ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Володимир Бойко - [ 2018.05.27 00:26 ]
    * * *
    Що мені навієш, вітровію,
    Що тобі повідаю без слів?
    Я брехати, братику, не вмію,
    А відкрити правди не зумів.

    Правди, що гірка, мов оковита,
    Без фальшивослів’ я та олжі,
    Аби остаточно зрозуміти,
    Де свої, направду, де чужі.

    Вієш ти від краю і до краю,
    Бачиш те, що нам не до снаги,
    Тільки ти один, мабуть і знаєш,
    Де товариші, де вороги.

    Підкажи-но, де то наша доля,
    На яких блукає манівцях...
    Чи судилось перекотиполе,
    Чорний шлях.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (2)


  2. Гренуіль де Маре - [ 2018.05.25 21:45 ]
    Трояндове варення
    Ти варила з троянди варення,
    А думки сновигали по хаті:
    Від «якби вже скоріше померти»
    До «ще лампу ось розмалювати б».

    Ти укотре хапалася неба –
    Небо знов прикидалось фантомом
    І цідилось байдуже крізь тебе,
    І вертало безжально додому,

    Де настирно-задушливо пахнуть
    Неживі зацукровані квіти -
    І малюнком на гасовій лампі
    Не вернути їх. Не воскресити.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (9)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2018.05.23 23:47 ]
    Катерина Каленіченко Чи ми удвох?*
    Усе частіш у вікна заглядає
    В зелених шатах весняна краса.
    Усе частіше я себе питаю:
    Чи ми ще вдвох чи я лишився сам?

    Мовчання поміж нами затяглося,
    Чекаємо, хто перший зробить крок…
    Була любов чи просто нам здалося,
    Що ми удвох торкалися зірок.

    Лютує хуга в нашому ваганні,
    Замовклі припорошує слова,
    Якщо вони між нами не останні,
    То й музика ще й досі в них жива?

    Мовчання поміж нами затяглося,
    Чекаємо, хто перший зробить крок…
    Була любов чи просто нам здалося,
    Що ми удвох, що ми удвох торкалися зірок?

    7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (7)


  4. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.05.19 15:21 ]
    Крізь бінокль голубий...
    1

    Заболочений ліс...
    І криничка чистенька - як диво.
    Круть нам сажі привіз,
    Верть - вугілля заморського, млива.

    Евтаназії страх...
    Тож рушайте подалі, хто може.
    Ген засохлий монах
    чеберяє повз блазнівську ложу.

    На підмостки пани
    повиходили, скинувши діток.
    Не відчули вини,
    призабуто... весна ж... білоквіто.

    А в кармінних димах
    майбуття заховалося, плаче:
    "Ні... втішання нема,
    там поріддя лайливе, ледаче".

    2

    Пригадаймо своє:
    Автентичне, вільготне, лелече.
    Сумота виграє...
    Гріш поклала кума гостроплеча.

    Шаурма... сальтисон...
    шмат пахучого хліба і карти.
    Ця країна - вагон,
    що прискорення, чищення вартий.

    Крізь бінокль голубий
    Роздивлюся плахіття, арени.
    Шепочу: не згуби
    пам'ять роду, бо шквали шалені.


    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (1)


  5. Олександр Сушко - [ 2018.05.18 20:32 ]
    Не спи!
    Життя гнітюче, як невдалий жарт,
    Не садять нині злодіїв за грати.
    Прохач-правитель стирив аж мільярд,
    А ти канючиш сотню до зарплати.

    Кого зобиджу - вибачте, пардон,
    Але сказати правду в очі мушу;
    Закон простий: украв - купуєш трон,
    А чесний - пережовуй "ніжки Буша".

    А чи сьогодні розум у ціні?
    Добром готовий поділитись щиро?
    Тому пройдоха швидко запанів,
    Тепер керує людом: " Майна!", " Віра!".

    Самих себе затиснули у кут,
    Кораблик долі загубив свій парус.
    Іде Страшний над грішниками суд -
    Не десь-колись, а тут і прямо зараз.

    В країні душно, видимість борні,
    Гримлять на Сході в піднебесся залпи.
    Якщо заснеш - не будеш на коні,
    Застогнеш під нагайкою кацапа.

    18.05.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2018.05.17 23:14 ]
    Вишиванка
    Одягну я тебе на світанку,
    Наче світла у душу ввіллю,
    Українська моя вишиванко,
    Я тебе до безтями люблю.

    На тобі, чарівна одяганко,
    Знаки світлих і сонячних врун.
    Щоб торкалася ти, вишиванко,
    До душі найтаємніших струн.

    В твоїм сяйві поблідне й шляхтянки
    Дорогий, найсучасніший стрій.
    Сама Леля тебе, вишиванко,
    Прикрашала квітками із мрій.

    Не архаїка ти, що як бранка,
    У музеї забута висить.
    Вічна модо моя, вишиванко,
    Я щодня тебе прагну носить.

    Крізь пітьму лихоліть, до останку,
    Я твій образ у серці беріг.
    О квітуча моя вишиванко,
    Ти народу мого оберіг.

    Як тебе одягну іще зранку,
    Цілий день омина мене зло.
    Ти вкраїнців усіх, вишиванко,
    Під божествене тулиш крило!

    7510 р. (Від Трипілля) (2002)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  7. Люба Світанок - [ 2018.05.16 18:09 ]
    Літній дощик
    Літній дощик – до-мі-соль-ка…
    Розпустили парасольки
    Пелюстки свої барвисті.
    Нотки з неба срібно-чисті –
    Ля-мінорний водоспад.
    Квітне вулиця, мов сад.
    А як дощик відшумить,
    Сонце визирне за мить:
    Всі намоклі парасолі
    Стулять пелюстки поволі.

    05.2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  8. Володимир Бойко - [ 2018.05.13 16:44 ]
    Скафандри (пародія на пародію)
    У аптеці «скафандри» придбаю,
    Спровокую кохану на гріх,
    Хай над хатою бузьки кружляють –
    Без роботи залишу я їх.

    Бузьки з горя полинуть у мандри –
    Безробіття вже їх дістає.
    Доки хлопці купують «скафандри»,
    Українців все менше стає.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  9. Ярослав Чорногуз - [ 2018.05.13 00:23 ]
    Пора дощів
    Пора дощів жене траву угору,
    І сонце за химери десь хова.
    Пора дощів утомою заморить,
    Притлумлюючи радості дива.

    Дощів пора – води подібна глеку,
    Що з неба в душу тугу ллє густу,
    І прибиває знавіснілу спеку,
    І чарівну дарує самоту.

    Пора дощів бере тебе в облогу,
    У розпачі ридають небеса…
    Та увібравши ту снагу вологу,
    Буяє ще розкішніше краса!

    12.05.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  10. Нічия Муза - [ 2018.05.07 23:27 ]
    Позаурочні роздуми
    Мешкаю у крайньому селі,
    Маю всю провізію до чарки,
    Поки ще рачкую у ріллі,
    Де такі як я учителі
    Колять очі, наче олігархи.

    Маю трохи лісу у вікні,
    Стелю - небеса над головою
    І дощі, коли хмарини дою.
    І немає спокою мені,
    Що нікого цим не удостою.

