ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Анничка Королишин - [ 2012.06.10 11:27 ]
    досвітні дощі
    досвітні дощі стають нормою
    не додають прикрощів перед п"ятою
    на світанку вчинитись багатою ще на одну традицію
    змити дощами чорне в Господньому Фотошопі
    так само раптово зникнути
    не сумувати
    і для очей радість
    тіло здригнеться в ритмі потужної ніжності
    щезнути в мокрих травах
    під акомпонемент небувалої свіжості
    ще один твій світанок сховати у грудях
    натопу не віддати ні билинки
    ні найдрібнішого цвіту
    ні кущика
    ні крапелиночки

    дихай вільніше
    час у тобі
    прокидається

    2012


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  2. Олександр Григоренко - [ 2012.06.10 01:45 ]
    Капля мудрости
    Узнавать «лицо» — это просто...
    Друг сказал: Стоит только хорошо выстрадаться самому,
    как все страдающие становятся тебе понятными.
    Согласен, правду он молвил.
    Спасибо ему, и Слава Богу.
    2012г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Григоренко - [ 2012.06.09 17:04 ]
    Истинное
    Достоинство жизни — не в принудительной святости,
    А в искренней, невинной чистоте,
    Как у детей, по образу Его,
    Для которых целомудрие — естественно.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  4. Олександра Ілона - [ 2012.06.09 16:04 ]
    жива душа
    Господь — Володар людської душі.
    Для іспиту душ на вірність Собі
    Господь у світ послав сатану,
    І він підкоряється Його Святій Волі.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Олександр Григоренко - [ 2012.06.09 10:37 ]
    В суботу
    Сияет в небесах Господень свет,
    И ярче ничего на свете нет.
    Приветствую Владыку эпохи Водолея:
    Сен–Жармен, старинный друг,
    Ты почтил меня своим присутствием!
    Позволь мне познать пламя космической чести,
    Пронизанное золотыми и фиолетовыми нитями,
    В то время как элементалы
    Сплетают венок Рыцарю–Командору моего сердца.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  6. Юлька Гриценко - [ 2012.06.08 18:05 ]
    ***
    Три чверті звуків виходять назовні,
    Бо їм некомфортно зовсім
    Жити у плеєрі, мов у конвеєрі,
    Де я штампую із них емоції.
    Радію митям, видушую сльози.
    Моє відверто щасливе літо
    Почала осінь дощем і вітром.
    Подвійне сьоме.
    Моє росте. До тебе.
    Тут щось не те,
    Писала ж про інше.
    Мабуть, я досі
    Малюю в пам’яті щастя схему
    зі твого раю і почуттів.
    Я сьогодні ще не в житті.
    Я ще досі в авто.
    Напівтвоєму.


    08.06.2012 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Прокоментувати:


  7. Наталя Чепурко - [ 2012.06.08 09:48 ]
    ***
    ***
    Где-то на дне наших мыслей рождаются звуки...
    В тусклом мерцаньи луны появляется яркий свет!
    Все, что мы знаем, давно достоянье науки.
    А на вопросы, терзающие умы, найдется ответ.
    ***


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  8. Зоряна Ель - [ 2012.06.08 09:36 ]
    Євро стартує! :)
    Дуже до речі, сьогодні на дружньому сайті "Гоголівська академія" завершився конкурс перекладів. Кому цікаво :
    http://gak.com.ua/authors/10404


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  9. Уляна Дудок - [ 2012.06.08 09:34 ]
    Спогади
    Збережи найкоштовніші миті
    наче рожеві діаманти
    заламінуй у фотокнизі пам’яті
    у гербарій думок заховай
    зафіксуй візерунками згадок мов декупаж
    розмалюй яскравими фресками вражень
    перебирай час від часу наче вервечку
    не дай їм як пуповинці розірватися
    між шпаринками рядків зігрій
    припасуй до себе мов сонячний хрест
    воскреси у маріанських глибинах серця
    поклади до підніжжя мрій
    закохай у себе назавжди
    …………………………………………………………………………
    життя коротке


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (6)


