ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Рту Рту - [ 2016.01.01 01:42 ]
    Камбек
    Після кривавих боїв та критики,
    Я прийду, і ти залікуєш всі мої рани.
    Я тобі розповім про те, які всі слабкі та нитики,
    А потім вип'ю чаю, встану
    І піду геть. Геть настільки далеко,
    Що сам заплутаюся там.
    І знаєш, навіть за Стоунхеджем чи біля Мекки,
    Я б абсолютно все віддав,
    Щоб просто так усіх покритикувати та побити,
    Щоб отримати серйозні травми,
    Щоб мене знайшли десь у лісі чи полі жита,
    Щоб ти знову залікувала мене та напоїла чаєм,
    Щоб я вже вкотре розповідав про слабких,
    Про те, як я десь біля Месопотамії чи Індокитаю
    Тихо помер, народився, зник
    І прийшов знову попити трішки чаю,
    Трішки полікувати старі рани,
    Трішки наблизитися до раю.
    А потім знову піду. Ніби-то занадто рано,
    Але мені байдуже зовсім,
    Бо потрібно встигнути ще побити кілька пик,
    Поки не настали весна або осінь,
    Поки ти ще забуваєш мій лик.
    Я піду і не повернуся, можливо.
    Буду десь в буддистському храмі пити пиво.
    Але ти й надалі так само
    Наливатимеш мені чаю й лікуватимеш рани.

    2014


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)


  2. Рту Рту - [ 2015.12.31 23:09 ]
    Моє море висихає останні кілька декад
    Моє море висихає останні кілька декад.
    Воно, як і я, самотнє в собі назавжди.
    Жило собі й живе відлюдно, без порад,
    Хоч має безліч людей у собі.
    Хоч до нього багато хто хоче,
    Хоч про нього багато хто говорить,
    Жити із кимось, як і я, море не зможе,
    Жити взагалі не може море.
    Моє море висихає останні кілька декад.
    Воно, власне, ніколи не було повним.
    Так собі, заповненим лише на кілька десят
    Мілілітрів. Зовні.
    Йому, як і мені, набридло все і вся,
    Він, як і я, хоче спокою тільки.
    Зникли і його гордість, і моя,
    Але їм і взятися, власне, немає звідки.
    Моє море висихає останні кілька декад.
    І весь цей час надзвичайно важкий.
    Важчий, ніж 25 років для солдат,
    Яким лиш те й наказують "Піди й убий!",
    Які лиш те й роблять, що сподіваються на відпочинок —
    Єдине, чого їм насправді треба.
    Звісно, якщо вони до нього встигнуть;
    Звісно, якщо зашвидко не підуть до неба.
    Звісно, якщо в них буде не існування,
    А життя. Та ніхто так не живе.
    Для кожного це — по землі пересування,
    Чортове пересування, допоки не вмре.
    Моє море висихає останні кілька декад
    І не може висохнути воно.
    Море так довго старається, однак
    Його й досі багато все одно.
    І я намагаюся змінити хоч щось на світі,
    Та це у мене не виходить ніяк.
    Я не можу нічого не зробити.
    Моє море висихає останні кілька декад.

    2014


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Маріанна Алетея - [ 2015.12.26 11:07 ]
    Шлях дощу
    Шлях дощу стікає небесними краплями,
    жебонить дахами, бруківками, вікнами,
    відбиває зорі тисячами свічад.
    Як ступити на дощовий шлях?
    Загубився його початок.
    Не видно закінчення.
    Протікає своїми струмками.
    Такі крихітні краплі плюскочуться закликом.
    Куди закликають? Чи почуємо?
    Течуть потоки стіною. Зливою.
    Несуть за собою хвилини, прощання
    безмежним шляхом дощу.
    І забуваю спеки від повені,
    І здіймаються хвилі повнею.
    У моря стікаються ріки,
    У морях сльоза розчинить біль.
    Понесе у безвість шляхом дощу.


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  4. Борис Костиря - [ 2015.12.18 16:07 ]
    * * *
    Тепла колиска моїх снів
    Несе мене до твоє хати, кохана,
    Щоб я причарував
    Чорну хмару твоєї печалі.
    Але коли я зайшов до тебе,
    То не міг знайти
    Ту хмару,
    Бо вона розтанула.

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  5. Борис Костиря - [ 2015.12.18 16:57 ]
    * * *
    Коли ти йдеш і розхлюпуєш
    Свою вроду направо і наліво,
    Я йду за тобою,
    Припадаю до землі
    І спиваю розлиту вроду.

    2002


    Рейтинги: Народний 3 (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  6. Борис Костиря - [ 2015.12.18 16:33 ]
    Ніний автовокзал
    Я висадився о третій ночі
    На безлюдний автовокзал.
    Ось я стою з торбою
    У велетенському залі очікування.
    Навколо ― ні душі.
    Ангели на павутинках
    Спускаються з високої стелі.
    У тому пустельному місці
    Шепотіла тиша,
    Огортаючи снігом і кригою.

    10 липня 2015


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  7. Борис Костиря - [ 2015.12.18 16:49 ]
    Океан
    Ми з тобою стоїмо
    По різні береги океану темної ночі.
    Я намагаюся кинути квітку
    На протилежний берег,
    Але вона не долітає до нього
    І тоне в бурхливих водах.
    Хто розсуне води,
    Щоб ми могли дістатися
    Один до одного?
    Переплести широкий океан
    Мені бракує сил.
    І мій голос тоне
    У ворожому просторі,
    Ніби знеможений птах.

    29 червня 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  8. Борис Костиря - [ 2015.12.18 16:03 ]
    Чорна кішка
    Ти – моя чорна кішка.
    Маниш і ведеш у глибини
    Незайманого лісу,
    Де причаєно сплять
    Небачені папороті
    Далекого щастя.
    Ти здатна
    Перевтілюватися
    На істоти
    Потойбічного світу
    І впитися в мене
    З космічним голодом
    На моє кохання.