    Падаю опівночі без ніг
    Майже на шляху до перемоги...
    Чоловік повзе через поріг...
    Він уже зробив усе, що міг,
    У шкарпетках, щоб не мити ноги.

    Промайнула ще одна весна.
    Наступають вороги і літо.
    І до чого більше звичні діти,
    Відає хіба що сатана,
    Моляться якому московіти.

    Бігаю до школи на зорі,
    Викладаю неукам природу.
    Йду, як люди кажуть, до народу...

    Тай гадаю, що і школярі,
    Поки здохне зайве угорі,
    Будуть воювати за свободу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (3)


  11. Ночі Вітер - [ 2018.05.06 22:11 ]
    А ти...
    А ти – звичайна? Як і всі?
    Чи маєш щось таке незнане,
    Що відчувається в росі
    І вечорами в травах тане?

    О, ні – як всі, але одна –
    Це так буває на світанні,
    Коли самотність поглина
    В нестерпних муках і чеканні.

    А може інше – тихий сум
    І не твоє – моє блукає
    Звичайне, кинуте в росу,
    Вечірнім небом догорає.


    Рейтинги: Народний 6 (5.81) | "Майстерень" 6 (5.92)
    Коментарі: (7)


  12. Ярослав Чорногуз - [ 2018.05.06 02:27 ]
    Як морем, розлилось благоухання
    Кінець весни такий, неначе літо…
    Вже спека, майже люта, навкруги.
    І комарі нахабні, ненаситні
    Навколо все описують круги.

    Лише трава не всохла, а буяє,
    Ще свіжість не втекла із вечорів.
    Сплелись черемха і бузок в розмаї,
    В запаморочливих змаганні-грі.

    Кому між них надИхатись удасться,
    То він, без перебільшення таки
    Спроможний захлинутися від щастя,
    Його мов наковтавшись навіки.

    Як морем розлилось благоухання –
    І кольорів і запахів парад…
    Це – квітів шаленіюче кохання
    Наповнює поезією сад!

    5.05.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  13. Марія Дем'янюк - [ 2018.05.04 11:49 ]
    ***
    Зібрав пелюстки яблуневі..
    Робив з них пухкі хмарини:
    І клеїв їх на небесну хустку
    Із голубого сатину.

    Тюльпанову виплів корону
    Із жовто-червоного квіття.
    Її одягав на сонце -
    Засяяло все у світі.

    Нарцизів зірвав оберемок,
    То місяцю білоквітки,
    Щоб тішив маленькі зорі,
    Самотні, наче сирітки.

    Опісля до самого ранку
    Блукав у чудесному лісі:
    Мелодію білих дзвіночків
    Приніс лелечатам на стрісі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (8)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2018.05.01 23:35 ]
    Сповідь перед квітами
    Якби Ви тільки, квіти, знали,
    Як серце болісно щемить.
    Як світ людей недосконалий
    Тебе занурює у гидь.

    Якби побачили Ви, квіти,
    Як розливають в душах ртуть,
    Немов би Вас з корінням рвуть,
    Могли б зів`ять Ви, посивіти.

    Людської покидьки породи,
    Ні, не для вас оця краса.
    О як би жив серед Природи
    Я тільки сам, я тільки сам...

    1.05.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  15. Марія Дем'янюк - [ 2018.05.01 14:20 ]
    Промінець
    Промінчик сонця у листві тополі.
    Щось вітер йому шепче обережно.
    А він, наусміхаючись доволі,
    Радіє світові так щиро і безмежно.

    За мить,у яблуневім пишноцвітті
    Окрасою весільного віночка.
    А далі - полотно біловишневе,
    І гудзиком він скочив на сорочку.

    У верболисті золотава стрічка,
    Замилувалась вербонька собою:
    Глядівся довго у хмаринорічку
    Як дівчина у дзеркало весною...

    На вечір скочив у мощену хату
    І умостився вогником у свічку,
    Яснів і слухав як старенька мати
    За діточок молилася всю нічку...


    -


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (9)


  16. Олександр Сушко - [ 2018.04.30 10:37 ]
    Такі як я...

    У світі прагматичних торгашів
    Купюрою губу одвислу пестив.
    Аж раптом - Стус (той, що Василь) ожив,
    Вручає захалявні палімпсести

    І каже: - Ти посидь за мене, йди,
    Блощиць голодних погодуй у клітці.
    В мордовській мерзлоті зостав сліди
    І сивим стань у молодому віці.

    Не хочу мук і смерті! Боже збав!
    Для мене ковбаси та жінки досить!
    Поет із розумінням покивав
    Й розтанула у тьмі блідава постать.

    Сміливим - битви, гробарі, тюрма,
    А ховрахам - нора, шматок городу.
    Таких як Стус - на світі вже нема,
    Такі як я - віршують про свободу...

    29.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  17. Ярослав Чорногуз - [ 2018.04.30 04:19 ]
    Ласкою заговорив
    Як шерсть овечок тонкорунних,
    Так забуяв посеред віт
    Весни розкішний подарунок –
    Черемхи чарівливий цвіт.

    І ніжним усміхнувся мревом,
    Мов дивом сонним оповив
    Той цвіт магнолії рожевий,
    Немов п`янкий нектар Богів.

    Пахучим солодом черешні
    П`янила всіх бузкова мла.
    Яскравим сонцем нетутешнім
    Форзиція он зацвіла.

    І розмаїття це довершив -–
    І запахів і кольорів –
    Наш соловій – од щастя вперше
    Він ласкою заговорив!

    29.047526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  18. Ярослав Чорногуз - [ 2018.04.28 23:26 ]
    У віщих снах богині Лелі
    Немов краси хтось розкидає грона,
    Палає фіолетова свіча,
    Шпилі бузкові, мов зубці корони,
    Якою Бог природу увінчав.

    Під пестощами вітру так грайливо
    Вигойдується ніжність весняна.
    Лиш раз у рік являється це диво,
    Як у богині Лелі віщих снах.

    На гілку сіла пташка золотая
    Й висвистує мелодію п`янку.
    Крізь віти повний місяць підглядає,
    На королеву цілиться бузку!

    28.04.7526 р. (Віл Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (1)


  19. Олександр Сушко - [ 2018.04.27 11:20 ]
    Земне та небесне
    Присів на хмарку, бовтаю ногами,
    Чешу пегасам гриви і хвости.
    Петро на мене гримає з-за брами
    Аби у рай худоби не водив.

    І взагалі - мені сюди зарано,
    Бурчить, але веде у власний дім.
    А там черниця накрива "поляну"...
    Та мова не про самогон утім.

    Архангели, як завжди, напідпитку,
    Розслабились од праведних трудів.
    А гості вже знесли Петрову хвіртку,
    Прийшли баби і хлопці молоді.

    Черпають душі ангельську наливку,
    Ковтнув і я, похекав у рукав.
    Прийшла пора дмухнути у сопілку -
    Нехай святі ушкварять гопака.

    Молотяться гріховні побрехеньки,
    І вірші про веселих удовиць.
    Ожив Едем. Регоче помаленьку,
    Народець ноженятами "хвиць-хвиць".

    Гуляли аж до вечора безгрішні,
    Поцмулюючи грапу із діжок.
    Пора додому, під квітучі вишні,
    Топтати зеленавий моріжок.