  10. Олександр Григоренко - [ 2012.06.08 04:29 ]
    В дороге
    помни
    кем бы ни был ты
    что Матерью рожден
    и теплым молоком груди
    был в детстве напоен
    разложи ковром славу и почет
    той дорогою что Она идет
    Путь всегда благословляй
    ноги любовью омывай
    они ведут дорогой в Рай!
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  11. Наталія Буняк - [ 2012.06.08 01:43 ]
    *****
    Якщо впустиш красу думок у своє серце,
    І вони, ставши словами, відкриють дорогу,
    За ними увійде сонячне проміння
    і оселиться тут назавжди.
    Випускатиме назовні тільки ясність.
    Вона струмітиме силою і битиме фантаном,
    Піднімаючи до вершин рідне слово, яке
    джерельною водою, змиватиме брудний осад,
    накопичений роками, через байдужість і страх.
    Залишиться у грудях лиш віра, надія і любов -
    Чорні сили, не зможуть більше зайти і знищити ясність.
    Темнота царює - лиш до появи сонця.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (6)


  12. Михайло Десна - [ 2012.06.07 00:14 ]
    Сто дев'ять
    Сто один, і дзвінок!
    Нетривалий гудок -
    черговий по частині
    ліквідовує шок.
    А ти так і зроби:
    без біди, від журби
    набираєш цей номер,
    телефонний якби...

    Ну чому?
    Ну чому не знайтися йому -
    телефонному номеру -
    раз на добу?
    "Я люблю!
    Я люблю! Розумієш? Люблю..."
    Та на клаптику ордера
    підпис: табу.

    Ех, сто два, і дзвінок!
    Нетривалий гудок -
    черговий по частині
    все почув не з чуток.
    А ти нібито теж -
    "Спілкування без меж!"
    Телефоном "Довіри"
    від себе не втечеш.

    Ну чому?
    Ну чому не знайтися йому -
    телефонному номеру -
    раз на добу?
    "Я люблю!
    Я люблю! Розумієш? Люблю..."
    Та на клаптику ордера
    підпис: табу.

    Ех, сто три, і дзвінок!
    Нетривалий гудок -
    черговий по частині
    вже пришвидчує крок.
    А ти серце своє
    не розкажеш, як є,
    як йому, золотому,
    від самотності зле.

    Ну чому?
    Ну чому не знайтися йому -
    телефонному номеру -
    раз на добу?
    "Я люблю!
    Я люблю! Розумієш? Люблю..."
    Та на клаптику ордера
    підпис: табу.


    7.06.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (10)


  13. Юлька Гриценко - [ 2012.06.06 01:25 ]
    завтра вранці (сьогодні вранці)
    Я змінила заставку
    із твого фото
    на гори.
    Всоте
    за ніч говорю,
    що завтра вранці
    (сьогодні вранці)
    все буде добре,
    ти спатимеш далі,
    а я прокинусь.
    З кимось.

    Я змінила усі рингтони,
    завантажила тонни
    року
    і розбила свій відчай
    звуком.
    Навіть більше.
    А твої трохи
    дикі руки
    залишили
    сліди на шиї
    і спалахують щоки
    від слова “хочу”.
    О другій ночі.

    Я три сотні
    чужих повідомлень
    єдиним махом
    знищила,
    щоб твоїх не лишилось.
    Ти боявся глибше,
    я боялась страху
    і з'їдала тебе очима
    і, здається, щиро,
    зізналась.
    Я зламалась.
    На третій тиждень.
    Тих днів замало,
    щоб стати ближче
    і просто спати.

    Я змінила обличчя
    на маску.
    Ти просто звичка?
    Ти згубна звичка!
    І хоч не личить,
    пишу розбірливо,
    хоч неправильно граматично
    останній меседж
    без зайвих вичиток
    таким, як відчула:
    не йди, будь ласка.
    Ножем у спину.
    Пірни трохи глибше.
    До біса рими.
    Я хочу щастя.

    06.06.2012р.
    1.27


    Рейтинги: Народний 5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (4)


  14. Сергій Гольдін - [ 2012.06.05 22:04 ]
    Невдалий плід Господньої турботи
    Невдалий плід Господньої турботи,
    Поважні покидьки прямують до дверей
    Вкраїнського парламенту. Сьогодні
    Чергова сесія народної ганьби.
    Оце ставок, де сотні коропів
    Вистрибують над плесом для розваги,
    І повсякчас влаштовують собі
    Яскраве втілення казок більшовиків -
    Майбутнє світле, що прийшло надовго
    (Такий собі корпоративний комунізм).
    Голота дивиться: патриції ідуть
    Віддати хист народу України.
    І де б його знайти - старий мушкет.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  15. Віка Діденко - [ 2012.06.05 14:56 ]
    калібр.і
    вичитуєш свою шизофренію
    сакральними нотами
    подихової гучності

    постріл.лами
    каліброваним сутностям
    у притул.

