ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Останні надходження за 30 днів


  1. Борис Костиря - [ 2026.06.04 12:11 ]
    Перетворення
    Ти біжиш в невідомість, у пустку,
    У ненависть, у магму століть.
    Ти біжиш у незайману пущу,
    У розлогі обличчя столиць.

    Невідомість розкриє картини
    Поза часом і простором нам
    І простягне дарунки невинні,
    Невідомі шаленим вітрам.

    Ти біжиш у основу творіння,
    Там, де лотос дарує снагу.
    Ти простягнеш священні пагіння,
    Що зросли у нещаднім снігу.

    Так постане Адам серед вишень,
    Єва мудро торкнеться лози.
    На крутім і високім узвишші
    Чути гуркіт нічної грози.

    17 грудня 2025


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (3)


  2. Віктор Кучерук - [ 2026.06.04 06:11 ]
    * * *
    Мутні потоки обіцянок,
    Холодний пил розчарувань, -
    Тримаю знов порожній дзбанок,
    Як між ганьбою й честю грань.
    Не мучить зовсім спрага помсти,
    Чи рідних сміх та дружній глум, -
    Лише досада від знайомства
    Мене вганяє різко в сум...
    04.06.26


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  3. Андрій Стельмахер - [ 2026.06.04 02:06 ]
    Переклад пісні гурту the doors - the spy
    Я шпигун у домі кохання,
    Я знаю твоє потаємне бажання.
    Я знаю слово, що тремтить на вустах,
    І твій секретний, глибший страх.

    Я шпигун у домі кохання,
    Я знаю твоє потаємне бажання.
    Я знаю слово, що тремтить на вустах,
    І твій секретний, глибший страх.

    Я знаю все...
    Що б ти не робив,
    І куди б ти не ходив.
    Все, що знаєш ти.

    Я шпигун у домі кохання,
    Я знаю твоє потаємне бажання.
    Я знаю слово, що тремтить на вустах,
    І твій секретний, глибший страх.
    І твій секретний, глибший страх.

    Я знаю все...
    Що б ти не робив,
    І куди б ти не ходив.
    Все, що знаєш ти.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  4. хома дідим - [ 2026.06.03 18:13 ]
    * 103 *
     на злобу дня повістка ця
     хоча її не просять
     усякий знає все і сам
     а втім усім не досить
     на фоні втрат і не до свят
     хмарує дощовиння
     хтось тягне фронт
     брудний полон
     а хтось про щекавицю
     нелох паркується мов бог
     посеред тротуарів
     на зауваження рипить
     а в тебе дерті шкари
     ще молодята спати йдуть
     не пізно і не хутко
     та під під’їздом комітет
     о нарик прастітутка
     сичать · сказати що і як
     ім’я їм легіони
     кугутство як ментальний баґ
     і влада їхня гонить
     в законі
     їм на все плювать
     та й живемо без ради
     бездарно і угарно так
     каттані мій коррадо
     


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (2)


  5. Борис Костиря - [ 2026.06.03 11:09 ]
    * * *
    Я іду у пустельному лісі.
    Мідна тиша самотньо дзвенить.
    Зависає печаль у горісі,
    Ніби втомлена, зморена мить.

    А навколо не бачу нікого.
    Ні душі. Говорю у світи.
    Все принишкло. Ні біса, ні Бога.
    Хтось одвічні розмив береги.

    Розмовляю я з лісом печальним,
    Із березою, дубом, зі сном
    У природі. Мене зустрічає
    Лісовик і частує вином.

    Я не знаю, коли вже покину
    Ці чертоги величні, сумні.
    Тільки музика дивна калини
    Прозвучить у гіркім полині.

    16 грудня 2025


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (3)


  6. Юрій Гундарів - [ 2026.06.03 09:22 ]
    Ієрогліф
    Духовні паролі…
    
Видіння чи сон:
    
дарує ієрогліф

    Мацуо Басьо.

    2026 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (1)


  7. Неоніла Ковальська - [ 2026.06.03 08:28 ]
    Закохані лебеді
    Понад ставом, понад вербами
    Пролітала пара лебедів.
    Як в люстерко в плесо чистеє
    Вони двоє задивилися
    Та й на своє відображення,
    Він - Вона - у ньому красені.

    Одне одним милувалися,
    Крилоньками обнімалися,
    У вірності присягалися
    Та в любові зізнавалися
    На ставочку та й під вербами
    Закохані тії лебеді.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Віктор Кучерук - [ 2026.06.03 07:04 ]
    * * *
    Вуж плазує на городі
    І городину не шкодить,
    А ось курка при нагоді
    Поклює коренеплоди,
    Повисмикує розсаду
    І грядки втрамбує радо,
    Викликаючи досаду
    В тих, що сіє те і садить...
    03.06.26


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  9. С М - [ 2026.06.02 22:01 ]
    Кейданс і Кескейд (King Crimson)
     
    Кейданс і Кескейд
    Хлопця на ймення Джейд
    Вхопили у півтемряві
    Поки зал набивсь ущерть
     
    Муркіт, шепіт “Нас займи
    Раді догодити ми”
     
    Ковзає недовірою
    Мов на вайні у припливі
    Із блідими вічами він
    І вуалі його зрадливі
     
    Паперовий куртизан
    Звичний чоловік для дам
     
    Караван-готель, чар і паєтки
    І маневри усяко звісні є
    В амор-олії Кейданс, оксамит рукавички
    Ім’я його цілує Кескейд
     
    Паперовий куртизан
    Звичний чоловік для дам
     
    Кейданс і Кескейд
    Кейданс і Кескейд
    Кейданс
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний -- (5.78) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (2)


  10. Світлана Пирогова - [ 2026.06.02 17:13 ]
    Жимолость (бружель)
    Бружель шепоче, бо життю радіє,
    Густа куляста яскравіє крона.
    Від сонця струменить тепла надія.
    Хизується у розквіті фасоном.

    У парах квіти в пазухах листочків,
    Плоди блакитно-темні із нальотом
    І не розгледіти дрібненькі точки.
    Куштуєш ягідки - це ж насолода!

