ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Павло Вольвач - [ 2009.11.05 21:48 ]
    * * *
    В Діброві в житі мак. Чого він мені тут?
    Бо в хаті при столі чарки давно початі
    Бо є в Діброві ліс а в лісові є дуб
    Він Чаплин бо живуть на ньому чаплі

    З туману ж – Сусуман – недовідомий край
    Як дідів син сказав: "не зрадники як би ж то..."
    А дід собі співа: "набої подавай..."
    І жаль мені що не мені те вийшло

    З осріблених сторін – така вишнева кров
    Світ колами пішов а хтось прийшов на круги
    І щось пече немов вогні з ярів-дібров
    Чи голова покладена за други



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (5)


  2. Павло Вольвач - [ 2009.11.05 21:45 ]
    * * *
                Миколі ВІНГРАНОВСЬКОМУ,    
                    незникомому    

    День стоїть до небес. А канапа пуста.
    Ви вдихнулись в раптовості світу.
    У тремтіння листа, в білостінні міста,
    Що під вечір оранжево світять.

    Ще відходить мені від “нема”, як від сну,
    І кімната провітриться від тютюну,

    Та вже видива вигнули вії:

    Десь як закрут ріки, слова м’ята і сіль,
    Чомусь дотик щоки, чомусь срібна таріль,
    І червоне вино пружношиє...

    Ви такий мені є – над плачí і платкú –
    Фіолетово-флейтова музика.
    З позаземних рівнин золоті завитки,
    І у хмар ваших губи усміхнені.

    От і все. У своє знов мій мріється шлях.
    Повз вечірнє розвітрене дерево...
    За горби, за міста в золотавих джмелях...

    Синьо світиться вами душа по краях
    І веде все, й витає попереду...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (5)


  3. Владимир Бурич - [ 2009.11.05 19:32 ]
    ГЕРМАНИЯ – 1984
    Я захотел заглянуть в пасть зверю

    а увидел
    маленькие домики под красной черепицей
    высунувшихся из окон старушек
    детей идущих в кирху на концерт Баха
    желтые кусты форзиций бледно-розовые соцветия очиток
    кружку пива стоящую на тротуаре
    рядом с мастером укладывающим плиты

    Он подмигнул мне
    и весело крикнул:
    - Рус сдавайся!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  4. Владимир Бурич - [ 2009.11.05 19:54 ]
    ***
    Так и не смог доесть
    золотую буханку дня

    Посмотрел на часы
    половина семидесятого

    надо ложиться спать
    гасить свет
    в глазах

    Руки можно поднять
    чтобы капитулировать

    чтобы взлететь


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  5. Світлана Луцкова - [ 2009.11.05 12:14 ]
    Гарбузик і картузик
    На базарі дід Гарбузик
    Вибирав собі картузик.
    До прилавка підкотився, -
    І на хвильку розгубився:
    "Скільки краму, люба нене!
    Аж розбіглись очі в мене!"
    Огірочки хочуть солі,
    Кріп купує парасолі,
    Бурячок - зелену гичку,
    А Квасоля - довгу тичку.
    "Дай картузик до лиця," -
    Просить дід у продавця.
    Продавець: "Чудово! Знаю!
    Я за модою встигаю!
    В цім сезоні - колір новий:
    Темно-синьо-фіалковий.
    Ще б тобі такий жупанчик -
    Будеш, наче Баклажанчик."
    Чуха дід живіт і боки:
    "Обійдусь без шапки поки:
    Кольори у нас в оселі -
    Жовті, сонячні, веселі.
    Краще я куплю на згадку
    Гарбузисі шоколадку,
    Жменьку білого насіння
    І нового гарбузиння."

    То скажіть: чому Гарбузик
    Не купив собі картузик? :)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  6. Чорнява Жінка - [ 2009.11.05 04:41 ]
    Зимно
    і пісня виродиться в схиму –
    спотворену сестру «люблю»,
    так осінь переходить в зиму,
    як блиск у тьмяність кришталю.

    листопад 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (32)


  7. Леся Романчук - [ 2009.11.04 20:02 ]
    Данте
    Всего страшней -
    ходить по городу,
    Где вас убили.
    (Лариса Морозова-Цырлина)

    Когда-то древняя Флоренция
    убила Данте.
    Без травли в прессе и рецензиях,
    без секундантов.
    Изгнанник вечный - гордость города,
    но до могилы
    земля, отвергнувшая смолоду,
    не стала милой.
    И он стоит, взирая сумрачно
    в своем бессмертьи
    на небожественную суетность
    родимой тверди.
    Жива обида, нерасколота
    в небесной силе.
    Как страшно это - жить над городом,
    где вас убили.


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.59)
    Коментарі: (17)


  8. Ярослав Чорногуз - [ 2009.11.04 18:14 ]
    КАРТИНКА
    Земля аж двигтить, як іде товарняк,
    На колію всім вантажем налягає,
    І котиться щебінь, і грунт осідає,
    Аж моторошно, аж бере переляк.

    А потім поволі усе -замовкає,
    Все менше на рейках відлунює стук,
    І тиша навколо така залягає,
    Що чуть, як плете павутиння павук.

    7492 р. (від Трипілля) (1987)


    Рейтинги: Народний 6.25 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (21)


  9. Галантний Маньєрист - [ 2009.11.04 16:36 ]
    Осінні містерії
                                            Юлії Зотовій та Оленці Осінь
    І. Примарності
    Озера-дні, на дні листки ожинні,
    осонні, - ніжку краля у хотінні
    оголює і пестить нею воду.
    І ще тверда рука у кавалера,
    ще вірить у безкарну насолоду,
    а краля - що віддасть не хтивій тіні
    на дні свою, таку небесну, вроду.