    вибухаєш спо_віль_нено
    світ
    словами/усмішкою/жалістю
    перелітні емоції
    пересічні аварії
    пусто

    заново

    вичитуєш свою шизофренію
    випускаєш маленьким колібрі
    не у клітки очей
    по зустрічній

    просто в хвилі
    самотнього вітру

    [2012]


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  16. Олександр Григоренко - [ 2012.06.04 21:57 ]
    Сердца алтарь( Молитва Вознесенных
    Я ЕСМЬ свет сердца,
    Сияющий во тьме существа
    И превращающий все
    В золотую сокровищницу
    Разума Христа.
    ***
    Я ЕСМЬ излучающий любовь в мир,
    Чтоб стереть все ошибки
    И сломать все преграды.
    ***
    Я ЕСМЬ мощь Беспредельной Любви,
    Умножающейся,
    Чтоб стать победной,
    Миром бесконечным.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  17. Олександр Григоренко - [ 2012.06.04 10:34 ]
    Свет блистающий
    В изумрудной глубине
    виден кораловый лес,
    между ветками которого
    пробираются донные струи,
    тревожа множество разноцветных раковин.
    На ясном небе вдали
    виден парус
    остроконечной формы.
    На его светло–оранжевом фоне
    под светлыми лучами солнца
    ясно вырисовываются разноцветные пятна,
    от светло–желтых до кроваво–красных.
    Меня обнимают бесконечность,
    Всеобщность и вечность.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  18. Леля Далія - [ 2012.06.04 08:03 ]
    КЛЕЧАЛЬНА НІЧ
    клечальне щастя
    перевеслами у брід
    спускає пліт туману

    манить
    прозірним павутинням
    у плескіт ночі на річці Раставиці

    — о-о-о чому тобі не спиться
    мій спогаде
    — погадай
    на тінях поміж хмар
    де місяць-паламар
    видзвонює серцями

    чебрецями встеля дивИну*

    прилину
    подихом ясмину
    у храмину фіміамну лебединну
    зівсечар нектар зберу у жбанок

    під ранок у вітри його роздмухаю
    рути завірюхою
    сріблястою
    спокусою
    уплутаю
    у місячні думки

    тих-тихо потайкИ
    раєптахою
    ввірвуся
    пригорнуся
    таїною
    і струною
    стрепенуся
    розіллюся
    в тремних гаммах
    і з’єднає мить вустами
    первозданне
    безборонне
    нездоланне

    сколихнеться море медянИми пелюстками
    з нами


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (39)


  19. Олександр Григоренко - [ 2012.06.03 19:16 ]
    Освобождение
    Когда человек вступает на путь,
    Кладет он свое сердце на крест...
    Конечная цель его путишествия —
    Это смерть всего того,
    Что имеет лишь относительное бытие:
    Все ценности должны быть обесценены,
    Все идеалы уничтожены,
    Все кумиры свержены!
    Когда сердце и крест сольются в одно,
    Тогда он достиг своей цели...
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  20. Наталя Скосарьова - [ 2012.06.03 18:34 ]
    Відверте

    Спрагло всотую
    кожне твоє слово
    вимірюю щільність поглядів
    напругу дотиків
    щирість поцілунків
    опір притягання
    тривалість мовчання
    глибину споглядання
    межу терпіння
    жагу бажання
    ауру взаємности
    форму пестощів
    манеру стримування
    ступінь довіри
    запилююсь
    присутністю твоєю, мов бджілка
    ти мені в і р и ш?..
    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (7)


  21. Богдан Манюк - [ 2012.06.03 16:03 ]
    ЖЕБРАЦЬКА НІЧ
    (триптих)

    1.
    Під церквою
    трійця божевільних,
    а для мене таки блаженних
    митців жебрацтва.
    Одного переслідує жах
    від удару приклАдом,
    інший панічно
    боїться мотузок,
    бо колись заледве
    утік від зашморгу.
    Третя з цього гурту
    роками бачить дитя,
    під вечір повернуте їй
    місцевою річкою...

    2.
    Три душі.
    Три свічі.
    Три пророцтва,
    з білих і жовтих
    копійок мальованих,
    яким легко
    поміститись у жмені,
    ні, не людській – Господній!

