ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ванда Савранська - [ 2009.07.04 18:07 ]
    Скорилася? Ні, я прийшла сама...
    З Анни Ахматової
    Скорилася тобі? О ні, дарма!
    Покірна я лише Господній волі.
    Не хочу я ні трепету, ні болю,
    Бо чоловік - це кат, а дім - тюрма.

    Але - як бачиш! Я прийшла сама.
    Почався грудень, вітер вив у полі,
    Було так світло у твоїй неволі,
    За вікнами нас темінь стерегла.

    Так лине пташка у мороз до скла,
    І б'ється, проситься у передпокій,
    А кров стікає з білого крила...

    Тепер в мені і затишок, і спокій.
    Мій милий,прощавай! Повік не зможу
    Забути, що впустив ти перехожу.
    26.06.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (7)


  2. Ванда Савранська - [ 2009.07.04 18:11 ]
    Вже не часто снишся, слава Богу...
    З Анни Ахматової
    * * *
    Вже не часто снишся, слава Богу,
    Не ввижаєшся щомиті,як тоді…
    Затягло туманами дорогу,
    І побігли тіні по воді.

    І весь день не замовкали дзвони,
    Над полями линуло мені –
    Найсильніше чути від Іони
    На дзвіницях Лаврських вдалині.

    На гілках бузкових підстригаю
    Кетяги, що нині відцвіли;
    Старовинними валами скраю
    Два ченці задумливо пройшли.

    Світе рідний, оживи, тілесний!
    Душе моя зцілена, прозрій!
    Дарував, як милість, Цар Небесний
    Нелюбові спокій крижаний.
    05.07.09.



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  3. Ванда Савранська - [ 2009.07.04 17:12 ]
    У Києві, в храмі...
    З Анни Ахматової
    * * *
    У Києві, в храмі Премудрості Бога
    Перед образами тобі поклялась,
    Що буде моєю твоя дорога,
    Куди б відтепер вона не повилась.

    Те янголи чули вгорі легкокрилі,
    У білому гробі те чув Ярослав.
    Немов голуби, ті слова злетіли,
    І нині вони біля сонячних глав.

    Коли мені тяжко, то сниться ікона
    І сходинок дев’ять я бачу на ній,
    У голосі грізнім софійського дзвона
    Вчувається голос стривожений твій.
    25.06.2009р.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (3)


  4. Ванда Савранська - [ 2009.07.04 17:44 ]
    Виноград на балконі
    Винограде, ручку дай!
    На балкона вилізай,

    Покажи листки лапаті -
    Стане зелено в кімнаті.

    Восени зірву з балкона
    Золотаві стиглі грона!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (2)


  5. Дмитро Кремінь - [ 2009.07.04 16:16 ]
    ***
    Оплакую молодість – де її слід?
    А слід – у ріці, що перейдена вбрід,
    І альфа, й омега, і зоряна крига...
    Ступлю на розпечений цей тротуар,
    А пахне з наметів – немов од хозар,
    І скаче лошатко часів печеніга.
    Назад у природу? Вперед – на Майдан?
    Уже не гримить січовий барабан
    У генах, а днесь прогриміло...
    Тебе полюбити запраг на льоту,
    Летів – і ловив, мов стрілу золоту,
    Твоє зачароване тіло.
    Тепер не вернути тобі та мені
    Той слід у ріці, ані кров на стерні,
    Ті зерна – пшеничні і житні...
    У дальній столиці – парад і салют,
    А птиці загублені зерна клюють
    І кров од півнів на дровітні.
    І тут іномарок – неначе хозар.
    Церкви на замку, та вирує базар
    У спечному гомоні серпня...
    Оплакую молодість – сивий юнак,
    І скапують в чарку сльоза і первак,
    І все – еліксиром безсмертя...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  6. Дмитро Кремінь - [ 2009.07.04 16:02 ]
    ***
    Царедворці були, блюдолизи –
    Не народні обранці тепер,
    Де творці перманентної кризи
    Все зривають – і маски, і ризи,
    Не барони, графи та маркізи,
    Сиволапа еліта, mon cher...
    Охлократія чи хохлократія,
    Самозвана така демократія,
    Титул є – то уже й демократ...
    Але сумно у нашому домі,
    Де обличчя давно вже знайомі,
    А кармін – це не кров по соломі,
    Щоб із ним починати парад.
    О, часи української драми!
    Де те море людське з прапорами,
    Дев’яності, недавній Майдан?
    І тепер – не герою, не жертві –
    У якій помолитися церкві,
    Як довкола туман і обман?
    І подосі, як символи віри,
    Поміж нас польові командири...
    Чи насправді такої офіри
    Ми чекали, й чекали – од нас?
    Просиділи в собі, як у схроні,
    А колись – у глухій обороні,
    А тепер – у глухій обороні,
    А комусь – посидіти б на троні...
    Всіх розвіє окрадений час!
    І не всіх возведе у герої,
    І не кожному золото Трої,
    І не кожному – мармур, граніт...
    Але шкода землі – дорогої,
    Золотої – на ярмарку літ.
    А на ній ми приходимо в світ.
    Умирає останній поет,
    І горять в небесі понад нами
    Силуети ольвійських монет
    І когорти ідуть під орлами.
    Колісниця летить у зеніт
    І прохромлено пазури орлі
    В серце наших окрадених літ,
    І свобода – як лезо на горлі.
    Але з нами царі й королі,
    Та корони, та пурпурна одіж,
    І йдемо то в похід, як на продаж,
    То зникаємо в сивій імлі...
    ...Де ж ти, дівчино, сина народиш –
    На якій українській землі?


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  7. Дмитро Кремінь - [ 2009.07.04 16:08 ]
    ***
    Корова задивилася в колодязь
    І впала поміж місяць і зірки.
    Ніде її сьогодні не знаходять
    Ані господар, ані пастушки.
    Сама вона не вибереться з пастки.
    А як знайдуть і витягнуть скоріш –
    Уже вона не буде в лузі пасти,
    А тихо піде під різницький ніж.
    І нам колодязь – яма оркестрова,
    І контрабас гуде, як голос бід.
    А з неба озивається корова,
    І плаче стежка босоногих літ.
    Літак у небі креслить кола срібні,
    Колодязні ридають журавлі,
    Неначе й ми нікому не потрібні,
    Останні українці на землі.
    А живемо у центрі – наче збоку,
    На перехресті тисячі доріг.
    І воду цю колодязну глибоку
    Бере на небо чорний одноріг.
    А пастушки в нічне і досі ходять,
    І ту корову досі жаль мені,
    Яка упала в зоряний колодязь,
    А світло згасло в мами у вікні...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  8. Тетяна Роса - [ 2009.07.04 14:45 ]
    Полохливий котик
    Не кожен кіт полізе в воду,
    та я, однак, не будь-який!
    І змалку взяв купатись моду,
    лише водицю підігрій.

    Та все сьогодні не до ладу:
    пливе до мене щось чудне.
    Страхý не можу дати раду –
    а що, як з’їсть воно мене?

