ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олена Балера - [ 2015.07.19 01:28 ]
    Amoretti. Сонет XXVII (переклад з Едмунда Спенсера )
    Чому красуня горда й величава?
    Всесвітня слава – цілковитий тлін:
    Вона у тіні смерті, наче саван.
    Для вічності усі ми замалі.
    Красивий ідол, гордий на землі,
    Колись тілесне убрання відкине,
    Немов не існував узагалі,
    Хоч викликає захват щохвилини.
    А забуття – безжальне і невпинне,
    І врода не залишиться тобі,
    Але у вірші образ твій не згине,
    Тебе увічнить мій невдячний біль,
    Бо навіть з плином часу не згаса
    У творчості оспівана краса.


    Рейтинги: Народний 6 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.84)
    Коментарі: (17)


  2. Уляна Яресько - [ 2015.07.17 09:37 ]
    Омана
    Прийшла зваблива ніч, незнано-таємнича,
    Мені розповіла казкові знаки снів.
    Від губ лишила слід на сонному обличчі,
    А душу понесла у безміри світів.
    Плила у небуття кудись на її крилах,
    В оманливі краї безумства та утіх.
    Шаленої снаги ілюзіями вкрила...
    А ранок-реаліст узяв мене на сміх!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (7)


  3. Уляна Яресько - [ 2015.07.16 08:29 ]
    Самотність
    Стара домівка - згублена душа
    Сумною впала в ропачі додолу.
    Раптово стала всім вона чужа,
    Вже не збере родину біля столу.
    Не заколише вітер її сон,
    Забули хату навіть вітровії...
    Старенька лампа - зношений кулон
    Не подарує вогники надії.
    Зі стін бадилля буйно пророста,
    Печаль укрила тінню вікна-очі.
    Та ще вона, наївна і проста,
    У самоту́ повірити не хоче.
    Жила бабуся з мудрістю сови ,
    Любила груші, доглядала квіти.
    Нема її -зови чи не зови,
    Лише жаліє хату з того світу.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (7)


  4. Ірина Кримська - [ 2015.07.13 19:46 ]
    Вінок
    Минає літо – маками згорає.
    Світанок обпікається крильми.
    І суша люта. Стежечку до раю
    За рай обА хотіли б мати ми.

    Минає цвіт. За цвітом – інша квітка.
    Вінок мого чекання є вінець.
    У плетиві його зненацька й зрідка
    Зринає нам надії острівець.

    О! він явА! Поява із нізвідки –
    Прогалина між пагонів річних.
    Кладу стеблину до стеблини. Квітка –
    Закладинка непережитих книг.

    Зникає він – спливає у нікуди.
    Що я чекаю, вбрана у вінок?
    Тривога – вдих – наповнюються груди.
    Зневіра – видих – серденька танок.

    Танцює літо. Серця колотнеча.
    Світ обертом – тримаюсь за стебло.
    Не літо – пекло. Не танОк – утеча –
    Із лейтмотивом: все уже було.

    13 липня 2015



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (15)


  5. Ірина Кримська - [ 2015.07.11 10:30 ]
    Звикати до тебе?
    Звикає квітка до води з-під крана.
    Звикає жінка до формальних див.
    Колись мені ти стрівся надто рано.
    Банально пізно отепер зустрів.

    І ворожу я – диво чи не диво?
    Звикати до минулого уже?
    Щасливішати більше, як щаслива –
    Звикати до потопів і пожеж.

    11 липня 2015



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (17)


  6. Софія Троян - [ 2015.07.10 19:15 ]
    Я сегодня собираюсь на банкет
    Я сегодня собираюсь на банкет,
    Долго и усердно чищу пёрышки.
    Как на бал, готовлюсь выйти «в свет» -
    Туфли-шпильки, платьице с иголочки.

    Лёг на щеки легкий макияж,
    Распушил ресницы, сделал стрелочки,
    Будто мастер занимательный коллаж,
    Упоительно малюет на тарелочке.

    Безупречность имиджа важна,
    Мне доверена ответственная роль,
    Хоть искусно скрыта седина,
    Я нисколько не скрываю возраст свой.

    Потому, что праздник непростой:
    Милой внучке годик. Вот дела!
    Очень хочется, чтоб с внученькой такой
    Рядом бабушка красивою была!

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  7. Гренуіль де Маре - [ 2015.07.10 14:56 ]
    Дика черешня
    В черешневім чужім раю
    Оку солодко, згадці – гірко.
    Колисаєш нудьгу свою,
    Тулиш зарубки на одвірку.