    3.
    ...Трійця обіймає темінь,
    бо прихистила
    і трохи заспокоїла
    трьома у світі вогниками,
    захищеними муром церковним
    і всього двома куполами.
    Як помиратиме той,
    кому бракне купола,
    щасливцями вкраденого?..

    2012р.


    Художник Ярослав Саландяк.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (30) | "http://storinka-m.kiev.ua/product.php?p_id=9834"


  22. Василь Кузан - [ 2012.06.03 11:39 ]
    Про кохання

    Ранок насипав дурману...
    Божі корівки кохання
    Сховали в кімнату.
    До нас...

    03.06.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (6)


  23. Олександра Ілона - [ 2012.06.03 11:39 ]
    тримке
    шукали з донькою і знайшли.
    тисячолітня прірва між вами...
    чекаєш від нього дотику,
    він радість спраглої твоєї душі.

    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Олександр Григоренко - [ 2012.06.02 19:17 ]
    Магическое желание
    Ювелирная рапсодия
    Природы ее желания —
    Быть настоящей богиней,
    Женщиной СЧАСТЬЯ!
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  25. Олександр Григоренко - [ 2012.06.02 14:47 ]
    Велике Видіння
    Мага чарівні очі —Вогнянні,
    Зростають трояндово в красі...
    Любов моя, мов велична перлина,
    Ти завжди зі мною — в душі...
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  26. Олександр Григоренко - [ 2012.06.02 13:34 ]
    Троица
    Дух Святой живет в сердцах.
    Можно получить все —
    творя в мечтах.
    Помнишь ли ты— человек,
    что Сердце Его в твоих руках?!
    2012г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  27. Василь Дениско - [ 2012.06.02 11:51 ]
    ***
    Сумління, муки
    та сум'яття...
    Усе, чого торкаєшся, -
    болить.
    Та за чепіги взявшись -
    з дороги не звернуть...

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (27)


  28. Уляна Ностальгія - [ 2012.06.02 01:35 ]
    Парадокс
    Смуток на моєму лиці
    Тобі видається сміхом.
    Молюся уві сні,
    Тобі видається це гріхом.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Уляна Ностальгія - [ 2012.06.02 00:54 ]
    В пошуках...
    Шукаю щастя...
    Бігаю від кутка до кутка.
    В такій біганині може пройти все життя,
    Щастя, як сонце: підходиш все ближче,
    а воно все тіка...

    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Уляна Ностальгія - [ 2012.06.02 00:03 ]
    ...
    Завдяки йому почала писати,
    Завдяки тобі - живу.
    Дякуючи йому, навчилася жити,
    Дякуючи тобі, я ще люблю.

    2010 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Василь Кузан - [ 2012.06.01 23:36 ]
    Не спиться...

    У лабіринтах ночі мої очі
    Тебе шукають. Кохана,
    Накрий мене ковдрою
    Свого сну...

    01.06.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (10)


  32. Олександра Ілона - [ 2012.06.01 20:00 ]
    червленне
    милі неню — дякую.
    вибачення прошу.
    вам,.щира шана моя,
    вас, як рідну, ніжно люблю.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Олександра Ілона - [ 2012.06.01 18:44 ]
    Мить вічності
    мій татусик жнивує добре
    бо завжди на селі
    всім
    він косу клепає
    Вийде сороміцько
    Розхристаний аж пар гуде
    Потім приляже горілиць
    І зойкне — Божа Воля
    То — щастя мить!..
    2012р.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Василь Кузан - [ 2012.05.31 23:55 ]
    Рушники хмар


    Промінь золотом
    Вишиває рушники хмар,
    А вони все одно
    Плачуть срібними струнами…

    31.05.12


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (17)


  35. Рудокоса Схимниця - [ 2012.05.31 02:28 ]
    ***
    алебастрово-юна кіпріда тонкоруко і зграбно
    ловить блискітки кіс черепаховим гребенем
    неслухняні як діти розбігані леле

    і гойдає-вигойдує мушлі тонке голосіння
    що ж ти тужиш сестричко перлинки не-зав’язь-не-зачин…

    у рожевих світанках утрачена втіха
    огортає кіпріду лінивими хвилями бісеру
    снів прийдешніх що справдились щемко і радісно