    Бо жимолості м'якоть соковита.
    На смак солодко-кисла із насінням.
    Голубить вітерець це юне віття,
    І небо усміхається їй синню.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  11. Артур Курдіновський - [ 2026.06.02 17:36 ]
    Чорні квіти
    Не відчуваю запах літніх трав,
    Пишу рядки про інше тишком-нишком,
    Бо червень чорні квіти розкидав,
    Засипавши моє холодне ліжко.

    Сьогодні поспішають майже всі
    Скупатися в симфонії зеленій,
    Знайти натхнення в радісній красі -
    Для них цей місяць - красень, добрий геній.

    Ранковий промінь тепло заяснів,
    Їм відчиняє сонячні ворота.
    Посеред різних літніх кольорів
    Я бачу колір вічної скорботи.

    Мій спогад - невідомий самвидав.
    Дорога сліз веде мене в нікуди.
    А червень чорні квіти розкидав
    Лише для мене. Не хвилюйтесь, люди!


    Рейтинги: Народний 6 (5.86) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (2)


  12. Вячеслав Руденко - [ 2026.06.02 15:21 ]
    ...туди, де досить малої крихти...
    Покинь-мо нори!- Підемо в гори! -
    Долучимо до ніг свічада,
    Гарячий подих
    В струмки занурим,
    Немов у міфи
    Про Ельдорадо!
    На відпочинку водою змиєм,
    Відчувши рятівну підтримку
    У плавнях жаби чарівної
    У час короткої зупинки.

    Знайдем осяяння,співзвуччя,
    У воду додамо лимони,
    У межах слів, словосполучень,
    Як силу духу гегемона!

    А хто не згоден із рухом долі,
    Хто у полоні опортунізму -
    Хай залишається у полі -
    Ховає правду у евфемізмах!

    А ми й надалі-но будем бігти
    До перевтілення за обрій ,
    Туди, де досить малої крихти
    Де нори кращі …тепліші ковдри.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.67)
    Прокоментувати:


  13. Тетяна Левицька - [ 2026.06.02 12:19 ]
    На смак
    Живу минулим, там моє життя
    від А до Я, від альфи до омеги!
    Від дня народження до забуття
    о, де ви, дні мого натхнення, де ви?

    Ніколи не корилася вітрам —
    плела віночки із маруни, м'яти.
    Та тільки душу за любов віддам,
    за інше і не варто помирати.

    Усі мої молитви в споришах,
    а босонога дівчинка — у росах.
    З долоні спурхнув перелітний птах
    у дощову погоду, в зрілу осінь.

    Ти думаєш, що я на вістрі слів
    ходжу ще й досі на тонких підборах?
    А я складаю у валізу: спів,
    все, що було учора й позавчора.

    Минуле знову пробую на смак —
    майбутнє і ворожка не наврочить.
    У чорноземі зріє гречний мак,
    щоб зорепадом дихати щоночі.

    01.06.2026р


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Прокоментувати:


  14. Кока Черкаський - [ 2026.06.02 12:27 ]
    Хвазан
    Розвелось у нас хвазанів-
    Ну просто море хвазанів!
    І тепер я часто чую
    Їхній, так би мовить, "спів".

    Хвазан -птаха наче й гарна,
    Та співає ж - аби як.
    Не як зовні непомітний
    Сірий соловей чи шпак.

    Соловей - то майстер співу,
    А хвазан ірже, мов кінь,
    Та ж тепер хвазани всюди,
    Тут і там, куди не кинь!

    Горобців не чуть цвіріньок,
    Жайвір змовк серед полів,
    Навіть зозулі повтікали-
    Не хочуть чути хвазанів.

    З цієї байки випливає
    Насправді істина проста:
    Бува людина зовні гарна,
    А всередині - пустота.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.24) | "Майстерень" 4.25 (5.16)
    Коментарі: (5)


  15. Борис Костиря - [ 2026.06.02 11:04 ]
    Самопізнання
    Ні, я себе, напевно, знищу
    В ночах запеклих, дорогих.
    Лікую невмолиму тишу
    В кімнатах вигаслих, старих.
    Слова сховались і принишкли
    У погребах німих, сумних.

    Я спалюю себе на вітрі
    Цивілізацій і доріг.
    Я у призначення повірю,
    Коли ступлю на свій моріг.
    Пізнаю я найвищу вірність,
    Вернувшись на святий поріг.

    Торкнуся я думок зимових,
    Прийшовши у самотній ліс,
    Ввійшовши у грудневу мову,
    У біле торжество беріз.
    Почавши з Господом розмову,
    Схоплю диявола за хвіст.

    Тримаю я нещадний іспит
    Перед віками і вогнем.
    Мене пече сваволя істин,
    Яка прикинулась вужем.
    Хоча б залишилася іскра,
    Яку пізніше ми збагнем.

    16 грудня 2025


    Рейтинги: Народний 4 (5.59) | "Майстерень" 4 (5.59)
    Коментарі: (1)


  16. хома дідим - [ 2026.06.02 08:02 ]
    * 102 *
     він вийшов до режиму бога
     покинувши вино хліб сіль
     сусід вважав його за йога
     а сам пиячив той сусід
     йому здавалося ще трохи
     і стане легко звідусіль
     сусід той час привів небогу
     стогнав із нею десь в куті
     за тим вернувся
     до спиртного
     і мордобій почав за тим
     такий у свому роді стиль
     така дорога і хорогва
     любити все любити всіх
     у непозбувній марноті
     у серці сяйного
     нічого
     


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.72) | "Майстерень" 5.83 (5.73)
    Коментарі: (20)


  17. Віктор Кучерук - [ 2026.06.02 05:28 ]
    * * *
    Я міг би загинути вчора
    І зараз лежати в труні,
    Або в тісноті коридору
    Заклякти в останньому сні.
    Донині руїни будинку,
    Ще теплі від крові й вогню, -
    Нагадують кожну хвилинку
    Про долю щасливу мою.
    Бо знову вона, як бувало,
    Веліла пройти в укриття,
    І тим уночі врятувала
    Моє здешевіле життя.
    02.06.26


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  18. Костянтин Ватульов - [ 2026.06.01 19:58 ]
    Весна
    Полюбляю зелене оточення,
    Особливо під промені вранішні.
    І удосталь росою намочений,
    Задурманений квітом акації.