    ІІ. Зваба
    А сон, красуне, де тебе Ясон
    бере і знову, зовсім не мара, -
    а справді рай, а тут сумна діра,
    в якій затримуватись не резон.
    Одне лише - виходити за сон
    тебе навчити зможу тільки я,
    та надто горда усмішка твоя.

    ІІІ. Оголення
    Невже ви не радієте ніколи?
    Не прагнете єднатися з коханим?
    У дзеркалі минає ваша врода...
    Надворі ж осінь звичного окови
    знімає у захопленні багряним.
    Це більше, аніж вивільнення тіла -
    оголеності не пасує цнота.

    ІV. Щедроти
    І виверження, лиш окличний знак.
    Одвіку так - до поклоніння діві
    героя налаштовують цілунки.
    А як інакше, раз у нас од віку
    немає кращого за ці дарунки -
    Верзувій і усотуюче море
    жадань жіночих, вироками скоре...

    VІ. Навернення
    - І груди, грона винограду литі -
    важкі і соковиті, що однині
    для них обмеження земної миті,
    душа твоя віддавна прагла, знаю,
    нести щедроти в медяному квіті…
    - Мій Світовúте, від жаги палаю,
    долий мене вином своїм до краю!

    VІ. Післямова
    Натхненні стрибунці: осінні дні,
    духмяні зела, огнища святкові,
    небесні передвістя на Покрови,
    де всі жінки богині, а боги -
    тверді сліди під Господа ногами, -
    на акварелі цій, окрай зими,
    що все укриє білими мазками.


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  10. Ганна Осадко - [ 2009.11.04 14:37 ]
    Осінні акварелі - І
    замерзла лепеха у ноги босі,
    лелеки відлетіли, легіт трав
    сухот набрався, кашляє до ранку
    стара верба над чорториєм цим.
    і білий дим – густий, гіркий, ранковий,
    як привид піднімається зі сну…
    ніщо не потривожить мертву тишу …
    лише тоненький голос: «спи-засни» -
    то люляє посивіла русалка
    до хлопчика в колисочці з лози…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (11)


  11. Тамара Шевченко - [ 2009.11.04 00:12 ]
    Осінній вальс
    Вже давно відплело павутиння їй бабине літо,
    У неділю приходять у гості онуки і діти.
    Осінь колір змінила, так сумно, що листя останнє
    Опадає, та в дім завітало неждане кохання...
    Відганяла його, бо соромилась - близько вже старість,
    Та осіннім листком у вікно залетіло - зосталось,
    І вона розцвіла, ожила, як весна, забуяла.
    Хоч би листячко все не опало, хоч би не опало...
    А червоні і жовті листки все кружляють у вальсі,
    Все забули у вирі танку, хай бо грає Вівальді.
    Двом зима не страшна, пахне листя осіннє у хаті,
    Те, що встигли вони зберегти, восени назбирати.

    31/10/09



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  12. Володимир Свідзінський - [ 2009.11.03 20:58 ]
    Холодна тиша
    Холодна тиша. Місяцю надламаний,
    Зо мною будь і освяти печаль мою.
    Вона, як сніг на вітах, умирилася,
    Вона, як сніг на вітах, і осиплеться.
    Три радості у мене неодіймані:
    Самотність, труд, мовчання. Туги злобної
    Немає більше. Місяцю надламаний,
    Я виноград відновлення у ніч несу.
    На мертвім полі стану помолитися,
    І будуть зорі біля мене падати.

    1932
    Із збірки "Медобір"


    Рейтинги: Народний 6 (5.8) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (27)


  13. Іван Редчиць - [ 2009.11.03 20:04 ]
    РУБАЇ ДЛЯ ВАС***
    1
    Для вас творю і буду вік творити,
    Я хочу стати вашим фаворитом,
    Улюбленцем красивих ваших душ, –
    І задля цього варто – вічно жити.

    2
    Студений вітер, а душа вогниста,
    І полум’я чомусь таке іскристе.
    Ачей, колись охопить білий світ,
    Щоб душі спалахнули пломенисто.

    3
    Я часто сплю лише на одне вухо,
    Тому всю ніч на друге вірші слухав.
    Їх під вікном читали два бузки,
    Всміхався місяць, знявши капелюха…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  14. Світлана Луцкова - [ 2009.11.02 23:33 ]
    ***
    Старію вже... Старію, бо пора.
    Повітря й час настояні на глиці.
    Слова до тебе линуть з-під пера
    Сосни - вічнозеленої жарптиці,

    У мерехтінні місячних річок,
    В огнях беріз, погашених зарання.
    Старію вже. Тому скажи: за що
    Твоє мені явилося кохання?

    ...Кружляють над узліссями сумні,
    Сухі прокльони осені-лоліти;
    Мов камені, летять услід мені.
    А ти їх перетворюєш на квіти...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (33)


  15. Олеся Овчар - [ 2009.11.02 09:43 ]
    Осінні забавлянки
    Дощик, дощик по калюжах
    Кап! Кап!
    Потанцюймо разом, друже,
    Чап! Чап!
    Все по купках із листочків
    Стриб! Стриб!
    Осінь тихо у куточку
    Хлип! Хлип!
    Дощик зловимо за поли
    Хап! Хап!
    Осінь вíзьмемо у коло.
    Так! Так!
    Дощик змерз, намокла осінь -
    Гай! Гай!
    Їх запросимо у гості –
    Чай! Чай!