    6 квітня 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  9. Борис Костиря - [ 2015.12.18 16:38 ]
    Дерева
    У мені ростуть дерева,
    У мені ростуть
    Сотні тисяч дерев.
    Навесні вони вкриваються
    Голубими квітами.
    Я хотів би роздати
    По одному кетягу квітів
    Усім людям,
    Які проходять поруч.
    Мої дерева
    Простягають руки
    До людських вікон,
    Вони хочуть бути
    Потрібними людям,
    Хочуть сповнитися
    Теплим диханням.
    Вони хочуть
    Подарувати себе
    Величним озерам,
    Які прокинулися
    Після летаргічного сну.

    6 квітня 2012


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Прокоментувати:


  10. Борис Костиря - [ 2015.12.18 16:47 ]
    Телефонні дзвінки
    Телефонні дзвінки пронизують мене
    Середньовічними кинджалами.
    Я намагаюся додзвонитися до когось,
    Але ніхто не бере слухавку.
    Мої дзвінки летять приречено
    У космічний простір
    І розчиняються у безкінечності.
    Мої дзвінки вдаряються об кригу
    Чужої байдужості.
    Мої дзвінки, ніби планети,
    Летять по орбіті
    Недосяжності незримого ідеалу.
    Мої дзвінки — як волання
    Спраглого в пустелі.
    Мої дзвінки — як свіча
    У натовпі сліпих.

    13 грудня 2011


    Рейтинги: Народний 5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (1)


  11. Оксана Єфіменко - [ 2015.12.13 23:58 ]
    Причетність
    Перша вчасність задовго.
    Перше зізнання причетності.
    Вікна смутяться вологими шибками,
    нудними очима поглядів назовні.
    Черствіє постіль, облишена вранці,
    залишена в грудневому безтінному світлі дня.
    Перше відчуття спокути,
    спокуса зайвої посмішки.
    І ти, така доречно бліда
    дивишся на мене
    з іншого краю спокою.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  12. Леся Геник - [ 2015.12.13 10:49 ]
    ****
    Спрагла земля схожа на камінь -
    людські сльози її не розчулять.
    Бо й сльоза - то спасенна крапля вологи,
    яку жадно всмоктує порепана шкіра
    в часи великої посухи.
    Однак сіль, проникаючи у лоно зашкарублих брил,
    випалює їхнє нутро ще глибше.
    Сохне коріння високих дерев.
    Натомість ряди хрестів зачинають буйно зеленіти.
    Бо мають надмір материнської скорботи,
    котра найсоленішу муку залишає собі.

    (31.08.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  13. Людмила Калиновська - [ 2015.12.12 22:54 ]
    без назви

    Я не вірила в те, що серце таке незахищене,
    що можна витирати черевики об душу, як об ганчірку,
    я не вірила в те, що можна словами знищити
    мрію, любов, надію, що помирають останніми.
    Ти мені показав, що таке зустрічається і можливе,
    що на кожному кроці – назустріч ідіотів, як зливи,
    і вже нічого й ніяк не можливо
    щось виправити…

    Я не вірила в те, що сон, це солодке, із присмаком цитрусу, щастя,
    і його не буває багато, коли пригубив ковтком невинним…
    Дивно…
    Бо воно – ось, воно – є, і лишилася ще половина.
    А вже треба йти і кличуть тебе
    летіти лавиною…

    Сніг. Зима. Грудень сніжкою в груди, а серце відкрите!
    Холодно, зимно, камін іще не готовий, і в кресленнях
    виросли трави,
    чомусь відцвілися квіти,
    а ми із тобою і нарізно й не окреслено…

    А ми із тобою – люди, що натовпом ходять вулицями,
    Де сумно, самотньо і вже не почуєш сміху.
    А хмара, вагітна снігом, ув очі супиться –
    не чути голосу, не видно вчинків окрилених..

    А люди натовпом просто блукають вулицями...

    Я не вірила в те, що можна бути самотнім і в тренді…
    Просто так – з оголеним серцем. І не я, а аби хто…
    Все.
    Завіса.
    Не буде аплодисментів...
    Тихо…

    12.12.2015


    Рейтинги: Народний 4 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (1)


  14. Тетяна Добко - [ 2015.12.12 10:43 ]
    Незнайомка
    Чим приваблює незнайома жінка?
    Поглядом, ходою, поставою,
    тим, що проходить повз?
    Незнайома жінка, як далека свіча,
    як картина, яку не забути і не збагнути,
    як дощ, що не торкаючись одежі,
    падає за комір і дістає тіла.

    2011


    Рейтинги: Народний 3 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  15. Маріанна Алетея - [ 2015.12.06 14:44 ]
    Маятник
    Коливаннями маятник
    виміри визначить світу.
    Прокладено межі
    пунктирною стрічкою,
    складено карту.
    Маятник стукотом серця
    кому зупинити дано?
    Схоплено волю в полон
    нескінченного ритму.
    Одвічно повторено рух.
    Запитання: «навіщо?»
    Тільки зупинка страшна,
    як потьмарення морок.
    Стрімко запустимо маятник.
    Знову і знову.
    Доки є сила, і воля , і знак,
    не спинити.
    Ніколи.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  16. Леся Геник - [ 2015.12.05 19:28 ]
    Пробачила
    Вона пробачила тобі
    ще вчора,
    коли місяць
    нервово пчихнув
    над пологим схилом
    ночі.
    Вона витерла
    йому носа,
    а потім
    витерла
    зі своєї пам'яті
    епізод
    з чорною пилюкою...
    Хіба ти не помітив,
    як світло стало
    біля вашого столу?
    Хіба не заздрів, як
    повтікали тіні з-під порога?
    Добраніч,
    неуважний муже,
    спокійного тобі сну...
    І...
    не забудь
    поцілувати
    свою любку зранку
    у запашні вуста...
    вона молиться за тебе
    щовечора,
    тільки тихо,
    аби ти не чув...

    (2.10.15)


    Рейтинги: Народний 2 (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (1)


  17. Наталка Янушевич - [ 2015.12.02 00:48 ]
    ранок
    Пролітають бездумно бездушні бездомні вітри
    Поміж ребра дерев, що вимерли ще в листопаді.
    Сіре лебедя пір’я накрило це місто згори,
    Ми від ранку живемо промерзлі та безпорадні.
    Ми шукаєм гачки або блискавки, ґудзики - все,
    Чим можливо на трохи себе припнути до часу,
    Бо інакше цей ранок у безвість думки віднесе,
    Не врятує порція кави й вечірнього джазу.
    Бо одна із печер у бетонному гетто живих
    Оживає для нас від жовтого трепету лампи.
    От від дихання нашого вітер бездомний притих,
    Щоб я знову хоч якось зуміла ранок здолати.
    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  18. Олександра Кисельова - [ 2015.11.28 16:04 ]
    Гібридні душі
    Забули, приспали негоди часи,
    Сприймали на віру слова.
    Падлюка, у пазусі камінь носив,
    Він "братом" себе назива.

