ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олена Ткачук - [ 2011.07.09 11:38 ]
    В пустелі Негев
    Дівчаточко, дівча, за хусткою обличчя…
    Таку прегарну іншу, їй Богу, не знайдеш.
    Таким, як ти, коса, таким коралі личать,
    А ти верблюдів ген пустелею женеш.

    Спекотно, аж хита. Яка отут пожива?
    Хіба травинка де, колюччя, чагарник.
    Скажи, від кого ти це личенько закрила?
    Та ж тут верблюди й камінь, і жоден чоловік!

    А тут така нудьга! Агов! – не чують люди.
    Гукни – і швидше гори, ці гори оживуть.
    Пустелю – хай їй грець! – не доїдять верблюди.
    Жують собі й жують. А що вони жують?

    Чи молодість твою? Чи сльози, чи усмішку?
    А що горбатим їм? Не випростати їх!
    І що до того їм, що підвернула ніжку?
    Що спека й самота, що хустка і жених?..

    Побачила тебе – тепер і не спочину.
    Ці очі, силует… А личко покажи!
    Ну що такого – ти? Я бачу Україну.
    Іде собі й іде, по краю, по межі…

    05.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (13)


  2. Олена Осінь - [ 2011.07.08 16:10 ]
    Провока… тсссс…. :)
    Высади меня здесь!
    Гремуче-взрывная смесь.
    Можешь оставить себе эту ночь на сдачу.
    Будет тебе облом.
    Мешаю абсент со льдом.
    Плачу? О нет, это осень, как дура, плачет.

    Вот я сейчас возьму,
    Одна, и в ночную тьму
    Прямо под дождь. И с размаха ударю дверью!
    Резко и хлестко "нет"
    Брошу, как горсть монет.
    И не проси, ни в какую любовь не верю.

    Можешь себе визжа
    Сжечь об асфальт тормоза,
    Можешь беситься, я даже не двину бровью.
    Гравий из-под колес!
    А может нам лучше врозь?
    И глупый динамик стертым до дыр: "ай лооо-о-о-ов ю".

    Вот, болит голова…
    И я, как всегда, права,
    А ты от меня еще хочешь услышать "сори"?!
    Чувства твои слепы,
    И розы – одни шипы…
    А знаешь, любимый, я давно не была на море.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (27)


  3. Назар Назаров - [ 2011.07.07 03:15 ]
    Замовляння проти лихоманки
    1.

    Ой ти лихоманко що звешся Векла
    що ти зі мною лиха й запекла
    іди на сімнадцяті ліси
    де мова не мовиться
    діти не родяться
    де чорти голосять
    і вовк грає на дірявій діжці
    а вовчиця на реберних гуслах
    що аж кров із жаху в неї загусла
    іди на далекі перелоги
    на сорок восьмі пороги
    де люди не ходять
    де баба безока шкандибає на шести лапах
    дві лапи кістяні дві лапи залізяні
    а дві з каменю
    і носить сімнадцять спідниць шкуратяних
    що з повісельників та з потопельників обдерті
    (через ліве плече) тьху-тьху-тьху

    2.
    лиха лихоманко люта болячко
    покинь мене нарожденого хрещеного
    в люльку покладеного
    дай мені тихо спатки
    іди поза городами напади на хроме котятко
    де котятко проходить
    худоба біснується і по-собачи бреше
    і нявка гребенем вербі косу чеше
    іди надибай розхристану в степу вдовицю
    по-вовчи виє по-собачи гавка
    в руці лопата на нозі вавка
    копає довго копає глибОко
    плює через плече нечистому в око
    ах ти копитИще ах ти хромище
    іди й не вертайся де вітер свище
    де діти не хрещені хати не метені
    коноплі не мочені ножі не точені
    де ополудні за хатою зорі сходять
    і панотець на триногій кобилі
    їде до хліва службу править
    маха веретеном наче кадилом
    хресте стодолу довгим вудилом
    зі споду сам спечений
    зверху посічений
    рогатий чортяка з куркою повінчаний
    (через ліве плече) тьху-тьху-тьху

    3.
    болячко кусюча болячко Аглая
    не знаю чого ти на мене злая
    дітей твоїх віником не лякав я
    родичів твоїх зі світу не зводив
    іди Аглає по шляхах битих
    де люди не хрещені дівки не пещені
    діти невмивані коні не підковані
    де на все стадо один погонич
    і той у нозі безкостий
    а на все стадо один цап і той безхвостий
    замість ока одного дірка
    а в оці другому сірка
    живе отой цап і ніяк не вмирає
    а ти болячко кусюча що звешся Аглая
    ти лихоманко лиха та запекла що звешся Векла
    коли з того цапа сім срібних діж молока медового надоїш
    та ще й восьму діжу конопляного масла
    отоді й вернешся зі своєї неволі
    із сорокового поля
    із тридцятого берега
    куди не приходить свята неділя
    де лежить стара баба немов породіля
    і родить щоночі щенятко щоранку кішку
    та складає в глибоку діряву діжку
    кішка нявка а щеня гавка
    на лобі цицька на сраці вавка
    пів тіла кицька пів тіла нявка
    пів ночі скиглить пів дня балака
    до пупа щеня а там вовкулака
    і він тебе знає тебе пам’ятає
    болячко Векло болячко Аглає
    і пити тобі до скону змилки ночовні
    їсти віхті з зеленою цвіллю
    солити страву чорною сіллю
    сметана стане для тебе смолою
    їж подавися втирайся полою
    от тобі хата з дірявого дуба
    сіль тобі в очі печена жаба в зуби
    (через ліве плече) тьху-тьху-тьху