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (33)


  16. Ярослав Чорногуз - [ 2009.11.02 00:33 ]
    * * *
    Люблю тебе, незаймана природо,
    Де не ступав потворний черевик
    Сучаних монстрів, за справдешню вроду,
    За - без косметики - прекрасний лик.

    Люблю тебе, вкраїнськая природо,
    За цю безмежну просторінь полів,
    Невловний непоборний дух свободи
    Витає в ній, як велетенський гнів.

    О земле рідна! Що ж, нехай останній
    Я твого племені абориген,
    Живе прекрасний, мов Шевченко ранній,
    В мені твій гордий нескорений ген.

    Козацький дух акумулюй у серці
    Усіх вкраїнців справжніх,що були,
    Щоб став я із Чорнобилем до герцю,
    Щоб всіх космополітів ми змели.

    Щоб серця радіація мойого
    Робила владарів із батраків,
    Щоб нам засяяв знову лик Дажбога,
    Щоб смерті страх на попіл погорів.

    Щоб стала справді вільною Вкраїна -
    Країна хліборобів, козаків,
    І щоб родила кожная родина
    Нових Шевченків, Симоненків, Богунів!

    7501 р. (від Трипілля) (1995)


    Рейтинги: Народний 6.25 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  17. Оринка Хвилька - [ 2009.10.31 23:36 ]
    Коні не винні? (Щоденник живої та усміхненої. Запис 6)
    сині вершники в житі
    з прожилками білих вен
    розпашілі хвилини
    простежити їх – ген-ген…

    ті намахані коні
    одне викликали – гнів
    я любила тебе
    рівно стільки як ти мене ні
    і любила за те лиш
    що ти мене не-любив
    вистачало на каву
    на віршика й піну днів
    а за решту – не знаю
    мовчати би – не вдалося
    розлюбила і годі
    залиш мені звив волосся

    годі вершникам скніти
    в болотянім полі-сні
    …перепуджені коні
    та лицар не на коні…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  18. Сонце Місяць - [ 2009.10.30 00:13 ]
    майже
     
    йому давно не сняться сни
    і не малюються картіни
    у мерехтінні вільних тіней

    полюють первісні коти
    під забуття старого даху
    вино ховає лиходій

    здирає пафосне граффіті
    у переході босх міський
    перелилося віршів листя

    під лиховісну тишу хмар
    мінорний місяць & димар
    не знаючи, примісячився



     -}-




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (31)


  19. Андрей Мединский - [ 2009.10.29 17:32 ]
    Осенняя элегия
    холодный дождь уже давно
    пустой сквозняк вдыхает в офис
    я пью вчера остывший кофе
    и медленно смотрю в окно

    не разбирающий пути
    идет-бредет по тротуару
    с лицом морщинистым и старым
    ребенок в поисках груди

    и треплется уставший лист
    пытаясь удержать березу
    и дом стоит в развратной позе
    глотая мокнущих лолит…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (15)


  20. Іван Редчиць - [ 2009.10.29 08:22 ]
    ЧАША ДОЛІ
    РУБАЇ ***

    1
    Я згоден бути в рабстві у Любові,
    Всім серцем їй служити я готовий.
    А дві сестри – ненависть і злоба,
    Хай між собою чубляться до крові.

    2
    Ти чашу долі не доп’єш до дна,
    І в тому буде лиш твоя вина.
    О маловірний – чуєш ?! – зупинися, –
    Перед тобою – вічности стіна.

    3
    Раптове, наче блискавка, чуття
    Освітлює – і душу, і життя.
    Щасливий той, хто у простому слові –
    Шукає і знаходить відкриття.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  21. НаЗаР КуЧеР - [ 2009.10.28 16:55 ]
    ***
    Перечорніло, перетліло,
    Перекричало і пішло...
    Це вже не ти, не твоє тіло
    Від мене в слізоньки воно

    Перебуяло, віджилося,
    Перелюбилось день і ніч.
    Це вже не ти, не те волосся,
    Що шовком ранило із пліч

    Передивилось, полетіло
    Собі у вирій до своїх.
    Це вже не ти, не твоє тіло,
    Та я ще біля твоїх ніг...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (1)


  22. Олександр Христенко - [ 2009.10.28 13:15 ]
    О МОДЕ (размышления)
    Будьте гордыми, будьте сильными,
    Меньше модными, больше стильными.

    Все мы знаем, что женщины наши
    Всех умнее, милее и краше,
    И восторженных взглядов мужской хоровод
    Их лелеет, ласкает и ждёт.

    Но настырная юная Мода
    Возомнила, что выше природы:
    И плевать, что не всем её стиль подойдёт,
    А, частенько, и наоборот.

    Удивляя, как водится, снова
    Необычностью ярких обновок,
    Кто-то, «с дуру», спустил аж на бедра штаны –
    Чтобы трусики были видны!..

    Ну и что же мы видим в итоге?
    – Что у женщин короткие ноги!..
    С этим фактом боролись везде и всегда,
    А теперь – вот такая беда!

    И проблема, увы, не простая –
    Даже шпильки не всем помогают:
    Отвлекает от мысли, что ход этот глуп –
    Разукрашенный пирсингом пуп!

    Но эстетика – это цветочки:
    У девчонок застужены почки.
    Только Мода по миру победно идёт,
    Ну а жертвы, конечно, не в счёт!

    – Ну и что же – вы спросите – делать?
    – Соберите решимость и смелость.
    Невзирая на Моду, пусть хватит вам сил
    Быть собой, выбирая свой стиль.

