ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Афродіта Небесна - [ 2009.03.21 02:35 ]
    #2
    Потопіть мене в вашій притлумленій ніжності
    І рукою пошерхлою виведіть вилиці
    На обличчі, де пара очей примружених
    Найстараннішої з учениць.

    Мов пліткарка салонна, на мить знепритомнію,
    Розчинившись у хвилі міазмів ромових,
    І, caramba, на ваше коліно джинсове
    Я без остраху приземлюсь.

    Гойда-гойда-гойдалось сонечко,
    Че-че-че-червоніло маково,
    Настромилось сонечко
    Та й на щогельку,
    І застигло сонце,
    Одне на всіх…

    Потопіть мене в вашій притлумленій ніжності…
    Де ви сльози бачили.. в пересмішниці?
    Сизий дим пливе, зазира під вії їй..
    Дим, сеньйоре, і жодних сліз..

    Потопіть мене в вашій притлумленій ніжності
    Хоч з місточка рибного, хоч у мильниці..
    А не втопите, то й сама втоплюсь,
    Mi amor libre,
    Mi Habano Blues.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.55) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (13)


  2. Галина Левченко - [ 2009.03.20 21:21 ]
    Бабця місить тісто...
    Бабця місить тісто,
    кисло-запашне і пружне,
    руками ніжними і теплими,
    зшерхлими,
    згрубілими,
    від праці зчорнілими,
    з нігтями
    темними,
    повищерблюваними,
    хліб місить.
    І дим із печі
    по хаті чадно розходиться,
    зміями розповзається
    і...
    вогнем займається?
    зголодніло стіни облизує?!
    виривається?!!
    Ні.
    Клубочиться... клекоче... зм’якає... розходиться... розсіюється...

    Отака дисперсія
    диму душі чадного.

    Бо без вогню.
    Бо стіни лишаються.

    Стіни
    завжди
    лишаються.

    А на них – чадний дим душі
    укладається.
    Без вогню...


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.22) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  3. Володимир Ляшкевич - [ 2009.03.20 18:47 ]
    * * *
    Життя учило накида́ти нуль на масу,
    годити Промислу, засвідчувати фразу,
    кохати ту, що не одразу, та давала,
    будити кавою у грудях калата́ла,
    триматись далі од учених ідіотів,
    остерігатися бездомних патріотів,
    вважати власними і не свої помилки,
    цінити смак, а не заповнення тарілки,
    цінити все, що звично не займає очі,
    душеположення у Львові, а не в Сочі,
    колись дароване для приживання тіло,
    доки воно за днями вслід не відбіліло.

    І ти не перший, у котрого все забрали,
    крім усвідомлення - що ось вони, причали,
    і ти є ти, і грубі справи особисті
    з тобою знову, і зійшлись в одному місці
    усі нікчемності і все найважливіше,
    ким був учора ти, і ким ти був раніше,
    і ти не жив іще, як слід, а справ багато,
    і пам’ять знає та мовчить, мовчить затято,
    що у безмірності зупиненої миті
    твої діла - такі чужі - душі відкриті,
    вона і судить - строго, але не безжально,
    бо як іще навіки йти, як не скандально.


    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (8)


  4. Юрій Сегеда - [ 2009.03.19 21:05 ]
    Було йому тяжко
    Було йому тяжко,
    Було йому темно,
    Здавалося – марно,
    Здавалось – даремно.

    І в темряві болю
    Він вигадав світло,
    Він вигадав долю,
    Ранково розквітлу.

    Він вирішив – досить
    Чорніти, боліти
    І в холоді смутку
    Він вигадав літо.

    Кому це все треба –
    Тривоги, розлуки?
    Він вигадав небо,
    Квітуючі луки.

    Намріяв незвичне
    В самотній безодні,
    Не думав, що мрію
    Зустріне сьогодні...

    Буває нерідко,
    Що стомишся жити –
    То вигадай квітку,
    То вигадай літо.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (26)


  5. Володимир Сосюра - [ 2009.03.19 14:45 ]
    * * *
    Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
    лиш приходить подібне кохання.
    В день такий розцвітає весна на землі
    І земля убирається зрання…

    Дише тихо і легко в синяву вона,
    простягає до зір свої руки…
    В день такий на землі розцвітає весна
    і тремтить од солодкої муки…

    В'яне серце моє од щасливих очей,
    що горять в тумані наді мною…
    Розливається кров і по жилах тече,
    ніби пахне вона лободою…

    Гей, ви, зорі ясні!.. Тихий місяцю мій!..
    Де ви бачили більше кохання?..
    Я для неї зірву Оріон золотий,
    я — поет робітничої рані…

    Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
    лиш приходить подібне кохання.
    В день такий розцвітає весна на землі
    І земля убирається зрання…

    Дише тихо і легко в синяву вона,
    простягає до зір свої руки…
    В день такий на землі розцвітає весна
    і тремтить од солодкої муки…

    1922


    Рейтинги: Народний 7 (5.69) | "Майстерень" 7 (6.02)
    Коментарі: (4)


  6. Лариса Коваль - [ 2009.03.19 13:53 ]
    ***
    Іще летить крізь осінь напролом
    І небо блискавицями покреше
    Моїх бажань шалений, хтивий вершник, —
    Аж світяться долоні літеплом.
    Невільниця у самозабутті,
    У листопаді — хуртовині свята.
    А твій цілунок пахне, наче м’ята.
    Ну, як без цього бути у житті?
    І хоч пожовкли в сутінках зела,
    Іще осіння духмяніє квітка.
    Ну, хто сказав: троянда одцвіла?
    Це просто їм іздалеку не видко.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (16)