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  4. Чорнява Жінка - [ 2011.07.05 20:05 ]
    Тире
    Сладко-горька микстурочка,
    жизнь_тире_корректура:
    было «прелесть, какая дурочка!»,
    стало «ужас, какая дура».

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (49)


  5. В'ячеслав Романовський - [ 2011.07.05 15:11 ]
    ЗАГУСНУВ ЗМРОК НАДВЕЧІР У БОРУ...
    Загуснув змрок надвечір у бору,
    Зчорнив дуби, смеречину стару.
    І вже чужого не пускав у гості:
    Корчі присунув і гілляччя гостре.
    Жахав: як зайдеш - волю одберу!

    У ніч оцю тут папороть цвіла.
    А ляк сичав і холодила мла
    І заповітну квітку не дістати,
    Що обіцяла і любов, і статки,
    Й до пралісу сміливця привела.

    Жаринка цвіту блиска, як вода,
    Чи невгамовна білочка руда,
    Бо невловима - в руки не схопити,
    По пущі водить, меркне від гонитви...
    А за спиною дихає біда...


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.64)
    Коментарі: (8)


  6. Наталія Лазука - [ 2011.07.05 13:35 ]
    ***
    Мені ця вечеря солодка і щира, як спокій.
    Хай давиться воском і світить собою свіча...
    Дивись - наші душі сьогодні над небом високим,
    До повного щастя наповниться місяць і час.
    До рук і до горла підкотиться хвилею літо.
    Сміятися хочу. Повітря лоскоче й болить.
    П"янка матіола бентежить прочинені вікна.
    Це літо, коханий, зриває пронизливу мить...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (4)


  7. Женя Бурштинова - [ 2011.07.04 17:33 ]
    @@@
    Твій голос повертається до мене, -
    Скуп спогадів чи просто мій каприз?
    А, може, тінь прочитаної книги?
    Чи пам'ять у білбордах із реприз?
    Те марево, що зіткане з озону,
    До послуг серця надане маною?
    Прогноз на сонце, зісланий дощами,
    В ту повість, що просочена не мною...

    04.07.2011





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (25)


  8. В'ячеслав Романовський - [ 2011.07.04 14:35 ]
    ЯКЩО МЕНЕ ЗАБУДЕШ ТИ...
    Якщо мене забудеш ти -
    А час уміє все стирати,
    Нівелювать заслуги, втрати,
    На всьому ставити хрести, -
    Не смій любов мою картати,
    На волю краще відпусти!

    Не хочу вірити, що ти
    Вуста мої забудеш, очі.
    У них - і дні твої, і ночі,
    І хміль, і крила висоти.
    Невже відчути знов не схочеш
    В чуттях сердечних гостроти?

    Що покохав тебе, прости,
    Як і за те, що ти любила.
    Безжальна кривда все згубила:
    Спалила зоряні мости,
    Підрізала любові крила,
    Щоби не прагнула рости.

    Тепер між нами даль глуха,
    Ріка з крутими берегами,
    І не музИка бере гами -
    Недоля чорна і лиха...
    Але ж любов живе з богами -
    Її надія колиха!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.64)
    Коментарі: (15)


  9. Ярослав Нечуйвітер - [ 2011.07.03 08:38 ]
    МОВЧУ
    Забракло слів.
    Щемить –
    а я мовчу.
    Запалюю свічу
    і медитую.
    Щоб імені
    не згадувати всує –
    сумую під Вівальді
    і гірчу…

    Студене небо
    хмуриться кошлато.
    Громів розкати –
    вісники грози.
    Мольфари вміють
    зречено чекати
    на зимних скелях
    пагонів лози…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (24) | "Vivaldi"


  10. Тетяна Роса - [ 2011.07.01 03:27 ]
    Хижачка
    От і все… я знову не при ділі.
    Ох, до біса ненадійна сильна стать.
    Майже упритул була до цілі,
    Чорну сукню вже збиралась замовлять…

    Так мурчав: «Улюблена кобіта,
    Забирай моє майно, і серце, й хист».
    Обіцяв відкинути копита,
    Та відкинув… усього лиш тільки хвіст.