    Крізь таврований градом сад
    Носиш роси німій зозулі
    Манівцем, що веде назад,
    Де спів горлечко ще не муляв;

    Де гірчила любистком ніч,
    У тумани облуд повита,
    Блідла, никла – і зслизла пріч…
    Та зозулі вже шосте літо

    Бракне голосу, й кожна мить
    Глибше всаджує ніж між ребра:
    І тобою ніхто не снить,
    І нікого тобі не треба.


    Рейтинги: Народний 6 (5.59) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (10)


  8. Олександра Камінчанська - [ 2015.07.09 22:03 ]
    ***
    Лінія сонця і лінія долі
    По вертикалі.
    Краплі холодні капають долу
    Далі і далі…
    Геть задощило. Небо погідне
    Певне в декреті
    Тіні вечірні ліплять по стінах
    Лжетрафарети.
    Дивно і темно. Думка малює
    Зоряні пасма.
    Хмарно-погідно, ніч балансує.
    …Не впасти б…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (2)


  9. Віктор Кучерук - [ 2015.07.09 12:38 ]
    В очікуванні грози
    Засмаглих трав скорботний шурхіт
    Пливе дрімотністю садів, –
    То оживає ледве чутно,
    То гине в спеці літніх днів.
    Зростає гірко чад задухи,
    Хоч тіні хмар плазують скрізь, –
    Хоч одягаю капелюха,
    Та все одно линяє ніс.
    Хоч би дощу якась краплина
    На мене впала чи траву,
    Бо, бронзовіючи, – загину
    В годину передгрозову.
    09.07.15


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (14)


  10. Владислав Лоза - [ 2015.07.08 18:03 ]
    Мить
    Марять водами ятері,
    на узбіччях лежать шкатулки.
    Йти у напрямку від зорі
    кам’янистим сільським провулком,

    оминути ламкий спориш,
    озирнутися коло хати
    на зорю – і нічого більш
    по дорозі не оминати.

    07.07.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  11. Аліна Харламова - [ 2015.06.30 23:42 ]
    Чекатиму тебе, немов Христа...
    Чекатиму тебе, немов Христа,
    До подиху останнього, до скону.
    Хоч вже позаду води Рубікону
    І попіл від останнього моста, -

    Суцвіттям снів мене не відпускай!
    Мов у Путивлі я на заборолі.
    На тихі води щоб, на ясні зорі
    Ти повернувся у веселий край, -

    Хай пронесуться мимо стріли, кулі!
    Я буду ждати звістки день у день.
    І на Ітаці ткати гобелен.
    І плакати тихенько, щоб не чули.

    12. 05. 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  12. Ірина Кримська - [ 2015.06.30 18:56 ]
    Хрестиком
    Перехресна рима
    Хрестиком незримим
    Вишиває долю чорним у рядок.
    А поміж рядочків – віють снігом зими.
    А мені б квітучий бачити садок.
    Щоб у ньому Доля
    Колисала Волю.
    Щоб у ньому стежка проганяла страх.
    І ніякі болі,
    І ніякі ролі –
    А лише чекання лагідна пора.

    30 червня 2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (12)


  13. Ярослав Чорногуз - [ 2015.06.29 22:18 ]
    Олег Чорногуз Пахнуть липи*
    Пахнуть липи медвяно і хмільно
    В серці – збудження радісний щем.
    І рука твоя ніжно й повільно,
    Як у вальсі, ляга на плече.

    Всесвіт чулий летить понад нами,
    Ніч шепоче мені: «Приголуб!»
    І сп`янілий, торкаюсь губами
    До твоїх нецілованих губ.

    Пахнуть коси медвяно, духмяно,
    Сіножать засина поміж плес,
    І здається, в тобі я розтану,
    Наче хмарка у сині небес.

    Ніч заснула і впала на груди,
    Засина поміж трав вітерець,
    І нічого навкруг нас не чути,
    Окрім стукоту наших сердець.

    Я не можу із пам `яті стерти
    Ніч, коханням наповнену вщерть…
    Я хотів би від щастя померти,
    Бо ж кохання сильніше за смерть.

    Ніч зітхає і млосно і хмільно,
    Сіножать ожива поміж плес,
    І згорають, як роки, повільно
    Зорі в куполі синіх небес.

    2008 р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  14. Ірина Кримська - [ 2015.06.29 12:34 ]
    Моєму водоспаду
    Тепер,
    Коли розбуджено потік
    І прямовисно він летить зі скелі,
    Коли у нім вгадався чоловік
    Химерно й раптом поруч на постелі,
    Я всю себе – під цей потік – бери!
    Омий мене, мини мене достатком,
    Дай мені все дарунками згори –
    Щоб по тобі хоча б струмочком стати…

    25 червня 2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (2)


  15. Тетяна Кльокта - [ 2015.06.28 08:09 ]
    ПОМІЖ ДОЩІВ
    Дощить… Дощі дощів передощили.
    Громи похрипли. Небо попливло.
    Беру своє запилене вітрило,
    Забувши, як життя його крутило,
    Сідлаю дощ і… кидаю весло.