  7. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.19 11:12 ]
    ДІДУСЬ
    Світлій пам`яті К.К.
    Він часто спить. І йому байдужі
    Вино, політика, кама-сутра.
    Він, прокидаючись, довго тужить
    За жовтим місячним перламутром.
    Він мало їсть, як дитина, – мізер,
    Курей у двір випускає рано,
    Обходить боком наш телевізор
    Новий, з широким пласким екраном.
    Йому не треба штанів шовкових,
    Йому начхати на моди, стилі.
    До ночі він самотинно ловить
    Мов голос Бога, радіохвилі.
    Плете широку рибальську сітку.
    Та знає – на карася не піде.
    Онукам носить солодкі плитки,
    Котам на вечір – хвоста ставриди...
    Час календар відривний доточить,
    І шлунок не посягне на кільку.
    Ще ходять ноги і бачать очі,
    Тримають руки, а втім – на скільки..?
    ...А вчора – сніг розстелив накидку.
    Без попередження, без вагання
    Прийшла зима невідомо звідки.
    Для когось – перша.
    Йому – остання.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (4)


  8. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.19 11:12 ]
    ДО ПЕРЕКЛАДАЧА

    Тепер, коли Ви так неблизько
    (Щоб не забулися бува),
    Перекладіть на італійську
    Мої промовчані слова.
    Зробіть улюбленого чаю,
    Пишіть на клаптику жалю.
    Я досі Вам не пробачаю,
    Що Вашу мову так люблю.
    Холодний напій в порцеляні
    Долонька блюдця ще трима...
    Зізнайтесь, пане italiano,
    Чи легко володіть двома?
    Де замість місяця є luna,
    А на amore – життя і мить...
    Прошу, на італійські струни
    Мою любов перекладіть.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (8)


  9. Євген Маланюк - [ 2009.03.18 20:06 ]
    * * *
    Оттак. Горілки хміль жорстокий,
    Корчма, шинкарка, гурт п’яниць.
    Там, де доріг життя — розтоки,
    Там, де немає таємниць.

    Там все просте, як срібна гривня,
    Якою платиш за питво.
    Там всі перед майбутнім рівні
    Скарбами скорби і мертвот.

    Ридає скрипка. Тужить бубон.
    Не чуть... Горілка заглуша.
    В обіймах божевілля й згуби
    Тремтить розхристана душа.

    Надихане, слизьке повітря
    Ковтають спалені уста.
    ...Горілка все обмиє й витре,
    Тяжка, жорстока і проста.


    Рейтинги: Народний 5.82 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (7)


  10. Євген Маланюк - [ 2009.03.18 20:33 ]
    Сучасники
    Павлові Тичині

    На межі двох епох, староруського золота повен,
    Зазвучав сонценосно твій сонячно-ярий оркестр —
    І під сурму архангела рушив воскреснувший човен,
    Й над мощами народу хитнувсь кам’яний його хрест.

    І на древнім, на скитськім, на кров’ю залитім просторі
    Говорили могили, співали козацькі вітри.
    І у літери тайн степовії складалися зорі,
    Щоб пломінним пророцтвом означить початок пори.

    Так зродився ти з хвиль злото-синіх космічних вібрацій,
    Метеором огнистим ударив в дніпровські степи
    І, здавалося,— вріс. І над плугом схилився до праці,
    І вже мріяло серце про сонцем налиті снопи...

    Вили бурі історії. Рвали й жбурляли відвічне.
    О, ти знав, що тоді не сонети й октави, о ні! —
    Жорстко-ярим залізом ти пік одоробло північне,
    Й клекотіла душа твоя в гнівнім, в смертельнім огні.

    Раптом... брязнуло враз! І ридально навік розірвалось...
    І бездонним проваллям дихнула порожня луна.
    ...від кларнета твого — пофарбована дудка зосталась.
    ...в окривавлений Жовтень — ясна обернулась Весна.

    І по синіх степах дикий вітер повіяв примару,
    Щоб журить і жахать... Замогильний доноситься спів.
    І вночі мертвий місяць освітлить з-за сірої хмари
    Божевільну Офелію — знов половецьких степів.

    Листопад, 1924


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Прокоментувати:


  11. Євген Маланюк - [ 2009.03.18 20:07 ]
    Сучасники
    Максимові Рильському

    Ще молитесь, далекий брате,
    Серед Звенигородських піль.
    Ще не стомились карбувати
    В коштовних ямбах вічний біль.

    Краси веселий кондотьєре,
    Несете хрест свій там, ген-ген,
    Серед похмуро-рідних прерій;
    Ви — еллін, схимник і Гоген!

    Навколо — хащі й печеніги,
    А в кельї — тиші ніжний спів,
    Реторти, циркуль, колби, книги,
    І Ви — алхімік мудрих слів.

    По прочитанні «Синьої далечіні»
    Січень, 1923


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (1)


  12. Микола Вороний - [ 2009.03.18 18:57 ]
    Vae victis
    Я знемігся, згорів... Моє серце на попіл зотліло.
    Мою душу самотню пожерла гадюка-нудьга,
    І, безсилий, хилюсь я, хоч ще молоде моє тіло...
    Я знемігся, згорів... Моє серце на попіл зотліло,—
    В нім погасла снага.

    Мов свобідний орел, моя думка в просторах шугала.
    І я, спраглий, схилявся і пив із криниці знаття.
    Ні, не марно я жив,— я боровся, шукав ідеала,
    Мов свобідний орел, моя думка в просторах шугала
    В тих просторах життя!

    І мов нагла мара мені світ весь од сонця закрила...
    У гонитві даремній минули найкращі літа.
    Мрії гасли, як зорі, зломились напружені крила,
    І, мов нагла мара, мені світ весь од сонця закрила
    Неминуча мета.

    Я самотній стою. Наді мною реве хуртовина;
    Зграї гарпій проклятих, що звуться «навіщо», «куди»,
    Мою душу жеруть... Як покинута в лісі дитина
    Я самотній стою. Наді мною реве хуртовина,
    Замітає сліди.

    1904


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.21) | "Майстерень" 5.5 (6.29)
    Коментарі: (2)


  13. Марія Гуменюк - [ 2009.03.18 17:37 ]
    Березнева бувальщина

    Промайнула між дерев веснонька зваблива
    Та морозу дивний щем в серці залишила:
    Закохався дідуган в устонька медові,
    Як побачив дивний стан, у шнурочок брови.

