ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анонім Я Саландяк - [ 2013.12.09 06:59 ]
    Про сіру мишку, кота і собаку
    (актуальна байка)
    1
    Якщо ти сіра мишка,
    гадаєш, що тобі вже “кришка”,
    бо ти злякалась свого реву…
    В люстерко глянь – може ти лев?
    2
    Якщо ти жирний кіт єси
    й кільце добряче ковбаси
    в зубах хочеш тримати…
    Знай: за-бе-руть,
    ще й можуть покусати…
    Коли довкола одні пси
    живуть!
    3
    Якщо вже так,
    і ти московська зла собака…
    ідеш між люди…
    То марш до буди!
    09.12.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  2. Яфинка Незабудка - [ 2013.12.08 23:59 ]
    Зека - геть!
    Нам чужих вождів не треба,
    Що ведуть у круговерть.
    І скандує в синє небо
    Україна: «Зека - геть!»
    На майданах українців
    Вже мільйони - не брешу,
    Всіх не знищить кровопивця,
    Всіх не зможе цей «феншуй».
    Будемо стояти миром –
    Перемога або смерть,
    Ялинковичу ми вирок
    Підписали: «Зека - геть!»
    До Росії хай втікає
    Промосковський цей холуй,
    Або краще до Китаю,
    З ним азірів і буржуй
    Кожен хто ригіанальний,
    Хто продав за гроші честь
    Влада ця - урок повчальний
    Банду з України геть.

    08.12.13


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (9)


  3. Анонім Я Саландяк - [ 2013.12.08 09:29 ]
    Що...
    що дух?
    він м’якне - мліє
    й витає в небесах…
    а що надія -
    красива ніжна жінка – ах

    в її обіймах дух твердіє!

    що - 2

    що страх?
    здається
    на його боці сатана ха
    сміється…
    та твердо треба знати

    що сатана над ним буде сміятись!

    що - 3

    що є то є
    а страху вже нема з тобою
    звертаєшся до Бога по своє
    з високо піднятою головою!
    він як жебрак в пустині…

    благатиме у Бога милостині


    що - 4

    що віра?
    нехай залишиться вона
    небога
    одна
    І ти уже – ура!

    За пазухою в Бога

    що - 5

    що віра?
    мов вуглинка
    що жевріла…
    прийшла пора
    “поставити ялинку”…

    і запалила гриву звіра




    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (2)


  4. Володимир Сірий - [ 2013.12.07 17:25 ]
    Безуму – кінець!
    У сновидінні зяяв древній Київ.
    Іще світанок темряву не їв,
    Як спокій міста жах убивчий виїв
    Половниками варварських київ.
    І, як не дивно, саме ця зачистка
    Страху й вагання із людських сердець
    Збудила силу бойового тиску
    На безум влади.
    Безуму – кінець!

    07.12.13


    Рейтинги: Народний 0 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (3)


  5. Олександр Олехо - [ 2013.12.03 22:32 ]
    Пане президенте
    Пане президенте(одруківка),
    пане кримінале(може так?),
    кров’ю вмита київська бруківка –
    Беркут ваш калічити мастак.

    Пане президенте(вибачаюсь),
    пане владолюбцю(вочевидь),
    не сказали покаянне «каюсь!» –
    совість закодована мовчить.

    Пане президенте(знову мимо),
    пане демагогу(чом і ні),
    тане час каденції незримо –
    де обітниць гори золоті?

    Пане президенте(це востаннє),
    пане богомольцю(жартома),
    залишилось ще одне питання –
    вірите у Бога задарма?

    03.12.2013р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (20)


  6. Олександр Олехо - [ 2013.12.03 12:01 ]
    Кодекс честі
    Лежачого не б’ють! – це кодекс честі,
    але навідліг б’є по голові
    за мирну ніч, за акції протестні
    жагучу юнь вояка у бронІ.

    Хіба ти беркут? Сученя погане!
    З такою люттю трощити кістки…
    Такий же яр колись тебе дістане,
    твоє трухло у місці, де мізки.

    Ногами не закОпаєш свободу,
    кийками не вгамуєш мар життя.
    Не захисник ти власному народу,
    а влади кримінальної слуга.

    А ще, «герою», пам’ятай про долю
    (усе вертає на круги своя):
    сьогодні б’єш, чужу калічиш волю,
    а завтра кров’ю вмиється твоя.

    03.12.2013р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (14)


  7. Ігор Герасименко - [ 2013.12.03 11:15 ]
    Враження оскаженілі
    Народ у розпачі, а він
    сказав, що «перегнули палку».
    Але мільйони, як один,
    гаранту побажали палко:

    крім золотого, кришталевого
    іще алмазного клозету…
    Ні! бандюку – клинка сталевого,
    кілка осикового – зеку!

    03.12.2013



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  8. Петро Скоропис - [ 2013.12.01 12:03 ]
    Майдан
    І
    У Чорнеє море впадає Дніпро.
    Для віча мостився майдан.
    Країну гуртує година випроб.
    Нарід можновладця скида.

