ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Вікторія Стукаленко - [ 2012.02.05 09:32 ]
    * * *
        Який довершений і… оманливий спокій,
          залишеної вечоровою зливою,
            широко розлитої,
            окутаної тишею,
             калюжі.
    Якими вражаюче реальними здаються віддзеркалення…
    Як слухняно рухаються вони вслід твоєму переміщенню…

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (8)


  2. Володимир Маліцький - [ 2012.02.05 07:10 ]
    Лікарняна картка. III


    В аерозолях повітря чудово скомпонована хвиля протікає по волоссю моєї кобилки. Над морями ми протягнули віжки грабіжницьких здобичей, важкі самокрутки та орхідні вітрила. Повернення до циганської акмеї, піруети втікачів, сакральна співучасть! – ви мали все для алкоголізу амури, та завидна мілина!
    Ця платонічна отрута обміднює обличчя моєї подруги. Зву-чать ідеальні команди: “вступити у воду!”, “забратись на ванти!”, “читати по зорям!”. Це успіх розуму та вістря усіх розрахунків. Ми були диригентами місцевих сузір’їв, ми неощадливо прагнули припасти до алебарди гітарного крішни і сотати акорди з пряжі морського прибою. На пірсі, уночі, ми були зразковим експонатом і, взапас, я висмоктував з неї весь дух.
    Ми осідлали невидимий човен і поклали його на космічний меридіан. “Вона довершує всесвіт, - вигукував я, обкурений вітрами. – Гольфстрім, восьминіг, камікадзе…”, - усі ці підводні паскуди давали нам спокій моменту, ми вибухали, як еяколяції полярного візаві…
    Все стало зажерливим тілом протягом еротичних поневі-рянь у крамницях краси. За будь-що, в довільній кількості вона готова відхиляти округлість планети, - за відхрещення, за велику ціну!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  3. Володимир Маліцький - [ 2012.02.05 07:50 ]
    Лікарняна картка. II


    Ти, сучасна камелія – всі можливі глузди та лялеманії перебувають в лупленні байстручої раси, - ловлячи кайф, цілком негігієнічно для всіх! Старі, підведіться, там справді нікого немає! Де вони, корпоративні тіла – серед вдоволень, вилучених та переховуваних протягом століть гастрономією окупації? З ким вони, роздягнені до моральних сновидінь, влаштовані на черевах якісних гурій? Навіщо їм, нагодованим з кайманових кагатів, за-шморгнутим на синусоїдах найблискучіших прикрас, вихованим з очіпка палімпсестів?


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  4. Володимир Маліцький - [ 2012.02.04 19:27 ]
    Лікарняна картка




    Ι.

    Знайомство – психічна клоака. Рано чи пізно звичайних засобів спілкування стає мало, і тоді починаєш покладатись на інстинкт. На все, чим наділила природа. Чи не зміцнення це? Чи означає це побачити в чомусь своє остаточне призначення?
    Здавна прихилився за горловиною погрібних об’ємів, тож нирки опустили мене, багно болотисте! Так погідно, так непомітно, що вулиці міста виморщили плоскогруде чоло, недолюдна бравада, - який жах, ці спекотні пустелі! який жах – повірити в місце, яке впізнаєш без будь-яких ознак: “вчини мене твердинею, - каже воно, - адже важливо не абсолютне “завжди” і “всюди”, а вміння обирати так само легко, як і втрачати, без страху”. – Який жах йти на манівці у долі!
    Реторта, повна рішучої дружби; щілина щоденних оро-шень, обголена сонцем; магічний безоар; погрібець, який я проміняв на піддашшя, - гадаю, це неприємний синдром!


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  5. Наталія Буняк - [ 2012.02.04 15:42 ]
    Чотири свічки ( вірш )
    Безвихідність вселилася в кімнату,
    Закрила вікна, сховалась в темноті~
    На дверях дому повісила гранату,
    Збиралась згинути тут на самоті.

    Чотири свічки блимали в куточку,
    Гнітуча в хаті осілась тишина,
    Лиш було чути, як плелась віночком
    Тайна розмова, що десь з пітьми зрина.

    Ось перша свічка сумно проказала-
    Я «МИР», а не потрібна, бач, людству,
    То ж згасну вже, бо щастя їм не дала,
    Не зрозуміли, для чого я живу!

    Заплакала тихенько друга свічка-
    Я «Віра» звуся, забута всіми я.
    Пропала віра, зникла денна звичка,
    Згасаю зараз. Болить душа моя.

    А я «ЛЮБОВ», від мене був початок.
    Згубилась радість у поспіхах життя.
    Відкинули мене . Важніш «достаток»!
    Згашу це полум’я, любовне почуття.

    І потемніло і посивіло в хаті,
    Одна лишилась свічка в самоті,
    Вона горіла вогником завзятим,
    Щоб освітити спотворені кути.

    Заглянуло дівча в вікно до хати.
    А ви чому це згасли? Ану свічки!
    Ви мусите ніколи не згасати,
    Вам силу дано, горіти всі віки!

    А я не згасла! Ні, я не пихата.
    Я звусь «НАДІЯ» , завжди свічу вночі!
    Я кожній зірці можу життя дати,
    Хочай вони он там у далечі.

