ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Софія Кримовська - [ 2009.08.14 12:12 ]
    Перепливти. А як перепливти
    ***
    Перепливти. А як перепливти
    ріку мені, коли забракло сили?
    Без броду. Широчінь. Стою на схилі
    і виглядаю берег. Той, де ти.

    Попалено мости, а я іще
    в надії, що любов буває вічна.
    Чи доживу до криги і до січня?
    А як зима прийде лише з дощем?

    А що, коли і не згадаєш ти
    ім’я мого, і слів, що поміж нами
    лягли закляттям? Чи лише рядками
    і римою у віршах? Прагну йти!

    Летіти! Обернутися умить
    голубкою. І щоб на підвіконні
    збирати крихти з рук твоїх холодних...
    Чому так серце ниє і щемить?

    Чи не тому, що інша у вікні?
    Усміхнена, годує сиве птаство...
    Тобою коронована на царство
    у серці. Боже, як болить мені!

    Чому ж не розірве? Живе чому?
    І серце, і любов у хворім серці?
    Закляття слів ачи закон інерцій?
    Переживу... себе... себе саму...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (13)


  2. Чорнява Жінка - [ 2009.08.14 00:20 ]
    Ось і літо втекло (За А.Тарковським)
    Ось і літо втекло,
    Наче і не бувало.
    Ще жаріє тепло,
    Тільки цього замало.

    Все, що збутись могло,
    Як листок п’ятипалий,
    Просто в руки лягло,
    Тільки цього замало.

    Задарма ані зло,
    Ні добро не пропало,
    Все вогнями цвіло,
    Тільки цього замало.

    І життя під крилом
    Берегло й рятувало,
    І щастило було,
    Тільки цього замало.

    Листя не обпекло,
    Віття не обламало,
    День – як вимите скло,
    Тільки цього замало.

    ОРИГІНАЛ

    Арсеній Тарковський

    ***
    Вот и лето прошло,
    Словно и не бывало.
    На пригреве тепло.
    Только этого мало.

    Всё, что сбыться могло,
    Мне, как лист пятипалый,
    Прямо в руки легло.
    Только этого мало.

    Понапрасну ни зло,
    Ни добро не пропало,
    Всё горело светло.
    Только этого мало.

    Жизнь брала под крыло,
    Берегла и спасала.
    Мне и вправду везло.
    Только этого мало.

    Листьев не обожгло,
    Веток не обломало...
    День промыт, как стекло.
    Только этого мало.

    1967


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (8)


  3. Віталій Ткачук - [ 2009.08.13 14:48 ]
    H2O
    Пірнай біля мене поспати.
    Тут на дні
    Закорковуються гармати.
    Куриш, ні?
    Тут блакитно жовтіє осінь.
    А на смак
    Пересолена кожна постіль.
    Кави, так?
    Атлантида – година лету.
    Що, гайнем?
    На сніданок – китова фета.
    Заживем…
    На коралових ринках повно
    Пелюшок.
    Засинай. Це моя колискова –
    Аш-два-о…

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (15)


  4. Леся Петрик - [ 2009.08.12 23:06 ]
    Моя любов
    1
    Привіт. Як бачиш, я вернулась.
    Без блиску, шику і гламуру
    Приймай мене назад, твердине.
    Пробач, наговорила, знаю,
    Не варто було лити сліз:
    Яка я дочка після цього?
    Мені б вина, видовищ… Дзуськи!
    А навкруги ж вмирають люди!
    Не заздрю. Як усе це терпиш?
    І навіть не жалієшся
    Ні словом.

    2
    Отам, далеко, під французьким небом
    Я раптом усвідомила...
    Ну як сказати?.. Ти єдина!
    Єдина, неповторна, мила!

    3
    Не зможу жити без твоїх пісень,
    Без жита, маку і сестриць-ромашок.
    Без стежки, де гуляла босоніж,
    Де вперше взяла хлопчика за руку.

    Без стін отих, де упізнала біль,
    І перший злет, любов, розчарування.
    І навіть без полатаних доріг…
    Без Рути, Тараса і Міста Лева.


    4
    Ну що ж? Приймаєш у свої обійми?
    Боротимусь на цей раз з помилками.
    Тебе плекатиму, немов дитину,
    Моя любове, рідна Україно!


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.96) | "Майстерень" 5.5 (4.95)
    Коментарі: (4)


  5. Галантний Маньєрист - [ 2009.08.12 11:27 ]
    Менует. Листом із Європії
    І зле, і нудно, і все осудно, і бракне слів,
    яка до чорта література серед ослів,
    та платять гроші, я і мандрую чи не щодня,
    і множу бздури на тлі натури нізвідкіля.
    І ти не вдома, моя мадонна, - гадаю з ким,
    невже забула, перегоріла, пішло, як дим?

    Печально, мила,
    як про кохання,
    і про буфет,
    де перша чарка.
    А друга - ліжко
    і менует.

    Де нині пози далекі прози, речитатив
    од Казанови, і Дон Жуанів імператив,
    леткі єднання - не особливі, але які
    у птахи й неба, у риби й річки, не копіткі, -
    коли навіки, о нині й прісно, ми вже рідня,
    хоч і надалі лише у згадках - і ти, і я.

    Важке питання –
    як про кохання
    казав поет, -
    було би добре
    не грав би сумно
    цей менует.

    І я пиячу за все, що бачу - до темноти,
    а тільки й бачу, як потай плачу - од самоти.
    Коли б до чарки хоч яничарки були свої!
    Цього би й досить, але аж трусить - не ті краї!
    Коли б не гроші, любили б вірші, та кожна фря
    тут прагне євро, тяжіє, курча, до „битія”.

    А ти жадала
    лише кохання
    сотати мед,
    за тебе чарка,
    порожнє ліжко,
    і менует.

    Тому римую, коли німую, лише - верлібр,
    бо тут - фастфуди, і мляві груди, дисконти фібр,
    і всяк еліта: мордяка сита, гомо естет,
    і зверху Нобель, і кожен шнобель – на Комітет.
    Коли б не гроші були би гожі мої листи,
    що ті, колишні, як всі колишні - і я, і ти.

    До запитання, –
    як про кохання
    твердив поет, -
    доки вгощали
    ми і лабали
    вам менует.



    © Copyright: Володимир Ляшкевич, 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  6. Чорнява Жінка - [ 2009.08.11 20:57 ]
    Двадцять першого ніч. Понеділок (За А. Ахматовою)
    Двадцять першого ніч. Понеділок.
    Ледь помітно столицю в імлі.
    І здалося ж комусь у безділлі,
    Що буває любов на землі.

    І з нудьги або просто від ліні
    Вірять всі і живуть, як у сні:
    Там розлуки й побачення тіні,
    Там коханню співають пісні.

    Та інакшим відкриється слово,
    тиші хлине на них течія,
    І, на це наштовхнувшись раптово,
    З того часу мов хвора і я.

    ОРИГІНАЛ

    Анна Ахматова

    Двадцать первое. Ночь. Понедельник.
    Очертанья столицы во мгле.
    Сочинил же какой-то бездельник,
    Что бывает любовь на земле.

    И от лености или со скуки
    Все поверили, так и живут:
    Ждут свиданий, боятся разлуки
    И любовные песни поют.

    Но иным открывается тайна,
    И почиет на них тишина...
    Я на это наткнулась случайно
    И с тех пор все как будто больна.

    Январь 1917, Петербург


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (24)


  7. Сонце Місяць - [ 2009.08.11 17:55 ]
    Vision
     
    Вона прийде нечутно, пітьмою
    В пізній час летаргійного літа
    У найтоншому апофеозі
    Віоли святого Антоніо

    Вона сяде на крісло нізвідки
    У знайомий знечулений спосіб
    Виразні очі відтінку тіні
    Порцелянове матове тіло

    Хто вона, для якої цілі він
    Заціпеніле дзеркалля води
    Де видіння спливають вицвілі
    Розфіксованим дагеротипом




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  8. Віталій Ткачук - [ 2009.08.10 15:29 ]
    Гроза
    Груди. Гроза. І блискавки
    Із небес до самих очей.
    Твого тіла достиглі виступи,
    Мій запалений Прометей.