    ІІ
    Огонь не вертає обуглених дров,
    і кров’ю не стане вода,
    і брук вікопомний освячує крок,
    допоки триває хода:
    за волю і гідність стояти на кров
    уділ не рабів – громадян.

    ІІІ
    Снаги Вам, усім, хто сьогодні не спить:
    у герці сумлінь і оман
    притомніє нація в зболену мить
    і кличе до чину Майдан.
    01/12/

    01/12/



    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (5)


  9. Олександр Олехо - [ 2013.11.30 11:43 ]
    Варіант української долі(не дай, Боже)
    Московіє, о кревна доле,
    прийми на палю честь мою.
    Душа повії, тіло голе –
    перед тобою я стою.

    Моє імення – Україна,
    окрайок щастя і землі.
    Чи гину я, чи то Руїна
    мені наснилась уві сні?

    Усе життя ішла до Бога,
    убога, грішна і свята,
    і довела крива дорога
    до богохульного хреста.

    Були сини, титани слова
    і долі вольної вітри.
    Зітліло сім'я, лиш полова
    все яро лине догори.

    Ще пересічні небораки
    та їх запроданці вожді,
    яким давно уже до сраки
    усе, що скніє у нужді.

    Московіє, як серце стигне
    від частоколу гострих паль!
    Тут не одна свобода згине
    етапом у сибірську даль.

    Немає світла, янгол ночі
    укрив імлою небокрай,
    а ясновидцям вибрав очі,
    щоб не шукали в небо плай.

    Московія – содухи мантра
    та хлані п’яної «авось».
    Було так, є і буде завтра.
    На древі літ – кривава брость.

    Ховає час в іржаві плями
    біль сокровенного життя.
    Лежать голодні в ситих ямах,
    уже ніхто їм не суддя.

    Ще Молох смерті – ясна стерті.
    Із жорен сиплеться трухло.
    Ідуть з війни живі та мертві,
    це вже кому як повезло.

    А табори, а людолови,
    а дріт колючий навкруги?
    Скотився жах у чорні води
    і до цих пір ідуть круги.

    Усе було, на гострій палі
    сконав не вік – любов земна.
    Вона із пісні, а не сталі,
    тому і захисту нема.

    І от стою я, Україна,
    перед воротами Кремля –
    не суверенності країна,
    а так, залюднена земля.

    Московіє, візьми до себе,
    у азіатську маячню.
    Рабою буду я для тебе
    у робі чорній, хочеш – ню.

    29-30.11.2013р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (8)


  10. Ігор Герасименко - [ 2013.11.30 10:07 ]
    Майдану і народу
    Ви – молоді, а вороги:
    Москва, мороз і «регіони».
    Та Україна – навкруги,
    і наміри не охололи.

    Сіяє сонячно Майдан,
    гойдає стяги і надії,
    Люд, що з апатії повстав,
    І нагодує, і нагріє.

    Та гасне полум’я твоє,
    бо необхідно для Майдану,
    хоч лідерів немало є,
    лише Новітнього Богдана.

    Засяє полум’я твоє,
    бо є потребою Майдану,
    хоча ідей багато є,
    іти за шаблею Богдана!

    30.11.2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (5)


  11. Олександр Олехо - [ 2013.11.30 10:47 ]
    * * *
    Кийком по плечам, голові
    усяк дістане.
    Студенти ходять у кровІ.
    - Вітаю! … Янек.
    - Я гарантую вам права
    свої, а ваші?
    Боліти стане голова –
    хіба не краще?

    30.11.2013р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (2)


  12. Світлана Костюк - [ 2013.11.29 08:45 ]
    невеселі роздуми
    розгойдані зорі над сивим смерканням століть
    а ще різнобарвні майдани на київській площі
    і так Україні цей безлад постійний болить
    і так вона вірить у наші прозріння і прощі
    мадонна чорнобильська плаче сухими слізьми
    Перун і Дажбог заніміли від фальші та злості
    лукавих героїв яким не дивуємось ми
    прибиті журбою без духу свого й високості
    героїв багато пророків як завше нема
    чужа напівправда для нашого вуха миліша
    а в селах поліських якась напівдика пітьма
    фатальна якась навісна і щоразу густіша
    спустошено землі у клубі колишнім пивбар
    а очі бабусь вже не горнуться більше до неба
    за кожну ідею ціна ніби йдеш на базар
    молитва і та як повинність уже не потреба
    а вітер розхристаний стогне в забутих лісах
    ночами вивозяться сосни на гроші на гроші
    і відчай гіркий поселяється в наших серцях
    хоч гасла лунають гучні й обіцЯнки хороші
    без віри куди тільки вірити важче щораз
    політики в душах уже наслідили надовго
    на кручах Дніпрових криваво ридає Тарас
    про наше гірке безталання розказує Богу


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (22)


  13. Олександр Олехо - [ 2013.11.26 20:55 ]
    На постаменті...
    На постаменті мріяних років,
    немов раба, закляла наша воля.
    Її звільнити хто лиш не волів,
    та, мабуть, не судилося – недоля.