    Російський народе, розстрілюєш нас.
    Смієшся нахабно "хахлы".
    Працюєш в три зміни, снаряди, фугас
    Камазами знов завезли.

    В імперії зла у меню тепер кров,
    Отримують вбивці рублі.
    Та звісно, а як же, накупите дров,
    Щоб спалось спокійно в теплі.

    Як вилиту воду, забудемо вас,
    В запеклих нема співчуття.
    Для теплого вітру впогодиться час,
    Як ранок, засяє життя.

    Субота, 28 листопада 2015 р.

    Росія почала війну 20 лютого 2014 р.
    Досі не чути голосу народу цієї країни, який би засуджував війну.
    Не чути голосу українців у Росії - яничари.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Маріанна Алетея - [ 2015.11.20 17:37 ]
    Дощ

    Все, що могло бути сказано,
    змито дощем.
    Тихо відносить вода
    теплий подих.
    Осінь проклала холодну межу
    між надіями й мороком.
    Мряка хлюпоче між дірами,
    чимось наповнити треба.
    Сонце здалека згадає про літо,
    туманиться світ.
    Спроба нарешті вдалася?
    Осінь уперто мовчить.
    Навіть птаство кудись подалось
    у далекі незнані світи.
    Звістки не буде.
    Блюз надриває гітару.
    Марно.
    Хмари.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.36)
    Прокоментувати:


  20. Вікторія Торон - [ 2015.11.19 08:16 ]
    +7 (495), або зникла країна
    Набираєш +7(495) перед дзвінком у країну, якої більше не існує.
    Ні, вона існує як географічна одиниця, як одиниця військова,
    якої слід боятися (саме того вона й хотіла).
    Вона не існує в культурному просторі, у просторі твоєї душі.
    Вона не грає більше в ній ніякої ролі, нічим не живить її.
    Те, що живило, тепер здається ілюзією, яка розвіялась.
    «За плодами їхніх дій пізнаєте їх».
    Ще є кілька старих друзів, які живуть там, у Задзеркаллі, або на Марсі.
    Обмінюєшся з ними якимись лінками (тільки не про політику!),
    як-от, скажімо, про нову європейську зірку—
    9-літню співачку, яка так чудово виконує «Мio babbino caro».
    Або про народні методи лікування грипу.
    Або про кумедні витівки тварин.
    Тільки не про політику!
    І з кожним разом, я помічаю, мені все важче робити навіть це.
    Мені байдуже, чи їм цікаво, чи ні (можливо, їм так само).
    Здається, продовжуєш це робити тому, що боїшся здатись нецивілізованою.
    Так, ніби навіть якщо точиться війна і твоїх співвітчизників вбивають,
    на особистому рівні все повинно залишатись у рамках цивілізованості.
    Ми ж культурні люди.
    Дивно, але на відміну від них, у мене навіть немає ненависті.
    Була, а тепер немає. Тільки байдужість.
    Мене не цікавить, якими збоченнями або хворобами страждає їхній лідер
    (улюблена тема західних ЗМІ). Не цікавить курс їхньої грошової одиниці.
    І коли вони часом обережно натякають: «В нашій країні також є проблеми»,
    мені треба напружитись, щоб зрозуміти,
    що вони говорять серйозно, і нічого не відповісти.
    Парадокси людського сприйняття настільки вражаючі,
    що тяжко знайти відповідні слова.
    Так ми й кружляємо навколо слона в кімнаті, вдаючи, що його немає.
    Потім я вішаю трубку і повертаюсь у іншу реальність, у різноголосся розпачу,
    мужності, страждання, применшених жертв, благання про допомогу.
    У пологовий будинок, у родильний зал, у напруження, зусилля і невідомість результату.
    У прірву і злет життя.

    2015


    Рейтинги: Народний 3 (5.46) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  21. Оксана Рудич - [ 2015.11.17 23:22 ]
    Ні оминути, ні розлюбити
    Мій дід покійний якось кректав:
    «Миле діло – вставні зуби:
    помив, поклав у стакан – і вже не болять».
    Так, за браком мозку,
    у дзвінко-порожній твій черепок
    безперешкодно втрапляли б
    стигло-гарячі серпневі зорі,
    сонний шурхіт сухого листя,
    прілий присмак нового вересня
    у перших глибоких ковтках ночі
    і штучне ліхтарне тепло,
    яке нас, мов метеликів,
    вабить над столиками у кав’ярнях.
    А так, малодосліджені нетрі сірої речовини
    ховають лиш безмір образів,
    переважно червоних і чорних
    (як на тім рушнику),
    вони мало чим схожі на квіти,
    проте всі їх гаптовано хрестиком…
    І над ними зорями сходять
    карі, сірі, зелені гарячі сонця,
    обмежені розрізом балаклав…
    Їх ні оминуть, ні забуть, ні розлюбити….
    2014р.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  22. Оксана Рудич - [ 2015.11.17 23:15 ]
    Такі істоти
    Поети – то такі істоти,
    які потребують віршів
    як такого-собі ферменту,
    що перетравлює світ цей:
    жорстокий аж до відсутності болю,
    логічний, мов гра у покер,
    великий, мов зерня з яблука,
    серйозний, як сонячні зайчики,
    наївний, як вбивця найманий,
    старий до клімаксу і маразму,
    юний до нівеляції пам’яті,
    який проростає на спинах
    в кого – крильми, а в кого – коростою,
    любов до якого вічно мусиш доводити,
    від якого освідчень чекати не варто.
    Світ, у якому кожен твій порух
    є наслідком дисбалансу.
    Світ, схиблений на гармонії.
    Такий чутливий до ритму і слів.
    І байдужий такий
    до існування у нім поета.
    2014р.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  23. Оксана Рудич - [ 2015.11.17 23:39 ]
    Під липами
    Перші червневі ночі: липово й майже тепло.
    Закохані погляди (через столик) під кожним деревом.
    А зорі, мов яблука, у гарячій пелені неба
    нагадують про невідворотність вересня.
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  24. Оксана Рудич - [ 2015.11.17 23:46 ]
    Втрати
    Ця війна –
    мов паноптикум душ оголених,
    де належиться толерувати
    різну бридоту у формаліні.
    Вважай, тобі пощастило,
    якщо мусив її дослідити тільки на позір.
    Значно гірше,
    коли, зваблений пружністю теплого тіла,
    ти раптово наскочив
    на відсутність (бодай, хоч якоїсь) емпатії
    на вигляд рук ачи ніг одірваних,
    на крик, котрий свідчить
    не так про нестерпність болю,
    як про його безмежність.
    І отут ти таки розумієш,
    що в цих війнах свідомості
    офіційна статистика втрат
    геть не відповідає дійсності.

