ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Вова Ковальчук - [ 2009.07.07 09:57 ]
    Прогулянка
    Піджак будинків
    Краватки провулків

    Різної степені хворі вікна
    Співають симфонію
    Квартирної темряви

    Метро прохідних дворів
    З відсутністю світла в кінці

    Стоянки волів
    Котрі чекають
    Своїх господарів

    Вечорами
    Слухаючи симфонію
    Квартирної темряви


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (10)


  2. Ніна Виноградська - [ 2009.07.07 09:17 ]
    Вже літа віддзвонили у дзвоники
    Вже літа віддзвонили у дзвоники,
    Накупалися зорі з Ковша.
    З м’якуша я ліплю своїх коників,
    Щоб на них гарцювала душа,

    Щоб летіла пізнати непізнане
    І побачити світ іздаля...
    Я не хочу, щоб стало запізно їй,
    Бо вкривається снігом рілля.

    Та за холодом коники веснами
    До батьківської хати примчать.
    І пов’яжуть літа перевеслами
    Вірші – віку мого сіножать...



    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  3. Ніна Виноградська - [ 2009.07.07 09:58 ]
    Із осені

    Дорога сіра,
    Сірі небеса.
    В тумани сірі
    Вкутана краса.
    І наче в кокон
    Загорнули світ.
    Промчали скоком
    Десь вервечки літ.

    Пора осіння.
    В ній своя краса.
    Калини пломінь
    Сяє, не згаса.
    Єдина радість –
    Ці плоди-вогонь
    Гіркий осінній
    Я тулю до скронь.

    04.12.06


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (2)


  4. Ігор Павлюк - [ 2009.07.07 09:57 ]
    Напиши мені морем велику поему про вітер...

    Напиши мені морем велику поему про вітер.
    Свіжоспеченим хлібом бездонну печаль затули,
    Доки я іще вмію летіти і вмію горіти,
    Й воскресати умію з крутої, мов магма, золи.

    Доки близько до серця беру я кургани і прірви,
    Пуповину ріки, що єднає солоне й просте.
    Холуя і раба у собі я із коренем вирву,
    А дитяче й невинне в мені ви самі уб’єте.

    Синьо-срібні, як лід, небеса наді мною і птахи,
    І воскресла весна, молода і легка, як Христос.
    Модернові постануть навколо і цвяхи, і плахи,
    І за когось, за щось знову піде на них іще Хтось.

    Сам я славу на ласку міняю і гроші -- на волю.
    Грішно й широко жив, приберігши святе на свята.
    А тепер я… тепер я кохаюся з долею.
    Вишивай мені хрестиком вічну печаль про Христа.


    Рейтинги: Народний 6 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (5)


  5. Микола Блоха - [ 2009.07.07 00:14 ]
    Е......й кот.
    Текст видалений адміністрацією через нецензурний зміст.
    Доступ автора до сайту обмежений.


    Рейтинги: Народний 1 (2.63) | "Майстерень" 1 (2.17)
    Коментарі: (3)


  6. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:41 ]
    Поетам
    Належати коханню і мечу,
    Ріці спокус і пристрасному літу,
    Голгофі днів, пташиному ключу,
    Сльозі єдиній і усьому світу,
    Належати і сонцю, і дощу,
    Краплині меду і думкам свавільним...
    Належати коханню і мечу.
    Належати - і бути справді вільним.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  7. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:23 ]
    Варіації на задану тему
    Боже
    дай мені таку самотність
    щоб навіть мене не було вдома
    Неда Неждана


    Такий малюнок: небо голубе
    (Ба, ні, то місяць - справді, вже смеркає).
    Мене немає. І нема тебе.
    І дому в нас, напевно що, немає.
    Важкі думки обсіли, мов хрущі.
    Ніхто не струсить - начебто ж весніє.
    Тут злив нема (лише - дрібні дощі),
    Нема коханих тут (лише - повії).
    А як повіє, і закрутить вир, -
    Засипле сміття, курява, полова.
    Рости не вгору можна, а ушир.
    Щоб з коренем не вирвало на дрова.
    Пружним покосом - лінії кружлянь.
    (Авжеж, докосим - лугом, попід гаєм).
    Тебе немає - в дзеркало поглянь.
    Немає сну. І навіть сліз немає.
    Це місто знов затягує мене,
    Як той удав. (А що, не знаєш? Знай же!)
    Твоє обличчя - світле і сумне -
    До цього дійства непричетне майже,
    Як не причетна тиша до мовчань,
    І темрява до ночі - ні на йоту.
    І знов малюнок: День. Ріка бажань.
    Тремтить рука в передчутті польоту.
    У місті цьому нас немає, ні!
    Малюнок третій: Сяйво. І... покара.
    Лишився напис на глухій стіні:
    "Тут був Дедал, що породив Ікара".