    Ось ти мала, в тобі горить «майбутнє»,
    Зайди до хати і запали життя,
    І все воскресне, гарне, незабутнє,
    Людська НАДІЯ, ніколи не вмира!



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  6. Іван Потьомкін - [ 2012.02.03 10:45 ]
    Стежина до щастя


    Ой не світи, місяченьку,
    Не світи нікому,
    Тільки світи миленькому,
    Як іде додому.
    Українська народна пісня


    «Верта милий при місяці .
    Всенький день малює –
    Тому мальви, тому ружі,
    Коні та корови,
    Тільки чомусь не малює
    Мої чорні брови».
    «Писав тебе, моя люба,
    Аж чотири ночі,
    Та не в змозі ісписати
    Твої карі очі.
    Яким фарбам довірити
    Їх глибінь бездонну?
    Як твій усміх передати?
    Смутку ніжну повінь?
    Радиш писать на китайці.
    Не певен, чи вдасться».
    …І ще довшою стає
    Стежина до щастя.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  7. Тетяна Роса - [ 2012.02.02 00:43 ]
    Жінці на картині
    Мій величний драконе, дванадцяти років чекання
    достатньо для жінки, бо сонячний вітер вбиває бажання злетіти,
    і коріння росте, доростаючи суті - пізнанням
    вплітає мене в полотно, що сувоєм згорнеться в минулості світу.

    Світ шукає той звук, у якому відтвориться світло,
    себе загубивши в безмежжі своїх віддзеркалень. Тут погляду тісно,
    і усе, що я знаю – очима побачене титло
    над тим, що свічадо окреслених слів не відтворить ні нині, ні прісно.

    Мандрівний мій драконе, сузір’я відкрили портали -
    і ти повернувся у душу схололу. Зникають кордони означень –
    я обличчям до ночі на крил твоїх порух чекала,
    і шлях мій віднині собі я дозволю, а іншим весь біль мій пробачу.

    Пробачати так просто… Забути пробачене важко.
    Забулось не те, що хотіла насправді забути: відкинуті тіні
    шарудять у пітьмі, наче хижі потворні комашки,
    моїми чуттями з очей визирають зустрічних - і прісно, і нині.

    Ніч приходить зі сходу, мій мудрий і сивий драконе,
    і сукні її із леткого шифону до вічності плину дотичні.
    Об’єктивна реальність: душа є окрема від крони
    краплинка того, що не вхопиш і словом. Хронічно

    Хронос мрії стинає: без них легше входити в Лету.
    Бажання свої відпускати не хочу на радість скелястим теренам.
    Маю промінь Селени - і дивних видінь силуети
    на стежці моїй, переплетеній з сонцем і вітром, чатують на мене.

    Я, вростаючи в землю корінням, навчилась літати.
    Коріння і крила однаково душам важливі. Мій вільний драконе,
    безборонна любов – найміцніші у всесвіті грати:
    кармічно об’єднані крони сплітаються в німби, у лози і грона.

    За кордонами слова ніколи не зникне дорога,
    тому не тримай, розімкни зачароване коло – і підемо далі.
    Кожен має можливість зігріти долонями Бога
    у вічному «зараз», у тлінному храмі, у кожнім зустрічнім Граалі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  8. Тетяна Ріхтер - [ 2012.02.01 20:39 ]
    Лист до Морфея
    Хотіла написати тобі листа із заплющеними очима
    Але у мене безсоння і повіки не закриваються
    Хотіла вишкрябати літери своїми нігтями
    Проте бутони на пальцях не мають належного кольору
    Ще мені хотілося заварити тобі каву з корицею
    Втім ти не любиш присмаку яблучного пирога у роті
    Тому мушу писати листа мовою птахів
    Які стукають зимою у твою шибку і просять пшоно
    Та літери в листі схожі на їхні закручені дзьоби
    Які викльовують перецвілі бутони з замерзлих дерев
    А от кориця цього року не визріла
    Бо дощ забув її полити і вона здичавіла

    Отак і я можу здичавіти, якщо ти не прочитаєш мого листа
    І не прийдеш до мене у ліжко та не проженеш моє безсоння.

    Я
    _______________________


    Я приходив до тебе вчора уночі і намагався відкрити тобі повіки
    Але ти спала мирним сном і не зустріла мене з рушником
    Я відганяв від твого вікна воронів з листками паперу в дзьобі
    Однак вони несамовито билися у вікно. Що вони хотіли з мене?
    Ти залишила каву на кухні, але вона охолола
    А я так не люблю підігрітий яблучний пиріг
    Якщо тобі так добре спиться без мене
    То навіщо ти мене кличеш щоночі?
    Я прийду до тебе ще завтра але ти неодмінно прокинься
    Бо твоє безсоння зганяє злість на воронах, які випивають мою каву
    Зоставляючи на дні ночі лише корицю і бутони зів’ялих троянд

    Морфей


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  9. Наталія Буняк - [ 2012.02.01 20:24 ]
    Хвилина щастя
    ЇЇ кохав і думав лиш про неї
    Чекав побачення, тривало майже рік,
    Вона писала, що не може дочекатись,
    А потім стихло все й від неї ні -чирік!

    Минув той час розлуки і чекання,
    Поїхав з мрією, що ось побачить знов,
    Коли ж зайшов у хату, слів не стало,
    Вона в обіймах іншого. Любов!