    Мусив би був зловтішатися,
    та, натомість, скрушно хита головою
    вже й сам Лукавий…
    2015р.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  25. Нінель Новікова - [ 2015.11.13 15:46 ]
    ***
    Коли-не коли
    ми словами скупими
    буває перекинемося
    про буденне або поетичне
    але ніколи – про почуття

    Та чому від самого голосу
    у душі виникає мелодія
    усе навколо світлішає
    і на мить зігріває серце
    тихе відлуння тієї ніжності
    непідвладної силі
    шаленого невблаганного часу?

    2015


    Рейтинги: Народний 2.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.47)
    Коментарі: (4)


  26. Світлана Костюк - [ 2015.11.10 22:43 ]
    Для тих, кого це надто переймає...
    1. Я не давала своєї згоди ніяким міжнародним огранізаціям на висунення мене на жодну з премій ні в Україні , ні за її межами ( хоч сам факт наявності таких пропозицій заперечувати не буду). Мене взагалі не цікавлять премії. Особливо з фінансовим підтекстом. Я вже десь писала, що відсутність їх ( особливо у нас, в Україні) скоро буде красномовнішою, аніж наявність у широкому асортименті...Бо усі нагороди - від людей, а Творчість - від Бога... Справжня творчість мусить бути незалежною від визнання, адже найвищим визнанням і є справжність...
    2. Як вільна людина і вільний поет вільної країни я дала інтерв'ю Нобелівському лауреатові . Не думаю, що мусила при тому просити у когось особливих дозволів .
    3. Після перемоги в Італії і цього інтерв`ю стикнулася з окремими фактами агресії , спрямованої на мою особу. Думаю, що це не прикрашає ні літераторів, ні людей інших професій, не поліпшує іміджу України в світі, не сприяє її успішному поширенню... Цинічними і нелюдяними вважаю припущення, що мій діагноз (рак лівої легені) є для того, аби легше здобувалася слава...У мене не вистачає слів для відповіді . Не дай Боже Вам пережити 8 хіміотерапій і при цьому не знати, що чекає далі...Що тут скажеш? Залишається молитися за ці душі - засліплені й заблудлі...Бо нещасливий той, хто несе в собі злість, ненависть, несприйняття ближнього... Співчуваю і прощаю...
    Це все, що я хотіла сказати на сьогодні. Крапка.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  27. Леся Геник - [ 2015.11.10 12:17 ]
    Несповна розуму
    Дивишся на жінку,
    що
    трохи
    несповна розуму,
    і з усього серця
    жалієш її.
    Тобі сумно,
    бо вона не така, як усі.
    Спостерігаєш усміх на її губах
    і тобі стає ще гіркіше -
    нещасна,
    суспільство таку не прийме...
    Але ти не бачиш іншого боку -
    їй
    ВСЕ ОДНО,
    що думаєш про неї ти
    і тобі подібні!
    Їй добре
    у своєму світі,
    Вона вільна!
    У її світі тебе нема.
    Нема інших.
    А твій не можливий без неї...
    На її губах усміх...
    А в тобі жаль...
    То
    хто ж із вас двох
    нещасніший?

    (18.09.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (8)


  28. Віталій Ткачук - [ 2015.11.07 21:49 ]
    дим
    Сірий дід
    смакує цигарку зі самосаду
    пускає гарячі затяжки
    в осіннє вогнище
    під ногами

    Густий білий дим
    клубочиться садом
    як після катастрофи
    з підбитими яблуками
    аж поки не вдаряється
    в стіну туману
    на межі із полем

    Стіна
    з надщербленою цеглою
    і бетоном на молоці божих корівок
    провалюється
    дим стає холодним
    туман пахне горілим

    Примруживши підсліпе око
    дід жбурляє вціліле яблуко
    далеко за мури
    туди
    де колись текла річка
    і стояв на припоні
    його човен

    І хтозна
    чого в цьому більше
    самосаду
    пожовклого саду
    чи самосуду


    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  29. Леся Геник - [ 2015.11.07 20:36 ]
    Сіра ворона
    Він - чоловік непростий,
    а неабияка цяця,
    запакована
    у
    відполірованому кейсі
    дорогого мазератті.
    На правому іклі
    в нього
    безцінний діамант.
    Але він посміхається
    не всім,
    тому
    тільки обрані
    можуть визріти
    коштовного блиску.
    Свої очі цей чолов*яга
    ховає
    за непроглядними
    скельцями окулярів,
    аби ніхто
    з необраних
    не побачив його
    грізного
    рознатого* погляду.
    Його бояться всі.
    І всі йому кланяються.
    А він настільки звик
    до того,
    що іншого не сприймає
    і не приймає.
    Тому, якщо не хочеш
    (чи не можеш)
    кланятися,
    не ходи поблизу
    цього чоловіка,
    бо сей пан
    без зайвих вагань
    штовхне,
    або копне,
    або й розчавить...
    Навіть чорний кіт
    із сусідньої вулиці
    ніколи не ризикує
    перебігати йому дорогу.

    Тільки сірій вороні байдуже,
    бо вона вчора...
    вкакалась
    на дорогий рукав,
    (здається, від Армані)
    сего поважного пана...