    попід сонячним оком леліткова панна
    роздивляється хитро гладеньке своє відображення
    у зіницях стоокого велета з пращею
    але байдуже їй бо ж цілком не закохана…
    31.05.2012


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (12)


  36. Олександр Григоренко - [ 2012.05.31 00:38 ]
    Путь развития
    все движется в мире и вечно живет
    В буре деяний волны Бытия
    мощью неустанно движут они
    океан вселенской жизни
    я подымаюсь
    я опускаюсь
    все изменяется
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  37. Нико Ширяев - [ 2012.05.30 14:37 ]
    Фе-мина
    Проснувшись, ты чертовски хороша,
    Необычайна всей своей погодой,
    Всей солнечной природой, всей волной.
    Воздушной чередой приготовлений
    Ведёшь себя в мелированный день,
    Где мелочи верны тебе.
    Цветастый,
    Недавно волновавшийся, что кречет,
    От нежных чувств
    Почил твой попугай.
    Все линии твои наперечёт
    Разбрасывают смелое богатство.
    Твой лес подстрижен,
    Как французский парк,
    Но звуки в нём -
    Скорее по-английски.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  38. Олександр Григоренко - [ 2012.05.29 22:46 ]
    Солнце
    Ты любишь сказки, и я их очень люблю.
    Эту сказку, тайной покрыта она, тебе поведаю.
    Под ослепительно яркими лучами полуденного солнца,
    Взявшись за руки, мальчик и девочка на песке резвятся.
    Они совершенно обнажены, а их веселый
    Беззаботный смех громко звучит далеко вокруг — дети...
    Возле них видна старая кирпичная стена,
    Местами полностью занесення песком, полуразвалившаяся.
    За стеной начинается берег глубокого моря, спокойного и сто–ясного.
    Прозрачные волны раскрывают свою глубинную тайну...
    2012г.



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  39. Оля Лахоцька - [ 2012.05.29 18:59 ]
    Етюд до створення світу (фрагмент 2)
    земля на початку була трохи безвидна,
    але зовсім не пуста –
    на ній росла праісторична папороть
    і водилася всіляка химерна живність.
    перелесник у зеленому затінку
    награвав на черемховій сопілці,
    мавки прали полотна у струмках,
    а дядько ох мирно
    займався селекцією мухоморів
    у власній неоновій теплиці.

    земля була запашна
    і цілковито приручена.
    мама щовечора кликала її
    пити парне молоко,
    а світлячки збиралися
    під її подушкою на нічліг.

    їй би тоді і в голову не збрело
    (ні за яких обставин)
    чого-небудь хотіти чи шукати.
    світ обертався навколо неї самої,
    вона ж бо вірила тому, що бачила –
    і зоставалася непорушною.

    але якось вночі ангел прив'язав
    до могутнього стовбура дерева,
    що росте в центрі галактики,
    рубіновий ліхтарик –
    її вільне медвяне сонце.
    епоха, коли воно щоранку
    черпало трохи вогню на сході,
    щоб вилити його на заході,
    закінчилася.

    і земля… не те, щоб зрушилася…
    по суті, нічого так і не змінилося,
    тільки я тепер точно знаю,
    що мій світ обертається
    навколо тебе.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (25)


  40. Олександра Ілона - [ 2012.05.29 18:16 ]
    Троянда і щастя
    Любов, як — небо, воно безкрає.
    Живе у серці і бентежно грає.
    Її голос — наче спів дощу,
    Сонячні промінчики радісно п*ю.
    Так зростає щастя моє,
    Бо серце, як троянда, пити хоче...
    2012р


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Уляна Ностальгія - [ 2012.05.29 01:01 ]
    Напам'ять
    Здавалося – читала тебе напам’ять,
    Здавалося, що знаю кожне слово,
    Здавалося – пам’ятаю безповоротно,
    Здавалося – читала тебе напам’ять.


    Я знала кожну весну,
    Кожну усмішку твою.
    Я знаю твої очі,
    Сині опівночі.

    Я пам’ятаю твою міміку –
    Веселу на лиці.
    Я уявляю тебе по вулиці –
    Рука в руці.

    Шепочу осіннім вітром,
    Він обіймає тихим крилом.
    Промайне осінь світлом,
    Нам це все треба обом.

    Зимою грітимемо долоні,
    Лежатимемо на сніжному лоні.
    Заглядатиму тобі в очі
    І шукатиму літнє небо вночі.