    Пощо слова! Та це ж пуста полова!
    От сипиться на голову й сліпить.
    Повірив їй. Гей серце зупинися!
    Хотів її ось тут же зараз й вбить.

    Як близько з’єднані ці два чуття людини
    Любов й ненавість –вбивчі почуття!
    Хто не любив той зрозуміть не зможе-
    Хвилина щастя,ось це і є життя!





    Рейтинги: Народний 5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  10. Василь Кузан - [ 2012.02.01 15:41 ]
    Зірки застрягли в горлі
    Холодні колючі зірки застрягли в горлі
    Січневої ночі.

    Вона голосно кашляє вітром,
    Грюкає воротами, ламає дерева,
    Видавлює очі-шиби
    Із білих облич хат…

    Її температура критично знижується.

    А лікар-місяць пішов на виклик
    На іншу сторону планети.

    Мені не спиться.
    Я уявляю,
    Що буде зі мною,
    Якщо ти не зігрієш мене
    Гарячими сонцями своїх персів,
    Руками мрійливої ніжності,
    Романтичними обіймами любові?

    Перестану дихати…

    Перестану думати про колючі зірки,
    Про пористі хмари і стіну туману,
    Яка робить дорогу від тебе
    Нездоланною і слизькою,
    А дорогу до тебе –
    Мостом до середини прірви.

    Так і хочеться
    Стукнути кулаком ночі по спині,
    Щоб зорі вискочили з її горла
    І освітили стежку,
    Яка веде до життя
    Нового.


    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (25)


  11. Ірво Таллі - [ 2012.01.30 22:37 ]
    Тонкий шелк слез

    Вот так вот, тихонечко
    Льется вечер талыми струями воды.
    Тянется тоненькой ниточкой серебристого шелка,
    Ложится мягким небом
    На твои волосы,
    Стекает музыкой
    В плавный узор твоего тела.
    Смотришь, дрожишь, плачешь.
    Я просто вытру твои слезы,
    Никогда не спрошу почему,
    Но сделаю все, что б это не повторилось


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  12. Ірво Таллі - [ 2012.01.30 22:03 ]
    Пляж

    И если в твоих
    Синих глазах
    Море внутри,
    Если море стекает каплями
    По золотистым изгибам
    Обнаженного тела –
    Я соберу его губами
    И оставлю соленый привкус
    На твоих губах.
    В дыхании вино
    И мы двигаемся в такт волнам.
    Под жгущим солнцем,
    Под синим небом
    Систриере.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Ірво Таллі - [ 2012.01.30 22:40 ]
    В темряві вогонь світить

    П’ять грамів сірого, легкого пороху
    В твоїх словах.
    Не вистачає поруху,
    Чи повноцінного руху,
    Що б піти.
    Заважає криштально-чисте небо
    Твоїх очей
    І біле сонце світлого волосся
    Недбало скинуте на тендітно виточене плече.
    Тримає мале кошеня в тобі,
    З ним так важко сперечатись,
    Не сила пручатись
    Його грайливим поглядам.
    Та після сотень ночей,
    Терпіння зносить найменшим протягом.
    Я все дивлюсь –
    Де взяти сил,
    Бо без тебе, не протягну й однієї,
    Сповненої повного місяця темряви.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  14. Ірво Таллі - [ 2012.01.30 22:50 ]
    У жовтому світлі і всюди

    Розвіявся білий сніг
    Легкого попелу
    Від згаслого вогнища
    Тривких відносин.
    І стали такими помітними
    Міські птахи
    З маленькими сірими очима.
    І стала такою не потрібною
    Друга подушка у ліжку,
    На якому досі вчувається
    Непомірне дихання спокою.
    Тепер, так подовгу
    Швидкі, довжелезні хмари
    Ховають під собою
    Прямокутні багатоповерхівки.
    А в жовтому світлі вікон навпроти
    Жінки зраджують своїм чоловікам,
    Доки їх тупуваті дітки
    Мріють про гори з шоколадних цукерок
    Та глибокі ріки ванільного сиропу.
    І цього непотребу ніяк не здихатись наодинці.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Ірво Таллі - [ 2012.01.30 22:54 ]
    Чуттєва xвойда