    Внизу кровлять багряні мари-сни,
    що карбами вросли у покоління,
    де вісники жаданої весни
    не повторили дива воскресіння.

    Помолимось за тих, хто не чекав,
    коли зійдуться зорі на звитягу,
    а юно і безстрашно помирав,
    зіходячи офірою на плаху.

    Часи розсудять, чи потрібна кров,
    що висохла у пам’яті байдужих
    і чи зростуть герої духу знов
    із демосу смиренних і недужих.

    26.11.2012р.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (10)


  14. Людмила Калиновська - [ 2013.11.23 14:39 ]
    ***

    Я сьогодні розсипала сіль,
    Ясна річ, буду знову сваритись,
    бо для нинішніх піль – бидлопіль –
    не навчили мене коритись.

    Хтось послухає й скаже – дурна,
    Що в житті тобі треба, каліко,
    і який тебе точить тарган?.
    Просторікуєш? Ну, просторікуй…
    Не навчило нічого життя:
    де прогнутись, схилитись, скоритись,
    І, без низки думок-вар’ят,
    Просто жити і просто жити?

    Не навчило і вже не навчить
    Ні схилятись тепер, ні коритись.
    Моє серце, не смій, не мовчи,
    будь як сурма тієї трембіти,
    Що призвала народ на борні,
    Вирувати у світі сваволі,
    Щоб очистився світ від дурні,
    Щоб здобути для неба волю.

    …Я сьогодні розсипала сіль,
    як варився нехитрий супчик…
    Розварились думки на кисіль –
    Звеселяйтеся, душі сучі…

    листопад, 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (24)


  15. Ігор Герасименко - [ 2013.11.23 11:46 ]
    Краплина горя
    Летиш і бачиш, на покору хворим,-
    над морем горя, над голодомором,
    у хаті мати, гарна, молода,
    була учора, а тепер - потвора
    безсила - у колисці не гойда
    дитя вхололе, а «засни» говорить...
    Повернешся, і повен горя морем,
    розповіси усе – і крик розпоре
    зі дзвону полог. Полум’яно-скоро
    заллє Москву розлючена орда!

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  16. Олександр Олехо - [ 2013.11.22 15:23 ]
    Голодомор
    Голодомор. Затихли дзвони...
    - Я не люблю тебе, життя!
    Ти чуєш, доле? Ці прокльони
    шепочуть висохлі вуста.

    Поникла сумно головою
    над немовлям у зимну ніч.
    Моя країно, що з тобою?
    Щодня згасають сотні свіч...

    Та ні, не сотні, а мільйони
    у пащі голоду сердець
    вмирали так. Доба сваволі
    їм лютий правила кінець.

    Заклякла над маленьким тілом,
    на плач не вистачає сил.
    Ще трохи часу – піде слідом
    у край чорніючих могил.

    І там земля не ляже пухом,
    а мерзлотою на чоло.
    Голодна смерть іде за плугом
    і оре злякане село.

    А у кремлівських кабінетах
    найбільший вождь усіх часів
    на сито-п'яному бенкеті
    повчав борні дрібних вождів.

    Він закликав до перемоги
    супроти клятих ворогів;
    про саботаж казав, про змови
    і українських куркулів.

    Що суть села – завада кроку
    у світлу яву майбуття
    і хто не став на цю дорогу,
    не має право на життя.

    Село, село – колиска мови,
    колиска чистої душі.
    Який там бунт, які там змови?
    Було б що їсти на столі!

    Та на знаменах – виклик світу.
    І оберталось колесо –
    комусь ще снився кусень хліба,
    комусь було вже все одно.

    Старі, малі вмирали перші,
    за ними ґазди і жінки.
    Таких масштабів, може, вперше
    злочинці владні досягли.

    Голодомор – німа сторінка
    на українському шляху,
    де кров’ю полита стежинка
    вела до „щастя” на біду.

    Ще не написані всі книги,
    ще світ жахнеться від наруг,
    а ми молімось тихо-тихо
    за вічний біль голодних мук...

    2008-2013рр.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (6)


  17. Володимир Сірий - [ 2013.11.15 08:31 ]
    Вороги?
    Вороги - політика і вірші.
    Я згоден з вами, та, пардон, -
    Комуно - олігархічна більшість -
    Дивовижний оксюморон!

    15.11.13


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (12)


  18. Володимир Книр - [ 2013.11.14 17:33 ]
    Про державу і народ
    Либонь, Левіафан вважав, Іоні
    жилось у ньому, наче в пансіоні.

    2013


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.91) | "Майстерень" 4.5 (4.92)
    Прокоментувати:


  19. Любов Бенедишин - [ 2013.11.01 19:03 ]
    Неопалимі
    1. Василь Макух (1968)

    Безмовний біль. Затьмарена доба:
    Блукає страх між викликом і схлипом.
    Ні продиху, ні просвітку - хіба
    Самому спалахнути смолоскипом.