    Ще пройтися стежками охайними
    Водночас і тужливо, і радісно,
    Де жбурляють промінчики барвами
    І куйовдять вітриськами зачіску

    Лісопарку, що в річку задивлений.
    Там нап’юся тинктури блакитної
    Із дощів, що невидимо винесли
    У черевах вологі можливості.

    То смієшся, то сльози пускаються,
    Хоч немає стабільного настрою.
    Говорю без думок Нострадамуса:
    «Я люблю тебе, весно, усякою».


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  19. Юрій Гундарів - [ 2026.06.01 18:01 ]
    Щаслива «сімка» Хвічі Кварацхелія
    Півзахисник футбольного клубу «Парі Сен-Жермен» - переможця Ліги чемпіонів цього року - і капітан збірної Грузії відмовився відповідати російському журналісту російською мовою після фіналу.

    Підношу келих я
    за Хвічу Кварацхелія!

    «Парі Сен-Жермен» -
    сузірʼя зірок-імен.

    Одна з-поміж них незвична -
    Хвіча.

    Летить стрімко
    його «сімка».

    Гідність і футбольний талант…
    Генацвале, віват!

    2026 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.1) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2)


  20. хома дідим - [ 2026.06.01 17:13 ]
    * 101 *
     в житті холоднім і похмурім
     чогось хотів кудись-там біг
     за снами уві снах моїх
     і в церкві тільки та премудрість
     мене оточували мури
     на цім лазурнім небодні
     цикуту радили мені
     а в перлах порпалися кури
     мій боже хмарний вічно плинний
     ще клин який яким ще клином
     немає ні коня ні хати
     у чім себе переконати
     є вишній дозвіл бути вільним
     глузує смерть у спільнім чаті
     


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.73)
    Прокоментувати:


  21. Ольга Олеандра - [ 2026.06.01 15:07 ]
    ***
    У кожній з нас є Щось позалюдське.
    У кожному. Без винятків. Й неясно
    це Щось несимпатичне і жаске
    чи неповторно самобутнє і прекрасне?

    Воно у нас танцює? Чи лежить
    заховане, зарите якнайглибше?
    Не через цю відчуженість сюрчить
    присутній невідв'язно тихий відчай?

    Якби в це Щось вглядітися здаля
    (і так щоб більш ніхто не зауважив),
    бо може поплисти з-під ніг земля
    від сих самознайомчо перших вражень.

    Або відразу викинути геть,
    означивши, – гидота і непотріб –
    і крутячи щоденну круговерть
    «і нащо все оце» жувати вкотре.

    А відповідь захована між па,
    якими Щось відлякує і манить,
    надіючись, що складова людська
    наважиться вступити у цей танець.

    09.04.26


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  22. Тетяна Левицька - [ 2026.06.01 13:42 ]
    Порожнеча
    Похмурий день у крона прослизнув
    і зачепився поглядом за вечір.
    Готується до стомленого сну
    міських кварталів тьмяна порожнеча.

    Сідаєш у намолене таксі,
    мене лишивши на бруківці літа.
    І наостанок зойкає шассі
    бентежною розв'язкою сюїти.

    Пес безпритульний на ворон гарчить:
    «Закрий пащеку, щоб настала тиша!»
    Хіба не відчуваєш, як блакить
    вже сіє сльози в мороці узвишшя?

    Бач, каптури чернечі ліхтарі
    схилили на узбочині дороги,
    збирає мжичка хмари дощові
    за горизонтом всесвіту в облоги.

    До комендантської, за п'ять хвилин,
    згубило щастя на ходу підкову.
    Знайди, коханий, тисячу причин,
    щоб повернутися до мене знову!

    Від ворохобних звуків легіт стих...
    Втопила невгамовний біль у хлипах...
    Хоча б на мить, на видих чи на вдих,
    хай буде в серці тихо...тихо... тихо...

    31.05.2026р





    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  23. Ігор Шоха - [ 2026.06.01 13:14 ]
    Імміґрація з еміграції
    І
    Весна минає. Літо на порозі.
    Немає миру, бо іде війна.
    Жене людей додому чужина.
    Дай, Боже, не почити у дорозі
    міграції поезії у прозі
    лихого житія. Душа одна.

    ІІ
    Одна душа ще блимає у тілі
    свічею між загравами багать
    і поки душогуби не бомблять,
    надія є – у зграї поріділій
    із вирію додому, сіро-білі,
    за нею гуси-лебеді летять.

    ІІІ
    Летіте, дикі гуси! Гиля-гиля –
    напитися дніпрової води.
    Паломники вертаються туди,
    де є ще тимчасове новосілля...
    .....................................................
    євшан-трава рятує від біди,
    коли несе людей чергова хвиля
    подалі від скаженої орди.

    05.2026


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  24. Борис Костиря - [ 2026.06.01 12:17 ]
    Мороз
    Прийшов мороз такий справдешній,
    Хитнув підвалини старі.
    Сховалась думка у черешні,
    Сховалась мова у землі.
    У теплім краю журавлі
    В піснях оспівують прийдешнє.

    Мороз величною ходою
    Іде лісами, як пророк.
    Прозріння обнялось з журбою,
    Засвоївши тяжкий урок.
    Напевно, не знайду спокою
    У магмі вічних помилок.

    Мороз піднявся із птахами,
    Злетів піднесено у вись.
    Він поріднився із роками,
    Де світло й темрява зійшлись.
    Пірнув у долю з жебраками,
    Лишивши трепетне: "Молись!"

    Широкі ходи і паради
    Мороз провадить у лугах.
    Немає більшої розради,
    Ніж велич снігу у полях.
    Гуркочуть виступи й тиради.
    Співають небо і земля.

    15 грудня 2025


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (3)


  25. Світлана Пирогова - [ 2026.06.01 09:56 ]
    Річка Кодима (рондель)
    Срібляста річка котить тихі води
    Між берегів, замаяних в зело.
    Життя до річки Кодими текло,
    Шукаючи притулку і свободи.

    Тут дзеркалом стає сама природа,
    Схиливши верб зажурене чоло.
    Срібляста річка котить тихі води
    Між берегів, замаяних в зело.