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  8. Світлана Луцкова - [ 2009.07.06 22:29 ]
    Дивне коло
    Життя людське, неначе дивне коло:
    Назад вертає, хоч іде вперед.
    Бурштинові зірки - Господні бджоли -
    Збирають в небесах прозорий мед.

    Бредуть в ріку туману білі коні.
    Цей білий сад, цей білий світ без меж!..
    І білі сльози падають в долоні.
    Я - теж бджола. І, може, зірка теж.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  9. Костянтин Мордатенко - [ 2009.07.06 22:20 ]
    Гніт
    Зірвана дорога…Зорі, як коні засадні…
    І місяць пасеться мовби відгулень…
    Печалі можете в комені записати!
    Зупинився. Більше від себе не бігаю…

    Страх всередині наче зашкурна вода…
    З душі на чий город скинути камінь?...
    І розплакався так, як не плакав зрода.
    Лихо чорно-тяжке сходить золотниками…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (11)


  10. Сусанна Барабанова - [ 2009.07.06 22:32 ]
    Я чиста, як сльоза
    Я чиста, як сльоза,
    і радісна, і світла,
    і може навіть завтра
    прокинуся живою...
    Зі мною нині Бог.
    Він знається на ліках.
    Зі мною нині Бог.
    Я вперше нині молюсь.
    І може навіть завтра
    прокинуся розбита,
    зболіла, гарячкова
    і як ніколи хвора...
    І раптом Він захоче
    мені все пояснити,
    і раптом я почую,
    як Він мені говорить:

    Я є, і ти є я.
    Не повзай на колінах.
    Зведись, візьми свій хрест
    і дай собі ім'я.
    Здіймися на голгофу,
    і знову будеш вільна.
    Омий голгофу кров'ю...
    Я є. І ти є я.
    Зведись з колін, моя!
    Зведися і запитуй!
    Дери завісу ночі
    і проповідуй день.
    Ти чиста, ти сльоза,
    проте в багно пролита
    мільярдами по плоті
    близьких тобі людей...
    Ти світла, ти одна,
    ти - я, а я - це ти.
    Забудь усе, окрім
    чуття себе живою!
    Ти терен вогняний!
    Всміхайся і цвіти!
    І перш за все: іди
    дорогою прямою.

    Я вірю, поможи
    тяжкій моїй невірі!...
    Зануритись у день,
    нарешті стати Кимось!
    Кажи, не замовкай!
    і... сну мені відміряй.
    Я молюся про те,
    що завтра я прокинусь.


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (3)


  11. Наталка Криничанка - [ 2009.07.06 21:37 ]
    Поетичний вулик
    Оскільки ностальгія за Карпатами сіпає спогадами, організатори всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії "Дикий мед" запрошують авторів сайту взяти участь у навмисне виокремленій програмі "Поетичний вулик", що відбуватиметься 12 липня з 12:00 до 14:00 в межах фестивальних днів 10 - 12 липня на галявині за мостом на березі ріки.
    Бажаючі, попередньо зголосіться у коментах. Або попередьте про свій приїзд заздалегідь уже в Сколе.

    Чекаю. До зустрічі.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  12. Петро Скунць - [ 2009.07.06 21:03 ]
    Уривки слів, народжених із пам’яті

    (Із Йожефа Серваца)
    *
    живу живеш і ми ще в силі жити
    ото живімо поки в силі жити
    все буде поки вміємо тужити
    назустріч один одному спішити
    все буде поки є чим дорожити
    де є любов не грішно там грішити
    живу живеш аж поки в світі жити
    і поки живемо повинні жити
    *
    Ти можеш і піти так можна йти
    Мабуть той вітер що приніс тебе
    Прийшов тебе забрати можна йти
    Я звав тебе і віддаю тебе
    Жона ти чи коханка можна йти
    То зовсім не мужчина хто не твій
    Від мене до будь-кого можна йти
    Моїй тобі невинно можна йти

    1981
    «Спитай себе"


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (1)


  13. Зоряна Ель - [ 2009.07.06 21:48 ]
    Вина червоного вина.
    Це – Бахуса безцінний дар.
    В усі часи із хлібом-сіллю
    Був добрим тоном для застілля
    Лози добірної нектар.

    П'янка солодка ягід кров
    І пурпурова, як вітрила,
    Колись велику мала силу
    В артеріях придворних змов.

    Крізь келиха дзвінкий кришталь –
    Підступне скельце злого троля –
    Вже не одну зламала долю
    У лабіринті задзеркаль…

    За щастя вічне молодих
    Вогнем наповнює утробу…
    За першу та останню спробу…
    З душі людський змиває гріх…

    Коли жаги палкий салют
    Наповнить чашу аж по вінця,
    Вино несуть коханій жінці
    З букетом квітів – як прелюд…

    Із бочки. З пляшки. При столі.
    Дзюркочуть у бокал сердито
    Терпкі жадані оксамити.
    Увіковічнені поетом.
    Під камамбер, рокфор чи фету.
    І просто так, аби налито.
    Як пили, так і будуть пити
    І жебраки, і королі.