    (18.09.15)

    *рознатий - (діал.) косоокий


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  30. Зоря Дністрова - [ 2015.11.05 14:48 ]
    Молитва
    Боже очі Твої всевидячі
    Ти єси в кожному порусі
    І навіть у його зіницях
    Ти відбираєш кращих
    І може ім'я його
    Серед них вписане
    Але жоден лист не опаде
    І вітер не принесе смертельне
    Огниво Боже на поле
    Чистилища поле земне
    Без волі на те Твоєї
    Молю Тебе і руки Твої цілую
    Охорони і захисти
    Вуста скроні серце зболене
    Руки що пахнуть димом
    У сю хвилину і
    Дні прийдешні
    Будь з ним Господи
    Хай перетриває
    Його біль в мені
    Бо серця мого
    На двох стане
    Бережи його
    Бережи його
    Бережи його


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  31. Леся Геник - [ 2015.11.05 11:13 ]
    Ми з тобою танцювали танго
    Ми з тобою танцювали танго.
    Ти майстерно, а я не надто.
    Бо вперше...
    Ти мовчав, а я, затиснувши зуби,
    кричала
    десь
    глибоко
    в собі,
    бо м не звикла
    робити те, чого не вмію,
    чого не висмоктала з маминої цицьки.
    Я толочила твої наваксовані мешти,
    а ти лише глибше запускав у мої ребра
    пальці ритму.
    І коли перша крапля нестримного крику
    ладна була вдаритися чолом до стіни,
    а потім зомліло впасти на клавіші
    здурілого роялю,
    твої долоні стали м*якою ватою
    і повели мене по колу ефірного вальсу...
    І я притихла.
    Втамувавши амплітуду дихання,
    зачерпнула грудьми хвилю спокою.
    Пір*їна полегші заскоботала губи.
    Вальсуєш незгірше...
    Преціж, і я в сему танці
    не є доробалом.
    По спині метелики,
    а в грудях
    сонячні струни.
    Так солодко,
    легко,
    летючо...
    Але натура горянки вередлива -
    чекаю гуцулки*...

    (17.09.15)

    *гуцулка - гуцульський танець


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  32. Олександр Козинець - [ 2015.11.03 23:20 ]
    Підійшов до дверей вірш
    Підійшов до дверей вірш,
    Білий, середнього зросту.
    Хотів відчинити, але не може.
    Хотів постукати, щоб впустили –
    Та нічим йому стукати.
    Хотів крикнути, щоб почули –
    Аж нічим крикнути.
    Хотів якось показати свою присутність –
    Та тіла у нього немає.
    Став перед дверима, вирішив почекати.
    Вийшов із хати хлопчик. Рочків десяти.
    З волоссячком, як у тата,
    Вустами маминими,
    Очима божими,
    Голосом солов’їним,
    Душею світлою…
    Побачив хлопчик вірш, запросив до хати,
    Покликав маму, щоб познайомити,
    Та жінка лише сумно подивилася на сина,
    Тихо перехрестила й пішла до кімнати.
    Сів тоді хлопчик проти вірша,
    Почав йому розповідати про своє дитинство:
    Про те, як ріс без тата,
    Як тато періодично приходив до мами вночі,
    А вона потім плакала зранку…
    Показав він віршеві свої книги, іграшки,
    Запросив оглянути його кімнату.
    Потім повів до улюбленого дерева,
    З яким ділився
    Страхами,
    Молитвами,
    Цукерками,
    Печивом,
    Маминими слізьми та казками.
    Вірш мовчки слухав, перебудовував слова,
    Щоб закарбувати історії хлопчика.
    Та раптом зник.
    Хлопчик до вечора не міг заспокоїтись,
    Вперше відчуваючи гірку втрату друга.
    Та не хотів показувати смуток мамі,
    Яка й так була вкрай стривожена
    Дивною поведінкою сина.
    Лягаючи спати,
    Хлопчик просив усіх янголів на небі
    Та своє улюблене дерево,
    Щоб вони повернули йому на ранок вірш.
    Так, в чергове повторюючи своє прохання,
    Він нарешті заснув.
    На ранок прокинувся від маминого доторку.
    Жінка, як завжди, ніжно поцілувала сина,
    Покликала на сніданок.
    Як тільки покинув сон світлі очі хлопчика,
    Він відчув, як довкола щось змінилося.
    Побіг до люстерка подивитися на себе.
    Усе так, як було.
    Потім, уважніше придивився до зіниць
    Та побачив у них тоненькі рядочки,
    Які рухалися дрібненьким дитячим почерком,
    І складалися в перший дитячий віршик.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  33. Микола Дудар - [ 2015.11.03 08:27 ]
    ***
    Тримайся, Осене! --
    поети зголодніли --
    порвуть красу твою
    на рими і цитати…
    03. 11. 2015.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (2)


  34. Леся Геник - [ 2015.11.02 10:58 ]
    Незнайомі
    Незнайомцю,
    яке то щастя, що ми не знайомі!
    Яка то благодать,
    що день за днем твій виквацьований каблук
    не толочить поділ моєї сукенки.
    Тільки випадкова зустріч
    інколи зводить нас
    посеред чужої дороги,
    де ти норовиш заступити
    мою тендітну прозору тінь.
    Але я вже не така дурна -
    віднедавна одягаю непроглядувані шати,
    і твої брудні черевики
    защораз, а все більше тьмяніють
    від пилюки роздратування...
    Хочеш познайомитись?
    Даруй, але я довільна, що не знаю тебе...

    (16.09.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  35. Леся Геник - [ 2015.10.30 09:42 ]
    Аби не було розчарування…
    Аби не було розчарування пий гірку каву ще вдосвіта,
    коли небо висипає на землю безвинну наготу,
    а заблукалий місяць намагається сховати
    свій вчорашній блуд.
    Лише після того, як втихомириш нудкість у своєму горлі,
    ступай на першу східку позолоченої драбини,
    що дереться вгору, поки не видно сонця,
    і не знає, як їй чинити опісля його заходу...