    Ну яка мені від цього користь?
    Хвіст в руці, але «покійничок» утік.
    Це таки пригнічує бадьорість
    Й натякає на не зовсім юний вік…

    Та нічого, я іще нівроку,
    У порядку ще і вигляд, і хода.
    Уполюю декількох… Он збоку
    Перша жертва, як сорока, погляда…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (25)


  11. Леона Вишневська - [ 2011.06.30 14:37 ]
    Halo
    Сьогодні слухала серцебиття птахів
    під фото Пола Маккартні з цигаркою між зверхніх,
    промовисто впертих пальців.

    В голові застряг твій рельєфний відступ,
    голий, змащений кунжутним смальцем.

    Я не знаю для чого існують ночі, в яких губиться
    нижня білизна і збивається ритм серця...
    Розріж мене навпіл, наче стиглі, пружні томати,
    і у солоній воді замочуй, поки я не затерпну.
    Дай мені свою долоню, я за неї буду триматись.
    Навіть, коли боляче, навіть,якщо нестерпно.


    Я, наче Пізанська вежа, вивертаюсь дугою
    тобі на груди,
    волосся цупким мереживом обплітає шию.
    Звичайний будень
    перфекціоністки...
    Наводжу лінзою пластмасового ока
    відверту різкість.
    Щоб він вкотре насупив носа і приречено запитав:
    -Ну в кого ж ти така вперта?
    Ця дискримінація, здається, таки расова.
    Я темношкіра, запечена сонцем жінка,
    яка заради тебе ладна померти!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (2)


  12. Магдалена Чужа - [ 2011.06.27 14:46 ]
    ***
    Спливає день твоїм нічним портретом,
    Я знов дивлюсь в прозоре полотно,
    Розіб'ю біль без сумнівів, дощенту,
    Тепер повинно бути все одно.

    З-перед очей твоїх у свій прихисток,
    Де не знайде кошмар бодай хоч тінь.
    Я ще прийду в твоє осіннє місто,
    На перехрестя інших поколінь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (7)


  13. Маріанна Кіяновська - [ 2011.06.26 23:56 ]
    ****
    Нагота твого дому, в якому усього по парі, -
    Це моя нагота, що у домі твоєму настала.
    Ми з тобою ступали (немов проступали) по хмарі.
    Хмара в небо вросла. Хмара корінь пустила.
    Розтала…
    Залишилися грона і кетяги - темні і винні.
    Ми допили вино і заснули, щоб більше не спати.
    Я благаю тебе, розкажи своїй Чорній Людині,
    Що у мене є Чорна Пресвітла Господня Мати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (2)


  14. Софія Кримовська - [ 2011.06.25 21:24 ]
    Коханка
    Душа забилась у куток,
    трусила тіло лихоманка.
    Гули рої чужих думок
    і слів чужих:
    - Диви, коханка…
    Коханка. Господи, прости
    і сили дай минути море
    образ людських:
    - Шановна, ти
    хоч би соромилась. Бо горе…
    Слова-плювки. А ноги йдуть
    провести тіло ув останнє.
    Коханий мій, чого у путь
    не взяв мене?..
    Сніжинки тануть…
    На перехрестях вже весна.
    В кімнатці нібито тепліше…
    Чи відав ти колись, чи знав
    що у раю зависне тиша?
    Ти в ніч пішов останній раз:
    - Я вранці повернусь навічно…
    Хто знав, що послизнеться час
    і ти навіки стулиш вічі?...

    Забилась у куток душа.
    І тільки тінь і хрест могили…
    І поховали, і спішать
    в авто…
    Одна вона на схилі.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (39)


  15. Олена Осінь - [ 2011.06.25 09:53 ]
    Ілюзія цитринового спліну
    Невже
    Етюди в запалі вохри,
    Прозорий щем цитринового спліну,
    І тиха світломузика згори
    На наші дві містично-довгі тіні
    Самотні, рідні.
    По бруківці снів,
    Барвистою мозаїкою раю.
    І диво срібнокриле з рукавів
    У небо.
    Я тебе кохаю…
    І ти. Мене.
    У теплих ріках сліз.
    Цей блюз –
    Імпровізацій білі ноти.

    Осінній мій гіркий алкоголізм…

    (Невже?!...
    Ти кажеш, що ми так і не зустрілись.)

    Нудота.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (32)


  16. Борис Бібіков - [ 2011.06.24 23:58 ]
    ***
    озирнися: ці дні – закоркований в пляшці бриз,
    кораблі, що пливуть у небо, з очей пролите
    в нім губитися, мов коліщата старих валіз,
    в нім по яблучнім сліду котитися закрайсвіту

    це населене літо: солона вода доріг,
    живоплети будинків, настояна хмарна вовна
    це слова, що віддав, хоч так довго зимі беріг,
    хоч так довго боявся, що час віддавати сповна

    ти все чуєш: дроти й октави високих вольт
    до залізних судом у завішаних сном вагонах
    і горбатий ліхтар запрацює від сі-бемоль,
    залізничник зганятиме з прерій залізних коней

    щоб зірвались галопом: лиш курява – на перон,
    лиш затиснений у віконцях на згадку місяць…
    лиш розтоплені дні, що спливуть із соснових крон,
    і вростатимуть в сни, і проситимуть: озирнися


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (16)


  17. Марина Єщенко - [ 2011.06.23 12:33 ]
    Настроєве (четвер)
    я ж тобі, любий, щопонеділка борщі,
    я ж тобі, милий, вранці у ліжко каву!
    може, гаряча та кава, то не мовчи,
    може, у чашку налити - то інша справа...