    Пальці тремтять, як полум’я.
    Леденіють. Тануть. Печуть.
    Голос твій закидає голову.
    Грім затихнув. А я кричу…
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (10)


  9. Олеся Овчар - [ 2009.08.08 16:52 ]
    Сплелися пальці...
    Сплелися пальці, наче вічність
    З миттєвістю переплелись.
    Сьогодні народилась ніжність,
    Зачата дотиком колись.
    Два подихи перемішались,
    Як вітер з росами в траві.
    Неначе коні буйні, мчали
    Думки в шаленій голові...
    Солодка пустка залишилась
    З медовим присмаком пітьми.
    Земля і досі ще крутилась,
    Та вже крутили її Ми.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (3)


  10. Костянтин Мордатенко - [ 2009.08.08 08:15 ]
    Назагал
    Ні ножа, ні образу… Повна чарка…
    Уюковий вітер перевозить дощі…
    Позривала туга замки лавчасті,
    де сльози міцніли… Знемощів…

    Світ без любові, як сніп без перевесла…
    На душі мулько… Не п’ється… Грім, як ціха…
    Одночасно близько до Бога й далезно,
    від раю до пекла, як від цигарки до сірника….

    Біля калини розквітло дике кадило…
    Дружина бубніла: «Щоб тебе трафив шляк…».
    А я казав: «Не був би в світі юродивим,
    Людей і бога не прокляв…»

    Знов бур’яни по пшениці, мак серед злаків…
    Дивна п’яна душа – в ній стільки добра
    пробуджується… Ось підбігає нічий собака,
    лащиться… Дав йому хліба – він зумрав…

    Вирушу першим… Даватиму іншим навіжки…
    Пан чи пропав – справлятимемо колодія!
    Жінці коханій підночувальник ніжки
    цілуватиме, пеститиме… І це буду я…

    А як далі жити? Як дивитись у вічі?
    Про себе мова… Чужа доля коле під бік…
    Година вранці варта двох увечері.
    І всі запитання у чарку зволік…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (2)


  11. Ігор Павлюк - [ 2009.08.07 13:12 ]
    ПЕРЕДЧУТТЯ
    Поет і муза читають вірші на свіжім сіні.
    Та чомусь осінь, вже чути осінь в їх голосінні.

    Аж нитки літа – меди біленькі – тремтять від вдиху.
    Іще й не осінь, та вже й не літо.
    Душевно тихо.

    Душевно. Тихо.
    І лист опалий для серця – міна.
    ...І шкода світу.
    І добре п’ється біля каміна.

    Тривожно й тонко скриплять дерева голонасінні.
    А руки музи занадто ніжні, до потрясіння...



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.72) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (14)


  12. Варвара Черезова - [ 2009.08.07 11:08 ]
    Лялька з червоної глини.
    Ти? Або ти? Або… Господи! Хто із них?!
    Руку подасть мені в день, що упасти маю.
    Лялька з червоної глини. Табаско. Майя.
    Глина із крові жертовника всіх святих.

    Бачиш, в руках не квіти, але нефрит.
    Легше шукати у небі стежок до Раю.
    Лялька з блакитної глини. Кампече. Майя.
    Глина потоку Ісабаль… Стрімкий політ.

    Записи. Гліфи. Ось бачиш – моє ім’я.
    Фрески настінні не тліють, бо стіни вічні.
    Глиняна лялька загляне тобі у вічі.
    Лялька з прадавньої глини в руках. Це я.




    Табаско та Кампече - одні із 31 федерального штата Мексиканської Республіки, розташований на південному сході країни.
    Ісабаль - озеро у Мексиці.
    Гліфи - писемність цивілізації Майя. Щось типу ієрогліфів єгипетських.
    Нефрит - за легендою, нефрит допомагав знайти рай, мервим вкладали в руку нефрит.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (15)


  13. Юля Бро - [ 2009.08.06 12:06 ]
    только зверь и женщина
    Только зверь и влюблённая женщина видят тебя насквозь.
    Ты не помнишь собачьей морды, не помнишь её лица.
    Сколько было зверей и женщин, покуда ты вкривь и вкось
    Эту землю топтал…Но их взгляды длятся. Три мудреца
    На арабском рынке, где ты выбирал оружие и коня,
    Говорили: от глада, от мора, вора, воды, огня
    Берегут тебя зверь и женщина, глядя в ночную тьму.
    И пока молчат по-своему Милостивому Ему
    Ни цунами тебя не возьмёт,ни смерч, ни самум,
    Намотай на ус себе, запиши на ум.
    Все глаза проглядели в ночую тьму и дневную даль,
    Вот выходит она на порог и зверь её, и они – твои.
    Потому попутными были муссон, пассат, и мистраль,
    Потому идёшь домой, о, пресветлый царь, на своих двоих.
    Потому домой идёшь. ...сколько было в пути домов,
    Очагов и хлеба со вкусом чужой земли.
    Ты устал, "останусь" - уста, отсекая, рекли, но кровь
    Говорила: "Заговор, встань!" и два взгляда тебя вели.
    Только зверь и женщина со своей ворожбой:
    Ты – любим, любым дойди невредим...
    И пока не сводят с дороги глаз, ты идёшь домой.
    И пока идёшь ты, – над ними небо и Бог над ним.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (36)


  14. Чорнява Жінка - [ 2009.08.06 10:34 ]
    * ДІАЛОГИ * Дівочі забаганки
    Золота Жінка

    Хотіла в Тадж-Махал? А це куди?
    А де воно на глобусі, Чорнява?
    Чому твоя нескорена уява
    Далеко так побігла? Там сади?
    Там пави з отакенними хвостами?
    Там фініки? Ну чим там краще, чим,
    Ніж просто в ліжко? Тадж-Махал – то дим…
    То дивна мрія трепетної дами…
    Тому, Чорнявко, вибрики облиш…
    І ще – між нами! – краще у Париж…

    Чорнява Жінка

    А що в Парижі, сестро Золота,
    яке ще диво являть нам французи,
    коли чарівні і капризні музи
    зненацька розімкнуть іхні вуста?

    Ну, що ти там не бачила? Монмартр?
    Чи Пляс Пігаль, чи древнє кладовище,
    де над могилами зловісний вітер свище,
    бажаєш, щоб до тебе вийшов Сартр?

    А Тадж-Махал... там пави, там сади,
    там фініки (а звідки ти узнала?),
    там нас з тобою ще не вистачало,
    давай, сестричко, їдемо туди!

    Золота Жінка

    Да ну їх…пав із павичами – фе!
    Ти чула, серце, як вони співають?
    Це наче цвяшок в тім’я забивають,
    Чи як прилюдне аутодафе,
    Чи як…ну словом, ні і ще раз ні!
    А фініки!!! Це ж кара для фігури!
    Це ж будемо дві дури як бандури
    Між їхніх пав…
    …А Франції вогні
    Мінливі, і манливі…Мало сплять
    Французи – все їм любощі ласкаві
    При коньяку, при свічці і при каві
    У хмарі аромату номер п’ять…

    Чорнява Жінка

    Зате які на Сході тім шатри,
    а в тих шатрах які бувають співи,
    аж серце тьохкає! І ми з тобою - діви -
    а не якісь там пави, що на "три"
    біжать задовольняти чоловіка,
    нас на руках носитимуть (потіха!),
    а потім євнухи великим опахалом
    нам подарують сни над Тадж-Махалом...
    ...А тим французам все давно набридло,
    ну, спробуй ти щодня одне повидло...

    Золота Жінка

    Про євнухів з великим опахалом
    Що подарують сни над Тадж-Махалом
    Детальніше будь ласка…Щось мені
    Не до вподоби, мила, ця масовка
    У мейд ін чайна сходжених красовках –
    Ще протягу нароблять…Вкотре – НІ
    Моє тобі (ще й тупцяю ногою,
    Ще й правою…я хочу де вогні,
    Де Ейфель вабить, де авто і сквери,
    Де тінь імлава, де лавина зваб…
    А в Тадж-Махалі лиш один Зухраб
    А там Махмуд – ну словом – «уно штуке».
    Це ж як візьме він нас удвох на руки?!
    Ой шкода, сестро, горе-кавалєра -
    Ще надірветься, бідний, до холєри…

    Чорнява Жінка

    Щось балувана ти, неначе Галя!
    То євнухів тобі, а то лавину зваб,
    Чи не однаково: Мішель або Зухраб
    тобі казатиме: "Моя чарівна краля"?