    (10.09.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  36. Любомир Йосифович - [ 2015.10.29 20:17 ]
    Слова
    Скажи , я перший?
    Хоча ні, не хочу знати.
    Знання - це турбота,
    Знання - це огида.
    Мовчи. Я упертий.
    Я хочу за грати.
    Тюрма.. То твоя робота.
    Ти архітектор.
    Скажи, ти моя?
    Скажи, скажи не мовчи.
    Замовкни нарешті,
    Ти цього не варта!
    Моя наречена, моя
    Доля. Це ти?
    Карбувала на серці
    Навіки клятву?
    Не кажи.
    Я знаю.
    Це ти.
    Моя доля.
    Померти.
    Кохаю.
    Сказати.
    Ти моя.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Олена Красько - [ 2015.10.25 17:09 ]
    В тумані
    На Схід…
    І ніби сурми кличуть
    Та ніхто на мене не чекає
    Там…
    (хіба що крім одного?..)
    Як зрозуміти
    Чи справді вдасться
    Зробити щось корисне
    У лігвищі сомнамбул
    Чи лиш втікаю
    Від холоду ночей твоєї нелюбові?

    Раніше
    Янголи мої
    Завжди мені казали
    Як чинити
    Давали знаки…

    А зараз всі вказівники
    Ведуть до того
    Що мушу я сама
    Цей вибір нелегкий зробити…

    Без тебе важко…
    Без твоїх порад вагомих

    О, мій коханий друже!
    Як же я жила
    До тебе?..

    24.10.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Леся Геник - [ 2015.10.25 17:10 ]
    Одна
    Одна... супроти світу.
    А інколи й супроти себе самої...
    Благає прощення в осені
    за те, що прийде зима.
    А скільки ж їх -
    застуджених,
    загублених,
    невідмолених...
    Одна...
    поза межею
    доступності і зрозумілості.
    А може...
    може, й розумності...
    Перші жовті листки
    падають на чоло.
    Перший вітер цілує
    пошерхлі губи.
    І... перше відпущення
    тулиться до розпашілого серця:
    може й нічого страшного
    нема в тому,
    що на кожному кроці - межі,
    що за кожною осінню - зими,
    що...
    одна...
    супроти світу...
    а інколи й супроти себе самої...

    (8.09.15)


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (3)


  39. Олена Красько - [ 2015.10.22 03:10 ]
    неодмінно в панчішках...
    Інколи…
    хочеться босою бігти
    до тебе
    за місто
    без адреси
    й запрошення
    серед ночі
    у нічній сорочці…

    А інколи
    хочу зустрітися
    випадково
    поважною пані
    в костюмі
    й панчішках
    і на підборах…

    Так-так!
    хоч ти і не знатимеш
    але неодмінно в панчішках!

    І сказати так
    безтурботно-медово:
    - Приві-і-іт! Красу-у-унчику!
    і пірнути у очі…
    ну і буду все знати тоді
    якщо не втоплюся…

    Але частіше
    хочеться дуже
    вхопити за плечі
    і довго трясти тебе
    доки облуда не спаде
    доки не опритомнієш
    і дурним гірким голосом
    криком кричати:
    - Що це ти робиш?!
    - Що це ти робиш??
    - Ну що це ти робиш?..
    Милий...

    22.10.2015


    Рейтинги: Народний 0 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  40. Леся Геник - [ 2015.10.19 11:05 ]
    ***
    Не кусай мене за п*яти,
    бо вони й без того порепалися від болю,
    що вже й роса не служить ліком,
    а, наче соровиця*, затікає в кроваві тріщинки.
    А ти мені лагодиш балію** ропи,
    бо гадаєш, що ропа*** найліпше пасує до болю.
    Та моя мука багне медового листу,
    котрий би притулився до рани
    і вибрав з неї гірку покуту.
    Хіба тобі не знати того, що ропа не солодка
    і не світла по своїй суті,
    бо в ній чорноти багато?
    Тої чорноти, у яку пофарбовані і твої гострі зуби,
    що по ночі занурюються у їдку поживу підступу...
    І мої рожеві порепані п*яти служать спокусою
    твоїм чорним зубам,
    бо вони як розтріскані яблука ваби
    на неходженій стежці, що веде на пасіку,
    ще не зачеплену отруйним кліщем.
    А ти норовиш стати трутнем у вулику,
    де мед іще пахне медом,
    а бджоли ніколи не купалися у ропі...

    *соровиця (діал.) - солена вода
    **балія (діал.) - велика посудина для прання/купання
    ***ропа (діал) - нафта, смола


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  41. Олексій Кацай - [ 2015.10.18 13:45 ]
    Всесвіт – змій з пістрявою шкірою, який схопив себе за хвіст!..
    Всесвіт – змій з пістрявою шкірою, який схопив себе за хвіст!.. Ось пружно скрутились орбіти планет кільцями, раптово стиснувши низку куль, немов лещатами, та й втягують її в нескінченний тунель свого замкнутого тіла. Пульсують на шкірі плями зірок в унісон з гіпнотичним рухом намиста світів, з’єднаних тулубом непорушного плазуна і залишаються на одному місці. Нема руху, нема! Але, там, в глибинах, щось відбувається, бубнявіє вогненним пухирем і руйнує космічне безлуння, і якоюсь полум’яною шаблюкою розтинає зсередини навпіл невмирущу, здавалось, зміюку, і розсипає кульки-намистинки.

    О, життя – строката стрічка, зав’язана морським вузлом!.. Зачарована потвора часу вісімкою скручує цю стьожку і порцелянові ліліпути кудись ідуть, та ніяк не можуть прийти, заблукавши в сірій пустелі одновимірного простору, що його вирахував дивак Мьобіус. Вирахував із неуваги до пам’яті та думок, вирахував із боготворіння дії тіла, з байдужості, з якою кожен з нас падає в область незнаного – в область серця, але навіть не відчуває цього. І лише розбившись, помічає, що стрічка луснула, що репнула шкіра, а сам він є згустком вогню, крику та сузір’їв.