    лиш би, коханий, хотілося і моглось,
    лиш би, мій сонячний, діло дійшло до діла...
    може, зварити в четвер поза чергою борщ?
    доки ще кава у турці не вся скипіла...

    23. 06. 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (24)


  18. Ольга Бражник - [ 2011.06.22 21:52 ]
    Імпресії
    Була як ніч душа моя,
    Бувало й гірше, mi fa male…
    Che bella cosa – то не я
    Думки за хвостики тримаю!
    Відхилення всього лише
    Два градуси одна мінута,
    А прірва нездоланна вже..
    О, cara mia, benvenuto
    До ніг ганебного стовпа…
    Робитиму, innamorata,
    Тулупи, фуете і па
    До вже сьогоднішнього ранку
    Па…
    Купа лушпайок від слів,
    Eх, жаль – всього не домовчала:
    Не знала як, а ти – не смів…
    О, bella, ciao-ciао-ciaо...

    10.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (8)


  19. Ольга Бражник - [ 2011.06.22 14:34 ]
    Тисяча і одна
    Ці рухи навзаєм, ці рукоплетіння тіл,
    Ледь чутно на вушко палаючий хіттю подих:
    - Це просто так вийшло, я сам того не хотів...
    - І я не хотіла. Біда ж бо одна не ходить...
    Бузкове безумство - парфумами Жіванші,
    Трансляція наживо - ледь не на всіх частотах,
    Натільні хрести розміняли на бариші,
    А бач як... Нічого і не додалось, достоту.
    В ті ночі, якими так повен вчорашній флер,
    Душа виростала із тіла - до Дивосвіту.
    О, руки! Кого обіймаєте ви тепер?
    Не сміти!

    22.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (29)


  20. Марина Єщенко - [ 2011.06.22 12:43 ]
    обіднє (літературна пародія)
    боялась кричала ховалась... дверима замками
    вмикала ТБ, щоб не чути тебе такОГО (!)
    скелети у шафі, а в тебе - коштовні роги
    ще мить - і зірвéш мої двері цими рогами

    а я ж тебе вранці у полудень і під вечір
    під джаз під Висоцького... і під "Бутирку" часом...
    та раптом в повітрі запахло згорілим м"ясом
    і я спакувала в "клітинкові" сумки речі

    і доки японську вивчають малі сейлормунки
    я матом добірним ганяю твоїх покемонів
    от тільки нявчать вони дико і невгомонно
    і сонце спітніло і хтиво вмиває руки...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (91)


  21. Марина Єщенко - [ 2011.06.20 00:54 ]
    * * *
    Нахилюсь, поцілую ніжно…
    Може, ти й не помітив, любий:
    Це не я біля тебе в ліжку,
    Не мої шаленіють губи,
    Не в моїх у словах грайливих
    Така збуджена… перевтома…
    Це не я вся така щаслива,
    Й тіло терпне від тебе й ломить…
    Може, любий, ти не помітив,
    Та у ліжку з тобою – інша.
    Не судилось тебе зустріти…
    Нещаслива – чи щасливіша?!!

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (23)


  22. Василь Кузан - [ 2011.06.17 08:05 ]
    Я прийшов тебе перемогти
    Я прийшов тебе перемогти.
    Спокій твій розхлюпати у склянці
    Розіп’яти сонце на фіранці,
    Висипати сумніви на сніг.


    Я прийшов тобою прорости.
    Обміняти сни твої на дії,
    Вилити на груди, плечі, вії
    Поцілунків збурений потік.


    Я прийшов замучити тебе.
    Випити твою отруйну м’яту
    І тебе, божественно зім’яту,
    На руках по світу понести.

    1997


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (49)


  23. Назар Назаров - [ 2011.06.16 10:13 ]
    Із "Архівів міста Ура"
    Ніхто з коханців так не обійма,
    як мертва мова, давня і німа.
    Бо шепіт речень, звуків її хруст
    злітають хижо із холодних уст,
    в людських легенях запирають подих,
    убивцями стоять на темних сходах.
    І юнаку, що досконало вивче
    її звучання чарівне і вбивче,
    вже до життя усі шляхи закриті,
    і він шепоче мантри на санскриті,
    він неживий, бо він давно помер,
    мов клинописний глиняний шумер.
    його душа, містична і похмура,
    похована в архівах міста Ура,
    йому тепер ніхто не доріка,
    клини виводить впевнена рука,
    збудовано із глини древній мур.
    Стоїть велике місто, мертвий Ур.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (11)


  24. Олена Осінь - [ 2011.06.15 13:00 ]
    Здолаю відстань
    Залишились підказки – нечутні, легкі сліди
    У весняних калюжах, на росах у конюшині,
    В тополиному пусі обабіч шляху. Один
    Ти пішов надвечір’ям в ясній сутінковій сині.