    Р.S. Мода скоро изменится
    и не беда.
    Если что-то оценится
    через года,
    Это не Показуха, а лишь
    Красота,
    Так что – не ошибитесь: где эта,
    где та.

    (18.07.08 – 28.10.09)г.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (76)


  23. Олеся Овчар - [ 2009.10.26 23:41 ]
    Неримовані бажання
    Розстебни на мені ґудзики сумнівів.
    Повільно зніми з плечей півтемряву думок.
    Проведи тонкими пальцями тиші
    По спраглій лінії губ.
    Скинь до ніг останню тінь захисту
    І вогкими вустами бажання
    Притулися до оголеної душі.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.45 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (21)


  24. Борис Мозолевський - [ 2009.10.26 20:57 ]
    ЧЕРВЕНЬ
    І не жона, й не наречена —
    Ішли степами без доріг.
    І божевільні квіти червня
    Тобі тулилися до ніг.

    І яструб довго плив над нами,—
    Чого він плив, чого хотів?
    Зринали в небо цвіркунами
    Жита, від сонця золоті.

    Я цвів тобою і для тебе,
    І ти світилася в мені.
    В твоїх очах гойдалось небо
    Із хижим яструбом на дні.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (4)


  25. Борис Мозолевський - [ 2009.10.26 20:56 ]
    НІЧ НА ІВАНА КУПАЛА. Феєрія
    Неначе йду, а ти за мною вслід —
    Бігом, бігом, спіткнулася, упала!..
    А я й не втямлю, чи палає глід,
    Чи ватри на узліссях на Купала…

    Скажи, це ти чи це лише мана?
    По вирвах гнізда в’ють потворні круки.
    Мене ж і смерть і несмерть обмина,
    А ти біжиш, зламавши білі руки…

    У хитрих душу вижерла чума.
    Душі нема! — кричать. Нема?! — не треба.
    Душі нема?! — а хто ж вона сама —
    З очищами, мов прірви, проти неба?

    Вже ліс горить від спалахів суниць.
    Жаринами під ноги ті суниці!
    Біжи, біжи! Не крикну — зупинись,
    Бо там тебе, як відьму, спалять ниці.

    Нема повернень! І межі — нема!
    Є тільки тьмяний вогник серед ночі.
    Грозою розпанахана пітьма
    Колюччям набивається ув очі.

    Кудись пливуть бандури вздовж ріки.
    Куди ж бо ви — з єдиною струною?..
    І біла тінь коханої руки
    На жовте листя падає за мною.



    Рейтинги: Народний 6 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (6)


  26. Борис Мозолевський - [ 2009.10.26 20:11 ]
    XVI. ГОЛОС ІЗ ТОВСТОЇ МОГИЛИ (Уривок із поеми «Ирій»)
    Змієнога богине, дочка Бористену,
    володарко скіфів;
    Батько скіфів Папаю і ти, Іданфірсе,
    вельможний наш царю!
    Розверзається твердь,
    наді мною вогні смолоскипів,—
    Воскресаю! Ви чуєте? Воскресаю!

    Дивні зубри залізні могилу беруть на таран.
    Ніжні руки мене піднімають
    із глини і тліну.
    При мені тільки меч мій
    та іще золота пектораль,—
    Що розкажуть вони цим прийдешнім
    новим поколінням?

    Я не стану пояснювать — склад за складом
    нехай прочитають самі,
    Як ішли ми крізь ніч
    до своєї найвищої істини —
    По нарузі, по злиднях, по війні, по чумі,—
    Але душі нетлінні над світом проносили
    чистими.

    Змієнога богине, дочка Бористену,
    володарко скіфів;
    Батько скіфів Папаю і ти,
    цар царів Колаксаю!
    Воскресайте зі мною із наших прабатьківських
    міфів,
    Воскресайте для світла, як я із пітьми
    воскресаю.

    Не лякайтесь цих сірих, цих задумливих
    юних очей.

    Чую, степ наш під зорями половіє і дихає.
    Дай припасти до тебе, дай тобі поклонитись
    чолом і плечем,
    Земле рідна, оплачена потом і кровію,—
    Скіфіє!



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.9) | "Майстерень" 5.75 (5.93)
    Коментарі: (2)


  27. Олена Рибка - [ 2009.10.25 00:38 ]
    парасолька
    Є тоненька межа поміж наших зволожених тіл,
    Є легенькі здригання,
    ...........................затримане дихання.
    ...............................................видих.
    Рахування на сірому плесі
    ......................раптово зникаючих кіл,
    Замикання в очах гранично наповнених видив.

    Є змивання косметики,
    ................................хованки із дощем,
    І ведуть «подолянку» наскрізь промоклі дерева.
    Час межує із серцем,
    .................................осінь не кликана ще,
    А твоя парасолька дбайливо приховує безум.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.4) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (14)


  28. Чорнява Жінка - [ 2009.10.24 23:33 ]
    У фотографии
    Под тонким шёлком на лунно-покатых плечах
    её кожа просвечивала жемчужным зовом
    того, чья ещё неоформленная печаль
    клубилась в воздухе и рассыпалась снова.

    Его бледная непролетарски-тонкая рука
    искала спасения у выгнутой спинки стула,
    он хотел осмелиться, но не знал – как,
    и вибрация рёбер в висках отдавалась гулом.