    1993


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  42. Зоря Дністрова - [ 2015.10.13 21:07 ]
    Ти – промінь
    Ти – промінь ти – час
    що краплинами
    вічності
    витікає із жил моїх

    ти пульсуєш в мені
    хвилинами митями
    вічністю
    ти – джерело і пожиток мій

    підглядаючи майбутнє
    тихенько дихає
    вічність
    охороняючи твій сон

    кожною клітиною
    запахом
    дотиком
    живу у тобі


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (4)


  43. Леся Геник - [ 2015.10.07 09:45 ]
    ***
    щодня розлючений мізерний карлик
    видзьобує великого сліди
    з ледь видимої стежечки своєї
    з безмежною образою у серці
    на ідолів богів і підбожків
    котрі його на муки прирекли
    маленьким сотворивши в тому світі
    де влада вся належить не малим
    де на малих не важать і плюють
    він кріпко лютий і нема межі
    нелюбості до всіх важких і дужих
    що кожний день зневажливі сліди
    лишають на стежині ледь помітній
    ледь видимого карлика

    (8.05.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  44. Олена Красько - [ 2015.10.05 13:24 ]
    ***
    - люблю
    коли ти це робиш

    на мені
    піді мною –
    зі мною

    як вмієш тільки ти

    несамовито
    нестерпно
    до дна
    без залишку
    беззахистно
    до скону

    розпускаючись
    до хрусту
    згортаючись
    у пуп’янок

    запалюючи зірки
    створюючи нові світи
    галактики
    аж до їх кінця
    і мого...

    (бо в миті ці
    моя напевно

    не його…)


    - ...
    дякую...
    за те що не кажеш
    що любиш
    мене...

    (це було б нестерпно -
    ще один біль до мого)

    насправді...
    у всьому цьому
    любові мало...

    хіба що спрага по любові
    до життя
    земного


    05.10.2015


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  45. Олексій Могиленко - [ 2015.10.04 21:01 ]
    Ангел і Душа.
    1
    Ясна зірка з неба впала знову,
    Ще одна Душа у світ прийшла.
    Ангел-охоронець світлий,добрий
    Поруч бути Богу обіцяв.
    Бігало Дитинство босоноге,
    Ангел всюди ледве устигав.
    У пісочку,у садочку,в школі
    Всюди непомітно помагав.
    Бігало Дитинство босоноге,
    Гралося ,сміялося тоді.
    Ангел сни носив казкові,
    Колискові він співав пісні.
    Підросло Дитинство і питає:
    -А чи довго ще мені рости?
    Ангел посміхнувсь.Відповідає:
    -Пару років.Трішки потерпи.
    2
    Юність вже не бігала-літала,
    Почуття парили в небесах.
    З Ангелом всі зорі рахувала,
    Мрії Ангел дарував у снах.
    Загорнувши в пух крихке кохання,
    Ангел бережно його приніс.
    Підштовхнув крильми:Бери,це дар мій
    І дві долі у одну злились.
    Не літала Юність більш по світу,
    Є сімейний затишок ,тепло.
    Появилися на світ маленькі діти,
    Ангелу роботи додалось.
    Юність ,наче цвіт вишневий,
    Відцвіла,відпахла навесні.
    Ангел поруч був у снах рожевих,
    Щастя дав пізнати він Душі.
    3
    Зрілість йшла поважним кроком,
    Ангел поруч йшов ,плече-в-плече.
    Сивини все більше з кожним кроком
    І роботи ...так ,що піт тече.
    Зрілість будувала і ростила,
    Мозолі життя щодня пекли.
    Ангел також,склавши білі крила,
    Працював і додавав ще сил.
    4
    Старість ледве тягне свої ноги,
    Йде поволі,шкоргає весь час.
    Ангел підпирає всю дорогу,
    Піднімає він її не раз.
    Сльози-спогади крилом стирає
    Зі старечого щодня чола.
    Він давно вже в небі не літає
    Наяву і навіть в диво-снах.
    -Пам'ятаєш :бігало Дитинство...
    Ангел відповів:Я не забув...
    Опадали тихо роки-листя,
    Вітер смерті холодом подув.
    Осінь...В ліжку Старість .Не вставала...
    Ангел тихо плакав,сумував.
    Смерть прийшла й життя собі забрала.
    Ну,а що міг Ангел?.. Він мовчав.
    5
    Він хотів не раз Душі про Небо,
    І про Рай ,і Вічність розказать.
    Не хотіла й слухати:"Не треба!
    Кожен вибирає власний шлях."
    Бігало Дитинство босоноге,
    За плечима крилечка росли...
    Та чим більш спиналося на ноги,
    Тим все менші крила ті були.
    Бігало Дитинство босоноге,
    То Душа була ще без гріха.
    Ангел Душу звав завжди бо Бога.
    Не схотіла...Не повірила... ШкодА...
    02.04.15.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  46. наТалка гЛід - [ 2015.10.03 12:03 ]
    молитва тлалоку
    о тлалоче!
    мій гнівливий химороднику-боже дощів та громів сотню літ я займаюся якоюсь громіздкою літотерапією шліфуючи оказіологізми на словесності латунних злитках
    о тлалоче!
    наше з тобою спілкування суцільний надсліпий гіпертекст мегалітика магістральних мрій дольмени з панегіриком мельпомені нариси наративів на носах кумирів острова Пасхи котрих так дбайливо описували Хейєрдал та Кідрук герменевтика втоми у віконних рамах що парергонно вислуховують постійне вирішування міжродових стосунків новозапротореного в сімейне існування подружжя
    опівночі молюся тобі мій боже дощів та громів б'ю численні поклони немов псалтир перелистую бартову нульову ступінь письма виношую у лоні суцільний надсліпий гіпертекст
    о тлалоче!
    все на сім світі лишень резистентний антирозум ризомний як постмодерн вразливий як ентимема непідвласний дифракції та дефініціям
    і нехай буде так!
    коли б я не зверталася до твоїх гнівливих семантичних уст угорі неодмінно загоратиметься наступна гострожала зоря маленького та геніального постструктураліста.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  47. Катерина Каруник - [ 2015.09.29 16:37 ]
    В осінньому камуфляжі
    ти не впізнаєш ніколи-ніколи
    ти не зумієш вхопити ні запаху
    ні руху
    не вчуєш ні тембру
    ні натяку
    ти не згадаєш і миті
    як повз тебе вона промайне
    у тому її осінньому віці
    в достиглому її почутті
    настояному на горіхах волоських
    пройнятому димом від зотлілих
    зів’ялих у самості мап
    із усіма молодечими пригодами
    з усіма непристойними витівками
    з усіма її спокусами й сп’яніннями
    із запалом і самопалом
    із полоном і полум’ям
    із постригом
    і пострілом
    і пострибом
    і по стрибожих доріжках
    із пристрастями і гріхами
    що від них тобі стане солоно в роті
    так солоно
    що аж сплюнути їй то під ноги
    вирветься
    але цим ти її вже не проймеш
    вона ж бо в осінньому
    камуфляжі
    а ти вже
    ніколи
    ніколи