    Розпашівся не на жарт, тисне, як у січні,
    Закликає вітер в лад підвівати звично.
    Постаралися удвох: хрумкає водичка,
    Примерзають уночі весни черевички.

    Як побачило згори сонечко картину,
    Що засипана снігами весняна хустина,
    Відрядило промінців розігріти землю,
    До коріння підійти, розбудити чемно.

    …Усміхнулася весна, розцвіла красою,
    Відігнала дідугана спати за горою.
    Оживає поле й сад гомоном врочистим,
    Наступає весна красна, казково - барвиста!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Коментарі: (3)


  14. Юлія Скорода - [ 2009.03.18 16:54 ]
    ***
    При-
    св-
    я-
    та… приятелю

    Прийди, приятелю,
    прийди і пригорни.
    Причина пристрасті –
    свобода світських примх.
    Прийди, як привид,
    як світанок,
    як пригода.
    Прийди, як свідок,
    як примара,
    присолода…
    Прилинь своїм до пристані
    принад моїх –
    Прищеп свавільних
    На прицілі у святих.
    Прилинь,
    пригрій,
    при…
    сві… свідомо,
    святотатно,
    Притоком свіжості
    з приплодом своєчасним.
    Приснись, як прикрість,
    в присмерку пригрій,
    Мій приятелю,
    Світлий принце мій!

    18.02.2009 р.Б.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (4)


  15. Володимир Замшанський - [ 2009.03.18 12:17 ]
    Березень
    Вчора, вчора летіли гуси
    Небо сірим на землю стекло
    Й місяць-щур не розбризкував мускус
    На поснуле хатами село.

    Білим впали сьогодні пір’ям
    В березневого ранку імлу
    І береза сльозою зневір’я
    На соснову скидалась смолу

    Не натішиться срібло мостами
    Кригу неба крило розіб’є
    Й молодик на село мов в останнє
    Мускус зоряний літа проллє

    Та по ночі в негоді цій білій
    Ще заховано заспаний світ…
    Й припорошені гусоньки сірі
    Сороковий завершують літ.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  16. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.18 10:09 ]
    * * *

    Прямо у груди постукає грім –
    Зустріч так близько.
    Викличу дощ і побігаю з ним,
    Наче дівчисько.
    Легко зроблюсь незнайома собі –
    Юна бігунка.
    Та не втекти від вологих обій-
    Мів...
    І – поцілунків.
    Пестощі краплям не забороню –
    Дуже хотіла
    На акварелі накрапати ню –
    Вигини тіла.
    І розчинити слова молоді –
    Наче любисток,
    І сполоснути в небесній воді
    Душу Пречисту.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (2)


  17. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 20:48 ]
    ЧОРНОБРИВЦІ
    * * *
    На чорнобривцях – тонкошкірий сніг.
    А я усе відтягувала осінь,
    Як тятиву...
    Та так і не вдалося
    Терпкого часу зупинити біг.

    Гірчить в повітрі.
    На душі гірчить.
    Я знала – все удосвіта минеться.
    І ось –
    На чорнобривцях сніг лежить,
    Як на мені.
    Не обмине й мене це...

    Мудріше, втім, - не кликати журби,
    І не спиняти погляд на долівці.
    А я дивлюсь
    На сплутані чуби
    Під снігом перемерзлих чорнобривців.


    Рейтинги: Народний 5.55 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.46)
    Коментарі: (4)


  18. Тетяна Роса - [ 2009.03.17 15:01 ]
    Вершина раскола
    До чего же
    я устала
    за тебя с тобой бороться.
    В твоей жизни
    очень мало
    для меня тепла и солнца.
    Я устала
    от ненужных
    слов, попыток объяснений.
    Ты приносишь
    слишком много
    отрицательных волнений.
    Будто я -
    пустяк какой – то
    и волнения не стою,
    от меня
    отгородился
    ты невидимой стеною.
    Одиноко
    сердце стонет,
    когда я тебя целую.
    Плохо так,
    но было б лучше,
    если б ты нашёл другую?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  19. Вікторія Сироватко - [ 2009.03.17 11:26 ]
    * * *

    Я прокидаюсь від вібрацій
    Космічних рим.
    Мене лишає рано-вранці
    Сон-анонім.
    Йому зійти за панібрата
    Я не боюсь,
    Бо вени звикли відчувати
    Вселенський пульс.
    Забуду, як душа летіла
    В сліпучий блиск,
    Щоб знову дарувати тілу
    Небесний тиск.
    На Ґанок вийду у сорочці
    Ще теплих крил,
    Прокліпаю в небеснім оці
    Зірковий пил.
    Фантазія-майстриня тонко
    Рядків натче
    Із райдужної оболонки
    Моїх очей.
    У колір дня моя дорога
    Вже вируша,
    Де тихий шепіт діалогу
    Душа – душа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (7)


  20. Порце Ляна - [ 2009.03.17 09:22 ]
    Домінує щоранку в кімнаті...
    Домінує щоранку в кімнаті
    прокисле вино,
    і червоною плямою манить
    з розбитої таці.
    Вже із люстра он та переконує:
    «Баста! Давно
    біль притих твій...
    загоївся...
    …як на собаці!»
    І образа від серця спаде
    аж до місця внизу,
    у якому (спитаєте маму)
    у мене шило.
    На очах –
    ніби хто по тій рані лизнув -
    не кровить більше пам’ять.
    Зажúло!
    Гей, вечірніх новин позивні,
    відірвіть мою думку від хаосу!
    Так – Арбату!
    А вам, сльози, - Ні!
    Годі плакати!
    Зарубцювалося!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8)


