до екрану смартфона,
    За напхані в дорогу непідйомні торби, від яких неможливо відмовитись,
    За розпухлі фотоальбоми, де перемішалися онуки й правнуки з усіх родових гілок (як вони пам’ятають, хто є хто? ),
    За ту худеньку незрячу кицю у дворі, яка, певне, не дотягне до кінця року,
    За втрачену жвавість ходи і почуттів,
    За сльози, які завжди напоготові,
    За тишу маленьких міст, які існують століттями і згадувались ще в літописах,
    За чорно-білі дитячі фото тебе і твоїх друзів, де всі ще разом і сміються,
    За вишиті рушники й сорочки,
    За матір Божу у квітах на кожному повороті дороги,
    За «всіх і все», як співають у церкві...
    І за ту нещасну кицю...

    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  41. Михайло Десна - [ 2016.01.21 19:03 ]
    Підслухано в У...
    Раптом
    (а усе стається "раптом")
    батька запитався син
    ("ніжний" вік,
    дитина прагне
    таємниць збороти тин):
    - Тату! Тату,
    а яка різниця
    між тобою й мамою?
    - Га? Ага...
    А та...
    Ну, глянь
    на її взуття.
    Розмір.
    Розмір маминих чобіт -
    тридцять сім.
    - І що?
    - А моїх... Ну, мокасин?
    - Не знаю. Та на вигляд - більші...
    - Сорок п'ятий... "Лижі".
    Ось тобі й різниця (тата й мами):
    вся різниця - між ногами.


    Доки справжні почуття
    (материнські і батьківські)
    будуть "розміром взуття",
    буде "зношеним" синівське...

    21.01.2016


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (4)


  42. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2016.01.21 16:45 ]
    про еспресо (!)
    Почула вкотре, і всміхнулась,

    Експресо замовляв мужчина,

    У слові – усміху причина,

    Еспресо!!!, тобто не розчинна,

    А заварна, міцна і чорна,

    Арабіка, а чи робуста,

    А смак насичений так густо,

    Сон прожене, й не буде пусто.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  43. Віталій Ткачук - [ 2016.01.15 16:47 ]
    Ашраф Фаяд
    Ашраф Фаяд
    Такий незручний збіг шиплячих
    Як провокація усіх нашіптувальників
    Як насмішка з беззубої смерті

    Чому твої
    вірші такі ж рідні
    Чому на твоїй землі
    стільки ж невігласів
    Чому твої судді
    такі ж негідники

    Бо жодна віра
    не варта страти одного невірного


    2016


    Рейтинги: Народний 5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  44. Василь Луцик - [ 2016.01.15 11:09 ]
    героїчне

    Поміж космічних струн і стебел всесвіти дивляться в тебе: "Агов, людино! Що там нового на зоряній карті?".

    А ти їдеш в плацкарті.

    2016


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  45. Олександра Кисельова - [ 2016.01.13 15:32 ]
    Сколихнулось
    Що це за прозріння, що це за розмови,
    Сколихнулось ніби відголоском сну.
    Все на цьому світі почалось зі Слова,
    Найдорожче із любов'ю пригорну.

    Линуть в часі роки, тоне світ прийдешній,
    В мареві зникають постаті юрби.
    В клопотах, тривогах людоньки тамтешні,
    Споглядають в Небо - "Боже, підсоби."

    Наздогад подалі сторожко ступають,
    Силами своїми борються в імлі.
    Час від часу тіні з темряви спливають,
    Їх не відпускають спонукання злі.

    В боротьбі великій всі ми наче діти,
    Без руки твердої губимось в гріхах.
    Щире, добре слово й хочеться радіти,
    Прославляти Мудрість Божу у віках.

    10 січня 2016 р. Неділя.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  46. Олександра Кисельова - [ 2016.01.10 20:41 ]
    Зниклий сад
    Що невинні знають про підступність ?
    В чистім серці не буває зла.
    Сад Едену - гармонійна сутність.
    Та чомусь гадюка заповзла.

    План зміїний - влада над Землею,
    Не було на Небо вороття.
    Володіння зажадав Душею,
    Найцінніше - наші почуття.

    У саду ідилія достоту,
    Яснобарвне листя, вітерець.
    Чорний Ангел - заздрісна істота,
    Звів Закони Божі нанівець.

    Соромом запаленіли двоє
    І заклякли в муках від гріха.
    Довгий шлях ошуканим в двобої,
    Нарікання запізніле не стиха.

    Манівцем до світла, до Едену,
    Зниклий сад ще з'явиться. Творець
    Знає наші сумніви до щему,
    Довготерпеливий Бог - Отець.

    10 січня 2016 р. Неділя.


    Книга Буття 2. 8 . І насадив Господь Бог рай ув Едені на сході
    2. 10 І річка з Едену виходить, щоб поїти рай


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  47. Олександра Кисельова - [ 2016.01.05 18:28 ]
    Піниться шампанське
    Люцифер насправді досконалий,
    Має неабияку красу.
    Піниться шампанське золотаве,
    На десерт миндаль, терамісу.

    Знов наповнить келихи лукавий,
    Насолода, посмішки, вино.
    Поміж нас, невидимий, блукає
    Безталанних натовпом на дно.

    Вже не має усмішок та блиску,
    Сіється роздратування, гнів.
    Що ж, у чорта повна торба зиску,
    А в дітей нема солодких снів.

    Навісніє бісів дух, лютує
    Кидає безвольних в темноту.
    Особистість змучену катує,
    Перетворить серце в пустоту.

    Де жила надія світла, чиста
    А кохання вічним буть могло,
    Як і Єва, необачні, звісно,
    Там тепер все нанівець зійшло.