    Через год он будет болтаться на фонаре,
    она выйдет замуж за эмигранта в Париже,
    и вспомнит вдруг между брютом и фруктовым пюре,
    как ей хотелось тогда придвинуться ближе.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (51)


  29. Іван Редчиць - [ 2009.10.23 22:53 ]
    І ТУЖИТЬ САД...
    Світлій пам’яті Михайла Клименка

    Це він у небесах високих слова,
    В серцях і душах, у зірках Левкова,
    Спочив навік у батьківській землі –
    І тужить сад, і плаче чорноброва.

    Його кругом шукають журавлі,
    І проліски несуть йому жалі
    В гаю, де щастя згублена підкова,
    Де промені схрестились, як шаблі.

    Де сумнівів розгублених полова,
    Там яблуні чекають, хоч півслова
    Почути хочуть, а грушки малі
    Ущент чиясь понищила корова.

    І сивих днів забуті кораблі,
    І мудрість літ, немов старі граблі,
    Списали, не змовляючись, на дрова,
    Бо нам вони не треба взагалі.

    А він у небесах високих слова,
    В серцях і душах, у зірках Левкова,
    Спочив навік у батьківській землі –
    І тужить сад, і згадує діброва…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (5)


  30. Олександр Христенко - [ 2009.10.23 14:24 ]
    РАЗГУЛЯЛАСЬ ОСЕНЬ
    Перекрасили наряды
    Вслед за липами берёзы.
    Перед зимнею прохладой
    Разгулялась в красках осень,
    Закружила, словно вьюга:
    Жёлтый, красный и зелёный.
    В гости к осени-подруге
    Я иду опять из дома.

    Светит солнце... Тихо – тихо...
    Даже ветер замечтался...
    И в душе родился стих
    В ритме медленного вальса.
    Листик, мягко опускаясь,
    Обнимается с травою:
    Вот у них любовь какая!..
    Он укрыл её – собою.

    Старый клён, качает веткой,
    Охраняя «наше место».
    Зацелованные летом
    Мы под ним мечтали вместе:
    И в морозы, и в ненастье
    Будет нам тепло и ясно
    Просто жить –
    Уже ль не счастье?
    Просто жить,
    А как прекрасно!
    (7.11.07 – 22.10.09.)г


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (23)


  31. Нафталін Марак - [ 2009.10.23 11:29 ]
    ***
    Я не сплю.
    Я дивлюся на зворотоній бік повік.
    Два вологі екрани та безліч каналів.
    Насправді ніч - це в і н:
    Напівголий неголений чоловік,
    Що метає метеорити зі стогоном сталі.

    Я не сплю.
    Я горизонтально чекаю на vip-четвер.
    Він, холера, як завжди приходить вчасно,
    А з ним - мігрень й безсоння,
    Пара сліпих сестер
    З татуюваннями на спині: "життя прекрасне".

    Я не сплю.
    Я прикидаюся пристреленою собакою.
    Заасфальтоване ліжко та постіль з трави.
    І перший промінь,
    Темряви розсікаючи вакуум,
    Фату зриває із моєї голови.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.14) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (4)


  32. Олена Осінь - [ 2009.10.22 13:55 ]
    ***
    Руїни величі, відбитки слави,
    Затерті сходи прямо в піднебесне…
    Все у кленовій вогняній заграві
    Воскресло.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (10)


  33. Александр Басаргин - [ 2009.10.20 17:57 ]
    Мямлим Блока
    ***
    Мямлим Блока, ходим боком,
    прустим время наугад,
    и лолитится Набоков,
    он и сам себе не рад.
    Он не рад, и мы не рады –
    брат не брат, и сват не сват.
    Что, вкусили крови, гады?
    Так ликуйте. Маскарад
    всем объявлен. Маски, маски,
    да вчерашний перегар;
    вот уж красной хватит краски,
    явь, почище страшной сказки,
    ставит пьесу «Superstar».
    Ставит вечные вопросы
    не ребром, а под ребро,
    жизнь идет, струится носом,
    ходит в сумерках раскосых
    опьяненный царь Рембо.
    Пьяный ботик, сбросив парус,
    без судьбы и без начал,
    не Икар летит – Икарус
    по дороге нас промчал.
    По дороге в город Муром
    раздается дикий свист,
    день вчерашний смотрит хмуро,
    день сегодняшний на вист
    всё поставил и забылся,
    пена дней – его удел,
    не простил, и не простился,
    шел да шел, и в лужу сел.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  34. Світлана Луцкова - [ 2009.10.19 22:54 ]
    "Прошкували житами..."
    Прошкували житами два надщерблені літа.
    Запитала б у тебе: подивися, не ми то?..

    Перевеслами пальців обіймала б колосся -
    Ледь посріблені руни золотого волосся.

    Брови серпня - серпами. Так минулого жаль, і -
    Лине серце у небо (сіра грудочка - жайвір).

    Зупинюся. Затерпну на півслові. Бо вище -
    Тільки те, недосяжне. Сокровенне. І - ти ще...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (24)


  35. Катя Тихонова - [ 2009.10.18 20:27 ]
    Життя не має права на відпустку…
    Життя не має права на відпустку…
    Згорає сонце в хмарах дощових…
    У грудях серце б’ється теплим згустком,
    А завтра, що? – Веселка? Може, сніг?
    Чи буде пелюстковість надосіння?
    Чи провесінь струмками забринить?
    Так гаряче і так, водночас, зимно
    На зламі митей, років і століть…
    Життя це злива? – ми без парасолі,
    І заховатись ніде, ніде впасти.
    (А бабця лущить край зими квасолю
    І край весни пече востаннє паску…)
    І так щемливо спогади горять
    Вогнем нетлінним, тим, що не минає.
    Іскринки все мигтять, мигтять, мигтять
    У них чомусь шматок єства згорає.