    Рейтинги: Народний 5.31 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  14. Віра Шмига - [ 2009.07.06 19:55 ]
    БУЗИНА Марина Цвєтаєва




    Залила увесь сад бузина!
    І зелена, зелена вона!
    Зеленіша за плісень на чані.
    І зелена, бо літу початок!
    Голубінь до кінця, до країв!
    Зеленіша за очі мої!

    Через ніч загорить багаттям
    Ростопчинським! В очах відбиття
    Бузинової пінної трелі.
    Червоніша за кір у постелі.
    В кожній порі моїй неба зір,
    Розсипається-сиплеться кір

    Бузини...
    Не дзвени! Не дзвени!
    Що за фарби розведені
    У солодшої за отруту!
    Кумачу, сургучу і бруду –
    Суміш. Знаю коралів знак,
    Крові, що запеклася смак.

    І покарана ти, бузина!
    Залила увесь сад бузина
    Кров’ю юних і кров’ю чистих ,
    Кров’ю гілочок вогнекистих –
    Веселішою за всі крові:
    Кров’ю серця мого любові.

    Буде знов водоспадом зерна,
    Буде чорна моя бузина,
    Із сливово-липкою міткою.
    Біля хвіртки, що стогне скрипкою,
    Біля дому, котрий пустий, –
    Лиш кущу бузини рости.

    Новосели, вам - новини?!
    Через ягоду бузини,
    Вся дитяча жага багрово,
    Через древо і через слово:
    Бузина (по цей день – з почину)
    Трута – вбиранная очима...




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  15. Вова Ковальчук - [ 2009.07.06 19:27 ]
    Фантазія
    Моя фантазія – домашня рослина
    Щось схоже на ліану

    Коли я сумний вона обкручує мою шию і душить
    Коли мені добре шию мою обіймають метафоричні твої руки

    Якщо погано — то з моєю фантазією хоч стріляйся
    А якщо добре то — так що кінчаю

    Моя фантазія нерозлучно зв’язана з тобою
    Ліана обіймає стовбур тебе

    Так стає добре
    Спокійно

    Ти казала що я справжній спокій
    І він передається тобі

    Мене – зворушують ці слова
    І моя фантазія малює такі картини
    Що хоч на стінку дерися від безсилля

    А цікаво хто твоя фантазія
    Домашня тваринка чи рослина
    Чи якійсь побутовий предмет

    Я не знаю

    Блукаю в своїх сумнівах ідеях мріях
    Поруч з тобою

    Мені подобається згадувати тебе
    І фантазувати

    І приємна ліана огортає моє тіло


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (10)


  16. Микола Шевченко - [ 2009.07.06 19:42 ]
    Село... З натури...
    Ось - типове вкраїнське село...
    В ньому левова частка левади,
    виторговується "на участки" - за
    згоди сільради.
    В нім сільпо - то не бренд,
    а реалія минуловічна.
    А генделик, з п`янючими вщент
    козарлюгами - то є річ звична!
    Де о-пів чоловічої статі,
    знай - гульма гуля.
    Дистрофічні забродиська,
    ті споконвічні коноплі під стелю,
    зовуть - "канапля"...
    Там в бабусь одиноких,
    святиню, останню свитину,
    деруть ошуканці...
    Спритні, різноманітні - та най би
    поїли їх пранці!
    Замулилися ріки, ставки
    заросли верболозом.
    Депутатство одколи базіка - невже ж
    позоставив їх розум?!
    Та напевно... Хазяїн хороший
    потрібен селу.
    Пан? Прадавньо.
    Колгосп? Несучасно.
    Ці джунглі врятує, хіба що,
    Багіра з Балу...
    А заки...
    Про Хрущова епоху дзижчать
    знахабнілі хрущі.
    Кукурудза в жовтаві панчохи
    свої не одягне кущі...
    Ферми з космосу легко поплутати
    з храмами Майя...
    ... То - вкраїнське село...
    Там колись був порядок,
    а зараз - і близько... немає...

    06.07.09


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (2)


  17. Юрій Лазірко - [ 2009.07.06 18:56 ]
    Сонет V
    Не сон – сонет на світла перепадах.
    Переливаються, зірками ситі,
    на павутинні дощові піньяти.
    Гойдаються-розтрушуються миті,

    суцвіття галактичні та армади
    флотилій сонця місяцем розбитих.
    Любов мандрує скрекотом цикади,
    де димохідну люльку палить вітер,

    у персах розбіліється налитих
    і забуватиме про все крім плачу,
    гаситиме його у колисковій.