    Дожену, перестріну! У мене ж стонадцять сил!
    Розливається полем очей твоїх мудрий спокій.
    За мовчання, байдужість, за осуд мене прости.
    Бути поряд хотіла… – Завжди не ставало кроку.

    Полетів… Невагомо. Розвіяв кульбабам чуб,
    Як мене вчив – рожево – розвів аквареллю захід,
    Вже за обрієм десь запалив межи зір свічу.
    В мене крила лелечі...! – Завжди не ставало змаху.

    Наче вузлик на згадку – шумить твій розлогий сад,
    Вишні-шпанки у кронах, як жар, червоніють знову.
    Ріки часу ніколи, на жаль, не течуть назад,
    Та я спробую, тату, цю відстань здолати словом.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.58)
    Коментарі: (25)


  25. Чорнява Жінка - [ 2011.06.14 16:39 ]
    Степень распада
    Снова закопана Троя,
    и степень распада
    можно измерить жарою
    близости ада,

    в сны заползают уроды
    в одеждах овечьих,
    что-то мычат о породе
    о человечьей,

    проснешься, а в мире опять
    разборки, теракты.
    и некому в трубку сказать:
    «Мама, ну, как ты?»

    2010



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (23)


  26. Раїса Плотникова - [ 2011.06.13 17:31 ]
    ***
    Сонце заснуло на комині,
    Пес його ніжно - лизь...
    Поет рубає до дровітні
    Вірша свого на хмиз.
    В діжці втопилася темрява,
    Хрущ убивався на склі...
    Душа, ти куди по темному? -
    Вип'ють хмільні солов'ї.
    Мрії ночують з лихвариком
    Слово шуга, мов кажан,
    Притчу заманюю пряником,
    Ту, що не доказав...
    Роги покручено місяцю,
    Серце зірвалось бігма,
    На зойк солов'ї бісяться,
    Цілує взасос пітьма.
    Думи сягнули горішнього -
    Поговорити б на сам...
    Тільки цю ніч у Всевишнього
    Віддано солов'ям.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  27. Роман Голіней - [ 2011.06.13 11:14 ]
    Наша сторона
    У рідній нашій стороні
    знов все як звично:
    Черешні плачуть на гіллі
    Червонолично.
    Криваво плачуть на гіллі
    черешні соком,
    А в неба щоки голубі
    І жовте око.
    Жінки гадають на врожай,
    на зміну влади,
    А під горою молочай
    доцвів до зваби.
    Цвітуть сади, картоплі цвіт
    Вже не колгоспний,
    А щоки неба голубі
    Гір носик гострий.
    Усе як звично, як завжди
    і лиш черешні
    Кривавлять інколи сади,
    і дні прийдешні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  28. Леона Вишневська - [ 2011.06.09 19:31 ]
    bellissima!
    Я сповідую Сицилію апельсинами й довгими вулицями,
    що розплелися ,неначе волосся, милями.
    Витонченими вилицями
    тріснутих навпіл будинків.
    Гамірними агоніями фруктового ринку,
    білосніжними простирадлами на розлогих балконах, тихим світлом
    гасових ламп в оселях.
    Ілюзорним, невагомим ритмом,
    виноградниками, що проростають на стелях.

    Я, ніби бруківка, дихаю твоїми ногами посеред околиць Палермо.
    На зенітну плівку, майже гола, знімаю сльози ,заливаючи їх у термос,
    щоб вони зберігали тепло.
    Замовляю в найближчій до серця таверні
    пасту Ді мандорле, полощу Марсалою горло.
    Пересипаю себе, ніби розбите скло.
    Змочую у вулкані язик...такі відчуття, наче його запхнули в розетку.
    Я знеструмлена
    і мій божевільний крик розбудив сонну, надчутливо збуджену Етну.
    В душі добре старе італійське етно.
    На столі ідеальні серветки.
    Витираю ними вуста від стиглих томатів.
    Залиті лимонним соком тигрові креветки,
    розкидані днями пазли. Їх треба в єдине зібрати.

    Я сповідую Сицилію. За всі гріхи вона буде прощена.
    Омита солоними хвилями, зцілена святими любові мощами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (11)


  29. Леона Вишневська - [ 2011.06.09 15:35 ]
    Капітулюю.
    ...капітулюю,
    як намакіяжена стара руда богема,
    не їм і не сплю я.(?!)
    барахлять всі радари та внутрішньовенні схеми...
    я носила на пальцях перстені
    бутафорні,звичайні.
    щоб свої прагматичні мігрені
    втопити у ванній (негайно ж!)
    я вдягалась частіше у чорне,
    щоб здаватись насправді худою...
    та мало хто знає,що "рятівне" чорне
    повнить і зливає з юрбою.
    єдине у чому мені пощастило-

    голос.
    коли б і про що я не говорила,
    усі прислухались до мене навколо...