    Несе з небес коняка в хату отчу,
    Викрешуючи іскри із підков.
    Ви ж не сумуйте, ще до вас заскочу,
    І заспіваю про земну любов.

    27.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2018.04.27 00:53 ]
    Відлуння Чорнобиля
    Похмурий день - Чорнобиля відлуння,
    І темна хмара небом розпливлась.
    Сталевим дирижаблем тихо суне...
    І дощ іде, мов крапає смола.

    Я пам"ятаю - гинули Герої,
    Вбираючи страхіття в саркофаг...
    Їм - шана вічна у десятках саг,
    Написаних правдивою рукою.

    Щоб розпогодилося небо сіре,
    Вони вмирали у розповні літ,
    Своє життя поклавши, як офіру,
    Щоб не тьмянів навколо білий світ.

    Та ява бачиться страшними снами,
    І мозок болем навісним довбе.
    Героям - Слава! Дяка їм! Над нами
    Цвіте красою небо голубе!

    26.04.7526 р. (Від Трипілля) (2018)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (5)


  21. Олександр Сушко - [ 2018.04.25 04:03 ]
    Рятуйте!
    Про що повинні думати мужі?
    Хмарки у небі, вірші в позолоті?
    А, може, про дітей? Чи біляші,
    Які у пузо пхаєм на роботі?

    А ще про тещу добру і жону,
    Вставні зубиська і хребцеві гелі...
    Стоїть моє здоров'я на кону,
    А я пацьорю оди та ронделі.

    Гризуть хвороби, грошенят катма,
    Домучую впотьмах товстенну книжку.
    Товариш каже: - Вижив із ума?
    Клепай бабло! Коханці впещуй ніжки!

    А в мене - муза. Маряться слони,
    Стопа товче вершину Евересту.
    Усюди мир, дозріли кавуни...
    Панове! Ви слідкуєте за текстом?

    Слідкуєте. А далі - ступор, кут,
    Під віями плющить роса волога.
    Вважав, що шанувальниць маю гурт,
    У куряві летять на допомогу.

    Нема нікого. А на носі друк,
    Продав тихцем од жінки аж півхати.
    А чи потрібен плід душевних мук,
    Як шмат сальця дорожчий за рулади?

    Але думками багатію ще,
    Підкотить, може, меценат відомий...
    Та, мабуть, буду жити під кущем,
    Бо жінка люта вижене із дому.

    25.04.2018р.

    Козак

    1

    Втішають Венерчині перса м'які,
    Та пальця не всуну в кілечко.
    Не рюмсай, красуне. Бо ми - козаки -
    Одвіку стрибаємо в гречку.

    Не випало кликати нам тамаду.
    А мамою - чом би не стати?
    Насильно між нами не буде ладу:
    Життя без кохання - це грати.

    На спогад про ложе народиш дочку
    Із носиком, начебто пипка.
    Ще стрінеться доля на довгім віку,
    А я - то відрізана скибка.

    2
    Усе так і сталося. В жінки сім'я,
    Будинок, фіранки охвітні.
    Синочок є. Виглядом - вилитий я.
    Є й тато. Лиш тільки нерідний.

    А в мене судьбина зіклалась не так,
    Все сіре, немає маркого.
    Лежу і бухикаю важко в кулак:
    Хворію. А поруч - нікого...

    У жмені лишилася програшна масть,
    Здавалась козирною, ніби.
    Ні їсти, ні пити ніхто не подасть -
    Нікому козак не потрібен.

    24.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  22. Олександр Сушко - [ 2018.04.24 13:26 ]
    Слово
    Не у висях чи в пеклі кати наші й судді,
    І в раю не очікуймо благ.
    Треба вчитися радість приносити людям,
    Дарувати краплини тепла.

    А доокола згаслі, самотні, недужі,
    У свитинах поношених міль.
    Щире слово дощами хай падає в душі,
    Погамує страждання та біль.

    Скільки ласки й добра в небайдужих долонях -
    Стільки ж холоду в мертвій руці.
    Глянь - до сонечка тягнеться жадібно сонях,
    Так і люди, нужденні, оці.

    Нащо ніжність нести під надгробнії плити?
    Краще світлом хлюпнути на світ!
    Не втомився щоденно до всіх говорити:
    - Я люблю вас, братове, привіт!

    Тихо поруч зажурена посестра плаче,
    Хоч не винен - себе в цім виню.
    Дам напитися скривдженій словом гарячим,
    Відігрітися біля вогню.

    24.04.2018р.

    Напухла мозоляка - просто жах!
    А тут ще й пальця врізала до кістки.
    З Пегасом нас приставлено до плах
    Щодня "піїтам" прочищати мізки.

    Аж тут сатирик зрілий, у літах,
    На мене кавкнув зверхньо і дражливо.
    А клавіша "Delite" запада,
    Що написалось - стерти неможливо.

    Він знається у нотах ре і до,
    В поезах лох, не раз писала в "лічку".
    Кусаю графоманистий задок,
    А він у мій вганя сатири шпичку.

    Цей пустотливець кублиться в селі.
    Мені ж видніше, бо живу у місті.
    Він - за мозОлі, я - за мозолІ,
    Війна така, аж заздрять терористи.

    Рогами улупились аж-аж-аж,
    І в мене, і у нього зріють ґулі.
    Мене писаки вводять у кураж,
    А цей - дубовий, на "кусь-кусь" нечулий.

    Та раптом луснув на руці пухир,
    Зітхнула із полегшеннням мозоля.
    Тепер між нами дружба, сонце, мир.
    Піду на кухню чистить бараболю.

    25.04.2018 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  23. Олександр Сушко - [ 2018.04.23 09:02 ]
    Собача солідарність
    Ізранку написалася мура,
    В сльозавому топились молодиці...
    А тема є нова! Гіп-гіп ура!
    Надворі пса ганяє підлий гицель.

    Колошкає у реп'яхах бровка,
    У сак жене блохастого барбоса.
    То ж мій гавкун вступився за братка,
    Бо тут - чужак! Для песиків загроза!

    Мій вовкодав завжди без повідка,
    Щодня кнуря заковтує на шару.
    У нього вдача лагідна, м'яка -
    Піклуюся про Цербера з Тартару.

    Підкрався ззаду, за чубисько "цап!",
    ВІн моцний, важить, наче слоненятко.
    Ганчіркою мужик звиса між лап:
    Не вирветься. У пса залізна хватка.

    А шавка ухопила за штани,
    Одгризла шмат казенного сатину.
    Урок простий: собачок не жени!
    Для милосердя створена людина.

    23.04.2018р.



    Поет повчає орача життя:
    - Отут не так! А там бракує коми!
    Шкварчить на всіх і коле, мов будяк:
    - Я - надгігант! А ви - невдатні гноми!

    Іде із годувальником війна,
    Хоча без хліба не напишеш книжку.
    Селюк на Пасху різав кабана,
    Продав мені м'ясця-сальця та кишку.

    У віршотворця ж рученька пухка,
    Зневажлива і гордовита поза.
    А кашу любить. "Ще давай!" гука:
    Несуть "пігмеї" їдельце "колосу".

    Щодня громада паше за мідяк,
    А у писаки віртуальні плани.
    Жонглює словом трутень все життя,
    А до роботи не зови - не стане.