    Досі з тобою,
    Вродлива сука,
    Чутлива бейба.
    Ти в соте ви*бана
    Чужими поглядами.
    Тупі перехожі голови
    Повняться брудними мріями.
    Твої зрадливі очі
    Брешуть байдужість.
    Мене це не бентежить
    Бо ти добре злизуєш мої ревнощі.
    Ти – порожня пляшка з-під самбуки
    І колись, обов’язково, я тебе викину,
    Та ж тобі пох*й.
    За те й траxнемось, люба.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Ірво Таллі - [ 2012.01.30 22:15 ]
    Залишок на сніданок
    Приходжу з вечором,
    Приходжу з холодом,
    З листям на підошві.
    Плутаюсь у твоїм волоссі,
    Цілую тебе в очі, в губи,
    Шию, груди,
    Ноги, вище…
    - Ну все, зачекай трохи,
    Що приніс?
    - Потім, іди ближче.
    Посміхаєшся, - Що приніс?
    - Новий чайник, час кипіння одна хвилина.
    Твій вже дістав!
    Несамовито свистить коли ми вже під ковдрою,
    Коли вже в ліжку.
    - Думаєш хвилини вистачить,
    Щоб зняти з мене сорочку?
    Знімаю..
    Ти гаряча, п’янка, моя…
    Чую, як кровоточать крани на кухні,
    Як здригаються біля ліжка
    Спорожнілі кухлі,
    Як наповнюється унітазний бачок,
    Як наповнюється дитячим криком
    Сусідня квартира.
    Чую, далеко, грозу.
    Чую твоє нерівне дихання,
    Незрівнянний стогін…
    - Ти ж лишишся до ранку?
    - Я завжди лишаюсь.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Олександр Григоренко - [ 2012.01.26 04:06 ]
    Сердцебиение
    окресность взор чарует мой
    вижу дом в два этажа
    вхожу и вижу - фея предо мной
    молвит речи мудрая
    скрыв улыбку задаю вопрос
    что молвите Вы обо мне
    и она улыбнувшись - глядя в глаза
    ответила
    у вас три великих сердца
    как это задаю ей вопрос
    и отвечает она
    а послушайте как они бьются
    РА ПА РА ПА РА...
    2012г.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  18. Михайло Гафія Трайста - [ 2012.01.25 19:54 ]
    Гаснуть зорі юних років...
    Гаснуть зорі юних років...

    Гаснуть зорі юних років...
    Настав час дивитися
    з іншого кута зору
    на життя лайдаче.

    Ніяк не можу зрозуміти,
    коли я встиг
    налити в криницю життя
    стільки каламутної водиці...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  19. Наталія Буняк - [ 2012.01.25 16:37 ]
    Сум
    Чому цей сум заліз й терзає душу?
    Закостеніло все, немає вже чуття.
    Вже вию вовком й з місця я не рушу,
    Аж поки заясніє день мого життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  20. Наталія Буняк - [ 2012.01.25 03:22 ]
    Злетів на землю лист
    Злетів останній лист кленовий,
    Зашарілись голі гілки,
    І не горіли більш рум’янцем,
    Ще молоденькі пaгінки.

    Зібгалось дерево на зиму,
    Колише вітер все до сну,
    Цілує клен перша сніжинка,
    Аж поки кине пелену.

    І так під білим покривалом,
    Пробуде зиму, а тоді ,
    Зазеленіє клен під сонцем,
    І усміхнеться лист весні.


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  21. Василь Дениско - [ 2012.01.23 19:46 ]
    Змієборець
    О Вершнику!
    Всесильний, мужній
    вітре світанковий,
    дракони-змії-звабники
    ниць упадуть без бою
    у панцирях і латах,
    здавшись твоїй волі...
    Проснуся. Чути: виють
    пси-вовки Святого Юра,
    і кінь на верховині
    вже збира небесну росу...
    Добро і світло
    подолають тьму,
    бо ж хоч один Святий
    посеред нас
    іще десь топче ряст...

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (23)


  22. Оксана Мазур - [ 2012.01.23 12:24 ]
    Оксана Мазур. Презентація збірки “На вістрі місяця”
    Про зустріч:
    28 січня 2012р. о 15-00 год.
    у Львові, в приміщенні Порохової вежі (вул.Підвальна, 4, 3-ій поверх) відбудеться презентація збірки Оксани Мазур “На вістрі місяця”.
    В межах презентації – літературно-музичне дійство і виставка картин.
    ШАНОВНІ КОХАНІ МОЇ ПееМівці!!! Чекаю! Приходьте до мене – буду щаслива побачитись з вами!!! ЦІЛУЮ!!!*************


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (22)


  23. Тера Новіц - [ 2012.01.23 03:06 ]
    мантра
    ти любила "криваву мері" вечорами в барі за рогом
    днями не вставала з постелі, живлячись вмістом міні-бару
    обожнювала споювати оточуючих поглядом
    наштовхуючи їх на дивні бажання

    доводила себе до істерики, уявляючи душевнохворою
    хотіла, щоб тебе шкодували, бідну самотню дівчинку
    ти не любила людей, а всередині - просто боялася
    надягала маску депресії, для тебе це не було кічовим

    може справді ставало легше, або просто собі це навіювала
    забагато палила і кидала бички за грати вікон
    блукала у віртуальному світі далеко за північ
    твої фото для тебе були святіші усіх ікон

    хоча в свої надцять ти була мало на що здатна,
    будувала багато планів ідеального життя на завтра
    дівчинка, котра повторювала "я не зв'язуюся з ідіотами"
    для тебе це була найголовніша мантра.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Василь Кузан - [ 2012.01.21 21:45 ]
    Слова збуваються

    Ти вічно сумніваєшся у тому,
    Що серцем відчуваю я постійно.
    Моя частинка крихітна у тебе –
    Ніколи вас нікому не віддам.

    Моя живиця завжди із тобою,
    А я один, та сумніви жену.
    Чому ти допускаєш їх до себе? –
    Люблю тебе. Одну тебе люблю.

    Тебе ж лякають вигадані зради:
    Заради молодої геть пішов…
    Чому ж не пам’ятаєш: я тобою
    Страждаю, надихаюся, живу.