    Нехай минають і літа, і моди,
    І час стирає те, що вже було, —
    Вона несе ласкаве джерело
    І не втрачає неповторну вроду.
    Срібляста річка котить тихі води...


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  26. Неоніла Ковальська - [ 2026.06.01 07:43 ]
    Щоб добром згадали
    Коні проскакали -
    Гриви золоті.
    Це літа промчали
    Наші молоді.

    З ярмарку вертають,
    Котяться згори.
    Де поділась радість
    Цієї пори?

    Тішимося все ж ми
    Внуками й дітьми,
    Значить недаремно
    На світі жили.

    Добрих справ немало
    Залишаєм їм,
    Щоб про нас згадали
    Й вдячнії були.

    2018 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Віктор Кучерук - [ 2026.06.01 06:19 ]
    * * *
    Пожухле листя під ногами
    Тривожно й лячно шарудить,
    Уперто здійснюючи намір -
    Моїх думок порвати нить.
    Шурхоче мляво, однотонно,
    Щоб міркувань утратив суть, -
    І вже вони плетуться сонно,
    Уже мені їх не збагнуть...
    01.06.26


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  28. Кміт Ольга Мороз - [ 2026.05.31 21:35 ]
    Квітень
    Небо як сіра вата, викликає в думках оскому
    Може його попрати, принести до свого дому…
    Вселилась весна у мене – гіллям, що серце ранить
    Квітень лихий холодний вдома тече із кранів

    Небо, як сіра вата, викликає в руках оскому
    Його розриває вітер, не буде уже нікому…
    І падають сірі клоччя на гострі дахи червоні
    Неба мені не шкода, ранить воно долоні

    Як же тепер заснути й не бачити цього лиха
    По вікнах стікає небо невпевнено й дуже тихо
    Вимикаю я світло в вікнах, погашу усі вогні
    Та клоччями сіре небо приходить до мене в сні
    (Ольга мороз-Кміт)
    квітень 2026





    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  29. Олена Квітуча - [ 2026.05.31 16:49 ]
    Прийняття моменту

    Серія випробувань —
    мов серіал про нас,
    та що для людини
    важливіше, ніж цей час?

    Його вже не відкласти —
    транслюється в ефірі,
    у прийнятті моменту –
    ресурс твоїх зусиль.

    Якщо ним стане ринг
    й суперника рахунок,
    то тільки справжня сила
    веде свій підрахунок.

    Відкритість до змагання—
    це не вразливість, ні!
    І надихає віру
    свобода обертів.

    Хто страху не корився –
    не злічить перемог,
    стає можливим те,
    що бачить серцем Бог.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. С М - [ 2026.05.31 15:31 ]
    Новенький в містечкові (Eagles)
     
    Розмови на вулиці, майже сімейні
    Є сподівання і на тебе погляди
    Кожен зустрічний бажає знайомитись
    Навіть із друзями почуваєшся не тим
     
    Джонні – новенький в містечкові нашому
    Всякому цікавий, тобі дають шанс
     
    Зустрітись очима, музика зазвучить
    Класична романтика, оце усе
    За деякий час одвертаєшся геть кудись
    Де той спокій у суєтнім серці (ох)
     
    Джонні – новенький в містечкові нашому
    Інший блукав би, але поруч вона
     
    Було стільки слів, що мав би сказати
    Однак, ніч у ніч, лише пригортаєш, тримаєш
    Вона у сльозах іде
     
    Розмови на вулиці, щоби нагадати
    Значення немає, на чийому ти боці
    Минаєш, вони між собою гадають
    Все про тебе, допоки не з’явиться хтось-то натомість
     
    Бачив новенького? У містечкові нашому
    Він усім цікавий, правда?
    Її він підхопить, а ти поблукай собі
     
    О, не знаєш
    Тут новенький у нас
    Є один новенький у нас
    (Оу, гуу) Усякому цікавий він
    (Оу, гуу) Новенький у нас
    (Оу, гуу) Люди йдуть поглянути
    (Оу, гуу) Новенький у нас
    Тут новенький у нас
    Нащо мені чути
    Тут новенький у нас
    Нащо мені чути, годі
    Тут новенький у нас
    Тут новенький у нас
    Тут новенький у нас
    Усякому цікавий він
    Тут новенький у нас
    Люди йдуть поглянути
    Тут новенький у нас
    Тут новенький у нас
    Тут новенький у нас
    Тут новенький у нас
     
     
     
     
     
     
     
     


    Рейтинги: Народний 6 (5.78) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (19)


  31. Євген Федчук - [ 2026.05.31 15:17 ]
    Павуки в банці. Боротьба за владу в Радянському Союзі 1
    Як Сталін партійну «опозицію» подолав.