  21. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 08:36 ]
    ДОНЕЧЦІ

    * * *
    Донечко!
    Як ти на мене чекала!
    Згадаю про це –
    І на серці важко.
    Заснувши на стільчику,
    Без покривала,
    І –
    Без вечірньої казки.
    Змерзли ручки твої і ніжки,
    Мій промінчику, веселушка,
    Під щокою – укотре! – книжка,
    Книжка,
    А не подушка!
    Що тобі, моя радість, сниться?
    Чи – як грає із вітром квітка,
    Чи про те, як пухнаста киця
    Набирається сонця влітку?
    Як ромашка угору пнеться,
    Поруч – я, і читаю казку.
    І у мене - немає лекцій,
    І мене не чекає праска,
    Посуд, віник, прання, ганчірка,
    Інтернет, телефон, візити,
    Несподівані вірші, дірка,
    Яку треба в будь-що зашити.
    А роботи – не тільки хатня…
    День за днем, а за іншим – день ще…
    Мені б тридцять годин – достатньо,
    Та доба має значно менше.
    Як змінилися темпи наші!
    Як твою зберегти довіру?..
    Строки – стислі.
    Задачі – важчі.
    Часу – двадцять і плюс чотири.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (2)


  22. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.03.17 08:55 ]
    весна
    Ох і небо!
    Наче крига скресла!
    Де не гляну –
    Вийшло з берегів.
    Як мені
    Такі зробити весла,
    Щоби твій
    Оглянути розлив?
    Щоби дна
    В тобі не відчувати,
    Веслувати –
    Все одно куди,
    Щоб горіли
    Зорі-діаманти
    У глибинах
    Талої води.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (1)


  23. Наталя Карраско-Косьяненко - [ 2009.03.16 23:00 ]
    Над річкою
    Стоїть над річкою людина,
    А з вуст її злітає дим;
    Блакитні мрії і години
    Щезають в хвилях. Золотим

    І неосяжним водоспадом
    Вечірні зорі полились,
    А в серці дикому менади
    Кружляли танцями колись.

    В очах блукали чорні кішки
    Таємних знань, тонких думок.
    А зараз все, мов чиста книжка
    Без назви, слів і сторінок.

    Холодна хвиля промайнула,
    І стало тихо, як на дні, ─
    Людина дихати забула
    І загубилась уві сні.

    Останній подих розчиняє
    Останні зорі у диму,
    Мов птах, летить у дивну зграю,
    Там легко й байдуже йому…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" 5.5 (5.23)
    Коментарі: (4)


  24. Гортензія Деревовидна - [ 2009.03.16 22:10 ]
    ИНТИМ
    где нить и маятник пространство составляют
    и ночь не потревожит стук шагов
    размякшая вода - стекла оазис
    не оставляет никаких следов

    там лишь одно под левою лопаткой
    где слышен шум сменяющихся страж
    другое небо видели мы падало
    его глаза не замечали нас

    там лишь одно за клеткою кириллицы
    где сладок мед и первобытен страх
    другое небо с грохотом надкрылий
    рождалось из-под львиного ребра

    не позовет по имени запомни
    второго неба почерневший сад
    запомни вкус и цвет и горечь
    едва ли возвратишься ты назад



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (6)


  25. Галина Левченко - [ 2009.03.16 20:43 ]
    Це ж зовсім не дивно...
    Це ж зовсім не дивно –
    наснитися собі святим,
    зі світляним колом довкола голови,
    що звільна
    ступає
    водяною
    поверхнею.

    Це ж зовсім не складно –
    розсіятися на виднокрузі
    квіткою лотосу,
    гойною,
    гармонійною.

    Це ж зовсім не страшно –
    лезом тонким, блискучим,
    щоранку вирізати із грудей серце –
    все одно,
    відновиться
    до вечора.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати:


  26. Сергій Корнієнко - [ 2009.03.16 09:13 ]
    Поза іменем

    Неділя, а все навиворіт.
    Сонце навіть не виглянуло.
    Та залишались у виборі
    Проза або поезія.
    Зранку було натхнення ще,
    Слово, і ритм, і солодкий щем…
    Тільки кудись все вибуло
    Сірим сльотавим березнем.

    Стало самотньо, порожньо –
    Привід для медитації.
    Та замаячила привидом,
    Де не взялась, тривога.
    Хто ти, з чийого серденька,
    Скитниця, чи скитальниця,
    Хвиля страху без імені –
    Б’єшся в мої пороги?

    Ні, не тікай, обійми мене.
    Ми часоплин відмінимо.
    І розкажи себе, вишепчи –
    Ти ж бо чогось приходила.
    А поза часом солодко,
    Зміни ідуть за змінами.
    А поза іменем радісно,
    Сонячний день з пригодами.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (12)


  27. Василь Степаненко - [ 2009.03.15 16:24 ]
    Я жду своєї хвилі
    *
    Сліди змиває море
    на березі піщанім.
    Я жду своє хвилі.



    Фото автора (Крит)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  28. Порце Ляна - [ 2009.03.15 14:05 ]
    Я разучилась бить сгоряча...
    Я разучилась бить сгоряча
    посуду вдребезги,
    осколками рАнясь,
    слетела беда, как будто с плеча
    надоевший школьнику ранец.

    Сколько продлится эта война -
    Семь,
    восемнадцать,
    девять?
    Месяцев? Лет? На ком вина?
    Что теперь делать?!

    Что же теперь –
    атрофируются
    Чувства другие… сильные?
    Жизнь, как центральная
    улица, -
    Чем дальше, тем невыносимее.

    Того, кто, проснувшись
    в похмельном бреду,
    Орет мне: «слышь, коза драная!»,
    Неужто под монастырь подведу,
    Неужто прощать не стану я?

    Сомненья мои неужель довела
    Тоска, бичеванием
    вымыта?
    Грехи, как ластиком, - добела.
    Что ж теперь делать то?

    Что мне теперь –
    обратиться к врачу?
    Отречься?
    Скажи на милость.
    Неужто я и тебя не прощу?
    Неужто...
    ...прощать разучилась?