    Примхлива панна доля…Чи не так? –
    То натовп, то застигла дика пустка.
    Дивлюсь у небо – світла синь в очах.
    Життя ж не має права на відпустку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (13)


  36. Борис Мозолевський - [ 2009.10.18 20:35 ]
    Балада про рідну пісню (Яничари)



    То не лебеді кричали, не сполохані зигзиці
    То ловили яничари українок білолицих.
    Степовими кураями налетіли ніби круки.
    Рвали тіло нагаями, ще й ламали білі руки.
    Потішались до світанку, все спалили до билинки.
    Йшли при конях полонянки, цибеніла кров на литки.
    А коли дорога дальня відняла останні сили,
    Забреніла раптом пісня та й знялася в небо синє.

    Зацвітала буйним цвітом, билась в горі о причали.
    То чиї ж, скажіть, ви діти, яничари, яничари?

    Яничари, яничари, чи не так співали мами?
    Яничари йшли й мовчали, тільки плямкали губами.
    Ніби вчувши голос мамин, притулилися до циці.
    Першим кинувся отаман, заволав без тями - цитьте!

    Та мелодія широка залила ревіння кляте,
    забивали кляпом рота, виривалося з-під кляпу.
    Чи не кобзи і цимбали вам озвуться над світами?
    Пісню шаблями рубали, плюндрували копитами.
    Вже від бранок тільки шмаття,
    а вона все лине й лине.

    Ніби кара і прокляття, біла туга України.

    Не туман стояв із зілля, не сичі в гаю кричали.
    Середж степу з божевілля землю їли яничари.


    Рейтинги: Народний 6.33 (5.9) | "Майстерень" 6.33 (5.93)
    Коментарі: (7)


  37. Борис Мозолевський - [ 2009.10.18 19:38 ]
    ПОЛОВЕЦЬКИЙ ІДОЛ (Знахідка 1905 року)

    Щоб знало межі недолуге бидло
    Й сиділо мовчки, підле, на цепу,
    Мене на пострах видовбали ідолом
    І високо поставили в степу.
    Я міг би стати жорнами і домною,
    Лягти в бруківку, звестися мостом.
    Але мені дано стояти догмою
    На куцих ніжках з дутим животом.
    Століттями я глухну тут від грому,
    А люди йдуть та йдуть на манівці.
    Переді мною хилиться сірома,
    Й підступно посміхаються жерці.
    Мені вже сонце випекло зіниці,
    Щоб я не бачив вашої ганьби.
    До мене підлітають тільки птиці,
    Бо лиш крилаті гідні боротьби.
    Торкніться вуст німих моїх руками —
    Й моє мовчання страх ваш розжене!
    Я тільки камінь, грубий сірий камінь —
    У барикаду покладіть мене!



    Рейтинги: Народний 6 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (2)


  38. Борис Мозолевський - [ 2009.10.18 19:49 ]
    ЙОГО ПРИХІД
    Тихо як — ні шелесту, ні сплеску!
    Світло як — в душі і навкруги!
    Я чекав, і ось воно воскресло,
    Повінню зламавши береги.

    Світ світає? Зацвітає вишня?
    Я з тобою — спи, кохана, спи.
    Як воно таке із нами вийшло
    На шпилястім гребені доби?

    Стрілись, наче кремінь і кресало,
    Досвід мій і молодість твоя.
    Десь далеко скрипка воскресає,
    Славлячи святе твоє ім’я.

    Аве, день, коли в цей світ прийшла ти!
    Аве, тінь коханої руки!
    Аве, бровеня твоє підняте,—
    На віки!


    Рейтинги: Народний 6 (5.9) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (3)


  39. Іван Редчиць - [ 2009.10.18 10:55 ]
    НЕВМИРУЩА КОБЗА

    О невмируща, рідна кобзо,
    До тебе серцем припаду,
    Бо чорні хмари кличуть грози,
    І не сховатися в саду.

    Поглянь – свої, мов яничари,
    На тебе зиркають здаля.
    Та що нам грози, що нам хмари,
    Як розцвіте моя земля!

    О срібнострунна, люба сестро,
    Моя співуча й дорога!
    Затихнуть грозові оркестри,
    Дзвени й лунай – я твій слуга…

    З любов’ю я служити буду
    Тобі, о кобзонько моя.
    Ми радо підемо повсюди,
    Спаде з німих сердець полуда –
    І пісня не помре твоя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  40. Магадара Світозар - [ 2009.10.18 02:07 ]
    * * *
    Ти мені – сад,
    ти мені – суд,
    ти мені – осад.
    Пам’ять прим’ята схлипує стиха, шморгає носом.
    В дивнім польоті яблука падають серцем розбитим.
    Осінь розбіглась – не зупинити, не зупинити…

    Губи нарізно – як поцілунок на ешафоті.
    Просто візьми мене міцно в долоні… просто, а потім…
    Нитка крізь голку. Тіло крізь тіло. Вишита доля.
    Тільки от чорним – більше ніколи, більше ніколи…

    Грай мене, чуєш… Музика тіла, музика крові.
    Вежа образи пала без бою. Змій паперовий
    бився у грудях, трішки пручався, зрештою віршем
    ліг на подушку, де ти дрімаєш, злизує тишу.