    а потім,цей згубний і хтивий потяг,
    що приводить до ліжка.
    зранку прокинулась,а на серці протяг...
    хильнути б міцного,не багато.
    трішки.
    ...капітулюю.
    чуєш?ти спиш,та не сплю я.
    і холодно так,аж судомить душу.
    ти в неї плюєш,
    а любов моя сушить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (4)


  30. Зоряна Білоус - [ 2011.06.09 12:10 ]
    ПАВУЧОК
    Снив і мріяв павучок
    Вклавшись зручно на бочок,
    Милувався на хмаринки,
    Розгойдавши павутинку:

    От би сонце-золотаві
    Ниточки із неба впали,
    Я б, хвилиночки не втратив,
    Пряжу намотав для хати.

    І як майстер ткацьких справ,
    Дім-світлицю виплітав.
    Затишну, теплом осяйну,
    Тільки справа ця загайна!

    Снив і мріяв, обрій гасне,
    День скресає так невчасно.
    Майже вже довершив справу,
    Тільки було це в уяві!

    06/2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  31. Андрій Мирохович - [ 2011.06.08 11:25 ]
    ***
    Життя не зовсім порожнеча,
    порожня пляшка і порожнє ліжко,
    і божевілля зовсім близько,
    а за вікном кричить малеча.
    Геть, геть іди, не треба, музо,
    ти не займай мій гарний ранок,
    я краще вже під церквою з картузом
    збиратиму копійки на сніданок.
    Життя не зовсім порожнеча,
    порожняя пляшка і порожнє ліжко,
    а за вікном кричить малеча
    якій на ковзанці так слизько.

    2001 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (7)


  32. Юлька Гриценко - [ 2011.06.07 17:08 ]
    Я не та
    Я не та, що колись зазіхала на світ.
    Я не та, що хотіла безсмертя і сили.
    Я мов звалений пострілом звір
    Намагалась померти красиво.

    Я не та, чиї крила просились в політ.
    Я не та, в кого з радості виросли крила.
    Я лиш грудка на дотик сухої землі
    Я благала, щоб просто полили.

    Я не та, що гортала сімейний альбом.
    Я не та, що оплакала всіх, хто не поруч.
    Все ж я знала, що десь живе Бог,
    Все ж я чула, як він щось говорить.

    Я не та, що за щастям пройшла крізь світи!
    Я й чверть віку не встигла прожити!
    Божевільна і вільна, і, Боже, прости,
    Що життя не навчилась любити.

    07.06.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (5)


  33. Олександр Комаров - [ 2011.06.07 14:38 ]
    Полтава. О.С. Пушкін. Посвята
    Тобі – та слово ліри темне
    Чи вуха милого сягне?
    Душею скромною напевне
    Чи зрозумієш ти мене?
    Або посвята ця поета,
    Як і колись його любов,
    З рядками давнього сонета
    Мине твою увагу знов?

    Так упізнай, принаймні, звуки
    Бувало, дорогі тобі -
    І думай, що в часи розлуки,
    В мінливій радості й журбі
    Твій світлий сум, твоя гординя,
    Слова, ніколи не чужі,
    Єдиний скарб, одна святиня
    Одна любов моїй душі


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.12)
    Коментарі: (18)


  34. Ольга Бражник - [ 2011.06.05 22:56 ]
    ***
    Ти надзвичайно лагідна і ніжна,
    В очах – свята наївність від небес,
    Твоя голівка повна істин книжних,
    Білявий чуб - бубновий інтерес...

    Різниця в суті планів і реалій
    На те й існує, що поки живеш –
    Блефуєш в гурті псевдолібералів
    В надії на кінцевий роял-флеш…

    І ось душа в ломбарді на полиці,
    А попит на уживані тіла
    Давно побив рекорди всіх позицій
    Добра і зла

    05.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (9)


  35. Адель Станіславська - [ 2011.06.03 10:56 ]
    Спогад дитинства
    Між тепла і літа,
    як солодко спала,
    ніченька ласкаво
    сон мій колихала,

    що його сплітали
    мерехтінням зорі
    прядивом тендітним,
    ніжно і прозоро.

    ...Розбудила тиша
    лагідно, як мати:
    "Уставай, дитино,
    сонечко стрічати".

    Нічка відступала,
    ранком засіріло,
    обізвалась пташка
    сонно і несміло...

    Як здіймалось сонце
    із-за рогу хати -
    босими ногами
    бігла зустрічати.