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.28) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (7)


  29. Галантний Маньєрист - [ 2009.03.15 14:20 ]
    Короткі вірші щодо жінок
    Чужа дружина

    * * *
    І відспівали сьомі півні,
    і світ у полудень вкотив,
    і сни потанули, та й ти
    зосталася у ночі дивній!

    * * *
    Не зупиняйся! Це вино,
    у чаші місячного світла, -
    Богині пінія розквітла,
    твоє - на день чи два - руно.

    * * *
    Солодкий голос не спокушеного друга.
    Примарні мрії-крапочки́ поперед „і”.
    Вона тримаєтся так чудно на коні...
    На жаль, усе це зіпсує кохання хуга.

    * * *
    Хотіла чоловічого стриптизу?
    Дивись - монах одягнутий у ризу,
    роками стерті шати і сандалі
    злітають, - дух, що голуб, лине далі.

    * * *
    Віддайся хоті, роздуми – рутина!
    Вуста і перса, попка і коліна -
    Не це важливо - Ти - одна, єдина,
    нарешті у руці моїй, невинна,
    роздягнута успішно, мандарина.

    * * *
    Метафоричну пастку для красунь
    зробив один філософічний хрунь.
    А задля чого мучився? - спитали,
    жінки ще жодної не оминали!
    - Якби минали - не було б дітей,
    моя ж лише спочинок для очей!

    * * *
    Ну крім отих, що суто в небесах,
    усі чоловіки жінкам відомі, -
    а чи крилаті, чи ж бо просто коні -
    пусте, - кобилки головне (і тарарах) ...

    * * *
    Ліліт – це хіт! Але коли пііт до тями
    вертає літ, волає бути з мудрецями.
    Бо й мудреці не гребують коханням,
    і їм, так само, за палким жаданням
    оволодіння бачиться кінець,
    але отим, божественним, втручанням!

    * * *
    Не зрадиш у Римі, в Парижі? чи у Барселоні?
    Хіба це важливо? Вітчизна із центом в долоні
    чекатиме мовчки допоки зростуть немовлята
    і підуть дорогою мами, а, гірше, як тата.

    * * *
    За три роки я облапав пів Америки,
    а у любки в Луцьку жодної істерики!

    Певно з розуму зійшла, моя голубонька,
    лікуватиму нещадно, безрозсудненька!

    * * *
    Старе, як світ, - «зачарувати, залюбити,
    І покоряти, дивоспраги колорити
    Розбурхавши у безмірі уяви…» -
    забути начисто про ключик вічний - «квіти»…

    * * *
    Ах, мила Bella, Боже ж мій,
    це ж ви були на тій забаві!
    Це ж ваші мештики яскраві
    я зберігаю досі! Чи й
    не думали, як я страждаю
    від "Чао, милий, я на мить..."?!
    А я усе ще вас чекаю!
    Та вже мовчіть, лечу, мовчіть!..

    * * *
    Завесняніти, радісно блудити
    стежинами травневими під сонцем,
    коли від спеки, розпашілі діти,
    ми покриватимемося багрянцем,
    а не від сорому за круглі дати
    над осоружним - "бути чи не бути";
    і не вагатись "дати чи не дати",
    бо гарно дати значить не забути!

    * * *
    Ставати актором - іти на мистецьке дно!
    Це кара поету, що п'є неземне вино!


    * * *
    Краса завжди спадатиме до зваби!
    Дароване рясне цвітіння їй,
    аби занурена в кохання габи,
    вбирала вічний любощів напій,
    і от завжди із "ти - моя, ти - мій!"




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  30. Людмила Ясенська - [ 2009.03.15 08:48 ]
    ***
    Коли я в печалі — не сила глядіти у небо.
    Таким недосяжним стає його спокій і мир…
    Любов’ю зігрію печаль і полину до тебе,
    крізь виміри світу і час я полину до тебе.
    Тепло твого серця — мій посох і мій поводир.

    Коли я в печалі — хмаринкою випарюсь в небо.
    «Чому мені тужно?» — спитаю ясні небеса.
    «За хмарами сонця не видно… Тужити не треба,
    бо сонце — в тобі, та захмарене жалем до себе.
    Не місце у серці зневірі, образам, сльозам.»

    Коли я в печалі — щосили згадаю про радість.
    Бажання — тягар, але легкість — моя простота.
    Я все відпускаю, бо знаю, не варто чіплятись
    за те, що минуло, і з чим би давно попрощатись,
    за чим так сумує невсипна моя самота.

    Ти бачиш, коханий, — печаль переходить у радість.
    Від туги до тиші — півкроку, до мужності — крок,
    ще крок — до любові, а далі чекає крилатість.
    Все має свій термін, свою глибину, свою вартість,
    свій шлях до гармонії, свій неповторний урок.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (14)


  31. Владислав Бурик - [ 2009.03.14 19:16 ]
    тема №12
    А потім відключили газ і світло
    Я не палаю, а горю
    Благословляю Дух Блакитний
    На газовому вівтарю

    Хоч розриває від напружень
    Мережі зради, осі зла
    У зашморгу своєї дружби
    Нас душить бронзова Москва

    Вже не проллється із вольфраму
    сто благодатних кіловат
    Бо навкруги твойого храму
    і Світломор і Газават




    Рейтинги: Народний 5.33 (4.33) | "Майстерень" 5.5 (4.23)
    Коментарі: (1)


  32. Галина Косович - [ 2009.03.13 19:58 ]
    ***
    А на мене скаржилась самотність.
    Що хворіє мною вже хронічно.
    Гостро - у травневе повноводдя,
    Тупо в грудні, найтупіше- в січні.
    Не впускаю ні блакить, ні сутінь,
    Проганяю райдугу од вікон.
    Вже мене самотність хоче збути,
    Щось мені шепоче, щодо віку.
    Натякає, ніби юна й гарна,
    Тільки марно. Все таке примарне...