    Примчав Пегас, заскочив під кашкет,
    А муза мстива у сідницю коле.
    А, мо' й мені пірнути в інтернет?
    Докучили порепані мозолі...

    23.04.2018р.

    Жіноча воля

    Ох і ледачий чоловік!
    У голові дурниці.
    І досі, телепень, не звик
    Торкатися до циці.

    Лише робота в голові,
    А я жива істота.
    Пускаю бісики з-під вій,
    Подерлася колгота.

    У ліжку очі закрива,
    Дрижить, немов телятко.
    А я ж солодка, мов халва,
    Духм'яна шоколадка.

    Писун ще той. Мудрій-Боян!
    Мені ж потрібна ласка.
    Амур із низу. Зверху - я.
    А він: - Пусти, будь-ласка!

    Звикав до меду цілий рік,
    Тепер цвіту як ружа!
    Не спить ночами чоловік:
    Зробила з нього мужа!

    23.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  24. Ярослав Чорногуз - [ 2018.04.23 00:18 ]
    Моя мрія
    Ти чарівний, мій вигаданий світе,
    Немовби казка із дитячих літ.
    Я тут живу, красою оповитий,
    І небеса тримають мій політ.

    Якась таємна, невідома сила
    Щодня явля мені його лице.
    Щось інше там вона мені відкрила,
    Аніж недосконалий світ оцей.

    Веде у світ без хамства, зрад, підлоти.
    І заздрих побратимів по перу,
    Падлюцтва графоманів чорноротих;
    Щоб жити там, допоки не помру.

    Шляхетну велич пити, наче воду,
    Святим добром наповнити слова.
    І всьому світу й рідному народу
    Поезію, як ліки, дарувать!

    22.04.7526 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (13)


  25. Олександр Сушко - [ 2018.04.22 08:34 ]
    Столиця чи село?


    Бісики пускає молодиця,
    Усмішку дарує пречудову.
    Хоче жити краля у столиці,
    Викладати українську мову.

    А в селі - кабанчики, телята,
    Хлопці некультурні та лайливі.
    Хведір-залицяльник - бита карта,
    В нього все багатство - гуска й півень.

    Я ж крутий. Нора на Борщагівці.
    А якщо точніше - то "хрущовка".
    Головне з села чкурнути дівці -
    Гарно в неї варить "безтолковка".

    Хоч вельбучна - мавка роботяща,
    На городі бабрається ловко.
    Може, десь красуні є і кращі,
    Ця ж під боком, стигла чорнобровка.

    Одружився. Трійня. Все як треба.
    Упиваюся подружнім раєм.
    Лиш получка - ліліпут, маленька,
    На життя грошей не вистачає.

    Ну й судьба! У колючках, ребриста!
    Каші надокучили перлові.
    Утекли на хутірець із міста,
    Є тепер пацята і корови.

    Їжджу на роботу лісапетом,
    На поля пастись виводжу музу.
    Можна бути і в селі поетом,
    І, до того ж, із набитим пузом.

    22.04.2018р.


    Я старий чувак. Не хтивий жук.
    Забуваю про персистих мавок..
    А дівчата поруч "шу-шу-шу" -
    Вуха настовбурчив на русалок.

    Думав, щось про кухню, м"ясо, плов,
    В кожної в руці із пивом гальба.
    Помилився: шепчуть про любов,
    У одної завтра буде свайба.

    Дівці - двадцять. Діду - шістдесят.
    В неї - циці. В нього - міліони.
    Упірне дівуля в шоколад,
    Купить із рубіном панталони.

    Ну і хвеськи! Ухопи їх кат!
    Дикі тигри - не маленькі діти.
    А розмова перейшла на яд,
    Хочуть згодом вуйка отруїти.

    Мокре діло. Підле. Не нове.
    Та дарма радіють чорноброві:
    Дідуган ще трохи поживе -
    Телефон дізнався із розмови.

    Набираю. Бац - а це мій кум!
    Розказав підслухану балачку.
    Спас кнура. Не дав його на глум.
    Відьми юні стрілись на удачу.

    18.04.2018р.


    Ас

    Я - струшувач жуків. У цьому ас.
    Медалі від жони за працю вартий.
    Америка ж нехай летить на Марс,
    Мені миліші тлусті "колоради".

    Не пшукаю отрутою кущі,
    Прочовпую з відерцем між рядками.
    Це - праця для вимогливих мужчин:
    Йменують нас робочими волами.

    Сусідів лан горить од хробачні,
    Усю ботву жучиська обкусали.
    Саджати бульбу, друже, лиш почни -
    Забудеш макіяж і серіали.

    Гектар сапою двічі обгорни,
    Видлубуючи хрон та пиріяку.
    А кум ледачий, сонний, запанів,
    Із дня удень кохає жінку-мавку.

    Моя ж на грядках поле бур'яни,
    Худенький ніс встромила у земельку.
    Без рук людських дичавіють лани,
    Не буде чим натоптувати пельку.

    Нема часу читати хтивих од.
    Ми - селюки, не венеційські дожі.
    Повзуть жуки у тьмі на мій город,
    Та я з цебром чигаю на сторожі.

    22.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  26. Олександр Сушко - [ 2018.04.21 12:39 ]
    Пастораль

    Од праці горб. Втомився, аж змалів.
    Ручиці прикипіли до лопати.
    Буколіки потрібні цій землі,
    Комусь природу варто описати.

    Поклони б'ють земельці селюки,
    Іде ратай з відром вівса за плугом.
    Утніть, брати, величне, на віки -
    Як жайворина тьохкає над лугом.

    Про сонечко усміхнено-ясне,
    Отари хмар, блукаючих у небі.
    Життя ж людей, як правило, пісне,
    Немає барв, складається із сепій.

    Солоний піт - оце й уся краса,
    В буденщині поезія відсутня.
    Пошерхлі губи спрагло облизав:
    Я не поет. Не вийшло з мене трутня.

    Селянське житіє - " А зохен вей!",
    До осені не вилізу із нивок.
    А степ дзвенить! Сюркоче соловей,
    Вплітає спів у мукання корівок.

    21.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  27. Ярослав Чорногуз - [ 2018.04.21 00:01 ]
    У передпокої розмаю
    Цвітуть сади і серце завмирає
    Від солоду і хмелю, і жаги.
    У цьому передпокої розмаю
    Замріяно всміхаються Боги.

    Рожева ласка розлилась високо.
    У щебеті пташинім ожива,
    Відсвічує на сонці, пестить око
    Свіжесенька травиченька-трава.

    Дерева - щогли, хмари - як вітрила -
    Цей світ мов одривають од землі...
    Немов би я у далеч легкокрилу
    Пливу увись на щастя кораблі!

    20.04.7526 р. (Від Трипілля) (2018).


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (7)


  28. Олександр Сушко - [ 2018.04.20 09:18 ]
    Моя земля
    Усе життя мій брат куняв-дрімав.
    А як не спав - чуже хапав у руки.
    Тепер фінал, жалітися дарма -
    У злиднях помиратимуть онуки.

    До цього йшло. Все решта - балачки.
    Уся країна лазить попідтинням.
    На чужині кайлують діточки,
    Стареньким дівам роблять омовіння.

    Всевишньому не варто слати скарг,
    Ми недостойні раєм керувати!
    Втонув Едем у бруді й бур'янах,
    Тож хай панують грошовиті зайди.