    Ти вигадай, що я з тобою разом –
    Буває, що збуваються слова…


    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (20)


  25. Михайло Гафія Трайста - [ 2012.01.21 19:30 ]
    Чорний сторож віку
    Чорний сторж віку

    Позволю березі
    дихати моїми грудьми.
    Як темно тепер
    на другій половині світу!
    І все, що має свою тінь удень,
    ніччю стає німим богом.


    Позвлю березі
    кохати моїм серцем, –
    це заспокоїть мене! –
    коли дзвін старої церкви
    кличе вік моїм іменем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  26. Наталія Буняк - [ 2012.01.21 18:50 ]
    ***
    І знову ніж у серце. І за що?
    За те що хвора й треба знову ліки,
    А ти б хотів щоб все було дарма,
    Щоби твої не меншали засіки.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  27. Василь Кузан - [ 2012.01.20 12:27 ]
    Про бабусю

    Пам’ятаю:
    Бабуся біля корови
    Молоко і музику
    Змішує…


    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (14)


  28. Уляна Дудок - [ 2012.01.19 17:06 ]
    Люблю
    Люблю
    дивитись, як Ти спиш:
    найтихіша із тиш - ця Мить.
    Тільки в повітрі бринить
    тонесеньке плетиво світла.
    Тремтливо кружляють по віях
    уявні сніжинки -
    лелітки,
    як «Музика янголів» і,
    мабуть, «Ближче до мрії»
    піднімаються кутики вуст –
    до усмішки.
    І донечка снить.
    Ще трішки. Поспи.
    …Ласкаво запрошую у цей світ, де сни
    не такі тривкі, як Моцартова музика…



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  29. Ксенія Завальнюк - [ 2012.01.19 13:18 ]
    Комусь потрібні люди
    Комуь потрібні речі,
    комусь потрібні люди...
    Світ часом не доречний,
    і зло живе повсюди.

    Хтось постійно зраджує,
    а хтось невинно кривдить.
    Хтось когось оплакує,
    а хтось неначе привид...

    Комусь життя несправедливе,
    Для когось все насуще ідеальне.
    Для когось почуття зрадливі,
    а хтось творить речі шедевральні.

    Зло живе повсюди -
    світ часом недоречний.
    Комусь потрібні люди,
    комусь потрібні речі...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Ксенія Завальнюк - [ 2012.01.19 13:33 ]
    Реванш
    Приходь до мене вгості
    і прихопи зефіру,
    бо вже дістали бутерброди з чаєм…
    Ми вимкнем світло,
    І нам буде тепло…
    І чай з зефіром…Гарно?
    Приходь.
    Розгрібем словесну купу мотлоху,
    Яка давно так заважає.
    Спочатку буде трохи важко…
    Але ж я добра,
    Я заварю для тебе чаю.
    Мої шпалери тебе пам’ятають,
    І часом відчуття,
    Що у квартирі
    Більше тебе аніж мене не вистачає.
    Приходь до мене в гості
    І прихопи зефіру,
    Будем валятись
    На старезному скрипучому дивані.
    Мабуть, на ньому ще присутній
    запах твій
    Й сліди минулорічного кохання.
    Приходь…
    Та прихопи зефіру.
    Я не люблю чекати.
    Приходь.
    Спостерігатимем
    Трансляції прямих ефірів.
    Я в принципі щаслива…
    Але… не вистачає ще зефіру.
    Приходь.
    Будемо грати вдиких звірів,
    Одній кусатись не цікаво –
    Не вистачає злості.
    Не упускай
    можливості реваншу.
    Купуй зефір… і приходь в гості.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Василь Кузан - [ 2012.01.19 10:23 ]
    Розірвало...
    Розірвало сорочку на грудях
    Серце…


    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (20)


  32. Устимко Яна - [ 2012.01.18 23:50 ]
    *

    сиділи сьогодні птах і птаха
    на шпаківні
    на черешневій шпаківні
    в якій ніхто не живе
    і подумалося
    що вже зима
    а шпаківня і досі порожня
    що ніч
    а два птахи
    не наважуються
    разом зимувати
    ти глянув на птаху
    і здогадався
    що то я нею обернулася
    але у моїх очах було літо
    і кіт ходив навколо дерева
    та злизував нас твоїм поглядом
    як задубілу сметану


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (16)


  33. Наталія Коваль - [ 2012.01.18 17:31 ]
    ***
    Він мандрує собі автостопом
    І готує французьку кухню,
    Грає на губній гармоніці Боба Ділана,
    Витирає долонею зморшки старих кам’яниць,
    А кожного 14-го дня весняного місяця нісана
    Дивиться у сіре небо, де кружляють ворони,
    І просить про всепрощення.
    А дерева обабіч дороги кричать йому вслід
    Аве, Авелю!