    Рейтинги: Народний 5.65 (5.54) | "Майстерень" 5.75 (5.47)
    Коментарі: (22)


  41. Ната Вірлена - [ 2009.10.17 01:08 ]
    не
    Будь-яка дівчина може бути чарівною. Все, що для цього потрібно — стояти спокійно і виглядати дурепою.
    Хеді Ламмар

    погані новини, Хеді, -
    тут як не стій -
    на стегні рука
    чи не на стегні,
    закоти рукав,
    а чи ні -
    ти у колі, паленому вогні,
    очі голі, вистояні в брехні,
    ретранслюють вибрану передачу:
    забагато бачу.
    і окремо, кожному Змію:
    я розумію.

    і хоч ти насправді дурепа,
    та ще яка,
    голова твоя стигло репає
    від холодного каблука.

    від червивих слів, поставлених напоказ,
    чергових послів, які тобі не указ,
    чергової пози, що єсмь єдиний аз,
    чергових прикрас.

    дай же яблука, щоб осліпнути, як охоч.
    чи прозріти, що блискавки в очі крешуть.
    вже би вірила, їй-же-Богу, ну кому-хоч,
    але як же бездарно брешуть.



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.5)
    Коментарі: (13) | ""


  42. Сергій Жадан - [ 2009.10.15 22:44 ]
    Внутрішній колір очей
    Ось на сходах університету сидить жінка,
    якій ледве добігає до тридцяти,
    і курить кемел.
    Після дощу,
    витираючи шкіру,
    яка в неї прозора настільки, що під
    нею видно водорості і пісок,
    вона думає - ось знову з неба сипляться
    холодні леза, срібні цвяхи,
    і ранять смертельно равликів,
    котрі падають, розрубані навпіл,
    мов хрестоносці в пісках Палестини.

    Потрібно довго говорити,
    вишептуючи і проговорюючи
    різні слова і назви різних речей,
    щоби не таким порожнім
    виглядало повітря навколо неї.
    Після пробудження
    всі її чоловіки
    прикладають голови до годинників,
    наче до мушель,
    і слухають як в далеких озерах
    здіймають мул
    громіздкі черепахи.

    І навіть не зателефонуєш їй при нагоді;
    тому що іноді варто померти, аби зрозуміти,
    що це й було життя,
    і тому що слід іноді стулити повіки, щоби побачити
    з якого боку сновидіння ти знаходишся;
    і після зміни погоди знову підійметься тиск
    від якого лускаються капіляри
    в очах випадкових метеликів
    й стає теплішою її шкіра,
    від якого вода в її кранах і посуді
    перетворюється на кров
    і вона знову цілий день не може
    ані приготувати собі чаю,
    ані зварити кави.


    Рейтинги: Народний 5.55 (5.46) | "Майстерень" 5.55 (5.48)
    Коментарі: (100)


  43. Чорнява Жінка - [ 2009.10.15 15:58 ]
    Непройдений шлях (за Робертом Фростом)
    Крізь жовтий ліс два шляхи вели,
    Шкода, не пройти мені обох,
    І перший я оцінив, коли
    Дививсь, як тіні вперед пливли
    До підліску, де починався мох.

    Тож другий обраний мною став,
    Заріс травою – не видно меж,
    Тому, напевно, мав більше прав,
    Хоча обманював тих, хто грав,
    Бо сам необачно топтав їх теж.

    І ранок листям укрив шляхи…
    Я перший забув, я ним не снив,
    Бо я розумів: лише птахи,
    А не старіючі дітлахи,
    Щороку вертають до рідних нив.

    Втім, через сивих багато літ,
    Коли необхідність справ мене
    Не буде вже заганяти в піт,
    Далекий вибір залишить звіт:
    Різниця ховалась у тому «не».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (36)


  44. Лоллі Азбьорн - [ 2009.10.14 21:39 ]
    Вікна осені (піддаючись загальній осеніфікації)
    Як відчиняла вікна для дощу
    в них прошмигула ненароком осінь
    У дім душі влетіла неба просинь
    і зойки журавлиного плачу…
    ***
    Так літо непомітно піддалося
    Агонії в осінньому вогні
    Жмут спогадів лишаючи мені
    Вінком із мрій серпневого колосся...

    А осінь вже вплітала у волосся
    Гіркий туман і лагідну печаль
    І смуток опускала, як вуаль,
    за літом тим, що так і не збулося.
    ***
    «Це – осінь! Осінь… Це всього лиш осінь
    Вже порядкує за моїм столом»
    – спираюсь на холодне скло чолом,
    щоб зрозуміти, що не знала досі.
    ***
    На підвіконні злива з почуттів,
    Думки розхристані, а ноги босі.
    Слова згубились в паперовім стосі
    Сценаріїв, незіграних в житті

    Мовчу… Танцюють краплі золоті
    в відчиненім вікні, панує осінь
    над цілим світом, проливає сльози –
    Сердешну спеку топить у воді
    ***
    Жар серця я для пам′яті лишу
    І відпущу минуле опівночі…
    Ох, осене! Твої глибокі очі
    Як темні ночі, сповнені дощу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (5)


  45. Ірина Швед - [ 2009.10.14 17:52 ]
    Без тебе...
    Я без тебе, без тебе
    Осипаюся росами,
    Обійми і пробач
    Річку цю на щоці.
    Хтось колише весну
    Розгойдану в стосах цих,
    У відбілених снах на руці.
    На окрайці думки
    Сотні раз перерізані:
    „це тобі, це тобі, це тобі”, –
    Роздаю на пайки
    Всі пісні недоспівані,
    Недописані вірші свої...
    В перевеслах несуть
    Ніч оцю недогойдану
    Голоси диких півнів
    На несточену кров...
    Чи відкриють ворота
    В білім служники вірні ці,
    Чи почують мій голос
    Вони, агов...
    Із мелісовим чаєм
    Завариться спокій мій
    І сповільниться час
    Наших дивних забав…
    Ми зародимось знов
    У планетах зарошених,
    Ембріонових
    Білих дзеркал.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.4) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  46. Ярина Тимош - [ 2009.10.14 12:05 ]
    Кава
    Тобі мозки я полоскала.
    І ти мені їх полоскав.
    Не до смаку любові кава –
    із сорту найгіркіших кав.
    То хай тобі твоє воздасться,
    мені – моє. І будь здоров.
    Від кави збудження, як трясця,
    що називаєш ти «любов».