    Павуче плетиво – легені літа,
    як напинається – летить неначе
    необережно випущене слово.

    4 Липня 2009

    піньята* – фігурка з пап`є-маше, наповнена цукерками, котру при фієсті розбивають палицею зі зав`язаними очима.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  18. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 18:34 ]
    жертва
    Солнце -- желтый жернов
    жертвует своей жизнью...
    Собран закат рожью
    в пору вечерней жатвы.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  19. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 18:48 ]
    валюта
    Как меняю валюту в банках,
    Обменяю себя на Вас.

    Я на пишность своей осанки
    обменяла Ваш третый глаз


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  20. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 18:31 ]
    Я тебе спостерігала
    Я тебе спостерігала,
    знала,
    марно очі покохала.
    Мала
    ліпшу долю вибирати,
    знала б,
    на одинці з дзеркалами
    розмовляла б.

    Я тебе спостерігала,
    мало -
    сни у вечері гадала,
    спала.
    Під головоньку п’янкого хмелю клала --
    крала
    час сама у себе.
    Здавалось...

    Тьфу, здалось мені це спостерігання!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 17:56 ]
    В ногах нет правды
    В ногах нет правды. И даже между ними
    Все грузнут в лжи несказанных имен.

    Мне кажется, мы будем не такими.
    Мне кажется и значит это - сон.

    И пусть во сне, обманутая нежно:
    В коленях дрожь, дыханием хрипим...

    Вся наша правда станет как надежда!
    Давай еще минуточку поспим.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  22. Сонце Місяць - [ 2009.07.06 17:19 ]
    rendez-vous
     
    Ви не гадали, Ви знали про все, що не станеться
    Як ми рушали до недалекого обрію-неба
    Як не вірили у спогади
    & Верлен цитував нас напам’ять

    О розкішно роздягнута Панно
    На перламутровім рандеву


    Врешті ми вештались від цинізму до нігілізму
    Через нас посміхалися вічнохолодні хмари
    Вітрильники не встигали
    За небесними пароплавами

    Ця зачіска, ці шпильки, о Панно
    Ви були Шекспір, я ~ Ваш театр


    Попелюшко у примарнім амплуа Білосніжки
    Скляні пуанти, душа на метеликах
    Гречка срібними паличками
    Недопалок в рекламних вустах

    О лірично розважлива Панно
    На рандеву нескінченних трикрапок




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  23. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 14:21 ]
    ливень
    Льет ливень.
    К телу теплому липнет лен.
    Лениво лист летит,
    Опаленный солнцем вновь горизонт.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  24. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 14:39 ]
    за тобою гримнула дверима
    За тобою гримнула дверима,
    Вікнами відмовилась кричать.
    - Все гаразд, вимоглива родино,
    Кілька зошитів та прізвища печать.

    Годі сміху до каміння битись
    Та луною викликати гнів.
    Ти, напевно, мною вже наситивсь.
    Відшматкуй мене з ранкових снів!

    Як отрута з димом у легенях
    Я для тебе солодка й страшна.
    У минулому незрячая дитина,
    У майбутньому прозріла -- не твоя.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  25. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 14:24 ]
    Вам сьогодні за камінь та вікна
    Вам сьогодні за камінь та вікна.
    Вас влаштовує вимір та простір.
    Перегарне запрошення в гості
    З натяканням на "ні" відповідним.

    Криком пісню голосите вашу,
    Викликаючи ситу огидність.
    Ваша вкрай неприборкана гідність
    Преться в бій дорозплямкувать кашу.

    Вам сьогодні за камінь та вікна.
    Вас влаштовує вимір та простір.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  26. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 13:55 ]
    Облиште мене
    Облиште мене, не торкайте очима
    Та променів шклом не шукайте по нервах.
    Мені глузування зашкоджує болем.
    Жебрачка за ґратами в пошуках волі.

    Стривайте сміятись! Я вам є на користь:
    Кому ще потрібна бентежна свідомість,
    кому світ безглузддя є маревом скарбу!
    Облиште мені всю рожевую фарбу.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  27. Ярослав Чорногуз - [ 2009.07.06 13:05 ]
    ПАМ"ЯТІ ОЛЕКСАНДРА БІЛАША
    Він був, як Бог, піснями повен,
    І гордо шляхом йшов своїм.
    Отак, як Людвіг Ван Бетховен,
    Що й цар вступився перед ним.

    Чоло високе, шевелюра
    І владний погляд, як в Сірка,
    Тверда і цілісна натура,
    Як має бути в козака.

    Поети різні припадали
    До джерела його творінь -
    З регаліями й без регалій,
    Та не зважав на ранги він.

    Суцвіттям ніжним квінт і терцій
    Лише того він сподобив
    Хто вірші власні кров"ю серця,
    Як воїн землю - окропив.