    Сказав хазяїн: «Кицю, рибка!» -
    моя душа до п’ят майнула.
    Рятуй мене, хазяйко, швидко,
    а раптом риба ця – акула?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  9. Руслана Василькевич - [ 2009.07.04 12:36 ]
    ***
    Нехай життя тече ріка,
    до берегів суденця зносить,
    хай зиму змінює весна,
    а літо золотава осінь...
    Я ж буду тихим джерельцем,
    яке в ріку життя впадає,
    і, розчиняючись у ній,
    усе довкола напуває.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  10. Руслана Василькевич - [ 2009.07.04 12:51 ]
    МИКОЛАЮ ЧАРНЕЦЬКОМУ
    Тяжкі часи спіткали Україну,
    Сім ворогів,немов тих сім мечів
    Прошили серце рідної країни
    Життя забрали в дочок і синів.
    Та не зламати їм душі народу,
    Не відібрати віру у Христа
    Коли такі як Миколай Чарнецький
    Із радістю несуть свого хреста.
    О,любий отче,владико Миколаю,
    Ти добрий приклад українцям всім,
    Ти молитвами до Матінки Святої
    Приносиш радість й щастя в кожен дім.
    Дозволь Тебе нам щиро величати
    І прославляти в Господі повік,
    А тебе просим нас благословляти
    В здоров*ї й радості прожити нам свій вік.
    Ти упокоївся й став зіркою на небі,
    За твої подвиги Господь нагородив-
    Допомагаеш ти усім в потребі,
    Коли б і хто Тебе не попросив.
    Світися,Славна Зірко України!
    Молись за нашу Церкву і нарід
    І будь від злого Ти нам охорона-
    застерігай нас від гріхів і бід.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  11. Руслана Василькевич - [ 2009.07.04 11:46 ]
    Дружба
    У кожного в житті своя дорога,
    наповнена і радістю й сльозами,
    і добре,коли поряд вірні друзі,
    що сльози ті розділять разом з нами.
    Ні слава,ні багатство не замінять
    поради друга й мужнього плеча;
    з тобою посміється і поплаче,
    за честь твою стоїть він докінця.

    Нехай уста радіють слову «дружба»,
    нехай в серцях палахкотить вогонь;
    і ти життя проживши,не забудеш
    вірного товариша свого.

    Життя спливе,залишиться лиш смуток
    за юності безжурними роками,
    а серце буде завжди зігрівати
    та дружба,що вирує поміж нами.
    Ціна є у коштовностей висока,
    але не вистачить її сплатити
    тому,хто втратив свою дружбу,
    щоб знов її до серця запросити.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  12. Костянтин Мордатенко - [ 2009.07.04 11:24 ]
    34
    Життя наче літо це…
    Лихом об землю кинув!
    Хай пожирають жирцем…
    Місяць – кИвень…

    Є в мене рими ще
    і Образи – на вірш вистачить…
    Кажуть, «пишУ хлящем»,
    інші – «вискочка».

    Дракона тримаю за хвіст, мов світ за олжу,
    над мечем харалужним…
    Йому у вічі дивлюсь, відпускаю, кажу:
    «Лети, друже…»

    * кИвень – місяць «липень», коли коні мотають головою від укусів комах.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  13. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.04 01:30 ]
    Кавова пара
    Зустрілися Кава із Кавом,
    Смугляві зернятка обоє,
    Обсмажені вранішнім сонцем,
    Напоєні дня ароматом.

    І довго вони парували(сь),
    Так пристрасно, ніжно кипіли,
    Сховавшись від ока чужого
    У добрій старій кавоварці,
    Що й кавою пахло довкола.

    А потім були кавенята...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  14. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.04 01:40 ]
    Львівський ремікс
    Зустріла вáр’ята вар’ятка симпатична...
    ...Кавових зерен випари і мла
    холодна львівська, і печаль готична
    застиглих контурів недавнього тепла,
    і вечір той, який згоряв до тла,
    їх зустрічі матерія містична.

    Тривожний блиск, як світ старих свічад,
    в її очах замешкав неозоро.
    Старий звіздар дивився мудрим зором,
    Побіля нього гаснула свіча.
    І возвістив, що завтра – ще не скоро,
    На мить поклавши вічности печать.

    Зустріла вáр’ята вар’ятка. Випадково
    зронила слово. Гасли ліхтарі.
    І львівський вечір танув бароково
    убраний в шати місячні старі...
    ...І кажуть люди, що в такій порі
    спіткаються вар’яти об підкову.


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  15. Влодко Хіцяк - [ 2009.07.04 01:05 ]
    Втрата
    Торги на площах ще не припинялись, а стукіт в двері, як двосічний меч: о чом ти там віддав моє намисто з таких добірних і яскравих перел миттєвости осіннього серпанку?! У небі павутиння прохолоди, а хмари ниті білі та байдужі. Я перли ті збирала вже віддавна, хапаючи устами і руками вечірні роси ще й проміння ранку і так весна минала за весною...

    О, чом ти так неквапно переходиш низький поріг, коли відкриті двері і навіть листя, що приносить вітер, в помешканні моєму кружеляє?! Назавше, знаєш, що таки назавше цілунок мій діткнеться прохолоди в померклому осінньому смерканні, коли отой купець піде щасливий, здобувши пряжу із огненних зерен; коли бруківка площі віддзеркалить поспішну втечу втомленого сонця...

    О, де моє намисто дивосяйне, де в кожнім переливі барви неба й застиглі роси весен швидкоплинних, твоїх очей оманливе сіяння й огонь свічі, що вже давно погасла у ніч листопадову – чи тому, що крізь шпарини в келії самотній холодний вітер никав безупину, а по вікні котилися донизу з його намиста вишукані перли, чи, може, через те, що той огонь нікого не зігрів, а тільки вкрав ночей осінніх мантію препишну?..

    О, чом ти, купче, так додому прагнеш?! Затримайся на хвилю, а тоді щасливою рукою простягни мені букет горіхового листя! У тебе за плечима наче сіть – купецька торба, ну а в ній – ловитва. Бо так щодень ідеш ярмаркувати, а пополудню – навіть не смеркає – з пожитком повертаєшся домів. Нехай ще раз погляну я на втрату – той передзвін давно минулих весен – моє намисто, що колись тобі згодиться, певно, щоби не забути крихкий букет горіхового листя, який мені ти щиро простягнув...

    Вікно, в якому ще свіча жевріла і мряка, що звістила ніч, були так близько. Вчорашній дощ бруківку покропив блюзнірською слиною. Топтав я зела, що пов’ялі вже лежали перед брамами торговищ. Їх вранці погубили старі перекупки і доні їхні милі, зглядаючись на юрбища міщан, на фраки урядовців і каптури монаші. Старий горіх, що ріс неподалік, скрипів мелодію під завивання вітру, з жалем йому віддаючи свої листочки жовті на поталу.

    Чому я тут, де пси бездомні тамують спрагу, хлепчучи з вибоїн на дорозі? Чому я тут, і ловлю навмання з горіха листя й заодно холодні краплі мряки і дощу? Мій гаман повен срібла й мідяків, бо так із ярмарку вертаю я щоднини. Моя оселя жде мене привітно, старий фотель, і люлька, і тютюн. На стінах пишні, ще від батька, гобелени – він їх придбав, мандруючи світами. Дубова брама сиротливо жде, аби передо мною щиро відчинитись.
    Чому я тут, хоча сторонні кажуть -- «утікач»? Вікно, в якому ще свіча жевріє ось тут, неподалік. І як від нього в темряві згубитись?

    Чекає ще мене хтось чи забув – о, як мені цю тайну розгадати? І що, моє купецьке ремесло? Ти здатне золотом наповнити секретер, а нині ти мовчиш. Твоє уміння – куце та мізерне, і де тобі тепер, посеред ночі, коли торговища давно вже відгули, поглянувши на поблиски свічі, збагнути, чи чекають там купця з букетом пишним із горіхового листя?