    Босими ногами,
    юною росою...
    Вперше милувалась
    дивною красою.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (22)


  36. Юлія Зотова - [ 2011.06.01 00:01 ]
    Летним утром
    В прохладе винницких каштанов,
    когда они расстелят тени,
    не поленюсь, и утром встану,
    перед тобою на колени.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (46)


  37. Женя Бурштинова - [ 2011.05.31 14:14 ]
    Віршик про всяк випадок
    Якщо завтра почнеться без мене,
    Я засну в мріях зірваних квітів,
    Відірветься оте безіменне
    У стрічках із останніх привітів.
    Якщо завтра почнеться без мене,
    Я зійду вище тих синьогір
    І залишиться в буквах пройдЕнне,
    Що лягло між рядків на папір.
    Кожен вечір продумую день,
    Проглядаю в думках незбагнЕнне,
    Як востаннє вслухаюсь пісень, -
    Може завтра почнеться без мене...
    31.05.2011



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (28)


  38. Анатолій Клюско - [ 2011.05.31 12:23 ]
    Пустка
    Померла хата. Тихо так.
    Бабусю провела... і вмерла.
    І всох за хатою вишняк,
    Й стара верба сльозину втерла.

    І одчайдухи бур'яни
    Понаповзали, мов гадюки,
    Від них подвір'я боронить
    Вже не могли трудящі руки.

    І так ятрила і пекла,
    Велінням часу - хулігана,
    На тілі рідного села
    Нова, вже незагойна рана.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (11)


  39. Аліса Гаврильченко - [ 2011.05.27 19:11 ]
    Художнику
    До вишневого видиху «Ах»,-
    Де співатимемо алілую,
    Блідні губи твої зацілую
    До Геєни у синіх очах.
    До Голгофи... Диявол і Бог
    Позiхнуть, бо Ліліт я і Єва.
    Пізнається в торнадо чертог
    Та під вітром – стожильні дерева.
    У засніженій – скільки віків? –
    Ти узрієш горі - хай запізно,-
    Як окреслиться лик, що горів,
    Мої риси, в погордi залiзнi.
    Висотою до інших планет
    Намалюєш вулкан на мольберті...
    Як життя – до повільної смерті,
    Зацілує тебе мій портрет.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (6)


  40. Олександр Комаров - [ 2011.05.27 13:18 ]
    Ліловий негр
    (переклад з О.Вертинського)

    Де Ви тепер?
    Хто Вам цілує пальці?
    Куди пішов Ваш китайчатко Лі ?
    Здається, Ви тоді любили португальця,
    Чи подались з малайцем на Балі?
    Останній раз я бачив Вас так близько.
    В сплетіння вулиць Вас помчав авто.
    Приснилось, що тепер в притонах Сан-Франциско
    Ліловий негр Вам подає манто.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.12)
    Коментарі: (21)


  41. Зоряна Ель - [ 2011.05.26 19:20 ]
    **
    горять латаття келихи
    ні шереху ні шереху
    а сонце у човні
    перепливає озеро
    і місяці - аж сто за ним -
    несуть у кухлі ніч

    і вітер м’яко тулиться
    до оксамиту вулиці
    смарагдових зізнань
    трава біжить соромиться
    калинове коромисло
    візьми й у літо кань


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (19)


  42. Адель Станіславська - [ 2011.05.25 20:12 ]
    Від любові за крок
    Від любові за крок
    простягнути лиш руку...
    віддати
    їй себе до останку -
    із нею так легко іти...
    Між холодних зірок
    десь написана доля
    страждати
    і палити хиткі
    уцілілі довіри мости...

    Час такий нестійкий...
    ось піском витікає
    крізь пальці
    а душа, наче вітер,
    все місця собі не знайде...
    І так часто з-під вій
    капле дощ і стікає
    між п'яльця
    де судьби полотно
    вигаптовує стомлено день...

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (23)


  43. Іван Гентош - [ 2011.05.25 20:58 ]
    пародія « Я вимагаю! »


    Пародія

    Бути роботом файно – фест!
    По цимбáлах “квадрати” й “кýби”…
    Зарядився, контрольний тест,
    І – хоч в пекло, до чорта в зуби.

    Весь поділений. Зона “А” –
    Зверху мозок (прецінна штука),
    Вся у сенсорах голова –
    О, махнула вперед наука!

    Вмить талант віднайде тебе –
    Лиш натúснути кнопку треба.
    А емоції – в зоні “Б”
    (Щось про квіти там і про небо).

    З виду наче усе живе,
    Зносу й втоми не зна й не чує,
    Тільки, вибачте, в зоні “В”,
    Просто знизу…чогось бракує…

    Мало бути, тут поруч десь…
    У непотріб конструктор кинув?
    А хвалився, що я увесь
    Прямо клон на якусь ЛЮДИНУ!

    В пеклі хай – там жахливі дні,
    А якщо попаду до раю?
    Трансплантанта б здалось мені,
    Доробляйте – я вимагаю!

    25.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (27)


  44. Чорнява Жінка - [ 2011.05.22 20:46 ]
    Сага (А. Вознесенський)
    Ти мене на світанку розбудиш,
    на порозі, роззута, заплачеш.
    Ти ніколи мене не забудеш.
    Ти ніколи мене не побачиш.

    Затуливши тебе від застуди,
    я подумаю: «Боже всезрячий!
    Я ніколи тебе не забуду.
    Я ніколи тебе не побачу».