    Здавалося – читала тебе напам’ять,
    Здавалося, що знаю кожне слово,
    Здавалося – пам’ятаю безповоротно,
    Здавалося – читала тебе напам’ять.

    1:43
    29.05.12.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Василь Кузан - [ 2012.05.29 00:08 ]
    Життя...


    Вечір бритвою місяця
    Відрізає скибку
    З буханки життя.

    27.05.12


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (13)


  43. Василь Кузан - [ 2012.05.27 20:26 ]
    Передчуття грози

    Дивне тремтіння пройшло по хребту…
    Ніби легенький електричний розряд,
    Ніби голки інею – покололи між лопатками і
    Зникли.

    Щось має відбутися…

    Навіть повітря в кімнаті було не таким…
    Воно електризувало волосинки на шкірі так,
    Як це робить синтетичний одяг.
    І якби це відбувалося вночі,
    То ми могли б побачити іскри,
    Що спалахували між нашими тілами.

    Це небезпека.
    Вона відчувалася фізично,
    Але ми не розуміли її природи, її сутності,
    А просто відчували,
    Що щось тут не так.

    «Певно, буде буря», - подумав я.

    Вітер збирав хмари над будинком,
    За вікнами повільно темніло.
    Але раніше передчуття бурі
    Ніколи не було таким тривожним…

    Моє хвилювання передавалося тобі.

    Новий запах лоскотав ніздрі –
    Запах невідомої тривоги.
    Він змішувався з випарами тіл і нагадував аромат
    Свіжої крові.
    Навіть піт на моєму чолі був іншим.
    Холоднішим.

    Ми не могли зрозуміти: від чого?
    Адже він (саме так ми називали твого чоловіка) сказав,
    Що прийде о сьомій, а тепер тільки четверта…

    Але у нього є пістолет…

    У наші душі повільно заповзала гадюка страху.
    Так риби в акваріумі відчувають наближення землетрусу,
    А квіти перед грозою закривають свої бутони.

    Твій бутон ставав щільнішим.

    Насолода була блискавично-яскравою і не схожою
    На всі попередні.
    - У нас кожного разу інакше, - сказала ти
    І, ніби у підтвердження цього,
    Я підхопився з ліжка і одягнувся з таким поспіхом,
    Як ніколи раніше.

    Я вийшов,
    Залишивши тебе у обіймах терпкої чоловічої аури.

    Ти сховала сльозу,
    Проводжаючи мене поглядом і стриманим помахом руки
    Зі свого балкону,
    Продовжуючи тремтіти,
    Пульсуючи коханням,
    Зберігаючи тепло мого подиху
    На тілі,
    На вустах,
    У волоссі…

    Не встиг я відійти від будинку і кількох десятків метрів,
    Як отримав смс-ку від тебе:
    «Інтуїція нас не підвела».

    Дякувати небові,
    Яке саме у цю хвилину
    Розродилося
    Бурею.


    07.09.11
    27.05.12


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (9)


  44. Зоряна Ель - [ 2012.05.27 11:00 ]
    Ура!
    Нещодавно вийшла у світ поетична збірка нашого колеги по перу Сонця Місяця, з чим його і вітаю! :)

    Подальших успіхів і натхнення!











    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  45. Олександр Григоренко - [ 2012.05.27 11:37 ]
    МИР
    Нет ничего во вне меня,
    Ничего нет кроме меня, ничего извне я познать не могу,
    Ибо все это Я.
    Но это Я скрыто от меня;
    Его достичь и исполниться Его познанием,
    Слиться с Ним — вот цель моя.
    Я это Высшее Лучезарное Я.
    Я есть мой Бог, я есть прообраз Я,
    Таящий в себе все величие будущего, —
    Это зародыш Я.
    2012г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  46. Уляна Ностальгія - [ 2012.05.26 23:55 ]
    Не лялька
    Так мало бути, чи як…
    Вона все правильно зробила,
    Розпустила інші вітрила,
    Перші сховала на знак…
    На знак скорення долі,
    Чи наперекір цікавим.
    Не рухайте її застиглих ран,
    Вони зашиті її висохлими сльозами.
    Не треба порівнювати з іншими,
    На них не схожа. Не та…
    Вона, та сама ідеальна,
    Котру грішною зробило життя.
    Не змочуйте ран
    Її ж власними сльозами.
    Вона все правильно зробила,
    Розпустила інші вітрила,
    Незнаючи напрямку вітру
    І передбачаючи ураган…
    Без нього - ніяк.
    23:13
    26.05.13.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Оля Лахоцька - [ 2012.05.25 22:13 ]
    Ми
    коли я кажу, що ми, як два вуха –
    повернуті в різні боки і тому не чуємо одне одного,
    ти заперечуєш: ми не два ока,
    і нам не треба дивитись в одному напрямку.
    можливо, ми – дві руки,
    що одна з них, тримаючи книжку,
    не розуміє, для чого інша гортає сторінки, –
    такі однакові, але такі несхожі…
    що у нас спільного?