    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  16. Оксана Лозова - [ 2009.07.03 23:35 ]
    РЕКВІЄМ
    Анна Ахматова


    1935 — 1940

    У чужій захищеній господі
    Не ховалась від страшних негод, —
    А була я із моїм народом,
    Де, на лихо, був тоді народ.
    1961

    ЗАМІСТЬ ПЕРЕДМОВИ

    У страшні роки єжовщини сімнадцять місяців я провела в тюремних чергах. Одного разу там хтось “розпізнав” мене. Тоді жінка з посинілими вустами, що стояла за мною, і, звісно, ніколи не чула мого імені, отямилася від властивого нам усім заціпеніння й спитала мене на вухо (там усі говорили пошепки):
    — А це ви можете описати?
    І я сказала:
    — Можу.
    Тоді щось подібне на усмішку ковзнуло по тому, що колись було її обличчям.
    1 квітня 1957
    Ленінград


    ПРИСВЯТА

    Горе, від якого гнуться гори,
    І ріка велика не тече.
    Засуви міцні. Глухі затвори.
    Безпросвітні “каторжанські нори”.
    Туга і смертельний щем.
    До когось ласкавий вітер лине,
    Для когось вечірній світ притих,
    Ну а ми кожнісіньку хвилину
    Чуєм тільки скрип замків обридлий
    Та залізні кроки вартових.
    Прокидались рано на світанні,
    По столичних вулицях брели,
    Там стрічались, наче бездиханні,
    Сонце нижче, і Нева туманніш,
    І надії голос з далини.
    Вирок... І одразу сльози хлинуть —
    Від усіх віддалена вона,
    Мов життя із болем з серця виймуть,
    Наче раптом навзнак грубо кинуть,
    Але йде... Хитається... Одна...
    Де тепер подруги мимовільні
    Двох моїх осатанілих літ?
    Де виття сибірської завії,
    Міражі в пустелі мертво-білій...
    Їм я шлю прощальний мій привіт.

    ВСТУП

    А було це, коли усміхався
    Тільки мертвий, спочинкові рад.
    Як непотріб якийсь теліпався
    Біля тюрем своїх Ленінград.
    І коли, божевільні від муки,
    Йшли засуджених довгі полки,
    І уривчасту пісню розлуки
    Паровозні співали гудки,
    Зорі смерті стояли, як варта,
    І безвинно покарана Русь
    Задихалась під чоботом ката
    І під шинами чорних марусь.

    1
    Забирали тебе, як на плаху,
    Попрощатись — і то не дали.
    Діти плакали в хаті від страху,
    Віск зі свічки струмочком поплив.

    Краплі поту смертельного витер
    І, цілуючи образ, закляк...
    Як стрілецькі жінки, буду вити,
    Щоб здригнулися мури Кремля.
    1935. Осінь. Москва

    2
    Ллється тихо Дон-ріка.
    Місяць входить в дім. А там
    Тінь похилена німа —
    Більше ні душі нема.
    Син в неволі, у тюрмі,
    Чоловік в сирій землі.
    А за мене уночі
    Помоліться, помовчіть.

    3
    Ні, це не я, то хтось інший страждає,
    Я так не змогла б, а все те, що сталось,
    Нехай чорні сукна покриють
    І хай заберуть ліхтарі...
    Ніч.

    4
    Показати б тобі, насмішниці
    І улюблениці усіх,
    Царськосельській веселій грішниці,
    Як забудеш колись про сміх,
    Як трохсота із передачею
    Під Хрестами в морозній млі
    Ти своєю сльозою гарячою
    Новорічний пропалиш лід,
    Як тюремна тополя хитається,
    І ні звуку, а скільки там безневинних
    З життям прощаються.
    1938

    5
    Сімнадцять місяців день-ніч
    Не йдеш під рідний дах.
    Я кату кидалась до ніг.
    Ти син і ти мій жах.
    Не розберу: де звір презлий,
    А де людина тут?
    Кого, за віщо і коли
    На страту поведуть.
    І тільки пишні квіти, дим,
    І дзвін кадильний, і сліди
    Туди — в нікуди десь.
    Зоря погибельна зійшла,
    І показала смертний шлях,
    І кличе, і веде.
    1939

    6
    Тижні так летять, синочку,
    Не збагну сама, чому.
    Як до тебе у тюрму
    Заглядали білі ночі.
    Як вони із-під небес
    Оком стежать яструбиним
    І про смерть говорять, сину,
    І про твій високий хрест.
    1939. Весна

    7
    ВИРОК
    Слово кам’яне на груди впало,
    Щось там ще здригнулося живе.
    Я до цього довго готувалась —
    Світ не поміняється увесь.

    Треба нині, хоч би й не хотіла,
    Вбити пам’ять, звикнути до втрат,
    Треба, щоб душа закам’яніла,
    Існувати зможу тільки так.

    Але ж сонце празниково світить,
    Стільки сяйва у вікні моїм.
    Я давно передчувала літо,
    Світлий день і спорожнілий дім.
    1939. Літо
    Фонтанний Дім

    8
    ДО СМЕРТІ
    Ти все одно прийдеш — прийди тепер.
    Мені нестерпно важко в цю хвилину.
    Я двері відчинила, жду тебе
    У темряві таку просту і дивну.
    У будь-якій подобі появись.
    Влети отруєним снарядом,
    Досвідченим бандитом підкрадись
    Чи задуши тифозним чадом.
    Чи схожою на казочку побудь,
    Якої вже наслухалися вдосталь, —
    Побачу шапку, зверху голубу,
    І сковану холодним страхом постать.
    Мені вже все одно. Клубочить Єнісей.
    На півночі Полярна зірка сяє.
    І синій блиск улюблених очей
    Останній жах від мене застилає.
    19 серпня 1939
    Фонтанний Дім

    9
    Той безум, що накрив крилом
    Душі моєї половину,
    Вогненним споює вином
    І манить у страшну долину.

    Назад вернутись не дає —
    Йому належить перемога.
    І навіть марення моє
    Подібне більше до чужого.

    І не дозволить він мені
    Нічого із собою взяти.
    (Проситиму його, чи ні —
    Дарма молити і благати).

    Ні очі синові страшні
    В закам’янілому стражданні,
    Ні те побачення в тюрмі,
    Ні ту грозу у день фатальний.

    Ні прохолоду милих рук,
    Ні шум розгойданого саду,
    Ані легкий, ледь чутний звук —
    Слова останньої розради.
    4 травня 1940

    10
    РОЗП’ЯТТЯ

    “Не ридай Мене,Мати,
    во гробі сущу”
    І
    Хор ангелів прославив ту годину,
    Забагряніли небеса вогнем.
    Отцю сказав: “Чому Мене покинув?”,
    А Матері: “О, не ридай Мене...”

    ІІ
    Магдалина билась і ридала,
    Учень же улюблений збілів.
    На скорботну Матір, що мовчала,
    Так ніхто поглянути й не смів.

    ЕПІЛОГ

    І
    Дізналася, як опадають лиця,
    Виказується позирками страх,
    Коли печать страждання впізнається
    На посинілих стиснених вустах.
    І кучері із чорних та русявих
    На срібні перетворюються вмить,
    І усмішка чиясь покірно в’яне,
    І переляк у голосі тремтить.
    Я не одна була у тому пеклі.
    За всіх молюся, хто стояв зі мною,
    В лютневий холод і в липневу спеку
    У чергах під червоною стіною.