    Цвітуть червоно-чорні маки,
    Немов "Два кольори" його,
    В устах капели - "Гайдамаки"1 -
    Повстання справжнього вогонь.

    Печалить нас "Журавки" горе
    І душу кожен рве акорд,
    Він музикою так говорить,
    Немов говорить сам народ.

    Він був - як Бог - піснями повен,
    І гордо шляхом йшов своїм,
    Якби сучасник став Бетховен,
    Його б любив, як побратим!

    1 "Гайдамаки" - опера композитора на слова Т.Шевченка, два хори з якої виконує Національна заслужена капела
    бандуристів України ім. Г.Майбороди.

    7515 р. (від Трипілля) (2007).


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (9)


  28. Леся Межеровська - [ 2009.07.06 13:10 ]
    стоп, стой
    Стоп,
    стой!
    В этом доме грусть!
    В свое сердце путь
    не открой,
    не впусти меня:
    будешь день ото дня
    выть в ночь,
    как и я
    вою-пою
    на луну свою.

    Беги прочь -
    в ночь
    покой тебе нужен!
    Ну, а мне --
    в путь:
    искать
    несчастливых судеб,
    жалеть,
    голубить,
    не твою --
    счастливую.


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  29. Олександр Христенко - [ 2009.07.06 12:02 ]
    ПЕРЕКРЁСТОК
    Шёл человек в потоке дел
    И торопился, по всему.
    Он сделать многое хотел,
    Но решка выпала ему.
    На перекрёстке светофор
    Немного мешкал, может быть,
    Ведь он работал с давних пор
    И знал, что некуда спешить.

    И Он рискнул – на жёлтый свет,
    А тут ему наперерез
    Уже летел судьбы привет –
    Роскошный чёрный «МЕРСЕДЕС».
    И их пути пересеклись:
    Как и предсказывал Ньютон,
    Был человек повержен вниз,
    А «МЕРСЕДЕС» – лишь удивлён.

    Раскинув руки, Он лежал,
    Ловя глазами неба синь,
    Где бестелесная душа
    Летела с шёпотом: «Аминь».
    Окончен путь
    И вышел срок –
    Пора суммировать итог:
    Он многого успеть не смог –
    Бог справедлив,
    Но очень строг.
    28.01.09г.


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (12)


  30. Оксана Пухонська - [ 2009.07.06 11:39 ]
    * * *
    Возобнови во мне святую рать,
    Возьми меня в печальный омут боли.
    Ты знаешь, мне не страшно умирать,
    За миг красивый,
    Прожитый с тобою.
    В безмолвной выси путь останови:
    Пускай не будет слез,
    Тоски,
    Печали.
    Мы просто были…
    Были сверхлюдьми,
    Пока людьми безнравственно не стали.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (8)


  31. Дмитро Кремінь - [ 2009.07.06 10:09 ]
    ***
    Він мені казав при повній чарці,
    Що не п’є, а пив не коньяки.
    Що спалили сина в кочегарці
    У селі сусіднім бандюки.
    Що, мовляв, були раніше травні –
    Почувавсь людиною солдат.
    А тепер усі такі безправні,
    Що й начальству нині не до дат.
    Що бували людомори й війни,
    Та завжди казьонний був закон.
    А тепер усі ми самостійні –
    Женемо на продаж самогон.
    Санаторну мав колись путівку,
    Трудодні, заняття до зими...
    – Чорт би взяв ту кляту Хоружівку!
    Був земляк, солдатський син Кучма!
    Сподівавсь і плакав перед смертю,
    Хоч який у дядька в світі гріх...
    Гірше від гестапо і від СМЕРШу –
    Це образи й кривди від своїх.
    Мав і на дільничного образу,
    На стару бабусю, на город...
    Так ми і не випили ні разу
    За країну нашу, за народ.
    І несли його в останні далі,
    Піп махав кадилом, як тепер.
    По-сирітськи дзвякали медалі
    Мертвої землі СРСР...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (3)


  32. Олена Пашук - [ 2009.07.06 09:05 ]
    просто обмовка скажи до чого тут Фройд
    просто обмовка скажи до чого тут Фройд
    просто сни еротичні
    ну до чого тут Зігмунд
    не треба лізти у мій душевний комфорт
    чи з мисливськими псами до мого лігва

    спека в місті наче у тілі клин
    трава за шість днів досягає палеоліту
    о гуси сполученням Рим – Волинь
    врятуйте від крематорію
    ледь пульсуюче літо

    це все моє
    креслю коло довкола себе
    миючи вікна стираю картину міста
    щоб скласти докупи минулих коханців шукаю степлер
    і не знаходжу
    зумисне

    знаєш це навіть краще в камері одиночці
    жити
    тужити
    стежити за собою
    шукати десять відмінностей в кожної ночі
    і не знайшовши
    не відчувати жодного болю

    бо сльози мов кулі
    наскрізь прошили землю
    тобі вже легше
    ти легша за бабине літо
    а баби скіфські твій приміряють вельон
    перерісши у тисячу років своє повноліття


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (10)


  33. Роман Коляда - [ 2009.07.06 00:29 ]
    Свіжі вірші
    Ю.Б.-К.
    Свіжий вірш, наче свіже повітря –
    Потрібен. Тому, неспроста,
    Читаєш, і наче ти блискавки вістря,
    Мчиш зоряним мостом.