    Біжи хутчій сушити курагу,
    Бо тут війна, нестатки, безголов'я.
    Хто не втече - зігнеться у дугу,
    На мідяки мінятиме здоров'я.

    А я зостався. Заступа беру,
    Посію моркву, буряки і спаржу.
    На цій землі, розтерзаній, умру,
    У ній навіки спочивати ляжу.

    19.04.2018р.

    Камасутра городника

    Знов у лузі пасеться корова,
    І літає бджола між квіток.
    Для картоплі є поза чудова -
    Треба в небо підняти "гудок".

    Чавить ніжка на заступ завзято,
    Штик у землю вгрузає вогку.
    Бульбу в землю засовує лада:
    Смійся, жінко! Втішайся! Шикуй!

    Не лінуйся зігнути хребтину,
    Фітнес ловкий, аж скрапує жир.
    Для труда народилась людина -
    Чоловіку на слово повір.

    Є позиції дуже цікаві:
    На колінах, навприсядки, сторч.
    Витинай повзунця в різнотрав'ї,
    Я ж уриюсь у земля, мов корч.

    Кайлування таке сексуальне!
    Припече - то ставай голяка.
    Лан ріллі для городника - спальня,
    Пиріяка - перина м"яка.

    Аж до вечора хекала пані,
    Натомилася, спала з лиця.
    Ще годинку - і ми на дивані
    Трупом ляжем у позі мерця.

    20.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  29. Олександр Сушко - [ 2018.04.19 07:38 ]
    Пегасовим улюбленцям
    У нас прагматичне сторіччя,
    Працюють дитина, спудей.
    Пописує геній про вічне,
    А я - про звичайних людей.

    Поети живуть в закарлюках,
    Трясуть над папером чуби.
    У брата ж порепані руки -
    Три вахти підряд відробив.

    Пишаються душ ескулапи,
    Бо гарне вліпили слівце.
    А в "Зоо" кривляються мавпи -
    Огидно дивитись на це.

    Щоденно віршована повінь
    В газетах вирує за блат.
    А кум - на сторожі, у полі.
    Вже дід, а в руках автомат.

    Митець апріорі захланний,
    Поплескай йому, догоди...
    Чи варті творіння пошани -
    Оцінить суспільство. Не ти.

    18.04.2018р.



    Удача

    Я старий чувак. Не хтивий жук.
    Забуваю про персистих мавок..
    А дівчата поруч "шу-шу-шу" -
    Вуха настовбурчив на русалок.

    Думав, щось про кухню, м"ясо, плов,
    В кожної в руці із пивом гальба.
    Помилився: шепчуть про любов,
    У одної завтра буде свайба.

    Дівці - двадцять. Діду - шістдесят.
    В неї - циці. В нього - міліони.
    Упірне дівуля в шоколад,
    Купить із рубіном панталони.

    І мені кортіло молодих,
    Закохався в пишногруду сарну.
    Покарав Господь колись за гріх:
    Опинився хутко у лікарні.

    Ну і хвеськи! Ухопи їх кат!
    Дикі тигри - не маленькі діти.
    А розмова перейшла на яд,
    Хочуть згодом вуйка отруїти.

    Мокре діло. Підле. Не нове.
    Та дарма радіють чорноброві:
    Дідуган ще трохи поживе -
    Телефон дізнався із розмови.

    Набираю. Бац - а це мій кум!
    Розказав підслухану балачку.
    Спас кнура. Не дав його на глум.
    Відьми юні стрілись на удачу.

    18.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  30. Олександр Сушко - [ 2018.04.18 06:24 ]
    Прощання
    Я доживаю вік на самоті,
    До павутини вже не дотягнуся.
    Домашній кіт вмирати десь утік,
    А я роздав пісні, борги, інклюзи.

    І так на цьому світі пережив.
    А Бог сказав: - Живи. Служи народу.
    Черпає люд з колодязя душі
    Моїх думок святу цілющу воду.

    Небесний дар не куплено за мідь.
    За це важким обкладений оброком:
    Усіх, кому нелегко чи болить -
    Лікую словом чистим і високим.

    А Лети води - поруч, за містком,
    Обтісує рука могильний камінь...
    У темряву піду одинаком,
    А люди скажуть: "Він живий. Із нами."

    17.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.43) | "Майстерень" 6 (5.82)
    Коментарі: (12)


  31. Оксана Дністран - [ 2018.04.17 22:46 ]
    ***
    Люблю весняний диво-фіолет,
    Який земля-чаклунка випадково
    Розсипала перлинами з подолу.
    Повітря тягнеться, як мед.

    Росою вмиті ніжні пелюстки
    Зворушливо ховають серцевину.
    Над ними завмираю безневинно
    Замилуванням сторожким.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  32. Олександр Сушко - [ 2018.04.17 10:10 ]
    Писання
    Нема роботи.Друзів теж нема.
    Сиджу один, дивлюся у віконце.
    Чайок на таці, тістечко, хурма,
    Шукаю вади у чужому оці.

    Не випускаю творчості кайла,
    Пегас і муза узяли у кліщі.
    Коханка нетерпляча утекла,
    Уваги їй потрібно, а не віршів.

    У хаті як почесний генерал,
    Працюють всі (крім мене) - жінка, діти.
    Ідіть, кайлуйте. Я ж у віртуал.
    Не заважайте генію творити.

    А от у жінки длані шкарубкі,
    Спрацьована, покірлива овечка.
    У світі трутнів кращі - письмаки,
    У голові не люди, а словечка.

    Спілкуюся потроху із котом,
    Не злазимо з просторого дивана.
    Дописую канцон черговий том,
    А потім - фітнес, фініки, нірвана...

    17.04.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  33. Олександр Сушко - [ 2018.04.16 12:59 ]
    Конфуз

    Волосся в носі більше не стрижу.
    Підтоптаний. Дівчата до лампади.
    А от сусіда - той іще буржуй!
    Нову щодня кладе у ліжко ладу.

    Але в столі підзорна є труба,
    На місяці оглядую кар'єри.
    Аж тут з авта виплигує юрба -
    Русалі, афродіти і венери.

    Гуртом рвонули кралі на балкон,
    Я ж око притулив до окуляра.
    А там -сусід! Стаждалець, Лакоон!
    Сплелись клубком на ньому Гапка й Сара.

    А тілеса! Божественні! Стрункі!
    Блаженство! Рай! А гурії неситі...
    Дрижать мої долоні шкарубкі,
    Забув, що я старий, пеньок столітній.

    Скрутили мавки дядька у рулет,
    Втішалися до вечора по колу.
    Вважав, кохатись треба тет-а-тет,
    Тепер уже подобається сполом.

    Та чую крик! Бабота утіка!
    Із медиком підкочує карета:
    Помер сусід. Немає мужика.
    Не витримало серце бочки меду.

    На цвинтарі витьохкують шпаки,
    Хлебчу потроху з кухля бормотуху.
    Дивитись буду краще на зірки,
    Не пропонуйте діду груповуху.

    16.04.2018р.


    Прощання

    Намережилося невеселе,
    Емігранти збиваються в клин.
    Вимирають містечка і села,
    Шлють листи діточки із чужин.

    Хай Росія викопує вугіль,
    Хазяйнує доладньо в Криму.
    Покоління зросло недолуге,
    Друзі шепчуть: - Умовкни! Німуй!