    ІІ
    І бачу, і чую усіх, як одну,
    Я вас пам’ятаю, я вас пом’яну.
    І ту, що від горя гіркого німа,
    І ту, що давно її з нами нема,
    І ту, що дивилась на власні сліди
    Й казала: “Іду, як додому, сюди!”.
    Хотіла б назвати усіх імена,
    Але ж відібрали той список у нас,
    І тільки слова, що звучали тоді,
    Мене віднайдуть і в новішій біді,
    Забути не зможу невтішні плачі,
    Які не стихали ні вдень, ні вночі.
    Коли б затулили мій змучений рот
    І раптом притих стомільйонний народ,
    Нехай поминають так само мене,
    Як час мій настане — життя промине.
    А може, задумано буде колись,
    Аби мені пам’ятник люди звели,
    Я згоду даю на таке торжество.
    Єдина умова: не ставте його
    Ні там, де я вперше побачила світ,
    Де хвиля у море забрала мій слід,
    Ні там, де вже тіней сумних не знайду,
    Де пень заповітний у царськім саду,
    А тут, де зазнала я болю і кривд,
    І засув для мене ніхто не відкрив.
    Тому що і в смерті блаженній боюсь
    Спочити від гуркоту чорних марусь,
    Забути, як двері гримлять раз у раз
    І страшно, як звір, жінка виє стара.
    Як сльози, нехай з нерухомих повік
    Стікає струминками талими сніг,
    І голуб тюремний щоб голос подав,
    І все кораблі відпливали б удаль.
    1940,березень
    Фонтанний Дім



    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (9)


  17. Ярослав Чорногуз - [ 2009.07.03 23:41 ]
    ХАЙ СВЯТИТЬСЯ
    Здрастуй милий, Велесовий гаю,
    Тут природа справді ще жива,
    Тихо, мов побожно завмирає,
    Слухаючи Велеса слова.

    Тут людинозвір не походжає
    І гілок із тріском не лама,
    Так, немов святиню оскверняє,
    Тут його гидких слідів нема.

    Лиш лякливий зайчик прострибає
    У свою засніжену нору,
    Та невтомний дятел відбиває
    З гілки мертву і суху кору.

    Тут людська душа відпочиває,
    Тіло набира життєвих сил,
    Лікар-Бог од скверни очищає,
    Наче піднімає із могил.

    Здравнице-природо, будь із нами,
    Велесе, поетів надихай,
    Хай святиться усіма Богами
    Твій священний неповторний гай.

    7509 р. (від Трипілля) (2001).


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (21)


  18. Павло Погуц - [ 2009.07.03 22:47 ]
    Вірш забутих.
    Закрилися очі,
    Тіла присипала земля,
    Пройшли палаючі ночі,
    Забулись їх імена.
    Із ран витекла вся кров,
    Охрестила нових полководців,
    Згоріла, погасла остання любов,
    Без стягів ідуть переможці.
    Могили зрівнялись з землею,
    Час їх зрівняв, роздробив у пісок,
    Лишилось тільки витати душею
    В обителі світу думок.
    Віки пожерли, здавалось, вічну славу,
    І вже не герой ти, ні тиран,
    Як Помпеї спопелила лава,
    Час понищив вас.
    Не згадають ні діти, ні внуки,
    Не пом’януть ні злом, ні добром.
    Хоча б мали за що… Стрільці готують луки,
    Воїни мечі. Будуть битись зі злом.
    Творити новий світ.
    Прийдуть переможці і переможені.
    Через сотні нових літ.
    А душі в вічність заморожені
    Не роздроблять часу лід.
    Імена помруть,
    Лишиться лиш те, що встиг зробити за життя,
    Нащадки живуть,
    Але від смерті нема вороття.
    Вони теж пізніше помруть.
    Лишаться тільки діла,
    Великі, злі, добрі, малі,
    І їх не розвіє імла,
    Хоч би які були вітри сильні.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Павло Погуц - [ 2009.07.03 22:29 ]
    Споконвіку...
    Споконвіку було Слово…
    Слово народило Людину,
    Людина народила злобу.
    Злоба породила силу,
    Сила народила рани,
    Рани породили біль,
    А біль згартував терпіння,
    Терпіння породило надію,
    Надія дарувала спасіння,
    Спасіння дало нам мрію.
    Мрія народила Любов,
    Любов сотворила щастя,
    А щастя—знову Слово,
    Древнє і чисте, неначе Причастя.
    Слово породило Людину
    І кожну Божу хвилину
    Людина родить Слово.
    Знову і знову, і знову.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Микола Блоха - [ 2009.07.03 22:24 ]
    Шныряет тёрка.
    Шныряет тёрка.

    Шныряет тёрка по стене,
    Шурше, шурше, шурше.
    Мукою белой, пыль укрыла пол,
    Шурпол, шурпол, шурпол.
    Рука устала, равнять стену,
    Шуршу, шуршу, шуршу.
    Однообразна маляра судьба,
    Шурба, шурба, шурба.
    Сё также каждый день шурша,
    Шурша, шурша, шурша.

    Никола Борщаговский 3.07.09 21:47


    Рейтинги: Народний -- (2.63) | "Майстерень" -- (2.17)
    Прокоментувати:


  21. Ельфійка Галадріель - [ 2009.07.03 21:06 ]
    Ванільно-вінілове небо
    Ванільно-вінілове небо всміхається сонцю на зустріч
    Прогнавши зажуру з чола сивооких хмарин
    Зірки навкруг місяця взявшися міцно за руки
    Танцюють свої хороводи під звуки дзвінких мандолін.

    Від краю землі і до краю летять поцілунки небесні
    Коштовними краплями падають сльози п’янкі, мов вино
    Тамуючи спрагу душі і гоячи рани тілесні
    Міняються тихо так дні як в німому кіно.

    Земля примостилась на кінчику променя сонця
    Зігріта його почуттями народжує ще один день
    А в небо закохані крила летять розмикаючи простір
    Лишивши далеко внизу важкість тіл і застиглість ідей.

    У небі автограф лишають хіба лиш поети й пілоти
    Одні – щоб назад повернутись, а інші – щоб рухатись далі
    Закохані в сонце і вітер , пізнавши безмежні висоти
    Вони покладають над світом для нас магістралі.

    Над містом вечірнім і сонним, як символ спокою
    І вічності в русі, хаосі й швидкій метушні
    Ванільно-вінілове небо, золочене сонця струною
    Засвітить невдовзі зірок неясні ліхтарі.

    Над гомоном вулиць, шумним, наче шепіт прибою
    Гойдаючи тишу, сповиту у ніч аж до ранку
    Мов ковдрою затишком вкутавши нас з головою
    Співатиме небо над нами свою колисанку.

    А вранці, прокинувшись першим, так ніжно розбудить
    Міняючи барви, немов приміряючи сукні,
    Йому до лиця гарний настрій, його нам дарує
    Щоб ми малювали у колір небес сірі будні.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (3)


  22. Роман Боднар - [ 2009.07.03 21:08 ]
    ***
    Люблю проходити я вулицями Львова
    В ранковий час, коли ще місто спить
    І, слухаючи гомін яворовий,
    Повітря прохолоду пить,

    Вникати в тиху мову листопаду,
    Вчувати осінь в посвисті синиць,
    Є неповторне щось в мінорі саду
    Без соняхів, без яблук, без суниць...