    Хочеш читати багато, вдосталь
    Іпостасі єдиного Слова,
    Сяйва прозрінь гігабайтами поспіль
    Знову і знову, і знову.

    Свіжий вірш, наче янгола пір’я,
    Небесної ніжності постіль.
    Посмішка неба, дитяча, щира
    І на безсмертя дозвіл.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (2)


  34. Микола Шевченко - [ 2009.07.05 23:27 ]
    Змінюється...
    Все змінюється...
    Ластовиння -на
    стрижовиння...
    А багаття - на
    баговиння...
    А квасоляні пальці, та й
    сп`ялися хвацько
    на п`яльця,
    зморшкуватого штахетиння...
    А гарбузик-дереза - й собі
    задерся, "чавить либу"-
    аж з дідусевої колиби!
    ... В зопрілій лататій копанці
    колись було повно риби...
    ... Та хай би вже краще, та й
    хащі резед,
    чи будяччя голівок,
    аніж різнобарвно-блискучих,
    узбіччя клянучих,
    морозивних
    плівок... Хоча...
    І того вистача...
    ... Пересохло кісся,
    у косарці
    бензин перекис...
    Тьопа, мов порося,
    десь в груднині -
    то сум її стис...
    І вгризаються думи у тім`я,
    мов дубові кліщі - кляте сім`я...
    І зайти в каламутну калюжу,
    йменовану ставом - та ж я
    не боявся колись!
    І п`явки залишали
    на литках
    кривавії тавра...
    Літню ніч залюбки
    міг сопіти
    в отаві...
    Зась джерельний той
    хлюпіт
    почути в сичанні
    досвітньої кави...
    Все змінюється...
    ...Все...




    5.07.09



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (1)


  35. Микола Блоха - [ 2009.07.05 23:04 ]
    Секунды медленно.
    Секунды медленно.

    Секунды медленно вперёд,
    Мгновенье затянулось, боль.
    Мгновенье без любви как год,
    И разум памятью живёт.

    Но говорят, что время лечит,
    Вот только веры, сердце не имёет.
    И в сей момент, всё невозможно,
    Представить, что забыл её.

    Не верится, что миг разлуки,
    И всё вернуть, назад нельзя.
    Лишь пониманье жизнь прошла,
    А без неё лишь темнота.

    Николай Блоха 5.06.09 г. 23:18


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  36. Павло Погуц - [ 2009.07.05 22:22 ]
    Вірш Хаосу
    розриті Могили,
    роздерті Серця,
    втрачена Сила,
    Життя у Мерця.
    Загублені крила,
    Вогонь, як Вода.
    душа загорілась.
    Він—не вона.
    Любов десь поділась,
    Прийшла пустота.
    Хтось сміється від горя,
    Хтось нарікає—недоля,
    А воля…
    Тільки волі прагнуть ті, що в кайдани закуті.
    Птахи тільки неба бажають, до суші прикуті,
    Тільки пам’яті просять душі забуті,
    А я… я прошу…Сили…


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  37. Юрій Золотар - [ 2009.07.05 18:49 ]
    Часи мітингові
    Люблю я бурі мітингові
    За грізний вид, очей вогні,
    За крик юрби і гнів у слові
    За щире "так" і дружнє "ні"

    В них бачу час для змін чудовий,
    Який народжується по всій країні
    Вірю, що лідер чесний новий
    Не забуде те, що скаже на майдані

    Прийдуть до влади справжні патріоти,
    Які не дбатимуть про власні кишені,
    Олігархи будуть мати клопоти,
    Котрі чесно жити не привчені

    Відійдуть у минуле всі незгоди,
    Часи політичних авантюр
    Зміняться на владу погляди
    Злочинці не відкупляться від тюрм!


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  38. Микола Блоха - [ 2009.07.05 15:57 ]
    П......й образ.
    Видалено адміністрацією, доступ автора до сайту обмежений.


    Рейтинги: Народний 1 (2.63) | "Майстерень" 1 (2.17)
    Коментарі: (2)


  39. Костянтин Абдул - [ 2009.07.05 13:21 ]
    Друзі які кохають...
    У всьому ми собі зізнались.
    У душах друзями зостались,
    Боялись більше виникає,
    Любов лиш друзів оминає.