    Хто учився при Союзі, здобував освіту,
    Пам’ятає, що у вузах доводилось вчити.
    І марксизми, й атеїзми без кінця зубрили,
    Та й історію партійну, безумовно вчили.
    Бо ж без того професію ми не здобували,
    Як не знали, що Маркс й Ленін про неї писали.
    Професори і доценти мали нас навчити,
    Що без партії нічого не робиться в світі.
    Що в партії однодумці не сплять дні і ночі,
    Нам життя зробити краще якнайшвидше хочуть.
    Я не надто дослухався, що вони казали,
    Але іноді питання усе ж виникали.
    От, скажімо, як йшла мова про двадцяті роки,
    Коли «партія» нещадно боролася з Троцьким,
    З Зінов‘євим, Бухаріним – тоді нас повчали,
    Що відношення до влади боротьба не мала.
    Не за владу боролися сталіни і троцькі.
    Це і тоді виглядало якось ідіотськи.
    По-перше, як не за владу боролись «партійці»,
    То чому ж такі трагічні результати в «бійці»?
    Чому тих, що у цій «бійці» Сталіну програли,
    Кого льодорубом вбили, кого розстріляли?
    А, по-друге, коли влади в країні не мати,
    Тоді як же «рай народний» у ній будувати?
    В ті часи у цім питання розібратись годі,
    Інформації ж не було стільки, як сьогодні.
    Отож, хочеться хоч нині уявлення мати,
    Як же Сталіну вдалося тоді гору взяти.
    Щоб у тому розібратись, поглянути треба –
    Хто був хто і що він саме представляв із себе,
    Ще до того, як вдалося владу захопити
    І безкрайнюю Росію в крові потопити.
    Були в партії, як Ленін, що книжки писали,
    Теорії дурнуваті у світ видавали.
    Ідеологи – все більше були в закордонах,
    Бо ж в Росії їх вважали всіх поза законом.
    Були ті, що «працювали», гроші здобували,
    Щоб ті перші по європах жили-жирували.
    Серед отих був і Сталін, і Камо – бомбили
    Банки, різні установи, за що і сиділи.
    Троцький був з меншовиками ( і таких багато),
    Що устигли дуже вчасно із ними порвати,
    До більшовиків пристали, коли їх силу відчули.
    А Камєнєв і Зінов‘єв – ті «зрадники» були
    Ще в сімнадцятім. «Повстання» тільки готувалось.
    Ще більшовики таємно у штабі збирались,
    Розробляли свої плани, як владу забрати,
    Двоє тих в газеті плани встигли розказати.
    Боялися, що не вийде та всіх постріляють,
    А так вони виправдання хоч якеєсь мають.
    Тями в Леніна не було повстання підняти,
    Він все більше язиком міг гарно теліпати.
    Готував повстання Троцький і вийшло все вдало,
    Дуже швидко Тимчасовий уряд розігнали.
    А Сталін «проспав повстання», лиш тоді дізнався,
    Як переворот той клятий більшовицький стався.
    Далі війна громадянська – страшна різанина,
    Здавалося, розпадеться, загине країна.
    Та більшовики вчепились намертво за владу,
    Гарматами встановили «Усю владу радам!»
    Як бої усі затихли, багатьом здалося,
    Що життя спокійне, мирне, врешті почалося.
    Та, поки народ відходив від років кривавих,
    В керівництві більшовицькім йшли інакше справи.
    На словах усі єдині та щомить готові
    «Друзям» в спину ніж встромити та пустити крові.
    Ленін вже на ладан дихав, інсульти здолали.
    Хоч за звичкою його всі за «царя» вважали.
    Він вирішував, що можна, а що ні робити.
    Жаль, Каплан його тоді ще не змогла убити.
    Чи Каплан, чи «вірні друзі» по партії, може.
    Та настав час покінчити із ним тепер, схоже.
    По війні взялися «бонзи» за справи партійні.
    Їм зовсім не до вподоби паперові війни.
    Порпатись у тих паперах ніхто не бажає.
    Тож на Сталіна всі радо те перекладають.
    Вибрали його генсеком. В ті часи посада,
    Щоб всі справи паперові привести до ладу.
    А всі інші керували і тому раділи,
    Що Сталін застряг в паперах, а вони при ділі.
    З Леніним поки носились – «цар-батюшка», наче,
    Але, все ж, на його місці кожен себе бачив.
    Як хвороби підкосили Леніна, зраділи,
    Було б добре, коли б «цар» був тепер не при ділі.
    Тож всі дружно узялися разом з лікарями
    Про його здоров‘я «дбати» - заявили прямо,
    Що ніхто не має права із ним говорити
    Про політику, про справи – всім заборонити.
    Радіо йому прибрали, газет не давали.
    Одним словом, постарались та ізолювали.
    Ленін був «авторитетом», як вкаже на кого,
    Той у партії і стане «царем» після нього.
    А той все, наче вагався когось називати,
    Бо ж знав усіх і боявся, щоб не прогадати.
    Троцькому, можливо вірив Ленін більше всього,
    Тож тихцем диктує Крупській він листа до нього.
    Сталін, як про те дізнався, дуже розізлився
    Так, що укрив Крупську матом, на те не дивився,
    Що то Леніна дружина. Та стала жалітись
    Чоловіку. І той також мусив розізлитись.
    Взявся він «Листа до з‘їзду» тепер диктувати,
    «Друзям» своїм по партії ярлики чіпляти.
    Сталін, Камєнєв, Зінов‘єв під удар попали,
    Пятаков, Бухарін, Троцький теж свого дістали.
    Хотів Ленін, щоб на з’їзді той лист зачитали,
    Та про всіх тих «пройдисвітів» всю правду узнали.
    Звісно, що ті «пройдисвіти» не дуже хотіли,
    Щоб таке на всю країну про них говорили.
    Тож вдалось якось зам‘яти. Хоч лист і читали,
    Але тільки між своїми, щоб «чужі» не знали.
    Леніна від справ і зовсім вже ізолювали,
    І тоді інсультом третім його доконало.
    Ще живий та вже не здатен він щось зрозуміти.
    А «друзі» всерйоз взялися вже владу ділити.
    Нема Леніна, всі інші Троцького боялись,
    Отож, звісно проти нього бігом об‘єднались.
    Сталін, Камєнєв, Зінов‘єв «дружити» взялися,
    Щоби Троцький не піднявся, влади не добився.
    А, оскільки він над військом мав велику владу,
    То вони свиню велику підсунули радо.
    Щоб військове керівництво не під ним ходило,
    Вони купу своїх людей туди посадили.
    Троцький, звісно, добре бачить, куди повертає,
    Демократію партійну вернуть вимагає.
    Але хто ж його послуха? Вони ж більшість мають,
    Тож, що хочуть у країні - те і витворяють.
    Тоді він через газети став «молодь» манити,
    «Новим курсом», що пора вже стариків змінити.
    А Сталін же пост генсека два роки займає,
    Він же всі партійні кадри всюди розставляє.
    Тож своїх людей розставив, щоби в разі чого,
    Вони дружно виступали в боротьбі за нього.
    А тут Ленін врізав дуба. Так все вдало склалось,
    Усі ідола із нього ліпити узя́лись.
    У кожного свої плани. Та, як розібратись:
    Щоб на нього, як на бога могли посилатись.
    Вони, мовляв, апостоли, роблять його справу.
    А, хто їх не хоче слухать, той, звісно не пра́вий.
    Поховали в мавзолеї вони свого «бога»
    Та і спадок узялися ділить після нього.
    Політбюро вже без «бога» уперше обрали,
    «Апостоли» найвірніші у нього попали:
    Сталін, Камєнєв, Зінов‘єв, з ними Льова Троцький,
    А ще Риков і Бухарін та якиїсь Томський.
    Слід сказати, що в тридцятих зі списку отого
    Тільки Сталін залишився і більше нікого.
    Сталін їх усіх понищив. Бо ж секрети знали
    Про гріхи його минулі, тому і пропали.
    Більше всього Сталін, звісно Троцького боявся.
    Тому саме то за нього найпершого взявся.
    Камєнєв й Зінов‘єв йому плечі підставляли,
    Бо ж Троцького бачить «богом» зовсім не бажали.
    Клялись вірності ідеям і Троцького кляли,
    Потихеньку людей його з влади прибирали.
    Фрунзе, що на чолі війська стояв тоді всього
    Змусили лягти в лікарню й «зарізали» його.
    Отак Троцького потроху із влади й прибрали.
    Тоді Камєнєв й Зінов‘єв розуміти стали,
    Що зі Сталіним «могилу» і собі копали,
    Самі пастку ту створили, самі і попали.
    Сталін з Троцьким розібрався і за них узявся,
    З «молодими» проти старих кадрів об’єднався.
    Ті до Троцького помчали, разом відбиватись.
    Та даремно уже було, навіть і старатись.
    В Сталіна скрізь свої люди, зумів влаштувати.
    Хоч Камєнєв у вождизмі його звинуватив
    Здуру. І це у Росії, де їм цар потрібний.
    Не зумів він зрозуміти «душу руську» видно.
    Зінов‘єва з Ленінграду втришия прогнали,
    Його вірному партійцю Кірову віддали.
    Камєнєв з Політбюро «спустивсь» в кандидати.
    Троцького з Політбюро не стали чіпати.
    Хай погавкає іще, як дурні знайдуться,
    Що супроти Сталіна із ним поведуться,
    То не треба ворогів і шукати буде.
    А прийшли в Політбюро «сталінські» вже люди.
    Не довго та трійця «лівих» йому заважала.
    Скоро їх з Політбюро у ЦеКа прогнали.
    Усе нижче опускались «апостоли» бувші.
    Сталін так їх обійняв, що скоро задушить.
    Коли самих визначних отак опустили,
    «Опозицію» взяли та й заборонили.
    А, як зовсім не страшні діячі ті стали,
    То одного за другим з партії прогнали.
    Троцького так, взагалі в Казахстан заслали.
    Передумав Сталін та й з країни погнали.
    Він в Туреччині сидів, в Мексику подався.
    Сталінський до нього кат саме там дістався.
    Сталін потім пожалів, що зробив дурницю,
    Бо Троцького відпустив в кляту «заграницю».
    Ще й архів з собою весь дозволив забрати.
    А той взявся проти нього «пасквілі» писати.
    З Троцьким зрозуміло та інші ж залишились.
    І на Сталіна тепер інакше дивились.
    То був рівня, чи вони ще й вище стояли,
    А тепер перед «вождем» вони плазували.
    Просять в партію вернуть – другого ж не знають,
    А Сталін, немов садист на них поглядає.
    Насолоджується тим, як вони плазують,
    А він милостиво їх милує, рятує.
    Конкурентів всіх прибрав, вибрався нагору,
    Мабуть, зробиться «царем» у Росії скоро.
    А то може й «богом» стать, Ленін, як ікона,
    Буде трупом шлях встелять попри всі закони.
    Як не «богом», то вождем, що лиш може знати,
    Як всі «заповіді бога» треба трактувати.
    Такий собі Мухамед зі святим кораном.
    Тож усяких конкурентів і прибрав він вправно.
    «Бог» один повинен буть, як і вождь – єдиний,
    Хто не згодиться із цим, той має загинуть.
    Ті вже були не страшні, принижені, «збиті»,
    Проти нього і не сміли уже говорити.
    Та знайшлися молоді, стали бунтувати,
    Як Росію на свій шлях став він повертати.
    Риков, Томський і Бухарін кинулись запізно,
    Вже у Сталіна рука зробилась залізна.
    Вже така його дрібнота зовсім не лякала.
    Уже вірні його слуги проголосували,
    Навішали ярликів їм, як звикли робити.
    Та й з посад «єретикам» довелось злетіти.
    А попереду чекали вже роки тридцяті,
    Коли Сталін вже не шкіривсь, а велів вбивати.
    І тоді всі на конвейер смерті вони стали,
    Хоч руками і своїми ж його збудували.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Прокоментувати:


  32. хома дідим - [ 2026.05.31 14:04 ]
    * 100 *
     ті хмари над
     будинками
     дахами
     мов ефемери ефемер
     а ми
     у цім прихмар’ї
     проростаєм
     щось вабило
     чи вабить ось тепер
     іще вітри
     звиваються у зграї
     і не по собі
     нам не смішно
     не цейво
     у тім привітр’ї
     хто себе спасає
     як саме знову
     уведи pin-код
     тривого моя душе
     що ти маєш
     довірена
     обставинам трущоб
     всьому тому що
     крає все без краю
     безтямно
     незважаючи
     мовчком
     


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" 5.5 (5.73)
    Коментарі: (2)


  33. Вячеслав Руденко - [ 2026.05.31 11:27 ]
    Прихисток

    Чи прихисток для гри?- Таємного сакралу
    Відкриє ніч невидиме вікно,
    Де я втечу по рятівному валу ,
    І буде самота зі мною заодно,

    Де гратиме у безвісті сопілка,
    Сова кричатиме у спину навздогін
    До хлопчика в мені,який узяв розгін -
    Дитинство відійшло- вже старість за одвірком

    І імена…з півдюжини імен,
    Які забуті майже в дощ і вітер,
    Сичить сова в мені рядками гострих літер,
    Полюючи вночі на кажанів,

    Щоб час швидкий у митях розрізнять,
    Сповільнюючи рух у межах квесту,
    Допоки хлопчик мій в мені, неначе хресник,
    Шукає прихисток серед чужих багать…


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.67)
    Прокоментувати:


  34. Борис Костиря - [ 2026.05.31 10:19 ]
    Кредо
    Я буду вічним депутатом,
    Посланником самих низів,
    Покараним нечутним катом
    На шальках мужніх терезів.
    Я буду вічним адвокатом
    Для юності і боротьби
    В житті шаленім і строкатім,
    В мінливім річищі плавби.
    Я буду вічним добровольцем
    Іти на штурм німих фортець
    Ненависті і зла для волі,
    Для визволення всіх сердець.
    Я буду вічним дисидентом,
    Нонконформістом і борцем.
    Зло не скасується декретом,
    А знищується із яйцем.