    Черкнеться дух об небо, як сірник...
    Шкода, прозрінню факела замало.
    А заки з часу виросте Гірник,
    Зметнеться вгору полум'ям Ян Палах*.

    Палатимем повік. Над манівцем
    Світитимем незрячим і незримим.
    Душа, що світ осяяла вогнем, -
    Неопалима.

    2. Олекса Гірник (1978)

    Тарасова круча... і ніч...
    О Дніпре! Чому ж тільки стогнеш?!
    ...геть, думи! І сумніви - пріч!
    Прости... одвернися, мій Боже...

    Я - сполохом - над небокрай,
    Де (с)Палах і Макух-предтеча.
    Свята Україно, світай...
    Світися, голгофо Чернеча!

    2013


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  20. Володимир Книр - [ 2013.10.21 19:01 ]
    Про героїв-визволителів
    Не один герой поліг,
    визволяючи барліг.

    2013


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  21. Володимир Книр - [ 2013.10.17 17:28 ]
    Про почуття вини
    Що більше сірої в людини речовини,
    що більше розуму в погляді її очей,
    то більш нестерпним у неї є почуття вини
    за стан оточуючих її день-у-день речей.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (2)


  22. Володимир Книр - [ 2013.10.06 17:55 ]
    Про Тичину
    Не вивів би він "Партія веде!",
    то вивело б його НКВД.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  23. Олександр Олехо - [ 2013.09.23 11:12 ]
    Ми плакали...
    Ми плакали за Леніним,
    ми плакали за Сталіним,
    ми плакали за Брежнєвим.
    Не всі, але було.

    Ми плакали за Крутами,
    за вмерлими від голоду,
    за тими, що розсіялись
    в пилюці таборів.
    Не всі, але було.

    Тепер ми правду ділимо
    та долю нашу змучену
    і на війну шикуємо
    своїх на ворогів.
    Не всі, але так є.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (15)


  24. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2013.09.18 21:04 ]
    Ба хай ( А це ж ми...)
    життя протікає
    тюрма
    ні вліво ні вправо
    нема
    дороги для кроку
    катма

    на вулиці дощ
    гуде
    і тільки народу
    німе
    вишиваногарне
    стадно
    гука
    ми вкраїнці
    радо
    бо пан їм дозволив
    гамір
    оце всенародний
    саміт

    на борщ не настачить
    грошей
    і бідності тиха
    пошесть
    з`їдає останню
    совість
    рахує свою
    команду
    ліниво повислих
    панду

    коли
    прокинеться
    люд
    когорта новітніх
    зануд
    неначе
    голодна рибина
    не наша хіба провина

    18.09.2013


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (14)


  25. Володимир Книр - [ 2013.09.16 17:39 ]
    Ўспамін старога ленінца

    Ледзь вайна, з бліжэйшей з ўправ
    бюст я Леніна забраў.
    Цешыў бюст мяне щоночы
    лепш, чым нават бюст жаночы.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  26. Володимир Книр - [ 2013.09.15 17:24 ]
    Замечательная черта
    У каждого из на планете живущих есть
    как минимум одна замечательная черта.
    Черта закрытого (увы, очень редко) рта.
    Из-за которой, правда, ни высказаться, ни поесть.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  27. Володимир Книр - [ 2013.09.11 17:33 ]
    Ўспамін перажыўшага акупацыю
    Ледзь толькі вывучыў больш-менш "Ich bin, du bist...",
    як паявіўся зноў наш родны асабіст.
    Напомніў перш за ўсё, маўляў, "я есть, ты есть..." і
    каб завучыў то вой, надоўга ж змусіў сесці.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  28. Володимир Книр - [ 2013.09.08 17:55 ]
    Ўспамін байца загараджанаго атрада

    Усю вайну прайшоў без страт
    наш слаўны загарадатрад.
    А вось прынес нямала страт
    наш слаўны загарадатрад.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  29. Володимир Книр - [ 2013.09.07 17:23 ]
    Ўспамін піянера-героя

    Я немцам нарабіў быў спраў:
    катоў тапіў, пад дзверы сраў,
    паліў пакрышки, шыбы біў.
    Усё, што і да іх рабіў.


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  30. Володимир Книр - [ 2013.09.06 16:52 ]
    Ўспамін былога энкавэдыста
    За барацьбу з ворагом народа
    мне абяцана узнагарода,
    нейкі тып ордэна ці медалі.
    Ясна, нямецка. Шкада, не далі...

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  31. Володимир Книр - [ 2013.09.05 17:58 ]
    Ўспамін героя-падпольшчыка
    Я ўсю вайну ў падполле прасядзеў.
    І не таму не выхадзіў, што бздзеў.
    Зачынены быў жонкай на замок,
    каб немцам выдаць нашых я не змог.