    Спираємось в тяжку хвилину,
    Всміхаємось в веселу днину,
    Ми різні душі я з тобою.
    Наші стежки злились рікою.

    Не можем деколи сказати,
    Не можем просто написати.
    Нікому нас не порівняти,
    Не можем ми себе кохати…


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  40. Костянтин Мордатенко - [ 2009.07.05 13:06 ]
    Життя
    Злітеплилась душа!
    Поезія, як цибуля вибутиляла,
    слова, мов коні їзджалі,
    віршується, бо є ти і я.

    Зорешлива і тиха ніч.
    Роса траві іжицю прописала…
    Зіщулився у клубок їжачич –
    сич пролетів зненапа…

    Шлях крижовий: запечалля, добро.
    Мріями зорі бушовані, мов колеса…
    Людям дав Бог однаковий зрок,
    але щастя окремо – кожному у свої бесаги…

    Чоботи знабочились від ходи,
    у пляшці свячена вода йорданська …
    Збагнув: людське спілкування - справжнє диво,
    а любов – серцю не дасть зожолобкастіти.

    «Корне покорно, клінно поклінно…» - голоси
    просять Лукавого про допомогу зчаста…
    Я живу. І знаю тебе, хто єси.
    Лише примножуючи добро, пізнається щастя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (10)


  41. Катя Ларіонова - [ 2009.07.05 05:31 ]
    Як Ти пішов...
    Тиха темрява ночі ховає тебе від кохання
    Пригортає тебе до грудей, наче шльондра стара
    Можна я ще посиджу десь тут, біля тебе, востаннє...
    Або може залишусь назовсім? Ти кажеш: "Не варто, мала

    Я не той, я не вмію інакше, не знаю напевно,
    Що чекає на мене, чекає на тебе десь там...
    А ти йди, йди і знай, все було не даремно.
    Я ж залишусь, і далі, напевно, я зможу сам."

    Ну і що? Ти сидітимеш сам і мов морфій прийматимеш риму.
    Роздягатимеш темряву, питимеш віскі з горла
    У навушниках Doors, цигарки на балконі. Потрібно ще диму?
    Пам"ятаєш як разом ним дихали, згадаєш якою була
    Наша ніч, чи то день, чи то вечір, чи спільна манА?

    Ну нехай, залишайся без мене, мені якось стане
    Сил. І сліз - я сльозами своїми омию твій слід.
    Біс із ним, я ж бо зможу, я сильна - рубаю кайдани,
    Бо, мій Каю, давно вже не взмозі рубати твій лід.


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (5)


  42. Павло Матюшко - [ 2009.07.05 02:34 ]
    Cкалами галапагосскими
    Cкалами галапагосскими, шквальных порывов мокрыми
    Снопом зарниц досыта, сосен вершин босыми.
    Молний клинков блесками как колесниц косами
    Эхом молитв грозами, лопастью снов в плоскости.
    Тяжестью гор ломаною, пиками снегоподобными
    Ночью, сдобой голодною, стрелами дней сломанными.
    Сыпью песков над сопками, ветров нагих розгами
    Мыслей опавших сносками в Мега-Сибирь космоса
    Сослан собой. Создан я.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.44) | "Майстерень" 5.38 (5.38)
    Коментарі: (3)


  43. Роман Коляда - [ 2009.07.05 00:45 ]
    Проти ночі
    Іще один поріг
    Слідами моїх ніг
    Ще не позначений.
    За ним пекельний гріх,
    Спокути білий сніг
    Чи борг не сплачений?

    Душа і плоть, не стих
    Мій біль іще. Не зміг
    Я все пробачити.
    То рок, чи просто збіг?
    Гора, з якої збіг –
    Мій пункт призначення.

    Три янголи, не встиг
    Сказати вам про сміх.
    Ми ще побачимось?
    Чи може, я не з тих –
    Моїх земних доріг
    Ще не означено?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (6)


  44. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.05 00:39 ]
    * * *
    Ми мовчимо і знаємо, о чім.
    Остання нота в зорянім хоралі –
    неначе крапля зимного дощу.
    І стоїмо, немов на п’єдесталі,
    бо небо, що спочило на плечі,
    згасило тихим подихом свічу.

    І не загляне чужинецьке око
    в пожовклий сад, де на старій сосні
    розп’ятий вечір у червонім сяйві.
    І тільки чути траурні пісні
    церковних мурів, що зачаті в тайні
    на роздоріжжі готики й бароко.

    По молитвах вечірніх у вікні
    заблисла свічка, скрипнули завіси,
    з віконних ґрат посипалась іржа.
    І душі тих, які мандрують звідси,
    зійшлися там, де на старій стіні
    обох світів позначена межа.