    "Господи, помилуй грішні душі."
    -Жеботіють губи знов і знов.
    Відгукнувся милостивий Сущий
    - Сина розіп'яли за любов.

    01.01.2016 р. П'ятниця.






    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  48. Олександра Кисельова - [ 2016.01.02 18:44 ]
    Любов
    Зустрічала у дванадцять свято - Новий рік.
    День дванадцятий і місяць знають про мій вік.
    Покотилось сонце знову обрієм навкруг.
    Вже рахує людство новий величезний круг.
    Опоясаний зірками, солом'яний сніп.
    Срібно місяць розсипає білий-білий сніг.
    Новий рік із Богом разом - благодать небес.
    Їх багато, всі одразу - чудо із чудес.
    Опускалися сніжинки, дивували всіх.
    Ніжні, тихі - Божа ласка для істот земних.

    01.01.2016 р. П'ятниця.








    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  49. Ігор Шоха - [ 2016.01.02 15:31 ]
    У звивинах часу
    Я знаю одного поета,
    який цю історію
    описав би краще, аніж я.
    Але його проникливі очі
    дають мені знати, –
    напиши її сам.

    У глибині часу
    на острові дитинства
    я пам'ятаю,
    за нашою хатою, за дорогою,
    на болоті під лісом
    зеленіла мохом стріха моторошної садиби,
    яку на той час наймав один бідака
    по імені Афанасій
    у родичів самогубця,
    якому те подвір'я
    перепало від інтернованої сім'ї
    (казали люди) людоїдів
    темної доби великої голодовки,
    якої(казали деякі вчителі у школі)
    в Україні не було.
    (І оповідали мені невіруючому
    моя мама,
    як її запрошувала Маройка Косогориха
    провідати хоруючу доню,
    і як вона «давала драпака»,
    коли побачила у дзеркалі
    відображення німого Косогора
    із сокирою в руці).

    І казали сусіда Афанасій татові, –
    ти пройшов три війни,
    тричі тікав із полону,
    і тричі тебе розстрілювали
    і німота і сталінські трибунали,
    і лише один раз був поранений,
    і ніякої бісоти ніколи не боявся.
    Якщо ти такий герой,
    то переночуй у моїй хаті
    бодай одну ніч.
    Може і Маройки не побоїшся?

    Натопили ми лежанку у чужій хаті
    тай лягли на ній переночувати.
    Ніч темна, непроглядна.
    Тато дрімають,
    а я бісоту слухаю.
    А може то вітер
    на горищі зубами клацає?
    А може то коти у комині шарудять?
    Я умію хреститись,
    для зручності піднімаю голову,
    а у вікні – дідо косматий
    дивиться пильно,
    палець до уст приклав
    і наче чую, – мовчи.
    Киваю головою, – згода.
    Не чую, а відчуваю, –
    іди до мене.
    Ні, – мотаю енергійно
    запамороченою головою,
    – не можу. Ноги не ідуть.
    Усміхається, – спи…
    Наразі крізь чорне хмаровиння
    чи то блискавка оперізує нічне небо,
    чи то проливається марево місяця
    і вихоплює у пітьмі силует у накидці
    із торбою через плече,
    із костуром у руці,
    і пильним поглядом зірких очей
    із-під косматих брів.
    Бачу його блідо-воскове обличчя,
    обрамлене білими пасмами до плечей
    і бородою зеленавого відтінку.
    Ще раз прикладає палець до рота
    і зникає у згасаючому мороці ночі..
    Я ще пам'ятаю,
    що це був дуже і дуже хороший
    дідо Вій,
    якого боїться і слухається
    усяка нечиста сила.

    Уранці мене – ніякого
    тато принесли додому.
    А наступного дня,
    коли дорослі пили могорич,
    і коли хмільні сусіди прощаючись,
    погодились, що немає чого боятися,
    окрім однієї людини-нелюда,
    мій тато тверезо уточнили:
    – як переживемо генералісимуса,
    то й дідька переживемо.
    Я хотів і свій п'ятак додати
    про волохатого, але не злого дідо.
    Але тато заперечили мені:
    – це тобі наснилось.

    Може так і є,
    що нічого цього не було,
    як і великої голодовки,
    за яку мене(надто допитливого)
    учителі ставили у куток…
    Але запитую і донині із року в рік,
    із дня на день, поки минає час,
    поки триває і досі те,
    що не може бути,
    тому що такого не буває, –
    куди щезає наша пам’ять?
    То пощезали – і хата у чортополосі,
    і дурна її слава
    за дорогою на болоті
    із безоднею-трясовиною,
    по якій ночами
    блукають вогниками
    убієнні душі.

    Я багато чого не знаю
    і не все умію пояснити,
    і я не знаю чому,
    коли одного разу
    я побачив Аватар із ніком –
    Шон Маклех,
    я по-новому вірую у цю історію
    і у те, що точно знаю того казкового дідо,
    який описав би її краще,
    аніж я.

    01.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (6)


  50. Василь Луцик - [ 2016.01.02 13:36 ]
    42
    у Дніпро крокують когорти душ
    сохне документів китайська туш
    сльоза вибухає в оці...
    мої полководці!
    врятуйте Китай!
    врятуйте Китай! ви потрібні Китаю!
    мої полководці, благаю!
    давайте наказ. кожен із нас тут готовий померти.
    колись ми боялися смерті.
    тепер же ні. ворогів женіть, мої полководці!
    за вами Китай!
    драконе, літай!
    повітря, гори!
    чужинцю, помри!
    пиши, перо!
    крокують когорти в Дніпро!

    2015


    Рейтинги: Народний 4 (5.42) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58   ...   130