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  32. Володимир Книр - [ 2013.09.04 17:13 ]
    Штрафнікоў ўспамін
    Пагналі нас ў няроўны бой,
    дык ДАП* я засланіў сабой.
    Калі ж не засланіў быў ДАП,
    дык гэтаксама не бяда б...

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  33. Володимир Книр - [ 2013.09.03 19:39 ]
    Ўспамін франтавіка
    Калі трапляўся дэзерцір,
    часць наша была вельмі рада,
    быў гэта шанс наладзіць цір
    рабятам з загарадатрада*!

    2013


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  34. Володимир Книр - [ 2013.09.02 18:03 ]
    З назіранняў паляўнічага з каманды жандармерыі
    Партызан - ня фазан,
    ён ёсць птушка поболе.
    А яшчэ партызан
    гіне ў нас у няволі.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (2)


  35. Володимир Книр - [ 2013.09.01 16:47 ]
    Гісторыя кахання (ўспамін інтэрнацыяналісткі)
    Што між нас ні жанчына,
    то кахала немчына.
    Моцна вабіў жанчын
    штурмбанфюрарскі чын.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  36. Олександр Олехо - [ 2013.08.31 20:04 ]
    Час збирати каміння
    Час збирати каміння
    чи копати картоплю?
    Хто цю душу бідацьку
    зрозуміє нараз?
    Час іти на майдани
    чи курити коноплі?
    Час приходить наосліп,
    вибираючи нас.

    Хату скраю збудую,
    де би сісти й спочити
    і зібратися з духом,
    бо немає ніде
    того краю-безкраю,
    де би силу зростити
    і сховати від крука
    своє серце святе.

    Але звикну до хати,
    до вишневого саду,
    до приватного щастя
    усім бідам на зло
    і збирати каміння
    чи садити розсаду
    не постане як вибір –
    рідним стане зело.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (16)


  37. Володимир Книр - [ 2013.08.30 17:23 ]
    Адказ ўдзельніка Вялiкай Айчыннай апаненту
    Ты тут паперкай не махай,
    бо “шмайсер” мой не саржавеў.
    Я? “Хайль!” крычаў? Не “Хайль!”, а “Хай!”.
    У разуменні “Хай жыве!”

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (2)


  38. Володимир Книр - [ 2013.08.29 18:18 ]
    Ўспамін партызана Вялiкай Айчыннай
    Я у немцаў грошай заняў,
    ды не стаў іх аддаваць,
    а пайшоў да партызанаў,
    з немцами каб ваяваць.

    2012


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Коментарі: (1)


  39. Кожушко Катерина Вів'юрка - [ 2013.08.18 23:50 ]
    Присвята УПА
    Присвячую УПА

    Давним-давно пророчиця Михальда
    проживала
    і у своїх пророцтвах таке нам сповіщала:
    що прийде царство Сатани,
    країни завоює,
    і заборонить віру в Бога,
    і храми всі сплюндрує.

    І ще додала, що народ
    не буде з цим миритись,
    повстане військо дуже грізне -
    за волю й правду битись.

    “Підземним військом”, —
    так вона цю армію назвала,
    яка народ весь захистить
    від сатани навали.

    Ніхто з людей не відгадав,
    що це за військо буде?
    Як воно вийде із землі,
    які ж то будуть люди?

    Коли ж з'явились криївки
    в лісах, горах, долинах,
    то відповідь на цю загадку
    дала нам Україна.

    Народні месники з УПА,
    що в криївках ховались,
    Сміливо вийшли з-під землі
    до помсти й бою рвались.

    О, славна армія УПА,
    Могутня в тебе сила!
    Від голоду, знущань Ти нас,
    достойно захистила!

    Повстанська Армія в боях
    боролась до загину:
    за віру, волю, за народ
    моєї України!

    "Сибірські тундри, Казахстан,
    Соловки й підвали,
    табОри, дрОти, холод, жах —
    нам сили не зламали”.

    У боротьбі упівці наші
    великий успіх мали;
    тож недарма і закородоном
    їх тактику признали.

    А криївки, з яких упівці
    на бій ішли кривавий,
    у всіх державах на землі —
    легендою повстали!

    Роман Шухевич, Євшан-Емма,
    і Тихоліс, і Лютий —
    ніхто із цих героїв славних
    народом не забутий!

    Пирятин наш — це перемога
    над ворогом проклятим,
    який всю землю України,
    хотів в неволю взяти.

    Більш як двадцять років тому,
    ми незалежні стали.
    Вічна слава Україні
    і героям — слава!

    Тішуся з того, що відгадала загадку Михальди про “підземне військо”.

    Кожушко Катерина Григорівна — вчитель англійської мови, відмінник народної освіти, ветеран праці.

    17 серпня 2013




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  40. Олександр Олехо - [ 2013.08.15 12:05 ]
    Не вір, не бійся, не проси...
    Нехай бояться вороги, а ти не бійся!
    Нехай жебрачать бідаки, ти не проси.
    А ще не вір, коли усі кричать: довірся!
    і слово лжі до інших теж сам не носи.