    1967р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  23. Костянтин Мордатенко - [ 2009.07.03 20:03 ]
    Відлига і Січень
    Ох, як сонце болюче вразило!
    І не зайчиком, а левом…
    Став нерідним Січень – пасинком…
    І стоїть немов зателепа…

    Як огидно Відлига базікає!
    а Лід слухає… Борлаком чорніє кіпнина…
    Важка вода, мов слова жінки до чоловіка:
    «Не від тебе дитина…»


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (5)


  24. Ігор Павлюк - [ 2009.07.03 19:46 ]
    Вже така темнота, що реальні лиш душі і зорі...
    Вже така темнота, що реальні лиш душі і зорі.
    Ще триває життя, але доля закінчилась вже.
    Я іще у раю.
    Моє тіло душевне, прозоре.
    Моя пісня – як «жесть».

    Небо – синя земля.
    На душі розцвітають лимони.
    І дзвенять пляшечки, і поетів на тризну зовуть.
    Наші душі уже – як забуті нащадками схрони.
    Наші сльози – як дзвони,
    Що впали в могильну траву.

    Журавлі ж он також –
    Так кричать, мов летять умирати.
    Серце, взяте до серця, болить,
    Що безсмертніє аж.
    Що їм, тим журавлям,
    Різні теплі краї, емірати?..
    Крім вітчизни гнізда,
    Все на світі –
    Міраж.

    А мені ще прийшло чисте й тихе,
    Як світло, кохання.
    Затремтіла душа,
    Повернулась туди, ну туди...

    Ще триває життя.
    Але це вже кохання останнє.

    Я уже у раю.
    Я іще не святий...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (11)


  25. Юля Шевчук - [ 2009.07.03 17:53 ]
    Дещо з днів життя
    Хто знає:чого вона плаче?
    Що їй наснилось сьогодні вночі?
    Чому, як проходить вона повз знайомих,
    Вони їй у спину кидають мечі?
    Вона є людина і вибір за нею,
    Вона ж не осудить нікого в житті,
    Чого ж всі на неї кидають прокльони?
    Бо щастя у неї було на меті?!
    Невже така плата велика за мрії?
    За сонце,за зорі,за спів солов"я,
    За те, що колись і вона полюбила,
    За те, що й сьогодні забуть не змогла...
    Пробачте, вона над усе не бажала
    Багатства і слави, любовних листів,
    Їй тільки хотілося трішечки щастя,
    Не треба судити отих, хто любив...


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (3)


  26. Ніна Виноградська - [ 2009.07.03 16:27 ]
    Петрові батоги

    Ще не цвіли петрові батоги,
    Ще наливалось у колоссі жито,
    І раптом – ти! І – сонце навкруги!
    Й твоє обличчя, молодістю вмите.

    Розквітли вже петрові батоги,
    Уже в зеніті і кохання й літо,
    Що повне невгамовної жаги
    Не розлучатись і навік любити.

    О, як горять петрові батоги!
    Розплющують назустріч сонцю очі,
    Веселим військом стережуть луги,
    Стоять святково в наші дні і ночі.

    Вже відцвіли петрові батоги,
    Проте стоять сторожею на місці.
    У полі залишилися стоги,
    А урожай любові – у колисці.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (3)


  27. Костянтин Абдул - [ 2009.07.03 16:11 ]
    Життя…спорт…ностальгія…
    Розмову вели ми відверту,
    Я знав що це не милосердно,
    Причину тре в собі шукати,
    Щоб досягати тре втрачати.

    Роки минають як хвилина,
    І ти давно вже не дитина,
    Ти мусиш сам іти вперед,
    Бо вже дорослий-ось секрет .

    Та подумки ти знову в залі,
    Працюєш тільки для медалі,
    Це почуття несамовите,
    В душі співає так гордито.

    Альбом завжди переглядаєш,
    Нікого там не забуваєш,
    Цю дружбу що була у групі,
    Де більшість вже лежить на купі.

    У кожного з нас своя доля,
    А хто в житті зустрів неволю,
    Тоді були страшна ми сила,
    Та всіх життя не полюбило.

    Той день ніхто не забуває,
    Коли у зал він попадає,
    Той погляд що тоді кричав,
    І працювати заставляв.

    Мозолі, травми все буває,
    Та з нас ніхто не відступає,
    В життя ми тяжко пробивались,
    І навіть там ми не здавались.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  28. Костянтин Абдул - [ 2009.07.03 15:59 ]
    ЛІС
    Рано ти ідеш по лісі,
    По стежині на поліссі,
    Пташки весело співають,
    Серце твоє забавляють.

    Їжачки по прокидались,
    Горобці порозлітались,
    Рибка скаче у струмочку,
    Дивний ранок у лісочку.

    Колоски шумлять у полі,
    Плачуть зігнуті тополі,
    Вітер щедро всіх вітає,
    Ще й до лісу завітає.

    Гне гілячки у ліщини,
    Огортає мов дитину,
    З дубом міцно привітався,
    І у степ кудись погнався.

    Піднімаються грибочки,
    Ці маленькі лежи бочки,
    Лиш маленьке зайченятко,
    Спить в кущах мов ангелятко.

    Тихо сонце пригріває,
    Вже й ожина достигає,
    Десь не видно талісмана,
    Мішку грізлі хулігана.

    Сонце вже за небокраєм,
    Лиш орел під ним літає,
    Горобці лягають спатки,
    Замовкають жабенятка.

    Місяць сонце заміняє,
    Видно зорі в небокраї,
    Кожен звір не спить пильнує,
    Бо хижак десь тут полює.

    Та приходить теплий ранок,
    Довгожданий цей світанок,
    Розповідь кінця немає,
    День у лісі не зникає.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Тамара Шевченко - [ 2009.07.03 15:21 ]
    Лиш признайся, чи любиш
    Тихо, ніжно, сніжинкою
    На плече твоє упаду і розтану,
    Дощовою краплинкою
    Доторкнусь до твоєї щоки
    І ніколи кохати не перестану...
    Тільки ти мене не розлюби.

    Вранці сонячним променем
    Я прилину до тебе і зацілую,
    А яскравими зорями
    Застелю я доріжку твою
    І кохання своє тобі подарую,
    Лиш признайся, чи любиш?
    Люблю!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  30. Павло Якимчук - [ 2009.07.03 15:43 ]
    Хто любить прозу
    Хто любить прозу(є ж такі на сайті?)
    Оці оповідання прочитайте:
    http://www.maysterni.com/publication.php?id=34765
    http://www.maysterni.com/publication.php?id=20092


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.28)
    Прокоментувати:


  31. Олена Осінь - [ 2009.07.03 14:17 ]
    «Сонце стомлене ніжно, сумно з морем прощалось, і в цей час…»
    Сонце поволі спадає в замріяний обрій,
    Вечір накинув на зморений берег вуаль,
    З пахощів хвойних лягає на плечі шаль.
    Сум у словах –
    Я допиваю жаль.

    Срібна мелодія м’яко стікає росою,
    Голос з тридцятих, і ноти забуті давно,
    Мій капелюх, як із кадрів старого кіно.
    Дзвін кришталю –
    Трохи гірчить вино.