    13 грудня 2025


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (3)


  35. Віктор Кучерук - [ 2026.05.31 07:25 ]
    Сонячна злива

    Знову день спекотливий
    Витворяє дива, -
    Ллється сонячна злива
    І всихає трава.
    І міліє озерце,
    І дрімає бджола, -
    І пече коло серця
    Від надлишку тепла.
    Сяйво палить - не світить
    І ніяк не паде, -
    Наче світ спопелити
    Хоче сонце в цей день.
    31.05.26


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  36. Андрій Стельмахер - [ 2026.05.30 15:06 ]
    Проповідь
    Розглядаю в небі сузір’я Водолія.
    Я тобі не радник, та послухай Андрія:
    Кожна подія, що сприймаєш без меж ти,
    Її ціна — надія, і не буде решти.

    Ви під арештом, та це невидима в’язниця.
    Я би теж поспав, та мені не спиться,
    Бо знову сниться, що вродило так нівроку.
    Якого розміру зіниця у третього ока?

    Зі зворотного боку супутника планети
    Вміло розставлені для нас усіх тенета.
    «Та буде вендета!» — я скажу, вірячи:
    Перетвориться карета на гарбуз опівночі.

    І тільки опір чинячи, я зрозумів,
    Що той, хто всередині, — найзліший з ворогів.
    На сім морів — однакові правила гри,
    На сім богів — ні одної Божої іскри.


    2025


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Борис Костиря - [ 2026.05.30 12:02 ]
    Сподівання
    Напевно, вже до ранку не засну.
    Чекатиму за обрієм розлуку.
    Чекатиму у маренні весну,
    Як втілену в життя вселенську муку.

    Напевно, виглядатиму той знак,
    Який і порятує, і розрадить.
    Утілений у долі Зодіак
    Віщує перемоги, а не зради.

    Напевно, виглядатиму дарма
    На обрії рятунок від печалі.
    Прорветься крізь оточення зима,
    Сховавши у туман душі роялі.

    13 грудня 2025


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (1)


  38. Володимир Невесенко - [ 2026.05.30 11:42 ]
    Літній день

    Світить сонце. Час іде.
    Ледь встигає тінь за часом.
    Межи хмарок де-не-де
    смужка райдуги – лампасом.

    Віє вітер, гонить жар,
    котить сонце покотьолом.
    І звисають кудли хмар,
    як повісма, над подолом.

    Маревіють комиші,
    мерехтять в імлі дзвіниці
    і копиці, мов книші,
    височать на кошениці*.

    Вітер промені пряде,
    хмари сунуть околясом...
    Світить сонце. Час іде.
    Ледь встигає тінь за часом...

    * кошениця – місце, де косять траву; сіножать

    13.07.23



    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (1)


  39. Іван Потьомкін - [ 2026.05.30 11:20 ]
    ***
    На зеленому газоні
    Усякого хліба повно,
    Та зібралися коти,-
    І пташкам не підійти.
    Походжає віддалік,
    Мов поважний чоловік,
    Чорний ворон, а за ним
    Голуби і горобців загін.
    Всі чекають, щоб нарешті
    Коти кляті тут не вештались.
    Часом на котів, о Боже,
    І створіння Твої схожі:
    Як-то кажуть: «Сам не гам,
    Та сусідові не дам».
    До якої ж бо пори
    В кого гасло: «Відбери!»,
    В кого з рота уже лізе,
    Та підмоги просить слізно.
    Той, хто шкуру ладен здерти,
    Щоб потрапить в мільярдери?
    Хто корупцію дола словесно,
    Та з казни в’є перевесла…
    Мабуть, лиш Рука Господня
    Край цей виведе з безодні.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  40. Неоніла Ковальська - [ 2026.05.30 07:31 ]
    Царська корона
    А під вікном цвітуть лілеї
    Червоні, білі та рожеві,
    Помаранчеві і жовті
    Квіти гарні ніжні горді.

    Вдача в них уже така:
    Світ споглядати звисока.
    Недарма ж в народі кажуть:
    Лілія - корона царська.

    2015 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. хома дідим - [ 2026.05.30 07:54 ]
    * 99 *
     напередодні усього
     занапастивши трохи рими
     гуляє зло морочить світ
     а ми усе ж бо непровинні
     я запрошу тебе
     за стіл
     поставлю риби та цитрини
     і хліба власного не більш
     аніж потрібно вірогідно
     і ми удвох помовчимо
     у пам’ять про відсутніх нині
     і тих жінок
     що нас любили
     і про своє окреме про
     якщо потрібен алкоголь
     у мене є
     якщо потрібен
     слова так само є
     якщо б
     


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.73)
    Коментарі: (2)


  42. Віктор Кучерук - [ 2026.05.30 06:17 ]
    * * *
    Поки спить десь на сідалі півень
    І вітрисько в дуду не подув, -
    Соловій захлинається співом
    У цвітучому пишно саду.
    Прикликає собі солов'їху
    Щебетанням завзятим своїм,
    А вона озивається сміхом,
    Кавалера дратуючи тим.
    Бідний далі їй співом доводить,
    Що пора завести діалог, -
    Що чекати на ліпшого - годі,
    Що в житті веселіше удвох.
    30.05.26


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  43. М Менянин - [ 2026.05.29 23:47 ]
    Шлока* 1

    Твоє ім’я наречене,
    Тобі подвір’я клечане**,
    В цей час дав Бог для Тебе сан,
    Ти перший з нас – над нами стань!

    * Шло́ка (श्लोक) — це головний аналог двовірша в санскриті
    ** Напередодні Трійці (Зеленої неділі), у суботу, що називалася клечаною, хату, подвір'я та господарські будівлі прикрашали клечанням — зеленими гілочками дерев або великим листям, які часто ламали в лісі. Гілки встромляли в стріху, на воротах, біля вікон, за ікони. Збереженість клечання наступного дня вважалася пророкуванням того, чи всі в родині доживуть до наступної Зеленої суботи. Підлогу або долівку в хаті встеляли запашними травами: татарським зіллям (лепехою), чебрецем, канупером, полином. Українці обирали для клечання частіше клен, липу та березу.