    Чого боятися? Що час прийде умерти?
    Ти – мить, що з тіні переходить знов у тінь
    і право вічності – усе минуще стерти,
    щоби самій не перегнити в чорну тлінь.

    І бідність – не порок. Її ти не цурайся,
    не уважай на дурнів, що кричать: дурнІ!
    Живеш по честі, там і залишайся,
    бо правди не пізнаєш в ситі дні.

    А ще не довіряй тим маскам і личинам,
    що так натхненно грають у театрі слів.
    Дивись душею, серцем, не лишень очима,
    тоді і щире відрізниш від фальші днів.

    Не вір, не бійся, не проси – як кодекс честі
    в країні, де поети, люди і царі,
    де все зі скрипом, абияк і проти шерсті,
    де злидні ниці і маєтність угорі.

    Не вір, не бійся, не проси –
    наснились хтиві голоси.
    А може, то дуркують пси,
    пещені суки, ситі пси,
    що переїли ковбаси?
    А може, інші, злючі пси,
    що стережуть блошині сни
    без повідків і ковбаси?
    А може, то такі часи,
    де люди-пси і голоси...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (12)


  41. Флора Генрик - [ 2013.08.13 22:03 ]
    Думки
    Смерть починається з життя.
    А ми? А я? Чи жив… Не знаю,
    Моя печаль не з тіні раю,
    Бо я не відмолив гріхи:
    Зайшли, сказали просто: ти.
    Ти ворог, ти, ти, ти, ти!Ти!

    А я лише молився Богу,
    Щодня до Божого порогу
    Ішов. Не знав. Це гріх, сказали.
    Тікайте, діти, щоб не знали
    І правнуки, якого роду!

    Хтось скаже, прочитавши, гріх?
    Я просто рятував своїх,
    Ще ненароджених онуків,
    Дітей, щоб вижили.
    Ах, мука!
    Який-то біль, що стільки літ
    Мій внук , все в відповідь, "хто дід",
    Повторює, «а я – не знаю…»
    Мов Божу заповідь читає,

    Та він частиночку несе
    Мене.
    Котрого у тридцятім
    Назвали ворогом проклятим…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  42. Олександр Олехо - [ 2013.08.12 07:18 ]
    У чому сила, брате?
    У чому сила, брате?
    У голій правді, цій страшній потворі;
    у совісті, останньому із сховів слабаків?
    Нехай у небі не засвітять зорі,
    якщо був час із праведних років.
    У силі завжди сила, більш ні в чому.
    Свята ідея не збудує світ
    і подорожній не здолає втому,
    як у душі безсилля зріє плід.
    Якщо ж до сили ще й ума додати,
    а Божого страху на мідний гріш,
    тоді й мораль вартує розіп’яти
    і правду підвести під гострий ніж.
    Коли ж на силу інша міць знайдеться,
    змагання їх нашле на землю млу
    і кров невинних ріками проллється
    на славу силі, на утіху злу.
    У силі завжди сила, більш ні в чому.
    Прийми цю вічну, брате, аксіому…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (12)


  43. Олена Євтєєва - [ 2013.08.01 22:04 ]
    ***
    Палали священні бандури,
    а черга косила тіла.
    Це люті катівські фігури
    примножили звірські діла.
    «Відправимо ми до поетів
    мислителів і піснярів.
    Не буде у етносу злетів -
    всіх лірників і кобзарів
    згноїть у загальній ямі,
    туди ж і поводирів!
    Щоб після совєцьких зламів
    народ цей уже не прозрів.
    Ми витравимо з вас пам'ять,
    про спротив могутній Січі!
    Над вами хрестів не поставлять,
    бо втомляться мертвих лічить.
    Занадто багато шляхетних
    на вашій землі розвелось,
    народу не бути безсмертним!»
    Сучаснику, їм це вдалось?

    1 серпня 2013


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  44. Олександр Олехо - [ 2013.07.27 14:45 ]
    Залиште кому...
    Де мало сонця, там правлять тіні,
    де мало праці, там царство ліні.
    Зайти за щастям у храм безбожний
    захоче грішник, мало не кожний.
    У молитвах тих немає правди –
    приходять хвойди, заходять зайди.
    Заплаче рабство в обіймах волі.
    Йому миліше життя в неволі.
    Дорога млиста, дорога сива.
    Вітри колючі, холодна злива.
    І гнуть додолу тягар і ноша,
    але найбільше немилість Божа.
    Смеркає рано. У час світання
    нема наснаги, нема бажання.
    А ще ж далеко, ще обрис ночі
    не скраяв серце, не виїв очі.
    Та чути голос крізь біль і втому:
    не ставте крапку, залиште кому…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (16)


  45. Олександр Олехо - [ 2013.07.25 06:06 ]
    Кони привередливые - В. Висоцький
    Вздовж провалля, понад прірвою, по самому краю
    Я коней своїх нагайкою шмагаю, підганяю -
    Щось повітря мені мало, вітер п’ю, туман ковтаю,
    Чую гибелі задуху – пропадаю, пропадаю!