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  48. Леся Геник - [ 2015.09.28 09:18 ]
    Про вовчі отари і чабанів
    Воістину, нині важко бути чабаном!
    Бо в кожній отарі замість овець - вовки.
    Вже інколи й без овечої одежини.
    Навчилися збиратись докупи так,
    аби легше було полювати на нехижу дичину.
    Хоча й жеруться межи собою,
    та тілько до менту,
    поки на горизнті не замаячить одинока ялівка.
    Бо, знаєте, вівці тепер пасуться окремо
    на маленьких клаптиках потоптаних пасовиськ.
    Полонини заполонили вовчі отари
    і вівцям нема вже місця на схилах,
    де росте найсоковитіша трава
    (бо росте найближче до неба).
    Там розкошують вовки.
    Хоч вовкам ні до чого паша.
    Проте на соковиту пашу ідуть апетині ярки,
    а на кожну ярочку чигає ціла отара сіроманців.

    А що чабан? Як дає собі раду з хижою отарою?
    Тай чи потрібен він їй?!
    Хіба що для того, аби заманювати овець...
    Бо як не буде овець, то вовки зжеруть чабана!

    Воістину, важко нині бути чабаном...

    (26.04.15)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (2)


  49. Олексій Могиленко - [ 2015.09.27 19:17 ]
    Голодомор.Спогади про хліб.


    Мені так часто снився хліб.
    Не з голоду, бо на пекарні
    Був біля печі я не рік,
    Були часи ті славні.

    Піджарий, з глянцем, запашний,
    В руках ще був гарячий.
    Такі солодкі були сни,
    Як пекар, я їх часто бачив.

    А ще свою бабусю пригадав,
    Їй також снився хліб... У 33-тім...
    Її я слухав і уявляв
    Голодомор на рідних землях.

    Пилип Чередніченко був дяком,
    Дзвонив у дзвони він на свято,
    Читав псалми всім за столом,
    Як люди сходились до хати.

    А потім стихло... Мертва тиша
    І мертві тихо так лежать,
    На лавах братики й сестрички,
    Із печі ти не можеш встать.

    Все тіло спухло, але ні болю,
    Ні голоду дівча не відчува.
    І реквієм гуділи дзвони
    Та хор небесний заспівав.

    Бив тато в дзвони і в ушах дзвеніло,
    Здавалось, що душа летіла.
    Раділа вбогая святковим співом:
    Великдень! Це Пасха! Світле Воскресіння!
    А може, це воскресіння мертвих і живих?

    Гуділи дзвони, а потім... Заскрипіли
    Так жалібно і кволо-тихо;
    У хату двері відчинились:
    Об'їздчиків принесло якесь лихо.


    І ти прокинулась. Сказати щось несила,
    Язик у роті геть розпух,
    Губами тільки ворушила,
    Нечутно навіть і ні звук.

    Тіла холодні позбирали,
    Із хати повиносили усіх.
    Вже повний драбиняк наклали,
    А тебе зверху - на мертвих, неживих.

    Поїхали. І ти дивилася угору
    Очами синіми у неба синь.
    Не чутно вже пасхальні дзвони
    І так хотілося ще жить.

    Розширені зіниці зорили в небо,
    Від хмари і до хмари зір блукав.
    Шукала Бога: "Боже! Де Ти? Де Ти?
    Я хочу жить, не хочу помирать".

    Приїхали. Тут за селом велика яма,
    Зняли тебе напівживу
    І потьмянілими очами
    Вдивлялась ти крізь пелену.

    У ямі майже все село лежить,
    Десь знизу там є мама й тато,
    Великою сім'я була колись:
    Наверх складають три сестри, два брата.

    В одного совість пробудилась,
    Мовчати вже було несила.
    "Послухай, тут Пилипові усі,
    Одна ця Настя залишилась".

    Нахмуривсь другий, зарипів зубами:
    "А що ж ми будемо робити?
    Раніш вкидали всіх до ями,
    А де тепер її подіти?"

    Та згодились і на бригадний стан,
    Завезли бідну сиротину.
    Колгосп для тебе рідним став,
    По краплі годували, як малу дитину.

    І виходили! А як хотілось хліба!
    Шматочок тільки видавали.
    Тобі хліб снився, ти ним снила.
    Ось так моя бабуся виживала.

    Тобі тринадцятий минало,
    Бо десь з двадцятого була,
    Приблизно, метрики не мала,
    Бо все село повимирало.

    Мені тринадцятий минало,
    Бабусі було сімдесят.
    Її слова запам'ятались:
    "Не дай вам, Боже, голодовку знать".

    Мені так часто снився хліб.
    Шкода, що більше снів таких не має.
    Не дай же, Господи, повік,
    Про хліб із голоду нам марить.

    Дай хліб щоденний на столи
    У всі оселі в нашім краї,
    Прозріння, Господи, пішли
    Щоб люди всі Тебе пізнали.

    Святого хліба дай батькам
    І діточкам, і сиротині.
    Даруй добро щоденно нам,
    Щасливі сни і небо синє,
    І кращу долю неньці-Україні!
    07.12.2005


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  50. Сергій Гололобов - [ 2015.09.23 04:22 ]
    ***
    И ниспровергнут был в озеро серное, смолой кипящее,
    Весь балаган
    И следом был ниспровергнут
    Надсмотрщик над балаганом
    И было ему имя Савик

    И явился Илья
    Валерьевич
    Кормильцев
    И была в его деснице книга раскрытая
    И слова были в той книге:
    «И я засмеялся от счастья, что этот мир у меня не отнять»
    И засмеялся Илья своим же словам
    И отнял у себя свой же мир
    Раздавив его ногтем безымянного пальца шуйцы своей

    P.S. И не заменил Илья батарейки -
    И не стала эта музыка вечной

    (2012)


    Рейтинги: Народний -- (4.97) | "Майстерень" -- (4.75) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   51   52   53   54   55   56   57   58   59   ...   130