    Дощі до щік долоні притулили,
    Щоб зняти запал (бо ж роки не ті),
    А кулачками гупали щосили
    У скроні й нерви, напнуте вітрило
    Хотіли утопити у смітті.

    Пливу, лечу, збунтована дощами.
    До щему в дощ чомусь душа пече.
    Маленька цятка серця між словами
    От-от всотається у землю й плями
    Не лишить на землі.
    Усе тече…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  16. Валентина Попелюшка - [ 2015.06.26 07:04 ]
    Літо в підземеллі
    Війни не гідні ніякі
    Смутків і жахів дитячих.
    Літечко кольору хакі
    Ягід і квітів не бачить.
    Літечко кольору хакі
    В погребі днює й ночує.
    Сповнене дикого страху,
    Та несподівано чуйне.
    Рвуться снаряди над містом…
    В погребі свічка не гасне.
    Там заховалось дитинство,
    Ставши дорослим завчасно.
    Там не прижитися квітам,
    Іграм, розвагам – тим паче…
    Діти сумують за літом,
    Літа у червні не бачать –
    З ягід солодким намистом,
    В пишнім віночку із маків.
    Боже! Хай стане барвистим
    Літечко кольору хакі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (4)


  17. Вадим Василенко - [ 2015.06.25 18:02 ]
    ***
    Небо вдосвіта змовкне і стане як брила - камінне,
    Щойно води озвуться до смерті стома вояками...
    І зостануться в річці дві тіні - тремкі, безгомінні,
    І зачують обидві як трісне під водами камінь.

    І зупиняться душі – людини й коня, що, свавільні,
    Відділились од тіл, бо важкими моренами ріні
    Охололи тіла їх... І вершник, і кінь нероздільно
    Тут лежатимуть ниць, непорушні і, може, нетлінні.

    І тремтітиме голос – чужий, як гірка порожнеча,
    Несподівано вирваний списом пекучим і чорним,
    Доки висохнуть води... І доки не прийде предтеча,
    І не взброїть мечем, і у саван тугий не загорне.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  18. Владислав Лоза - [ 2015.06.24 23:55 ]
    ***
    …а у тому випадку, якщо ми
    атомом поголимо планету,
    я, не давши пеклу рятівному
    витіснити з нутрощів естета,
    на рудому згарищі готелю
    приручу безрідного собаку,
    щоби він завів мене в пустелю
    імені Пустого Бензобаку,

    де з уламків ми зведемо хижу,
    у якій поселимося з ним і
    обживатимемо бездоріжжя
    без твердого розміру та рими,
    рудиментів спаленого світу –

    їх ми забуватимемо разом,
    зрідка прислухаючись до вітру
    імені Обірваного Джазу.

    22.06.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (8)


  19. Лана Світ - [ 2015.06.24 13:02 ]
    Я померла в тобі...
    Я померла в тобі. Підранок.
    Бога ради, ти гідний смерти!
    І це сталось числом четвертим.
    Я надіюсь, мій світ, тепер ти
    Вніс у список своїх прочанок?
    Ти надумав мене для себе,
    І родитись для того варто.
    Ти очолив мене, як Спарту
    Сам Лікург дивувся ґарту –
    І кохання палало з стебел.
    Я померла в тобі. О шостій.
    Ти почув. Ти відчув. Ти знаєш.
    Та в мені ти чомусь не вмираєш.
    Ні, таких у собі не долають.
    І стою я тепер опостінь –
    Твого серця, як тінь багряна.
    Ти тримаєш моє зап’ястя
    Та спиваєш блакитні устя,
    І в руках твоїх мабуть щастя –
    Помирати отак підранок.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  20. Валерій Хмельницький - [ 2015.06.24 11:21 ]
    єрихонські труби
    гриміли гучно єрихонські труби
    і шаленіли дзвони на дзвіницях
    в передчутті ненависної згуби
    чорніли ще давно зчорнілі лиця

    дзвеніла зброя в крижаній мовчанці
    дзвеніла зброя у нестерпних криках
    котились голови додолу рано-вранці
    дзвеніла зброя кована із криці

    у бій ішли із піднятим забралом
    у бій ішли в блискучих грізних латах
    і ворогів собі не обирали
    але на горло мусили карати


    15.05.15


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (12)


  21. Ольга Прохорчук - [ 2015.06.18 19:46 ]
    Рожеві наплічники
    Дівчинко в джинсах потертих, з рожевим наплічником,
    Тепла кофтинка з широких ангорових смуг,
    Хто з казкарів записався до тебе прибічником?
    Хто з-поміж принців доводить, що він тобі друг?