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.41) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (9)


  33. Василь Степаненко - [ 2009.03.13 18:57 ]
    Я в море не вийшов
    *
    Чайки у небі
    чигають на душу мою.
    Я в море не вийшов.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  34. Оксана Пухонська - [ 2009.03.12 21:19 ]
    * * *
    Знову весна, як дівча у старій хустині,
    Попід церквою просить
    Безхрестно лише себе.
    Заасфальтнене місто у напівсолодких винах
    Розмивається слізьми
    І снігом...
    І до небес
    Долітають лиш зорі,
    Що вчора стогнали в ріках
    Чи то від перевтоми,
    Чи мо’ від оргазмних снів.
    Тільки світ цей тиняється поміж людьми калікою.
    Ніби невиліковно на душу перехворів.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (2)


  35. Павло Чучка - [ 2009.03.12 11:09 ]
    Виборча платформа закарпатського центриста
    Я обіцяю Вам: я дам,
    я дам усім, я присягаю. Я вже даю, я витягаю.
    Я — Ваш єдиний кандидат. Я — чистий, я гріхів не маю.
    Я не жебрак і не багач. Я — і не лівий, і не правий.
    Я — не бандит, не бюрократ, я Ріо-Устича не знаю.
    Я не фальшивий демократ. Я паспорт ще не поміняв,
    Я з усіма, бо я — русин. Я — слов’янин, я ваш земляк.
    Я — міжнародний патріот, єрусалимський я козак.
    Я інтер-наці-он-нал, я — і безнал.
    Я — православний уніат, я католицький єговіст:
    я — і нацфронт, і комуніст — ко-ко, му- му, ні-ні, центрист.
    Я — друг дітей і друг тварин. Я — мойдодир, гав-гав, ква-ква,
    му- му, ку-ку-ріку, няв-няв.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  36. Чорнява Жінка - [ 2009.03.12 11:23 ]
    Прохання
    і по дорозі на Елізій -
    хоч по прямій, хоч по косій -
    врятуй нас, Господи, від місій
    і борони нас від месій...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.67 (5.61)
    Коментарі: (27)


  37. Павло Чучка - [ 2009.03.11 23:13 ]
    Стихи о русинськум паспорті
           "Я волком бы выгрыз бюрократизм,
           к мандатам почтения нету..."
                   (В. Маяковський)

    Погриз би'м, ги ощу,
                                           бюрократизм,
    закони вкраїнськуй держави,
    у котруй жиє
                                   подкарпатський русин,
    а паспорта свого не має!

    Я ходжу у Загонь,
                                           у Прешов,
                                                           Сигот.
    Я,
    простий руснак
                                   з Баранинець,
    И жаль ми,
                                   же дакий таможник-словак
    думать,
    же я – українець!

    Я носю у жебні
                               книжку червену –
    паспорт совєцький,
                                           старий –
    ганьблюса,
    кидь видять той паспорт у мене:
    уже би'м'го деська зашмарив.

    Той паспорт червений,
                                           из клепачом,
    звіздастий,
                   серпастий муй паспорт
    бичелює у світі
                                   лем єден президент –
    то комунішта Кастро!

    Приходять у варош
                                           на моторах
    голанці,
                   поляки,
                                   шведи.
    На їх паспортах –
                                       самі леви й орли...
    А де муй
                   русинський медведик?

    Не силуйте на мене
                                           чужі паспорти –
    тризубасті вадь п'ятирогі,
    бо я до Европи
                                   хочу зайти
    из гербом свого народа.

    Возьму папірь
                                   и церузки –
    медвідя собі намалюю,
    шовдарь,
                           пікницю.
                                            шойт,
                                                       жумарки,
    постоли,
                       трембіту
                                       и гуню.

    Най са лакомить світ!
    Най увидить ООН!
    Як пуд Бескидом
                           файно я жию:
    їм и співам,
                           и п'ю
                                           в постолах
    и свистав'им
                                   в тризубу идею!

    1992 р.

    Ги – наче, як
    Ощу – вафлю
    Дакий – якийсь
    Кидь – якщо, коли
    Деська – куди-небудь
    Зашмарив – зашпурив, закинув
    Клепачом – молотком
    Бичелює – поважає
    Лем – тільки, лиш
    Варош – місто
    Моторах – автомобілях
    Силуйте – пропонуйте, нав'язуйте
    Вадь – або
    Церузки – олівці
    Шовдарь – шинка, окіст
    Пікницю – домашню ковбаску
    Шойт – сальцесон
    Жумарки – шкварки
    Гуню – верхній одяг з овечої шерсті
    Най – нехай
    Файно – гарно, добре


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (7)


  38. Саміра Саакян - [ 2009.03.11 22:41 ]
    Поетові
    Я б роздерла собі груди,
    Аби ввібрати в себе його слова –
    Кожен звук, кожну паузу,
    Але натомість мої груди
    Лише важко здіймаються
    І з горла виривається короткий хрип:
    «Ще…»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (14)


  39. Степан Руданський - [ 2009.03.11 14:43 ]
    Не мої ноги!
    Серед лісу, серед гаю
    У неділешній обід
    Заснув мужик у чоботях,
    Прокинувся без чобіт.

    Прокинувся, протер очі,
    Разів кілька позіхнув,
    Разів кілька босі ноги
    З подивлінням повернув.

    "Не мої се,— каже,— ноги,
    Присягаю на чім світ,
    Бо мої в чоботях були,
    А сі — босі, без чобіт!"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.75) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (1)


  40. Степан Руданський - [ 2009.03.11 11:33 ]
    Повій, вітре, на Вкраїну
    Повій, вітре, на Вкраїну,
    Де покинув я дівчину,
    Де покинув карі очі,
    Повій, вітре, опівночі.

    Між горами там долина,
    В тій долині є хатина,
    В тій хатині - дівчинонька,
    Дівчинонька-голубонька.

    Повій, вітре, до схід сонця,
    До схід сонця, край віконця.
    Край віконця постіль біла,
    Постіль біла, дівка мила.