    За Едем умирати не модно,
    Краще "Боїнгом", в теплі сади.
    А сусіда - змія підколодна,
    Приповзла на чуже з блекоти.

    Вмовкла пісня козацька орлина,
    Вкриті пилом сяйні вітражі.
    Чи поєднує нас батьківщина?
    Сумніваюся. Люд збайдужів.

    Не шукаю в роздраї достатку
    Як повсюдно голодні роти.
    Сяду краще, підштопаю латку...
    - Прощавай, рідний сину, іди.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  34. Володимир Ляшкевич - [ 2018.04.16 00:06 ]
    Досвітній блюз
    Я тобою звучатиму в коловороті безчасся,
    і між нами ні одягу, ні порахунків, ні планів,
    тільки пульсу два береги й магії - скільки додасться,
    від отих, що сплелися у твердь і блакить, океанів.

    Надривається хрипкими гострими зойками птаха
    і солоними хвилями пристрасті тішаться скелі -
    наче руки обіймами, як подарунком невдаха, -
    І чим глибше нестримна ти, далі я лину з пустелі.

    Не вертайся, прошу тебе, просто лети у нестямі,
    я ж собою вдихатиму сяйво - прилив за приливом,
    і з волосся долонями чари збиратиму тьмяні, -
    щоби долі складалася далі дорога щаслива.

    І опісля мовчатиму - в кожній мелодії блюзу,
    доки усмішки місяця пилом вкриватимуть срібла
    тіла диво-тканину - приємну для духу обузу
    задля безміру «потім», з якого ти біло розквітла.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  35. Олександр Сушко - [ 2018.04.14 20:06 ]
    Не з тої ноги
    На Паску їв ковбасні пироги.
    Хутенько ліг, ставатиму ізрання.
    Але піднявсь із лівої ноги,
    Тому писати мушу про кохання.

    Хотілося утнути про дуби,
    Не хоче длань оспівувати циці.
    А люд цікавлять вуйки голубі,
    Без негліже коханки-молодиці.

    Творив би про рибалку і гачки,
    Люблю щемкі пейзажні мемуари.
    Потрібно описати квіточки,
    І вітра, що ганяє в небі хмари.

    Природа! Ось для творчості маяк!
    Що в Україні, що у Гватемалі.
    А голопузі - тема не моя,
    Забулися принадливі деталі.

    Та мушу. Про сусідку напишу.
    Стояла бабця у согбенній позі.
    Длубала забур'янену межу,
    А я дивився, і длубався в носі.

    Задок у Гапки дибився тугий,
    Та нащо він, скажіть, старому діду?
    Вже краще встану з правої ноги
    І опишу зелені краєвиди.

    14.04.2018р.


    Досвід

    Чудовні лики у панів і пань.
    Казала неня: "Люди - діти неба".
    А совість - у опалубці бажань,
    Диктує вчинки жадібна потреба.

    До оселедця притулився пейс,
    Обличчя лицемірні - підлі маски.
    Виплямкують вуста "Христос воскрес!",
    А погляд заглитнув сусідську паску.

    Банкують хитрі. Бевзі унизу.
    Злодійкуваті їдуть у столицю.
    А дід леліє бабину козу,
    Міняє молоко на паляниці.

    Народ карлючать гроші, інтерес,
    В журналах всюди кралі голопупі.
    Світлини сонцесяйних поетес,
    Але насправді - хтивих живолупів.

    Майстерно обшпакльовується пень,
    Дає дочці поради мудра мамка.
    Аби любов прилипла до кишень
    Опуклий зад слугує за приманку.

    Гіркий урок мотається на вус:
    Красуні, часто - Януси дволикі.
    Я на людські обличчя не дивлюсь,
    Вони - обман. Важливі тільки вчинки.

    14.04.2018р.



    Вилазьте!

    Вдягнулися ув оксамит лани,
    Утомлений рачкую із городу.
    Вилазьте з нір панянки і пани!
    Гуртом біжіть хутенько на природу!

    Зима пішла - спитайте в бабака,
    Чи в жабки, що закумкала в болоті.
    Хай голос крові лежнів погука
    В ріллі длубатись на автопілоті.

    Рвонули в піднебесся будяки,
    Пирій, осот вирубують сусіди.
    Хребет людини моцний і гнучкий,
    Годиться щоб землі поклони бити.

    А в офісах грипозна пилюга,
    Здоров'ю шкодить світло моніторів.
    У полі ж пахне листям лопуха,
    Розсадою капусти й помідорів.

    З руки стримлять занози, колючки,
    Втомився, бо одвик ходити пішки.
    А про природу ввечері таки
    Хотів писнути. Та заснув у ліжку.

    15.05.2018р.

    Пора тікати

    Розвіявся зачарування флер,
    І голова похнюпилася лиса.
    Три дні поетом був. Й одразу вмер.
    І графоман потужний народився.

    Пишу "Гавриліаду" про любов,
    Міняючи молодкам ліжка, пози.
    У парубків завжди гаряча кров,
    В альковах скачуть, наче кози в лозах.

    А у колеги, що не вірш - алмаз!
    Намацує душа глибинні струни.
    Коли читаю - дрижаки, екстаз,
    Од захвату пливуть рікою нюні.

    У мене музи голі, без одеж.
    Пегас на мене визвірився раптом:
    Біда в Амура! У Венери теж!
    Ухоркалися хтиві боженята.

    Признаюся, піїти дорогі,
    Дорослі ви, і я уже не хлопчик:
    Остання поза їм не до снаги -
    В Амура підло вивихнувся копчик.

    А я писун, братва, не ескулап!
    В поезії немає костоправів.
    Тікаю на Пегасові охляп
    Ховатися у графоманів лави.

    15.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  36. Олександр Сушко - [ 2018.04.13 19:51 ]
    Творча жага
    Я талановитий, ляпнула кума,
    Геніально виплітаю оди.
    А в селі непросто, в голові туман,
    Бо весна загнала на городи.

    Надійшла натхнення чарівлива мить,
    І думки сокочуть, наче кури.
    Взяв перо у руку, а вона дрижить -
    Вивіз гною аж чотири фури.

    Жінка варить юшку. Я ж сиджу, пишу -
    Виділив на вічне час обіду.
    Та кабан у клуні піднімає шум -
    Просить січки всипати в корито.

    В молодих пацяток плямкають роти,
    Розлякали всі словесні перли.
    Зоряні сонети і канцон жмути
    В голові похнюпленій померли.

    Завтра буде трактор, оранка, сівба,
    Стану зранку у похилу позу.
    Хай мене пробачить читачів товпа:
    Генія заціпить до морозу.

    13.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  37. Олександр Сушко - [ 2018.04.12 15:41 ]
    Треба
    Весна. Город. Землі солодкий пах,
    З лопатою утну сьогодні танець.
    За мить - сапа і заступ у руках,
    Ревнула жінка: - Ти куди, поганець?

    Тобі дорожчі кнур, корова, хлів?
    А в мене очі сповнені одчаю.
    Дурну ломаку бач як ухопив,
    На мене сил увечері немає.

    Чепіги від натуги аж тріщать,
    І день, і ніч балакаєш із кіньми.
    А я в соку, молодка, сорок п'ять,
    Мене бери, а не дрючки в обійми.