    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  34. Євгенія Люба - [ 2012.01.18 14:32 ]
    Різдво
    Різдво. Саморобна церква.
    Колись це була сільська водонапірна башта,
    Потім – бібліотека, що гніздилася (від слова «гніздо»)
    Під самісіньким дахом цієї башти,
    А тепер ось –

    Маленька кімната, білена крейдою.
    Стеля нависає низько; дивно, чому
    Саме прямокутність цієї кімнати
    Так не відповідає моїм уявленням про церкву?
    Ми із сестрою стоїмо під самою грубкою,
    Але ноги мерзнуть. Святкова літургія
    Триває години три, ми запізнились.
    Отець Василь наверстує упущене – говорить довго.
    Його святкове вбрання, шите синіми нитками
    Однією з прихожанок громади,
    То виникає, то зникає за голубою фанерою
    Маленьких царських врат. Паперові голуби і янголи
    Звисають із паперових ікон, що їх позносили прихожани,
    Пришпилених до паперово-крейдяних стін –
    Уся ця саморобна церква, навіть сам отець Василь
    Нагадують орігамі, складене із білого паперу
    Людьми, що називають себе «громадою»…

    Ноги мерзнуть, літургія триває.
    Та ось нарешті – «Вірую».
    Наш сусід хутко зникає за дверима –
    Там стоїть дзвін, єдиний дзвін цієї церкви,
    Підвішений до перекладини,
    Із занадто високим голосом, що тяжіє до фальцету.
    У нашої молитви з’являється музичний супровід:

    Вірую
    Дзень!
    в Бога Вседержителя, Творця неба і землі.
    Дзень!
    І в Ісуса Христа, Сина Його єдиного, Господа нашого,
    Дзень!
    який був зачатий від Духа Святого…
    Дзень!

    Це ж треба – у сусіда майже музикальний слух,
    Лише раз не потрапив у такт.

    Я дивлюся на нього і знову пригадую:
    Його батько послав на смерть мого прадіда,
    Доносом у 37-му.
    Як йому дивитися на мене?

    Я виходжу і стаю на його місце,
    Я входжу до його тіла,
    Я відшукую поглядом у натовпі свою власну постать,
    Я б’ю у дзвін:

    Мій батько
    Дзень!
    послав на смерть її прадіда.
    Дзень!
    Що робити маю?
    Я вибив для її баби й діда
    краще місце на нашому кладовищі.
    Дзень!
    Бог свідок, простіше було вибити кращу ділянку
    під будівництво у нашому царському селі.
    Дзень!
    А тепер ось будую церкву…

    Вона, ця нова церква, лише за сотню кроків звідси.
    Велика, двохкупольна,
    Кажуть, наступного року стане до ладу.
    Перенесуть до неї начиння із саморобної церкви, де краще,
    І все це орігамі перетвориться
    На розігнутий лист паперу
    У зморшках і згинах…

    Це якесь закляте місце вічних метаморфоз.
    Колись тут стояла інша церква –
    У 30-х її зруйнували, коли до школи ходив мій дід.
    (Він казав: коли розібрали попівський сарай,
    Звідти посипалися людські пожертви – хліб,
    Попи віддавали його свиням;
    Дід до смерті не сприймав священників та релігії,
    Для нього це було одне і те ж).

    Церкву зруйнували, а церковноприходську школу залишили –
    Мою школу.
    Вона загинула в 90-ті, її розтягли по цеглині,
    І на половині шкільного подвір’я
    З’явився котедж нового жителя царського села.
    А на іншій половині – нова церква.

    Це закляте місце вічних метаморфоз:

    Водонапірна башта → Бібліотека → Церква;

    Церква → Школа → Котедж → Церква;

    Навіть сусідній клуб не оминула ця доля:

    Клуб → Фабрика → Склад → Пустка…

    Це закляте місце вічних метаморфоз.

    …Господи! Чому ти в’яжеш такі міцні вузли?
    Чому вдягаєш мені на ногу Свого ланцюга
    І тягнеш мене до цього клятого місця,
    Наче пса?...

    А на подвір’ї моєї школи – тепер церкви
    Свого часу відкопували рештки священників;
    Про мого однокласника говорили,
    Що він знайшов у ямі череп.
    Той Віталик постійно був у чомусь винний,
    І на це не впливали ніякі метаморфози клятого місця.
    Малолітній хуліган…
    Його вже кілька років, як немає,
    Він повісився у сусідньому садку,
    І його мати, що торгувала при дорозі поряд,
    Навіть не змінилася на лиці від цієї звістки –
    Так спилася,
    Його батько давно, як помер від туберкульозу,
    Його сестра вийшла заміж і втекла звідти,
    Їхня хатка розлізлася по швах,
    І тільки сусідка запитувала час від часу:
    «Віталику, ти не голодний?..»

    Господи,
    Я могла би продовжувати цей вірш безкінечно,
    Певно, це вже навіть не вірш – це проза,
    Це вже мало не Прохасько –
    «з цього можна зробити кілька віршів»;
    Отак би й писала далі –
    Без абзаців, без розділових знаків,
    Слово за слово, наче кільця того ланцюга,
    На якому Ти мене тримаєш,
    Господи.

    17.01.2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (14)


  35. Сніжана Тимченко - [ 2012.01.17 23:27 ]
    *******************
    Крилаті свічі летіти не можна, загасне вогонь.
    Летіти? Горіти?


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  36. Сніжана Тимченко - [ 2012.01.17 23:29 ]
    А навчали мене малювать
    Мене учили малювать поети.
    Сепії сипали в сонети
    Учили правду сотворять,
    Але не той, хто коле очі правдою воскресне,
    А той,
    Хто поєднає день народження
    І Царство Небесне!


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  37. Сніжана Тимченко - [ 2012.01.17 22:43 ]
    Котик
    Подай но душу на розхристання!
    А пальчики загострені
    Проколом кожен дотик.
    І плаче в мертві груди, котик.