    А Ейфель вже не вабить, бо помер,
    Залишивши одну фалічну вежу,
    Та що Париж! Якийсь там кут ведмежий...
    Тоді - до Греції! Там жив сліпий Гомер,

    Там боги бігали у шкіряних сандалях,
    коли їм набридали небеса,
    жінок земних небачена краса
    ставала бризками на неземних коралях.

    Тож, руку, сестро! Спершу - до Афін!
    Позаздрять нам і швед, і гунн, і фін!
    Галантному лишаємо на згадку
    Хустинку вишиту, дві квітки і печатку...

    Літо 2009


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (61) | "Чорнява Жінка - Старе кіно"


  15. Сонце Місяць - [ 2009.08.06 02:07 ]
    Діалог ІІ * Магія *
     
    Чорнява Жінка

    під магію музичних інкарнацій
    зустріну ніч - найкращу із вакацій,
    допоки Місяць ще не повністю змарнів
    від гаспида галюціозубів


    Сонце Місяць

    в скажених протягах жіночих інтуїцій
    миттєво ліпиться те щастя листове
    у вірність Місяця посвячений куплет
    непрямо_глючно переходить в приспів


    Чорнява Жінка

    непрямо_глючно переходить в приспів,
    а потім - у рефрен, і знову за
    фіранкою вже дражнить запах слив,
    і виноградника струнка лоза. . .


    Сонце Місяць

    і виноградника струнка лоза
    долонями належить долі
    вже скоро час підбігти коді
    на різко пригальмованих газах


    Чорнява Жінка

    на різко пригальмованих газах
    тихенько кіт стрибає у віконце,
    дивись - у морі топиться вже Сонце,
    і відбивається в твоїх очах


    Сонце Місяць

    і відбивається в твоїх очах
    і викликає захват, захва. . .
    заліз долонями під пахви
    розбив очима білий кадділак


    Чорнява Жінка

    розбив очима білий кадділак,
    навіщо це старе, задріпане авто?
    ліловий негр хай подає манто,
    допоки вечір цідить чорний лак


    Сонце Місяць

    допоки вечір цідить чорний лак
    так само надурити пам’ять
    яка втікає провулками
    наповненими фулюганами. . .


    Чорнява Жінка

    наповненими фулюганами і емо,
    як кока-колою в підступному еМСі,
    і тихо дощ сповзає по руці,
    і ніч магнітом тягне в оберемок. . .


    Сонце Місяць

    і ніч магнітом тягне в оберемок
    кота не буде, кадділак розбито
    проп’ю шопена, він мене проїде
    під магію музичних інкарнацій








     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11) | "Ноктюрн"


  16. Роман Левандовський - [ 2009.08.05 23:39 ]
    Трамвай №14
    Трамвай застряв у «пробці»
    Завмер. Ані туди, ані сюди.
    І люди в нім сидять як у коробці
    Без настрою, без їжі, без води.

    Бедлам автомобільний
    Чекаючи побоїща – затих.
    «У кращий світ прорветься самий сильний,
    А виживе терплячіший за всіх!»

    Знервовані автівки
    Вбивають мовчки довгоплинний час
    Міняє хтось колеса на кросівки???
    Свободу на бензин, або на газ???

    Та тиша не жаліє,
    І хтось уже не витримав - побіг
    Ховатись в помилковій безнадії
    Від навісного плетива доріг.

    Бо ж раптом засигналять,
    Завиють, заголосять, закричать,
    Дадуть в табло, або на попіл спалять,
    Проігнорують вік, заслуги, стать.

    Трамвай стоїть у «пробці» –
    Останній непокірний бастіон.
    Всередині знайомі незнайомці
    Плюють і нарікають на закон.

    Неначе легіони –
    Тих воїнів, що сплять і бачать сни,
    І їхня зброя – лайки та прокльони
    Загострені й готові до війни.

    Та крикнув хтось: «Дивіться!
    Дорога вільна від залізних пут!»
    І втомлений трамвай рушає з місця,
    Щоб радісно завершити маршрут.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  17. Ганна Осадко - [ 2009.08.04 10:45 ]
    Море (Він_Вона_Воно)
    1.
    Ти вже знаєш, що ця дорога тривала не ніч – завжди,
    І несло мій плацкарт, і кидало аж до неба,
    Та потреба ба-чи-Ти нагорнула хвилею: Ти, зажди!
    Не відводь очей_не забирай руки_не буди,
    Бо іду по снах –
    камінцях непевних –
    кудись
    до тебе:
    на примарний голос,
    чи сивий волос,
    на цяточку маяка…
    ..і звивається залізниця, мов Змія Едемська, ота, яка….

    2.

    Спочатку – дорога (потяг обшарпаний «Львів-Херсон»),
    Смажені кури, варені яйця, відкрита пляшка,
    Сусіди – пластами, приблизно сорок пластів-персон,
    Що кричать, як сороки. Поміж них – провідник Ясон
    Симпатичний (Сергій або Саша – згадати важко).


    Ці хропіння північні, полиці замацані, плач дітей,
    – Козир – дзвінка, давай в підкидного, – Ясон говоре. –
    Ну ж бо, дівко, знайди своє Серце між цих мастей,
    Де крім піки і черви червивої – тільки глей,
    Що заліплює очі…
    А потім заснула.
    І снилось море:

    :щось химерне таке: зимні води і чайки білі,
    Аргонавти смагляві, сердечний – козирний – туз,
    Ти смієшся, і зовсім не страшно, і сіль на тілі,
    І пливу, розгрібаючи душі слизьких медуз,
    І ропа, а не кров, і замішано все на густо,
    Навіть ложка стоїть, як питання довічне – чи
    Долетять через море останні осінні гуси,
    Як закінчиться літо солодке?
    Мовчиш?
    Мовчи.
    Замочи у мовчанні, як в мідному чані, вину…
    Плачуть води…
    І чайки регочуть…
    Рятуй!
    Тону!

    3.
    …і рука ухопила із вирви.
    І все – прозоре.
    – Дякую тобі щиро, Моє Море…

    …від асфіксії – у вухах надсадний дзвін:
    - От ми і зустрілися, Море-Він.

    4.
    Він – упевнений у своїй певності. Нахабна врода,
    На накачаному плечі приліг спочити дракон (тату),
    Море-Він, позашлюбний син Одіссея-заброди,
    Змінює щодня дівку – то цю, то ту.
    - Що ти маєш, Серце моє, для Ганни-панни?
    - Покупай, красавица! Мидии, креветки, рапаны!
    - Любове моя, надто солі в тобі багато…
    - Не вопрос! Пахлава медовая! Сладкая вата!
    Да кончай ломаться! Нашлась тут…принцесса Анька….
    І пішов:
    - Холодное пиво! Шашлык, таранька!

    Підвелася…пісок струсила з плечей, з колін…
    …засміявся у спину
    білі зуби у вищирі
    Море-Він.

    5.
    А потім – сказано ж бо – дурепа! – креслила знов
    Прутиком на вологому березі – amor (любов),
    Жо тем, ай лав, інших дурниць немало,
    А хвиля – фіть! – і нічого немає – усе стирала
    З чорної дошки досвіду.
    І – табула раса.
    Терла надсадно, неначе чергова по класу
    (Тітка огрядна.
    Середньовічна.
    Така сумна)
    – Вуаля, пане і панове!
    Вашій увазі –
    Море-Вона.