    І кріпко пригорни тендітний стан,
    Аби злетіла мріями у небо.
    Мені мужчина треба, бонвіан,
    А ти ведеш себе як пришелепа.

    - Та знаю. В тебе звабини м'які,
    А я зносився, став характер млявий...
    Іди, посій но краще огірки,
    А я худобі накошу отави.

    - То ти такий нечема? Постривай!
    Прилиндаєш увечері додому -
    Забудь про борщ, стегенця, коровай,
    А спатимеш надворі на твердому!

    Застрибнула мадам на п'ястуки,
    Гукати марно "Любонько, задушиш!".
    Важезна доля у чоловіків,
    Не хочеш, чи не можеш - завжди мусиш.

    12.04.2018р.


    Прости

    Прийшов кінець життєвому кіно,
    Лебідонька пішла, у слізках губки.
    Ереб чи рай – однині все одно –
    Немає більше сил терпіти муки.

    Єдиний раз у пущі согрішив,
    Вважав, що можна, як немає ряси.
    І кралю небо вирвало з душі,
    Позбавивши тепла, дороговказів.

    Від горя уподобав спотикач,
    Вдягнула плоть кольчугу перегару.
    Вагався, мо, сомам піти на харч,
    Чи трутою сипнути у водяру?

    Ще мить – і пекло. Чую носом дим.
    Та окрик «Стій!» лунає від порога.
    Любов моя вернулася у дім
    І вийняла з петлі вже ледь живого.

    Епістоли пишу за стосом стос,
    Став мудрим, вже не схожий на вар'ята.
    Усі гріхи пробачив нам Христос,
    Аби і ми навчилися прощати.

    11.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  38. Марія Дем'янюк - [ 2018.04.11 16:20 ]
    Старий знахар
    Старий знахар
    зелень-ковдру сплітав:
    м'ята-рута -
    подих її не забути,
    чаберевий куточок -
    незлічити тих ночок,
    і солодкі вуста -
    маку в полі доста.

    Темно-сині волошки...
    О! Якби хоч на трошки
    повернутись в минуле,
    що не зникло... поснуло,
    та пірнути в ті очі
    де солодкий обман,
    лазуровий туман...
    І солона сльоза -
    Волошкова роса.

    Старий знахар
    землю всю уквітчав
    своїм спомином.
    Бо кохання співає
    в зморшках серця його
    весногоміном...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  39. Олександр Сушко - [ 2018.04.10 07:17 ]
    Святі і грішні
    У скуф'ї піп навідався в сільмаг,
    Вподобав мій пружний опуклий вигин.
    Еротоманець. А казав - монах,
    В дірі сидить, читає мудрі книги.

    Рече: - Проскурок хочу напекти.
    А погляд хтивий, чорнориз - не лейба.
    Одразу видно - парубок "святий",
    Такий мені у поміч дуже треба.

    Із бізнесом ухоркалась одна,
    А ще й кабанчик рохкає в повітці.
    Моя "мисля" практична - не брудна:
    Хай Бог поможе одинокій жінці.

    Із ним була поблажлива, м'яка,
    Хутенько умостилась на коліна...
    Краса здолала врешті мужика.
    А згодом народилася і трійня.

    Бджола летить запилювать квітки,
    Вродлива стать перемагає всюди.
    Знімають ряси батюшки й дяки,
    І служать Богу як звичайні люди.

    09.04.2018р.


    Муза і ковбаса

    Несу щодня до хати провіант,
    Бо для митця харчі - як січка паці.
    Опасистість примножує талант:
    Хай повняться кунделиками таці.

    Аби писався жваво постмодерн -
    Поет щодня повинен пити-жерти.
    Поїв - і ручка, наче автоген,
    Випалює на вічності сонети.

    Пожуй сальця із часничком усмак,
    Бо лірику ця страва необхідна.
    А ківі - для титанів-розумак -
    Просвітлення від них, і муза плідна.

    Якщо кортить писати про дуби -
    Глитни борщу, умить попруть пейзажі.
    І хай сметана крапле із губи,
    Строфою у блокнот піїта ляже.

    Коли я ситий - наче у раю,
    На волю рвуться музи і таланти.
    Чекайте, ось ковбаску дожую
    І про кохання всядуся писати.

    10.04.2018р.

    Богемний муж

    Дядечко - відомий всім атлет,
    Штангою жонглює у Європі.
    А для мене оковита - мед,
    Ні про що думок нема у лобі.

    Коле щічки лютий дід Мороз,
    Холодно лежати в калабані.
    А дружина - майстер-віртуоз,
    Грає знаменито на баяні.

    Браги в кухоль хлюпнув із діжі,
    В пащі, наче у пустелі Гобі.
    А дідусь майструє вітражі,
    Кращі, аніж у калейдоскопі.

    Бормотуху уливаю в рот,
    Заїдаю лайкою і матом.
    А онук уквецяв натюрморт,
    Позавчора став лауреатом.

    Пляшка з пійлом завжди на виду,
    Хлюпається рідина в стакані.
    А в синка - скульптури у саду,
    З мармуру витісує титанів.

    Мало випив. Не засну в рову.
    Та нічого - скоро надолужу.
    Я, братва, з богемою живу.
    Отже, до мистецтва небайдужий.

    11.04.2018р.













    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  40. Олександр Сушко - [ 2018.04.09 15:26 ]
    Радість
    Від щастя на душі весна,
    Свічуся, наче радій.
    У ліжку мружиться жона,
    Периноньки зім'яті.

    В норі вікує вік монах,
    Кротові буде тісно.
    А я - у небі вільний птах,
    Моя молитва - пісня.

    Народ од лютості ослаб,
    Руйнує власні житла.
    А я не створений для зла,
    Поет - дитина світла.

    У жадібних нема жалю -
    Гребуть грошву і з друзів.
    А я смарагди роздаю,
    Перлинами ділюся.

    Байдужий до чужих парцел,
    Рахунків і коханок.
    Упав промінчик на лице -
    Іду стрічати ранок.

    09.04.2018р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  41. Марія Огнєва - [ 2018.04.09 14:44 ]
    ***
    Тьмяніло небо з кожним днем
    І врешті-решт - заплакало
    І розлилось рясним дощем,
    Що про життя нагадував.

    Стемніло. Ніч, а небо плаче...
    І котиться луною тихий сон.
    Лиш вогник у однім вікні нагадує,
    Що хоч єдине серце світиться добром.

    Душа ота літає хмарою
    Й збирає в собі океани сліз,
    Що хочуть вирватись на волю птахою,
    Щоби злетіть в небесну вись.

    А у вікні сидить похмура постать
    З малою книгою в руці.
    І котяться струмочки сліз по скронях,
    Що так давно застрягли у душі.

    У сяйві місяця видніється обличчя,
    Змокрілі вії кришталем сльози.
    Вона - як море, що завжди імлиться.
    Вона - як небо плаче в відблиску зорі.

    "-Чому цей світ такий несправедливий?
    Чому ніхто не знає сенс життя?
    Чому людина вже не вірить в диво?
    Й хоч трішки в магію і світ добра?"

    І ці рядки застигли на устах
    У дівчини з дитячими думками.
    В людини - що живе у снах.
    В людини - що застрягла між світами.