    Шкіра прозора, повіки безсонням підсвічені,
    Знічений мозок бунтує вже третю добу.
    Дівчинко в шибці, які ти болючі освідчення
    Душиш, знічев’я кусаючи нижню губу?

    Захист від світу – блакитних навушників клапани,
    Русе волосся до ліктя – хиткий кринолін.
    Дівчинко, знаєш, буває, із серця подряпини
    Сходять повільніше, аніж з дитячих колін.

    Знаєш, в метро стільки ліній, зупинок і напрямків,
    В наших долонях прописано стільки шляхів,
    Нам уготовано стільки забоїв і набряків,
    В пошуках теплих долонь і привітних дахів.

    Карти, буває, обманюють, схеми прибріхують,
    Принци подекуди вірять у хибні казки,
    І у погоні за короткочасною втіхою
    Наші вагони втрачають насущні зв’язки.

    Дівчинко, квіточко, рибонько, сонечко, ясочко,
    Очі-волошки зі світлим відтінком журби,
    В темній столичній підземці, будь ласка, будь ласочка,
    Будь обережна, ріднесенька, не загубись!

    Джинси потерті, душа, наче сукня, у квіточку.
    Поміж бровами напруга тримає кордон.
    Я пам'ятаю, яка ти була без наплічника –
    В середньовіччі з таких малювали Мадонн.

    Дівчинко світла, із записниками дешевими,
    Очі не торкнуті тушшю ані олівцем,
    Хай всі наплічники будуть у тебе рожевими,
    Хай всі казки твої будуть з хорошим кінцем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (6)


  22. Уляна Яресько - [ 2015.06.16 08:56 ]
    Душа зміцніла
    Гарячий віск у душу кап-кап-кап...
    Народжує життя похмурі рими.
    Раніше так я, певно, не змогла б,
    Та щось мені відкрилося незриме.

    Вмирає день... агонія надій,
    Вогні на спомин засвітило місто.
    Журливе серце літній суховій
    Шовково-ніжним оповиє змістом.

    Сапфіри влаштували зорепад,
    Ляка сова-несплюха... Трохи тоскно.
    Хоч іноді буває все невлад,
    Душа зміцніла під гарячим воском.
    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (6)


  23. Ярослав Чорногуз - [ 2015.06.08 01:47 ]
    Надія Козак Бурштинові зірки*
    Зійшлися восени, як чорнобривці зрілі
    Одним погідним днем всі кольори зуміли
    Ввібрати з дивини гаптованого літа,
    Коли в нас не було і гадки, щоб зустрітись...

    Приспів:
    Бурштинові зірки накрили нас з тобою,
    Відбившись у душі шаленого прибою;
    А почуття зайшли з настояного цвіту...
    Які ж вони терпкі ці доленосні квіти... Двічі

    Розвісила пора мережку з павутиння,
    Щоб не подумав хтось, що ми у чомусь винні.
    Адже зайшли у цвіт якОсь так...ненароком:
    Від погляду очей - до неземних потоків...

    Приспів.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  24. Владислав Лоза - [ 2015.06.06 23:20 ]
    ***
    Затямити, що свічі – це покута
    за вишкірену ліхтарями ніч;

    крокуючи асфальтом, не забути
    затоптані піщаники узбіч;

    спираючись на металевий костур,
    читати мурашині письмена:

    прийдешнє літо обіцяє простір,
    який не забезпечила весна.

    06.06.15


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  25. Михайло Підгайний - [ 2015.06.05 17:06 ]
    Scarlet
    This cruel dawn of mourning for
    Delightful dream that was discarded,
    I cannot sleep, not anymore,
    When sky is painted deeply scarlet.

    I can’t give up, I still recall
    Decisive choice that wasn’t chosen.
    It’s not regret, it’s not at all,
    It’s just because of sky explosion.

    And still I have to ask myself
    That simple question with no answer.
    Will I decease inside my shell
    Or will I fall like wire dancer.

    2015-05-18


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.33) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  26. Олена Кримнець - [ 2015.05.28 11:21 ]
    ***
    Комоннику мій!
    Пломеню мій гойний!
    Лукавої віллявши в очі вроди,
    Кому, як сон, збуваєшся сьогодні?
    Чию гіркаву ніченьку солодиш?

    А я в приполі, наче тороплена,
    Душý думки і бачу світлі сіни,
    Де ти навзнак лягаєш тінню клена,
    І я стелюся – тінь твоєї тіні.

    Та враз усе зібгалося, усохло,
    Тьма бездорожня (ні стежини звідти!)
    Тебе укрила на комоню охляп.
    І плачуть, плачуть надокола діти…

    Як об розкаяння і жаль спіткнеться
    В пітьмі розгаслій під тобою чалий,
    Від Божого пера – до твого серця
    Я віршею цілющою причалю.