    Перші і другі зморшки виорали опухле лице,
    Її голосу – "Обалденные пончики!» – прокурені обертони.
    … І ніхто не мріє про груди смагляві, і про те, чи це
    … і ніхто у полоні лона її не тоне
    … не сплітає байку про метелика крила – вії…
    …уже не любов валютна – так, привокзальна повія…
    …ну, хіба…абстрагуйся, абощо…і не розплющуй очі…
    - Хочеш на шару?
    - На шару? Звичайно, хочу….
    … Чи пригадуй ( краще – без дотиків) – як колись, тоді…
    Колами по воді
    Колами по воді
    Колами по воді.
    Посміхається макоцвітно…
    Як цукерка солодкій Дарусі – оте «на…»
    …хоче
    любові
    чи просто
    Море-Вона.

    …щоранку у неї заходять – скопом, усі на раз,
    Кола несуть, матраци, іншу спасенну ґуму,
    Бо – божевілля плоті,
    Бо – груповий екстаз,
    Злизує з тіла ніжність, наче налиплий гумус,
    Добра_дурна_велика…
    Фоном – квиління чайок…
    Лізуть у неї ґвалтом,
    Пісяють і кінчають.
    Їй не болить, нічийній. Нічка на груди ляже.
    Гасять бички коханці в спалені плечі пляжу.
    Потім – мине відпустка.
    Спустять свої кондоми,
    Пам'ять складуть в наплічник.
    Потяг.
    Вокзал.
    Додому.
    …………
    … мовчки дивиться.
    І сльозами давиться
    І гикавка від вина…
    … у чоло цілую…
    Спи, сестричко…
    Вони повернуться….
    Море-Вона.


    6.
    …прокидаєшся серед ночі, виходиш боса на дивний звук.
    Ніхто не чує (не хоче чути), але ти – мусиш:
    Як плете волосінь сріблясту місячний ткач – павук,
    Як Час нанизує зорі та мушлі в дівчачі буси,
    Як зітхає – глибоко, аж тріскає по швах – небо хворе –
    Це – Воно.
    Довічне, святе, безсмертне.
    Моє Море.
    Тягне місячною доріжкою – тільки – іди одна.
    Бо вода – то симфонія духу.
    А шлях – єдина струна,
    Це – Господь, загорнутий у вічності кімоно –
    Посміхається поглядом лазуровим
    Море-Воно.
    …І кожна найменша мушелька – як ікона.
    Серце моє солодке.
    Мудрість моя солона.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 5.63 (5.62)
    Коментарі: (32)


  18. Світлана Луцкова - [ 2009.08.02 00:46 ]
    Літо впадає в Лету
    Лета впадає в літо,
    Губиться там без жалю.
    Спека. Русалки. Жито.
    Ще - по однім бажанню!
    Скрапує сонце медом
    У молоко ромашки.
    "Неба нам, неба, неба!.."-
    Тьохкає серце пташки.

    Ще блискотять у листі
    Ледь перестиглі вишні.
    Ми - ще такі барвисті,
    Босі, засмаглі, ніжні.
    Ще - по ковтку шербету
    Із голубих горняток!
    ...Літо впадає в Лету.
    Осінь. Лише початок...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  19. Дмитро Дроздовський - [ 2009.08.01 21:28 ]
    * * *
    чорний герб на молільнику, чорна біда, едельвейси
    потьмяніли від сонця, яке обернулося злом.
    крізь уламки нікчемності плине засніжений крейсер,
    він іде уперед, він іде крізь роки напролом.

    замакітрилось десь у світах, аж посипались зорі,
    хробаки їх пожерли і риби сховали на дні.
    і піски проникають у товщу лазурного моря,
    і чорніє хвилястий прибій, і думки — навісні.

    не туди плине час, не туди простягається небо,
    за монету вбиває шакал одиноку газель.
    і, змертвілий, упав на піщану пустелю чийсь жереб,
    і з дощу просочився отруйний ціаністий ель.

    на порозі старий, чи приліг, чи упав від знесили,
    він лежить у підніжжя, розпластаний, дихає в такт
    із землею, і небом, і морем, обрізавши крила,
    підписавши із немічним днем необмежений пакт.

    смітники і вогонь. холоднеча. порізана тиша.
    і горить на дахах вже обсмалена сонцем блакить.
    загубилась у снах крижаних перламутрова миша,
    що приносить добробут і щастя омріяну мить.

    зодіак верещить, проклинає людину і космос,
    що дозволив людині тримати пюпітра в руках.
    поламався і час, і космічний розхристаний осмос,
    що не в силах сховати у скриню засліплений жах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (8)


  20. Чорнява Жінка - [ 2009.08.01 06:44 ]
    Чёрно-бело
    1
    Я верю в чёрно-белость слов и чёткость линий,
    как верит снег на волосах, что он – лишь иней,
    как утешают на краю наркозом местным,
    что жизни сломанный пятак ещё не треснут,
    как врут легко и без хлопот слепым и скорбным
    о том, что выстрел – наповал – был только пробным.

    2
    Билась сила белая –
    милая, несмелая,
    с грубой силой черною –
    наглою, но гордою,
    лебеди и вороны
    все четыре стороны
    замарали в красное…
    вышло Солнце ясное –
    осветило пёрышки,
    серые воробушки
    примеряли белое,
    милое, несмелое,
    примеряли чёрное,
    наглое, но гордое,
    выцветало красное...
    смерть была прекрасная.

    3
    Текут ручьи людей ленивых мимо
    губами белыми смеющегося мима,
    но знает этот странный мим,
    что чёрный – кожа, а не грим.

    01.08.09


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (30)


  21. Михайль Семенко - [ 2009.07.31 16:20 ]
    Осінь
    Осінь похмура йде
    хмари дощі тумани
    осінь у серце веде
    смуток нежданий.

    Холод суне німий
    в душу сповзає мла –
    осінь! серпанок густий
    ти принесла.

    Ради не дам собі
    в серці моїм мовчання
    спогад ридає в журбі –
    давнє кохання.
    1913. Київ.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1)


  22. Андрей Мединский - [ 2009.07.30 16:40 ]
    ***
    Я город нарисую мелом,
    Я в детство возвращаюсь, но
    Ладонь сплетает, как веретено,
    Мечту дебелым.., белым, белым…
    Рисую город на реке безвестной.
    Придумай сам название реке.
    Придумай время, но оставь мне место
    В судьбе зажатой крепко в кулаке,
    Придумай сам, я после дорисую
    Машины, улицы, деревья и дома,
    И бабушку, со взглядом в мостовую,
    Боящуюся выжить из ума,
    И девочку, влюбленную в кумира,
    И мальчика, влюбленного в нее,
    Окурки в пепельнице, съемные квартиры,
    Веревки, что прогнулись под бельем,
    И запахи я тоже нарисую,
    Я нарисую жизнь, а в ней себя,
    Стоящего среди домов в грозу, -
    Убежищем дождю и голубям...



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  23. Лідія Дружинович - [ 2009.07.29 15:24 ]
    * * *
    Нас знову
    закохала в себе ніч.
    Вогненним поцілунком
    запалила
    мільярд яскравих
    веселкових свіч.
    І вчулось:
    - Будь моєю,
    мила !..

    Навколо Всесвіт,
    ніжний шепіт зір
    і небо,
    подихом
    зігріте.
    - Я тільки твій!
    Повір мені, повір…
    Цілує мальву
    літній
    вітер…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (1)


  24. Зоряна Ель - [ 2009.07.29 14:17 ]
    ***
    Так традиційно – квіти і вино…
    А, може, ну їх, ті стереотипи!
    Зберемо "зелені" - і на Кариби,
    Чи, краще на Гаваї – все одно:

    Колони пальм, і супровід гітари,
    І ніжності ванільного піску
    (Із запахом гавайського бузку),
    І мрій, пробуджених, тропічні чари...

    Текілою блакитної лагуни
    Підхопить нас одвічний ритуал -
    Ах, орхідеї,вулканічний шал,
    А над усе, як знак, магічні руни.



    27.07.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (16)


  25. Віктор Максимчук - [ 2009.07.29 02:39 ]
    ***
    Падуть на землю крапельки роси.
    Пливе у сизу далечінь дорога…
    Ти зупинись: покайся, попроси…
    Нема нічого вічного – крім Бога.

    Лиш Він всьому земному є Творцем,
    Лише йому підвладні наші долі.
    Коли живеш за Господом – взірцем,
    Зостанешся в життєвому роздоллі.