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (1)


  47. Сергій Жадан - [ 2009.10.13 22:27 ]
    Елегія для Урсули
    Човни, завантажені іспанським часником,
    по довгій дорозі ввійшли до порту,
    обвішані мідіями, ніби фальшивим золотом.
    Я знаю - цієї ночі до ранку
    сухі простирадла пронизливо
    пахли матроськими робами і смолою;
    так як ніколи летіли зірки на побережжя,
    і доки ти не прокинулась, човни, оминаючи бакени,
    забивались тобі між пальців.

    Що ти могла побачити перед тим, як померла?
    Безперервність повітряного потоку не дозволяє
    затамувати подих, безперервність дихання
    не дає зупинитись, переходячи через кордони.
    Що саме дозволено бачити наостанок
    тим, хто має померти?
    Десь на півночі материка починала громадитись крига,
    і найглибші серця цибулин
    на світанку холонули і зупинялись.
    Чи ти розгледіла сніг в піднебіннях
    рибин, які викидалися із води?
    І чи упізнала ти ріку,
    що тяглася вниз кам'яним рельєфом,
    наче купа мокрих важких
    простирадел?

    В свої двадцять вісім
    я пам'ятаю стільки імен,
    про які вже ніхто не говорить в теперішньому часі,
    стільки імен, від вимовляння яких
    піднебіння забивається кров'ю і снігом,
    що навряд чи наважусь говорити про тебе в умовний спосіб;
    по-моєму, смерть - це ніби перейти з однієї
    порожньої кімнати в іншу,
    здіймаючи протяг, який вириває розетки
    і вистуджує кров тим, хто залишився.

    І юні хоробрі птахи з обвітреними серцями,
    і хвилі північних озер, що стоять по горло в воді,
    не наважуючись вийти на берег,
    і високі дерева - позбавлені листя, мов громадянства:
    повертайся туди, де на повіках тверднуть тьмяні перлини чекання,
    де на пісках виростають водорості і солодкий тютюн,
    де, не зрадивши прапора і не знайшовши спокою,
    кожного ранку збираються юнги із затонулих човнів,
    і над ними до ночі літають душі
    розчавлених помаранчів.


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.48)
    Коментарі: (21)


  48. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.10.13 21:27 ]
    ЗА НАЙДОРОЖЧЕ
    Осінь висохла до хрусту.
    Під ногами - листя чіпсами.
    Залило подвір`я густо
    Сонце променями чистими.

    Очі мружиш – літо в зумі.
    Та не довго з нами житиме.
    Місто змінює костюми
    На такі ж - без хлорофітуму.

    Всі суглоби вигріває.
    Посміхається дитинно і –
    Розтеклись його трамваї
    Кровоносними судинами.

    Замело столітню лаву
    Сонцем, осінню, каштановим…
    Скласти руки?
    Маю право
    Розпочати завтра заново…
    12.10.09.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.46)
    Коментарі: (14)


  49. Світлана Луцкова - [ 2009.10.13 18:03 ]
    Вальс квітів
    Квітню мій дорогий, по-дитячому сонячний зайчику,
    Що луги засипає блискітками перших кульбаб,
    Закружляй мене пошепки, ніжно, навшпиньках, на пальчиках,
    Від сторонніх подалі - під тінню ялинових лап.

    Я не хочу на бал! Хай ідуть собі коні розпряжені.
    Хай тюльпанів човни розпливаються краплями вин.
    Віддала черевички, - пощо мені ігрища ряджені,
    Затуманені завше дощами чиїхось провин?

    Там немає ромашок, немає задумливих дзвоників,
    Покривається цвіллю таємна нецнота замків.
    Там невдаха-король табунці цвіркунів-горбокоників
    Перетворює, знай, на придворних німих рисаків.

    Ти ж, коханий, мені коронований листям калиновим,
    Що вигойдує птаху на зламі густої брови.
    На заручинах квітів обручки вкладаємо глиняні
    У загострені пальці врочисто-сумної трави.

    Квітню мій дорогий, цим освідченням тихо освічений,
    Я готова з тобою босоніж до заходу йти!..
    ...Зозулястий годинник у грудях удари відлічує:
    Наче сонячний зайчик, опівночі зникнеш і ти...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (45)


  50. Олеся Овчар - [ 2009.10.13 15:51 ]
    Знак зими
    Сніг! Сніг! Перший сніг!
    Хто б ще так радіти міг?
    Лиш усміхнена дитина
    Закликає так гостинно
    Всі сніжинки на поріг!

    Так! Так! Саме так!
    Подає зима свій знак:
    Хай чекають хуртовини -
    Ви лякатись не повинні,
    А сміятися отак!
    13.10.09


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (12)



  51. Сторінки: 1   ...   112   113   114   115   116   117   118   119   120   ...   175