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (4)


  27. Віталій Ткачук - [ 2015.05.24 13:56 ]
    #####
    І вдарив грім по скронях і кімнатах,
    Цей клятий тиск до відчаю притис.
    Насунув час прощати і прощатись,
    У блискавки такий короткий зблиск.

    Як ми лились дощами і сльозами,
    Аж висохли від спраги і жаги.
    Стоїть життя уповні поміж нами,
    Кричать надривно наші береги.

    Пливи, пливи - на те й тобі вітрила,
    Попутні люди, води і шторми.
    А ми вже стали. Ми - вже тільки брила,
    Карбована безплавними дітьми.

    На завтра не такі уже прогнози,
    Прийде тепло, услід тобі прийде.
    Таке тепло приносять сильні грози.
    Таке вино вмирає молоде.


    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (13)


  28. Любов Бенедишин - [ 2015.05.20 08:47 ]
    Мойсей
    Тремтить Синай,
    коли Господь говорить...

    Важкі скрижалі. Праведні труди.
    "Як і тоді
    через Червоне море,
    крізь сумніви народ переведи".

    Душа,
    покірна заповіді кожній,
    пізнає смак високих перемог.
    Торкнуться чистих плес уста неложні.
    І після довгих триз(е)н і тривог
    впізнає серце небо Ханаана.

    Стражденний шлях:
    у спокій - зі спокус.

    Блаженна мить.
    Земля обітована.
    Хоч здалеку
    на неї подивлюсь...

    2015


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  29. Володимир Книр - [ 2015.05.19 17:14 ]
    В полях Фландрії
    В полях фландрійських, де імла,
    поміж хрестами мак пала.
    А ми - під маком… І коли
    ревма б гармати не ревли,
    трель жайвора б чутніш була.

    Ми - мертві нині, та жили
    ще вчора… вчора ще були
    посеред вас… Та ось лягли
    в полях фландрійських.

    І там на нас імла лягла…
    Та, брате, не хили чола!
    Від маку світоч запали!
    А не подужаєш імли,
    то встанем ми, де мак пала
    в полях фландрійських.

    2015



    Рейтинги: Народний 5.42 (4.91) | "Майстерень" 5.5 (4.92)
    Коментарі: (5) | "In Flanders Fields"


  30. Роксолана Вірлан - [ 2015.05.18 16:31 ]
    Ротація ( в орбітах честі)
    Стою у травні по коліна!
    Пливу по вінця у весні,
    де в океані стебелиннім
    ромени млостяться рясні.

    Червоні лодії маківок
    гойдають зоряну пергу,
    а я до тебе йду скрадливо
    крізь розволошінь колихку.

    Злетить із мене птахом льоля,
    із тебе - рваний камуфляж...
    Ти пахнеш димом, сонцем, болю
    зашитим шрамом, пахнеш баж...

    бажанням вичеканим ревно -
    такого, люди, - Бог боронь!
    росте любисток в неба древні
    із -під огню твоїх долонь.

    Чи місяць мамонтовим бивнем
    гепоче в ночі шкарлупу?
    Чи то так серце б"ється дивно,
    як в сіті зловлений шипун?

    І паде збруя в темний паділ,
    утома висохне на жмих,
    сльозу сховаєш у лататті,
    в моїх - у косах золотих.

    І будe прим"ятa отавa
    стогнати солодко...дурман.
    Під знаком Регула зоставим
    назавше полюбовний бран.

    Ми ще у травневі обоє -
    дарма, що згірчиться весні,
    Щo зв"яже лентою набоїв
    війна маркітна - перший сніп.






    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  31. Олена Кримнець - [ 2015.05.17 00:31 ]
    Дід Миколай
    Он повагом ранок на пашу займає корів
    І сонячні линви у церкву впинає в заріччі,
    А дід Миколай, розколошкавши хмари вгорі,
    Вудильном рибалить у небі і рибу не лічить.

    «Пощо забарився?» - Параска на березі жде,
    Бо ніч розпилила вже сяєво зір, наче обніж.
    Не чує Микола, пливе у човні туди, де
    Господь прочиняє йому райську браму нарозтіж.

    2015


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  32. Вадим Василенко - [ 2015.05.16 13:32 ]
    ***
    Дівчино в білому, блякне видіння сумне,
    Дівчино руса, занурені руки у воду,
    Він не пізнає, не знайде тебе, не збагне,
    Він конокрад, змієлюб, посіпака чи злодій.

    Купиш у нього, чи впросиш на віру, у борг
    Краму, кохання, чи вічності, може, розлуки?
    Він же обдурить, обкрутить. Кохання чи торг –
    Що лихвареві? Аби хто узяв на поруки.