    Свої думки звіряй постійно з ним,
    З молитвою до Бога навертайся.
    Не будь в житті ніколи «показним»,
    Та у гріхах своїх щоденно кайся.

    І з честю свою ношу пронеси,
    Щоб відійшли з душі твої тривоги…
    Та зупинись: покайся, попроси…
    Нема нічого вічного – крім Бога.

    17 грудня 2007 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.3) | Самооцінка 6
    Коментарі: (2)


  26. Сергій Синюк - [ 2009.07.27 18:42 ]
    Шукай, або мовчи
    Шукай, або мовчи
    І кожна мить, і кожна новина,
    Прийшовши в очі зазирає прямо
    Як та старозавітна звірина
    Приведена по назву до Адама.

    Знайдеться поруч, чи в імлі століть,
    У мові книжній, чи у просторіччі,
    Таке, що не твоє, але болить.
    Як шрами на дівочому обличчі:

    Війна на кухні й тепла даль доріг,
    Прадавній біль і світла радість нова,
    Мов цуценя по скибку на поріг
    Прийде і скімлить-вимагає слова


    А десь же є, аби знайти хотів
    Те слово - неповторне і єдине.
    Воно з під товщі близьких напівслів
    Проб'ється, ніби джерело з-під глини.

    Лиш каблуком його не затопчи,
    Прозорість чисту не мішай з болотом.
    Воно десь є! Шукай. Або мовчи.
    Ото і є поетова робота



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (1)


  27. Олена Осінь - [ 2009.07.27 16:47 ]
    Вечірнє
    Спадає тихо день. Нотує спеку,
    В тугий клубок сплітає млосну синь
    І пісню степу, мрійну і далеку,
    І груші стиглу, видовжалу тінь.

    Перекотилось сонце небокраєм,
    Солодким соком окропило клени,
    Розплескалося в лісі водограєм,
    Яскравим щастям, золотом зеленим.

    Вже череда збирається додому,
    Лишає млосну, випасену луку,
    Рогами хилита серпневу втому
    У повні вим’я - радості онукам.

    І ластівка стрекоче на гвіздечку,
    Свою малечу вивела на зліт,
    «Запам’ятайте – мальви у садочку –
    Бо прилітати вам до цих воріт».

    На пальчики зіпнулася квасоля,
    Ось-ось, ще трішки – дотягнуся тину!
    І мріє - вже вона струнка тополя,
    І зверхньо поглядає на калину.

    У стільниках липке пахуче свято,
    Бджолине літо сотиться на зиму,
    Течуть крізь вулики меди завзято
    В мою барвисто-соняхову риму.

    Духмяне літо ще володарює,
    В теплі викохує яскраву днину,
    І тільки вранішній туман віщує -
    Дощі гаптують срібну павутину.

    Спада поволі день. І ніч поважно
    Ступає босими ногами в роси.
    Здобутки дня і я у свій мурашник
    Стеблинкою маленькою заношу.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (28)


  28. Сергій Синюк - [ 2009.07.26 16:49 ]
    Слухаючи Баха
    СЛУХАЮЧИ БАХА
    (цикл сонетів)
    Тема:
    Прості собі пальці, що знають і сапу і лахи
    Легенько торкаються серця солодким тремтінням
    І вечір весняний заповнює музика Баха
    Над справжнім мистецтвом не владні ні війни ні тління

    В його біографії – мало ефектних деталей
    Хоч завжди нелегко творити велике з простого
    Він вмів без розпусних розваг і крикливих печалей
    Будити у ближньому совість і вести до Бога.

    Щоб кожен міг йти на вершини надії святої
    Очистивши душу від бруду і страху сльозою
    Життя будувати на камені Божого Слова

    І віру, пронісши крізь бурі відважно і ніжно
    В служінні державі й домашнім, містечку і ближнім
    Красу кожноденно творити на Славу Христову.



    І

    Прості собі пальці, що знають і сапу і лахи
    Дитячі попрати, без пишних прикрас особливих
    Торкаються клавіш. І якось нежданно і м’яко
    Від доторку цього легкого з’являється диво.

    Хоч ноти самі по собі – лиш значки на папері,
    А звуки – то тільки повітря легке коливання,
    Але – зазвучало – і ніби відкрилися двері
    І в душу впустили частинку стрімкого сіяння

    Щоб дотиком теплим загоїло темні печалі
    І думку вело до святого і вічного, в далі,
    Яких вона прагне ще з часу свого сотворіння.

    Те світло довіку твоєї душі не залишить.
    І навіть, як звуки розтануть в задумливій тиші -
    Легенько торкаються серця солодким тремтінням.


    ІІ.
    Легенько торкаються серця солодким тремтінням
    Піднесено-точні акорди, тремтливі тремоло.
    І я, хоч і тягнуть турботи казьонно-осінні
    На мить прислухаюсь до вікон музичної школи.

    На мить прислухаюсь – і зовсім притишую кроки,
    Бо ж вабить мелодія фуги у сутінках сірих
    Хтось з викладачів матер’ялу для нових уроків
    Шукає у “Правильно темперованім клавірі”

    Зі мною у дворик шкільний вже зглядаються зорі
    Містечко скупалось у свіжості травня прозорій
    І місячне світло цілує на конику бляху.

    Тепер наді мною ні час ні буденність не владні.
    Бо котяться звуки, неначе каскад водоспадний
    І вечір весняний заповнює музика Баха.

    ІІІ
    І вечір весняний заповнює музика Баха.
    Писалась вона у містечках і в княжих столицях.
    Ввібрала і щастя дитинства в садах Ейзенаха
    І горе сирітства у десятирічному віці.

    Уперте навчання – і трепетну радість натхнення,
    Смерть жінки коханої – й втіху у новому шлюбі.
    Родинне тепло – і поїздки за хлібом щоденним,
    Прихильність князів – і вказівки начальничків грубі.

    Тривоги війни – і молитву правдиву і чисту,
    Казьонні обов’язки й славу митця-органіста,
    Хвилини тріумфу і роки смирення й терпіння

    Це все додалося до сплаву трудів і таланту
    І в тиші вечірній сіяє тепер діамантом –
    Над справжнім мистецтвом не владні ні війни ні тління.

    IV
    Над справжнім мистецтвом не владні ні війни ні тління.
    Вона вознеслась над режимами й примхами моди
    І просто пішла через час. І несла поколінням
    Свою незбагненно нев’янучу мудрість і вроду.

    І кожен знайде в цьому скарбі загальнолюдському
    Щось надто співзвучне своїм почуттям особистим:
    Збентеження й радість, тривогу і тугу за домом,
    біль, ніжність і трепет душі перед вічним і чистим.

    Звучить дотепер на лише в старовинних органах
    Доречна й в сучасних обробках на телеекранах
    за терміном служби вона витриваліша сталей

    Такою ефектною музику зміг написати
    Митець чий життєпис нас міг би і розчарувати –
    В його біографії мало блискучих деталей.
    V
    В його біографії – мало блискучих деталей.
    Він осторонь був від посад та інтриг політичних
    Уник перешептів кумась і любовних скандалів,
    Розгульної слави й хвороб передчасно-трагічних.

    Судився з пихатим начальством за пільги й зарплати
    І діток родив у доволі солідному віці
    Для творчості тем вмів не тільки у собі шукати
    А в творчій постійності був витриваліший криці

    В людські почуття він вглядався й вслухався уважно
    Та в Божому слові знаходив насущне й суттєве
    За досі нечуване брався ретельно й відважно
    Щоб дзеркалом власної творчості в сірість життєву

    Відбити частину небесного сяйва святого,
    Хоч завжди нелегко творити велике з простого.

    VI
    Хоч завжди нелегко творити велике з простого
    Він міг показати красу незвичайну у звичнім.
    Це тільки нездара все тягнеться до громіздкого,
    Аби хоч самому собі видаватись величним.