    Рейтинги: Народний -- (5.16) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  38. Василь Дениско - [ 2012.01.17 20:20 ]
    Купання ряджених
    Засне, відійде
    карнавальний Хаос,
    і переможе
    Лад буденний,
    як тільки
    в богоявленській воді
    скупають маски
    всі Маланки й Василі...

    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (25)


  39. Михайло Гафія Трайста - [ 2012.01.17 17:17 ]
    Аве Марія!

    Ти стоїш на скелі часу...
    Тож бережись!
    Так можна поплутати все...
    Найкраще одягни
    сорочку
    І пройди крізь мої сни.

    Коли вечір падатиме,
    мов лінивий бог,
    Ми замовимо для себе водоспад, –
    Я під ним вип’ю в твою честь
    Бокал вина. Аве Марія!

    Потім, мов вигнаний з раю,
    Як побита собака, я,
    блудний син,
    Повернусь до старої хати
    І опишу майбутнє.
    Кінець.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  40. Наталія Буняк - [ 2012.01.17 01:51 ]
    Поезія
    Поезіє! Дитино мого серця!
    Ти дозріваєш вкутана туманом,
    Тремтиш і вириваєшся на волю,
    Щоб виплиснуть шумливим водопадом.

    Лелію ще твої рожеві пелюстки,
    А ти на старті вже у ранньому розгоні.
    Чекай, не виривайся, не спіши,
    Я не готова до розлуки і погоні.

    Хотілося б писати лиш про щастя,
    Щоб звеселити кругом себе світ,
    Та щось щемить і біль в душі примає,
    Ще не розквітлий мій весняний квіт.

    Ще сум і жаль в моїй душі нуртує,
    То ж не спішу, народження чекаю,
    Тоді пущу тебе, і ось тоді полинеш
    Пташиною в обійми мого краю.








    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  41. Марина Богач - [ 2012.01.16 22:00 ]
    реалії
    мрії реальні в житті
    та краса і здоров'я
    зовсім не одне і те
    коли
    під розкішною маскою видко
    гніздиться гниле нутро
    вдуматися варто
    чого прагне душа
    все залежить від намірів.
    2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  42. Оксана Єфіменко - [ 2012.01.16 14:39 ]
    * (тінь гори)
    Та тінь гори, яка тебе сховала,
    вже тут, і вітер все частіше
    приносить слово, яке ти
    щоразу промовляєш по-новому.
    Воно пірнає в мене, мов каміння
    в колодязь сумніву,
    шукає своє дно чи своє небо.
    І я ще довго чула
    той залізний скрегіт,
    якому ти піддався втретє.
    Та тінь гори вже простягнулася сюди,
    лиш невпізн́анне слово,
    вирване з утроби рота
    цим вітром, тріпотить,
    немов метелик, вирваний із дзьоба,
    як вічність, вирвана із птаха.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  43. Меланія Квапка - [ 2012.01.16 12:50 ]
    ***
    Стоїмо паралізовані страхом
    у кожного свій
    мовчимо
    бо думки залягли глибоко
    в кучугурі снігу
    час рухається, а ми стоїмо
    немов застигли у часі
    та непомітною ходою закрадається
    новий день
    і та ж сама бруківка,
    як вірний супутник у дорозі
    і той же ліхтар –
    мандрівник минулого
    і свідок теперішнього
    ті ж самі тіні від навислих
    верхівок будинків,
    лише міняються обличчя
    міняєшся ти
    рухаєшся на місці,
    а вперед крок таки ступає

    спогади тримають міцним вузликом
    новорічні гірлянди
    і пампушки з маком такі ж,
    як у дитинстві,
    і родинне тепло відчутно вдома,
    а дім там, де тобі добре...


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  44. Світлана Козаченко - [ 2012.01.16 11:30 ]
    Знаки

    Крап!
    -ка...
    Ти –
    ре!
    Ти –
    нота дзвінка,
    ти –
    мій камертон...
    Де
    музика сфер?
    Де
    зоре-танок?
    Сим-сим
    -фонія?
    Гар-гар
    -монія?
    Крап-крап-крап!
    -ка
    -люжа мрій...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  45. Михайло Гафія Трайста - [ 2012.01.16 08:44 ]
    Чекання
    Росяна квітка чекає на тебе
    під веселим світлом,
    між веселими стінами,
    душі моєї.
    Мені не почути
    думок,
    ні сміху твого не почути,
    ані симфонії твого серця.
    А надворі сумно,
    а надворі темно,
    темно і сумно...
    І поламані надії стукають
    у вікна душі,
    і щастя тече в минуле.
    Я чекаю...
    і росяна квітка чекає тебе.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати: | ""


  46. Василь Кузан - [ 2012.01.15 20:01 ]
    Вихiдний

    У мене сьогодні вихідний.
    Я не хочу думати, читати,
    Шукати риму…

    Просто нарізати кубики диму
    І вкинути в келих шампанського,
    А, потім,
    Не випити…

    Просто взяти соломинку
    Пожувати її і викинути,
    Не встромивши, навіть,
    У коктейль «Піхва дракона».