    В посаг – дівоцтво, в заставу – тонке полотно.
    Він же невірний, самітник, чужинець, пропащий.
    Дівчино руса, далеко, надривно, давно…
    Сам я не свій. Та не знаю, кому із нас важче.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  33. Вадим Василенко - [ 2015.05.16 13:46 ]
    ***
    Два пагорби звелись за виднокрай
    І на собі тримають кволе небо.
    А ти ростеш. Як біль росте від тебе
    Прозора сутінь. Тінь досвітніх зграй
    Повільно плине. І навкруг мовчання

    Вбирає в себе простір, як у тьму
    Ліси древлянські, що дрімають рано.
    Озветься раптом у досвітнім храмі
    Півсонний звір… У пущу цю німу
    Іде людина з луком і саквами.

    Ясніє зір. І в стовбурах дерев
    Світліють предків незникомі лики,
    Бо спогади про ратну смерть велику
    Шепоче гілля вільге і старе,
    Щоби у цім пустищі залишитись.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Прокоментувати:


  34. Мирохович Андрій - [ 2015.05.09 17:46 ]
    за рікою, в затінку дерев
    померти можна від цирозу в сорок
    або коли тобі двадцять і випадаєш з вікна
    чи в детепе або в старості оточеному внуками
    коли в тебе деменція і плутаєш імена
    дітей з іменами святих і всі однакові
    білі і чисті як лікарняна стіна
    кожна смерть переконлива
    в кожній свій чар і доцільність
    лише не ця
    лише не смерть в тіні териконів
    у запилючених степах
    коли згадуєш призабуті молитви
    втискаєшся у прогрітий ґрунт
    коли не хочеш бути генералом
    і ревно жалкуєш що не птах


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (13)


  35. Тетяна Кльокта - [ 2015.05.09 13:37 ]
    * * *
    Переливаючи з порожнього в пусте
    І повертаючи з пустого у порожнє,
    При ділі може бути всяк і кожен.
    І діло те нехитре і просте.

    А можна брудом плеснути в лице,
    Бездумно, без жалю, беззастережно,
    Або штовхнути камінь обережно
    На голови із даху – от і все…

    Я не скажу відверто слів хули,
    (Хоч, може, й слід): мене цьому не вчили.
    І не помщусь. Збираю рештки сили
    І все прийму – від ватри до золи.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  36. Уляна Яресько - [ 2015.05.08 20:45 ]
    Наболіле
    Мете травневий цвітопад,
    У серці - справжні заметілі.
    Сміюсь і плачу невпопад,
    Зів'яли крила скам'янілі.

    Раніше мрії щовесни
    Мене ловили у тенета.
    Гадала: знову від краси
    Я очманію, але де там!

    Дурманно проливним дощем
    Закрили світ мені вуалі.
    Спочину за твоїм плечем...
    А далі?.. Все одно, що далі!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (3)


  37. Таїсія Цибульська - [ 2015.05.04 23:07 ]
    Дорога до тебе
    Дорога до тебе,
    мов стежка до храму,
    мов хтось режисує
    набридливу драму.
    Невдалі сюжети
    нудні до задухи!
    На сцені акторка
    заламує руки!

    Дорога до тебе,
    мов стежка до Раю -
    ніколи не знАйдеш,
    не дійдеш до краю!
    Та знов репетируєш
    завчені ролі,
    немов приміряєш
    украдені долі.

    Молитва до тебе -
    комедія й драма,
    літають за вітром
    буклети й програми,
    незграбні актори,
    незіграна п'єса,
    де ти - вже не принц,
    та і я - не принцеса.

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  38. Василь Луцик - [ 2015.04.25 18:59 ]
    До мови
    (Пересмíх, передзвíн, переле́т)…

    Я тобою співатиму – можна?
    Ти художник, музи́ка, поет.
    Ти бува і проста, і вельможна.

    (Передзвін, перелет)…

    Ця ранкова чарівність дубів і тополь:
    золоте і багряне – червоне, червоне!
    Моє серце ніколи в тобі не схолоне!
    Я тобою молитися буду – дозволь!

    Ще шумлять у тобі і Дністер, і Дніпро.

    (Пересміх, перелет, передзвін)…

    Я тобі подарую і душу, й перо!
    Бо з проклятих руїн солов’ю навздогін
    ти летиш до нових перемін!

    (Перелет, передзвін)…

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.42) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  39. Світлана Мельничук - [ 2015.04.23 21:23 ]
    ***
    Весняна повінь на дворі.
    У серці - сніжно.
    Щось надломилось у мені,
    Яка там ніжність.

    Зима, що плаче від образ,
    Іще помститься.
    Такий влаштує "парадайс"*,
    Як розлютиться!