    “Бах мислив органно. Орган був його інструментом”…
    Вважають наскільки загально – настільки й невірно
    У різних випадках, залежно від творчих моментів
    Він мислив – в Чаконі – скрипково, в сюїтах – клавірно

    А флейта! Проникливо ніжна, весела і чула
    Так зграбно сміється у “Жарті”, що це пам’ятають
    Й канкрєтні колєги, що тіпа в мобільнику чули
    Мотив цей стрімкий і його чисто з класики й знають…

    Промовити тихо – і громом органних педалей
    він вмів без розпусних розваг і крикливих печалей.

    VII
    Він вмів без розпусних розваг і крикливих печалей.
    Про сутність життя гроворити з людською душею
    І допомогти їй у храмі чи княжому залі
    Згадати про те, що найбільше потрібно для неї..

    Оплакати втрати колишні і власні провини,
    Сльозами розкаяння змити негідне і грішне
    зануритись в музику, ніби в оту комірчину,
    В якій у молитві душа сам-на-сам із Всевишнім,
    Вдавалося курфюрсту і столяру, старцю й дитині
    Тоді…. та й тепер, хоч котились роки за роками
    Живемо ми в іншу добу і у іншій країні
    а з музики цеї – і досі виходиш, як з храму.

    Бо здатна – тендітна і мудра, гаряча і строга
    Будити у ближньому совість і вести до Бога.

    VIІІ
    Будити у ближньому совість і вести до Бога.
    Він прагнув, просивши натхнення і мудрості в Сина Людського
    Показував в творах – який до нас добрий Всевишній
    Що може створити людина, коли вона – з Богом!

    А досвід кривавих століть вільнодумно-безбожних
    так само показує незворушно і строго,
    до чого – на голову власну додуматись може,
    Людина, що в домислах гордих лишилась без Бога…

    Концтабір, колгосп, голокост, кулемет, крематорій,
    Напалм, бомбовоз, Хіросіма, плутоній і торій
    Калічачи долі котились клубком вогнедишним

    Але і в ту пору ледь чутно, як свічка теплилась
    Ця музика світла і мудра, що тихо творилась
    В служінні державі й домашнім, містечку і ближнім.


    ІХ
    В служінні державі й домашнім, містечку і ближнім
    (Чи парафіянам, чи бідним обдертим студентам)
    Вбачав він свій перший обов’язок перед Всевишнім,
    А творчість була не метою, а лиш інструментом
    Лише ремеслом між ремесел – простим і доцільним.
    З його мозолями й ретельним щоденним терпінням.
    Як жінки життя з материнством стає повноцінним,
    Так для чоловіка його робить вартим служіння.

    Кому – на сторожі Вітчизни дозором стояти
    Кому за спокоєм і статком краян пильнувати
    Для кого служіння на поле, в майстерня чи в слові.

    а він свою службу щоденну виконував в тому,
    Щоб мудро й старанно, не чинячи кривди нікому
    Красу кожноденну творити на славу Христові.

    X
    Красу кожноденну творити на славу Христові.
    Ми можемо й нині. Не тільки в хоралах органних.
    Не тільки у пісні, чи фарбі, чи красному слові –
    А в праці щоденній, талантом нам Господом даним.

    «Я просто старався. І кожен, хто буде ретельним,
    Досягне того ж результату» –казав композитор
    Бо хлібороб , інженер, чоботар, будівельник
    У праці своїй може діяти талановито.

    Аби лиш талант не втоптати в життєві дрібниці
    Іти до мети крізь байдужість, наживу і ницість
    За справу життя свого взятись без зачіпки страху…

    Нагадує музика ніжна палка і тривожна
    Що ллють нам у душу персти віртуоза чи може
    Прості собі пальці, що знають і сапку і лахи.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (3)


  29. Зоряна Ель - [ 2009.07.26 16:54 ]
    C'est la vie.
    Піду, мабуть. І ти, мабуть, іди.
    Нехай тебе не зупиняє совість.
    Клітинно поділили два світи
    Один роман на двічі випадковість.
    Не бійся, що останнє візаві
    Подвоїть борг чергового прощання.
    Скажи своє банальне " се ля ві " –
    Афористичний символ оправдання.


    26.07.2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  30. Олеся Овчар - [ 2009.07.26 15:11 ]
    Забутий куток
    По килимі з торішнього листя
    Ступали нечутно сліди.
    Аж раптом вони зійшлися,
    Аж раптом прийшли сюди.

    Забута людьми стежина,
    Забутий вітром куток,
    Учора була половина,
    Сьогодні – єдиний крок.

    Листя з поваги до тиші
    Завмерло у подиху дня...
    Хто ці сліди залишив,
    У вічність пішов навмання...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  31. Катя Тихонова - [ 2009.07.25 21:17 ]
    * * *
    Мій пане, люди всі такі чужі,
    Вони холодні, наче океани.
    Вони хороші тільки до межі,
    А далі – все таким нестерпним стане.
    Коли ж зітреться вже остання грань
    У бік того, чого і не чекаєм,
    То час прийде зализування ран,
    Болючих ран. І ми це добре знаєм.
    Мій пане, люди всі такі чужі…
    Чи так здається? Лише кілька друзів…
    Яких на пальцях, на одній руці…
    (І так невчасно відлетіла Муза).


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (8)


  32. Ігор Хо - [ 2009.07.25 02:11 ]
    ***
    стерильність сентенцій
    лускатого неба
    випий з надлишком
    однаково
    повороти
    не дійсні
    не варті дійсності
    яєць у очах риби
    як чахне
    твоя стиглість
    назавтра
    у квазінейтральних
    взаємодіях
    у подиху
    що поміж нами
    чому так
    завжди спрагло дихається
    наче не було
    їх


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (7)


  33. Галина Гальченко - [ 2009.07.24 16:37 ]
    Поезія
    Поезія –це злет душі,
    Хвилини щастя і печалі,
    Легкі сонети, пасторалі,
    Й одне бажання – залишить
    По собі слід, бодай найменший.
    Плететься вірш – уже не вперше,
    Снується думка, слово зріє
    І вкотре розказать посмію
    Про те, що знову я люблю,
    Про те, що знову я не сплю,
    Що серцем знову я болію,
    Що голос знову мій німіє...
    І лише слово на папері
    Вершить узори й акварелі.
    Про те, що голос мій не скаже,
    Поезія усім розкаже.
    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  34. Анатолій Сазанський - [ 2009.07.23 21:20 ]
    * * *
    Тихо дзвонять ниви - бронзові розливи..
    Піснею кружляє місяць - білий крук .,
    Скльовує хвилини -сяючі зорини
    Із твоїх мінливих пелюсткових рук.

    Русу косу стежки чеше п'яний вітер.
    "Ой" та "ой"..цілунки котяться в журу..
    Я для тебе небо рушниками витер -
    Випусти з серденька, хай на волі вмру..

    Рукавом торкаю сріберної гриви .
    Росяні копита...занебесний пруг...
    Сонно дзвонять ниви - бронзові розливи ,
    Угорі ворожить невмирущий крук...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  35. Юлія Фульмес - [ 2009.07.22 14:52 ]
    Літнє
    Полудень кисне, немов молоко,
    Тільки встигай розливати в горнята.
    Хочеться пити його і чекати,
    Поки загусне імла над ставком.

    Бусько роззувся—намірює крок,
    Ніби імам у прозорому храмі.
    Все це пасує до пензля і рами,
    Пнеться у твій поетичний рядок.