    Ніжні обійми і наше останнє танго,
    Пальці мої по твоєму ковзнуть волоссі,
    Все відбулось, але щось таки не збулося.
    Сіль на очах? –
    Вибач, мені здалося.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (9)


  32. Ольга Корендюк - [ 2009.07.03 12:53 ]
    моє фізичне народження
    рука знайшла годинникові стрілки
    і міцно пришпилила до грудей
    щоб завжди мати вірний час
    щоб завжди бути вірною часові.
    враз тіло набуло сили Фенікса
    і небо стало іншого розміру
    і світ просив іншого розуму.
    і так тривало декілька віків
    і так тривало декілька хвилин -
    залежно від емоційного вибору.
    але сонця циферблат був скалічений
    і ніхто не знав чи живий він ще
    бо нестало в світі тижнів і діб.
    тоді притислись груди до сонця
    а рука повільно перехрестилася -
    настав час мого фізичного народження.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  33. Олександр Христенко - [ 2009.07.03 11:17 ]
    РОЗБИТІ МРІЇ
    Вже в котрий раз невтішно і сердито
    На мене Доля поглядає знову.
    Я, ніби бабця з тріснутим коритом,
    Веду безглузду, жалісну розмову
    Про почуття, тривоги, сподівання,
    Рожеві мрії і суцільне свято,
    Де золотава рибонька – Кохання –
    Мені в усьому буде слугувати:

    Козак чорнявий покохає щиро,
    Продасть пищаль, сідло і вороного,
    Зі мною стане ніжним і сумирним,
    А на війну забуде і дорогу,
    Лише на мене буде любуватись,
    Хоч як моргають пишні молодиці,
    По вечорах сидітиме у хаті,
    А не в шинку проводить вечорниці.

    І щоб мої численні забаганки
    Вважав за честь виконувати вчасно,
    Кохав щодня і прокидався з ранку,
    Щоби сказати: „Ти така прекрасна!”
    Здається я замало прислухалась –
    Пора любові промайнула миттю
    І наш дует розсохся, і розпався:
    Два різних соло – тріщина в кориті.

    По краплі щастя капало в щілину,
    Та я ніяк змиритись не хотіла
    І не могла помилку, чи провину,
    Своїм збагнути розумом і тілом.
    Мої бажання, мрії і проекти
    Заполонили очі, мозок, вуха.
    Аж озирнулась:” Мій коханий, де ти?”
    А він пішов, не залишивши духу.

    Я, ніби бабця з тріснутим коритом,
    Веду безглузду, жалісну розмову
    І так на себе гримаю сердито...
    - Пробач, моя омріяна любове.
    8.01.09р.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14)


  34. Віктор Цимбалюк - [ 2009.07.03 10:52 ]
    Чи можна залишитися сухим під дощем?
    - Чи мож` залишитись сухим під дощем? –
    Кожен раз він питав сам у себе…
    Питав ще і ще…
    Бо, хоча на правому плечі у нього сидить Янгол,
    Вигріваючи пір’ям своїм молоді фрукти манго –
    З лівого ніяк не хоче злізти лукавий…
    Він весь час пропонує йому випити коньяку,
    Ніби кави…
    Він, ніби навмисно, складає для нього найкращі умови:
    Кава – як мед, і щонайважливіше –
    Дармова…
    Він роззявляє над вухом його чорну пащу,
    Й ніжно шепоче йому: «Ти найліпш-ш-ш… Ти найкращий…»
    Та від цього душа й`го, не кажучи навіть про тіло,
    Все більше втрачає у спектрі аури білого,
    Покриваючись рястом ржавих, вицвілих плям…
    Робиться чорна, суха і важка,
    Як земля…
    І, обставляючи двір своїми спокусами, ніби мурованим плотом,
    Вкриваючи тіло його дрожжю похоті, так, ніби потом,
    Лукавий прагне все глибше всмоктати героя
    В болото…
    А на правім плечі, де мовчки сидить Білий Янгол,
    Між вічнозеленого листя священного манго,
    Гойдається пір’я його, важеленне, як штанга…
    Чому важеленне?
    Бо сказано: «Не укради!»
    Чому важеленне?
    Бо визначено: «Не убий!»
    Чому?
    Бо написано: «Серцем увіруй в Господа-Бога Єдиного!»
    Чому важеленне? – бо…
    (Можеш продовжити сам…)
    Але навколо стільки, стільки спокус!...
    Стільки принад, стільки солодких бажань…
    Які, ніби залежи сланцю, пластами лежать…
    Поміж Янголом й демоном ледве помітна межа…
    Влада, гроші, жінки, секс, нерухомість…
    Влада, гроші, жінки, секс, нерухомість…
    Влада, гроші, жінки, секс, нерухомість…

    Але, чи крила чи лапи, що ж більш вагоме?!..
    Вони барабанять по скронях його, ніби в тропіках зливи…
    Янгол: «Нещасний…»
    Демон: «Самий щасливий!...»
    І, шукаючи свій власний шлях у цій какофонії, вереску, вирі, напливі,
    Він вкотре питає себе, ще і ще, ще і ще:
    - Чи мож` залишитись сухим під дощем!?...

    Кумпала Вір,
    08.04.08р., м. Хмельницький



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  35. Володимир Ляшкевич - [ 2009.07.03 10:46 ]
    А.А. Ахматова. Останній тост

    Я п’ю за вигорілий дім,
    За зле моє життя,
    За самоту удвох, а з тим
    П’ю і за тебе я -
    За лжу і зраду твоїх губ,
    За лід очей - окрас,
    За те, що світ огруб од згуб,
    За те, що Бог не спас.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (18) | "Анна Ахматова «Последний тост»"


  36. Ліна Масляна - [ 2009.07.03 10:24 ]
    Хто?
    Вам лестить моя молодість! Мені –
    Таланти Ваші й вічна непокора!
    Така зваблива в кожнім Вашім сні –
    Я зашаріюсь tet-a-tet у коридорі.
    Хто Ви мені: учитель чи коханець
    (То де цілунки, пестощі, зітхання?)
    А я Вам? Так, остання із обраниць?
    (А де побачення? Самі лише бажання).
    Що поміж нами? Мудрості порад?
    А чи наївності у кожному питанні?
    Чи змій-спокусник – невгамовний гад
    Схиляє до гріха? Чи покаяння…
    Вам лестить моя посмішка. Мене
    Вражає сум очей давно публічних.
    Це тимчасово! Скоро це мине
    А так хотілося... хотілося навічно!

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (20)


  37. Ірина Федорович - [ 2009.07.03 10:02 ]
    Русалчин день
    Хто то бродить по березі
    З тугою під руку?
    То юнка заплакана
    Виспівує муку.
    Горюючи, над водою
    Присіла на пень:
    Видно у біді забула
    Про Русалчин день...
    Зійшов місяць, й нявки
    Вибігли погратись -
    Навколо верби старої
    Бігать та сміятись.
    Але раптом, нехрещені,
    Зажуру узріли,
    Враз шаленою юрбою
    До пня полетіли.
    Круг сердешної дівчини
    Хороводом стали:
    "Лучше що - полин чи м'ята?"-
    В неї запитали.
    Ох, навіщо ж ти, убога,
    Сказала, що м'ята?
    У тині зеленій тепер
    Твоя хата.
    А русалки, святкуючи,
    Й далі забавлялись -
    До третіх півнів на березі
    Радісно гойдались.