    Я ж наче "вибухну" ось-ось
    і теж не цвітом.
    Якого змагу забаглось
    Мені зі світом?

    Відколи час - по інший бік
    Не мій союзник.
    Скрадався, тихо падав сніг,
    Мов підлабузник...

    2015


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (8)


  40. Ігор Шоха - [ 2015.04.18 21:04 ]
    Утрачені клейноди
    І сотні раз не зайве нагадати,
    і повторити тисячі разів
    упертому союзникові «брата»
    про обереги наші і пенати
    у ролі узаконених богів.

    Історія виховує народи,
    аби при перначі і булаві
    обороняти рубежі свободи.
    Але чому Богданові клейноди
    підніжки брата віддали Москві?

    Або – чому олігархічні клони
    їдять чи не пташине молоко,
    а резиденти п’ятої колони
    і досі віроломно і... законно
    командують у армії полком?

    Чи не тому ми босі, голі, темні,
    глухі і виявляється – німі,
    що й досі наші вибори таємні
    відповідають одіозній схемі,
    дарованій Росією Кучмі́?

    А може треба пильно подивитись
    на кожного, хто ратує за те,
    аби на Україні посполитій
    були фальшиві символи зужиті
    і не сіяло сонце золоте?

    Нема пророка у своїй вітчизні.
    І нібито шануємо дідизну,
    але – у віковічній боротьбі
    у гімні, закликаючи до тризни,
    із прапором, опущеним донизу,
    і з тризубом
                       коротким
                                        на гербі.

                                                 04.2015


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.93)
    Коментарі: (4)


  41. Лідія Дружинович - [ 2015.04.16 21:38 ]
    * * *
    Крокуси задивлені
    В небо синє-синє.
    Березень посріблені
    Відчиняє скрині.
    Наповняє щебетом
    Кожен кутик світу,
    Ділить всім по крихітці
    Проскурку від літа.
    Бджоли облетілися,
    Вулики - як храми.
    Цілував березі лик
    Спраглими вустами.
    Грає на одній струні
    Цвіркунець завзятий.
    Примостились на вікні
    Сонячні зайчата.
    Впізнаю з півпогляду
    Пектораль любові.
    Гріють душу спогади
    Й котики вербові.

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (6)


  42. Тетяна Бондар - [ 2015.04.09 19:30 ]
    ****
    Є різна проба золота у душ.
    Є різна проба срібла.
    Різна мідь.
    Сорт каменю.
    І глибина багна…
    Ми різні, але нам усім болить…
    І перша, і остання в світі мить –
    Лише одна.

    Ми всі прийшли, щоб витримати пробу.
    Зростить любов.
    Вподібнитися Богу…
    Відчути крила - і піти за Час…

    Та сліпота просочується в нас.
    Заходить в очі, в серце, у думки –
    І золото міліє в срібняки,
    Згасає в мідь,
    у камінь,
    у пісок…
    і залишається один маленький крок…

    …В цю мить згадай, що кожному болить,
    і що життя в одну згорає мить,
    і буде Суд, який не зупинить…

    9/04/15


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (4)


  43. Богдан Манюк - [ 2015.04.06 11:46 ]
    *****
    Старе кіно – виткі в оману сходи.
    Під руку мовить вечір.
    Хиб павук
    давньосплетіння з темені виводить.
    Нашестя ліній. Бачиться – з розлук.
    Собі впіймаєш ту розлуку в чорнім,
    що побіліла вже – старе кіно…
    Не спокусися. Не дивись повторно
    на кадри-плями,
    рване полотно,
    замінене й тобі давно екраном.
    На нім очам і зморшкам
    перший план,
    і плівку Бог дає… Коротку? Рвану?
    Останні титри?
    Зблисне твій екран
    у вічному чистилищі.
    Святими
    старе кіно приміряне – в архів,
    куди не помістити невтолиме,
    не вирване тобою у гріхів.
    2015р.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (26)


  44. Ярослав Чорногуз - [ 2015.04.05 22:30 ]
    В солодкім колиханні
    І тихо у п"янких обіймах танем
    Шепочеш, кажучи: «Коханий! Мій!»
    Тону в твоїм волоссі, як у манні,
    Ти ласкою вгорнуть мене зумій.

    Тіла пливуть в солодкім колиханні,
    Навколо – хвилі пестощів самі.
    І ось воно – вулканне вивергання –
    Мій голосе, від щастя занімій.