    Я наберуся відваги і так
    Майже до болю затисну долоню—
    Ще не записуй, коханий, сьогодні,
    Краще мої заримовуй уста.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (30)


  36. Лідія Дружинович - [ 2009.07.21 19:41 ]
    Поліське
    З Бугу йти до Бога – через Шлях дорога.
    Через Шлях дорога – просто, як в казках.
    Як в казках дитячих, що ведуть з порога,
    із порога дому по чужих світах.
    Сни бузкові ніжно зацілує вітер,
    зацілує вітер приспану траву.
    І трава тихенько зорям сльози витре,
    витре всі печалі – дасть росу живу.
    Оживе Полісся – скоро буде ранок.
    Ранок соковитий, мов смачний пиріг.
    Пироги із сиром вдома на сніданок.
    Хитро котик Мурчик під столом приліг.
    Сонечко радіє з раннього ранечка,
    камертон торкаю – слухає земля.
    У моєму серці жайвір звив гніздечко.
    Я струну настрою знову з ноти “ля”.
    Ляжу серцем в небо, слухатиму тишу.
    Сонячне зайчатко на траві сидить.
    Я з тобою разом хочу пережити
    цю найщасливішу неповторну мить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (3)


  37. Катя Тихонова - [ 2009.07.20 22:33 ]
    Серйозність на обличчі...
    Серйозність на обличчі – маска просто.
    Мій пане, Вам вона не до лиця.
    Я грію пальці до липкого воску.
    (До нього ж не зігріються серця).
    Мій пане, говорити можна довго,
    Заплющити зіниці і вести
    Без усіляких вузликів розмови
    І долілиць летіти із мостів
    У прірву нерозгаданої тайни,
    У пристрасть велелюдних вечорів.
    Мій пане, Ви такий, як є насправді,
    Не змінить душу Вашу жоден грим.
    І жодна маска Вас не зробить іншим,
    Серйозність на обличчі – просто мить…
    А правда вся – в розкрилених зіницях.
    (хоча Ваш погляд може і убить)…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (8)


  38. Уляна Засніжена - [ 2009.07.20 17:16 ]
    Шехерезада
    Я – твоя Шехерезада,
    І на двох у нас позаду
    Тисяча ночей казок,
    Залишилась ніч остання –
    Після чого без вагання
    Смерть прийму із твоїх рук,
    Геть зітхання –
    Нарікання –
    Я щасливою була, востаннє
    Розкажу казкових мрій
    Й ген за обрій
    Поведу тебе, королю мій,
    Щоб в очах твоїх побачить усміх,
    Щоб луна несла твій сміх,
    Після чого, мій королю
    Я покірно свою долю
    З рук твоїх прийму.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (9)


  39. Василина Іванина - [ 2009.07.20 10:41 ]
    Квітнева акварель
    ...спроквола
    сотаються
    густі
    сизо-синясті
    сутінки
    над плесом
    сонної ріки

    ...перший
    рожево-золотистий
    промінь
    заплутався у гіллі
    самотньої
    плакучої вербиці
    і покрадьки
    спрагло обціловує
    сонну красуню

    ...прозоро-ніжна
    прозелень
    тремкою хмаринкою
    струменить
    у мереживній
    вербовій кроні

    ...світає
    ...на серці
    сонно


    Рейтинги: Народний 5.71 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (31)


  40. Ніна Виноградська - [ 2009.07.17 16:25 ]
    Агонія
    Це вже не смішно. Вже і сліз нема,
    Взяли у зашморг рідну Україну.
    В агонії і вже не крадькома
    Плюндрують і розтягують країну.

    Хто скільки краде, хто кого вбива –
    З екранів злом спотворені обличчя.
    Чи з глузду ми не з’їхали, бува, –
    П’ємо цей трунок, мовчимо за піччю.

    Допоки в нашій хаті вороги
    Нас будуть вчити, що нам їсти й пити,
    І дуже хочуть (їм це до снаги)
    Той тридцять третій ще раз повторити!

    Ми не дамо вбивати нас уже,
    Ми бачили багато сліз і горя,
    До бою ми готові, кінь ірже.
    Вставай, козаче, ворог нині поряд!

    Ми не дамо зламати долі вісь,
    Нехай серця згоряють за державу!
    І станемо ми на майданах скрізь,
    Щоб світ увесь побачив цю заграву!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (7)


  41. Ляна Лада - [ 2009.07.17 11:24 ]
    Cry in a rain
    Там, де упало сонце за горою
    Ховаючи печаль в безмежжі трав,
    Рясним дощем вкриваючись постою,
    Згадавши смак солених його страв.

    І там, далеко від очей сторонніх,
    Жалі втопивши серця у туман,
    Змахну вологі пасма я зі скроні,
    Сп’янівши від нічних страхів й оман.

    І там, де злива креслить кіл перетин,
    Де темні води пестить хутро мли,
    Ховатиму свій плач. А слів тенета
    Розвіють тихі опівнічні сни.

    17/07/2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (29)


  42. Олександр Бик - [ 2009.07.17 11:17 ]
    Я - риба
    Я - риба,
    Уражена вірусом водних глибин,
    Слуга Посейдона
    Без права на голос чи крик.
    Не схожа на решту
    Без певних підстав і причин
    В болоті, де риби
    Для втіхи їдять інших риб.

    Я - риба
    Із вічним табу повертати назад,
    Без рук з головою
    Закована в срібло луски -
    Я проти, коли
    У воді електричний розряд,
    І проти, якщо
    В черв"яках зачаїлись гачки...

    Я - риба
    З програмою "Жити лише уночі",
    Зацькована всіми
    Хто міг, або просто хотів...
    Звичайна рибина,
    Яких на Землі тисячі,
    Але із людською
    Душею з минулих життів!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Прокоментувати:


  43. Олександр Христенко - [ 2009.07.16 14:33 ]
    ИЩИ МУЖЧИНУ
    Вопрос извечный будоражит душу:
    «И что мне делать? Господи, прости!
    Хочу иметь семью, детей и мужа,
    Но не могу никак Его найти.
    О Нём мечтаю каждый божий вечер,
    В любовь нырнуть готова с головой,
    Ах, если б Он узнал меня при встрече,
    И не попал в объятия другой!
    Я доброты и ласки – не забуду!
    На мой вопрос, прошу Тебя, ответь:
    Я каждый день теперь молиться буду,
    Лишь посоветуй, что же мне одеть?
    Какие туфли подойдут к наряду?
    Ресницы, тени, тушь и макияж?
    Какую лучше подобрать помаду?
    Купить серёжки, или Ты подашь?
    А вот прическу: может покороче,
    Или покрасить в разные цвета?
    Ты, удивлён? Я знаю, между прочим,
    Что значит стиль, эффект и красота!
    Ещё духи! И чуть не позабыла –
    Лак для ногтей и нижнее бельё!..
    Ну и, конечно, всё в едином стиле,
    Неповторимом, истинно моём!»

    Таким простым, но каверзным вопросом
    Бог оглушён, испытывая шок:
    Как ни крути тут задом или носом,
    А промолчать – нельзя, – не хорошо!
    И по-мужски хотел сознаться прямо:
    «Мол, извини, я в моде не знаток!..»
    Вмешалась Гордость – истинная дама,
    Остановив признания поток.
    И, позабыв всемирные проблемы,
    Себя корил за эдакий просчёт –
    Когда задумал Звёздную систему,
    Не все нюансы, видимо, учёл:
    Хотел создать жену, подругу – Еву,
    Чтоб род людской плодить, преумножать,
    А вот теперь взволнованная дева,
    Своим вопросом режет без ножа.
    Её задачи хуже горькой редьки –
    Откуда Мне на них ответы знать?
    Едва успею Я на них ответить –
    На завтра будет спрашивать опять!
    Характер цепкий – это видно сразу,
    И не уступит в торге мелкий грош:
    Отточен нюх и смотрит в оба глаза,
    И просто так её не проведёшь.
    Конечно Я – не «рыбка золотая»
    И не привык желаний исполнять,
    Но на вопрос, подумав, отвечаю –
    Так помолчи же, слушая меня:

    «Я создал всех, как водится, по паре
    И если кто-то ищет, то найдёт.
    Не сомневайся – есть на свете парень,
    Твой абсолютно точный антипод.
    А тем, кому мужчина только снится,
    Кто не нашёл надёжного плеча,
    Скажу, что Я велел добром делиться
    И жить в любви и мире сообща.
    А про одежду, обувь и помаду,
    И сильный пол – открою вам секрет:
    Они, как дети, не обёрткам рады,
    А вкусу нежных, сладостных конфет.

    Ищи мужчину – вот твоя задача –
    И доверяя сердцу и уму,
    В любви и страсти – обретёшь удачу,
    А остальное, в общем – ни к чему!»
    (4.07.08 - 10.07.09)г


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (8) | "Чорнява Жінка"


  44. Сонце Місяць - [ 2009.07.15 17:20 ]
    $ummertime?
     