    29.05.2026р. UA


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  44. Олена Квітуча - [ 2026.05.29 22:38 ]
    Грім навесні
    Чути гучний гуркіт,
    Грім навесні
    Розсерджено гримить —
    Справжній правдолюб.

    Вітер підіймається,
    Гойдає гілля лісу,
    Начебто заходиш
    У лабіринти звуку.

    Стиснули тісно зуби
    У напрузі хмари,
    Залишилось трохи —
    Злива завітає!

    Вже тремтять дерева,
    Спокій розгубили,
    А земля чекає
    Життєвої сили.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  45. Юрко Бужанин - [ 2026.05.29 17:47 ]
    ***
    Сліпуче сяйво й тінь жадана,
    І не від світу цього Ти.
    Ти, – як сполучна ланка, дана –
    До Неба людству дорости.

    Довершеність – Твоє наймення,
    Призначена Ти стати – Всім.
    Тебе втрачати – щемка темінь.
    Знайти – сакрал осяє дім.

    Чарівність оченят безкрая,
    Що ніжність, милість, щастя ллє.
    Та незворотність серце крає.
    Вмістило все – ім’я Твоє!

    29. 05. 2026


    Рейтинги: Народний -- (5.91) | "Майстерень" -- (5.94)
    Прокоментувати:


  46. Юрій Лазірко - [ 2026.05.29 16:19 ]
    Спокою Серце Сниться --- українська блюзова балада
    вутлому до війни
    спокою серце сниться
    б'єш по рядку
    дзвенить
    слово з чорнил
    і криці

    ділена на пайки
    мріє про ранки вруна
    п'є свій полин гіркий
    та що для болю -
    струни

    сточує кожен звук
    тоншає цівка гніву
    градом накритий бук
    куля готує зливу

    з ґнотика сліпне тьма
    з крапки абзац зіскоче
    поки в душі зима
    німби журба торочить

    стужа вплітає в шлях
    передчуття знемоги
    веснами окриляй
    небо для перемоги

    хвилі
    даруй моря
    вірності
    сльози втіхи
    скільки би не згоряв
    а за полеглих -
    дихав

    слово до слова -
    нить
    жменько проміння -
    жнися
    вутлому до війни
    спокою серце сниться


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  47. Борис Костиря - [ 2026.05.29 11:13 ]
    Крик
    Я кричу відчайдушно до світу:
    "Люди, люди, почуйте мене!"
    Світ, що створений із малахіту,
    Упаде в небуття кам'яне.
    Не дістанеш від неба привіту,
    Тільки град упаде в каберне.

    Ти кричиш відчайдушно, безмовно
    У далекі шумливі ліси.
    Ти кричиш у юрбу, як у морок,
    У поля неземної краси,
    Там, де болю пророслого повно
    У тривожній сюїті роси.

    Хтось почує мене у пустелі,
    В невблаганних сипучих пісках,
    Не у затишнім, ситім мотелі.
    У його вузлуватих руках
    Я побачу майбутнє, мов стеллу,
    Скам'янілу в забутих віках.

    Може, нічого врешті сказати
    На цей запит потужний, німий.
    Все пішло на затерті цитати,
    Ну а решта літає, як Вій.
    Крізь надійні паркани і ґрати
    Слово рветься у світ, ніби рій.

    13 грудня 2025


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (3)


  48. Світлана Пирогова - [ 2026.05.29 11:05 ]
    Мелодія морська



    То тиха, то хвилююча безмежжям
    Мелодія морська під сонячним прицілом.
    І чайки ніби крилами мережать...
    Пливуть у небі хмарок яснії вітрила...

    Душа хвилюється, мов свіжість моря.
    Новий чийсь серф вже набирає драйву швидкість.
    У захваті від вільного простору,
    Легенький бриз літає знову краєвидом.

    ...Очима малювалися марини,
    І ми стояли зачаровані красою.
    І вигравало море білопінне
    Мелодію любові нашої з тобою.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Прокоментувати:


  49. Віктор Кучерук - [ 2026.05.29 06:47 ]
    * * *
    Дощик рясно кропить
    Навесні грядки, -
    Мокнуть стебла кропу
    Й буряків листки.
    Всюдисущі краплі
    Втратили число, -
    Вся земля набрякла
    І блищить, як скло.
    Ніби хтось повісив
    Рушники на пліт, -
    Дощові завіси
    Затулили світ.
    29.05.25


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  50. Юхим Семеняко - [ 2026.05.28 22:45 ]
    Давні тріолети

    Не смішно

    Сумує земля за колгоспами,
    Читацька громада – за чтивом.
    Болюче, з жалями незносними
    Сумує земля за колгоспами.

    Величчям і справами хосними
    Прослався, могутня країно.
    Сумує земля за колгоспами,
    Читацька громада – за чтивом.

    (ABaAabAB)

    Світлина

    Невістка, син і два онуки,
    Ялинка, іграшки. Святки…
    Дивлюсь – і гірко від розпуки,
    Невістко, сину, два онуки.

    На свіжину приїдьте, дуки,
    Кабанчик теж – як ви, гладкий.
    Невістка, син і два онуки,
    Ялинка, іграшки. Святки…

    (ABaAabAB)

    Куди йдемо

    Усе абсолютно веде до могили –
    Обов'язки, праця і навіть гульба.
    Чого б не творили чи байдики били,
    Усе абсолютно веде до могили.

    Воно віднімає здоров'я та сили,
    І не повертає – не чули хіба?
    Усе абсолютно веде до могили –
    Обов'язки, праця і навіть гульба.

    (ABaAabAB)

    Вмирають баба й Сніговик,
    А я довірюсь медицині.
    До неї клімат ще не звик,
    Вмирають баба й Сніговик.

    Утік рум'янець з їхніх пик -
    Інсульт, напевне. Щоки сині.
    Вмирають баба й Сніговик,
    А я довірюсь медицині.

    (ABaAabAB)
    22.02.2013.


    Рейтинги: Народний 6 (5.96) | "Майстерень" 6 (5.96)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   2   3   4   5   6   7