    А небо плаче... Й постать разом з ним...
    Ніхто не знає що приготувало "завтра".
    Живи. Надійся. Мрій, бо з цим,
    Той вогник доброти - не згасне.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  42. Світлана Ковальчук - [ 2018.04.09 12:51 ]
    Котики вербові
    Вербова брунь на світлому обрусі.
    Христос воскрес! - Воістину воскрес!
    І гарно так, і сонячно на дусі,
    і Божа благодать - з небесних плес.

    Душа нарешті віднайшла опору -
    вербовий котик, брунька на гіллі.
    Така їй тиша лине доокола,
    коли вся людність - котики малі -
    спиває соки, гріється в промінні,
    жовтавим цвітом сипле на обрус.

    І - колихке надихнене моління
    із лагідних сердець і тихих уст.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Прокоментувати:


  43. Катерина Савельєва - [ 2018.04.08 21:17 ]
    Білий сніг
    Амури крилами тріпочуть.
    Весна! Розтанув білий сніг.
    І щось вони від мене хочуть,
    І медом липнуть біля ніг.

    Коти під вікнами співають,
    Пташки клюють буденний пил.
    Я серед ночі відшукаю -
    Тебе, хоч і немає сил.

    Сповзають почуття по тілу
    Та не втече рука в руці.
    Тебе собою оповила
    І бачу щастя на лиці.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (2)


  44. Василь Світлий - [ 2018.04.08 16:38 ]
    А спадок їх – життя в Христі.
    Згадають останні перших
    На схилах гірських доріг.
    Пробудять гаряче серце
    І дух стане спільним їх.
    Зустрінуть останніх перші,
    А їхня любов і хрест
    Епоху земну заверши.
    Засвідчи: Христос воскрес!

    08.04.18


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (1)


  45. Олександр Сушко - [ 2018.04.08 13:42 ]
    Хтося
    А Хтося мною хилита,
    Ізбоку перегаром дише.
    Гука на мене: - Срамота!
    Не дам тобі горілки більше!

    Зі Хтосею жлуктили ніч,
    Ловили в озері русалок.
    Злетіла голова із пліч,
    Лежав під тином, як кавалок.

    Купив Хтосюнці чобітки,
    На день народження їй всучив.
    Тепер на тиждень став хиткий,
    Щоранку мучає падуча.

    Підступні Хтосині дари,
    Вважав, що панночка святенна.
    Спочатку навіть не вкурив,
    Що спирт її такий скажений.

    Од пійла голова дурна,
    Ще трохи - знову стану мертвим.
    В усьому - Хтосина вина,
    А я - її невинна жертва.

    08.04.2018р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  46. Олександр Сушко - [ 2018.04.07 17:47 ]
    Спасіння
    Признаюсь чесно - я жони боюсь.
    А багнеться ковбасного кавалка.
    Варехою мене у лоба "Лусь!":
    - Іще не Паска! Постуй, бахуряко!

    А я голодний. Тиждень вже не жер,
    Працюю важко в полі трактористом.
    О, де ковбасний рай - СРСР?
    Вертайтеся, безбожні атеїсти!

    А з кухні пахи линуть неземні,
    П'ятак свині підблимує з духовки.
    Підсмажуються щупаки, лини,
    В кишківнику бурчать шлункові соки

    У кума з тиждень як настав Пейсах,
    Ярмолкою черпає оковиту.
    А теща каже: - Потерпи, козак.
    Устомиш завтра писок у корито.

    Вже думав, що хана, кінець життя,
    За грішні вчинки небо покарає.
    Але до хвірти кличе попадя,
    "Дружу" із нею, як попа немає.

    Тихцем у рот кладе мені халву,
    Глитаю з рук вареники гарячі.
    Тепер до служби, друзі, доживу.
    А після неї попаді "оддячу".

    07.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  47. Олександр Сушко - [ 2018.04.06 20:23 ]
    Борітеся!
    Життя хохла оцінено в мідяк,
    Москаль живцем із нього лупить шкіру.
    Дріматимеш - учепиться у карк -
    Отож, тримай у пазусі сокиру.

    Орда казала: "Ми - твоя рідня!
    Туліться браття, будем вельми раді!"
    Ну, а тепер брехлива кацапня
    Всипає порох в міни та снаряди.

    Після убивства - в церкву суне кат,
    Попи з Кремля освячують крадіжки.
    Червона площа зрітиме парад,
    Де світові покаже карлик вишкір.

    Казала мама: "Злодію не вір!
    Він і на сонце блимає вороже!"
    Аби у хаті спокій був і мир -
    Боріться, браття! Правда - переможе!

    06.04.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  48. Олександр Сушко - [ 2018.04.05 07:56 ]
    Мама
    Не знаю - на добро, а, може й ні
    (шляхи Господні неісповідимі) -
    Навідалась матуся уві сні,
    Уперше, як заснула в домовині.

    Чи постарів - уже ж не двадцять літ,
    А мо', душа не знала супокою...
    Кричав їй "Здрастуй, мамочко! Привіт!
    Прошу, торкнись мене хоча б рукою!

    Один як перст. Живу, немов монах,
    Життя зміліло повноводне русло".
    Вона ж мовчазно плакала, сумна,
    Ереба темінь під ногами гусла.

    Прокинувся, гаряча голова
    Рука стискає мамину хустину.
    На склі росою писано слова:
    "Ще поживи. Люблю тебе, дитино".

    04.04.2018р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  49. Олександр Сушко - [ 2018.03.30 12:43 ]
    Необережний чмих
    Гармонію вкусила муха,
    І ось тепер сумний фінал:
    Я критикнув старого друга,
    А він зчинив на сайті гвалт.

    В літературному шпагаті
    Порвались лірики штани.
    Це все зоїли винуваті,
    Чекай-но, друже, не жени!

    Хапай хутчій мою корону,
    За так віддам її тобі.
    А хочеш - стану епігоном,
    Писати буду про дуби.

    Присів доземно у поклоні,
    Покірно вуха опустив.
    Я миролюбець безборонний -
    Зміни на милість лють і лгнів!

    Зробив помилочку єдину,
    Од крику задрижав Парнас.
    Бо гумором на пана чмихнув -
    Істерика одразу, сказ,

    І хоч ти геній, чи не геній,
    Уперто шепчуть небеса:
    Поети робляться скажені,
    Якщо сатира їх куса.



    30.03.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (12)


  50. Олександр Сушко - [ 2018.03.29 11:24 ]
    Нещастя
    Наче-неначе,
    Мовби-немовби...
    Музонька плаче -
    Спучило ковбик.

    Злиплися вірші
    У позолоті.
    Музоньку прищить,
    Пісно у роті.

    Плескає свита,
    Радісні гуки -
    Тягнуть піїта
    Ввись попідруки.

    Приндиться кузька,
    Мліють кокотки.
    Всіх засюсюкав
    "Геній" солодкий.

    "Майстру" не спиться,
    Пише ногою.
    Віршик-водиця
    Ллється рікою.

    Все про природу
    Та про дубочки.
    Лестощі в моді,
    Слави віночки.

    p.s:

    Горбиться насип,
    Стигне скелетик:
    Вчора Пегасик
    Схрупав сонетик.

    29.03.2018р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   55   56   57   58   59   60   61   62   63   ...   175