    *

    як знайдено невагомий зміст
    фіалки & прани
    легкі божі птахи летять з міст
    про
        ком
            пос
                тованих


    *


    літо на золотистій шпильці
    біжить мостом душі
    світло зблискує через пальці
    та родзинка в дощі


    *


    йди спитай свого Зороастра
    гриби або риби
    збери в десяти пляшках
    астрал
    на
       власні
                Маль-
                        діви


    *


    ґранд прейскурант у майбутні дні
    степ, кралі,
    коралі
    вибагливі страви холодні
    &
    стиглі
    роялі



    *




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)


  45. Олександр Христенко - [ 2009.07.15 11:48 ]
    НАЧИНАЮ ЖИТЬ С УТРА
    От меня ушла жена:
    Тихо, без скандала,
    Будто кончилась весна
    И зима настала.
    От меня ушла она
    К парню молодому,
    Полюбила – “без ума”
    И ушла из дома.
    Да, такая вот беда,
    Значит мы не пара:
    То ль супруга молода,
    То ли я ей старый.
    Догорел огонь любви,
    Отсырели спички,
    Так, что вместе –
    “Се ля ви”, –
    Жили по привычке.
    И не наша в том вина –
    Не сложилась песня,
    Знать, другая мне нужна,
    Чтоб навеки вместе.

    Разом дом осиротел
    Без хозяйки юркой:
    Не заправлена постель,
    На столе окурки.
    Накопился всякий хлам:
    Брюки и рубашки,
    Паутина по углам,
    Спички и бумажки.
    Телевизор-балагур
    С разноцветным глазом
    Как-то сник или уснул,
    Не моргнув ни разу.
    Телефон – и тот молчит, –
    Позабыт, обижен:
    С ним никто не говорит
    И в него не дышат.
    И цветов немой укор
    Беспокоит душу –
    Им ведь тоже не легко
    Без любви и душа.
    Хмуро смотрит на меня
    Грязная посуда,
    Мол: « Кормить тебя, свинья,
    Ни за что не буду».
    Потолок прогнулся вниз,
    Кактусы завяли,
    Да и я заметно скис
    От тоски-печали.
    Беспокоятся друзья –
    Жизнь проходит мимо, –
    А меня печаль-змея
    Жжёт невыносимо.
    Что-то я совсем поник,
    Огорчился слишком,
    А ведь был крутой мужик,
    Взрослый – не мальчишка.
    По ночам не сплю опять,
    Думою охвачен:
    Нужно женщину искать –
    Так или иначе.
    Без сомнения, нужна –
    Это аксиома:
    Мне – любимая жена
    И хозяйка – дому.

    Завтра выгляну в окно,
    Приберу «хоромы»,
    Глажу брюки и в кино,
    С кем-то из знакомых
    Или, может, в ресторан –
    Ужин со свечами?..

    Начинаю ЖИТЬ с утра,
    С первыми лучами!
    24.03.08г


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (14)


  46. Ліна Масляна - [ 2009.07.14 12:38 ]
    Безсоння
    Подушку поруч? Так, зім’яла я:
    Її незайманість – таки твоя відсутність,
    А сльози – конкуренція морям…
    У серці біль – нещадний і підступний.
    Хвилина кожна – батогом удар
    Убивці-тиші. І тебе немає знову…
    Я – не дружина, отже – не тягар?
    А як же син твоєї плоті, крові?
    Так має бути! Кожен заслужив...
    А совість? Може, знову фантазую?
    Не дочекаюсь я чуттєвих жнив.
    Все залишаю. Біль перефразую!

    Ти є? І завжди був? Невже?
    То від безсоння просто наверзлося.
    Відпочивати, пізно бо уже.
    Куди поділося? І звідки узялося?

    2009


    Рейтинги: Народний 5.28 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (31)


  47. Світлана Луцкова - [ 2009.07.14 00:31 ]
    "Пахучу ніч, мов каву, розіллю..."
    Пахучу ніч, мов каву, розіллю.
    Іди сюди. Яка щока холодна...
    Скажи мені: "Я так тебе люблю!"
    Скажи неправду - я повірить згодна.
    Бо знаю все. І ти, напевно, теж:
    Не встигне ранок глянути у вічі,
    Як ти од мене тричі відійдеш,
    Як ти од мене відречешся тричі.
    Во ім'я чи без імені (налий!) -
    Так просто і буденно, так між іншим
    (Маленьке слово та рядок скупий
    Невдовзі стануть спогадом і віршем).
    І буде то, звичайно, не від зла:
    Той, хто злукавив, зовсім не лукавий.
    Терниста тінь торкається чола.
    Чого мовчиш? Іще налити кави?
    Все - тимчасовість: тим у часі вість,
    Хто так і ходить краєм - прірви, неба.
    Пий ніч. Хмелій. Бо ти - мій пізній гість
    І утікач із Ноєвого теба,
    Де всіх - по парі, де немає зла
    І не карають голову повинну.
    Пахучу ніч, мов каву, розлила,
    Знов зіпсувавши білу скатертину...
    Хто зрозуміє щастя самоту?
    Квітують стіни, наче райські кущі,
    Бо я тебе і ніч єдину ту
    Наворожила на схололій гущі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (29)


  48. Марина Карпінська - [ 2009.07.13 15:42 ]
    ВОЛЯ
    Погляд з-під лоба вовчий
    Я посилаю вам
    Все одно не зламаєте,
    Все одно не віддам.
    Все одно ви не вірите -
    Фрази мої сумні -
    Я ж бо лишалась щирою!
    Я ж не брехала, ні!
    Спалахи там, за вікнами -
    Залишки бур, грози,
    Рештки сварок розхристаних,
    Краплі на тлі лози.
    Ти вже пішов з душі давно,
    Хоч не сказав «прощай»
    Ну а вони… їм все одно,
    Ну а мені ― печаль.
    Досить! Чимало хочете,
    Наче кулон ― ярлик
    В чорній воді полощете
    Серця останній крик.
    Розпач, безумства, погляди,
    Біль в глибині мене…
    В руки, завжди холоднії,
    Раптом тепло сяйне.
    Це не тепло, не кров, не біль
    Ні, не нектар, не солі…
    Гріє мене, пече мене…
    Знов повернулась в о л я.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  49. Людмила Калиновська - [ 2009.07.12 23:08 ]
    Штормове попередження
    Налетіла чорна хмара,
    наче крук
    Перебила білий посуд –
    їла з рук.
    Із долонь моїх ковтала
    міти літ…
    Білий порох придорожній –
    в заповіт…

    А світами чорна хмара –
    в білий світ,
    Чорні вікна, чорні шори,
    чорна кліть...
    І яке ж тепер століття
    ляже в сніг..?
    Дощ колосом мурашиним
    переміг.

    А мені лишились скалки
    тарілок,
    Буде осінь… незабаром,
    прийде в строк.
    Чорна хмара ходить круком:
    світ – вогнем.
    Перетліла, перемліла
    на тотем...



    Рейтинги: Народний 5.7 (5.56) | "Майстерень" 5.75 (5.49)
    Коментарі: (14)


  50. Ярослав Чорногуз - [ 2009.07.12 22:51 ]
    НЕСПРАВЖНІЙ ПТАХ
    І
    Кажуть, істина - це золота середина,
    Істина завжди посередині...
    Не люблю середини,
    Вона - для посередностей.
    ІІ
    Ти така стримана,
    У тебе все в міру -
    Чи випить чи пожартувати,
    Співати або кохати -
    У тебе все в міру.
    ІІІ
    Половинчаста і дволика -
    Все у тебе посередині,
    Скрізь шукаєш "золоту" середину,
    Ти уся може і золота,
    Але ж - золота посередність.
    Тебе пристрасть не спопелить,
    Ти зупинишся вчасно.
    ІУ
    Напівмертва у почуттях,
    Ти не здатна в них вся згоріти,
    Ти - лиш курка, не справжній птах,
    Неспроможна високо злетіти.

    7506 р. (від Трипілля) (1998)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (22)



  51. Сторінки: 1   ...   116   117   118   119   120   121   122   123   124   ...   175