    Повій, вітре, тишком-нишком
    Над рум'яним, білим личком.
    Над тим личком нахилися,
    Чи спить мила - подивися.

    Чи спить мила, чи збудилась?
    Спитай її, з ким любилась.
    З ким любилась і кохалась,
    І кохати присягалась.

    Як заб'ється їй серденько,
    Як зітхне вона тихенько,
    Як заплачуть карі очі, -
    Вертай, вітре, опівночі.

    А як мене позабула
    І другого пригорнула,
    То розвійся край долини,
    Не вертайся з України.

    Вітер віє, вітер віє,
    Серце тужить, серце мліє.
    Вітер віє, повіває,
    В Україну не вертає.

    1856


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.75) | "Майстерень" 6.5 (5.75)
    Коментарі: (1) | " Пісні - півтораста: Непомітні ювілеї . Олег Будзей"


  41. Юрко Семчук - [ 2009.03.11 08:41 ]
    ***
    отак би й пролетіти, розчинитись
    тужливим криком, десь, в отаві снів,
    зорею на світанні розгубитись
    здригнувшись сріблом в павутині днів,

    чекати, доки Сонце роси виїсть,
    як очі, ті що в ранках мріють ніч,
    віддавшись почуттям, гріхам на милість,
    таки діждатись занебесних стріч;

    нехай клянуть, ті, в кого камінь кинуть,
    нехай Тартар розверзнеться, горить
    тілесна тлінність, в Ирії заквилять:
    хто спопелів - в Любові вічність снить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Прокоментувати:


  42. Степан Руданський - [ 2009.03.11 00:41 ]
    Вовки
    «Чого, брате, так збілів?
    Що з тобою сталось?»
    — Ах, за мною через став
    Аж сто вовків гналось!

    «Бог з тобою... Сто вовків!..
    Та б село почуло...»
    — Та вірно пак і не сто,
    А п'ятдесят було.

    «Та й п'ятдесят диво в нас...
    Де б їх стільки взялось?»
    — Ну, Іванцю! нехай так,
    Але десять гналось.

    «Та і десять не було!
    Знать, один усього?»
    — А як один? аби вовк!
    Страшно і одного...

    «А може, то і не вовк?»
    — А що ж то ходило?
    Таке сиве та мале,
    А хвостик, як шило.


    1859


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.75) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (1)


  43. Іван Котляревський - [ 2009.03.10 22:48 ]
    * * *
    Сонце низенько, вечір близенько,
    Іди до мене, моє серденько! (2)

    Ой вийди, вийди, та не барися,
    Моє серденько, розвеселися. (2)

    Ой вийди, вийди, серденько, Галю,
    Серденько, рибонько, дорогий кришталю! (2)

    Ой вийди, вийди, не бійсь морозу,
    Я твої ніженьки в шапочку вложу. (2)

    Через річеньку, через болото
    Подай рученьку, моє золото! (2)

    Через річеньку, через биструю
    Подай рученьку, подай другую! (2)

    Ой біда, біда, що я не вдався, —
    Брів через річеньку, та не вмивався. (2)

    Ой завернуся та умиюся,
    На свою милую хоч подивлюся. (2)

    "Ой, не вертайся, та не вмивайся,
    Ти ж мені, серденько, й так сподобався. (2)

    Ой там криниця під перелазом —
    Вмиємось, серденько, обоє разом. (2)

    Моя хустина шовками шита —
    Утремось, серденько, хоч буду бита. (2)

    Битиме мати, знатиму, за що:
    За тебе, серденько, не за ледащо!" (2)



    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (1)


  44. Людмила Калиновська - [ 2009.03.10 17:48 ]
    із циклу «Не відправлені листи»
    «Чоловіки зневажають гендерну політику…»
    З повідомлень преси
    ***

    Епатажне диво – жінка без обручки,
    одинока, сильна, як п’янка весна.
    Що тобі до того? Ти – собі заручник,
    а – зарозумілий… То й не першина!

    Підійти наваживсь? Одступися плавно…
    Бо вона ж як море… ніжне і терпке.
    Мрійно- екібана,складно - орігамі,
    а коли сутужно - скляночка саке…

    А берези плачуть… Гой, які то сльози…
    Березневе свято – пригорщами з площ…
    Епатажній жінці подаруй мімози,
    а якщо залежний – не виходь у дощ!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (14)


  45. Наталя Терещенко - [ 2009.03.10 15:09 ]
    СКРИПИЧНІ КЛЮЧІ
    Загаявся березень примхами сірих дощів,
    Фарбується небо, лютневими тінями скуте.
    Лютуй- не лютуй, відлітає у спомини лютий.
    Він січнем посічений, люттю себе розтрощив.

    Не навчена дихати сірим повітрям брехні,
    Не навчена пити коктейль пересудів та змови,
    Не навчена, хоч і навчали в публічних промовах,
    Не здатна вживати, випльовую їхній хінін.

    А без лицедійства занадто для когось проста,
    В карєрному зрості та справах не вельми успішна,
    Не маю багатства, і дати святкую не пишно,
    Отрути чи меду не ллють принагідно вуста.

    Не кличу до бунту ображений електорат,
    Не втрапила ні до еліти , ані до бомонду,
    Богемі не слідую і не сповідую моду,
    Живу як живеться, без хитрощів чи наздогад.

    Якщо не навчилася досі, ніхто й не навчить,
    Позаздрю лиш тим, хто у пісні народжує вічність.