    Ледь тихіше мої коні, ледь повільніше ви!
    І нагайки не слухайте свист!
    Та тільки коні лиш попались не покірні мені
    і дожити не встиг й доспівати не в хист.

    Я коней напою,
    Я куплет завершу
    І хоч трохи іще постою на краю!...

    Згину я, мене-піщинку ураган змете з долоні,
    У санках мене галопом понесуть по снігу рано.
    Ви на крок не надто скорий перейдіть прошу вас, коні!
    Хай лиш трохи, та продовжте шлях в останній мій притулок!

    Ледь тихіше мої коні, ледь повільніше ви!
    Не укажчики вам бич і хлист.
    Та тільки коні лиш попались не покірні мені,
    І дожити не зміг й доспівати не в хист.

    Я коней напою,
    Я куплет завершу
    І хоч трохи іще постою на краю!...

    Ми устигли – гості бога перед райськими вратами.
    Кого ж там ангели зовуть такими злими голосами?
    А можливо це дзвіночок захлинувся весь сльозами,
    Чи то я кричу коням, щоб не тягли так стрімко сани?

    Ледь тихіше мої коні, ледь повільніше ви!
    Я молю вас ускач не нестись!
    Та тільки коні лиш попались не покірні мені,
    Як дожити не встиг, доспівати би в хист!

    Я коней напою,
    Я куплет завершу
    І хоч трохи іще постою на краю!...


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (7)


  46. Олександр Олехо - [ 2013.07.16 15:51 ]
    Була би здобич
    Якщо є люди, то потрібна влада,
    щоб з виглядом поважним і святим
    на шию сісти та й за себе дбати,
    народом тим керуючи німим.

    Якщо є воля, то потрібен зашморг,
    щоб волелюбні нищити чуття,
    привіллям називати пута рабства
    і підневільне славити життя.

    Якщо є щастя, то потрібні сльози,
    щоб розчиняти радість світлих днів,
    в душі збирати болі та погрози
    і спротиву ростити чорний гнів.

    Якщо є гроші, то потрібні руки,
    масні, нечистоплотні та цупкі,
    щоб гамувати спрагу до розпусти,
    плекати в серці прагнення пусті.

    Якщо є совість, то потрібні злидні,
    щоб спокушати міць людських чеснот,
    міняти правду на лукавство сите,
    возносити багатство до висот.

    Якщо є розум, то потрібні блазні,
    щоб викривляти мудрості слова,
    у балагані, в глупстві і в маразмі
    кричати посередності: хвала!

    Якщо є вічність, то потрібні війни,
    щоб розривати плин живих часів,
    на щит здіймати божевільні тіні
    та їх тримати за своїх богів.

    Була би здобич – зійдуться мисливці,
    щоб нацькувати кровожерних сук
    й різню вчинити, вкупі й поодинці
    стріляючи на порух і на звук.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (15)


  47. Олександр Олехо - [ 2013.07.12 08:47 ]
    про поетів людей і царів
    нам рости і рости із мізерії в зоряне більше
    із римованих слів та із ниці буденних думок
    із вдоволено-ситих напудрених жалістю віршів
    до тих щирих вершин де відлунює вічності крок

    де життя – боротьба і не правий повік переможець
    на біду і на зло надруковано стільки грошей
    що втомився дохід рахувати в калитку торговець
    і бракує журби на розвіяних лихом людей

    хтось бідує в нужді а комусь усе мало і мало
    захлинається статком порожніх від істин чеснот
    бездоріжжя душі як воно уже глумом дістало
    тих терплячих рабів що заховані в слово народ

    нам рости і рости тільки в хащах лукавого слова
    неубита мара – сподівання на добрих царів
    то засіяна в ніч віковічної мрії полова
    а зерно перемог розікрала безкарність псарів

    страх торкає серця і стискає гармонію правди
    до амебних клітин до простого як зло ремесла –
    жити в хаті своїй хай товчуться палацами зайди
    хай горить все навкруг і згоряє до чорного тла

    є герої-борці і є просто німа середина
    як загал глядачів на хижацькі здобутки змагань
    не рулетки зеро а відрізана в кров пуповина
    що єднає життя у безсмертя земних сподівань

    нам рости і рости знемагаючи в труднощах росту
    нам би справжній талан не обскубану птаху надій
    та смиряти гріхи не чекаючи Божого посту
    бути просто людьми а не кметами царських повій

    12.07.2013 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (18)