    Коли заснула храмова сторожа,
    зів’ялі тіні падали на діл,
    погасла ватра. І прогірклий стогін
    тривожних душ і постарілих тіл,
    затертий лик останнього святого,
    були – як лепта: кесарева й Божа...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати:


  45. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.05 00:18 ]
    Вокзальний шкіц-1
    Цей запах від коліс, з утоми почорнілих,
    Пронизує вокзал, мов піт його і кров.
    Довкола – сотні лиць, як завше, бовваніли
    В чеканні на розлуку, в чеканні на любов.

    В чеканні, що якийсь швидкий NN-ий потяг
    Крізь дощ і ті струмки гірких вокзальних сліз
    Увірветься з пітьми. І те, що буде потім,
    Обізветься луною від стукоту коліс.

    Де чад від поїздів, такий гіркотно-п’яний,
    Удавом обійме вокзальний балаган.
    Ще трохи – й на перон впаде букет весняний,
    І потяг зашипить, немов старий орган.

    Вібрації розлук обернуться в кохання,
    Вагонні номери – у цифри лотерей.
    І вже коли в купе затихне звук останній,
    В тривожних снах воскресне усе нове й старе.

    Усе, що у душі залишиться до скону,
    Бо серце, наче мідь – чекань, чекань, чекань...
    А на пероні Ти – немов свята ікона
    Хоча й не завжди вірних, але, проте, чекань...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  46. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.05 00:11 ]
    Гроза
    Хижо вітер видер промінь з рук
    Дивен день дном до неба плив
    Чорні чари наче мертвий крук
    Зазвучали як литаври злив
    Поблиск неба Бога сяє зір
    Зримо чутно громом грози б’ють
    То не грози і не роси зір
    Гряне ритмом скритна неба лють.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  47. Сонце Місяць - [ 2009.07.04 23:05 ]
    Ноктюрн
     
     Бодлер! За прірвою посрібленої маски
     Лунає в небеса гіркий дзеркальний світ
     На дні свічад опалесцентний дивний кіт
     Духмяні сни, густі намиста без розв’язки


      Коли у північ гаспидських зубів
      Розквітне магія музичних інкарнацій
      Кіт, розкидаючи стіну галюцинацій
      Скуштує Місяця з шопенівських садів




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (22)


  48. Костянтин Абдул - [ 2009.07.04 21:54 ]
    Каторга…
    Сонце шкіру обпікає,
    Піт обличчя заливає,
    День за днем ти привикаєш,
    Каторгу ти поважаєш.

    Знаєш тут тобі не місце,
    В інший світ тобі не влізти,
    Та надії не втрачаєш,
    В голові все відзначаєш.

    Втечу спланував давно,
    Певно буде як в кіно,
    Головне не зупинитись,
    Так і можна помилитись.

    Дужі грати за спиною,
    Боржники перед тобою,
    Ці роки тебе змінили,
    Навіть дечого навчили.

    Розібравшись з боржниками,
    Розійшовшись із дружками,
    Ти береш новий листочок,
    Та починаєш свій рядочок.

    Тепер ти ціниш лиш свободу ,
    І любиш ти любу погоду,
    Ти згадуєш усе як було,
    Відкривши очі все минуло.

    Та не забути тої ночі,
    Той дощ і вітер дув у очі,
    Ти захистив тоді дитя,
    І загримів на пів життя.

    Сьогодні цього не згадати,
    Та ти даєш про себе знати,
    Тим друзям що життя навчили,
    Й на каторзі з тобою гнили.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Костянтин Абдул - [ 2009.07.04 21:48 ]
    …..
    Вітер тепло коливає,
    Твоє серденько бажає,
    Почуття що не згасає,
    Та щоночі зігріває.

    Ніжність квітка полум’яна ,
    Вірність деревце рум’яне,
    Дружбу можна ж порівняти,
    З скелею що не здолати.

    В очі б’є краса прекрасна,
    Ти сьогодні зірка ясна,
    Настрій твій немов погода,
    Лиш незмінна твоя врода.

    Я росту, вже не дитина,
    Біль, розлука за плечима,
    Погляди не ті туманні,
    Що були тоді востаннє.

    Це життя мене навчило,
    Хоч і трішечки побило,
    Я тепер загартувався,
    І в дорослий світ подався.

    Там немає просто так,
    Щось на завтра, аби як,
    Там для мрій немає часу,
    Бо в житті нема запасу.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Оксана Лозова - [ 2009.07.04 20:45 ]
    Вибух
    Мокрі кульбаби
    В сірій траві.
    Ранок незграбний
    Тугу привів.
    Те, що минуло,
    Вже не мине —
    Вибухне нулик
    Чорним вогнем.
    2007


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (12)



  51. Сторінки: 1   ...   1473   1474   1475   1476   1477   1478   1479   1480   1481   ...   1829