    Хай лютий летить, безнадійно посічений січнем,
    Березовий березень котиком гучно нявчить,
    А вірш видається банальним римованим спітчем,
    Та може його ошляхетнять скрипичні ключі...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (19)


  46. Петро Скунць - [ 2009.03.08 19:27 ]
    Люблю
    Друзі, друзі, скаржитись не гоже,
    Та чому, чому любов мою
    Ви зустріли хмуро і вороже,
    Як байстря, що вкралося в сім’ю.
    Ми ж усі народжені любити,
    Вірити душі, а не словам.
    Так чому ж тепер охота вбити
    Те в мені, що суджено і вам.
    Не кажіть: вона найкраща в світі.
    Та даремні й постріли хули.
    Може, я в ній те якраз помітив,
    Що збагнути інші не змогли.
    1962
    ……………………
    "Один"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.83) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (2)


  47. Леся Романчук - [ 2009.03.07 22:08 ]
    Остання ніч. Антоній. Клеопатра.
    - І все ж, кохана, випиймо вина.
    Ця ніч – остання, мабуть.
    Знаєш, Клео, я не шкодую.
    Я прожив життя, в якому все було –
    і пил дороги, і кров, своя і ворогів,
    і друзі, і легіонів вірність і любов.
    Було усе, було – і перемоги
    вино п’янке, отрута й біль поразок,
    тріумфи величаві й зрада друзів,
    усе було. І ти була у ньому –
    така прекрасна, і така слабка,
    така безстрашна й мудра, горда Клео.
    Така любов не кожному дається,
    мені її боги послали з неба.
    Октавіан дивується, чому я
    тебе не покидаю, не рятую
    своє життя утечею. Смішний.
    Та я віддам і владу, й легіони,
    що так Октавіанові потрібні,
    за ямку на твоєму підборідді,
    за цю брову, піднесену лукаво,
    за погляд твій, за очі...
    - Недаремно
    ми прожили життя. Тепер я знаю –
    що вибравши тебе, я вибрала
    несхитне, мужнє серце. І ніжне водночас.
    Любити здатне. І вірне...
    - Мудра Клео, не перебільшуй,
    зраджував, було...
    - Мій воїне, не в тім таїться зрада,
    що поцілунки ти даруєш радо,
    що в повені вина свою могуть
    і силу чоловічу, голос плоті,
    тамуєш з іншою. Це зрадою
    назвуть людці, в яких про марне клопіт.
    Не зрадив ти мене у головному –
    коли Октавіан, Римерія і світ
    війну оголосили не тобі,
    а тій лихій чаклунці іноземній,
    якою всі й донині уважають
    мене, царицю з роду Птолемеїв,
    тоді не зрадив ти. У цьому вірність
    твоя у вічності.
    - Що це за звуки, Клео?
    Неначе свято – музика і співи,
    хтось б'є у бубон, хтось співає гучно
    таких веселих, радісних пісень,
    немов під час нестримних вакханалій,
    коли сатири скачуть козлоногі,
    а вакханки свої вінки розкішні розплітають,
    сміється натовп, люди всі радіють
    і п'ють вино і флейти виграють...
    Що діється?
    - Ірадо, Харміоно,
    що там надворі, що за неподобство?
    - Я зараз запитаю, що за шум,
    пресвітла пані. Повернусь за хвилю.
    - Здається, затихає шум... Пісні,
    і музика, і вигуки, і танці
    мов віддаляються. Затихло місто. Вранці
    останній бій. І вирішиться доля...
    - Що, Харміоно, що тобі сказали?
    - Моя пресвітла пані,
    верховний жрець, ні, ні, не можу повторити...
    - Харміоно, спокійно говори.
    Ніщо не може ані злякати, ані здивувати
    обох нас. Правда, Антію?
    - Пресвітла пані, та ж верховний жрець
    сказав, що дивні звуки чув він також.
    Це залишає місто бог Діоніс,
    веселощів, вина, любові бог!
    - Мій бог. Мій бог. Мій бог мене залишив.
    Залишив... Що ж, це знак,
    це прикрий знак поразки.
    І вона не перша. Покинули нас боги вже давно.
    - Ні, Антію, мій бог мене не кинув.
    Зі мною ти. І що б не сталось завтра,
    не змінить це років, прожитих в щасті.
    Світає.
    - Наш останній день. Останній бій...

    Останнього бою не було.
    Центуріони Антонія здали військо без бою. Армія Октавіана увійшла в Олександрію.


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.59)
    Коментарі: (17)


  48. Юрій Сегеда - [ 2009.03.07 11:21 ]
    Мелодія німої музики
    Мелодія німої музики
    І контури сліпих картин...
    Ти змушений себе примусити
    Ставати тим, ким є не ти.

    Під звук нездійсненої музики
    На тлі нестворених картин
    Ти змучений себе примузити
    До фарбування штахетин.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (27)


  49. Юрій Сегеда - [ 2009.03.06 20:14 ]
    Уламки думки
    ...Стояли на краю зими,
    Коханням зігрівали весну,
    Стрічали птахів із тюрми,
    Що подолали путь небесну...
    ***
    ... Прийшла весна, твоя суперниця.
    І ти ревнуєш до весни.
    Чекай – можливо, все повернеться,
    І будуть квіти восени...
    ***
    ... В голосі, в посмішці, в імені
    Музику чую – живу.
    Ти не потрібна у сні мені.
    Краще прийди наяву...
    ***
    Ти пускала в синє небо листи…
    Я не думаю про тебе. Прости.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (2)


  50. Микола Шевченко - [ 2009.03.06 17:30 ]
    Де у берези...
    Де у берези очі по-весні?
    Коли вона заходиться сльозами.
    Невже оте вирішувать мені,
    Пронизуючи стовбура свердлами?
    Набравши досхочу її роси,
    Не потрудившись очі їй закрити.
    А ти, берізко, мовчки голоси,
    Все ж твоє листя буде зеленіти.
    Непевно озираючись, іду,
    Все, ніби, тих очей сліпих, боюся.
    Березу найсильнішу віднайду,
    І соку в неї досхочу нап`юся.
    Вона мені присниться уві сні,
    І в душу сумно, крізь пітьму, загляне.
    Де у берези очі по-весні,
    Коли життя, ще не розквітши, в`яне?..
    весна 2003р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   122   123   124   125   126   127   128   129   130   ...   175