    Рейтинги: Народний -- (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Прокоментувати:


  38. Сонце Місяць - [ 2009.07.03 05:39 ]
    Річка
     
     *


    О ліниво просвітлений будень
    Із бризками всіх елегій

    Візерунки пташиних чкурень
    Схід веселкового реґґі


     *


    Чорним цукром у білу каву
    Сурмою біля аптеки

    Дощем на сердечну кіптяву
    Мої розквітають глеки


     *


    Літо збирається жменею
    Лікує бджолою миті

    Мандрує неба пустелею
    Барвінкові п’є блакиті


     *


    Коли я встаю до осяянь
    Прасую блаженне хутро

    На зустріч тобі з дідусями
    Річко моя Брахмапутро


     *




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (10)


  39. Михайло Підгайний - [ 2009.07.03 03:13 ]
    8430
    Гроза.
      Вечірня пора.
    Думки про вчорашню печаль -
    Захоплива гра,
    В якій перемоги, нажаль,
    Таки не буде,
    Бо вимкнули світло на зло,
    Бо дощ
      іде,
    Бо піт
      вкриває чоло.
    Буде нічия,
    Чи знову поразка й полон,
    Жіноче ім'я
    Вкраде рівновагу і сон.
    Сьогодні вночі
    Скінчиться тривала війна,
    Сталеві мечі
    Убитих потягнуть до дна.
    Але не зважай -
    Усе помирає. Отож,
    Радій і стрибай,
    Бо злива не вічна також.

    2009-07-03


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  40. Інна Козак - [ 2009.07.03 01:43 ]
    Забігла я світзаочі
    Забігла я світзаочі -
    Не знаю і куди!
    Гроза десь там за обрієм
    Розкидала громи.
    Застигли, заворожені,
    Всі яблуні в саду,
    Лише хрущі стривожені
    Про щось собі гудуть.
    А стежка м"яко стелиться
    Й тікає далі в сад -
    Весна справляє гучно там
    Вечірній свій парад!
    Забігла я світзаочі -
    Не знаю і куди,
    В бузковій вечоровості
    Заплутала сліди,
    Із келиха тюльпанного
    Напилася вина
    І залишилась п"яною
    Мабуть на все життя!


    Рейтинги: Народний 4 (4.63) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  41. Інна Козак - [ 2009.07.03 01:57 ]
    Вечори матіолові
    Ти в вечори матіолові
    Більше мене не зви.
    Вже не піддамся словові
    І не пророню сльози.
    Ти в вечорах матіолових
    Більше мене не жди.
    Я розчинюся в споминах
    Краплею смутку, сльози…
    Ти в вечорах матіолових
    Більше мене не жди…
    Де пахнув чебрець і м’ятою,
    Слались м’які спориші,
    Там, навіки розп’ятою,
    Мрію нашу лиши.
    Хай вона буде спомином.
    Хай вона буде сном…
    Кублиться десь за комином
    Пам'ять рудим клубком.



    Рейтинги: Народний -- (4.63) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  42. Людмила Калиновська - [ 2009.07.02 23:37 ]
    І... традиційно!
    ***

    І... традиційно – квіти і вино...
    Але повір у тривіальність:
    по телику – цікаве всім кіно –
    жінкам на сльози і на радість.

    Є час – спочити і «перегоріть»
    до кухні і до чоловіка,
    який кусає лікті, бо «Зеніт»
    програв у черговім політті.

    А у кіно ж бо – щастя без вина!
    Прасована сорочка біла…
    І – поцілунки… І п’янка мана,
    що додають для щастя сили.

    Ті ж... традиційні – квіти і вино...
    Та де вже тут! Не дійде черга!
    Комусь – життя, комусь-таки – прокльон!
    І час, якого не повернеш!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (4)


  43. Павло Погуц - [ 2009.07.02 23:28 ]
    - - -
    Біль. У серці застрягло лезо ножа. В очах пустота.
    В душі обірвалась тендітна струна.
    Провина? За що?
    Не зробив нічого злого. Лиш добро зробили мені.
    А в душі біль. Не знаю чому.
    На рани сиплять сіль. Хто? Кому?
    Мені.
    Нічиєї провини нема.
    Лиш пустота. А вона…
    Хоча яка різниця? Нічиєї провини нема.
    Просто біль.
    На шрами душі просипали сіль.
    Нечайно.
    Бажаючи добра.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Людмила Калиновська - [ 2009.07.02 21:32 ]
    молитва в ніч...
    ***
    Розтанув день... Заплющив очі вітер...
    а думка ніби пружна тятива,
    немов стріла, що випущена притьмом,
    жнивує неосвячені жнива.
    І сонце натщесерце не смакує –
    холодний дощ! Ото було б у смак..!
    Мораль одна – не поминайте всує
    Затятих несповіданих бурлак.
    Не призведи у гріх, моя молитво!
    Минувся день… А світла все ж катма!
    Заплющив очі вітер – сльози витер!
    Розтала ніч як в роті пахлава…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (7)


  45. Надія Тимків - [ 2009.07.02 20:07 ]
    Є ти краплею й іскрою… (переклад)
    І не кращою з-поміж інших
    є ти краплею в морі вулиць.
    Перейде чорний кіт дорогу
    і сусіди тікають з околиць.

    Й невеликою іскрою світла
    є у вуличних ти багаттях,
    та без тебе назавжди б зникло
    це життя із буденності й свята.

    Тут багато ще можна сказати,
    пасувало б, але для чого?
    Люди й кури йдуть собі спати,
    тільки Гаврусь крадеться довкола.

    Гаврусеві ж бо більше можна
    любить він садівничого доньку
    й закривають усі люди очі
    на його завивання в садочку

    Гаврусь має зелені папери,
    що дістались йому від війська,
    як додому тікав з револьвером
    й біля Плоцька впіймали хлопчиська

    Але Гаврусь насправді хороший,
    на коханій своїй має бзіка,
    як в мунднир убереться військовий
    усю ніч потім виє на місяць.

    Та говорять, проте, на Садовій
    із ученістю та гіркотою,
    що кружляє вже смерть нашим полем
    й забере когось знов із собою.

    Jesteś kroplą i iskrą...

    Jesteś kroplą w morzu ulic
    I nie zawsze aż taka piękna
    Czarny kot tu nagle przebiegnie
    Aż sąsiadka z lękiem się żegna

    Zaledwie iskrą w ognisku ulic
    Jesteś - i nie taka znów wielka
    Lecz bez ciebie nie można żyć
    ani na co dzień ani od święta

    Tu wiele jeszcze nie wypada
    Choć niby można - ale po co
    Tu ludzie chodzą spać z kurami
    Gabryś tylko przemknie się nocą

    Bo Gabrysiowi więcej wolno
    W córce ogrodnika się zakochał
    I patrzą na niego przez palce
    Nawet gdy wyje po nocach

    Gabryś zielone ma papiery
    Dostał je jeszcze z wojska
    Kiedyś uciekł z bronią w ręku
    Złapali go chyba koło Płocka

    Gabryś właściwie jest niegroźny
    Na punkcie córki ogrodnika ma bzika
    Czasem wskoczy w mundur wojskowy
    I wtedy wyje do księżyca

    Wówczas mówią na Ogrodowej
    A mówią niezbyt uczenie
    Że śmierć krąży po okolicy
    I że wnet znów kogoś zabierze
    Adam Ziemianin


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  46. Людмила Калиновська - [ 2009.07.02 20:00 ]
    по мотивам...

    Скажи, откуда ты приходишь, Красота?
    Твой взор – лазурь небес иль порожденье ада?
    Шарль Бодлер

    ****
    Неинтересен мир без красоты,
    Неинтересны люди без изъяна,
    Скажи мне, – кто ты? Я скажу, кто ты,
    И – опьянен ли, или просто пьяный..?