  48. Микола Істин - [ 2013.06.22 14:37 ]
    Бунт тексту
    Вибухає —
    Коли тиск
    на текст
    цензурною стрілкою вже зашкалює.
    А закон ставлять вище свободи слова,
    і він безцеремонно обриває чиюсь розмову,
    нахабою — чіпляється до всіх
    і втручається в усе.
    Коли гроші олігархів на території твоєї країни —
    виявляються її окупантами.
    А спустошення моральне — то, не від бомбардувань руїни,
    а після пограбування власними чиновниками.
    Полеміка заворушення розпочинається з тління невдоволення,
    і з їдкого диму обурення.
    Коли політики стають занадто схожими на пройдисвітів.
    А на місце творчої еліти пропихаються гламурні дурисвіти.
    Бунти ідей назрівають —
    коли глобалізація
    нав’язує всім свою цивілізацію,
    а незгідних під корінь зрізають.
    Коли держава хоче бути над народом,
    а не з народом.
    Тоді, багряним заревом спалахує бунт тексту.
    В час його буревію —
    гострі прописи букв
    нагадують сокири та коси селянських повстань
    безкомпромісними словами
    як революційними загонами
    штурмують речення бунтівні
    засади панівної брехні…
    Бунти текстів —
    руйнували — колоніальних імперій устої,
    від них зазнавали поразок найсильніші армії в історії,
    найжорстокіші диктатори боялись цього бунту —
    більше будь-яких битв.
    І Шевченкові вірші —
    не що інше як бунт.
    Україна є країною бунтівних текстів,
    вони — спротив тоталітарності літератури і країни,
    в них виверження антидругорядної словоукраїни,
    прорив блокади з бюрократичності,
    визволення творчої зоряності —
    красою, добром, всеможливою силою слова.
    Текстобунт —
    ударною хвилею здригає інтернет
    і увесь світ,
    ураганом зриває тверді палітурки
    і з пусто-порожніх книг.
    Атакує незручними запитаннями,
    і перемагає несподіваними відповідями…
    Наступ тексту це свобода мови,
    і на його сторінках,
    у своїх промовах, —
    описуймо ідеали розмаїття
    в гармонії Всесвіття…
    Вільні твори як космічні світобудови душі —
    скинуть вицвівші догми із панівної ніші.
    Бурі текстів —
    мов грози із хмар темно-синіх поетичних світів,
    що написані нами,
    напоють словами —
    світогляди,
    для буяння, для розквіту, для всецвітіння,
    без них неможлива прийдешня
    убрана в обнову поезії й прози, принадна
    бунту світлого, — літературна весна.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  49. Юрій Поплавський - [ 2013.06.20 10:19 ]
    Давайте
    Люблю я шумные компаньи
    Плеск вин и кальвадоса вкус
    Люблю похмелье утром ранним
    Когда не надо дуть мне в ус…
    Люблю друзей, что меня любят
    (Врагов?... не очень я люблю)
    Ну в общем так, кто меня любит
    Того, конечно, я люблю…
    Казалось бы, так в чем проблема?
    Все пазлы точно встали в строй,
    Но все ж замучила дилемма…
    Врать или не врать, хотя б порой…
    Притворство моё, ( наше)
    Уже бывает и гнетет…
    И ноль реакции мы кажим,
    Коль палку кто не перегнет…
    Терпимые уже мы стали…
    Интелегентней и умней
    Но вот когда взаймы давали
    Никто не вспомнит, хоть убей…
    Вот так мои друзья, коллеги,
    Не стану никого учить.
    И коль в душе вы не калеки…
    Давайте жить…и не грешить!!!

    13.07.2010 Ю.В.
    сори если что...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  50. Іван Низовий - [ 2013.06.19 19:56 ]
    * * *
    Система? Так. Але не лиш вона
    Вбивала Стуса -
    А й суспільство навіть,
    Яке сьогодні тінь поета славить,
    Іще не усвідомивши сповна
    Поета в плоті та живій кровІ...
    Карається само? Когось карає
    За злочин цей, що виміру не знає?
    Чи ожили для каяття живі?
    Система працювала. Люди в ній
    Розподілялись на катів і жертви,
    Всі інші, що боялися померти,
    Текли, куди поверне плин подій.
    Вмивали руки "генії доби"
    Й "співці епохи"... Нині при мандатах
    Себе посміли числити в солдатах
    Чужої - не своєї боротьби.
    Мовчали б краще! З їхньої руки,
    З їх мовчазної згоди вбили Стуса...
    Прославитись - яка ж бо то спокуса
    Для вас, мерзенні ви медведчуки!
    Не скоро ще з нас витече олжа
    Іржею крові - справа Василева
    Випереджає нас,
    І кроні древа
    Поезії його
    Ще заважа
    Вкраїнське небо:
    Штучно до землі
    Придавлене воно;
    Нема ще Бога
    В тім небі;
    Наша праведна дорога
    Ще топчеться в багні брехні,
    В імлі!
    А Стус - давно за обрієм.
    За ним
    Встигатимуть хіба що наші внуки.

    Тож каймося. Не умиваймо руки.
    Не спекулюймо образом святим.


    15.05.2003


    Рейтинги: Народний 7 (6.53) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (13)



  51. Сторінки: 1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14   ...   16