    У напівсні я це побачив диво…
    Чому ж бо прокидаюся завжди?
    Вертаюся в життя оце мінливе

    Зазнати знов розлуки і біди?
    Повіки так стулилися знадливо –
    О дійсносте, благаю, не буди.
    5.04.7523 р. (2015) Конча Озерна, Півострів Печалі.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  45. Андрій Басанець - [ 2015.04.05 15:48 ]
    * * * *
    де я тебе розлив
    на повечірні села
    розсипав наче сіль
    з ослаблої руки
    уже не буде слів
    ні тужних ні веселих
    лише обжатих піль
    порожні сторінки

    де голос мій лункий
    гукав тебе закляту
    де стерпла далина
    нахилена до вуст
    тобі залишу рій
    самотнього багаття
    і нашого човна
    прозорий переплюск

    де вижаті поля
    тебе до себе приймуть
    півоберту – на гнів
    півоберту – на гріх
    душа як немовля
    розплачеться в обіймах
    і не захоче слів
    бо знає все без них

    2015


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" 6 (5.8)
    Коментарі: (6)


  46. Сергій Сірий - [ 2015.04.05 11:21 ]
    * * *
    Надломлені розлукою
    слова...
    І постіль зібгана
    до розміру подушки.
    На дні душі
    надія нежива,
    бо й з неї ти зняла
    життя останню стружку.
    Сум суне,
    як бульдозер, напролом.
    І ні втекти від нього,
    ні сховатись...
    До вчора ти була
    іще моїм ребром,
    а нині болем стала,
    судним катом.
    Здається,
    що не дихаю уже.
    Твій видих вдихом був
    моїм глибоким,
    Та ти спалила
    подих мій вогнем
    Своїх, як постріли,
    швидких прощальних
    кроків.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  47. Адель Станіславська - [ 2015.04.02 23:12 ]
    Жінка
    Я та, що тримає світ
    у стерплих тремких долонях,
    що губить щоденний крок
    між гуку і суєти,
    життям - навмання убрід
    і аж до зими на скронях,
    вплітає лелійність мрій
    у інші живі світи.

    Я та, що не знає сну
    під склепом повік утоми,
    що завше чатує час
    у плині земних скорбот,
    гаптує життя канву
    любов'ю... і до оскоми,
    до крові із мозолів
    байдужості жне осот...

    Я та, що живе, мов птах,
    з удосвітків і до смерку
    серпанком подоби крил
    спішить обійняти день,
    стоїть на семи вітрах,
    в небес загляда люстерко
    і, молячись, силу п'є
    з його благодатних жмень.

    Я проклята і свята
    слугиня чужої волі,
    і кара, і Божий дар,
    і гострий Митця різець.
    Я мати і сирота,
    жадана й чужа до болю...
    Я та, що голубить світ.
    Творіння його вінець...

    2015


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (8)


  48. Ольга Бражник - [ 2015.03.31 21:42 ]
    Кілька слів про любов
    Ти такий же, як я, тому сльози нічого не змінять,
    Важливіший за принципи всепоглинаючий зиск.
    Так, керманичі - сила, та що в порівняні із ними
    Переляканий світ, що завмер у чеканні грози?

    Ти так само зіщулено видихнеш у атмосферу
    Кілька слів про любов. А подвійна з вершками війна
    Вистигає в холодну. Якесь благодійницьке стерво,
    Збудувавши ковчега, дасть місце на палубі й нам.

    Ми з тобою пліч-о-пліч, немов ті бурлаки в упряжці,
    Сорок років пустелями тягнемо лямку одну...
    Он сорока листа принесла. Пишуть, буде ще тяжче.
    Я вже якось сама тутки. Чуєш, іди на війну...

    13.03.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (5)


  49. Ірина Саковець - [ 2015.03.31 10:16 ]
    ***
    Ці дерева тремтять перед квітнем, немов наречені.
    Птаха шепче лісам, що на крилах у неї весна.
    Оживає ріка, і спасенна вода вже тече в ній,
    та, що знає, здається, усі на Землі імена.

    Сходить сонце над містом, неначе в макітерці тісто.
    У повітрі бринить перший крик молодої трави –
    ти не слухай вітрів, а тим паче – торішнього листу,
    просто вір у життя, як і я, просто вір і живи!

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (6)


  50. Валерій Хмельницький - [ 2015.03.26 16:15 ]
    Ігоріада (поетична пародія) (Д)
    Ігор Павлюк нікого не вбив.
    Хіба випадково мурашку.
    А ще, коли закривав гриби,
    Змолов слимака на кашку.

    Ігор Павлюк розумів повій
    І навіть мову пташину.
    Стати, як Ігор Павлюк, зумій
    І випий за це плящину.

    У нього на пляжі украли труси
    (А, ні, це, здається, у мене),
    А коли гаманцем він своїм трусив,
    Красуні збігались – ой, нене!


    17.03.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (19) | "Ігор Павлюк * * * Ігор Павлюк нікого не вбив"



  51. Сторінки: 1   ...   71   72   73   74   75   76   77   78   79   ...   175