    Здоров ли взор твой, иль навек больной,
    Когда ты меришь мерками такими –
    Всех кто вокруг помечен, как чужой,
    Не вдруг кому-то скажутся чужими…

    Бояться, радоваться…? Что за черт!!!…
    Пророчества сбываются иначе!
    Ведь только красота весь мир спасет,
    Иль будущее не назначено...?

    Откуда ты приходишь, Красота?
    Не с языка ли демона земного?
    Иль с мира погребения ночного,
    что с недостойным именем – МЕЧТА?



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (4)


  47. Костянтин Абдул - [ 2009.07.02 18:03 ]
    Навіть не знаю як його назвати:)
    Стакан, стакан він наповнявся,
    Оманою що спиртом звався,
    Спікаючи в душі все те,
    Що було так колись святе.

    Він знав що виходу не буде,
    І помилку цю не забуде,
    Та оглядатися не варто,
    Бо болісно, і це не жарти.

    Поглянувши собі у вічі,
    Він знав що це буде довічно,
    Цей гріх беру собі не душу,
    Бо з цим робити я щось мушу.

    Вона була колись хороша,
    Та річ для неї була в грошах,
    Хоч як мене не запевняла,
    Та знаю точно не кохала.

    Момент цей добре пам’ятаю,
    Як посварились ми до краю,
    І я пішов та не вертався,
    Немає грошей - нащо здався.

    В вірші моралі не існує,
    Та інколи цей вірш лікує,
    Лиш тих кого вона зламала,
    Коли це серденько кохало.





    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  48. Костянтин Абдул - [ 2009.07.02 18:50 ]
    Хотів би
    Ти знаєш що таке життя.
    Ти знаєш як шумить вода.
    Ти знаєш пристрасть почуття.
    Ти знаєш …

    Хотів би мати все відразу.
    Хотів би не чіплять заразу.
    Хотів би житти ти безсмертно.
    Хотів би…

    Чому незавжди та погода,
    Чому так рідко є нагода,
    Чому нелегко у негоді,
    Чому …

    Відповідь у всіх питаєш,
    Відповідь не помічаєш,
    Відповідь в собі шукаєш,
    Відповідь …

    Якщо тоді не зупинився.
    Якщо тоді не помилився.
    Якщо тоді не народився б,
    Якщо…




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Зоряна Ель - [ 2009.07.02 18:06 ]

    Виклик прийнято). Вірш з римами на -ель)

    Збудую диво-корабель.
    Він попливе до тих земель,
    Де 25-та паралель.
    Зелений мис.
    Медово пахне мірабель,
    А хвиля горнеться до скель,
    Немов манто a la Шанель.
    І легкий бриз.
    Де понад урвищем готель.
    І подають холодний ель,
    Запечену морську форель,
    Коктейль "Каприз".
    А ввечері – віолончель.
    І флейти лине ніжна трель.
    Відлунням котиться до стель
    Нічний каприс.
    Олія. Темпера. Пастель.
    Мане, Моне, і Рафаель.
    І рембрантова акварель.
    "Вікно". Матісс.
    Мсьє-мадам-мадемуазель!
    Крутіть рулетки карусель –
    Життя – солодку карамель:
    Ура! На біс!!!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (11)


  50. Ганна Осадко - [ 2009.07.02 17:45 ]
    Буколіка Любові
    - Скажи ж мені ти, кого покохала душа моя: «Де ти пасеш? Де даєш ти спочити у спеку отарі? Пощо біля стад твоїх друзів я буду, немов та причинна?»

    І береш ти сопілку – калинову сопілочку Любові – і граєш ніжно-ніжно, як босоніж по траві ступаєш. А трава висока, ген по пояс, густа і гнучка. І срібні тронки калать-калать-калатають десь там, десь там унизу. Чи у траві недремній, чи в тілі моєму бурштиновому? А над усім – не миро і не ладан - чебрецева памороч розлита…

    - Якщо ти не знаєш цього, вродливіша посеред жінок, то вийди собі за слідами отари, і випасай при шатрах пастуших козлятка свої.

    І стерня гостра не ранить ноги, бо подорожником тулиться до них Любов. Бо лащиться конюшина, і ластівка зашиває чорною голочкою і білою ниточкою рани мої, болі твої. І біла кашка – наче манна небесна – осипається втишено, нахиляється люляно…

    Ліва рука його під головою моєю, правиця ж його пригортає мене…

    Яка ти доладна, моя ти подруженько, яка ти пригожа!
    Очі твої – горлиці ніжні, пташечки туркотливі.
    Коси твої – води джерельні, що спраглого поять, голого омивають.
    Губи твої – наче маківка в полі – ніжні, п’янливі.
    Шия твоя – як дорога донизу – легко стікає.
    Перса солодкі – то яблука стиглі, соком налиті. Їх цілувати – щастя спивати – тепле, солодке.
    Лона галява манить до себе – ляжу спочити, стиглу суницю любощів лагідних ротом зривати.
    Лакітко моя, смаглява пастушко, вся ти прекрасна.

    - Заклинаю я вас, дочки єрусалимські, газелями чи польовими оленями, щоб ви не сполохали, й щоб не збудили кохання, аж доки йому до вподоби!...

    І небо нахиляється над нами, і синьою ковдрою ангел нас накриває…
    Трави наземні, води підземні, птиці надземні, злийтесь в єдине в танці палкому, жадливому танці…
    Ти, що сопілка, ти, що босоніж, ти, що коханий, ти, що пастушиш дике мурашшя тіла невісти, знай-бо, у крові – там, усередині, годі дістати, глибоко в лоні – вухо притулиш – є муравлище. Спить-но допіру, спить невситиме, спить ворушливе, як голосільниці втомлені спекою чорно зітхає… Вирва недремна, спрага даремна – те муравлище, бо міріади приспаних воїв сплять і не знають…
    Ти, що сопілка, ти калиново губи дотулиш, ніжно заграєш пісню тужливу, пісню шовкову… Гратимеш довго – груди і гори враз стрепенуться, жерло вулкана, паща мурашника тремом здригнеться…
    Пастире добрий, вірний табуннику тіла жалкого, чуєш, під пальцями води вирують – чорні, жадливі? Дика навала, військо озброєне тіло шматує, сунуть мурахи – їх міліони, їх міріади…. Чорні мурахи з братами червоними стали до бою…
    Стадник коханий кличе сопілкою, наче сурмою…

    - Заклинаю я вас, дочки єрусалимські, як мого коханого стрінете ви, що йому повісте? Що я хвора з кохання!

    Чим коханий твій кращий від інших коханих, жінко? Від десятків і тисяч коханців, мужів, братів?
    Голова його - щире золото, а кучері – то вовна лоскітлива.
    Його очі – чорториї глибокі із водами оксамитними.
    Губи його – стигла шовковиця, сонцем зігріта. Ніжно цілує, і від цілунків – тавра по тілу. Вже не відтерти, вже не забути дотик Любові.
    Руки кохані – плющ темнолистий, певний і дужий, душу, як пташку, в тілі стискає, в небі гойдає.
    Має він чари і серці і в тілі, щирий коханок, ніжно пастушить тіло прокляте, душу безсмертну.

    - Поклади ти мене, як печатку на серце своє, як печать на рамено своє, бо сильне кохання, як смерть....


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   1473   1474   1475   1476   1477   1478   1479   1480   1481   ...   1828