    Ти теж одна вдома…
    Може подзвонити? Запросити,
    Зустріти, роздягнути,
    Підвести до ліжка,
    Лягти і сказати:
    «Зроби щось сама, люба,
    Бо у мене вихідний нині».

    А у тебе очі холодні,
    Аж сині…

    А будні приходять нахабно,
    Як свині.

    Штовхають тебе із ліжка,
    Женуть на роботу,
    Квоту
    Талантам дають і силі…

    Зарплата
    Викликає злість і блювоту.

    Не хочу думати про роботу.
    Про гроші теж,
    Але думаю вже.

    Важко людині,
    У якої вихідний
    Нині.


    2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (22)


  47. Юлька Гриценко - [ 2012.01.15 15:05 ]
    Я житиму
    Якщо прокинувшись уранці,
    на відстані трьох сантиметрів
    я зловлю твоє дихання,
    то вже не захочу померти:
    я житиму.

    Якщо раптом улітку
    під зоряним небом мінливим
    ти захочеш бодай на мить
    зробити мене щасливою,
    я житиму.

    Якщо ти за вітром
    від мене кудись полетиш,
    я зостанусь духовно бідною,
    із серцем пустим
    я житиму.

    Якщо ти справді
    забудеш мене, як сон
    тихенько підеш,
    не кинувши “я чужий”,
    оплачу радість,
    за те, що ти в мені жив
    і житиму.

    15.01.2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (17)


  48. Дмитро Куренівець - [ 2012.01.15 12:34 ]
    ***
    Снігу! Дайте снігу!
    я звертаюсь від імені чорних дерев
    і збляклої трави на розкислій землі
    від імені ошалілих невиспаних білок
    від імені розчарованих гірсько- і просто лижників
    і змерзлих озимих культур
    і від себе особисто

    снігу! звичайного снігу!
    не треба якогось особливого
    альпійського чи там гімалайського
    ні арктичного, ні антарктичного
    а нашого – звичного
    помірно-континентального
    нехай бруднуватого, рихлого
    але хоча б трошечки білого

    снігу! так хочеться снігу!
    я волаю серед цієї пустелі
    суцільної сірості й сирості
    під парасолькою напередодні Різдва
    невисохлою ще з Нового року

    я вимагаю снігу!
    я не знаю, до кого звертатися
    у цій владній вертикалі
    але заприсягаюся
    що дійду до самого верху
    до горішніх поверхів Адміністрації
    має ж там бути хтось, відповідальний за сніг?!

    я почав уже марити снігом
    днями я побачив розсипаний на дорозі пінопласт
    що випав із якоїсь вантажівки
    я ходив по цих білих пластівцях
    і слухав, як порипує під ногами… рип! рип!

    СНІГУ! ДАЙТЕ СНІГУ!

    13.01.2012


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (9)


  49. Анничка Королишин - [ 2012.01.15 11:40 ]
    Так буває.
    Буває так,що хтось бере за руку,
    веде вперед надійно і сміливо,
    і впевнено спрямовує дорогу.
    Не треба ні про що переживати.
    Минуле вмерло самохіть,природно,
    неспішною завершеністю долі.
    Буває - так.
    І треба розуміти,
    що все на світі має свій початок,
    і все колись закінчується вчасно.
    Лиш Небо те саме до нас,постійне.
    Міняє кожен день своє обличчя,
    але ніколи нас не полишає
    самих на себе.
    Добре - бути дітьми,
    захищеними силою Любові.
    2012


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (9)


  50. Оксана Єфіменко - [ 2012.01.14 15:49 ]
    Із Езри Паунда, "Віланела: психологічний час"
              I
    Я надто стáранно підготував подію,
    і це було зловісно.
    З дбайливістю середніх літ
    я відібрав лише потрібні книги.
    Я майже загорнув їх сторінки.

       Краса - велика рідкість.
       І мало хто з моїх фонтанів п'є.

    І так багато беззмістовних шкодувань,
    і так багато часу вбито марно!
    І зараз я дивлюся у вікно
    на дощ і на розмірене блукання автобусів.

    "Маленький космос їх тремтить" -
    повітря навкруги живе цим фактом.
    У їх частині міста
    вони, як іграшки в руках чужої сили.

    Звідки я знаю?
    Кому, як не мені це знати.
    Для них щось назріває;
    Що ж до мене,
    я надто стáранно підготував подію -

       Краса - велика рідкість.
       І мало хто з моїх фонтанів п'є.

    Два друга - подих лісу...
    Друзі? Чи зменшиться їх дружба,
    коли один, нарешті, десь її знайде?
    Вони пообіцяли двічі, що прийдуть.

    "Десь з ранку до заходу сонця?"
    Краса мій розум буде пити,
    в той час як юність забуває,
    що вже покинула мене.

              II
    (Кажи! Це ти так витанцьовував незграбно?
    Комусь подобались твої роботи,
    і він був щирим у своїх словах.

    "Ти говорив дурниці
    в першу ніч?
    В наступний вечір?"

    Але вони пообіцяли знову:
    "Після обіду завтра.")

              III
    Вже третій день настав -
    ні слова від обох;
    Ні слова, ні від неї, ні від нього,
    лише записка від когось інакшого:
    "Мій любий Паунд, я полишаю Англію."


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   85   86   87   88   89   90   91   92   93   ...   130