    Цю Неву, що в мурашках усюди,
    і цей шпиль, що багато так значить,
    я ніколи уже не забуду
    і ніколи уже не побачу.

    Не мигаючи, дивляться прямо
    карі вишні, волого-гарячі.
    Повертатись – прикмета погана.
    Я ніколи тебе не побачу.

    Якщо навіть на землю вернутись
    нам ще раз, як Гафіз це призначив,
    все одно нам тоді розминутись -
    Я ніколи тебе не побачу.

    Раптом стане мізерним тутешнє
    наше нерозуміння з тобою
    перед нерозумінням прийдешнім
    двох живих і мари неживої.

    І полине без шансів удачі
    пара фраз, як найвища облуда:
    «Я ніколи тебе не побачу.
    Я ніколи тебе не забуду».

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (49)


  45. Олеся Овчар - [ 2011.05.18 07:53 ]
    Черепашки-спортсменки
    Дві веселі черепашки
    Влаштували перегони:
    За суддю була мурашка,
    Глядачі – малі тритони.

    Хоч було їм трохи важко,
    Та змагалися уперто –
    Дві спортсменки-черепашки
    Подолали більше метра!

    Хоч натомлені – щасливі,
    Перегони вийшли вдалі:
    Бо учасницям вручили
    Найсправжнісінькі медалі.

    Про спортсменок-черепашок
    Гомонять усі відтоді!
    Чи тритонів, чи мурашок
    Розпитайте при нагоді.
    :)
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (14)


  46. Борис Бібіков - [ 2011.05.18 04:08 ]
    караван
    коли в небо впадуть валторни,
    а в калюжах зійдуть зірки,
    місто знову тебе пригорне
    у сипучі нічні піски

    ти забудеш усе, що буде,
    все, що венами протекло,
    попливуть мовчазні верблюди
    крізь пустелю спітнілих площ

    будуть люди іти навшпиньки,
    щоб приспати на мить роки,
    щоб кохатися у будинках,
    намальованих від руки

    щоби дихалось вище й ширше
    крізь повітря прозору сіль…
    і сирі, наче глина віршів,
    сни посходяться звідусіль

    і обступлять тебе півколом,
    мов опалу зорю трава,
    бо на сході світила скоро
    обривається караван…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (12)


  47. Анатолій Клюско - [ 2011.05.16 11:21 ]
    По грані.
    По грані безсоромності пройду,
    Немов актор по тонкому канату.
    Ви тільки не жахайтесь - не впаду,
    Це ж завітав я на кохання свято!

    Тут почуттів не хвиля вже, а вал
    Об цноту Вашу б'ється... Та хлюпоче
    І вилився увесь глядацький зал
    У Ваші (до безумства рідні) очі!

    Тож дотягнусь, згублюсь на царині:
    Тремтливій, ніжній, вищого ґатунку.
    І стануть нагородою мені
    Аплодисменти Ваших поцілунків.

    2005р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  48. Зоряна Ель - [ 2011.05.15 13:10 ]
    Бузкові досвітки
    у сонний ранок випурхне бузок
    зі соловейкової сірої сопілки.
    зібравши роси із нічних стежок,
    запахне травень медом білим-білим.

    і полетять хустки під небеса,
    хустки із кетягами ніжними пухкими,
    змальованими з темперних писань.
    по пір’ячку на юну землю скинуть,

    в зелений шепіт соковитих трав,
    в заплутані тонкі шовкові ноти.
    і зійде зірка світу золота,
    і день весняний догори покотить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (18)


  49. Адель Станіславська - [ 2011.05.14 20:56 ]
    Давай сховаємось удвох...
    Давай сховаємось удвох від всього світу
    поміж пахучими весняними ночами...
    Як облітатимуть сади вишневим цвітом
    густа завіса спуститься дощами.

    У шиби вікон зашепоче нам ласкаво
    про зорі, що вінчали нас коханням,
    і небокраю нами стрінуті заграви,
    народжені у променях світання.

    Полинемо у незабутні наші ночі,
    коли душа захопленням тремтіла,
    а долю піснею нам соловей пророчив,
    якої ми торкалися несміло.

    Давай загубимось удвох від всього світу,
    у пахощах бузку і матіоли,
    і будуть ніжністю серця палкі горіти,
    щоб наші почуття не охололи.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (20)


  50. Сергій Гольдін - [ 2011.05.13 21:30 ]
    * * *
    Приходить час, коли ти відчуваєш,
    Що найщасливіші роки уже прожив.
    Не буде інших спроб і залишилось
    Чимчикувати до останньої межи.

    Що втрачено, те втрачено назавжди:
    Не повернутися, не витерти сльози
    Всім тим, кого образив ти колись.
    А дощ затих і відгуки грози

    Стихають вдалині. Прозорий вечір,
    Як думка, що небесну має суть.
    Ти знаєш все, чого тобі чекати
    У дні, що мудрість і печаль несуть.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (1)



  51. Сторінки: 1   ...   95   96   97   98   99   100   101   102   103   ...   175