    якось стара зморшкувата дорога,
    що курила люльку, сидячи біля замшілого каменя,
    сказала мені пізнім надвечір'ям:
    ваші тіла – два черевики:
    один не має смислу без другого,
    ви все життя доганяєте одне одного,
    то відстаючи, то випереджаючи –
    бо лиш так ви рухаєтесь.
    і тільки той, хто одягнув вас, – птах…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (14)


  48. Уляна Ностальгія - [ 2012.05.25 01:23 ]
    Цукор під дощем
    Холодна пляшка пива.
    Зігрію її руками.
    Тривіальна і проста
    Вбивча пляшка.

    Я не знаю правди,
    А ще гірше – майбутнього.
    Я боюся докорів сумління,
    Я боюся твого докору.

    Я не боюся смерті,
    Але вона мені непотрібна.
    Тебе зараз нема…
    Я чекаю, коли ще нема прощання.
    Сльози на пероні…

    Напевно непотрібна,
    Але не до кінця.
    Бажання бути з тобою –
    Ставиш прозору стіну.

    З тобою стану
    Перестиглим фруктом,
    Який вчасно не з’їли.
    Може краще не цілуй?

    Всеодно кондуктор
    Каже прощатися.
    Всеодно несправжній цукор,
    А про мед і мови нема.

    Свічки і шампанське,
    І твоя тепла рука.
    Здавалось б вже не одна.
    Вечірній Харків.
    Година за годиною
    І вже прощатись пора.
    Мовчала, щоб не плакати.
    Купе. Заридала.
    Одна.

    Холодна пляшка пива.
    Зігрію її руками.
    Тривіальна і проста
    Вся наша правда.

    26. 10. 11.



    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Юлька Гриценко - [ 2012.05.25 00:04 ]
    Без рим
    Небо, люди і вкотре небо:
    сміливе синє, спокійне сіре.
    Маленька мрія — на мить до тебе,
    бо щось пульсує життям між ребер.
    Не вірю людям.
    Тобі я, здається, вірю.

    Люди, небо і щось між ними.
    Буває, бачу, як Бог сміється.
    І те, що люди назвали серцем
    живе сьогодні від слова до слова,
    дзвінків замало.
    Потрібне диво і душ розмова.
    Мабуть, про щастя
    Або про зливу.

    Люди, небо і знову люди.
    Небо вічне, а мрію розбили.
    Нікотинові краплі живуть у грудях,
    шкідлива звичка, відсутність сили.
    Рим, здається, вже більше не буде,
    а слова залишились.

    25.05.2012р.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (4)


  50. Оксана Єфіменко - [ 2012.05.24 22:55 ]
    Долу
    Долу нічна перина стелиться,
    клапті білі, клапті чорно-блакитні
    поля латають, жовтою ниткою сточені.
    З долу гуляє стукіт, чи-то з гори котиться -
    я чую це, і значить ми вже близько.
    Може день, може два.
    Як удари м'яча знадвору,
    або крові у вухах, я чую це,
    а значить ми близько.
    І буває, що погляд
    раніше повік розклепиться:
    долу лілеї похилені,
    чи-то небо згори сміється,
    що не стріченим погляд залишився.
    Я бачу це, і значить ми вже близько.
    Може час, може ще.
    Пальці тремтять, мов язички лілей,
    до губ доторкаючись,
    я бачу це, а значить ми близько.

    Що буде далі? Власні назви
    полів, які перетинаємо,
    і безіменне просторе вариво
    туманів, що ми назвемо домом,
    і наші вірні пси по іменах нас кличуть,
    від радості закиглять
    із думкою про нас -
    ми будемо вже вскоро.
    Ми ближчі, ніж гадали.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   77   78   79   80   81   82   83   84   85   ...   130